Diskuse » Autobusy a trolejbusy » Tykadláci v Plzni » Archiv diskuse Tykadláci v Plzni do 02. 11. 2020 « předcházející | další »

Archiv diskuse Tykadláci v Plzni do 02. 11. 2020

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Pátek, 23. října 2020 - 09:34:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3545
Registrován: 5-2002
Pavel 2: od té doby, co jsi se posadil za volant, se tvé myšlení hodně změnilo a z uživatele MHD jsi nyní zapřísáhlý "gumokolista", nebo-li řidič prosazující jen cestu autem nad ostatním životem [wink]

Ta Masarykova třída bude oříšek a nebude se ti líbit. Onu anketu považuji spíše za alibistickou a je jasné, že i výsledky z ní budou protikladné a bude potřeba vybrat rozumný kompromis. Na jedné straně budou řidiči, kteří budou chtít zachovat dobrou průjezdnost a s ohledem na zdejší hlavní trolejbusovou linku by přílišné zúžování a jiné zpomalování nebylo moc žádoucí, ale na druhou stranu Doubravka je nyní hlavně důchodcovská čtvrť a pro tyto obyvatele je často podobná hlavní ulice bariérou, tedy lze očekávat, že mnoho místních se bude ozývat po nějakém zklidnění, budou požadovat třeba přechody, možná i zpomalovací prahy. Tím neříkám, že bych je tam na hlavní ulici chtěl, jen říkám, že se možná od místních důchodců tyhle požadavky objeví a jako místí obyvatelé i oni do toho mohou mluvit. Tedy bude nutný nějaký kompromis a ten se zase všem líbit nebude.
Zmínil si se výše o nefungování kruháče na NGP. Co na něm dle tebe nefunguje? Vadí ti semafory pro tramvaje? Asi namítneš, že pro mne jako řidiče tramvaje funguje dobře a já si opravdu nestěžuji. Ale myslím, že ani jiné fungování by nebylo lepší. Pokud by tam světla nebyla, tak ty tramvaje stejně někdy musí projet a tedy v době, kdy by je někdo pustil, tak to projedou za podobě dlouho dobu, možná pomaleji, protože by se musely vždy rozjíždět a tedy jejich průjezd by byl delší. Dnes tam jsou sice nějaké vyklízecí doby, nebo červená pro auta padne již před jejich průjezdem, ale v té době se zase uvolňují jiné průjezdy aut z jiných směrů, tedy rozjíždí se kolony a mohou na kruháč najíždět kolony z Koterovské. Tedy i ten pohyb tramvají a jejich semafory tam usměrňují jiné směry. To že se to ucpává, tedy není chyba řešení, ale zkrátka toho, že aut je moc. V době starého kruháče jich bylo méně. Pokud by světla pro tramvaje nebyla, výrazně by se zpomalily tramvaje, ale i prodloužily kolony na nájezdech z Koterovské.

Martin L: přidávám se ke svědectví, že autobusy před reokonstrukcí u Severky skutečně nedrhly. Dnes je tam ten hrb nějaký výraznější.
Plzeňské tramvaje - aktuální zajímavosti z provozu již od roku 2000 na internetu a později také na Facebooku
Tramvajové provozy - fotografie z různých měst včetně zahraničí
Pátek, 23. října 2020 - 09:41:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 167
Registrován: 5-2009
U kruhového objezdu na NGP vidím hlavní problém související s obchodním domem Dvořák (Galerie Slovany). Krátkým úsekem kruhového objezdu mezi Francouzskou třídou a Koterovskou musí projet jak ti, kteří do garáží obchodního domu chtějí zajet z Koterovské, tak většinou také ti, kteří z garáží obchodnímu domu naopak vyjíždějí do Francouzské.

Na Francouzské (resp. nám. G. Píky) byla před kruhovým objezdem snaha i o preferenční pruh pro autobusy, na úkor parkovacích míst... ale jak to dopadlo, vidíme všichni. [auto][auto]
Pavel2
Pátek, 23. října 2020 - 12:06:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18259
Registrován: 8-2002
prvek:
tak ti teda pěkně děkuju za vysvědčení [lol]
možná se budeš divit, ale já si naopak myslím, že semafory pro tramvaje na NGP jsou naopak super, ty se povedly a fungujou výborně (až na ty jednotky pitomců za rok co to pošlou tramvaji před čumák červená nečervená). a správně píšeš, že mimojiné i regulujou nájezdy na kruhák.

problém je v šířkovým uspořádání a celkovým provedení kruháče, kdy prstenec defacto umožňuje jízdu jen jedním pruhem a nájezdy stejně tak nepomáhají plynulýmu řazení aut. kdyby tam bylo víc místa, není často potřeba před najetím na kruháč zastavovat a paxe zase z nuly rozjíždět, prostě se auta plynule zařadí jako např. když někde funguje zipování (pravda, to se na českých silnicích vidí jen velmi výjimečně).

někteří držitelé ŘP jsou mimojiné schopni věřit tvrzení, že na dlážděnej středovej prstenec se NESMÍ najíždět. což je pochopitelně nesmysl.

další věc na NGP je ten vjezd a výjezd do garáží obchoďáku, na jednu stranu je to sice geniální řešení problému, ale přesně jak píše Zdeněk, pokud přijedu po Francouzský a chci nakupovat, na ulici je malá šance zaparkovat, takže šup dolů do díry. to ale musím vyskákat jednu kolonu na Fr cestou ke vjezdu z Koterovský a druhou kolonu na Fr zase při výjezdu z garáží ven.

v důsledku čehož je na Fr před OK téměř kdykoliv kolona plus ta geniální zátková zastávka.

doplněk pro Zdeňka:
z garáží Galerie Slovany je přikázanej směr jízdy vpravo. jakkoli asi chápu motivaci tvůrce toho značení jednak rychle uvolnit výjezd z garáží pro další auto + neblokovat levým odbočováním na Fr oba dva směry + snížit riziko přejetí chodce autem vyjíždějícím z díry, bohužel to je další část špuntu pro kruhák.

ten preferenční pruh pro autobusy mi tady taky nepřipadá jako moc dobrej nápad...

tak jak OK na NGP vypadá dnes by fungoval dobře pokud by byla intenzita provozu dejme tomu poloviční. těch aut je tam prostě moc.
Pátek, 23. října 2020 - 15:04:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7555
Registrován: 5-2004
Martin_j:
"Já si dovolím podotknout, že v minulosti skutečně bylo možné projet s kloubovým autobusem na lince 30 křižovatkou u Severky bez toho, aby řidič musel zbytečně zpomalovat či jakkoliv se jinak omezovat"
Prvek:
"přidávám se ke svědectví, že autobusy před reokonstrukcí u Severky skutečně nedrhly. Dnes je tam ten hrb nějaký výraznější"
Děkuji za postřehy. Pak je tedy ještě otázka, nakolik na věc má vliv to, že autobusy teď projíždějí přes křižovatku v mírně jiné stopě než předtím, neboť Studentská má nyní čtyři pruhy namísto třech (pro Libora_hh: i tady se vozovka rozšiřovala[wink]).
Pavel2:
"dobroserové už zase přemýšlejí jak zkurvit to, co zaplaťpánbu ještě funguje. můj názor - NIC NEMĚNIT"
Postoji nevím, co se chystá a jak to bude vypadat, ale určitě to bude špatně nerozumím, ale věřím, že využiješ možnosti sdělit dostupnými prostředky svůj názor. Teze, že Masarykova funguje dobře je názorem jednotlivce, který se může výrazně lišit od názoru jiného jednotlivce. Možná by pro doplnění kontextu bylo dobré napsat, kolikrát si např. za poslední rok Masarykovou ulicí projížděl autem, kolikrát na kole, kolikrát jako cestující v MHD a kolikrát jsi tu šel pěšky. O konkrétní čísla nejde, spíše o vzájemný poměr.
Zdeněk_k:
"Na Francouzské (resp. nám. G. Píky) byla před kruhovým objezdem snaha i o preferenční pruh pro autobusy, na úkor parkovacích míst... ale jak to dopadlo, vidíme všichni."
Naštěstí to ještě úplně nedopadlo, protože vyřešení jednoho z nejproblematičtějších míst páteřní autobusové linky je jednou z priorit představitelů radnice v oblasti dopravy. Prostorová preference na úkor parkovacích míst je neprůchozí (tato ochrana zájmů několika nakupujících na úkor tisíců cestujících ve třicítce by se možná taky dala nazvat dopravním fašismem), ale řešení ve formě účelových návěstidel, která pomohou v pravou chvíli kruhák "vypustit" se, pokud vím, připravuje.
Zdeněk_k:
"U kruhového objezdu na NGP vidím hlavní problém související s obchodním domem Dvořák (Galerie Slovany)."
Ano, kruhový objezd funguje dobře tehdy, pokud je bilance nájezdů a výjezdů na jednotlivých větvích přibližně vyrovnaná. Vyjíždějící auto tak poskytne potřebnou mezeru autu najíždějícímu. Francouzská má ale výrazný nepoměr mezi těmi, kdo do ní odbočují a těmi, kdo z ní najíždějí a příčinou je právě uspořádání obsluhy podzemní garáže a zčásti Krejčíkova ulice.
Pavel2:
"prstenec defacto umožňuje jízdu jen jedním pruhem a nájezdy stejně tak nepomáhají plynulýmu řazení aut. kdyby tam bylo víc místa, není často potřeba před najetím na kruháč zastavovat a paxe zase z nuly rozjíždět, prostě se auta plynule zařadí jako např. když někde funguje zipování"
Prstenec je jednopruhový, takže pochopitelně umožňuje jízdu jen jedním pruhem. Pokud jsou všechny nájezdy jednopruhové, tak by ani nic jiného nedávalo smysl. Dlážděná část prstence je určená k pojíždění rozměrnými vozidly, která se do jízdního pruhu nevejdou, případně k objetí vzdutých vozidel na výjezdech. Vjezd do kruhového objezdu by neměl umožňovat vyšší rychlost než 20 až 30 km/h, mj. i proto je ten dlážděný prstenec zvýšený, aby s osobním autem nebylo pohodlné si přes něj krátit jízdu vyšší rychlostí. Zipování se dá provádět už teď, ale to by musela většina řidičů chtít. Snaha proletět kruhák co největší rychlostí samozřejmě k vyšší kapacitě nepovede, ponechávání mezer pro ostatní naopak ano. Kdyby se náměstí před téměř patnácti lety neopravilo, dnes by se křižovatka zahlcovala tak jako tak a navíc by tu bylo daleko více nehod s daleko závažnějšími důsledky. A jak píše Prvek, za tu dobu provoz narostl. Jen počet osobních aut na obyvatele v Plzni se od roku 2005 zvýšil o více než třetinu.
Pavel2:
"z garáží Galerie Slovany je přikázanej směr jízdy vpravo."
Jak jsi na to přišel?
Pátek, 23. října 2020 - 15:32:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5979
Registrován: 2-2005
Já se vrátím k té Masarykově:

Jednoznačně zde chybí přechod cca na úrovni prodejny květin Milt. Jediný přechod je na křižovatce s Mohylovou a pak až před Centrumem.

Jinak tak ulice není žádný bulvár, ale výpadovka z města. Veškerý veřejný život se koná na Habrmanově náměstí a tak by to mělo zůstat. A navíc díky Bohu mají chodci všude místa dost, před poliklinikou, před Centrumem, školou i poštou.
MHD je pro lidi ! ! !
Sobota, 24. října 2020 - 11:35:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2747
Registrován: 2-2005
Prvek:
přidávám se ke svědectví, že autobusy před reokonstrukcí u Severky skutečně nedrhly. Dnes je tam ten hrb nějaký výraznější
Děkuji za postřehy. Pak je tedy ještě otázka, nakolik na věc má vliv to, že autobusy teď projíždějí přes křižovatku v mírně jiné stopě než předtím, neboť Studentská má nyní čtyři pruhy namísto třech (pro Libora_hh: i tady se vozovka rozšiřovala[wink]).

ad_M_l:

a proto se celá výpadovka jako hlavní tah na Vary musela obousměrně zkurveně zůžit [biggrin][lol][biggrin]
a přidáním jednoho pruhu u Severky se říká rozšiřování [lol][lol][lol]
to je docela docela dobrá dopravně - politická fašistická ideologie.

A Martine, pusinko sladká, kdepak se rozšiřují jízdní pruhy u Trati? Když pominu oblouk křižovatky na odbočení na Doudleveckou, který je špatně už doby svého vzniku ???[lol][lol][lol]
Neděle, 25. října 2020 - 11:19:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2750
Registrován: 2-2005
Jinak docela smutný postřeh z odpolední na lince 16. Složení cestujících:
55% východní agenturní pracovníci, okupujíc vietnamské samoobsluhy v centru města, v hloučkách konzumují levný alkohol. K přesunu z bodu A na ubytovnu jedou trolejbusem.

5% bezdomovci

20% cikáni a romové pendlující ve středu města.

20% normální cestující.

Za daného stavu by stačily 3 klouby a interval 20 minut s hlídkou policie a dvěma revizory celodenně. Ve středu města okolo Mrakodrapu a Americké , Tylovya Koperníkovy ulicemi to vypadá jako ze strašidelného filmu. A k tomu přednádražní prostranství hlavního nádraží, CAnu a jeho okolí.
Manželka jezdí každý den ráno na 7 hodinu ranní do práce na trase Ke Špitálskému lesu - Macháčkova a v tramvaji linky 2 je většinou zadní vůz prázdný.

Pak se člověk diví, že chcípáme k kolonách gumokolů.Pominu že je víkend, pominu že je kovid. Jsou i tací, kterým staví několik trojbusových linek u baráku, na denisáku vylezou a jsou za tři minuty v práci. A stejně se bez služebního auta ani neuprdnou.[vypravci]
Neděle, 25. října 2020 - 22:58:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 261
Registrován: 8-2016
Libor hh - já se upřímně ani nedivím tomu, že lidi z MHD přeskakují do aut. To shrnutí těch reprezentantů co jezdí tomu nahrává nejvíc. Je fakt, že to může mít i něco do sebe - projeď se 15 na Borský pole před nástupem na některou z šichet. Naučíš se takových jazyků.. :D
Breník J.
Úterý, 27. října 2020 - 01:48:55  
Neregistrovaný host
V sobotu 24. října jsem využil krásného počasí k návštěvě sídliště Nová Valcha. Jel jsem z Bor linkou č. 26 do zastávky U Prodejny, kde jsem si poprvé prohlédl nově instalované obousměrné zastávky a nový kruhák. Pokračoval jsem stále silnicí K Zelené louce prakticky podél bývalé vlečky Škoda z Valchy na výsypku Sulkov. Dnes už vlečka neexistuje, ještě v době mého zaměstnání v ETD jsem se na ní svezl a v únoru 1995 jsme na ní absolvovali s KŽC pochod až do Nýřan, kde za 1. republiky existovala vlečka coby uhelná dráha. Dnes na ní stojí sídliště Nová Valcha s docela kvalitní silnicí a novými chodníky v trase ulic K Zelené louce a K Sokolu. Napravo této komunikace se staví ještě množství cihlových domů. Kolmé ulice jsou pojmenovány podle ptáků, např. Čížková či Červenková. Sídliště má některé domy se zajímavou architekturou. Vrátil jsem se k lince č. 26 svážnou ulicí K Silu a starší zástavbou ulicí Severní. Jelikož do sídliště Nová Valcha je to zhruba 1,5 km, celá procházka činila dobrých 2.5 km. Konstatuji, že se jedná v Plzni o nejvzdálenější sídliště s docházkovou vzdáleností od MHD. Zvláště když se na sídliště Sylván se skautskými ulicemi /linka 27/ a Výsluní /linka 39/ s kalendářními ulicemi zavedla po letech MHD. Tu procházku Výsluním jsem též absolvoval díky zavedené lince č. 39 ve čtvrtek 22. října. Tím jsem si splnil letité resty. Zatím jsou obyvatelé Nové Valchy odkázáni převážně k využití IAD, neuvažuje se tam zavedení nějaké autobusové linky PMDP /třeba i okružní zajížďka 26/ ?
Úterý, 27. října 2020 - 08:46:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18989
Registrován: 5-2002
Zatím jsou obyvatelé Nové Valchy odkázáni převážně k využití IAD, neuvažuje se tam zavedení nějaké autobusové linky PMDP /třeba i okružní zajížďka 26/ ?

Uvažuje. V minulosti se uvádělo, že nutnou podmínkou je postavení toho kruhového objezdu a zastávek na hlavní silnici. Ty už jsou. Na co se čeká teď, netuším.

Mimochodem, už jsem četl mail sepsaný v duchu: "Mám nemovitost na Nové Valše. U domu mám zastávkový záliv. Doufám, že mi sem nechcete zavést autobus!!! [smrt]"
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Pavel2
Úterý, 27. října 2020 - 10:16:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18273
Registrován: 8-2002
kdyby ti nafoukaní milionáři jen tušili, na čem ty jejich předražený králíkárničky stojí, museli by se leknout [biggrin]

viděl jsem před pár lety jaxe se Nová Valcha stavěla. pořádkem na staveništi se to příliš nelišilo od toho, co jsem jako náctiletej parchant viděl na sídlišti Vinice na přelomu 88-89-90. dost mě to připomnělo tu dobu kdy všechno patřilo všem a co bylo erární na to se sralo, pokud se to dřív nerozkradlo [wink]

za humny za lesíkem průmyslová zóna s asi větším pohybem kamiónů. ale je to "v Plzni" a ne někde v Chocenicích nebo v Rybnici. bohužel i tak na větší nákup je to nejblíž do Tesca BPole nebo do Kauflandu v Sukovce. jinak celý město je pěšky daleko a bez auta nevim nevim.

otázka je jak velkej bus a v jakým intervalu jsou tihle obyvatelé schopní rozumně vytížit v průběhu celýho dne. aby se pro minisateliťákov nekupovalo další Daily [wink]
Úterý, 27. října 2020 - 12:47:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5788
Registrován: 9-2005
Na co se čeká teď, netuším.

S ohledem na svou profesi bys ale měl...

Jelikož do sídliště Nová Valcha je to zhruba 1,5 km

Docházková vzdálenost z té lokality k MHD je 0,5 až 0,7 km. V mých měřítkách člověka, který 22 let chodil na MHD do centra 0,45 km a na MHD do práce 1 km, to není nic extrémního. [happy]

Nicméně obsluha té lokality MHD se řeší, otázkou je jak efektivně ji udělat. Hodně by se při plánování ulevilo, kdyby již existovalo cca 0,3 km silnice K Sokolu - Sulkovská. Takto to vypadá na dost neefektivní závleky...[uhoh]
Úterý, 27. října 2020 - 19:47:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8134
Registrován: 12-2005
Přes les je to kolem útulku na borský pole kousek. Ostatně dokud sem bydlel na S.K. Vrňanech tak jsem čassto tudy chodil na Valchu na chatu.
Plakáty nás informují: Přijď pracovat k dráze, pakliže ti vyhovují rychlost šmír a saze. (Dobeš) [masinka]
Pátek, 30. října 2020 - 02:01:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2751
Registrován: 2-2005
Tak jsem se jako řidič svezl busem přes nový asfaltový zlom v křižovatce Studentská x Gerská. Ač to nevypadá, je to vražda a musí se tam fakt pomalu.
Jsem zvědavý, co se s tím udělá.
Jestli nějaká +unda projektantská kápne božskou, že zase něco pokakala [rofl][rofl][rofl]
p.s. jako v případě Wilsonova mostu navrhuji omezit rychlost pro MHD na 15 km/h na dobu 5 ti let. Pak po záruční době vše v tichosti opravit. Jednoduché proplzeňské řešení a myšlení. [lol][lol][lol]
Pavel2
Pátek, 30. října 2020 - 06:32:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18277
Registrován: 8-2002
jak už padlo výše, vytáhnul bych rozměrovej náčrtek Solarisu + metr a začal měřit a počítat. na PMDP určitě existuje osoba, která se za firmu vyjadřuje ke stavbám pro MHD. viz např. causa točka Bílá Hora. a tam bych se objednal na první schůzku [wink]
když se na to řidiči (vč. brigádníků) vyserou a nebudou prudit vedení, nic nedostanou a budou tam jezdit krokem 10 let.

včera jsem měl jihočeskej kšeft. jelikož v jednom úseku je na hlavní silnici první třídy uzavírka, sám jsem si vymyslel náhradní trasu. ta ovšem vede přes 3 vesnice, kde je asfaltová vozovka tak úzká, že i osobák + dodávka nebo dvě dodávky proti sobě musí znatelně snížit rychlost a najet na krajnici mimo asfalt, aby se bezpečně minuli. silnice má solidní povrch, krajnice naštěstí nejsou vymačkaný. je tam zákaz nad 3.5 tuny. je ale jasný, že všichni o problému léta ví, ale všem je to egál. pakliže je nasněženo, namrzlo atp., asi je to tam o dost zajímavější. je to úsek asi 6-8-10 km dlouhej. nechápu to... [crazy]

(Příspěvek byl editován uživatelem pavel2.)
Pátek, 30. října 2020 - 09:10:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5789
Registrován: 9-2005
PMDP už tento problém oficiálně řeší s majitelem silnice ŘSD. Takže netřeba zatím dalších aktivit. [wink]
Pátek, 30. října 2020 - 09:52:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6275
Registrován: 6-2005
Pavel2: Ale to je normální silnice 3. třídy. K nám vede podobná a navíc s plným provozem nákladních aut (bo kůrovec) a obří techniky z JZD, která dokonale silnici kurví, protože byla koncipována na Zetor. Intenzita provozu je malá a silnice má tedy jednu z nejmenších šířek. Krajnice v háji, při vyhýbání se s náklaďákem se jede po hlíně.

Větší problém je, že na výjezdu na státní silnici se při opravách je vršil asfalt a dne je tam mírný horizont, za který není dobře vidět a hlavně není vidět odbočná silnice. Nejeden místní v noci skončil ve škarpě... A nejedna naše návštěva nepochopila příkaz, že má volat a držet telefon aby věděla, kde uhnout, protože je nutná přesná navigace. Vždy se ozvalo:"Jé, tady byla ta silnice..."


Všem to egál není, ale KSÚS prostě odmítá problém řešit s odkazem na nízkou intenzitu. Ani při reko státovky neudělali odbočovací pruh, už nejedna srážka byla, že neznalý nečekal odbočující auto a narazil do něj (sám jsem několikrát za sebou viděl TIRák, který se kolem mne fakt neprotáhne- já na čáře a na druhé straně svodidla, osobák to dá, ale dodávka už ne, jak mu čmák ryje asfalt, protože to zadupnul) A to všichni místní blikáme tak 100m před odbočením a děláme vše, aby bylo jasné, že budeme odbočovat.

Prostě jsou silnice, které se řeší jen do úrovně- nutné. Zato jakožto slepá silnice máme vynikající údržbu, ikdyž jsme jen 3. třída. Minimálně pluh jede už ve 4 (najíždí po státovce) a když se vrací v 6, tak i prosolí.

M_K: že by se někdo konečně ozval?
Makrelu neumeješ.
Pátek, 30. října 2020 - 10:01:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5790
Registrován: 9-2005
M_K: že by se někdo konečně ozval?

Tak od toho mají řidiči PMDP stazky, aby tam podobné závady na komunikaci psali...
Pátek, 30. října 2020 - 10:45:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5988
Registrován: 2-2005
Vždy se ozvalo:"Jé, tady byla ta silnice..."
To se ale musím ohradit, já jsem k Vám trefil i bez tvé navigace [biggrin] A kdybych tvé navigování nepoužil i po cestě dál, tak jsem jednu větev z toho vašeho kůrovcového lesa na ty tvojí parádní zkratce nedovezl na podvozku od Jihlavy až do Brna [rofl]
MHD je pro lidi ! ! !
Pátek, 30. října 2020 - 16:42:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18996
Registrován: 5-2002
Tak od toho mají řidiči PMDP stazky, aby tam podobné závady na komunikaci psali...

Pak je ještě nutné, aby ty stazky někdo četl a informace z nich předával dál.

Pokud v pondělí napíšu do stazky, že je na zastávce Dýšina stržený jízdní řád a ve středu tam ten jízdní řád není, je něco špatně.

(Pro Trollino_15: Ano, mohl ten jízdní řád někdo mezitím zase strhnout. Ale tady odpovědný pracovník z výpravny začal vykládat, že požádal ještě nějakého jiného řidiče a ten asi nepochopil, co má udělat a na jakou zastávku se má podívat a tvrdil, že je všechno v pořádku, takže to odpovědný pracovník z výpravny nikam nehlásil. Ano, samozřejmě mu věřím každé slovo. A jsem je rád, že je tak aktivní a prověřuje to. Kdejaký lempl by to prostě nahlásil dál a o víc se nestaral.
A ano, samozřejmě umím dohledat, který den se to stalo a jaký bus jsem měl, takže se dá dohledat konkrétní stazka a v ní se dá dohledat, že jsem to tam fakt napsal.)
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Pátek, 30. října 2020 - 17:11:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 34
Registrován: 9-2016
Jen technická:eNka jezdí i za téhle situace a někoho vozí?
Stavba západního okruhu dává pěkně zabrat silnici na Vinicích, hlavně jak nákladní auta natahávaj bláto (jíl) nebo co to je ze stavby na silnici.Stavbaři mají jeden "smeták" co to spíš víc rozmazává, než uklízí.Chtělo by to cisternu a umýt, několikrát za den.Jak asi vypadá Solaris po celodenní šichtě na 41, to PMDP nevadí?
Pátek, 30. října 2020 - 17:17:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5791
Registrován: 9-2005
Pokud v pondělí napíšu do stazky, že je na zastávce Dýšina stržený jízdní řád a ve středu tam ten jízdní řád není, je něco špatně.

Nevím, jaký je běžný standard PMDP v těchto případech, ale tady bych si dokázal představit, že to prostě pár dní trvá...

1. Než se informace předá.
2. Než někdo JŘ vytiskne a zalaminuje.
3. A hlavně - než se sežene někdo a něco, co to tam dojede vylepit, přičemž jet kvůli JEDNOMU JŘ přes celé město, mi přijde poněkud neefektivní využití pracovníka a techniky...

P.S.: Taky jsem ty JŘ občas vylepoval. Sice ne u PMDP, ale u toho dopravce vedle.

P.P.S.: Dotaz pro znalé. Je u PMDP běžné požádat v podobných případech o výlep prověřené řidiče? U ČSAD to někdy šlo, pokud dotyčný k tomu nepřistupoval ve stylu: "To nemám v popisu práce...".
Pavel2
Pátek, 30. října 2020 - 17:39:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18278
Registrován: 8-2002
milý m_k,
snažíš se mě naštvat, ale zbytečně. jak plyne z vyjádření ostatních, když se na to všichni od Adama po Zdeňka vykašlou, instituce to samy od sebe řešit nebudou. jako bys zrovna ty nevěděl, že tam, kde nikdo neřve, je fšechno fpořádku a fšichni jsou fpohodě [wink]

btw správcem silnice III. třídy je kraj, nikoli státní ŘSD (viz 9_tr).

jinak jev, kdy se silnice při rekonstrukci nevyfrézuje, ale prostě se jen položí další asfaltovej koberec, jsem taky zaznamenal a ne jednou. v Dýšiný nám takhle přidali +45 cm, asi ne přímo na vozovce, ale nám u plotu přidali těch 45 cm materiálu. takže pozemek, kterej byl v úrovni silnice, se najednou propadá kamsi do kšá. pokud bysme měli vrátka otvírací směrem ven z pozemku, tak už je neotevřem [happy]
novej plot ti taky nikdo nezaplatí (chá chá, kde žiješ?) [lol]

výjezd z přilehlý ulice je víc do kopce, takže pokud nasněží, někdo to musí posolit, jinak nevyjede. v okamžiku realizace stavby je už na připomínky a stesky pozdě a stavební dozor na přímou otázku, ale po několikerým naléhání, jestli by si on nechal postavit takovou hrůzu u svýho baráku jen suše odpověděl, že by si to pohlídal v projektový dokumentaci [biggrin]

oficiální důvod proč se silnici zvedla niveleta byl ten, že pod povrchem jsou sítě a ty by se musely překládat do větší hloubky, aby byla dodržena norma. nevím jaký sítě to měly být, elektrika jde vzduchem, voda, kanalizace se dělaly a plyn možná chvilku před tím nebo taky v souběhu. kvůli tomuhle průtahu na silnici III. třídy byla polovina Dýšiný nejméně jednu stavební sezónu děravá jako ementál.

takže poučení říká, že kdo se nezeptá nebo neprudí, ten se nic nedozví a pak se po svým musí vyrovnat s tím, když ho místa úřední postaví před hotovou věc.
Pátek, 30. října 2020 - 18:01:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5792
Registrován: 9-2005
Studentská je silnice I/20, tj. majitelem je stát, správcem ŘSD. Stačí tak?

odkaz
Pátek, 30. října 2020 - 19:12:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8136
Registrován: 12-2005
Tak jsem měl tu čest jet studentskou shora a u severky jsem měl zelenou. No řeknu vám že i s osobákem v rychlosti kolem 50 km/h to pěkně houpne. Jet tak s něčim delšim asi by bylo krásný ŠŠKRRRRT [rofl]
Plakáty nás informují: Přijď pracovat k dráze, pakliže ti vyhovují rychlost šmír a saze. (Dobeš) [masinka]
Pátek, 30. října 2020 - 20:31:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5991
Registrován: 2-2005
M_k: Je u PMDP běžné požádat v podobných případech o výlep prověřené řidiče?

Není.

MJ: Myslím, že jsi nepochopil, proč se vždycky ohradím; mě je celkem ukradený, kdy tě jaký zaměstnanec DP čím naštval a dnes to nehraje absolutně žádnou roli, všechny ty historky jsou na úrovni hospodské povídačky. Každému se v práci stane něco, co mu rozum nepobere nebo s čím nesouhlasí. Historek z Lektransu bych taky měl na knihu do doby, než jsem tomu začal velet a historky do knihy zase začali sbírat moji podřízení. O Arrivě nemluvě. Takže myslím, že každýmu je buřt, co se Ti před lety stalo v Dýšiný. Nakonec Arriva nebyla schopná tam ten jízdní řád vylepit ani na poprvé.

Nicméně když se u svých historek neobtěžuješ uvést souvislosti, jako například, že se to stalo před x lety, a že své historky návodně nasazuješ do kontextu "zlý DP mě ubližuje," přičemž nereflektuješ ani to, že v každé firmě pracují lidé, kteří z podstaty dělají chyby, byť je to politováníhodné. A že ty několik let staré chyby jsou dávno vyčpělé do podoby zmíněných hospodských historek, protože když jsi jejich pochybení neřešil s jejich nadřízenými tehdy, tak teď to není nic jiného, než mlácení prázdné slámy. Přesně tímto způsobem vznikají fake news ala Aeronet.

Pro škarohlídy dodávám, že se jedná o můj soukromý postoj obecně platný na jakýkoli pracovně-právní vztah.

Pokud mám problém, musím tomu začít velet. Pokud jsem brigádník, jezdím a jsem rád, že mi za to někdo platí. Pokud se kdekoli brigádníkovi nelíbí, může kdykoli odejít. Ale brigádník, který má pocit, že spasí dopravní podnik, mě spíš připomíná to přísloví o horším třídním nepříteli.
MHD je pro lidi ! ! !
Pavel2
Pátek, 30. října 2020 - 23:37:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18279
Registrován: 8-2002
m_k #5792:
aha, takže já o voze a ty o koze. to musíš napsat víc textu, pokud chceš, abys byl správně pochopen
s 9_tr jsem se bavil o silnici III. třídy kdesi na jihu Čech.

m_100 #8136:
vzhledem k tomu, že I/20 zřejmě byla přeložená z Karlovarský na Studentskou (viz např. http://www.dopravniinfo.cz), může se stát, že tam větší a delší auta začnou jezdit častějc a pak může dojít i k tomu, že tam budou něčím drhnout o povrch vozovky. třeba tam jednou někdo vysype auta z autopřepravníku, ten je dost "nízkopodlažní", všichni se začnou divit jaxe to mohlo stát a nakonec to někdo možná bude i řešit [happy]

pro představu, jedná se zhruba o soupravu tohodle typu: odkaz do tramtárie
Sobota, 31. října 2020 - 00:39:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2752
Registrován: 2-2005
ad M_K:
M_K: že by se někdo konečně ozval?

Tak od toho mají řidiči PMDP stazky, aby tam podobné závady na komunikaci psali...


Už to mám patologicky v papírech: Nesnáším Klase, Lešku, SkaloMykla, politiky, J.V.Stalina , V.Havla a multimiliardáře.
Klasi, drž laskavě hubu, nepiš tady žvásty, o kterých nic nevíš.
Neber si do tý svý tlamy řidiče. Řidiči jsou od toho, aby jezdili a přepravovali cestující z bodu A do bodu B.
Jízdní řády maj nastarosti u PMDP buď dispečeři ( kdysi je lepil B.Brunclík ) u jiných dopravců nevím kdo, u bývalého ČSAD bylo i tebe na lepení jízdních řádů škoda. Zajímala by mě tvoje pracovní pozice a pracovní náplň u krajské organizace nePOVED.
Tvá nenávist vůči všem řidičům je všeobecně známa.
Ale věř, že i na Tebe dojde. Jeden takový už nedávno přes držku dostal. A pokud nezmění své společenské návyky, dostane asi znova a pořádně.

ad M_j:
Tak od toho mají řidiči PMDP stazky, aby tam podobné závady na komunikaci psali...

Pak je ještě nutné, aby ty stazky někdo četl a informace z nich předával dál.

Pokud v pondělí napíšu do stazky, že je na zastávce Dýšina stržený jízdní řád a ve středu tam ten jízdní řád není, je něco špatně.


19 let nepřetržitého pracovního poměru, 5 let brigády - k dnešnímu dni 24 let za volantem - byl jsi za mé éry, co mě paměť neklame propuštěný jako první brigádník v historii a druhý pracovník - řidič pro jízdu. Když pominu lidi, co byli odejiti kvůli alkoholu. PMDP fakt za tvé problémy nemůžou. Sice nerad, ale použiji slova T 15 o třídním nepříteli.
Dnes už jsem šťastný, že jsem nebyl schopen dodat psychotesty Arrivě alias tobě, a ty jsi ani nebyl schopný se zeptat, jestli je Arriva je ochotná zaplatit mému malému já psychotesty.
Takže tě z celého srdce děkuji, že jsem byl arrivího bordelu ušetřen.
Až budeš zase flusat na PMDP, tak si na to vzpoměň.
Na rozdíl od tebe a tvejch kámošů na nePOVEDu na Denisáku dopravu dělat umějí. [wink]
Sobota, 31. října 2020 - 14:00:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2257
Registrován: 7-2017
Libor_hh: Když tu tak některé příspěvky někdy čtu, tak se chce dodat k těm psychotestům celkem jízlivá poznámka...
Sobota, 31. října 2020 - 16:27:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18997
Registrován: 5-2002
Libore, zapomněl jsi dodat, že výpověď z brigádnické smlouvy jednou přišla i tobě. Ale pro DP jezdíš pořád.

Já neměl potřebu jít někam leštit kliky a prosit kdekoho na potkání, aby tu výpověď vzali zpět.

A propuštěných brigádníků bylo víc, to jen tak na okraj. Jméno sem uvádět nebudu, ale většina z nás ho zná.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Sobota, 31. října 2020 - 16:46:11  
Neregistrovaný host
m_J ; Ty 😂😂😂
Sobota, 31. října 2020 - 17:30:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18998
Registrován: 5-2002
M_k: Nevím, jaký je běžný standard PMDP v těchto případech, ale tady bych si dokázal představit, že to prostě pár dní trvá...

1. Než se informace předá.


Pokud by odpovědný pracovník z výpravny s kamenným výrazem sdělil, že informaci předal dál a tím má splněno, je tio chyba někoho jiného. Pokud začne vyprávět pohádky, že mi nevěřil a že to nechal někým ověřit, něco je tu divného.

P.P.S.: Dotaz pro znalé. Je u PMDP běžné požádat v podobných případech o výlep prověřené řidiče? U ČSAD to někdy šlo, pokud dotyčný k tomu nepřistupoval ve stylu: "To nemám v popisu práce...".

Tuším, že to dělali (dřív?) dispečeři a nebo (teď?) nějaká zastávková služba. Znalejší určitě doplní.

že v každé firmě pracují lidé, kteří z podstaty dělají chyby, byť je to politováníhodné

Je drobný nezanedbatelný rozdíl mezi "dělat omylem chyby" a "být lempl".

Pokud se kdekoli brigádníkovi nelíbí, může kdykoli odejít.

No a přesně proto jsem dřív s nadšením jezdil každý den v týdnu, kdy mi DP byl ochotný dát práci - a teď v posledních letech jsem si bral tak v průměru čtyři směny do měsíce, vesměs proto, že se tím naplňovaly nějaké moje soukromé nepracovní zájmy (a o vydělané peníze mi ani trochu nešlo).

Na rozdíl od tebe a tvejch kámošů na nePOVEDu na Denisáku dopravu dělat umějí. [wink]

V tom případě nechť mi tu kdokoliv vysvětlí, proč autobus linky 26 přijíždí prakticky celou ranní špičku na Bory na minutu přesně v čase odjezdu linky 30 směr Slovany [happy]

A na schoposti dopravního podniku dělat dopravu jsem třeba myslel pokaždé, když jsem se do Plzně vracel nočním rychlíkem s příjezdem po jedné v noci a počítal každou minutu zpoždění, protože i minuta navíc mohla znamenat, že mi noční autobus ujede před nosem a já půjdu domů hodinu pěšky. Jednou jsem dokonce sprintoval od nádraží na náměstí Republiky, abych po těsném ujetí N2+N3 od nádraží chytil aspoň N1, která mě doveze aspoň na Bolevec.
Nakonec jsem to vyřešil tak, že jsem začal na nádraží a z nádraží jezdit raději autem.
Pokud někdo dokáže donutit dopravní podnik k tomu, aby v případě drobného zpoždění byly noční autobusy schopny počkat třeba pět minut na vlak, má u mě pivo [kladivo]
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Sobota, 31. října 2020 - 22:14:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5793
Registrován: 9-2005
Hele Libore, prej jsi poradal sraz Ertaku kam jsi sam nakonec nedojel. A jeste sis pritom prejel vlastni mobil. 😀 Takovy prispevky sem davej, to tvy pulnocni syceni uz je okoukany... 😉

(Příspěvek byl editován uživatelem M_k.)
Sobota, 31. října 2020 - 23:05:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 264
Registrován: 8-2016
Pánové,
vůbec nevím co mezi Vámi je, ale rozhodně bych se s některými slovy krotil. Je velmi smutné, že na sebe vytahujete něco, co by mělo zůstat mimo takové diskuze.
Libore - k Tobě mám dotaz - co Ti vadí na POVEDu, respektive proč se takto vyjadřuješ? Byl ses tam někdy podívat nebo víš co ty lidi tam dělají? Fakt by mě to zajímalo.

Píšeš jak na PMDP umějí dělat. No já nevím, asi tam vázne komunikace. Viz stání autobusů PMDP na zastávce na Košutce
Sobota, 31. října 2020 - 23:55:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2753
Registrován: 2-2005
ad M_k:
Hele Libore, prej jsi poradal sraz Ertaku kam jsi sam nakonec nedojel. A jeste sis pritom prejel vlastni mobil. 😀 Takovy prispevky sem davej, to tvy pulnocni syceni uz je okoukany...

takže to jsi asi slyšel asi od Marka Plochého. Nalijme si čistého vína, Mirečku. Sám máš houno, svýma pařátama jsi rád, že se alespoň najíš, natož dávat dohromady mašinky, vagóny nebo autobusy [lol]
Sraz ertéóček pořádal Marek s muzeem Lužná.
Ano, naše RTO lux nedojelo, proč nejelo? Z důvodu vadného podávacího palivového čerpadla. Ale to ty ani nemůžeš vědět, co to je a kde to je.Ani já to nezjistil, nezjistili to ani kluci z RTO klubu, kteří mě přijeli na pomoc, přišel až na to náš dvorní machr mechanik Martin Š.
Ale budeš buzerovat a nenávidět řidiče, to ti jde velice dobře. A mobil jsem si přejel, akorát tak došlo k nechtěné výměně přístroje iPhone SE 5 za iPhone 11. Budeš si muset zagooglit, aby jsi pochopil, o co vůbec jde. A až se rozběhne sezona, potkáme se v Bezdružicích a pak mi to řekneš pěkně někde o samotě z očí do očí.[wink][vypravci][wink]
p.s. sraz Ertaku
pane Klasi, správně je erťáků [rofl][rofl][rofl]ad Martin_j:
Pokud by odpovědný pracovník z výpravny s kamenným výrazem sdělil,

nic jsi nepochopil [rofl][rofl][rofl]

Tuším, že to dělali (dřív?) dispečeři a nebo (teď?) nějaká zastávková služba. Znalejší určitě doplní.

co je ti do zde do toho??? nic jsi nepochopil [rofl][rofl][rofl]


Libore, zapomněl jsi dodat, že výpověď z brigádnické smlouvy jednou přišla i tobě. Ale pro DP jezdíš pořád.

Já neměl potřebu jít někam leštit kliky a prosit kdekoho na potkání, aby tu výpověď vzali zpět.

A propuštěných brigádníků bylo víc, to jen tak na okraj. Jméno sem uvádět nebudu, ale většina z nás ho zná.


Co to znamená leštit kliky? A prosit kdekoho na potkání??? Uklidním tebe i tvé 4% nohsledy.
Objednal jsem se u pana Krause, v té době generálního ředitele PMDP, ten mě vyslechl a VPP na trolejbusu mě byl navrácen. Zapoměl jsi dodat, že mám VPP na autobusech a VPP na trolejbusech mě byl zrušen z důvodu, že jsem víc jezdil na autobusech. A jestli někomu lezeš do [zadnice] a leštíš leštimilsky kliky se zde nebudu rozepisovat. Nechceš se zde rozepsat o obrubníku obecném a smrku ztepilém? [rofl][rofl][rofl]


Zkus se zamyslet, co jsem napsal
byl jsi za mé éry, co mě paměť neklame propuštěný jako první brigádník v historii a druhý pracovník - řidič pro jízdu.
P R O J Í Z D U ! Techniku jízdy ! [biggrin][rofl][biggrin]A na schoposti dopravního podniku dělat dopravu jsem třeba myslel pokaždé, když jsem se do Plzně vracel nočním rychlíkem s příjezdem po jedné v noci a počítal každou minutu zpoždění, protože i minuta navíc mohla znamenat, že mi noční autobus ujede před nosem a já půjdu domů hodinu pěšky. Jednou jsem dokonce sprintoval od nádraží na náměstí Republiky, abych po těsném ujetí N2+N3 od nádraží chytil aspoň N1, která mě doveze aspoň na Bolevec.
Nakonec jsem to vyřešil tak, že jsem začal na nádraží a z nádraží jezdit raději autem.
Pokud někdo dokáže donutit dopravní podnik k tomu, aby v případě drobného zpoždění byly noční autobusy schopny počkat třeba pět minut na vlak, má u mě pivo


zase flusance na PMDP!

Proč by mělo PMDP zajímat zpoždění vlaku Českých drah, obvzláště, když je zpoždění zapříčiněno správcem kolejí SŽ????
Neměl by někdo ze SŽ nebo ČD kontaktovat PMDP a požádat je o pozdější rozjezd???
Dle mého názoru by průvodčí měl kontaktovat dispečera SŽ nebo přímo dispečink PMDP, pokud ho cestující požádá? Ale, že by za toto mohli dopravní podniky, no nevím [lol]

Kde je ten zázračný dynamický dispečink plzeňského kraje, co nám hlásal nePOVED, kraj s Čížkem pro dopravu v čele???? Se spuštěním nového autobusového dopravce v PLK ???
Kde je ten zázračný krajský dispečink??????

kde to je?

Dispečink
Nově bude od stejného data spuštěn dispečink integrovaného systému, který bude hlídat přestupní vazby na nádražích, a to i mezi drážní a autobusovou dopravou.


Byly i tlachy, že to bude zahrnovat MHD !!!!
Drž laskavě ústa a neser. Tvá nenávist k PMDP je až příznačná. Takhle se chovají zhrzené milenky [lol]
I já využíval občas vlaky z Prahy s odjezdem 23.42 z hlaváku.A když to ujelo, tak v létě jsem šel pěšky domů a zimě tágem [proud]

(Příspěvek byl editován uživatelem Libor hh.)
Neděle, 01. listopadu 2020 - 00:05:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 265
Registrován: 8-2016
Libore - já stále prosím o odpověď. Mimochodem ten krajský dispečink už funguje.
Otazka
Neděle, 01. listopadu 2020 - 12:26:55  
Neregistrovaný host
A je známa provozní doba krajského dispečinku? "Kancelářské" po-pá 6-14 nebo je snaha vykrýt i víkendy, večerní spoje apod.?
Neděle, 01. listopadu 2020 - 14:34:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 266
Registrován: 8-2016
Otazka:
"A je známa provozní doba krajského dispečinku? "Kancelářské" po-pá 6-14 nebo je snaha vykrýt i víkendy, večerní spoje apod.?
"
Pracovní dny 6-22. Víkend 7-19.
Neděle, 01. listopadu 2020 - 14:46:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6285
Registrován: 6-2005
Libor HH: ale každý zaměstnanec má povinnost hlásit závady. Alespoň u nás a i jiných DP (že by Plzeň byla vyjímka), měl řidič ve stazce kolonku závady na vedení, silnici, atd...
Fakticky dispeřerova starost to taky nebude. Ale jestli řidič zjistí závadu i na ostatním zařízení DP, má ji nahlásit, ať se řeší. Jinak to není zaměstnanec, ale lempl a daná věc nemusí přímo spadat do jeho náplně práce.

M_k a do kdy by se mělo čekat, až bude něco "cestou"? Na zastávce má být jízdní řád a pokud je stržen, tak má být provedena v co nejkratším čase oprava. Souhlasím, něco to zabere a nemusí to být do 24 hod. Ale všechna DP mají nějakou zastávkovou službu, ikdyž to je Pepa zámečník, který obvykle dělá něco jiného, ale jak to "jiné" důležitější dodělá, tak by měl jet udělat opravu.
Možná to není úplně efektivní, ale co při podobné mimořádné údržbě bude efektivní?
Makrelu neumeješ.
Otazka
Neděle, 01. listopadu 2020 - 16:40:00  
Neregistrovaný host
Díky, to není tak špatné [happy] Nicméně samozřejmě rezervy ještě jsou.
Bezdružická lokálka
Neděle, 01. listopadu 2020 - 17:40:22  
Neregistrovaný host
A teď čistě otázka na tělo. Kdo mi v případě zpoždění R 750 na příjezdu do Plzně pozdrží u nádraží enko N3 směrem na Mrakodrap, abych mohl v klidu přestoupit? Nebo je krajský dispečink jen pro krajskou dopravu? A proč krajský dispečink nefunguje non stop?
Pavel2
Neděle, 01. listopadu 2020 - 17:57:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18285
Registrován: 8-2002
no hlavně že je to číslo na krajskej dispečink napsaný na všech sloupech a je s ním voblepený celý Gottwaldovo nádraží i Terminál včetně podchodů [wink] [biggrin]
další věc pak je, aby se tam reálně dalo dovolat když se stane nějaká mimořádnost na kritickým místě, tj. za jedním telefonním číslem několik linek a dostatek zvedačů sluchátek.

mám se objednat s Liborem společně? že bysme tam zašli některej den třeba v 8 večer? [happy]
Neděle, 01. listopadu 2020 - 18:05:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5794
Registrován: 9-2005
M_k a do kdy by se mělo čekat, až bude něco "cestou"?

Na to si musí každý dopravce asi odpovědět sám podle vlastních možností a nároků. Ono jet doplnit jeden jízdní řád v maloměstě typu Jihlava vypadá časově trochu jinak než v Plzni, a ještě jinak než u dopravce typu ČSAD na zastávce 45 km daleko od garáží. Přesto pro všechny platí stejná vyhláška o jízdních řádech.

Pokud v pondělí řidič M_j napíše na stazku závadu ve výlepu v Dýšiné, tak se to v úterý dostane na stůl nějakému dispečerovi, který (podle naléhavosti jiných úkolů) začne zařizovat nápravu a shánět někoho kdo si udělá cca hodinový výlet na místo. Do toho nesmí vrazit vidle nějaké mimořádnost typu dovolená, marodění, návštěva zubaře apod. některé z klíčových osob, případně generální pokyn řešit přednostně výlepy výluky kdesi na opačné straně města. Když bych měl vyslovit svůj odhad, tak min. 2 pracovní dny opravit výlep v Dýšiné je naprosté minimum, nad 5 pracovních dní už jako trochu nezvyklé zdržení.

(Příspěvek byl editován uživatelem M_k.)
Neděle, 01. listopadu 2020 - 18:18:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5795
Registrován: 9-2005
A teď čistě otázka na tělo. Kdo mi v případě zpoždění R 750 na příjezdu do Plzně pozdrží u nádraží enko N3 směrem na Mrakodrap, abych mohl v klidu přestoupit? Nebo je krajský dispečink jen pro krajskou dopravu? A proč krajský dispečink nefunguje non stop?

To se tady ale přeci nedozvíte...[happy] Ale co vám brání vznést tento dotaz/podnět oficiálně na PMDP a POVED? Odpověď sem můžete vložit.
Neděle, 01. listopadu 2020 - 18:21:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2258
Registrován: 7-2017
M_k: Dotaz jsem třeba já vznášel… Očividně po dobrém to nejde, tak to půjde po zlém §106. Protože výmluvu „ČD si mění polohu vlaků jak chtějí“ neberu, poloha je daná…
Neděle, 01. listopadu 2020 - 18:30:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5796
Registrován: 9-2005
Pak je třeba to zkoušet dál a dál. Některé věci jdou hned, jiné je nutné nechat "uzrát"
Neděle, 01. listopadu 2020 - 18:37:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 267
Registrován: 8-2016
Bezdružická lokálka:
"A teď čistě otázka na tělo. Kdo mi v případě zpoždění R 750 na příjezdu do Plzně pozdrží u nádraží enko N3 směrem na Mrakodrap, abych mohl v klidu přestoupit? Nebo je krajský dispečink jen pro krajskou dopravu? A proč krajský dispečink nefunguje non stop?"
Krajský dispečink, tak jak se všude píše, nemá na starosti MHD, ale VLD..
Neděle, 01. listopadu 2020 - 19:47:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6286
Registrován: 6-2005
M_k neřeším opravu ČSAD, to jde, s ohledem na způsob výlepu, poslat po spolehlivém řidiči během obsluhy linky.
Řeším DP, které má svoji četu na údržbu zastávek a takové PMDP nebude mít jen Pepu s přidruženou výrobou jako je to v malých DP, ale vysloveně zaměstnance, a ne jednoho chlapa, co ty zastávky udržuje. U městského DP bych tak čekal nápravu do pracovního týdne.
Makrelu neumeješ.
Neděle, 01. listopadu 2020 - 20:17:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5797
Registrován: 9-2005
Tak to se preci shodneme a tudiz zadny problem...
Krajský rychlík
Neděle, 01. listopadu 2020 - 20:38:53  
Neregistrovaný host
Není náhodou R750 od Kařezu řazen v IDP = krajský rychlík?
Neděle, 01. listopadu 2020 - 21:02:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 23
Registrován: 7-2020
Co to je za nesmysl. Platí jej MD..
Neděle, 01. listopadu 2020 - 21:05:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 24
Registrován: 7-2020
Tantin - zajímalo by mě jaký dotaz a kam si ho vznášel.
Klucí jak to tu sleduju tak vy jste teda šotouši. Jeden se ohrazuje tím že krajský dispečink má mít na starosti MHD bez jakéhokoliv zdroje, tzn vymyslel si to ve svý hlavě a pak několik dalších neví základní věci. Chce to přemýšlet než někoho napadat a tlachat nesmysly
Bezdružická lokálka
Pondělí, 02. listopadu 2020 - 09:24:01  
Neregistrovaný host
Chesse:
Ne, šotouš nejsem a nebudu. Jsem jen obyčejný člověk , který občas jede. MHD, vlakem, autobusem. A v době nedávné nám bylo krajem i městem slibováno, že bude jeden dispečink - nový dispečink , pod který budou spadat i dopravní podniky . A tak ptám zde na odborné diskusi, neboť se zde většina diskutujících považuje minimálně za náměstky ministrů 😂
Takže opět sliby chyby! Hlavně , jak prýc bude vše na sebe čekat a navazovat včetně MHD.
Pondělí, 02. listopadu 2020 - 09:44:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18999
Registrován: 5-2002
No tady se toho zase urodilo [jidlo]

Libor:

Co to znamená leštit kliky? A prosit kdekoho na potkání??? Objednal jsem se u pana Krause, v té době generálního ředitele PMDP, ten mě vyslechl a VPP na trolejbusu mě byl navrácen.

Sám sis odpověděl [happy]

byl jsi za mé éry, co mě paměť neklame propuštěný jako první brigádník v historii a druhý pracovník - řidič pro jízdu.

Omyl [happy] Ta výpověď byla "bez udání důvodu" a dodnes se nenašel nikdo, kdo by mi řekl z očí do očí, za co ta výpověď byla a kdo za tím stojí. Všichni jen kroutí očima a tváří se, že oni o tom vlastně nic nevědí, nemají s tím nic společného, jsou v tom nevinně, jen plní rozkazy.... [crazy] Trošku mi to připomíná soudní procesy po druhé světové válce, to taky nikdo za nic nemohl a všichni jen plnili rozkazy [uhoh]

zase flusance na PMDP!
I já využíval občas vlaky z Prahy s odjezdem 23.42 z hlaváku.A když to ujelo, tak v létě jsem šel pěšky domů a zimě tágem [proud]


A mám snad odborníky z DP chválit za to, že mě (plus ostatní cestující z toho vlaku) nejsou schopni dovézt domů? Ne každý bydlí na dohled od nádraží, jako ty.

Proč by mělo PMDP zajímat zpoždění vlaku Českých drah, obvzláště, když je zpoždění zapříčiněno správcem kolejí SŽ????

Třeba proto, že tím vlakem jedou jejich potencionální cestující, kteří by rádi využili MHD? Kdejaké vesnické ČSAD, Arrivu z toho nevyjímaje, je schopné na nádraží počkat v případě zpoždění vlaku aspoň pár mintut na cestující. Odborníci z PMDP tohle nedokážou.

Neměl by někdo ze SŽ nebo ČD kontaktovat PMDP a požádat je o pozdější rozjezd??? Dle mého názoru by průvodčí měl kontaktovat dispečera SŽ nebo přímo dispečink PMDP, pokud ho cestující požádá? Ale, že by za toto mohli dopravní podniky, no nevím [lol]

Už vidím, jak ve vlaku bez průvodčího ty coby strojvedoucí jedeš se zpožděním do Radnic a obvoláváš všechny řidiče vesnických autobusů, ať ti neujedou [proud]

Kde je ten zázračný dynamický dispečink plzeňského kraje, co nám hlásal nePOVED, kraj s Čížkem pro dopravu v čele???? Se spuštěním nového autobusového dopravce v PLK ???
Kde je ten zázračný krajský dispečink??????


Zázračný krajský dispečink nemá v kompetencích řídit MHD, tu řeší zázrační dispečeři PMDP, kteří jsou v jednu v noci natolik zaneprázdněni jinými aktivitami, že nemohou kouknout ani na Babitron, ani na Grapp, aby se podívali, jestli rychlík od Prahy náhodou nemá zpoždění.


9_Tr:
Fakticky dispeřerova starost to taky nebude. Ale jestli řidič zjistí závadu i na ostatním zařízení DP, má ji nahlásit, ať se řeší. Jinak to není zaměstnanec, ale lempl a daná věc nemusí přímo spadat do jeho náplně práce.

Asi tak. Nedělám si iluze o tom, že odpovědný pracovník kontroluje jízdní řády v Nové Huti nebo v Chotěšově častěji, než dejme tomu jednou do měsíce, takže pokud zjistím problém a problém nahlásím, vše se urychlí, což je asi v zájmu všech. (Krom toho, kdo musí informaci zapsanou ve stazce předat dál a krom toho, kdo pak ten výlep zajišťuje - pro ně to znamená práci navíc.)

Pokud v pondělí řidič M_j napíše na stazku závadu ve výlepu v Dýšiné, tak se to v úterý dostane na stůl nějakému dispečerovi, který (podle naléhavosti jiných úkolů) začne zařizovat nápravu a shánět někoho kdo si udělá cca hodinový výlet na místo.

Trošku jinak. Měl jsem tehdy ranní šejdr, tuším 54/1. Stazku jsem odevzdával v pondělí asi v osm v devět ráno. Předpokládám, že informace se uvnitř PMDP neposílají poštovním holubem, ale mailem, takže odpovědná osoba to mohla mít na stole už během pondělního dopoledne.

Klucí jak to tu sleduju tak vy jste teda šotouši. Jeden se ohrazuje tím že krajský dispečink má mít na starosti MHD bez jakéhokoliv zdroje, tzn vymyslel si to ve svý hlavě a pak několik dalších neví základní věci. Chce to přemýšlet než někoho napadat a tlachat nesmysly

A není tak dávno doba, kdy se řešilo, že bude jeden celokrajský dispečink pod hlavičkou DP. Radši nedomýšlím, jak by to vypadalo, když DP není schopen ohlídat přestup z jednoho vlaku na noční autobusy, a to v situaci, kdy po městě jezdí šest autobusů, jeden trolejbus a služebák [lol]
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Pondělí, 02. listopadu 2020 - 10:01:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5798
Registrován: 9-2005
A v době nedávné nám bylo krajem i městem slibováno, že bude jeden dispečink - nový dispečink , pod který budou spadat i dopravní podniky

To je zřejmě myšleno tohle: odkaz

To je ještě hudba budoucnosti. Teprve se na tom začíná dělat, takže rok 2022 snad možná.

Stazku jsem odevzdával v pondělí asi v osm v devět ráno.

Jaká je praxe u PMDP netuším, ale u jiných dopravců nebývá zcela obvyklé zpracování stazky obratem....[happy] Když jsou jiné úkoly, tak to klidně několik dní trvá než se do hromádky zanoří odpovědný pracovník. Sám si vzpomeň na vlastní praxi z léta...[kladivo]

Rozčilovat se nad tím, že v pondělí nahlásíš a ve středu to tam ještě není, mi fakt v tomto případě přijde jako přehnané.


(Příspěvek byl editován uživatelem M_k.)
Pondělí, 02. listopadu 2020 - 11:05:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5993
Registrován: 2-2005
Nenapadá mě jediné srovnatelně velké město, které by čekalo se svojí MHD na vlaky.

Rozčilovat se nad tím, že v pondělí nahlásíš a ve středu to tam ještě není, mi fakt v tomto případě přijde jako přehnané.

Přesně. Ostatně myslím si, že přehnané rozčilování se Martina, hnidopišství a poučování nadřízených, jak to mají dělat jinak a lépe bude skutečným důvodem všech zmíněných "problémů." Ve skutečnosti všechno výše uvedené bude problém jen v jiném názoru Martina na rychlost nebo provedení řešení, což je prezentováno tak, že dopravní podnik je neschopný a zlý, neboť neřeší problémy podle toho, jak si představuje jeden jeho (bývalý) brigádník.
MHD je pro lidi ! ! !
Pajzák
Pondělí, 02. listopadu 2020 - 11:22:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4405
Registrován: 6-2015
Co třeba Brno? Nebo to už je moc velké? Tam to vždy fungovalo.
Roman_j
Pondělí, 02. listopadu 2020 - 11:51:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 106
Registrován: 3-2009
M_k:
"Jaká je praxe u PMDP netuším, ale u jiných dopravců nebývá zcela obvyklé zpracování stazky obratem...."

Zastupoval jsem jednu kauzu, kde PMDP vytýkal řidiči, že nezapsal do stazky do závad to, na co napsal při příjezdu do vozovny mimořádnou zprávu.
Já bych z toho logicky usoudil, že závady ve stazce PMDP zpracovají ještě před návratem vodu do vozovny.
Inu, jsou to profesionálové a dopravu dělat umějí.
www.revisor.cz - odznaky, předpisy, a jiné

Pondělí, 02. listopadu 2020 - 11:55:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5994
Registrován: 2-2005
Pokud je u nás v noci jeden dispečer, který navíc diriguje rozjezd venku u Mrakodrapu, tak asi nemá moc času řešit příjezd vlaků a jejich návaznost na busy MHD o dvě zastávky vedle.

Určitě to jde nějak koncepčně řesit (byť to z 90% funguje samo a není tak důvod), ale to je běh na delší trať, který se lépe běží, když jsem v pozici, kdy o tom můžu rozhodovat.

Ale když jen ublíženě křičím bez relevantního důvodu, tak už mě pak nikdo neposlouchá, i když ten relevantní důvod mám.
MHD je pro lidi ! ! !
Pondělí, 02. listopadu 2020 - 12:04:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6292
Registrován: 6-2005
Martine promiň, ale pak je to vysírání a tam bych hledal důvod, který vlastně ale nejde sdělit. Málokdo si nechá jako zaměstnance někoho, kdo...

Když ono v Brně atoho funguje více, ale zase nefungují jiné věci... Všude je to ve výsledku stejné. Něco je dobře a něco ne.
Makrelu neumeješ.