| Diskuse » Autobusy a trolejbusy » Doprava ve Zlínském kraji » Archiv diskuse Doprava ve Zlínském kraji do 12. 12. 2025 | « předcházející | další » |
Archiv diskuse Doprava ve Zlínském kraji do 12. 12. 2025dolů |
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři |
| autor | příspěvek |
|---|---|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2679 Registrován: 8-2020 |
No je právě otázka, s čím teda Psota vyjede než ty autobusy dostane, jestli to budou nějaké staré SORry či Many... |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 120 Registrován: 6-2002 |
Teoreticky by si mohl pronajmout zbyle autobusy od CSAD UH, ten ty mestske busy bude muset zrejme odprodat. (Spekuluju, samozrejme jsou to vsechno 12m busy) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 506 Registrován: 5-2007 |
Neví někdo, kolik stojí krajskou linkou Arrivy cesta ze Zlína do Brna? IDOS ukazuje 132Kč dle tarifu IDS ZK, ale reálně je to 99km, tudíž by to mělo stát 1,5x99+15Kč=163Kč. Nevíte, která cena platí a jestli IDOS nemá chybu? Děkuji |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2685 Registrován: 8-2020 |
Rezervační systém https://rezervace.idzk.cz říká 135 ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1203 Registrován: 5-2006 |
"Neví někdo, kolik stojí krajskou linkou Arrivy cesta ze Zlína do Brna? IDOS ukazuje 132Kč dle tarifu IDS ZK, ale reálně je to 99km, tudíž by to mělo stát 1,5x99+15Kč=163Kč. Nevíte, která cena platí a jestli IDOS nemá chybu? Děkuji" Rezervační systém https://rezervace.idzk.cz říká 135 [lol] Rezervák má cenu podle ceníku: https://www.idzk.cz/media/files/file/item/files-261/2024-12__ceni k_idzk_a4.pdf Cena za 80 a více kilometrů je už stejná - 135 Kč. IDOS má zjevně zpracovaný stále ceník platný do 14.12.24 (Příspěvek byl editován uživatelem jspetrak.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 14851 Registrován: 6-2004 |
http://portal.idos.cz/Down.aspx?f=pdf/L771931_241215_386004.pdf při nástupu do přímého busu směr Zlín si v Prostějově v 18:00 o víkendech mohu u řidiče bez problémů zakoupit jízdenku do Hulína, Holešova apod. ? Zajímavost: Cca 40 let zpět v jř býval i víkendový spoj 11:40 z Prostějova do Holešova. Přímý. Ale jak mi teta říkala, tento spoj měl "dvě čísla", a řidič vyžadoval, aby si při nástupu v Prostějově koupili "jen do Kroměříže", tam vysedli, bus tam deset minut stál a čekal prázdný, znovu najel a oni si koupili novou jízdenku KM-Holešov Zajímá mne, zda se tedy i tady jedná o stejný "případ"... díky za info
https://www.youtube.com/user/FanyCz
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 587 Registrován: 12-2017 |
Podobný případ je na úseku RpR - BpH, kde v úseku RpR - VM je linka 651 a VM - BpH linka 125, avšak jede to ten samý autobus. Minimálně rok zpátky nebyl problém koupit jízdenku z Rožnova rovnou do Bystřice. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2698 Registrován: 8-2020 |
Poulička: moderní srdce městské dopravy |
|
Pajzák
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 8998 Registrován: 6-2015 |
Hm, to bezplatné jízdné pro seniory 70+ vázané na bydliště mi přijde jako výrazný krok zpět. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2701 Registrován: 8-2020 |
Asi ty peníze od důchodců odjinud potřebují, když vlastním dávají jízdu zadarmo všude. Dle rozpočtu je na MHD vyhrazeno 50 milionů. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2708 Registrován: 8-2020 |
Elektrobusy od ČSAD UH poputují do Žďáru. https://www.csaduh.cz/novinka/oznameni-o-vyberu-zajemce |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 9 Registrován: 5-2024 |
Už se pomaličku začíná rýsovat nový dočasný vozový park MHD v UH, je to trochu hardkór https://seznam-autobusu.cz/typy/zds-psota/provozovna-uherske-hrad iste |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 210 Registrován: 9-2016 |
Ve Bzenci právě potkány dvě červené SOR-ky s nápisem poulička jedoucí směr UH. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 14877 Registrován: 6-2004 |
Bystřice pod Host.-Hranice.. nedávný výlet busem 11:55 z Bystřice... přijatelné jízdné, 46,- Kč Olomoucký kraj, linka 931, také "lidové" ceny (Zlín-Holešov za 38,- kč, to je až dost... ne tak 45,- kč) v našem kraji = drahé jízdné, musí být nástupní sazba 15,- Kč? za tři kilometry jízdy platit 19,- ?? Kč ? na jakou výši měsíčního platu pracujícího jsou tyto různé ceníky asi stanovovány, přemýšlím...
https://www.youtube.com/user/FanyCz
|
|
Matty_z_NAPA
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 108 Registrován: 6-2017 |
"Bystřice pod Host.-Hranice.. nedávný výlet busem 11:55 z Bystřice... přijatelné jízdné, 46,- Kč Olomoucký kraj, linka 931, také "lidové" ceny (Zlín-Holešov za 38,- kč, to je až dost... ne tak 45,- kč) v našem kraji = drahé jízdné, musí být nástupní sazba 15,- Kč? za tři kilometry jízdy platit 19,- ?? Kč ? na jakou výši měsíčního platu pracujícího jsou tyto různé ceníky asi stanovovány, přemýšlím... " Zkuste někdy jet spojem, který jede ve špičce pracovního dne... Více než 90% cestujících jede na Zetku za zónový tarif. Zkuste si někdy spočítat, na kolik vyjde jeden kilometr, pokud si jej předplatíte například na měsíc. Budete příjemně překvapen ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2723 Registrován: 8-2020 |
Myslím si, že rozumnější je srovnávat jednotlivé jízdné s jednotlivým a předplatné s předplatným v jiných krajích... |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 14880 Registrován: 6-2004 |
přesně tak..
https://www.youtube.com/user/FanyCz
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 14922 Registrován: 6-2004 |
Přemýšlím, proč jsou dnes jř busů Vsetín-Brno a zpět "maskovány" prapodivnými "půlenými" relacemi Vsetín-Hulín apod. Přece Vsetín-Brno a zpět běžně jezdívaly několikrát denně - vzpomínám na bufetové pauzy v Holešově, kdy se osazenstvo busu v pauze spoje (viz snímek) přihrnulo občerstvit se čajem, kávou a následně pokračovat směr Vsetín/Brno... Nejvíc se mi "líbí" ta dvojice spojů v relaci Vizovice-Fryšták, mimo Zlín...
https://www.youtube.com/user/FanyCz
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 851 Registrován: 1-2016 |
Pravděpodobně kvůli úředníkům z kraje, kteří jsou proslulí omezeními a paragrafy pro všechno, co není z ZDO a nejraději by zatrhli všechno dálkové a soukromé. |
|
Vareckaj
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 827 Registrován: 3-2009 |
Lze nějak odhadnout dopředu, kde v pátek 4. 4. chytit Karosu na MHD UH? Nebo zvolit vyčkávání na nějakém vhodném bodě? Díky. |
|
Pajzák
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 9357 Registrován: 6-2015 |
Když jsem tam byl v pátek o 4 týdny dřív, jezdila zjevně na šejdru. Možná ti Zdeněk Handl poradí, ten by vědět mohl (měl).![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2756 Registrován: 8-2020 |
https://www.mesto-uh.cz/o-meste/tiskove-zpravy/na-linky-poulicky- vyjizdi-prvni-nove-autobusy |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 510 Registrován: 5-2007 |
Nevíte někdo, jak vypadá zapojení zlínské aglomerace do IDS ZK? Nikde jsem neviděl žádné info. Jde vidět, že se ukazují mé informace, které je jsem tu psal už loni v létě, že město Zlín na tom nemá zájem, protože návrhy kraje byly pro něj nevýhodné. Buď by znamenaly prohloubení provozní ztráty DSZO nebo omezení MHD ve Zlíně a Otrokovicích. Jinými slovy kraj si chtěl naplnit své autobusy vozící vzduch slušně zaplněnými vozy MHD na úkor města Zlín a Otrokovic. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2762 Registrován: 8-2020 |
O žádném jednání nevím, ale fairtiq i sledovačka fungují bez problémů. Nicméně na ten integrovaný tarif "nové generace" doplácí 100% kraj - pokud jedu 15 minut příměstským a 2 minuty městským (30 minut ~= 18 Kč) , pořád těch 18 korun jde do kapsy DSZO. O jízdních řádech se sice na webu neinformuje, ale to z nějakého důvodu tam není ani MHD Vsetín. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 511 Registrován: 5-2007 |
https://vlcoun.cz/index.php/odjinud/zlinsky-kraj/5849-zlinska-mhd -se-letos-integruje-do-systemu-ids psalo se před rokem. Stále chybí Zlin-Otrokovice a Korměříž. Tady se jedná o jednotlivé jízdenky a předplatné, nikoliv jen o aplikaci Fairtiq |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2768 Registrován: 8-2020 |
Příklad jedné víkendové směny na MHD UH. Tuto neděli by to měla jezdit Jegla. (Příspěvek byl editován uživatelem Daarzyn67.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 14967 Registrován: 6-2004 |
Postřehy: vynikající netaktový jízdní řád i ceny jízdného jsou tady u nás poblíž snad už jen na lince Bystřice p/H - Přerov linka 154: řidič, co jezdí ranní má povinně každou neděli celodenní ježdění? čili 22 dní v měsíci je v práci ?
https://www.youtube.com/user/FanyCz
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 168 Registrován: 7-2019 |
Tož tohle nejde takto říct, řidičů co jezdí na ranní službě linku 154 jsou vysloveně tuny :D Nicméně, ano, řidiči, co jezdí směny „ranní/odpolední” mají k tomu ještě víkend. I řidiči co jezdí „jednodenky” mají víkendové směny. V takovém případě se jich ale na těch víkendových směnách může točit i víc (klidně i 4/5). Stačí takto? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 14969 Registrován: 6-2004 |
ano, toto vše mě zajímá, jízdní řády, obraty, oběhy vozidel, rozpisy služeb... Bohužel vše neveřejné informace. Ano, to je velice náročný úvazek... díky za info
https://www.youtube.com/user/FanyCz
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2786 Registrován: 8-2020 |
Je to trochu motivace někde "v tom" pracovat, když chcete do toho vidět. Oběhy vozidel se někdo pokouší automatizovat, je to taky neveřejný software, ale nejací šotouši vědí, jak se k němu dostat. Samozřejmě od doby monitoringu to lze řešit i ručně ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 14978 Registrován: 6-2004 |
Rád bych, kdyby od příštího jř byl odjezd přímého busu Prostějov-KM-Zlín (víkendy) posunut o 15 min., 18:15 z Prostějova, 19:15 z KM, Milíčovo nám. Děkuji
https://www.youtube.com/user/FanyCz
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2795 Registrován: 8-2020 |
Od července by se měla měnit linková koncepce hradišťské pouličky. Zkusím sem nasdílet nějaké neoficiální info, zřejmě se to ještě změní: 301: 30 minut přes den, pojede přes nábřeží, ve Štěpnicích zpravidla pauzy 302: seškrtáno na jednotky spojů (nahrazeno 301+306), v noci možná něco do Kunovic 303: z Východu přes Špitálky namísto Studentského náměstí 304: zůstane 305: zrušit (nahrazeno 303+307) 306: 30 minut přes den 307: 30 minut celodenně, pouze z autobusového nádraží 308: zrušit (nahrazeno asi 310) 310: (StM žel.st.) - StM Obchodní zóna - UH žel.st. - Východ Rudy Kubíčka - Na Rybníku Údajně je to koncipováno tak, že jeden oběh bude dělat furt tu stejnou linku, ale nevím, jestli to není s délkou jízdy <30 minut docela nuda. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 590 Registrován: 12-2017 |
305 je asi nejblbější linka co existuje v celé Pouličky, kdyby alespoň obsloužila autobusák, což by udělalo závlek možná 5 min? V téhle formě nedává žádný smysl a minimálně o víkendu tím nikdo nejezdí. Nebylo by divu, kdyby se tedy zrušila celá. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2798 Registrován: 8-2020 |
Je taky otázka, kdo ty změny inicioval. Starosta říkal, že si počká na "tvrdá data" že sčítacích rámů, Koved by sám od sebe větší věci neprováděl, a řidičům se taky asi neuleví dle jejich vyjádření. No možná něco bude horší a neco lepší, ale nebude docházet k předpovídaným katastrofám, podobně jako tomu bylo před spuštěním. Byť teda tam jsem přípravu města a dopravce čekal lepší. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 514 Registrován: 5-2007 |
Jinak včera na dni otevřených dveří ve stánku KOVEDu jsem se dozvěděl, že integrace IDS ZK a MHD Zlín Otrokovice je stále ve hvězdách. Přesně se to zaseklo na setom tom, co jsem čekal. Dohadování je o tom, aby Zlín a Otrokovice neměly vyšší provozní ztrátu, že prázdné linky krajské dopravy budou naplněny cestujícími ze zlínské aglomerace, což by jen prohloubilo provozní ztrátu, které by města Zlín a Otrokovice musely platit. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2799 Registrován: 8-2020 |
Takže ani se nikdo nepokusil najít řešení, jak v rozdělení tržeb (ze by větší část z jízdy po Zlíně připadla městu), tak v redukci krajských spojů (což snad po rekonstrukci železnice bude reálné) ? |
|
DomDom
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 51 Registrován: 11-2020 |
To je tak těžký se jet podívat do jiných měst a zeptat se, jak to řeší tam? Opravdu nekonečný proces. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 515 Registrován: 5-2007 |
Rozdíl od jiných měst je ten, že linková doprava jinde přestala vozit cestující do centra a končí někde u terminálů na okraji. Tady filozofie kraje je ta, že při cestě do centra by posbírali cestující, co by jinak jeli MHD. Na to ale město nechce přistoupit, protože by to prohloubilo ztrátu MHD a zároveň by MHD nešla optimalizovat, protože linková doprava nejezdí v taktu, takže by na páteři musela být zachován stejný rozsah dopravy. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1101 Registrován: 3-2009 |
Rozdíl od jiných měst je ten, že linková doprava jinde přestala vozit cestující do centra a končí někde u terminálů na okraji. To není pravda v kontextu žádného města v ČR srovnatelného se Zlínem, řekněme krajských měst do cca 100 tis. obyvatel včetně. To se dělá jen ve větších městech - Praha striktně, Brno z velké části, Ostrava taky celkem dost a částečně Plzeň. protože linková doprava nejezdí v taktu To ale není její fyzická vlastnost. Linková doprava v taktu jezdit může a i ve ZLK je řada příkladů, kde tak jezdí, například trasa Holešov - Zlín, nebo řada linek v okrese Vsetín. Stejně tak není pravda, že by linkové busy jezdily nějak extra prázdné - samozřejmě najdou se prázdné spoje (vratný směr je holt prevít), ale že by měla linková doprava kolem Zlína plošně nějaké větší kapacitní rezervy, tak to nemá. Já osobně integraci fandím - měla by to být samozřejmost - ale nevidím žádný větší prostor pro nějakou redukci linek s tím spojenou ani na straně MHD, ani na straně linkové dopravy. Výraznější prostor k optimalizaci dá až nová trať Otrokovice - Vizovice. Ostatně v jiných srovnatelných městech také nebyla integrace spojená s nějakým zásadnějším zásahem do linek. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 169 Registrován: 7-2019 |
Bohužel, integrace Zlína je, ať si říká kdo chce, co chce, hrozná ostuda. Nicméně, na začátku května proběhla v Pardubicích konference IDS. Prezentace, které byly prezentovány jsou již k nahlédnutí na webu. odkaz Prezentace KOVEDu je pod číslem 02_06 No a kdyby někdo měl problémy se stažením, trošku si to dovolím shrnout. OD POSLEDNÍ KONFERENCE - FAIRTIQ (aktuálně více než 7 000 aktivních uživatelů) - linka S22 do Púchova - MHD UH - zastávky na znamení - nové vlaky, změny v ŽD - nová linka cyklobusu 777, Holešov - Zlín - Luhačovice - Valašské Klobouky - Vsetín - Bystřička (jř. k nalezení na webu IDZK) PŘED DOKONČENÍM - mobilní aplikace IDZK - kombizóny - nový web IDZK |
|
R13
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 51 Registrován: 6-2023 |
Dostupné online v PDF zde, bez stahování a extrahování: http://www.perner.cz/Seminare/Ids_2025_zaver/02_06.pdf |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2808 Registrován: 8-2020 |
Město Uherské Hradiště zlepšuje systém pouličky |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 516 Registrován: 5-2007 |
Dobrý den, vůbec jsem nepochopil článek ve Zlínském deníku a regionální mutaci MF Dnes, že kraj bude chtít zprovoznit od konce roku 2029 bateriové vlaky, které budou mít hlavní užití na trase Vizovice-Zlín Přerov a Vizovice-Zlín Uherské Hradiště. Jinými slovy tedy kraj přiznává tímto, že elektrifikace na trati Otrokovie-Vizovice bude mít další zpoždění a stát nechce na tuto akci uvolnit peníze? Jinak si nedovedu představit, proč kraj by potřeboval tyto vlaky na této trase, protože elektrifikace a zdvojkolejnění v úseku Otrokovice Zlín by měla být před dokončením a na trase Zlín Vizovice by se tou dobou mělo začínat stavět. |
|
Pajzák
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 9664 Registrován: 6-2015 |
Já si naopak myslím, že jsi ten článek pochopil správně. Jediné, co mě případně napadá, je elektrizace jen po Zlín kvůli rychlíkům, a dále do Vizovic bez drátů. I když z toho zmatečného výčtu linek se nedá usuzovat vůbec nic. (Příspěvek byl editován uživatelem Pajzák.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 9357 Registrován: 8-2003 |
Kroměříž 9/2025
World In My Eyes...
cestuji ekonomicky a to pouze první třídou |
|
Pajzák
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 9783 Registrován: 6-2015 |
Věděl by někdo (Zdeňku? ), jak se točí vozy na Pouličce v UH? Nejde mi o jednotlivé stroje, ale o předem jasné typy na konkrétních spojích. Zatím by mi stačila tato obecná odpověď, na konkrétní spoje bych se s dovolením zeptal později. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2845 Registrován: 8-2020 |
Jestli můžu odpovědět, tak elektrobusy (čísla 94510-94513 na MPV) obecně jezdí celodenní směny, na linkách 303 (2x PD) a 311 (2x víkend) je jde potkat určitě. Zbytek už jsou Mercedesy, na HVO jezdí 94508 a 94509. |
|
Pajzák
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 9787 Registrován: 6-2015 |
Jistě že můžeš. Děkuju. Hlavně za ta čísla v MPV, s Toms e uzvda pracovat. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 297 Registrován: 9-2013 |
Pajzák: Přesně tak jak je uvedeno výše - tedy elektrobusy jsou na celodenních směnách, dva jezdí zejména na 303, další dva jezdí směs všech možných zbytků. O víkendu jezdí dva MANy 311 a další dva 302/304. 7 Mercedesů jezdí pravidelně R/O, vozy jsou přiděleny a jezdí zpravidla 2 různé linky během dne. Vozy nerotují. 508 záloha, 509 hotovostní vozidlo Sorka 119 vyčleněna pro zahraniční zájezdy. |
|
Pajzák
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 9825 Registrován: 6-2015 |
Díky i tobě. Už jsem si vysledoval spoje, co mě zajímají. |
|
Mauricio
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 11205 Registrován: 4-2005 |
s Toms e uzvda pracovat ?? |
|
Pajzák
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 9833 Registrován: 6-2015 |
S tím se už dá. Je to naprosto jednoduché. ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 15199 Registrován: 6-2004 |
Kroměříž-Rusava - přímé busy... Holešov-Rusava - přímé busy x krát za den... všechno pryč... To už takto zůstane? O zlepšení (přestupy v Hlinsku) se snad hovořit nedá...
https://www.youtube.com/user/FanyCz
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 15204 Registrován: 6-2004 |
Sobotní bus 12:30 z KM do Zlína pak "hned" točí na bus 13:45 ze Zlína do Prostějova? Dnes jsem něco takového v busu vyslechl... můžu vědět celý rozpis této sobotní služby? KDY/kde začíná, kdy/kde řidič končí? Díky za info
https://www.youtube.com/user/FanyCz
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1 Registrován: 11-2025 |
"Sobotní bus 12:30 z KM do Zlína pak "hned" točí na bus 13:45 ze Zlína do Prostějova? Dnes jsem něco takového v busu vyslechl... můžu vědět celý rozpis této sobotní služby? KDY/kde začíná, kdy/kde řidič končí? Díky za info" 10:00 z KM do Zlína (160), zpět 11:30 (160), 12:30 do Zlína (150), 13:45 do KM (150), 14:45 Prostějov, 18:00 z Prostějova do KM a dál 19:00 do Zlína, 22:10 zpět do KM. Řekl bych.} |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2877 Registrován: 8-2020 |
Změny v IDZK: https://www.idzk.cz/co-nas-ceka-v-integrovane-doprave-zlinskeho-k raje-v-roce-2026 https://www.idzk.cz/nova-cisla-nekterych-autobusovych-linek-i-zme ny-na-trati-do-zborovic |
|
Viatoribus
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 20 Registrován: 9-2025 |
"Změny v IDZK: https://www.idzk.cz/co-nas-ceka-v-integrovane-doprave-zlinskeho-k raje-v-roce-2026 https://www.idzk.cz/nova-cisla-nekterych-autobusovych-linek-i-zme ny-na-trati-do-zborovic" Je fascinující, já to umějí zaonačit, že to vypadá jakoby žádné spojení nezmizelo a všechno mělo náhradu. Na trati 341 Újezdec u Luhačovic – Luhačovice budou zrušeny vybrané vlaky. Náhradou za zrušené vlaky budou cestujícím k dispozici nové nebo upravené spoje na stávajících autobusových linkách Ve vláknu Vlára a okolí se již řešilo, že přibyl jeden pár autobusů v pracovní dny a jeden pár v neděli. Pravda, hodně autobusů jezdilo již dříve a často souběžně s vlakem, takže náhrada byla ještě předtím, než vlakový spoj zrušili. Nicméně nelze tvrdit, že každý zrušeny vlak má náhradu, což by si čtenář mohl myslet. Rovněž nechápu, jak jsou ty spoje "nově upravené". Několik příkladů, doposud jel poslední spoj z Brodu do Luhačovic, i o víkendu, v 22.28. Nově to je v sobotu 21.25 a v neděli 20.40. V obou případech se jedná o dálkové spoje (větší riziko zpoždění). Nezpochybňuju změny, ale kouzelná je ta prezentace, s výrazy o nově upravených spojích. Kdyby napsali, že na trati do Luhačovic došlo k optimalizaci. Byly zrušeny málo využívané vlakové spoje, které však většinou mají autobusovou alternativu, přičemž přibylo i několi nových autobusových spojů. Pak lze použít tu formulaci, že téměř všechny zachované vlaky budou nově vedeny až ze/do stanice Uherský Brod, takže cestující nebudou muset přestupovat v Újezdci u Luhačovic. Ovšem chtělo by to nějak opatrně upozornit na ty pozdní večerní hodiny. Celkem si dovedu dovedu představit, jak se dva chlapi hádají v hospodě U Suchánků, kdy jeden tvrdí, že za každý zrušený vlak jede autobus, prý to někde četl. Zatímco druhý mu říká, že je blbý a má si přečíst jízdní řády. ![]() |
|
Viatoribus
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 21 Registrován: 9-2025 |
https://www.mesto-uh.cz/o-meste/tiskove-zpravy/poulicka-pres-vano cni-svatky-a-novinky-ve-verejne-doprave-od-14-prosince-2025 |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 15215 Registrován: 6-2004 |
mikpeta: super, tyto oběhy mě zajímají dále nevím, kam v X pokračuje (na Vsetín?) spoj s příjezdem do Přerova 14:35 v X (z Holešova odj. 14:03) Díky
https://www.youtube.com/user/FanyCz
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2 Registrován: 11-2025 |
"mikpeta: super, tyto oběhy mě zajímají dále nevím, kam v X pokračuje (na Vsetín?) spoj s příjezdem do Přerova 14:35 v X (z Holešova odj. 14:03) Díky" ano 15:25 na Vsetín |