| Diskuse » Železnice » JHMD (Jindřichohradecké místní dráhy) a Osoblažka | « předcházející | další » |
JHMD (Jindřichohradecké místní dráhy) a Osoblažkadolů |
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři |
| autor | příspěvek |
|---|---|
|
Quex
|
|
|
Administrátor Číslo příspěvku: 9665 Registrován: 5-2002 |
Trochu je třeba rozdojit různé dotační programy na studie proveditelnosti za pár desítek míčů, samozřejmě směřující do správných firem, a pak se nad tím zavře voda. Asi tak bych to viděl já.
"Doba střelců neskončila. A já Vás o tom přesvědčím. A nejen Vás!"
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6573 Registrován: 11-2006 |
jak to bude se schvalováním Túčka v Polsku, Nač schvalovat Túčko, když mají ex polského Faura Lyd2-01?
http://www.spdz.estranky.sk/- stránka věnovaná M131.1443 (a nejen jemu)
|
|
Quex
|
|
|
Administrátor Číslo příspěvku: 9666 Registrován: 5-2002 |
Nač schvalovat Túčko, když mají ex polského Faura Lyd2-01? Jako že by v v Ściborzyciach Małych probíhal přepřah z TU 47.0 za Lyd2, to vše v dopravně, kterou by bylo nutné vybudovat na zelené louce, protože tam není ani zastávka na normálním rozchodu? Jako jo, mně by se to taky moc líbilo, ale jsem realističtější. ![]() P.S. Jo teď jsem to asi pochopil, jako že by jezdil jen ten Faur, no ještě lepší, a ta za milióny rekonstruovaná TUčka by mohl koupit zase třeba Fikáček nebo si je ještě lépe pronajímat od ČD za pár korun. Spíš by teda nezkousli v dnešní době tu splítku, když už nic jiného.
"Doba střelců neskončila. A já Vás o tom přesvědčím. A nejen Vás!"
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6574 Registrován: 11-2006 |
Zanechme konspiračních teorií, ono to nějak dopadne. Včera jsem cestou domů díky ucpané Praze malinko pozměnil směr jízdy a záměrně zakufroval do okolí Obrataně. Původně z toho měla být jedna dokumentační fotka, ale tak mne to nějak chytlo, že jsem se dal do stíhání vláčku ještě o kousek dál. Podařilo se mi zachytit ve Včelničce pádící kočku, k smrti vyděšenou přijíždějícím vlakem. Dokonce v pozici, připomínající spíš geparda, neboť jí zadní nohy předbíhaly ty přední.
http://www.spdz.estranky.sk/- stránka věnovaná M131.1443 (a nejen jemu)
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12156 Registrován: 5-2007 |
E499001: No, to je ten Gepard expres ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6575 Registrován: 11-2006 |
Tohle spojení mne nenapadlo.![]()
http://www.spdz.estranky.sk/- stránka věnovaná M131.1443 (a nejen jemu)
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 4940 Registrován: 11-2007 |
Která malá párovka se chystá do provozu? Krausska nebo Rešica? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3886 Registrován: 4-2005 |
E499001: paráda, je super, že Ti to nedalo:-) A Osoblažka...je to teorie, ale Polák do obnovy železnic solidně šlape, ale Čech vymýšlí, co by tam mohlo či nemohlo... Takže v tom případě fandím Polákovi. Nekecá, má výsledky a staví levněji. Třeba v Krkonoších, proč by ne jinde? Uznávám, že potenciál návštěvnosti je jinde, ale uvidíme.
1982 - 2022 40 let trolejbusů 14 Tr v Brně
|
|
McBain
|
|
|
Administrátor Číslo příspěvku: 27747 Registrován: 5-2002 |
![]() ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7143 Registrován: 12-2020 |
Fikáček evidentně jede. Snad se úzké dostaly do správných rukou . Držím mu palce, je to srdcař. A ta splítka do Raclawic by byla bomba...![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 18453 Registrován: 12-2009 |
Jestli prodají pozemky v okolí Pomorzowiczek, s mnoha oblouky z důvodu terénu a udělají aspoň přestup ve Sciborzycích, bude to zázrak. Nejschůdnější, pokud obnoví trať do Głubczyc, bude nějaká stará Karosa nebo Jelcz jako přípoj od vybraného vlaku. Vždyť do Polska nevede ani cyklostezka a v Raclawicích nic zvláštního není. Zámek v Klisinie je LDN. Ten bus mohou zavést na léto ihned. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7149 Registrován: 12-2020 |
V Raclawicích je velký železniční most. Ale hlavně je tam možnost napojit Osoblažku na hlavní podsudetskou magistrálu od Kendzierzina do Klodzka. A z Katowicka by tam mohlo dost lidí výhledově přijet vlakem. TAm je velký potenciál![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 18455 Registrován: 12-2009 |
Tam mají svou úzkou v Bytomi. Most tam je, ale počítám v takovém stavu, spíš horším, jako ten na Smíchov. Jo, hlavní magistrála. 2-4h takt, 5 vlaků za den. Kolem úzké by měli hlavně udělat pár propojení cyklostezkami, v hezkých dnech vozit další vůz na kola. To přivede víc lidí. A potom fantazírovat o Racławicích. Ale jinak všechna čest, co všechno se tam změnilo a mění. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5756 Registrován: 6-2007 |
Poláci si můžou zajet na úzkou do Bytomi, do Rud, nebo do té Osoblahy klidně i autem, rychleji než vlakem s mnoha přestupy. A hlavně jsem zvědav jak by se na případnou přeshraniční úzkou, navíc ve splitce a s osobní dopravou díval UTK... Každopádně na polské straně se najde asi milion mnohem důležitějších projektů na železnici. Vždyť do nedalekých Glucholaz jedou třeba celé 4 páry vlaků za týden. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 18457 Registrován: 12-2009 |
Letos mají Głucholazy dostat opravenou trať a nové nástupiště ve městě na "české" trati, poté snad obnovení dopravy i přes týden, s přestupem do Jeseníku. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10226 Registrován: 9-2011 |
Hlavně je potřeba v Gl. doplnit jednu spojku, aby se od Jindřichova dalo zajet i na tu kolej blíže ke staniční budově a nemuselo se při křižování šíbovat až na vnitropolské zhlaví...
Všichni jste volové. Servít
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 18460 Registrován: 12-2009 |
Přestup bude ve Gł.Městě, ne nahoře. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 11183 Registrován: 1-2007 |
Aleš: Myslíš křižování vlaků Krnov - Jeseník a Nysa - Glucholazy Miasto? To snad lze i teď bez nutnosti posunu. Ono to ve své podstatě ani není křižování, jelikož se žádné cesty nekříží. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 4941 Registrován: 11-2007 |
Na fb jsem četl, 15 má dostat nový firemní lak - že by to bylo něco jako má 6 s 20? Jak to vlastně vypadá s 18? Je provozní? Diky |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6591 Registrován: 11-2006 |
V roce 1984 (přesný datum si už nepamatuji, ale třeba si někdo vzpomene), během čekání na slavnostní vlak vypravený ke 30.letům provozu řady T47.0, vznikl kousek za odbočkou Kanclov tento snímek smíšeného "pravidla" do Velké Bystřice, vedeného tehdy snad posledním strojem bez žlutých opruzenin a navíc ještě s původním označením na bocích - T47.019.
http://www.spdz.estranky.sk/- stránka věnovaná M131.1443 (a nejen jemu)
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10240 Registrován: 9-2011 |
Mouka: ne, myslel jsem teoretické křižování R Ostrava - Krnov - Gluch. - Jeseník - Špk/Zábřeh s tímtéž rychlíkem opačně, které dřív fungovalo právě s tím pekelným posunem přes nyské zhlaví v Gluch.
Všichni jste volové. Servít
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 879 Registrován: 3-2013 |
"Na fb jsem četl, 15 má dostat nový firemní lak - že by to bylo něco jako má 6 s 20? Jak to vlastně vypadá s 18? Je provozní? Diky" |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 323 Registrován: 9-2017 |
Zdravím, někde proběhlo, že by v neděli 28.6. měl jet parní vlak z JH do Obrataně. Ale na stránkách Gepardu zatím nic není. Neví někdo nějaké podrobnosti nebo jízdní řád? Díky |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 324 Registrován: 9-2017 |
Jak tak zjišťuji, tak parní vlak do Obrataně je asi opravdu jenom šum... |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 99 Registrován: 12-2014 |
V každém případě by sobotu 27. června měla jet jak U 46.101 do N. Bystřice, tak U 37.002 do Lovětína. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 4489 Registrován: 12-2007 |
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 11204 Registrován: 1-2007 |
Betonové bloky nebo závora. Dva přejezdy na tratích jindřichohradecké úzkokolejky jsou neprůjezdné |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 18492 Registrován: 12-2009 |
https://polar.cz/porady/regionalni-zpravy/regionalni-zpravy-polar -08-06-2026-16-00 5:48 |