| Diskuse » Autobusy a trolejbusy » Trolejbusy v Praze | « předcházející | další » |
Trolejbusy v Prazedolů |
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři |
| autor | příspěvek |
|---|---|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 8006 Registrován: 6-2005 |
Kejvačka: aaa, pán je učitelem matematiky... No. Chvíli jsou lidi otřesení a následně se z toho dělá fór tak jako tak. Češi jsou smějící se bestie a sranda musí být, ikdyby fotra vešeli, to asi vypovídá o naší nátuře nejvíce. Jakkoliv ta reklama může být nevkusná, mimo apod., tak přesně tohle je ten moment, kdy vím, že žijí ve svobodné zemi. Je nějaká anticena pro nevkusné reklamy a kdysi ji vyhrála společnost s touhle reklamou . Mně osobne to přišlo humorné. Porota byla jiného názoru. Případně film Mravnost nadevše. Zastávka U Prdlavky je milé ocenění autorů filmu, ale také to vnímám, že to asi do MHD úplně nepatří. Takže identifikuji se jako trolejbus bylo pro mne něco neuchopitelného, jako blbost, pak mi teda někdo vysvětlil v čem je smysl sdělení a následně jiná skupina to vztáhla na sebe jako urážku. U poslední skupiny bych asi použil přísloví o potrefené huse. A proto doufám, že tu reklamu nesundají a nepodlehnou tlaku už jen v zájmu vyššího principu.
Makrelu neumeješ.
|
|
Vdolek
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 91 Registrován: 1-2019 |
Ona ale ani žádná jiná husa nemůže být potrefená, formulace Identifikuji se jako... se prostě používá k zesměšňování jiných genderových identit. Všechno to vzniklo tím, že Facebook nechal kolonku genderu otevřenou, a pak rozbalovací nabídka nabízela všechno od různých formulací stejných identit až po rádoby vtipy typu bitevní vrtulník. Pak to nějaký pravicový bulvár vytáhl a udělal z toho senzaci, že Mileniálové mají 70 pohlaví atd. Dál už ten žvást žil vlastním životem. Autor si zcela jistě ten kontext uvědomuje. Ani mi nedává smysl ten podle DPP zamýšlený význam. |
|
George
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2146 Registrován: 5-2002 |
Když oni ty reklamy vytváří nechtěné souvislosti. To by nesměly být žádné reklamy.![]() |
|
zubozrout
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 151 Registrován: 6-2013 |
@9_tr: Urážející je plejáda hrubých až nenávistných komentářů, která využívá obdobnou formulaci. Skutečnost, kterou popsal @Vdolek, jsem ani neznal, ale tenhle nesmysl je bohužel jádrem jejich aktivismu. A tak je za mě taky celkem pochopitelné, že se ozvali. Byť by to v normálním světě byla jen legrace, zrcadlo života lidí promítnuté do světa techniky/veřejné dopravy. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 11206 Registrován: 1-2007 |
Fotka v deníku Metro CVR na autobusech a tramvajích odkazuje na trolejbusy. DP Praha chce od pátku 26. června 2026 zahájit zkušební provoz na linkách 51 a 53 s tureckými vozy Bozankaya SNG12T. Může někdo ten termín potvrdit, či vyvrátit? |
|
Podchod
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 65 Registrován: 5-2024 |
Zdroj více než pochybný... |
|
Petr_k
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 14601 Registrován: 4-2003 |
A tak je za mě taky celkem pochopitelné, že se ozvali. Po měsíci, co tyto dva vozy lítají venku... asi jim taky doma říkali blesku ![]() ![]() Největší pí***iny na světě nepocházejí z konspirace, ale z do nebe volající pitomosti aktérů. (Jan Šatava) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 11207 Registrován: 1-2007 |
Podchod: Proto se raději ptám. Nicméně, pokud mají být obě linky hotové do konce června kvůli dotacím, tak to datum zní logicky. |
|
Pechi
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 414 Registrován: 9-2016 |
Na JR portálu již visí prázdninové JŘ a mimo jiné i JŘ nových trolejbusových linek 51 a 53 ve zkušebním provozu. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2747 Registrován: 4-2019 |
V rozsahu tak jednoho pořadí na každou z obou linek. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 18577 Registrován: 5-2004 |
Aneb do Prahy zavítal kníže Potěmkin. Kvůli dotacím vznikla tahle parodie? |
|
Podchod
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 66 Registrován: 5-2024 |
A co brání převzetí boženek? Všechny už stojí v garážích .. |
|
Ralfík
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 73 Registrován: 5-2023 |
Různorodé závady od pohonu, přes dveře až po elektroniku palubní části. Nutno podotknout, že s podobnými dětskými nemocemi se u nově dodaných vozů potýkají víceméně všichni výrobci. Bohužel faktická neexistence dostupného a plnohodnotného servisního střediska, jakým disponuje např. škodovka, Sor nebo Iveco, a které by si s výše uvedenými závadami během několika pracovních dnů poradilo, se zde ukazuje jako asi největší ze všech zde přítomných kamenů úrazu. |
|
Petr_k
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 14604 Registrován: 4-2003 |
Iveco si s reklamačními závadami ani tak hlavu neláme, i přes existenci servisního střediska, to fakt není vzor. Třeba Streetwaye v Mýtě vysloveně odmítali řešit víc jak rok, na to létal servisní technik přímo od Otokaru Tady se jednoznačně kdosi snaží o to, aby zakázka pro Bozankayu vyšuměla a obnovil se penězovod mezi Plzní a domečkem v Pištěkově ulici na Chodově. Největší pí***iny na světě nepocházejí z konspirace, ale z do nebe volající pitomosti aktérů. (Jan Šatava) |
|
Kejvačka
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3643 Registrován: 10-2004 |
Přišlo by mi logičtější přeznačit celé 131 a 176 na 51 a 53, s tím, že většina pořadí by byla zpočátku zajišťována autobusy s cedulkou "náhradní doprava" za sklem a postupně, jak by se dařilo uvádět do provozu nové trolejbusy, by těmito byly autobusy nahrazovány. Je však možné, že by pravidla pro dotaci nebyla takovým postupem splněna. Jestli jsou ty JŘ na 51 a 53 vymyšleny každý na jedno pořadí, což mi tak letmým pohledem připadá, řidič se tam moc nezastaví, hlavně na 51 ne. Ale asi se předpokládá, že se nějak budou střídat během dne.
Dějiny píší vítězové.
Nikdy nic nikdo nemá míti za definitivní. Nikdy není tak zle, aby nemohlo být ještě hůř. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 11215 Registrován: 1-2007 |
Ranní služba má přestávku 8:42 - 9:20, odpolední 17:05 - 17:43. Mělo by to legislativně vycházet na 2 řidiče. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2704 Registrován: 12-2007 |
"Tady se jednoznačně kdosi snaží o to, aby zakázka pro Bozankayu vyšuměla a obnovil se penězovod mezi Plzní a domečkem v Pištěkově ulici na Chodově." Pokud se někdo o něco zjevně snaží, tak je to nepřebírat vozy se závadami (a těch je, jak se zdá, množství větší než malé). A to je dobře. Převzatých vozů se závadami tu je již dost (viz zmiňované Streetwaye). |
|
Mr_nobody
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 287 Registrován: 10-2007 |
Fotky z FB DPP |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1149 Registrován: 8-2019 |
5725: Já bych ani neměl problém s tím, že chtějí, aby se vyřešili veškeré závady před převzetím, ale je trochu debilní, že u JSV, se na to sere (zdravíme SOR TNS12) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 11218 Registrován: 1-2007 |
Vítej zpátky, po půl století. Trolejbus otestoval elektrifikovanou trať na Strahov |
|
Smithers
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1102 Registrován: 12-2007 |
Právě, lidem dost vadí ten selektivní přístup k některým dodavatelům. |
|
Mr_nobody
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 288 Registrován: 10-2007 |
Ještě pár fotek z Hanspaulky. Zdroj: FB DPP. |