| Diskuse » Železnice » Staré fotografie a pohlednice | « předcházející | další » |
Staré fotografie a pohlednicedolů |
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři |
| autor | příspěvek |
|---|---|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 16 Registrován: 1-2020 |
Je to z roku 57 a to bych teleobjektiv nečekal. Na fotce je zezadu napsáno že jde o čekací koleje pro lokomotivy. |
|
dědek_hank
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6254 Registrován: 7-2017 |
"Je to z roku 57 a to bych teleobjektiv nečekal. Na fotce je zezadu napsáno že jde o čekací koleje pro lokomotivy." Děkuji. ![]() |
|
dědek_hank
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6255 Registrován: 7-2017 |
Podrobnější vysvětlení k těm čekacím kolejím v Majlontě viz modelářské fórum . . |
|
dědek_hank
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6256 Registrován: 7-2017 |
Takhle vypadají bývalé čekací koleje v Maloměřicích dnes. Na místě, kde je na snímku z r. 1957 ta vozová skříň, je dnes maloměřické St. 1, v místním žargonu známé jako Jih. Z obou vedlejších kolejí jsou šturcy, kanál zůstal zachován. Za zády fotografa je úvrať, kudy se přes výhybku 501 a kusou kolej 563k dá jet z/do depa do/ze stanice přes jižní ("židenické") zhlaví po koleji 90. Jediná zbývající průjezdná čekací kolej se nicméně pro tento účel zřejmě příliš často nepoužívá, na leteckém snímku na mapy.com je zarovnaná odstavenými vozy. Zdroj snímku: https://www.brnak.net/index.php?cely=1&id=ma_fot&aktivni=31 (Příspěvek byl editován uživatelem dědek_hank.) |
|
dědek_hank
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6257 Registrován: 7-2017 |
Ještě se mi nedaří dohledat, a to ani na stránkách brnak.net, ve kterém roce přesně bylo maloměřické pracoviště Jih vybudováno a uvedeno do provozu. Víte prosím někdo...? |
|
dědek_hank
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6258 Registrován: 7-2017 |
Dnes na modelářském fóru přibyly pro zájemce o historický i aktuální vývoj uspořádání čekacích kolejí depa Maloměřice další obrázky a informace od pamětníků. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1645 Registrován: 6-2015 |
Zajímavé použití páry: https://www.facebook.com/photo/?fbid=2614540622079588&set=gm.9516 48053474618&idorvanity=806055154700576 |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1229 Registrován: 10-2012 |
Neporadil by někdo prosím, co je tohle za stanici? Zjevně asi začíná na S... } |
|
Němec_z_ova
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5161 Registrován: 4-2009 |
Podobná budova stála ve Veselí nad Moravou což stavěl StEG. Hledejte tam Třeba takový Kyjov v sobě tuto budovu také nezapře - vím, tam nesedí ta vodárna.
Mufloni nepatří na koleje
![]() ![]()
|
|
dědek_hank
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6298 Registrován: 7-2017 |
"Podobná budova stála ve Veselí nad Moravou což stavěl StEG. Hledejte tam Třeba takový Kyjov v sobě tuto budovu také nezapře - vím, tam nesedí ta vodárna."Takže buďto Vlára nebo Zastávka u Brna - Okříšky. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1762 Registrován: 8-2006 |
Aby to nebylo ve Starču Ale asi ne. (Příspěvek byl editován uživatelem vasekpetr1.) |
|
dědek_hank
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6299 Registrován: 7-2017 |
Tak ne, na jihlavské to nebude. A ani na vlárské těch štégováckých budov "na štok" nebylo moc: Slavkov, Kyjov, Bzenec, Kunovice (po přestavbě). |
|
dědek_hank
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6300 Registrován: 7-2017 |
Určitě ne, Stařeč byla ÖNWB. Budova na snímku je štégovácká. |
|
Němec_z_ova
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5162 Registrován: 4-2009 |
dědek_hank: Řekl bych, že jste na to kápl Dle komínu to bude Slavkov a komín na čb snímku patřil tehdejšímu cukrovaru. (Příspěvek byl editován uživatelem Němec z ova.)
Mufloni nepatří na koleje
![]() ![]()
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1230 Registrován: 10-2012 |
Děkuji moc všem, opravdu je to Slavkov! a hned tu mám další snímek. Kampak asi vyrazil zaznamenat slávu tehdy známý fotograf Dítě z pražských Vinohrad?? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 183 Registrován: 11-2011 |
Nádraží - Jihlava ?? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1113 Registrován: 5-2013 |
Je to Tábor, budova vlevo i kancelářská část skladiště stále stojí, sklad vpravo je zbouraný. Mohlo by to být vítání TGM 21. 12. 1918? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1231 Registrován: 10-2012 |
Děkuji!! Opět bezvadná práce. A hned přidám k bádání další dva snímky... U prvního snímku je nápis z boku na budově, avšak nečitelný. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1232 Registrován: 10-2012 |
Předchozí snímky moc nezabodovaly, tak zkusím další... |
|
McBain
|
|
|
Administrátor Číslo příspěvku: 27716 Registrován: 5-2002 |
A nebyla by aspoň nějaká indicie? Protože fakt nevím. Např. fotka ze 13.4. vlevo nahoře vypadá jako pohled z lávky na smíchovské Společné nádraží, ale úplně jistý si nejsem. Hlavně nutuším co by to tam mohlo být za akci. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1233 Registrován: 10-2012 |
Bohužel tam není ani písmenko. Dříve zjevně nemysleli na další generace. |
|
dědek_hank
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6310 Registrován: 7-2017 |
O tohle jsem zakopl na internetu. Poznáte někdo, kde to je? Podle kontextu by to měly být Krkonoše... |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 413 Registrován: 5-2002 |
Trutnov hl. n. |
|
dědek_hank
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6312 Registrován: 7-2017 |
šimek 413: Děkuji. Takže to v pozadí je Černá Hora? |
|
Pikehead
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10593 Registrován: 3-2007 |
Já jsem Grossmann, ale Černá Hora to je. Je to 10 km letem Nazgûla. A zdá se mi, že to tu už proběhlo, ale co byla Dolina a co Horákov v tomhle dechberoucím bijáku: https://www.youtube.com/watch?v=aF_RYISr8wQ ? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1115 Registrován: 5-2013 |
Výpravní budova v Horákově vypadá na Střelice (StEG, počet okenních os, depo proti). |
|
Administrátor Číslo příspěvku: 9435 Registrován: 6-2002 |
"A hned přidám k bádání další dva snímky... U prvního snímku je nápis z boku na budově, avšak nečitelný." ![]() |
|
Pikehead
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10594 Registrován: 3-2007 |
Děkuju. Mně mátla ta dvojkolejná trať, kde vlak uvázl, a tipoval jsem to na Vláru nebo MuN-Brno. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1105 Registrován: 5-2013 |
"Děkuji!! Opět bezvadná práce. A hned přidám k bádání další dva snímky... U prvního snímku je nápis z boku na budově, avšak nečitelný." Ten druhý snímek vypadá jako Strakonice. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1 Registrován: 4-2026 |
První snímek pochází z 8. května 1946 a byl pořízen na Masarykově nádraží. Jedná se o tryznu za umučené a padlé hrdiny během pražského povstání. Snímek byl pořízen v místech stavědla 2 kde se odehrál masakr povstalců z 8. května 1945. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1235 Registrován: 10-2012 |
Pánové, děkuji všem za tipy, a identifikaci !!!! |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1689 Registrován: 6-2015 |
Lysá nad Labem: https://www.facebook.com/photo/?fbid=10226590472187131&set=a.1082 640085343 |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1690 Registrován: 6-2015 |
Opět Lysá: https://www.facebook.com/photo/?fbid=3005835246283068&set=pcb.258 42862495384877 |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1691 Registrován: 6-2015 |
https://www.facebook.com/photo?fbid=3407826156014950&set=pcb.9355 113641253023 https://www.facebook.com/photo/?fbid=3407827106014855&set=pcb.935 5113641253023 https://www.facebook.com/photo/?fbid=3407827059348193&set=pcb.935 5113641253023 https://www.facebook.com/photo/?fbid=3407827022681530&set=pcb.935 5113641253023 https://www.facebook.com/photo/?fbid=3407826942681538&set=pcb.935 5113641253023 |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1707 Registrován: 6-2015 |
Železniční neštěstí u Zámrsku 1910: |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 4263 Registrován: 7-2005 |
Já to znám jako Uhersko 25.12.1909 a různých fotografií je skoro dvě desítky |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1708 Registrován: 6-2015 |
Zdepa: Nevím, takto to bylo psáno na fakebooku.. Pardubice, opět z fakebooku: |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 58 Registrován: 10-2018 |
Koukám že ani tehdy nebyly moc bílé vánoce.
... a kromě toho... a kromě toho... já jsem vedoucí...
|
|
dědek_hank
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6330 Registrován: 7-2017 |
Na obrázku je Orient Express údajně z roku 1883 vedený uherskou parní lokomotivou někde na východ od Vídně. Víte prosím někdo, které uherské lok. měly tandemové uspořádání parních válců? Já vím jenom o řadě MÁV 222, ale ta se vyráběla až od r. 1890. Třeba je ten obrázek nesprávně datovaný... |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3285 Registrován: 9-2009 |
V letech 1883 a 1884 jezdil Orient-expres z Vídně přes Uhry k rumunským hranicím u Vârciorovy po tratích Společnosti rakousko-uherských státních drah (St.E.G.). Společnost v roce 1884 uváděla, že si pro provoz Orient-expresu opatřila 12 nových rychlíkových lokomotiv. Jedna z nich měla být nasazena na úseku Vídeň – Marchegg a tři další na úseku z Marcheggu k rumunským hranicím. Tyto rychlíkové lokomotivy vyrobila vedle vlastní strojírny St.E.G. také strojírna Hanomag v Hannoveru. Jednalo se o lokomotivy pozdější řady 5 c. k. rakouských státních drah, které byly u královských uherských státních drah označeny řadou 223. Obr. 1: Rychlíková lokomotiva Společnosti rakousko-uherských státních drah kategorie I, později u M.Á.V. označená jako 223,032. Mohu se mýlit. |
|
dědek_hank
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6331 Registrován: 7-2017 |
Kuřil_p 3285: Děkuji. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6596 Registrován: 11-2006 |
Jenomže vyobrazená lokomotiva opravdu nejvíce připomíná řadu Ie, pozdější 222 MÁV. Takže se spíše jedná o ilustrační snímek a datace není přesná.
http://www.spdz.estranky.sk/- stránka věnovaná M131.1443 (a nejen jemu)
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3286 Registrován: 9-2009 |
Na obrázku se určitě jedná o lokomotivu kategorie Ie, pozdější řady 222 Královských uherských státních drah. Jako bývalý kreslíř bych opravil pouze kulaté okno na oválné a příliš úzký komín zvětšil. Obrázek tedy znázorňuje pozdější dobu, než je uvedeno. Jednu takovou lokomotivu měly ve stavu i ČSD. Sloužila údajně ve výtopně v Nových Zámcích. Spolu s lokomotivou řady 350 byla v roce 1922 předána do Maďarska. Z Maďarska naopak přišly dvě lokomotivy řady 97, které tehdy patřily soukromým společnostem v provozu u Čs. státních drah. |