Diskuse » Autobusy a trolejbusy » MHD ve Zlíně (trolejbusy, autobusy) » Archiv diskuse MHD ve Zlíně (trolejbusy, au... do 26. 1. 2020 « předcházející | další »

Archiv diskuse MHD ve Zlíně (trolejbusy, au... do 26. 1. 2020

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Pondělí, 02. prosince 2019 - 17:43:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5997
Registrován: 6-2005
Autoškola na auto má definovanou převodovku. Na BUS je to jedno, jestli man nebu aut. Pořád má dotyčný řidičák na bus.
Makrelu neumeješ.
Pondělí, 02. prosince 2019 - 19:20:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5794
Registrován: 2-2005
9Tr: To co píšeš je pravda, pokud ovšem dotyčný nemá v řidičáku auto s automatem...pak může jezdit jen s automaty auto i bus.

Takže náš DP pro ty, co chtějí jezdit, ale nic nemají, má připravené autoškolní auto s automatem (pokud dotyčný nejde na bus, tak u nás podniková autoškola řp. sk B nedělá)...pak jde na bus s automatem...a kdyby chtěl skončit, tak je mu u jiné firmy řidičák skoro k ničemu, pokud ta firma nemá automaty ;-)
MHD je pro lidi ! ! !
VH
Pondělí, 02. prosince 2019 - 20:50:25  
Neregistrovaný host
9_tr, Trollino_15: Taky jsem se tomu pár let zpátky divil, když u nás v Brně udělali ten upravený Cross a nechali tam automat. Je to takové zvláštní pravidlo. Nevím, jestli bych čistě hypoteticky (pokud bych byl autobusák) takhle naostro bez přípravy dokázal sednout za volant busu s manuálem, kdybych to do té doby nikdy neřídil a přesto bych na to měl tímto způsobem "regulérně" získané papíry [proud] A jinak takhle "vyučený" autobusák potom může řídit i veterány jako třeba RTO? Vždyť by to ten autobus nepřežil [proud]
Pondělí, 02. prosince 2019 - 21:12:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5795
Registrován: 2-2005
Když jsem to zvládl já...[biggrin]

Ten automat se tam nechává proto, aby to měli nováčci jedodušší, když stejně u zaměstnavatele mají jen automaty.

A i kdyby jsi měl B s automatem, tak u DP jezdit můžeš a co se s tebou stane po odchodu z DP a jestli řidičák využiješ, je každému srdečně jedno.

(Příspěvek byl editován uživatelem trollino 15.)
MHD je pro lidi ! ! !
Úterý, 03. prosince 2019 - 00:06:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 98
Registrován: 9-2018
Může vyhrát cokoliv, ale je to k ničemu, když to SOR napadne, jako každé jiné VŘ [happy]

Takže bůh ví, jak to nakonec dopadne [happy] a kdy vlastně reálně ty vozy budou stát na dvorku.
frutabruta
Úterý, 03. prosince 2019 - 00:17:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 53
Registrován: 3-2015
Matyáš_Škrabana: Kromě výběrka na 30 Tr je ve zlínských VŘ šířka předních dveří 1200 mm, stejný rozměr předních a zadních pneumatik a objem motoru aspoň 7,6 litru -> SOR se nikdy neozval, asi mu to v těch malých sériích nestojí za to. To se ale možná teď změní. NS12 stále jedno z kritérií nesplňuje.
Středa, 04. prosince 2019 - 20:46:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12702
Registrován: 4-2006
Ad Matyáši a kolik jich SOR napadl.? Pokud máš namysli poslední kauzu v Ú. kraji, tak tam žádné výběrové řízení nenapadli. Do výběrového řízení se nikdo 2x nepřihlásil. Proto oslovili napřímo dodavatele a skoro je uprosili, aby se tím zabývali. Taky si to nechali dobře až královsky zaplatit. Scania dodala a myslím, že by ještě teď v [zadnice] štípou roxorový drát.
To Zliner je na tom hůř, dodat je aktuálně nesmí a podle všeho už jich bude nějaké množství vyrobeno. A i tam teď štípou [zadnice] ten roxor, aby to vyšlo a nikdy se nestalo, že jim ty autobusy zůstanou. Jejich malý problém je zelená barva, která se dá přestříkat, ale je to investice. Ale třeba by to někomu nevadilo. Jinak odvolává se kdekdo i Iveco se odvoláválo v Praze. Je to legální způsob jak změnit rozhodnutí.
To jen na doplnění.
Pochopitelně přál bych Zlínu další Iveca.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam


V květnu 2019 chystám pro přátele malé překvapení.
Pátek, 06. prosince 2019 - 06:09:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 387
Registrován: 12-2011
Ares1: Ačkoliv je to offtopic, doplním co píšeš. Vozy DSÚK co jsou vyrobené nebo ve výrobě jsou v bílé barvě, ne v zelené [wink] a druhak , jsou už zde : https://auto.bazos.cz/inzerat/113041411/iveco-crossway-le-line-10 8.php?fbclid=IwAR1Jcxbt_v5dRHt99w8FskcY9RZwFvX-XNw4rRZTxDpIfAi7bm VjNyc6h9c [happy]
Neděle, 08. prosince 2019 - 10:19:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12709
Registrován: 4-2006
Jeffhardy to mě taky překvapilo že jsou bílé. Leda že by to chtěli řešit polepem. Ale nevím jak moc je to výhodné. Jen jsem nečekal že to bude tak rychlé. Pokud to jsou tedy předmětné vozy. Každopádně děkuji za doplnění.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam


V květnu 2019 chystám pro přátele malé překvapení.
Škoda_15tr
Neděle, 08. prosince 2019 - 11:39:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 438
Registrován: 12-2010
Jsou to vozidla pro DSÚK, Iveco je odmítlo lakovat do doby než bude rozhodnuto.
Neděle, 08. prosince 2019 - 12:01:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12711
Registrován: 4-2006
Tak to pak je vysvětlení. Ani se nedivím byl to rizikový projekt.
Jak to vypadá s tím 35tr vyjede do konce roku nebo až na velikonoce [proud]
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam


V květnu 2019 chystám pro přátele malé překvapení.
Neděle, 08. prosince 2019 - 14:00:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5797
Registrován: 2-2005
Já bych to viděl spíš na ty Velikonoce [biggrin]

Škodovka se domluvila na dalším posunutí termínu, pač ji toho, co se termínů týká, hoří trochu víc a důležitějšího. A v Plzni každý den najíždějí zkušební kilometry i čtyři vozy zároveň a jezdí se i v sobotu, což nikdy nebylo...
MHD je pro lidi ! ! !
Pondělí, 09. prosince 2019 - 19:02:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 384
Registrován: 11-2010
Vrátil bych se trošku k tomu, co se tu už řešilo...
Broskev:
"Bétéčko: V jakém je nátěru a co má za kastli?"
Číslo jsem si na vzdálenost nevšiml, ale byla to normálně zlínská bateriová 26Tr. Tím, že jsem ji viděl v Otrokovicích, myslel jsem, že to souvisí s přípravou trolejbusového provozu v Otrokovicích, ale asi šlo o nějaké větší testy.
Jiri:
"Že by se zkoušelo se zajížděním na Jaroslavice? Otázka co by tam ale jezdilo. To by se muselo zadrátovat celá Třída Tomáše Bati a kus kopce ke hřbitovu., protože jen Třída Tomáše Bati sama neutáhne dobíjení baterek podle mne."
Osobně by se mi velice líbily zadrátované Filmové Ateliéry. Šlo by o velmi malebnou trolejbusovou trať (navíc by se tím splnil další kus Baťových trolejbusových plánů), do kopce by se využilo výhod trolejbusů, atd. Jenže by to pravděpodobně vyžadovalo novou měnírnu a nejsem si jistý, jestli by se současným provozem byla taková rozsáhlá akce obhájitelná, a nepomůže tomu ani zvýšená poptávka po cestách na hřbitov, do filmové školy nebo kulturně rozvíjejících se ateliérů. Samozřejmě dobře napsaný papír snese vše, v okolí tam probíhá i výstavba domů... Třeba kdyby se zkrátil interval nebo se jezdilo na Filmové Ateliéry a Maják střídavě, ne tak jako nyní a linka by na druhém konci jezdila jinam, možná by to šlo.

Dráty na nezadrátované části třídy Tomáše Bati by zase byly dobré z provozního hlediska v případě různých odklonů, mimořádek, výjezdů z vozovny, ale úplně si nedovedu představit, jak by musela vypadat trolejová křižovatka u Lidlu. Navíc tam taky není úplně hustý provoz, přesto by asi i pro tuto trať musela být alespoň rozšířena nějaká stávající měnírna.

Myslím, že trolejbusy by se mohly více rozšířit, pokud by nastal nějaké velký třesk a linky by se výrazně přeorganizovaly. Pak by se objevila spousta nových možností a kombinací.

Co tak vytáhnout na Ateliéry třeba 4/5? Nebo některé spoje 13? Nebo dokonce 11/12?

Nebo Jaroslavice by se třeba mohly spojit (po zadrátování třídy Tomáše Bati) s Mladcovou, Prštné s Kudlovem, Ateliéry/Maják s Mokrou/Pasekama (po zadrátování některých úseků), Zdravotnická škola by se mohla jezdit třeba z Antonínovy (po zadrátování některých úseků) a všechny 11/12 by tak mohly jezdit na halu.

Už se to tu sice řešilo v létě v souvislosti s Lešnou, ale pojďme si trochu pofantazírovat. [biggrin]

Třeba Trollino 15 sem napsal 12. srpna docela zajímavý příspěvek:
Ad drátování Štípy: Ano, to by bylo pěkné, ale aby se taková stavba vyplatila, měl by tam být nějaký rozumný interval trolejbusů. Zatím jich tam jezdí příliš málo. (...) Měla tam být jedna základní kloubová linka, druhá v protisměru v sólech navázaná na Velíkovou, aby se více oddělily frekvence ZOO a Velíkové a zároveň by sóla dělaly do ZOO posilu. A čtyřku, dnes čtyřicetčtyřku, nechat jak byla. (...) je to největší turistická atrakce v kraji, ne-li na Moravě. Pokud má být MHD k něčemu, musí nabídnout adekvátní obsluhu, což je minimálně kloubák, byť by někdy jezdil prázdnější.
(...)
Chtělo by to pořádný terminál zhruba v oblasti Školní. Kde by byl možný i nějaký odstav vozidel a bylo by tam zázemí pro řidiče i cestující. Pak bychom nemuseli tahat linku 4(4) až na Vršavu v případě, že by došlo k obsluze ZOO, jak jsem ji popsal výše. 4(4) by mohla jezdit v sólech na BČ, linka 2 by byla plnohodnotně ukončena ve městě a na Vršavu s plnohodnotnou výstupní zastávkou a dál by jezdila 4/5 částečně v kloubech. Jo ale kdo by to chtěl, když nejnutnější spoje jsou linka 2t ze Štěrkoviště k nemocnici. Protože v době NP vozidel s kleeningem je nejdůležitější přímé spojení pro pár babiček.


Až za Vršavu jezdí v pracovní dny snad úplně všechny trolejbusy, to není zas tak málo. Minimálně po Kostelec by se to vyplatilo. Pak se trasa liší, takže dál by se pokračovat nemuselo. (Ale přeci jen linka 4 výrazně dominuje, navíc natáhnout protisměrnou stopu by byl asi celkově výdaj ten z nižších.

Potřebným terminálem v centru by se mohlo stát teoreticky nové nádraží, ačkoli se tam asi moc s větším prostorem pro MHD nepočítá. Jen mimochodem, možná je to překvapivé, ale spoje 2 až na Štěrkáč bývají dle mého pozorování znatelně obsazenější, než ostatní trolejbusy na trase z/do Otrokovic, tak i v Otrokovicích ve srovnání s 55. Lidé si spoje oblíbili a uvítali by navýšení. Mají-li se nalákat cestující, pak je toto krok správným směrem. To, že z provozního hlediska je to blbost je asi nesporné, ale funguje to. Naopak o víkendu v úseku Dlouhá - BČ 2 moc lidí nevozí, navíc je tam souběh s 8 a 9. V duchu Trollinova návrhu by si tedy např. 2 a 4 prohodily o víkendu svoje východní konečné (pro přehlednost by mohly mít jiná čísla). Takže v pracovní den jezdit na Lešnou tak jako dosud, ale v kloubech (směr Podhoří v tomto není problém, dnes už je tam místa dost a cestujících na kloubáky hlavně ve špičku také), o víkendu dát 9 do kloubů, 4 v sólech na BČ a 2 v kloubu na Lešnou. [biggrin] Proč ne?

Nebo v případě ponechání sóla na Podhoří protáhnout na západ 11 a 12 a ukončit 4/5 u haly.

A to nám do toho ještě za chvíli vstoupí elektrobusy. Jen u nich je problém s nabíjecí infrastrukturou. Pochybuju, že by to bylo dobře realizovatelné třeba na Velíkové. Tzn. natažení drátů se správnou elektřinou až ze Zlína (hádám blbost) nebo nutnost nové měnírny nebo něčeho v tom smyslu, co je na Přílukách. A to už by pak zase možná bylo lepší postavit tam rovnou trolejbus. [biggrin]

Možností je tolik. [biggrin] Tak do mě. [kladivo][proud]
Škoda 15Tr 02/6 v. č. 10851, r. v. 1988: Hradec Králové - 72 (1989-2001), Zlín - 371 (2003-2013), Ternopil - 159 (od r. 2013)
»Lidí se nebojme, ale sebe.« - Tomáš Baťa
[happy] [smile] [happy]
Čtvrtek, 19. prosince 2019 - 21:53:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 99
Registrován: 9-2018
205 dnes vyjela po VO. Nejde vidět jediný rozdíl (takže oprava byla čistě po technické stránce). Tak doufám, že vydrží dalších X let.

Je škoda, že tam aspoň nejsou nové potahy na sedačkách, protože ty stávající vypadají opravdu děsně. Každý sedák jiný odstín [happy]
Pátek, 20. prosince 2019 - 00:10:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 605
Registrován: 1-2014
Vrátili 205 DA, nebo zůstala bez něho?
672
Pátek, 20. prosince 2019 - 10:56:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 763
Registrován: 11-2007
Jiri:
"Vrátili 205 DA, nebo zůstala bez něho?"
Není odkud brát; původní DA už neexistuje, kupovat nový je nesmysl (i kdyby ho někdo vyrobil) a předělávat z vozu na vůz asi nemá význam, dokud všechno jezdí.
trajflyzlin.blog.cz – rozsáhlá fotogalerie zlínské MHD
Přehledy zlínských trolejbusů
Pátek, 20. prosince 2019 - 11:31:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 606
Registrován: 1-2014
Jestli má 207 zůstat na záloze a jako rozmrazovací vůz, tak jsem čekal, že ho předají 205, ale budu věřit jak říkáš.
672
Pátek, 20. prosince 2019 - 14:51:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 764
Registrován: 11-2007
Já si myslím, že „rozmrazovací vůz“ by ten agregát měl mít právě proto. Nejsem odborník, ale ono to „rozmrazování“ ve skutečnosti probíhá zejména mechanickým odstraňováním námrazy (proto vroubkované nebo ocelové uhlíky), takže není takový rozdíl, jestli jede vůz na elektřinu nebo na nezávislou trakci. A když je námraza tak silná, že se na elektřinu dá jen „poskakovat“, tak je DA nenahraditelný.
trajflyzlin.blog.cz – rozsáhlá fotogalerie zlínské MHD
Přehledy zlínských trolejbusů
Pátek, 20. prosince 2019 - 14:58:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 533
Registrován: 10-2011
Hlavně když máš rozmrazit třeba Bartošku, vyplatí se mít DA, takto se vytočíš v bráně a jedeš druhé kolo.
Husky/M.L.Č. 347 "moje láska čtyřbarevná a už i bohužel vyřazená" [sad]
Pátek, 20. prosince 2019 - 19:11:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6013
Registrován: 6-2005
Drážkovaný uhlík je k ničemu. Vyzkoušeno.
Makrelu neumeješ.
Zlin__24tr
Úterý, 24. prosince 2019 - 00:49:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3426
Registrován: 3-2005
Krátký report[fotic]:

Nový nadjezd přišel o typickou konstrukci zábradlí (s nefunkčním osvětlením). Nové VO stojí na zemi pod mostem:

Pokud se nepletu, tak poslední "modrá" bouda v Otrokovicích (?)

Natáčení reklamy na BusFest 2020

201 na DA, prý moc na něj nejezdí. Taky cestou do Lužkovic zdechla a několik minut ji přemlouval řidič k další jízdě [proud]

trajfly.wz.cz - novinky z provozu MHD ve Zlíně a Otrokovicích, rozsáhlá fotogalerie... (aktuálně web v hibernaci)
Následuj svůj instinkt - Rába :-)
Zlin__24tr
Úterý, 24. prosince 2019 - 15:29:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3427
Registrován: 3-2005
PS: Obrazem r. 2009 (kdo vytáhne 1999, 1989...?)[fotic](poslední je z r.2010, ale byl alespoň sníh)
trajfly.wz.cz - novinky z provozu MHD ve Zlíně a Otrokovicích, rozsáhlá fotogalerie... (aktuálně web v hibernaci)
Následuj svůj instinkt - Rába :-)
Středa, 25. prosince 2019 - 01:05:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 559
Registrován: 2-2011
Co za panely měly původně 169 a 170?
Nejlepší jsou trolejbusy ze Škoda Ostrov!
frutabruta
Středa, 25. prosince 2019 - 01:08:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 55
Registrován: 3-2015
Sominus: ZMA Ostrov.
Středa, 25. prosince 2019 - 14:27:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 560
Registrován: 2-2011
A 344 a 345 už měly BUSE z výroby?
Nejlepší jsou trolejbusy ze Škoda Ostrov!
Středa, 25. prosince 2019 - 15:20:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 608
Registrován: 1-2014
Dle dobových fotek tak 344 měla původně stejné panely jako 169 a 170, avšak pravděpodobně byly rychle nahrazeny BUSEčky. U 345 to nevím.
Středa, 25. prosince 2019 - 16:43:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 561
Registrován: 2-2011
345 je z roku 1996, takže si myslím, že BUSE byly z výroby - naše 14Tr17 371-374 jsou taky rok 1996 a mají BUSE z výroby.
Nejlepší jsou trolejbusy ze Škoda Ostrov!
Zlin__24tr
Středa, 25. prosince 2019 - 22:08:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3428
Registrován: 3-2005
344 a 345 měly už z výroby BUSE. Podobnost zobrazeni je asi stejným ovládáním jako u 169/170 - přes pal. PC Savs. Po dodávce dalších vozů 15TrM se sjednotilo (fonty). U 169/170 to nešlo (myslím že ZMA měl jiný počet bodů a hlavně odezva transparentu byla pomalááá).
Po vyřazení jiných vozů s buse, byly ZMA nahrazeny i u 169/170. U 170 už při GO (r.2009) a u 169 v r.2010.
trajfly.wz.cz - novinky z provozu MHD ve Zlíně a Otrokovicích, rozsáhlá fotogalerie... (aktuálně web v hibernaci)
Následuj svůj instinkt - Rába :-)
Čtvrtek, 26. prosince 2019 - 12:46:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 685
Registrován: 11-2004
Zlin_24tr: s tou 344 bych si tak jisty nebyl. Viz. foto od Antiho:

Trolejbusy jsou budoucnost všech národů.
Zlínský trolejbus náš vzor.

THE BEST CAR IS SKODA 100 AND MY TRABANT 601 S.
Čtvrtek, 26. prosince 2019 - 17:27:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 562
Registrován: 2-2011
Hlavně že se nechaly ty zadní kryty panelů (y)
Nejlepší jsou trolejbusy ze Škoda Ostrov!
Zlin__24tr
Čtvrtek, 26. prosince 2019 - 20:52:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3429
Registrován: 3-2005
Sanos312:
"Zlin_24tr: s tou 344 bych si tak jisty nebyl."
Vlevo nahoře, na transparentu, je na 99% nápis "BUSE" :-). Ten nápis tam byl vždy...


Sominus:
"Hlavně že se nechaly ty zadní kryty panelů (y)"
Kryty, co měly "pravé eMka", se ve Zlíně nechávaly (při opravách), dokonce pak i na půlce vozů lakovaly do žluta.
trajfly.wz.cz - novinky z provozu MHD ve Zlíně a Otrokovicích, rozsáhlá fotogalerie... (aktuálně web v hibernaci)
Následuj svůj instinkt - Rába :-)
Sobota, 28. prosince 2019 - 21:08:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 686
Registrován: 11-2004
Zlin__24tr: Clovece, opravdu, pritom kdyz se podivam na ZMA, tak mely zase jine fonty cisel, nez ma ta 344. Zajimave... [lol]
Trolejbusy jsou budoucnost všech národů.
Zlínský trolejbus náš vzor.

THE BEST CAR IS SKODA 100 AND MY TRABANT 601 S.
Neděle, 29. prosince 2019 - 19:21:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 563
Registrován: 2-2011
Navíc kdybyste ty panely měnili, dali byste DOT-LED ne?
Nejlepší jsou trolejbusy ze Škoda Ostrov!
Neděle, 29. prosince 2019 - 21:25:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5803
Registrován: 2-2005
Malá foto-odbočka a velké poděkování za dnešní den [jidlo] [fotic]


MHD je pro lidi ! ! !
Alex24
Pátek, 10. ledna 2020 - 12:37:51  
Neregistrovaný host
https://zlin.rozhlas.cz/cestujici-chtel-vyhodit-revizora-z-trolej busu-nemel-jizdenku-byl-opily-a-8133682
Kliďas
Neděle, 12. ledna 2020 - 11:03:09  
Neregistrovaný host
Z kolony smrti v pátek zmizela 824. Skončila v Tlumačově nebo na dílnách DSZO? Místo ní v čele kolony trajfl 205. Také se cca od poloviny prosince se v této koloně nachází 401. Má nějaké větší problémy, když tam stojí již skoro měsíc.
Pondělí, 13. ledna 2020 - 09:53:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 100
Registrován: 9-2018

Teď už snad není co pokazit [happy]
Takhle dopadla naše 338 [happy]

Takhle naše 342

A takhle 337.

Všechny trolejbusy co jsou na fotkách, jsou již sešrotovány.
Šrotace proběhla v roce 2019. Fotky jsou staršího datumu [happy]

Nedal jsem zde veškerou dokumentaci, ale pokud by to někoho zajímalo, tak zbytek fotek najdete zde 👉 odkaz
Úterý, 14. ledna 2020 - 11:23:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 499
Registrován: 6-2009
Zdravím,
našel by se tu někdo, kdo by alespoň na rok přesně odatoval tyto dvě fotografie? Děkuji předem.

Zlin__24tr
Úterý, 14. ledna 2020 - 12:45:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3432
Registrován: 3-2005
Truskawiec:
"Zdravím,
našel by se tu někdo, kdo by alespoň na rok přesně odatoval tyto dvě fotografie? Děkuji předem."
Podle relikvií se jedná o rozmezí let 1983-6. Osobně bych to viděl cca na 1983/4. Ale více neumím, to budou muset ti, co byli dříve na světě[proud].
trajfly.wz.cz - novinky z provozu MHD ve Zlíně a Otrokovicích, rozsáhlá fotogalerie... (aktuálně web v hibernaci)
Následuj svůj instinkt - Rába :-)
680
Pátek, 17. ledna 2020 - 15:11:41  
Neregistrovaný host
Taky by mne zajímalo, proč již cca 6 týdnů nejezdí 401 a kam se poděl kloubový autobus 824.
Bruca
Pátek, 17. ledna 2020 - 20:30:13  
Neregistrovaný host
401 je mimo provoz
nez.pozorovatel
Pátek, 17. ledna 2020 - 20:51:14  
Neregistrovaný host
To se divím, že vám to ty vaše kontakty, co se tady s nimi pořád chlubíte, ještě neřekly [lame]
Pátek, 17. ledna 2020 - 23:54:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 307
Registrován: 5-2007
Ještě zajímavost z aktuálního jednání ve vrcholných orgánech: Zvýšení cen
Mé stránky: www.dopravadszo.blog.cz

!!!ZSPD rulez!!!
Web s prezentací Zlínského spolku přátel dopravy

Děkuji všem, kteří se na činnosti nemalými zásluhami podílejí.
Sobota, 18. ledna 2020 - 08:31:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 76
Registrován: 8-2019
Heh... Konecne by se DSZO zbavil tech neprestupnych 20 minutovych jizdenek, ktere jsou mimo Otrokovice temer naprosto nepouzitelne.

Reseni bych videl v tom, ze by doslo ke zdrazeni kratkodobych jizdenek a zlevneni! dlouhodobych jizdenek, ktere jsou na pomery v CR pomerne dost drahe.

Dale by bylo take potreba, aby zacal prispivat Zlin i Otrokovice vyssi castkou, protoze DSZO dostava nejmene penez (vzhledem k velikosti provozu), coz se pote projevuje na platech a nedostatku ridicu/lidi na udrzbe atd.
Sobota, 18. ledna 2020 - 09:42:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5810
Registrován: 2-2005
Já ve Zlíně, pokud nejdu fotit, používám téměř výhradně nepřestupní jízdenky.
MHD je pro lidi ! ! !
Zlin__24tr
Sobota, 18. ledna 2020 - 12:03:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3434
Registrován: 3-2005
20minutová jízdenka - na cestu Otrokovice-Malenovice, Malenovice-Zlín, JS-Centrum apod. - Tato jízdenka má plné opodstatnění a uplatnění.

Návrh DSZO spočíval ve zvýšení cen pro jednotlivé jízdy z 12 korun na 15 korun. Jízdenka by se zároveň změnila z nepřestupné na přestupnou, prodloužila by se její platnost z 20 minut na 30 minut a o víkendech a státních svátcích na 40 minut.
To je mi novinka - 30minutová jízdenka už ale existuje (ano, bez víkendových +10minut).

Chtělo by to asi nějakou, novou, krátkodobou jízdenku, na cca 15min, bez přestupu (ideál do Otrokovic) za 12Kč a je to i politicky průchozí[happy]. Akorát ten balanc, neb většina 12Kč lístků se používá právě na jednu cestu mezi 10-15min. Tak se obávám, že se bude více spekulovat (to stihnu - dle JŘ je to 13min)[lame].

PS: A co by to byl za příspěvek bez fotky[proud][fotic]:

trajfly.wz.cz - novinky z provozu MHD ve Zlíně a Otrokovicích, rozsáhlá fotogalerie... (aktuálně web v hibernaci)
Následuj svůj instinkt - Rába :-)
Kliďas
Sobota, 18. ledna 2020 - 17:10:02  
Neregistrovaný host
680: Taky by mne zajímalo, proč nejezdí 401 a kam se poděla 824, nebo to zůstává tajemstvím DSZO?
Sobota, 18. ledna 2020 - 20:06:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 611
Registrován: 1-2014
Stejně jako 355 nám plameny osudu sežrali ve Lvově i 341.
Sobota, 18. ledna 2020 - 21:51:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 101
Registrován: 9-2018

Ano, 22.12.2019 shořela na uhel :-(
(Fotografie je nalezena na FB nějakého Ukrajinského politika)
Příčina požáru je údajně zanedbání pravidelné kontroly, která se záměrně nekonala (pro mě z neznámých důvodů). Požár šel od kabeláže uložené v měchu.
Sobota, 18. ledna 2020 - 22:12:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5811
Registrován: 2-2005
zanedbání pravidelné kontroly, která se záměrně nekonala (pro mě z neznámých důvodů)

Nejsou prachy a(nebo) nejsou vozy, to je celé...[sad]
MHD je pro lidi ! ! !
Neděle, 19. ledna 2020 - 22:08:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 668
Registrován: 12-2005
zanedbání pravidelné kontroly, která se záměrně nekonala (pro mě z neznámých důvodů)

Na Ukrajině se totálně sere na jakoukoliv údržbu natož pravidelné kontroly. Všechno tam jezdí do "roztrhání těla", nebo-li dokud se vozidlo nerozsype na prach nebo neshoří. [smrt]
Mentalita tamních lidí je úplně někde jinde než ve středoevropských končinách. Finance jsou jedna věc, ale způsob zacházení s různými věcmi druhá...
Kliďas
Pondělí, 20. ledna 2020 - 19:05:01  
Neregistrovaný host
Tak údajně 401 je na vyřazení, neboť má najeto přes milion km a 824 v Tlumačově není, takže se opravuje na dílnách.
Pondělí, 20. ledna 2020 - 20:17:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 612
Registrován: 1-2014
To že 824 není v Tlumačově neznamená, že se opravuje. Mohli ju taky odvézt do Partru.
Informátor
Pondělí, 20. ledna 2020 - 22:38:55  
Neregistrovaný host
Tak údajně 401 je na vyřazení, neboť má najeto přes milion km

Zase špatně [biggrin] Na vyřazení je, ale důvod je jiný...
Úterý, 21. ledna 2020 - 05:50:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14
Registrován: 10-2018
Pokud vím, tak 401 je odstavená kvůli špatnému technickému stavu a zřejmě se to vyplatí opravovat.
Úterý, 21. ledna 2020 - 07:18:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 102
Registrován: 9-2018
824 stojí úplně normálně různě po vozovně (asi je dle potřeb přetahována).

401 - pokud přijde 35Tr v dohledné době, nebude potřeba ji opravovat. Bohužel, nejlepší její léta už jsou asi fuč. Taky je potřeba brát v úvahu, že je to prototyp a že spousta dílů bude atypických, takže možná by i zájem opravit to byl, ale těžko říct, jestli by to vůbec šlo 🤔

Možná by bylo už i na čase vypsat VŘ za 401-406, protože když vidíme, jaké má problémy s termíny Škodovka, tak když se to letos objedná možná do 3 let to dojde [happy]
Úterý, 21. ledna 2020 - 13:24:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 613
Registrován: 1-2014
Spíše, pokud se 401 opraví a k tomu dojde 35Tr, tak poputuje do Brna.
Středa, 22. ledna 2020 - 08:26:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 25
Registrován: 7-2019
E-bus dojel...
Středa, 22. ledna 2020 - 23:15:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12823
Registrován: 4-2006
670 cože už takto předčasně!!
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat,snažte se mě předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam


V květnu 2019 chystám pro přátele malé překvapení.
Neděle, 26. ledna 2020 - 20:58:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 614
Registrován: 1-2014
Fotku, nebo nevěřím, že paní Colombová existuje.