| Diskuse » Železnice » Tratě kolem Mladé Boleslavi | « předcházející | další » |
Tratě kolem Mladé Boleslavidolů |
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři |
| autor | příspěvek |
|---|---|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 735 Registrován: 12-2003 |
Takhle na papíře se to tváří rozumně. Ale pokud se bude aplikovat to, co plánuje podél pravobřežky, resp. v Tišicích, tak se 5 přejezdů zruší a nahradí je 1 obludný nadjezd uprostřed obytné zástavby. A samozřejmě kolejovou stoku obetonovat z obou stran do výše 3 metrů. Ale věřím, že město Neratovice má silnější slovo než řadový vesnický starosta, tak to třeba dopadne lépe. Viz třeba Poděbrady, to je pozitivní příklad jak pěkně a nerušivě může vypadat nadjezd a jak čistý může být i nádražní podchod. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 16280 Registrován: 4-2003 |
plánuje podél pravobřežky, resp. v Tišicích, tak se 5 přejezdů zruší a nahradí je 1 obludný nadjezd V Tišících jsou 2 (slovy: dva) přejezdy. Nadjezd a kruhový objezd za ním je navrhován téměř mimo obytnou zástavbu v sousedství bývalého zemědělského areálu na jižním okraji obce. V úseku Mělník-Lysá se téměř všechny přejezdy nahradí nadjezdy a úrovňové přejezdy zcela zmizí. PS: Dokumentaci k tomu si samozřejmě může stáhnout a prostudovat i pověstný skladník ve šroubárně.
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7037 Registrován: 12-2020 |
Proč by nemohla být zastávka v Mlékojedech při jednokolejném mostu? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 736 Registrován: 12-2003 |
Radek: těch 5 přejezdů myšleno v předmětných Neratovicích. O pravobřežce a Tišicích byla vložená věta, oddělená čárkami.. Btw. Nadjezd v těch Tišicích není projektován mimo obytnou zástavbu, ale v ní. Račte mrknout do mapy. A ve stejném nebo ještě horším duchu všechny vesnice podél 072. (Příspěvek byl editován uživatelem romanero.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 16286 Registrován: 4-2003 |
těch 5 přejezdů myšleno v předmětných Neratovicích Tak se na ten plánek aspoň proboha podívejte, bude zrušen 1 přejezd na pražském zhlaví a nahrazen nadjezdem zcela mimo obytnou zástavbu (most bude v esíčku nad vlečkovým kolejištěm, předávacím kolejištěm a kolejištěm SŽ). Ostatní přejezdy zůstanou, ty ani nelze nějak nahradit. Samozřejmě i tady budou lidi kvičet, že se kvůli nadjezdu kácí stromy... Nadjezd v těch Tišicích není projektován mimo obytnou zástavbu, ale v ní. Bezprostředně tam téměř žádná zástavba není a rozhodně to nebude tak, že někdo bude mít 5 m před oknem betonový val nadjezdu, jak jsme se opakovaně doslechl. Tak třeba tam nakonec žádný nadjezd nebude a v Tišících holt budou stát na přejezdu čím dál delší kolony aut = metoda pomalu vařené žáby.
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 35092 Registrován: 5-2002 |
JM: Proč by nemohla být zastávka v Mlékojedech při jednokolejném mostu? Protože by to spolu s jednokolejným hrdlem na mostě byl už moc velkej špunt...?
Si leges quod transcrevi, si linges quod transexcrevi...
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 737 Registrován: 12-2003 |
Radek: já nevím, proč neustále překrucujete můj text. Já jsem na to schéma koukal a píšu, že takhle to (včetně těch líbivých keců okolo) vypadá dobře. Zatím, ale počkejme si na vývoj a realitu. Na pravobřežku taky bylo několik aktualizací studie proveditelnosti až se SŽ v jeden moment rozhodla, že přejezdů bude 0 a místo nich se postaví několik nadjezdů. Protože u podjezdu by museli řešit podzemní vodu a to se s tím přeci nebudou v nějaký vesnici s*át, když tam můžou mezi baráky prásknout krásný nadjezd. A to, co je nebo není v obytné zástavbě.. kdo na to kouká jako nezúčastněný od stolu podle plánku, tak to samozřejmě nevnímá jako člověk, co u toho bydlí. Tady v naší rovině bude nadjezd uprostřed obce sám o sobě pěstí na oko, která navíc bude šířit hluk z dopravy do širšího okolí. Anebo druhá varianta, pěkně to obetonovat a to bude teprve lahůdka pro oko. To si každý, kdo žije nebo si postavil RD na vesnici vždycky přál, koukat pěkně na posprejovaný beton. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1990 Registrován: 5-2002 |
Zrovna v Tišicích kolem trati probíhá výstavba rodinných domků, jejichž součástí je - prefabrikovaná betonová zídka (místo plotu) směrem ke trati. Viz zde. Tzn. "koukání do betonu" si již místní vybrali sami. (Příspěvek byl editován uživatelem PEVA.)
Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod.
|
|
Sirka
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1463 Registrován: 9-2007 |
Hm,vtipné když z okna náhradní autobusové dopravy kvůli vyloučené trati koukáte na vlak který po vyloučené trati jede. Tak jakto, že pro jednoho dopravce je trať 076 nesjízdná a pro druhého ne?
"Kdo Bakcha příliš velebí, pocítí to ráno na lebi. Pročež mudřec napomíná syna: střez se hochu, zlá jest kocovina!"
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 40 Registrován: 9-2025 |
"Tak jakto, že pro jednoho dopravce je trať 076 nesjízdná a pro druhého ne?" Výluka je v úseku Katusice - Skalsko (sesutý svah v km 2,2). Dopravce KŽC jede z Mělníka pouze do Mšena. Dopravce ČD (který má vozidla dislokovaná v Mladé Boleslavi) obsluhuje náhradní dopravou celou trať (jinak by mohl jezdit akorát do těch Katusic). Spiknutí proti dráze se nekoná. Je to akorát nechuť ČD řešit to nějak jinak a jezdit třeba vlakmo z Mělníka do Mšena a busem dál. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 662 Registrován: 7-2017 |
Neví někdo nějaké bližší informace k tomu, jak dlouho ještě potrvá výluka na trati 076 Mělník-Mladá Boleslav (Katusice-Skalsko)? Oprava trati se stále protahuje a konec v nedohlednu![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1192 Registrován: 8-2013 |
Parní lokomotiva 354.195 Všudybylka. Prvomájové parní jízdy na Kopidlnce. VIDEO - https://youtu.be/MzojrPqgjsQ?si=twxNk7U1Sq_Ykoz_ ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 554 Registrován: 9-2023 |
Zamračená KŽC v zamračenu u Košátek
Punk nikdy neumírá. Punk až na věky!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 408 Registrován: 8-2007 |
Konec výluky MB-Mšeno-Mělník prý 22.5. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 8 Registrován: 3-2025 |
V sobotu 13.6.2026 pojede náš rychlík do Turnova a následně do Semil. Můžete s námi dojet též pouze do Mladé Boleslavi, kde se tentýž den koná Historical AirShow. Jízdenky nakupujte přes portál smsticket, ať máte zaručenou slevu 100,- Kč na jízdenku! Jízdné pro úsek Turnov - Semily půjde zakoupit pouze ve vlaku u průvodčího. V případě, že se rozhodnete v Turnově navštvit depo, čeká na Vás bohatý želežniční i neželežniční program. Po ukázání jízdenky od nás budete mít slevu 20% na vstupné. Veškeré zbylé informace zde na plakátu. Neváhejte s nákupem jízdenky, kapacita vlaku je omezena. www.smsticket.cz/vstupenky/71068-rychlikem-za-turnovskym-depem-ry chlik-posazavskeho-pacifiku-vlak www.posazavsky-pacifik.cz/akce www.kolejklub.cz/akce/plan/ |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1299 Registrován: 2-2012 |
Mamba: A je to tak. Dnes odpoledne provoz obnoven ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 35283 Registrován: 5-2002 |
A stálo to těch 250 mega, jak věštil Úpa...?
Si leges quod transcrevi, si linges quod transexcrevi...
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6773 Registrován: 9-2003 |
Hajnej: Hláska Úpa?
NOBLE BRICKS
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3475 Registrován: 12-2007 |
UŽ je doplněno PZZ na Zubačce, jak věštil Hajnej? Úpa vychází z historických zkušeností u investičních akci Zkázy železnic. Je jen dobře, že tady to stálo výrazně méně.
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12161 Registrován: 5-2007 |
Úpa vychází z historických zkušeností u investičních akci Zkázy železnic. Je jen dobře, že tady to stálo výrazně méně. Takže to síce nebola pravda, ale mohla byť... ![]() ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 35325 Registrován: 5-2002 |
Úpa: Úpa vychází z historických zkušeností u investičních akci Zkázy železnic. Jo to jsou ty případy, kdy Úpa proklel SŽ až do desátého pokolení za nějaký přechodný mezistav, který zanedlouho pominul, což Úpa následně přešel vznešeným mlčením (jako například šedesátku z Roztok do Staré Paky)...?
Si leges quod transcrevi, si linges quod transexcrevi...
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3486 Registrován: 12-2007 |
No a kdy bude to nové PZZ na Zubačce, pane internetovej hrdino?
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 35379 Registrován: 5-2002 |
Úpa: No a kdy bude to nové PZZ na Zubačce, pane internetovej hrdino? Nemáš bejt už skoro deset měsíců mrtvej, anonymní srabe...?
Si leges quod transcrevi, si linges quod transexcrevi...
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1953 Registrován: 10-2007 |
V Nymburce jsou po opravě v Ústí už oba prakatři 755. Jezdí samostatně. A bizoni ex RCC jsou tu už také zase oba a aktuálně byly ve dvojčeti. Takže se to tu už zase pěkně červení. ![]()
Každá správná mašina musí být cítit naftou a být aspoň trochu špinavá od oleje !
ČKD Praha můj vzor ! K6S 310 DR
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3489 Registrován: 12-2007 |
Hajnej: Takže jste opět předvedl jediné, co umíte. Invektiva a žádná konkrétní odpověď.
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 35385 Registrován: 5-2002 |
Úpa: Takže jste opět předvedl jediné, co umíte. Invektiva a žádná konkrétní odpověď. A ty jsi tím "pane internetový hrdino" předvedl co? Pochvalu...? Informace ohledně PZZ na Zubačce si budeš muset sehnat někde jinde, mě by zajímala spousta jinejch, mnohem potřebnějších PZZ.
Si leges quod transcrevi, si linges quod transexcrevi...
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 16500 Registrován: 4-2003 |
Invektiva a žádná konkrétní odpověď. A co tady chcete vědět? Ta stavba se odložila, protože pokud vím kolize balíz ETCS s ozubnicí a samozřejmě to nestojí tak, že by někde ležely peníze na účtech ladem. Krom toho tam jsou přejezdy všehovšudy tři a to máte ještě neoschlej řidičák že se jich bojíte, nebo co? Racionální důvod takhle prudit totiž není, protože takovýchle přejezdů je na síti několik tisíc. Autistické upnutí se? (Příspěvek byl editován uživatelem RadekŠ.)
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 35388 Registrován: 5-2002 |
RŠ: Autistické upnutí se? Spíš jen uplatnění figury "v Americe bijou černochy" vůči mně za to, že jsem si dovolil připomenout jeho minulá šlápnutí vedle (typicky činění dalekosáhlých závěrů z přechodných mezistavů).
Si leges quod transcrevi, si linges quod transexcrevi...
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3490 Registrován: 12-2007 |
RadekŠ: Nedělejte prosím, že jste blbej.
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
|