Diskuse » Autobusy a trolejbusy » Tykadláci v Plzni » Archiv diskuse Tykadláci v Plzni do 04. 12. 2020 « předcházející | další »

Archiv diskuse Tykadláci v Plzni do 04. 12. 2020

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Bohuňovský Luděk
Čtvrtek, 26. listopadu 2020 - 18:01:39  
Neregistrovaný host
Uživatel v obraze: No jó, ale je čtvrtek večer :-)
Pátek, 27. listopadu 2020 - 09:11:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7569
Registrován: 5-2004
H_k:
"No v obecné rovině nechápu smysl té otázky, vždycky je člověk vyšší rychlostí někde rychleji."
Smysl tvé otázky taky nechápu[happy]. Neptal jsem se, jestli vyšší rychlostí budu někde rychleji, ale jestli někomu opravdu stojí za to jet 70 na padesátce se vším, co se s tím pojí, aby tím v tomto konkrétní případě získal 17 sekund. A i kdyby z toho plynuly nějaké druhotné časové zisky o kterých psal Martin_j, tak se pořád bavíme o jednotkách minut navíc. A jestli třeba Pavlovi2 chybí tři minuty k tomu, aby doručil paletu letáků včas na poštu, tak je asi třeba hlouběji přepracovat vlastní management času.

Příklad s dráhou je samozřejmě zcela nesmyslný. Jestliže investujeme desítky miliard, abychom třeba zkrátili dobu jízdy vlakem z Plzně do Prahy z dřívějších dvou hodin na plánovanou méně než tři čtvrtě hodinu, tak to jsou časové úspory v úplně jiných řádech, než o kterých se bavíme v případě, že bychom na půl kilometru ulice ve městě zvýšili rychlostní limit.
Trollino_15:
"To, co chybí, je prevence, osobní dohled nad provozem. Tím se u řidičů postupně vyvolá pocit, že může být kdykoli zastaven a chová se výrazně obezřetněji a tudíž i opatrněji vůči okolnímu provozu. Ale to stojí peníze a není to hned."
Ano, to máš pravdu. Ale mám dojem, že se zrovna Pavel2 nedávno na zdejším fóru rozohňoval, že policie zařadila do služby další nenápadná neoznačená auta pro skrytý dohled...
Libor_hh:
"Americká měla být uzavřena už od svojí rekonstrukce v roce 2008. Že to ten pravo - levý politický dobytek uzavře pro IAD až asi v roce 2021 je docela smutné. A ty o budeš vyzdvihovat jako úspěch."
V ideálním světě by byla restrikce individuální automobilové dopravy na Americké ulici zavedena nejpozději po její rekonstrukci před dvanácti lety a nejlépe už s otevřením mostu Nad nádražím, který společně s ulicí U Trati představuje objízdnou trasu. Ale žijeme v reálném světě, kde stále ještě mnoho lidí (a tedy i voličů) považuje možnost dojet kamkoliv vlastním autem za nezcizitelné základní lidské právo a někteří volení zástupci tomuto názoru chtějí naslouchat a naslouchají. Takže pokud se povede tuto věc dotáhnout do konce v roce 2021, budu to skutečně považovat za úspěch. A můžu k tomu jen zopakovat doporučení, abychom si všichni při příštích komunálních volbách uvědomili, kdo tuto věc dokázal dotáhnout do úspěšného konce (pokud se to nakonec opravdu podaří).
Pátek, 27. listopadu 2020 - 10:02:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7301
Registrován: 5-2002
Tak já už se v té argumentační kličkované nevyznám:
1. Nejdřív řešíme Folmavskou (tvůj příspěvek 7567 )
2. V příspěvku 7568 už A nejde mi konkrétně o Folmavskou, ptám se obecně.
3. A teď mix, Folmavskou zmiňuješ, ale bůhvíproč jenom 500 metrů, a i kdyby někdo ušetřil 3 minuty tak je vůl, protože lepším timemanagementem by je šetřit nemusel.

Hele já nevím, možná někde na úřadech nemá čas cenu žádnou , nebo naprosto minimální, ale pro většinu společnosti je to jinak. V hodnocení návratnosti dopravních staveb se s tím normálně počítá.

Ignoruji záměrné pokrucování ve srovnání s dráhou, já píšu o úseku " od Doubravky po N. Hospodu, na co koridory, vždyť je to pár minut...", ty odpovíš úsekem do Prahy.

Srovnejme stejné, na co šetřit pár minut kdekoliv když stačí lepší timemanagement? Nebo je blbá manipulace?

Proč vytahuješ na Folmavské 500 metrů, když pustinou je to tam cca 1.5 km? To se můžem bavit o 50 metrech, o dvou, to půjde časová úspora bagatelizovat ještě líp?

A i kdyby to ušetřilo hodinu - nemůžem si prostě ten život líp plánovat? [proud]
Pátek, 27. listopadu 2020 - 11:40:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7570
Registrován: 5-2004
Tak znovu[happy].
Na celé Folmavské v délce určitě vyznačit 70 nemůžeš, protože v místech křižovatek s přechody pro chodce bude muset tak jako tak zůstat 50. Takže z toho máme pár úseků po 500 metrech, mezi kterými budeš zpomalovat. Při nejlepší vůli z toho víc jak třicet sekund mezi Domažlickou a Borskou nezískáš a to se bavíme o laboratorních podmínkách. Kromě toho provoz ve městě je nejrychlejší a nejvýkonnější tehdy, pokud je plynulý a proud vozidel se pohybuje ustálenou rychlostí. Jeden úsek zvýšené rychlosti nic podstatného nepřináší a to je mimochodem kouzlo toho, proč se bez rondelu a zdejších 400 metrů sedmdesátky plynulost provozu nesníží, ale naopak. A tím se dostáváme k té obecné rovině. Při jízdě po městě máš na každých pár metrech tolik proměnných, které v řádu desítek sekund až minut ovlivňují dobu jízdy, že nemá cenu zvyšovat rychlost tam, kde je to z pohledu bezpečnosti přinejmenším sporné.
H_k:
"V hodnocení návratnosti dopravních staveb se s tím normálně počítá."
Ano a spousta obchvatů obcí na méně zatížených silnicích se nikdy nepostaví, protože časová úspora je minimální a náklady na investici to neospravedlní. V případě zvyšování rychlosti ve městě neřešíme zbytečně utopené miliardy, ale třeba obtížně vyčíslitelné škody na zdraví a životech.
H_k:
"Hele já nevím, možná někde na úřadech nemá čas cenu žádnou , nebo naprosto minimální, ale pro většinu společnosti je to jinak."
Většina společnosti promrhává kvanta času naprosto zbytečnými činnostmi a je jim to naprosto jedno.
H_k:
"A i kdyby to ušetřilo hodinu - nemůžem si prostě ten život líp plánovat?"
H_klasický argumentační faul. Opravdu se nebavíme o ušetřených hodinách. Ještě jednou: Řešíme, jestli nám stojí za to někde v obci na krátkém úseku zvýšit rychlost se všemi důsledky, které to s sebou nese, abychom tím získali půl minuty. Ale jestli znáš způsob, jak průjezd Plzni zrychlit o hodinu, tak sem s ním.
Pavel2
Pátek, 27. listopadu 2020 - 13:40:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18370
Registrován: 8-2002
dobrá, tak pokud už se nedokážete shodnout ani na tom, jestli na 4pruhu ve městě má smysl zvýšit povolenou rychlost z 50 na 70, shodnete se aspoň na faktu, že ta úsekovka s padesátkou je na Folmavský, U seřadiště atp. zbytečná a že to je jen obyčejná buzerace lidí, ale prezentovaná jako zvyšování bezpečnosti?

nevím, jestli jsem se zrovna já dokonce rozohňoval nad navyšováním počtu anonymních PČR vozů pro skrytej dohled, jistý je jen to, že s tím nesouhlasím, ale na druhou stanu s tím taky nic neudělám. můžu se existenci takových aut jen přizpůsobit.

a pro ML speciálně:
jestliže někdy čekám než mi někdo něco dovyrobí, nakompletuje atp., abych s tím mohl zmizet a třeba to včas podal na poště, stěží to urychlím. děláš jak kdybys ty vždycky všechno stíhal a nesplnitelný požadavky pokaždý s předstihem odmítal. to se hezky kecá od stolu, ale ve skutečnosti je to často jinak a je třeba se pružně přizpůsobit situaci
Pavel2
Pátek, 27. listopadu 2020 - 13:49:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18371
Registrován: 8-2002
Libor #2768:
problém je v tom, že ty jsi někdy až moc vztahovačnej
pokud si myslíš, že tvoje paní řídí špatně, zaplať jí po letech nějakou hodinu v autoškole (i já jsem rád za firemní školení) a dávej jí častějc volant do ruky. ten kdo třeba skvěle hraje na kytaru se to nenaučil jinak, než že to hodně dlouho a často procvičuje.
Pavel2
Pátek, 27. listopadu 2020 - 13:55:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18372
Registrován: 8-2002
ML 7570:
Ale jestli znáš způsob, jak průjezd Plzni zrychlit o hodinu, tak sem s ním.

přes Plzeň turch jsem nikdy hodinu nejel. ale znal bych jeden způsob jak rapidně zrychlit průjezd třeba v Pze po Jižní + Štěrboholský spojce:
zavřít všechny nájezdy a uzavírky dělat jen v noci [biggrin]

totéž by tedy šlo aplikovat i na plzeňský podmínky: zrušit všechny křižovatky [lol]
ale celá hodina by se neušetřila [nene]
šílená bilá dodávka
Pátek, 27. listopadu 2020 - 15:44:26  
Neregistrovaný host
Pavle 2, co tě říká ohleduplnost a tolerance na silnici? Zkus to rozvést , ať tě lépe pochopime [ok]
max speed 50 km/h
Pátek, 27. listopadu 2020 - 15:51:54  
Neregistrovaný host
Pavel 2.
Tvůj problém je čas , všude pozdě a pak si myslíš , že to doženeš na Folmavský maximální rychlosti [rofl]
Pavel2
Pátek, 27. listopadu 2020 - 17:46:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18373
Registrován: 8-2002
šílená bilá dodávka:
někdy přijď anonyme, já tě svezu [happy]
Pátek, 27. listopadu 2020 - 18:12:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7302
Registrován: 5-2002
P2: dobrá, tak pokud už se nedokážete shodnout ani na tom, jestli na 4pruhu ve městě má smysl zvýšit povolenou rychlost z 50 na 70, shodnete se aspoň na faktu, že ta úsekovka s padesátkou je na Folmavský, U seřadiště atp. zbytečná a že to je jen obyčejná buzerace lidí, ale prezentovaná jako zvyšování bezpečnosti?

Já myslím že i na tý vmax se shodnem všichni až na ML, pro kterého bude jakákoliv časová úspora bezvýznamná.

ML: Kromě toho provoz ve městě je nejrychlejší a nejvýkonnější tehdy, pokud je plynulý a proud vozidel se pohybuje ustálenou rychlostí. Ale jo, samozřejmě, ale to zase nesouvisí s hodnotou té rychlosti. Na to jsou pak značky se zelenou vlnou; a ta samozřejmě hlavně musí existovat. I v tom Nizozemí, které nám může přijít jako země ekologických bláznů (daně na auta jsou tam něco teda), to pro ty motoristy dělají , viz třeba zde - https://www.zuidwestupdate.nl/news/7299/116/VVD-Groene-Golf-op-Ra ndweg-moet-24-uur-per-dag-werken - ale mají to všude možně. Protože jim dojde, že naprogramovat tu dopravu chytře a dát o tom řidičům vědět je to nejlepší co pro ní můžou udělat.

No, ale kdo by to zaváděl tady, tady je cílem je měřit, kontrolovat, hrozit. Blbá informační značka "nic nevydělá", nebo vůbec ta vlna... To je ten rozdíl mezi východem a západem, to nezalepí nějaké miliardy z fondů EU, to je v hlavách...
Pátek, 27. listopadu 2020 - 19:13:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7571
Registrován: 5-2004
H_k:
"pro kterého bude jakákoliv časová úspora bezvýznamná"
Zase lež[happy]. Zopakuju to tedy potřetí: Dám-li si na jednu stranu teoretickou časovou úsporu v řádu jednotek až nižších desítek sekund a na druhou stranu vše, co si tou sedmdesátkou způsobím (včetně toho, že řidičům MHD se bude daleko hůře vyjíždět ze zálivů), tak to v tomhle případě nestojí za to.
H_k:
"No, ale kdo by to zaváděl tady, tady je cílem je měřit, kontrolovat, hrozit. Blbá informační značka "nic nevydělá", nebo vůbec ta vlna... To je ten rozdíl mezi východem a západem, to nezalepí nějaké miliardy z fondů EU, to je v hlavách..."
Ano, rozdíl mezi východem a západem je v těch hlavách: Kolik řidičů si myslíš, že by se u nás informační značkou o tom, kolik mají jet, aby chytili zelenou vlnu, řídilo? Kdo jezdí denně po Plzni, tak musí mít vysledované, jak fungují cykly na křižovatkách. Třeba na Karlovarské z centra od Lékařské fakulty až po Severku funguje zelená vlna při 50 km/h bezproblémově (pokud to U Družby neshodí protijedoucí autobus 33/40, ale pak si musíme vybrat mezi zelenou vlnou a preferencí MHD). A přesto se tu vždycky najde pár pitomců, kteří od té LF vyrazí sedmdesátkou a pochopitelně se u té Severky zase všichni sejdeme na jedné zelené, kterou si tu oni vyčekali. A takových míst je víc.
Pavel2:
"děláš jak kdybys ty vždycky všechno stíhal a nesplnitelný požadavky pokaždý s předstihem odmítal."
Ale vůbec ne, pochopitelně se i já dostávám vlivem různých okolností do spěchu, ale taky je mi jasné, že sebepraseckým stylem ve městě nic neušetřím a pokud potřebuju stáhnout nějakou minutu, tak mimo obec nebo na dálnici, kde ten poměr zisku vůči rizikům má úplně jiný rozměr. Ale pokud bych něco nestíhal chronicky, tak se zamyslím, co dělám špatně já a nebudu chtít po ostatních, aby na sebe brali větší hlukovou a emisní zátěž i riziko ztrát na zdraví a životech jen kvůli mojí vlastní pohodlnosti.
Pátek, 27. listopadu 2020 - 19:41:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8189
Registrován: 12-2005
Hele a to ste ji opravdu nevšimli jakt tu mikroleška překrucuje a podsouvá hovadiny aby dodal váho svým nesmyslům?

Jestliže investujeme desítky miliard, abychom třeba zkrátili dobu jízdy vlakem z Plzně do Prahy z dřívějších dvou hodin na plánovanou méně než tři čtvrtě hodinu, tak to jsou časové úspory v úplně jiných řádech,

Doba jízdy se nezkrátila o 75 minut ale o pouhých 22 v maximu.
https://zdopravy.cz/vlaky-z-prahy-do-plzne-od-prosince-zrychli-az -o-22-minut-diky-tunelu-12595/

To bych tu mohl argumentovat že pokud od kruháče u skladů CO po makro dáme 70ku tak oproti někdejší pěší chůzi tamními poli který tam před výstavbou silnice byly ušetříme půl hodiny..... Pak by ti už ta 70ka mohla přijít opodstatněná což? [crazy]
Plakáty nás informují: Přijď pracovat k dráze, pakliže ti vyhovují rychlost šmír a saze. (Dobeš) [masinka]
Sobota, 28. listopadu 2020 - 01:31:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19016
Registrován: 5-2002
Martine, vytrháváš věci z kontextu. To zrychlení mezi Prahou a Plzní probíhá plynule už nějakých 10 let. V minulosti to do Prahy trvalo něco pod dvě hodiny, teď je to vlakem rychlejší, než busem po dálnici. Proto taky Regiojet i Flixbus omezují spoje, vlaku prostě nedokáží konkurovat.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Pokus
Sobota, 28. listopadu 2020 - 10:32:24  
Neregistrovaný host
Pro běžného řidiče na Folmavské není podstatné, že by mohl ušetřit pár vteřin, ale ztráta pohody při řízení. Kruci, už zase nějaké omezení, které mám hlídat! A to na místě zcela zbytečném. Jestli se nemýlím, v Klatovech je na průtahů 60 semafor nesemafor. Skutečně nevidím jediný důvod, proč je takové měření zrovna zde. Jedině, že někdo si mohl odškrtout úkol, že v Plzni má být x úsekových měření.
Sobota, 28. listopadu 2020 - 11:40:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2769
Registrován: 2-2005
Pro běžného řidiče na Folmavské není podstatné, že by mohl ušetřit pár vteřin, ale ztráta pohody při řízení. Kruci, už zase nějaké omezení, které mám hlídat! A to na místě zcela zbytečném. Jestli se nemýlím, v Klatovech je na průtahů 60 semafor nesemafor. Skutečně nevidím jediný důvod, proč je takové měření zrovna zde. Jedině, že někdo si mohl odškrtout úkol, že v Plzni má být x úsekových měření.

ano, máš pravdu.ta folmavská a výpadovka od pekárny je palici. stejně každý nebo skoro každý, co tímto úsekem projede šlápne na plyn - vypozorováno.
ale co s tím tak můžeme udělat? nic. jen respektovat a nebo platit.
tudíž to nemá cenu řešit. [talker]
včera jsem o půlnoci zatahoval do vozovny. přišlo mi, že 22 hodině jezdili jen magoři a taxikáři. běžně 70-90-100 km/h na Nepomucké, Malostranské, Doudlevecké. Tak co chceme, děláme si to sami.
Sobota, 28. listopadu 2020 - 11:52:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7572
Registrován: 5-2004
Martin_j:
"To zrychlení mezi Prahou a Plzní probíhá plynule už nějakých 10 let."
Přesně tak, a pokud kolega Martin_100 rád čte deník Zdopravy.cz, tak tak možná před pár dny narazil na tento článek o problémech při přípravě Tachlovického tunelu a mohl se dočíst, že má zkrátit dobu jízdy z Prahy-Smíchova do Plzně na 44 minut.
Pokus:
"ztráta pohody při řízení. Kruci, už zase nějaké omezení, které mám hlídat!"
Jak už jsem jednou napsal, nehodlám obhajovat, proč se měří zrovna na Folmavské (ale myslím, že všechny úsekovky v Plzni se instalovaly na základě podnětů veřejnosti), ale není tam žádné jiné omezení, než jinde ve městě. Rozdělování na "padesátku" a "padesátku, která se měří" je právě ten rozdíl mezi západem a východem, který má mnoho lidí v hlavách, a o kterém tady už byla řeč. Na měřeném úseku se není třeba hlídat víc, než kdekoliv jinde a pokud udržení vozidla v daném rychlostním limitu pro někoho představuje "ztrátu pohody", tak by asi za volant neměl vůbec sedat. Asi jako kdyby přítomnost revizorů v MHD byla "ztráta pohody" pro cestující, protože si musejí hlídat to, jestli mají lístek[crazy]. Kromě toho mnoho aut má dnes zařízení, kterými lze tu rychlost bez problémů udržovat na zvolené hodnotě.
Roman_j
Sobota, 28. listopadu 2020 - 15:24:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 114
Registrován: 3-2009
To jsem včera jel od Olympie na Štěnovice předepsanou padesátkou, čímž jsem připravil o pohodu za mnou jedoucího řidiče. Ten pak nemohl jinak, než mne předjet protisměrem přes plnou čáru a přes středový ostrůvek. Hluboce se stydím.
www.revisor.cz - odznaky, předpisy, a jiné

Pavel2
Neděle, 29. listopadu 2020 - 12:06:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18375
Registrován: 8-2002
já si myslím, že ty podněty veřejnosti jsou v Plzni jen bohapustá lež. viz např. systém jednosměrek u Světovaru - oblast ohraničená cca ulicema Koterovská, Blatenská, Sušická/Velenická, Pivovarská. pokud se zeptám někoho kdo tam bydlí, řekne mi akorát, že je to pouze nasralo, protože např. musí do ulice zajíždět z opačný strany a objet blok navíc.

další lež je, že podle názoru místních auta jezdily ulicema Petřínská a U Světovaru moc rychle. což si překládám jako víc než 50 km/h. zkusil si tam někdo proletět 60? takže se tam musely udělat následující opatření:
1. změna předností v jízdě
2. zóna 30 km/h
3. před křižovatkama s Barákovou a Sladovnickou boule ve vozovce (zpomalovací práh)

takže pokud jede auto od Sušický na Koterovskou, před Sladovnickou se řidič snaží aspoň jedněma kolama trefit mezi boule a nemusí ho ťuknout, že má hlavně čumět jestli mu něco nejede zprava... to je zvýšení bezpečnosti jak [cunik]

takže pokaždý, když někdo řekne na základě podnětů veřejnosti, zvýšení bezpečnosti, prevence, hned se mi naježí všechny chlupy po těle [blesk]
pakliže opatření nejsou rozumný, lidem se pochopitelně příčí je dodržovat.
Neděle, 29. listopadu 2020 - 16:51:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8191
Registrován: 12-2005
Martine "tachlovickej" tunel je věc kterou se my nejspíš neprojedem a dost možná ani naše vnoučata.
Plakáty nás informují: Přijď pracovat k dráze, pakliže ti vyhovují rychlost šmír a saze. (Dobeš) [masinka]
Neděle, 29. listopadu 2020 - 22:28:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2770
Registrován: 2-2005
ad P2_
takže pokaždý, když někdo řekne na základě podnětů veřejnosti, zvýšení bezpečnosti, prevence, hned se mi naježí všechny chlupy po těle [blesk]
pakliže opatření nejsou rozumný, lidem se pochopitelně příčí je dodržovat.


Nic neumíš, jsi rád, že se nažereš lžící. Jelikož nic neumíš a nějakou mzdu potřebuješ, oslovíš své kamarády a oni, byli nedávno v té samé situaci, co ty, tě nějakou práci ( většinou zbytečnou ) najdou. Prostě tě zaměstnají. nePoved, SVS Plzeň, magistrát ? Dostaneš sdílenej kancl, odpovídající plat. A co dál? Nic neumíš, do práce musíš.............
Pod rouškou lenosti a neschopnosti tě někdo poradí, nebo pošle nějaký podnět a vymyslíš třeba takovou chujovinu jako se stala na Světovaru. Ona se stala i v Doubravce za konečnou 13.
Pod rouškou lenosti a neschopnosti ( máš už sdílenej kancl a vystudovanou anální speleologii ) musíš jakoby svůj nápad prodat. Tak pozveš zpřízněné médium a to napíše, že ,, že si místní veřejnost přála ,,.
Jen nevím, proč se neustále divíš,když je to v Plzni s těmito věcmi stejné jako s městskou policií, 1000x opakovanou lží, že vozovna Cukrovarská je v havarijním stavu a světe div se, ono se tak něděje, bývalá vozovna nespadla, Jurečko už má kde parkovat své veterány, jakoby se tam zahrádkaří, pěstuje se ve velkém konopí, feťáčci a transgender se mají kde scházet. A další a další věci. Dáme tomu obchodní název DEPO 2015, dáme tomu eurodotace . Proč tě to jen překvapuje???
Pavel2
Pondělí, 30. listopadu 2020 - 01:31:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18378
Registrován: 8-2002
nevím jestli mě to překvapuje, už jsem si v našem státě zvykl na ledacos, jen mě prostě sere jak to někteří dokážou překroutit... a úředníky si bohužel nevolíme. pokud bysme si je volili, neznáme jejich rozhodnutí. čili za současnýho stavu věcí má problém nula variant uspokojivých řešení.

v Doubravce se to skovává za mantru zvýšení počtu parkovacích míst. ale zase... lidi si to podělali sami. když neumí ani pod hřištěm u Havránka parkovat jen po jedný straně ulice a naskládají auta i míň než 5 metrů od hranice křižovatky, tak co s nima?

kdyby si aspoň většina těch tupců byla schopná uvědomit, že jen poskytujou vodu politikovi i úředníkovi na mlýn... každýho zajímá jen jeho momentální potřeba odhodit vozidlo co nejblíž cíli a neudělat krok navíc.
Roman_j
Pondělí, 30. listopadu 2020 - 05:19:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 115
Registrován: 3-2009
Pavel2:
"já si myslím, že ty podněty veřejnosti jsou v Plzni jen bohapustá lež"
Přikyvuji.
Působil jsem v občanském sdružení poradenského rázu a jednou jsem s naší tiskovou mluvčí probíral nějaký svůj příspěvek. Ta mi doporučila nepsat to jako obecné moudro, ale uvést to slovy "náš klient se nás dotázal na ...", že je to takové osobnější. Namítl jsem, že takový dotaz jsem neměl.
Mluvčí odvětila: "No a? Bude toho tazatele někdo hledat?"
S těmi stížnostmi (přes existenci rebelů) to vidím podobně.
www.revisor.cz - odznaky, předpisy, a jiné

Pondělí, 30. listopadu 2020 - 09:44:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 259
Registrován: 7-2017
A místa pro přecházení místo přechodů pro chodce si lidé taky zajisté přejí. Nějak o těch podnětech veřejnosti začínám pochybovat.
Pondělí, 30. listopadu 2020 - 09:46:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5814
Registrován: 9-2005
Na rozdíl od zdejších kverulantů to s podněty veřejnosti nevidím tak černě.
Právě že dobře napsaný podnět je často velmi žádaný, pokud je zájem zlomit odpor části úředně-politického molochu vůči nějakému řešení anebo potřebě věc vůbec řešit. Setkal jsem se s tím jak v ČSAD, tak i v současném zaměstnání.
Roman_j
Pondělí, 30. listopadu 2020 - 14:06:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 116
Registrován: 3-2009
Na té Folmvské tako bylo kdysi kdesi měření rychlosti a dostalo se to až k Nejvyššímu správnímu soudu (přestupek II v rozsudku).
rozsudek 9As 214/2014-48

Co se týče té potenciální sedmdesátky na Folmavské i jinde obecně, nejde jen o to, že tam je (mimo střídání směn) minimum lidí, ale ještě jsou tam vedlejší silnice. Řidič, který vyjíždí z vedlejší nemůže reálně očekávat, že na hlavní je v obci povolená sedmdesátka (neznám značku, která by mu toto zvěstovala). Tak tam vjede, že to stihne - bum, a prů... je na světě. A řidič na hlavní se bude hájit tím, že jel sedmdesátkou oprávněně.
A podle několika jiných judikátu je řidič (zde ten z vedlejší) oprávněn očekávat, že ostatní účastníci silničního provozu dodržují předpisy (tedy padesátku).
A v tom je ten rozpor, že?
Mějme tedy padesátku i na rovném a přehledném úseku.
www.revisor.cz - odznaky, předpisy, a jiné

Roman_j
Pondělí, 30. listopadu 2020 - 14:14:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 117
Registrován: 3-2009
M_k:
"Na rozdíl od zdejších kverulantů to s podněty veřejnosti nevidím tak černě."
Před rokem jsem coby člověk z davu nechal změnit dodatkové tabulky pod značkou "P" před strážnicí v Dominikánské a před strážnicí v Perlové.
Přijeli jsme tam, viděli "P" - "8 míst pro městskou policii", tak jsme tam zaparkovali s tím, že 8 míst tam ještě zbývá.
Při návratu jsme našli za stěračem strážnický vzkaz.
Dal jsem proto magistrátu velice dobře zdůvodněný podnět na odstranění matení veřejnosti a magistrát vyhověl.

Dali strážníci lístek za špatný stěrač. Už je tam jen "P"-"městská policie".

(Příspěvek byl editován uživatelem roman_j.)
www.revisor.cz - odznaky, předpisy, a jiné

Pondělí, 30. listopadu 2020 - 14:19:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 855
Registrován: 7-2003
Řidič, který vyjíždí z vedlejší nemůže reálně očekávat, že na hlavní je v obci povolená sedmdesátka (neznám značku, která by mu toto zvěstovala).

To bude tím, že taková možnost je stanovena hned obecnou úpravou provozu na pozemních komunikacích. Viz § 18 361/2006:

(4) V obci smí jet řidič rychlostí nejvýše 50 km.h, a jde-li o dálnici nebo silnici pro motorová vozidla, nejvýše 80 km.h.

(7) Místní úpravou provozu na pozemních komunikacích podle § 61 odst. 2 lze nejvyšší dovolenou rychlost podle odstavce 4 zvýšit, maximálně však o 30 km.h.
Pondělí, 30. listopadu 2020 - 15:28:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19019
Registrován: 5-2002
Když už to tak řešíme... Může mi někdo z odborníků, například pan Martin L., vysvětlit význam přechodu pro chodce uprostřed Vrchlického ulice?

https://mapy.cz/zakladni?x=13.3719981&y=49.7343105&z=20&l=0&base= ophoto

Za mě:

Pochopil bych umístění přechodu v místě zvýšeného pohybu chodců. Tedy přímo u křižovatky s Dobrovského. V tomto místě mě dost dobře nenapadá, kdo a k čemu by ho mohl využít. V žádné jiné podobně bezvýznamné ulici široko daleko o podobném přechodu nevím, takže nechápu, proč je právě tady.

Jediné praktické využití přechodu je takové, že policie s oblibou odtahuje auta, která parkují těsně před přechodem či přímo na něm.

Na dotaz oficiálním místům nad smyslem přechodu přišla tato odpověď:

Přechod pro chodce ve Vrchlického ulici pomůže chodcům, kteří se neprotáhnou mezi zaparkovanými vozidly, např. matka s kočárkem, vozíčkář apod. dostat se na druhou stranu. Přechod má své opodstatnění a není žádný rozumný důvod jej zrušit. Abychom získali jedno parkovací stání na úkor chodců, kteří potřebují více prostoru při přecházení?

Jestliže není řidič ochoten respektovat základní pravidla silničního provozu, jako je zákaz stání na přechodu pro chodce nebo stání před přechodem pro chodce, zaslouží si oprávněně pokutu za přestupek popř. odtah vozidla. Jistě si to zapamatuje pro příště.

Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Roman_j
Pondělí, 30. listopadu 2020 - 17:23:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 118
Registrován: 3-2009
7036:
"(7) Místní úpravou provozu na pozemních komunikacích podle § 61 odst. 2 lze nejvyšší dovolenou rychlost podle odstavce 4 zvýšit, maximálně však o 30 km.h."
Reálně to bývá tak, že je 70, před křižovatkou je to staženo na 50 (např. pod rondelem do centra, na Skvrňany k Apollu i v protisměru).

Ale to už rozporoval ML:
Martin_l:
"Kromě toho provoz ve městě je nejrychlejší a nejvýkonnější tehdy, pokud je plynulý a proud vozidel se pohybuje ustálenou rychlostí."
To už vlasně jen opisuji. A souhlasím.
www.revisor.cz - odznaky, předpisy, a jiné

Pavel2
Úterý, 01. prosince 2020 - 01:07:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18379
Registrován: 8-2002
m_k #5814:
Právě že dobře napsaný podnět je často velmi žádaný...

beru tě za slovo, budeš mi psát podněty [wink]

MJ #19019:
přechod Vrchlického + zdůvodnění...
čistě teoreticky bych se domníval, že to může mít nějaký historický kořeny... třeba tam bydlel/bydlí někdo důležitej a ten si to uměl vydupat. a pak už nebyla vůle nesmysl zrušit, takže dnes to neumím pojmenovat líp než čůrákovina & buzerace. úředník je zřejmě odměňován za množství a sumu vybraných pokut, případně se rád zabývá správním řízením, aby věděl, za co bere plat.

pak tady kolega Pokus psal o tý 60ce na průtahu Klatovama a byla řeč o signalizaci zelený vlny kdesi v NL...
připomnělo mi to jednu značku, kterou znám právě jen v těch KT, bohužel naposledy funkční byla snad někdy v hloubi socialistických 80s:
Rychlostní signál S12a, příp. S12b.
i ty fotky jsou tam z KT, bohužel 40 vpravená do fotky jen fotošopem.

škoda že do dnešní doby tahle vychytávka pravděpodobně nikde v CZ nepřežila. nebo víte o místě kde funguje?
Pavel2
Úterý, 01. prosince 2020 - 01:42:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18380
Registrován: 8-2002
RJ #116:
rozsudek zajímavej.
1. pan pravděpodobně podnikatel s velkým Mercedesem jel dost rychle.
2. zkoušel různý věci [biggrin]
3. má dobrýho právníka.
4. policajti ani úředníci ani soudci taky nejsou vždycky bezchybní, takže to prosrali a kraj zaplatil.

k tomuhle... Řidič, který vyjíždí z vedlejší nemůže reálně očekávat, že na hlavní je v obci povolená sedmdesátka (neznám značku, která by mu toto zvěstovala). Tak tam vjede, že to stihne - bum, a prů... je na světě. A řidič na hlavní se bude hájit tím, že jel sedmdesátkou oprávněně.

pardon, ale k tomu, aby se stal průser, je tady potřeba velký míry blbosti na obou stranách:
a) ten co jede z vedlejší MUSÍ sledovat provoz a měl by +/- odhadnout rychlost blížícího se vozidla po hlavní, a pak vyhodnotit jestli se tam ještě vejde nebo radši počká
b) vidí přitom, že najíždí na 4pruh, takže např. nevjede do protisměru a zároveň to nenasype rychle jedoucímu autu po hlavní naschvál před čumák jen proto, aby ho přiměl ke zpomalení
c) ten co jede po hlavní taky musí sledovat provoz, a pokud tedy vidí, že mu tam blbeček z vedlejší najíždí nějak divně, má možnosti co s tím dělat... třeba zpomalit, příp. zastavit, přejet do jinýho pruhu, přičemž asi nepojede na 50ce ve městě stovkou nebo víc

vycházím z toho, že nikdo se nechce dobrovolně nabourat, nejezdí pod vlivem alko/OPL a všichni udělají maximum pro to, aby fáze BUM nenastala.
Úterý, 01. prosince 2020 - 16:54:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8194
Registrován: 12-2005
Hele ten klacek v KT pamatuju i jako řidič leč mam pocit leta nefční. Ale pamatuju dobu když ještě rychlosti svítily a to rozhodně nejsou hluboký osmdesátky.
Plakáty nás informují: Přijď pracovat k dráze, pakliže ti vyhovují rychlost šmír a saze. (Dobeš) [masinka]
peterr
Úterý, 01. prosince 2020 - 23:49:24  
Neregistrovaný host
Nevím že by to někdy v těch KT vůbec fungovalo a to už jsem starý dost [uhoh] Ale koukal jsem na StreetView a nejstarší dohledatelná fotka z toho místa je rok 2011 kde už je pouze sloup bez ramene a slouží jako nosič reklamy na lidl.
Roman_j
Středa, 02. prosince 2020 - 11:59:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 120
Registrován: 3-2009
Pavel2:
" RJ:Řidič, který vyjíždí z vedlejší nemůže reálně očekávat, že na hlavní je v obci povolená sedmdesátka (neznám značku, která by mu toto zvěstovala). Tak tam vjede, že to stihne - bum, a prů... je na světě. A řidič na hlavní se bude hájit tím, že jel sedmdesátkou oprávněně.

P2: pardon, ale k tomu, aby se stal průser, je tady potřeba velký míry blbosti na obou stranách:
a) ten co jede z vedlejší MUSÍ sledovat provoz a měl by +/- odhadnout rychlost blížícího se vozidla po hlavní, a pak"

Já myslel něco jako bod 14 v nálezu Ústavního soudu IV.ÚS 3159/15 (a v mnoha jiných).
www.revisor.cz - odznaky, předpisy, a jiné

Středa, 02. prosince 2020 - 12:04:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7303
Registrován: 5-2002
Jasně, ale třeba v Borské je 70 i přes křižovatky a nevrší se tam hromady mrtvol... Na Folmavské jsou navíc světla.

Jinak všimli jste si jak všude ve městě zmizely zebry, kde se překračuje víc než jeden pruh - a u Severky jsou zase, klidně přes 4?[proud]
Pavel2
Středa, 02. prosince 2020 - 20:21:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18385
Registrován: 8-2002
h_k:
stručně - zlé jazyky před časem tvrdily, že to je spor města/SVS a státu/ŘSD jestli na silnice malovat přechody pro chodce nebo místa pro přecházení.

oba správci komunikací zřejmě mají svojí pravdu nebo je to místo pro přecházení nějaká módní záležitost a je jim docela fuk, že je to jen další krávovina z pohledu řidičů. zkusil bych se na příslušných místech pozeptat, jestli by to náhodou na území Plzně nechtěli v dohledný době trochu sjednotit [wink]
já na to čas nemám...

když už jsi tady, taky jsem se na něco optal: plzni.to
causa Wilsonův most číslo dvě. špatně byl už projekt a teď město bude 5 let přemýšlet co s tím a kdo je za to odpovědnej. nevěřím že nějakej představitel přijde s prohlášením ano, tuto jsme fakt posrali, v horizontu xy let to spravíme a bude to stát nn MKč.

místní by aspoň mohli útočit na ÚMO3 i na magoš, že tam nemůžou spát [wink]
btw nevšiml jsem si, že by na tankodrom upozorňovala např. dopravní značka A7a Nerovnost vozovky. třeba se čeká až tam někdo vletí s drahým autem a pak skrz pojišťovnu stáhne město z kůže [biggrin]
Pavel2
Středa, 02. prosince 2020 - 23:58:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18388
Registrován: 8-2002
RJ #120:
předpokládám, že v popisovaným případě šlo o vyšší rozdíl mezi rychlostí povolenou a rychlostí kterou motorka skutečně jela než nějakých blbých 20 km/h (70 na 50ce), o kterých se tu dohadujeme my.

tuto je jedna z věcí kterých se bojím, protože nestačí že motorkář:
a) jel rychlostí "jako kráva"
b) předjížděl na plný čáře
c) měl alkohol

přesto soudy odsoudí řidiče osobáku nejen k podmínce, ale i k likvidační náhradě škody za trvalý následky vola na motorce.
v tom světle je nějaká 70 vs. 50 naprosto malicherná.

zajímalo by mě ale jak to nakonec dopadlo...
řidič osobáku měl předvídat že mu tam nějakej pablb vletí a ten z motorky nemusí domýšlet následky předjíždění před křižovatkou na plný čáře?
Čtvrtek, 03. prosince 2020 - 03:25:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 76
Registrován: 3-2011
Pavel2:
"škoda že do dnešní doby tahle vychytávka pravděpodobně nikde v CZ nepřežila. nebo víte o místě kde funguje?"

Znám, dokonce funkčí (i když na streetview zrovna nesvítí) a dokonce jsou tam 3 - jeden z centra, 2 do centra: Hradec Králové
Roman_j
Čtvrtek, 03. prosince 2020 - 05:17:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 121
Registrován: 3-2009
H_k:
"Jasně, ale třeba v Borské je 70 i přes křižovatky a nevrší se tam hromady mrtvol.."
Jo, beru.

Pavel2:
"tuto je jedna z věcí kterých se bojím, protože nestačí že motorkář:
a) jel rychlostí "jako kráva"
b) předjížděl na plný čáře
c) měl alkohol "
Jo beru.
Ale náhodou jsem vytáhl nějaký nález s tímhle tématem. Kdysi jsem to lovil na nalus.usoud.cz, a těchto obdobných nálezů je tam více a za různých okolností.
www.revisor.cz - odznaky, předpisy, a jiné

Čtvrtek, 03. prosince 2020 - 05:59:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6023
Registrován: 2-2005
Já bych jen doplnil, že argument Martina_l ohledně vyjíždění vozidel MHD ze zastávek MHD je (asi jediný) relevantní argument pro zachování 50.

Nicméně příklad s Borskou ukazuje, že MHD vyjede ze zastávky i když je okolní provoz na 70. A usekové měření lze nastavit i na těch 70.

Nicméně, a to chci napsat především, by stálo za to zamyslet se nad tím, jak na úsecích, kde je povolena vyšší rychlost, zajistit, aby touto (respektive podobnou) rychlostí mohly legálně jezdit i trolejbusy. Technologie na to existuje (řetězové vedení či vedení napínané zavažím na sloupech, nehledě na to, že rovné dráty vyšší rychlost snesou i tak) a je škoda, že se nevyužívá.
MHD je pro lidi ! ! !
Čtvrtek, 03. prosince 2020 - 07:34:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5818
Registrován: 9-2005
Nicméně příklad s Borskou ukazuje, že MHD vyjede ze zastávky i když je okolní provoz na 70.

Tak jde to i při 90 km/h. Alespoň ČSAD to umělo. [happy]

P.S.: Pokud se budeme bavit o rychlosti dopravy ve městech, musíme zmínit i hluk. A ten s rychlostí vozidla rapidně narůstá. na Borských polích by to snad i nevadilo, ale např. Lidická už je špatně.
Čtvrtek, 03. prosince 2020 - 09:19:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19021
Registrován: 5-2002
Tak jde to i při 90 km/h. Alespoň ČSAD to umělo. [happy]

A jde to i při 100 km/h, testováno osobně na B85 zwischen Regen und Passau [happy] Jen nesmíš mít Arway s dvanáctistupňovou převodovkou, který řadí rychlosti poctivě po jedné od trojky do dvanáctky, přeřadit mu trvá zhruba stejně rychle, jako kdyby tam ty rychlosti řidič dával ručně řadicí pákou - a při rychlosti 50 km/h jede zhruba na devátý rychlostní stupeň. To jsem si pak vždycky připadal jak brzda pokroku [uhoh]
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Čtvrtek, 03. prosince 2020 - 12:26:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8195
Registrován: 12-2005
M_k:
"
Tak jde to i při 90 km/h. Alespoň ČSAD to umělo. [happy]
"
Jo ale když jsi řekl A řekni i B.
B je že ty kokoti většinou vyjeli ze zastávky těsně před auto přesto že za nim nic nejelo a pak se po státovce klidně vlekli 40-50 protože vole jízdní řád žejo.....
Pár kousků umělo i zrychlit z těch 40 na 90-100 ale to jen v momentě kdy se je něšťastník kterýho ohrozili pokusil předjet. Po té co to člověk vzdal a zařadil se zpátky za bus se ten autobus zase ponořil do svého blaženého šnečího tempa.
Takových zážitků s kokotama z čsad jsem měl ať už osobně nebo zprostředkovaně od kolegů nespočet.
A nezajímavější je že si takovou zábavu vyhledávali pouze řidiči vezoucí aspoň několik cestujících..... No vono je to snadný. Když v tom bude sedět sám tak nemá svědky a tak je velká pravděpodobnost že mu ten koho pohrožuje dá někde přes hubu. Když má cestující tak si málokdo troufne aby neměl popotahování. Známe to kde není žalobce není soudce a tvrzení proti tvrzení je nevymahatelný...
Plakáty nás informují: Přijď pracovat k dráze, pakliže ti vyhovují rychlost šmír a saze. (Dobeš) [masinka]
Čtvrtek, 03. prosince 2020 - 19:50:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8197
Registrován: 12-2005
Hejhou plantážníci na atlasu hub sem narazil na tutu fotku prej z Plzně. Co je ten první trolejbus za typ?

Plakáty nás informují: Přijď pracovat k dráze, pakliže ti vyhovují rychlost šmír a saze. (Dobeš) [masinka]
George
Čtvrtek, 03. prosince 2020 - 22:47:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1730
Registrován: 5-2002
Prototyp 9Tr
Pavel2
Čtvrtek, 03. prosince 2020 - 22:51:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18389
Registrován: 8-2002
m_100:
a ty bys tu fotku dokázal někam místopisně zařadit?

šlo by třeba odpíchnout se od těch baráků, kdy se tyhle typy cca stavěly. ale mě tahleta skladba budov nic plzeňskýho nepřipomíná. a dnes to tam může vypadat i o dost jinak, ale ty bytovky asi stojí pořád.

i podle typů vozů by šla +/- autobus určit datace.

takže já bych úkol rozšířil [happy]
1. co je to za vozy, odkud by mohly být?
2. kde je to focený?
3. kdy fotka vznikla?

kdybys k tomu dodal další, na první pohled možná zbytečnou omáčku, hledalo a přemýšlelo by se líp [wink]
George
Čtvrtek, 03. prosince 2020 - 23:11:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1731
Registrován: 5-2002
Apropos kolegové, už jsem to zkoušel všude možně zeptám se i tady: sháním podrobnější info o vraku Italského kloubového trolejbusu který existoval ještě v 90.letech jako zahradní chatka někde na Plzeňsku. Patrně se jednalo o ten vůz co byl použit jako zdroj ND. Prý o tom HA poskytlo informaci Plzeňské vrakové komando.... Nemáte, prosím, někdo něco (fotku apod)?
George
Čtvrtek, 03. prosince 2020 - 23:15:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1732
Registrován: 5-2002
Pavel2:1: 9Tr prototyp 166, další dvě jsou Plzeňské osmičky
2: co si pamatuji tak popisek byl lokalita Slunečná (prostě něco se sluníčkem),nebo Letkov, už je to dávno... Existuje i pár fotek od p.Dvořáka, kde je ve výrazně lepším stavu. Oni tam ty vozy sloužily jako zázemí pro stavebníky. Pak se natáhly k sobě zapálily, a kov se sešrotoval.
3: opět co se pamatuji tak někdy v 70.letech
Tuhle fotku mi ukazoval ještě HA. Od něj mám i další fotky tohoto vozu, ještě když byl živý a mladý.[happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem George.)
George
Pátek, 04. prosince 2020 - 00:02:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1733
Registrován: 5-2002
Tak je to jinak. Ulice Křimická / Na Okraji ve Skvrňanech.
Machruji páč jsem si to konečně našel a zapsal.
https://www.facebook.com/photo/?fbid=3558160977556723&set=g.66774 7893339766
Pavel2
Pátek, 04. prosince 2020 - 02:45:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18390
Registrován: 8-2002
George poslední #1733:
heh, to by mohlo být ono, foceno zhruba odtud(?): https://mapy.cz/s/cadunutaso
je tam řada garáží postavených zřejmě tedy až po likvidaci trolejbusů.

mě zmátla ta kombinace baráků a ten vpravo by mohl být podobnej typ jako ty v Lobzích v Revoluční:
https://mapy.cz/s/jepocapofa | https://mapy.cz/s/lumacotebu
ty typy domů by mohl pojmenovat Martin_L
dům vlevo mi přijde podobnej jako "betoňáky" v Guldenerovce poblíž ČEZu.

#1732 bod 2:
Oni tam ty vozy sloužily jako zázemí pro stavebníky. Pak se natáhly k sobě zapálily, a kov se sešrotoval.

zajímavej způsob likvidace, ale vlastně je to logický... jak snadno & rychle vyboucháš z vozu nekovový díly? prostě to hodíš na oheň [happy]
dnes v takovým rozsahu nemyslitelný.

3. na HA samozřejmě vzpomínáme, on měl přehled o všech vracích nejméně na území Čech. stačilo říct třeba... ŠL Tuněchody... jojo, o tý vím, ale vyfotit to můžeš [happy] [happy]
neskutečný.
Pátek, 04. prosince 2020 - 06:18:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6334
Registrován: 6-2005
Ten ukazatel před křižovatkou mívali, myslím, v Chrudimi a snad byl cca 10 let zpět i funkční. Vím, že jsem ho na trase Jihlava - Pardubice někde potkával.

Tak už několik nehod bylo smeteno že stolu, že ten co jel po hlavní překročil rychlost tak výrazně, že vyjíždějící z vedlejší neměl nárok toto jakkoliv reflektovat a tudíž není vinen. Ale je to hlavně o právnících.

Trollino: a nám to něco omezuje? Pokud vím, tak jediné omezení je to, že výrobce stanovil Vmax na 65.
Vedení typu K-M je bezpečné někde do 70-75. Jen že už kolem 60 nastává zvýšený otěr materiálu troleje v místech zavěšení. Otázka je, co s tím udělá kompenzace a zavěšení na delty.
Rozhodně je ale možné už dnes s trolejbusem jezdit minimálně 65 a po odsouhlasení výrobcem i více. Kd, z se dělal projekt na Jihlavskou ulici Vrchlického, tak v prvotních materiálech byl požadavek na konstrukční rychlost vedení v rovině 70km/h.
Makrelu neumeješ.
Pátek, 04. prosince 2020 - 09:56:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6025
Registrován: 2-2005
a nám to něco omezuje? 

Interní předpis
MHD je pro lidi ! ! !
Pátek, 04. prosince 2020 - 12:08:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6335
Registrován: 6-2005
To je ale blbost dopravce. Čím více poznávám jiná DP, tak mne fascinují různá omezení, nebo přístup zaměstnanců.

Plzeň: špičkové vedení, výhybky do kterých se může/mohlo 50, ale 40 určitě. Nádherné tratě v jakoby extravilánu a interní předpis říká 50.

Pardubice: přes výměnné pole a děliče do 40.

Zlín: na fotojízdě se podivuji proč řidič na diodovém děliči vypíná i topení. Důvod- je to brigádník a kdyby se nice s děličem stalo, tak ať mu to nikdo neomlátí o hlavu (chápu ho, ale děsí mne přístup DP... Ta obava o něčem svědčila)

Hradec neberu, ten je prostě specifický sám k sobě.

Pobavil Chomutov. Na dotaz, kolik se může přes výhybku mne bylo po chvilce přemýšlení na blbostí mého dotazu, odpovězeno- asi co stanovil výrobce...

Zase jiný extrem je Brno, kdy vedení vypadá minimálně divně, ale je sjízdné celkem dobře, někde až nečekaně (vyjma pár míst), takže není problém legálně jezdit 60 i 65 a to i přes výměnná pole a děliče. Zase ale mají výhybky, kdy i 20 je kosmická rychlost (super, když je z kopce, kde se to kulí 50) a není nikde instalována výhybka, přes kterou by se mohlo více jak 30. Ač některé současné by to dávaly hravě. Je to i částečně díky údržbě, kdy na dnes problémová místa se z vysoka [zadnice] protože se tudy často nejezdí. [sad]

Samozřejmě platí, že čím větší podnik, tím více byrokracie a neosobní přístup.
Mám rád malé podniky, kde se všichni znají a lze celkem dobře aplikovat "rodinný" přístup. V tomto nedám dopustit na domácí, protože zásadně platí. Jsi dospělý, víš co si můžeš dovolit, tak jezdi tak, aby to bylo bez závad i po tvém průjezdu. Pokud nebudeš dělat velké průsery, budiž ti drobné prohřešky (tzn i poškození) opuštěný. Případně seto vyřeší domluvou, kdy samotné předvolání na kobereček je pro dotyčného dost velkým trestem a mnohdy by raději něco zaplatit, jen aby nemusel být kárán. Případně si to uved do původního stavu a jak je na tobě.
Makrelu neumeješ.
Pátek, 04. prosince 2020 - 14:12:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6026
Registrován: 2-2005
Doplním tě:
* Plzeň může přes tahové výhybky 40
* Zlín má všude po městě tahové výhybky se stavitelným křížem...a jezdit přes ně můžou 25 [rofl]
* Mariánské Lázně jsou, co se výhybek týká, kapitola sama o sobě. Ale taky jsou tam výhybky, přes které se dá jet v klidu 25. A na meziměstské trati se dá, pokud byl vůz v pořádku, bez problémů 65.

A právě ve srovnání s Mariánkami při té síti, kterou tam mají, je škoda, že pak v plzeňské síti jezdí trolejbusy bezdůvodně pomalu.
MHD je pro lidi ! ! !
George
Pátek, 04. prosince 2020 - 14:19:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1734
Registrován: 5-2002
Pavel2: v místě jsem nikdy nebyl, ale typoval bych to přes seznam i google že jo.[happy]
2:takhle se postupovalo docela běžně a nevím jestli se nám to dnes nevrací. Takhle se likvidovaly třeba T2 v Bratislavě. Hodně vozů mělo nekovové díly (dříve dřevo, později lamináty a plasty) a je to opravdu ekologická zvrhlost. Zase tehdy těch echt hnusných zplodin bylo méně. Kupříkladu nikdo nenechával běžet ropáka před domem, že Martine? [proud].
3:HA je škoda, dobře polovina dnes muzejních vozů mu vděčí za druhý život. Třeba Praga TOT, Tatra T400 v OVĚ, 8Tr v Pardubicích atd. Je škoda že se nepodařilo třeba zachránit T11 220 v Kasejovicích.... Ale tehdy nebyly možnosti, znalosti, zkušenosti co máme teď.
Pavel2
Pátek, 04. prosince 2020 - 16:54:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18392
Registrován: 8-2002
George:
podívám se do letšních fotek, ulicí Na okraji se cca do jara objížděla uzavřená souběžná Křimická (II/605 směr Ag + Cheb). uvidím co najdu, ale od těch garáží to asi vyfocený nemám, tam není nic zajímavýho qidění - docela ošklivý řadový garáže, křoví, rozbitá cesta.

až bude čas (a světlo [happy]) můžu zkusit najít pozici fotografa ze 70s a udělat obrázek po 50 letech [happy] (kruci ten čas ale letí...)
Pátek, 04. prosince 2020 - 20:17:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8198
Registrován: 12-2005
Tak lokaci už máte tu jsem vám zapoměl dodat. Typ taky tudíž děkuju.

A teď na oplátku ke kořistnímu taliánskýmu kloubu. Ten byl skutečně na zahradě v Kyšicích (nebo Ejpovicích) teď si nepamatuju přesně ale sešrotovanej byl až po roce 2000.
Tehdy jsme ho s bratrancem hledali poměrně dlouho. Smůla tomu tak chtěla že jsme nakonec pozemek kde stával našli a s majitelem pohovořili. Smůla spočívala v tom že byl vůz rozpálenej autogenem a odvezenej cca 14 dní před naší návštěvou....
Michal nejspíš doplní.
Plakáty nás informují: Přijď pracovat k dráze, pakliže ti vyhovují rychlost šmír a saze. (Dobeš) [masinka]
Pavel2
Pátek, 04. prosince 2020 - 21:59:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18393
Registrován: 8-2002
zopakujem si jen lednový fotky z výluky ulicí Na okraji, který jsem dával nejspíš i sem:

vozovka si tam zasloužila rekonstrukci už před tím než tam dočasně přeložili ty městský linky, jinak tam byl zákaz nad 12t, později asi nad 7.5t. snad se místní brzy dočkají.

na poslední fotce vpravo tam vykukuje ten... řekněme technickej objekt.
srovnávací fotka cca po 50 letech časem.
George
Pátek, 04. prosince 2020 - 22:25:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1735
Registrován: 5-2002
Martin: až 2000???? To bych nečekal. A pan majitel nevlastní nějaké fotky z doby zahradněaltánkové (klidně do SZ)? Jinak docela by mě zajímalo co z něj vlastně zbylo. Jelikož to byl vlastně dárce orgánů pro všechny ostatní tak karoserie, možná okna, možná některé nápravy, patrně bez elektrovýzbroje, bez interiéru... Vlastně ano, ideální chatka, sklad kůlna....
Jinak velké dík za info.