| Diskuse » Autobusy a trolejbusy » Trolejbusy v Praze » Archiv diskuse Trolejbusy v Praze do 22. 12. 2025 | « předcházející | další » |
Archiv diskuse Trolejbusy v Praze do 22. 12. 2025dolů |
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři |
| autor | příspěvek |
|---|---|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7933 Registrován: 6-2005 |
Gabuliatko: tak se statut dráhy odejme a bude to jen elektrické vedení. Je to extrémní způsob, ale k takto to lze řešit. Zeptej se v Polsku, jak to mají kategorizováno.
Makrelu neumeješ.
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2582 Registrován: 3-2013 |
Viděl bych to podobně. "Dráha" je nějaký systém, žijící převážně vlastním životem - předpisy, návěsti, organizace provozu. Primárně si pod tím představíme, železnice, jako jejich variantu metro, či tramvaj, která může a nemusí jezdit po pozemní komunikaci. Trolejbus je v podstatě jen elektrobus, jezdící po silnici, ale z větší části pod trolejí, což je právě akorát to elektrické vedení. Kromě omezení rychlosti na výhybkách a křížení a vypínání proudu tamtéž a na děličích, žádná další specifika nemá. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2583 Registrován: 3-2013 |
Napadá mě ale jedna věc. Kdyby třeba trolejbus coby silniční vozidlo měl jet na STK. Parciál tam dojede, coby ne. Ale kolegové od trolejbusů tvrdí, že na valcích setrvačnost trakčního motoru rozhodí brzdový účinek kol hnací nápravy. Že by se tedy musel sundat kardan, a pak na STK vlastní silou nedojede ani ten parciál. Ale jak je to u elektrobusů? Ty přece mají v principu stejný trakční motor. |
|
P_v
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3788 Registrován: 5-2002 |
Brzdy musejí ubrzdit vozidlo v provozu jak je, za jízdy přeci nikdo kardan sundavat nebude. Takže se to podle mě musí zkoušet jako celek. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7936 Registrován: 6-2005 |
Spíš tam je jiný problém. Válce nevyzkouší účinnost edb, neb tam je potřeba setrvačnost hmoty vozu. My máme na STK normálně trolej a když je třeba, tak se zkouší jak brzdí kola.
Makrelu neumeješ.
|
|
Petr_k
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 14454 Registrován: 4-2003 |
Válce měří spíš rozdíl účinků obrzdění jednotlivých kol, což časem zjistí každý majitel auta, kde je ruční brzda řešená lanovody nebo mikrobubny, zvlášť když ruční brzdu moc nepoužívá a auto parkuje se zařazeným kvaltem. EDB trolejbusů a elektrobusů s "centrálním" motorem se zkouší podobně, jako účinnost retardéru nebo motorové brzdy u naftobusů Problematičnost nastává, když má baterkobus motory v kolech...Největší pí***iny na světě nepocházejí z konspirace, ale z do nebe volající pitomosti aktérů. (Jan Šatava) |
|
P_v
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3791 Registrován: 5-2002 |
Nemá snad STK ověřovat právě mechanické brzdy? Ty musí vozidlo zastavit, když se všechno pokazí. EDB je jen doplněk. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7938 Registrován: 6-2005 |
STK na trolejbuse neověřuje nic. Ne každé DP má tuto vymoženost v areálu, navíc i s trolejí...
Makrelu neumeješ.
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2584 Registrován: 3-2013 |
Šlo spíše o to, jak jsem psal výše, pokud by se trolejbus - zejména parciální - stal silničním vozidlem, zdy by mohl jezdit i na běžné STK. Nejspíš stejně jako elektrobus. A zda trakční motor nezpůsobí svou setrvačností nerovnoměrné brzdění kol hnací nápravy na válcích. A jak se to vlastně projevuje u elektrobusů. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 494 Registrován: 12-2007 |
Jsem sice fanda domácích výrobků, ale Božka je v hodně věcech inspirativní. Zaujaly mě nízké podesty (žádná prolézačka), nepřímé osvětlení a interiér, který se netřepe ani při jízdě po kočičích hlavách Zajímavé jsou hodně masivní sloupky mezi okny. Při jízdě na baterie je vůz hodně tichý, v opačném režimu už moc ne. |
|
Petr_k
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 14456 Registrován: 4-2003 |
TMB - trolejbusy a elektrobusy s "centrálním motorem" mají přece hnací nápravu na stejným pricipu diferenciálu, jako naftobusy, takže nějaká nerovnoměrnost mezi jednotlivými koly způsobená pohonem je nesmyslný jev, pokud nedošlo k poškození satelitů v diferenciálu, což se samo zjistí dřív, než u STK ![]() Největší pí***iny na světě nepocházejí z konspirace, ale z do nebe volající pitomosti aktérů. (Jan Šatava) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2934 Registrován: 9-2005 |
Stejně je to pro zem s takovou tradicí výroby trolejbusů nekonečná potupa. Asi jako kdyby v pražských hospodách se čepovalo turecké pivo? Myslím, že kdyby jeden český pivovar skoupil všechny zbylé české pivovary a pak by vařil jen to jedniné správné plzeňské pivo za netržní cenu, spousta lidí by si rádo nechalo dovážet pivo ze zahraničí...
Nabízím seriózní zaměstnání v oboru železniční zabezpečovací techniky v oblasti Praha. Stačí elektrotechnické vzděláni a řidičák, zbytek Tě už naučíme - napiš na mail pod nickem
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2999 Registrován: 1-2013 |
Na školní lince 275 jezdil ráno v 7:32 ze Sídl. Čakovice trolejbus 58/12. (Předpokládám, že je to tak i v současnosti.) Znamená to, že na linku 275 jsou vydány dvě licence - autobusová a trolejbusová? Předem dík za odpověď. |
|
Pajzák
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 9879 Registrován: 6-2015 |
Nevypadá to tak: http://portal.idos.cz/Down.aspx?f=pdf/L100275_250901_404316.pdf |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3000 Registrován: 1-2013 |
Pajzák: to mně právě taky zmátlo, že by jel trolejbus na autobusovou licenci. Jinak nikde není sebemenší zmínka, že 275 je také trolejbusová linka, všude je jen jako autobusová. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2574 Registrován: 4-2019 |
"Pajzák: to mně právě taky zmátlo, že by jel trolejbus na autobusovou licenci. Jinak nikde není sebemenší zmínka, že 275 je také trolejbusová linka, všude je jen jako autobusová." |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6409 Registrován: 12-2007 |
Tuší prosím někdo proč jezdí 59 DC bez tykadel a případně odkud? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 169 Registrován: 5-2016 |
U bývalé autobusové zastávky Nad Džbánem probíhá oprava kanalizace a jezdí se jen levým jízdním pruhem. Před tímto omezením dochází ke stahování sběračů. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10279 Registrován: 5-2002 |
Já zažil kuriozní jízdu bez sběračů na 59, kdy před Starým letištěm (dnes Terminál 3), když jsem jel v říjnu na letiště, v opačném směru zaparkovaly v místě nasazování sběračů autobusy, protože na zemi je vyznačeno BUS a u toho dřívě byla i cedule P s dodatkovou cedulí LP exkurze. Takže si tam ty autobusy ze zvyku stouply a trolejbusy měly prostě smůlu.. |
|
Petr_k
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 14459 Registrován: 4-2003 |
Kvůli tomuhle parkování padnul návrh, že by mohly být stříšky i K Letišti dc. Ale prý to nejde, protože by se musely kupovat nové... přitom se ví minimálně o trojích, co opodál visí zbytečně. Největší pí***iny na světě nepocházejí z konspirace, ale z do nebe volající pitomosti aktérů. (Jan Šatava) |
|
P_v
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3803 Registrován: 5-2002 |
Jsou ty stříšky tak drahé, že se s nimi šetří? To by mel být spotřební materiál, připravený skladem, jakmile se někde něco urve. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1119 Registrován: 8-2019 |
Stříšky od JSV ve formě Elektroline stojí tuším opravdu v 6-ciferných částkách. Samozřejmě existují i jiní levnější výrobci, ale ti se v Praze prostě nepoužívají. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3001 Registrován: 1-2013 |
pdk: V minulosti existovala i linka 199275, což byl ten trolejbusový spoj. Ano, i Wiki tohle v článku Trolejbusová doprava v Praze potvrzuje, a uvádí, že "Provoz trolejbusů na této lince byl však koncem roku 2024 ukončen a linka 199275 zrušena.[chybí zdroj]". Podle Seznamu autobusů - vypravenost jsou však na 58/12 vypravovány trolejbusy i autobusy. Takže se domnívám (pouze domnívám), že trolejbus na 275 jede jako 199275, ale její jízdní řád v CIS JŘ zveřejněn není. |
|
Pajzák
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 9880 Registrován: 6-2015 |
Nezapomeň, že ten spoj je v JŘ 100275. |
|
frutabruta
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 208 Registrován: 3-2015 |
Hm, takže jezdí s cedulkou „NÁHRADNÍ DOPRAVA“ za oknem? |
|
Petr_k
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 14460 Registrován: 4-2003 |
Jakože náhradní doprava za autobus? (Chybí tu smajlík provádějící facepalm.) Největší pí***iny na světě nepocházejí z konspirace, ale z do nebe volající pitomosti aktérů. (Jan Šatava) |
|
frutabruta
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 209 Registrován: 3-2015 |
Petr_k: nedivil bych se. Když jede autobus na spoji, na který je trolejbusová licence (třeba NB18 na 59), tak tu cedulku na oknem vozit musí. Takže by mě nepřekvapilo, kdyby to bylo i naopak. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7940 Registrován: 6-2005 |
Poskok: a na základě čeho tituluješ Elektroline, že je JSV? A stříšky stojí cca co půlka průměrné mzdy. Petr_k: no, technicky ano. Jsou města, kde trolejbus jezdí na autobusových linkách celkem hojně.
Makrelu neumeješ.
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2866 Registrován: 8-2020 |
Povinnost označit cedulkou náhradní dopravu se týká pouze drážního dopravce (ano, i trolejbusů), který pro účely náhradní dopravy může vypravit autobus bez licence na náhradní linku. Obráceně to tam není. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3764 Registrován: 4-2005 |
To je zajímavé téma, v Brně je třeba po městě asi 5 nebo kolik autobusových záloh a jezdí dle potřeby případně za tramvaj i trolejbus. Bez zvláštního označení náhradní dopravy. Naopak třeba zatahující trolejbus do Komína měl autobusové číslo 84 (zde projíždějící linka), což mi přišlo trochu zavádějící, protože po této lince jel jen kousek. Každopádně veřejnosti je jedno, zda jede autobusem nebo trolejbusem. V Brně třeba na trolebusové lince 32 v nepracovní dny jezdí jen dva kurzy. Když má vůz s řidičem přestávku, udělá kolo místo trolejbusu autobus, který přejede z jiné linky. A třeba na této lince jezdily teď půl roku retrovozy, v případě typu 21 a 22Tr veřejnost v podstatě nepostřehne, že se jedná o historii. Což třeba v Praze je svezení s T6. (Příspěvek byl editován uživatelem Michal Ř .)
1982 - 2022 40 let trolejbusů 14 Tr v Brně
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7941 Registrován: 6-2005 |
Michal Ř: u mimořádností se to úplně nevyžaduje. Zatahující/vyjíždějící spoj ale jede dle nějakého j.ř., takže záleží jak je řád sepsán, tj. jestli linka nemá varianty. Ale nejjednodušší je měnit označení. Takže na panelu je aktuálně pojížděná linka a k ní cíl, kam spoj jede. Což je pak filozofická otázka, kdy cílová zastávka je myšlena úplně ta cílová, nebo ta, kde se mění linka? Dotaz na ministerstvo měl jedinou odpověď. Je to špatně. Ale co je dobře tehdy neřekli... Autobus, který je plánovaný, tak může mít vlastní licenci, což je v Brně praxe stará tak 20 let. Na CISu nebyly trolejbusy, ale jen autobusové verze trolejbusů, což tehdy bylo hlavně na t-25 a t-31.
Makrelu neumeješ.
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1352 Registrován: 12-2007 |
Povinnost označit cedulkou náhradní dopravu se týká pouze drážního dopravce (ano, i trolejbusů), který pro účely náhradní dopravy může vypravit autobus bez licence na náhradní linku. Obráceně to tam není. Opačně je to tuším třeba v Č.Budějovicích na linkách 1 a 14, kde jezdí nebo jezdily 33Tr v parciálním režimu a cedulku ND žádnou nemají.
Don't take life too seriously. You'll never get out alive.
|
|
Pajzák
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 9883 Registrován: 6-2015 |
Michal Ř: Ta dvě víkendová kola, kam přejíždí 04603, jsou na zvláštní licenci 738032, zbytek je v JŘ linky 737032. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2868 Registrován: 8-2020 |
"Zatahující/vyjíždějící spoj ale jede dle nějakého j.ř., takže záleží jak je řád sepsán, tj. jestli linka nemá varianty. Ale nejjednodušší je měnit označení. Takže na panelu je aktuálně pojížděná linka a k ní cíl, kam spoj jede. Což je pak filozofická otázka, kdy cílová zastávka je myšlena úplně ta cílová, nebo ta, kde se mění linka? Dotaz na ministerstvo měl jedinou odpověď. Je to špatně. Ale co je dobře tehdy neřekli... "a) okružní autobusy: v licenci je to jako jeden spoj, orientace je někde v půlce, tam se změní - to je dle výkladu zřejmě špatně. Ale třeba na 348 je uvedeno "Černý Most \n přes Brandýs nad Labem". b) tramvaje, kde se mění orientace někde v půlce, "aby to nemátlo" (pravděpodobně u linek co se všelijak kroutí, rozhodně ale nejsou okružní) - tam asi platí totéž co u autobusů. c) převlékací spoje: pokud se jedná o něco polookružního, co se převléká na tutéž linku, ale spoj v opačném směru, je to asi správně. Protože reálně se o cílovou zastávku spoje jedná. Ve Zlíně, ale možná i jinde, pak jde vidět případ, kdy má taková linka 70 uvedeno "Baťova nemocnice vozovna, po Kvítkové ulici" a na Kvítkové ulici se převleče na linku 38. V CIS je samozřejmě spoj rozdělen (nejprve jako 70, pak jako 38), ale informace o tom, že spoj pokračuje (tedy poznámka "p") bohužel chybí. Toto řešení má výhodu v tom, že takto zatahující spoje jde vidět na nějakém jízdním řádu po celou cestu. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3003 Registrován: 1-2013 |
Převlékací spoj: ještě před prodloužením 688 bylo u převlékacích spojů výchozích z Dobříše označení: 361 NOVÝ KNÍN dále 688 Mníšek p.B.nám a bylo to asi správné, ale zejména jasné. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2634 Registrován: 12-2007 |
" a) okružní autobusy: v licenci je to jako jeden spoj, orientace je někde v půlce, tam se změní - to je dle výkladu zřejmě špatně. Ale třeba na 348 je uvedeno "Černý Most \n přes Brandýs nad Labem". " Já na této lince vidím spoje: Ládví - Neratovice, U Vojtěcha Ládví - Neratovice, U Vojtěcha - Libiš, obec Ládví - Neratovice, U Vojtěcha - Libiš, obec - Obříství U žádného spoje jsem nenašel pokračování někam jinam než zpět (krom výjezdů a zatažení). http://portal.idos.cz/Down.aspx?f=pdf/L100348_251113_409637.pdf Okružní spoje na jedné lince budou mít formálně obě konečné. Ta průjezdná uprostřed trasy je důležitá při výjezdu a v zastávkách, kde se jezdí oběma směry. Jakmile už spoj jede tu okružní část, má význam už ta koncová zastávka. Na vozidle se na informačních panelech mění směr příjezdem do té formální konečné. Asi to bude v souladu s legislativou, ale někdy to nemusí být z hlediska orientace cestujících jasné. A pak je asi na tvůrci grafikonu jak to zadá do sytému a co leze jako seznam zastávek na jízdních řádech. Třeba linka PID 153 (100153 - jezdí ABOUT ME) je na vývěsných jízdních řádech jako obousměrná, ikdyž od zastávky Dívčí hrady jede polokraužně přes zastávky Nad Dívčími Hrady a Nad Konvářkou (uváděna jako konečná, pobyt je zde 0 minut) zpět na Dívčí hrady (při cestě zpět všechny spoje vynechávají zastávku Nad Dívčími Hrady) http://portal.idos.cz/Down.aspx?f=pdf/L100153_250901_404793.pdf Linka PID 231 (100231 - jezdí DPP) je na vývěsných jízdních řádech uvedena jako okružní (Na Knížecí - Dívčí hrady - Na Knížecí). Pravdou je, tady je ta okružní část výrazně delší, obousměrná nácestná zastávka je jen Křížová. http://portal.idos.cz/Down.aspx?f=pdf/L100231_250901_404284.pdf "b) tramvaje, kde se mění orientace někde v půlce, "aby to nemátlo" (pravděpodobně u linek co se všelijak kroutí, rozhodně ale nejsou okružní) - tam asi platí totéž co u autobusů. " Vím, že příklad, který uvedu, není v tuto chvíli aktuální, dávám ho spíš pro zamyšlení. Ze žižkovské vozovny vyjížděly tramvaje na linku 6 jezdící tehdy v trase Palmovka - Kubánské náměstí. Na zastávce Ohrada stál náhodný cestující, když tahle podivnost přijela (linka 6 tam prostě jede jen při tom výjezdu). Co si asi pomyslí onen človíček, když uvidí "6 Palmovka"? Pojede to přes Krejcárek rovnou ma Palmovku nebo přes Biskupcovu, NNŽ, Mezi hřbitovy, Želivského, ... , Kubánské náměstí, ... , Maniny, Libeňský most na Palmovku (tj. přes celé město)? Tedy dělá se to pro lidi nebo pro předpis? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2869 Registrován: 8-2020 |
BnL: Linka 346, omlouvám se. Věděl jsem, že to není 367. S těmi tramvajemi to na jednu stranu chápu, na druhou stranu to tam svítí i třeba zastávku před tou, kde se to mění. Podle standardu pid je povinnost ukazovat ten další směr jen v případě změny čísla linky. Ale toto jsou technické limity, v případě papírových cedulí by se nedal měnit cíl nebo čísla linky na každé zastávce, a stejně to nějak muselo být "správně" dle předpisu. (Příspěvek byl editován uživatelem Daarzyn67.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 4675 Registrován: 3-2004 |
Něco visí ve vzduchu. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6411 Registrován: 12-2007 |
A ještě rok viset bude ... |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 530 Registrován: 1-2012 |
Původně Zlínský na Klíčově (Příspěvek byl editován uživatelem 7012.) |
|
Podchod
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 46 Registrován: 5-2024 |
Vyjede rovnou s lidmi, když u JSV to jezdilo bez lidí? |
|
Petr_k
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 14480 Registrován: 4-2003 |
A seznámení řidičů s vozem a ovládáním bude probíhat v kanclu u vedoucího? ![]() ![]() ![]() Největší pí***iny na světě nepocházejí z konspirace, ale z do nebe volající pitomosti aktérů. (Jan Šatava) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 208 Registrován: 5-2002 |
Je aspoň nějaký odhad, kolik toho už zkušebně najezdila Bozankaya? |
|
Smithers
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1028 Registrován: 12-2007 |
Na lince s lidmi byla celkem 61 dní, včetně dneška. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 185 Registrován: 11-2023 |
Dnes byla všechna trolejbusová pořadí obsazena trolejbusy (31 kusů) plus vložená 58/21, takže celkem 32 pořadí v režii trolejbusů s cestujícími Možná, že už to nastalo někdy dříve, ale s ohledem na delší odstavení 106 po nehodě, jsem si toho třeba jen nevšiml. Do toho byla ona nešťastná MÚ 108. Pokud někdo ví, že už to nastalo dříve, budu rád za info. Snad se začne SORkám na Klíčově zase trochu dařit, protože jejich poruchovost v posledních týdnech byla žalostná. Klidně i 3-4 autobusy v jeden den. A jeden ozdobený trolejbus z minulého týdne: |
|
Podchod
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 47 Registrován: 5-2024 |
A to jste říkal jak to JSV zachrání... ![]() ![]() |
|
Pechi
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 387 Registrován: 9-2016 |
„Nezlínský“ trolejbus SOR TNS 12 vyjel do ulic Prahy |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 531 Registrován: 1-2012 |
511 od 22.12 na vložené 58/22. Je zatím bez polepu, je objednan. |
|
Petr_k
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 14490 Registrován: 4-2003 |
Stále platí, že DPP si nesmí polep zhotovit sám bez svolení tvůrce? Největší pí***iny na světě nepocházejí z konspirace, ale z do nebe volající pitomosti aktérů. (Jan Šatava) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 533 Registrován: 1-2012 |
Polep se nestihnul vyrobit ( myšleno číslo busu a manuál dle PID) . Je potřeba 511 otestovat v provozu a testovací tbus nemusí plnit manuál PID. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 534 Registrován: 1-2012 |
58/22 o týden z provozních důvodu posunuta. Zítra naposledy červená Božka. (Najete potřebné km) . 28.12 by měla být šotojizda kdy pojede naposledy. V lednu by konečně měli přijít první pražské Božky testování bude opět na 58/21. |
|
Pechi
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 388 Registrován: 9-2016 |
Zakázka na 180 trolejbusů pro Prahu byla diskriminační a nepřiměřená, potvrdil Mlsna |
|
Smithers
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1031 Registrován: 12-2007 |
Dobře tak![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 535 Registrován: 1-2012 |
Tak opět vyhraje turek. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 186 Registrován: 11-2023 |
Vážení kolegové a přátelé, díky vstřícnosti turecké společnosti Bozankaya a pražského DP se podařilo narychlo domluvit možnost mimořádné (a poslední) jízdy testovacího trolejbusu typu Bozankaya SNG 12T v Praze pro členy Kroužku městské dopravy Praha. Trolejbus momentálně najíždí poslední stovky kilometrů ve zkušebním provozu s cestujícími, přičemž lze očekávat, že je nejpozději na Štědrý den najezdí. Následně již nebude na linku č. 58 vypravován a bude se připravovat na návrat do své domoviny. Na neděli 28. 12. 2025 bude připravena dvojice mimořádných jízd (prosím, informaci prozatím nešířit). V 10:00 začne akce pro širokou veřejnost, ve 12:15 se předpokládá neveřejná speciální jízda pouze pro členy Kroužku (a pozvené hosty) se začátkem na Palmovce. Trasa bude s fotozastávkami po trase linky č. 58, ale i po tzv. virtuálních tratích v blízkosti této linky, kde nebylo možné si trolejbus dosud vyfotit. Návrat bude zpět na smyčku Palmovka po cca 2 hodinách, poté bude pokračovat režijní cesta do vozovny (garáže) a s dalším vypravením trolejbusu mimo areál garáží Klíčov se již nepočítá. Po Novém roce dojde k jeho odvozu (nejspíše zpět) do Turecka, takže tento konkrétní předváděcí kus již nebude možné si v ČR vyfotit a členi Kroužku by tedy měli být jeho poslední cestující. Akce je hrazena společností Bozankaya coby forma poděkování široké fanouškovské veřejnosti, s níž se v takovém měřítku setkali její turečtí zaměstnanci vůbec poprvé. Účast je tedy pro členy Kroužku zdarma. S pozdravem a přáním klidného prožití vánočních svátků Libor Hinčica No, to je opravdu vstricnost a podekovani 🤣🤣. Za co pekne prosim? Za napadani vyberek? A nejak postradam hvezdu pod carou.... |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2615 Registrován: 3-2013 |
Tak pořád to pro ně je i jistá forma propagace. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 187 Registrován: 11-2023 |
A presne o tom to je. Snaha se vlisat, tvarit se, napadat vyberka. Ale porad jsou lide, co to Ohnicku veri, bezmezne je zboznuji, atd. Proc tady nejsou jiste informace o jistych cestach treba do zahranici? 🤣🤣 Proc to neni alespon v Ohnicku? V tom "objektivnim, investigativnim a nejctenejsim" pamfletu? Asi se to nehodi, ze? 🤣 |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1125 Registrován: 8-2019 |
Löstere, jestli nejste schopen pochopit, proč ta VŘ napadá a v čem jsou ta VŘ nezákonná, tak nechápu, jak můžete být doktor. A ty zahraniční cesty, to by mne zajímalo, co máte na mysli. (Příspěvek byl editován uživatelem Poskok.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 188 Registrován: 11-2023 |
Poskok: klíd, už Vám zase praská cévka . Já alespoň nejsem něčí poskok ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1126 Registrován: 8-2019 |
Poskok fakt nevzniklo v tom smyslu, v jakém myslíte vy, ale váže se to úplně k jiné osobě. Já nevím, co byste asi od Bozankayi očekával, když jeden měsíc DPP s nimi podepíše smlouvu a hned další vypíše VŘ, ve kterém vyloučí jejich účast. Vy byste v tomto případě nebránil? A ještě jednou se ptám, jaké zahraniční cesty máte na mysli, nejenom mne by to odhadem zajímalo, když už tady někoho z něčeho obviňujete, pane doktore. |