Diskuse » Autobusy a trolejbusy » Autobusy a trolejbusy v Jihlavě » Archiv diskuse Autobusy a trolejbusy v Jihlavě do 05. 9. 2025 « předcházející | další »

Archiv diskuse Autobusy a trolejbusy v Jihlavě do 05. 9. 2025

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Středa, 30. října 2024 - 11:36:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 422
Registrován: 9-2005
9_tr To je odněkud zdemontovaná? Dle deklů už je to starší výrobek. Ten stožár vzadu bude i pro VO? Docela se to nabízí a i by to lépe vycházelo na to ukotvení stopy, i když i teď jste to mohli nechat jen obloukem a nemusel tam být ten "odtah"
Pátek, 01. listopadu 2024 - 22:31:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7763
Registrován: 6-2005
Jo, je z nádraží.
Ano, už možná i svítí.
Ten rozdíl byl minimální a takto vadí méně. Do budoucna umožní i další využití.
"odtah" je jen taková podpora, která se dodělala dodatečně pracovně a už tam zůstala.
Makrelu neumeješ.
Pondělí, 04. listopadu 2024 - 18:05:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6500
Registrován: 11-2007
https://www.cs-dopravak.cz/konec-jihlavskych-trolejbusu-skoda-24- tr/
Úterý, 12. listopadu 2024 - 17:59:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3326
Registrován: 6-2005
Tak nám v pondělí začala 3 týdenní výluka u Rozkvětu (OK Havlíčkova x Pražská). Auta mohou jezdit jen směrem nádraží - Billa (a opačně). Směrem na Kaufland může jen MHD, a to pouze pravou stranou křižovatky ve směru z centra. Vozy jedoucí od města si tak musí zajet na OK u Viaduktu, aby se dostaly na směr Kaufland. Viz obrázek. (červeně zavřený kruháč a modře náznak kudy jede MHD)


Proto se po městě vyskytují hojně autobusy. Bohužel parciály nejsou všechny provozní. Dvě Škodovky jsou odstaveny po nehodě a dva Tram For Envi nejezdí pro závadu trakční baterie, z toho 17 dělá donátora pro ostatní vozy, aby mohly jezdit.

::: jihlavskymhd.g6.cz ... MHD v Jihlavě
Pátek, 22. listopadu 2024 - 15:30:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7773
Registrován: 6-2005
Tak se nám rozšiřují diodové děliče po městě. Po výměně na výjezdu z vozovny přišel na řadu u z. R. Havelky, který je od posunu zastávky před dělič a posunu přechodu pro chodce na tom nejblbějším místě. Proto, ač málo využívaná trať, tak z výše uvedených důvodů dostal přednost. A krásně tak konstrastuje s tím, který tam je od výstavby v r. 1986...[biggrin]

Makrelu neumeješ.
Středa, 11. prosince 2024 - 23:22:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6525
Registrován: 11-2007
https://www.cs-dopravak.cz/sor-doda-az-devet-plynovych-autobusu-d o-jihlavy/
Pondělí, 23. prosince 2024 - 07:04:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2019
Registrován: 11-2007
Věděl by někdo, kdy byla zrušena jízdenka na 60 minut? Proběhlo to zřejmě celkem nenápadně, buďto s integrací do VDV 1.1.2024 nebo pak se změnou tarifu 1.3.2024...
Diferák
Pondělí, 23. prosince 2024 - 09:13:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 311
Registrován: 12-2012
S integrací do VDV.
ŠKODA OSTROV s.r.o
Dolní Žďár 43
363 29 OSTROV
Česká Republika
Čtvrtek, 02. ledna 2025 - 17:00:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5
Registrován: 7-2023
Příznivcům MHD v Jihlavě přeji vše nejlepší v novém roce. Mám dotaz, zda lze někde najít vypravenost trolejbusů na jednotlivé linky? Kdysi bylo možno na on line mapě MHD po rozkliknutí dohledat číslo vozu, což nyní postrádám. Ani na Seznamu autobusů vypravenost MHD Jihlava nenacházím.
Čtvrtek, 02. ledna 2025 - 19:48:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7793
Registrován: 6-2005
Ne, veřejně to nelze.
Makrelu neumeješ.
Phd
Úterý, 14. ledna 2025 - 10:40:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 995
Registrován: 2-2007
Začne stavba jihozápadní trolejbusové tangenty.
https://zdopravy.cz/v-jihlave-zacne-stavba-jihozapadni-trolejbuso ve-tangenty-do-souteze-prisla-jedina-nabidka-233057/
Diferák
Pátek, 17. ledna 2025 - 11:14:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 312
Registrován: 12-2012
Pro přespolní schematicky:

Červené, světle modré a světle žluté akce + měnírna by měly proběhnout letos.
ŠKODA OSTROV s.r.o
Dolní Žďár 43
363 29 OSTROV
Česká Republika
Pondělí, 03. března 2025 - 17:28:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2905
Registrován: 1-2013
Vážení kolegové, dovolím se zeptat.
V Jihlavě jsem byl naposledy po zprovoznění bedřichovské trati a rád bych se tam teď někdy opět vydal. Proto se ptám:
Na autobusové lince 4 jsou údajně některé spoje (do Henčova?) zajištěny trolejbusy. Dá se nějak zjistit, které to jsou?
Měnírna MR5 Brtnická je v areálu DP nebo venku?
Za odpovědi předem díky.
Jenc
Pondělí, 03. března 2025 - 17:40:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 43
Registrován: 1-2025
Měnírna Brtnická je venku.
Pondělí, 03. března 2025 - 19:31:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7815
Registrován: 6-2005
Těžko, záleží na aktuální výpravě v daný den.
Makrelu neumeješ.
Úterý, 04. března 2025 - 00:07:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2906
Registrován: 1-2013
Jenc, 9_tr: Pánové, dík za info.
Diferák
Úterý, 04. března 2025 - 06:50:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 313
Registrován: 12-2012

Třeba to poslouží i někomu dalšímu. [vypravci]
Během celého dne do linky 4 zasáhne pět kurzů. Pravděpodobnost, že na některém vyskytne trolejbus je celkem vysoká.
Nicméně je žádoucí nespěchat. Od května začnou rozsáhlé výluky a bateriové trolejbusy budou převeleny jinam.
ŠKODA OSTROV s.r.o
Dolní Žďár 43
363 29 OSTROV
Česká Republika
Úterý, 04. března 2025 - 10:10:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2907
Registrován: 1-2013
Diferák: to je nádhera, dík!
Úterý, 08. dubna 2025 - 20:30:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7824
Registrován: 6-2005
Jak bývá na jaře v Jihlavě zvykem, začala nová stavební sezona. Včera v 18:30 bylo vypnuto napájení na Žižkově ulici a začaly se stříhat dolů dráty, čímž nám začalo provozní využí sítě klasickými vozy. S dalšími vyloučenými úseky se letos síť do podzimu výrazně ztenčí, aby se připravila na rozšíření.
Valná část na ul. Žižkova byla měněna naposledy v r. 1973 a dokonce ještě s průřezem 80mm2. Dolů šla i část nové v ul. Dvořákova, kde se mění stožáry. Tato trolej samozřejmě nebude likvidována, ale bude jinak využita.




Makrelu neumeješ.
Úterý, 08. dubna 2025 - 21:13:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3327
Registrován: 6-2005
Moc nerozumím, proč se to sundává teď, aby se to natáhlo až za několik měsíců.. Má to nějaký logický argument? Nebo mám špatné zprávy a bude se věšet v řádech týdnů?

Dvořákovu nechte snesenou. Zbytečná ulice pro trolejbusy. Jen to bude svádět k blbostem. Jako linka C míjející náměstí. [proud]
::: jihlavskymhd.g6.cz ... MHD v Jihlavě
Středa, 09. dubna 2025 - 06:47:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7826
Registrován: 6-2005
Ja ti nevim, ale třeba u Zverimexu je plno stožárů, které je třeba vyměnit a to s nataženou trolejí jde blbě. A na této trase vzniknou ještě další 3 trolejové křižovatky, takže to nutné je. A aktuální vytížení této trati tomu i nahrává. Spíše je škoda, že se to neudělá celé, včetně Seifertovy. Těch 100m u Svat. Čecha, co má ve výsledku zůstat, je skoro až nesmysl nechávat starý...

Jsem rád, že podobné návrhy na vedení linek vidíš stejně.
Makrelu neumeješ.
Středa, 09. dubna 2025 - 16:35:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1069
Registrován: 1-2004
A co případné manipulační využití Dvořákovy? Nebude třeba?
Čtvrtek, 10. dubna 2025 - 14:37:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7827
Registrován: 6-2005
Canfranc: Někteří politici mají tendence tudy odklonit jednu z páteřních linek, čímž zlikvidují její páteřnost. Pokud by se trolej nedělala, tak by měli smůlu a blbé nápady neměli. Samozřejmě se trolej obnoví, dokonce navazující křižovatky dostanou nové směry, aby mohly být použitelné pro mimořádnosti.
Makrelu neumeješ.
Čtvrtek, 10. dubna 2025 - 22:11:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3328
Registrován: 6-2005
No a pak jsou tu nápady, ať vše jede na Terminál. Čili prodlužme jízdní dobu spojů o dobré 3 minuty.
Jen doufám, že se peníze na stěhování autobusáku nikdy nenajdou, tedy nenajde se žádná dotace. Z vlastního se v Jihlavě moc nestaví. [vypravci]
::: jihlavskymhd.g6.cz ... MHD v Jihlavě
Čtvrtek, 17. dubna 2025 - 19:01:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7829
Registrován: 6-2005
Práce postupují.
Ve Dvořákově/Jiráskově zůstalo 100m vedení jako takový ostrov alá Itálie, zbytek zeje prázdnotou.



Na Tolstého zmizely výhybky i křížení a oblouk se tak vrátil do podoby, jak byl poprvé postaven.


Makrelu neumeješ.
Phd
Čtvrtek, 17. dubna 2025 - 19:44:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 996
Registrován: 2-2007
9_tr:
"Práce postupují."
Kdy má být hotovo?
Čtvrtek, 17. dubna 2025 - 21:11:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7831
Registrován: 6-2005
Phd: za dlouho, někdy v létě.
Makrelu neumeješ.
Neděle, 27. dubna 2025 - 20:30:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7839
Registrován: 6-2005
A další změny nastanou. Větev na Bedřichov se stane ostrovní. Okružní křižovatka Havlíčkova-Pražská bude kompletně přestavěna. Někdo může namítat, že se zmaří dřívější práce, ale byly tam určité nedostatky, které na papíru tolik nevynikly a provoz je ukázal jako krajně nevyhovující. To se tímto odstraní, takže je to vlastně dobře a navíc se vyzíská materiál na použití jinde[proud]
Ke snesení a úpravě vedení dojde o filipojakubské noci.

Na fotkách izolátory pro provizorní vedení tratě od nádraží do města, kdy se bude jezdit protisměrem kruháče. Klasické vozy se tak budou vyskytovat pouze na linkách A, B a C, kdy spoje linky C jedoucí ke Kauflandu budou odkloněny do konečné z. Chlumova a nástupní z. bude z. Fritzova, aby se u DKO nemátli cestující kamže to C jede.
A pak kabely současného napájení pro Bedřichov a Motorpal, pod nimi již multikanál pro nové kabely.

Makrelu neumeješ.
Neděle, 27. dubna 2025 - 21:07:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7840
Registrován: 6-2005
A pro neznalé místních poměrů obrázek, jak bude vypadat trolej po 1. 5. 2025

Makrelu neumeješ.
Čtvrtek, 08. května 2025 - 10:46:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7844
Registrován: 6-2005
Různé záběry na provizorium, je vidět i ukončení stop a jak se upravilo vedení linek, Třeba C se nyní otáčí kolem DKO a nástupní má na z. Fritzova




Makrelu neumeješ.
Pátek, 09. května 2025 - 18:58:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1076
Registrován: 1-2004
Na tom předposledním snímku se staví, prosím, co? Předpokládám, že nový přímý příjezd k budoucímu terminálu Jihlava-město (vlak+bus)?
A budova sila je stále obsluhovaná, nebo památkově chráněná, že ji nemohli zbořit spolu s nádražím? To tam bude jako pěst na oko...

Děkuji.
Pátek, 09. května 2025 - 21:09:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7845
Registrován: 6-2005
Ano, to je pohled na nově vznikající silnici k městskému nádraží.
Budova je památkově chráněná z důvodu střechy typu Zollbau (dále odkzuji na google, kde je o silu více než dostatek informací) a proto unikla demolici.
Makrelu neumeješ.
Neděle, 08. června 2025 - 22:20:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7866
Registrován: 6-2005
Porbíhající změny v Jihlavě


Makrelu neumeješ.
Pondělí, 16. června 2025 - 09:55:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2949
Registrován: 1-2013
Vážení kolegové,
dovolím se zeptat.
Školní linky Š1 a Š2 jsou zajištěny autobusy nebo trolejbusy?
Za odpověď předem děkuji.
Úterý, 17. června 2025 - 20:45:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3331
Registrován: 6-2005
JT: Autobusy.
::: jihlavskymhd.g6.cz ... MHD v Jihlavě
Středa, 18. června 2025 - 09:22:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2950
Registrován: 1-2013
Eugen: Díky.
Čtvrtek, 19. června 2025 - 08:25:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7869
Registrován: 6-2005
Novinky ze stavební Jihlavy



Makrelu neumeješ.
Čtvrtek, 19. června 2025 - 09:45:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3727
Registrován: 4-2005
9_tr: na to se kouká s radostí, jaký rozdíl proti Brnu...
Vůbec se mi jihlavský přístup líbí. Máte parciály, ale drátuje se kvalitně a bohatě. Vznikne tak kompaktní síť kvalitního TTV, který určitě město nehýzdí. Jihlava se určitě netopí v penězích, přesto to jde.
1982 - 2022 40 let trolejbusů 14 Tr v Brně
Neděle, 20. července 2025 - 21:16:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7890
Registrován: 6-2005
Tak zase nějaký pokrok. Aktuálně se pracuje na navrácení a výstavbě troleje na ul. Žižkova. Začátek nepřerušeného drátu je na z. ul. Dvořákova, pokračuje do ul. Žižkova a končí u ČS ONO vytažená kuse do ul. Rantířovská, kam možná, někdy bude pokračovat. Sloupy tam jsou. Tímto řešením není na první pohled zřejmé, že u ČS ONO bude smyčka, ta se doplní až následně, včetně ostatních odbočení do všech plánovaných ulic.




Makrelu neumeješ.
Úterý, 22. července 2025 - 06:28:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7892
Registrován: 6-2005
Během včerejška vznikla smyčka na konci "drátů" u ONO.


Makrelu neumeješ.
Phd
Úterý, 22. července 2025 - 15:20:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 997
Registrován: 2-2007
9_tr:
"Během včerejška vznikla smyčka na konci "drátů" u ONO."

Mám z vás radost, kluci. Jste rychlí a šikovní. [happy] Čekal jsem, že tam ty troleje budou o trochu později.
Středa, 30. července 2025 - 12:51:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6343
Registrován: 9-2003
9_Tr: V Jihlavě máte taky strach z umístění troleje více do vnitřní strany oblouku?

Mimochodem, mám na vás insidery dotaz: Nediskutuje tedy nějaký brněnský dráteník? Rád bych analyzoval myšlenkové postupy, které vedou ke tvorbě takových trolejářských zrůdností, jakými je celý Šalingrad přecpán [rofl].
NOBLE BRICKS
Pátek, 01. srpna 2025 - 17:13:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7904
Registrován: 6-2005
S499: nemáme s tím problém, ale oblouk se tvoří tak, aby:
1. byl umístěn správně vůči jízdní stopě.
2. respektoval dopravní předpisy (tj. i ty silniční)
3. zohlednil prostorové možnosti konkrétního místa a prostorovou náročnost armatur. (Ano, už teď nám vznikl jeden ne úplně dobře řešený bod, který asi bude zdrojem problémů. Ale hodnocení je možné provést až po úplném dokončení stavby a pak nastane dohadování, kdo má v daném sporu "pravdu")
4. umožnil co nejvyšší možnou bezpečnou rychlost i s ohledem na opotřebení armatur.

A když to všechno aplikuješ na nějaké konkrétní místo, tak mnohdy zjistíš, že z nějakého bodu musíš slevit, vyjma bodu 2, který nelze vynechat.

Na otázku č. 2 neznám odpověď, dle všeho ne, ale asi to čtou. Odpověď by mne taky dost zajímala, co je staré 30 let, tak tam prakticky není problém. Ale základní problém je už v projekci, kdy např. pod Tn je podepsaný nějaký ing. Kamarád ze SUDOPu a už na projektu jsou vidět faktické chyby, kdy nejsou respektována nejen pravidla montáže jednotlivých komponentů, ale i pravidla pro řešení některých situací (původně tam měl být podvěs, což se asi během stavby změnilo, ale i tak tam dokázal navrhnout něco, co vlastně není ani v tom podvěsu). Samotná realizace je už jen třešnička na dortu. Např. zrovna na tom Tomkáči lze najít 2 místa, kde si sami na sebe udělali úplně zbytečně past s teoreticky až smrtelnými následky při malé chybě, přitom stejné řešení se používá úplně běžně, jen jinak namontované...
Makrelu neumeješ.
Phd
Sobota, 02. srpna 2025 - 08:30:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 998
Registrován: 2-2007
S4991023:
"9_Tr: V Jihlavě máte taky strach z umístění troleje více do vnitřní strany oblouku?"

Kam tím míříš? Osobně se je snažím navrhovat tak, aby sběrače opisovaly menší kružnici, než je trajektorie trolejbusu, ale jsou místa, kde mám rozpor. Navíc např. v Teplicích jsem to na některých místech přehnal a byl jsem nucen posunout stopy mimo chodník.

S4991023:
"Mimochodem, mám na vás insidery dotaz: Nediskutuje tedy nějaký brněnský dráteník? Rád bych analyzoval myšlenkové postupy, které vedou ke tvorbě takových trolejářských zrůdností, jakými je celý Šalingrad přecpán [rofl]."

Ačkoliv jsem s některými dráteníky osobně při zpracování a realizaci projektu mluvil, kloudné slovo jsem z nich nedostal. [lol] Bude to možná systémový problém, se kterým zatím nikdo není schopný hnout. Jak píše 9 tr, je to hlavně o projekci. A co nezvorá projekce, zvorá zase montér. V Brně je to kombinace obojího. Ale fakticky to začíná už při zadání soutěže, kdy takový člověk soutěž vyhraje a navrhuje stopy podle svého uvážení a nestojí o zpětnou vazbu. Nečekám, že se za mnou připlazí a řekne, že chce navrhnout trolejové vedení tak, jak skutečně vypadat má, ale nějakou sebereflexi a pochopení, jak se to dělá jinde, by to chtělo.
Sobota, 02. srpna 2025 - 19:05:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3738
Registrován: 4-2005
Phd: hezky jsi to napsal, nejvíce je mi v Brně líto nových věcí viz Tomkáč apod. Když teď vidím od kolegy 9_tr Jihlavu, fakt závidím a to není poprvé. V Brně je hnusné vesměs i šalinové vedení, ale tam to tak funkčně není znát. Prostě TV železniční/tram/trajf může být pěkné, rád bych se toho dočkal i v Brně.
1982 - 2022 40 let trolejbusů 14 Tr v Brně
Neděle, 03. srpna 2025 - 10:51:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6352
Registrován: 9-2003
9Tr/Phd: Dotaz beru zpět, špatně jsem se podíval na fotku.
Šalingrad: Ptal jsem se proto, že mi jeden pán, dnes už penzionovaný, říkal, že jim kdysi na Sdružení DP prezentovali ty zvrhlosti s tím, že "takhle se to má delat". Takže zjevně alespoň část z nich si fakt myslí, že to dělají správně a všichni ostatní jsou blbci.
NOBLE BRICKS
Pondělí, 04. srpna 2025 - 22:03:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7905
Registrován: 6-2005
S499: nemohl bys, i přes SZ poslat alespoň počáteční písmeno z příjmení, jestli myslíme toho samého, prosím?
Makrelu neumeješ.
Čtvrtek, 14. srpna 2025 - 21:23:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7909
Registrován: 6-2005
Postup prací v Jihlavě na Žižkově ulici. Zejména výhybky dostávají finální podobu.




Makrelu neumeješ.
Čtvrtek, 14. srpna 2025 - 21:35:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7910
Registrován: 6-2005
A pokračování, dále to budou ulice Dvořákova a Seifertova a doasné ukončení na ul. Hradební



Makrelu neumeješ.
Phd
Čtvrtek, 14. srpna 2025 - 21:51:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 999
Registrován: 2-2007
9_tr:
"A pokračování, dále to budou ulice Dvořákova a Seifertova a dočasné ukončení na ul. Hradební"

Moc se mi to líbí, skvělá práce! [ok]
Byly nějaké potíže? Vycházelo všechno tak, jak má?
Sobota, 16. srpna 2025 - 21:30:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7913
Registrován: 6-2005
No, tak potíže se objevují vždy a průběžně a je pak otázka, nakolik to je problém realizace a nakolik projekce. Některé věci se mně nelíbí a čekal jsem, že budou upraveny dle skutečného stavu, jde zejména o vedení stopy nad vozovkou. Někde může dělat problém odstavené auto apod.
Pak se ukazuje, že některá návěstidla mohou být blbě viditelná, protože slunce a tak, ale to se musí za provozou vychytat.
Ale to se snad do začátku provozu podaří vyladit.
Makrelu neumeješ.
Phd
Neděle, 17. srpna 2025 - 18:32:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1000
Registrován: 2-2007
9_tr:
"No, tak potíže se objevují vždy a průběžně a je pak otázka, nakolik to je problém realizace a nakolik projekce. Některé věci se mně nelíbí a čekal jsem, že budou upraveny dle skutečného stavu, jde zejména o vedení stopy nad vozovkou. Někde může dělat problém odstavené auto apod.
Pak se ukazuje, že některá návěstidla mohou být blbě viditelná, protože slunce a tak, ale to se musí za provozu vychytat.
Ale to se snad do začátku provozu podaří vyladit."

Měl jsem na mysli spíš něco, co se nepodařilo vychytat projekčně a jestli tam bylo nějaké nemilé překvapení. Během zpracování se to konzultovalo celkem dost.
Pondělí, 18. srpna 2025 - 06:35:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7914
Registrován: 6-2005
Asi moc ne, spíš jak se ukázal reálný stav podzemních sítí, jak se reálně postavilo aj.
Makrelu neumeješ.
Středa, 03. září 2025 - 15:15:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 854
Registrován: 8-2007
Novinkou v Jihlavě tento rok byla víkendová ZOO linka,na kterou byly nasazovány historické trolejbusy,v sobotu 30.8.2025 to byl konkrétně vůz 14 Tr10/6 OS ZHTA

Petrpes
Čtvrtek, 04. září 2025 - 14:05:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1009
Registrován: 8-2005
Byl jsem dnes využít MHD zdarma... 😁
‐ Ježek pivo i oběd pohoda...
- hlášení zastávek, jakoby to namlouval nějaký mentál 🙈
‐ viděl jsem trolejbus na 4, i autobusy na B a C
‐ ale co mě zaujalo, žádný z klimatizovaných vozů, v zásadě neklimatizuje. ⚠️



(Příspěvek byl editován uživatelem Petrpes .)
Fotky nejen piva zde ⤵️
https://www.instagram.com/petr.pes.novak/
Čtvrtek, 04. září 2025 - 19:03:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7915
Registrován: 6-2005
stavba na Žižkově ulici dokončena, byla provedena i 1. 9. zkušební jízda.

Aktuálně se dokončuje trolej na Tolstého, která je ale v režii firmy T-rail z Brna. Stejná firma dělala i Tomkovo nám. Jisté úpravy ještě proběhnou, aby vše odpovídalo místním zvyklostem.





(Příspěvek byl editován uživatelem 9 tr.)
Makrelu neumeješ.
Čtvrtek, 04. září 2025 - 20:01:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 558
Registrován: 3-2023
Hlavně aby to neodpovídalo brněnským zvyklostem [lol]
Diferák
Čtvrtek, 04. září 2025 - 20:34:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 315
Registrován: 12-2012
OndraS: No v porovnání s tímto...


... to opravdu není moc hezká podívaná. [uhoh]
ŠKODA OSTROV s.r.o
Dolní Žďár 43
363 29 OSTROV
Česká Republika
Čtvrtek, 04. září 2025 - 20:57:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1096
Registrován: 1-2004
Bylo by možné po dokončení prací postnout aktuální mapku sítě linkového i čistě provozního vedení?
Děkuji.
Pátek, 05. září 2025 - 15:51:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7916
Registrován: 6-2005
Linkové zůstává, aktuálně, nezměněno
Makrelu neumeješ.