Diskuse » Železnice » Ostravsko « předcházející | další »

Ostravsko

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   diskuse  posl. autor příspěvků  stran  posl. příspěvek
Archivy starších příspěvků  zobrazit všechny (122)   
 
Předchozí roky: 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006
Archiv diskuse Ostravsko do 17. 2. 2020 Chronosphere 60 17. 2. 2020 07:57
Archiv diskuse Ostravsko do 09. 3. 2020 Ic540 60 09. 3. 2020 13:13
Archiv diskuse Ostravsko do 20. 4. 2020 Semolina 60 20. 4. 2020 15:49
Archiv diskuse Ostravsko do 06. 5. 2020 Banan151 60 06. 5. 2020 13:49
Archiv diskuse Ostravsko do 04. 6. 2020 Havířovák 60 04. 6. 2020 00:15
Archiv diskuse Ostravsko do 18. 6. 2020 Semolina 60 18. 6. 2020 18:54
Archiv diskuse Ostravsko do 20. 7. 2020 Pezos 60 20. 7. 2020 21:59
Archiv diskuse Ostravsko do 01. 8. 2020 Ic540 60 01. 8. 2020 10:59
Archiv diskuse Ostravsko do 02. 9. 2020 Ic540 60 02. 9. 2020 21:42
Archiv diskuse Ostravsko do 15. 9. 2020 Ohl 60 15. 9. 2020 21:45
Archiv diskuse Ostravsko do 01. 11. 2020 Ic540 60 01. 11. 2020 08:44
Archiv diskuse Ostravsko do 19. 11. 2020 Kočkopes 60 19. 11. 2020 14:30
Archiv diskuse Ostravsko do 11. 12. 2020 Ohl 60 11. 12. 2020 22:08
Archiv diskuse Ostravsko do 04. 1. 2021 Kočkopes 60 04. 1. 2021 21:08
Archiv diskuse Ostravsko do 18. 1. 2021 Ic540 60 18. 1. 2021 20:33
Archiv diskuse Ostravsko do 06. 2. 2021 Semolina 60 06. 2. 2021 17:57
Archiv diskuse Ostravsko do 02. 3. 2021 Jurek_fm 60 02. 3. 2021 06:50
Archiv diskuse Ostravsko do 28. 3. 2021 Jena 60 28. 3. 2021 17:00
Archiv diskuse Ostravsko do 29. 4. 2021 Ic540 60 29. 4. 2021 12:11
Archiv diskuse Ostravsko do 10. 6. 2021 Ohl 60 10. 6. 2021 23:23
Archiv diskuse Ostravsko do 03. 7. 2021 Semolina 60 03. 7. 2021 09:25
Archiv diskuse Ostravsko do 04. 8. 2021 Ajexg 60 04. 8. 2021 08:25
Archiv diskuse Ostravsko do 19. 8. 2021 Ladis-63 60 19. 8. 2021 08:38
Archiv diskuse Ostravsko do 09. 9. 2021 Ross 60 09. 9. 2021 11:09
Archiv diskuse Ostravsko do 22. 9. 2021 Ic540 60 22. 9. 2021 21:11
Archiv diskuse Ostravsko do 21. 11. 2021 Luboš_3.21 60 21. 11. 2021 19:56
Archiv diskuse Ostravsko do 19. 12. 2021 Semolina 60 19. 12. 2021 10:27
Archiv diskuse Ostravsko do 07. 1. 2022 Semolina 60 07. 1. 2022 06:40
Archiv diskuse Ostravsko do 03. 2. 2022 Jurek_fm 60 03. 2. 2022 12:33
Archiv diskuse Ostravsko do 24. 3. 2022 Jena 60 24. 3. 2022 07:12
Archiv diskuse Ostravsko do 20. 5. 2022 Ohl 60 20. 5. 2022 12:54
Archiv diskuse Ostravsko do 15. 6. 2022 Semolina 60 15. 6. 2022 22:25
Archiv diskuse Ostravsko do 10. 7. 2022 Semolina 60 10. 7. 2022 17:11
Archiv diskuse Ostravsko do 11. 9. 2022 Ohl 60 11. 9. 2022 20:47
Archiv diskuse Ostravsko do 29. 10. 2022 Ross 60 29. 10. 2022 16:45
Archiv diskuse Ostravsko do 29. 11. 2022 Semolina 60 29. 11. 2022 20:14
Archiv diskuse Ostravsko do 21. 12. 2022 Chronosphere 60 21. 12. 2022 12:32
Archiv diskuse Ostravsko do 28. 12. 2022 Jena 60 28. 12. 2022 19:41
Archiv diskuse Ostravsko do 10. 1. 2023 Jena 60 10. 1. 2023 18:33
Archiv diskuse Ostravsko do 26. 1. 2023 Eurokuna 60 26. 1. 2023 13:06
Archiv diskuse Ostravsko do 03. 2. 2023 J.M. 60 03. 2. 2023 21:02
Archiv diskuse Ostravsko do 17. 2. 2023 Ohl 60 17. 2. 2023 08:37
Archiv diskuse Ostravsko do 04. 3. 2023 Madusan 60 04. 3. 2023 06:59
Archiv diskuse Ostravsko do 18. 3. 2023 Ohl 60 18. 3. 2023 10:44
Archiv diskuse Ostravsko do 29. 3. 2023 Semolina 60 29. 3. 2023 21:39
Archiv diskuse Ostravsko do 12. 4. 2023 Semolina 60 12. 4. 2023 13:32
Archiv diskuse Ostravsko do 01. 5. 2023 Semolina 60 01. 5. 2023 12:24
Archiv diskuse Ostravsko do 02. 6. 2023 Ohl 60 02. 6. 2023 15:38
Archiv diskuse Ostravsko do 18. 6. 2023 Semolina 60 18. 6. 2023 22:15
Archiv diskuse Ostravsko do 06. 7. 2023 Ic540 60 06. 7. 2023 15:02
Archiv diskuse Ostravsko do 15. 7. 2023 Opavák 60 15. 7. 2023 09:40
Archiv diskuse Ostravsko do 20. 7. 2023 Semolina 60 20. 7. 2023 18:14
Archiv diskuse Ostravsko do 26. 7. 2023 Jena 60 26. 7. 2023 14:38
Archiv diskuse Ostravsko do 10. 8. 2023 Jena 60 10. 8. 2023 11:40
Archiv diskuse Ostravsko do 01. 9. 2023 Pezos 60 01. 9. 2023 17:48
Archiv diskuse Ostravsko do 16. 9. 2023 mAzi.80 60 16. 9. 2023 22:08
Archiv diskuse Ostravsko do 20. 9. 2023 Madusan 60 20. 9. 2023 11:34
Archiv diskuse Ostravsko do 26. 9. 2023 Jurek_fm 60 26. 9. 2023 15:51
Archiv diskuse Ostravsko do 08. 10. 2023 RadekŠ 60 08. 10. 2023 22:22
Archiv diskuse Ostravsko do 19. 10. 2023 Ic540 60 19. 10. 2023 17:50
Archiv diskuse Ostravsko do 03. 11. 2023 Semolina 60 03. 11. 2023 22:08
Archiv diskuse Ostravsko do 11. 11. 2023 Ic540 60 11. 11. 2023 10:09
Archiv diskuse Ostravsko do 23. 11. 2023 Semolina 60 23. 11. 2023 18:25
Archiv diskuse Ostravsko do 02. 12. 2023 Ohl 60 02. 12. 2023 11:21
Archiv diskuse Ostravsko do 10. 12. 2023 754061 60 10. 12. 2023 22:47
Archiv diskuse Ostravsko do 15. 12. 2023 Ohl 60 15. 12. 2023 09:20
Archiv diskuse Ostravsko do 25. 12. 2023 Ic540 60 25. 12. 2023 19:57
Archiv diskuse Ostravsko do 04. 1. 2024 Ic540 60 04. 1. 2024 20:54
Archiv diskuse Ostravsko do 23. 1. 2024 Ic540 60 23. 1. 2024 13:56
Archiv diskuse Ostravsko do 06. 2. 2024 Madusan 60 06. 2. 2024 16:54
Archiv diskuse Ostravsko do 11. 3. 2024 Semolina 60 11. 3. 2024 16:25
Archiv diskuse Ostravsko do 12. 4. 2024 Ic540 60 12. 4. 2024 18:40
Archiv diskuse Ostravsko do 11. 5. 2024 Ohl 60 11. 5. 2024 20:51
Archiv diskuse Ostravsko do 29. 5. 2024 Jena 60 29. 5. 2024 14:48
Archiv diskuse Ostravsko do 08. 6. 2024 Jacob 60 08. 6. 2024 20:28
Archiv diskuse Ostravsko do 18. 6. 2024 Ohl 60 18. 6. 2024 15:53
Archiv diskuse Ostravsko do 12. 7. 2024 Semolina 60 12. 7. 2024 21:20
Archiv diskuse Ostravsko do 28. 7. 2024 Semolina 60 28. 7. 2024 08:29
Archiv diskuse Ostravsko do 02. 8. 2024 Semolina 60 02. 8. 2024 21:13
Archiv diskuse Ostravsko do 21. 8. 2024 Ohl 60 21. 8. 2024 12:22
Archiv diskuse Ostravsko do 05. 9. 2024 Ic540 60 05. 9. 2024 16:33
Archiv diskuse Ostravsko do 14. 9. 2024 Vojtag 60 14. 9. 2024 08:15
Archiv diskuse Ostravsko do 15. 9. 2024 Jena 60 15. 9. 2024 10:06
Archiv diskuse Ostravsko do 16. 9. 2024 Ajexg 60 16. 9. 2024 11:37
Archiv diskuse Ostravsko do 18. 9. 2024 Ohl 60 18. 9. 2024 15:37
Archiv diskuse Ostravsko do 23. 9. 2024 Jena 60 23. 9. 2024 20:51
Archiv diskuse Ostravsko do 29. 9. 2024 Semolina 60 29. 9. 2024 08:01
Archiv diskuse Ostravsko do 13. 10. 2024 Jena 60 13. 10. 2024 11:40
Archiv diskuse Ostravsko do 24. 10. 2024 Ohl 60 24. 10. 2024 09:23
Archiv diskuse Ostravsko do 26. 10. 2024 Mladějov 60 26. 10. 2024 19:00
Archiv diskuse Ostravsko do 06. 11. 2024 Mouka 60 06. 11. 2024 07:12
Archiv diskuse Ostravsko do 15. 11. 2024 Mouka 60 15. 11. 2024 14:45
Archiv diskuse Ostravsko do 02. 12. 2024 Semolina 60 02. 12. 2024 20:38
Archiv diskuse Ostravsko do 20. 12. 2024 Ohl 60 20. 12. 2024 14:40
Archiv diskuse Ostravsko do 02. 1. 2025 Ohl 60 02. 1. 2025 09:01
Archiv diskuse Ostravsko do 07. 1. 2025 Madusan 60 07. 1. 2025 09:14
Archiv diskuse Ostravsko do 16. 1. 2025 Jacob 60 16. 1. 2025 05:22
Archiv diskuse Ostravsko do 30. 1. 2025 Semolina 60 30. 1. 2025 20:37
Archiv diskuse Ostravsko do 15. 2. 2025 Ohl 60 15. 2. 2025 10:56
Archiv diskuse Ostravsko do 27. 3. 2025 Ohl 60 27. 3. 2025 07:44
Archiv diskuse Ostravsko do 23. 4. 2025 Semolina 60 23. 4. 2025 21:43
Archiv diskuse Ostravsko do 27. 5. 2025 Ohl 60 27. 5. 2025 21:46
Archiv diskuse Ostravsko do 12. 6. 2025 Ohl 60 12. 6. 2025 08:21
Archiv diskuse Ostravsko do 30. 6. 2025 Ajexg 60 30. 6. 2025 17:56
Archiv diskuse Ostravsko do 11. 7. 2025 Semolina 60 11. 7. 2025 23:39
Archiv diskuse Ostravsko do 24. 7. 2025 Ohl 60 24. 7. 2025 21:24
Archiv diskuse Ostravsko do 04. 9. 2025 Semolina 60 04. 9. 2025 21:02
Archiv diskuse Ostravsko do 22. 9. 2025 Jindřich_Rosa 60 22. 9. 2025 22:08
Archiv diskuse Ostravsko do 08. 10. 2025 Opavák 60 08. 10. 2025 23:30
Archiv diskuse Ostravsko do 28. 10. 2025 Ohl 60 28. 10. 2025 21:51
Archiv diskuse Ostravsko do 24. 11. 2025 Ic540 60 24. 11. 2025 15:27
Archiv diskuse Ostravsko do 09. 12. 2025 Semolina 60 09. 12. 2025 21:53
Archiv diskuse Ostravsko do 16. 1. 2026 Ohl 60 16. 1. 2026 14:05
Archiv diskuse Ostravsko do 30. 1. 2026 Semolina 60 30. 1. 2026 22:30
Archiv diskuse Ostravsko do 04. 2. 2026 Semolina 60 04. 2. 2026 17:51
Archiv diskuse Ostravsko do 21. 2. 2026 Tomas_815 60 21. 2. 2026 09:37
Archiv diskuse Ostravsko do 28. 2. 2026 Ic540 60 28. 2. 2026 20:36
Archiv diskuse Ostravsko do 08. 3. 2026 Garfield 60 08. 3. 2026 20:50
Archiv diskuse Ostravsko do 05. 4. 2026 Jena 60 05. 4. 2026 19:48
Archiv diskuse Ostravsko do 26. 4. 2026 Ohl 60 26. 4. 2026 22:26
Archiv diskuse Ostravsko do 18. 5. 2026 Ic540 60 18. 5. 2026 19:30
Archiv diskuse Ostravsko do 09. 6. 2026 Semolina 60 09. 6. 2026 16:50
   autor příspěvek
Úterý, 09. června 2026 - 16:52:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11813
Registrován: 2-2006
Komentář k návrhu jízdního řádu na rok 2027:
Úterý, 09. června 2026 - 17:14:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11814
Registrován: 2-2006
VIZUALIZACE: Ostrava schválila miliardový Svět dopravy u vítkovického nádraží: https://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/ostrava-magistrat- schvaleni-projekt-svet-dopravy-vitkovicke-nadrazi.html

Unikátní sbírka více než padesáti historických vozidel ostravského dopravního podniku se má dočkat důstojného domova. Projekt s názvem Svět dopravy, který má s náklady kolem jedné miliardy korun vyrůst v prostorách památkově chráněného nádraží v Ostravě-Vítkovicích a jeho okolí, posunulo město do další klíčové fáze. Rada města Ostravy na svém zasedání v úterý 9. června oficiálně stvrdila výsledky ideové soutěže a vybrala vítězné konsorcium studií, které přišlo s odvážným konceptem: dopravu ve městě chce lidem představit na principu fungování lidských neuronů.

„Rada potvrdila výsledky soutěže a schválila vítězné studio, respektive dvě studia, která jsou v konsorciu. Jejich ideový návrh neboli libreto pracuje se systémem neuronových sítí a prvků. Doprava ve městě totiž v podstatě funguje velmi podobně jako systém neuronů, které roznášejí informace do mozku a celého těla. Pro porotu i pro nás je to nesmírně zajímavý a dynamický koncept,“ vysvětluje městský zastupitel a předseda dozorčí rady Dopravního podniku Ostrava (DPO) Lukáš Semerák (Ostravak), který byl zároveň členem hodnotící poroty.

Vítězem otevřené soutěže o ideový návrh se stalo pražsko-ostravské „Konsorcium společností Yord a PROFURE“ tvořené firmami Yord s.r.o. a PROFURE studio, za nímž autorsky stojí Adam Rajnoha, David Mařák a Zdeněk Miček. Za první místo získali ocenění ve výši 350 tisíc korun. Na druhém místě s odměnou 250 tisíc korun skončilo studio Loom on the Moon.

Právě schválené libreto od vítězného konsorcia určí, jakým způsobem se budou historické tramvaje, autobusy či trolejbusy lidem prezentovat. Ostrava se chce vyhnout klasickému pojetí statického muzea, kam se jdou podívat jen fajnšmekři. Cílem je podle Semeráka vytvořit interaktivní svět s podtitulem „I’M-PULSE“, který bude bavit mladou generaci, děti i vnuky a přiměje návštěvníky se na místo opakovaně vracet.

Impuls pro opuštěnou lokalitu
Původně mohlo muzeum dopravy vzniknout v lokalitě u Hlavního nádraží, což mělo pomoci tamnímu nepříliš výstavnímu okolí. Před třemi lety se však město s DPO k myšlence vrátilo a našlo ideální útočiště ve Vítkovicích.

Využilo se toho, že stát, potažmo Správa železnic, která budovu už dva roky opravuje, neměl pro obrovský památkově chráněný objekt plné využití. V jedné části sice sídlí úřad práce, zbytek ale zůstával prázdný. „Spojili jsme vlastně dva v jednom. Naší ambicí je vdechnout vítkovickému nádraží jakýsi druhý život. Kdysi to byl obrovský nástupní uzel pro lidi jedoucí do Nové huti a celkově do Ostravy, dnes je to nádraží opuštěné a tak nějak tam zbylo,“ popisuje Semerák s tím, že pro projekt je obrovskou výhodou přímé napojení na tramvajové koleje. Do budoucna se uvažuje i o turistické lince, která by areál propojila například s Dolními Vítkovicemi (DOV).

Svět dopravy má kombinovat vnitřní i venkovní expozice. Vedle samotné výpravní budovy projekt počítá s využitím historické nástupní plochy před nádražím a prostor po levé straně objektu. Architekti se však budou muset popasovat s přísnými podmínkami památkářů. V hale musí zůstat zachován například horní ochoz nebo místa, kde se původně nacházely historické pokladny.

Otevřít by se mohlo v roce 2030
Vítězný ideový koncept je odrazovým můstkem pro velkou mezinárodní architektonickou soutěž. „Teď tomu architektovi přesně řekneme, co chceme, a on na základě tohoto libreta navrhne konkrétní umístění exponátů a architektonickou formu celého Světa dopravy,“ upřesnil Semerák.

Díky zkušenostem ostravského magistrátu s velkými projekty, jako jsou Bazaly či městská jatka, věří zastupitelé v rychlý posun. Architektonickou soutěž chce město vypsat zhruba do tří měsíců. „Cca v kraji příštího roku (2027) bychom pak mohli mít kompletní představu nejen o tom, jak bude Svět dopravy automaticky vypadat, ale také jakým způsobem bude provozován,“ odhaduje Semerák. V dalším roce by mělo následovat stavební povolení a zajištění financování. Samotná stavba obvykle trvá dva roky. Pokud půjde vše bez komplikací, první návštěvníci by do nového Světa dopravy mohli vstoupit v roce 2030.

Investiční náklady se aktuálně odhadují na zhruba jednu miliardu korun v cenách roku 2025, přičemž přesný limit určí až výsledek následné architektonické soutěže.


Úterý, 09. června 2026 - 17:23:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11816
Registrován: 2-2006
Návrh jízdního řádu železniční dopravy 2026/2027: https://www.kodis.cz/news/navrh-jizdniho-radu-zeleznicni-dopravy- 20262027-690550
Úterý, 09. června 2026 - 17:31:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11817
Registrován: 2-2006
Prezentační jízdy moderní jednotky RegioFox do okolí Ostravy: https://www.ceskedrahy.cz/tiskove-centrum/tiskove-zpravy/prezenta cni-jizdy-moderni-jednotky-regiofox-do-okoli-ostravy

Zajímá Vás budoucnost regionální dopravy na řadě neelektrifikovaných tratí v České republice? Pak nezmeškejte unikátní příležitost a vydejte se ve středu 10. června do Ostravy. České dráhy na tento den ve spolupráci se společností PESA Bydgoszcz připravily hned dvě prezentační jízdy moderní motorové jednotky RegioFox jako doprovodné akce veletrhu Rail Business Days.

Ve dnech 9. – 11. června 2026 se v areálu Trojhalí Karolina v Ostravě koná mezinárodní veletrh Rail Business Days, na kterém České dráhy nebudou chybět. Na středu 10. června jsou navíc pro všechny zájemce připraveny i dva páry zvláštních vlaků, které zajistí zcela nová jednotka RegioFox. Odjíždět budou ze stanice Ostrava střed.

(...)

„V průběhu středečního dne budou mít návštěvníci jedinečnou možnost zažít krom statických exponátů umístěných v areálu veletrhu i cestu jedním z nejmodernějších vozidel ve flotile Českých drah, s nímž se v Moravskoslezském kraji běžně nesetkají,“ upozorňuje Tobiáš Stross, specialista organizace zvláštních vlaků ČD pro regiony. Poprvé se RegioFox vypraví na svou cestu ze stanice Ostrava střed přesně v 11 hodin a přes Ostravu-Kunčice, Vratimov a Paskov s ním cestující přijedou v 11:30 do Frýdku-Místku. Po krátkém pobytu se pak jednotka vydá po stejné trase na zpáteční cestu. Vlak bude odjíždět z Frýdku-Místku v 11:39 a do stanice Ostrava střed přijede ve 12:18. Druhý spoj pak vyrazí ze stanice Ostrava střed přesně ve 14 hodin a zájemce sveze přes Ostravu-Kunčice do Havířova (příj. 14:14). Po osmiminutové přestávce se ve 14:22 vypraví na opačnou cestu opět do stanice Ostrava střed, kam dorazí ve 14:36. Zvláštními vlaky se lze svézt i jen v části trasy, a to vždy mezi stanicemi uvedenými v jízdním řádu.
Pezos
Úterý, 09. června 2026 - 18:30:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3238
Registrován: 4-2014
Přijďte se podívat na vlaky, které u nás nikdy neuvidíte. Tady budou jezdit jen ty šroty, nahrazené RegioFoxy.
Největší optimisté jsou konspirační teoretici. Oni totiž věří, že ten bo*del někdo řídí.

Nehledejte zlý úmysl tam, kde je dostatečným vysvětlením hloupost. Hanlonova břitva
Úterý, 09. června 2026 - 20:34:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7898
Registrován: 6-2008
Dnes ráno 5:07 z Havířova 2x814. Takový je srav věcí.
Jezdí to i dost pravidelně místo 471.

Ještě že jely dvě. Jezdí občas i jedna a přímo ve špičku...
Úterý, 09. června 2026 - 21:08:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18495
Registrován: 12-2009
A jaká je příčina?
Není tu někde Kubajz? Ten by věděl.[lol]


...nahrazené RegioFoxy.
Ty jsou bezchybné.
Úterý, 09. června 2026 - 21:28:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11819
Registrován: 2-2006
ZSSK ukázala v Ostravě patrový lůžkový vůz po modernizaci, jezdit bude i do Prahy: https://zdopravy.cz/zssk-ukazala-v-ostrave-patrovy-luzkovy-vuz-po -modernizaci-jezdit-bude-i-do-prahy-284886/

Na veletrhu Rail Business Days v Ostravě se návštěvníkům představil první patrový vůz Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) po modernizaci. Dopravce jej chce nasadit do provozu ještě v průběhu letošního roku, konkrétně na trasách Humenné – Košice – Žilina – Praha a Humenné – Košice – Žilina – Bratislava. Do budoucna se zvažuje možné pokračování až do Vídně.

Vůz pochází z kontraktu na nákup, modernizaci a servis deseti modernizovaných lůžkových vozů řad WLABm171 a WLBm172. Patrové vozy z poloviny 90. let minulého století jsou zhruba deset let mimo provoz, naposledy jezdily v roce 2014 pod značkou CityNightLine na spojích zejména z Německa.


Vagóny jsou na Slovensku už zhruba dva roky, původně je koupila společnost Yosaria Trains. Nyní je ZSSK kupuje od společnosti ŽOS Vrútky za 22,5 milionu eur, což je v přepočtu asi 544 milionů korun. Součástí dohody je také dosud neuplatněná opce na dalších 14 vozů. ŽOS Vrútky aktuálně jedná o prodeji modernizovaných vozů také do tří dalších zemí – Maďarska, Bulharska a Srbska.

Modernizovaný vůz nabízí cestujícím klimatizovaná kupé s větším soukromím, nová lůžka, kdy u každého je elektrická i USB zásuvka. Každý vůz nabízí nejméně 30 lůžek, včetně apartmá s vlastní koupelnou a WC. Zaujmou střešní okna. Letos vyjede na Slovensku asi šest vozů po modernizaci, v příštím roce by následovaly další.
Úterý, 09. června 2026 - 21:29:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11820
Registrován: 2-2006
Ostrava a Katovice chtějí vysokorychlostní propojení co nejdříve. Vlaky pojedou jen 40 minut: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-mesto/11000055150/ostrava -a-katovice-chteji-vysokorychlostni-propojeni-co-nejdrive-vlaky-p ojedou-jen-40-minut
ElektrickaJednotka
Úterý, 09. června 2026 - 21:44:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 429
Registrován: 4-2019
Pezos: Ale na druhou stranu je dobře, že tu ty 847 nebudou. Jejich odporný vzhled pomíjím, co vadí je jejich hrozná hlučnost a (prozatím, určitě se je podaří léty provozu vyladit) poruchovost. Můžeme být rádi za Akučka, kde se konečně začíná se sériovou výrobou; navíc na krátké tratě s nízkými počty cestujících bohatě stačí 811, mimochodem na zakázku dělané pro MSK, jejichž zrušení by z toho projektu udělalo jen vyhozené peníze. V nejhorším poslouží i 814.
Řev motorů MT 4433-4, s ječením ventilátorů odporníku a bušením kontroléru dole. To je Pantograf.
Středa, 10. června 2026 - 05:28:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11821
Registrován: 2-2006
Tři koleje nemusí do budoucna stačit. SŽ prověří rezervu pro čtvrtou mezi Svinovem a hlavním nádražím: https://zdopravy.cz/tri-koleje-nemusi-do-budoucna-stacit-sz-prove ri-rezervu-pro-ctvrtou-mezi-svinovem-a-hlavnim-nadrazim-284681/
Kubajz
Středa, 10. června 2026 - 15:54:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 327
Registrován: 6-2006
Není tu někde Kubajz? Ten by věděl.


Jsem potěšen, že takhle po večerech na mě myslíte. To zahřeje u srdíčka.[blush][blush]

Tak co si budeme. 083 je někde na velké opravě, 056 zřejmě následuje osud 058 a už stojí 1/4 roku, předpokládám rozebraná na náhradní díly, 025 tak dlouho se chodilo se džbánem pro vodu, až se ucho utrhlo, 080 tam už to ucho bylo taky řádně natrženo a nejspíš se utrhlo, nebo co nevidět utrhne a 082 jezdí ve stádiu klinické smrti a každou minutou se čeká, kdy zase zkolabuje.

Stačí takhle?? [lol][lol]
Předseda fanklubu SNÚ Bohumín [masinka][masinka][masinka]
Středa, 10. června 2026 - 17:08:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19406
Registrován: 11-2002
Díky moc za upřímně reálný popis situace. Který bohužel naznačuje, že pokud chci mít skutečně jistotu, že někde dojedu, nám asi zvolit jiný druh dopravy... (bez skryté ironie). [uhoh]

Ale kolečka malujme dál, to změní vše... [ok][biggrin]
Garfield
Středa, 10. června 2026 - 20:10:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14113
Registrován: 10-2004
Nějaký slon zřejmě zdechl v Návsí na Os 2950. [happy]
Středa, 10. června 2026 - 20:55:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 57
Registrován: 10-2022
Dle sledovačky 035 ale realita muže být jiná[masinka][smrt]
Nový příspěvek
     
  Text příspěvku:

  Uživatelské jméno:
  Heslo:
  Přílohy:
  Volby: V příspěvku používám HTML kód
Odkazy (URL) v příspěvku automaticky aktivovat
  Akce:
, více zde.