| Diskuse » Autobusy a trolejbusy » Autobusy v Praze | « předcházející | další » |
Autobusy v Prazedolů |
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři |
| autor | příspěvek |
|---|---|
|
Petr_k
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 14591 Registrován: 4-2003 |
Nebo nehodou. Teď je na 326 ![]() Největší pí***iny na světě nepocházejí z konspirace, ale z do nebe volající pitomosti aktérů. (Jan Šatava) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6436 Registrován: 12-2007 |
"Caracas:• ráno 84 minut (čili 84/6 = 14 pořadí), čemuž odpovídají obratové časy 5-10 minut v Dejvicích, 10-15 " |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1196 Registrován: 4-2006 |
Gabuliatko: Zase ranní špička je kratší, a některá pořadí ani nestihnou dojet kolo během nejkratšího intervalu, takže pak ty pauzy jsou trochu delší. Ale je to samozřejmě možný, uvidíme. Transit Lab - přepravní průzkumy a příležitostný dopravní blog Linkové vedení k Dvoreckému mostu není nic moc |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 18538 Registrován: 5-2004 |
A jízdní doba tunelem je počítaná na tamních 70 nebo 50 co tam je každou chvíli? Neboli bude při počítané padesátce a návěštěné 70 bus blokovat couráním pravý pruh a tvořit kolizní situace při jeho předjíždění nebo pojede a bude čekat za tunelem na zastávce do času když bude těch 70? Případně bude jezdit z tunelu zpožděný pokud v něm padne 50? Ta se tam totiž vyskytuje značně náhodně kdykoli během dne. |
|
Pajzák
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10221 Registrován: 6-2015 |
Zkusil sis někdy spočítat, o kolik dříve dorazí na další zastávku, pokud pojede 70 km/h místo 50 km/h? Možná tě překvapí, jak malý rozdíl to je. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6438 Registrován: 12-2007 |
Ještě že máme tu umělou inteligenci O kolik déle pojede autobus 145 tunelem Blanka bude li rychlost 50 místo rychlosti 70? Copilot said: Vezmeme si reálnou délku tunelu: Tunelový komplex Blanka má cca 5,5 km (≈ 5 502 m) (wikipedia) Použijeme vztah: čas = vzdálenost / rychlost Výpočet Varianta 70 km/h - t 70 = 5,5/70=0,0786 h≈4,72 min Varianta 50 km/h - t 50 = 5,5/50=0,11 h≈6,6 min Rozdíl časů si jistě spočítáte za domácí úkol. ![]() |
|
Miloš_jonák
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 798 Registrován: 12-2007 |
Ale ona taková situace je třeba i u linek 300, 324, 399 do stoupání z Makotřas na Ruzyň s rozdílem, že rychlost neomezuje komunikace, ale vozidla, zatímco plynový SOR se plazí 65 km/h, MANy už to zvládnou vyjet i 90kou. |
|
KarelNetman
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 19 Registrován: 3-2022 |
Kdysi byl na webu ČS Dopraváka článek, který zmiňoval rekordmana od SORu (u Stenbusu). Myslím, že tu budeme mít dalšího od MANu (u Polkostu). Hybrid 1651 jezdí stabilně na 115/7, která přejíždí na noční 903 a jestli jsem správně sledoval mapu PID, tak se třeba o víkendu vůbec nepodívá do „garáže“. |
|
Zachy
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 308 Registrován: 2-2004 |
"Ještě že máme tu umělou inteligenci O kolik déle pojede autobus 145 tunelem Blanka bude li rychlost 50 místo rychlosti 70? Copilot said: Vezmeme si reálnou délku tunelu: Tunelový komplex Blanka má cca 5,5 km (≈ 5 502 m) (wikipedia) ..." Ve skutečnosti pojede autobus 145 pouze Bubenečským tunelem (cca 3000 m), nikoliv celým tunelovým komplexem. Takže rozdíl jízdních dob bude daleko menší. |
|
Pajzák
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10224 Registrován: 6-2015 |
Přesně tak, počítal jsem s 2900 metry a rozdíl je cca minutový. Tedy zanedbatelný rozdíl rovnající se jednomu intervalu na semaforu. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 83 Registrován: 2-2020 |
Pořád se mluví o 145, že bude jezdit tunelem a začátek provozu je v létě. Co znamená léto, myslí se už 1.7. nebo až třeba 1.9.? |
|
Zachy
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 309 Registrován: 2-2004 |
"Pořád se mluví o 145, že bude jezdit tunelem a začátek provozu je v létě. Co znamená léto, myslí se už 1.7. nebo až třeba 1.9.?" |
|
Tučňák
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2181 Registrován: 6-2013 |
Co to včera bylo v Malešicích za smluvní jízdy historickými vozy? Nějaká delegace. |
|
Jirka
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 888 Registrován: 5-2002 |
Nevím, ale včera a dnes jsem viděl před půl sedmou ráno zatahovat do g. Hostivař kloubovou sorku, která měla na panelech Dopravní podnik.... a v druhém řádku Zážitková turistika, nebo tak něco.
Jirka.
|
|
Petr_k
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 14599 Registrován: 4-2003 |
Před půl sedmou ráno je ještě celkem brzo na to, aby se jednalo o řidičovinu (v duchu hesla kdybychom se z toho občas nezbláznili, tak z toho musíme úplně zbláznit), takže to asi fakt byla noční zážitková turistika v metru ![]() ![]() Největší pí***iny na světě nepocházejí z konspirace, ale z do nebe volající pitomosti aktérů. (Jan Šatava) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2743 Registrován: 4-2019 |
Výluka ulice Výstavní ve směru z centra bude platit jen do půlnoci ze 7. na 8.6. (původně do 15. ráno). Pak by tedy mohly následovat zbylé dvě etapy s jízdou v pravidelných trasách a omezením průjezdnosti východně od Exnárovy. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 509 Registrován: 12-2007 |
Co to má ten nový urbanway za vyfikundaci na pravoboku pod prvním oknem? Takový černý výčnělek. Fotku bohužel nemám. (Příspěvek byl editován uživatelem dakob.) |
|
Pajzák
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10242 Registrován: 6-2015 |
Součást systému ADAS. |
|
Petr_k
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 14600 Registrován: 4-2003 |
Konkrétně radom radaru hlídajícího mrtvý úhel. Mají to i poslední strýtveje, byť v drobet odlišném provedení Největší pí***iny na světě nepocházejí z konspirace, ale z do nebe volající pitomosti aktérů. (Jan Šatava) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 510 Registrován: 12-2007 |
Díky za odpovědi. To je teda divný, že to nemají i na druhé straně. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 846 Registrován: 7-2007 |
Tipnul bych si, ze to bude souviset s chodci/cyklisty v mrtvem uhlu (takze nalevo muze byt radar ukryty pod karoserii)
Loxodonta urbana
|
|
Lc_736__c_954
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6938 Registrován: 6-2006 |
Povinné je to zatím pouze na pravé straně, i vlevo to má třeba původně předváděcí vůz 1649. |