Diskuse » Autobusy a trolejbusy » Trolejbusy v Praze « předcházející | další »

Trolejbusy v Praze

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   diskuse  posl. autor příspěvků  stran  posl. příspěvek
Archivy starších příspěvků  zobrazit všechny (71)   
 
Předchozí roky: 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006
Archiv diskuse Trolejbusy v Praze do 09. 1. 2020 Wagon 60 09. 1. 2020 17:29
Archiv diskuse Trolejbusy v Praze do 10. 5. 2020 Jaroslav_T 60 10. 5. 2020 16:04
Archiv diskuse Trolejbusy v Praze do 30. 6. 2020 Omh 60 30. 6. 2020 12:29
Archiv diskuse Trolejbusy v Praze do 12. 8. 2020 HahaLand 60 12. 8. 2020 09:42
Archiv diskuse Trolejbusy v Praze do 02. 10. 2020 Jaroslav_T 60 02. 10. 2020 20:54
Archiv diskuse Trolejbusy v Praze do 06. 2. 2021 Zlin__24tr 60 06. 2. 2021 20:37
Archiv diskuse Trolejbusy v Praze do 05. 4. 2021 Jaroslav_T 60 05. 4. 2021 01:20
Archiv diskuse Trolejbusy v Praze do 19. 4. 2021 dopravopat 60 19. 4. 2021 23:55
Archiv diskuse Trolejbusy v Praze do 02. 8. 2021 9_tr 60 02. 8. 2021 21:20
Archiv diskuse Trolejbusy v Praze do 05. 1. 2022 TMB 60 05. 1. 2022 19:45
Archiv diskuse Trolejbusy v Praze do 14. 1. 2022 Skodahesssor 60 14. 1. 2022 23:43
Archiv diskuse Trolejbusy v Praze do 22. 3. 2022 Fandaprudič 60 22. 3. 2022 10:37
Archiv diskuse Trolejbusy v Praze do 22. 6. 2022 9_tr 60 22. 6. 2022 17:33
Archiv diskuse Trolejbusy v Praze do 01. 7. 2022 9_tr 60 01. 7. 2022 09:23
Archiv diskuse Trolejbusy v Praze do 15. 8. 2022 Petr_k 60 15. 8. 2022 15:53
Archiv diskuse Trolejbusy v Praze do 13. 9. 2022 M250.0 60 13. 9. 2022 21:23
Archiv diskuse Trolejbusy v Praze do 03. 10. 2022 Honza_o 60 03. 10. 2022 18:39
Archiv diskuse Trolejbusy v Praze do 14. 10. 2022 Heky 60 14. 10. 2022 18:06
Archiv diskuse Trolejbusy v Praze do 28. 10. 2022 Martyk 60 28. 10. 2022 11:59
Archiv diskuse Trolejbusy v Praze do 27. 11. 2022 Jaroslav_T 60 27. 11. 2022 08:55
Archiv diskuse Trolejbusy v Praze do 29. 12. 2022 Gabuliatko 60 29. 12. 2022 11:08
Archiv diskuse Trolejbusy v Praze do 26. 1. 2023 pdk 60 26. 1. 2023 16:07
Archiv diskuse Trolejbusy v Praze do 06. 4. 2023 Trollino_15 60 06. 4. 2023 11:47
Archiv diskuse Trolejbusy v Praze do 10. 7. 2023 Petr_vlček 60 10. 7. 2023 09:25
Archiv diskuse Trolejbusy v Praze do 10. 9. 2023 Kalanis 60 10. 9. 2023 14:43
Archiv diskuse Trolejbusy v Praze do 25. 10. 2023 Ústečák 60 25. 10. 2023 14:13
Archiv diskuse Trolejbusy v Praze do 08. 11. 2023 Borovička 60 08. 11. 2023 18:52
Archiv diskuse Trolejbusy v Praze do 22. 11. 2023 9_tr 60 22. 11. 2023 07:06
Archiv diskuse Trolejbusy v Praze do 18. 12. 2023 Daarzyn67 60 18. 12. 2023 13:22
Archiv diskuse Trolejbusy v Praze do 28. 12. 2023 7012 60 28. 12. 2023 10:55
Archiv diskuse Trolejbusy v Praze do 09. 1. 2024 pdk 60 09. 1. 2024 14:09
Archiv diskuse Trolejbusy v Praze do 18. 1. 2024 nereg.pozorovatel 60 18. 1. 2024 10:25
Archiv diskuse Trolejbusy v Praze do 24. 1. 2024 Houmr 60 24. 1. 2024 11:49
Archiv diskuse Trolejbusy v Praze do 01. 2. 2024 7012 60 01. 2. 2024 11:07
Archiv diskuse Trolejbusy v Praze do 03. 2. 2024 Gabuliatko 60 03. 2. 2024 21:16
Archiv diskuse Trolejbusy v Praze do 12. 2. 2024 Poskok 60 12. 2. 2024 09:48
Archiv diskuse Trolejbusy v Praze do 17. 2. 2024 Poskok 60 17. 2. 2024 15:51
Archiv diskuse Trolejbusy v Praze do 22. 2. 2024 nereg.pozorovatel 60 22. 2. 2024 12:54
Archiv diskuse Trolejbusy v Praze do 27. 2. 2024 nereg.pozorovatel 60 27. 2. 2024 20:52
Archiv diskuse Trolejbusy v Praze do 01. 3. 2024 9_tr 60 01. 3. 2024 10:16
Archiv diskuse Trolejbusy v Praze do 05. 3. 2024 Gabuliatko 60 05. 3. 2024 10:37
Archiv diskuse Trolejbusy v Praze do 06. 3. 2024 Jahu 60 06. 3. 2024 16:42
Archiv diskuse Trolejbusy v Praze do 07. 3. 2024 Ústečák 60 07. 3. 2024 13:23
Archiv diskuse Trolejbusy v Praze do 12. 3. 2024 Petr_k 60 12. 3. 2024 15:48
Archiv diskuse Trolejbusy v Praze do 16. 3. 2024 nereg.pozorovatel 60 16. 3. 2024 15:39
Archiv diskuse Trolejbusy v Praze do 21. 3. 2024 Daarzyn67 60 21. 3. 2024 13:40
Archiv diskuse Trolejbusy v Praze do 03. 4. 2024 Rutak11 60 03. 4. 2024 19:10
Archiv diskuse Trolejbusy v Praze do 03. 5. 2024 Matěj_P. 60 03. 5. 2024 11:56
Archiv diskuse Trolejbusy v Praze do 13. 5. 2024 Petr_k 60 13. 5. 2024 13:19
Archiv diskuse Trolejbusy v Praze do 18. 5. 2024 Petr_vlček 60 18. 5. 2024 21:20
Archiv diskuse Trolejbusy v Praze do 24. 5. 2024 nereg.pozorovatel 60 24. 5. 2024 12:44
Archiv diskuse Trolejbusy v Praze do 09. 7. 2024 9_tr 60 09. 7. 2024 07:25
Archiv diskuse Trolejbusy v Praze do 19. 7. 2024 Paul2no 60 19. 7. 2024 09:34
Archiv diskuse Trolejbusy v Praze do 09. 8. 2024 Petr_k 60 09. 8. 2024 23:43
Archiv diskuse Trolejbusy v Praze do 19. 9. 2024 Podchod 60 19. 9. 2024 13:24
Archiv diskuse Trolejbusy v Praze do 22. 11. 2024 9_tr 60 22. 11. 2024 07:30
Archiv diskuse Trolejbusy v Praze do 21. 1. 2025 Paul2no 60 21. 1. 2025 20:04
Archiv diskuse Trolejbusy v Praze do 19. 2. 2025 Petr_k 60 19. 2. 2025 13:00
Archiv diskuse Trolejbusy v Praze do 11. 5. 2025 Paul2no 60 11. 5. 2025 05:11
Archiv diskuse Trolejbusy v Praze do 15. 5. 2025 Petr_vlček 60 15. 5. 2025 18:17
Archiv diskuse Trolejbusy v Praze do 06. 6. 2025 9_tr 60 06. 6. 2025 08:19
Archiv diskuse Trolejbusy v Praze do 07. 7. 2025 Kuba_j 60 07. 7. 2025 16:21
Archiv diskuse Trolejbusy v Praze do 25. 9. 2025 Houmr 60 25. 9. 2025 07:03
Archiv diskuse Trolejbusy v Praze do 05. 11. 2025 Gabuliatko 60 05. 11. 2025 20:08
Archiv diskuse Trolejbusy v Praze do 22. 12. 2025 Poskok 60 22. 12. 2025 21:40
Archiv diskuse Trolejbusy v Praze do 26. 1. 2026 pdk 60 26. 1. 2026 18:48
Archiv diskuse Trolejbusy v Praze do 05. 2. 2026 Pvvs 60 05. 2. 2026 16:32
Archiv diskuse Trolejbusy v Praze do 24. 2. 2026 Petr_vlček 60 24. 2. 2026 15:20
Archiv diskuse Trolejbusy v Praze do 14. 4. 2026 Petr_k 60 14. 4. 2026 11:16
Archiv diskuse Trolejbusy v Praze do 04. 5. 2026 Smithers 60 04. 5. 2026 20:48
Archiv diskuse Trolejbusy v Praze do 08. 6. 2026 Zxs91 60 08. 6. 2026 20:01
   autor příspěvek
Úterý, 09. června 2026 - 06:54:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8006
Registrován: 6-2005
Kejvačka: aaa, pán je učitelem matematiky...
No. Chvíli jsou lidi otřesení a následně se z toho dělá fór tak jako tak. Češi jsou smějící se bestie a sranda musí být, ikdyby fotra vešeli, to asi vypovídá o naší nátuře nejvíce.

Jakkoliv ta reklama může být nevkusná, mimo apod., tak přesně tohle je ten moment, kdy vím, že žijí ve svobodné zemi. Je nějaká anticena pro nevkusné reklamy a kdysi ji vyhrála společnost s touhle reklamou . Mně osobne to přišlo humorné. Porota byla jiného názoru. Případně film Mravnost nadevše.

Zastávka U Prdlavky je milé ocenění autorů filmu, ale také to vnímám, že to asi do MHD úplně nepatří.

Takže identifikuji se jako trolejbus bylo pro mne něco neuchopitelného, jako blbost, pak mi teda někdo vysvětlil v čem je smysl sdělení a následně jiná skupina to vztáhla na sebe jako urážku. U poslední skupiny bych asi použil přísloví o potrefené huse.
A proto doufám, že tu reklamu nesundají a nepodlehnou tlaku už jen v zájmu vyššího principu.
Makrelu neumeješ.
Vdolek
Úterý, 09. června 2026 - 10:54:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 91
Registrován: 1-2019
Ona ale ani žádná jiná husa nemůže být potrefená, formulace Identifikuji se jako... se prostě používá k zesměšňování jiných genderových identit. Všechno to vzniklo tím, že Facebook nechal kolonku genderu otevřenou, a pak rozbalovací nabídka nabízela všechno od různých formulací stejných identit až po rádoby vtipy typu bitevní vrtulník. Pak to nějaký pravicový bulvár vytáhl a udělal z toho senzaci, že Mileniálové mají 70 pohlaví atd. Dál už ten žvást žil vlastním životem. Autor si zcela jistě ten kontext uvědomuje.

Ani mi nedává smysl ten podle DPP zamýšlený význam.
George
Úterý, 09. června 2026 - 11:51:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2146
Registrován: 5-2002
Když oni ty reklamy vytváří nechtěné souvislosti.[proud] To by nesměly být žádné reklamy.[proud][proud]
zubozrout
Úterý, 09. června 2026 - 14:09:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 151
Registrován: 6-2013
@9_tr: Urážející je plejáda hrubých až nenávistných komentářů, která využívá obdobnou formulaci. Skutečnost, kterou popsal @Vdolek, jsem ani neznal, ale tenhle nesmysl je bohužel jádrem jejich aktivismu.

A tak je za mě taky celkem pochopitelné, že se ozvali. Byť by to v normálním světě byla jen legrace, zrcadlo života lidí promítnuté do světa techniky/veřejné dopravy.
Úterý, 09. června 2026 - 14:51:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11206
Registrován: 1-2007
Fotka v deníku Metro

CVR na autobusech a tramvajích odkazuje na trolejbusy. DP Praha chce od pátku 26. června 2026 zahájit zkušební provoz na linkách 51 a 53 s tureckými vozy Bozankaya SNG12T.

Může někdo ten termín potvrdit, či vyvrátit?
Podchod
Úterý, 09. června 2026 - 22:51:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 65
Registrován: 5-2024
Zdroj více než pochybný...
Petr_k
Úterý, 09. června 2026 - 23:31:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14601
Registrován: 4-2003
A tak je za mě taky celkem pochopitelné, že se ozvali.

Po měsíci, co tyto dva vozy lítají venku... asi jim taky doma říkali blesku [crazy][lol]
DIE VERGELTUNGSAFFE!

Největší pí***iny na světě nepocházejí z konspirace, ale z do nebe volající pitomosti aktérů. (Jan Šatava)
Středa, 10. června 2026 - 11:08:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11207
Registrován: 1-2007
Podchod: Proto se raději ptám. Nicméně, pokud mají být obě linky hotové do konce června kvůli dotacím, tak to datum zní logicky.
Pechi
Středa, 10. června 2026 - 21:59:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 414
Registrován: 9-2016
Na JR portálu již visí prázdninové JŘ a mimo jiné i JŘ nových trolejbusových linek 51 a 53 ve zkušebním provozu.
Středa, 10. června 2026 - 22:38:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2747
Registrován: 4-2019
Pechi:
"Na JR portálu již visí prázdninové JŘ a mimo jiné i JŘ nových trolejbusových linek 51 a 53 ve zkušebním provozu."
V rozsahu tak jednoho pořadí na každou z obou linek.
Středa, 10. června 2026 - 23:20:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18577
Registrován: 5-2004
Aneb do Prahy zavítal kníže Potěmkin. Kvůli dotacím vznikla tahle parodie?
Podchod
Středa, 10. června 2026 - 23:22:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 66
Registrován: 5-2024
A co brání převzetí boženek? Všechny už stojí v garážích ..
Ralfík
Čtvrtek, 11. června 2026 - 07:44:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 73
Registrován: 5-2023
Různorodé závady od pohonu, přes dveře až po elektroniku palubní části.
Nutno podotknout, že s podobnými dětskými nemocemi se u nově dodaných vozů potýkají víceméně všichni výrobci.
Bohužel faktická neexistence dostupného a plnohodnotného servisního střediska, jakým disponuje např. škodovka, Sor nebo Iveco, a které by si s výše uvedenými závadami během několika pracovních dnů poradilo, se zde ukazuje jako asi největší ze všech zde přítomných kamenů úrazu.
Petr_k
Čtvrtek, 11. června 2026 - 09:49:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14604
Registrován: 4-2003
Iveco si s reklamačními závadami ani tak hlavu neláme, i přes existenci servisního střediska, to fakt není vzor. Třeba Streetwaye v Mýtě vysloveně odmítali řešit víc jak rok, na to létal servisní technik přímo od Otokaru [lol]

Tady se jednoznačně kdosi snaží o to, aby zakázka pro Bozankayu vyšuměla a obnovil se penězovod mezi Plzní a domečkem v Pištěkově ulici na Chodově.
DIE VERGELTUNGSAFFE!

Největší pí***iny na světě nepocházejí z konspirace, ale z do nebe volající pitomosti aktérů. (Jan Šatava)
Kejvačka
Čtvrtek, 11. června 2026 - 16:41:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3643
Registrován: 10-2004
Přišlo by mi logičtější přeznačit celé 131 a 176 na 51 a 53, s tím, že většina pořadí by byla zpočátku zajišťována autobusy s cedulkou "náhradní doprava" za sklem a postupně, jak by se dařilo uvádět do provozu nové trolejbusy, by těmito byly autobusy nahrazovány. Je však možné, že by pravidla pro dotaci nebyla takovým postupem splněna.
Jestli jsou ty JŘ na 51 a 53 vymyšleny každý na jedno pořadí, což mi tak letmým pohledem připadá, řidič se tam moc nezastaví, hlavně na 51 ne. Ale asi se předpokládá, že se nějak budou střídat během dne.
Dějiny píší vítězové.
Nikdy nic nikdo nemá míti za definitivní.
Nikdy není tak zle, aby nemohlo být ještě hůř.
Čtvrtek, 11. června 2026 - 17:04:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11215
Registrován: 1-2007
Ranní služba má přestávku 8:42 - 9:20, odpolední 17:05 - 17:43. Mělo by to legislativně vycházet na 2 řidiče.
Čtvrtek, 11. června 2026 - 22:32:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2704
Registrován: 12-2007
Petr_k:
"Tady se jednoznačně kdosi snaží o to, aby zakázka pro Bozankayu vyšuměla a obnovil se penězovod mezi Plzní a domečkem v Pištěkově ulici na Chodově."
Ty slyšíš i trávu růst, viď?
Pokud se někdo o něco zjevně snaží, tak je to nepřebírat vozy se závadami (a těch je, jak se zdá, množství větší než malé).
A to je dobře.
Převzatých vozů se závadami tu je již dost (viz zmiňované Streetwaye).
Mr_nobody
Pátek, 12. června 2026 - 12:34:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 287
Registrován: 10-2007


Fotky z FB DPP
Pátek, 12. června 2026 - 13:22:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1149
Registrován: 8-2019
5725: Já bych ani neměl problém s tím, že chtějí, aby se vyřešili veškeré závady před převzetím, ale je trochu debilní, že u JSV, se na to sere (zdravíme SOR TNS12)
Pátek, 12. června 2026 - 13:54:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11218
Registrován: 1-2007
Vítej zpátky, po půl století. Trolejbus otestoval elektrifikovanou trať na Strahov
Smithers
Pátek, 12. června 2026 - 16:05:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1102
Registrován: 12-2007
Právě, lidem dost vadí ten selektivní přístup k některým dodavatelům.
Mr_nobody
Pátek, 12. června 2026 - 17:12:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 288
Registrován: 10-2007



Ještě pár fotek z Hanspaulky. Zdroj: FB DPP.
Nový příspěvek
     
  Text příspěvku:

  Uživatelské jméno:
  Heslo:
  E-mail (volitelně):
  Přílohy:
  Volby: V příspěvku používám HTML kód
Odkazy (URL) v příspěvku automaticky aktivovat
  Akce:
, více zde.