| Diskuse » Autobusy a trolejbusy » Doprava v Plzeňském kraji | « předcházející | další » |
Doprava v Plzeňském krajidolů |
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři |
| autor | příspěvek |
|---|---|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6237 Registrován: 9-2005 |
Řidič Fouxxk., |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5560 Registrován: 6-2011 |
M_k: pokud, tak to je jeden z nejlepších řidičů už od ČSAD. Úžasný a milý člověk, vždycky jsem s ním rád jezdil. Srdcař co měl autobus a všechno vždy v pořádku. Doufám, že ho čeká mnoho šťastných kilometrů |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 43 Registrován: 1-2025 |
Jedna fotohádanka z dnešního rána, kdopak uhodne lokalitu?
https://seznam-autobusu.cz/uzivatel/cechura-o
https://www.instagram.com/westbohemiapublictransport/ |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 44 Registrován: 1-2025 |
Ano, jedná se o výše zmiňovaný vůz a výše zmiňovaného řidiče. Osobně mám pocit, že celý případ byl zcela zbytečně extrémně medializovaný. Je pochopitelné, že pro média se jedná o "senzaci", avšak lidově řečeno "všeho moc škodí".
https://seznam-autobusu.cz/uzivatel/cechura-o
https://www.instagram.com/westbohemiapublictransport/ |
|
Pajzák
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10213 Registrován: 6-2015 |
Lokalitu netuším, ale fotka se mi moc líbí. ![]() |
|
Pavel2
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 20911 Registrován: 8-2002 |
Hlavně by měli zmedializovat, že PlzKraj/SÚSPk má někde uzký a pro někoho i nebezpečný silnice... ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 19450 Registrován: 5-2002 |
Hlavně by měli zmedializovat, že PlzKraj/SÚSPk má někde uzký a pro někoho i nebezpečný silnice... [ko] 1) Úzký silnice jsou všude možně po republice. Zkus si třeba někdy projet s autobusem silnici 2. třídy z Vodňan do Prachatic, některé úseky fakt stojí za to. A tím nemyslím jen úzké průjezdy mezi domy 2) Základní problém je, že když se ty silnice stavěly, tak "to stačilo". Provoz byl menší a mám pocit, že třeba starší autobusy jsou užší, než ty současné, které mají na šířku cca. 250 - 255 cm plus zpětná zrcátka. 3) Další problém je ten, že dnes sice máme normy na výstavbu kdejaké ptákoviny, ale pokud něco bylo postaveno před začátkem platnosti té normy, málokdy tě někdo/něco nutí k tomu, abys to předělal. (Protože kdybys musel, tak se nedoplatíš.) Můj oblíbený příklad jsou zastávky. Pokud někde chceš postavit novou zastávku, budou tě nutit, aby tam byl zastávkový záliv, vyvýšené nástupiště, vodící prvky pro slepé, nějaké osvětlení zastávky a cojávím. Investice za jednotky milionů, což je pro malou vesnici s malým rozpočtem "mission impossible". Ale že v té samé vesnici existuje od roku 1950 jiná zastávka, která vznikla tak, že někdo píchnul do trávy označník a prohlásil "Budiž zastávka!", to je v naprostém pořádku. 4) A přál bych ti vyzkoušet si jízdu s autobusem po Bavorsku. A ne jen tak s nějakým, párkrát jsem se tam projel po echt vesnických silnicích s echt německou třínápravovou patrovou Setrou S 531 DT. Pak bys třeba zjistil, že na takovéhle kolosy nejsou vesnické silnice stavěné ani tam.
www.mj81.cz - papírové modely autobusů ve stylu "Minibox" v měřítku 1:100
|
|
18AlexSyky18
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 489 Registrován: 8-2016 |
Tipuju Záluží. ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 46 Registrován: 1-2025 |
"cechura_o: "Jedna fotohádanka z dnešního rána, kdopak uhodne lokalitu? "Tipuju Záluží. "Zcela správně Fotografie zobrazuje jeden z několika spojů linky 460362, jež tvoří přímé dopravní spojení Třemošné a místní části Záluží.
https://seznam-autobusu.cz/uzivatel/cechura-o
https://www.instagram.com/westbohemiapublictransport/ |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6241 Registrován: 9-2005 |
ad MJ: Já bych doplnil, že pro automobilovou dopravu byla stavěná jen menší část silnic. Historicky většina komunikací vznikla v době neautomobilové, pro chodce a koňské povozy. Později je jen přelili asfaltobetonem. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 47 Registrován: 1-2025 |
8P2 9517 460362/25 Dnešní večerní momentka ze Záluží, aneb poslední spoj, jímž je možné svézt se ze Záluží do Plzně.
https://seznam-autobusu.cz/uzivatel/cechura-o
https://www.instagram.com/westbohemiapublictransport/ |
|
Pavel2
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 20927 Registrován: 8-2002 |
https://zdopravy.cz/organizacni-chaos-v-praxi-do-kolon-na-okraji- plzne-vjedou-jeste-autobusy-nahradni-dopravy-za-vlaky-283339/ Potlesk pro ŘSD. Výlukový autobusy v kolonách. To nevymyslíš ![]() |
|
Pavel2
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 20931 Registrován: 8-2002 |
Sprejeři řádí: https://www.krimi-plzen.cz/a/bus-2026-05-23-104158/ Ten vůz už tam stojí cca rok, možná i dýl bez pohybu. Místo, kde si o průser koledoval. 9P8 8144 https://seznam-autobusu.cz/vuz/86485 Nejdřív ho někdo asi měl jako záložní, pak i tahle možnost nasazení pominula a majitel se ho pokoušel prodat. Je to ale vůz s defacto ukončenou životností, 600.000+ km na hrbu. |
|
Petr_k
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 14595 Registrován: 4-2003 |
Europětkové travego s 600k je sotva zajeté ![]() Největší pí***iny na světě nepocházejí z konspirace, ale z do nebe volající pitomosti aktérů. (Jan Šatava) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 19451 Registrován: 5-2002 |
Je to ale vůz s defacto ukončenou životností, 600.000+ km na hrbu. 5S9 8641 dojezdil s milionem a čtvrt (11.3.19 STK při 1 255 667). Mimochodem, výsledek téhle STK byl "částečně způsobilé", nový majitel to vyřešil tak, že nechal přední a zadní RZ a vyměnil ten autobus mezi tím, takže na STK dne 04.10.2019 už šel jiný bus. Zelené Crosswaye LE u AKV ex DÚK mají běžně kolem milionu, jsou rok výroby 2014. A pak můžeš potkat Axer z roku 2006, který má v roce 2025 najeto 287 tisíc km, ale třeba na výluky u ČD nesmí, protože je moc starý. Crossway z roku 2014 s milionem je ovšem v pohodě. Kdo by si chtěl hrát a pátrat, najde stavy tachometrů při STK zde a VINy zde. Myslete na to, že počet ujetých kilometrů se udává na šest pozic, takže ten 5S9 8641 má u své poslední STK uvedeno jen "255 667", ten milion si musíte domyslet na základě dat z předchozích STK. Zajímavé hodnoty by mohly mít třeba vyřazované autobusy Regiojetu. Jezdily daleko a jezdily denně. Můžete třeba porovnávat, jak se mezi sebou liší jednotlivé busy Arrivy, když začaly všechny jezdit víceméně ve stejný den, ale třeba bus na lince Plzeň - Vary provozovaný sedm dní v týdnu (krát dva páry spojů denně) toho najede určitě víc, než Crossway na lince do Horní Dolní jezdící po-pá. Obecně, autobusy jezdící pravidelně sedm dní v týdnu a k tomu třeba ještě v režimu ranní-odpolední najdete nejspíš jen v Plzni, mimo Plzeň bude takových naprosté minimum.
www.mj81.cz - papírové modely autobusů ve stylu "Minibox" v měřítku 1:100
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10298 Registrován: 12-2005 |
Ty stavy tachometrů jsou taková veselost občas. Máme vozidlo co má přes mega čtvrt. Dostalo novej tachograf a jednička z budiku i tachografu náhle zmizela. Jelikož se u nás vozidla často vyžazujou se stavem budiku 1,3 míče tak má pred sebou ještě mega kilometrů služby ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5564 Registrován: 6-2011 |
Je taky zajímavé porovnat kraje. V DÚK mají autobusy obecně najeto hodně (klidně 90-110k/rok), v IDPK o něco méně (pár vozů co jsem viděl 65-70k/rok). Velké nájezdy mají autobusy Transdevu z RA, který má dlouhé linky (až 130k/rok), malé naopak v KV-kraji (50-60/rok). Specifická skupina jsou autobusy na různých nákupních linkách (třeba v Praze) s délkou jízdy spoje 3 kilometry |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 19452 Registrován: 5-2002 |
A můžeme pokračovat. B961 dosloužila na smluvce, která má 12 km jedním směrem a jezdí se orientačně po-pá 3x denně, sem tam jela i o víkendu. Dost podobně jsou na tom i jiné smluvky, samozřejmě záleží na tom, jestli se jede do montovny na opačném konci města, okresu nebo kraje (Nová Hospoda na křížení D5 se silnicí Planá u ML - Bor). V Německu zas sem tam najdeme různé muzejní exempláře na školních linkách, kde autobus jede ráno svoz, odpoledne jednou až dvakrát rozvoz. Nedávno jsem takhle zachytil info, že ve městě Bregenz [A] loni dojezdila kloubová Setra z roku 1977: https://www.facebook.com/busfotosaustria/posts/eine-legende-sagt- zum-abschied-nochmal-laut-servuskonkret-geht-es-um-einen-echte/90 0576415831066/ (Znalci ocení staré černé SPZ.) Naopak, když se podíváme na MHD: V "městě na východě" pamatuju, že nejdelší autobusová směna měla 449 km za den a 224 - 225 km za směnu, to byla ale linka vesnického charakteru. Když si odmyslíme tuhle výjimku, najel řidič za den cca. 100 - 170 km podle délky směny a charakteru linky. Pro srovnání, na běžných příměstských linkách jsou ty hodnoty zhruba dvojnásobné.
www.mj81.cz - papírové modely autobusů ve stylu "Minibox" v měřítku 1:100
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 43 Registrován: 2-2024 |
Co se týče našich žlutých, tak nejstarší I8 mají přes 2 miliony, ty nejnovější 1+. Třeba série 26X jsou na 2,5 milionech, za to 32X na zhruba 1,2 milionech. Aktuálně je nahrazují další nové Setry |
|
Pavel2
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 20935 Registrován: 8-2002 |
Zajímavý věci píšete. To Travego 9P8 8144 už když se tam objevilo vypadalo z dálky dobře, jako moderní bus. Při bližším pohledu ale bylo vidět, že se o ten vůz nikdo moc nestaral a drobnosti neřešil. Tam co byl posprejovanej stál nejméně rok bez pohybu. Takže ta vzniklá škoda je z velký části spíš hypotetická, ten vůz prostě vypadal jako že ho někdo odložil, nejdřív snad dočasně, ale později už natrvalo. Pokud to mělo ukončenej leasing, nakonec cena při odkupu ani nemusela být vysoká. Možná tam byla nějaká závada, která čekala na opravu. Ale postavit bus na okraj Cikánova, v nočních a jiných časech s minimálním pohybem osob, mimo oči okolí atp. si koleduje o to, že objekt si nějaký slabomyslný pako vyhlídne a pak provede nějakou kravinu jen tak pro zábavu. Poblíž jsou garáže, který trpí nájezdama pitomců. Někdo tam vleze přes zamčený vrata a udělá uvnitř bordel nebo to podpálí. Následně jiná parta odnese všechno co jde dát do šrotu, včetně traverzy nad vratama. Tam parkovat auto prostě nejde. Odstav tam bus na volný ploše a zapomeň že ho máš. Co se stane? Je to jen otázka času. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 11 Registrován: 9-2018 |
https://klatovsky.denik.cz/zpravy_region/mhd-v-klatovech-bude-od- cervence-zdarma-k-novym-obchodum-ale-nepojede-20260601.html |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 19453 Registrován: 5-2002 |
Tam co byl posprejovanej stál nejméně rok bez pohybu. Poprvé jsem ho tam fotil 28.6.25 a protože jsem tehdy kolem míval cestu téměř denně, řekl bych, že se tam musel objevit někdy dost krátce předtím, už po demolici pavlačáku. Tu ceduli o prodeji původně taky neměl. Jinak, různé dlouhodobě odložené busy bez majitele se sem tam v Plzni objeví, třeba tahle Setra u ONO Studentská, bílý Ares u zastávky Waltrova, u silnice z Bor na Litice stojí nějaká SORka ex Arriva, ... Tahle podivnost stála asi rok někde mezi nádražím a Částkovou bez STK, pak se ale zase dala do pohybu. A i další vozy by se našly. Tihle třeba taky rádi zapomínají autobusy na ulicích. Ares objevili sprejeři dost ke konci jeho přítomnosti, Setru na Košutce zase zlikvidovali vandalové a nejspíš i bezdomovci. U zbylých vozů se po dobu jejich odstavení asi nic zásadního nestalo.
www.mj81.cz - papírové modely autobusů ve stylu "Minibox" v měřítku 1:100
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10302 Registrován: 12-2005 |
Ty sorky tam stojí tři v těch Liticích. |