| Diskuse » Železnice » Všeobecná neželezniční diskuse | « předcházející | další » |
Všeobecná neželezniční diskusedolů |
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři |
| autor | příspěvek |
|---|---|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 16508 Registrován: 4-2003 |
Celkem i na Zakarpatsku. Jako že tam (třeba) není ženská osoba 2. kategorie?? Ale tak jasně, tohle neregistrujete...a pokud jo, tak možná že to je ideàlní polovička ( to tady před léty od jednoho nymanda padlo).
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7032 Registrován: 6-2019 |
Asi byste Radku byl překvapen mírou emancipace ukrajinských žen... On svět (nejen ten ukrajinský) je zase trochu někde jinde než třeba začátkem tisíciletí. A tak ochotný a přátelský lidi "od fabriky přes krám po nádraží a maršrutku" jsem dlouho nepotkal.Dokonce jsem tam na ulici ani na nádraží či v okolí nepotkal žádný povalující se opilce či fetky. Tu jsem viděl první hned v Prase když jsem v Hybernský vylez z AE a cestou na hlavák si v Opletalce na kraji na klandru sedící píchal do žíly. UA se proměňuje mimořádně rychle. Ale mohu říct, že tyhle dovolené byly pro mě nejkrásnější, co jsem zažil. A to zejména kvůli neskutečné dobrotě tamnějších lidí... Především se chovají normálně, žádné zvořilostní kecy bez obsahu. A mnoho let i poslední prodavačka ví, že jim dost pomáháme a prostě k nim máme blíž než třeba cumbajšpíl Francouzi, například. Já třeba ty cesty na východ moc nechápu - vyjma toho že bych hledal záminku, proč začít chlastat. Ta kombinace úpadku, chudoby a hrubosti a neomalenosti v mezilidských vztazích ve mně vždycky vyvolává pocity úzkosti. Tak si úvodem něco přečtěte, třeba Od pramenů k oceánu (leccos z toho platí dodnes), možná pochopíte, že jsou i jiné světy než vámi popisovaný výběr toho negativního. Proč je zajímavé vidět velkou řeku, velkou horu, že těch 9000 km největší země světa je mimořádně zajímavý mumraj mnoha národů, který se rozhodně nedá narvat do primitivní škalulky úpadek, chudoba, hrubost, neomalenost. le nikdy mi k ničemu nebyla, resp. nevzpomínám si, že bych ji kdy použil. Navíc to byl jazyk, který mi fakt mentálně neseděl... jet se podívat, jak vypadá esence beznaděje a zmaru? Jestli čekáte esenci beznaděje a zmaru, tak snad raději seďte doma. ![]() ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1219 Registrován: 10-2005 |
Pane Vlčku, přestaňte laskavě s tím insinuačním lhaním, které soustavně provozujete jako tupý noshled různých podivných frakcí naší politické scény. Azov nebyl nikdy v USA uznán teroristickou organizací. Byly v letech 2019 a 2021 solitérní pokusy několika málo kongresmanů, ale bylo to smeteno ze stolu. Naopak v roce 2024 Spojené státy zrušily zbraňová a výcviková omezení vůči jednotce Azov. Ano, jde o dílem kontroverzní jednotku, ale v rámci UA ojedinělou a její kontroverze nejspíš vůbec nedosahuje kontroverznosti různých bojůvek a soukromých armád na druhé straně. Pokud jste to našel na dle vás velmi oficiálních servrech, tak jen dokumentujete, jakou relevanci tyto zdroje mají, resp. jak dezinformační jsou. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1220 Registrován: 10-2005 |
Mám silný pocit, že střílíte úplně vedle, protože v tomto (pozitivním) ohledu s Vámi není Radek (ani já) v žádném sporu. Já si myslím, že Ukrajina si zaslouží, aby jí byla takříkajích umetena cesta k plnohodnotné účasti v evropských projektech. ...těch 9000 km největší země světa je mimořádně zajímavý mumraj mnoha národů, který se rozhodně nedá narvat do primitivní škalulky úpadek, chudoba, hrubost, neomalenost. Bohužel výsledný dojem ty ostrůvky pozitivní deviace nepřebijí (je to notorieta, mnou zažitá dětskýma očima v podobě např. žebrajících válečných invalidů, hrubé milice, atd. již v roce 1978). Jestli čekáte esenci beznaděje a zmaru, tak snad raději seďte doma. No, to jste trochu argumentačně zabil, ne? Když potvrzujete, že by to bylo maření času. Je to esence beznaděje a zmaru vyjádřená např. hlasováním v relativně svobodných volbách, indolencí k politickým vraždám... Vždyť oni se nezmůžou ani na ten pasivní protest v duchu MLK nebo Las Madres de la Plaza 25 de Mayo. Že tam narazíte na milé lidi... no to tak v diktaturách bývá... Vy víte dobře, že jsem strávil hodně času v mnoha zemích na opačné straně světa, a že nemám žádné běžné předsudky. Ale tam, i když mnohokrát s mimořádně násilnou minulostí, je občanská statečnost všudypřítomná (i když třeba v takovém Hondurasu, Salvadoru, Guatemale, Ekvádoru je to někdy otázka života a smrti), a dlouhodobě dosahuje pozitivního formování politické a společenské atmosféry. To bohužel v Rusku není a obávám se, že nikdy nebude. PS. Aby nebylo mýlky, dlouho jsem si myslel, že Rusko (i za raného Putina) směřuje k tomu, aby s námi tvořilo jakýsi mentálně relativně blízký euroasijský celek... byli třeba v Radě Evropy, dávalo to smysl. Pak se ale ukázalo, že ten problém ruského imperialismu, výstižně chrakterizovaný Václavem Havlem, je prostě pro ně nepřekročitelný. (Příspěvek byl editován uživatelem Viajero.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 16510 Registrován: 4-2003 |
byl překvapen mírou emancipace ukrajinských žen Já ale psal o relativně jemném předivu mezilidských vztahů, kdy třeba i ty velmi vzdělané kolegyně nemají šanci prorazit určité neviditelné zdi a jsou přitom pod nemalým tlakem, že kterýho by se půlka chlapů sesypala. Třeba. Tohle rozkrýt turistickou návštěvou je asi tak jako se snažit zjišťovat politickou situaci v Praze (1a ) tím že vylezu na Wilsonu z vlaku a projdu se po Václaváku.
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 16511 Registrován: 4-2003 |
Via: dlouho jsem si myslel, že Rusko (i za raného Putina) směřuje k tomu, aby s námi tvořilo jakýsi mentálně relativně... Tohle sem i myslel třeba i o Srbsku a celkem rychle mě z toho bludu vyléčily i tehdejší občasné pracovní intearekce. Pak se o tom člověk pobavil kolegama ze Skandinávie a ti to viděli úplně stejně - nezatíženi rokem 1968 či nějakýma panslovanskýma ptákovinama.
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7034 Registrován: 6-2019 |
RŠ: aha, tak to se nejdříve shodněte s PV na tom, o čem vlastně píšete. (ale lidi se k sobě chovali jinak. Celkem i na Zakarpatsku. Já totiž vidím v chování lidí (obecně všech bez ohledu na pohlaví) od 90. do současnosti celkem slušný posuv k lepšímu. A evidentně nejen já. A nemám k tomu potřebu rozplétat jemný přediv mezilidských vztahů, stačí mi, že je tam prostě fajn. Bohužel výsledný dojem ty ostrůvky pozitivní deviace nepřebijí (je to notorieta, mnou zažitá dětskýma očima v podobě např. žebrajících válečných invalidů, hrubé milice, atd. již v roce 1978 To jste si holt z toho vybral to špatné. Je to esence beznaděje a zmaru vyjádřená např. hlasováním v relativně svobodných volbách, indolencí k politickým vraždám... Ty relativně svobodné volby byly naposledy kdy? V roce 2000? Že tam narazíte na milé lidi... no to tak v diktaturách bývá... To bývá i v demokraciích. Já psal o tom, že se s nima dá normálně bavit a ne jen naučených 50 vět small talku. To bohužel v Rusku není a obávám se, že nikdy nebude. Za našich životů nejspíš ne. Aby nebylo mýlky, dlouho jsem si myslel, že Rusko (i za raného Putina) směřuje k tomu, aby s námi tvořilo jakýsi mentálně relativně blízký euroasijský celek... byli třeba v Radě Evropy, dávalo to smysl. Pak se ale ukázalo, že ten problém ruského imperialismu, výstižně chrakterizovaný Václavem Havlem, je prostě pro ně nepřekročitelný. No a? Já psal o něčem úplně jiném. Když potvrzujete, že by to bylo maření času. No, tak pokud chcete objevovat demokracii nebo co si z toho mám vzít, tak k tomu je RF opravdu špatný díl světa. Proč tam lidi jezdí (nemyslím teď za války) je celkem zřejmé a jasné, bez ohledu na politický režim. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1221 Registrován: 10-2005 |
Vy holt některé věci vidět nechcete a za každou cenu běháte jinudy, tak to tak nechme. V podstatě svobodné volby tam byly i ty pozdější. Ty šrouby autokracie se utáhly, to zase není tak dávno. Všiml jsem si, že té nechuti, neschopnosti alespoň pasivní rezistence jste se ve svém opojení z normálního bavení elegantně vyhnul... OK, tak je mužik schopen nějaké úrovně normální komunikace, ale z toho paf opravdu nebudu. A proč tam lidé jezdí mi příliš zřejmé a jasné není, pokud tam nejezdí z obdobných důvodů jako do Severní Koreje. PS: Jen na doplnění. V případě Ukrajiny vidím evidentní úsilí se z komentovaného modelu despotického byzantismu vymanit, proto výslovně upřesňuji, aby mne zase někdo nechatl za slovo, že v Americe taky..., že jí to své hodnocení nepřičítám. I když ten proces bude rozhodně dlouhý a složitý. Ale je na dobré cestě. (Příspěvek byl editován uživatelem Viajero.) |
|
Administrátor Číslo příspěvku: 76338 Registrován: 4-2003 |
"Já jsem ve Francii neměl problém domluvit se ani anglicky nebo německy. Jen to chce chovat se slušně." Možná v tom hrála roli i modrogumnost, protože jsme asi nebyli první, co to ten den chtěli vědět. Na celém pařížském slavkovském nádraží nebyl nikdo ochotný se bavit o tom, že máme lehátka na vlak, co na tabulích vůbec nevisí. V infocentru bez šance, podobně na pokladně. Až metař/nosič nám to přetlumočil. Důvodem bylo odřeknutí (bez náhrady), následkem čehož jsme místo do hor dojeli jen do Toulouse, kde jiný noční vlak mimořádně zastavil pro cestující. Pravda, v Toulouse cestou zpátky to bylo výrazně lepší, tam pro změnu nebylo moc s kým mluvit, neb jediná pokladna fungovala jen pár hodin přes oběd. Naštěstí tam se mi podařilo domluvit s výpravčím/peroňákem, co nejen vysvětlil, kdy nám to pojede (kdy nastane zastavení z DD), ale i vyřídil náhradní místa. Jinak se vcelku „dohodnout” dalo, jenže je dost zásadní rozdíl si objednat a zaplatit něco k jídlu/ubytování a zjišťovat, proč vlak nejede a co se s tím dá dělat atp. ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7035 Registrován: 6-2019 |
V roce 2000 bych je za svobodné ještě považoval. Tím ovšem zdatně unikáte od původního vlákna diskuze, kdy J. M. konstatoval, že tam na východě zažil nejkrásnější dovolené, načež jste navázal, že ty cesty na východ moc nechápete. A na to jsem reagoval, že záleží co od toho očekáváte. Pokud pojedete studovat režim a demokracii, tak to je evidelně mimo realitu, lidi do Ruska a nejen tam jezdí z 99 % jako turisté a zaa turistikou. Pokud vám to není jasné proč tam lidi jezdí, no, tak se zkuste zamyslet. KLDR je správná připomínka. Asi nějaká část jo, potřebují se třeba zviditelnit, že tam byli (ať již v RF, KLDR nebo v poslední době honí lajky v Turkmenistánu a určitě mnohých jiných. Ale většina tam jede jako turisté za turistikou. To je fakt složité pochopit? Politika to fakt není. A opakuji, že nepíšu za současného válečného stavu, to bych tam nejel ani já. Ale jesti tady vy a RŠ nechápete proč jsme třeba strávili hezkých pár dní v Kaliningradské oblasti nebo na Kavkaze... tak to vám asi není vzájemné hospodářské pomoci. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 16512 Registrován: 4-2003 |
A proč tam lidé jezdí mi příliš zřejmé Mě taky ne a nic mi do toho ani není, ale čistě obecně: Rusko další postsovětské republiky jsou zcela mimo zájem mas turistů, pohledu cestovního ruchu je to vyložený trpaslík. I tohle o těch zemích dost vypovídá.
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 16513 Registrován: 4-2003 |
Možná v tom hrála roli i modrogumnost, protože jsme asi nebyli první, co to ten den chtěli vědět. Na celém pařížském slavkovském nádraží nebyl nikdo ochotný se bavit o tom, že máme lehátka na vlak, co na tabulích vůbec nevisí. V infocentru bez šance, podobně na pokladně. Až metař/nosič nám to přetlumočil. To je taková ta odborářská vyleženost státní firmy v kombinaci jakousi národní hrdostí. Na tom samým nádraží si dojdi do soukromýho bistra objednej si anglicky pizzu a pivo - a dostaneš to (odzkoušeno).
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7036 Registrován: 6-2019 |
To je v pořádku, já zase nepojedu někam do USA nebo cumbajšpíl Austrálie, protože bych se tam asi nudil. Přesto lidi jezdí i do Ruska nebo Moldavska (abychom zůstali v ex. SSSR a zároveň Evropě). A to v Moldavsku taky skoro nic není, takže se můžete začít divit. ![]() ![]() ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7037 Registrován: 6-2019 |
Na tom samým nádraží si dojdi do soukromýho bistra objednej si anglicky pizzu a pivo - a dostaneš to (odzkoušeno). Jo, to mu problém s lehátky určitě vyřeší... ![]() |
|
Quex
|
|
|
Administrátor Číslo příspěvku: 9679 Registrován: 5-2002 |
To by mohl být docela zajímavý průzkum mezi zahraničními návštěvníky Česka, proč sem vlastně přijeli? Jestli zažít pozitivně formovanou politickou a společenskou atmosféru, občanskou společnost, ideje země Václava Havla nebo se podívat na památky, města, nákupy atd.? Kdo ví?![]()
"Doba střelců neskončila. A já Vás o tom přesvědčím. A nejen Vás!"
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7038 Registrován: 6-2019 |
Jo, to by byl. Hezky to ukazuje nesmyslnost diskuze. A přetrvávající mýty (nejen) o RF. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 16515 Registrován: 4-2003 |
To nevím, ale ČR nastívilo s aspoň jedním přespáním předloni 10,6 milionu turistů, zatímco v Rusku to bylo 2,5 milionu. Do Japonska přijelo ve stejné době asi 36 milionů turistů. To je pro ilustraci té míry nezájmu okolního světa.
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1222 Registrován: 10-2005 |
"To by mohl být docela zajímavý průzkum mezi zahraničními návštěvníky Česka, proč sem vlastně přijeli? Jestli zažít pozitivně formovanou politickou a společenskou atmosféru, občanskou společnost, ideje země Václava Havla nebo se podívat na památky, města, nákupy atd.? Kdo ví? "Smířím se s tím, že jsem prošvihl dobu cca do roku 2012, kdy bych to asi vnímal jinak a taková cesta by mi přišla zajímavá. A opakuji, moc bych si přál, aby se Ukrajina i za cenu nějakého pohraničního fait accompli z tohoto marasmu postupem let vymanila. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1223 Registrován: 10-2005 |
Pokud vnímáte realitu jako mýtus tak opravdu asi nemá smysl o současné RF (vážně si myslíte, že je to federace? ) dále diskutovat. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7039 Registrován: 6-2019 |
No a sám píšete, že vám do toho nic ani není. Tak když vám do toho nic není, tak proč tu řešíte, že vám není moc jasné proč tam lidi jezdí? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7040 Registrován: 6-2019 |
vážně si myslíte, že je to federace? Dobře, máte tam smejlík... ale v kontextu té celkové atmosféry a situace jet do Ruska považuji v posledních letech za vyloučené. Prostě bych se tam necítil dobře. Smířím se s tím, že jsem prošvihl dobu cca do roku 2012, kdy bych to asi vnímal jinak a taková cesta by mi přišla zajímavá. Tam si můžete zaletět v podstatě kdykoli, i když za SVO to považuju za pitomost. Tu Ermitáž či Zimní palác samozřejmě vidět můžete, klidně i to Zlaté kolo východně od Moskvy, nicméně z Ruska, obávám se, nepochopíte téměř nic, život je jinde. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1224 Registrován: 10-2005 |
Ano, je tam, kde byl za Gogola Jen kulisy se změnily. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7041 Registrován: 6-2019 |
Opravdu, no, abyste nebyl překvapen...A nemyslím současným režimem a poměry, ale i do toho roku 2012. Ono je to vlastně fuk. Výkladními stříněmi ala Moskva, Petrohrad a pár dalších bohatých velkoměst RF posuzovat opravdu nelze a jak jsem pochopil, tak o nic jiného asi nejde. Jsou tam stovky zajímavějších míst, namátku třeba severní Kavkaz - tam se dnes asi pořádně neví co se tam děje (nepřefiltrováno FSB) a jakým způsobem tam fungují společnosti a národy, totéž platí i pro mnoho jiných míst, nicméně okem prostého turisty to ani zjistiti možné není. Já si třeba dobře vybavuji, jak jsme strávili týden jen v Kaliningradské oblasti a měli pořád co zajímavého poznávat (mmch., s jedním zdejším nahodilým diskutérem) a v životě by mě nenepadlo se ptát "co tam asi budeme dělat". Rusko je prostě velmi zajímavá veliká země, v obrovských problémech, momentálně nevhodná pro běžnou turistiku, ale ptát se co tam jako ti lidé hledají nebo proč tam jezdí... to je asi na úrovni dotazu proč jezdí lidi do Ugandy, Alžírska, Konga nebo Guiney. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 18582 Registrován: 5-2004 |
Já teda byl prvně v SSSR jako puberťák 1976 v létě a to tři neděle v Leningradě na pozvání v rodině. U pamětníků blokády (od toho pána mám ještě někde blokádní deník co napsal ale vyšel až za perestrojky). Zážitky to byly naprosto excelentní i pro puberťáka. Jo, po příjezdu jsme se museli jít přihlásit na fízlárnu. Proběhlo korektně, bylo vysvětleno kam se v rámci oblasti smí a kam už ne (třeba do Vyborgu kam jsme zajeli električkou a nikdo nás neodchytil - což samo předpokládalo pokročilou ruštinu). Tehdy byli totiž čechoslováci bráni jako vážení přátelé - hostitel dostal v práci den volno + buchanku s řidičem a provozili nás po okolí i po městě kam se běžně turista nedostane. To se ostatně nedostane ani na konečnou tramvaje - tuším tehdy 49 - kam nám poradili zajet se podívat na houby. Na konečný v panelákovým sídlišti výstup. Borový lesík, prošli jsme asi necelej kilák a byli v echtovní vesničce. Blátivoprašná cesta s prknama po straně a chajdy různě křivý dřevěný. Dnes to asi bude nějaký resort. Akorát že v tom roce 2024 jsem u Dněpropetrovska voděl z električky stejný děrevně, akorát na dvorkách vedle hajzlíku stála nějaká ojetina a na střeše satelit. V tom roce 76 jsme teda na žádný žebráky natož veterány nenarazili. Asi i proto že byli i s památníky docela v úctě (u rozervanýho kolca čerstvý svatebčani kladli kytky a nebylo to z nějakýho donucení). Jinak samo že cesta vlakem stála zato. Už první dojem při čekání ve Lvově půl dne protože se nestih rychlík na který měl přejít přímý vůz z Prahy (Dukla zajebána o 2 hodiny někde v noci kolem Hranic na Moravě) a binec na tamním nádraží, pak jízda pasažírským a návštěva jeho jídeláku, masna v Leningradě kde ve výloze trůnil Lenin vedle dvou prasečích hlav řízlejch snad motorovkou... Jistě - tehdejší západ byl jiný. Tyhle zážitky ale už dnes jsou neopakovatelný a proto jsem rád, že jsem se toho o pozdějších služebních cest do unionu účastnil ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 35399 Registrován: 5-2002 |
AŠM: já zase nepojedu někam do USA nebo cumbajšpíl Austrálie, protože bych se tam asi nudil No vidíš, já byl teď na Havaji a rozhodně jsem se tam nenudil.
Si leges quod transcrevi, si linges quod transexcrevi...
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 16519 Registrován: 4-2003 |
Zážitky to byly naprosto excelentní i pro puberťáka. Jo, po příjezdu jsme se museli jít přihlásit na fízlárnu. Proběhlo korektně, bylo vysvětleno kam se v rámci oblasti smí a kam už ne A teď mi vysvětlete co je na tomhle excelentního, pokud není člověk sadomasochista nebo netrpí stockholmským syndromem a tedy si zdůvodní, že to tak bylo správně - aby mu z toho pobytu v polovičním koncentráku nepraskla hlava. To že v Rusku je i dnes snad až 1/4-1/3 území uzavřena je v celosvětovém měřítku totální rarita a dokládá to nenormálnost tý země.
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 18587 Registrován: 5-2004 |
Inu neopakovatelný zážitky. Pokud tedy není člověk vocas co brblá nad tím jak je to hrozný ale hledá co je zajímavý. Jinak u nás na tu minizemičku těch uzavřenejch oblastí v podobě vojenských újezdů taky není úplně málo. A třeba Boletice kde jsem je projel o víkendu když se tam smělo jsou už zas v režimu jako za bolševika. Z Brd se naštěstí stáhli ale i tak zůstaly uzavřený Jince a kus nad Strašicema. Doupov a Libavá nepřístupný trvale, Vyškov míval průjezd po nějaký silnici. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 16520 Registrován: 4-2003 |
A třeba Boletice kde jsem je projel o víkendu když se tam smělo jsou už zas v režimu jako za bolševika No a v USA kromě toho bití černochů mají v Nevadský poušti Area 51 a nedá se tam kempovat. tedy není člověk vocas co brblá nad Mně by fakt zajímalo, esli Vás z toho děcáku taky vyvezli na vejlet někam jinam, kde se lidi nefízlujou, není je potřeba vodit za ručičku, je tam třeba pěkná kultura či architektura a liský život či osud tam má nějakou cenu.
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!
|
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 27113 Registrován: 3-2007 |
" Mně by fakt zajímalo, esli Vás z toho děcáku taky vyvezli na vejlet někam jinam, kde se lidi nefízlujou, není je potřeba vodit za ručičku, je tam třeba pěkná kultura či architektura a liský život či osud tam má nějakou cenu." To máš těžký: Tam je zase draho. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 18588 Registrován: 5-2004 |
Tak dost by mně zajímalo kde se dnes lidi nefízlujou. Jo, ještě v devadesátejch šlo jet na čundr i do Rakous nebo Rajchu. Tak jak jsme jeli by dnes volali zásahovku protože krájet si nožem chleba by byl průser, nože jsou přeci na hlavy. Jinak nevím kdo koho vodil za ručičku Jugoškou (jo, taky ještě "na volno"), Bulharskem, Rumunskem nebo Polskem. Ba i NDR. Ostatně i na služebkách v tom SSSR si člověk musel vše zařídit. To že jste byl fízlován a veden za ručičku bude asi vaší osobností. No a kultura či památky? Ty jsou prakticky všude. No a někdo prostě musí jen do těch s nejvyšším vstupným dle bedekrů protože najít ty skryté dá fušku a je třeba u toho myslet a něco umět. Znáte třeba uneskoidní pravoslavný chrám v Uluczi? A pár desítek dalších? Viděl jste Jurkovičův vojenský hřbitov z první světový v bývalé vsi Dlugie? Nebo tvrze okolo Przemyslu s tamními vojenskými hřitovy? Jo von vás tam nikdo nedoved za ručičku... Atd atd. i tehdy v tom Unionu. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7042 Registrován: 6-2019 |
Mně by fakt zajímalo, esli Vás z toho děcáku taky vyvezli na vejlet někam jinam, kde se lidi nefízlujou, není je potřeba vodit za ručičku, je tam třeba pěkná kultura či architektura a liský život či osud tam má nějakou cenu. To máš těžký: Tam je zase draho. Jestli myslíte kapitalistický Západ, tak tam pouštěli jen dobře prověřené osoby, případně s drastickými omezeními, například bez dětí apod. A na lidi servilní s režimem, co si mohli rajzovat po západě, mám svůj názor. aby mu z toho pobytu v polovičním koncentráku nepraskla hlava. Stačí nebejt a nechovat se jako kretén. To že v Rusku je i dnes snad až 1/4-1/3 území uzavřena je v celosvětovém měřítku totální rarita a dokládá to nenormálnost tý země. Můžete vymyslet jiný systém jak zabránit rozpadu a fungování největší země světa, ale obávám se, že na to nebude nikdo zvědavej. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 16523 Registrován: 4-2003 |
Jinak nevím kdo koho vodil za ručičku Jugoškou Vy jste to vůbec nepochopil, takže polopaticky - všechny na školním výtetě do CCCP srala ta jejich s stádnost, kolektivismus a nedůlvěra v člověka a potřeba ho neustále doprovázet a kontrolovat. A pak taková ta dialektika my sice žereme zem, ale máme atomovky a můžeme Vám vypnou plyn - což jsem i před 10-20 lety slyšel od jejich jinak velmi inteligentních, vzdělaných a zcestovalých lidí. No a kultura či památky? Ty jsou prakticky všude. Když přijetete do průměrnýho RU města, tak jaký památky a kulturnost tam uvidíte? Kolem nádraží je pár jakžtak pěkných budov s divokým vizuálním smogem s poté nastávají blátivé cesty a rozpadlé dřevěné domy. Pokud se něco staví, tak zoufalá archtektura ala ararabáš příšernýma urbanistickýma chybama. Ono i v tý Litvě bylo před CCCP 49 hradů a zámků, po konci CCCP zůstaly tři, zbytek soudruzi zbourali.
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 18590 Registrován: 5-2004 |
Ja byl v sssr na skolnim vylete? Kdy? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 16524 Registrován: 4-2003 |
Jasně, Vy jste tam jel v roce 1976 ve svých necelých 16 letech jako delegace, anebo Vás vybrali jako vzorného pionýra do Artěku PS: Na školním vejletě jsme tam byl já o 10 let později, taky jsem o 10 let mladší. Kdyby byla tehdy možnost ject třeba do Bulharska, tak do CCCP nepojede asi nikdo. Teda vyjma spolužačky, která po plyšáku a zrušení VUMLu emigrovala na Kubu.
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 18592 Registrován: 5-2004 |
Hele, když něco nevím tak nepíšu kraviny a svoje fantasmagorie. S rodiči na pozvání. Ono by teda stačilo umět číst a myslet. Protože se školou by se sotva jelo električkou do Vyborgu kam se nesmělo ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2089 Registrován: 8-2011 |
No jo Radku,vám nedali buchanku se šoférem k dispozici, tak to nevidíte v tak světlých barvách . ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7043 Registrován: 6-2019 |
Když přijetete do průměrnýho RU města, tak jaký památky a kulturnost tam uvidíte? Zato když přijedu emtrekem do Picburgu tak je hned před nádražím jedna památka za druhou ![]() ![]() (baví mě, jak ignorujete i jiný zajímavosti než památky ) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1225 Registrován: 10-2005 |
"Když přijetete do průměrnýho RU města, tak jaký památky a kulturnost tam uvidíte? Zato když přijedu emtrekem do Picburgu tak je hned před nádražím jedna památka za druhou ![]() ![]() (baví mě, jak ignorujete i jiný zajímavosti než památky )"Nikdo Vám to okouzlení tamní realitou nebere, jestli tam shledávate zajímavosti hodné pozornosti OK, ale nepřesvědčujte nás pls., jak je to úžasný to tam zažít. Nikdo z nás to s ohledem na vlastní životní příběh prostě k racionálnímu úsudku nepotřebuje. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7044 Registrován: 6-2019 |
Jistě. Takže by se možná mohlo přestat lhát, jak třeba zde: Kolem nádraží je pár jakžtak pěkných budov s divokým vizuálním smogem s poté nastávají blátivé cesty a rozpadlé dřevěné domy. Já jsem těch nejen ruských měst navštívil poměrně dost (troufám si drze tvrdit, že určitě víc než RŠ) a opravdu není třeba dělat z Rusů křováky, kde po pár jakž takž pěkných budovách nastávají blátivé cesty a rozpadlé domy. (samozřejmě jsme viděli i mnoho zapadlých děr v podobném a i o dost horším stavu, ale nalhávat si to o běžném ruském městě je přece jen trapné a vzdělaných lidí nedůstojné) A nesnažte se podsouvat cokoli o okouzlení, na to jsem toho viděl na světě až moc a Rusko zrovna má k alespoň průměrný slušný zemi daleko. Ale pokud se tu začne demagogicky účelově lhát, tak se ozvu, jakkoli Rusko není pro mě nijak zaslíbená ani moc oblíbená země. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 16525 Registrován: 4-2003 |
pravdu není třeba dělat z Rusů křováky Jáí z nich křováky nedělám, jen se Vám s patřičnou dávnou nadsázky snažím naznačit tu nepřitažlivost. Stejně tak nikdo ve světě nekouká na ruský filmy, neposlouchá ruský zpěváky, atd. Tt. to čemu se říká soft power. A je to prostě jeden z mnoha důvodů, proč tam jezdí tak málo turistů.
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7045 Registrován: 6-2019 |
A pointa? O počtu turistů se tu nikdo nepře. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7046 Registrován: 6-2019 |
což tu Radkovu správnou připomínku silně futruje. A myslíte, že už pochopil, že lidi nezajímají jen památky, ale i jiné věci? |
|
Quex
|
|
|
Administrátor Číslo příspěvku: 9681 Registrován: 5-2002 |
Stejně tak nikdo ve světě nekouká na ruský filmy, neposlouchá ruský zpěváky, atd. Myslíte?
"Doba střelců neskončila. A já Vás o tom přesvědčím. A nejen Vás!"
|
|
Bkp
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 8930 Registrován: 8-2003 |
V klasickém umění má Rusko svoji slušnou stopu, ale v současné populární kultuře je jeho význam zanedbatelný. Holt stejně jako mnozí jiní neumí s Taylor Swift, Netflixem, ani Marvelem držet krok, natož konkurovat. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 4834 Registrován: 3-2010 |
Já myslím, že našinec by měl pochopit, že v Rusku je trochu jiná kultura než u nás. Osobně také nepojedu třeba do arabských států poslouchat to jejich kvílení drásající uši, ale podívat se na tisíce let staré památky. To samé platí o Rusku. Car-dělo. Car. zvon i Auroru či Ermitáž si prohlédnu, ale Alu Pugačevovou si odpustím... |
|
Bkp
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 8932 Registrován: 8-2003 |
Já myslím, že našinec by měl pochopit, že v Rusku je trochu jiná kultura než u nás. Ale takto to nebylo myšleno. Prakticky všechny země na světě mají svoji kulturu, ale kromě té věnují pozornost i kulturám zemí jiných. Proto v mnohých zemích je populární kromě té domácí i třeba britská pop music, americké seriály, nebo italská kuchyně. Přijetí soudobé ruské kultury ve světě je velmi slabé (až neúměrně slabé s ohledem na fakt, jak velká a stará země Rusko je). |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7047 Registrován: 6-2019 |
Proto v mnohých zemích je populární kromě té domácí i třeba britská pop music, americké seriály, nebo italská kuchyně. Naštěstí tenhle zvukový průjem neprovozují všude a v mnoha krásných zemích je od toho smogu pokoj. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 16528 Registrován: 4-2003 |
pochopil, že lidi nezajímají jen památky Ten dotaz myslíte vážně? Přijetí soudobé ruské kultury ve světě je velmi slabé Přesně takhle to bylo myšleno.
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7048 Registrován: 6-2019 |
Takže nepochopil. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2149 Registrován: 9-2015 |
@AŠM No člověče, Ty se ještě nakonec na stará kolena staneš taky dezolátem. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7049 Registrován: 6-2019 |
Nemám rád bláboly a kavárenské kecy. |