Diskuse » Autobusy a trolejbusy » Trolejbusy a autobusy v Ostravě » Archiv diskuse Trolejbusy a autobusy v Ostravě do 04. 4. 2020 « předcházející | další »

Archiv diskuse Trolejbusy a autobusy v Ostravě do 04. 4. 2020

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Středa, 04. března 2020 - 11:22:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5862
Registrován: 2-2005
Ale je to podporované a tlačené EU, když si matka v podstatě nemůže pořádně "objednávat" u dcery....
To je samozřejmě nesmysl.

A zaměstnanost v ČR co....
Nic. Lidi chybí ve všech oborech, o zaměstnanost nemusí mít nikdo strach.

Tím neobhajuji ani za mák to, co se v DPO děje...
MHD je pro lidi ! ! !
Kočkopes
Středa, 04. března 2020 - 11:49:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1147
Registrován: 10-2017
pravidelný cestujici:
"Dobrý den,
má DPO v souvislosti se šířením chorob nějaký předpis o omezení počtu cestujících ve vozidle, nebo tak nějak? Včera do autobusu číslo 22 na Kamenci nastupovali 3 školáci tak 12 let. 2 nastoupili, tomu posledním zavřel řidoč před nosem dveře a odjel,
V jiných městech se otevírají na zastávkých všechny dveře a desinfikují vozidla, předpokládám, že v Ostravě bude něco daleko modernějšího. Myslím, že ti v dopravních prostředcích bydlí, je vydensifikují dostatečně."
Myslím, že jste uhodil hřebíček na hlavičku. DPO nejspíš s velkou prozíravostí zavedlo březnové změny tak, aby vyhnali z MHD ještě víc lidí a tím zabránili šíření epidemie chřipky a koronaviru! Mohou se dvojnásob bít v prsa za to, že zamezili šíření nákazy a vlastně za to ještě ušetří, když nebudou muset dezinfikovat... Dobrá práce! [ok] [biggrin]

nereg.pozorovatel:
"Ale je to podporované a tlačené EU, když si matka v podstatě nemůže pořádně "objednávat" u dcery.... jen do toho, tleskejme. Stejně tak, jako se vehementně tleská tomu, že konečně do Ostravy přijdou tramvaje, které nejsou z ČR. Úžasné. A zaměstnanost v ČR co.... Budeme světoví, nebudeme nic vyrábět."
Objednávky se dělají výběrovým řízením. Nakolik bývají VŘ spravedlivá, ponechám stranou. Ovšem taky by to mohlo dopadnout tak, jako v dnešní vládě, kdy premiér řídí politiku tak, aby z toho vyšel nejlíp jeho agrochemický korporát a zbytek ho nezajímá. Stejně tak DPO by mohlo objednávat v podstatě "samo u sebe", jen pod jiným názvem, a vyšli by z toho DPO a Ekova na výbornou a ostatní by utřeli hubu.
A mimochodem, zaměstnanost je u nás tak obrovská, že nejsou lidi, tudíž vyrábět ani nemá kdo. Podívejte se okolo, všude berou, a dokonce i bez příslušného vzdělání. A mimochodem, Stadlery jsou poměrně příjemné tramvaje, a to, že jsou z polské továrny švýcarského výrobce není vůbec na škodu.
nereg.pozorovatel
Středa, 04. března 2020 - 12:15:19  
Neregistrovaný host
To je choroba tohoto všeobecného blahobytu. To, že tady ten naprosto nesmyslný výklad ekonomické teorie je takový, jaký je, je prostě blud. To, že se teď něco jeví jako vhodné, je z krátkodobého pohledu. Já v žádném případě neobhajuji to, co se děje v DPO a ani třeba v ČD nebo jiných státních podnicích s nálepkou a.s., s.r.o., v.o.s. atd. Ale: zaklínadlo, které je čirá a čistá lež zvané třeba efektivnost, snese všechno. To, že se musí dělat VŘ na svoji dceru, no to je už ta choroba. Nevidím důvod, proč bych to měl dělat. Samozřejmě VŘ je jen tristnost, kterou kdo chce, tak umí obejít. Ä proč je to špatně? Protože takto uměle snížíme hodnotu, prodáme a ve finále si budeme kupovat za dráž. Jen ať se EKOVA účelově zlikviduje (jako již mnou zmíněný ŽOS Šumperk) a pak se budeme(te) divit. Ale zkušenosti jsou nepředatelné, nikdo to nechce, tak prosím.
Protože jsem nacionalista, tak já na dovozu toho, co si umíme vyrobit, jsem odpůrce. Raději podpořím svoji vlast, než sem tahat cokoliv cizího.
Až tady ten blud ekonomického růstu brzy skončí, pak budeme dovážet náhradní díly právě z té polské továrny švýcarského výrobce a lidi budou bez práce. Toť vše.
Středa, 04. března 2020 - 13:19:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 128
Registrován: 8-2019
Tak VŘ na dceru se musí právě dělat z toho důvodu, že je to dcera (tzn. není to část mé firmy, je úplně účetně oddělena atd.)
Kdyby zůstaly dílny pod DP, tak se žádné VŘ nedělá (myslím na údržbu Stadlerů a vlastně potom i na údržbu všech ostatních tramvají).

Výroba vlastních tbusů/ebusů byla kravina, což ostatně i Ekova později přiznala.
pravidelný cestujici
Středa, 04. března 2020 - 13:38:39  
Neregistrovaný host
... na dovozu toho, co si umíme vyrobit, jsem odpůrce. Raději podpořím svoji vlast, než sem tahat cokoliv cizího.
Až tady ten blud ekonomického růstu brzy skončí, pak budeme dovážet náhradní díly právě z té polské továrny švýcarského výrobce a lidi budou bez práce.

Na to nemusíte být nacionalista. To je normální ekonomický pohled. Každé dovezené zboží bere práci tuzemcům, kterým se musí příjmy zajistit jinak - podpora v nezaměstnanosti, sociální dávky apod.
A proč by vlastně nemohla dcera to VŘ vyhrát? Není něco prohnilého, když má schopnosti něco udělat a nemůže konkurovat cizím?
Omlouvám se za OT.
Středa, 04. března 2020 - 15:26:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 129
Registrován: 8-2019
Ja jsem svym prispevkem chtel rici, ze proste pokud chci neco koupit od dcerinne firmy, tak musim vypsat VR a ne, ze se jenom tak rozhodnu a koupim to od nich.
Ze to vyberko na tbusy bylo vypsano tak, ze se dcera ani nemohla zucastnit, to je vec jina...
nereg.pozorovatel
Středa, 04. března 2020 - 19:48:01  
Neregistrovaný host
A to je celý kámen úrazu. Nějaké zřizování "dcery", když jsou to dílny vlastního podniku. Takže jsou jen dvě možnosti. Buď naprosté manažerské selhání, že toto nevím, a nebo čistý úmysl, který určitě není čistý. Ale pokud si dobře vzpomínám, presentovalo se to jako zvýšení "konkurencespochpnosti" nebo nějaký takovýto nesmysl. A pak dělají vše proto, aby firmu přivedli do záhuby. Achjo. Nemá význam lamentovat, stejně to tak dopadne (nejen s EKOVOU)
Středa, 04. března 2020 - 20:40:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 981
Registrován: 1-2007
Dobrý den.

Dá se někde najít schéma noční dopravy v Ostravě? Popř. které jak vypadá resp. jaké linky MHD Ostrava jezdí i v noci?

Předem děkuji za odpověď.
pravidelný cestujici
Středa, 04. března 2020 - 23:42:17  
Neregistrovaný host
DPO s velkou prozíravostí zavedlo březnové změny tak, aby vyhnali z MHD ještě víc lidí a tím zabránili šíření epidemie chřipky a koronaviru!
Nejmodernější podnik má zkratka nejmodernější metody!!
diskuter
Čtvrtek, 05. března 2020 - 06:29:04  
Neregistrovaný host
Pokud si dobře vzpomínám, tak Ekova se rozdělovala z důvodu podnikání. Tím že tenkrát dělali zakázky pro jiné DP + běžela tam výroba, bylo nutné to finančně oddělit. DPO jakožto dotovaný podnik nemohl své stroje, prostory i pracovníky využívat pro ziskové zakázky. Jenki si určitě vzpomene víc.

To že se v roce 2005? prodala Sládkova je obrovská škoda, nicméně pokud si pamatuji, byly tam obrovské tlaky od obvodu a obyvatel, které chtěli celý ten prostor předělat. Bohužel do dnešních dnů, kromě zbourání budovy ČSAD se tam nic nezměnilo.

Podobné to je teď s garážema Poruba, které se budou do pár let stěhovat, taky je nikdo nechce uprostřed sídliště.
vesnican
Čtvrtek, 05. března 2020 - 11:30:37  
Neregistrovaný host
Podobné to je teď s garážema Poruba, které se budou do pár let stěhovat, taky je nikdo nechce uprostřed sídliště.
budou plynové autobusy co nudou lítat?[lol]
tramvaje taky nikdo nechce...
co vlastně chce..
Jenki
Čtvrtek, 05. března 2020 - 12:09:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5567
Registrován: 5-2002
diskuter:
"Jenki si určitě vzpomene víc. "

Vzpomene, ale věci ohledně Ekovy dám do tramvajové diskuze, až to sepíšu.

Co se týká Sládkové potvrzuji, že to bylo DPO nařízeno městem, že se areál musí opustit. Ze strany DPO byla snaha argumentovat, že je to kravina (jalové kilometry, operativnost), ale smůla. Řev ze strany občanů v okolí byl silnější (a pochopitelný).

Roztomilé je, že jako tehdejší obyvatel sídliště Fifejdy si pamatuji na výkříky z obvodu, že tam po odstěhování DPO bude něco pro občany, třeba sportovní hala. Ono se to málo ví, ale velká hala garáží Sládkova byla projektována jako kluziště / zimní stadion (snad i v návaznosti na tehdy existující Stadion Odborářů vedle), jako že tam autobusy budou jen dočasně a pak se tam dodělá ledová plocha a tribuny.

No nějak se nepovedlo dodnes. I když jak se to vezme - kulturní vyžití pro změnu zajišťuje Futurum hned vedle, děti se můžou přežrat popcornu a utopit v pepsině při sledování animovaných nesmyslů v kině, takže vlastně pohoda.
Čtvrtek, 05. března 2020 - 18:52:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8073
Registrován: 2-2006
DPO ukázal první snímek dvoupodlažních autobusů pro Ostravu
geront
Čtvrtek, 05. března 2020 - 20:01:22  
Neregistrovaný host
Ono se to málo ví, ale velká hala garáží Sládkova byla projektována jako kluziště/zimní stadion
a všichni jsme se tehdy na to těšili, bo už tehdy chátral stadion Josefa Kotase, akorát marketing bratrstva kočičí pracky dal přednost ideologičtějším stavbám ve městě, bo už tehdy chátral stadion Josefa Kotase. Kdysi totiž byly v Ostravě 2 špičkové hokejové kluby: TJ VŽKG a Baník Ostrava... dokonce hrály občas oba 1. ligu a obščs bojovaly o mistra ČS(S?)R. Ví to, bo moji kámoši za ně hráli
takže by stačilo doplnit kluziště? [lol]
Když vyhnali garáže, myslel jsem, že tam bude sport.. ale důležitější jsou nákupní centra, nemohl by tam být nějaký outlet?

snad i v návaznosti na tehdy existující Stadion Odborářů vedle\
jako ideologicky závazná stavba byla proto nahrazena ideologicky nezávadnou stavbou... anebo to je jinak?}

Jenki .. díky za vzpomínku

Stadion Odborářů měl být největší sportovní centrum pro občany tehdejšího Československa. Na počátku padesátých let se jednalo o tom, že bude potřeba pro stále se rozrůstající Ostravu vystavět velké veřejné sportoviště. Měly být vybudovány tenisové a volejbalové kurty, sportovní hala na míčové hry (náhrada za dodnes stojící provizorní halu Tatran), v plánu byl také plavecký bazén a celému sportovišti měl dominovat největší stadion tehdejšího Československa pro 60 tisíc diváků později pojmenovaný Stadion Odborářů. Měly se na něm konat oblastní spartakiády, hrát fotbal či jezdit plochá dráha.

Na spartakiádě jsem tam cvičil... a ploché dráhy tam byly taky.
pm81
Pátek, 06. března 2020 - 19:07:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 144
Registrován: 5-2019
Na základě jakého klíče byl stanoven JŘ 79? V cíli (Dubí) je několik firem, jejichž zaměstnanci využívají linku, včetně školáků a obyvatel Dubí.
Pondělí, 09. března 2020 - 14:56:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4345
Registrován: 9-2007
Tušíte někdo, prosím, zda je ještě nějaká šance, že by vyjel SU12 7724, příp. jiné SU15 2. generace? V pátek bych asi měl trochu času na ostravskou MHD, tak bych se ještě rád svezl, pokud to půjde...
ppkk
Pondělí, 09. března 2020 - 16:23:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 570
Registrován: 11-2014
7724 stála jako záložní na trolejbusech, co bude v pátek je daleko. SU15 II vyjedou na 100%, minimálně ty Porubské téměř všechny na 100%, nejčastěji trhačky linek 44, 45, 48, 54.
Piškot
Pondělí, 09. března 2020 - 18:15:10  
Neregistrovaný host
7724 je dnes na 106/3
Pondělí, 09. března 2020 - 18:32:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1904
Registrován: 2-2017
Skoro 4 hodiny už není na 106/3.
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]
Středa, 11. března 2020 - 22:12:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 640
Registrován: 10-2008
Vantju: Zítra mám 7612 na 48/421, ale to ti je asi k ničemu, což? [fotic]
Každopádně, teoreticky na pátek bych mohl zjistit výpravu porubských SU15 II, kdybys chtěl.[happy]
https://picasaweb.google.com/104140083993438644976
Pátek, 13. března 2020 - 05:04:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 654
Registrován: 3-2015
Včera kolem 11. hodiny večer se na ulici Opavská x 17. Listopadu srazil autobus s kamionem. Podle dostupných informací by neměla být žádná vážná zranění.
Fotka je z MHD-Ostrava.


(Příspěvek byl editován uživatelem Ajexg.)
Pátek, 13. března 2020 - 17:51:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8105
Registrován: 2-2006
Kamion v Ostravě narazil do autobusu a převrátil jej na bok. Dva lidé byli zranění. Jednalo se o vůz s inventárním číslem 7246.

(Příspěvek byl editován uživatelem Semolina.)
pm81
Sobota, 14. března 2020 - 07:27:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 150
Registrován: 5-2019
Od 1.4.2020 - 30.6.2020 platí výlukové JŘ na 47 a 51. Linky končí a začínají na Plesence.
Matejj94
Pondělí, 16. března 2020 - 09:03:37  
Neregistrovaný host
V Plesné je nějaká výluka?
Pondělí, 16. března 2020 - 16:07:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1910
Registrován: 2-2017
Matejj94: Dělá se tam kanalizace. Už kvůli ní jezdí měsíc na 47 minibus.
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]
Úterý, 17. března 2020 - 09:03:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 961
Registrován: 12-2007
ad Převrácený autobus: To je skoro totálka, ne? Nebo bude se autobus opravovat? Podle fotek HZS MSK možná bude mít pohnutý rám, to už je lepší koupit nový...
Úterý, 17. března 2020 - 11:53:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 133
Registrován: 8-2019
Totalka to neni. Autobus DSZO byl nabouran mnohem hur (viz: https://zlin.rozhlas.cz/u-tlumacova-se-srazil-autobus-mhd-s-dodav kou-pet-lidi-utrpelo-zraneni-vcetne-7953579 ) a byl opraven.
Úterý, 17. března 2020 - 12:26:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1911
Registrován: 2-2017
Urbanway od DSZO to schytal jen na bok (u nás před 3 roky vůz 7175, i když ne tolik), ale 7246 se po nárazu převrátila na bok a tam bych viděl hrozbu, že se pohnula i kastle.
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]
Úterý, 17. března 2020 - 13:02:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 134
Registrován: 8-2019
Jenže ten Urban to schytal takovým způsobem, že náprava byla o několik cm posunuta příčně do strany a rám byl taky do U.
ppkk
Úterý, 17. března 2020 - 17:38:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 573
Registrován: 11-2014
7169 to taky schytal celkem dost, bok prohnutý a jezdí. Nicméně nejsem odborník, tak uvidíme.
Pátek, 20. března 2020 - 19:52:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2647
Registrován: 11-2004
Dovolím si malý výlet do historie, dnes je to přesně 13 let co napadlo trochu sněhu.

Tehdy jsem se potřeboval dostat z Bobrovníků na VŠB na důležitý zápočet a vyšel jsem raději trochu dřív. Dobrou zprávou bylo, že šest kurzů linky 34 bylo blízko Bobrovníků, špatnou zprávou pak, že mi to vůbec nepomohlo. Nakonec jsem došel asi za hodinu a něco pěšky [happy]

Pár fotek co jsem udělal cestou mobilem, dnes ty fotky jsou jako z pravěku.


Slova jsou jen schránky pro významy, jednou je bílá černá, a jindy ani černá černou není


Aresák
Pátek, 20. března 2020 - 22:18:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2149
Registrován: 1-2007
A není to spis 12? Nebo se to opakovalo???

https://seznam-autobusu.cz/dokumentacka/180782?carId=18504#photo
Pátek, 20. března 2020 - 22:58:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2463
Registrován: 8-2002
Ad Aresák: to ještě byly zimy, kdy sněžilo každý rok...
Pátek, 20. března 2020 - 23:24:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2648
Registrován: 11-2004
ad Aresák: Budeš tam mít chybu, byl to rok 2007. Díval jsem se do archivu a mám i fotky z 20.3.2008 a tam sníh není vůbec.
Slova jsou jen schránky pro významy, jednou je bílá černá, a jindy ani černá černou není


napravovač
Sobota, 21. března 2020 - 06:43:33  
Neregistrovaný host
je tam uvedeno
vyfoceno 20. 3. 2008
uveřejněno 24. 11. 2017
[wink]
Garfield
Neděle, 22. března 2020 - 14:56:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13135
Registrován: 10-2004
Musí o být 2007, v roce 2008 v tu dobu vůbec sníh nebyl.
Aresák
Pondělí, 23. března 2020 - 09:14:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2150
Registrován: 1-2007
Mayg:
"ad Aresák: Budeš tam mít chybu, byl to rok 2007. Díval jsem se do archivu a mám i fotky z 20.3.2008 a tam sníh není vůbec."

Máš pravdu, je to tak. Takové to chyby děláme jednou za deset let :-)
Úterý, 24. března 2020 - 16:06:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1492
Registrován: 6-2009
Na 46 dnes viděn vůz 7728 z Hranečníku - jeden ze 2 posledních vozů SU12 s motorem MAN.
Úterý, 24. března 2020 - 17:05:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 668
Registrován: 3-2015
Takže MAN mají už jen 7728 a 7724? (Pokud je ještě provozní.)
Úterý, 24. března 2020 - 19:14:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1912
Registrován: 2-2017
Ajexg: Z SU12 mají motor MAN už jen tebou zmíněné dva vozy. Dale mají MAN z SU15 vozy 7607 až 7618, kterých je osm, a pak ještě historická 7601.
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]
pm81
Pondělí, 30. března 2020 - 16:29:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 154
Registrován: 5-2019
Od 1.4. rozsáhlejší omezení na linkách DPO, např. 39, 40 vzniknou i 30 - 40 minutové intervaly. Nelze vytvořit celodenní (ve špičkách 15 minutové) 20 minutové intervaly (39,40,44,48,49)? Omezení dopravy je na místě, proti tomu žádná, z druhé strany stále lidé jezdí do a ze zaměstnání. V rámci nouzového režimu, když se některé linky dočasně zruší a jiné omezí, budou nasazovány po celý den kloubáky? 40, 44, 49 (Opavská - SBN a zpět), 54?
Pondělí, 30. března 2020 - 16:58:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6884
Registrován: 5-2005
pm81: Ono není tak jednoduché takové grafikony vytvořit. Proto tato verze.
pm81
Pondělí, 30. března 2020 - 17:07:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 155
Registrován: 5-2019
O tom žádná, že to je raz dva. Jen to může plést, když nejede každý druhý spoj, tak OK, ale, když jede první a druhý, pak třetí nejede, čtvrtý nejede, pak jede pátý, nejede šestý. [sad] Na některých úsecích to doplňuje příměstská doprava. [ok] Místo 53 do Klimkovic jezdí 64 + několik příměstských linek.
Úterý, 31. března 2020 - 09:12:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 671
Registrován: 3-2015
Jak to vypadá s výlukou, která bude od zítřka v úseku Sport Arena - Nádraží Vítkovice? Bude možnost na ni potkat Karosu? I když pochybuji, protože tím omezením se uvolní hodně Solarisů jak 12m tak i 15m a 18m. A ještě jedna otázka, ví se jak to vypadá s tou výlukou která má být údajně v létě na nové vsi vodárně v rámci zrychlování maximální rychlosti pro tramvaje?
Díky.
Úterý, 31. března 2020 - 15:40:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1914
Registrován: 2-2017
Ajexg: Na výluce, která zítra začíná, Karosa na 100 % nepojede. Předpokládám, že na NAD budou jezdit 12m vozy, ale žádná provozní B952E není.

V létě předpokládám, že to bude stejné jako před 3 lety, kdy se měnily koleje v tom esíčku. Tzn. tramvaje jedoucí normálně do Poruby budou na vodárně odkloněny a k tomu čekám NTD Martinov - Vřesinská. Na NAD bude jezdit všechno možné, ale vzhledem k tomu, že proti roku 2017 je méně 15/18 vozů, tak bude zajímavé, co bude jezdit na jiných linkách, na kterých běžně jezdí.
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]
Úterý, 31. března 2020 - 23:33:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 223
Registrován: 12-2017
Vzhledem k osekávání spojů, budou ještě někdy nasazeny klubové Karosy v období po omezení vycházení?

Chtěl jsem vyfotit po karanténě Karosu v noci na dlouhou expozici, nevím ale, zda se toho dočkáme.
Mé fotky MHD naleznete zde:

Busphoto.ru
Transphoto.ru


Středa, 01. dubna 2020 - 05:23:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 672
Registrován: 3-2015
Teoreticky by mohly, protože u některých spojů nejsou vozíček (37,41,44,48,54) ale i tak, tím omezením, se uvolnilo dost Solarisů takže je pravděpodobnější, že Karosy moc jezdit nebudou nebo taky vůbec.
Středa, 01. dubna 2020 - 05:40:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 673
Registrován: 3-2015
Tak Karosy jezdí, na 54 4284 a 4286
Matejj94
Středa, 01. dubna 2020 - 10:55:47  
Neregistrovaný host
Karosy jezdí, ale pokud chceš noční fotku, tak spíše někdy brzo ráno. Nejpozději zatahují z linek 48 a 54 a to je ještě světlo (v 19h).
Matejj94
Středa, 01. dubna 2020 - 10:57:37  
Neregistrovaný host
Na NAD v létě pojede co bude volné... viz Výluka Dubina, taky se tam objevil 12m.
Středa, 01. dubna 2020 - 11:30:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 674
Registrován: 3-2015
A na 37 s odjezdem z ÚANu v 18:03, pokud se poštěstí.
náhradní Kočkopes
Středa, 01. dubna 2020 - 11:55:50  
Neregistrovaný host
Je to zvláštní, protože například 4286 údajně podle ttraffic.eu jezdila ráno na spojích linky 44, které jsou ovšem zrušené.
Středa, 01. dubna 2020 - 12:54:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1915
Registrován: 2-2017
Kdo ví, kolik ještě vyjelo kurzů, které měly být zrušeny. Správně měla být zrušena i linka 98, která nakonec jezdí.
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]
Středa, 01. dubna 2020 - 17:58:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2464
Registrován: 8-2002
Ano, 4286 jsem viděl ráno na l.č.44 a kousek před ním jela 4284 na l.č.54 (se svým typickým řidičem)... čas cca 8:00 až 8:10 zastávka Polská.
Čtvrtek, 02. dubna 2020 - 10:55:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1916
Registrován: 2-2017
4286 jezdila na 44 i včera odpoledne. Dnes ráno jezdil na 44/405 vůz 4284, i když ten kurz správně nemá jezdit. Někde musela nastat chyba. Neví někdo k tomu něco bližšího?
Elektrobusy SOR - to nejlepší v Ostravě [ok]
Čtvrtek, 02. dubna 2020 - 18:10:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 677
Registrován: 3-2015
Je libo mrtvá tarantule? [lol][uhoh]
Linka 48.
Čtvrtek, 02. dubna 2020 - 19:55:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2466
Registrován: 8-2002
To tak někde potkat, tak je po mně... [smrt].

Ad omezení: Dnes jsem viděl spoj l.č.45 na Avion. To jsem čekal, že budou první spoje, co budou zrušeny. K čemu to tam jezdí? Stačily by ty řádné spoje, co tam zajíždějí. Kurzy se tím asi neušetří, ale km ano.
martinek1
Čtvrtek, 02. dubna 2020 - 21:25:11  
Neregistrovaný host
Pokud vím tak Albert, Drogerky jsou v Avionu otevřený, obchody jako je třeba Pompo, A3sport, Sportisimo jsou zavřeny ale zaměstnanci, normálně chodí do práce a dělají účetnictví, konkrétně A3sport má e-shop, a prodavači připravují v prodejnách zboží. Takže jsou důležité s vozy zaměstnanců, stejně to máš s linkou 32
Matejj94
Pátek, 03. dubna 2020 - 15:11:00  
Neregistrovaný host
32 je omezena, ale 45ka mohla být taky. Přeci jen je tam spojení ,,z druhé strany" 48kou. Nevím kolik lidí tam 45kou vlastně jezdí.
Sobota, 04. dubna 2020 - 22:43:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 418
Registrován: 11-2008
Zdravím, zajímalo by mě jaká zastávka se nacházela na tomto místě: https://mapy.cz/letecka-2003?x=18.2143721&y=49.8224109&z=18&sourc e=coor&id=18.213883970434154%2C49.822838334120945 (letecký snímek z roku 2003). Zbytky vodorovného značení jsou patrné i na snímcích ze Street View.

A pak bych chtěl vědět, kde zhruba se nacházela zastávka Dubí lávka a zastávka Tajga (nalezena v jízdním řádu linky 41 z roku 1999).