Diskuse » Autobusy a trolejbusy » Trolejbusy a autobusy v Teplicích « předcházející | další »

Trolejbusy a autobusy v Teplicích

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   diskuse  posl. autor příspěvků  stran  posl. příspěvek
Archivy starších příspěvků   
 
Předchozí roky: 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006
Archiv diskuse Trolejbusy a autobusy v Teplicích do 23. 10. 2019 Rudolf_33 60 23. 10. 2019 17:30
Archiv diskuse Trolejbusy a autobusy v Teplicích do 06. 1. 2021 9_tr 60 06. 1. 2021 21:37
   autor příspěvek
Sobota, 09. ledna 2021 - 11:24:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 153
Registrován: 9-2005
Tak to už je jiná [happy] No já mám pocit, že v tom 88 byly už obloukové s imbusama a do roviny v 89, možná ta výměna spočívala i v tom, že ta vahadla byla na šroub. Ale to by musel říct někdo, kdo to tehdy dělal. Teď už jí tam vidím, ale vidíš ty sám, že tam také před tím nebyla a šlo to :D

(Příspěvek byl editován uživatelem storm_ice.)
Sobota, 09. ledna 2021 - 20:57:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6400
Registrován: 6-2005
Storm: elektrobus taky má jednoduchou izolaci a jezdí, že... Nejde o to, že by to nešlo, ale bezpečnost, že.
Makrelu neumeješ.
Neděle, 10. ledna 2021 - 16:41:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 155
Registrován: 9-2005
Však o tom se celou dobu bavíme, že se prostě přivřely oči. Nevím jak dlouho to bylo u vás, ale pokud to měly i výložníky v Trnovanech a na Somet, tak se to tam blížilo k 10 letům. Asi proto to pak komplet vyměnili.
Neděle, 10. ledna 2021 - 17:30:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6402
Registrován: 6-2005
Asi 2 roky, od výstavby nové trati v r. 2017. Před tím tam byl tento stav rok 2011
a když se podíváš na ten další, tak je tam ještě dochovaný stav z roku 1958, teda částečně.

(Příspěvek byl editován uživatelem 9 tr.)
Makrelu neumeješ.
Neděle, 10. ledna 2021 - 19:24:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 157
Registrován: 9-2005
U nás byly poslední s tím starým provedením na trati do Novosedlic, Trnovany a Somet měly už pružné závěsy s vahadlama na Anger si jistý nejsem. A myslím, že před tím na trati k Újezdečku, tam se ale dělala rekonstrukce snad v 91, tam snad byly na laně také pevné závěsy. Jinak koukal jsem na ta vahadla, ale jak je pořád hnusně, tak to jde vidět blbě, ale na šroub to asi je. Jak je to uchycené z druhé strany, no chce to až bude lepší světlo, což je teď v zimě problém, ale snad si na to dráťáci nevzpomenou a nevymění to, hned bych to bral jako suvenýr. Jinak jsem koukal, že trolej vypadla částečně i z klasické svorky do roviny u M.Sálů (se šroubama). Tak že by to dělaly ty šrouby opravdu nebo prostě nekvalitní provedení části na uchycení drátu? Ono podle fotky je ta drážka dost slabá, asi se to nedalo utáhnout tak jako imbus.
Středa, 13. ledna 2021 - 15:13:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 98
Registrován: 1-2011


Je hezké, že se nakupují parciální trolejbusy, že se staví nepotřebná trať kolem Kauflandu, kde dnes už stejně jezdí parciály na Anger, skutečné problémy panu Čížemu unikají. V roce 2021 v době pandemie si stále řidiči nemohou na konečné umýt ruce po WC teplou vodou, použít dezinfekci, použít například mikrovlnku, varnou konvici. A není to problém firmy, ale města, které zakázalo tepelné spotřebiče. Okolní města mají zázemí pro řidiče v základním rozsahu skoro na každé konečné. Za pana Čížeho dochází k postupné devastaci dopravy v Teplicích salámovou metodou. Prodlužování intervalů, špatné zázemí, město se odmítá podílet na opravách vlastního majetku - viz. např. vůz 220.
Za normálních okolností by se osoba jako Číže k této pozici nedostal. Pochybuju, že by se osoba bez patřičného vzdělání a praxe dostala na tuto pozici bez rodinných vazeb na magistrátě.
Už jen z úcty k panu Kuberovi by se na takové místo neměl dostat člověk, co se bezmyšlenkovitě chlubí, že bude ředitel městského dopravního podniku a bude rozhazovat peníze za šotoušoviny jako trať na Jana Koziny v době pořizování parciálů.
Středa, 13. ledna 2021 - 16:40:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3494
Registrován: 3-2004
Tak kydat on umí každej, obzvláště pod přezdívkou a na K-reportu, kde to ostatně již má jistou tradici, že. [happy] Obzvláště pasáž o nějaké rodinné tlačence není ničím jiným než standardní maločlověkovskou pomlouvačskou žumpou a na DOPRAVNÍM fóru nemá co dělat.

Čili k dopravě. Ty tratě jsou nepotřebné, protože jste se vy osobně rozhodl? Ty tratě se plánují léta letoucí a je jedině dobře, že se na ně podařilo sehnat dotace a budou v rámci ekologizace dopravy v Teplicích elektrifikovány. Trošku se nám dopravním prostorem rozlézá představa, že parciální trolejbus je jakýmsi všespásným univerzálem, který zvládne neuvěřitelné věci, ale fyziku, jak víme, neočůráme. Protože parciální trolejbus je pořád především trolejbus, baterie mají kapacitu i životnost omezenou, musí se dobíjet a tvoří významnou mrtvou váhu. Je to doplněk. Pokud tedy Teplice chtějí (a ony chtějí, což je obdivuhodné) stoprocentně elektrifikovat veřejnou dopravu a jezdit parciálními trolejbusy do okolních obcí, ony trolejbusy musí po městě jezdit co nejvíce pod trolejemi. Aby se stíhaly nabít, vybíjely se co nejméně a neprostály většinu svých výkonů někde na konečných. Tedy - čím více mají trolejbusy (byť v rámci třeba hodinových intervalů) jezdit na baterky za hranicí města, tím více drátů je potřeba ve městě (v místech, kde se jezdí v řádu desítek minut). Opačně by to byl nesmysl.

Nebudu naivně razit myšlenku, že je v Teplicích vše skvělé, ten provoz to má a bude mít těžké, formát celé spolupráce podniku, města a soukromé firmy má hromadu nevýhod, které se chtě nechtě musí někde projevovat (při vší úctě ke Kuberovi...), právě proto mi ale přijde velmi důležité, že se někdo snaží o rozvoj elektrické trakce. Obzvláště ve skromných podmínkách města, kde to ještě velmi nedávno vypadalo na její mohutný útlum.

Ale taková mnohdy už je, nechápu proč, komunita kolem dopravy. Úspěch se neodpouští, spolupráce je nepřijatelná, pomluva je základem lidských vztahů. Nikdy jsem tomu nerozuměl, nerozumím tomu a rozumět tomu nikdy nebudu. Ozývat se proti tomu ale budu - osobní invektivy jsou fuj a nepatří sem. [kladivo]
Středa, 13. ledna 2021 - 20:38:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 99
Registrován: 1-2011
Jediného úspěchu, kterého Číže dosáhl je rozvrat a chaos MHD v Teplicích. Zatím nic, kromě šotoušovin nedokázal. Podmínky pro provoz jsou za Čížeho nejhorší. Krátký jízdní doby, který se nedají stíhat - na konečnou dojede i sebešikovnější řidič alespoň se třema minutama zpoždění, údržba majetku je katastrofální, zázemí pro řidiče na konečných připomíná zákopový bunkry z II. světový.
Číže je neschopnej dosazenej synáček od maminky z magistrátu. To je všeobecně známej fakt. Dopravě nerozumí, jen se chce zviditelnit.
Středa, 13. ledna 2021 - 22:14:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1
Registrován: 1-2021
Pane Husáku, Milane, předpokládám,

dovolte mi se vyjádřit k Vašim hřejivým slovům o mé osobě.

1. Předně děkuji uživateli Ústečák za skvělou oponenturu ve věci stavby nových úseků TT v Trnovanech a problematice provozu parciálních trolejbusů obecně.

2. Je bohužel nepříjemnou pravdou, že 4 ze 6 sociálních zařízení zatím nedisponuje teplou vodou. Věřím, že se během letošního roku najde prostor, a zejména finance, aby se alespoň provizorně bojlery do zmíněných sociálek doplnili. Nicméně všechny ostatní věci opravdu nejsou otázkou města, nýbrž nájemce těchto zařízení, tj. Vašeho zaměstnavatele. U něho reklamujte chybějící desinfekci a elektrospotřebiče. Informace o tom, že město zakázalo tepelné spotřebiče v těchto zařízeních je opravdu směšná a nepravdivá, ale jestli trváte na opaku, tak Vás vyzývám k doložení nějakého konkrétního důkazu (v plné verzi, tzn. aby bylo vidět, že něco takového napsal někdo z města, vaše vnitropodnikové povídačky opravdu jako důkaz nestačí). To, že vyfotíte špinavá okna spíše vypovídá o kvalitě úklidu ze strany nájemce.

3. Vůz 220 - pokud má daný vůz nějaký zásadní problém, tak by nás o tomto faktu měl nájemce oficiálně informovat (což se samozřejmě do dnešního dne nestalo), abychom mohli situaci nějak společně řešit.

4. Má osoba - pokud máte za to, že jsem za svých skoro 5 let, které již tuto pozici vykonávám, nic pozitivního neudělal, nemám problém zaslat soupis věcí (investičního charakteru), které kromě běžné administrativy, vykonám. Ale asi máte pravdu, mí předchůdci, kteří kromě nákupu nových vozů nedělali v investičním směru nic a samotný provoz je vůbec nezajímal, byli asi lepší. A poznámky o ostatních členech mé rodiny jsou opravdu pod úroveň jakékoliv svéprávné lidské bytosti.

5. Provoz - ano, netvrdím, že je vše úžasné, ale pracujeme na tom, aby se to do budoucna zlepšilo. Konkrétně ale jízdní doby jsou +- pořád stejné a prodloužení intervalu z 24 na 30 minut byl spíše pragmatický krok, po kterém volali i někteří cestující (časy odjezdů se jim při 30 minutách lépe pamatují).

Na závěr bych si dovolil podotknout, že by bylo spíše vhodné, abyste si nejdříve uklidil před svým prahem a soustředil se pořádně na výkon svého zaměstnání, dispečink je opravdu nejslabším článkem současného dopravce MHD Teplice. Zároveň Vás vyzývám, abyste své problémy se mnou řešil osobně face to face. Kdy a kde mne naleznete jistě víte. Ale obávám se, že to nehrozí.

Zpětně poměrně lituji, že jsem se s Vámi vůbec kdy na téma budoucnosti MHD Teplice bavil. Byla to očividně chyba, ale asi mi to patří. Bohužel má informační otevřenost je někdy na škodu.

Hezký zbytek dne Vám, ale zejména všem slušným a soudným lidem.

S pozdravem, Jakub Číže
Čtvrtek, 14. ledna 2021 - 05:48:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6407
Registrován: 6-2005
Soudruhu prezidente, že na sociálce není teplá voda je mrzuté, ale nám projektant na nové vystavěnou dal na záchod studenou taky, v roce 2017, prosím.
Fotky předmětného zařízení ukazují více na zanedbání úklidu (který se u nás mírně zlepšil po velkém řevu, že ani pavučiny není dotyčný schopen zamést 1 za rok). Okno je evidentně nové, výmalba též. Zkusil jste se podívat do jiných měst na stav sociálek? Jsou bohatší DP a jejich sociálky jsou velice"líbivé" a milovníci tezkeho retro si přijdou na své...
Také nemáme na konečných mikrovlnky a tiše tak závidím Brnu, kde mám ve velké míře si jídlo ohřát. Ale ruku na srdce, jak dlouho by tam ta mikrovlnka vydržela,než by ji někdo odnesl?
Svého času konvice nebyla ani standardem u nás, to je tak 4 roky zpět. Před tím to byly na 2 konečných vždy nějaké které někdo doma rušil, pak se kolega nasr.. a za své koupil, nechal účtenku a kdo chtěl, dal mu příspěvek. Následně se podařilo přesvědčit zaměstnavatele (tj. DP, ne město), že koupil hromadně x konvic.

Dlouho sleduji trolejbusová DP a ukazuje se jedno. Podle toho, kdo sedí na radnici, tak provoz vypadá. Teplice se aktuálně řadí mezi nejlepší provozy, které mají nějakou smysluplnou vizi a něco pro to dělají. Nebo se Vám líbí Chomutov, který stagnuje? Ústí, kde se jen mluví a nic nedělá? Most, kde autobusy jezdí jednou za uherský rok?

Zjistěte si důkladně jak se ty baterie chovají a co je potřeba, resp. co udělat, aby byl jejich provoz co nejefektivnější. Kolik stojí a jakou mají životnost, kolik stojí trolejbusová trať a jakou ta má životnost, to třeba víte, když tak hezky kritizujete? Napřed si zjistěte reálná fakta, ne co říkají politici a pak kritizujte. Vy si snad myslíte,že na výměnu baterek bude dotace? Dotace je ke zlepšení současného stavu, ale jeho udržení je už na každém zvlášť. Pan Číže je jeden z mála lidi, co mohou něco ovlivnit a co o své práci opravdu přemýšlí v delším horizontu, než je volební období. Měl jsem třeba pár návrhů na zlepšení, ale p. Číže je většinou reálnými a hlavně logickým argumenty zamítl a bylo vidět že i jeho to napadlo, ale prostě byly skutečnosti, které mně známé nebyly a ty celý nápad posouvaly do jiného světla. Nikdy jsem ale neslyšel, u nás tolik oblíbenou větu:"To se takhle nikdy nedělalo".

(Příspěvek byl editován uživatelem 9 tr.)
Makrelu neumeješ.
Čtvrtek, 14. ledna 2021 - 10:19:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2089
Registrován: 9-2007
K těm konvicím, v dávných dobách to u nás na sociálkách došlo tak daleko, že v konvici byla vyvrtána dírka, ve výšce tak, aby se tam vešla voda jen na jedno kafe a teprve pak ji snad nikdo domů neodnesl.
Paia
Čtvrtek, 14. ledna 2021 - 17:09:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 40
Registrován: 5-2011
uživatel Husák není Milan Husák, ten o tom postu vůbec nic neví...
Pátek, 15. ledna 2021 - 16:30:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1694
Registrován: 11-2007
Jen bych se zeptal, špičkový interval 24 minut už není v plánu obnovit? (nemyslím to zle 😊
Pátek, 15. ledna 2021 - 23:10:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 210
Registrován: 10-2010
Odpověď na Vaši otázku neznám. Ale interval 30 minut je jednoznačně lepší pro zapamatovatelnost. Navíc umožňuje zajištění pravidelných přestupních vazeb na krajskou vlakovou nebo autobusovou dopravu jezdící v 30/60 min taktu. Krajská doprava se silně podílí na obslužnosti města, takže pokud interval umožní vytvořit lepší proklady mezi linkami MHD a kraje, tím lépe.

(Příspěvek byl editován uživatelem Kolja.)

(Příspěvek byl editován uživatelem Kolja.)
Fandaprudič
Sobota, 16. ledna 2021 - 07:06:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2910
Registrován: 3-2009
On ten interval 24 je fakt takový Teplický specifikum. A jestli nejsou prachy na 15 nebo 20, ať to fakt radší jezdí po 30.
Paia
Sobota, 16. ledna 2021 - 09:15:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 41
Registrován: 5-2011
Kolja:
"Odpověď na Vaši otázku neznám. Ale interval 30 minut je jednoznačně lepší pro zapamatovatelnost. Navíc umožňuje zajištění pravidelných přestupních vazeb na krajskou vlakovou nebo autobusovou dopravu jezdící v 30/60 min taktu. Krajská doprava se silně podílí na obslužnosti města, takže pokud interval umožní vytvořit lepší proklady mezi linkami MHD a kraje, tím lépe. "

Mno, proklady ale opravdu proklady, ne jako teď, kdy se regulelně dle JŘ v jedný minutě cpou do zastávek 2 krajský patnáctimetry (co mezi sídlištěm a policií jedou za sebou a ještě na sebe na nádraží čekaj) a buď se nevejdou za městskej vůz nebo se ten městskej nevejde za ně a navzájem se tak zdržujeme, obzvlášť, když se chce vézt někdo se složitějším odbavováním (jízdenka do atypickýho cíle, multilístek, dobíjení BČK, koupě časovýho kuponu) nebo 4 z 5 vytrvale šeptající cosi do roušky, že na ně musím na každýho 4x řvát "COŽE??? NAHLAS!!!"
Sobota, 16. ledna 2021 - 09:22:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1695
Registrován: 11-2007
Tak on ten interval 24 minut v souběhu udělá minut 8, tak to už zas vypadá jinak. Mimochodem, jak se nasazují klouby a patnáctimetry, na které linky? Na trhačky, nebo na celodenní, či do 18.hod?
Paia
Sobota, 16. ledna 2021 - 09:26:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 42
Registrován: 5-2011
15m a klouby jezdí od samýho rána (cca 4:15-5:00) nepřetržitě až do zátahů mezi 17. a 19. hodinou, řidiči na nich mají směny: ranní, denní, šejdr, kde denní střídá šejdra a šejdr po pauze střídá ranního, vychází to tak na 3 lidi na 2 vozy v jeden den
Pondělí, 18. ledna 2021 - 12:19:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 399
Registrován: 11-2009
OK, podobný systém je myslím i v Ústí na některých kurzech.

Velmi schematicky:
jeden kurz 4 - 8 hod. + 8 - 18 hod.
jiný kurz 4 - 14 hod. + 14 - 18 hod.
Přičemž šejdr jede ty krátké části obou kurzů.

A linky platí stále 102, 105 a 107?
Paia
Středa, 20. ledna 2021 - 09:13:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 43
Registrován: 5-2011
šejdr šichty jsou zhruba 4:30-9:30 (+- 15-30 min) a 13:30-18:00 (+- 15-30 min), ve stávajícím rozložení na linkách 102, 105, 107, k tomu má i autobusová linka 122 kombinaci R-D-Š
dopins
Středa, 20. ledna 2021 - 13:07:21  
Neregistrovaný host
Zdravím a mám dotaz. Předpokládal jsem, že elektronická peněženka (dále jen EP) je proto, aby šetřila peníze za platbu jízdného tedy, že oproti platbě v hotovosti jsem zvýhodněn. Od 1.1.2021 došlo v kraji k zvýšení jízdného o 1 - 4,- Kč, tedy při platbě z jedné zóny do druhé pro příklad z 22,- Kč na 23,-Kč v hotovosti, z 19,80 Kč na 20,70 Kč při platbě EP. Zlevněné se zvýšilo ale pouze při platbě EP. V hotovosti je stále 5,- Kč (v jedné zóně 3,- Kč), při platbě EP však 5,10 Kč (resp. 3,10 Kč). Desetnik nikoho nezruinuje, ale ptám se, kde že je ono zvýhodnění? (týká se tedy tarifu pro děti, studenty, důchodce a ZTP) Obzvláště u důchodců bych očekával vlnu nevole, kdy jsem byl již svědkem toho, kdy důchodkyně řidiče osočila z okrádádání. Nezajímá mě společensky přijatelná odpověď, nýbrž fakt, zda jde o chybu, nebo systémové řešení navýšení příjmů do krajské pokladničky. Díky
Středa, 20. ledna 2021 - 15:10:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5149
Registrován: 11-2007
dopins, odpověděl jsem ti v Ústeckém kraji. O chybu ani o neoprávněné obohacení nejde. Jde o zaokrouhlování plateb v hotovosti, podle příslušných předpisů, neboť již řadu let nejsou v oběhu haléřové mince.
Čtvrtek, 21. ledna 2021 - 17:45:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6417
Registrován: 6-2005
Ještě k těm konečným. Místo bojleru by stačil malý ohřívač. Jeden máme a když se pustí vody, že sotva sepne, tak je skoro vařící. Na plný čůrek je stále dost teplá a je dán na nejvytíženější konečnou. Jinde jsou bojlery, ale nemyslím, že mají přínos. Jen zbytečně zvyšují spotřebu a když se vyplácá není teplá voda.
Výkonové parametry obou jsou podobné.
Makrelu neumeješ.
Nový příspěvek
     
  Text příspěvku:

  Uživatelské jméno:
  Heslo (pro registrované):
  E-mail (volitelně):
  Přílohy:
  Volby: V příspěvku používám HTML kód
Odkazy (URL) v příspěvku automaticky aktivovat
  Akce:
, více zde.