Diskuse » Železnice » Všeobecná neželezniční diskuse « předcházející | další »

Všeobecná neželezniční diskuse

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   diskuse  posl. autor příspěvků  stran  posl. příspěvek
Archivy starších příspěvků   
 
Předchozí roky: 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 24. 8. 2017 Zmar 90 24. 8. 2017 12:18
Archiv diskuse Všeobecná neželezniční diskuse do 31. 1. 2018 Petr_vlček 60 31. 1. 2018 14:03
   autor příspěvek
Středa, 31. ledna 2018 - 14:06:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6898
Registrován: 8-2012
Pokud tedy nechce vyhrát
Tomu přece nemůžete sám věřit, že otírání se o protivníka prohrává volby. Vždyť při minulém ročníku této populární reality show se Zeman a jeho team otíral o zdravotní způsobilost knížete ze Schlafenbergu dosti intenzivně - a vyhrál.

trpíte představou, že v podobném stavu lze vykonávat funkci prezidenta republiky
Proč by nebylo? Ke korunovačním klenotům se nějak doklátí a víc se po něm nechce [happy].
Koneckonců, funkci prezidenta lze vykonávat třeba i v kómatu - zdravotní důvody jako kontraindikaci úřadu Ústava nezmiňuje, pouze velezradu anebo jiné hrubé porušení ústavního pořádku.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Středa, 31. ledna 2018 - 14:26:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8529
Registrován: 4-2003
Petr Vlček:Ostatně z křesla bez pomoci nevstal ani Roosevelt.

Roosevelt byl jednak zcela při smyslech, za druhé jeho postižení bylo dlouhodobé a známé, přičemž na funkci nemělo vliv. Navíc F. D. Roosevelt za to, jak se se svým fyzickým postižením vypořádal, zaslouží obdiv.

Toto ale pochopitelně není případ Miloše Zemana [nene].


Asi to v Emerice dělali taky blbě...

Nikoliv, to jen zase vesele žvatláš o něčem, o čem nic nevíš [biggrin].
Středa, 31. ledna 2018 - 15:11:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11612
Registrován: 5-2004
Nevím o čem nevím leč vím o čem vím. Prve bylo na seznamu video z dekorování soudců. Tam byl Zeman "na stojáka" byť opřený o hůlku a stolek. A jeho projev byl smysluplný a souvislý bez naslouchátka v uchu či papíru.

Ono to hnedle vypadá tak, že jistá skupina si na základě neustálých kydů o zdravotním stavu vyfabulovala že "dědek je na umření". Pročež následně čuměla jak hejno vran na debatu na Primě kde se najedou objevil duševně velmi čilý leč akorát špatně chodící člověk čímž "naboural" vybudovanou jistotu jsoucí kravinou v reálu...

Mch zdechnout může celkem kdokoli a kdykoli. Lidí který jeblo a byli hotový na místě jsou mraky a to mladších (a výrazně) než je nejen Zeman ale i Drahoš. A letitá zkušenost je ta, že "marodi nad hrobem" se držej při životě vesměs dýl než "ty nejzdravější kusy". Ostatně - u Havla pár měsíců sem a pár tam po špitálech nevadilo - tož proč by mělo vadit že někdo blbě chodí?

Spíš jsem zvědavej koho parta co vygenerovala letošní protikandidáty (protikandidát proto že všichni až na ty "do počtu" jako Kulhánek nebo Hannig měli jedinej program a to protizeman) vygeneruje pro příští volby. Tam totiž bude potřeba mít program, kterým antizeman býti nemůže neb dotyčný bude končit. No a pokud to bude program "antizeman" ve stylu "já bych to udělal líp než von tehdy" tak nastane po volbách zas akorát velký divení a hledání viníků v podobě "starejch nevzdělaných venkovanů co nechápou ty naše jediný správný ideje" místo zamyšlení se jestli sami náhodou nedělaj něco blbě...
Středa, 31. ledna 2018 - 15:40:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15699
Registrován: 5-2002
Tam totiž bude potřeba mít program, kterým antizeman býti nemůže neb dotyčný bude končit.
To už ovšem Vlčouna trápit nemusí, protože v té době bude dávno zbaven svéprávnosti... [crazy]
Pikehead
Středa, 31. ledna 2018 - 15:50:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3694
Registrován: 3-2007
Dědek na umření není, ale za poslední rok sešel dost podstatně. Když si porovnám jeho nápady, žvásty a excesy z doby před 5-3 lety a v posledním roce, je to v podstatě nuda.

A zase, platíme ty prachy za to, aby měl někdo dům s pečovatelskou službou na Račanech, nebo za nějaké výkony v oblasti vnitřní a zahraniční politiky? Dokud měl síly, nebyl jako mstivé hovado schopen ani jednoho. Teď toho není schopen díky věku, aspoň méně škodí, ale za 2,5 miliardy bychom mohli kus tunelu do Berouna.

No ten poslední odstavec je poměrně silný, co kdybychom ho otočili na Zemana. Jaký program měl ten? Zastavil uprchlíky? No supééér, všech 12. Nebavil se se zlou Evropou? Oni se nebavili s ním, mají ho za burana. A co to bylo fakticky? Cirkus Novotný s chodícím medvědem, jedno šňůra do Číny pro PPF, a druhá žvanění laciných kydů někde po venkovských prdelákovech a na závěr to spláchnout na hejtmanství s hodnotnými dary typu "samopal na novináře".

Dost se divím, kde berete odvahu tohle jakkoliv hájit.
Středa, 31. ledna 2018 - 16:17:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6900
Registrován: 8-2012
Dost se divím, kde berete odvahu tohle jakkoliv hájit
Pánové, než rozjedete ex-post (to je na tom to nejvtipnější) flamewar o Ne/Zemanovi, dovoluji si upozornit, že je to sice ožrala, zlostný a mstivý dědek, ale pořád zákonně zvolený nejvyšší ústavní činitel této země.
Ono to zas nebude tak hrozný - všichni vědí, co od něho můžou čekat, jaká verbež je parta ho udržující v chodu a kdo ji platí, ale právě proto si na něj dají všichni reální hráči pozor a nebudou se s ním radši moc bavit.
No a starý nevzdělaní venkovani zase ostrouhají - peníze a "nicnedělání v kanclu" bude bez ohledu na instalování pořád spíš v tý fujfuj Praze [happy]. Jen to prostě nikdy nepochopí, to je stejné jako s volením Bureše.
Jednoduše si nic lepšího nezasloužíme, passy.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Středa, 31. ledna 2018 - 17:20:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15700
Registrován: 5-2002
TH: No a starý nevzdělaní venkovani zase ostrouhají ... Jen to prostě nikdy nepochopí
Tak tak. Ale těch pět minut slávy jim za to určitě stálo. [wink]
Středa, 31. ledna 2018 - 17:56:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11613
Registrován: 5-2004
"To už ovšem Vlčouna trápit nemusí, protože v té době bude dávno zbaven svéprávnosti"

Ano, teď jsi názorně předved proč hodně lidí volilo Zemana byť jim hodně leze krkem. Pořád ale míň než ten druhej resp. jeho loutkovodiči.¨

Stejně Zemanovic volební kampaň ty "známý xichty od Mitrofanova, Pehehe přes Svěráka po Holubovou a spol" zvládly už podruhý na jedničku[biggrin]
Středa, 31. ledna 2018 - 18:19:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6902
Registrován: 8-2012
Já teda silně pochybuju, že nějaký "neúspěšný starý nevzdělaný venkovan" (sorry, ale tuhle škatulku vymyslel někdo jiný) vůbec tuší, kdo je Mitrofanov a Pehe... to je akorát zkratka těch hajzlů intelektuálskejch (poslal bych je do mišelinky tahat gumy) [crazy]. NSNV prostě jen volil někoho sobě nejvíc podobného, ať už to o voličích vypovídá cokoli.
Mimochodem, tím výčtem jste pojmenoval "partu co vygenerovala letošní protikandidáty", nebo to jsou ještě jiní ilumináti, zednáři či Bilderberg? [happy]
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Priapos
Středa, 31. ledna 2018 - 18:23:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1402
Registrován: 10-2012
T_._H_.:
"Obecně v parlamentní demokracii mají prezidenta volit zastupitelé."Bohužel ale to, co naši zákonodárci při předchozích prezidentských volbách předváděli, bylo už hodně přes míru. Rokem 2008 už to jenom vyvrcholilo, je nutno to připomínat, zapomíná se nějak brzy, proč máme přímou volbu prezidenta.
Středa, 31. ledna 2018 - 19:33:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15702
Registrován: 5-2002
Priapos: to, co naši zákonodárci při předchozích prezidentských volbách předváděli, bylo už hodně přes míru
A co tak strašnýho předváděli?
Snad ne to, že néjni až zas taková sranda, aby někdo, kdo má být "prezidentem všech", získal většinu z 281 hlasů (natožpak zvlášť z 200 a zvlášť z 81), zatímco nejpozději druhým kolem přímé volby nakonec vždycky někdo projde (a půlka národa ho automaticky nepřijme)...?
Priapos
Středa, 31. ledna 2018 - 23:11:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1403
Registrován: 10-2012
Hajnej:
"Priapos: to, co naši zákonodárci při předchozích prezidentských volbách předváděli, bylo už hodně přes míru
A co tak strašnýho předváděli?"
Bude to sice v únoru už 10 let, ale přesto je zvláštní, že si v případě tehdejší volby na tu ubohou a nedůstojnou frašku nevzpomínáte. Posílaly se tehdy nábojnice, vyhrožovalo, slibovalo, přemlouvalo a to vše v přímém televizním přenosu. Nakonec se pak v závěrečných kolech hlasovalo veřejně. Pro připomenutí někteří známí aktéři: Karel Barták, Olga Zubová, Evžen Snítilý .... Pro vybavení vzpomínek toto snad postačí.

A volba Václava Havla, kdy byla na potřebný čas uvalena vazba na Miroslava Sládka, také nebyla právě košer.

Toto všechno výše uvedené přímá volba znemožňuje. A kdyby letos vyhrál druhý kandidát, úplně stejně by ho zase nepřijala druhá polovina národa.
Čtvrtek, 01. února 2018 - 06:14:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13701
Registrován: 12-2007
Posílaly se tehdy nábojnice, vyhrožovalo, slibovalo, přemlouvalo a to vše v přímém televizním přenosu.
Jj, mj. blahé paměti Langer vs. Bursík (a obecně vzešlá roztržka v koalici, kdy ODS podporovala Klause, zato Strana zelených Švejnara) v rozhovoru "zabij bobra, zachráníš strom" zachyceném ruchovými mikrofony.

Volba nakonec probíhající "zvedáním ruky" (veřejné hlasování) poté, co byla zavržena tajná volba (v situaci, kdy jednotlivé strany po svých poslancích/senátorech požadovaly, aby tito za plentou vyfotili hlasovací lístek se zakřížkovaným kandidátem z dvojice Klaus/Švejnar, tzn. stejně by nešlo o skutečně tajné hlasování).

aby někdo, kdo má být "prezidentem všech", získal většinu z 281 hlasů (natožpak zvlášť z 200 a zvlášť z 81)
- Zvlášť za sněmovnu + zvlášť za senát to bylo potřeba jen při prvním hlasování. Zato při druhém hlasování v rámci téže schůze postačila většina z celkového součtu zákonodárců.

- Klaus tedy byl v obou svých prezidentských obdobích (kdy do obou byl zvolen nepřímou volbou) "prezidentem všech"? [happy]

- "Konsenzuálnost na vítězi" je do značné míry zajištěna dvoukolovostí voleb, kterážto dvoukolovost eliminuje "extrémní" kandidáty (ostatně viz Mečiar 1999 + 2004 v prezidentských volbách na Slovensku; dost možná i Fico 2014 tamtéž).
Pikehead
Čtvrtek, 01. února 2018 - 08:15:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3695
Registrován: 3-2007
T.H.: díky za poměrně pregnantní shrnutí [happy] bohužel vohnoutům nikdy nedojde, že instalací vohnouta tam budou mít někoho "sobě podobného", ale fakticky s realitou vohnout stejně nepohne, a už vůbec ne tak, aby z toho oni něco měli.
Čtvrtek, 01. února 2018 - 08:21:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6903
Registrován: 8-2012
zapomíná se nějak brzy, proč máme přímou volbu prezidenta
No proč asi - z nedostatku jiných populistických témat ve výrazně "protiklausovské" kampani před volbami 2010 vytáhly některé strany (některé opět) kartu přímé volby prezidenta (nejvíc jako obvykle KSČSSD, která neprosadila v 2008 svého kandidáta Švajneraje, takový prototyp Drahoše), čímž by se "ubohá a nedůstojná fraška" změnila na slušnou, laskavou a důstojnou předvolební kampaň [lol].
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Priapos
Čtvrtek, 01. února 2018 - 10:31:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1405
Registrován: 10-2012
T_._H_.:
" zapomíná se nějak brzy, proč máme přímou volbu prezidenta
No proč asi - z nedostatku jiných populistických témat ve výrazně "protiklausovské" kampani před volbami 2010 vytáhly některé strany (některé opět) kartu přímé volby prezidenta "


Přímá volba prezidenta je po všech těch předchozích špatných zkušenostech správné řešení. Jsem o tom přesvědčen i přesto,
že třeba můj kandidát se do druhého kola nedostal. Potom už mně to bylo jedno a druhého kola jsem se nezůčastnil.
Čtvrtek, 01. února 2018 - 11:05:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6905
Registrován: 8-2012
Hodnocení správné/špatné je už každého věc - vy jste tu původně jen utrousil, že "se brzy zapomíná proč", tak jsem to napsal pro připomenutí.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Čtvrtek, 01. února 2018 - 16:29:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15706
Registrován: 5-2002
David: Zvlášť za sněmovnu + zvlášť za senát to bylo potřeba jen při prvním hlasování. Zato při druhém hlasování v rámci téže schůze postačila většina z celkového součtu zákonodárců.
No vždyť to tak píšu - pokud se někdo "spokojí" s průchodem až ve druhém hlasování, stačí mu většina z celku. Ta závorka s "natožpak" pouze zpřísňovala podmínky, pokud by chtěl projít už v hlasování prvním.
Nový příspěvek
     
  Text příspěvku:

  Uživatelské jméno:  
Pouze registrovaní
  Heslo:
  Přílohy:
  Volby: V příspěvku používám HTML kód
Odkazy (URL) v příspěvku automaticky aktivovat
  Akce: