Diskuse » Železnice » Všeobecná neželezniční diskuse « předcházející | další »

Všeobecná neželezniční diskuse

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   diskuse  posl. autor příspěvků  stran  posl. příspěvek
Archivy starších příspěvků  zobrazit všechny (212)   
 
Předchozí roky: 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 01. 1. 2020 Swariner 60 01. 1. 2020 14:55
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 03. 1. 2020 Pavel_Večeřa 60 03. 1. 2020 20:21
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 17. 3. 2020 Bram 60 17. 3. 2020 21:03
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 18. 3. 2020 Pozorný_čtenář 60 18. 3. 2020 21:15
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 22. 3. 2020 Pozorný_čtenář 60 22. 3. 2020 13:44
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 26. 3. 2020 Ythomas_ct 60 26. 3. 2020 00:13
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 19. 4. 2020 Miram 60 19. 4. 2020 23:23
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 29. 4. 2020 RadekŠ 60 29. 4. 2020 14:45
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 02. 5. 2020 Miram 60 02. 5. 2020 16:59
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 03. 5. 2020 Mladějov 60 03. 5. 2020 11:29
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 04. 5. 2020 Tom_L 60 04. 5. 2020 19:35
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 05. 5. 2020 T_._H_. 60 05. 5. 2020 18:36
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 07. 5. 2020 RadekŠ 60 07. 5. 2020 23:00
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 04. 8. 2020 AllForOnepnzs 60 04. 8. 2020 02:39
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 12. 8. 2020 RadekŠ 60 12. 8. 2020 18:15
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 04. 10. 2020 honzaklonfar 60 04. 10. 2020 17:54
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 04. 1. 2021 slovax 60 04. 1. 2021 23:00
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 20. 1. 2021 Pajzák 60 20. 1. 2021 12:33
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 31. 1. 2021 železniční_pacient 60 31. 1. 2021 12:54
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 01. 2. 2021 RadekŠ 60 01. 2. 2021 16:30
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 03. 2. 2021 železniční_pacient 60 03. 2. 2021 16:19
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 08. 2. 2021 Pikehead 60 08. 2. 2021 17:05
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 10. 2. 2021 honzaklonfar 60 10. 2. 2021 19:12
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 12. 2. 2021 Hajnej 60 12. 2. 2021 08:13
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 13. 2. 2021 Hroch.R420 60 13. 2. 2021 22:35
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 14. 2. 2021 Petr_vlček 60 14. 2. 2021 14:27
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 15. 2. 2021 T_._H_. 60 15. 2. 2021 20:51
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 19. 2. 2021 Tantin27 60 19. 2. 2021 12:25
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 20. 2. 2021 Hajnej 60 20. 2. 2021 20:09
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 21. 2. 2021 MaxVonBrün 60 21. 2. 2021 21:14
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 23. 2. 2021 T_._H_. 60 23. 2. 2021 09:43
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 25. 2. 2021 Quex 60 25. 2. 2021 19:19
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 27. 2. 2021 Bram 60 27. 2. 2021 09:21
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 27. 2. 2021 Miloš_jonák 60 27. 2. 2021 19:01
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 28. 2. 2021 Petr_Šimral 60 28. 2. 2021 14:34
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 01. 3. 2021 H_k 60 01. 3. 2021 14:31
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 02. 3. 2021 Qěcy 60 02. 3. 2021 09:40
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 02. 3. 2021 T_._H_. 60 02. 3. 2021 17:18
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 03. 3. 2021 Qěcy 60 03. 3. 2021 13:26
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 04. 3. 2021 RadekŠ 60 04. 3. 2021 10:13
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 04. 3. 2021 honzaklonfar 60 04. 3. 2021 20:52
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 05. 3. 2021 David 60 05. 3. 2021 17:13
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 06. 3. 2021 honzaklonfar 60 06. 3. 2021 16:46
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 08. 3. 2021 Hajnej 60 08. 3. 2021 22:10
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 09. 3. 2021 T_._H_. 60 09. 3. 2021 18:51
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 11. 3. 2021 T_._H_. 60 11. 3. 2021 22:22
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 15. 3. 2021 Quex 60 15. 3. 2021 13:04
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 16. 3. 2021 Bram 60 16. 3. 2021 11:45
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 17. 3. 2021 T_._H_. 60 17. 3. 2021 22:35
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 19. 3. 2021 Mořepetr 60 19. 3. 2021 14:08
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 26. 3. 2021 Saul_Goodman 60 26. 3. 2021 10:24
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 28. 3. 2021 T_._H_. 60 28. 3. 2021 20:23
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 29. 3. 2021 dědek_hank 60 29. 3. 2021 16:38
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 30. 3. 2021 T_._H_. 60 30. 3. 2021 10:03
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 03. 4. 2021 Velky_sef 60 03. 4. 2021 16:25
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 05. 4. 2021 Desiro 60 05. 4. 2021 14:18
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 07. 4. 2021 Bram 60 07. 4. 2021 09:04
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 07. 4. 2021 Mladějov 60 07. 4. 2021 15:55
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 09. 4. 2021 Bkp 60 09. 4. 2021 13:13
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 18. 4. 2021 T_._H_. 60 18. 4. 2021 11:58
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 20. 4. 2021 Bram 60 20. 4. 2021 11:13
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 22. 4. 2021 Bram 60 22. 4. 2021 11:44
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 23. 4. 2021 Viajero 60 23. 4. 2021 10:15
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 24. 4. 2021 RadekŠ 60 24. 4. 2021 08:51
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 26. 4. 2021 Fero 60 26. 4. 2021 19:33
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 30. 4. 2021 Hajnej 60 30. 4. 2021 10:41
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 02. 5. 2021 Libcha 60 02. 5. 2021 17:36
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 06. 5. 2021 Petr_Šimral 60 06. 5. 2021 14:44
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 09. 5. 2021 T_._H_. 60 09. 5. 2021 21:07
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 12. 5. 2021 T_._H_. 60 12. 5. 2021 19:34
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 14. 5. 2021 Hajnej 60 14. 5. 2021 21:06
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 17. 5. 2021 Velky_sef 60 17. 5. 2021 12:38
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 19. 5. 2021 Hajnej 60 19. 5. 2021 16:59
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 27. 5. 2021 RadekŠ 60 27. 5. 2021 08:34
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 28. 5. 2021 Mořepetr 60 28. 5. 2021 17:39
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 02. 6. 2021 M_g 60 02. 6. 2021 16:18
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 04. 6. 2021 Mořepetr 60 04. 6. 2021 20:24
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 12. 6. 2021 Kočkopes 60 12. 6. 2021 19:33
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 16. 6. 2021 Cisalpino 60 16. 6. 2021 12:42
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 18. 6. 2021 Pezos 60 18. 6. 2021 07:10
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 20. 6. 2021 Pikehead 60 20. 6. 2021 21:30
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 02. 7. 2021 Petr_vlček 60 02. 7. 2021 18:13
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 07. 7. 2021 Desiro 60 07. 7. 2021 13:50
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 09. 7. 2021 Bobik 60 09. 7. 2021 19:38
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 12. 7. 2021 RadekŠ 60 12. 7. 2021 10:53
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 16. 7. 2021 754061 60 16. 7. 2021 21:26
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 21. 7. 2021 Petr_vlček 60 21. 7. 2021 11:53
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 23. 7. 2021 Hajnej 60 23. 7. 2021 08:47
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 28. 7. 2021 RadekŠ 60 28. 7. 2021 10:57
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 07. 8. 2021 Bobmaster 60 07. 8. 2021 10:06
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 13. 8. 2021 Mirek_Zv. 60 13. 8. 2021 18:48
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 04. 10. 2021 TMB 60 04. 10. 2021 19:29
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 13. 10. 2021 dědek_hank 60 13. 10. 2021 17:22
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 25. 10. 2021 Bram 60 25. 10. 2021 16:52
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 31. 10. 2021 Desiro 60 31. 10. 2021 10:08
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 04. 11. 2021 Petr_vlček 60 04. 11. 2021 09:35
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 21. 11. 2021 MaxVonBrün 60 21. 11. 2021 18:40
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 22. 11. 2021 Mouka 60 22. 11. 2021 21:19
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 26. 11. 2021 Petr_vlček 60 26. 11. 2021 09:52
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 27. 11. 2021 Petr_vlček 60 27. 11. 2021 23:51
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 01. 12. 2021 Desiro 60 01. 12. 2021 16:11
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 09. 3. 2022 Bram 60 09. 3. 2022 11:40
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 11. 3. 2022 Bobmaster 60 11. 3. 2022 19:25
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 16. 3. 2022 AllForOnepnzs 60 16. 3. 2022 00:20
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 09. 4. 2022 Pikehead 60 09. 4. 2022 14:33
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 21. 4. 2022 Doktor 60 21. 4. 2022 16:07
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 21. 5. 2022 ROMMEL 60 21. 5. 2022 07:49
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 07. 7. 2022 Ahmad_Šáh_Masúd 97 07. 7. 2022 18:58
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 09. 7. 2022 Pikehead 60 09. 7. 2022 18:30
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 11. 7. 2022 honzaklonfar 60 11. 7. 2022 14:53
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 14. 7. 2022 Pikehead 60 14. 7. 2022 08:49
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 17. 7. 2022 ROMMEL 60 17. 7. 2022 14:42
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 22. 7. 2022 TMB 60 22. 7. 2022 10:34
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 18. 8. 2022 Mirek_Zv. 91 18. 8. 2022 23:54
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 22. 8. 2022 Pikehead 60 22. 8. 2022 09:12
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 24. 8. 2022 Hajnej 60 24. 8. 2022 09:49
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 01. 9. 2022 Pikehead 60 01. 9. 2022 15:43
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 07. 9. 2022 Mirek_Zv. 60 07. 9. 2022 17:39
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 09. 9. 2022 Quex 60 09. 9. 2022 13:23
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 26. 9. 2022 Petr_vlček 60 26. 9. 2022 09:49
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 05. 10. 2022 Bram 69 05. 10. 2022 07:42
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 10. 11. 2022 Bram 76 10. 11. 2022 13:40
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 05. 12. 2022 M_g 60 05. 12. 2022 16:32
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 13. 12. 2022 RadekŠ 60 13. 12. 2022 11:46
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 17. 12. 2022 Mirek_Zv. 60 17. 12. 2022 00:16
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 19. 12. 2022 RadekŠ 60 19. 12. 2022 15:44
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 26. 12. 2022 Mořepetr 79 26. 12. 2022 14:54
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 28. 12. 2022 Velky_sef 60 28. 12. 2022 13:43
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 09. 1. 2023 Mořepetr 60 09. 1. 2023 13:29
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 28. 1. 2023 Ahmad_Šáh_Masúd 60 28. 1. 2023 14:57
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 17. 4. 2023 Bobik 60 17. 4. 2023 09:55
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 26. 4. 2023 Prag 60 26. 4. 2023 20:02
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 21. 5. 2023 Mirek_Zv. 60 21. 5. 2023 08:39
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 21. 6. 2023 TMB 60 21. 6. 2023 08:58
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 11. 7. 2023 S4991023 60 11. 7. 2023 13:37
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 24. 7. 2023 J.M. 60 24. 7. 2023 16:10
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 26. 7. 2023 Quex 60 26. 7. 2023 10:55
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 28. 7. 2023 Jirkaxxxl 60 28. 7. 2023 11:34
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 09. 8. 2023 RadekŠ 60 09. 8. 2023 07:57
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 12. 8. 2023 J.M. 86 12. 8. 2023 20:00
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 16. 8. 2023 Bram 60 16. 8. 2023 08:12
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 21. 8. 2023 J.M. 60 21. 8. 2023 10:32
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 16. 9. 2023 BmbČ 60 16. 9. 2023 14:37
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 18. 9. 2023 honzaklonfar 60 18. 9. 2023 10:33
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 19. 9. 2023 BmbČ 60 19. 9. 2023 12:44
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 20. 9. 2023 Hungry_bear 60 20. 9. 2023 12:01
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 20. 9. 2023 honzaklonfar 60 20. 9. 2023 17:42
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 22. 9. 2023 Jirkaxxxl 60 22. 9. 2023 19:42
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 26. 9. 2023 Jirkaxxxl 60 26. 9. 2023 14:49
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 28. 9. 2023 RadekŠ 60 28. 9. 2023 11:48
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 30. 9. 2023 J.M. 60 30. 9. 2023 10:13
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 02. 10. 2023 Paul2no 60 02. 10. 2023 09:52
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 02. 10. 2023 Hajnej 60 02. 10. 2023 23:19
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 05. 10. 2023 Jirkaxxxl 60 05. 10. 2023 14:52
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 07. 10. 2023 Mladějov 60 07. 10. 2023 13:32
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 09. 10. 2023 Bram 60 09. 10. 2023 16:14
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 12. 10. 2023 honzaklonfar 60 12. 10. 2023 17:05
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 14. 10. 2023 Mořepetr 60 14. 10. 2023 19:04
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 17. 10. 2023 Bram 60 17. 10. 2023 16:43
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 18. 10. 2023 Hungry_bear 60 18. 10. 2023 15:07
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 24. 10. 2023 J.M. 60 24. 10. 2023 20:14
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 26. 10. 2023 RadekŠ 60 26. 10. 2023 20:53
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 06. 11. 2023 Mladějov 60 06. 11. 2023 13:28
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 09. 11. 2023 Mirek_Zv. 60 09. 11. 2023 13:20
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 12. 11. 2023 Doktor 60 12. 11. 2023 23:20
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 14. 11. 2023 Bram 60 14. 11. 2023 15:29
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 16. 11. 2023 Jirkaxxxl 60 16. 11. 2023 17:07
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 17. 11. 2023 Hungry_bear 60 17. 11. 2023 23:16
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 02. 12. 2023 Hajnej 60 02. 12. 2023 23:40
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 05. 12. 2023 Ahmad_Šáh_Masúd 60 05. 12. 2023 14:10
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 06. 12. 2023 Prag 60 06. 12. 2023 18:06
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 14. 12. 2023 J.M. 60 14. 12. 2023 07:03
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 19. 12. 2023 Prag 60 19. 12. 2023 18:23
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 01. 1. 2024 Mirek_Zv. 60 01. 1. 2024 19:57
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 03. 1. 2024 Miram 60 03. 1. 2024 12:31
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 05. 1. 2024 Mladějov 60 05. 1. 2024 13:41
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 09. 1. 2024 honzaklonfar 60 09. 1. 2024 20:01
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 11. 1. 2024 Mořepetr 60 11. 1. 2024 18:03
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 18. 1. 2024 Mladějov 60 18. 1. 2024 18:56
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 23. 1. 2024 Hroch.R420 60 23. 1. 2024 13:40
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 25. 1. 2024 Prag 60 25. 1. 2024 19:24
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 27. 1. 2024 J.M. 60 27. 1. 2024 15:38
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 29. 1. 2024 Ohl 60 29. 1. 2024 19:32
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 31. 1. 2024 Ahmad_Šáh_Masúd 60 31. 1. 2024 12:37
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 01. 2. 2024 RadekŠ 60 01. 2. 2024 13:19
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 02. 2. 2024 Priapos 60 02. 2. 2024 22:52
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 06. 2. 2024 Ahmad_Šáh_Masúd 60 06. 2. 2024 15:55
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 15. 2. 2024 honzaklonfar 60 15. 2. 2024 17:09
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 17. 2. 2024 Mořepetr 60 17. 2. 2024 21:29
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 18. 2. 2024 J.M. 60 18. 2. 2024 21:18
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 20. 2. 2024 Mladějov 60 20. 2. 2024 13:36
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 24. 2. 2024 Mořepetr 60 24. 2. 2024 12:20
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 29. 2. 2024 Miram 60 29. 2. 2024 08:25
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 02. 3. 2024 Miram 60 02. 3. 2024 00:35
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 03. 3. 2024 Doktor 60 03. 3. 2024 19:33
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 06. 3. 2024 J.M. 60 06. 3. 2024 13:27
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 18. 3. 2024 Mirek_Zv. 60 18. 3. 2024 19:03
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 23. 3. 2024 Jirkaxxxl 60 23. 3. 2024 17:01
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 26. 3. 2024 Trumbera 60 26. 3. 2024 20:55
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 30. 3. 2024 Jirkaxxxl 60 30. 3. 2024 11:51
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 04. 11. 2024 Mirek_Zv. 60 04. 11. 2024 00:16
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 29. 11. 2025 Ahmad_Šáh_Masúd 60 29. 11. 2025 06:52
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 18. 12. 2025 Hajnej 60 18. 12. 2025 16:00
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 06. 1. 2026 J.M. 60 06. 1. 2026 13:03
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 06. 2. 2026 Jirkaxxxl 60 06. 2. 2026 10:30
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 05. 4. 2026 Johny11 60 05. 4. 2026 07:21
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 07. 4. 2026 Jeník_H.. 60 07. 4. 2026 15:36
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 12. 4. 2026 Hajnej 60 12. 4. 2026 00:54
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 26. 5. 2026 Apollo_17 60 26. 5. 2026 16:52
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 03. 6. 2026 Mladějov 60 03. 6. 2026 19:14
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 08. 6. 2026 Quex 60 08. 6. 2026 21:42
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 11. 6. 2026 TMB 60 11. 6. 2026 06:55
   autor příspěvek
Čtvrtek, 11. června 2026 - 07:25:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16508
Registrován: 4-2003
Celkem i na Zakarpatsku.

Jako že tam (třeba) není ženská osoba 2. kategorie?? Ale tak jasně, tohle neregistrujete...a pokud jo, tak možná že to je ideàlní polovička ( to tady před léty od jednoho nymanda padlo).
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!

Čtvrtek, 11. června 2026 - 07:57:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7032
Registrován: 6-2019
Asi byste Radku byl překvapen mírou emancipace ukrajinských žen... On svět (nejen ten ukrajinský) je zase trochu někde jinde než třeba začátkem tisíciletí.

A tak ochotný a přátelský lidi "od fabriky přes krám po nádraží a maršrutku" jsem dlouho nepotkal.Dokonce jsem tam na ulici ani na nádraží či v okolí nepotkal žádný povalující se opilce či fetky. Tu jsem viděl první hned v Prase když jsem v Hybernský vylez z AE a cestou na hlavák si v Opletalce na kraji na klandru sedící píchal do žíly.
UA se proměňuje mimořádně rychle.

Ale mohu říct, že tyhle dovolené byly pro mě nejkrásnější, co jsem zažil. A to zejména kvůli neskutečné dobrotě tamnějších lidí...
Především se chovají normálně, žádné zvořilostní kecy bez obsahu. A mnoho let i poslední prodavačka ví, že jim dost pomáháme a prostě k nim máme blíž než třeba cumbajšpíl Francouzi, například.

Já třeba ty cesty na východ moc nechápu - vyjma toho že bych hledal záminku, proč začít chlastat. Ta kombinace úpadku, chudoby a hrubosti a neomalenosti v mezilidských vztazích ve mně vždycky vyvolává pocity úzkosti.
Tak si úvodem něco přečtěte, třeba Od pramenů k oceánu (leccos z toho platí dodnes), možná pochopíte, že jsou i jiné světy než vámi popisovaný výběr toho negativního. Proč je zajímavé vidět velkou řeku, velkou horu, že těch 9000 km největší země světa je mimořádně zajímavý mumraj mnoha národů, který se rozhodně nedá narvat do primitivní škalulky úpadek, chudoba, hrubost, neomalenost.

le nikdy mi k ničemu nebyla, resp. nevzpomínám si, že bych ji kdy použil. Navíc to byl jazyk, který mi fakt mentálně neseděl... jet se podívat, jak vypadá esence beznaděje a zmaru?
Jestli čekáte esenci beznaděje a zmaru, tak snad raději seďte doma. [crazy][ko]
Čtvrtek, 11. června 2026 - 11:08:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1219
Registrován: 10-2005
Petr_vlček:
"On třeba Azov byl v USA uznán teroristickou organizací.
"
Pane Vlčku, přestaňte laskavě s tím insinuačním lhaním, které soustavně provozujete jako tupý noshled různých podivných frakcí naší politické scény.
Azov nebyl nikdy v USA uznán teroristickou organizací. Byly v letech 2019 a 2021 solitérní pokusy několika málo kongresmanů, ale bylo to smeteno ze stolu. Naopak v roce 2024 Spojené státy zrušily zbraňová a výcviková omezení vůči jednotce Azov.

Ano, jde o dílem kontroverzní jednotku, ale v rámci UA ojedinělou a její kontroverze nejspíš vůbec nedosahuje kontroverznosti různých bojůvek a soukromých armád na druhé straně.

Pokud jste to našel na dle vás velmi oficiálních servrech, tak jen dokumentujete, jakou relevanci tyto zdroje mají, resp. jak dezinformační jsou.
Čtvrtek, 11. června 2026 - 11:23:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1220
Registrován: 10-2005
Ahmad_Šáh_Masúd:
"
UA se proměňuje mimořádně rychle."
Mám silný pocit, že střílíte úplně vedle, protože v tomto (pozitivním) ohledu s Vámi není Radek (ani já) v žádném sporu. Já si myslím, že Ukrajina si zaslouží, aby jí byla takříkajích umetena cesta k plnohodnotné účasti v evropských projektech.

...těch 9000 km největší země světa je mimořádně zajímavý mumraj mnoha národů, který se rozhodně nedá narvat do primitivní škalulky úpadek, chudoba, hrubost, neomalenost.
Bohužel výsledný dojem ty ostrůvky pozitivní deviace nepřebijí (je to notorieta, mnou zažitá dětskýma očima v podobě např. žebrajících válečných invalidů, hrubé milice, atd. již v roce 1978).

Jestli čekáte esenci beznaděje a zmaru, tak snad raději seďte doma.
No, to jste trochu argumentačně zabil, ne? Když potvrzujete, že by to bylo maření času. Je to esence beznaděje a zmaru vyjádřená např. hlasováním v relativně svobodných volbách, indolencí k politickým vraždám... Vždyť oni se nezmůžou ani na ten pasivní protest v duchu MLK nebo Las Madres de la Plaza 25 de Mayo. Že tam narazíte na milé lidi... no to tak v diktaturách bývá...
Vy víte dobře, že jsem strávil hodně času v mnoha zemích na opačné straně světa, a že nemám žádné běžné předsudky. Ale tam, i když mnohokrát s mimořádně násilnou minulostí, je občanská statečnost všudypřítomná (i když třeba v takovém Hondurasu, Salvadoru, Guatemale, Ekvádoru je to někdy otázka života a smrti), a dlouhodobě dosahuje pozitivního formování politické a společenské atmosféry. To bohužel v Rusku není a obávám se, že nikdy nebude.

PS. Aby nebylo mýlky, dlouho jsem si myslel, že Rusko (i za raného Putina) směřuje k tomu, aby s námi tvořilo jakýsi mentálně relativně blízký euroasijský celek... byli třeba v Radě Evropy, dávalo to smysl. Pak se ale ukázalo, že ten problém ruského imperialismu, výstižně chrakterizovaný Václavem Havlem, je prostě pro ně nepřekročitelný.

(Příspěvek byl editován uživatelem Viajero.)
Čtvrtek, 11. června 2026 - 11:27:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16510
Registrován: 4-2003
byl překvapen mírou emancipace ukrajinských žen

Já ale psal o relativně jemném předivu mezilidských vztahů, kdy třeba i ty velmi vzdělané kolegyně nemají šanci prorazit určité neviditelné zdi a jsou přitom pod nemalým tlakem, že kterýho by se půlka chlapů sesypala. Třeba.

Tohle rozkrýt turistickou návštěvou je asi tak jako se snažit zjišťovat politickou situaci v Praze (1a [biggrin]) tím že vylezu na Wilsonu z vlaku a projdu se po Václaváku.
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!

Čtvrtek, 11. června 2026 - 11:54:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16511
Registrován: 4-2003
Via: dlouho jsem si myslel, že Rusko (i za raného Putina) směřuje k tomu, aby s námi tvořilo jakýsi mentálně relativně...

Tohle sem i myslel třeba i o Srbsku a celkem rychle mě z toho bludu vyléčily i tehdejší občasné pracovní intearekce. Pak se o tom člověk pobavil kolegama ze Skandinávie a ti to viděli úplně stejně - nezatíženi rokem 1968 či nějakýma panslovanskýma ptákovinama.
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!

Čtvrtek, 11. června 2026 - 12:08:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7034
Registrován: 6-2019
RŠ: aha, tak to se nejdříve shodněte s PV na tom, o čem vlastně píšete. (ale lidi se k sobě chovali jinak. Celkem i na Zakarpatsku. Já totiž vidím v chování lidí (obecně všech bez ohledu na pohlaví) od 90. do současnosti celkem slušný posuv k lepšímu. A evidentně nejen já. A nemám k tomu potřebu rozplétat jemný přediv mezilidských vztahů, stačí mi, že je tam prostě fajn.

Bohužel výsledný dojem ty ostrůvky pozitivní deviace nepřebijí (je to notorieta, mnou zažitá dětskýma očima v podobě např. žebrajících válečných invalidů, hrubé milice, atd. již v roce 1978
To jste si holt z toho vybral to špatné.

Je to esence beznaděje a zmaru vyjádřená např. hlasováním v relativně svobodných volbách, indolencí k politickým vraždám...
Ty relativně svobodné volby byly naposledy kdy? V roce 2000?

Že tam narazíte na milé lidi... no to tak v diktaturách bývá...
To bývá i v demokraciích. Já psal o tom, že se s nima dá normálně bavit a ne jen naučených 50 vět small talku.

To bohužel v Rusku není a obávám se, že nikdy nebude.
Za našich životů nejspíš ne.

Aby nebylo mýlky, dlouho jsem si myslel, že Rusko (i za raného Putina) směřuje k tomu, aby s námi tvořilo jakýsi mentálně relativně blízký euroasijský celek... byli třeba v Radě Evropy, dávalo to smysl. Pak se ale ukázalo, že ten problém ruského imperialismu, výstižně chrakterizovaný Václavem Havlem, je prostě pro ně nepřekročitelný.
No a? Já psal o něčem úplně jiném.

Když potvrzujete, že by to bylo maření času.
No, tak pokud chcete objevovat demokracii nebo co si z toho mám vzít, tak k tomu je RF opravdu špatný díl světa. Proč tam lidi jezdí (nemyslím teď za války) je celkem zřejmé a jasné, bez ohledu na politický režim.
Čtvrtek, 11. června 2026 - 12:33:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1221
Registrován: 10-2005
Ahmad_Šáh_Masúd:
"
Ty relativně svobodné volby byly naposledy kdy? V roce 2000? "
Vy holt některé věci vidět nechcete a za každou cenu běháte jinudy, tak to tak nechme.
V podstatě svobodné volby tam byly i ty pozdější. Ty šrouby autokracie se utáhly, to zase není tak dávno.
Všiml jsem si, že té nechuti, neschopnosti alespoň pasivní rezistence jste se ve svém opojení z normálního bavení elegantně vyhnul... OK, tak je mužik schopen nějaké úrovně normální komunikace, ale z toho paf opravdu nebudu. A proč tam lidé jezdí mi příliš zřejmé a jasné není, pokud tam nejezdí z obdobných důvodů jako do Severní Koreje.

PS: Jen na doplnění. V případě Ukrajiny vidím evidentní úsilí se z komentovaného modelu despotického byzantismu vymanit, proto výslovně upřesňuji, aby mne zase někdo nechatl za slovo, že v Americe taky..., že jí to své hodnocení nepřičítám. I když ten proces bude rozhodně dlouhý a složitý. Ale je na dobré cestě.

(Příspěvek byl editován uživatelem Viajero.)
Čtvrtek, 11. června 2026 - 12:57:37  
Administrátor
Číslo příspěvku: 76338
Registrován: 4-2003
S4991023:
"Já jsem ve Francii neměl problém domluvit se ani anglicky nebo německy. Jen to chce chovat se slušně."
Ve většině země vcelku jo, v Paříži opakovaně ne. Nevím, co víc by člověk měl udělat slušného, než že francouzsky pozdraví a poprosí, jestli by se šlo domluvit německy nebo anglicky (něco zhruba ve stylu „Bonžúr, sil vu plé, je ne parlé pas francé. Je parlé álam ou anglé?” - mám pro podobné účely s sebou na papírku pro většinu zemí, kde bych jinak místo rohlíku kupoval nádraží).
Možná v tom hrála roli i modrogumnost, protože jsme asi nebyli první, co to ten den chtěli vědět. Na celém pařížském slavkovském nádraží nebyl nikdo ochotný se bavit o tom, že máme lehátka na vlak, co na tabulích vůbec nevisí. V infocentru bez šance, podobně na pokladně. Až metař/nosič nám to přetlumočil.
Důvodem bylo odřeknutí (bez náhrady), následkem čehož jsme místo do hor dojeli jen do Toulouse, kde jiný noční vlak mimořádně zastavil pro cestující.

Pravda, v Toulouse cestou zpátky to bylo výrazně lepší, tam pro změnu nebylo moc s kým mluvit, neb jediná pokladna fungovala jen pár hodin přes oběd. Naštěstí tam se mi podařilo domluvit s výpravčím/peroňákem, co nejen vysvětlil, kdy nám to pojede (kdy nastane zastavení z DD), ale i vyřídil náhradní místa.

Jinak se vcelku „dohodnout” dalo, jenže je dost zásadní rozdíl si objednat a zaplatit něco k jídlu/ubytování a zjišťovat, proč vlak nejede a co se s tím dá dělat atp.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Čtvrtek, 11. června 2026 - 12:59:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7035
Registrován: 6-2019
V roce 2000 bych je za svobodné ještě považoval. Tím ovšem zdatně unikáte od původního vlákna diskuze, kdy J. M. konstatoval, že tam na východě zažil nejkrásnější dovolené, načež jste navázal, že ty cesty na východ moc nechápete. A na to jsem reagoval, že záleží co od toho očekáváte. Pokud pojedete studovat režim a demokracii, tak to je evidelně mimo realitu, lidi do Ruska a nejen tam jezdí z 99 % jako turisté a zaa turistikou.
Pokud vám to není jasné proč tam lidi jezdí, no, tak se zkuste zamyslet. KLDR je správná připomínka. Asi nějaká část jo, potřebují se třeba zviditelnit, že tam byli (ať již v RF, KLDR nebo v poslední době honí lajky v Turkmenistánu a určitě mnohých jiných.

Ale většina tam jede jako turisté za turistikou. To je fakt složité pochopit? Politika to fakt není. A opakuji, že nepíšu za současného válečného stavu, to bych tam nejel ani já.
Ale jesti tady vy a RŠ nechápete proč jsme třeba strávili hezkých pár dní v Kaliningradské oblasti nebo na Kavkaze... tak to vám asi není vzájemné hospodářské pomoci.
Čtvrtek, 11. června 2026 - 13:02:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16512
Registrován: 4-2003
A proč tam lidé jezdí mi příliš zřejmé

Mě taky ne a nic mi do toho ani není, ale čistě obecně: Rusko další postsovětské republiky jsou zcela mimo zájem mas turistů, pohledu cestovního ruchu je to vyložený trpaslík. I tohle o těch zemích dost vypovídá.
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!

Čtvrtek, 11. června 2026 - 13:17:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16513
Registrován: 4-2003
Možná v tom hrála roli i modrogumnost, protože jsme asi nebyli první, co to ten den chtěli vědět. Na celém pařížském slavkovském nádraží nebyl nikdo ochotný se bavit o tom, že máme lehátka na vlak, co na tabulích vůbec nevisí. V infocentru bez šance, podobně na pokladně. Až metař/nosič nám to přetlumočil.

To je taková ta odborářská vyleženost státní firmy v kombinaci jakousi národní hrdostí. Na tom samým nádraží si dojdi do soukromýho bistra objednej si anglicky pizzu a pivo - a dostaneš to (odzkoušeno).
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!

Čtvrtek, 11. června 2026 - 13:17:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7036
Registrován: 6-2019
To je v pořádku, já zase nepojedu někam do USA nebo cumbajšpíl Austrálie, protože bych se tam asi nudil. Přesto lidi jezdí i do Ruska nebo Moldavska (abychom zůstali v ex. SSSR a zároveň Evropě). A to v Moldavsku taky skoro nic není, takže se můžete začít divit. [crazy][crazy][crazy]
Čtvrtek, 11. června 2026 - 13:30:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7037
Registrován: 6-2019
Na tom samým nádraží si dojdi do soukromýho bistra objednej si anglicky pizzu a pivo - a dostaneš to (odzkoušeno).
Jo, to mu problém s lehátky určitě vyřeší...[uhoh]
Quex
Čtvrtek, 11. června 2026 - 13:58:35  
Administrátor
Číslo příspěvku: 9679
Registrován: 5-2002
To by mohl být docela zajímavý průzkum mezi zahraničními návštěvníky Česka, proč sem vlastně přijeli? Jestli zažít pozitivně formovanou politickou a společenskou atmosféru, občanskou společnost, ideje země Václava Havla nebo se podívat na památky, města, nákupy atd.? Kdo ví?[biggrin]
"Doba střelců neskončila. A já Vás o tom přesvědčím. A nejen Vás!"
Čtvrtek, 11. června 2026 - 14:19:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7038
Registrován: 6-2019
Jo, to by byl. Hezky to ukazuje nesmyslnost diskuze. A přetrvávající mýty (nejen) o RF.
Čtvrtek, 11. června 2026 - 14:20:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16515
Registrován: 4-2003
To nevím, ale ČR nastívilo s aspoň jedním přespáním předloni 10,6 milionu turistů, zatímco v Rusku to bylo 2,5 milionu. Do Japonska přijelo ve stejné době asi 36 milionů turistů.

To je pro ilustraci té míry nezájmu okolního světa.
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!

Čtvrtek, 11. června 2026 - 15:44:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1222
Registrován: 10-2005
Quex:
"To by mohl být docela zajímavý průzkum mezi zahraničními návštěvníky Česka, proč sem vlastně přijeli? Jestli zažít pozitivně formovanou politickou a společenskou atmosféru, občanskou společnost, ideje země Václava Havla nebo se podívat na památky, města, nákupy atd.? Kdo ví?[biggrin]"
Ale no tak... já bych také stál o to vidět Ermitáž, nebo Zimní palác. Byl jsem v Livádii, kde jednala Velká Trojka i na Vlaštovčím hnízdě, bylo to krásné a zážitek mi nikdo nevezme, ale v kontextu té celkové atmosféry a situace jet do Ruska považuji v posledních letech za vyloučené. Prostě bych se tam necítil dobře.
Smířím se s tím, že jsem prošvihl dobu cca do roku 2012, kdy bych to asi vnímal jinak a taková cesta by mi přišla zajímavá.

A opakuji, moc bych si přál, aby se Ukrajina i za cenu nějakého pohraničního fait accompli z tohoto marasmu postupem let vymanila.
Čtvrtek, 11. června 2026 - 15:46:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1223
Registrován: 10-2005
Ahmad_Šáh_Masúd:
"A přetrvávající mýty o RF."
Pokud vnímáte realitu jako mýtus tak opravdu asi nemá smysl o současné RF (vážně si myslíte, že je to federace?[lol]) dále diskutovat.
Čtvrtek, 11. června 2026 - 15:47:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7039
Registrován: 6-2019
No a sám píšete, že vám do toho nic ani není. Tak když vám do toho nic není, tak proč tu řešíte, že vám není moc jasné proč tam lidi jezdí?
Čtvrtek, 11. června 2026 - 15:51:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7040
Registrován: 6-2019
vážně si myslíte, že je to federace?
Dobře, máte tam smejlík...

ale v kontextu té celkové atmosféry a situace jet do Ruska považuji v posledních letech za vyloučené. Prostě bych se tam necítil dobře.
Smířím se s tím, že jsem prošvihl dobu cca do roku 2012, kdy bych to asi vnímal jinak a taková cesta by mi přišla zajímavá.

Tam si můžete zaletět v podstatě kdykoli, i když za SVO to považuju za pitomost. Tu Ermitáž či Zimní palác samozřejmě vidět můžete, klidně i to Zlaté kolo východně od Moskvy, nicméně z Ruska, obávám se, nepochopíte téměř nic, život je jinde.
Čtvrtek, 11. června 2026 - 16:10:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1224
Registrován: 10-2005
Ahmad_Šáh_Masúd:
" život je jinde."
Ano, je tam, kde byl za Gogola[uhoh] Jen kulisy se změnily.
Čtvrtek, 11. června 2026 - 16:38:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7041
Registrován: 6-2019
Opravdu, no, abyste nebyl překvapen...A nemyslím současným režimem a poměry, ale i do toho roku 2012. Ono je to vlastně fuk. Výkladními stříněmi ala Moskva, Petrohrad a pár dalších bohatých velkoměst RF posuzovat opravdu nelze a jak jsem pochopil, tak o nic jiného asi nejde. Jsou tam stovky zajímavějších míst, namátku třeba severní Kavkaz - tam se dnes asi pořádně neví co se tam děje (nepřefiltrováno FSB) a jakým způsobem tam fungují společnosti a národy, totéž platí i pro mnoho jiných míst, nicméně okem prostého turisty to ani zjistiti možné není.
Já si třeba dobře vybavuji, jak jsme strávili týden jen v Kaliningradské oblasti a měli pořád co zajímavého poznávat (mmch., s jedním zdejším nahodilým diskutérem) a v životě by mě nenepadlo se ptát "co tam asi budeme dělat".[crazy] Rusko je prostě velmi zajímavá veliká země, v obrovských problémech, momentálně nevhodná pro běžnou turistiku, ale ptát se co tam jako ti lidé hledají nebo proč tam jezdí... to je asi na úrovni dotazu proč jezdí lidi do Ugandy, Alžírska, Konga nebo Guiney.
Čtvrtek, 11. června 2026 - 18:29:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18582
Registrován: 5-2004
Já teda byl prvně v SSSR jako puberťák 1976 v létě a to tři neděle v Leningradě na pozvání v rodině. U pamětníků blokády (od toho pána mám ještě někde blokádní deník co napsal ale vyšel až za perestrojky).

Zážitky to byly naprosto excelentní i pro puberťáka. Jo, po příjezdu jsme se museli jít přihlásit na fízlárnu. Proběhlo korektně, bylo vysvětleno kam se v rámci oblasti smí a kam už ne (třeba do Vyborgu kam jsme zajeli električkou a nikdo nás neodchytil - což samo předpokládalo pokročilou ruštinu). Tehdy byli totiž čechoslováci bráni jako vážení přátelé - hostitel dostal v práci den volno + buchanku s řidičem a provozili nás po okolí i po městě kam se běžně turista nedostane.

To se ostatně nedostane ani na konečnou tramvaje - tuším tehdy 49 - kam nám poradili zajet se podívat na houby. Na konečný v panelákovým sídlišti výstup. Borový lesík, prošli jsme asi necelej kilák a byli v echtovní vesničce. Blátivoprašná cesta s prknama po straně a chajdy různě křivý dřevěný. Dnes to asi bude nějaký resort.

Akorát že v tom roce 2024 jsem u Dněpropetrovska voděl z električky stejný děrevně, akorát na dvorkách vedle hajzlíku stála nějaká ojetina a na střeše satelit.

V tom roce 76 jsme teda na žádný žebráky natož veterány nenarazili. Asi i proto že byli i s památníky docela v úctě (u rozervanýho kolca čerstvý svatebčani kladli kytky a nebylo to z nějakýho donucení).

Jinak samo že cesta vlakem stála zato. Už první dojem při čekání ve Lvově půl dne protože se nestih rychlík na který měl přejít přímý vůz z Prahy (Dukla zajebána o 2 hodiny někde v noci kolem Hranic na Moravě) a binec na tamním nádraží, pak jízda pasažírským a návštěva jeho jídeláku, masna v Leningradě kde ve výloze trůnil Lenin vedle dvou prasečích hlav řízlejch snad motorovkou...

Jistě - tehdejší západ byl jiný. Tyhle zážitky ale už dnes jsou neopakovatelný a proto jsem rád, že jsem se toho o pozdějších služebních cest do unionu účastnil[happy]
Čtvrtek, 11. června 2026 - 20:40:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 35399
Registrován: 5-2002
AŠM: já zase nepojedu někam do USA nebo cumbajšpíl Austrálie, protože bych se tam asi nudil
No vidíš, já byl teď na Havaji a rozhodně jsem se tam nenudil.
Si leges quod transcrevi, si linges quod transexcrevi...
Čtvrtek, 11. června 2026 - 20:50:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16519
Registrován: 4-2003
Zážitky to byly naprosto excelentní i pro puberťáka. Jo, po příjezdu jsme se museli jít přihlásit na fízlárnu. Proběhlo korektně, bylo vysvětleno kam se v rámci oblasti smí a kam už ne

A teď mi vysvětlete co je na tomhle excelentního, pokud není člověk sadomasochista nebo netrpí stockholmským syndromem a tedy si zdůvodní, že to tak bylo správně - aby mu z toho pobytu v polovičním koncentráku nepraskla hlava.

To že v Rusku je i dnes snad až 1/4-1/3 území uzavřena je v celosvětovém měřítku totální rarita a dokládá to nenormálnost tý země.
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!

Čtvrtek, 11. června 2026 - 21:09:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18587
Registrován: 5-2004
Inu neopakovatelný zážitky. Pokud tedy není člověk vocas co brblá nad tím jak je to hrozný ale hledá co je zajímavý.

Jinak u nás na tu minizemičku těch uzavřenejch oblastí v podobě vojenských újezdů taky není úplně málo. A třeba Boletice kde jsem je projel o víkendu když se tam smělo jsou už zas v režimu jako za bolševika. Z Brd se naštěstí stáhli ale i tak zůstaly uzavřený Jince a kus nad Strašicema. Doupov a Libavá nepřístupný trvale, Vyškov míval průjezd po nějaký silnici.
Čtvrtek, 11. června 2026 - 21:47:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16520
Registrován: 4-2003
A třeba Boletice kde jsem je projel o víkendu když se tam smělo jsou už zas v režimu jako za bolševika

No a v USA kromě toho bití černochů mají v Nevadský poušti Area 51 a nedá se tam kempovat.

tedy není člověk vocas co brblá nad

Mně by fakt zajímalo, esli Vás z toho děcáku taky vyvezli na vejlet někam jinam, kde se lidi nefízlujou, není je potřeba vodit za ručičku, je tam třeba pěkná kultura či architektura a liský život či osud tam má nějakou cenu.
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!

Mladějov
Čtvrtek, 11. června 2026 - 22:04:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 27113
Registrován: 3-2007
RadekŠ:
"

Mně by fakt zajímalo, esli Vás z toho děcáku taky vyvezli na vejlet někam jinam, kde se lidi nefízlujou, není je potřeba vodit za ručičku, je tam třeba pěkná kultura či architektura a liský život či osud tam má nějakou cenu."

To máš těžký: Tam je zase draho.
Čtvrtek, 11. června 2026 - 23:07:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18588
Registrován: 5-2004
Tak dost by mně zajímalo kde se dnes lidi nefízlujou.

Jo, ještě v devadesátejch šlo jet na čundr i do Rakous nebo Rajchu. Tak jak jsme jeli by dnes volali zásahovku protože krájet si nožem chleba by byl průser, nože jsou přeci na hlavy.

Jinak nevím kdo koho vodil za ručičku Jugoškou (jo, taky ještě "na volno"), Bulharskem, Rumunskem nebo Polskem. Ba i NDR. Ostatně i na služebkách v tom SSSR si člověk musel vše zařídit.

To že jste byl fízlován a veden za ručičku bude asi vaší osobností.

No a kultura či památky? Ty jsou prakticky všude. No a někdo prostě musí jen do těch s nejvyšším vstupným dle bedekrů protože najít ty skryté dá fušku a je třeba u toho myslet a něco umět.

Znáte třeba uneskoidní pravoslavný chrám v Uluczi? A pár desítek dalších?

Viděl jste Jurkovičův vojenský hřbitov z první světový v bývalé vsi Dlugie?

Nebo tvrze okolo Przemyslu s tamními vojenskými hřitovy?

Jo von vás tam nikdo nedoved za ručičku...

Atd atd. i tehdy v tom Unionu.
Pátek, 12. června 2026 - 07:20:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7042
Registrován: 6-2019
Mně by fakt zajímalo, esli Vás z toho děcáku taky vyvezli na vejlet někam jinam, kde se lidi nefízlujou, není je potřeba vodit za ručičku, je tam třeba pěkná kultura či architektura a liský život či osud tam má nějakou cenu.

To máš těžký: Tam je zase draho.


Jestli myslíte kapitalistický Západ, tak tam pouštěli jen dobře prověřené osoby, případně s drastickými omezeními, například bez dětí apod. A na lidi servilní s režimem, co si mohli rajzovat po západě, mám svůj názor.

aby mu z toho pobytu v polovičním koncentráku nepraskla hlava.
Stačí nebejt a nechovat se jako kretén.

To že v Rusku je i dnes snad až 1/4-1/3 území uzavřena je v celosvětovém měřítku totální rarita a dokládá to nenormálnost tý země.
Můžete vymyslet jiný systém jak zabránit rozpadu a fungování největší země světa, ale obávám se, že na to nebude nikdo zvědavej.
Pátek, 12. června 2026 - 08:58:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16523
Registrován: 4-2003
Jinak nevím kdo koho vodil za ručičku Jugoškou

Vy jste to vůbec nepochopil, takže polopaticky - všechny na školním výtetě do CCCP srala ta jejich s stádnost, kolektivismus a nedůlvěra v člověka a potřeba ho neustále doprovázet a kontrolovat. A pak taková ta dialektika my sice žereme zem, ale máme atomovky a můžeme Vám vypnou plyn - což jsem i před 10-20 lety slyšel od jejich jinak velmi inteligentních, vzdělaných a zcestovalých lidí.

No a kultura či památky? Ty jsou prakticky všude.

Když přijetete do průměrnýho RU města, tak jaký památky a kulturnost tam uvidíte? Kolem nádraží je pár jakžtak pěkných budov s divokým vizuálním smogem s poté nastávají blátivé cesty a rozpadlé dřevěné domy. Pokud se něco staví, tak zoufalá archtektura ala ararabáš příšernýma urbanistickýma chybama.

Ono i v tý Litvě bylo před CCCP 49 hradů a zámků, po konci CCCP zůstaly tři, zbytek soudruzi zbourali.
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!

Pátek, 12. června 2026 - 09:11:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18590
Registrován: 5-2004
Ja byl v sssr na skolnim vylete? Kdy?
Pátek, 12. června 2026 - 09:19:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16524
Registrován: 4-2003
Jasně, Vy jste tam jel v roce 1976 ve svých necelých 16 letech jako delegace, anebo Vás vybrali jako vzorného pionýra do Artěku[biggrin]

PS: Na školním vejletě jsme tam byl já o 10 let později, taky jsem o 10 let mladší. Kdyby byla tehdy možnost ject třeba do Bulharska, tak do CCCP nepojede asi nikdo. Teda vyjma spolužačky, která po plyšáku a zrušení VUMLu emigrovala na Kubu.
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!

Pátek, 12. června 2026 - 11:10:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18592
Registrován: 5-2004
Hele, když něco nevím tak nepíšu kraviny a svoje fantasmagorie. S rodiči na pozvání.

Ono by teda stačilo umět číst a myslet. Protože se školou by se sotva jelo električkou do Vyborgu kam se nesmělo[proud]
Pátek, 12. června 2026 - 12:53:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2089
Registrován: 8-2011
No jo Radku,vám nedali buchanku se šoférem k dispozici, tak to nevidíte v tak světlých barvách . [lol]
Pátek, 12. června 2026 - 12:56:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7043
Registrován: 6-2019
Když přijetete do průměrnýho RU města, tak jaký památky a kulturnost tam uvidíte?

Zato když přijedu emtrekem do Picburgu tak je hned před nádražím jedna památka za druhou [biggrin][biggrin][biggrin]
(baví mě, jak ignorujete i jiný zajímavosti než památky[happy])
Pátek, 12. června 2026 - 13:24:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1225
Registrován: 10-2005
Ahmad_Šáh_Masúd:
"Když přijetete do průměrnýho RU města, tak jaký památky a kulturnost tam uvidíte?

Zato když přijedu emtrekem do Picburgu tak je hned před nádražím jedna památka za druhou [biggrin][biggrin][biggrin]
(baví mě, jak ignorujete i jiný zajímavosti než památky[happy])"
Mne zase baví, jak ignorujete, že průměrné ruské město bude mít tak nějak, řekněme, aspoň pětisetletou historii, zatímco ten Váš picburg je vznikl někdy po otcích zakladatelích... což tu Radkovu správnou připomínku silně futruje.
Nikdo Vám to okouzlení tamní realitou nebere, jestli tam shledávate zajímavosti hodné pozornosti OK, ale nepřesvědčujte nás pls., jak je to úžasný to tam zažít. Nikdo z nás to s ohledem na vlastní životní příběh prostě k racionálnímu úsudku nepotřebuje.
Pátek, 12. června 2026 - 14:02:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7044
Registrován: 6-2019
Jistě. Takže by se možná mohlo přestat lhát, jak třeba zde:
Kolem nádraží je pár jakžtak pěkných budov s divokým vizuálním smogem s poté nastávají blátivé cesty a rozpadlé dřevěné domy.

Já jsem těch nejen ruských měst navštívil poměrně dost (troufám si drze tvrdit, že určitě víc než RŠ) a opravdu není třeba dělat z Rusů křováky, kde po pár jakž takž pěkných budovách nastávají blátivé cesty a rozpadlé domy.
(samozřejmě jsme viděli i mnoho zapadlých děr v podobném a i o dost horším stavu, ale nalhávat si to o běžném ruském městě je přece jen trapné a vzdělaných lidí nedůstojné)
A nesnažte se podsouvat cokoli o okouzlení, na to jsem toho viděl na světě až moc a Rusko zrovna má k alespoň průměrný slušný zemi daleko. Ale pokud se tu začne demagogicky účelově lhát, tak se ozvu, jakkoli Rusko není pro mě nijak zaslíbená ani moc oblíbená země.
Pátek, 12. června 2026 - 14:21:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16525
Registrován: 4-2003
pravdu není třeba dělat z Rusů křováky

Jáí z nich křováky nedělám, jen se Vám s patřičnou dávnou nadsázky snažím naznačit tu nepřitažlivost. Stejně tak nikdo ve světě nekouká na ruský filmy, neposlouchá ruský zpěváky, atd. Tt. to čemu se říká soft power.

A je to prostě jeden z mnoha důvodů, proč tam jezdí tak málo turistů.
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!

Pátek, 12. června 2026 - 14:26:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7045
Registrován: 6-2019
A pointa? O počtu turistů se tu nikdo nepře.
Pátek, 12. června 2026 - 14:33:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7046
Registrován: 6-2019
což tu Radkovu správnou připomínku silně futruje.
A myslíte, že už pochopil, že lidi nezajímají jen památky, ale i jiné věci?
Quex
Pátek, 12. června 2026 - 15:20:08  
Administrátor
Číslo příspěvku: 9681
Registrován: 5-2002
Stejně tak nikdo ve světě nekouká na ruský filmy, neposlouchá ruský zpěváky, atd.

Myslíte?
"Doba střelců neskončila. A já Vás o tom přesvědčím. A nejen Vás!"
Bkp
Pátek, 12. června 2026 - 15:49:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8930
Registrován: 8-2003
V klasickém umění má Rusko svoji slušnou stopu, ale v současné populární kultuře je jeho význam zanedbatelný. Holt stejně jako mnozí jiní neumí s Taylor Swift, Netflixem, ani Marvelem držet krok, natož konkurovat.
Pátek, 12. června 2026 - 16:36:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4834
Registrován: 3-2010
Já myslím, že našinec by měl pochopit, že v Rusku je trochu jiná kultura než u nás. Osobně také nepojedu třeba do arabských států poslouchat to jejich kvílení drásající uši, ale podívat se na tisíce let staré památky. To samé platí o Rusku. Car-dělo. Car. zvon i Auroru či Ermitáž si prohlédnu, ale Alu Pugačevovou si odpustím...
Bkp
Pátek, 12. června 2026 - 17:02:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8932
Registrován: 8-2003
Já myslím, že našinec by měl pochopit, že v Rusku je trochu jiná kultura než u nás.

Ale takto to nebylo myšleno. Prakticky všechny země na světě mají svoji kulturu, ale kromě té věnují pozornost i kulturám zemí jiných. Proto v mnohých zemích je populární kromě té domácí i třeba britská pop music, americké seriály, nebo italská kuchyně. Přijetí soudobé ruské kultury ve světě je velmi slabé (až neúměrně slabé s ohledem na fakt, jak velká a stará země Rusko je).
Pátek, 12. června 2026 - 17:16:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7047
Registrován: 6-2019
Proto v mnohých zemích je populární kromě té domácí i třeba britská pop music, americké seriály, nebo italská kuchyně.
Naštěstí tenhle zvukový průjem neprovozují všude a v mnoha krásných zemích je od toho smogu pokoj.
Pátek, 12. června 2026 - 17:49:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16528
Registrován: 4-2003
pochopil, že lidi nezajímají jen památky

Ten dotaz myslíte vážně?

Přijetí soudobé ruské kultury ve světě je velmi slabé

Přesně takhle to bylo myšleno.
Do Prahy jsem nepřijel na mopedu, ale dvanáctiválcem Českých drah!

Pátek, 12. června 2026 - 17:57:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7048
Registrován: 6-2019
Takže nepochopil.
Pátek, 12. června 2026 - 18:01:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2149
Registrován: 9-2015
@AŠM
No člověče, Ty se ještě nakonec na stará kolena staneš taky dezolátem.
Pátek, 12. června 2026 - 18:22:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7049
Registrován: 6-2019
Nemám rád bláboly a kavárenské kecy.
Nový příspěvek
     
  Text příspěvku:

  Uživatelské jméno:
  Heslo:
  Přílohy:
  Volby: V příspěvku používám HTML kód
Odkazy (URL) v příspěvku automaticky aktivovat
  Akce:
, více zde.