Diskuse » Autobusy a trolejbusy » Tykadláci v Plzni » Archiv diskuse Tykadláci v Plzni do 12. 6. 2019 « předcházející | další »

Archiv diskuse Tykadláci v Plzni do 12. 6. 2019

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Pondělí, 20. května 2019 - 12:41:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6909
Registrován: 5-2002
řidič má sledovat situaci v provozu, tedy i to, jaxe auta před ním skládají za křižovatkou.

To jo - ale pokud kolona na Roosevelťák průběžně jede, není důvod na zelenou nejet. Že se to pak zastaví naráz kvůli tomu levému odbočení předvídat nelze. (Nebo lze - ale pak člověk bude stát na zelenou až bude mít volno i za křižovatku - za celý cyklus projedou možná 3-4 auta) No ale jak píšeš , místa je tam dost a v nouzi se prostě dá někam poskládat.

Horší je to u Práce když se jede na Bory, a občas nějaký osel začně pouštět lidi na tom vzdálenějším přechodu... To už se nedá dělat nic. Poměrně často se to děje, proč, to nechápu...
Pondělí, 20. května 2019 - 12:58:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6910
Registrován: 5-2002
Pokud vím, tak křižovatka Rooseveltova x sady 5. května je v nějaké koordinaci s Rychtářkou, takže by k tomu běžně docházet nemělo. Jen v případě, že někdo z Rychtářky pokračuje rovně do slepé části sadů k Marriotu. Nebo když preference podrží o hodně déle zelenou pro autobus jedoucí z náměstí, ale celkově to funguje docela dobře.

On občas stojí celý most, když třeba pár aut chce ke Kauflandu nebo je zasekanej kruháč, s tím už pak moc nejde dělat... (Teda bylo by vhodné tam další auta nepouštět, ale detekce volna ZA křižovatkou se u nás nepoužívá nikde)pokud se v prostoru obratiště tvoří louže tak to bude způsobeno zejména neúdržbou odvodňovacích štěrbin, případně nedodržením sklonů ploch při realizaci, vadu projektu bych v tom nehledal

Ty štěrbiny jsou malé, takže se ucpou hned, jinde se dělá konstrukce - štěrbina na povrchu, širší kanál pod... No a nečistilo se to nikdy, samozřejmě, čistě vyhozené peníze. Nedělá se louže přímo tam, ale teče po tom hromada vody do toho pískoviště, z toho to pak vyplavuje písek do silnice a do výhybek.

Jinde to vypadá třeba takhle:(Pozor - i žulová dlažba může být rovná [proud] )
Pavel2
Pondělí, 20. května 2019 - 14:21:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17009
Registrován: 8-2002
též oceány na nábřeží jsou dnes přítomny. architekti to chtěli udělat hezký a příjemný, tj. nechali vysadit stromy. mrchy stromy si toho ale neváží a neustále, nejen na podzim, z nich něco opadává. to něco má pak tendenci se shlukovat do větších útvarů a při dešti to voda odplaví do odvodňovacích rýh, který se rychle zanáší. plus sklon vozovky je minimální, takže louže u krajů jsou při větším nebo déletrvajícím dešti jako dnes zcela běžný. mít to někde na zahradě nebo u baráku tak to asi budu čistit každej měsíc. pakliže se to na nábřeží čistí 2x-3x do roka, může to vypadat jinak? nebo snad architekt ani projektant nepočítali s tím, že správce majetku se vykašle na údržbu?

Horší je to u Práce když se jede na Bory, a občas nějaký osel začně pouštět lidi na tom vzdálenějším přechodu... To už se nedá dělat nic. Poměrně často se to děje, proč, to nechápu...

jéje, to znám. lidi mají červenou, což jim ale vůbec nebrání ve skákání pod kola projíždějících aut. a občas to někdo psychicky neunese a chudáky chodce pouští [biggrin]
řidiči za ním pak musí šlapat na brzdu v místě, kde by se podle logiky brzdit nemělo. a paxe snadno může stát, že auta zůstanou trčet uprostřed křižovatky, s tím souhlasím.

sice se asi ještě nestalo, že by tam nějakej chodec neodešel po svých, ale je to jedno z nebezpečných míst. jak pro chodce, tak pro řidiče. i tramvajáci se U Práce asi občas nestačí divit...
Pondělí, 20. května 2019 - 19:17:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1337
Registrován: 1-2009
Kamion v Dominikánský? Před lety jsem zažil něco podobného, Bělorus odbočoval od pošty do Veleslavínky a neprojel a zašprajcnul se tam. Někdy je průšvih i v tom, že před tebou jedu kamion a přes něj jaksi nevidíš, co se děje před ním. Když radši zastavíš na zelené, abys nezablokoval křižovatku, tak tě hned ostatní vytroubí. Možná i tady je zakopané jádro pudla.
Dneska na Slovanské proti sobě jely dva polské klasické TIR kamiony a měly to o centimetry. Jeden zastavil, druhý jel krokem, jen tak se vyminuly. Že by policajt kontroloval zákaz vjezdu vozidel nad 7,5 tunu jsem tam ještě neviděl. Taky nechápu proč tam není omezení rychlosti, těch 50 km/hod je na tak úzkém místě strašně moc (srovnej s tou 40 na hlavní u Mariánek z důvodu výjezdu stavební techniky, která ale o velikonocích byla zaparkovaná na louce). Auta na Slovanské jsou na sebe nalepena jak sardinky (aby ne, když ubylo 50 % parkovacích míst). Když chceš vyjet, nejdřív musíš se nějak do auta nasoukat, pak dát zpětná zrcátka do obvyklé polohy (každý si je sklopí). Pokusit se vycouvat, jenže normálně máš volné koleje (mimo tramvaj - stačilo jen sledovat pantograf), kdežto teď po kolejích jezdí všichni a protože půlka aut má tónovaná skla, tak přes ně není vidět.
Česky řečeno: 1) Měla by tam být třicítka
2) Ty miniznačičky dát minimálně do žlutého retroreflexu. Zahraničních TIR i zájezdových autobusů jsem tam viděl dost. Já nevím proč se u nás retroreflex dává jen na čtyřproudky nebo do centra města. Slovanská je silnice mezinárodního významu a značky se tam dávají pomalu jak na zapadlou venkovskou silničku. Holt to unavení Poláci přehlídnou a pak se potkaj na Slovanské a mají to o centimetry no.
Úterý, 21. května 2019 - 08:57:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 636
Registrován: 11-2004
Trolejbusy jak vojáci za sebou... Aneb realita pondělního odpoledne na Americké - zejména v posledních dnech...
Úterý, 21. května 2019 - 09:46:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6911
Registrován: 5-2002
Jj, a uzavření mostu pro individuální dopravu způsobí, že to bude vypadat úplně stejně. (Z naprosté většiny je to štrůdl trolejbusů, osobka se tam hrne z Anglického a na kruháč vůbec ze všech směrů)
Pavel2
Úterý, 21. května 2019 - 10:17:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17012
Registrován: 8-2002
musel by se zavřít úsek od mostu až do Škroupovky/Jungmannky, jinak na OK budou proudit auta z Prokopovky i trochu z Goethovky a bude to vypadat jako na fotkách.

uzavření části Americký mimojiné způsobí, že na dolní Am mezi nádražím a mostem zase několik obchodních prostor změní nájemce. očekával bych víc zastaváren, heren/kasin (jestli už je nezakazuje městská vyhláška), zlatnictví a podobných žádaných kšeftů. může se tam vyskytnout i vietnamská večerka, nonstop bar atp. přibydou na mol ožralí bezdomáči. vždycky to bude něco za něco. následně bude město rádo, že tam Amádeus konečně začne stavět něco novýho.
Úterý, 21. května 2019 - 10:26:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6912
Registrován: 5-2002
Ožralí bezďáci jsou v centru doprava nedoprava, to bych s mostem nespojoval... [happy] Taky Goethovka se chtěla zavřít obousměrně, tak pak se všechno přesune na Anglické, no...

Podle mě nebyla špatná prapůvodní myšlenka Americkou zavřít uprostřed, to ale bylo v době kdy se dala objet kolem Besedy ve směru ke Klatovské, nejenom u Trati... Jestli se podle současných úvah uzavřou náhodně vybrané krátké úseky silnic, tak ten cílový stav, nevím, podle mě bude pár vybraných průjezdných ulic ucpaných a pro realizaci jedné cesty každý najede zbytečné kilometry navíc. Ale ještě pár let to potrvá. [happy]
Úterý, 21. května 2019 - 10:55:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5594
Registrován: 2-2005
Celý problém je ten, že Americká funguje jako zkratka. Zakázat průjezd, jako bylo původně v plánu, a je po problému. Všechno ostatní jsou výmluvy. V centru města nemá IAD co dělat, s jedinou výjimkou a to jsou rezidenti a zásobování (to skutečné, ne majitel obchodu půl dne trůnící v zásobovacím boxu). Všichni ostatní mají Rychtářku nebo MHD.
To ale narazí na nejasnou definici pojmu zásobování. Všichni, kdo jsou jen trochu [cunik] to ví a hřeší na to. Proto si města stanovují určité hodiny, kdy tam zásobování může a jindy smolík. To se mi už samozřejmě nelíbí, ale k tomu to spěje, i když možná ne v Plzni, kde máme benevolentní politiky a ještě benevolentnější městskou policii. Ta, kdyby chtěla, tak si už dnes vyfotí auto za značkou zásobování, přijde za 15 minut a flastr, hotovo. Ale to jsem u nás ještě nezažil [proud]

A už vůbec tam nemá co dělat transitní doprava. Transit přes centrum má být vykázán na průtahy. Holt si na té Klatovské trochu postojíte, místo objetí kolon Americkou, kde způsobujete kolony zase vy městské dopravě a tím pádem nepoměrně více lidem.
MHD je pro lidi ! ! !
Úterý, 21. května 2019 - 11:04:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6913
Registrován: 5-2002
Po Americké člověk neobjede žádnou kolonu, naopak se do ní dostane. [happy] (Dobrovolně se tam hrne opravdu málokdo)


Ta, kdyby chtěla, tak si už dnes vyfotí auto za značkou zásobování, přijde za 15 minut a flastr, hotovo. Ale to jsem u nás ještě nezažil [proud]

To se děje běžně, na náměstí např. včera. [happy] Mají v autě kameru a jak si někoho pamatují že už ho vidí "zásobovat" třeba hodinu, tak to opravdu kasírují.
Pavel2
Úterý, 21. května 2019 - 11:45:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17013
Registrován: 8-2002
h_k:
běžně asi ne, jelikož ještě někdy v zimě potkám V šipce osobák v zásobování zapadanej sněhem, tj. asi tam stojí "o něco" dýl než 15 minut. i taková Goethovka tím byla pověstná, trolejbusy měly problém projet. v Budilově je jedna menší restaurace (dost často otevřená až od odpoledne nebo vůbec) a zásobovací místo u ní pravidelně obsazený jedním nebo druhým autem, jen výjimečně se tam vyskytuje někdo jinej. jedna z argumentací dotyčného pana majitele knajpy byla ve smyslu "já čekám zásobování pivem/Kofolou a držím jim místo, tady se nikde nedá zastavit", takže tam ímrvére stojí tenhleten.

spousta lidí s osobákama na zásobování dlabe, myslí si že si zaplatí parkování a nikomu nepřekážejí. MP tohleto taky nechce moc rozlišovat. kdy se MP odhodlala k akci byla nepočetná hardcore skupina invalidů parkujících stylem "já jsem invalída, tak můžu parkovat kde chci, klidně i na přechodu!" [lol]

t_15:
problém je v tom, že Klatovská není nafukovací, ani U trati, ani Tyršova a aut furt přibývá. I/20 Světovar - Bolevec se nestaví ani neprojektuje, stejně tak se nepokračuje v přípravě spojení Rychtářka - alej Svobody (FN Loch). opravte mě pokud se mýlím. léta se VÍ, že doprava v Plzni je problém, léta s tím nikdo nic nechce dělat. přesvědčuje už někdo Roudeňáky že další spojení s Lochotínem uleví celýmu městu, a tedy i jim, jelikož by mohlo např. dojít k omezení dopravy v trase Roosevelťák - Otýlie - Rondel? nepřesvědčuje. město má hezkou vizualizaci jak do kopce z Roudný k FN sviští tichý moderní trolejbusy a nejméně 3 roky je ticho po pěšině[pozor]

nechceme se přece dostat na úroveň Prahy - něco se vysere na D0, okamžitě se všechno krom kamiónů přesune na Jižní spojku, Lanovej most, Štěrboholskou spojku, tam se taky něco zasekne (a stačí nějaká menší oprava) a stojíš tam i s osobákem hodinu!

naše dálniční síť je ale tak nahouby vyprojektovaná, že Praha je středobod ČR a musí do ní vjet každej, ať se mu to líbí nebo ne. pokud není kolona horší než na hodinu, je přes ní pořád nejrychlejší cesta.

a tomuhle bych se já osobně v Plzni rád vyhnul. klidně budu jezdit delší oklikou, jen když nebudu muset poskakovat po metrech v zácpě. Klatovskou pokud možno přejíždím příčně, Americký se odpoledne vyhýbám. ale někdy nelze jinak a prostě tam musím.

btw i ty Kopeckýho a Smetanovy sady už měly být dávno opravený, vozovka je tam strašná a chodníky na tom nejsou o moc líp. od roku 89 se do toho území nesáhlo.
Úterý, 21. května 2019 - 12:32:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5595
Registrován: 2-2005
Dobrovolně se tam hrne opravdu málokdo

Takhle, ty trolejbusy z fotek výše tam stojí proto, že dávají přednost autům, co jedou z Prokopovky na Americkou. Proč tam jedou je otázka, ale upřímně pochybuji o tom, že mají všichni v okolí Americké naprosto neodkladné poslání, které nelze vyřídit jinak, než autem.
MHD je pro lidi ! ! !
Úterý, 21. května 2019 - 15:58:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6914
Registrován: 5-2002
Takhle, ty trolejbusy z fotek výše tam stojí proto, že dávají přednost autům, co jedou z Prokopovky na Americkou.

Nebo z Anglického na kruháč nebo z Goethovky na kruháč.

Proč tam jedou je otázka, ale upřímně pochybuji o tom, že mají všichni v okolí Americké naprosto neodkladné poslání, které nelze vyřídit jinak, než autem.¨

To je tvrzení sice pravdivé, ale vágní, dá se vztáhnout na jakoukoliv dopravu obecně a taky nikam nedojdeme.

Obecně mě v plánovaných uzavírkách děsí fragmentace a nekoncepčnost, radši bych se držel té původní myšlenky ( střed Americké, naopak kolmo průjezd v pohodě), a náměstí opět řešit koncepčně - tzn preferovat cestu ven z něj, ne naopak. To se ovšem při posledních reko (U Zvonu) přestalo dodržovat.
Úterý, 21. května 2019 - 16:56:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5596
Registrován: 2-2005
Nebo z Anglického na kruháč nebo z Goethovky na kruháč.

Tak Goethova ucpaná tolik není a auta z Anglického trpí stejným problémem, jako trolejbusy z Wilsoňáku. Nicméně i těch aut z Anglického by ubylo, kdyby byl průjezd Americkou od kruháče k práci jakkoli omezen.

(Příspěvek byl editován uživatelem trollino 15.)
MHD je pro lidi ! ! !
Pavel2
Středa, 22. května 2019 - 13:03:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17017
Registrován: 8-2002
kdyby byly k dispozici neucpaný náhradní trasy (aspoň dvě), tak bych s tím zavřením Americký i souhlasil.
Středa, 22. května 2019 - 13:24:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6915
Registrován: 5-2002
Nicméně i těch aut z Anglického by ubylo, kdyby byl průjezd Americkou od kruháče k práci jakkoli omezen.

To je otázka - možná by to jenom jelo ucpat Prokopovku, což by ve vztahu ke kruháči bylo nakonec ještě horší...
Pátek, 24. května 2019 - 10:22:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2672
Registrován: 2-2005
Mosty Rondelu jsou ve špatném stavu.

Tak kdo za to může? Komouši, co to stavěli, nebo novodobá demokratická společnost , která nám vládne dlouhých 30 let? 1989 - 2019??? ( za všechno nemůžou komunisti )
Pavel2
Pátek, 24. května 2019 - 13:20:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17019
Registrován: 8-2002
základní myšlenka na zlidštění další části města a stavební propojení Lochotína s Roudnou je jistě správná. ale jak už to tak bývá, ďábel se skrývá v detailu. ty se ještě budou projednávat, to co v červnu půjde do zastupitelstva a následně bude představeno veřejnosti, bude jakási "žádost o souhlas s podrobnějším rozpracováním projektu do větších detailů". rozhodování o konečný podobě území se tedy nebude konat dřív než na podzim 2019.

je třeba si uvědomit, že 2023 budeme mít dostavěnej Západní okruh a bude doslova kousíček přeložky I/20 v trase Bolevec - Světovar, 4pruh bude končit na úrovni Boleváku, tam co se teď dokončujou nový bytovky + napojení na Jateční a kruháček mezi žel. mosty U Soušků (zahájení stavby 03/2019, uvedení do provozu 05/2021).

pro doplnění - pokračování 4pruhu I/20 v trase Bolevák - (Jateční) - Rokycanská - Cvokařská se má začít stavět 2025 a dokončit 2029. pokračování Cvokařská - Jasmínová se má začít stavět 2028 a dokončit 2032, tj. až za 13 let.

je jasný, že přestavba Rondelu sežere možná i 4 roky, přičemž nejméně rok bude výrazně omezená hlavní trasa S35 - Karlovarská + Otýlie a defacto se po přestavbě a plným dokončení sníží dopravní propustnost hlavní trasy centrum - Lochotín+Vinice+Košutka+Bolevec.

pro zájemce materiál ke studiu v kostce:
Rondel - článek na ÚKRu ze kterýho čerpal Qap
ŘSD: I/20 a II/231 Plzeň-Plaská-Na Roudné-Chrástecká, 2. etapa
ŘSD: I/20 Plzeň, Jateční-Na Roudné (severní etapa)
ŘSD: I/20 Plzeň, Jasmínová-Jateční (jižní etapa)

ve výčtu spojení Lochotína s centrem mi tu chybí už jen Silniční systém Roudná. o tom se povídá řadu let, ale nejméně od roku 2013 (zveřejnění článku na webu MMP) se při pohledu zvenčí NIC NEDĚJE. to je dost tristní [ko]

z5 k Rondelu: ještě není nic rozhodnuto a ÚKR by rád naslouchal i hlasům z řad veřejnosti. budeme mu držet palce. rozhodovací proces na úrovni města není jen tak.
Pátek, 24. května 2019 - 20:37:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5599
Registrován: 2-2005
Libor_hh: On je problém v tom, že za komunistů se nešáhlo na drtivou většinu mostů a jak je vidět, na opravu všeho nestačí ani těch 30 let. Kor když se lijou peníze do dalšího napravování škod, jako například odvedení dopravy z průtahů centrem Plzně, což byl zrovna nápad komunistů.

Jasně, o efektivnosti lití těch peněz se už dá diskutovat..
MHD je pro lidi ! ! !
Pavel2
Pátek, 24. května 2019 - 22:30:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17020
Registrován: 8-2002
k průtahům centrem Plzně si dovolím dodat B: [wink]
naštěstí komunisti neměli dost času ani peněz, aby stačili postavit všechno co plánovali.

v dobách kdy měli lidi běžně tak akorát motorku panovala představa, že po širokých magistrálách budou městem téměř neslyšně projíždět auta konstantní rychlostí 80 km/h.

jak dnes víme, těch aut je asi 10x tolik než jak to viděli v 60. letech, bohužel v takový koncentraci už ty auta trochu smrdí, musí se těma silnicema nějak protlačit a pak taky musí někde zaparkovat. svět není a nikdy nebyl ideální, takže představa na první pohled krásná, ale každá mince má svůj líc i rub a o tom se tehdá asi moc nemluvilo, resp. na 99% ani mluvit nesmělo.
----------------------------------------------------------------- ---------------------------
našel jsem tu nějaký zpracovaný a nepublikovaný fotky...

Sobota, 25. května 2019 - 10:11:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 487
Registrován: 7-2005
Mosty na rondelu prošly před časem velkou rekonstrukcí, nebo snad ne?
Sobota, 25. května 2019 - 15:47:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 22
Registrován: 10-2018
Prý už moc nejezdí poslední B931. Bude ještě jezdit? A jak často jezdí?
Pavel2
Neděle, 26. května 2019 - 12:09:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17021
Registrován: 8-2002
těšme se na další:
https://www.qap.cz/object/kaplirovu-ulici-ceka-dlouhodoba-uzavirk a-otevre-se-az-v-polovine-prosince-104441
Kaplířka zavřená od pondělí 03.06. do prosince 2019, k tomu měsíc i I/27 od OK Sukova ke sjezdu na Dobřanskou/Kaplířku. zaplaťpánbu by 31.05. měla zmizet 1směrka U letiště (u Porsche BPole). bylo docela obdivuhodný, jak si tam držitelé ridičských oprávnění dělali ze zákazů holubník.

když značka nestačí, občas jako pádnej argument zafunguje autobus [biggrin]
Neděle, 26. května 2019 - 15:21:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5600
Registrován: 2-2005
Co se týká jednosměrek, pošli ty fotky na krajskou podatelnu PČR...když už nic, tak si aspoň předvolají majitele a ten bude nucen absolvovat nějaké úřednické martyrium. To působí taky výchovně, i kdyby nedostali pokutu.
MHD je pro lidi ! ! !
Pavel2
Pondělí, 27. května 2019 - 11:37:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17023
Registrován: 8-2002
vážně mám být taková svině? [biggrin]
to bych je mohl i zásobovat pravidelně, jelikož podobných prasáren i prasárniček potkávám dost... [ko]
ale vycházím z toho, že na každýho (i na mě pochopitelně) už se někde vaří voda a nemám potřebu všechno někam hlásit.

(Příspěvek byl editován uživatelem pavel2.)
Pondělí, 27. května 2019 - 14:28:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6917
Registrován: 5-2002
Z té uzavírky ( článek na Qapu) je zajímavé hlavně tohle:

Ve stejnou dobu začne platit také další uzavírka kvůli stavbě trati. V době od 2. června do 7. července by měla proběhnout také úplná uzavírka komunikace I/27 v úseku od kruhového objezdu Sukovy ulice po výjezd ze silnice I/27 na ulice Univerzitní, Dobřanská.

Tímpádem asi nepůjde projet odklonová trasa plánovaná zde? http://www.pmdp.cz/informace-o-preprave/zmeny-v-doprave/doc/uzavi rka-kaplirovy-ulice-odklon-linek-24-26-30-36-n1-od-3-6-2019-2541/ trafficitem.htm
Pondělí, 27. května 2019 - 14:55:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13
Registrován: 10-2012
Na I/27 je(má být) pouze částečná uzavírka (v každém směru jeden jízdní pruh). Úplná bude pouze krátkodobá (asi víkendová noční) při osazování mostní konstrukce.
Pavel2
Pondělí, 27. května 2019 - 22:42:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17024
Registrován: 8-2002
h_k:
já jsem to pochopil tak jaxem psal v neděli - bude to zavřený měsíc. je ovšem možný, že PMDP budou mít výjimku.

a je to tady: linka 38 vozila vzduch [biggrin]
ANO, doubravecký ÚMO4 vyplodilo pitomost. naštěstí se linka zrušila včas a vozokm se dál nepromrdávají zbytečně.
Úterý, 28. května 2019 - 11:23:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 638
Registrován: 11-2004
Trolejbus 581 přišel v sobotu na Nové Hospodě z důvodu přepravy ožralce o sklo ve středních dveřích...
Úterý, 28. května 2019 - 14:02:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1554
Registrován: 7-2017
Pavel2: 24/30 má mít co jsem slyšel minimálně nějakou dobu výjimku na průjezd staveništěm, tak možná v téhle době?
Vladimír_b
Úterý, 28. května 2019 - 17:10:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2808
Registrován: 6-2008
Pozor! 15.6. můžete jít na exkurzi do Potěmkinovi vesnice! https://www.skoda.cz/dod/ Pohov!

Celopaticky vč. nové VOZOVNY, ale akce je asi tajná, když to nikam neprosáklo, nebo se není čím chlubit, nebo to je na FB a vy jste out protože tam nejste...
Úterý, 28. května 2019 - 18:31:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1338
Registrován: 1-2009
Včera i dneska Americká totálně zacpaná, dneska včetně křižovatky u nádraží. Kloubový trolejbus najel a auta ze Sirkovky nemohly přes křižovatku na 2 cykly na Slovany, protože se Americká nehýbala. Dokonce i chodci byli rychlejší než trolejbusy.

Dneska ráno kolem půl šesté ráno na ČT 24 jsem v událostech z regionů poslouchal o Brně. Tam mají podobně problémovou tepnu, kde tramvaje nabíraly zpoždění a brněnský dopravní podnik se dohodl s Policií, že to tam budou operativně uzavírat pro automobilovou dopravu nebo řídit křižovatku, aby tramvaje nenabíraly zpoždění. Když to jde v Brně, proč to nejde v Plzni?
Úterý, 28. května 2019 - 18:55:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3445
Registrován: 5-2002
James Bond > Nejde to, protože nikdo neví, kde Brno je...
Úterý, 28. května 2019 - 20:36:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 639
Registrován: 11-2004
Nejstarší provozovaný trolejbus 497 dnes dost neobvykle vyrazil do Černic k Olympii

Pavel2
Úterý, 28. května 2019 - 20:40:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17028
Registrován: 8-2002
ono se toho poslední dobou ucpává vícero...

-tradičně Klatovská v úseku cca Dobrovského až Rondel oba směry

-U Prazdroje odpoledne směr Pha/Doubravka, nestíhají Stavební stroje

-debilové co neprojedou křižovatku často ucpávají příčný směry u Plazy, tedy Přemyslova x Jízdecká x Palackého nám., jelikož semafor na další křižovatce Palackého nám. x S35 nemůže dávat víc (zase by víc stála Klatovská) a musí se tamtudy např. objíždět zavřenej Roosevelťák

-dnes po 14. hodině mě překvapila fronta i na BPolích tady:
https://mapy.cz/s/3sS5Z
jel jsem od OK Makro a chtěl jsem z Obchodní doprava, i tam jsem chvilku čekal. ucpala se totiž křižovatka U Nové Hospody x Podnikatelská, tam by pomohl extra pruh pro levý odbočení. stoupnou si tam 3 kamióny za sebou plus horda osobáků a je vymalováno, od Univerzitní stále něco přijíždí (a nejlépe odbočuje vlevo) a taxe furt stojí a čumí.

vladimír:
tak ono je to tradičně spojený s DOD PMDP na Karlově, ne?
a o tom se přece ví...
http://www.pmdp.cz/o-nas/aktualne/doc/oslava-vyroci-120-let-progr am-2614/newsitem.htm
Úterý, 28. května 2019 - 21:20:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6918
Registrován: 5-2002
P2: No ovšem nejlepší je třeba u pomníku trolejbusák co to v pohodě vezme na červenou ( auta v přímém se už rozjíždějí) z Americké do Tylovky, všechny teda donutí zastavit (i tramvaj) a pomalu se tam s tím kloubem procpe... Ten jednou zabije lidí.....
Úterý, 28. května 2019 - 21:28:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6919
Registrován: 5-2002
24/30 má mít co jsem slyšel minimálně nějakou dobu výjimku na průjezd staveništěm, tak možná v téhle době?

Tím pádem by to tedy zavřené bylo , v souběhu s Dobřanskou, docela masakr...

Naopak u objíždky 30 je otázka jestli by už přes Mírák nemohla jezdit rovnou rovně do 17. listopadu, kličkování po Borech sem a tam půl roku asi dost lidí odradí...
Středa, 29. května 2019 - 13:31:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 127
Registrován: 8-2016
Pavel2: Kolony na vámi vyobrazeném místě jsou často - jedná se o řidiče, kteří to objíždí tak, aby se vyhnuli semaforům na té hlavní Folmavské + zaměstnanci z firem atd. Tam je to také často dost špatné.
Pavel2
Středa, 29. května 2019 - 14:12:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17031
Registrován: 8-2002
něco k tématu rekonstrukce silnic z Dolní Lukavice:
https://www.idnes.cz/plzen/zpravy/nehoda-doprava-objizdna-trasa-p lzensko-horni-lukavice-poskozeni-chodnik-obrubnik.A190523_477633_ plzen-zpravy_vb/diskuse/1
zajímavý je, že v diskuzi se téměř všichni unisono shodli. ale PČR bude těžit kamery projíždějících řidičů, aby ustanovila viníky s těžkýma náklaďákama. a kdopak je na tu objížďku poslal? je to k smíchu nebo k pláči?

18AlexSyky18:
neřekl bych, že se tam někdo může vyhýbat semaforům, spíš věčně ucpanýmu nájezdu na kruhák z Obchodní. tenhle konec BPolí je dopravně nešťastně řešenej, pomohlo by i propojení Podnikatelský s přivaděčem I/26, ze kterýho by se dojelo na kruhák. dnes se všechna doprava tlačí jen Obchodní a Podnikatelskou a výsledek vidíme nejméně každý odpoledne. to ale úředník sedící někde na Klatovský se simulací intenzity dopravní zátěže těžko pochopí...
Pavel2
Středa, 29. května 2019 - 14:34:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17032
Registrován: 8-2002
a ještě k množství uzavírek:
https://www.idnes.cz/plzen/zpravy/uzavirka-dopravni-omezeni-oprav a-komunikace-silnice-rooseveltuv-most-ridic-plzen-kolony.A190521_ 477183_plzen-zpravy_vb
diskuze výjimečně vcelku věcná, až na jednoho trollícího osla, kterej si myslí, že 99% automobilistů má akorát línou zadnici a všechno lze odnést v igelitce z Lochotína třeba až do Přeštic.
Středa, 29. května 2019 - 15:38:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18617
Registrován: 5-2002
ANO, doubravecký ÚMO4 vyplodilo pitomost. naštěstí se linka zrušila včas a vozokm se dál nepromrdávají zbytečně.

A už prý je tu první stížnost na její zrušení [lol]
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Středa, 29. května 2019 - 20:17:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1122
Registrován: 8-2007
V době od 2. června do 7. července by měla proběhnout také úplná uzavírka komunikace I/27 v úseku od kruhového objezdu Sukovy ulice po výjezd ze silnice I/27 na ulice Univerzitní, Dobřanská.
I/27 bude úplně uzavřena 2.6 (to ještě bude otevřená Dobřanská) a poté 6. - 7.7 (náhradní termín je 13. - 14. 7.), Info třeba tady.
Středa, 29. května 2019 - 22:38:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3520
Registrován: 5-2002
Připomínám a zvu na další schůzku přátel MHD - Tram-Bus-Clubu již v úterý 4. 6. 2019 od 17:00 ve vozovně Slovany.
Plzeňské tramvaje - aktuální zajímavosti z provozu již od roku 2000 na internetu a později také na Facebooku
Tramvajové provozy - fotografie z různých měst včetně zahraničí
Středa, 29. května 2019 - 22:42:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6921
Registrován: 5-2002
A už prý je tu první stížnost na její zrušení [lol]

Od pana řidiče? [happy]
Breník J.
Sobota, 01. června 2019 - 21:03:37  
Neregistrovaný host
Jak už bylo zveřejněno dříve, zítra v neděli 2. června od 6 hodin ráno do půlnoci, bude uzavřena pro veškerou dopravu silnice I/27 v úseku pod přemostěním klatovského přivaděče. V rámci výstavby nové tramvajové trati v Plzni na Borech k Univerzitě se bude přes tuto silnici montovat tramvajový most. Tedy vhodná příležitost pro fotografy. V noci ze 2./3. června už začne objížďka autobusových linek N1, 24, 26, 30 a 36 Klatovskou, Sukovou a I/27 obousměrně s vyloučením zastávky U Darebáka ve směru Bory. Bude zřízena náhradní zastávka Dvořákova v místě křižovatky Klatovská x Dvořákova, kde bude vhodné přestupovat na tramvajovou linku č. 4. Zároveň bude dlouhodobě až do polovinu prosince uzavřena Kaplířova ulice, kde se bude pracovat na tramvajové trati.
rgr
Neděle, 02. června 2019 - 14:12:06  
Neregistrovaný host
Dnes od 12.45 je obnoven provoz linky 29 Sukovou ulicí.
Breník J.
Neděle, 02. června 2019 - 19:08:02  
Neregistrovaný host
Dnes už jsem se odpoledne také svezl linkou a-29 otevřenou Sukovou ulicí a odpoledne byl už na svém místě usazený smontovaný tramvajový most nad klatovským přivaděčem. Mezi Majerovou a Dvořákovou ulicí je už instalován provizorní označník u chodníku, kde budou od zítřka zastavovat ty odkloněné autobusové linky.
Breník J.
Úterý, 04. června 2019 - 12:18:16  
Neregistrovaný host
Včera v podvečer jsem se poprvé svezl linkou č. 24 k ZČU . Opravuji tímto předchozí příspěvek. Ten smontovaný tramvajový most je umístěn zatím těsně před klatovským přivaděčem ve směru k Dobřanské ulici a přes přivaděč jsou nataženy pouze traverzy. V neděli jsem to zdálky nepostřehl. Zajímavé je to v prostoru Klatovské mezi Majerovou a Dvořákovou ulicí, autobusy ve směru Borská pole staví u chodníku zhruba vedle bývalé zastávky tramvají č. 4 ve směru do města. Ovšem linka č. 4 zastavuje až v prodloužení na panelech u označníku téměř u Majerovy ulice. Autobusy vracející se z Borských polí na Bory pak zastavují naproti tramvajím poblíž chodníku asi na bývalém trávníku posypaném drobnou šotolinou, což není příliš příjemné vystupování a u vozíčkářů a maminek s kočárky teprve ! Stromy v okolí jsou obloženy prkny. Úprava pravděpodobně souvisí už s dobou, kdy za měsíc bude odstřihnuta konečná čtyřky u Borského parku a obousměrné kačeny se budou vracet už před Kaplířovou ulicí přes kaliforňan do Sadů Pětatřicátníků. Pravděpodobně bude zapotřebí získat větší prostor i pro odstavení tramvajových vozů. Také mě překvapilo, že po 20. hodině jezdí pouze jedna 30 a dvě 24 za hodinu a to ještě mezi těmito linkami je pouze 7 minut.
kv
Úterý, 04. června 2019 - 13:11:08  
Neregistrovaný host
Ze včerejšího velkého policejního cvičení ve Zbirohu...
Vyřazený Citybus č. 476 dál slouží [wink]

Jinak na fotkách ze cvičení na QAP.cz také technicky zajímavé německé policejní vodní dělo...

Zdroj: QAP.cz

kv
Úterý, 04. června 2019 - 13:22:08  
Neregistrovaný host
Zajímavé je, že si na odprodaných vozech na Karlově ani nedemontujeme mechanické znehodnocovače jízdenek...
Na jiném středisku o pár km dál je to nedostatkové zboží...

Středa, 05. června 2019 - 21:44:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18624
Registrován: 5-2002
Na Karlově dalších pět nových jamniků przegubowych.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Pavel2
Čtvrtek, 06. června 2019 - 10:06:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17056
Registrován: 8-2002
a čísla evidenční nebo značky registrační už mají? [happy]
7P8 3xxx...
Čtvrtek, 06. června 2019 - 14:43:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18626
Registrován: 5-2002
Koukni na S-A a dozvíš se [wink]
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Pondělí, 10. června 2019 - 18:46:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1340
Registrován: 1-2009
V sobotu jsem jel v Praze na historickou rallye do Klecan a svezl jsem se novým Irisbusem v dvoudveřovém příměstském provedení. Velmi mile mě překvapily krásně měkoučce polstrované sedačky, nad opěradlem byly navíc měkké kulaté opěrky hlavy, tak měkká sedadla u PMDP nikdy nebyla. Z toho by si měly vzít PMDP příklad, a ne plastové a dřevěné sedadla nebo skořepina potažená textilním potahem. Jízda autobusem pak krásně tichá a klimatizace pracovala tak akorát.
Na Florenci mě pak ještě pobavil jeden Neoplan na našich značkách jedoucí do Ivano Frankovsku, který měl levý bok odrbaný po bouračce s 10 cm vysokou a na délku třímetrovou dírou pod okny, kterou bylo vidět krásně dovnitř autobusu. Vyfotit se to nedalo, protože kolem se motalo asi 30 vesměs metrákových vazbovitých Ukrajinců s nepřátelským pohledem.
Pavel2
Pondělí, 10. června 2019 - 21:51:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17061
Registrován: 8-2002
007: tak aspoň tu RZ textově [happy]
Úterý, 11. června 2019 - 18:48:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18630
Registrován: 5-2002
Linky z Čech na Ukrajinu fungují obvykle tak, že je papírově provozují společně česká a ukrajinská firma, reálně tam jezdí české busy s ukrajinskými řidiči. Důvod je podle mě ten, že u nás je bezpečnější podnikatelské prostředí a na českou firmu s českým busem Ukrajinci nemůžou "zakleknout". A u nás, jak všichni víme, takové mafiánské praktiky nepoužíváme, že ANO?

Mimochodem, bavil jsem se s posádkou jednoho takového česko-ukrajinského busu a pod průhlednou záminkou tvorby modelu jejich Setry jsem z nich vytáhl, že do CZ jezdí jednou týdně v režimu "první den odjezd z UA, druhý den příjezd k nám, třetí den odjezd domů, čtvrtý den doma". Za jednu takovou otočku mají 100 €.

(Příspěvek byl editován uživatelem Martin_j.)
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Úterý, 11. června 2019 - 19:01:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1341
Registrován: 1-2009
Byl to bílý neoplan a začínalo to 2 SF (dál si to už nepamatuju). Na tabuli Ivano Frankivsk. Ale jinak se jejich vozový park docela zvedá. Viděl jsem tam i Setru stejný typ jako u Flixbusu, akorát taky bílá. A Regabus jel před měsícem z Florence na našich značkách s hodně novým mercedesem do Kijeva, posádka 2 řidiči a 2 stewardky (jedna z nich korpulentní padesátnice), vše mluvilo ukrajinsky.
Pavel2
Úterý, 11. června 2019 - 19:15:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17063
Registrován: 8-2002
007: je mi líto, neznáme...
https://seznam-autobusu.cz/seznam?evcspz=2sf

MJ:
100 éček za ty hodiny a km?
to už by měli mít všechny busy nový, jelikož to bude pro majitele vejvar jaxviň [blush]
Středa, 12. června 2019 - 19:00:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1343
Registrován: 1-2009
Tak to začínalo asi 3 SF. Já radši dával bacha na to, aby se po mě ten vrčící Ukrajinec neohnal.
100 euro za turnus? No mám takový pocit, že v Norsku i řidič MHD za směnu dostane víc [proud] Nicméně chudá země rovná se nízký platy a furt si asi vydělají víc než u nich doma v jiných profesích.
Středa, 12. června 2019 - 19:30:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5613
Registrován: 2-2005
No řidič trolejbusu ve Lvově si vydělá asi tak 200€...za měsíc.

Pokud by to kolečko udělal řidič každý týden jednou, dostane za měsíc zhruba dvojnásobek.
Takže proč ne...

A rýpavá poznámka na konec: Řidič trolejbusu ve Lvově dostane za měsíc nějakých těch 5000 hřiven, to jsme je tenkrát litovali. Pak nám ale řekli, že náklady na bydlení mají asi 1000 hřiven, tedy 20% platu. Když jsme jim řekli, kolik tak běžně máme náklady my, litovali zase oni nás...
MHD je pro lidi ! ! !