Diskuse » Autobusy a trolejbusy » Doprava v Plzeňském kraji « předcházející | další »

Doprava v Plzeňském kraji

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   diskuse  posl. autor příspěvků  stran  posl. příspěvek
Archivy starších příspěvků  zobrazit všechny (67)   
 
Předchozí roky: 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006
Archiv diskuse Doprava v Plzeňském kraji do 06. 1. 2020 6332 60 06. 1. 2020 23:09
Archiv diskuse Doprava v Plzeňském kraji do 20. 1. 2020 švarc 60 20. 1. 2020 15:39
Archiv diskuse Doprava v Plzeňském kraji do 05. 2. 2020 Pavel2 60 05. 2. 2020 23:19
Archiv diskuse Doprava v Plzeňském kraji do 07. 3. 2020 Pavel2 60 07. 3. 2020 01:42
Archiv diskuse Doprava v Plzeňském kraji do 01. 4. 2020 Martinmarilynmanson 60 01. 4. 2020 08:12
Archiv diskuse Doprava v Plzeňském kraji do 22. 4. 2020 Venca21 60 22. 4. 2020 00:32
Archiv diskuse Doprava v Plzeňském kraji do 01. 5. 2020 Pavel2 60 01. 5. 2020 02:28
Archiv diskuse Doprava v Plzeňském kraji do 14. 5. 2020 mchour 60 14. 5. 2020 17:22
Archiv diskuse Doprava v Plzeňském kraji do 23. 5. 2020 6332 60 23. 5. 2020 14:59
Archiv diskuse Doprava v Plzeňském kraji do 31. 5. 2020 Suri 60 31. 5. 2020 15:35
Archiv diskuse Doprava v Plzeňském kraji do 10. 6. 2020 M_k 60 10. 6. 2020 08:43
Archiv diskuse Doprava v Plzeňském kraji do 14. 6. 2020 mapYčka 60 14. 6. 2020 14:11
Archiv diskuse Doprava v Plzeňském kraji do 16. 6. 2020 6332 60 16. 6. 2020 22:52
Archiv diskuse Doprava v Plzeňském kraji do 23. 6. 2020 6332 60 23. 6. 2020 11:50
Archiv diskuse Doprava v Plzeňském kraji do 27. 6. 2020 18AlexSyky18 60 27. 6. 2020 23:00
Archiv diskuse Doprava v Plzeňském kraji do 30. 6. 2020 Suri 60 30. 6. 2020 15:43
Archiv diskuse Doprava v Plzeňském kraji do 03. 7. 2020 Pavel2 60 03. 7. 2020 08:32
Archiv diskuse Doprava v Plzeňském kraji do 07. 7. 2020 M_k 60 07. 7. 2020 13:16
Archiv diskuse Doprava v Plzeňském kraji do 10. 7. 2020 Prácheňský 60 10. 7. 2020 18:30
Archiv diskuse Doprava v Plzeňském kraji do 15. 7. 2020 Pajzák 60 15. 7. 2020 14:15
Archiv diskuse Doprava v Plzeňském kraji do 21. 7. 2020 Pavel2 60 21. 7. 2020 13:05
Archiv diskuse Doprava v Plzeňském kraji do 03. 8. 2020 BigGeorge 60 03. 8. 2020 19:25
Archiv diskuse Doprava v Plzeňském kraji do 18. 8. 2020 6332 60 18. 8. 2020 12:26
Archiv diskuse Doprava v Plzeňském kraji do 10. 9. 2020 6332 60 10. 9. 2020 19:23
Archiv diskuse Doprava v Plzeňském kraji do 29. 9. 2020 M_k 60 29. 9. 2020 10:19
Archiv diskuse Doprava v Plzeňském kraji do 06. 10. 2020 M_k 60 06. 10. 2020 10:51
Archiv diskuse Doprava v Plzeňském kraji do 03. 11. 2020 6540131 60 03. 11. 2020 09:03
Archiv diskuse Doprava v Plzeňském kraji do 18. 11. 2020 Glory 60 18. 11. 2020 18:59
Archiv diskuse Doprava v Plzeňském kraji do 01. 12. 2020 Pajzák 60 01. 12. 2020 12:25
Archiv diskuse Doprava v Plzeňském kraji do 21. 12. 2020 Pavel2 60 21. 12. 2020 21:21
Archiv diskuse Doprava v Plzeňském kraji do 06. 1. 2021 Suri 60 06. 1. 2021 10:10
Archiv diskuse Doprava v Plzeňském kraji do 12. 1. 2021 Suri 60 12. 1. 2021 18:22
Archiv diskuse Doprava v Plzeňském kraji do 19. 1. 2021 Trollino_15 60 19. 1. 2021 18:35
Archiv diskuse Doprava v Plzeňském kraji do 27. 1. 2021 Pavel2 60 27. 1. 2021 12:48
Archiv diskuse Doprava v Plzeňském kraji do 01. 3. 2021 Martin_j 60 01. 3. 2021 23:05
Archiv diskuse Doprava v Plzeňském kraji do 13. 4. 2021 pdk 60 13. 4. 2021 19:42
Archiv diskuse Doprava v Plzeňském kraji do 20. 5. 2021 Suri 60 20. 5. 2021 22:50
Archiv diskuse Doprava v Plzeňském kraji do 13. 6. 2021 Martin_j 60 13. 6. 2021 05:27
Archiv diskuse Doprava v Plzeňském kraji do 24. 7. 2021 Pavel2 60 24. 7. 2021 21:04
Archiv diskuse Doprava v Plzeňském kraji do 01. 8. 2021 BigGeorge 60 01. 8. 2021 18:50
Archiv diskuse Doprava v Plzeňském kraji do 14. 8. 2021 Suri 60 14. 8. 2021 09:31
Archiv diskuse Doprava v Plzeňském kraji do 07. 10. 2021 Pajzák 60 07. 10. 2021 11:31
Archiv diskuse Doprava v Plzeňském kraji do 26. 10. 2021 M_k 60 26. 10. 2021 07:44
Archiv diskuse Doprava v Plzeňském kraji do 18. 11. 2021 M_k 60 18. 11. 2021 10:35
Archiv diskuse Doprava v Plzeňském kraji do 21. 1. 2022 Vokoun124 60 21. 1. 2022 20:19
Archiv diskuse Doprava v Plzeňském kraji do 09. 3. 2022 Martin_j 60 09. 3. 2022 18:44
Archiv diskuse Doprava v Plzeňském kraji do 21. 8. 2022 Slovanský pes 60 21. 8. 2022 15:30
Archiv diskuse Doprava v Plzeňském kraji do 30. 9. 2022 datumový_debil 60 30. 9. 2022 10:12
Archiv diskuse Doprava v Plzeňském kraji do 05. 12. 2022 Martin_j 60 05. 12. 2022 06:17
Archiv diskuse Doprava v Plzeňském kraji do 03. 1. 2023 Martin_j 60 03. 1. 2023 20:38
Archiv diskuse Doprava v Plzeňském kraji do 19. 2. 2023 Knorr 60 19. 2. 2023 19:28
Archiv diskuse Doprava v Plzeňském kraji do 10. 5. 2023 Martinmarilynmanson 60 10. 5. 2023 16:04
Archiv diskuse Doprava v Plzeňském kraji do 03. 7. 2023 BigGeorge 60 03. 7. 2023 07:42
Archiv diskuse Doprava v Plzeňském kraji do 08. 8. 2023 Zplgul 60 08. 8. 2023 06:59
Archiv diskuse Doprava v Plzeňském kraji do 20. 9. 2023 Suri 60 20. 9. 2023 14:25
Archiv diskuse Doprava v Plzeňském kraji do 11. 1. 2024 Hupi 60 11. 1. 2024 08:34
Archiv diskuse Doprava v Plzeňském kraji do 19. 1. 2024 2020 60 19. 1. 2024 20:07
Archiv diskuse Doprava v Plzeňském kraji do 02. 3. 2024 Martinmarilynmanson 60 02. 3. 2024 17:56
Archiv diskuse Doprava v Plzeňském kraji do 19. 6. 2024 Sirka 60 19. 6. 2024 15:54
Archiv diskuse Doprava v Plzeňském kraji do 28. 8. 2024 Suri 60 28. 8. 2024 09:46
Archiv diskuse Doprava v Plzeňském kraji do 27. 12. 2024 Caracas 60 27. 12. 2024 11:49
Archiv diskuse Doprava v Plzeňském kraji do 21. 5. 2025 Trollino_15 60 21. 5. 2025 21:14
Archiv diskuse Doprava v Plzeňském kraji do 19. 6. 2025 Kid 60 19. 6. 2025 13:49
Archiv diskuse Doprava v Plzeňském kraji do 08. 8. 2025 Nin 60 08. 8. 2025 08:57
Archiv diskuse Doprava v Plzeňském kraji do 23. 11. 2025 Martin_j 60 23. 11. 2025 14:26
Archiv diskuse Doprava v Plzeňském kraji do 03. 2. 2026 cechura_o 60 03. 2. 2026 16:13
Archiv diskuse Doprava v Plzeňském kraji do 20. 5. 2026 18AlexSyky18 60 20. 5. 2026 11:49
   autor příspěvek
Středa, 20. května 2026 - 14:12:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6237
Registrován: 9-2005
Řidič Fouxxk.,
Středa, 20. května 2026 - 17:48:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5560
Registrován: 6-2011
M_k: pokud, tak to je jeden z nejlepších řidičů už od ČSAD. Úžasný a milý člověk, vždycky jsem s ním rád jezdil. Srdcař co měl autobus a všechno vždy v pořádku. Doufám, že ho čeká mnoho šťastných kilometrů
Pátek, 22. května 2026 - 10:54:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 43
Registrován: 1-2025
Jedna fotohádanka z dnešního rána, kdopak uhodne lokalitu? [wink]


https://seznam-autobusu.cz/uzivatel/cechura-o
https://www.instagram.com/westbohemiapublictransport/
Pátek, 22. května 2026 - 10:59:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 44
Registrován: 1-2025
M_k:
"Řidič Fouxxk.,"

18AlexSyky18:
"Můj typ je na tento vůz. Hlavně, že jsou všichni v pořádku."


Ano, jedná se o výše zmiňovaný vůz a výše zmiňovaného řidiče.

Osobně mám pocit, že celý případ byl zcela zbytečně extrémně medializovaný. Je pochopitelné, že pro média se jedná o "senzaci", avšak lidově řečeno "všeho moc škodí".
https://seznam-autobusu.cz/uzivatel/cechura-o
https://www.instagram.com/westbohemiapublictransport/
Pajzák
Pátek, 22. května 2026 - 11:04:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10213
Registrován: 6-2015
Lokalitu netuším, ale fotka se mi moc líbí. [ok]
Pavel2
Pátek, 22. května 2026 - 13:06:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 20911
Registrován: 8-2002
Hlavně by měli zmedializovat, že PlzKraj/SÚSPk má někde uzký a pro někoho i nebezpečný silnice... [ko]
Pátek, 22. května 2026 - 21:33:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19450
Registrován: 5-2002
Hlavně by měli zmedializovat, že PlzKraj/SÚSPk má někde uzký a pro někoho i nebezpečný silnice... [ko]

1) Úzký silnice jsou všude možně po republice. Zkus si třeba někdy projet s autobusem silnici 2. třídy z Vodňan do Prachatic, některé úseky fakt stojí za to. A tím nemyslím jen úzké průjezdy mezi domy

2) Základní problém je, že když se ty silnice stavěly, tak "to stačilo". Provoz byl menší a mám pocit, že třeba starší autobusy jsou užší, než ty současné, které mají na šířku cca. 250 - 255 cm plus zpětná zrcátka.

3) Další problém je ten, že dnes sice máme normy na výstavbu kdejaké ptákoviny, ale pokud něco bylo postaveno před začátkem platnosti té normy, málokdy tě někdo/něco nutí k tomu, abys to předělal. (Protože kdybys musel, tak se nedoplatíš.) Můj oblíbený příklad jsou zastávky. Pokud někde chceš postavit novou zastávku, budou tě nutit, aby tam byl zastávkový záliv, vyvýšené nástupiště, vodící prvky pro slepé, nějaké osvětlení zastávky a cojávím. Investice za jednotky milionů, což je pro malou vesnici s malým rozpočtem "mission impossible". Ale že v té samé vesnici existuje od roku 1950 jiná zastávka, která vznikla tak, že někdo píchnul do trávy označník a prohlásil "Budiž zastávka!", to je v naprostém pořádku.

4) A přál bych ti vyzkoušet si jízdu s autobusem po Bavorsku. A ne jen tak s nějakým, párkrát jsem se tam projel po echt vesnických silnicích s echt německou třínápravovou patrovou Setrou S 531 DT. Pak bys třeba zjistil, že na takovéhle kolosy nejsou vesnické silnice stavěné ani tam.
www.mj81.cz - papírové modely autobusů ve stylu "Minibox" v měřítku 1:100
18AlexSyky18
Sobota, 23. května 2026 - 14:56:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 489
Registrován: 8-2016
cechura_o:
"Jedna fotohádanka z dnešního rána, kdopak uhodne lokalitu? [wink]

"
Tipuju Záluží. [happy]
Sobota, 23. května 2026 - 17:49:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 46
Registrován: 1-2025
18AlexSyky18:
"cechura_o:
"Jedna fotohádanka z dnešního rána, kdopak uhodne lokalitu? [wink]

"Tipuju Záluží. [happy]"

Zcela správně [ok]

Fotografie zobrazuje jeden z několika spojů linky 460362, jež tvoří přímé dopravní spojení Třemošné a místní části Záluží.
https://seznam-autobusu.cz/uzivatel/cechura-o
https://www.instagram.com/westbohemiapublictransport/
Neděle, 24. května 2026 - 07:40:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6241
Registrován: 9-2005
ad MJ: Já bych doplnil, že pro automobilovou dopravu byla stavěná jen menší část silnic. Historicky většina komunikací vznikla v době neautomobilové, pro chodce a koňské povozy. Později je jen přelili asfaltobetonem.
Úterý, 26. května 2026 - 22:00:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 47
Registrován: 1-2025


8P2 9517 460362/25

Dnešní večerní momentka ze Záluží, aneb poslední spoj, jímž je možné svézt se ze Záluží do Plzně.
https://seznam-autobusu.cz/uzivatel/cechura-o
https://www.instagram.com/westbohemiapublictransport/
Pavel2
Čtvrtek, 28. května 2026 - 17:30:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 20927
Registrován: 8-2002
https://zdopravy.cz/organizacni-chaos-v-praxi-do-kolon-na-okraji- plzne-vjedou-jeste-autobusy-nahradni-dopravy-za-vlaky-283339/
Potlesk pro ŘSD. Výlukový autobusy v kolonách. To nevymyslíš [crazy]
Pavel2
Pátek, 29. května 2026 - 22:56:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 20931
Registrován: 8-2002
Sprejeři řádí:
https://www.krimi-plzen.cz/a/bus-2026-05-23-104158/
Ten vůz už tam stojí cca rok, možná i dýl bez pohybu. Místo, kde si o průser koledoval.
9P8 8144 https://seznam-autobusu.cz/vuz/86485
Nejdřív ho někdo asi měl jako záložní, pak i tahle možnost nasazení pominula a majitel se ho pokoušel prodat.
Je to ale vůz s defacto ukončenou životností, 600.000+ km na hrbu.
Petr_k
Sobota, 30. května 2026 - 12:05:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14595
Registrován: 4-2003
Europětkové travego s 600k je sotva zajeté [biggrin]
DIE VERGELTUNGSAFFE!

Největší pí***iny na světě nepocházejí z konspirace, ale z do nebe volající pitomosti aktérů. (Jan Šatava)
Sobota, 30. května 2026 - 14:56:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19451
Registrován: 5-2002
Je to ale vůz s defacto ukončenou životností, 600.000+ km na hrbu.

5S9 8641 dojezdil s milionem a čtvrt (11.3.19 STK při 1 255 667). Mimochodem, výsledek téhle STK byl "částečně způsobilé", nový majitel to vyřešil tak, že nechal přední a zadní RZ a vyměnil ten autobus mezi tím, takže na STK dne 04.10.2019 už šel jiný bus.

Zelené Crosswaye LE u AKV ex DÚK mají běžně kolem milionu, jsou rok výroby 2014.

A pak můžeš potkat Axer z roku 2006, který má v roce 2025 najeto 287 tisíc km, ale třeba na výluky u ČD nesmí, protože je moc starý. Crossway z roku 2014 s milionem je ovšem v pohodě.

Kdo by si chtěl hrát a pátrat, najde stavy tachometrů při STK zde a VINy zde. Myslete na to, že počet ujetých kilometrů se udává na šest pozic, takže ten 5S9 8641 má u své poslední STK uvedeno jen "255 667", ten milion si musíte domyslet na základě dat z předchozích STK.

Zajímavé hodnoty by mohly mít třeba vyřazované autobusy Regiojetu. Jezdily daleko a jezdily denně.

Můžete třeba porovnávat, jak se mezi sebou liší jednotlivé busy Arrivy, když začaly všechny jezdit víceméně ve stejný den, ale třeba bus na lince Plzeň - Vary provozovaný sedm dní v týdnu (krát dva páry spojů denně) toho najede určitě víc, než Crossway na lince do Horní Dolní jezdící po-pá. Obecně, autobusy jezdící pravidelně sedm dní v týdnu a k tomu třeba ještě v režimu ranní-odpolední najdete nejspíš jen v Plzni, mimo Plzeň bude takových naprosté minimum.
www.mj81.cz - papírové modely autobusů ve stylu "Minibox" v měřítku 1:100
Sobota, 30. května 2026 - 22:07:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10298
Registrován: 12-2005
Ty stavy tachometrů jsou taková veselost občas. Máme vozidlo co má přes mega čtvrt. Dostalo novej tachograf a jednička z budiku i tachografu náhle zmizela. Jelikož se u nás vozidla často vyžazujou se stavem budiku 1,3 míče tak má pred sebou ještě mega kilometrů služby [satan]
Neděle, 31. května 2026 - 00:25:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5564
Registrován: 6-2011
Je taky zajímavé porovnat kraje. V DÚK mají autobusy obecně najeto hodně (klidně 90-110k/rok), v IDPK o něco méně (pár vozů co jsem viděl 65-70k/rok). Velké nájezdy mají autobusy Transdevu z RA, který má dlouhé linky (až 130k/rok), malé naopak v KV-kraji (50-60/rok). Specifická skupina jsou autobusy na různých nákupních linkách (třeba v Praze) s délkou jízdy spoje 3 kilometry
Neděle, 31. května 2026 - 01:16:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19452
Registrován: 5-2002
A můžeme pokračovat. B961 dosloužila na smluvce, která má 12 km jedním směrem a jezdí se orientačně po-pá 3x denně, sem tam jela i o víkendu. Dost podobně jsou na tom i jiné smluvky, samozřejmě záleží na tom, jestli se jede do montovny na opačném konci města, okresu nebo kraje (Nová Hospoda na křížení D5 se silnicí Planá u ML - Bor).

V Německu zas sem tam najdeme různé muzejní exempláře na školních linkách, kde autobus jede ráno svoz, odpoledne jednou až dvakrát rozvoz.

Nedávno jsem takhle zachytil info, že ve městě Bregenz [A] loni dojezdila kloubová Setra z roku 1977:

https://www.facebook.com/busfotosaustria/posts/eine-legende-sagt- zum-abschied-nochmal-laut-servuskonkret-geht-es-um-einen-echte/90 0576415831066/

(Znalci ocení staré černé SPZ.)

Naopak, když se podíváme na MHD:

V "městě na východě" pamatuju, že nejdelší autobusová směna měla 449 km za den a 224 - 225 km za směnu, to byla ale linka vesnického charakteru. Když si odmyslíme tuhle výjimku, najel řidič za den cca. 100 - 170 km podle délky směny a charakteru linky.

Pro srovnání, na běžných příměstských linkách jsou ty hodnoty zhruba dvojnásobné.
www.mj81.cz - papírové modely autobusů ve stylu "Minibox" v měřítku 1:100
Pondělí, 01. června 2026 - 08:10:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 43
Registrován: 2-2024
Co se týče našich žlutých, tak nejstarší I8 mají přes 2 miliony, ty nejnovější 1+. Třeba série 26X jsou na 2,5 milionech, za to 32X na zhruba 1,2 milionech. Aktuálně je nahrazují další nové Setry
Pavel2
Úterý, 02. června 2026 - 04:03:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 20935
Registrován: 8-2002
Zajímavý věci píšete.
To Travego 9P8 8144 už když se tam objevilo vypadalo z dálky dobře, jako moderní bus. Při bližším pohledu ale bylo vidět, že se o ten vůz nikdo moc nestaral a drobnosti neřešil. Tam co byl posprejovanej stál nejméně rok bez pohybu. Takže ta vzniklá škoda je z velký části spíš hypotetická, ten vůz prostě vypadal jako že ho někdo odložil, nejdřív snad dočasně, ale později už natrvalo.

Pokud to mělo ukončenej leasing, nakonec cena při odkupu ani nemusela být vysoká. Možná tam byla nějaká závada, která čekala na opravu. Ale postavit bus na okraj Cikánova, v nočních a jiných časech s minimálním pohybem osob, mimo oči okolí atp. si koleduje o to, že objekt si nějaký slabomyslný pako vyhlídne a pak provede nějakou kravinu jen tak pro zábavu.

Poblíž jsou garáže, který trpí nájezdama pitomců. Někdo tam vleze přes zamčený vrata a udělá uvnitř bordel nebo to podpálí. Následně jiná parta odnese všechno co jde dát do šrotu, včetně traverzy nad vratama. Tam parkovat auto prostě nejde. Odstav tam bus na volný ploše a zapomeň že ho máš. Co se stane? Je to jen otázka času.
Úterý, 02. června 2026 - 05:52:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11
Registrován: 9-2018
https://klatovsky.denik.cz/zpravy_region/mhd-v-klatovech-bude-od- cervence-zdarma-k-novym-obchodum-ale-nepojede-20260601.html
Sobota, 06. června 2026 - 01:42:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19453
Registrován: 5-2002
Tam co byl posprejovanej stál nejméně rok bez pohybu.

Poprvé jsem ho tam fotil 28.6.25 a protože jsem tehdy kolem míval cestu téměř denně, řekl bych, že se tam musel objevit někdy dost krátce předtím, už po demolici pavlačáku. Tu ceduli o prodeji původně taky neměl.

Jinak, různé dlouhodobě odložené busy bez majitele se sem tam v Plzni objeví, třeba tahle Setra u ONO Studentská, bílý Ares u zastávky Waltrova, u silnice z Bor na Litice stojí nějaká SORka ex Arriva, ... Tahle podivnost stála asi rok někde mezi nádražím a Částkovou bez STK, pak se ale zase dala do pohybu. A i další vozy by se našly. Tihle třeba taky rádi zapomínají autobusy na ulicích.

Ares objevili sprejeři dost ke konci jeho přítomnosti, Setru na Košutce zase zlikvidovali vandalové a nejspíš i bezdomovci. U zbylých vozů se po dobu jejich odstavení asi nic zásadního nestalo.
www.mj81.cz - papírové modely autobusů ve stylu "Minibox" v měřítku 1:100
Sobota, 06. června 2026 - 19:37:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10302
Registrován: 12-2005
Ty sorky tam stojí tři v těch Liticích.
Nový příspěvek
     
  Text příspěvku:

  Uživatelské jméno:
  Heslo:
  E-mail (volitelně):
  Přílohy:
  Volby: V příspěvku používám HTML kód
Odkazy (URL) v příspěvku automaticky aktivovat
  Akce:
, více zde.