Diskuse » Autobusy a trolejbusy » Tykadláci v Plzni » Archiv diskuse Tykadláci v Plzni do 26. 4. 2019 « předcházející | další »

Archiv diskuse Tykadláci v Plzni do 26. 4. 2019

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Středa, 03. dubna 2019 - 19:10:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1322
Registrován: 1-2009
Martine, já tam přišel v 9 ráno a to tam byl ten kolaps až ke Geře. V 11.20 jsme se tam v tu dobu někdy museli minout, to jsem odcházel a bylo to bez front. Takže hlavní kolaps tam bude v čase nájezdu pacientů do ordinací mezi 7. - 10. dopoledne.
Středa, 03. dubna 2019 - 19:58:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1414
Registrován: 7-2017
MHD k Nemocnici: Bylo by tak moc heretické 33 protáhnout od Muzea až do Terminálu? [andel]
Martinmarilynmanson
Středa, 03. dubna 2019 - 21:19:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10849
Registrován: 12-2007
Kdyby byl už obchvat Roudné, spojí to od HLN příměstské linky na Břízu, Kralovice a Úterý [andel]
Be clever - use public transport!
Pavel2
Čtvrtek, 04. dubna 2019 - 07:49:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16912
Registrován: 8-2002
MMM:
přesně tak, kdyby stála silnice z Rychtářky přes Roudnou, vletí tam MHD "zezadu" a bude to bez toho pitomýho závleku od Gery.

včera jsem se byl u FN Loch mrknout, ale vyšlo mi to až kolem 15. hodiny. samozřejmě že závory na parkovišti trochu zdržujou, ale ono je to i tím, že lidi si třeba neumí najet autem k sloupku závory kde se vydává a čte lístek s čárovým kódem. takže se může stát, že stojí před závorou, ale nedosáhnou na tlačítko, za nima auta a když otevřou dveře, stojí zase tak blízko, že z auta nevylezou [biggrin]
to je pak těžký....

dlužno podotknout, že na příjezdu k parkovišti je displej ukazující počet volných míst, ale ještě vpravo jsou dva placy, kde závora není. parkoviště u novýho baráku, Biomedicínského centra, má taky závory.

další věc je, že příjezdová komunikace se po zimě zase rozpadá, jsou tam čerstvý díry a ty vlny v záplatách poznáte až když přes ně jedete. už před lety se to tam mělo celoplošně vyfrézovat a hodit novej koberec, nebylo by to teď tak strašný. ale obávám se, že si ten kus kdysi čtyřpruhu žádá podobnou reko jako se dělá na Studentský. asi záleží jaký jsou pod vozovkou uložený sítě. je krásně vidět, jak tam na ty opravy město léta není ochotný vrhnout peníze, jen se za pár drobných flikujou nejhorší díry.

krom toho šířka komunikace i uličního prostoru je taková, že by se možná i bez posouvání obrubníků dalo z podélnýho stání v aleji Svobody vytvořit šikmý, nebo i kolmý stání, a počet míst by zase narostl. problém by pak byl při vycouvávání z těch míst a to by zase ve špičce zdržovalo.

obsazenost parkoviště se dá sledovat na meteokameře [happy]
http://portal.chmi.cz/files/portal/docs/meteo/kam/prohlizec.html? cam=plzen2
největší nátřesk bych tipoval cca 7:00-9:30.

zdá se, že FN si to tam zatím řeší sama a město jí v tom nijak nepomáhá. jako kdyby se neuměli domluvit a spolupracovat. vypadá to tam jak za totáče, tj. před 30 lety. prostě město na tuhle část aleje Svobody dlouhodobě MRDÁ [blesk], snaží se jen FN. aspoň tak se to jeví, když o pozadí nevíte vůbec nic jako já.
Čtvrtek, 04. dubna 2019 - 10:12:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18586
Registrován: 5-2002
závěr je takovej, že situaci s parkováním by měla FN řešit ve spolupráci s městem, případně i krajem, ale hlavně RYCHLE (včera bylo pozdě). pokud to významně zpožďuje i MHD, o důvod víc, aby se tím město zabývalo.

Zatím si nikdo krom zde diskutujících nestěžoval. Z nemocnice tu mám jen jediný dopis, a tam chtěli jen přidat nějaké spoje. Nic víc, nic míň. DP si kupodivu zatím taky nestěžuje, takže je otázka, jak moc je to vážné.

MHD k Nemocnici: Bylo by tak moc heretické 33 protáhnout od Muzea až do Terminálu?

A kdo to zaplatí? A z čeho? [andel]


další věc je, že příjezdová komunikace se po zimě zase rozpadá, (...) je krásně vidět, jak tam na ty opravy město léta není ochotný vrhnout peníze, jen se za pár drobných flikujou nejhorší díry.

No, já někde slyšel, že ta komúnikace patří fakultní nemocnici... Takže proto prostě město na tuhle část aleje Svobody dlouhodobě MRDÁ, a to zcela logicky.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Pavel2
Čtvrtek, 04. dubna 2019 - 23:43:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16913
Registrován: 8-2002
asi se budem muset podívat do katastru...

Obec: Plzeň [554791]
Katastrální území: Plzeň [721981]
Parcelní číslo: 12102/4
Způsob využití: ostatní komunikace
Vlastnické právo: Česká republika
Právo hospodaření s majetkem státu: Fakultní nemocnice Plzeň, Edvarda Beneše 1128/13, Jižní Předměstí, 30100 Plzeň

takže opravuji nemocnice na to mrdá. zajímavý.
trochu jsem se unáhlil, moje chyba. asi začnu více ověřovat fakta. ovšem stojí to víc času. ukvapený závěry zase stojí za (...censored...).

pakliže bysme chtěli vědět jak je úsek komunikace mezi Lidickou a vjezdem do FN starej, něco si přečtem:
I když se o stavbě další nové nemocnice v Plzni uvažovalo už po II. světové válce, s budováním nemocničního areálu na Lochotíně se začalo až v dubnu 1979. O šest let později začal fungovat první pavilon interních oborů a další stavba, původně projektovaná jako krajská poliklinika (u vstupního traktu nemocnice), byla zahájena až v roce 1989.
zdroj: https://www.fnplzen.cz/historie_fn

takže předběžně by se dalo určit, že vozovka může být i z let 1985-1989. to je dost let na to, aby byla v tak žalostným stavu jako dnes je. a to ještě nebyla řeč o tom, kolik plně naložených Tater atp. po ní projelo na stavbu a ze stavby. vedle všech MHD autobusů atp.

upřesnění stáří povrchu vozovky vítám. plus samozřejmě pokud možno s doložitelným zdrojem dat.
Kritik
Pátek, 05. dubna 2019 - 11:37:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 566
Registrován: 6-2007
Tady nejde o výnos, tady jde o to, aby pacienti měli kde zaparkovat a místo jim nezabírali zaměstnanci, kteří tam mají parkovací dům za roční paušál 800 Kč.

proč proboha FN nedá zaměstnancům to parkování v jejich objektu zadarmo?

K tomu něco napíšu - parkování za 800Kč ročně není skoro zadarmo? Problém je spíš to že většina zaměstnanců to má z parkovacího domu dál a ještě k tomu do kopce a přitom většina jich přijíždí okolo parkoviště, kdyby to šlo skoro každý by si zajel až přímo do ordinace aby nemusel udělat pár kroků navíc.

Takže myšlenka s parkovištěm na 4 hodiny zadarmo není podle mě není špatná(funguje to u některých obchodních center např Horbach) ale provedení nestojí za nic. Proč není celý pravý odbočovací pruh průběžný (před časem se zúžil aby se tam neparkovalo), přijedu vidím že je parkoviště plné přejedu do levého a po otočení na kruháči jedu zaparkovat jinam, Prostě nějaký projektant od stolu to vymyslel, a takhle to dopadlo[crazy]
Pátek, 05. dubna 2019 - 15:47:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18587
Registrován: 5-2002
"trochu jsem se unáhlil, moje chyba"

V pohodě. Koho by napadlo, že významná komunikace s provozem MHD nepatří městu?
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Pavel2
Pátek, 05. dubna 2019 - 21:59:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16915
Registrován: 8-2002
jistě že JE 800 ročně skoro ZADARMO. ale asi někoho vyděsí ta částka a už si jí ani nepodělí 12, případně počtem pracovních dnů v roce. já bych to prostě zaměstnancům nařídil befelem a hotovo [proud]
akorát tedy nevím jestli by pak bylo parkovacích míst uvnitř FN dostatek.

parkoviště na 4h zadarmo je pro pacoše myslím tak akorát. jaxe tam ovšem vytvořila ta kolona to mi moc hlava nebere. přijíždím dejme tomu v 7:30, v ordinaci mám být v 8:00, vidím kolonu, DISPLEJ před parkovištěm a tam NULU. pokud by auta ve frontě stály rozumně, tj. ponechaly vedle sebe místo pro projetí dalších, vč. autobusů, vyjedu z kolony, otočím se a zaparkuju jinde.

ale nene, tohle v Čechách nefunguje. nikdo nechce udělat ani krok pěšky, ani ho nenapadne brát ohledy na ostatní. tuto je prostě k zbláznění a napřesdržku pro všechny zúčastněný zároveň [blesk]

stejně jako když se podíváte jak český mistři volantu zipujou nebo používají připojovací pruhy. na blití.

pro ilustraci:
dnes jsem půl hodiny poskakoval v Brandýse nad Labem. je to cca 800 - 900 metrů:
https://mapy.cz/s/3qx4x
myslíte že někoho napadlo nechávat volno v křižovatkách, ve vjezdech/výjezdech k auteservisům, k Penny? a paxe všichni diví, že se dlouhý minuty nehne kolo. hlavně aby se před něho nedejbože nenacpalo další jedno auto co jede z nákupu [crazy]
Sobota, 06. dubna 2019 - 11:50:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 137
Registrován: 7-2017
Podle leteckých snímků z roku 1982 (kvalita nevalná) se zdá, že komunikace už stojí, nebo se zrovna buduje (zakulacené obrubníky jsou tam patrné). A na dalším snímkování z roku 1988 už je komunikace jasně patrná.
https://gis.plzen.eu/staremapy/
Pondělí, 08. dubna 2019 - 15:09:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 209
Registrován: 2-2011
Tak po Šumavské se má uzavřít i Americká a Wilsonův most. To bude celkem sranda [biggrin]
https://plzensky.denik.cz/zpravy_region/pro-auta-se-uzavre-cast-a mericke-a-sumavska-20190408.html
Pondělí, 08. dubna 2019 - 15:20:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6874
Registrován: 5-2002
Tak hodně záleží na detailech... Při reko Americké byla zavřená celá, a šlo to - samozřejmě záleží jak se upraví provoz v přilehlých ulicích...

V detailu prohlášení šlo najít něco o tom aby ulice jako Perlová neměly průjezdný charakter - škoda jenom že se nějak zapomnělo, že je to poslední možnost jak se dostat od Zvonu / Pallovy ven... (Kromě náměstí ještě)

Ale snad to dopadne dobře. [happy]

Stejně tak až se z díry po kulturáku stane zase živá oblast ( ať už jakákoliv), tak by bylo dobré aby se z ní šlo dostat ven jinak než jedinou jednosměrkou... No uvidíme. [happy]
Pavel2
Pondělí, 08. dubna 2019 - 23:56:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16920
Registrován: 8-2002
Knorr:
zajímavý, prozatím bych bral ten rok 1988.

omezení v centru:
to jsem teda zvědavej jestli nám na Denisák ještě dojede paletová zásilka v malým náklaďáku se zvedacím čelem (Iveco Eurocargo, Mercedes Atego, MAN TGL atp.) a jestli se ten řidič taky dostane z centra ven a nezešediví přitom...

na detailech bude hodně záležet. pakliže to bude smrdět, asi začnu řvát jako první.

když už se bude konečně znovu dláždit ten Wilsonův most, mohli by ještě rozebrat tankodrom U Zvonu a taky to předělat. aby tam denně projíždějícím autům nezačaly padat kola třeba... co se stalo v Brně když 21 Tr dlouhodobě jezdí po zmrvených tram panelech viděli všichni [ko]

z tý Šumavský radost nemám. je to peachovina, která tak nějak vyplynula z okolností, který si někdo neuměl poskládat dohromady. základ je ten, že mezi vlakáčem a MHD proudí davy lidí. zrušil se podchod, pěší vyhřezli na povrch a všichni se najednou diví kolik těch lidí je. a pak že podchod nemá smysl [blesk]

jaxe situace vyřeší? nejhloupější možnou cestou za minimální náklady. edukace chodců je defacto nemožná, přechod pro chodce by zazdil automobilovej provoz a způsoboval kolony ve špičkách, nadto někteří chodci lezou autům i MHD přímo pod kola jako kdyby byli nesmrtelný. na to nemusím mít jakýkoliv vzdělání s diplomem abych tam zakázal vjezd autům [ko]

ale vymyslí a protlačí to jen team pitomců který tam jezdit nepotřebujou, přičemž 60% obyvatelstva nadšeně hýká že máme další zklidněnej kus centra [crazy]
Úterý, 09. dubna 2019 - 09:07:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6875
Registrován: 5-2002
mohli by ještě rozebrat tankodrom U Zvonu a taky to předělat. aby tam denně projíždějícím autům nezačaly padat kola třeba...

Jenže ono to moc předělat nejde, je to blbý projekt. Pokud mám trať na pražcích, tu něčím zasypu a na to položím dlažbu, tak je jasné že ta kostka co se opře o pražec zůstane výš, než ta co podporu nemá... U točky je taky nefunkční odvodnění (asi tak od prvního měsíce po dokončení)... Chodci co jdou třeba od stadionu směrem k Bohemce se taky dostanou na ten vydlážděný mys a pak se poměrně nebezpečně motají autům pod kola (a to ještě galerie nestojí), je to nedořešené.
Úterý, 09. dubna 2019 - 12:03:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1420
Registrován: 7-2017
Pavel2: Jak jinak tu Šumavskou řešit? Podchodem lidi jezdit nebudou a uzavřením Šumavské v úseku křižovatka u hl. n. - křižovatka Wenzigova nikoho moc neomezuju - do železniční poliklinky přece dojedu i kolem OMV (pivovaru). A pro zbytek je tu U Trati.
Úterý, 09. dubna 2019 - 19:28:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1323
Registrován: 1-2009
Dneska jsem zase byl v lochotínské FN a ty zácpy jsou tam hodně nárazový. Zpět jsem šel po 10. dopoledne, to již byl zcela normální provoz. Tam jsem šel někdy po půl devátý. Fronta ještě horší než před týdnem, zacpaná byla i křižovatka u Gery a z města v odbočováku k FN už na Lidické čekalo asi tak 15 aut. Navíc ten displej před závorou ukazuje kraviny. Na něm byl nápis OBSAZE 6. Co to jako má znamenat? [coze] Je obsazeno? Nebo je 6 volných míst? Která z variant je pravdivá se řidič dozví až pokud se otevře či neotevře závora. Takže převozová sanitka opět jela protisměrným pásem. Auta uhnula k těm zaparkovaným, ale kdyby tam jelo něco širšího, tak se nevyminou. Jeden z pruhů po obou stranách je vždy obsazen parkujícími auty, stejně tak ten kruhák po stranách a i ty plochy kolem benzínky. Prostě to tam není nafukovací. A docela mě překvapuje, že furt v provozu jako sanitku vidím i VW Transporter T4 z půlky 90. let, 25 let věku na sanitku je fakt hodně a nechci ani vidět, kolik to má najeto a jak je to při tom kilometrickém proběhu (ne)spolehlivé.
Středa, 10. dubna 2019 - 10:59:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5784
Registrován: 6-2005
Jamesi a čemu u převozky vadí 25let? Převozky se mnohdy dělaly z vyřazených zásahovek.
Makrelu neumeješ.
Středa, 10. dubna 2019 - 15:19:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7380
Registrován: 5-2004
Pavel2 zrušil se podchod, pěší vyhřezli na povrch a všichni se najednou diví kolik těch lidí je. a pak že podchod nemá smysl

Ale kdepak. Vstup do nádraží v Šumavské a úrovňové přechody v Sirkové byly otevřeny dříve, než se uzavřel podchod a nějakou dobu tedy existovaly obě alternativy zároveň. A lidé začali hlasovat nohama, takže většina si pochopitelně vybrala pohodlnější, kratší a rychlejší cestu po povrchu. V podchodu tak poklesl provoz o tři čtvrtiny, čímž se jen potvrdila jeho zbytečnost.
Středa, 10. dubna 2019 - 19:11:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 138
Registrován: 7-2017
Oproti podchodu je současná cesta kratší, rychlejší nevím, to je vzhledem k překonání světelného přechodu a dvou nepřechodů docela diskutabilní. Ovšem z místa pro přecházení nemám dobrý pocit, je to neskutečně kolizní místo.
Středa, 10. dubna 2019 - 19:16:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1325
Registrován: 1-2009
Tak vyřazená zásahovka to byla, nicméně jela na puštěné majáky. Předpokládám že na ně smí jet jen k zásahu, nebo se pletu? Ale samozřejmě chápu, že řidiče naštve s pacientem čekat ve zbytečné koloně 15 minut.
Já jen že ta sanitka je už věkově starší než nejstarší 1203 na sklonku socialismu. Čímž nezpochybňuji její technický stav
Středa, 10. dubna 2019 - 20:30:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18588
Registrován: 5-2002
Oproti podchodu je současná cesta kratší, rychlejší nevím, to je vzhledem k překonání světelného přechodu a dvou nepřechodů docela diskutabilní. Ovšem z místa pro přecházení nemám dobrý pocit, je to neskutečně kolizní místo.

Pokud jdu na zastávku trolejbusu, je to přes přechod nepřechod bezpochyby kratší a rychlejší, než podchodem. A pokud by v tomto případě lidi byli nuceni chodit podchodem, dopadne to hodně špatně. Tak na to myslete [happy]
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Čtvrtek, 11. dubna 2019 - 06:11:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5785
Registrován: 6-2005
No, to je problém převozek celkově. Tady si jezdí na majáky pro svačinu. Údajně by ani neměli mít nárok na majáky, protože oni nejezdí k akutním případům, jen dělají technický převoz z nemocnice domu apod. Pokud by došlo k problémům, mají volat a čekat na RZ. Samozřejmě v případě průseru, jako když na SK bouchnul muničák, tak i převozky jezdily jako RZP a to i 1203.
Makrelu neumeješ.
Čtvrtek, 11. dubna 2019 - 06:55:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7603
Registrován: 12-2005
Převozka má majáky pro případ že by se pacošovi cestou přitížilo. A jestli jel na majáky oprávněně nebo ne ro těžko soudit když jel do špitálu. Víte jestli někoho vezl a jakej byl jeho aktuální stav?

A to že má převozka 20 let služby na hrbu ničemu nevadí. 1203 se rozpadaly a hnily po 5 letech provozu. T4 je kvalitativně o světelný roky před troskou.

V dobách škodovek s motorem vzadu byl standart měnit prahy po 5-7 letech provozu....někdy se dávala rovnou nová kastle. Dnešní 20 letý ojetiny mají mnohdy ještě prahy původní a svářečku poznal max jejich výfuk. Materiály a kvalita zprqcování od dob 1203 poněkud doznaly výrazných zlepšení.
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Pavel2
Čtvrtek, 11. dubna 2019 - 10:40:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16922
Registrován: 8-2002
ML:
A lidé začali hlasovat nohama, takže většina si pochopitelně vybrala pohodlnější, kratší a rychlejší cestu po povrchu.

píčovina číslo jedna bylo zavedení přechodu se semaforem přes pravej pás Sirkový ve směru od nádraží, v době, kdy tam ještě byl podchod s fčníma eskalátorama a o podobu reko nádraží se mělo město přetahovat se SŽDC a ČD.

udělal se jeden nesmysl, paxe to zřetězilo a výsledek vidíme dnes. je to cesta do pekel, lidi na semafory serou a lezou si autům do cesty jak se jim zachce. výsledek může být i chodec na nebi a řidič v kriminále.

opravdu je tohle stav kterej si společnost přeje? [angry]

(Příspěvek byl editován uživatelem pavel2.)
Čtvrtek, 11. dubna 2019 - 11:35:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5787
Registrován: 6-2005
Převozní sanitky.
Toto bych dal jako poslední příspěvek k OT na téma převozní sanitky. Nutno si přečíst I diskusi, alespoň kus začátku. Jsou tam zajímavá vysvětlení.
Makrelu neumeješ.
T_m
Čtvrtek, 11. dubna 2019 - 11:42:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3314
Registrován: 5-2002
Pavel2: Až jednou vylezeš z dodávky mezi lidi, zjistíš, že ten svět je hodně jinde, než jak sis ho za volantem degradoval.

Přednádražní prostor blbě je, to si nemá smysl namlouvat, ale za to nemůže ani tak současná nebo nedávná doba, ale zítkovská antikoncepce 80. až 90. let. Zbytek je už jen důsledek snahy řešit tento paskvil o pokus metra, krytu, moderní dopravní stavby, které vyústily v ohyzdného nefunkčního mastodonta. Tvoje představa, že se bude město neustále ubírat cestou hurá podpory autům, jako v devadesátkách je docela naivní, protože ty lidi ti podle tvých představ stejně chodit nebudou. Stačí se podívat na křižovatku u Jána, kam teoreticky nesmí vůbec.

Mimochodem dědictví té ošklivé minulé doby nenajdeme jen v Plzni, ale máme ho i v Praze (magistrála) nebo v Ostravě jsou Svinovské mosty. A v Brně mají sice zatím hnusné přednádraží s podchodem, ale funkčními šalinami na dosah, ale to se má změnit spíše na typ Svinovských mostů, kde možná tací jako Pavel2 budou jásat, jak je tam dodávkám krásně, develotři si budou mnout ruce, kolik utržili a ostatní budou šílet a vzpomínat na staré hnusné přednádraží.
Dopravní web ® informace a publicistika z oboru dopravy, se zvláštním zřetelem na dopravu veřejnou
To se pak sevře v krku, když ukáže třeba na Tebe... A pak "Chraňte naše duše!", často zaznívá do nebe... - Daniel Landa
Nejdřív přicházejí úsměvy, potom lži. Poslední je střelba. – Roland Deschain z Gileadu
Čtvrtek, 11. dubna 2019 - 13:01:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 665
Registrován: 12-2007
Pokud se chcete svézt plzeňským parciálním trolejbusem 27Tr (NEW Trollino) na lince 58 v Praze, nebo navštívit program nabízející den PID v Letňanech, pojeďte s námi v 6:00 z výstupní zastávky terminálu Slovany (bývalá zastávka N2 směr město), zpět cca v 17:30 z autobusového terminálu Letňany.
Ve stejný den kdy tento zapůjčený trolejbus bude jezdit v Praze naposledy, tedy v sobotu 13.4.2019, jedeme s našimi autobusy ŠL 11, C 734 a B 732 (ta je již rezervovaná pro jinou skupinu) do Prahy na den Pražské integrované dopravy. Nabízímevolnou kapacitu autobusů svezení z Plzně do Prahy a zpět za symbolické jízdné.
Program autobusového dne PID


(Příspěvek byl editován uživatelem Mk2.)
Pavel2
Čtvrtek, 11. dubna 2019 - 21:51:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16923
Registrován: 8-2002
t_m:
já jsem si svět zpoza volantu degradoval, hmmm, no možná to vidím trochu jinak než ty. ale co tedy s tím když auta zítra ani napřesrok ze Sirkovky neodkloníš protože příprava východního okruhu I/20 se neskutečně vleče?

fakt považuješ za dobrý řešení lidi ze 3 nebo 4 směrů našťouchat do bodu velikosti špendlíkový hlavičky a pak je nechat přecházet Šumavskou a Sirkovou? může tohle od základu paskvilní myšlení vyústit v něco jinýho než v hodně špatný řešení? chodí dnes ještě někdo z nádraží k podjezdům nebo opačně? já bych řekl že za 10 let ani lidi nebudou vědět jak ta nádražní budova vypadá! on jim tak nějak zmizel důvod proč tamtudy chodit...

zatím si myslím, že by bylo dobrý ty proudy chodců nějak rozptýlit do většího prostoru, tj. z Doubravky Šumavská -> současným novým podchodem do haly nebo rovnou na perón, z Bor trolejbusem totéž nebo jako dřív z Am od TescoLidlu podchodem, z Lochotína/Bolevce/Skvrňan tram buď do Sirkovky a (starým ale prodlouženým) podchodem, nebo lépe mezi nádražní podjezdy a buď vrchem přes signalizovanej přechod anebo taky podchodem, od Slovan taky tramvají mezi podjezdy anebo trolejbusem 12 do zastávky u hrany chodníku kde je dnes naschvál ten sloup trolejovýho vedení mezi podjezdama.

nebo máš úplně jinej a lepší nápad? sem s ním!

btw mám dojem že nevnímáš vzrůstající počet pablbů se sluchátkama na uších a očima v telefonech který vůbec nevnímají okolí. já nemám problém přecházet U Jána mimo přechod, ale musím vědět a sledovat jak padají barvy na semaforech a nebýt úplně chromej+hluchej+slepej. zatím mi tohle slouží, až nebude, budu muset chodit jinudy.

jinak děkuji za tip, v Ově trochu znám Frýdlantský mosty, to je taky dobrý betonový monstrum. Svinovský mosty si rád prolezu s aparátem v ruce, abych to viděl na vlastní oči, ale zatím na to nebyl čas nebo podmínky.
Pátek, 12. dubna 2019 - 08:54:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7382
Registrován: 5-2004
Pavel2: opravdu je tohle stav kterej si společnost přeje?

Myslím, že jsi se dopustil běžného debatního triku spočívajícího v záměně vlastního (a v tomto případě velmi zkresleného) náhledu na věc za popis reality a teď chceš, aby ten tvůj náhled někdo hodnotil. Jak jsem už jednou napsal, poměrně dlouho vedle sebe existovaly pro chodce dvě alternativy: jít podchodem nebo přes přechody a místa pro přecházení. Naprostá většina z nich si zvolila tu druhou variantu, tzn. že umožnění tohoto způsobu překonávání křižovatky bylo krokem, který většina ocenila a zjevně si jej tedy i většina přála. Záměr v těchto a dalších podobných krocích pokračovat deklarovalo před komunálními volbami několik subjektů. Většinu v zastupitelstvu teď tvoří strany, které hodlají v tomto trendu pokračovat, což znamená, že většina společnosti si přeje, aby město bylo snesitelnější pro pobyt vně automobilu a procházet skrz něj pěšky bylo pohodlnější, rychlejší a bezpečnější.

já nemám problém přecházet U Jána mimo přechod, ale musím vědět a sledovat jak padají barvy na semaforech a nebýt úplně chromej+hluchej+slepej. zatím mi tohle slouží, až nebude, budu muset chodit jinudy.

Nebudeš muset chodit jinudy. Křižovatka U Jána se upraví tak, aby se dala pěšky překonávat a věřím, že tomu tak bude dříve, než se tvoje tělesné schopnosti nepřiměřeně zhorší.
Pátek, 12. dubna 2019 - 11:00:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5568
Registrován: 2-2005
Taky principem jakéhokoli města není mít všude separované koridory pro provoz. Tím by se celé město pohřbilo do stavu, kdy se z něj stane obrovská křižovatka bez jakékoli jiné hodnoty.

Pokud má být město živým městem, je správné v něm dopravu omezit na potřebné minimum. Pokud se vhodně upřednostní chodci proti zbytečným jízdám lidí, kteří jsou jen líní třeba dojít na trolejbus, tak je to správná cesta, která povede k menším zácpám, čímž se zase uvolní prostor pro bílé dodávky, zásobující město.

Ale samozřejmě to není jen o tom nasázet všude zákaz vjezdu. Je to hlavně o myšlení lidí; ať se zeptáte kohokoli v osobáku na Americké, tak zrovna on nutně potřebuje jet autem
MHD je pro lidi ! ! !
Breník J.
Pátek, 12. dubna 2019 - 13:35:58  
Neregistrovaný host
Při výluce linky č. 16 v pondělí 8. dubna jezdilo celý den až do pozdních večerních hodin všech šest parciálních kloubových trolejbusů Škoda 27 Tr Solaris IV č. 584 až 589 oklikou Borskou a Klatovskou ulicí, prováděl se výkop v ulici V Bezovce proti poště. Naopak v úterý 9. dubna se ještě dopoledne nemohlo jezdit Mánesovou ulicí a V Bezovce a jelikož se konala mezinárodní konference o MHD v Parkhotelu, byly pro odvoz účastníků vyčleněny 4 vozy č. 584 až 587. Jezdilo se ještě na alternativní pohon, takže na lince č. 16 se objevily vozy č. 588 a 589, dále jen č. 528, 530, 520 až 524 a dále krátké trolejbusy č. 497, 498, 508, 512, 517 a kloubové autobusy č. 512 (na 16/14), č. 529 (na 16/16) a ještě možná další. Ve středu 10. 4. ještě konference pokračovala a tudíž pro účastníky byly vyčleněny vozy č. 584 až 586, jezdily na lince č. 16 jen parciální vozy č. 587 až 589 doplněny běžnými kloubovými trolejbusy.
Úterý, 16. dubna 2019 - 09:54:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6876
Registrován: 5-2002
Taky principem jakéhokoli města není mít všude separované koridory pro provoz. Tím by se celé město pohřbilo do stavu, kdy se z něj stane obrovská křižovatka bez jakékoli jiné hodnoty.

To takhle doslova zase není, jsou města kde mají chodci separované koridory a funguje to dobře.... Samozřejmě to tam ale vypadá o dost lépe než v jakémkoliv veřejném podchodu v Plzni...

Pokud má být město živým městem, je správné v něm dopravu omezit na potřebné minimum.

Asi byla myšlena tranzitní? Jinak doprava obecně je součástí toho života...

Každopádně Šumavská je neštěstí, tam by stačily semafory... No přejme Angelu co nejméně sražených hostů... ( https://goo.gl/maps/rWJFuzP2v4C2 )

Za 20 let to zase celé někdo překope a třeba to pak bude lepší. [happy]
T_m
Úterý, 16. dubna 2019 - 12:58:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3315
Registrován: 5-2002
H_k:
"Pokud má být město živým městem, je správné v něm dopravu omezit na potřebné minimum.

Asi byla myšlena tranzitní? Jinak doprava obecně je součástí toho života..."

Ano, třeba si někdo uvědomí, že tranzitní doprava je i jízda dodávky z Denisáku na Doubravku kolem nádraží.


H_k:
"Za 20 let to zase celé někdo překope a třeba to pak bude lepší. [happy]"

Spíš budu věřit, že se podaří lidi vychovat tak, že omezí jakékoli zbytné činnosti a že si uvědomí, že všichni nemůžeme dělat všechno jenom proto, že se nám zrovna chce, ale že se musíme i ohlížet na okolí. Žádné restrikce shora nepomohou, to musí být v nás.
Dopravní web ® informace a publicistika z oboru dopravy, se zvláštním zřetelem na dopravu veřejnou
To se pak sevře v krku, když ukáže třeba na Tebe... A pak "Chraňte naše duše!", často zaznívá do nebe... - Daniel Landa
Nejdřív přicházejí úsměvy, potom lži. Poslední je střelba. – Roland Deschain z Gileadu
Úterý, 16. dubna 2019 - 14:53:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6877
Registrován: 5-2002
Spíš budu věřit, že se podaří lidi vychovat tak, že omezí jakékoli zbytné činnosti a že si uvědomí, že všichni nemůžeme dělat všechno jenom proto, že se nám zrovna chce

No tak se krom důchodců nechová asi nikdo.
Úterý, 16. dubna 2019 - 19:18:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 627
Registrován: 11-2004
I když to není přímo trolejbusové, ale přece jen - trolejbusy jezdí desítky let hodně blízko...
Příhradový most na Domažlické ulici už má hodiny asi sečteny...
Breník J.
Středa, 17. dubna 2019 - 01:18:17  
Neregistrovaný host
V úterý asi poprvé vypraven na linku č. 16 i parciální trolejbus 27 Tr Solaris IV č. 583 po návratu z linky č. 58 z Prahy. Zvláštní je situace ve výpravě kloubových trolejbusů na lince č. 16 po zavedení asi 5 kloubových vozů na linku č. 15. Jelikož teď nejezdí vozy č. 527, 529, 540 a možná i 535 další - tak na šejdrech jezdí kromě pořadí 16/16 zhruba pět 12 metrových trolejbusů. Navíc v tomto týdnu jsou vypravovány pouze asi čtyři parciální kloubové vozy ze sedmi, nevím proč (většinou č. 585, 586, 588 a 589). K tomu uzavření úseku Šumavské mezi ulicemi Nádražní a Vocelova. To je sice hezké, ale já sám si musím dávat velký pozor na přechodu v Nádražní ulici, když tam dosti aut zatáčí ze Šumavské na parkování, taxi apod. Tam to ještě naroste směrem k hotelu Vienna House, jak se nově nazývá bývalý hotel Angelo.
Středa, 17. dubna 2019 - 16:37:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7383
Registrován: 5-2004
H_k: Každopádně Šumavská je neštěstí, tam by stačily semafory...

Ze stokrát opakovaného nesmyslu se dobrý nápad nestane, byť si to někteří pořád myslí. Semafor tady nic nevyřeší a nikomu nepomůže, naopak bude všechny zdržovat. Ale to už se tady probíralo nesčetněkrát.

No tak se krom důchodců nechová asi nikdo.

Stačilo, aby plastové tašky nebyly zadarmo a hned jejich spotřeba klesla o desítky procent. Bohužel jiné dobré a fungující příklady spoluúčasti na nákladech nějakého systému (zdravotnické regulační poplatky, karenční doba atd.) se místo rozvíjení raději ruší. Ta výchova asi jinak než přes přiměřenou ekonomickou motivaci nepůjde a budeme muset dospět do stavu, kdy odpovědné a udržitelné chování (i v dopravě) bude nejlevnější a tedy nejpřirozenější volbou.
Středa, 17. dubna 2019 - 18:21:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1326
Registrován: 1-2009
Karenční doba a regulační poplatky - s tím bych s tebou Martine nesouhlasil. Spousta lidí nemoci přechází a pak nakazí další ve svém okolí. Nebo mají komplikace jako zápal plic, onemocnění srdce atd. Není jich sice tolik, ale jsou to hodně drahé komplikace a ve výsledku to stojí víc, než když se první 3 dny nemoci proplácely, totéž za regulačních poplatků.
Středa, 17. dubna 2019 - 19:12:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6878
Registrován: 5-2002
Ale to už se tady probíralo nesčetněkrát.

Kde konkrétně? Semafor fungující jako jedna křižovatka s tou hlavní (jako třeba za Rondelem u tram zastávek ) nezdržuje nic, stejně se občas ten proud vozidel zastaví kvůli červené hned vedle . Holt by se tam necoural kontinuální štrůdl lidí průběžně, což ale prostě od určitých intenzit nejde nikdy nikde.


Jinak už jste si všimli spirál na Rondelu? Oceňuju hlavně způsob informování řidičů (žádný) o tom, kam se mají řadit. Aspoň je nějaké překvapení na jaře. [happy]
Čtvrtek, 18. dubna 2019 - 00:25:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3518
Registrován: 5-2002
Zdravím,
připomínám a zvu na další schůzku přátel MHD - Tram-Bus-Clubu a to již v úterý 23. 4. 2019 od 17:00 ve vozovně Slovany.
Plzeňské tramvaje - aktuální zajímavosti z provozu již od roku 2000 na internetu a později také na Facebooku
Tramvajové provozy - fotografie z různých měst včetně zahraničí
Čtvrtek, 18. dubna 2019 - 14:10:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7385
Registrován: 5-2004
H_k: Kde konkrétně? Semafor fungující jako jedna křižovatka s tou hlavní (jako třeba za Rondelem u tram zastávek ) nezdržuje nic, stejně se občas ten proud vozidel zastaví kvůli červené hned vedle

Šumavská se tady probírala několikrát, stačí si projít archiv. Situace pod Záhorskem je naprosto odlišná od té v Šumavské. Po Karlovarské jezdí 45 tisíc aut (nejzatíženější úsek sítě I. třídy v republice) ve třech pruzích, které je potřeba tu a tam zastavit, aby se pár lidí od tramvaje dostalo na chodník nebo opačně. V Šumavské jezdí zlomkový počet aut (asi 1/8 - 1/10 toho co na Karlovarské), ale nepoměrně větší počet chodců, v některých částech dne je jich v podstatě nepřetržitý proud. Tady je naopak potřeba zajistit, aby se přes ně dostala silniční vozidla. Představa, že zde budou chodci čekat na to, až jim padne zelená, je nesmysl. Aby nastavení SSZ reálně odráželo intenzity provozu, muselo by být v režimu trvalé chodecké zelené a pro auta jen na výzvu (tzn. spoustu zbytečných rozjezdů a zastavení, což jednak zdržuje a jednak plodí zbytečné emise), jinak se tu bude přebíhat na červenou a pouze si vyrobíme další místo, které bude jen snižovat respekt k semaforům. O investičních a provozních nákladech zbytečné signalizace ani nemluvě...

Oceňuju hlavně způsob informování řidičů (žádný)

A ty cedule na každém vjezdu, které mají odhadem 3x2 metry a na kterých je rozkresleno jak se řadit, jsou málo? Anebo má ŘSD každému držiteli řidičského oprávnění poslat doporučený dopis s nákresem křižovatky? Spirálovka není nic, co by neměl průměrně informovaný účastník provozu znát. Značení má pár chyb a nedostatků, ale snad kromě prvních dnů po překreslení jsem tam žádný zmatek neviděl. Možná mohla vyjít nějaká tisková zpráva...

James_bond: Nebo mají komplikace jako zápal plic, onemocnění srdce atd. Není jich sice tolik, ale jsou to hodně drahé komplikace a ve výsledku to stojí víc, než když se první 3 dny nemoci proplácely

Tímhle se strašilo už v době, kdy se karenční doba zaváděla a tehdy tomu možná mohl někdo věřit. Ale to opatření je v platnosti přes deset let a za tu dobu se jednoznačně prokázalo, že je funkční, účinné a smysluplné. Ale to v této diskuzi bohužel asi nedořešíme.
Čtvrtek, 18. dubna 2019 - 14:15:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6879
Registrován: 5-2002
Představa, že zde budou chodci čekat na to, až jim padne zelená, je nesmysl.

Jistě, jinde taky nečekají. Ehm....
Čtvrtek, 18. dubna 2019 - 15:12:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7386
Registrován: 5-2004
Nečekají. Čekají jen tam a tehdy, když jedou auta. Typickým příkladem je signalizovaný přechod u zastávky Lékařská fakulta. Nejběžnější situace je ta, že přijde chodec, zmáčkne poptávkové tlačítko, rozhlédne se a pokud nejede souvislý proud aut, tak přeběhne nebo přejde na červenou. Zpravidla v době, kdy dorazí na ostrůvek, vyprší vyklizovací časy, auta se zastaví na červenou a chodcům (kteří tu už žádní nejsou) svítí zelená[crazy]. Signalizovaný přechod ve Zborovské je na tom podobně. A na všech křižovatkách se chodci chovají stejně - jakmile směr jejich přecházení nekříží jiný provoz, tak prostě jdou na červenou, taková je realita.
Čtvrtek, 18. dubna 2019 - 19:06:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1327
Registrován: 1-2009
Martine, my 2 se asi shodneme na tom, že na karenční době se neshodneme, holt každý máme jiný názor.

I já si občas zajdu na přechodu na červenou, když v dohledu není žádné auto. Protože každý přechod je na tom jinak a u některých musím hodně dlouho čekat. Třeba když na Liliové vylezu z tramvaje a zmáčknu tlačítko na přechodu, tak mi obvykle zelená na 4 sekundy padne v době, kdy tramvaj odjíždí už z té následující zastávky nahoře.
Pátek, 19. dubna 2019 - 10:38:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1426
Registrován: 7-2017
Totéž třeba přechod U Družby. Problém je čekací doba, ta zelená má chodci padnout témeř hned, nebudu čekat i přes minutu, když nic nejede.
Pátek, 19. dubna 2019 - 22:36:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7607
Registrován: 12-2005
Karenční doba je největší hajzlovina. Vidim to v práci furt. Každej prská chrchlá stěžuje si jak je mu blbě že sotva leze a co? Je v práci protože by byl doma 3 dny zadarmo. Já si takhle kvůli jednomu chrchlajícímu kolegovi užil v únoru dva týdny v brlohu s teplotama 39,5 sotva sem lez. Fakt supr. Přitom stačilo aby ten vocas byl tejden doma.
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Sobota, 20. dubna 2019 - 09:25:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 629
Registrován: 11-2004
Unikátní most v Plzni musel ustoupit přestavbě železnice

(Příspěvek byl editován uživatelem Jrjk.)
Sobota, 20. dubna 2019 - 10:09:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 630
Registrován: 11-2004
Ve středu 17. 4. se objevil v ulicích Plzně:
Sobota, 20. dubna 2019 - 19:30:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1328
Registrován: 1-2009
Toto úterý jsem byl zase v lochotínské FN a narozdíl od 2 předchozích návštěv ve stejnou dobu jsem se docela podivil: Absolutně žádné fronty, na parkplatzu před vchodem F dokonce volná místa.
Zato dneska výjezd na karlovarskou ze staré karlovarské stál za to: již po desáté dopoledne fronta vedla až někam ke Košuteckému jezírku. Holt dost aut jezdí do sídliště a ze sídliště a z objízdné trasy se na hlavní auta dost těžko dostávají.
Peta303
Sobota, 20. dubna 2019 - 22:00:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2587
Registrován: 6-2005
ad Martinové: Kolega přecházel, přecházel, až nakonec bojoval o život s nepříliš nadějnými vyhlídkami. A jeho dlouhodobou nemoc jsme pak odskákali všichni. Zdravotně, mikrospánek v autě cestou z práce, prostě to na nás všechny dopadlo a ještě dopadalo i s nějakou setrvačností. Tolik konkrétní příklad z praxe.

Řešením jsou sickdays, ale je jasné, že to nejde tak snadno (třeba ve výrobě nebo jinak kritických provozech, byť zrovna my pro firmu klíčoví jsme). A ano, taky je jasné, že den po nějakém velkém fotbale nebo hokeji nebo před / po svátku je rizikový. To ale tak jako tak i bez karenční doby nebo s ní. To lze ale řešit i jinak (třeba víc krouhnout jen první den, ale kompenzovat ho při delší absenci atd.)
OT: jak jsou na tom kloubové Solarisy po 10+ letech provozu?

(Příspěvek byl editován uživatelem peta303.)
cynický škarohlíd
Breník J.
Úterý, 23. dubna 2019 - 10:34:00  
Neregistrovaný host
Během velikonočních svátků jezdily na linkách č. 11 a 16 kloubovém trolejbusy 27 Tr Solaris a 27 Tr Solaris IV. Do neděle byly dva parciální vozy na lince č. 11 a tři na 16. V pondělí velikonoční jelo všech pět parciálních vozů na lince 11 : č. 583, 584, 585, 586 a 589. Na lince č. 16 pak všechny ostatní 27 Tr Solaris, vyjma vozů č. 527, 529 a 535. Vozy 25 Tr, které jezdily několik dní předtím všechny denně, zůstaly o svátcích v depu.
Úterý, 23. dubna 2019 - 15:13:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5543
Registrován: 9-2005
Jsou bohužel zaměstnání, kde jít z hodiny na hodinu marodit prostě nejde. Pokud člověk dělá někde na pasu či řadového zaměstnance, tak je sranda upustit kladivo a jít marodit. Luxus, který všichni nemají.
Středa, 24. dubna 2019 - 09:45:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7388
Registrován: 5-2004
Peta303: To lze ale řešit i jinak (třeba víc krouhnout jen první den, ale kompenzovat ho při delší absenci atd.)

Ano, existuje či existovala celá řada možností, jak systém upravit a zmírnit některé jeho negativní důsledky. O tom se měla vést diskuse, místo toho se ale komplet zrušilo něco, co deset let funguje a má nepochybně pozitivní vliv na to, že hodit se marod není tak jednoduché, běžné a pohodlné, jako bývalo. Případy, kdy někdo přechází i banální onemocnění a tím si způsobí daleko závažnější komplikace, jsou o osobní zodpovědnosti, ne o systému jako takovém. A tím bych to za sebe uzavřel.
Středa, 24. dubna 2019 - 10:27:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5572
Registrován: 2-2005
Případy, kdy někdo přechází i banální onemocnění a tím si způsobí daleko závažnější komplikace, jsou o osobní zodpovědnosti, ne o systému jako takovém.

To není tak úplně pravda. Třeba já mám primárně osobní zodpovědnost za uživení svoji rodiny, a s ženou na mateřské a dítětem doma jsou chybějící tři tisíce za tři dny nemocenské výrazně znát. Pokud s tím systém nepočítá, tak to samozřejmě je o systému jako takovém.

Nicméně i tak souhlasím, že potřebná je diskuze o zmírnění negativních dopadů a ne plošné rušení.
MHD je pro lidi ! ! !
Středa, 24. dubna 2019 - 10:53:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7389
Registrován: 5-2004
Trollino_15: chybějící tři tisíce za tři dny nemocenské výrazně znát

To bezpochyby jsou. Ale přijmout rozhodnutí, zda-li přijít o tři tisíce a vyléčit se, nebo tzv. nepřijít a v důsledku toho si způsobit dlouhodobé či trvalé komplikace, invaliditu nebo smrt, které pro rodinný rozpočet nebudou znamenat zátěž v řádu jednotek, ale desítek či stovek tisíc korun, je pouze o zodpovědnosti jednotlivce. Nemoc bude vždy znamenat komplikaci a nepříjemnost a nemocenská nemůže nahrazovat 100% příjmu. A já bych se daleko raději vzdal těch třech tisíc za počátek několikadenní banální virózy, pokud by se ty peníze přelily směrem k lidem, kteří jsou dlouhodobě, chronicky a vážně nemocní.
Pavel2
Středa, 24. dubna 2019 - 12:50:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16933
Registrován: 8-2002
ML:
A já bych se daleko raději vzdal těch třech tisíc za počátek několikadenní banální virózy, pokud by se ty peníze přelily směrem k lidem, kteří jsou dlouhodobě, chronicky a vážně nemocní.

Martine ty jsi vážně lidumil [happy] [happy]
já to už několik let po zavedení karenční doby při nějakým nachlazení atp. dělám tak, že si vezmu dovolenou (který mám naštěstí trvale přebytek), nakoupím nejnutnější základní volně prodejný léčiva, přírodní vitamíny a zalezu pod kámen, k doktoru s banalitama chodit nepotřebuju. na platě to moc nepoznám a většinou bývám po týdnu zase fit. k doktoru musím v případě kdy si choroba žádá např. antibiotika. nadšenej z toho nejsem, ale prostě jsem se musel přizpůsobit. případy kdy jsem byl mimo provoz víc než na 14 dní (=10 pracovních) za poslední roky nepamatuju.

jinak v Ostravě jsem si byl prohlídnout T_m zmíněný Svinovský mosty + "přilehlý" nádraží. komunisti se moc neohlíželi vpravo vlevo, postavili betonovou megastavbu a teď se z toho město pokouší udělat přestupní uzel vlak-regiobus-MHD. problém je asi nejvíc v tom, že plocha je značně rozlehlá a tak je žádoucí, aby cestující měl dobrý nohy a nevadilo mu ujít pár stovek metrů při přestupu z vláčku na tramvaj. proběhly tam i docela nedávno různý pokusy o zlidštění prostoru, ale pořád je to málo a s některýma věcma stejně hnout nejde (tramvaj + MHD bus nahoře po mostě a přestup na regiobusy + jinou MHD dole + nádraží cca 300 metrů vedle).
https://mapy.cz/s/3rkyY

taky je unikátní ta věc, že přestože je tam uprostřed obrovská plocha, nedá se tam nikde poblíž zadarmo zaparkovat. já jsem stál bokem u Hornbachu a ty 3h zadarmo mi stačily. hezkej byl i příjezd na místo, na mostě 2+2 pruhy je vyfrézovanej asfalt vždy v jednom pruhu až na ocelovou konstrukci mostu, provoz je tam značnej, takže ve všední den odpoledne čekačka/poskakování v koloně asi 15 minut než jsem se na místo dostal. na stavbě pochopitelně ani noha, ani opuštěnej bagr, ani kompresor, prostě nic.
Čtvrtek, 25. dubna 2019 - 10:41:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6882
Registrován: 5-2002
Nečekají. Čekají jen tam a tehdy, když jedou auta. Typickým příkladem je signalizovaný přechod u zastávky Lékařská fakulta. Nejběžnější situace je ta, že přijde chodec, zmáčkne poptávkové tlačítko, rozhlédne se a pokud nejede souvislý proud aut, tak přeběhne nebo přejde na červenou.

To se děje skoro všude, já to měl třeba na přechodu Slovanské u Mikulášského, člověk zmáčkl tlačítko, půl minuty nic nejelo z žádného směru, potom se přiblížily auta, padla jim červená a chodci mohli přejít... (Ta cca půlka co vydržela čekat).

To je ovšem problém signálního plánu, že má zelenou vlnu (nebo to co si myslí že je zelená vlna) nadřazenou realitě, i když detekci vozidel máme... Signálním plánům většiny takovýchto křižovatek chybí jakákoliv dynamika - jsou schopny akorát boční směr vynechat, chybí jakákoliv práce se situací kdy po hlavním směru nic nejede a z bočního by se mohla pustit doprava bezbolestně... :/


Pokud si představíme tu šílenost že HK by byl dopravní diktátor Plzně, tak na jmenované křižovatce (Šumavská u výlezu z podchodu) budou světla, řízený přechod pro chodce povede šikmo přes křižovatku, trolejbusy tam budou mít preferenci - a na semaforech odpočty, tak jak to má každá rozvojová země...

Ovšem v případě HK dopravního diktátora by hlavně tramvaje stavěly mezi mosty u nádraží a přednádražní prostor by neprošel degradací na příšerné parkoviště, takže by se to vlastně vůbec řešit nemuselo... Oba směry tramvaje + trolejbusu by byly u nádraží, potom plot a následně silnice, takže proud lidí z vlaků na tramvaje by nekřížil individuální dopravu vůbec...

Celé nádraží dopadlo jak dopadlo, po dopravní stránce, tak co se dá dělat.
autobus 392
Pátek, 26. dubna 2019 - 10:02:01  
Neregistrovaný host
Ani nevím, solarisy 501 - 510 PMDP odkoupily nebo byl prodloužen pronájem? Díky za info.
Pavel2
Pátek, 26. dubna 2019 - 10:06:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16937
Registrován: 8-2002
asi je k počátku roku 2015 PMDP odkoupily...
https://seznam-autobusu.cz/vuz/12163
Breník J.
Pátek, 26. dubna 2019 - 20:52:37  
Neregistrovaný host
Dnes, pokud si všímám trolejbusů, bylo vypraveno na linky všech sedm vozů 27 Tr Solaris IV. Na lince č. 15 jely 583 a 588, na lince č. 16 vozy 584, 585, 587 a 589 a na lince č. 18 vůz 586. Vyzkoušel jsem si srovnání doby jízdy na linkách č. 15 a 30 v páteční odpolední špičce mezi stanicemi Borská pole a Pietas. Z Borských polí vyjel SU 18 č. 611 v 15.00 a u Pietasu byl v 15.42, naopak 27 Tr Solaris IV č. 588 odjel z Borských polí v 15.05 a byl už u Pietasu v 15.33 hod. Tudíž překvapivě doba jízdy autobusu (42 min.) na lince 30 trvala o 14 minut déle než trolejbusu (28 min.). Možná to dělají kolony aut na Malostranské či v Částkově. Pravděpodobně například v sobotu by ten rozdíl v době jízdy byl podstatně kratší.