| Diskuse » Železnice » Ostravsko | « předcházející | další » |
Ostravskodolů |
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři |
| autor | příspěvek |
|---|---|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 18434 Registrován: 12-2009 |
Aha, že by to vozili KŚ. Hezké, takt... a většinou nepřípoje od vlaků z/do Katovic.. A nejspíš neplatnost odisky. K tomu přestupy od Karviné. Fakt zlepšení. ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7830 Registrován: 6-2008 |
Ohl : A nenapadlo by tě to říct/napsat i jinak? Že zatím to prostě opravdu fakt nejde vymyslet? Uzel Katowice se dělá a časy budou časem jinak vlastně? A zatím přípoje jen z a do Cieszyna...? Byť jen z do Kauflandu...? Má li to být pravda za mě ok... ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 18437 Registrován: 12-2009 |
Z Katowic už v tom návrhu jezdí většina v taktu, do Goleszówa. Takže problém už nevidím v přestavbě, ale v JŘ Cieszyn-Goleszów. A nesmyslném lpění o návaznosti na dnešní S7. Většina lidí, hlavně turistů z Polska, raději spojení směr Mosty a možnosti přejít hranice třeba přes Stožek a návratem do údolí Wisły. Asi stejná úchylka, že všichni (Karviňáci i Poláci) chtějí do Hnojníku. ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7831 Registrován: 6-2008 |
Ohl : Když se podíváš do JŘ tak z Katowic na Pszczynu odjíždí vlaky za sebou v podstatě. Tam má být asi po Tychy či dále ještě snad 15 minutový takt a dále asi 30 minutový. Katowice směr Zwardoň x:37 ve Pszczynie x:10 Katowice směr Wisla x:45 ve Pszczynie x:19 Zpět je to podobné. Pszczyna x:40 Katowice x:15 ze směru Wisla Pszczyna x:50 Katowicw x:24 ze směru Zwardoň Co se již v rámci modernizací vlezlo navíc někde postupně doplňují jak je vidět. Ale když jsme tam nedávno jeli. Tak jednokolejně vesměs a rychlost nic moc bo stavby. Takže i když je to z do Katowic v jistém taktu do cílového stavu je daleko. Dělají se nejen Katowice ale i různé úseky a kopat se bude asi 2-3 roky. Do Cieszyna se pojede z BB tak kdo ví jaký bude čas v Těšíně. Lze jen tipovat. To že to teď napasovali v podstatě do Kauflandu a zpět je možná dobře. Netvrdím že se to nemohlo udělat celé jinak... ![]() (Příspěvek byl editován uživatelem Ic540.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 436 Registrován: 7-2008 |
Už jenom ten polep těšínské tramvaje na tu 814 a konečnou udělat ve Svibici na 107. koleji Stejně ji budou tím směrem vytahovat mezi jednotlivými jízdami. ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7832 Registrován: 6-2008 |
https://www.facebook.com/share/r/18uVprDgRB/ Boro : Autobus by byl... To je jisté s tou 107 kolejí? Nebude zůstávat třeba na 1 nástupišti? Kdyby bylo z nějakých důvodů těsno v ČT. Uhne na tu zmíněnou 107. Na druhém by pak byla S7 s S2 přestup hrana hrana. Šlo by to i obousměrně v podstatě... |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 437 Registrován: 7-2008 |
Ic540: na 107 to kdyby jezdili ke 3. nebo 4. nástupišti na 5. nebo 7. kolej. V ostatních případech je budou vytahovat na koleje 104-124 (ta strana kolejiště blíž k Olze ) I když kdo ví, možná nebude překážet nastartovaná regina u 1. peronu. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7833 Registrován: 6-2008 |
Boro : Musí být nastartovaná úplně celých 45 minut? Od x:09 do x:54? Kdyby teda zůstala u prvního třeba? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 18438 Registrován: 12-2009 |
Kdyby dlouhé stání nevadilo, klidně mohli "nabíječku" udělat u některého z perónů. Řekl bych, že jen tak z plezíru ji nedávali k třineckému zhlaví, kilometr od nástupišť. Kolem nástupišť 1,2 jezdí obvykle náklad za nákladem. (v normální situaci) Pokud má mezi Těšíny jezdit něco od KŠ, to tam bude stále nějaký elf atd? V tom případě by neměl být problém, aby dělal přípoje k odjezdům směr Ostrava nebo Beskydy, kam většina Poláků směřuje. Hnojník cílem určitě není. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 19371 Registrován: 11-2002 |
Sólo regína by mohla jezdit ze šturcu u dopravy.... (jen ZZ na to není udělaná) To ale skutečně terno, jezdit takový výkon... |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5745 Registrován: 6-2007 |
Ten nabíjecí bod na 105. koleji v ČT je fakt paráda... Sudou stranu stanice obyvkle okupuje bez výhrady národní nákladní dopravce a všem ostatním (pro odstavení, objíždění, půlení, dobrání postrku, přepřahy) tak zbyvaji ty tři koleje v liché. A jestli se opravdu plánuje obsadit 700 metrů dlouhou kolej jedním postávajícím akupanterem, tak to bude geniální řešení. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 4118 Registrován: 8-2009 |
https://www.facebook.com/groups/164947510894799/permalink/1971722 206883978 Pár dobových snímků ze stanice O. Vítkovice nalezeno na FB. P.S. Přímý odkaz mi z nějakých technických důvodů nelze vložit ![]()
Život je hořký. Bohudík !
Nebudu si měnit nick proto, že jsem se přestěhoval
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7835 Registrován: 6-2008 |
https://www.facebook.com/share/r/185QGE7ufw/ Tak ti průvodčí, pokladní či obecně zaměstnanci ČD to ty své směny neřešili jen tak... Gorol do Čadce ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7836 Registrován: 6-2008 |
https://www.facebook.com/share/r/1EGE1TDT88/ Nevím proč to ráno ten odkaz z večera nefunguje tak ještě jednou. Aspoň mě ne. Gorol ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7837 Registrován: 6-2008 |
Tak i do Wisly se počítá že pojede něco přímého z Cieszyna. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 438 Registrován: 7-2008 |
To jede už teď formou náhodných výstřelů. A taková zajímavost, i když logická, některá spojení jsou rychlejší s přestupem než přímo. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 439 Registrován: 7-2008 |
Ic540: https://youtu.be/MBf_ZGjRaRU?is=qEUpBumkIGNXOjqv Po této události jsem kdesi viděl mapku budoucích spojení Pendolinem, už nevím, jestli tam byl rok 1997 nebo 2000/1, a byl tam pěkně vybarven i Cieszyn... No a pak přišlo toto: https://wgospodarce.pl/informacje/2487-juz-niedlugo-z-mapy-polski -zniknie-2000-km-linii-kolejowej |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7840 Registrován: 6-2008 |
https://kolejpodsudecka.pl/news_639_powstanie_miedzynarodowa_kole j.html?fbclid=IwdGRjcAR7roRjbGNrBHuuKGV4dG4DYWVtAjExAHNydGMGYXBwX 2lkDDM1MDY4NTUzMTcyOAABHiT08-ENF3fE-Cd9_xB4bEbJqOgPxjq2dQatI6mbF6 bwe29FFsMoX1CcNM2u_aem_6JBa3t7NtSCKNhgqn3E5FQ A teď už staví/obnovují i úzkokolejky. A některé i na mezinárodní bázi... ![]() ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 440 Registrován: 7-2008 |
Zatím jen gadu, gadu... a nakonec kdoví jestli vůbec obnoví tu hlavní trať Racławice-Racibórz. A s úzkokolejkou si neví rady ani v Rudach. To by byl takový hit, že to hlava nebere, kdyby ji obnovili v celé délce. Ale oni si tam budou raději hrát na čtyřech km. ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5749 Registrován: 6-2007 |
Ne že bych to nepřál, ale myslím že na polské straně hranice je mnohem víc palčivějších problémů než protažení úzké z Osoblahy... Mezi tím jezdí z Kedzierzyna do Nysy každý rok méně a méně vlaků (a to misto nich mnohdy jede autobus), celá Podsudetská magistrála je rozsypaná, v Raclawicich byl dokonce loni problém vůbec udržet dopravní službu a pro nedostatek výpravčích se několik měsíců jezdilo mezistaničně Prudnik- Glogowek. Do Glucholaz jedou čtyři vlaky za týden, to samé z Nysy do Kamienca, z Nysy do Brzegu není vůbec žádná možnost křižovat vlaky, rekonstrukce Raclawice - Raciborz a s tím spojené obnovení osobní dopravy se neustále odkládá... |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 11790 Registrován: 2-2006 |
Ministr dopravy Ivan Bednárik zavítal do Moravskoslezského kraje.💙 Společně s hejtmanem @josefbelica a náměstkem pro dopravu @podstawka68 řešili zásadní dopravní projekty, které ovlivní budoucnost našeho regionu. 🚗🛣️ Tématem bylo dokončení obchvatu Havířova, lepší napojení Opavska na dálniční síť, rozvoj veřejné dopravy i zrychlení schvalování staveb díky užší spolupráci ministerstva dopravy a životního prostředí. 📄🚆 Řeč přišla také na vysokorychlostní trať a další rozvoj Letiště Leoše Janáčka Ostrava ✈️ Moravskoslezský kraj pokračuje v tom, aby doprava byla rychlejší, bezpečnější a modernější pro všechny. 💙 Zdroj: Facebook Moravskoslezský kraj |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 11791 Registrován: 2-2006 |
Rekonstrukce železničního mostu nad Mariánskohorskou ulicí: https://www.msstavby.cz/rekonstrukce-zeleznicniho-mostu-nad-maria nskohorskou-ulici-21-05-2026/ |
|
Madusan
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 755 Registrován: 2-2007 |
Každá ta akce stroskotá na penězích, kde vzít peníze jen tuctové všeobecné proklamace, že obce budou žádat společně apod.Ale když jsou jiné priority v rámci Evropy, hrátky v Osoblaze a Raclavicích nikdo nezaplatí.Můžeme být rádi, že se zachránila Osoblažka a že se pořád posunuje dál.Ale i po počáteční slávě, už jezdím na parní vlak sám, všichni tam byli a opakované výlety je nelákají, a nebo mají odpor k jakékoliv VHD.A to zájemce o výlet vozím do Třemešné k vlaku gratis a stejně minimální zájem. |
|
ElektrickaJednotka
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 421 Registrován: 4-2019 |
Semolina: U té vizualizace s protihlukovou stěnou je snad vtip, že počítá se zachováním toho bezdomoveckého squatu na jižní straně ulice, vedle výhybky směrem k pilovité remíze. Neřešilo se před nedávnem, že ta budova má jít k zemi? (Příspěvek byl editován uživatelem ElektrickaJednotka.)
Řev motorů MT 4433-4, s ječením ventilátorů odporníku a bušením kontroléru dole. To je Pantograf.
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5750 Registrován: 6-2007 |
Co nevidět k zemi půjde. |
|
Madusan
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 756 Registrován: 2-2007 |
Na zdopravy článek o elektrizaci včetně naších tratí.Z magického roku 2028 se stává rok 2031.Takže FM a Krnov 31. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 319 Registrován: 3-2009 |
Vykolejený náklad Ov.hl.n vrbické zhl. https://www.cd.cz/jizdni-rad/omezeni-provozu/mimoradnost/20678 Bohumín a zpět se zatím nejezdí. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 11792 Registrován: 2-2006 |
Trať 001 | Praha - Česká Třebová - Přerov - Bohumín V úseku: Ostrava hlavní nádraží – Bohumín 23. května 2026 09:00 24. května 2026 12:00 Moravskoslezský Následky vykolejení vlaku Obecné opatření v dálkové dopravě Provoz přerušen v úseku Ostrava hl.n. - Bohumín. V úseku Ostrava hl.n. - Bohumín jsme pro vás zajistili kyvadlovou náhradní autobusovou dopravu. Prosíme všechny cestující, aby v úseku Ostrava-Svinov - Ostrava hl.n. a zpět využili vlaky regionální dopravy a v úseku Ostrava hl.n. - Bohumín náhradní autobusovou dopravu. Zatím nelze zajistit autobusovou dopravu za dálkové vlaky v delším úseku, není k dispozici dostatek autobusů. Ve stanicích Ostrava-Svinov, Ostrava hl.n. a Bohumín jsou k dispozici informátoři ČD, kteří vám pomohou s lepší orientací ve stanici a případně poradí při cestě. 1) OPATŘENÍ PRO VLAKY LINKY EX 1 (Praha - Ostrava - Žilina) a) VLAKY SMĚR PRAHA - OSTRAVA - ŽILINA Vlak EC 145 "Ostravan" jsou vedeny v úseku Ostrava hl.n. - Český Těšín odklonem přes stanici Havířov, vlaky nezastavují ve stanici Bohumín a Karviná hl.n. Za místem odklonu očekáváme minimální zvýšení zpoždění (do cca 10 min.). Vlak R 349 "Kysučan" v úseku Ostrava-Svinov - Bohumín nejedou. Cestující mohou použít vlaky regionální dopravy v úseku Ostrava-Svinov - Ostrava hl.n. a náhradní autobusovou dopravu v úseku Ostrava hl.n. - Bohumín. Vlaky rj 515 a IC 547 "Ostravan" ukončí jízdu ve stanici Ostrava hl.n., cestující pro další jízdu použijí autobusovou kyvadlovou dopravu. Vlak SC 517 "Pendolino" ukončí jízdu ve stanici Ostrava hl.n., cestující pro další jízdu použijí autobusovou kyvadlovou dopravu. Vlaky SuperCity Pendolino v úseku Praha hl.n. - Ostrava hl.n. jedou bez omezení. b) VLAKY SMĚR ŽILINA - OSTRAVA - PRAHA Vlak EC 140 "Ostravan" jsou v úseku Český Těšín - Ostrava hl.n. vedeny odklonem přes stanici Havířov, vlaky nezastavují ve stanicích Karviná hl.n. a Bohumín. Za místem odklonu očekáváme minimální zvýšení zpoždění (do cca 10 min.). Vlak SC 240 "Košičan" je v úseku Český Těšín - Ostrava hl.n. vedeny odklonem přes stanici Havířov, vlaky nezastavují ve stanicích Karviná hl.n. a Bohumín. Za místem odklonu očekáváme minimální zvýšení zpoždění (do cca 10 min.). OPATŘENÍ NA DEN 24.5.2026 : Vlaky rj 512 a IC 546 "Ostravan" jsou v úseku Bohumín - Ostrava hl.n. odřeknuty. Vlaky jsou výchozí ze stanice Ostrava hl.n.. Vlak SC 510 "Pendolíno" je v úseku Bohumín - Ostrava hl.n. odřeknut. Vlak je výchozí ze stanice Ostrava hl.n. Vlaky R 344, 342 a 340 "Kysučan" v úseku Bohumín os.n. - Ostrava-Svinov nejedou. Cestující mohou použít náhradní autobusovou dopravu v úseku Bohumín - Ostrava hl.n. a dále vlaky regionální dopravy. Vlaky SuperCity Pendolino v úseku Ostrava hl.n. - Praha hl.n. jedou bez omezení. 2) OPATŘENÍ PRO VLAKY LINKY EX 1 (Praha - Ostrava - Polsko) a) VLAKY SMĚR PRAHA - OSTRAVA - POLSKO Vlak EC 117 "Silesia" v úseku Ostrava-Svinov - Bohumín NEJEDE. Cestující mohou použít vlaky regionální dopravy v úseku Ostrava-Svinov - Ostrava hl.n. a náhradní autobusovou dopravu v úseku Ostrava hl.n. - Bohumín. b) VLAKY SMĚR POLSKO - OSTRAVA - PRAHA Vlak EC 112 "Silesia" v úseku Bohumín - Ostrava-Svinov NEJEDE. Cestující mohou použít náhradní autobusovou dopravu v úseku Bohumín - Ostrava hl.n. a dále vlaky regionální dopravy v úseku Ostrava hl.n. - Ostrava-Svinov. 3) OPATŘENÍ PRO VLAKY LINKY EX 4 (Polsko - Ostrava - Přerov - Břeclav - Rakousko/Slovensko) a) VLAKY SMĚR RAKUSKO - OSTRAVA - POLSKO Vlak EC 100 "Moravia" v úseku Ostrava-Svinov - Bohumín NEJEDE. Cestující mohou použít vlaky regionální dopravy v úseku Ostrava-Svinov - Ostrava hl.n. a náhradní autobusovou dopravu v úseku Ostrava hl.n. - Bohumín Vlak EC 202 Danubius v úseku Ostrava-Svinov - Bohumín NEJEDE. Cestující mohou použít vlaky regionální dopravy v úseku Ostrava-Svinov - Ostrava hl.n. a náhradní autobusovou dopravu v úseku Ostrava hl.n. - Bohumín. b) VLAKY SMĚR POLSKO - OSTRAVA - RAKOUSKO Vlak EC 107 "Sobieski" v úseku Bohumín - Ostrava-Svinov NEJEDE. Cestující mohou použít náhradní autobusovou dopravu v úseku Bohumín - Ostrava hl.n. a dále vlaky regionální dopravy v úseku Ostrava hl.n. - Ostrava-Svinov. Vlak EC 207 "Porta Moravica" v úseku Bohumín - Ostrava-Svinov NEJEDE. Cestující mohou použít náhradní autobusovou dopravu v úseku Bohumín - Ostrava hl.n. a dále vlaky regionální dopravy v úseku Ostrava hl.n. - Ostrava-Svinov. OPATŘENÍ NA DEN 24.5.2026: EC 203 "Danobius" Je v úseku Bohumín - Ostrava-Svinov odřeknut, vlak je výchozí ze stanice Ostrava-Svinov. EC 101 "Moravia" je v úseku Bohumín - Ostrava-Svinov odřeknut, vlak je výchozí ze stanice Ostrava-Svinov Obecné opatření v regionální dopravě Provoz přerušen. Všechny vlaky regionální dopravy jsou vedeny náhradní autobusovou dopravou v úseku Bohumín - Ostrava hl.n. a zpět. Náhradní autobusová doprava je organizována kyvadlově - za úsekem s náhradní dopravou vlaky nečekají na autobusy. Od cca 15:00 hod. budou vlaky regionální dopravy nahrazeny autobusy nadále, ale vlaky za úsekem s náhradní dopravou budou na vlaky čekat. Ve stanicích Ostrava hl.n. a Bohumín jsou k dispozici informátoři ČD, kteří vám pomohou s lepší orientací ve stanici a případně poradí při cestě. Poznámka Vykolejení nákladního vlaku jiného dopravce ve stanici Ostrava hl.n. Na místě probíhá vyšetřování, následně dojde k nakolejení vozů speciální technikou a opravě kolejiště. Bližší informace týkající se obnovení provozu budeme průběžně aktualizovat. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 11793 Registrován: 2-2006 |
Přehledně: Slavonice důležitější než Liberec. Stát proškrtal plány na elektrizaci, drátů se dočká 590 km tratí: https://zdopravy.cz/prehledne-slavonice-dulezitejsi-nez-liberec-s tat-proskrtal-plany-na-elektrizaci-dratu-se-docka-590-km-trati-28 2766/ Přehled tratí k elektrizaci a předpokládané datum Ostrava-Kunčice – Frýdek-Místek: 2031 Opava východ – Krnov: 2031 Krnov – Moravský Beroun: 2031 |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7845 Registrován: 6-2008 |
Tak snad to stihnou než půjdu do důchodu a pořídím kodisí důchodcovskou průkazku abych mohl poznávat kraj. V nových vlacích a snad i něco rychleji a díky snad někde i modernizacím i stabilněji když už ne extrémně rychleji. Kdy vlastně přesně budou ta nová výběrka či soutěže na nové další období věděl by prosím někdo? Předem děkuji. A 471 tady taky zůstanou nebo se pak počítá po roce 2033/34 již s něčím jiným. Třeba s něčím jako je 4 vozový panther a podobně? To by se dalo pak posílit připojením 2 vozového třeba v potřebné časy a dny. Nebo je to nereálné? ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 18446 Registrován: 12-2009 |
Žádné výběrko nepomůže k drátům ani k rychlosti vlaků.![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 442 Registrován: 7-2008 |
Ohl Ale na ten důchod, už mi to dochází, dokolečka dokola bez přestupu to bude fajn ;-) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 501 Registrován: 2-2013 |
Ty roky by měly byt roky zprovoznění a ne zahájení stavby. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7846 Registrován: 6-2008 |
Ohl : Však ty víš jak jsem to myslel ![]() tomariero : To jsou dobré zprávy Ono třeba zrovna ta 321 dozná změn a zrychlí. Samozřejmě nejen ona. Někde to bude i bezpečnější třeba. Jako například v Datyních. Mají zmizet i přejezdy. U mlýnku je jasný. U zastávky Šenov na Václavovické asi nebude pro auta ale snad zůstane pro pěší a cyklisty aspoň. Na Dytyňské by to za pár let mělo vypadat takto. Vůbec by se to nepo kdyby tam byla železniční zastávka místo zcela plonkových Bartovic. A zvlášť když se zastávka Šenov bude posunovat blíže k Havířovu... Trať 321 by tak měla být zcela bez přejezdů aspoň teda pro auta. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 11796 Registrován: 2-2006 |
Trať 001 | Praha - Česká Třebová - Přerov - Bohumín V úseku: Ostrava hlavní nádraží – Bohumín 26. května 2026 13:54 27. května 2026 13:54 Moravskoslezský Následky vykolejení vlaku Obecné opatření v dálkové dopravě V 9.30 hodin je provoz v úseku Ostrava hl.n. - Bohumín obnoven s velkým omezením Za tímto úsekem očekáváme možné zvýšení zpoždění vlaků o cca 5 - 10 minut. Obecné opatření v regionální dopravě V 9.30 hodin je provoz v úseku Ostrava hl.n. - Bohumín obnoven s omezením. Za tímto úsekem očekáváme možné zvýšení zpoždění vlaků o cca 5 - 10 minut. Poznámka Vykolejení nákladního vlaku jiného dopravce ve stanici Ostrava hl.n. Probíhá oprava kolejiště po mimořádné události. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7849 Registrován: 6-2008 |
https://www.railtarget.cz/osobni-doprava/prime-zadani-pro-cd-pod- drobnohledem-stejny-vlak-jina-sluzba-12208.html Na ten rok či dva roky než se EX1 odkloní do Polska když je zájem tam uceleně jezdit ve dvouhodině by to měli nechat ČD. A pak soutěžit linku Ostrava Žilina s požadavkem na bezbariérové řešení (něco jako interpanther). A není co řešit... Nebo rovnou Brno Ostrava Žilina. Když slovák už s linkou Ostrava BB Zvolen nepočítá ve svých plánech dálkových vlaků... |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7851 Registrován: 6-2008 |
Mě hlavně štve že ty linky nejsou ucelené dvouhodiny. Klidně ať si EX1 uzmou do Polska to určitě problém není. Kysučany (vysoutěžené) by jezdily taky v dvouhodině. Ať už ČD,RJ,kdokoliv... Na úseku OV Žilina stačí dvouhodina. V případě spojení s Brnem by to nebyl problém. Současné harakiri Ostravan/Kysučan je zcela o ničem. Jak tarifně. Tak i zastávkově. Věřím že třeba Kysučan bude moct zastavit v KnM a třeba i u nás někde navíc. Žilina co by přímé spojení od Prahy po Olomouc už přímé spojení má (bude opět mít) v podobě EX2. Však se brzy dozvíme z návrhu co modernizace úseku Čadca Svrčinovec umožní ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 18451 Registrován: 12-2009 |
V čem to harakiri spočívá? Přípoje v uzlech má, dvouhodina stačí, protože jezdí i žlutí a černí. Jedině tarif rozdílný u Ex a R je nedobrý. To je ale stejné i u třeba žlutého. Taky nemá stejnou cenu u každého vlaku. Nedávno jsi byl proti zastavování v KnM a třeba v Mostech, protože dálkoví cestující nemají být rušeni mistními. ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 444 Registrován: 7-2008 |
Ono to nezastavení v KnM je příjemné, když jedeš do Žiliny. Ale v Mostech to bude nutnost po sabotáži na S2! |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7852 Registrován: 6-2008 |
Ohl : Tak rychlík by mohl častěji zastavit a lépe obsloužit region či jeho centra. Dalkový vlak Praha Žilina by naopak nemusel destinace typu KnM obsluhovat. Na trase Praha Košice by naopak mohlo dojít k tomu že by mohly být obslouženy města jako Karviná Těšín Třinec kde dnes ze zištných a opodstatněných důvodů třeba ono SC nestaví. Harakiri ty neřešíš protože ti je jedno čím v rámci výletu jedeš. No použití Ostravana třeba cestou z trojmezí jak jsi avizoval by si už rodina s dětmi rozmyslela. Proto by na Kysučanovi měla být dvouhodina včetně regionálních autobusových přípojů například. A dálková doprava by měla být v časech dnešního RJ či Leo v Těšíně cca uzel 00. Čadca 30 a Žilina 00. Boro : Trochu nerozumím. Ale nezastavování v KnM by určitě a to souhlas mohli ocenit cestující dálkových vlaků typu Praha Žilina Košice. Nikoliv však regionálního rychlíku mezi Ostravou a Žilinou. K ostatnímu se vyjadřovat zatím nebudu vzhledem k tomu co jsem ti psal/žádal v emailu či mesengeru... Spíše bych vyjádřil přání ohledně Kysučana aby zde jezdilo něco jiného než klasika s celým jedním vždy úplně prázdným vozem první třídy. Kdy jindy bývá ve zbývajících třech i narváno po strop. O možnosti vzít kolo v silné dny raději nepsat. Nehovořit. Napsal jsem příklad aby jezdilo něco ve stylu interpanthera. Kde by mohla být násobná možnost vzít kolo na výlet a hlavně ho netahat po schodech. Ty já či kolega Ohl to zatím v pohodě zvládneme vzít i podstatně těžší elektrokolo. No moji ženě už do schodů s těžkým elektrokolem musím pomoct včetně do vlaku. Ženy jsou mnohdy opravdu křehké. Né každý má doma matronu v dobrém myšleno co popadne kolo a v jedné ruce si s tím poradí. Ta smlouva bude přece na dalších dlouhých 10 let. Je potřeba to posunout ku předu v otázce bezbariérovosti. Ne jako v Žilině kde udělali v jednom ze dvou podchodů jen schody a nebo cestu z železniční stanice na AS ponechali přes frekventovanou silnici. Či zkušeně udělali na WC 4 schody na bus nádraží. To že frekventovaná regionální kusá nástupiště nechali zcela bez zastřešení je už jen třešničkou na dortu přestavby Žilinského uzlu... |
|
ElektrickaJednotka
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 425 Registrován: 4-2019 |
Jen bych se rád zeptal - z jakého důvodu dnes byla na Polanecké spojce nasazována RegioHovna? Panteři mají km do prohlídek? Nebo se čeká na dodání nulkových Akuček, které uvolní jiná, přijatelnější vozidla?
Řev motorů MT 4433-4, s ječením ventilátorů odporníku a bušením kontroléru dole. To je Pantograf.
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 18452 Registrován: 12-2009 |
Občas se stane, že je větší souběh plánovaných a neplánovaných oprav. K tomu účelu slouží záložní regionovy. Dalkový vlak Praha Žilina by naopak nemusel destinace typu KnM obsluhovat. Právě naopak. Měl by zastavovat tam, kde je zájem lidí cestovat. Zrovna u těchto Ex by mělo platit zastavit často v ZA a MSK kraji a poté zastavit už jen v Olomouci, Pardubicích a Praze. Když zastavují Ex atd ve Štrbě, tak by měly zastavovat v Mostech, což je taková štrba pro tuto část Beskyd. Aspoň v sezóně. Ideální by byla zastávka na znamení. aby jezdilo něco ve stylu interpanthera. Kde by mohla být násobná možnost vzít kolo Jelikož nic takového není k dispozici, aspoň možnost vozu s více místy. to by na Kysučanovi měla být dvouhodina včetně regionálních autobusových přípojů To už je. Protože jezdí téměř ve stejném čase jako S2. O nutnosti mít za hranice odisku či něco jako EuroSilesia 24* atp. se tu už psalo. *Bilet ważny 24 godziny od godziny wskazanej przy zakupie to idealne rozwiązanie dla pasażerów ceniących elastyczność podróży – zarówno w województwie śląskim, jak i w kraju morawsko-śląskim w Czechach. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 445 Registrován: 7-2008 |
Mě to zastavování a mumraj místní frekvence v KnM v těch Ex i R vždycky štvalo. Ale když jsem šel na Ladonhoru, tak jsem rád v KnM vystoupil Takže těžko se zavděčit všem... |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7853 Registrován: 6-2008 |
Ohl : ![]() A právě to bude přesně naopak než píšeš si teda myslím A na linkách budou ucelené dvouhodiny jako většinou na všech. EX1 dvouhodina odkloní z do PL časem tipuji v JŘ 28-29? EX? současná vrstva SC, RJ, Leo. Dvouhodina na úseku OV ZA KE. EX2 (Cheb ?)-PRA VM ZA. R? Kysučany dvouhodina (Brno ?)-OV ZA. Jen opakuji že to souvisí s tím jak jsem psal rozložení třeba uzlu Těšín. X:15/45 regionální doprava X:30/30 rychlíková doprava X:00/00 dálková expresní doprava Ta vrstva X:00/00 právě pro to spojení Praha Ostrava Žilina Košice. Ale i Polák avizoval destinaci Krakov Bielsko Biala Karviná ZA Bratislava. Ve vztahu k přepravě směr z do Prahy obslouží EX2 města typu VS VM PU PB. Vlaky EX? Praha OV ZA KE zase obslouží města Karviná Český Těšín Třinec. Mimo samozřejmě svá pravidelná zastavení v rámci své trasy. Obě tyto EX vrstvy nebudou zastavovat v destinacích typu KnM či Bytča. Boro : Pravda že těžko se zavděčit všem to je jasné. Těší mě však že díky rozložení linek vesměs v dvouhodinovém taktu lze různě navazovat. No hlavně v těch regionálních destinacích typu KnM a podobně. Teď ještě aby to na SK nějak doklepali do Košic. Ještě že aspoň ta stavba u LM je vlastně celá v nové stopě. No jiné úseky budou stále díky jedné koleji limitující pro nejaké přidávání vlaků dálkové dopravy. A to ten nejbližší úsek Čadca Krásno nad Kysucou máme hned za hranicí. Škoda že to neudělali hned ještě před zahájením mnohokrát posunuté stavby D3 na Kysucích... |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 18454 Registrován: 12-2009 |
Začínají se objevovat nové inf.tabule pro busy- poloha, příjezd, obsazenost, klima, USB, nástupiště. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7854 Registrován: 6-2008 |
Tak to dle průvodčích vypadá že Gorol do Čadce pojede. Ale ode dne vyhlášení... Na to vyhlášení jsem tedy zvědav ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 447 Registrován: 7-2008 |
Hlavně si je nechte přes Havířov. Bohumín, Dolní Lutyně, Dětmarovice a okresní město Karviná potřebuje přímé spojení na Třinecko a Jablunkovsko! |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7855 Registrován: 6-2008 |
Boro: A člověk by řekl že co za Gorola by jinde dali. Třeba v Čadci. No nepojede toto léto. Až na přes rok. Také viz odkaz... Chybí ti tam v seznamu Louky a časem Darkov Když už jsme u toho okresního města Bylo by dobré aby i z Ropice mohli bez přestupu na Karvinsko https://www.facebook.com/share/v/1LzfdDE7sa/ Tady je asi první zmínka o okružním vlaku ![]() Všechno podstatné o jízdním řádu... Také jak je to s těma pokladnama... Jak to na dráze vlastně chodí... ![]() ![]() ![]() Změny jinak již na SŽ... |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 18464 Registrován: 12-2009 |
Z které zastávky v Ropici? Z té jedné už jezdí.![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 19380 Registrován: 11-2002 |
Kolečko se musí obhájit i za cenu kolečka navíc... |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 11797 Registrován: 2-2006 |
Změny v železniční dopravě od 4. 6. 2026: https://www.kodis.cz/news/zmeny-v-zeleznicni-doprave-od-4.-6.-202 6-319709 Linka R27 Na lince R27 bude zaveden nový spoj SC 518 v úseku Opava – Ostrava-Svinov (odjezd z Opavy v 10:53). Spoj pojede v pátky a dne 27. 10. Ze stanice Ostrava-Svinov bude vlak pokračovat do stanice Praha hl. n. s příjezdem ve 14:26 (mimo ODIS). Dále dochází k rozšíření provozu spoje SC 513, který nově pojede ve čtvrtky, pátky a ve dnech 26. a 27. 10. Linky S1 a R61 V souvislosti s uvedenými změnami budou na linkách S1 a R61 upraveny časové polohy vybraných vlaků: Vlak Sp 1613 (linka R61) má upravenou časovou polohu v úseku Opava východ – Ostrava-Svinov. Vlaky Os 3413 a Os 3414 (linka S1) mají upravené časové polohy v úseku Opava východ – Ostrava-Svinov a opačně. U vybraných vlaků linky R61 dochází v letním období k úpravám provozu z důvodu dřívějšího ukončení školního roku ze strany Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky. Letní omezení provozu bude nově v termínu od 29. 6. do 31. 8., kdy vybrané vlaky linky R61 nejedou. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 18479 Registrován: 12-2009 |
práce na mostě pokračují práce na RBD taky Průchod za zdí na nástupiště tak zas na chvíli zmizí. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 11801 Registrován: 2-2006 |
Pravidelná změna jízdních řádů 14. 6. 2026 Změny v železniční dopravě Ukončení školního roku ke dni 26. 6. 2026 V souvislosti s rozhodnutím Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy o dřívějším ukončení školního roku k 26. 6. 2026 budou vybrané vlaky označené v jízdním řádu značkou 18 nově vedeny v pracovních dnech mimo období 29. 6. – 31. 8. 2026. Letní provozní režim se tak rozšiřuje také na dny 29. a 30. 6. 2026. Úprava se týká těchto linek: S5, S6, S7, S9, S10, S11, S12, S15 a S19. Linky S3 a S4 Vlivem úprav časových poloh vlaků linky R8 Brno – Bohumín dle výlukového jízdního řádu dojde u vybraných vlaků linky S3 ve směru Bohumín k opoždění odjezdu ze stanice Suchdol nad Odrou, z toho důvodu dojde k rozvázání některých přípojů ve stanici Studénka na linku S8 směr Kopřivnice a S31 směr Bílovec. Na lince S4 se úprava časů týká vlaku Os 3311 ve směru Petrovice u Karviné. Linka S8 Vlivem úprav časových poloh vlaků linky R8 Brno – Bohumín dle výlukového jízdního řádu dojde u vybraných vlaků linky S8 ve směru Kopřivnice k opoždění odjezdu ze stanice Studénka, aby byl zajištěn přípoj od rychlíku linky R8 ze směru Brno. K úpravě časů dojde také u vlaku Os 23107 ve směru Studénka. Od 14. 6. 2026 bude zahájen provoz na turistické lince S18 Bruntál – Malá Morávka. Vlaky jsou vedeny vždy o víkendech a státem uznávaných svátcích do 20. 9. 2026. Linka S31 Vlivem úprav časových poloh vlaků linky R8 Brno – Bohumín dle výlukového jízdního řádu dojde u vlaku Os 23332 linky S31 ve směru Bílovec k opoždění odjezdu ze stanice Studénka, aby byl zajištěn přípoj od rychlíku linky R8 ze směru Brno. Zdroj: KODIS |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 11802 Registrován: 2-2006 |
Legiovlak po pěti letech opět zastavil v Ostravě, na Svinově se zdrží dva týdny: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-mesto/11000055033/legiovl ak-po-peti-letech-opet-zastavil-v-ostrave-na-svinove-se-zdrzi-dva -tydny |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 11805 Registrován: 2-2006 |
Zmizí prázdné budovy, bývalá koksovna i 85metrový plynojem. Začala demolice části areálu Nové huti: https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/zmizi-prazdne-budovy-byvala- koksovna-i-85metrovy-plynojem-zacala-demolice-casti_2606020916_bv a Začala demolice velké části areálu ostravské Nové huti. Zhruba 250 hektarů rozsáhlého území už nemá využití a mohlo by sloužit v budoucnu jako průmyslová zóna. Postupně zmizí prázdné budovy, bývalá koksovna i jedna z dominant Ostravy – obří plynojem. Výjimečný výhled z 85 metrtrů vysokého plynojemu huti v Ostravě už v létě bude minulostí. „Budova nemá žádné využití a budeme ji muset demolovat,“ vysvětluje pro Český rozhlas Ostrava generální ředitel Nové huti Radek Strouhal. Bourají se už menší stavby v okolí. Cílem je nový průmysl. „Je to území, které je určené pro budoucí rozvoj, nabízíme ho nějakým partnerům, kteří by tady chtěli investovat a chtěli by se vlastně rozvíjet v těžkém průmyslu,“ upřesňuje Strouhal. Podle něj se pro další rozvoj uvolní přibližně 250 hektarů. Současně se chystá i stavba elektrické obloukové pece za odhadovaných 17 miliard korun, aby se v Ostravě po zastavení vysokých pecí zase vyráběla ocel. Podklady pro výběrové řízení jsou hotové. „Předpokládáme, že do září bychom mohli mít snad vybraného dodavatele té hlavní technologie. Potom na to máme tři roky, abychom to postavili,“ potvrzuje výrobně technický ředitel Ivo Chmelík. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 11806 Registrován: 2-2006 |
Na železničním veletrhu v Ostravě bude téměř 140 firem i nový bateriový vlak: https://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/ostrava-rail-busin ess-days-trojhali-karolina-skoda-group-vlaky-vystava-202.html Na mezinárodním železničním veletrhu Rail Business Days v Ostravě se příští týden představí téměř 140 společností. Expozice bude ve dvou vnitřních halách i na venkovní ploše v areálu Trojhalí Karolina. Na přilehlém kolejišti firmy vystaví 17 kolejových vozidel, mezi nimi například bateriový vlak BEMU nové generace od českého výrobce Škoda Group. ČTK to za organizátory sdělil Michal Sirovátka. Akci loni navštívilo přes 12.600 lidí. (...) Veletrh Rail Business Days bude otevřený v úterý 9. a ve středu 10. června od 09:00 do 18:00, ve čtvrtek od 09:00 do 15:00. Jednodenní vstupenka stojí na místě 180 korun, v předprodeji 150 korun. Podrobnější informace najdou zájemci na stránkách veletrhu. Součástí veletrhu bude první den od 10:00 do 14:00 konference pro odbornou veřejnost. "Věnovat se bude infrastrukturním plánům, financování, alternativním pohonům, rychlovlakům, bezpečnosti a dalšímu," uvedl Sirovátka. Mezi řečníky bude i ministr dopravy Ivan Bednárik (za SPD). |