Diskuse » Autobusy a trolejbusy » Doprava v Plzeňském kraji » Archiv diskuse Doprava v Plzeňském kraji do 03. 11. 2020 « předcházející | další »

Archiv diskuse Doprava v Plzeňském kraji do 03. 11. 2020

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Úterý, 06. října 2020 - 10:51:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5782
Registrován: 9-2005
asi jsou ty dopravní karty ve smyslu jednotnýho standardu fakt pole neorané.

Karty nejsou tím hlavním problémem. Problém je současný tarifní ultrabordel, kdy každé město/kraj/stát/dopravce si jede podle svého a vzniká takový guláš, že se v něm nevyznají kolikrát ani profesionálové. Časy, kdy tarif MHD Plzeň či Ostrava byl v podstatě stejný (dospělák za korunu, dítě do 15 let za polovic) jsou pryč. Slibovat slevy a jízdné zdarma je často jediným předvolebním trikem politických stran z oblasti veřejné dopravy před volbami. Zhoršilo se to navíc vznikem krajů, kde opět vládne přesvědčení, že to naše je lepší než těch okolo...

Nedávno jsem byl na jednání jisté městské komise, kde jeden z účastníků vedl diskuzi ve smyslu:" My jsme Plzeň, zbytek kraje se nám musí v tarifech přizpůsobit a pak bude svět růžový..." (fakt, že v Plzni žije 180 000 obyvatel a ve zbytku kraje 400 000 dalších, nebyl asi v tom plzeňskucentrismu důležitý).
Roman_j
Úterý, 06. října 2020 - 11:47:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 103
Registrován: 3-2009
6332 #4393
to se to jezdí za o 20kč/km navíc

Kdysi jsem byl na nějakém manažerském školení. Oni ti manažeři vidí svět takovým trochu zvláštním způsobem, ale v jednom musím s lektorem souhlasit. Pokud (výrobní) podnik dělá nějaké zbytečné operace (např. převážení rozpracované výroby přes celou fabriku), je to úkon sice nezbytný a s náklady spojený, ale zákazníkovi to nic nepřináší a není ochoten platit za stejnou věc více jenom proto, že si fabrika neumí lépe zorganizovat výrobu.
Takže v tržním prostředí (to tržní prostředí zdůrazňuji) musí jít plýtvání na úkor zisku a ne do zvýšení ceny. Zvýšenou cenu trh nebere.
I když na druhé straně známe šmejdy, co prodají hrnec za 35 tisíc korun, ačkoli je v krámu o jeden řád levnější.

A v dopravě podobně jako ve výrobě.

---

Pavel2
#18225
vzdorujou ve stylu "ale OP mám ukazovat jen policajtovi PČR nebo MP, a vám, řidiči busu, revizore, do mýho OP nic není"

Bylo by vhodné, aby si sebou děda vozil jednoho policajta. Úplně stejně, jako si jej bere, když si jde na poštu pro důchod, protože ani na poště policajt běžně nestojí.

Leč vážně.
Zákon 328/1999, § 2
(1) Občanský průkaz je veřejná listina, kterou občan prokazuje své jméno, popřípadě jména, příjmení, podobu a státní občanství České republiky, jakož i další údaje v ní zapsané podle tohoto zákona.

Občanský průkaz není policejní literatura v režimu tajné, takže má-li děda povinnost prokázat (komukoli) svůj věk či totožnost, je OP dokladem k tomuto určeným.

---

martin_j #18876
Byl kdysi zaslán dopravnímu podniku v Plzni námět, ať to datum narození na ty karty tiskne. Nejprve následovala reakce v duchu "Nikdy se to nedělalo, nikdo to po nás nechtěl, je to strašný problém" a ejhle - teď už to DP na karty tiskne.

Tam na námět tisknout datum narození cestujícímu (zejména <15), který o to požádá, odpověděly PMDP univerzálním zaříkadlem "abrakadabra ochrana osobních údajů".
Jenže on má zákona o ochraně osobních údajů každý plnou hubu, leč málokdo do zákona nahlédl.
Tehdejší zákon byl o ZPRACOVÁNÍ osobních údajů různými komerčními subjekty a ne o tom, že by si nemohl občan nechat na kartu vytisknout své datum narození, to není zpracováním. A osobní údaje o držitelích karet PMDP zpracovávaly; takže jen vopruzovaly.
Ještě že umí PMDP tak krásně ochránit občana svého města. Ó díky.

Pro Trollina dodávám, že z PMDP mám tramvaje, autobusy i trolejbusy rád. Ale tramvaj pod tím podepsaná nebyla.
www.revisor.cz - odznaky, předpisy, a jiné

Úterý, 06. října 2020 - 15:41:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5975
Registrován: 2-2005
A já bych na to konto rád zdůraznil, že až se bude nepodloženě kopat do nějaké jiné firmy, rád se jí zastanu též [happy]
MHD je pro lidi ! ! !
Úterý, 06. října 2020 - 21:15:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4395
Registrován: 6-2011
SÚS překvapuje, dnes se objevil označník zastávky Újezd u Svatého Kříže,Dvorce,rozc. (tam asi nikdy nebyl) a Lhotka u Radnic,,rozc.1.0 (chyběl od nesmyslné úpravy křižovatky při rekonstrukci silnice r.2017)

Roman_j: [ok]

(Příspěvek byl editován uživatelem 6332.)
Pavel2
Úterý, 06. října 2020 - 22:52:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18226
Registrován: 8-2002
m_k #5782:
Problém je současný tarifní ultrabordel...

takže je to tak jaxi myslím. už je to delší dobu, co jsem pochopil větu jednoho kamaráda z doby cca před 15 lety, kdy v jednom východoněmeckým městě prohlásil, že tou tramvají (jako cestující) ani jet neumí
dost jsem se tomu divil, němčina jeho druhej jazyk, stáli jsme na ulici v centru u jízdenkovýho automatu. problém je samozřejmě v tarifech, abych si uměl koupit správnou jízdenku a neplatit za ní zbytečně moc, musím se nejdřív seznámit s tarifem, a to jsme asi nechtěli studovat, takže jsme po centru chodili pěšky [happy]
protože zřejmě už věděl, že co město, to jinej tarif.

pokud se tady kraje, vlády, města, dopravci atp. předhánějí před volbama populisticky v tom, kdo dá určitý voličský skupině větší slevu, tak to asi ani jinak dopadnout nemůže. o5 to vychází ze základní teze, že obyčejnej ofčan je línej idiot, kterej nechce nic číst nebo hlouběji studovat a zajímají ho jen výhody pro něho nebo jeho rodinu a ta omáčka okolo (z čeho se jeho sleva zaplatí) je mu srdečně fuk.

Roman_j #103:
pokud výrobní podnik převáží rozpracovanou výrobu jen mezi halama v jednom areálu, tak je to ještě ok. problém současný výroby je mimojiné i v tom, že jedna hala může být na severu Německa a druhá v Boru u Tachova
čím se ta rozpracovaná výroba veze? pochopitelně kamiónem po dálnici. kouzlit se dá i s tím, že náklady na člověkohodinu v Brémách a v okrese TC asi budou trochu rozdílný. řekl bych, že podnikoví ekonomové mají tohleto z hlediska celkových nákladů na výrobu asi dost zoptimalizovaný... tj. převáží se kamiónem sem-tam každej prd, jen když se na tom ve výsledku trochu ušetří.

Občanský průkaz není policejní literatura v režimu tajné, takže má-li děda povinnost prokázat (komukoli) svůj věk či totožnost, je OP dokladem k tomuto určeným.
tohle by měl stát na ty občanky rovnou tisknout[pozor]

GDPR mají dnes všichni plnou hubu. ale málokdo ví o čem kváká.
fotil jsem tuhle nějakou liniovou stavbu. jednomu pánovi (asi nějakej šéf) se to nelíbilo a začal mě tam vyhrožovat že jestli s tou fotkou budu nějak pracovat (zveřejňovat v tisku, posílat po úřadech), že GDPR a že si nepřeje aby tam byl jeho xicht. tak jsem ho ubezpečil, že na veřejně přístupným pozemku si můžu fotit jak já uznám za vhodný, že jeho osoba mě až tak nezajímá, když je na obrázku 5 dalších rozpoznatelných obličejů, a pokud by fotka měla vyjít někde v novinách, na netu, že můžu jeho úsměv rozmazat nebo jinak znemožnit ztotožnění. pokud by si náhodou chtěl objednat asistenci policajta, povím mu totéž.

závěr: za komančů bylo dobře, tarify ve veřejný dopravě byly stejný od Aše po Čiernou nad Tisou [biggrin]
Úterý, 06. října 2020 - 22:58:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2741
Registrován: 2-2005
ad M_k:
Ještě někdy v zimě jsem za ČSAD posílal starostovi Sušice žádost o zlepšení služeb, ale nestál jsem ani za reakci.

ještě aby jsi za tu reakci stál. Mě stačilo, co mi o tobě pan starosta Sušice povídal [lol][lol][lol]
Úterý, 06. října 2020 - 23:09:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4396
Registrován: 6-2011
Pavel2:
"o5 to vychází ze základní teze, že obyčejnej ofčan je línej idiot, kterej nechce nic číst nebo hlouběji studovat a zajímají ho jen výhody pro něho nebo jeho rodinu a ta omáčka okolo (z čeho se jeho sleva zaplatí) je mu srdečně fuk."

Občan neni idiot, ono když jsi důchodce s důchodem 9k a 5k dáš za nájem, jsi rád že můžeš využít slevu. Idioti jsou spíš novináři když dochází ke smyšeným závěrům a akcentují jeden nesystémový krok v moři debilních rozhodnutí, z níchž ta jiná ovšem nahrávají jiným skupinám.
Pavel2
Úterý, 06. října 2020 - 23:48:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18228
Registrován: 8-2002
6332:
9k starobního důchodu tak málo nemá snad ani ten kdo byl 10 let před důchodem nezaměstnanej? a za nájem 5k tedy rozhodně nevydávám...
Středa, 07. října 2020 - 08:30:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5783
Registrován: 9-2005
Občan neni idiot, ono když jsi důchodce s důchodem 9k a 5k dáš za nájem, jsi rád že můžeš využít slevu

I podle renovovaného českého psychiatra je 1/3 Čechů statisticky blbci. Pak se vyskytnou i takový, co díky svému "netáhlu" v mládí berou 9000 Kč důchod a ještě platí 5000 Kč nájem, páč je i jejich rodina nechce ani vidět. Kdo občas v televizi narazí na "pořad" Výměna manželek, tak tam je takových budoucích případů k vidění celá hromada...

Ale to jsme kapánek odbočili. [happy]
Středa, 07. října 2020 - 11:57:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18980
Registrován: 5-2002
kdy v jednom východoněmeckým městě prohlásil, že tou tramvají (jako cestující) ani jet neumí

Z tohohle si dělají legraci i sami Němci. Někde jsem zahlédl kreslený vtim srovnávající jízdenkový automat v Británii a Německu. Britský měl návod k použití v duchu "sem hoď peníze a tady vypadne lístek", německý... Domyslíš si [happy]
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Sobota, 10. října 2020 - 17:03:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4399
Registrován: 6-2011
Dnes v 16:37 v Radnicích vyložil nějaký lidi crossway 3P5 0837, spoj tam tou dobou žádný není, tak asi smluvka

https://seznam-autobusu.cz/vuz/31356
Sobota, 10. října 2020 - 21:59:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 255
Registrován: 8-2016
6332 - nebyla to NAD? [happy]
Sobota, 10. října 2020 - 22:01:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 256
Registrován: 8-2016
Tak koukám na ten odkaz na seznamu autobusů a byla to NAD v rámci tý mimořádný události u Ejpovic.
Pavel2
Sobota, 10. října 2020 - 23:13:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18233
Registrován: 8-2002
https://www.krimi-plzen.cz/a/vlak-srazil-a-na-miste-usmrtil-zenu/
Sobota, 10. října 2020 - 23:43:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4400
Registrován: 6-2011
Chudák holka [sad] To vypravení jsem na seznam dopisoval já, došlo mi to když mi volal kámoš že postávají s vlakem pár hodin v Rokycanech, a jestli nechci zajít na zmrzku [happy]

4400
Pavel2
Neděle, 11. října 2020 - 06:30:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18234
Registrován: 8-2002
nerozumím proč pod fotkou je popisek že 13.06.20 je poslední den provozu.
navíc vůz je pořád uvedenej jako provozní a evidentně tedy (aspoň občas) jezdí.
https://seznam-autobusu.cz/dokumentacka/260201?carId=31356
Maxipes_Fík
Neděle, 11. října 2020 - 22:57:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3356
Registrován: 12-2005
Teď jsem byl v Rožnově a ValMezu, no a jezdí tam celý ČSAD Plzeň 🤪
A hned vedle ve Frenštátu či Kopřivnici, ten stejný dopravce s novýma Setrama, atd. 🤣
Úterý, 13. října 2020 - 20:45:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4408
Registrován: 6-2011
Hlemýždím tempem pokračuje v sousedním kraji integrace okresu Příbram. Na netu se objevilo Rožmitálsko, a vypadá to na konec spojů do Kasejovic.
Středa, 14. října 2020 - 11:37:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 697
Registrován: 4-2019
6332:
"Hlemýždím tempem pokračuje v sousedním kraji integrace okresu Příbram. Na netu se objevilo Rožmitálsko, a vypadá to na konec spojů do Kasejovic."
To Rožmitálsko bych viděl na vykousnutí snáze projednatelné části z větší oblasti, zbývá tedy část od Březnicka po Sedlčansko. To by se dalo v rámci předpokladu (cca do poloviny 2021) stihnout.
Pavel2
Sobota, 17. října 2020 - 12:40:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18239
Registrován: 8-2002
8P0 9095, SOR asi C9,5 nebo 10,5 modrobílý, novinka u TCW. barvy asi ex Probo. vyskytuje se v okolí Stříbra. v ČKP od 06.08.20.
dokázal by někdo dohledat konkrétní Arriví vůz?
Sobota, 17. října 2020 - 13:29:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4417
Registrován: 6-2011
Pavel2: Něco takového už tu bylo...máš mail...[happy]
Pavel2
Sobota, 17. října 2020 - 20:27:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18243
Registrován: 8-2002
nebylo, resp. o chlup vedle. viz mail - ty čtu [wink]
případní zájemci o vyřešení hádanky můžou monitorovat trasu Ag - Nová Hospoda po starý silnici, nejlépe mezi 13. a 15. hodinou v době střídání směn [happy]
na Nový Hospodě lze fotit i Ludvíky z HTY a tachovský Vrby.
Sobota, 17. října 2020 - 21:02:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4419
Registrován: 6-2011
A to LH má taky Probo-lak? Vždyť Provo žádný LC/LH neměl?
Sobota, 17. října 2020 - 22:11:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2253
Registrován: 12-2008
Nemá někdo přehled jaké autobusy jezdí NAD za vlaky mezi Plzní a Nepomukem? Vím minimálně o dvou Mercedesech Intouro v barvách ICOM Transport, jeden je bez nápisů a má SPZ kraje Vysočina. Jediný autobus pohybující se na NAD který jsme dokázali identifikovat je 1B8 2480, dále jsme viděli bílou SORku (asi C 9,5) s pruhy na bocích.
Pavel2
Sobota, 17. října 2020 - 22:35:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18244
Registrován: 8-2002
marek_kubík:
na trase jsem potkal bílou Scanii 5L8 1944.
v PM u nádraží postávají nějaký Setry a jiný zahraniční vozy: H+S Bussi, Gumdrop + něco běžnějšího - Karosa/Recreo, možná i SORy. zájezďáky nemají kvůli koronaviru práci, tak asi berou všechno, lízačka se sama nezaplatí. jaký jsou aktuálně výluky z PM ven nesleduju.

6332:
podívej se na tu totálně neostrou fotku v mailu. nějak modrobílý to je. čemu to odpovídá nevím.
Neděle, 18. října 2020 - 14:27:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4421
Registrován: 6-2011
Včera (17.10) v 17:37 Crossway ČSAD 3P9 4785 z Rokycan směrem na Borek
Neděle, 18. října 2020 - 21:41:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18985
Registrován: 5-2002
Marek_kubík: Tam toho bude hodně. Jeden ex-ICOM má na dveřích z dálky špatně viditelný nápis Gumdrop, SORka bude původem asi z ČSAD Tišnov.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Pondělí, 19. října 2020 - 17:26:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 257
Registrován: 8-2016
https://www.krimi-plzen.cz/a/klatovskou-jede-autobus-a-hori/
😀
Pavel2
Pondělí, 19. října 2020 - 18:53:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18246
Registrován: 8-2002
je vidět jak kvalitní řidiče zaměstnávají dopravci vozící zahraniční dělnictvo do průmyslových zón [ko]
8P0 4774 se dopoledne pohyboval bez kouřových efektů. kdo jezdí do fy MD elektronik v Chotěšově?
Pavel2
Úterý, 20. října 2020 - 05:55:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18249
Registrován: 8-2002
[new] 8P1 0770, Axer bílý, linka CAN-Škoda JS-Třemošná ZŠ - dovoz z Německa?

výluky na Nepomuk a Domažlice:
6AT 7140, 9U9 9400, 6AY 3814, 7AT 2000, 8U0 7377. a to jsem hromadu vozů neviděl...
Úterý, 20. října 2020 - 06:11:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14
Registrován: 1-2013
Pavel2:
"[new] 8P1 0770, Axer bílý, linka CAN-Škoda JS-Třemošná ZŠ - dovoz z Německa?
výluky na Nepomuk a Domažlice: 6AT 7140, 9U9 9400, 6AY 3814, 7AT 2000, 8U0 7377. a to jsem hromadu vozů neviděl...
"
Mám dojem,že tenhle bus kupoval od Kt-busu pan Bokr..
Pavel2
Úterý, 20. října 2020 - 14:50:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18251
Registrován: 8-2002
tak kterej to je? [wink]
https://seznam-autobusu.cz/seznam?trakce=autobus&iddopravce=720&m anufacturer=Karosa&ntyp=Axer
Maxipes_Fík
Středa, 21. října 2020 - 15:09:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3360
Registrován: 12-2005
Zapomenutá Karosa na rampě v Nepomuku ♥️


Středa, 21. října 2020 - 19:01:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8123
Registrován: 12-2005
A hele Strudyho vráček [rofl]
Plakáty nás informují: Přijď pracovat k dráze, pakliže ti vyhovují rychlost šmír a saze. (Dobeš) [masinka]
Pavel2
Středa, 21. října 2020 - 23:04:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18255
Registrován: 8-2002
něco z Tachova...

místní dopravce Vrba bus má řidiče vtipálka [happy]
Čtvrtek, 22. října 2020 - 16:56:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 259
Registrován: 8-2016
V 16:55 okolo terminálu Crossway ČSAD s nápisem Vodokrty. Neví prosím někdo o co se jedná? Vezl cca šest cestujících.
Čtvrtek, 22. října 2020 - 17:49:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18987
Registrován: 5-2002
Kdybyste připustil, že to nemusely být Vodokrty, ale Volduchy, řekl bych, že to mohla být nejspíš nějaká smluvka a třeba do Borgesu. Něco takového jsem potkával v uplynulých týdnech kolem 17. hodiny na Rokycanské. Ale i já jsem se mohl přehlédnout, pokaždé jsem to viděl v protisměru a přitom jsem se ještě věnoval řízení.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Čtvrtek, 22. října 2020 - 19:11:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4428
Registrován: 6-2011
18:52 jsem jel okolo Tesca na Rokycany, a v protisměru byl crossway 10.6, RZ žel nemám
Čtvrtek, 22. října 2020 - 21:36:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 260
Registrován: 8-2016
Martin_j:
"Kdybyste připustil, že to nemusely být Vodokrty, ale Volduchy, řekl bych, že to mohla být nejspíš nějaká smluvka a třeba do Borgesu. Něco takového jsem potkával v uplynulých týdnech kolem 17. hodiny na Rokycanské. Ale i já jsem se mohl přehlédnout, pokaždé jsem to viděl v protisměru a přitom jsem se ještě věnoval řízení."
To by ono. Děkuji za opravu a vysvětlení [happy]
Neděle, 25. října 2020 - 00:13:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2242
Registrován: 7-2017
Pár dokumentačních rychlocvaků ze stavby okruhu.Pavel2
Neděle, 25. října 2020 - 11:14:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18262
Registrován: 8-2002
hezký obrázky. to přímý protisvětlo jsi nějak editoval? [happy]
taky se tam chystám, ale zatím jsem se pohyboval jen na Chebský.

to třeba mě tenhle Crossway z Rokycan nevyšel tak dobře, moc velkej rozdíl kontrastů... prošlo to zlehka fotošopem.
Neděle, 25. října 2020 - 13:27:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2244
Registrován: 7-2017
Pavel2: Ne, tohle leze z jablečného telefonu bez jakýchkoli zásahů. Proto píšu dokumentační rychlocvaky. [happy]
Pavel2
Pondělí, 26. října 2020 - 05:30:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18267
Registrován: 8-2002
sice nerad, ale musím přiznat, že ti ajfoun pleská lepší obrázky než moje zrcadlovka [blush]
snad jen kdybych využil fce zesvětlení stínů, zatím jsem to nepotřeboval...

v Radčicích se jede fest. přeložka vozovky mezi řekou a skálou už je plně v provozu, přes řeku má stavba vojenský mostní provizorium + navazující prašnou cestu a pilně se staví podpěry budoucí estakády, viděl jsem je očíslovaný asi do 31. o kus výš je odlesněno, pracuje se na náspech a bagry defacto mění krajinu. nad stavbou dvě trasy vedení vysokýho napětí. obrázky možná časem...
Pondělí, 26. října 2020 - 09:37:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13929
Registrován: 11-2004
Martin_100:
"A hele Strudyho vráček [rofl]"

Dva najednou opravdu neodvezu...
Pavel2
Úterý, 27. října 2020 - 06:55:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18271
Registrován: 8-2002
v Hradešicích stojí bílej Crossway bez RZ, přičemž vypadá ne na dovoz z F, ale z D. poznávací znamení (až vyjede) černě olemovaný přední i zadní světla. tímpádem si nemyslím, že by to byl jeden z těch dvou nových co jsou na s-a.

myslím, že probíhá i výluka někde kolem HD a i tam se vyskytujou KT-BUSy. možná by stálo za to občas mrknout co tam jezdí [wink]

v PM na nepomucký a domažlický výluce byl minulej týden převážně VŠ, autobusy s polepem VKJ.
Úterý, 27. října 2020 - 08:47:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18990
Registrován: 5-2002
v PM na nepomucký a domažlický výluce byl minulej týden převážně VŠ, autobusy s polepem VKJ.

Ten teď téměř komplet zastavil linkovou dopravu, zůstává mu jen něco mezi Sušicí a Prahou. Tedy stejný model omezení dopravy, jako na jaře.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Pavel2
Úterý, 27. října 2020 - 10:04:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18272
Registrován: 8-2002
mám dojem že jsem nějakej VKJ vůz zahlídnul před týdnem nebo dvěma někde na KlatovskoSušickoHoražďovicku a cedule hlásala Strakonice...
Úterý, 27. října 2020 - 10:13:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4441
Registrován: 6-2011
Výluku na Radnické obsluhuje KT dopravní, v Radnicích viděny 8P3 3147 (bus 1) a 8P2 2459 (bus 3)
Úterý, 27. října 2020 - 15:04:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 432
Registrován: 5-2005
Z výluky okolo Horažďovic info už asi 2 týdny staré:
SOR od ČSAD, od KT Busu taky SOR plus nějaká Bova nebo Bovy (pozoroval jsem to vesměs jen z dálky).
Úterý, 27. října 2020 - 18:37:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4443
Registrován: 6-2011
A doplním z Radnické že Chrást-Rokycany jezdil 8P2 2458 jako bus 6
Čtvrtek, 29. října 2020 - 11:56:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4451
Registrován: 6-2011
Na Radnické dále 8P3 5373, 8P2 2457, 8P3 3146, 7P3 1682 (Všenice-Sedlecko), 3AX 0774 (Dolní Stupno - Bezděkov u Radnic)
Pátek, 30. října 2020 - 18:02:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4455
Registrován: 6-2011
Náhradní Crossway v Rokycanech na autobusáku, před týdnem byl ve Zbiroze a tady běžně zálohy nestávají...ale odjet jsem ho během odpoledne neviděl

PS. tenhle, ani druhý bílý crossway jsem zatím neviděl v akci ani jednou [happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem 6332.)
Malý_fotograf
Pátek, 30. října 2020 - 20:12:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7367
Registrován: 5-2002
Neuvěřitelné se stává skutečností. [fotic] Úplně nové autobusy ČSAD Plzeň.
Na každou svini se někde vaří voda. I na mě.
Pavel2
Sobota, 31. října 2020 - 08:27:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18280
Registrován: 8-2002

ptačí MHD Klatovy [happy]
vůz je to rozhodně zajímavej.
Pondělí, 02. listopadu 2020 - 21:21:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2282
Registrován: 4-2003
POVED spustil dlouho slibovaný kalkulátor jednotlivého jízdného. Zdá se však, že je použit stejný algoritmus a data jako pro appku virtuální Plzeňská karta, takže výsledky to dává v řadě případů chybné až nesmyslné stejně jako je podivná koncepce kalkulátoru fungujícího na principu černé skříňky, kdy se zadá odkud a kam aniž je možno navolit požadované trasování a ono z toho něco vypadne, a to něco je navíc blbě. Už fakt nevím co udělat, aby to POVED konečně řešil a opravil. Upřímně nechápu, že to spustili i s vědomím, že jim to počítá blbě.

(Příspěvek byl editován uživatelem suri.)
Pondělí, 02. listopadu 2020 - 21:31:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 269
Registrován: 8-2016
Zkoušel jsem na to na pár příkladech ( asi ne na těch nejlepších) a mě to funguje. Co třeba nejde? :/
Pondělí, 02. listopadu 2020 - 22:11:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2283
Registrován: 4-2003
18AlexSyky18: Obecně je problém se zastávkami zařazenými do dvou a více pásem. V souladu s tímto principem by se pro cestu měly započítat jen ty zóny, které jsou potřebné. V appce Virtuální Plzeňská karta mají už od 1.7.2020 a nově teď i v kalkulátoru na webu zastávky, které jsou zařazené do více zón natvrdo přiřazenou jen jednu z nich, takže když se zadá cesta z nich nebo do nich, tak v některých směrech to počítá dobře, v jiných blbě. Příklady - Loučim (090,110) - Klatovy (084) - měla by stačit dvouzónová pro zóny 090, 084 za 22 Kč/60 min., a to jak pro cestu autobusem (linka 821) i pro vlak - jiné cesty a trasy nedávají moc smysl - kalkulátor ale dává výsledek 3 zóny, 32 Kč/90 min., protože Loučim má natvrdo přiřazený jenom k zóně 110. Jiný příklad - Meclov (105,108) - Drahotín (108) - měla by stačit jednozónová 12 Kč/60 min., kalkulátor vnutí dvouzónovou (105, 108) za 22 Kč/60 min., protože Meclov má natvrdo přiřazený jen k zóně 105. A takto můžeme pokračovat dál a dál a dál. Dvakrát hlášeno přes kontaktní formulář na POVED, jednou v létě, podruhé minulý týden, protože k tomu letnímu podnětu nebyla žádná reakce. Taky několikrát komentováno na Facebooku, POVEDEM to tam bylo zaregistrováno, protože ona pověstná Katka ještě děkovala za podnětné připomínky. Jenže nic se neděje a vesele se okrádá dál. Že vedle toho POVED provozuje vyhledávač spojení, kde jsou zóny ještě postaru, nebo že POVED nemá žádný funkční vyhledávač zastávek a zón, už je jen takový kolorit.

(Příspěvek byl editován uživatelem suri.)
Pavel2
Úterý, 03. listopadu 2020 - 07:39:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18289
Registrován: 8-2002
několik screenů...


a) předpokládám, že domluvit se přímo s idosem (a zaintegrovat do ho webu idpk) je asi náročnější... [yawn]
b) rozdílný výsledky bez komentáře
c) screen 1: nemám páru co je Trasa 1-54, ale vybrat to musím, jinak mě to nepustí dál. vysvětlivky jsou kde? [crazy]
d) screen 2+3: a nešlo by kalkulátor ceny propojit s vyhledávačem spojení do jednoho rozhraní co bude dávat jako výsledek trasu včetně ceny? [wink]
e) celkově mi přijde uživatelsky přívětivější a graficky jednodušší a vypilovanější idos (ale to je můj subjektivní názor)

já bych jel autem [biggrin]
jede kdy chci já, kudy chci já a z PM jsem v Sušici nejpozději za 1h 20min [happy]
takže trasa cca na 2h 20min je prostě kravina, nesmysl.

Suri:
no co s tím... vzhedem k tomu, že mě se z Povedu ozval po několikatýdenním boji pouze p. Náhlík (paní ředitelka sice mejly čte, ale za 14 dní není schopná napsat ani obraťte se na pana xy nebo ozvu se vám příští týden), tak objednat se na schůzku k němu. ale stejně si myslím, že i tak bude výměna názorů tuhej boj.

závěr? serte na Poved, jezděte autem [auto]
bohužel.

ovšem největší bomba je tohle [biggrin]

abych se dostal z Terminálu na Hlavní nádraží, naplánuje mě vyhledávač spojení trasu:
1. nalézt v Šumavský do autobusu, svézt se ke Stavebním stojům.
2. tam přelézt křižovatku, stopnout si trolejbus 15ku (s ikonou tramvaje)
3. dojet zase do Šumavský defacto na protější stranu ulice a dojít na nádraží
[rofl] [biggrin]

tohle je fakt pro silný povahy. to nedělal člověk ale MIMOZEMŠŤAN [blesk]
můžete mě tvrdit, že to celý špatně používám.
kouzlo je ovšem v tom, že aplikaci je potřeba naprogramovat tak blbuvzdorně, aby pokud možno NEŠLA používat jinak. asi Poved toho Beneše & Michla špatně platí, jinak by z nich nemohly padat takový hovadiny. a dost se divím, že jsou ochotni se pod ten paskvil hrdě podepsat včetně odkazu [ko]
Úterý, 03. listopadu 2020 - 08:22:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2284
Registrován: 4-2003
Na ukázku taky pár screenůjak vidno, tak zóny jsou přiřazeny POVEDem zastávkám nesmyslně, např. zóny 109, 068 se na trase vůbec nevyskytují, ale POVED vyhledávač je tam u zastávek na trase má. Správně jsou zóny podle IDOSU - jen dvě 090 a 084.

A co na to kalkulátor jízdného?Další nesmysly, jednak to navrhne (appka rovnou prodá) nesmyslně 3 zónovou jízdenku, když stačí pro 2 zóny a navíc ten seznam možných zón je nesmyslný, jiná trasa než přes zóny 090 a 084 ani snad nepřichází v úvahu.
Úterý, 03. listopadu 2020 - 08:53:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 270
Registrován: 8-2016
Tak už na to koukám taky. Díky za tipy