Diskuse » Autobusy a trolejbusy » Trolejbusy a autobusy v Hradci Králové » Archiv diskuse Trolejbusy a autobusy v Hradci K... do 10. 2. 2019 « předcházející | další »

Archiv diskuse Trolejbusy a autobusy v Hradci K... do 10. 2. 2019

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Pátek, 25. ledna 2019 - 18:48:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4402
Registrován: 8-2002
Nová zastávka Palachova - pouze pro linku č.4 ve směru do centra- bude umístěna dle informací z Magistrátu v ulici Milady Horákové, před odbočovacími pruhy - do budoucna se tam má vystavět záliv, zastávku bude obsluhovat pouze linka 4, ostatní linky zůstávají ve směru do centra v ulici Palachova. Umístění v Palachově ulici ve směru k Petrofu prý odmítla PČR kvůli rozhledovým poměrům z jednosměrky. Jak jsem dostal informace, tak předávám.
Pátek, 25. ledna 2019 - 20:47:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 363
Registrován: 9-2013
9 Tr: Přesně tak a má to historické důvody. Třeba Curych má jasnou politiku - jako páteř tramvaje délky kolem 30 m a více, trolejbusy pouze na linky, kde se uživí klouby a dvojklouby, a sólo autobusy (výhledově možná elektrobusy) na ostatní linky. Důvody jsou čistě ekonomické, protože Švýcaři vědí, že krátká tramvaj je drahá a sólo trolejbus taky - ostatně v celém Švýcarsku dnes nenajdete jediný trolejbusový provoz, který by provozoval sólo trolejbusy bez přívěsu. Ale ne, u nás jde nákladová stránka stranou a buduje se drahá trolejbusová infrastruktura na to, aby po ní projel 2× za hodinu trolejbus, který je vlastně k ničemu. Zrovna tak Praha trpí zaujatostí na sólo tramvaje T3...
Kuba_j
Pátek, 25. ledna 2019 - 21:18:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4475
Registrován: 8-2005
Myslím, že zadrátování Moravského předměstí a Třebše dost brání(la) neustále odkládaná rekonstrukce křižovatky Milety. Kdo tam bude stavět trať s komplikovanou křižovatkou, aby se to při rekonstrukci Milety předělávalo... Další věcí je, kdyby se postavila silnice Harmonie-Mileta pro normální provoz v obou směrech, tak by se dalo upravit linkové vedení. Např. 9 by nemusela najíždět zbytečné km přes Hvězdu. To samé spojka Sconto-Decathlon, je to blbých 400m a silnice stále nikde... kdyby se postavila, mohlo se zatrolejovat Farářství a na 12 mohly být parciální trolejbusy. Jak se tady má udělat lepší linkové vedení MHD, když město není schopné postavit ani pár set metrů silnic. A ani s volbama se to zdá se nezmění.


Ešus: No Švýcarsko je někde trochu jinde, když i 140 tisícové město (Lausenne) začíná kupovat dvojkloubové trolejbusy.

Philip: A co se asi buduje na Cihelně?
Pátek, 25. ledna 2019 - 22:03:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5698
Registrován: 6-2005
Ešus: pozor, on je ve Švýcarsku jiný pohled, který mně vysvětloval přímo zaměstnanec VBL. Politika je taková, že nasazujeme klouby aby si lidé vždy mohli sednout, nebo jich jen pár stálo. Ne jako u nás, spoj je obsazen, když je z 90% plný. Tím se provoz ale dost zdražuje, jenže oni to prostě dají. Proto taky mají 2 kloubové trolejbusy. Prostě nás standard posunut o stupeň více. Vleky jsou nutnost, tahají je VP trolejbusy a vlek je NP.
Jen mne děsí, že všude se dělají projekty, nebo se minimálně mluví o perspektivních směrech, HK nic...
Makrelu neumeješ.
Sobota, 26. ledna 2019 - 07:33:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 93
Registrován: 9-2009
Kuba_j: S tou spojkou od harmonie souhlasím, proč to tenkrát nedostavěli? Je to v plánech?

Edit: Koukal jsem, že se se spojkou při stavbě obchodu počítá.

(Příspěvek byl editován uživatelem mulu.)

(Příspěvek byl editován uživatelem Mulu.)
Moje stránky: http://mhdsimulatory.blog.cz/
Philip
Sobota, 26. ledna 2019 - 10:34:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1146
Registrován: 11-2007
Kuba J: ano na Cihelně se už od podzimu staví, ale na tý Cihelně je to primárně pro nabíjení elektrobusů, jsou tam i ty nové stojany pro nabíjení elektrobusů, (ještě sem vlastně nikdo nedal fotku těch nabíjecích stojanů pro elektrobusy)

Každy elektrobus se dá ve spotřebě přirovnat k trolejbusu, to znamená cca 20 elektrobusů = "20 dalších trolejbusů" napojených na elektickou síť"
Ve výsledku je to ale ještě horší protože v bateriích docháze ke ztrátám, a jakou má účinnost cyklus nabíjení/vybíjení u akumulátorů... je to daň za nezávislost na trolejovym vedení.
Z dlouhodobýho hlediska by mě do budoucna zajímalo porovnání nákladů na provoz klasických trolejbusů a výstavby napájecí sítě, a nákupu elektrobusů a výměny nákupu nových batrií za dobu životnosti vozuu, samozřejmě v tomto bude mnoho proměnných v závislosti na délce, frekvenci spojů a vytíženosti linky...
Někde se hodí víc elektrobus, někde trolejbus.
SWISSTROLLEY - kvalitní ekologická doprava
HESS musíš se s ním svést
Dovolujeme pokroku aby diktoval našemu jednání...
Sobota, 26. ledna 2019 - 14:26:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 978
Registrován: 10-2002
Na Cihelně vznikla nová měnírna, která zásobuje nabíječky elektrobusů (3x). Dále zde vznikly dvě kusé stopy pro parciály. Kvůli tomu tvoří konečná Cihelna samostaný napájecí úsek (dělič je u křiž. SNP x Sládkova místo napájecího bodu).
Přikládám rozpracované schéma trolejového vedení v HK a fotky z Cihelny (foceno 30. prosince). Je to předělaný plánek z webu doprava.unas.cz. Zatím zde není nová trať na Pod Strání a parciální trať v Čajkovského ul. a Na Brně.


Sobota, 26. ledna 2019 - 14:38:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 979
Registrován: 10-2002
Bylo nebylo: v jednom městě si nejvyšší představitelé všimly že v sousedním městě (kde také jezdí trolejbusy) staví několik tratí (samozřejmě za euro-dotace). A tak učinily dotaz ve svém DP kolik nových tratí se staví tady. Odpověď "žádné" nebyla z pohledu města uspokojivá, tak se muselo rychle něco najít... Když už máme novou trať tak tam taky něco musí jezdit. Jenže trať pokrývá jen kousek velkého sídliště takže linka je ve stylu "vlk se nažral a koza zůstala celá". V měnírně na THD je snad jeden volný blok, který by mohl napájet trať do Farářství (pokud někdy vznikne).
Kuba_j
Sobota, 26. ledna 2019 - 16:10:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4476
Registrován: 8-2005
Philip: sice je pro nabíjení elektrobusů, ale pořád to je nová měnírna, čímž je popřeno to, že se tu žádná už nepostaví.

Mulu: To netuším. Se spojkou se sice počítá, nicméně podle tohoto se Kaufland nemůže začít stavět dokud se nevyřeší samotná křižovatka Mileta [crazy].
Sobota, 26. ledna 2019 - 19:08:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5700
Registrován: 6-2005
Phillip: jednoduše, x krát dražší. Vem si blbej trolejbus. Baterky do něj stojí kolem 2 mega. Životnost, když dobře, tak 5 let. Trolejbus patnáct, to jsou 3 sady za 6.

Kilometr tratě postavíš už za 10 mega a s životností 40-50 let a to jen trolej, sloupy jsou na dýl. V Jihlavě je máme testovány na 70 let a stále se používají.

Nabíjecí stojan, když není blízko infrastruktura, tak 9,jijak asi 7 mil. A to je stojan na JEDNO vozidlo s nutností mít pod ním rovnou vozovku.

Tak si to teď počítej, co je kdy výhodnější.

Jinak na toto téma je hezky článek v posledním ČsD.
Makrelu neumeješ.
Pěškobus
Sobota, 26. ledna 2019 - 19:53:29  
Neregistrovaný host
Syrda: Ano, tato verze se mi jeví jako velmi pravděpodobná.

Zvláště, přihlédnu-li k nedávno uskutečněnému; město chtělo linku zdarma - řešení nejjednodušeji/nejlevněji >> výsledek známe, dále město chtělo MHD na Plachtu >> výsledek poznáme brzy. Ta trať na Pod Strání se nese ve stejném duchu.
Dále je společným jmenovatelem všeho "snažit se to udělat tak, abychom se všem zalíbili" a hlavně "nedělat si moc násilí" (ovšem ve finále nepřímé důsledky uvedeného mají na MHD v HK dost negativní dopad).
Sobota, 26. ledna 2019 - 21:52:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 364
Registrován: 9-2013
Ty nabíječky už snad ani obludněji postavit nešlo. Pravda, točna na Cihelně nějaké urbanistické krásy neskýtá, ale přesto si myslím, že bychom se měli snažit, aby to nějak vypadalo a hlavně aby nabíječka nebyla jako pěst na oko. Třeba v Lucemburku si koupili plug-in hybridy Volvo a jejich nabíječka před nádražím (i další dvě na konci města u pole) vypadají podstatně minimalističtěji. Ale co, konzoly a těžkotonážní architekturu má město rádo (viz Terminál), tak se to do Hradce vlastně hodí... Jen pak zamrzí, že člověk už několikrát slyšel názor, že Hradec salónem republiky byl.

Averze ke stojícím cestujícím je vidět hlavně ve Skandinávii a třeba ve Stockholmu si můžete v autobuse, kde si nemůžete sednout, přijít k řidiči pro šek jako odškodnění.
Neděle, 27. ledna 2019 - 00:05:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 980
Registrován: 10-2002
Natáhnout dráty na Benešovce a tak zatrolejovat alespoň část Moravského šlo i bez Milety. Bohužel rekonstrukce Benešky to trochu zazdila - krytý přechod uprostřed jaksi s trolejema nepočítá :-(
Jinak plánek doplněn (v mezích mých znalostí/informací)
Neděle, 27. ledna 2019 - 22:09:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 365
Registrován: 9-2013
Syrda: Já osobně nevidím fyzický důvod, proč by troleje nešly pod plachtovím na benešovce natáhnout. Výška je tam dobrá. Překážka je spíše v tom, že troleje zmizely z územního plánu, jak už tu bylo napsáno.
Pěškobus
Pondělí, 28. ledna 2019 - 10:10:59  
Neregistrovaný host
Tak ono na té Cihelně vypadá obludně i to tažení silových napájecích kabelů od měnírny vzduchem. Je sice hezké, že s "rozvojem" MHD v HK se nekoplo do chodníků, ale zase to tu nemusí být jak v Bulharsku nebo Rumunsku (tam vede vzduchem i plynovod).
Pondělí, 28. ledna 2019 - 20:06:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3
Registrován: 9-2018
Promiňte, že ruším diskuzi, ale urbanway 175 dostal nový polep na hypoteční banku a dneska odpoledne vyjel na šejdr linky 9 [wink]
Čtvrtek, 31. ledna 2019 - 09:35:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 76
Registrován: 6-2017
Tahle reklama na Hypoteční banku se mi líbí, konečně nějaká výraznější změna oproti těm dřívějším.
Čtvrtek, 31. ledna 2019 - 23:32:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 366
Registrován: 9-2013
Když je polepená jen polovina oken, tak to ještě snesu. Ale tohle je fakt úlet, pak je v autobusu tma jak v kobce. Mělo by se od toho ustoupit.
Pátek, 01. února 2019 - 09:37:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 94
Registrován: 9-2009
Pokud to chápu dobře, na lince 27 by už zítra mohly jezdit trolejbusy, to postupné nasazování trolejbusů by mohlo být tak, že nejdříve nasadí víkendový provoz a pak budou přidávat trolejbusy v pracovní den. Na dpmhk je, ale linka 27 vedena jako autobusová. Máte někdo nějaké podrobnější informace?
Moje stránky: http://mhdsimulatory.blog.cz/
Kuba_j
Pátek, 01. února 2019 - 12:05:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4477
Registrován: 8-2005
Mulu: podle Idosu je 27 od 2.2. trolejbusová linka - odkaz, nicméně pořád tam jsou spoje z Kingspanu, kam by asi trolejbusy neměly jezdit.
Pátek, 01. února 2019 - 18:47:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 981
Registrován: 10-2002
1) spoje z/do skladištní oblasti budou nadále autobusové
2)to postupné nasazování je dáno omezeným počtem sad odbavovacích zařízení - v parciálech jsou čtečky z odstavených klasických trolejbusů). Čtečky se nyní budou přesouvat z odstavovaných autobusů právě do trolejbusů které se vrací do provozu.
Sobota, 02. února 2019 - 08:22:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 95
Registrován: 9-2009
Syrda, Kuba_j: Tak to vypadá, že na lince 27 jsou stále autobusy i když je už i na DP vedena linka 27 jako trolejbusová. Asi ty čtečky ze starých Renaultů budou přemisťovat teď o víkendu, což by i dávalo smysl.
Moje stránky: http://mhdsimulatory.blog.cz/
Bull
Sobota, 02. února 2019 - 14:31:58  
Neregistrovaný host
Na lince 27 budou jezdit trolejbusy jezdit až od března.
Sobota, 02. února 2019 - 17:41:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 96
Registrován: 9-2009
Bull: Ono záleží na zdroji, ve článku v hradeckém deníku z 20.1. je psané, že trolejbusy se objeví v průběhu února, ale v článku na idnesu je, že je zavedou až v březnu. To nemá dopravní podnik nic naplánovaného dopředu a mění termín ze dne na den (spíše z týdne na týden), nebo to iDnes jen špatně opsal? Je ale pravda že ještě minulý rok touhle dobou se počítalo s tím, že se trolejbusy nasadí už minulý rok v říjnu. Možná, že do prázdnin ty trolejbusy na 27 jezdit budou, nebo alespoň do té doby než se rozpadnou ty staré Renaulty z 90. let. [lol]
Moje stránky: http://mhdsimulatory.blog.cz/
Kuba_j
Sobota, 02. února 2019 - 18:26:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4478
Registrován: 8-2005
Musí se změnit vozové JŘ u linky 27, bo v současné době by v pracovní dny mohly jezdit na 27 jen 2 nebo 3 trolejbusy z 5 vozů (spoje z Kingspanu, přejezdy z 27R).
Neděle, 03. února 2019 - 05:43:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3858
Registrován: 1-2010
Tím pádem se zruší i víkendový přejezd mezi linkami 27 a 33, je to tak? Nebo se objeví parciální vozy i na lince 33?
Tratě 020,021,022,030,031,032 a koridorová 010 jsou má srdeční záležitost [happy]

[vypravci] 163+Bdmtee+Bdmtee+Bdmtee[vypravci]

UPOZORŇUJEME cestující, zastávku Hradec Králové Kukleny vlak projíždí[masinka]
Neděle, 03. února 2019 - 07:04:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 70
Registrován: 1-2006
Víkend na linkách 27 a 33 je koncipován tak, že každá linka má svoje dvě celodenní pořadí, které nikam nepřejíždějí, takže na 27 mohou být na obě pořadí nasazeny trolejbusy. Jen jedno kolo dopoledne a jedno odpoledne vykonává svačinové pořadí, které pak přejíždí na další linky (14,18,20,33)

V pracovní den, jak píše Kuba_j, lze trolejbus nasadit jen na dvě celodenní pořadí a jeden dopolední a jeden odpolední šejdr, ostatní kmenová pořadí buď zajíždí ke Kingspanu, nebo na linku 27R, plus se na lince objevují pořadí z linky č.12 a 24, takže se bude muset překopat vypravení..
Kuba_j
Neděle, 03. února 2019 - 12:22:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4479
Registrován: 8-2005
Knyta: ještě taky na 27 jede ráno jeden spoj z Pod strání to sólo, co začíná na 25 a dále jede 20 z Vysoké na Pod strání, kde přejde na 27.
Pondělí, 04. února 2019 - 13:23:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1235
Registrován: 9-2003
Linka 21, těžko se to dá přečíst [happy].

http://fotogalmhdhk.unas.cz - fotogalerie zdaleka né všech vozů v Hradci Kr.
Pondělí, 04. února 2019 - 18:08:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4
Registrován: 9-2018
Já jsem se projel úplně prvními spoji linek 21 a 4. První spoj 21 najíždí na Magistrát města z vozoven v 5:14, tou jsem se projel na Plachtu a zpět, a první 4 vyjíždí na Komenského v 5:52. To jsem taky projel. Fotky jsou z mobilu hodně na rychlo focené, dokumentační...

7777
Pondělí, 04. února 2019 - 18:13:07  
Neregistrovaný host
Dobrý večer ,jaká je vytíženost nových linek?? Děkuji za odpověď.
Pondělí, 04. února 2019 - 20:32:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4404
Registrován: 8-2002
Z prvního dne nelze moc soudit, ale střípky z pár spojů:
- 21 v 6:25 z Plachty vezla 3 lidi, jeden výstup Na Brně, jeden pán u Adalu a ta třetí paní nevím, kde vystupovala. Pak nějaký nástup Na Brně, Mor.př.I, Magistrát - od Adalu zpátky jedna slečna.
4 v 7:30 z Terminálu - mezi Centrálem a Muzeem cca 6 volných sedaček, ostatní zaplněno
4 v 18:30 z Terminálu - vytížená, jako by ten spoj jezdil léta, +- obsazena všechna sedadla. Za zastávku Na Brně cestovalo 18 lidí, Palachova výstup 2, Pod Strání zbývajících 16.
Pondělí, 04. února 2019 - 20:59:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 367
Registrován: 9-2013
Někdy v 6:50 přijelo z Plachty do zast. Na Brně asi 5 nebo 6 cestujících. Dost mě to překvapilo, přeci jen jsem očekával, že to bude zpočátku totální vzduchovozič. Ale je pravda, že konkurující linka 9 je na spojení do centra města úplně na nic (zvlášť od té doby, co jezdí kolem Hvězdy), takže nějaká poptávka se najde...
Linka 4: Jak už jsem psal, přestože je tato linka úplně blbě, tak má potenciál, protože jako jediná široko daleko má takt, a tedy cestující dokáže zpaměti vědět, kdy jede. Když třeba budu bloumat po Atriu a OD Tesco, rád zkrátím nebo prodloužím výběr zboží tak, abych věděl, že mi bezpečně pojede MHD, protože jít na blind a pak tam čekat se mi fakt nechce. Úplně stejný návyk jsem si vybudoval s linkou 24R (ta měla také takt), jenže tu mi zrušili, aby teď prohlašovali, že doprava do Pod Strání je posílena. Odpoledne to vůbec není pravda - 24R v 20min taktu ubyla a přibyla 4 v 30min taktu...
Kuba_j
Pondělí, 04. února 2019 - 21:46:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4480
Registrován: 8-2005
Mě překvapila vytíženost spoje linky 4, který jede v 13:00 z THD - tedy minutu po lince 24, u Tesca nastoupilo docela dost lidí na to, že ta 4 jela takhle těsně za 24. V oblouku na Palachově pak vypadly sběrače.

21 v 14:12 z Plachty se nejvíc zaplnila studenty u zimáku, Komenského a Magistrátu.

[fotic] z dneška zde
Pondělí, 04. února 2019 - 21:56:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 97
Registrován: 9-2009
Takže na 27 stále jen autobusy, tak budu muset čekat asi do března. Ale kdyby se přeci jen objevil jediný trolejbus na 27, tak to určitě někdo zvás hned vyfotí. :D

Linka 4 se asi plní proto, že má směr Pod Strání, tak to všechny hned trkne.
Moje stránky: http://mhdsimulatory.blog.cz/
Úterý, 05. února 2019 - 07:33:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 98
Registrován: 9-2009
A co ta linka 4 ve směru do centra? Na zastávce Palachova zastavuje u díry v plotu, nebo si lidé musí trolejbus stopovat?
Moje stránky: http://mhdsimulatory.blog.cz/
Kuba_j
Úterý, 05. února 2019 - 08:37:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4481
Registrován: 8-2005
Tam je provizorní zastávka ještě před křižovatkou před odbočovacím pruhem.

Dneska měly(ještě mají?) problémy s námrazou trolejbusy na lince 3, kolem půl 7 z Kuklen nic nejelo, dva trolejbusy odstavené u ZVU (od nádraží). Na ND co jsem viděl, tak 169, 115, asi 146 a dokonce také Perun.
Kuba_j
Úterý, 05. února 2019 - 09:15:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4482
Registrován: 8-2005
Problémy s námrazou jsou ještě pořád, ale ani na FB DP není žádná zmínka, takže lidé čekají a mrznou na zastávkách dokud náhodně nepřijede náhradní autobus místo toho, aby aspoň ti, co to mají blízko popošli k ZVU na 16, jako jsem to ráno nakonec udělal já.

Jinak na ND ještě 136 a 406, z trolejbusů jezdí na 3 asi jen parciál 34.
Úterý, 05. února 2019 - 13:34:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 99
Registrován: 9-2009
Kuba_j: Přesně o námraze jako problém v souvislosti s trolejbusy jsem se tu zmiňoval, ono je nakonec možná i lepší, že do jara budou jezdit na 27 autobusy.
Moje stránky: http://mhdsimulatory.blog.cz/
Kuba_j
Úterý, 05. února 2019 - 18:11:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4483
Registrován: 8-2005
Mulu: Tak největší problém je asi u linky 3 na trati do Plačic, která vede nezastavěným územím a zároveň je daleko poslední napájecí bod (pokud se nic nezměnilo).

I dnes jezdila linka 4 solidně obsazená [happy]. Ten takt je u ní super [ok].
Úterý, 05. února 2019 - 18:47:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 100
Registrován: 9-2009
Kuba_j: Aha, tak proč trolejbusy byly odstaveny u ZVU? A nezačaly se hromadit na tom málo nenapájeném úseku?
Moje stránky: http://mhdsimulatory.blog.cz/
Kuba_j
Úterý, 05. února 2019 - 20:40:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4484
Registrován: 8-2005
Mulu: to nevím, třeba nějaké byly ještě dál v Kuklenách či Plačicích. Na Twitter někdo dával dneska ráno tuhle fotku.
Úterý, 05. února 2019 - 22:10:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 101
Registrován: 9-2009
Na stránkách DP se to objevilo se zpožděním, že trolejbusy nejeli kvůli námraze, kdy se to tam objevilo netuším, upřímně lituji ty lidi, kteří stáli na zastávce v Kuklenách a nic nepřijelo. Kdyby alespoň něco na FB napsali, nedávno se na to tuším ptali, že by psali informace o aktuálních situacích. A kde nic tu nic.
Moje stránky: http://mhdsimulatory.blog.cz/
Diferák
Úterý, 05. února 2019 - 23:28:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 251
Registrován: 12-2012
Varianty prevence slintací 15Tr nebo projíždění námrazy 14Tr se nekonaly?
ŠKODA OSTROV s.r.o
Dolní Žďár 43
363 29 OSTROV
Česká Republika
Bull
Čtvrtek, 07. února 2019 - 20:14:19  
Neregistrovaný host
O víkendu budou jezdit na 27 trolejbusy
Čtvrtek, 07. února 2019 - 22:05:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3859
Registrován: 1-2010
Drobný nápad. Šla by linka 4 přetrasovat zadem, přes Adalbertinum, s tim ze by se použily parciální trolejbusy? O kolik by byla rychlejší cesta na konečnou Pod Strání než při současném vedení?
Tratě 020,021,022,030,031,032 a koridorová 010 jsou má srdeční záležitost [happy]

[vypravci] 163+Bdmtee+Bdmtee+Bdmtee[vypravci]

UPOZORŇUJEME cestující, zastávku Hradec Králové Kukleny vlak projíždí[masinka]
Čtvrtek, 07. února 2019 - 22:10:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 674
Registrován: 10-2011
No potom, co se seberou kloubáky z 27, by byl nerozum sebrat je i ze 4.
Kuba_j
Čtvrtek, 07. února 2019 - 23:02:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4487
Registrován: 8-2005
Adalbertinum: Jako kolem bývalého pivovaru? To by se nemuseli použít parciální trolejbusy, jen zpátky udělat odbočku Adal-Muzeum. Podle toho, že linka 16 jede z nádraží na zimák podle JŘ 8 minut ve špičce a linka 4 10 minut, tak by byl rozdíl 2 minuty.

Diferák: Obě jsou nepojízdné, letošní zimu se používá 30TrDG, ale bez ošetřování fridexem.
Pátek, 08. února 2019 - 07:01:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4405
Registrován: 8-2002
Na lince 27 dnes ev.č.33 na jednom z tůráků. (konkrétně 2712)
Kuba_j
Pátek, 08. února 2019 - 17:31:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4488
Registrován: 8-2005
[fotic] Trolejbus na lince 27
Pátek, 08. února 2019 - 18:28:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 102
Registrován: 9-2009
Kuba_j: Moc pěkné, jinak by mě zajímalo, proč jsou na poslední fotce u pivovaru klacky dole. [happy] Já jsem chtěl trolejbus zastihnout, ale nepovedlo se mi, tak to nechám na zítra, to snad budou jezdit trolejbusy celý den.
Moje stránky: http://mhdsimulatory.blog.cz/
Sobota, 09. února 2019 - 09:27:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8
Registrován: 7-2018
Protože byl nějaký problém s přehazováním výhybek
Sobota, 09. února 2019 - 10:38:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 982
Registrován: 10-2002
DP hledá fotografie, dokumenty a jiné materiály k historii MHD:

http://www.dpmhk.cz/articles/404/VYZVA_VSEM_FANOUSKUM_DOPRAVY_V_N ASEM_MESTE_POMOZTE_NAM_PRIPOMENOUT_HISTORII/
Sobota, 09. února 2019 - 14:33:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 103
Registrován: 9-2009
Tak jsem je dneska chytil 2 na jedné fotce u zimáku, troufám si tvrdit, že víc jich o víkendu ani nejezdí, nebo se pletu? [fotic]
Omluvte nižší kvalitu, foceno mobilem.
Moje stránky: http://mhdsimulatory.blog.cz/
Sobota, 09. února 2019 - 18:33:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5
Registrován: 9-2018
Ahoj, chtěl bych se vás zeptat. Poslední dobou mě začalo strašně bavit focení MHD tady v Hradci. Bohužel se celkem často setkávám s negativními reakcemi řidičů, kteří mi různě ukazují že je nemám fotit, zakrývají si obličej, podle odezírání z úst nadávají a včera mi jeden ukázal i takové to gesto I will kill you. Chci se tedy zeptat vás zkušenějších, zda je to něco zakázaného fotit MHD, nebo jak to případně fotit a nebo zda se setkáváte s podobnými reakcemi? Mě skutečně zajímá jen to vozidlo, často ani nepostřehnu kdo za tím volantem sedí, a je mi opravdu jedno kdo to je. Jejich jména stejně neznám a znát nechci a nepotřebuju. Předem díky za rady [wink]
Sobota, 09. února 2019 - 18:49:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4406
Registrován: 8-2002
Pro vlastní potřebu si můžete fotit vozidla na veřejně přístupných místech kde chcete a jak chcete, GDPR na tom nic nezměnilo, jak se někteří řidiči mylně domnívají. Hlavně ale zejména v přítmí a ve tmě foťte bez blesku. V lednu fotili nějací dva kluci u Terminálu v přítmí s bleskem a to bych nadával taky - když řidiči cvakne blesk do obličeje, na chvíli ho oslepí. Gesto zdvižený prostředníček je přes čáru.
Sobota, 09. února 2019 - 19:22:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1895
Registrován: 9-2007
tvs116 přesně toto jsem zde řešil na podzim.
Řekl bych, asi takhle, v Hradci se zřejmě moc nefotí, tak v tom hledají bůh ví co. Takže fotit a zvyknou si, že je to normální, jako jinde[proud].
Teď vážně, v Hradci je asi fakt největší procento z celé republiky těch, co mají až "nepřiměřené" reakce na focení. A úplně nejvíce snad řidičky !!!
Naopak musím říci, oproti tam těm a řidičkám je v Hradci i dost řidičů a to většinou těch starších, od pohledu profi, co kamarádsky mávnou !!! nebo je na nich vidět, že pozdravem kvitují, že se někdo o autobus, dopravu zajímá.
Určitě ne blesk, i chápu že může vadit, pokud někdo na konečné oblézá a fotí ze všech stran, ale já fotím vyloženě traťově, čímž neobtěžuji nikoho o přestávce a stejně.
Nezalekni se, příklad - jela jedna paní řidička s novým Urbanem, s někým se bavila, což by neměla, ok nejsem kontrola, je mi to jedno, ona o mě věděla, pokud jí to vadilo, mohla mu říci, stoupni si dál, někdo nás fotí. Ne naopak, ona toho dotyčného známého navedla, aby na mě ukazoval pěstičky, takže čeho tím docílila...., místo fotky, kde by ona nebyla ani k rozpoznání a v ničem by ji nemohla uškodit, mám fotku, jak má někoho nad sebou a ten tam ještě vyvádí....
Sobota, 09. února 2019 - 20:17:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6
Registrován: 9-2018
Díky za reakce. Určitě nepřestanu, baví mě to. Ale reakce řidičů i řidiček mi někdy přijdou fakt přehnaný. Bohužel jsem asi zatím měl smůlu, protože mi zatím mávli snad 2... Blesk nepoužívám a fotím taky traťově, vzhledem k těm jejich reakcím bych si je obtěžovat na konečný ani nedovolil.
Neděle, 10. února 2019 - 00:26:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 368
Registrován: 9-2013
Já nevím, co ti řidiči řeší, stejně je ve většině případů jejich obličej nezřetelný. Když pak fotky zveřejňuju a vidím, že obličej kohokoli je hodně dobře vidět, vždy jeho tvář raději rozmažu. Přeci jen chápu, že pro někoho může být nepříjemné, když se pak na internetu vidí.
Ovšem nic nemá nad loňský zážitek z Karlsruhe - chtěl jsem si odfotit Iveco Crossway na MHD, jeho řidič-imigrant ale v jednosměrce strhnul volant doleva a musel jsem na chodníku uskočit, aby mě nezajel. Pak ještě z otevřeného okénka nadával jak dlaždič... Přitom ze zahraničí mám vesměs pozitivní zkušenosti, většinou si mě nikdo nevšímá, a když, tak je z toho po nástupu příjemný rozhovor na celou cestu autobusem.
xxxxx
Neděle, 10. února 2019 - 19:59:56  
Neregistrovaný host
Doba práskání, udávání a donášení no... A specielně hradečáci jsou v tomhle na vrcholu žebříčku. Proto to někteří nevidí rádi. Mě si například fotil nějaký kry*l z Oreda jak stojím na THD a mám už být pět minut pryč. Ano, zastavil jsem tam na moment, protože sněžilo a všude byl bordel na silnicích, abych si dolil vodu do ostřikovačů, protože bych nerad, aby mi někde během další hodinové cesty došla a při té příležitosti jsem si dal "rychlý" cigáro a to byl kámen úrazu[biggrin] Jak si to můžu dovolit, kouřit a sedět na schodech (autobus je nízkopodlažní a klečel jsem u otevřeného kastlíku, protože SOR má ostřikovače uvnitř hned vedle dveří v palubní desce[crazy] ) když už mám po odjezdu, že? A jelikož jsem si k tomu musel posvítit, tak mi bylo vidět i do obličeje a protože jsem podle obličeje poznat, frajer to poslal už vedoucímu a tím pádem to šířil dál, můžu ho klidně zažalovat, což taky mám v úmyslu, pokud by došlo k tomu, že firma dostane pokutu, kterou následně předepisuje nám řidičům. Další den tam byl v ten samý čas bonzáček znova a byl tak strašně nenápadnej, že jsem měl sto chutí si za ním dojít... Takže se nedivte, já to chápu a i když mě to nikdy nevadilo, asi začnu být taky dost opatrný, protože člověk nikdy neví, jaký má ten dotyčný důvod, si fotit autobus i s řidičem.