Diskuse » Autobusy a trolejbusy » Autobusy v Praze « předcházející | další »

Autobusy v Praze

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   diskuse  posl. autor příspěvků  stran  posl. příspěvek
Archivy starších příspěvků  zobrazit všechny (64)   
 
Předchozí roky: 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006
Archiv diskuse Autobusy v Praze do 13. 1. 2020 vlacky 60 13. 1. 2020 10:47
Archiv diskuse Autobusy v Praze do 18. 2. 2020 Paes 60 18. 2. 2020 10:17
Archiv diskuse Autobusy v Praze do 09. 3. 2020 nereg.pozorovatel 60 09. 3. 2020 11:11
Archiv diskuse Autobusy v Praze do 08. 4. 2020 Zelený Solaris 60 08. 4. 2020 19:35
Archiv diskuse Autobusy v Praze do 23. 4. 2020 Omh 60 23. 4. 2020 11:56
Archiv diskuse Autobusy v Praze do 15. 5. 2020 pozorovatel.vlákna 60 15. 5. 2020 00:49
Archiv diskuse Autobusy v Praze do 15. 6. 2020 Houmr 60 15. 6. 2020 06:24
Archiv diskuse Autobusy v Praze do 09. 7. 2020 Emil Švec 60 09. 7. 2020 17:16
Archiv diskuse Autobusy v Praze do 04. 8. 2020 Vantju 60 04. 8. 2020 20:48
Archiv diskuse Autobusy v Praze do 29. 8. 2020 Vantju 60 29. 8. 2020 23:50
Archiv diskuse Autobusy v Praze do 16. 10. 2020 Emil_Šotouš 60 16. 10. 2020 22:11
Archiv diskuse Autobusy v Praze do 16. 11. 2020 HMO 60 16. 11. 2020 20:32
Archiv diskuse Autobusy v Praze do 05. 12. 2020 Paes 60 05. 12. 2020 16:20
Archiv diskuse Autobusy v Praze do 08. 1. 2021 GEOROS 60 08. 1. 2021 15:03
Archiv diskuse Autobusy v Praze do 03. 2. 2021 Jahu 60 03. 2. 2021 19:53
Archiv diskuse Autobusy v Praze do 22. 3. 2021 yardam 60 22. 3. 2021 15:20
Archiv diskuse Autobusy v Praze do 11. 4. 2021 Slyda 60 11. 4. 2021 22:43
Archiv diskuse Autobusy v Praze do 23. 5. 2021 Paes 60 23. 5. 2021 02:28
Archiv diskuse Autobusy v Praze do 13. 7. 2021 Petr_k 60 13. 7. 2021 12:10
Archiv diskuse Autobusy v Praze do 01. 11. 2021 hjguzf 60 01. 11. 2021 23:15
Archiv diskuse Autobusy v Praze do 07. 12. 2021 Garfield 60 07. 12. 2021 21:52
Archiv diskuse Autobusy v Praze do 01. 1. 2022 Slyda 60 01. 1. 2022 17:07
Archiv diskuse Autobusy v Praze do 05. 2. 2022 KarelNetman 60 05. 2. 2022 08:37
Archiv diskuse Autobusy v Praze do 26. 2. 2022 Dj_tiësto 60 26. 2. 2022 13:31
Archiv diskuse Autobusy v Praze do 26. 4. 2022 Pavel fanda 60 26. 4. 2022 13:10
Archiv diskuse Autobusy v Praze do 02. 6. 2022 Jahu 60 02. 6. 2022 12:55
Archiv diskuse Autobusy v Praze do 22. 7. 2022 Jaroslav_T 60 22. 7. 2022 23:33
Archiv diskuse Autobusy v Praze do 19. 8. 2022 Pajzák 60 19. 8. 2022 13:08
Archiv diskuse Autobusy v Praze do 22. 9. 2022 Dj_tiësto 60 22. 9. 2022 13:08
Archiv diskuse Autobusy v Praze do 07. 10. 2022 Pajzák 60 07. 10. 2022 09:56
Archiv diskuse Autobusy v Praze do 31. 10. 2022 Fricoolinek 60 31. 10. 2022 23:19
Archiv diskuse Autobusy v Praze do 29. 11. 2022 DjDD 60 29. 11. 2022 12:08
Archiv diskuse Autobusy v Praze do 07. 1. 2023 Petr_k 60 07. 1. 2023 23:43
Archiv diskuse Autobusy v Praze do 15. 2. 2023 Prox 60 15. 2. 2023 11:03
Archiv diskuse Autobusy v Praze do 03. 3. 2023 Prox 60 03. 3. 2023 16:16
Archiv diskuse Autobusy v Praze do 26. 4. 2023 Pavluscha 60 26. 4. 2023 18:25
Archiv diskuse Autobusy v Praze do 27. 6. 2023 photos_dpmo 60 27. 6. 2023 22:21
Archiv diskuse Autobusy v Praze do 03. 8. 2023 Paes 60 03. 8. 2023 09:31
Archiv diskuse Autobusy v Praze do 13. 9. 2023 Marek_kubík 60 13. 9. 2023 18:39
Archiv diskuse Autobusy v Praze do 11. 10. 2023 Daarzyn67 60 11. 10. 2023 21:51
Archiv diskuse Autobusy v Praze do 03. 11. 2023 kuba_janotka 60 03. 11. 2023 19:42
Archiv diskuse Autobusy v Praze do 16. 1. 2024 Kejvačka 60 16. 1. 2024 07:10
Archiv diskuse Autobusy v Praze do 26. 2. 2024 Kejvačka 60 26. 2. 2024 11:43
Archiv diskuse Autobusy v Praze do 01. 4. 2024 Kejvačka 60 01. 4. 2024 14:37
Archiv diskuse Autobusy v Praze do 19. 4. 2024 Gabuliatko 60 19. 4. 2024 11:52
Archiv diskuse Autobusy v Praze do 10. 5. 2024 Petr_k 60 10. 5. 2024 12:16
Archiv diskuse Autobusy v Praze do 12. 6. 2024 Jirka 60 12. 6. 2024 16:30
Archiv diskuse Autobusy v Praze do 26. 6. 2024 Petr_k 60 26. 6. 2024 09:23
Archiv diskuse Autobusy v Praze do 11. 7. 2024 Smasska 60 11. 7. 2024 18:23
Archiv diskuse Autobusy v Praze do 13. 8. 2024 George 60 13. 8. 2024 08:35
Archiv diskuse Autobusy v Praze do 25. 9. 2024 Adalbertinum 60 25. 9. 2024 12:58
Archiv diskuse Autobusy v Praze do 04. 11. 2024 pdk 60 04. 11. 2024 12:56
Archiv diskuse Autobusy v Praze do 24. 11. 2024 5735 60 24. 11. 2024 09:19
Archiv diskuse Autobusy v Praze do 09. 3. 2025 kubiqcz 60 09. 3. 2025 00:14
Archiv diskuse Autobusy v Praze do 27. 4. 2025 M250.0 60 27. 4. 2025 21:02
Archiv diskuse Autobusy v Praze do 02. 6. 2025 Kid 60 02. 6. 2025 15:26
Archiv diskuse Autobusy v Praze do 07. 7. 2025 Houmr 60 07. 7. 2025 12:49
Archiv diskuse Autobusy v Praze do 04. 9. 2025 Daarzyn67 60 04. 9. 2025 11:35
Archiv diskuse Autobusy v Praze do 11. 11. 2025 Petr_k 60 11. 11. 2025 19:09
Archiv diskuse Autobusy v Praze do 17. 12. 2025 Pechi 60 17. 12. 2025 12:48
Archiv diskuse Autobusy v Praze do 04. 2. 2026 Fricoolinek 60 04. 2. 2026 21:32
Archiv diskuse Autobusy v Praze do 14. 3. 2026 Nin 60 14. 3. 2026 18:04
Archiv diskuse Autobusy v Praze do 19. 4. 2026 kubiqcz 60 19. 4. 2026 12:16
Archiv diskuse Autobusy v Praze do 27. 5. 2026 Jon_pimmon 60 27. 5. 2026 16:28
   autor příspěvek
Petr_k
Středa, 27. května 2026 - 18:50:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14591
Registrován: 4-2003
Nebo nehodou. Teď je na 326 [wink]
DIE VERGELTUNGSAFFE!

Největší pí***iny na světě nepocházejí z konspirace, ale z do nebe volající pitomosti aktérů. (Jan Šatava)
Středa, 27. května 2026 - 19:49:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6436
Registrován: 12-2007
Mouser:
"Caracas:• ráno 84 minut (čili 84/6 = 14 pořadí), čemuž odpovídají obratové časy 5-10 minut v Dejvicích, 10-15 "
Politicky si myslím že to bude víc vyvatované, uvidíme.
Středa, 27. května 2026 - 20:40:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1196
Registrován: 4-2006
Gabuliatko: Zase ranní špička je kratší, a některá pořadí ani nestihnou dojet kolo během nejkratšího intervalu, takže pak ty pauzy jsou trochu delší. Ale je to samozřejmě možný, uvidíme.
[new] Transit Lab - přepravní průzkumy a příležitostný dopravní blog
Linkové vedení k Dvoreckému mostu není nic moc
Středa, 27. května 2026 - 22:42:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18538
Registrován: 5-2004
A jízdní doba tunelem je počítaná na tamních 70 nebo 50 co tam je každou chvíli?

Neboli bude při počítané padesátce a návěštěné 70 bus blokovat couráním pravý pruh a tvořit kolizní situace při jeho předjíždění nebo pojede a bude čekat za tunelem na zastávce do času když bude těch 70?

Případně bude jezdit z tunelu zpožděný pokud v něm padne 50? Ta se tam totiž vyskytuje značně náhodně kdykoli během dne.
Pajzák
Středa, 27. května 2026 - 22:52:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10221
Registrován: 6-2015
Zkusil sis někdy spočítat, o kolik dříve dorazí na další zastávku, pokud pojede 70 km/h místo 50 km/h? Možná tě překvapí, jak malý rozdíl to je.
Pátek, 29. května 2026 - 15:54:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6438
Registrován: 12-2007
Ještě že máme tu umělou inteligenci

O kolik déle pojede autobus 145 tunelem Blanka bude li rychlost 50 místo rychlosti 70?
Copilot said:
Vezmeme si reálnou délku tunelu:

Tunelový komplex Blanka má cca 5,5 km (≈ 5 502 m) (wikipedia)

Použijeme vztah: čas = vzdálenost / rychlost

Výpočet
Varianta 70 km/h - t 70 = 5,5/70=0,0786 h≈4,72 min
Varianta 50 km/h - t 50 = 5,5/50=0,11 h≈6,6 min

Rozdíl časů si jistě spočítáte za domácí úkol. [happy]
Miloš_jonák
Sobota, 30. května 2026 - 10:20:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 798
Registrován: 12-2007
Ale ona taková situace je třeba i u linek 300, 324, 399 do stoupání z Makotřas na Ruzyň s rozdílem, že rychlost neomezuje komunikace, ale vozidla, zatímco plynový SOR se plazí 65 km/h, MANy už to zvládnou vyjet i 90kou.
KarelNetman
Sobota, 30. května 2026 - 11:10:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19
Registrován: 3-2022
Kdysi byl na webu ČS Dopraváka článek, který zmiňoval rekordmana od SORu (u Stenbusu). Myslím, že tu budeme mít dalšího od MANu (u Polkostu).
Hybrid 1651 jezdí stabilně na 115/7, která přejíždí na noční 903 a jestli jsem správně sledoval mapu PID, tak se třeba o víkendu vůbec nepodívá do „garáže“.
Zachy
Pondělí, 01. června 2026 - 12:43:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 308
Registrován: 2-2004
Gabuliatko:
"Ještě že máme tu umělou inteligenci

O kolik déle pojede autobus 145 tunelem Blanka bude li rychlost 50 místo rychlosti 70?
Copilot said:
Vezmeme si reálnou délku tunelu:

Tunelový komplex Blanka má cca 5,5 km (≈ 5 502 m) (wikipedia)
..."

Ve skutečnosti pojede autobus 145 pouze Bubenečským tunelem (cca 3000 m), nikoliv celým tunelovým komplexem. Takže rozdíl jízdních dob bude daleko menší.
Pajzák
Pondělí, 01. června 2026 - 13:54:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10224
Registrován: 6-2015
Přesně tak, počítal jsem s 2900 metry a rozdíl je cca minutový. Tedy zanedbatelný rozdíl rovnající se jednomu intervalu na semaforu.
Pondělí, 01. června 2026 - 17:38:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 83
Registrován: 2-2020
Pořád se mluví o 145, že bude jezdit tunelem a začátek provozu je v létě. Co znamená léto, myslí se už 1.7. nebo až třeba 1.9.?
Zachy
Pondělí, 01. června 2026 - 22:35:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 309
Registrován: 2-2004
KL1385:
"Pořád se mluví o 145, že bude jezdit tunelem a začátek provozu je v létě. Co znamená léto, myslí se už 1.7. nebo až třeba 1.9.?"
V ofiko materiálech se píše od srpna.
Tučňák
Čtvrtek, 04. června 2026 - 11:43:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2181
Registrován: 6-2013
Co to včera bylo v Malešicích za smluvní jízdy historickými vozy? Nějaká delegace. [happy]
Jirka
Čtvrtek, 04. června 2026 - 22:31:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 888
Registrován: 5-2002
Nevím, ale včera a dnes jsem viděl před půl sedmou ráno zatahovat do g. Hostivař kloubovou sorku, která měla na panelech Dopravní podnik.... a v druhém řádku Zážitková turistika, nebo tak něco.
Jirka.
Petr_k
Čtvrtek, 04. června 2026 - 22:53:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14599
Registrován: 4-2003
Před půl sedmou ráno je ještě celkem brzo na to, aby se jednalo o řidičovinu (v duchu hesla kdybychom se z toho občas nezbláznili, tak z toho musíme úplně zbláznit), takže to asi fakt byla noční zážitková turistika v metru [wink][lol]
DIE VERGELTUNGSAFFE!

Největší pí***iny na světě nepocházejí z konspirace, ale z do nebe volající pitomosti aktérů. (Jan Šatava)
Pátek, 05. června 2026 - 09:59:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2743
Registrován: 4-2019
Výluka ulice Výstavní ve směru z centra bude platit jen do půlnoci ze 7. na 8.6. (původně do 15. ráno). Pak by tedy mohly následovat zbylé dvě etapy s jízdou v pravidelných trasách a omezením průjezdnosti východně od Exnárovy.
Pondělí, 08. června 2026 - 16:12:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 509
Registrován: 12-2007
Co to má ten nový urbanway za vyfikundaci na pravoboku pod prvním oknem? Takový černý výčnělek. Fotku bohužel nemám.

(Příspěvek byl editován uživatelem dakob.)
Pajzák
Pondělí, 08. června 2026 - 18:18:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10242
Registrován: 6-2015
Součást systému ADAS.
Petr_k
Úterý, 09. června 2026 - 00:07:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14600
Registrován: 4-2003
Konkrétně radom radaru hlídajícího mrtvý úhel. Mají to i poslední strýtveje, byť v drobet odlišném provedení

DIE VERGELTUNGSAFFE!

Největší pí***iny na světě nepocházejí z konspirace, ale z do nebe volající pitomosti aktérů. (Jan Šatava)
Úterý, 09. června 2026 - 10:34:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 510
Registrován: 12-2007
Díky za odpovědi. To je teda divný, že to nemají i na druhé straně.
Úterý, 09. června 2026 - 14:56:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 846
Registrován: 7-2007
Tipnul bych si, ze to bude souviset s chodci/cyklisty v mrtvem uhlu (takze nalevo muze byt radar ukryty pod karoserii)
Loxodonta urbana
Lc_736__c_954
Úterý, 09. června 2026 - 15:25:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6938
Registrován: 6-2006
Dakob:
"To je teda divný, že to nemají i na druhé straně."
Povinné je to zatím pouze na pravé straně, i vlevo to má třeba původně předváděcí vůz 1649.
Nový příspěvek
     
  Text příspěvku:

  Uživatelské jméno:
  Heslo:
  E-mail (volitelně):
  Přílohy:
  Volby: V příspěvku používám HTML kód
Odkazy (URL) v příspěvku automaticky aktivovat
  Akce:
, více zde.