Diskuse » Autobusy a trolejbusy » Doprava ve Zlínském kraji » Archiv diskuse Doprava ve Zlínském kraji do 12. 12. 2025 « předcházející | další »

Archiv diskuse Doprava ve Zlínském kraji do 12. 12. 2025

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Pátek, 13. prosince 2024 - 23:25:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2679
Registrován: 8-2020
No je právě otázka, s čím teda Psota vyjede než ty autobusy dostane, jestli to budou nějaké staré SORry či Many...
Úterý, 17. prosince 2024 - 12:21:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 120
Registrován: 6-2002
Teoreticky by si mohl pronajmout zbyle autobusy od CSAD UH, ten ty mestske busy bude muset zrejme odprodat.[crazy] (Spekuluju, samozrejme jsou to vsechno 12m busy)
Čtvrtek, 26. prosince 2024 - 15:57:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 506
Registrován: 5-2007
Neví někdo, kolik stojí krajskou linkou Arrivy cesta ze Zlína do Brna? IDOS ukazuje 132Kč dle tarifu IDS ZK, ale reálně je to 99km, tudíž by to mělo stát 1,5x99+15Kč=163Kč. Nevíte, která cena platí a jestli IDOS nemá chybu? Děkuji
Čtvrtek, 26. prosince 2024 - 19:14:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2685
Registrován: 8-2020
Rezervační systém https://rezervace.idzk.cz říká 135 [lol]
Čtvrtek, 26. prosince 2024 - 22:09:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1203
Registrován: 5-2006
J_r:
"Neví někdo, kolik stojí krajskou linkou Arrivy cesta ze Zlína do Brna? IDOS ukazuje 132Kč dle tarifu IDS ZK, ale reálně je to 99km, tudíž by to mělo stát 1,5x99+15Kč=163Kč. Nevíte, která cena platí a jestli IDOS nemá chybu? Děkuji"


Rezervační systém https://rezervace.idzk.cz říká 135 [lol]

Rezervák má cenu podle ceníku: https://www.idzk.cz/media/files/file/item/files-261/2024-12__ceni k_idzk_a4.pdf

Cena za 80 a více kilometrů je už stejná - 135 Kč. IDOS má zjevně zpracovaný stále ceník platný do 14.12.24

(Příspěvek byl editován uživatelem jspetrak.)
Neděle, 29. prosince 2024 - 07:43:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14851
Registrován: 6-2004
http://portal.idos.cz/Down.aspx?f=pdf/L771931_241215_386004.pdf

při nástupu do přímého busu směr Zlín si v Prostějově v 18:00 o víkendech mohu u řidiče bez problémů zakoupit jízdenku do Hulína, Holešova apod. ?

Zajímavost:
Cca 40 let zpět v jř býval i víkendový spoj 11:40 z Prostějova do Holešova. Přímý. Ale jak mi teta říkala, tento spoj měl "dvě čísla", a řidič vyžadoval, aby si při nástupu v Prostějově koupili "jen do Kroměříže", tam vysedli, bus tam deset minut stál a čekal prázdný, znovu najel a oni si koupili novou jízdenku KM-Holešov

Zajímá mne, zda se tedy i tady jedná o stejný "případ"... díky za info
https://www.youtube.com/user/FanyCz
Úterý, 31. prosince 2024 - 11:35:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 587
Registrován: 12-2017
Podobný případ je na úseku RpR - BpH, kde v úseku RpR - VM je linka 651 a VM - BpH linka 125, avšak jede to ten samý autobus. Minimálně rok zpátky nebyl problém koupit jízdenku z Rožnova rovnou do Bystřice.
Středa, 08. ledna 2025 - 23:03:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2698
Registrován: 8-2020
Poulička: moderní srdce městské dopravy
Pajzák
Čtvrtek, 09. ledna 2025 - 07:18:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8998
Registrován: 6-2015
Hm, to bezplatné jízdné pro seniory 70+ vázané na bydliště mi přijde jako výrazný krok zpět.
Pondělí, 13. ledna 2025 - 15:24:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2701
Registrován: 8-2020
Asi ty peníze od důchodců odjinud potřebují, když vlastním dávají jízdu zadarmo všude. Dle rozpočtu je na MHD vyhrazeno 50 milionů.
Středa, 22. ledna 2025 - 21:21:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2708
Registrován: 8-2020
Elektrobusy od ČSAD UH poputují do Žďáru. https://www.csaduh.cz/novinka/oznameni-o-vyberu-zajemce
Středa, 29. ledna 2025 - 14:39:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9
Registrován: 5-2024
Už se pomaličku začíná rýsovat nový dočasný vozový park MHD v UH, je to trochu hardkór [lol]
https://seznam-autobusu.cz/typy/zds-psota/provozovna-uherske-hrad iste
Čtvrtek, 30. ledna 2025 - 12:55:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 210
Registrován: 9-2016
Ve Bzenci právě potkány dvě červené SOR-ky s nápisem poulička jedoucí směr UH.
Sobota, 22. února 2025 - 10:50:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14877
Registrován: 6-2004
Bystřice pod Host.-Hranice.. nedávný výlet busem 11:55 z Bystřice... přijatelné jízdné, 46,- Kč

Olomoucký kraj, linka 931, také "lidové" ceny (Zlín-Holešov za 38,- kč, to je až dost... ne tak 45,- kč)

v našem kraji = drahé jízdné, musí být nástupní sazba 15,- Kč?
za tři kilometry jízdy platit 19,- ?? Kč ?

na jakou výši měsíčního platu pracujícího jsou tyto různé ceníky asi stanovovány, přemýšlím...
https://www.youtube.com/user/FanyCz
Matty_z_NAPA
Sobota, 22. února 2025 - 16:23:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 108
Registrován: 6-2017
Fany:
"Bystřice pod Host.-Hranice.. nedávný výlet busem 11:55 z Bystřice... přijatelné jízdné, 46,- Kč
Olomoucký kraj, linka 931, také "lidové" ceny (Zlín-Holešov za 38,- kč, to je až dost... ne tak 45,- kč) v našem kraji = drahé jízdné, musí být nástupní sazba 15,- Kč? za tři kilometry jízdy platit 19,- ?? Kč ? na jakou výši měsíčního platu pracujícího jsou tyto různé ceníky asi stanovovány, přemýšlím...
"
Achjo... A je to tady zase...
Zkuste někdy jet spojem, který jede ve špičce pracovního dne... Více než 90% cestujících jede na Zetku za zónový tarif.
Zkuste si někdy spočítat, na kolik vyjde jeden kilometr, pokud si jej předplatíte například na měsíc. Budete příjemně překvapen
Sobota, 22. února 2025 - 17:17:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2723
Registrován: 8-2020
Myslím si, že rozumnější je srovnávat jednotlivé jízdné s jednotlivým a předplatné s předplatným v jiných krajích...
Sobota, 22. února 2025 - 20:21:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14880
Registrován: 6-2004
přesně tak..
https://www.youtube.com/user/FanyCz
Pátek, 14. března 2025 - 06:58:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14922
Registrován: 6-2004
Přemýšlím,
proč jsou dnes jř busů Vsetín-Brno a zpět "maskovány" prapodivnými "půlenými" relacemi Vsetín-Hulín apod.

Přece Vsetín-Brno a zpět běžně jezdívaly několikrát denně - vzpomínám na bufetové pauzy v Holešově, kdy se osazenstvo busu v pauze spoje (viz snímek) přihrnulo občerstvit se čajem, kávou a následně pokračovat směr Vsetín/Brno...

Nejvíc se mi "líbí" ta dvojice spojů v relaci Vizovice-Fryšták, mimo Zlín...


https://www.youtube.com/user/FanyCz
Pátek, 28. března 2025 - 20:38:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 851
Registrován: 1-2016
Pravděpodobně kvůli úředníkům z kraje, kteří jsou proslulí omezeními a paragrafy pro všechno, co není z ZDO a nejraději by zatrhli všechno dálkové a soukromé.
Vareckaj
Sobota, 29. března 2025 - 16:34:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 827
Registrován: 3-2009
Lze nějak odhadnout dopředu, kde v pátek 4. 4. chytit Karosu na MHD UH? Nebo zvolit vyčkávání na nějakém vhodném bodě? Díky.
Pajzák
Sobota, 29. března 2025 - 21:43:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9357
Registrován: 6-2015
Když jsem tam byl v pátek o 4 týdny dřív, jezdila zjevně na šejdru. Možná ti Zdeněk Handl poradí, ten by vědět mohl (měl).[wink]
Sobota, 19. dubna 2025 - 07:47:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2756
Registrován: 8-2020
https://www.mesto-uh.cz/o-meste/tiskove-zpravy/na-linky-poulicky- vyjizdi-prvni-nove-autobusy
Středa, 23. dubna 2025 - 09:42:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 510
Registrován: 5-2007
Nevíte někdo, jak vypadá zapojení zlínské aglomerace do IDS ZK? Nikde jsem neviděl žádné info. Jde vidět, že se ukazují mé informace, které je jsem tu psal už loni v létě, že město Zlín na tom nemá zájem, protože návrhy kraje byly pro něj nevýhodné. Buď by znamenaly prohloubení provozní ztráty DSZO nebo omezení MHD ve Zlíně a Otrokovicích. Jinými slovy kraj si chtěl naplnit své autobusy vozící vzduch slušně zaplněnými vozy MHD na úkor města Zlín a Otrokovic.
Středa, 23. dubna 2025 - 20:57:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2762
Registrován: 8-2020
O žádném jednání nevím, ale fairtiq i sledovačka fungují bez problémů. Nicméně na ten integrovaný tarif "nové generace" doplácí 100% kraj - pokud jedu 15 minut příměstským a 2 minuty městským (30 minut ~= 18 Kč) , pořád těch 18 korun jde do kapsy DSZO.
O jízdních řádech se sice na webu neinformuje, ale to z nějakého důvodu tam není ani MHD Vsetín.
Čtvrtek, 24. dubna 2025 - 11:45:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 511
Registrován: 5-2007
https://vlcoun.cz/index.php/odjinud/zlinsky-kraj/5849-zlinska-mhd -se-letos-integruje-do-systemu-ids psalo se před rokem. Stále chybí Zlin-Otrokovice a Korměříž. Tady se jedná o jednotlivé jízdenky a předplatné, nikoliv jen o aplikaci Fairtiq
Pátek, 25. dubna 2025 - 23:31:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2768
Registrován: 8-2020
Příklad jedné víkendové směny na MHD UH. Tuto neděli by to měla jezdit Jegla.


(Příspěvek byl editován uživatelem Daarzyn67.)
Sobota, 17. května 2025 - 09:23:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14967
Registrován: 6-2004
Postřehy:

vynikající netaktový jízdní řád i ceny jízdného jsou tady u nás poblíž snad už jen na lince Bystřice p/H - Přerov

linka 154:
řidič, co jezdí ranní má povinně každou neděli celodenní ježdění? čili 22 dní v měsíci je v práci ?
https://www.youtube.com/user/FanyCz
Neděle, 18. května 2025 - 21:48:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 168
Registrován: 7-2019
Tož tohle nejde takto říct, řidičů co jezdí na ranní službě linku 154 jsou vysloveně tuny :D

Nicméně, ano, řidiči, co jezdí směny „ranní/odpolední” mají k tomu ještě víkend. I řidiči co jezdí „jednodenky” mají víkendové směny. V takovém případě se jich ale na těch víkendových směnách může točit i víc (klidně i 4/5). Stačí takto?
Pondělí, 19. května 2025 - 10:20:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14969
Registrován: 6-2004
ano, toto vše mě zajímá, jízdní řády, obraty, oběhy vozidel, rozpisy služeb...
Bohužel vše neveřejné informace.
Ano, to je velice náročný úvazek... díky za info
https://www.youtube.com/user/FanyCz
Pondělí, 19. května 2025 - 11:14:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2786
Registrován: 8-2020
Je to trochu motivace někde "v tom" pracovat, když chcete do toho vidět.
Oběhy vozidel se někdo pokouší automatizovat, je to taky neveřejný software, ale nejací šotouši vědí, jak se k němu dostat.
Samozřejmě od doby monitoringu to lze řešit i ručně
Sobota, 24. května 2025 - 14:41:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14978
Registrován: 6-2004
Rád bych, kdyby od příštího jř byl odjezd přímého busu Prostějov-KM-Zlín (víkendy) posunut o 15 min., 18:15 z Prostějova, 19:15 z KM, Milíčovo nám. Děkuji
https://www.youtube.com/user/FanyCz
Úterý, 27. května 2025 - 21:51:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2795
Registrován: 8-2020
Od července by se měla měnit linková koncepce hradišťské pouličky. Zkusím sem nasdílet nějaké neoficiální info, zřejmě se to ještě změní:

301: 30 minut přes den, pojede přes nábřeží, ve Štěpnicích zpravidla pauzy
302: seškrtáno na jednotky spojů (nahrazeno 301+306), v noci možná něco do Kunovic
303: z Východu přes Špitálky namísto Studentského náměstí
304: zůstane
305: zrušit (nahrazeno 303+307)
306: 30 minut přes den
307: 30 minut celodenně, pouze z autobusového nádraží
308: zrušit (nahrazeno asi 310)
310: (StM žel.st.) - StM Obchodní zóna - UH žel.st. - Východ Rudy Kubíčka - Na Rybníku

Údajně je to koncipováno tak, že jeden oběh bude dělat furt tu stejnou linku, ale nevím, jestli to není s délkou jízdy <30 minut docela nuda.
Pátek, 30. května 2025 - 14:25:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 590
Registrován: 12-2017
305 je asi nejblbější linka co existuje v celé Pouličky, kdyby alespoň obsloužila autobusák, což by udělalo závlek možná 5 min? V téhle formě nedává žádný smysl a minimálně o víkendu tím nikdo nejezdí. Nebylo by divu, kdyby se tedy zrušila celá.
Neděle, 01. června 2025 - 01:49:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2798
Registrován: 8-2020
Je taky otázka, kdo ty změny inicioval. Starosta říkal, že si počká na "tvrdá data" že sčítacích rámů, Koved by sám od sebe větší věci neprováděl, a řidičům se taky asi neuleví dle jejich vyjádření.

No možná něco bude horší a neco lepší, ale nebude docházet k předpovídaným katastrofám, podobně jako tomu bylo před spuštěním. Byť teda tam jsem přípravu města a dopravce čekal lepší.
Neděle, 01. června 2025 - 16:51:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 514
Registrován: 5-2007
Jinak včera na dni otevřených dveří ve stánku KOVEDu jsem se dozvěděl, že integrace IDS ZK a MHD Zlín Otrokovice je stále ve hvězdách. Přesně se to zaseklo na setom tom, co jsem čekal. Dohadování je o tom, aby Zlín a Otrokovice neměly vyšší provozní ztrátu, že prázdné linky krajské dopravy budou naplněny cestujícími ze zlínské aglomerace, což by jen prohloubilo provozní ztrátu, které by města Zlín a Otrokovice musely platit.
Neděle, 01. června 2025 - 19:59:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2799
Registrován: 8-2020
Takže ani se nikdo nepokusil najít řešení, jak v rozdělení tržeb (ze by větší část z jízdy po Zlíně připadla městu), tak v redukci krajských spojů (což snad po rekonstrukci železnice bude reálné) ?
DomDom
Úterý, 03. června 2025 - 12:30:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 51
Registrován: 11-2020
To je tak těžký se jet podívat do jiných měst a zeptat se, jak to řeší tam? Opravdu nekonečný proces.
Středa, 04. června 2025 - 09:10:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 515
Registrován: 5-2007
Rozdíl od jiných měst je ten, že linková doprava jinde přestala vozit cestující do centra a končí někde u terminálů na okraji. Tady filozofie kraje je ta, že při cestě do centra by posbírali cestující, co by jinak jeli MHD. Na to ale město nechce přistoupit, protože by to prohloubilo ztrátu MHD a zároveň by MHD nešla optimalizovat, protože linková doprava nejezdí v taktu, takže by na páteři musela být zachován stejný rozsah dopravy.
Středa, 04. června 2025 - 18:26:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1101
Registrován: 3-2009
Rozdíl od jiných měst je ten, že linková doprava jinde přestala vozit cestující do centra a končí někde u terminálů na okraji.
To není pravda v kontextu žádného města v ČR srovnatelného se Zlínem, řekněme krajských měst do cca 100 tis. obyvatel včetně. To se dělá jen ve větších městech - Praha striktně, Brno z velké části, Ostrava taky celkem dost a částečně Plzeň.

protože linková doprava nejezdí v taktu
To ale není její fyzická vlastnost. Linková doprava v taktu jezdit může a i ve ZLK je řada příkladů, kde tak jezdí, například trasa Holešov - Zlín, nebo řada linek v okrese Vsetín.

Stejně tak není pravda, že by linkové busy jezdily nějak extra prázdné - samozřejmě najdou se prázdné spoje (vratný směr je holt prevít), ale že by měla linková doprava kolem Zlína plošně nějaké větší kapacitní rezervy, tak to nemá.

Já osobně integraci fandím - měla by to být samozřejmost - ale nevidím žádný větší prostor pro nějakou redukci linek s tím spojenou ani na straně MHD, ani na straně linkové dopravy. Výraznější prostor k optimalizaci dá až nová trať Otrokovice - Vizovice.
Ostatně v jiných srovnatelných městech také nebyla integrace spojená s nějakým zásadnějším zásahem do linek.
Středa, 04. června 2025 - 21:21:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 169
Registrován: 7-2019
Bohužel, integrace Zlína je, ať si říká kdo chce, co chce, hrozná ostuda.

Nicméně, na začátku května proběhla v Pardubicích konference IDS. Prezentace, které byly prezentovány jsou již k nahlédnutí na webu. odkaz
Prezentace KOVEDu je pod číslem 02_06 [happy]

No a kdyby někdo měl problémy se stažením, trošku si to dovolím shrnout.

OD POSLEDNÍ KONFERENCE
- FAIRTIQ (aktuálně více než 7 000 aktivních uživatelů)
- linka S22 do Púchova
- MHD UH
- zastávky na znamení
- nové vlaky, změny v ŽD
- nová linka cyklobusu 777, Holešov - Zlín - Luhačovice - Valašské Klobouky - Vsetín - Bystřička (jř. k nalezení na webu IDZK)


PŘED DOKONČENÍM
- mobilní aplikace IDZK
- kombizóny
- nový web IDZK
R13
Čtvrtek, 05. června 2025 - 15:39:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 51
Registrován: 6-2023
670:
"No a kdyby někdo měl problémy se stažením, trošku si to dovolím shrnout."

Dostupné online v PDF zde, bez stahování a extrahování:
http://www.perner.cz/Seminare/Ids_2025_zaver/02_06.pdf
Sobota, 21. června 2025 - 00:38:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2808
Registrován: 8-2020
Město Uherské Hradiště zlepšuje systém pouličky
Středa, 23. července 2025 - 09:48:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 516
Registrován: 5-2007
Dobrý den, vůbec jsem nepochopil článek ve Zlínském deníku a regionální mutaci MF Dnes, že kraj bude chtít zprovoznit od konce roku 2029 bateriové vlaky, které budou mít hlavní užití na trase Vizovice-Zlín Přerov a Vizovice-Zlín Uherské Hradiště. Jinými slovy tedy kraj přiznává tímto, že elektrifikace na trati Otrokovie-Vizovice bude mít další zpoždění a stát nechce na tuto akci uvolnit peníze? Jinak si nedovedu představit, proč kraj by potřeboval tyto vlaky na této trase, protože elektrifikace a zdvojkolejnění v úseku Otrokovice Zlín by měla být před dokončením a na trase Zlín Vizovice by se tou dobou mělo začínat stavět.
Pajzák
Středa, 23. července 2025 - 10:00:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9664
Registrován: 6-2015
Já si naopak myslím, že jsi ten článek pochopil správně. Jediné, co mě případně napadá, je elektrizace jen po Zlín kvůli rychlíkům, a dále do Vizovic bez drátů. I když z toho zmatečného výčtu linek se nedá usuzovat vůbec nic.

(Příspěvek byl editován uživatelem Pajzák.)
Sobota, 13. září 2025 - 16:53:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9357
Registrován: 8-2003
Kroměříž 9/2025

World In My Eyes...
cestuji ekonomicky a to pouze první třídou [kladivo]

Pajzák
Čtvrtek, 25. září 2025 - 17:51:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9783
Registrován: 6-2015
Věděl by někdo (Zdeňku? [happy]), jak se točí vozy na Pouličce v UH? Nejde mi o jednotlivé stroje, ale o předem jasné typy na konkrétních spojích. Zatím by mi stačila tato obecná odpověď, na konkrétní spoje bych se s dovolením zeptal později.
Sobota, 27. září 2025 - 20:04:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2845
Registrován: 8-2020
Jestli můžu odpovědět, tak elektrobusy (čísla 94510-94513 na MPV) obecně jezdí celodenní směny, na linkách 303 (2x PD) a 311 (2x víkend) je jde potkat určitě.
Zbytek už jsou Mercedesy, na HVO jezdí 94508 a 94509.
Pajzák
Sobota, 27. září 2025 - 21:22:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9787
Registrován: 6-2015
Jistě že můžeš. Děkuju. Hlavně za ta čísla v MPV, s Toms e uzvda pracovat.
Středa, 15. října 2025 - 17:17:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 297
Registrován: 9-2013
Pajzák: Přesně tak jak je uvedeno výše - tedy elektrobusy jsou na celodenních směnách, dva jezdí zejména na 303, další dva jezdí směs všech možných zbytků. O víkendu jezdí dva MANy 311 a další dva 302/304.
7 Mercedesů jezdí pravidelně R/O, vozy jsou přiděleny a jezdí zpravidla 2 různé linky během dne. Vozy nerotují. 508 záloha, 509 hotovostní vozidlo
Sorka 119 vyčleněna pro zahraniční zájezdy.
Pajzák
Středa, 15. října 2025 - 21:08:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9825
Registrován: 6-2015
Díky i tobě. Už jsem si vysledoval spoje, co mě zajímají.
Mauricio
Pondělí, 20. října 2025 - 10:05:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11205
Registrován: 4-2005
s Toms e uzvda pracovat

??
Pajzák
Pondělí, 20. října 2025 - 10:19:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9833
Registrován: 6-2015
S tím se už dá. Je to naprosto jednoduché. [kladivo]
Sobota, 25. října 2025 - 14:20:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15199
Registrován: 6-2004
Kroměříž-Rusava - přímé busy...
Holešov-Rusava - přímé busy x krát za den... všechno pryč...

To už takto zůstane? O zlepšení (přestupy v Hlinsku) se snad hovořit nedá...
https://www.youtube.com/user/FanyCz
Sobota, 08. listopadu 2025 - 17:27:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15204
Registrován: 6-2004
Sobotní bus 12:30 z KM do Zlína pak "hned" točí na bus 13:45 ze Zlína do Prostějova? Dnes jsem něco takového v busu vyslechl... můžu vědět celý rozpis této sobotní služby? KDY/kde začíná, kdy/kde řidič končí? Díky za info
https://www.youtube.com/user/FanyCz
Neděle, 30. listopadu 2025 - 19:48:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1
Registrován: 11-2025
Fany:
"Sobotní bus 12:30 z KM do Zlína pak "hned" točí na bus 13:45 ze Zlína do Prostějova? Dnes jsem něco takového v busu vyslechl... můžu vědět celý rozpis této sobotní služby? KDY/kde začíná, kdy/kde řidič končí? Díky za info"


10:00 z KM do Zlína (160), zpět 11:30 (160), 12:30 do Zlína (150), 13:45 do KM (150), 14:45 Prostějov, 18:00 z Prostějova do KM a dál 19:00 do Zlína, 22:10 zpět do KM. Řekl bych.}
Pátek, 05. prosince 2025 - 23:06:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2877
Registrován: 8-2020
Změny v IDZK:
https://www.idzk.cz/co-nas-ceka-v-integrovane-doprave-zlinskeho-k raje-v-roce-2026
https://www.idzk.cz/nova-cisla-nekterych-autobusovych-linek-i-zme ny-na-trati-do-zborovic
Viatoribus
Sobota, 06. prosince 2025 - 11:00:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 20
Registrován: 9-2025


Je fascinující, já to umějí zaonačit, že to vypadá jakoby žádné spojení nezmizelo a všechno mělo náhradu.

Na trati 341 Újezdec u Luhačovic – Luhačovice budou zrušeny vybrané vlaky. Náhradou za zrušené vlaky budou cestujícím k dispozici nové nebo upravené spoje na stávajících autobusových linkách

Ve vláknu Vlára a okolí se již řešilo, že přibyl jeden pár autobusů v pracovní dny a jeden pár v neděli. Pravda, hodně autobusů jezdilo již dříve a často souběžně s vlakem, takže náhrada byla ještě předtím, než vlakový spoj zrušili. Nicméně nelze tvrdit, že každý zrušeny vlak má náhradu, což by si čtenář mohl myslet. Rovněž nechápu, jak jsou ty spoje "nově upravené".

Několik příkladů, doposud jel poslední spoj z Brodu do Luhačovic, i o víkendu, v 22.28. Nově to je v sobotu 21.25 a v neděli 20.40. V obou případech se jedná o dálkové spoje (větší riziko zpoždění).

Nezpochybňuju změny, ale kouzelná je ta prezentace, s výrazy o nově upravených spojích. Kdyby napsali, že na trati do Luhačovic došlo k optimalizaci. Byly zrušeny málo využívané vlakové spoje, které však většinou mají autobusovou alternativu, přičemž přibylo i několi nových autobusových spojů. Pak lze použít tu formulaci, že téměř všechny zachované vlaky budou nově vedeny až ze/do stanice Uherský Brod, takže cestující nebudou muset přestupovat v Újezdci u Luhačovic. Ovšem chtělo by to nějak opatrně upozornit na ty pozdní večerní hodiny.

Celkem si dovedu dovedu představit, jak se dva chlapi hádají v hospodě U Suchánků, kdy jeden tvrdí, že za každý zrušený vlak jede autobus, prý to někde četl. Zatímco druhý mu říká, že je blbý a má si přečíst jízdní řády. [happy]
Viatoribus
Úterý, 09. prosince 2025 - 16:06:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 21
Registrován: 9-2025
https://www.mesto-uh.cz/o-meste/tiskove-zpravy/poulicka-pres-vano cni-svatky-a-novinky-ve-verejne-doprave-od-14-prosince-2025
Středa, 10. prosince 2025 - 20:37:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15215
Registrován: 6-2004
mikpeta: super, tyto oběhy mě zajímají


dále nevím, kam v X pokračuje (na Vsetín?) spoj s příjezdem do Přerova 14:35 v X (z Holešova odj. 14:03)

Díky
https://www.youtube.com/user/FanyCz
Pátek, 12. prosince 2025 - 17:34:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2
Registrován: 11-2025
Fany:
"mikpeta: super, tyto oběhy mě zajímají


dále nevím, kam v X pokračuje (na Vsetín?) spoj s příjezdem do Přerova 14:35 v X (z Holešova odj. 14:03)

Díky"

ano 15:25 na Vsetín