Diskuse » Autobusy a trolejbusy » Tykadláci v Plzni » Archiv diskuse Tykadláci v Plzni do 17. 1. 2020 « předcházející | další »

Archiv diskuse Tykadláci v Plzni do 17. 1. 2020

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Pondělí, 06. ledna 2020 - 19:27:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 157
Registrován: 5-2009
Pro zajímavost. Byl jsem se podívat na dodržování zákazu vjezdu v Šumavské a Goethově ulici. Míra dodržování ne zcela překvapivě závisí na přítomnosti strážníků Městské policie. V Šumavské ulici řada lidí dojede až ke strážníkovi (z každé strany tak ignoruje alespoň 2 značky). Sotva strážníci odjedou, vše je při starém... A o co více je dohlíženo na Šumavskou, o to horší je situace v Goethovce. Nevím, jaký je maximální počet autobusů na 33+40 co se v Goethovce ve špičce může sjet, ale 2 autobusy se tam sjíždí běžně. Nicméně zastávka plná aut, jedno auto odstavené i v druhé řadě, a přijíždějící druhý autobus už nemá kam jet... Na strážníky jsem zrovna asi neměl štěstí.

I když to, že v sobotu strážníci (v "botičkářském autě") zastavili vedle opuštěného Mercedesu stojícího ve výstupní zastávce v Goethovce, a po minutě rozhodování zase odjedou a nedají autu ani papírek za stěrač... to o něčem také vypovídá (a ano auto bylo celé za značkou, nebavím se o těch prvních boxech pro zásobování). Je pravdou, že dost řidičů aut může zmást i ten parkovací automat, který je umístěn přímo v polovině výstupní a odstavné zastávky. Snad si to i zde přečte někdo kdo má šanci něco ovlivnit... [happy]


Pavel2
Pondělí, 06. ledna 2020 - 20:19:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17558
Registrován: 8-2002
jel jsem dnes Sirkovkou. MP žluťas v Šumavský byl vidět z dálky, tj. asi tam něco kontroloval [biggrin]
v médiích to bylo propráno dostatečně a s předstihem, navíc řidič má sledovat značky a ne jezdit po paměti.

co se Goethovky týče je tam snad nějaká kamera, ne? a ty kamery vidí MP, PMDP dispečink. pakliže tam někdo nejen vjel přes zákaz, ale ještě zastavil tradičně ve druhý řadě, už u něj měla stepovat postava v reflexních barvách a vypisovat blok aspoň na 500.

a tu značku zastávky jako řidiči nevidí? odtahovka dnes z Goethovky ty 4 auta neodvezla? kamery přece mají dostatečný rozlišení, aby šly přečíst RZ. z čehož plyne, že pokuta může i tak dojít poštou, auto čapnout a odvézt a uvolnit prostor zastávky. tak kde je sakra problém? zase z toho bude holubník?
Pondělí, 06. ledna 2020 - 22:01:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5804
Registrován: 2-2005
Já můžu jen zopakovat, co jsem napsal 9.12.: Já jsem samozřejmě pro co největší podporu MHD, ale myslím si, že největší rezervy jsou ve spolupráci MP a PMDP. Jinými slovy na průjezd MHD se kašlalo i před novými zákazy a není důvod si myslet, že teď to najednou bude jinak.

Zatím to má očekávaný průběh v podobě ignorace předpisů doprovázené neschopností a nekompetentností MP. Časem se to nejspíš otočí do podoby, kdy bude Goethovka jakš takš dodržována a Šumavská bude ignorována.
MHD je pro lidi ! ! !
Pondělí, 06. ledna 2020 - 22:16:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 158
Registrován: 5-2009
Ohledné vymahatelnosti v Šumavské... Máme tady "smart city". Kamera snímající průjezd vozidel, fotící, zaznamenávací SPZ, odesílající dopisy...To snad není taková fikce. Věřím, že by si ten systém na sebe vydělal po týdnu provozu. Ale uvidíme po pár týdnech, jak si celá Šumavská i Goethova sedne.
T_m
Pondělí, 06. ledna 2020 - 22:56:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3351
Registrován: 5-2002
Pokud celé roky v lidech pěstujete pocit, že každý má nezadatelné právo jezdit autem vždy a všude, že každý má nezadatelné právo na řidičák, každý má nárok na neomezené parkování mnoha aut v rodině jak v místě bydliště, tak v místě zaměstnání nebo u školy jejich mimina, těžko pak někoho přesvědčíte, že by to mohlo být jinak. Vzpomeňte, jak i zde takzvaní příznivci veřejné dopravy prskali nad jen omezením průjezdnosti, jak argumentovali stovkami aut u Lidlu v ex Tescu, jak nutně musí zrovna on jet tudy a tudy .... Podle mne se to nepodaří dlouhodobě prosadit a ti, co se momentálně na radnici opravdu snaží, příště již zvoleni nebudou.

Ve změnu nevěřím a spíš budeme na přání slečny Grety omezovat uhlíkovou stopu tak, že zakážeme klasické grafitové tužky, než že si uvědomíme, že ona klimakrize není proto, že jezdí auta a létají letadla, ale je proto, že toho je moc a planeta už to neunese. V podstatě nikdo nepřišel s tím, že automobilismus není ani tak problém fosilních paliv, ale že je zásadní problém v množství aut, která nám ubírají životní prostor, další a další pozemky zaléváme asfaltem a betonem, protože my všichni musíme někde jezdit a někde parkovat ty miliony krabic.
Dopravní web ® informace a publicistika z oboru dopravy, se zvláštním zřetelem na dopravu veřejnou
To se pak sevře v krku, když ukáže třeba na Tebe... A pak "Chraňte naše duše!", často zaznívá do nebe... - Daniel Landa
Nejdřív přicházejí úsměvy, potom lži. Poslední je střelba. – Roland Deschain z Gileadu
Pondělí, 06. ledna 2020 - 23:41:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7139
Registrován: 5-2002
To je blbost, lidi jsou prostě ovce a do Goethovky
stále jezdí postaru. Od kruháče nikdo, ke kruháči všichni.

Nové značky nejsou s tím reflexním podbarvením, když se otočily Šaf. Sady jenom prostou výměnou značky, taky se tam jezdilo z obou stran...

Já se na to díval krátce v sobotu a z 10 aut tam 9 jelo, jenom jeden si všiml a otočil to. ( V olítaném BMW, klišé navzdory [happy] )

No a Goethovku jsem si projel v pátek postaru autobusem 20 , cca v poledne, a to se tam ještě smělo a zdržení 0, čistý průjezd. Ten zákaz by stačil na odpoledne prac. dnů...


Opět, žijeme ve městě kde se jezdí po ploše hlavního náměstí, kde se ani na posr.. Silvestra nezavřou ulice na náměstí ani na hodinu, každý roh tam radši hlídá 5 policajtů aby tam občas projel taxík nebo tramvaj ožralým davem co po sobě hází pyrotechniku.

Tohle nechápu.

Ale DP má lepší lobing , tak se zavře Goethovka, že vám na náměstí dodávka nacouvá do dětí je asi v pohodě.
Pondělí, 06. ledna 2020 - 23:46:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7140
Registrován: 5-2002
V podstatě nikdo nepřišel s tím, že automobilismus není ani tak problém fosilních paliv, ale že je zásadní problém v množství aut, která nám ubírají životní prostor, další a další pozemky zaléváme asfaltem a betonem, protože my všichni musíme někde jezdit a někde parkovat ty miliony krabic.

No, a jako podporu veřejné dopravy město na lince 4 omezilo nejdřív ranní školní špičku, teď zmizelo pořadí v odpolední, dvojka se omezovala nedávno... Mě by nevadilo tu mít MHD jako v Basileji a centrum bez aut - a to v něm bydlim, narozdíl od expertů z periferií nebo vesnic okolo. Ale to by těch tramvají po městě lítal tak dvojnásobek.
Pondělí, 06. ledna 2020 - 23:58:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7729
Registrován: 12-2005
e každý má nezadatelné právo jezdit autem vždy a všude, že každý má nezadatelné právo na řidičák,
Ano to právo má opravdu každej kdo splní nějaký zákonem daný podmínky. Kdybys nebyl pouhej neschopnej intetnetovej žvanil, taky bys měl právo udělat si řidičák a pořídit auto. To že si během svýho dlouhýho života nedokázal udělat zkoušky a vydělat na auto je jen tvuj problém.
Tak tu neplyvej na ty pilnější a schopnější jedovatý sliny.
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Pavel2
Úterý, 07. ledna 2020 - 02:12:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17559
Registrován: 8-2002
T_m:
V podstatě nikdo nepřišel s tím, že automobilismus není ani tak problém fosilních paliv, ale že je zásadní problém v množství aut, která nám ubírají životní prostor, další a další pozemky zaléváme asfaltem a betonem, protože my všichni musíme někde jezdit a někde parkovat ty miliony krabic.

to je ale ovšem především téma sociálního inženýrství a ne aktuálních problémů tady a teď.

planeta asi neunese takový množství člověků. bohužel nikdo nám neřekl na kolik lidí byla vyprojektovaná. navíc každej kdo nežije v pralese se chce nejen najíst a napít a podíl takových lidí se zvyšuje. i emigranti prchající do Evropy mají smartphony, tj. je tu nějaká průmyslová výroba, doprava a z toho vzniká odpad jinej než když se člověk (nebo i zvíře) jen vyprázdní. a tohle když se sečte, může nastat problém. ještě za dob třeba Marie Terezie byla na planetě poněkud jiná situace

kdo chce, může začít třeba tady: https://cs.wikipedia.org/wiki/Sv%C4%9Btov%C3%A1_populace

odpověď na otázku jak bude vypadat budoucí doprava ve městech nezná nikdo.
jen tak pro příklad co mě zaujalo [happy]
1. https://www.youtube.com/watch?v=eR31fGanCpg
2. https://www.youtube.com/watch?v=wUxzmbRpaYE

h_k:
Nové značky nejsou s tím reflexním podbarvením, když se otočily Šaf. Sady jenom prostou výměnou značky, taky se tam jezdilo z obou stran...

zřejmě se reflexní orámování považuje i v okamžiku zavedení za nadbytečnej prvek. ani ta "žlutá klikatá čára" vymezující prostor zastávky na vozovce dle fotky není, protože svislá značka dle zákona stačí. opravdu stačí když to lidi ignorujou? pokud se nikdo nenamáhá novou úpravu kontrolovat a striktně vymáhat, nic se nezmění [ko]

na plzeňským náměstí jsem byl na Silvestra jen jednou před pár lety. množství většinou ožralých pablbů s pyrotechnikou mi přišlo dost nebezpečný a nikdy nevíš odkud to přiletí. já bych tyhle věci lidem vůbec nedal do ruky. zákaz a poserte se.

jinak až v Šumavský trolejbus srazí prvního chodce na místě pro přecházení, nevím jak to bude radnice řešit. asi hodí vinu na řidiče [blesk]

Zdeněk_k:
Kamera snímající průjezd vozidel, fotící, zaznamenávací SPZ, odesílající dopisy...To snad není taková fikce.

v Číně asi ne. ale u nás máme demokracii a spoustu zákonů, takže to bude problém hlavně legislativní. tím že přečteš RZ např. neznamená že víš kdo to řídil.
Úterý, 07. ledna 2020 - 09:20:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5805
Registrován: 2-2005
Já myslím že kamera snímající a trestající každé zákazové pravidlo je cesta do pekel, která se dotyčným přestane líbit v okamžiku, kdy na základě stejného principu začne jiná kamera buzerovat je.
Kam to vede, si můžete přečíst zde: Čína Někteří levicoví sociální inženýři určitě chrochtají blahem...

Bohužel alternativa ke kamerám je zdlouhavá a s nejistým výsledkem - výchova lidí, aby prostě nebyli blbí a trochu přemýšleli. Ovšem, jak naznačeno výše, když do Goethovky vjede i autoškola, tak se není čemu divit...
MHD je pro lidi ! ! !
Úterý, 07. ledna 2020 - 10:28:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3533
Registrován: 5-2002
Zdravím,
připomínám a zvu na první schůzku přátel MHD Tram-Bus-Clubu v roce 2020.
Koná se v úterý 14. 1. 2020 od 17:00 ve vozovně Slovany.
Plzeňské tramvaje - aktuální zajímavosti z provozu již od roku 2000 na internetu a později také na Facebooku
Tramvajové provozy - fotografie z různých měst včetně zahraničí
Úterý, 07. ledna 2020 - 10:42:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7141
Registrován: 5-2002
Ovšem, jak naznačeno výše, když do Goethovky vjede i autoškola, tak se není čemu divit...

Tak jestli byl řidič klientem Komerční banky ...[happy]

( To je asi 1,5 milionu lidí)
Pavel2
Úterý, 07. ledna 2020 - 10:51:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17560
Registrován: 8-2002
taky by mě zajímalo jak chtějí tohle kontrolovat.
já jsem akcionářem KB... můžu tam taky? [biggrin]
prostě to pravidlo je tak megagumový, že pod něj lze schovat téměř cokoli.
Úterý, 07. ledna 2020 - 16:00:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7730
Registrován: 12-2005
A když nejsem klient KB ale chci vybrat z jejich bankomatu?
Než pokutu to si tam radši vyberu a zaplatim 40 korun za výběr. Bude to levnější než pokuta.
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Úterý, 07. ledna 2020 - 19:21:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 713
Registrován: 11-2004
Zajímalo by mne, jak budou zjišťovat v Goetovce, kdo je klient banky a kdo si tam jen odstavil auto, nejlépe ve druhé řadě, a šel si nakoupit. Když nejsou MP schopni zajistit, aby se neprojíždělo Šumavskou - s odůvodněním, že nemají lidi, tak to budou kontrolovat, kdo má a nemá účet v Komerční bance??? Komedie.
Středa, 08. ledna 2020 - 19:06:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1413
Registrován: 1-2009
K té Šumavské by bohatě stačilo, aby ty značky byly pořádný a v retroreflexu, ne něco malého či obyčejného, co leckdo přehlédne. Ale retroreflexní značka je pro Plzeň docela sprosté slovo, které se neužívá. To je pak těžký. Je to významná změna na dopravně významné komunikaci.
Pokud má Policie málo lidí, tak se musí udělat náběr nových lidí(pokud to jde, viz. nízká nezaměstnanost a horší zdravotní stav obyvatel než před 30 lety - myslím tím fyzičku apod.). A pokud ne, tak si určit priority. Třeba když vypadnou semafory Slovanská x Plzenecká, tam to policie řešit nemusí, auta z vedlejší vyjedou i bez pomoci. Ale U nádraží nebo u Prazdroje, či na Sadech 35 se to bez asistence policie neobejde.
A koukat do kamer, když vidím že je někde kolaps, tak tam vyšlu hlídku. Proč jsme si jinak ty kamery pořizovali, když s nima neumíme?
Martinmarilynmanson
Středa, 08. ledna 2020 - 19:22:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11010
Registrován: 12-2007
Btw. dneska z Goetovky ve špičce kolona aut, evidentně má Kb dost zákazníků [proud] a Šumavská taky plná, jediný jsem jel vlevo Nádražní... no pecka [crazy]
Be clever - use public transport!
Čtvrtek, 09. ledna 2020 - 09:16:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7457
Registrován: 5-2004
James_bond: K té Šumavské by bohatě stačilo, aby ty značky byly pořádný a v retroreflexu, ne něco malého či obyčejného, co leckdo přehlédne. Ale retroreflexní značka je pro Plzeň docela sprosté slovo, které se neužívá.

Za prvé, retroreflexní jsou značky úplně všechny a to už zhruba dvacet let. Pokud tím pojmem mělo být myšleno zvýraznění značky tím "svítivým rámečkem", tak tomu se říká fluorescenční podklad. Za druhé, tohle se užívá, jenže čím více jich je, tím méně jsou účinné. Takže aby byly alespoň k něčemu, nemůže být taková značka každá druhá. Logicky se tedy toto zvýraznění šetří pro situace, kdy nerespektování nějakého zákazu či příkazu nebo neporozumění informaci vede k přímému ohrožení života. A to rozhodně není případ neoprávněného vjezdu ani do Goethovy, ani do Šumavské. Použité značky jsou určitě "pořádné", tzn. standardní velikosti i provedení a není tady žádný důvod k tomu, aby byly výraznější. Zákaz vjezdu do částí Pražské, Solní nebo Prešovské je také vyznačen "obyčejnými" značkami a nijak významný problém s jejich respektováním není. Prostě proto, že už jsou tam několik let. Na Šumavskou a Goethovu si musí lidi zvyknout, naprostá většina těch, kteří tam vjedou, tak neví, že nesmějí, když tam ještě před dvěma týdny mohli. A na ty, kteří tak činí vědomě a záměrně nezbývá než aplikovat represi. Automatizovaný záznam přestupků je lákavá věc a technologicky to jistě není problém, ale raději bych s takovými zařízeními šetřil pro sankcionování opravdu nebezpečného chování (jízda na červenou, výrazné překročení rychlosti, nedostatečný odstup...).

Pavel2: prostě to pravidlo je tak megagumový, že pod něj lze schovat téměř cokoli.

Ústava je taky megagumová (což je v pořádku) a přesto bez problémů funguje, dokud se ti, kterým určuje pravidla chování, řídí alespoň základními pravidly slušnosti. Asi by šlo na tu dodatkovou tabulku vepsat na patnácti řádcích přesně definované situace, za kterých může klient KB do Goethovy ulice vjet a kdy ne, ale opravdu je to cesta, kterou chceme jít? Myšlenka toho opatření je každému jasná a megagumová litera pravidla nic nemění na jednoznačném duchu opatření. Řešení se nalézá někde jinde. Dokud budou lidé, kteří nějaké pravidlo "šikovně" obešli odměňováni uznalým poplácáním po ramenou, místo aby se dočkali společenského odsouzení a znemožnění, tak se asi výrazného zlepšení nedočkáme.
Čtvrtek, 09. ledna 2020 - 22:19:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7732
Registrován: 12-2005
Martine spíš bych řekl že všechny nově instalovaný jsou reflwxní.
Poslední dobou se na to zaměřuju a nevěřil bys co všechno ještě slouží. Od viaflexových z odrazek složených pře rezatý ručně přes šablony malovaný až po malý smaltovaný značky z poválečných let.... Mám jich ze svých cest hodně zdokumentováno a přibejvají [andel]

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Pavel2
Pátek, 10. ledna 2020 - 12:35:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17562
Registrován: 8-2002
m_100:
vrátíme se ale k jádru diskuze s 007, kterej tvrdil, že nově instalovaný značky "zakazující" vjezd motorových vozidel do Goethovky snad ani nejsou reflexní.

je to pochopitelně omyl, ty značky reflexní jsou, protože jsou nový. jsou na to nějaký normy/TP, to ML je určitě schopen doložit, odcitovat...

ML:
ukazuje se, a nejen u nás, ale zejména i dál na východ, že pokud chci aby si lidi ze zákazů, příkazů, pravidel a jiných norem který je záhodno respektovat nedělali dobrej den, musí být zákaz jednoznačnej a musí padnout trest pokud se zákaz poruší/překročí. jinaxe ti na to každej zvysoka vysere. tečka.

v zemích kde má demokracie delší tradici je možná ta obecná snaha zákony neochcávat v lepším stavu než u nás.

takže ten "zákaz" do Goethovky je jen takový bububu na blbce, každej kdo dokáže 10 vteřin přemejšlet si s tím pseudozákazem vytře řiť. PMDP se nažraly a magoš zůstal celej.

zrovna tak se tam mohla dát značka Průjezd zakázán, ale ta asi není zrovna v módě a nezamezilo by to podélnýmu parkování ve druhý řadě, klidně i vedle autobusů co tam dělají pauzu [wink]
čili by to byl o něco slabší zákaz, ale výsledek by měl být velice podobnej (pokud by se dodržoval, samozřejmě).

ten Průjezd zakázán je i na Belánce, ale nevšiml jsem si, že by to tam někdo kontroloval, takže když chceš z věčně narvaný Klatovský uniknout o pár aut rychlejc do ul. U trati, jezdí se tam pořád.

že je naše dopravní skupina MP impotentní víme. hlavně když v Újezdě o víkendu odpoledne na liduprázdný ulici bez chodníků a s minimálním provozem umí měřit 50 km/h. dopravě ve městě by víc prospěli kdyby se nezabývali píčovinama, ale řešili aktuální problémy tady a teď [blesk]
ale to by vyžadovalo soustavnou, trpělivou a důslednou práci na určených místech a ne jen krátký náhodný výlety za poznáním aby věděli kde je která ulice. buzerace je to jediný v čem jsou mistři.
Sobota, 11. ledna 2020 - 17:13:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7458
Registrován: 5-2004
Martin_100:
"Martine spíš bych řekl že všechny nově instalovaný jsou reflwxní.
Poslední dobou se na to zaměřuju a nevěřil bys co všechno ještě slouží."
Já to bral dle právního stavu, podle kterého by všechny značky, jejichž činná plocha není retroreflexní, měly být už dávno vyměněny za nové. Tvoje záslužná dokumentační činnost dokládá, že ne každý správce komunikace tomuto požadavku dostál. Mimochodem Viaflex retroreflexní je, byť ne pro současnost s dostatečnými parametry odrazivosti a první značky z reflexních folií se začaly v Československu vyrábět a umísťovat už v sedmdesátých letech.
Pavel2:
"takže ten "zákaz" do Goethovky je jen takový bububu na blbce, každej kdo dokáže 10 vteřin přemejšlet si s tím pseudozákazem vytře řiť"
To jsme ale zase u té stejné debaty, jestli máme společnost a její právní řád budovat tak, že bude všechno do detailu podrobně popsáno (což nelze a vždycky tudíž budou existovat nějaké škvíry, kudy pravidla obejít), anebo budeme klást důraz na to, aby podstatný byl duch nějakého opatření. Každý dokáže určit hranici mezi tím, co je legální a co je legitimní. Do Goethovky mají umožněn vjezd klienti Komerční banky proto, aby zde mohli zaparkovat na jejím vyhrazeném parkovišti a provádět činnosti plynoucí z nějakého obchodního vztahu (výběr z bankomatu nebo směna hotovosti na přepážce tam patří také, není nutné mít u KB účet nebo hypotéku). Ne proto, aby si narozdíl od klientů jiných bank tudy zkracovali cestu. Rozdíl mezi legalitou a legitimitou auta projíždějícího Goethovou ulicí je snad očividný. Stejně jako pojem nebýt ve střetu zájmů neznamená formálně splnit nějaká pravidla, ale skutečně v něm nebýt. Je to pořád o tom samém. Dokud budou lidi, kteří si s tím pseudozákazem vytřou řiť obdivováni a poplácáváni po ramenou jako borci, místo aby byli společensky zostouzeni, tak se nedočkáme žádného zlepšení stavu.
Pavel2
Neděle, 12. ledna 2020 - 01:42:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17565
Registrován: 8-2002
ML: furt nám ale chybí recept jak předělat společnost jako celek/myšlení lidí.

dva páteční obrázky focený přes křižovatku:

Polák jede jede a najednou zákaz [biggrin]
možná tam byla reflexní postava MP.
takže se leknul, ale asi mu to do tý Nádražní nějak špatně vycházelo a samozřejmě lidi přecházeli jako by tam nebyl. takže zařadil zpátečku a couval. bezpečnost stoprocentní [ko]

podle spz na tandemu je snad i auto odsud: https://cs.wikipedia.org/wiki/Bochnia
národnost řidiče bůhví, mohl být klidně z Ukrajiny, Ruska, Rumunska, Moldávie...

třeba je to ten druh řidiče co jede do Prazdroje historickou bránou, následně se procpe parkovištěm pod zastávkou a točí se přes dva pruhy směrem k Jánu, ono to zase nevychází, tak musí couvnout a hlavní tah zablokuje minimálně na dvě minuty. ale kierowcy chybí i v Polsce, tak s tím často jezdí kdejakej vůl.

na druhou stranu značení občas bývá tak super, že jsou případy, kdy nezbývá než nějakej zákaz projet a modlit se aby nenastal průser nebo se neobjevil policajt. pokud to tak chytré hlavy chtěly, tak tady těm přespolním dost zavařily. přičemž stále platí velký auto = velký problémy.

hlavně že ti chodci jsou v bezpečí [blesk]
Pavel2
Neděle, 12. ledna 2020 - 01:47:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17566
Registrován: 8-2002
ML:
ještě k tý Goethovce... parkoviště pro klienty KB mělo být pod budovou, tam na tom místě bývalýho komunistickýho pomníku. ale to je poněkud jinej kalibr zásahu než umístit několik značek za pár tisíc Kč.
Pondělí, 13. ledna 2020 - 11:40:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2683
Registrován: 2-2005
Čistě akademický dotaz:
Změnilo se něco v uzavřené části Šumavské ulice s tím strašným nepřechodem?
Pokud už tam osobáky nejezdí, vzroste drzost chodců minimálně o jeden level a vozila MHD tudy projíždějící budou ignorovat o to víc.
Nešlo by z této kolizní ulice vyloučit jakýkoliv provoz včetně MHD, aby ti pěší tupci konečně mohli nerušeně a bezpečně přecházet???
Pondělí, 13. ledna 2020 - 13:34:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 714
Registrován: 11-2004
Drzost chodců se výrazně zvýší hlavně tehdy, když si strážnice MP stoupnou přímo na dělící ostrůvek NE/přechodu, a z tohoto místa domlouvají řidičům projíždějících osobáků. Pak už MHD fakt nemá šanci vyjet ze zastávky, protože jednak je autem zcela zablokován průjezd nejuzším místem a druhak se právě chodci domnívají, že tam stojí strážnice kvůli nim, aby mohli chodci "bezpečně" přejít. Tedy jakási obdoba toho, co je zealizováno u některých základních škol v ranních hodinách - např. u 22. ZŠ v ulici Na Dlouhých v Doubravce.
Pondělí, 13. ledna 2020 - 15:48:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2684
Registrován: 2-2005
ad Šumavská:
ale dobroserové alias promovaní dopravní inženýři,sedící ve státních, krajských a městských ,,kavárnách,, po dlouhé době Vám tleskám, uzavření Šumavské ulice pro individuální dopravu, zprznění Goethovy ulice, to byl opravdu vrcholný majstrštyk. Feldurát Otto Katz by se mohl učit. Všechno v opakované karmě o váženém telecestujícím tupém substrátu, který není schopen pochopit porevoluční mantru přechodů-nepřechodů, zlých řidičů IAD a nepříčetných řidičů trolejbusů a autobusů. Děkujeme Havle.

p.s. nechtěl jsem se k tomu vyjadřovat už vůbec, ale přišlo mi to jako nepatřičné, nepoděkovat lidem, kteří nám neustále musejí otravovat každodenní život v naší západočeské metropoli. [zadnice]
Pavel2
Úterý, 14. ledna 2020 - 11:49:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17568
Registrován: 8-2002
jrjk:
i strážnice je jenom člověk, může být úplně vypatlaná, tj. neschopná domyslet důsledky svého jednání. ale prej tam ten přechod se semaforem spřažený s přilehlou křižovatkou Šum-Am-Sirk nakonec bude, ale to ještě nějakej rok potrvá.

btw i řidič trolejbusu může těm slepicím vysvětlit, co se děje když tam stojí. a neobával bych se přitom ničeho horšího, než že se na mě dotyčná bude víc mračit [biggrin]

jinak koukám že se čeká až Amádeus vysolí těch cca 100 mega navíc v souvislosti s přestavbou celýho území a kývne na prodloužení a zkulturnění podchodu. takže pokud se toho dožijem, jako důchodci tam možná budem vesele drandit na vozejkách. panebože.
Úterý, 14. ledna 2020 - 12:02:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7459
Registrován: 5-2004
Libor_hh:
"porevoluční mantru přechodů-nepřechodů, zlých řidičů IAD a nepříčetných řidičů trolejbusů a autobusů. Děkujeme Havle."
Stalo se poslední dobou docela běžným jevem, že si lidé veškerou svoji životní frustraci a zklamání promítají do osoby našeho prvního porevolučního a dosud jediného pořádného českého prezidenta. Obviňovat Havla za kde co je už skoro společenskou normou, ale činit jej odpovědným za zásady městského dopravního inženýrství je už naprostý úlet. Že jsme mohli před třiceti lety opět začít komunikovat s civilizovaným světem a získávat tak aktuální poznatky ze všech oblastí života včetně dopravy je nezpochybnitelná zásluha Václava Havla, ale neumím si představit, že by on, vášnivý automobilista, byl nadšený z nezbytných restrikcí individuální motorové dopravy, ke kterým je ve městech kvůli jejímu enormnímu nárůstu nutno přikračovat. Byla by to jedna z mála věcí, ve které bychom si asi příliš nerozuměli.
Mimochodem, ačkoliv paralelní dějiny neexistují, tak se přesto dá předpokládat, že ty přechody-nepřechody by jednou tak jako tak dorazily i do socialistického Československa. Jedním z charakteristických rysů tehdejšího totalitního zřízení bylo totiž všudypřítomné napodobování Západu ostře kontrastující s jeho verbálním odsuzováním. Se zhruba dvacetiletým zpožděním se tak výdobytky civilizace dostávaly i k nám, jakkoliv v mnohdy značně deformované podobě. Tento odstup daný chronickým technologickým zaostáváním měl ale i své nezamýšlené výhody. Zatímco v mnohých západních městech rozprášili ve prospěch aut mnohdy rozvinuté systémy veřejné dopravy, aby je pak po desítkách let s vynaložením obrovských investic zase obnovovali, my jsme dostali příležitost tuto slepou fázi vývoje dopravy ve městech vynechat a poučit se s odstupem z chyb jiných. Že tuto příležitost mnozí využít nechtějí a trvají na tom, abychom si totéž prožili i my, je věc jiná.

P.S.: Nechtěl jsem se k tomu vyjadřovat vůbec, ale přišlo mi jako nepatřičné nezastat se člověka, kterému vděčíme jako málokomu a do kterého si kdekdo rád kopne i kvůli věci, za kterou vůbec nemůže. Ale nevěšme hlavu, pravda a láska jednou zvítězí nad lží a nenávistí.
Úterý, 14. ledna 2020 - 14:11:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2685
Registrován: 2-2005
ad Martin_l:
nezklamal jsi.
tak se přesto dá předpokládat, že ty přechody-nepřechody by jednou tak jako tak dorazily i do socialistického Československa.
je naprostá šílenost, co se zde posledních 30 let děje. Kdo kdy vymyslel nějaká místa pro přecházení? Kdo kdy vtloukal lidem, že mohou lézt do silnice kdy se jim zlíbí? Kdo si furt myslí, že jsou kruháče o urychlení dopravy? Vy, postokomunistický děti, co si neustále myslí, že spasí tento krásný svět, budou šířit dobroserství na všechny strany a ve jménu svobody a demokracie po celém světě.
Ale jste vedle, jak ta jedle. Mě zrovna s tebou stačilo Tvoje instruktážní video pro PMDP.
Přechody pro chodce byly, jsou a budou. A NIKDY neměli vzniknout pološílenosti typu míst pro přecházení a jiných zvěrstev. Nikdy neměli dostat chodci nějakou přednost na přechodech. ONI jí ani nemají a mít nebudou. To jste jen VY, dobroserové Vaší masírkou v médiích vnukli lidem, že mají na přechodu přednost. Jednou je přechod šrafovanej, podruhé se to vybrousí, po třetí je šrafovanej, pak se zase vybrousí a namalují čáry jinak. Zrovna Tebe, milý mleštimile bych vinil ze současného stavu v Šumavské ulici. ze strany automobilistů tam nebyl jeden jediný problém. Problém je v hlavách tupých chodců, co lezou na nádraží.A za ten problém můžete Vy, dobroserové.
Goethova je další příklad dobroserství. Máme ulici, máme banku, máme MHD. A máme neschopnou městskou pseudopolicii, která pracuje na příkaz zkorumpovaného plzeňského magistrátu. Všichni tuto ulici by rádi využívali. Ale jaksi máme neustále pokřivenou morálku, kde si slovo ,,demokracie a svoboda ,, každý vykládá po svém. Podnikatel jezdí do banky a chce logicky před bankou zastavit, je její klient. Dá se předpokládal, že pravicový volič a má logicky vazby na politiky na magistrátu? Co z toho od roku 89 a éry zrzavýho netáhla vzniklo? Absolutně zkorumpovaná městská policii, obyčejným lidem jen ke vzteku. Dopravní značky jsou jen kus nic neříkajícího plechu, hlavně ve středu města, viz zákazy vjezdu, stání, zastavení. Měštáci jsou dobře instruováni, co mohou a co nemohou. A polistopadový dobroserové budou dalších sto let opakovat, že za to může vláda jedné strany. Nemůže. Dneska už ne.
Takže, aby se v Šumavské udělal semafor pro chodce na tlačítko s preferencí MHD a pak IAD, Goethově ulici nastoupila dopravní státní policie ve stylu majora Potužáka a rozdávala flastry s body jak na běžícím pásu, budeme vymýšlet dobroserství.
Zrovna tebe v dopravním oboru považuji za naprosto šíleného fanatika, který když si vezme do hlavy, že tak je to správně, tak to tak bude.
V roce 1989 nepřišla svoboda a demokracie, byla to pouze ekonomická výměna režimů se souhlasem zrzavýho netáhla, že se komunistům nic nestane a nebudou HLAVNĚ trestně stíháni. A začalo se nám žít mnohem nádherněji, svobodněji, silnice se nám zužují, rychlost se omezuje, slídící kamery už jsou na každém rohu čehokoliv,muži už nejsou muži, ženy nejsou ženy, chlapi chtějí rodit miminka,buzeranti chtějí mít tradiční rodinu, vše je duhové, krásné.....ale myšlení lidí tak někde v roce xy.
a hlavně morálka lidí, dodržování zákonů je v [zadnice] každý si z toho vybere, co se mu hodí a říká tomu pak demokracie a svoboda.

(Příspěvek byl editován uživatelem Libor hh.)

(Příspěvek byl editován uživatelem Libor hh.)
Úterý, 14. ledna 2020 - 14:27:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2686
Registrován: 2-2005
ad Martin_l:

ale neumím si představit, že by on, vášnivý automobilista, byl nadšený z nezbytných restrikcí individuální motorové dopravy, ke kterým je ve městech kvůli jejímu enormnímu nárůstu nutno přikračovat. Byla by to jedna z mála věcí, ve které bychom si asi příliš nerozuměli.

a dle čeho a na jakém základě si myslíš, že tvé myšlenkové pochody jsou správné??? co když má protivník pravdu?
Úterý, 14. ledna 2020 - 18:48:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1414
Registrován: 1-2009
A víte Libore proč vznikla přednost chodců na přechodech? (Ale není to žádná absolutní přednost, nikdo nemůže vlézt do dráhy rozjetému autu, které by muselo prudce brzdit). Vemte si takovou Losinou. Donedávna žádný přechod pro chodce, vesnice rozdělená mezinárodním tahem na Budějovice na dvě poloviny. A přejít se tam nedalo. Kdyby na přechodu bez světel nebyla tzv. přednost chodců, tak tam k ničemu není a lidi stejně nepřejdou. Proto to vzniklo.
Úterý, 14. ledna 2020 - 22:05:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2687
Registrován: 2-2005
ad Jamesbond:
Vemte si takovou Losinou.
Co má společného Losiná jako obec se Šumavskou ulicí??? Tam už měl být dávno obchvat vesnice. resp. každá taková vesnice,která leží na hlavním tahu třeba zde na budějice, kde bydlí obyčejný lidi, by měla mít obchvat. Při pseudopřevratu v roce 89, následnému hanebnému vstupu do nenažrané dvourychlostní EU nikoho nenapadlo, že bude nárůst automobilové dopravy o 1000%. Že se vozí kamiony 80% nákladu a zboží po EU zbytečně dnes ví i malé děti. Ale mocná přepravní lobby a vidina zisku je mocnější.
V případě nepřechodu v Šumavské ulici je situace zcela odlišná. Partička pseudopolitiků a dopravních dobroserů si za ůčelem zviditelnění před voliči přihřála polívčičku. Taky jim - voličům to bude před volbami připomenuto. Vlastně ti dobroserové dostali sami sebe. Napřed tam udělali přechod pro chodce označený jen značkou, pak se doplnila bílá zebra, následně se dovybetonoval střední dělící ostrůvek.

A plynulý prou lidí ve špičce neoprávněně omezoval jakoukoliv ostatní dopravu. Ne, že by se používal zdravý selský rozum od chodců, když se na každé straně vytvořila kolona aut a trolejbusů a pustili se navzájem. Tudíž, stačila v autě jedna slabší povaha a stáli všichni a lidi chodili a chodili. Časem se stávalo to, že hodně aut nejevilo ochotu zastavovat a lidi pouštět.

Když se mezitím několikrát změnily parametry přechonu na nepřechod, pak místo k přecházení, pak zase nepřechod. K odpovědnosti by měli být pohnáni autoři a vykonavatelé těchto dopravních zvěrstev. Přitom stačilo tak málo. Dva sloupky se červeným a zeleným paňáčkem a tlačítkem poptávky. A vyřešilo se to nejhorším možným řešením, uzavřením části ulice. My starší pamatujeme, že bylo v plánu prorazit chodbu z podchodu pod křižovatkou a do hlavního vestibulu nádraží. Asi to nejlogičtější řešení. Akorát by tupý substrát musel udělat pár kroků navíc.
Pavel2
Středa, 15. ledna 2020 - 02:11:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17569
Registrován: 8-2002
ok, tak trochu věcně [happy]

1. Libor by si měl zakázat reagovat na ML [wink]
2. ML začíná jak v Pelíškách - "Rozmohl se nám tu takový nešvar..." [lol]

3. obchvat Losiný brzdil hlavně Starej Plzenec, je účastníkem řízení, protože část stavby přeložky I/20 vede i po jeho pozemcích a tak prudí. proč, na to bych se ptal na jejich radnici.
https://www.rsd.cz/wps/portal/web/mapa-projektu/...
naštěstí jeho námitky spadly pod stůl a letos snad bude územní rozhodnutí, takže by se 2025 mohlo začít stavět. vleče se to tedy strašně...
4. na tupý chodce v Šumavský platí jen prodloužení podchodu od perónu až na zastávky v Sirkový. říkám to od začátku a stojím si za tím. když ty pablby se nikdo ani nepokusil vzdělávat [ko]
při přípravě modernizace uzlu Plzeň prostě město zaspalo a teď to sklízíme.
Středa, 15. ledna 2020 - 23:02:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2688
Registrován: 2-2005
dobroserové se probudili

Tento krok města ale vyvolal bouřlivé diskuse na sociálních sítích. Řada diskutujících se domnívá, že uzavírka nebyla nutná s tím, že bezpečnost chodců by zajistilo zprovoznění části podchodu u hlavního nádraží.

"Intenzita přechodu chodců přes Šumavskou ulici by se úplným otevřením halového podchodu nijak výrazně nezměnila, neboť vstup do podchodu je ve směru od nádraží až za Šumavskou ulicí (u lékárny). Pokud již dnes chce někdo při cestě z nádraží využít halový podchod, může vyjít z nádraží hlavním vchodem do Mikulášské ulice a vstoupit zde do podchodu otevřeným vstupem. Pro přístup k tramvaji je tato cesta již zcela neatraktivní ve srovnání s východem do Šumavské ulice, proto výstup k tramvaji nebyl otevřen,“ vysvětlil pro Qap.cz Ondřej Vohradský, vedoucí úseku dopravního inženýrství Správy veřejného statku města Plzně.

Definitivním řešením k zajištění bezpečnosti pěších bude zřízení přechodu pro chodce přes Šumavskou ulici, který bude součástí světelné křižovatky se Sirkovou ulicí. Tato úprava se již projektuje.


dobroserové se probudili [sad](( vítejte v Plzni v roce 2020.
Martinmarilynmanson
Čtvrtek, 16. ledna 2020 - 03:59:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11019
Registrován: 12-2007
Kromě násilí lidi fakt nepřiměje nic chodit z hlaváku delší cestou podchodem pod křižovatkou... [crazy]
Be clever - use public transport!
Čtvrtek, 16. ledna 2020 - 04:55:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7145
Registrován: 5-2002
No ono taky kromě násilí nic nepřinutí město udržovat podchod bezpečný a čistý. Není ale fyzickou vlastností podchodu že je to špinavá páchnoucí díra.
Čtvrtek, 16. ledna 2020 - 09:47:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18755
Registrován: 5-2002
Tak že si stěžuje zrovna Libor, mě docela překvapuje. Myslím, že zrovna on by mohl pamatovat, že:

Goethova byla pořád ucpaná, trolejbusy a autobusy tam skákaly po dvou metrech, jak se posouvala kolona, nebyl problém nabrat tu i pár minut zpoždění. Do toho auta parkující ve druhé řadě na blikačky (znáte to - "Já jsem šel jenom.... a hned jedu dál.")
Lince 33+40 se zkrátila trasa tím, že se otáčejí na kruháku a ne blokově, to taky šetří čas. Na těchhle linkách byla ostatně klasika, že za celé odpoledne neměl řidič jedinou přestávku, byl rád, že si aspoň na konečné došel na WC, a i tak odtud odjížděl se zpožděním.

U nádraží davy chodců. Buď skákali řidičům pod kola ("On to určitě ubrzdí a já strašně spěchám." a nebo je pouštěli nervově slabší řidiči, případně ti řidiči, kteří neznají rozdíl mezi přechodem a místem pro přecházení. Klasika byla, že auto nepustilo autobus vyjíždějící ze zastávky, aby obratem pustilo dav chodců. A mám pocit, že byla i nějaká stížnost zhrzeného chodce, který skočil do cesty řidiči trolejbusu a ten si dovolil na něj zatroubit.

Oba tyhle problémy byly vyřešeny.

A Libor má evidentně strašně krátkou paměť, když si na tohle všechno už nevzpomíná[crazy]
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Martinmarilynmanson
Čtvrtek, 16. ledna 2020 - 10:00:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11021
Registrován: 12-2007
udržovat podchod bezpečný a čistý.
Pokud tam nebudou dávat lidem něco zadarmo, tak jím nikdo chodit nebude, ani po roční dezinfekci
Be clever - use public transport!
Pokus
Čtvrtek, 16. ledna 2020 - 10:44:07  
Neregistrovaný host
Před lety se již projektoval nový vstup podchodu poblíž východu z podchodu nádražního (asi pro územní řízení), ale pak se došlo k názoru, že podchodu není to pravé ořechové, takže to spadlo pod stůl. On totiž že začátku tento podchod docela fungoval, lidí tam chodilo hodně, byly tam obchody a záchody, ale pak se nám tu rozmnožili bezďáci, kterým se tam zalíbilo a celý podchod tím pro běžnou populací zazdili. Dnes už tam nikdo dobrovolně nevyleze, jenom v nouzi nejvyšší.
Pavel2
Čtvrtek, 16. ledna 2020 - 11:43:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17573
Registrován: 8-2002
Goethovka problém parkování, nádražní podchod problém bezďáci. furt se točíme v kruhu. přitom příčina je jasná - neschopnost Městský policie.

ano, někdy to nemají lehký, viz např. od jistý doby nemožnost zakázat někomu pobyt na území města. pakliže si ale MP a potažmo město umane, že podchod je černá špinavá díra, tak to černá a špinavá díra bude.

pročpa např. v Pze funguje metro? taky jsou tam bezdomáči a přesto se metro nezastaví.
z čehož plyne, že se buď hledají cesty jak to udělat aby to šlo anebo se řekne že to nejde a stavba za x desítek mil Kč se pošle do kopru.

že byla i nějaká stížnost zhrzeného chodce, který skočil do cesty řidiči trolejbusu a ten si dovolil na něj zatroubit.

takovej chodec s IQ tykve si nezaslouží nic menšího než pokutu za to že řidiče omezil a s ním ohrozil i dalších 30 cestujících ve voze, který si mohli při náhlým zastavení způsobit zranění [blesk]
ozval se sám, takže totožnost individua byla známá. stačilo jen oznámit "máte to za litr, pane". oni by si to blbečkové rozmysleli.
Čtvrtek, 16. ledna 2020 - 11:50:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2689
Registrován: 2-2005
ad Martin_j:

Tak že si stěžuje zrovna Libor, mě docela překvapuje.

pochybuji, že tvé mozkové buňky jsou schopny rozpoznat co píšu a co mi v jádru pudla jde.
pamatuješ si, jak jsem/e Tě říkali, aby jsi neprohazoval N3 s N1 na Vinice? Stejně jsi si v zájmu dobroserství nedal říct. Jen tak na úvod.

Goethova byla pořád ucpaná, trolejbusy a autobusy tam skákaly po dvou metrech, jak se posouvala kolona, nebyl problém nabrat tu i pár minut zpoždění. Do toho auta parkující ve druhé řadě na blikačky (znáte to - "Já jsem šel jenom.... a hned jedu dál.")

Tak, a čí je to chyba? Mám pocit, že dokud nebyl na mraku kruháč, NIKDE v okolí této lokality nebyla jediná kolona. Začalo to nesmyslným dobroserským ubráním třetího odbočovacího pruhu u Práce směrem do leva. Následně dobroserové zúžily Americkou okolo alfy na 2x3 metry a následně to zazdil kruháč na mraku s přechodem od Martinské ulice směrem do Resslovky. A bylo hotovo, zazděno, ucpáno, dopravní a magistrátní dobroserové hýkali blahem, jak se jim to všechno POVEDlo. Uzavřeme, uděláme z Americké pěší zónu + pouze MHD - vytruboval magistrát do světa. Myšlenka hezká, zklidníme střed města,ale zůstalo pouze u myšlenky a zbožného přání.
A ta Goethova, milý Martine, na to navazuje. Plynule navazuje.
A napíšu to znova,ale budu se opakovat. KDYBY byla pouze jedna dopravní policie, respektovaná dopravní policie a ne tuten městkej zkorupovanej xindl, co si ho platí magistrátní dobroserové a havlovo netáhla,
TAK by jsi s autem zastavil kdekoliv jinde než na vyznačeném parkovišti a místě pro zásobování, ve druhé řadě šel by jsi třeba do banky a dostal by jsi citelný flastr + rychlý odtah. A odtahové parkoviště by bylo někde u lesa u Ledců pod krkavcem. A zítra zase citelný flastr + body. Lidi by se naučili, na lidi platí pouze strach. Bohužel. A dneska si každý posledních 30let vykládá a nalhává, že si pod rouškou svobody a demokracie může v uvozovkách dělat co chce.

k Šumavské ulici:

U nádraží davy chodců. Buď skákali řidičům pod kola ("On to určitě ubrzdí a já strašně spěchám." a nebo je pouštěli nervově slabší řidiči, případně ti řidiči, kteří neznají rozdíl mezi přechodem a místem pro přecházení. Klasika byla, že auto nepustilo autobus vyjíždějící ze zastávky, aby obratem pustilo dav chodců. A mám pocit, že byla i nějaká stížnost zhrzeného chodce, který skočil do cesty řidiči trolejbusu a ten si dovolil na něj zatroubit.

Všechno, co zde píšeš, souhlasí. A Kdo za tento problém může? Řidič trolejbusu? Nebo těch pár aut, kterým tam znemožnily vjezd??? Oni ani za to částečně nemůžou chodci.
Za to můžou dopravní dobroserové, co tam tento paskvil vyprojektovali, schválili a postavili.
Přechod, který se tváří jako přechod, vypadá jako přechod,ALE není přechod. Nominace na Nobelovu cenu míru? Spíše dát někomu pořádně do držky.
Šumavská už není žádný střed města, to už je periférie.
Zrovna včera zatáčím ze Šumavské do Nádražní ulice autem a světe div, málem mi skončili na přední kapotě 3 chodci a strašně se divili, co si to dovoluji, když oni tam přechází.

Oba tyhle problémy byly vyřešeny.

objektivně napíšu:
V rámci magistrátního a dopravního dobroserství problémy vyřešeny byly. Zdravý rozum pláče, selský rozum zůstává stát.

Jsem zvědavý, až tam někoho na nepřechodu v Šumavské ulici vozidlo MHD sestřelí chodce, jestli dobroserové také napíší, že byl problém vyřešen [lol][lol][lol]

p.s. není v zájmu dobroserství už zase něco začít optimalizovat? třeba nové pojmenování - přejmenování zastávek MHD. [lol] [wink] [lol]
až mě zase budeš psát něco o paměti [rofl][rofl][rofl]
Čtvrtek, 16. ledna 2020 - 11:54:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2690
Registrován: 2-2005
ad Pavel2:
Goethovka problém parkování, nádražní podchod problém bezďáci. furt se točíme v kruhu. přitom příčina je jasná - neschopnost Městský policie.

Pane kolego, jak můžete tento polistopadový novotvar nazývat ,, mětskou policií,,?
Kavárenští povaleči zrzavého netáhla a jimi řízený a financovaný novotvar je tu přece v první řadě pro ně a jejich kamarády, ne?

A jedna kontrolní otázka pro všechny:

Který režim a která společnost vyprodukovala komunitu bezdomovců a feťáků?

(Příspěvek byl editován uživatelem Libor hh.)
Čtvrtek, 16. ledna 2020 - 12:02:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2691
Registrován: 2-2005
až budeme zase v létě stát v rozkopané Plzni:jo, a taky pan bobule slíbil nový aqapark , který zcela jistě nebude.
uživatel v obraze
Čtvrtek, 16. ledna 2020 - 12:12:35  
Neregistrovaný host
Liborku vem si prášky [proud]
Ušák
Čtvrtek, 16. ledna 2020 - 12:33:27  
Neregistrovaný host
Mykl! Už konečně zavřou doupovskou trať???
Čtvrtek, 16. ledna 2020 - 13:02:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 564
Registrován: 2-2011
Kolegové v diskuzi,
chtěl bych se zeptat, jaké typy panelů měly původně z výroby vaše 15Tr13/6M? Podle fotek to vypadá u všech vozů včetně těch z roku 1995 na zářivkové BUSE 110, což je zajímavé, když vozy z těchto let měly většinou METRA Blansko nebo ZMA Ostrov. Potom bych měl dotaz na barvu interiéru. Všechny vozy měly mít tmavý interiér jako v Brně a v Košicích, některé vozy pak dostaly po VP světle šedý interiér nebo bílý. Avšak jsou tu vozy, které mají prokazatelně (např. 472) světle šedý interiér ještě před VP a s původním oknem řidiče. Osvětlí mi to někdo? Děkuji za odpovědi.
Nejlepší jsou trolejbusy ze Škoda Ostrov!
Čtvrtek, 16. ledna 2020 - 16:44:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7741
Registrován: 12-2005
Libor může mít krátkou paměť. Ostatně věk už na to má. Ale má pravdu pánové do posledního puntíku.

Jinak Libore, že neni a (doufam) nebude aqapark za městský peníze je v pořádku. Proč by město mělo stavět zábavní atrakce z veřených peněz? Akvapark neni ani kulturní zařízení ani sportoviště. Je to zábavní podnik jako pouť cirkus nebo diskotéka. To ať si postaví soukromej subjekt za svoje pokud má pocit že to bude rentabilní.
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Čtvrtek, 16. ledna 2020 - 18:07:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2692
Registrován: 2-2005
ad Martin_100:
Jinak Libore, že neni a (doufam) nebude aqapark za městský peníze je v pořádku. Proč by město mělo stavět zábavní atrakce z veřených peněz? Akvapark neni ani kulturní zařízení ani sportoviště. Je to zábavní podnik jako pouť cirkus nebo diskotéka. To ať si postaví soukromej subjekt za svoje pokud má pocit že to bude rentabilní.

Souhlas, jde jen to, co ti kavárenští dobroserové jsou schopni naslibovat. A lidi jim to baští.

Mě třeba do konce života bude vadit kauza Wilsonův most po rekonstrukci. 5 let propadlin, záruka neuplatněna a loňská oprava z městských peněz byla naprosto v pořádku.Zlodějna roku. Jenže lidi mají strašně krátkou pamět. Jakže se dlouho stavěla kousek nové tam. tratě na BP??? 16 let????[lol][lol][lol]
Čtvrtek, 16. ledna 2020 - 18:17:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2693
Registrován: 2-2005
Mirek Hendrych
Ladik Cechura Hele, blbečku, ta ulice se uzavřela právě z plezíru papalášů ze zmrdnice. Protože inteligentní projekt by předpokládal, že když se zruší mimoúrovňový podchod, že lidi polezou na nádraží přes úrovňové místo k přecházení a že tam nemají přednost, řešit nebudou. Takže tuto je právě důsledek mizerné práce na magisrátu v oblasti dopravy. A tak se zavřela ulice a tedy i třeba polovina příjezdových tras na ten nový autobusový terminál. Genitální :P


odkaz
Pátek, 17. ledna 2020 - 10:21:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18759
Registrován: 5-2002
Libor_hh: Ani nevíš, jak rád tě tu vidím! Od chvíle, co sis mě zablokoval na FB na všech svých profilech, jsem se neměl s kým hádat a moc mi to chybělo [lol]

pamatuješ si, jak jsem/e Tě říkali, aby jsi neprohazoval N3 s N1 na Vinice? Stejně jsi si v zájmu dobroserství nedal říct. Jen tak na úvod.

Když to řeknete pár týdnů předtím, než se to má spustit, je to docela pozdě. Navíc bych tě rád upozornil, že změny v dopravě jsou kolektivní práce a tohle docela určitě z mé hlavy nebylo. Nicméně díky, že jste se ozvali, aspoň jsme věděli, na co se zaměřit, až budeme provedené změny vyhodnocovat.

Mám pocit, že dokud nebyl na mraku kruháč, NIKDE v okolí této lokality nebyla jediná kolona.

Nemohu posoudit, v té době jsem tudy jezdil maximálně na kole a nějaké kolony mi byly srdečně fuk.

TAK by jsi s autem zastavil kdekoliv jinde než na vyznačeném parkovišti a místě pro zásobování, ve druhé řadě šel by jsi třeba do banky a dostal by jsi citelný flastr + rychlý odtah. A odtahové parkoviště by bylo někde u lesa u Ledců pod krkavcem. A zítra zase citelný flastr + body. Lidi by se naučili, na lidi platí pouze strach. Bohužel. A dneska si každý posledních 30let vykládá a nalhává, že si pod rouškou svobody a demokracie může v uvozovkách dělat co chce.

Souhlas.Pavel2:

že byla i nějaká stížnost zhrzeného chodce, který skočil do cesty řidiči trolejbusu a ten si dovolil na něj zatroubit.

takovej chodec s IQ tykve si nezaslouží nic menšího než pokutu za to že řidiče omezil a s ním ohrozil i dalších 30 cestujících ve voze, který si mohli při náhlým zastavení způsobit zranění [blesk]
ozval se sám, takže totožnost individua byla známá. stačilo jen oznámit "máte to za litr, pane". oni by si to blbečkové rozmysleli.


Pavle, povím ti pohádku. To jsem tuhle na odpolední 26/1 vyhodil z autobusu tři cestující bez jízdenky. Jeden z nich na mě obratem poslal stížnost. Z vozovny mi jí přeposlali a už na tom bylo tužkou nadepsáno, že je to vina řidiče. Našel jsem si v SPP příslušné pasáže ukazující, že jsem nic neporušil a poslal to zpět. Následně jsem se ještě někde ptal pana Ptáčka na názor, ten mě ujistil, že jsem postupoval zcela správně. No a pak mi ve výpravně dali k podpisu, že stížnost byla vyhodnocena jako oprávněná.

Kdyby to byl jeden jediný příběh toho typu za osm let, mávneš nad tím rukou. Ale nebyl.

Podrobnosti se dočteš v knize s pracovním názvem "Ako som vozil Plzeň" [happy]
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Pavel2
Pátek, 17. ledna 2020 - 13:25:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17579
Registrován: 8-2002
MJ:
v pohádce chybí:
1. dobrý konec [biggrin]
2. závěrečné poučení

můj náklad nemluví, jsem tedy podobných veselých historek ušetřen. a když mi někdo skočí před auto na místě pro přecházení, na křižovatce na červenou atp., může dostat trubku stejně jako spršku nadávek. i kdyby to byl ředitel zeměkoule [biggrin]

prudší povahy rády povídají, že mívají po ruce obušek, železnou tyč nebo podobnej instrument. já se snažím takovým konfliktům spíš předcházet a stejně si myslím, že jsou to jen rádoby silácký řeči.

jinak s tím co tu Libor historicky shrnul v zásadě souhlas. chtělo se zklidňovat, takže se vozovky zúžily, jízdní pruhy ubraly, do cesty postavily kruháče. bohužel aut dlouhodobě zrovna neubývá, spíš právě naopak. výsledkem je ještě hustší provoz a z toho pramenící klubko problémů.

roky se tu kecá o zklidňování "zavřeme Americkou", ale snad v obavě z dalekosáhlejších dopadů na život v centru nikdo zatím neměl koule, aby tu Am fakt zaříznul. a v tom je ta chyba, jelikož úzkou silnicí tlačíme stále větší provoz.

další kapitola toho příběhu nastane možná už na jaře, nejpozději v létě, až nám ŘSD zúží průtah I/26 Tyršova na 1+1 pruh protože rekonstrukce.
Pátek, 17. ledna 2020 - 15:21:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7463
Registrován: 5-2004
Pan náměstek Vozobule určitě žádný akvapark nesliboval a za veřejné peníze už vůbec ne. Takové sdělení je lživé a kdo tvrdí opak, nechť doloží kdy a kde tak mělo být učiněno.

Podchod v křižovatce Americká x Sirková x Šumavská x Mikulášská skutečně býval plný lidí a obchody (všeho druhu) tady jen kvetly. To bylo v době, kdy neexistovala jiná možnost jak tuto křižovatku překonat, takže tudy lidé chodili, protože museli. Když byla zprovozněna povrchová alternativa spojení mezi tramvají a vlakem, lidé si sami vybrali pro ně nejvhodnější variantu. Podchod se pochopitelně vylidnil a ukázal tak svojí zbytečnost a překonanost myšlenek, na základě kterých byl vybudován.
Srovnání s metrem se použít nedá. Jednak je ve stanicích metra daleko větší obrat cestujících (a to někdy až řádově) a především je průchod podzemním vestibulem přirozenou spojnicí uliční úrovně s úrovní nástupiště pod zemí. Podchod bez metra znamená pouze prodloužení vzdálenosti, kterou je třeba ujít a zbytečné metry, které je třeba zklesat a posléze opět nastoupat. U nádraží nesmyslnost takového pohybu vynikne o to víc při pohledu na vlaky, které projíždějí nad úrovní ulice a vstupem do podchodu se jim tak člověk vzdaluje ještě více.

Bezpochyby by bylo možné i tento zbytečný podchod s vynaložením nemalých prostředků udržovat čistý a bezpečný, ale já si takhle péči řádného hospodáře nepředstavuji. Zkuste vysvětlit občanům města, že se chodník v jejich ulici nebo jídelna v jejich základní škole neopraví, protože město lije potřebné peníze do díry u nádraží. Podchod nicméně patrně nezanikne, protože o něj projevil zájem investor záměru prezentovaného pod názvem AMESIDE a chce jej zahrnout do svých plánů. Proti tomu nelze nic namítat, pokud se na jeho správu a údržbu budou namísto občanů Plzně skládat nájemci obchodů, kanceláří a bytů z území mezi Americkou, Sirkovou a Denisovým nábřežím, je to v pořádku. Souběžně se chystá i úprava povrchového řešení křižovatky, kdy budou doplněny signalizované přechody pro chodce přes všechna ramena křižovatky. Existenci o kus dál umístěného místa pro přecházení to nijak významně neovlivní.

Současná pravidla provozu vztahující se k přechodům pro chodce platí už devatenáct let, nijak podstatně se neliší od pravidel v jiných zemích Evropy a fungují dobře. Zpočátku velmi rozšířený mýtus "absolutní přednosti chodců" napáchal mnoho škod, ale situace se víceméně stabilizovala. Zároveň se ukázalo, že ne všude má smysl vyznačovat přechod pro chodce a proto byla po čase zavedena i místa pro přecházení. Žádný zásadní problém v tom není, potřeba je jen neustálá celoživotní dopravní výchova, aby každý věděl, jak si má kde počínat. Ani složení zkoušky k získání řidičského oprávnění negarantuje dostatečné schopnosti a znalosti pro pohyb v ulicích, natož v případě chodců, kteří žádným formálním vzdělávacím procesem neprošli.

Hodnotit úspěšnost opatření v Goethově a Šumavské ulici po pár dnech fungování asi nemá přílišný smysl. Každopádně jde o nezpochybnitelné důkazy toho, že současní představitelé města chtějí významným způsobem přispět k tomu, aby veřejná doprava v Plzni byla rychlejší, pohodlnější a atraktivnější pro své uživatele. To nejpodstatnější nás teprve čeká, ale po více než deseti letech od zdařilé rekonstrukce Americké ulice, po kterých trval nesoulad veškerých odborných složek vyžadujících omezení provozu pro individuální dopravu a občanů (zastupitelstva) toto odmítajících, se konečně otevírá reálná možnost tento problém vyřešit. Není to jediná věc, ostatně stačí si prostudovat programové prohlášení koalice a opatření, která povedou k tomuto cíli, je v něm celá řada.
Pátek, 17. ledna 2020 - 16:09:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2695
Registrován: 2-2005
as P2:

další kapitola toho příběhu nastane možná už na jaře, nejpozději v létě, až nám ŘSD zúží průtah I/26 Tyršova na 1+1 pruh protože rekonstrukce.

nemáš se čeho bátPátek, 17. ledna 2020 - 16:44:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7464
Registrován: 5-2004
Libor_hh:
"odmítám slušně debatovat"
To, že odmítáš slušně debatovat je už dlouho všeobecně známá věc, takže to není třeba znovu připomínat[lol]. Ale já nebudu jen přihlížet, jak se opět ze stokrát opakované lži stane pravda a připomenu, jak to s tím akvaparkem opravdu je.
Libor_hh:
"a znova, kdo lže................lhát a lhát a překrucovat fakta"
A konkrétně? Co z toho není pravda?
Pátek, 17. ledna 2020 - 16:51:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7146
Registrován: 5-2002
Bezpochyby by bylo možné i tento zbytečný podchod s vynaložením nemalých prostředků udržovat čistý a bezpečný, ale já si takhle péči řádného hospodáře nepředstavuji. Zkuste vysvětlit občanům města, že se chodník v jejich ulici nebo jídelna v jejich základní škole neopraví, protože město lije potřebné peníze do díry u nádraží.

No za to by se nemusela stydět Íránská televize. [proud] Takže děti mají ve škole co žrát jenom proto že podchod třeba pod CANem je posraná a pochcaná díra, tak to jo.

Radši už po městě nebudu chtít vůbec nic, ještě by taky mohlo přestat vyrábět vzduch, nebo vyndavat a zandavat Slunce...
Pátek, 17. ledna 2020 - 16:54:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5809
Registrován: 2-2005
Já tady vidím dva zásadní problémy:

Místo aby se umravňovali chodci, kteří soustavně po stovkách denně porušují dopravní předpisy, šikanují se řidiči aut. Každý, kdo trochu jezdí s čímkoli, musí ten nesoulad vidět a byť s tím opatřením principielně souhlasím, tohle je politicky neobhajitelné.

Dlouhodobě se v Plzni naprosto zásadním způsobem ignorují pravidla a městská policie je buď neschopná celkově, nebo není ochotná to řešit z různých důvodů. Tady je prvopočátek ignorování zákazu vjezdu, stání v druhých řadách atp. A takový Libor na to upozorňuje dlouhodobě x let.

A ačkoli s Liborem v mnohém nesouhlasím a své argumenty sám bagatelizuje zbytečným nadáváním na posledních 30 let, v principu má v mnohém pravdu.

Je správné omezovat ve městě IAD ve prospěch MHD, ale je katastrofický ten přezíravý arogantní postup, s jakým se to dělá.

PS: Ceduli s tím Akvaparkem drží v ruce pan Vozobule...takže radši nic nevysvětluj, Martine
MHD je pro lidi ! ! !
Pátek, 17. ledna 2020 - 17:32:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7744
Registrován: 12-2005
Takže k Šumafský. Dneska sem tam jel. Před zákazem jsem dbalý značek odbočil doleva do Nádražní. Tupý stádo chodců jsem musel doslova rozrazit. Nechal jsem dopřejít ty co už v silnici pochodovali když jsem k nim přijížděl. Ale furt jsem pomalu jel. Co myslíte že ostatní dementi? Nic valili se dál jak řeka. Takže jsem musel pomalu v jízdě pokračovat. Jinak bych tam zastavil a stál nejspíš až do odjezdu posledního dnešního vlaku. Nejlepší na tom ovšem bylo že s tím tupým dementním stádem kreténů korzovali i dva neschopný potrati v zářivých slušivých uniformách falešný, pardon městský skoropolicie. Kurwa když už ani platfusáci neumí správně přecházet jak to mají umět kreteni co se neumí po městě dopravovat důstojnějším způsobem než je chůze???
No a ještě se některý ty zmrdi rozčilovali že je nehodlam pustit když nejsou na přechodu.
Jinak kasírovací aktivita v zákazu byla značná. Asi kinderpolicajti zjistili že tam je vobrovská inkasní příležitost. Takže teď očekávam kdy dutý hlavy z ráthausu napadne ve jménu bezpečí chorých dementních chodců napadne uzavřít i horní část Nádražní ulice.

Tleskám vašim komunálním politikům a jejich způsobu vedení vašeho města [crazy]
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Pátek, 17. ledna 2020 - 19:24:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 32
Registrován: 9-2016
Dnes, je tomu už X měsíců, co byla v (předstihu) dokončena reko Slovanské.
Dnes na ní bagr a první díra v new asfaltu.Chtěl jsem to i vyfotit, ale ..... tohle je fakt Kocourkov.Napadá mě, že ještě pořádně nemrzlo a netálo a to alespoň několikrát. Co bude pak?
Pavel2
Pátek, 17. ledna 2020 - 22:07:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17580
Registrován: 8-2002
potvrzuju, taky jsem to viděl. směrem nahoru v pravým pruhu. cca mezi Sladkovského a Liliovou, možná v úrovni Jedlový. na místě traktorbagr a snad nějakej náklaďák. třeba to ještě před létem přeasfaltujou [biggrin]
Pátek, 17. ledna 2020 - 22:31:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 715
Registrován: 11-2004
Pavel2
takovej chodec s IQ tykve si nezaslouží nic menšího než pokutu za to že řidiče omezil a s ním ohrozil i dalších 30 cestujících ve voze, který si mohli při náhlým zastavení způsobit zranění

Bohužel, realita je úplně jiná. Někdo napíše stížnost na řidiče, ačkoliv je tvrzení toho NĚKOHO naprosto v rozporu se Smluvními přepravními podmínkami PMDP, případně i jinými právními dokumenty, důležitá osoba se s tím v podniku zabývá, řidič dostane i tuto nesmyslnou stížnost k vyjádření, ztratí s tím tak zcela zbytečně svůj volný čas, musí vše projednat se svým nadřízeným, což je další ztráta času, pak se s tím zabývá opět někdo v podniku, a takových lidí je tam zcela jistě několik, neboli, kdyby toho všeho nebylo, ušetřily by se peníze... Většinou je sice pak taková stížnost vyhodnocena jako neoprávněná, ale aby nebylo statisticky příliš mnoho stížností neoprávněných, tak se občas i nějaká posoudí jako oprávněná. A bohužel, ten stěžující si NĚKDO nemá co zkazit, i když napíše stupidní blbost.

Takže...
Martin_j
Kdyby to byl jeden jediný příběh toho typu za osm let, mávneš nad tím rukou. Ale nebyl.

Tato varianta je správná!