Diskuse » Železnice » Tratě kolem Mladé Boleslavi « předcházející | další »

Tratě kolem Mladé Boleslavi

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   diskuse  posl. autor příspěvků  stran  posl. příspěvek
Archivy starších příspěvků  zobrazit všechny (21)   
 
Předchozí roky: 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006
Archiv diskuse Tratě kolem Mladé Boleslavi do 31. 12. 2019 Honnzok 60 31. 12. 2019 17:18
Archiv diskuse Tratě kolem Mladé Boleslavi do 21. 1. 2020 zeuke 60 21. 1. 2020 15:50
Archiv diskuse Tratě kolem Mladé Boleslavi do 16. 2. 2020 zeuke 60 16. 2. 2020 09:52
Archiv diskuse Tratě kolem Mladé Boleslavi do 11. 3. 2020 Tomas_064 60 11. 3. 2020 22:02
Archiv diskuse Tratě kolem Mladé Boleslavi do 28. 5. 2020 Peva 60 28. 5. 2020 10:25
Archiv diskuse Tratě kolem Mladé Boleslavi do 29. 7. 2020 Romanero 60 29. 7. 2020 22:29
Archiv diskuse Tratě kolem Mladé Boleslavi do 24. 9. 2020 Naroznej 60 24. 9. 2020 16:09
Archiv diskuse Tratě kolem Mladé Boleslavi do 17. 12. 2020 Asdf 60 17. 12. 2020 16:36
Archiv diskuse Tratě kolem Mladé Boleslavi do 06. 1. 2021 Pavel_vlček 60 06. 1. 2021 16:46
Archiv diskuse Tratě kolem Mladé Boleslavi do 26. 4. 2021 Žlutý_petr 60 26. 4. 2021 23:23
Archiv diskuse Tratě kolem Mladé Boleslavi do 20. 7. 2021 Hlodavec 60 20. 7. 2021 21:15
Archiv diskuse Tratě kolem Mladé Boleslavi do 04. 12. 2021 M250.0 60 04. 12. 2021 22:50
Archiv diskuse Tratě kolem Mladé Boleslavi do 06. 5. 2022 hetzer 60 06. 5. 2022 22:42
Archiv diskuse Tratě kolem Mladé Boleslavi do 10. 12. 2022 Romanero 60 10. 12. 2022 16:19
Archiv diskuse Tratě kolem Mladé Boleslavi do 06. 6. 2023 J.M. 60 06. 6. 2023 07:39
Archiv diskuse Tratě kolem Mladé Boleslavi do 12. 1. 2024 Romanero 60 12. 1. 2024 19:59
Archiv diskuse Tratě kolem Mladé Boleslavi do 03. 11. 2024 Tomas_064 60 03. 11. 2024 13:47
Archiv diskuse Tratě kolem Mladé Boleslavi do 06. 2. 2025 RadekŠ 60 06. 2. 2025 08:28
Archiv diskuse Tratě kolem Mladé Boleslavi do 08. 4. 2025 Hajnej 60 08. 4. 2025 00:27
Archiv diskuse Tratě kolem Mladé Boleslavi do 02. 9. 2025 Mladějov 60 02. 9. 2025 17:02
Archiv diskuse Tratě kolem Mladé Boleslavi do 09. 4. 2026 RadekŠ 60 09. 4. 2026 08:16
   autor příspěvek
Čtvrtek, 09. dubna 2026 - 14:42:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 735
Registrován: 12-2003
Takhle na papíře se to tváří rozumně. Ale pokud se bude aplikovat to, co plánuje podél pravobřežky, resp. v Tišicích, tak se 5 přejezdů zruší a nahradí je 1 obludný nadjezd uprostřed obytné zástavby. A samozřejmě kolejovou stoku obetonovat z obou stran do výše 3 metrů.

Ale věřím, že město Neratovice má silnější slovo než řadový vesnický starosta, tak to třeba dopadne lépe. Viz třeba Poděbrady, to je pozitivní příklad jak pěkně a nerušivě může vypadat nadjezd a jak čistý může být i nádražní podchod.
Čtvrtek, 09. dubna 2026 - 15:12:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16280
Registrován: 4-2003
plánuje podél pravobřežky, resp. v Tišicích, tak se 5 přejezdů zruší a nahradí je 1 obludný nadjezd

V Tišících jsou 2 (slovy: dva) přejezdy. Nadjezd a kruhový objezd za ním je navrhován téměř mimo obytnou zástavbu v sousedství bývalého zemědělského areálu na jižním okraji obce.

V úseku Mělník-Lysá se téměř všechny přejezdy nahradí nadjezdy a úrovňové přejezdy zcela zmizí.

PS: Dokumentaci k tomu si samozřejmě může stáhnout a prostudovat i pověstný skladník ve šroubárně.
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!

Čtvrtek, 09. dubna 2026 - 15:15:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7037
Registrován: 12-2020
Proč by nemohla být zastávka v Mlékojedech při jednokolejném mostu?
Čtvrtek, 09. dubna 2026 - 20:07:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 736
Registrován: 12-2003
Radek: těch 5 přejezdů myšleno v předmětných Neratovicích. O pravobřežce a Tišicích byla vložená věta, oddělená čárkami..

Btw. Nadjezd v těch Tišicích není projektován mimo obytnou zástavbu, ale v ní. Račte mrknout do mapy.


A ve stejném nebo ještě horším duchu všechny vesnice podél 072.

(Příspěvek byl editován uživatelem romanero.)
Pátek, 10. dubna 2026 - 09:00:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16286
Registrován: 4-2003
těch 5 přejezdů myšleno v předmětných Neratovicích

Tak se na ten plánek aspoň proboha podívejte, bude zrušen 1 přejezd na pražském zhlaví a nahrazen nadjezdem zcela mimo obytnou zástavbu (most bude v esíčku nad vlečkovým kolejištěm, předávacím kolejištěm a kolejištěm SŽ). Ostatní přejezdy zůstanou, ty ani nelze nějak nahradit. Samozřejmě i tady budou lidi kvičet, že se kvůli nadjezdu kácí stromy...

Nadjezd v těch Tišicích není projektován mimo obytnou zástavbu, ale v ní.

Bezprostředně tam téměř žádná zástavba není a rozhodně to nebude tak, že někdo bude mít 5 m před oknem betonový val nadjezdu, jak jsme se opakovaně doslechl. Tak třeba tam nakonec žádný nadjezd nebude a v Tišících holt budou stát na přejezdu čím dál delší kolony aut = metoda pomalu vařené žáby.
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!

Pátek, 10. dubna 2026 - 10:45:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 35092
Registrován: 5-2002
JM: Proč by nemohla být zastávka v Mlékojedech při jednokolejném mostu?
Protože by to spolu s jednokolejným hrdlem na mostě byl už moc velkej špunt...?
Si leges quod transcrevi, si linges quod transexcrevi...
Pátek, 10. dubna 2026 - 11:19:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 737
Registrován: 12-2003
Radek: já nevím, proč neustále překrucujete můj text. Já jsem na to schéma koukal a píšu, že takhle to (včetně těch líbivých keců okolo) vypadá dobře. Zatím, ale počkejme si na vývoj a realitu. Na pravobřežku taky bylo několik aktualizací studie proveditelnosti až se SŽ v jeden moment rozhodla, že přejezdů bude 0 a místo nich se postaví několik nadjezdů. Protože u podjezdu by museli řešit podzemní vodu a to se s tím přeci nebudou v nějaký vesnici s*át, když tam můžou mezi baráky prásknout krásný nadjezd.

A to, co je nebo není v obytné zástavbě.. kdo na to kouká jako nezúčastněný od stolu podle plánku, tak to samozřejmě nevnímá jako člověk, co u toho bydlí. Tady v naší rovině bude nadjezd uprostřed obce sám o sobě pěstí na oko, která navíc bude šířit hluk z dopravy do širšího okolí. Anebo druhá varianta, pěkně to obetonovat a to bude teprve lahůdka pro oko. To si každý, kdo žije nebo si postavil RD na vesnici vždycky přál, koukat pěkně na posprejovaný beton.
Pondělí, 13. dubna 2026 - 10:44:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1990
Registrován: 5-2002
Zrovna v Tišicích kolem trati probíhá výstavba rodinných domků, jejichž součástí je - prefabrikovaná betonová zídka (místo plotu) směrem ke trati. Viz zde. Tzn. "koukání do betonu" si již místní vybrali sami. [happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem PEVA.)
Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod.
Sirka
Středa, 22. dubna 2026 - 12:28:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1463
Registrován: 9-2007
Hm,vtipné když z okna náhradní autobusové dopravy kvůli vyloučené trati koukáte na vlak který po vyloučené trati jede. Tak jakto, že pro jednoho dopravce je trať 076 nesjízdná a pro druhého ne?

"Kdo Bakcha příliš velebí, pocítí to ráno na lebi. Pročež mudřec napomíná syna: střez se hochu, zlá jest kocovina!"
Středa, 22. dubna 2026 - 13:21:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 40
Registrován: 9-2025
"Tak jakto, že pro jednoho dopravce je trať 076 nesjízdná a pro druhého ne?"
Výluka je v úseku Katusice - Skalsko (sesutý svah v km 2,2).
Dopravce KŽC jede z Mělníka pouze do Mšena.
Dopravce ČD (který má vozidla dislokovaná v Mladé Boleslavi) obsluhuje náhradní dopravou celou trať (jinak by mohl jezdit akorát do těch Katusic).
Spiknutí proti dráze se nekoná. Je to akorát nechuť ČD řešit to nějak jinak a jezdit třeba vlakmo z Mělníka do Mšena a busem dál.
Pondělí, 27. dubna 2026 - 13:58:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 662
Registrován: 7-2017
Neví někdo nějaké bližší informace k tomu, jak dlouho ještě potrvá výluka na trati 076 Mělník-Mladá Boleslav (Katusice-Skalsko)? Oprava trati se stále protahuje a konec v nedohlednu[sad]
Sobota, 02. května 2026 - 11:06:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1192
Registrován: 8-2013
Parní lokomotiva 354.195 Všudybylka. Prvomájové parní jízdy na Kopidlnce.

VIDEO - https://youtu.be/MzojrPqgjsQ?si=twxNk7U1Sq_Ykoz_


Sobota, 09. května 2026 - 16:26:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 554
Registrován: 9-2023
Zamračená KŽC v zamračenu u Košátek

Punk nikdy neumírá. Punk až na věky!
Čtvrtek, 14. května 2026 - 10:58:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 408
Registrován: 8-2007
Konec výluky MB-Mšeno-Mělník prý 22.5.
Pátek, 22. května 2026 - 14:27:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8
Registrován: 3-2025
V sobotu 13.6.2026 pojede náš rychlík do Turnova a následně do Semil. Můžete s námi dojet též pouze do Mladé Boleslavi, kde se tentýž den koná Historical AirShow.

Jízdenky nakupujte přes portál smsticket, ať máte zaručenou slevu 100,- Kč na jízdenku!
Jízdné pro úsek Turnov - Semily půjde zakoupit pouze ve vlaku u průvodčího.

V případě, že se rozhodnete v Turnově navštvit depo, čeká na Vás bohatý želežniční i neželežniční program. Po ukázání jízdenky od nás budete mít slevu 20% na vstupné.

Veškeré zbylé informace zde na plakátu.

Neváhejte s nákupem jízdenky, kapacita vlaku je omezena.

www.smsticket.cz/vstupenky/71068-rychlikem-za-turnovskym-depem-ry chlik-posazavskeho-pacifiku-vlak

www.posazavsky-pacifik.cz/akce

www.kolejklub.cz/akce/plan/
Pátek, 22. května 2026 - 14:36:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1299
Registrován: 2-2012
Mamba: A je to tak. Dnes odpoledne provoz obnoven [vypravci]
Pátek, 22. května 2026 - 18:05:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 35283
Registrován: 5-2002
A stálo to těch 250 mega, jak věštil Úpa...?
Si leges quod transcrevi, si linges quod transexcrevi...
Pátek, 22. května 2026 - 20:06:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6773
Registrován: 9-2003
Hajnej: Hláska Úpa?
NOBLE BRICKS
Čtvrtek, 28. května 2026 - 07:08:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3475
Registrován: 12-2007
UŽ je doplněno PZZ na Zubačce, jak věštil Hajnej?
Úpa vychází z historických zkušeností u investičních akci Zkázy železnic. Je jen dobře, že tady to stálo výrazně méně.
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Pondělí, 01. června 2026 - 10:45:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12161
Registrován: 5-2007
Úpa vychází z historických zkušeností u investičních akci Zkázy železnic. Je jen dobře, že tady to stálo výrazně méně.
Takže to síce nebola pravda, ale mohla byť... [uhoh][proud]
Pondělí, 01. června 2026 - 14:04:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 35325
Registrován: 5-2002
Úpa: Úpa vychází z historických zkušeností u investičních akci Zkázy železnic.
Jo to jsou ty případy, kdy Úpa proklel SŽ až do desátého pokolení za nějaký přechodný mezistav, který zanedlouho pominul, což Úpa následně přešel vznešeným mlčením (jako například šedesátku z Roztok do Staré Paky)...?
Si leges quod transcrevi, si linges quod transexcrevi...
Úterý, 09. června 2026 - 13:28:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3486
Registrován: 12-2007
No a kdy bude to nové PZZ na Zubačce, pane internetovej hrdino?
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Úterý, 09. června 2026 - 13:58:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 35379
Registrován: 5-2002
Úpa: No a kdy bude to nové PZZ na Zubačce, pane internetovej hrdino?
Nemáš bejt už skoro deset měsíců mrtvej, anonymní srabe...?
Si leges quod transcrevi, si linges quod transexcrevi...
Středa, 10. června 2026 - 10:23:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1953
Registrován: 10-2007
V Nymburce jsou po opravě v Ústí už oba prakatři 755. Jezdí samostatně.
A bizoni ex RCC jsou tu už také zase oba a aktuálně byly ve dvojčeti.

Takže se to tu už zase pěkně červení.

[vypravci] [fotic]
Každá správná mašina musí být cítit naftou a být aspoň trochu špinavá od oleje !
ČKD Praha můj vzor ! [fotic] [fotic] [fotic] [vypravci]

[ok] [ok] [ok] K6S 310 DR [ok] [ok] [ok]
Středa, 10. června 2026 - 11:40:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3489
Registrován: 12-2007
Hajnej: Takže jste opět předvedl jediné, co umíte. Invektiva a žádná konkrétní odpověď.
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Středa, 10. června 2026 - 11:44:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 35385
Registrován: 5-2002
Úpa: Takže jste opět předvedl jediné, co umíte. Invektiva a žádná konkrétní odpověď.
A ty jsi tím "pane internetový hrdino" předvedl co? Pochvalu...?
Informace ohledně PZZ na Zubačce si budeš muset sehnat někde jinde, mě by zajímala spousta jinejch, mnohem potřebnějších PZZ.
Si leges quod transcrevi, si linges quod transexcrevi...
Středa, 10. června 2026 - 12:46:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16500
Registrován: 4-2003
Invektiva a žádná konkrétní odpověď.

A co tady chcete vědět? Ta stavba se odložila, protože pokud vím kolize balíz ETCS s ozubnicí a samozřejmě to nestojí tak, že by někde ležely peníze na účtech ladem.

Krom toho tam jsou přejezdy všehovšudy tři a to máte ještě neoschlej řidičák že se jich bojíte, nebo co?

Racionální důvod takhle prudit totiž není, protože takovýchle přejezdů je na síti několik tisíc. Autistické upnutí se?

(Příspěvek byl editován uživatelem RadekŠ.)
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!

Středa, 10. června 2026 - 15:46:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 35388
Registrován: 5-2002
RŠ: Autistické upnutí se?
Spíš jen uplatnění figury "v Americe bijou černochy" vůči mně za to, že jsem si dovolil připomenout jeho minulá šlápnutí vedle (typicky činění dalekosáhlých závěrů z přechodných mezistavů).
Si leges quod transcrevi, si linges quod transexcrevi...
Nový příspěvek
     
  Text příspěvku:

  Uživatelské jméno:
  Heslo:
  Přílohy:
  Volby: V příspěvku používám HTML kód
Odkazy (URL) v příspěvku automaticky aktivovat
  Akce:
, více zde.