Diskuse » Autobusy a trolejbusy » Trolejbusy a autobusy v Teplicích » Archiv diskuse Trolejbusy a autobusy v Teplicích do 01. 5. 2021 « předcházející | další »

Archiv diskuse Trolejbusy a autobusy v Teplicích do 01. 5. 2021

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Sobota, 09. ledna 2021 - 11:24:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 153
Registrován: 9-2005
Tak to už je jiná [happy] No já mám pocit, že v tom 88 byly už obloukové s imbusama a do roviny v 89, možná ta výměna spočívala i v tom, že ta vahadla byla na šroub. Ale to by musel říct někdo, kdo to tehdy dělal. Teď už jí tam vidím, ale vidíš ty sám, že tam také před tím nebyla a šlo to :D

(Příspěvek byl editován uživatelem storm_ice.)
Sobota, 09. ledna 2021 - 20:57:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6400
Registrován: 6-2005
Storm: elektrobus taky má jednoduchou izolaci a jezdí, že... Nejde o to, že by to nešlo, ale bezpečnost, že.
Makrelu neumeješ.
Neděle, 10. ledna 2021 - 16:41:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 155
Registrován: 9-2005
Však o tom se celou dobu bavíme, že se prostě přivřely oči. Nevím jak dlouho to bylo u vás, ale pokud to měly i výložníky v Trnovanech a na Somet, tak se to tam blížilo k 10 letům. Asi proto to pak komplet vyměnili.
Neděle, 10. ledna 2021 - 17:30:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6402
Registrován: 6-2005
Asi 2 roky, od výstavby nové trati v r. 2017. Před tím tam byl tento stav rok 2011
a když se podíváš na ten další, tak je tam ještě dochovaný stav z roku 1958, teda částečně.

(Příspěvek byl editován uživatelem 9 tr.)
Makrelu neumeješ.
Neděle, 10. ledna 2021 - 19:24:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 157
Registrován: 9-2005
U nás byly poslední s tím starým provedením na trati do Novosedlic, Trnovany a Somet měly už pružné závěsy s vahadlama na Anger si jistý nejsem. A myslím, že před tím na trati k Újezdečku, tam se ale dělala rekonstrukce snad v 91, tam snad byly na laně také pevné závěsy. Jinak koukal jsem na ta vahadla, ale jak je pořád hnusně, tak to jde vidět blbě, ale na šroub to asi je. Jak je to uchycené z druhé strany, no chce to až bude lepší světlo, což je teď v zimě problém, ale snad si na to dráťáci nevzpomenou a nevymění to, hned bych to bral jako suvenýr. Jinak jsem koukal, že trolej vypadla částečně i z klasické svorky do roviny u M.Sálů (se šroubama). Tak že by to dělaly ty šrouby opravdu nebo prostě nekvalitní provedení části na uchycení drátu? Ono podle fotky je ta drážka dost slabá, asi se to nedalo utáhnout tak jako imbus.
Středa, 13. ledna 2021 - 15:13:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 98
Registrován: 1-2011


Je hezké, že se nakupují parciální trolejbusy, že se staví nepotřebná trať kolem Kauflandu, kde dnes už stejně jezdí parciály na Anger, skutečné problémy panu Čížemu unikají. V roce 2021 v době pandemie si stále řidiči nemohou na konečné umýt ruce po WC teplou vodou, použít dezinfekci, použít například mikrovlnku, varnou konvici. A není to problém firmy, ale města, které zakázalo tepelné spotřebiče. Okolní města mají zázemí pro řidiče v základním rozsahu skoro na každé konečné. Za pana Čížeho dochází k postupné devastaci dopravy v Teplicích salámovou metodou. Prodlužování intervalů, špatné zázemí, město se odmítá podílet na opravách vlastního majetku - viz. např. vůz 220.
Za normálních okolností by se osoba jako Číže k této pozici nedostal. Pochybuju, že by se osoba bez patřičného vzdělání a praxe dostala na tuto pozici bez rodinných vazeb na magistrátě.
Už jen z úcty k panu Kuberovi by se na takové místo neměl dostat člověk, co se bezmyšlenkovitě chlubí, že bude ředitel městského dopravního podniku a bude rozhazovat peníze za šotoušoviny jako trať na Jana Koziny v době pořizování parciálů.
Středa, 13. ledna 2021 - 16:40:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3494
Registrován: 3-2004
Tak kydat on umí každej, obzvláště pod přezdívkou a na K-reportu, kde to ostatně již má jistou tradici, že. [happy] Obzvláště pasáž o nějaké rodinné tlačence není ničím jiným než standardní maločlověkovskou pomlouvačskou žumpou a na DOPRAVNÍM fóru nemá co dělat.

Čili k dopravě. Ty tratě jsou nepotřebné, protože jste se vy osobně rozhodl? Ty tratě se plánují léta letoucí a je jedině dobře, že se na ně podařilo sehnat dotace a budou v rámci ekologizace dopravy v Teplicích elektrifikovány. Trošku se nám dopravním prostorem rozlézá představa, že parciální trolejbus je jakýmsi všespásným univerzálem, který zvládne neuvěřitelné věci, ale fyziku, jak víme, neočůráme. Protože parciální trolejbus je pořád především trolejbus, baterie mají kapacitu i životnost omezenou, musí se dobíjet a tvoří významnou mrtvou váhu. Je to doplněk. Pokud tedy Teplice chtějí (a ony chtějí, což je obdivuhodné) stoprocentně elektrifikovat veřejnou dopravu a jezdit parciálními trolejbusy do okolních obcí, ony trolejbusy musí po městě jezdit co nejvíce pod trolejemi. Aby se stíhaly nabít, vybíjely se co nejméně a neprostály většinu svých výkonů někde na konečných. Tedy - čím více mají trolejbusy (byť v rámci třeba hodinových intervalů) jezdit na baterky za hranicí města, tím více drátů je potřeba ve městě (v místech, kde se jezdí v řádu desítek minut). Opačně by to byl nesmysl.

Nebudu naivně razit myšlenku, že je v Teplicích vše skvělé, ten provoz to má a bude mít těžké, formát celé spolupráce podniku, města a soukromé firmy má hromadu nevýhod, které se chtě nechtě musí někde projevovat (při vší úctě ke Kuberovi...), právě proto mi ale přijde velmi důležité, že se někdo snaží o rozvoj elektrické trakce. Obzvláště ve skromných podmínkách města, kde to ještě velmi nedávno vypadalo na její mohutný útlum.

Ale taková mnohdy už je, nechápu proč, komunita kolem dopravy. Úspěch se neodpouští, spolupráce je nepřijatelná, pomluva je základem lidských vztahů. Nikdy jsem tomu nerozuměl, nerozumím tomu a rozumět tomu nikdy nebudu. Ozývat se proti tomu ale budu - osobní invektivy jsou fuj a nepatří sem. [kladivo]
Středa, 13. ledna 2021 - 20:38:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 99
Registrován: 1-2011
Jediného úspěchu, kterého Číže dosáhl je rozvrat a chaos MHD v Teplicích. Zatím nic, kromě šotoušovin nedokázal. Podmínky pro provoz jsou za Čížeho nejhorší. Krátký jízdní doby, který se nedají stíhat - na konečnou dojede i sebešikovnější řidič alespoň se třema minutama zpoždění, údržba majetku je katastrofální, zázemí pro řidiče na konečných připomíná zákopový bunkry z II. světový.
Číže je neschopnej dosazenej synáček od maminky z magistrátu. To je všeobecně známej fakt. Dopravě nerozumí, jen se chce zviditelnit.
Středa, 13. ledna 2021 - 22:14:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1
Registrován: 1-2021
Pane Husáku, Milane, předpokládám,

dovolte mi se vyjádřit k Vašim hřejivým slovům o mé osobě.

1. Předně děkuji uživateli Ústečák za skvělou oponenturu ve věci stavby nových úseků TT v Trnovanech a problematice provozu parciálních trolejbusů obecně.

2. Je bohužel nepříjemnou pravdou, že 4 ze 6 sociálních zařízení zatím nedisponuje teplou vodou. Věřím, že se během letošního roku najde prostor, a zejména finance, aby se alespoň provizorně bojlery do zmíněných sociálek doplnili. Nicméně všechny ostatní věci opravdu nejsou otázkou města, nýbrž nájemce těchto zařízení, tj. Vašeho zaměstnavatele. U něho reklamujte chybějící desinfekci a elektrospotřebiče. Informace o tom, že město zakázalo tepelné spotřebiče v těchto zařízeních je opravdu směšná a nepravdivá, ale jestli trváte na opaku, tak Vás vyzývám k doložení nějakého konkrétního důkazu (v plné verzi, tzn. aby bylo vidět, že něco takového napsal někdo z města, vaše vnitropodnikové povídačky opravdu jako důkaz nestačí). To, že vyfotíte špinavá okna spíše vypovídá o kvalitě úklidu ze strany nájemce.

3. Vůz 220 - pokud má daný vůz nějaký zásadní problém, tak by nás o tomto faktu měl nájemce oficiálně informovat (což se samozřejmě do dnešního dne nestalo), abychom mohli situaci nějak společně řešit.

4. Má osoba - pokud máte za to, že jsem za svých skoro 5 let, které již tuto pozici vykonávám, nic pozitivního neudělal, nemám problém zaslat soupis věcí (investičního charakteru), které kromě běžné administrativy, vykonám. Ale asi máte pravdu, mí předchůdci, kteří kromě nákupu nových vozů nedělali v investičním směru nic a samotný provoz je vůbec nezajímal, byli asi lepší. A poznámky o ostatních členech mé rodiny jsou opravdu pod úroveň jakékoliv svéprávné lidské bytosti.

5. Provoz - ano, netvrdím, že je vše úžasné, ale pracujeme na tom, aby se to do budoucna zlepšilo. Konkrétně ale jízdní doby jsou +- pořád stejné a prodloužení intervalu z 24 na 30 minut byl spíše pragmatický krok, po kterém volali i někteří cestující (časy odjezdů se jim při 30 minutách lépe pamatují).

Na závěr bych si dovolil podotknout, že by bylo spíše vhodné, abyste si nejdříve uklidil před svým prahem a soustředil se pořádně na výkon svého zaměstnání, dispečink je opravdu nejslabším článkem současného dopravce MHD Teplice. Zároveň Vás vyzývám, abyste své problémy se mnou řešil osobně face to face. Kdy a kde mne naleznete jistě víte. Ale obávám se, že to nehrozí.

Zpětně poměrně lituji, že jsem se s Vámi vůbec kdy na téma budoucnosti MHD Teplice bavil. Byla to očividně chyba, ale asi mi to patří. Bohužel má informační otevřenost je někdy na škodu.

Hezký zbytek dne Vám, ale zejména všem slušným a soudným lidem.

S pozdravem, Jakub Číže
Čtvrtek, 14. ledna 2021 - 05:48:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6407
Registrován: 6-2005
Soudruhu prezidente, že na sociálce není teplá voda je mrzuté, ale nám projektant na nové vystavěnou dal na záchod studenou taky, v roce 2017, prosím.
Fotky předmětného zařízení ukazují více na zanedbání úklidu (který se u nás mírně zlepšil po velkém řevu, že ani pavučiny není dotyčný schopen zamést 1 za rok). Okno je evidentně nové, výmalba též. Zkusil jste se podívat do jiných měst na stav sociálek? Jsou bohatší DP a jejich sociálky jsou velice"líbivé" a milovníci tezkeho retro si přijdou na své...
Také nemáme na konečných mikrovlnky a tiše tak závidím Brnu, kde mám ve velké míře si jídlo ohřát. Ale ruku na srdce, jak dlouho by tam ta mikrovlnka vydržela,než by ji někdo odnesl?
Svého času konvice nebyla ani standardem u nás, to je tak 4 roky zpět. Před tím to byly na 2 konečných vždy nějaké které někdo doma rušil, pak se kolega nasr.. a za své koupil, nechal účtenku a kdo chtěl, dal mu příspěvek. Následně se podařilo přesvědčit zaměstnavatele (tj. DP, ne město), že koupil hromadně x konvic.

Dlouho sleduji trolejbusová DP a ukazuje se jedno. Podle toho, kdo sedí na radnici, tak provoz vypadá. Teplice se aktuálně řadí mezi nejlepší provozy, které mají nějakou smysluplnou vizi a něco pro to dělají. Nebo se Vám líbí Chomutov, který stagnuje? Ústí, kde se jen mluví a nic nedělá? Most, kde autobusy jezdí jednou za uherský rok?

Zjistěte si důkladně jak se ty baterie chovají a co je potřeba, resp. co udělat, aby byl jejich provoz co nejefektivnější. Kolik stojí a jakou mají životnost, kolik stojí trolejbusová trať a jakou ta má životnost, to třeba víte, když tak hezky kritizujete? Napřed si zjistěte reálná fakta, ne co říkají politici a pak kritizujte. Vy si snad myslíte,že na výměnu baterek bude dotace? Dotace je ke zlepšení současného stavu, ale jeho udržení je už na každém zvlášť. Pan Číže je jeden z mála lidi, co mohou něco ovlivnit a co o své práci opravdu přemýšlí v delším horizontu, než je volební období. Měl jsem třeba pár návrhů na zlepšení, ale p. Číže je většinou reálnými a hlavně logickým argumenty zamítl a bylo vidět že i jeho to napadlo, ale prostě byly skutečnosti, které mně známé nebyly a ty celý nápad posouvaly do jiného světla. Nikdy jsem ale neslyšel, u nás tolik oblíbenou větu:"To se takhle nikdy nedělalo".

(Příspěvek byl editován uživatelem 9 tr.)
Makrelu neumeješ.
Čtvrtek, 14. ledna 2021 - 10:19:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2089
Registrován: 9-2007
K těm konvicím, v dávných dobách to u nás na sociálkách došlo tak daleko, že v konvici byla vyvrtána dírka, ve výšce tak, aby se tam vešla voda jen na jedno kafe a teprve pak ji snad nikdo domů neodnesl.
Paia
Čtvrtek, 14. ledna 2021 - 17:09:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 40
Registrován: 5-2011
uživatel Husák není Milan Husák, ten o tom postu vůbec nic neví...
Pátek, 15. ledna 2021 - 16:30:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1694
Registrován: 11-2007
Jen bych se zeptal, špičkový interval 24 minut už není v plánu obnovit? (nemyslím to zle 😊
Pátek, 15. ledna 2021 - 23:10:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 210
Registrován: 10-2010
Odpověď na Vaši otázku neznám. Ale interval 30 minut je jednoznačně lepší pro zapamatovatelnost. Navíc umožňuje zajištění pravidelných přestupních vazeb na krajskou vlakovou nebo autobusovou dopravu jezdící v 30/60 min taktu. Krajská doprava se silně podílí na obslužnosti města, takže pokud interval umožní vytvořit lepší proklady mezi linkami MHD a kraje, tím lépe.

(Příspěvek byl editován uživatelem Kolja.)

(Příspěvek byl editován uživatelem Kolja.)
Fandaprudič
Sobota, 16. ledna 2021 - 07:06:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2910
Registrován: 3-2009
On ten interval 24 je fakt takový Teplický specifikum. A jestli nejsou prachy na 15 nebo 20, ať to fakt radší jezdí po 30.
Paia
Sobota, 16. ledna 2021 - 09:15:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 41
Registrován: 5-2011
Kolja:
"Odpověď na Vaši otázku neznám. Ale interval 30 minut je jednoznačně lepší pro zapamatovatelnost. Navíc umožňuje zajištění pravidelných přestupních vazeb na krajskou vlakovou nebo autobusovou dopravu jezdící v 30/60 min taktu. Krajská doprava se silně podílí na obslužnosti města, takže pokud interval umožní vytvořit lepší proklady mezi linkami MHD a kraje, tím lépe. "

Mno, proklady ale opravdu proklady, ne jako teď, kdy se regulelně dle JŘ v jedný minutě cpou do zastávek 2 krajský patnáctimetry (co mezi sídlištěm a policií jedou za sebou a ještě na sebe na nádraží čekaj) a buď se nevejdou za městskej vůz nebo se ten městskej nevejde za ně a navzájem se tak zdržujeme, obzvlášť, když se chce vézt někdo se složitějším odbavováním (jízdenka do atypickýho cíle, multilístek, dobíjení BČK, koupě časovýho kuponu) nebo 4 z 5 vytrvale šeptající cosi do roušky, že na ně musím na každýho 4x řvát "COŽE??? NAHLAS!!!"
Sobota, 16. ledna 2021 - 09:22:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1695
Registrován: 11-2007
Tak on ten interval 24 minut v souběhu udělá minut 8, tak to už zas vypadá jinak. Mimochodem, jak se nasazují klouby a patnáctimetry, na které linky? Na trhačky, nebo na celodenní, či do 18.hod?
Paia
Sobota, 16. ledna 2021 - 09:26:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 42
Registrován: 5-2011
15m a klouby jezdí od samýho rána (cca 4:15-5:00) nepřetržitě až do zátahů mezi 17. a 19. hodinou, řidiči na nich mají směny: ranní, denní, šejdr, kde denní střídá šejdra a šejdr po pauze střídá ranního, vychází to tak na 3 lidi na 2 vozy v jeden den
Pondělí, 18. ledna 2021 - 12:19:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 399
Registrován: 11-2009
OK, podobný systém je myslím i v Ústí na některých kurzech.

Velmi schematicky:
jeden kurz 4 - 8 hod. + 8 - 18 hod.
jiný kurz 4 - 14 hod. + 14 - 18 hod.
Přičemž šejdr jede ty krátké části obou kurzů.

A linky platí stále 102, 105 a 107?
Paia
Středa, 20. ledna 2021 - 09:13:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 43
Registrován: 5-2011
šejdr šichty jsou zhruba 4:30-9:30 (+- 15-30 min) a 13:30-18:00 (+- 15-30 min), ve stávajícím rozložení na linkách 102, 105, 107, k tomu má i autobusová linka 122 kombinaci R-D-Š
dopins
Středa, 20. ledna 2021 - 13:07:21  
Neregistrovaný host
Zdravím a mám dotaz. Předpokládal jsem, že elektronická peněženka (dále jen EP) je proto, aby šetřila peníze za platbu jízdného tedy, že oproti platbě v hotovosti jsem zvýhodněn. Od 1.1.2021 došlo v kraji k zvýšení jízdného o 1 - 4,- Kč, tedy při platbě z jedné zóny do druhé pro příklad z 22,- Kč na 23,-Kč v hotovosti, z 19,80 Kč na 20,70 Kč při platbě EP. Zlevněné se zvýšilo ale pouze při platbě EP. V hotovosti je stále 5,- Kč (v jedné zóně 3,- Kč), při platbě EP však 5,10 Kč (resp. 3,10 Kč). Desetnik nikoho nezruinuje, ale ptám se, kde že je ono zvýhodnění? (týká se tedy tarifu pro děti, studenty, důchodce a ZTP) Obzvláště u důchodců bych očekával vlnu nevole, kdy jsem byl již svědkem toho, kdy důchodkyně řidiče osočila z okrádádání. Nezajímá mě společensky přijatelná odpověď, nýbrž fakt, zda jde o chybu, nebo systémové řešení navýšení příjmů do krajské pokladničky. Díky
Středa, 20. ledna 2021 - 15:10:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5149
Registrován: 11-2007
dopins, odpověděl jsem ti v Ústeckém kraji. O chybu ani o neoprávněné obohacení nejde. Jde o zaokrouhlování plateb v hotovosti, podle příslušných předpisů, neboť již řadu let nejsou v oběhu haléřové mince.
Čtvrtek, 21. ledna 2021 - 17:45:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6417
Registrován: 6-2005
Ještě k těm konečným. Místo bojleru by stačil malý ohřívač. Jeden máme a když se pustí vody, že sotva sepne, tak je skoro vařící. Na plný čůrek je stále dost teplá a je dán na nejvytíženější konečnou. Jinde jsou bojlery, ale nemyslím, že mají přínos. Jen zbytečně zvyšují spotřebu a když se vyplácá není teplá voda.
Výkonové parametry obou jsou podobné.
Makrelu neumeješ.
Pátek, 22. ledna 2021 - 10:08:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2
Registrován: 1-2021
Zdravím všechny,

pokud se tedy nejedná o zmíněného pana Husáka, tak se mu touto cestou omlouvám a považujte části mého textu týkající se jeho osoby za bezpředmětné.

Intervaly - ano, 30 minut je do budoucna plánován jako standard - za prvé, jak už zde bylo uvedeno, je to pro možnost lepších prokladů s linkami DÚK (ty jdou určitě ještě zlepšit) a také pro lepší zapamatovatelnost odjezdů ze strany cestujících. V podstatě všude máme proklad alespoň dvou linek, který vytvoří interval provozu +- 15 minut, na většině velkých sídlišť poté linky 3, které dělají +- 10 minut. Problém opravdu není v penězích, ale pokud by každá současná linka jela po 15 minut, tak už by to byly opravdu VIP spoje, kde by vždy bylo jen pár cestujících, nemluvě o tom, že by po městě jezdil jeden trolejbus za druhým. Ale pokud se v budoucnu bude poptávka po přepravě zvyšovat a spoje plnit, tak se určitě nikdo zkrácení intervalů bránit nebude.

Jízdné - také jsem byl na tuto „podivnost“ již upozorněn. Asi v tom nebyl záměr, prostě to takhle vyšlo, ale v návrhu úprav Tarifu a SPP DÚK od 1. 4. 2021 je to již upraveno na 2,90/4,90 Kč apod.

Teplá voda - ano, obyčejný malý ohřívač nad umyvadlo by měl stačit [happy]

Hezký den všem, JČ
Sobota, 23. ledna 2021 - 09:17:38  
Neregistrovaný host
9Tr - V Mostě jezdí autobusy jednou za uherský rok? A kde? Linka 30 má po celý den interval 7,5 minuty, linky 5,13,17 mají interval ve špičce 15 minut a 23 celodenní 15 minut, svazek 20+22 špička 15 minut a co se tramvají týče 2+4 celodenně 15 minut a ve špičce 1 čiliž na hlavní trati jede tram celodenně 5+10 minut interval posílený ve špičce jedničkou na 5 minut. Jestli je tohle Váš uherský rok, tak klobouk dolů
Úterý, 26. ledna 2021 - 06:07:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6426
Registrován: 6-2005
milik: dívám se na to z pohledu možné konverze na trolejbus (jak se kdysi uvažovalo o možném doplňku tramvaje) jsou to jen 23 a 30, přičemž u 30 stojí za úvahu převedení na tramvaj. Snad se z části uvažuje, ne?
A protože jsou j.ř. jaké jsou, tak z pohledu trolejbusu jezdí jednou za uherský rok. Investice do výstavby infrastruktury by se hůře obhajovala už u linky 23, natož u ostatních.
Makrelu neumeješ.
Úterý, 26. ledna 2021 - 12:26:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 400
Registrován: 11-2009
Včera jsem po několika letech navštívil Vás provoz. Byl jsem celkově spokojen. Použil jsem celodenní jízdenku za 55 Kč a paní řidička trolejbusu mi ji vydala bleskově bez zaváhání. Půlhodinový interval se mi opravdu hodil k zapamatování odjezdů, když jsem operativně vymýšlel kudy a čím [happy]. Vozy nějak extra plné nebyly, ale to je důsledek současného stavu.
Sice na chvíli "vypli proud", ale v "bateriáku" to nevadilo.
Překvapil mě nápadně vysoký počet starších cestujících, kteří bez váhání nastoupili do trolejbusu a pak se divili, že nejede tam, kam chtějí.

Mám jen dva dotazy do pléna:
- Na lince 102/105/107 byly nasazeny mj. "12m" vozy 174, 175 a 176. Jde o pravidlo, nebo o aktuální nedostatek vozů?
- Na lince 103 jsem potkal vůz 24Tr - 170. Jezdí nějak pravidelně, nebo se jedná pouze o nouzovou zálohu?
Paia
Středa, 27. ledna 2021 - 09:47:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 44
Registrován: 5-2011
Asparuch:
"
Překvapil mě nápadně vysoký počet starších cestujících, kteří bez váhání nastoupili do trolejbusu a pak se divili, že nejede tam, kam chtějí.

Mám jen dva dotazy do pléna:
- Na lince 102/105/107 byly nasazeny mj. "12m" vozy 174, 175 a 176. Jde o pravidlo, nebo o aktuální nedostatek vozů?
- Na lince 103 jsem potkal vůz 24Tr - 170. Jezdí nějak pravidelně, nebo se jedná pouze o nouzovou zálohu?"

Obecný fakt je ten, že lidi nekoukaj na transparenty, či spíš viděj jen číslo a text vedle něj ignorujou. Obzvlášť důchodci vlezou do toho prvního, co přijede, aniž by si všimli čísla, no a pak se divěj... (oni jsou asi pořád zvyklí na stav, kdy v dávnejch dobách bylo na Bene zastávek víc a z každý se jezdilo jistejma linkama do jednoho určitýho směru, to jim pak fakt bylo jedno, čím jedou)
Tmavočeši si zase nejsou schopný zapamatovat si vedení linek, když se jedni a ti samí v Proseticích ve 103 opakovaně ptaj, jestli jede na Bene či do Trnovan...

Několik 15m je odstavených kvůli závadám, za ně jezdej 12m, jiný 12m stojí zase kvůli nabourání, tudíž pak vyjedou i záložní irisbusy...
Středa, 27. ledna 2021 - 11:06:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 401
Registrován: 11-2009
Děkuji.
Je pravda, že trasování linky 101 či 106 může být pro "zvyklé" cestující celkem oříšek. Z Angeru jel na 101 jeden tmavší občan na Masarykovu (k nádraží). Nakonec dojel, ale zmatenej byl jak lesní včela.
Naopak třeba 105 drží pořád trasu původní pětky a tam problém asi nehrozí.

S odstavenými 15m to chápu, ptal jsem se hlavně pro příště, až budu chtít "chytit" kloubák nebo 15m. Oběhy jsou přes den díky celodenní "půlhodině" celkem intuitivní.
Moza14
Středa, 27. ledna 2021 - 12:27:27  
Neregistrovaný host
Nechcete si koupit trolejbus?
http://www.teplice.cz/vismo/dokumenty2.asp?id_org=16600&id=31616
55p
Středa, 03. února 2021 - 22:12:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2085
Registrován: 6-2009
Jezdí klouby i o víkendu, nebo vše je ve 12m?
Sledovačky nasazení skoro všeho na http://sledovani.55p.cz/.

Průjezdy vlaků přes stanice na http://stanice.55p.cz/. Co to jsou stanice? Sledovačky pro konkrétní trať či spíš stanici.
Čtvrtek, 04. února 2021 - 09:32:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3
Registrován: 1-2021
Zdravím,

velkokapacitní vozy jezdí pouze v pracovních dnech. Jedinou výjimkou je víkend, kdy se koná Zahájení lázeňské sezóny, případně jiná větší akce (v posledních letech např. velký koncert skupiny Kabát na Stínadlech).

Hezký den.
Pátek, 05. února 2021 - 12:04:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 279
Registrován: 11-2010
Menší návrat do roku 2019 [fotic]
Škoda 15Tr07/7 #205 (1990 - ???)
Sobota, 06. února 2021 - 16:01:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 100
Registrován: 1-2011
Krátké vozy jezdí na 102, 105 a 107 proto, že si schopen majitel vozů ohlídat stav a způsob, jakým je na nich (ne)prováděna údržba. Když člověk upozorní na jakýkoliv nedostatek, je hned za udavače. To jsme se ostatně přesvědčili ve firmě nedávno, kdy se upozornilo na nedodržování přípojů neschopných řidičů, následně došlo k pranýřování.
Nesmyslné trasování 101 a 106 je jen třešnička na dortu celé nekoncepčnosti linkového vedení. Město má asi peněz dost, když si může dovolit nechat stát na 44 minut jízdy 46 minut každé kolo stát. Například 103 nebo 108 je do očí bijící efektivita, za kterou se MgMT Číže bije. Kdyby s přechodem na interval 30 projevilo nějaké zefektivnění, prosim. S těmito prostoji může být s přehledem interval 20.
Pondělí, 08. února 2021 - 17:41:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4
Registrován: 1-2021
Pane Husáku,

jsem rád, že si taky trochu postěžujete do „vlastních“ řad a není vše jen vina města.

Můžete trochu rozvést to nesmyslné trasování 101 a 106? Hesla umí psát každý, ale nějaké hlubší argumentace se mi od Vás nedostává. Dále trochu motáte provoz v pracovní dny po 30 minut a víkendový (potažmo večerní), kdy je na lince 101 přestávka dlouhá, jak uvádíte. Je však potřeba dodat, že oběhy vozů si ARRIVA dělá sama a minimálně do výluk v roce 2020 byla linka 101 provázána se 102, čímž vznikal sympatický oběh s cca 7 minutami na Angeru a 20 - 25 minutami na Nové Vsi a Tolstém. Tato vazba mohla zůstat i nyní, kdy byla linka 101 protažena přes Maršovskou, a tudíž zajišťována parciálními vozy. 10 vozů utáhne víkendový provoz i linky 102 (celkem tedy 101, 102, 104, 107 a 113). Cenou za to by však byla autobusová záloha za parciál. Máte pravdu, že linka 103 je nyní takového odpočinkovějšího charakteru, ale u 108 tedy rozhodně ne (hodina jízdy na půl hodinu přestávky je dle mého v pohodě). A k těm penězům...víte, nám může být více méně jedno, zda objednané výkony odjede dopravce s minimálním nutným počtem vozů, nebo vyšším. Kompenzace z naší strany je za ujetý km, ne za počet vypravovaných vozidel.

Jinak stále platí nabídka na osobní setkání, kde mi můžete své myšlenky a představy blíže rozvinout a neschovávat se za blíže neadresovaný účet zde, na diskusním fóru. Je to jen na Vás, rozhodně to bude pro obě strany přínosnější než toto dopisování zde [wink]

Hezký večer všem.
Středa, 10. února 2021 - 14:30:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 350
Registrován: 5-2012
Citybus: pro potřeby seznamu-autobusu bych se rád dotázal, kdy že to ta 165 vlastně jela naposledy? Děkuji moc. Jestli to tu někdo obecně víte i pro 166-168, tak budu nadšený. Správa Teplic mi spadla do klína spolu s pražskou Arrivou a ačkoliv jsem se snažil získat do tohoto provozu větší vhled, pořád člověku něco uniká. [kladivo]
Pátek, 12. února 2021 - 12:55:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 280
Registrován: 11-2010
Pumpkin756: Hovořit mohu čistě dle vlastního pozorování, takže uvedené informace nutno brát s určitou rezervou:
#166 naposledy spatřena v provozu v září 2018, #165 a #167 pak říjnu 2019, #168 jako poslední v listopadu téhož roku. Odstavení vozů #165, #167 a #168 by mělo přibližně odpovídat zprovoznění svých nástupců v podobě nových vozů #181 a #182. Všechny dojezdily v původním teplickém nátěru, celovozové reklamy byly ukončeny (a to i na "přeživších" vozech #170 a #171) během letních měsíců roku 2018.


Škoda 15Tr07/7 #205 (1990 - ???)
Sobota, 13. února 2021 - 10:11:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 353
Registrován: 5-2012
Citybus: i když to beru s rezervou, tak je to stále mnohem přesnější jak původní data. Ještě jednou díky. Vlastně 170 a 171 už chvíli stály ve vozovně také jako vozy bez OIS, teď už ale zase jezdí. Naopak 169 je bez něj stále a navrch stojí na poruchu nějakého čidla. U ní si říkám, že kdyby byla potřeba v provozu, tak ji není žádný problém uschopnit. Ale asi potřeba není.

Abych jenom nekecal, tak přikládám novoveskou 166 a 171 z prosince 2017.


(Příspěvek byl editován uživatelem Pumpkin756.)
Úterý, 16. února 2021 - 15:33:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6456
Registrován: 6-2005
Jak Vám v mrazech jezdily vozy 32Tr? Dobrý, nebo se to sr...
Makrelu neumeješ.
Sobota, 20. února 2021 - 13:00:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 170
Registrován: 9-2005
9_tr:
"Jak Vám v mrazech jezdily vozy 32Tr? Dobrý, nebo se to sr..."

To by mě docela zajímalo, něco jsem po městě viděl, ale třeba 101 měla často busy, tak je otázkou, kolik jich reálně jezdilo. Viděl jsem, že u vás s tím byly problémy.

Pro pana Husáka Ohledně trati Maršovská a parciálů se již psalo, já bych jen dodal, že třeba ta 101 jezdí mimo troleje pouze ten kousek kolem Kauflandu. Až se tato část zatrolejuje, nebudou pak při současné trase 101 potřeba parciály, ale vystačíme si opět s klasickým trolejbusem (o tahání zbytečné váhy baterie se psalo také).

K trati v ul. Kozinova. 1) jak už bylo psáno, je potřeba pro budoucí trolejbusové linky 2) sníží se počet najetých km při nájezdu a zátahu z vozovny na smyčku Anger 3) je to alternativa pro napojení vozovny na síť V případě rekonstrukce křižovatky u Č.kostela nebo v ul. E Dvořákové je pak trolejbusům znemožněna jediná přístupová cesta k vozovně. Nově pak to bude pouze krátký úsek Stanová-vozovna a i ten projde rekonstrukcí v rámci výstavby nového podjezdu.

Ohledně investic do TTV. Pokud Vám přijdou současné investice jako šotoušovina, tak tu pak nebrečte nad jízdní dobou. Mimochodem nechápu, jak se nedají stíhat. Možná máte na mysli přes den ve špičce, ale tam bude asi jeden ze zdržujících faktorů hustá doprava v TP. O víkendu pak musejí řidiči naopak čekat, aby nejezdili dříve. Pokud chválíte předchůdce a naopak nadáváte na současnou neekonomičnost, tak nevím jak Vám přišlo ekonomické zakončení v Šanově I a nepropojení s tratí v Jankovcově ulici. I toto je pro Vás šotoušovina? O nějaké preferenci MHD se vůbec nedalo mluvit, teď je snaha to změnit.

U vybavení zázemí pro řidiče záleží na dohodě mezi městem a Arrivou, vše něco stojí a určitě není tak významná položka, aby to nešlo pořídit. Na dovybavením (asi nejlépe průtokovými ohřívači) se dá vejít i s montáží do nějakých cca 50 000Kč, to může realizovat samo město, ohledně konvic a mikrovlnky by si to měla zajistit sama Arriva, to by tam mohlo město za chvíli kupovat i toaleťák [lol] Problém je už zmíněné chování některých řidičů, kteří to ukradnou. Jedním z řešení by byly kamery, ale v dnešní době GDPR... no vše jde nějak zařídit [happy]
BOB
Neděle, 21. března 2021 - 16:26:01  
Neregistrovaný host
Tak kamery v rámci GDPR u vnitřních prostor MgMT/DP se dá jednoduše legalizovat pracovní smlouvou, dodatkem ke smlouvě a podobně, to stejné GPSky ve vozidlech pokud jsou, nebo se plánují... kdo nesouhlasí, nebude jezdit, kdo nebude jezdit tak jeho osud u DP asi bude také jistý. Kdo tu práci chce dělat, tak samozřejmě nebude spekulovat a s klidem souhlasit bude, zadruhé ti co nežbrblají mají i svědomí čisté, nejvíce keců budou mít ti, co musí systém za každou cenu obcházet a při příležitosti s klidným svědomím ukradnou co mohou.
BOB
Neděle, 21. března 2021 - 16:52:30  
Neregistrovaný host
A mám jeden soukromý dotaz, byla by tu nějaká hodná a zainteresovaná duše, která by byla ochotná a schopná nafotit/nasdílet fotografie střechy/sběračů (shora) trolejbusů 24/25Tr, 26/27/28Tr, 30Tr a 32/34Tr a SOR TN12???

V nějaké rozumné kvalitě a z rozumné vzdálenosti?
něco jako je na obrázku, ale ideálně kvalitněji a klidně z více úhlů? Nějlépe celou střechu aby bylo možné rozlišit ty horní panely bránící vidění, sběrače a jiné komponenty jako klima atp.?


Předem děkuji jakékoliv pomoci... nemusí být vše naráz, klidně jak by to komu přišlo pod ruku. Děkuji za vyslyšení.
Neděle, 21. března 2021 - 19:44:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 173
Registrován: 9-2005
Něco mám náhodou, zbytek jestli má někdo další, nebo pak jedině někde vyfotit.
Středa, 07. dubna 2021 - 13:46:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 175
Registrován: 9-2005
V pár příspěvcích se vrátíme v čase a hodím se nějaké práce v rámci výměny podvěsných výhybek a křížení popř. výměna starých tahových proudových výhybek. Hned první prováděné práce byly trochu netradičně ve večerních a nočních hodinách před třemi týdny ze čtvrtka na pátek 19.-20.9.2019 v ulici Na Hrázi na výhybce E152. Tentokráte nebyla rekonstruovaná výhybka podvěsná, ale tahová elektromagnetická s předkontaktem od firmy Esko. Práce započaly až po 18h, kdy zde projíždí méně trolejbusů, které byly nahrazeny autobusy, popř. parciálním trolejbusem a také není tak intenzivní doprava. Nejprve se postavila nosná síť na výhybku a nová část převěsu pro oblouk za výhybkou a osadily se nové izolátory. Následovalo posunutí stopy ve směru do Jateční ulice a natažení nového trolejového drátu od původního předkontaktu, po převěs za výhybkou. Po té se demontoval starý trolejový drát v této stopě a následovalo provizorní vyúhlování a ukotvení pro novou výhybku, která se následně usadila na novou trolej. Z ní se natáhla stopa ve směru do Alejní ulice a následovala demontáž původního trolejového drátu, obloukových svorek a výhybky. Pak přišla na řadu montáž nových obloukových svorek, montáž elektrického kříže, děličů a ovládací skříně výhybky včetně vyvěšení na připravenou nosnou síť. V místě původního předkontaktu, se namontoval delta závěs a osadil bílý štítek pro kód ovládání výhybky. Následně ještě proběhlo několik drobných úprav trolejového vedení v okolí.


Středa, 07. dubna 2021 - 14:36:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 176
Registrován: 9-2005
O třetím zářijovém víkendu (21.-22.9.2019) pokračovaly práce na trakčním vedení. Tentokráte se jednalo o výměnu elektrické a sjízdné výhybky na smyčce Řetenice Tolstého. Na této smyčce byly spolu se smyčkou Šanov II (Sochorova) osazeny první předjížděcí stopy v roce 1990 (některé zdroje uvádí montáž o rok později). Původní podvěsné armatury a proudovou elektrickou výhybku od ELV Kremnica, nahradila elektromagnetická podvěsná výhybka s předkontaktem od firmy Esko s.r.o., obě pak měly úhel odbočení 20°. V sobotu ráno proběhla nejprve demontáž podvěsných výhybek a jejich nosních sítí a výměna některých převěsů a izolátorů. Po natažení nových trolejových drátů (na vnitřní stopu, se usadily obě výhybky (tentokrát 10°) a následovalo doplnění trolejových drátů na vnější stopu smyčky. V neděli probíhala montáž křížů a děličů, včetně vyvěšení výhybek, dále ovládací skříň výhybky + příslušenství a namontovaly se obloukové svorky a naspojkovaly se nové a staré trolejové dráty. Později odpoledne ještě proběhly úpravy některých původních svorek (posunutí), doplnil se žlutý štítek pro označení ovládání výhybky, popř. označení výhybky (E111 a sjízdná S111) a práce se ukončily.
Smyčka Řetenice-Tolstého je tak první smyčkou, kde jsou pouze tahové armatury. Doposud byly na smyčkách podvěsné, většinou s úhlem odbočení 20°, výjimečně na smyčkách Šanov II a Panorama pak některé s úhlem odbočení 10°. Původní proudové elektromagnetické výhybky od ELV Kremnica, postupně nahradily elektromagnetické, podvěsné s předkontaktem od firmy Esko s.r.o. Na smyčce Panorama se nejspíše kolem roku 2008 vyměnila výhybka za doposud jedinou tahovou řízenou radiem s úhlem odbočení 10°.

https://www.facebook.com/media/set?set=oa.2470946529666967&type=3
Středa, 07. dubna 2021 - 14:41:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 180
Registrován: 9-2005
O prvním říjnovém víkendu (5.-6.10.2019) se pokračovalo ve výměně výhybek na smyčce Prosetice (E331 a S331). Tato smyčka dostala naopak druhou předjížděcí stopu jako poslední (v roce 1996), další předjížděcí stopa byla postavená na Sometu až v roce 2014, v souvislosti s reorganizací vedení linek MHD. Prováděné práce byly podobné jako na smyčce v Řetenicích, výhybky zůstaly v původních pozicích, změnila se pouze izolace na sjízdné výhybce, kde je nyní z vnější stopy. Rozjezdová elektrická výhybka má opět žlutý štítek. Vyměněna byla trolej kolem výhybek a nosné sítě, některé převěsy a obloukové svorky.

https://www.facebook.com/media/set?set=oa.2471037312991222&type=3
Středa, 07. dubna 2021 - 17:16:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1997
Registrován: 1-2009
Našel by se někdo znalý tramvají z Teplic.
Potřeboval bych informace ohledně tramvají č.49 a 50 které měly jít v roce 1956 do Mostu,kde se předělaly na vleky č.16 a 22.

Jenže před pár dny jsem získal fotku z Mostu soupravy tramvají kdy včele je 6MT č.38 + vlek 16 nebo 22,ovšem je vyfocena v místech kde byla ještě jednokoleka, na dvojkolejný provoz v tom místě to bylo předěláno v roce 1952.

V archivu nějaké fotky MV č.49 a 50 z Teplic mám,ale nemám u všech datumy pořízení,třeba MV č.49 fotil Erwin Cettineo v Teplicích 29.8.1956,ale u toho MV č.50 datumy nemám a ty budou pro můj archiv důležité.
Tady je můj email jarda-1950@seznam.cz rád bych si v tom udělal pořádek,zjištuji že co se píše v publikacích je čas od času chybné.
Úterý, 20. dubna 2021 - 20:00:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 183
Registrován: 9-2005
Husák:
"Krátké vozy jezdí na 102, 105 a 107 proto, že si schopen majitel vozů ohlídat stav a způsob, jakým je na nich (ne)prováděna údržba. Když člověk upozorní na jakýkoliv nedostatek, je hned za udavače. To jsme se ostatně přesvědčili ve firmě nedávno, kdy se upozornilo na nedodržování přípojů neschopných řidičů, následně došlo k pranýřování."

Váš příspěvek z února k tomuto sdělení Spoje nevynechávají, vozy mají dobrou údržbu, řidiči jsou spokojeni.

Tak jak to tedy je? A co ta zbytečná trať kolem Kauflandu?
Saliwer
Pátek, 30. dubna 2021 - 07:48:30  
Moderátor
Číslo příspěvku: 4
Registrován: 4-2021
Diskuze ohledně údajných krádeží řidičů atd.. byla smazána. Prosím o dodržování pravidel.

Pravidla chování na fóru

Uživatelé nesmí používat vulgární výrazy, POMLOUVAT, URÁŽET ani vyhrožovat násilím nebo se jinak NEVHODNĚ vyjadřovat.
Pátek, 30. dubna 2021 - 14:46:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 188
Registrován: 9-2005
S hyperkorektností nejdřív pojdeš, viz. jak psal uživatel Chamelik. Tento styl "smazat vše" se mi vůbec nelíbí a musím bohužel souhlasit, že to zabíjí fórum a je to voda na mlýn p. Husáka, že se to tu smazalo, protože se se to někomu nehodilo.

Některé věci a konkrétnější obviňování apod, se mohlo smazat popř. upravit, jestli má admin tu možnost, ale smazat celou diskuzi za poslední týden po takové době, mi přijde padlé na hlavu. Opravdu, až na nějaké výjimky, se tu moc nediskutuje a je škoda, když se tak stane, tak se tento dost závažný problém smaže. Ohledně pana JČ, myslím, že tu pro dopravu a zejména trolejbusy dělá dost, a nemalé peníze se investují do modernizace TTV především díky jemu, což byla v předchozím období nemyslitelná věc. Věřím, že se po zdejší (již smazané) diskuzi situace pohne k lepšímu. Ale k tomu je potřeba, aby začala konat Arriva, jejíž zaměstnanci to jsou a na ní v tomto ohledu výrazně tlačilo jak město, tak i kraj. Pokud chce mít město vlastní DP, je potřeba tyto krádeže odnaučit jak řidiče, tak i cestující. Na to je ale potřeba pevná ruka a již zmiňované "padni komu padni".
Pátek, 30. dubna 2021 - 14:57:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 111
Registrován: 1-2011
Co to je vhodné vyjadřování ? Neříkat co se nehodí do krámu ? Že by sám někdo zasáhl z úřadu nebo Arrivy ? Dost silně pochybuji o tom, že to je z hlavy někoho ze zprávců. Že by se tu řezalo do živého a ten živý zakňučel ?
Žena
Pátek, 30. dubna 2021 - 16:00:28  
Neregistrovaný host
Pane Husáku, už dejte pokoj s těma Vašema teoriema... Na hrad jít nechcete, vyříkat si vaše problémy, tady to nevyřešíte, co kdyby jste nám sem dal nějaká fota z dopravy? Třeba by to pár lidí zajímalo.. Hezký den
Pátek, 30. dubna 2021 - 19:16:57  
Neregistrovaný host
Pane Husáku, nedejte se odradit. Já vám fandím. Diskusní příspěvky byly smazány velmi zvláštně.[ko]Rozhodně i takové, které neporušovala pravidla, což byla drtivá většina.
Pátek, 30. dubna 2021 - 19:29:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7
Registrován: 4-2021
Toto nejsou bohužel žadne teorie ale tvrdá pravda. I když Husák hamtnul občas vedle. S těma desátkama k ředitelovi nebo co napsal je fakt asi kravina. Ale že se krade a že jsme šikanovaní zloději je bohužel pravda.
Saliwer
Pátek, 30. dubna 2021 - 21:51:09  
Moderátor
Číslo příspěvku: 5
Registrován: 4-2021
Pánové, pokud si myslíte, že se někde krade, či se provádí jiná činnost, tak zde máme jiné orgány, na které se můžete obrátit. Rozhodně to řešením na fóru nevyřešíte.
Pátek, 30. dubna 2021 - 22:32:41  
Neregistrovaný host
Ale můžeme o tom diskutovat, od toho diskuzní fóra jsou.
Pátek, 30. dubna 2021 - 23:32:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8
Registrován: 1-2021
Tuhle teorii, od pana Husáka, jsem přesně čekal...

Ne, opravdu ani já, a předpokládám, že ani nikdo jiný z města, si „objednávku“ na odstranění zdejší diskuse neobjednal...

A z toho co jsem stihl pochytit než se to zde smazalo, tak pan Chamelik projevil zájem se se mnou setkat, což vítám. Jen mi, prosím, napište nebo zavolejte dopředu (klidně se představte jako Chamelik), abyste nepřišel zrovna ve chvíli, kdy budu mít nějaké jednání nebo budu mimo kancelář. A jak už jsem psal dříve, tak se nemusíte bát, že se Vám, po naší vzájemné schůzce, budu snažit dělat problémy (ať už jste kdokoliv)...to opravdu nemám zapotřebí...

Fandaprudič
Sobota, 01. května 2021 - 09:11:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2921
Registrován: 3-2009
Saliwer : No právě že se tahle diskuze dostala do povědomí kraje, města i dopravce. Naopak bych řekl, že diskuze na toto téma na dopravním fóru může zapůsobit efektivněji než nějaký udávání na policajty. Ti by to ostatně ani asi neřešili. O úrovni některých diskutujících, jako třeba již zmiňovaného Husáka by šlo polemizovat, případně jim zakázat diskuzi. Ale ani já na diskuzi ohledně tématu krácení tržeb nevidím nic špatného. A že byla a je trochu jedovatá není na škodu. Vždyť tu nikdo nikomu nevyhrožoval a nikoho neurážel.
Sobota, 01. května 2021 - 09:45:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4497
Registrován: 8-2002
Ono v momentě, kdy se o problému hovoří pouze uzavřeně, tak může být kolikrát smeten pod koberec s tím, že to tak určitě není nebo že je to tvrzení proti tvrzení. Ale těch praktik jsem si v Teplicích v době, kdy jsem tam byl před 3 lety na dovolené, taky všiml i jako náhodný turista a určitě to nedělá dobrou vizitku. Určitě je fajn mít externí revizory, ale je potřeba, aby svoji práci dělali i revizoři pořádně a aby nebylo předvídatelné, kdo kdy na který spoj přijde. I mezi revizory se mohou najít tací, kteří přijdou na kontrolu, dají razítko a vůbec nekontrolují.
Sobota, 01. května 2021 - 21:02:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 112
Registrován: 1-2011
A teď si vemte fakt, kdyby úředníci, revizoři a řidiči dohromady dělali svoji práci poctivě. To by pak logicky musela posílit jak městská, tak krajská doprava. A víte proč ? Protože by byli vsicjni evidováni. Po zrušení papírových kuponů bych zavedl povinnost vydávat nulové doklady pro lidi mající nárok na bezplatnou přepravu. On není důvod posilovat dopravu, když jede půlka trolejbusu z Prosetic "za deset". Ale ve skutečnosti jsou přes den vozy narvané k prasknutí.
Ptám se tedy pana MgMTČíže, zda-li by došlo k adekvátnímu posílení, stouply by-li počty vydaných jízdenek.