Diskuse » Autobusy a trolejbusy » Tykadláci v Plzni » Archiv diskuse Tykadláci v Plzni do 19. 1. 2019 « předcházející | další »

Archiv diskuse Tykadláci v Plzni do 19. 1. 2019

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Úterý, 01. ledna 2019 - 18:57:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1302
Registrován: 1-2009
Ale je to překážka, která může způsobit kolizní situace a nějakou bouračku. A trolejbusy v zastávce jsem viděl ve špičce i 3 najednou. 15, kloubová 17 a 18. Možná by pomohlo pohrozit akcí typu celostátních pořadů v televizi - Černé ovce, Na vlastní oči apod.
Úterý, 01. ledna 2019 - 19:06:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18450
Registrován: 5-2002
Na botičku jsem nekoukal, ale včera jsem z dlouhé chvíle z konečné zavolal MP 156. Ihned mi řekli, že to jejich není, takto, že oni vozidla v zastávce MHD nikdy nezajišťují.

Mám pocit, že jsem kdysi auto v zastávce s botičkou MP viděl. Stálo přímo v zastávce u Mrakodrapu ve směru k nádraží, na úrovni označníku. A že to snad bylo nějaké auto s ne-českou SPZ.

P.S.: Zkuste to poslat jako námět na Krimi-Plzeň [happy] Ať zapátrají, kde se tam to auto vzalo a kdy zmizí [wink]

Možná by pomohlo pohrozit akcí typu celostátních pořadů v televizi - Černé ovce, Na vlastní oči apod.

Výhružky tohohle typu jsou natolik rozšířené, že se jim každý vysměje. Tohle může zajímat maximálně tak nějaký regionální "Plzeňský drbník".
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Úterý, 01. ledna 2019 - 19:34:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 620
Registrován: 11-2004
Já jsem zase osobně viděl před časem menší dodávku zajištěnou botičkou po pravé straně hned za křižovatkou Tylova x Husovo Náměstí (což tedy sice není zastávka MHD), kde je zákaz zastavení, neboť zde odbočují trolejbusy linky 11, ale i některé autobusy. Také vyloženě překážela provozu. A bylo to v denní době. O situaci ve večerních a nočních hodinách raději nemluvit... Odtah MP totiž ve večerních a nočních hodinách nefunguje. V minulém týdnu jsem na toto téma vznesl dotaz v pořadu Českého rozhlasu Plzeň Co vás zajímá, kde byla hostem diskusního pořadu nějaká významná osoba MP Policie Plzeň (asi zástupkyně velitele pro dopravu). Vykoktala pouze, že po 19. hodině odtah skutečně nefunguje s ohledem na sníženou viditelnost a problémy při zajištění záznamu videokamerou. Přišlo mi to dost směšné, protože v zimním období je tma už po 16. hodině...
Pavel2
Středa, 02. ledna 2019 - 09:01:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16683
Registrován: 8-2002
pravda je taková, že zaměstnanci odtahovky MP/SVSmP jsou líný a nechce se jim dělat. o tom si štěbetají vrabci na plzeňských střechách. co na to říct když se dozvíte, že za pracovní směnu víc než 5 nebo 6 aut jedním autem neodtáhnou. a odtahovky jsou dvě, pracujou skutečně do 19 hodin. ale občas je třeba i hokej a jak to v okolí zimáku v době zápasu vypadá asi nemusím vysvětlovat.

ale z5 k superbu - bylo by dobrý se spojit s tou obvodní služebnou PČR, aby řekli co a jak.

edit: rozkliknul jsem odkaz výše na plzni.to:
Kontaktní centrum - 31.12.2018
- vyjádření MP, Dopravní skupina: Na výše uvedené vozidlo byl nasazen technický prostředek k zabránění odjezdu vozidla policií ČR. Další úkony jsou plně v kompetenci PČR.


a mají vyřešeno zelenou značkou [crazy][biggrin]

(Příspěvek byl editován uživatelem pavel2.)
Středa, 02. ledna 2019 - 09:35:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2652
Registrován: 2-2005
ad Jrjk:
ale včera jsem z dlouhé chvíle z konečné zavolal MP 156. Ihned mi řekli, že to jejich není, takto, že oni vozidla v zastávce MHD nikdy nezajišťují. A doporučili zavolat PČR 158. Ale tam to také nebylo dobře... prý se má dispečer PMDP obrátit na obvodní služebnu, pod kterou to patří. Dál už jsem neměl náladu se s tím zabývat...

Odtah MP totiž ve večerních a nočních hodinách nefunguje. V minulém týdnu jsem na toto téma vznesl dotaz v pořadu Českého rozhlasu Plzeň Co vás zajímá, kde byla hostem diskusního pořadu nějaká významná osoba MP Policie Plzeň (asi zástupkyně velitele pro dopravu). Vykoktala pouze, že po 19. hodině odtah skutečně nefunguje s ohledem na sníženou viditelnost a problémy při zajištění záznamu videokamerou. Přišlo mi to dost směšné, protože v zimním období je tma už po 16. hodině...

Byla doba, že jsem psal i primátorovi [lol][lol][lol][lol]

Ale už nepíšu, nevšímám si toho, už se toho nezůčastňuji, na kolejích mám svatý klid [wink][wink][wink][wink]

Ale kdybych jezdil s MHD, pokaždé bych pěkně zastavil čumákem MHD pěkně vedle auta, ucpal bych to tam alespoň na 90 vteřin [biggrin][rofl][biggrin][rofl][biggrin][rofl]

Je to boj s větrnými mlýny a člověk si ničí vlastní zdraví. a ten kriplysmus dnešní doby nám přece za to nestojí. [wink][wink][wink]

A zcela jistě by nám Martin_l vysvětlil, že je vlastně všechno v pořádku, auto má splňující vlečné křivky a trolejbus ho v pohodě objede.

Vemte si, v jakém stavu je Wilsonův most na Americké? Děje se něco? Vadí to někomu? letos je to 5 let od rekonstrukce, záruka na stavbu je právě 5 let [biggrin][biggrin][biggrin]
O co se vsadíme, že ho letos nepředláždí??? Schválně, předláždí - opraví v záruce nebo to nechají vyšumět do vytracena a opraví se to až napřesrok, za městské peníze, aby soukromé spřátelené firmě nevznikla škoda? [proud][proud][proud][proud]
Věnoval jsem se tomu přes dva roky a stejně si Vámi vytřou [zadnice].
Pavel2
Středa, 02. ledna 2019 - 11:28:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16684
Registrován: 8-2002
libor_hh:
trochu tě uklidním, všechno není tak v háji jak to vypadá [happy]

předláždění mostu se v létě 2018 nestihlo, a nestihla se kvůli tomu ani dočasně na zkoušku do konce roku 2018 zavřít Americká pro IAD. dozvěděl jsem se, že stavební firma udělala chybu v podkladních vrstvách vozovky, myslím že došlo k tomu, že tam měly být propustný vrstvy, ale oni tam dali lepší materiál přes kterej voda nemůže protéct, takže to pak dělá neplechu a vozovka se vlní. ale nejsem stavař a už si to nepamatuju přesně, tudíž mě může někdo opravit/doplnit.

moje poslední informace z podzimu praví, že předláždění má proběhnout na jaře 2019, město se nakonec nějak dohodlo s firmou a bude se to zřejmě řešit formou záruční opravy, tj. pro město zadarmo.

možná že i ten tvůj dlouhodobej tlak na úřední místa přispěl k tomu, že si uvědomili, že problém skutečně existuje a bylo by dobrý ho nějak uspokojivě vyřešit. ale asi to není jednoduchý ani technicky, natož právně a tak to prostě trvá hodně dlouho.

cokoli zmrvit je vlastně snadný, ale chybu v rozumným čase, kvalitě a ceně napravit je daleko složitější.

někdo by se mohl opřít do toho zadláždění tram kolejí U Zvonu [wink]
to je skutečně plzeňskej unikát.
Středa, 02. ledna 2019 - 18:39:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1303
Registrován: 1-2009
Paní z MP zjevně není znalkyně zeměpisu, takže pro upřesnění: na severní polokouli čím víc na sever, tím delší jsou letní dny a kratší zimní dny než na rovníku. Třeba v Norilsku či Archangelsku by paní asi v zimě žádné odtahy nedělala, protože je tam 2 měsíce dlouhá polární noc, kdy slunko vůbec nevyjde nad obzor. V o něco jižnějším Archangelsku či islandském Reykjavíku je světlo jen mezi 10. - 14. hodinou. V našich končinách je vidět v zimě od 8 do 16 a v létě od 5 do 21.30, hodin (plus mínus). Takže povídání o 19. hodině jsou účelové. To na rovníku je den a noc plus mínus stejně dlouhá 12 hodin, tam by s těmi odtahy musela přestat v 18 hodin (Singapur, brazilský Manaus atd.).
Pavel2
Středa, 02. ledna 2019 - 20:15:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16685
Registrován: 8-2002
třeba se MP poučí a přikoupí si k tomu záznamovýmu zařízení pořádný světlo, aby to byli schopní natočit i potmě. to je furt jak u blbejch na dvorku [crazy]
žvásty a výmluvy. prostě nechtějí odtahovat.
Čtvrtek, 03. ledna 2019 - 13:25:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6822
Registrován: 5-2002
Předláždění mostu se v létě 2018 nestihlo, a nestihla se kvůli tomu ani dočasně na zkoušku do konce roku 2018 zavřít Americká pro IAD. dozvěděl jsem se, že stavební firma udělala chybu v podkladních vrstvách vozovky, myslím že došlo k tomu, že tam měly být propustný vrstvy, ale oni tam dali lepší materiál přes kterej voda nemůže protéct, takže to pak dělá neplechu a vozovka se vlní. ale nejsem stavař a už si to nepamatuju přesně, tudíž mě může někdo opravit/doplnit.

No mě hlavně přijde logický že tam teď celou zimu bude téct voda do konstrukce mostu, to co je tam na povrchu je už mnohem horší stav než byl před rekonstrukcí... Na té vzorové osmině co se zkušebně opravila to trochu jde.

U Zvonu no comment, tam to taky zima vylepší... Obecně nějaké levné špatně opracované kostky s velkou spárou jsou blbě samy o sobě, k tomu poklad přes nějaký štěrk na pražce je celkově špatný postup... Ale aspoň se zjistilo kudy ne. [proud]
Čtvrtek, 03. ledna 2019 - 16:24:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2653
Registrován: 2-2005
Děkujem soudruhům z SVS, že se tak vzorně stará o úklid zastávek. Že nebudou posypaný zastávky v Bušovicích, bych pochopil, ale v centru města? Hlavně, že v kanceláři je teplíčko, ranní káva, vánoční cukroví zcela jistě chutná [proud]
Čtvrtek, 03. ledna 2019 - 17:34:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3383
Registrován: 5-2002
Libore, tam je přece soli, až to monitor žere...nebo špatně vidím...?
Čtvrtek, 03. ledna 2019 - 18:21:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1304
Registrován: 1-2009
Na protější zastávce ještě horší a vůbec nejhorší to bylo od zastávky někam na úroveň podchodu, souvislá ledová plocha, ještě před polednem by se tam člověk přizabil i v botách s traktorovým vzorem. Soli je tam míň než na chodníku v Singapuru.

Policie by měla přestat vymýšlet výmluvy proč to nejde a konečně udělat něco pro to, aby to šlo.
Čtvrtek, 03. ledna 2019 - 22:29:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2654
Registrován: 2-2005
Pavel_R:
Libore, tam je přece soli, až to monitor žere...nebo špatně vidím...?
Sůl? Řekl jsi sůl? [lol][biggrin][lol]

Jsem raději nechal ujet 16 s 11, neb riskovat rychlejším krokem zlomeninu po pracovní době jsem nehodlal. ono marodit za nějakých mrzkých 13 čistýho žádná láce. A pochybuji, že by mě darmožrouti z SVS dopláceli nemocenskou do výše mé mzdy. [vypravci]
Pavel2
Čtvrtek, 03. ledna 2019 - 23:58:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16686
Registrován: 8-2002
co se tedy plzeňských silnic týče, zimní údržbu už nedělá VHS sedící vedle Depa 2015 v Presslovce, ale Saferoad ze Sulkova, vysoutěžili si zakázku. jestli to všechno stačí obsloužit vlastní technikou nebo si na to najímají nějaký Suptely, zahradníky a další soukromníky nemám tušení, zas tak často ty sypače nepotkávám [happy]
viz web SVS, odstavec Zimní údržba komunikací.

ošetření chodníků je v kompetenci příslušných ÚMO, v případě Šumavský by to mělo být ÚMO3.
Pátek, 04. ledna 2019 - 10:17:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2655
Registrován: 2-2005
co se tedy plzeňských silnic týče, zimní údržbu už nedělá VHS sedící vedle Depa 2015 v Presslovce, ale Saferoad ze Sulkova, vysoutěžili si zakázku. jestli to všechno stačí obsloužit vlastní technikou nebo si na to najímají nějaký Suptely, zahradníky a další soukromníky nemám tušení, zas tak často ty sypače nepotkávám [happy]
viz web SVS, odstavec Zimní údržba komunikací.


Hlavně klid, brzy přijde jarní oteplení a zase bude fajn.
Ranní kafíčko na SVS, na ÚMu chutná, povánoční pohodička, pche, nějaká údržba něčeho [lol]
Pátek, 04. ledna 2019 - 10:50:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6823
Registrován: 5-2002
Oni na to používají lidi přidelený na veřejně prospěšný práce, a pokud se těm nechce a úředníkům taky ne, tak je prostě ledovka všude. Loni to takhle bylo několik dnů všude na Bolevci / Košutce ( prostě ta paneláková čtvrť nahoře [proud] )

Máme v práci dočasně jednu novou kolegyni někde od Frankfurtu a ta se hodně divila - že u nich jsou všechny chodníky čistý, a i tak když tam někdo spadne tak se jde hojit na městě že to bylo uklizený blbě, a to mu třeba půl roku kompenzuje pracovní neschopnost. Tyhle extrémy možná nemusím, ale aby bylo celý město pokrytý ledem, včetně zastávek kde se dá spadnout pod trolejbus, to je opravdu děs... Hlavně že nás může úřad šikanovat za kdejakou píčovinu, ale jejich povinosti jsou tak nějak nepovinný, prostě v lednu sníh a led, asi ho nikdo nečekal... [angry]

Snad se někdy z tohohle byrokratistánu zase dostaneme.
Pátek, 04. ledna 2019 - 12:21:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18452
Registrován: 5-2002
Pokud jde o to auto u Jižního:

Telefonickým dotazem u PČR bylo zjištěno, že dnes o tom mluvili na poradě a že auto bude v dohledné době odtaženo. Co je dohledná doba, nám neřekli.

Asi třicet vteřin po telefonátu přišel mail od J.K. z DP, že auto už je odtaženo.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Pátek, 04. ledna 2019 - 17:42:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3393
Registrován: 5-2002
Asi mu došel dech...[wink]
Pavel2
Pátek, 04. ledna 2019 - 19:33:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16687
Registrován: 8-2002
344? rok až 1999? ten žigulík dost klame [happy]
osoňáckou Tatru pamatuju, měla dost podobnou nástavbu jak ta PMDP, která je dnes u Bammer Trade. je i možný že v Osoně vyrobili jen dvě tyhle speciální odtahovky na T815 6x6 tahač.
Pátek, 04. ledna 2019 - 23:58:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3394
Registrován: 5-2002
Je to rok 1999 [ok]
Pavel2
Sobota, 05. ledna 2019 - 02:08:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16690
Registrován: 8-2002
vyčetl jsem to ze seznamu-autobusů [lol]
Sobota, 05. ledna 2019 - 05:01:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18453
Registrován: 5-2002
7P7 3115 - 607
7P7 3116 - 606
7P7 3117 - 605

A ten prostřední asi před pěti minutami odjel ven z vozovny. Jestli jsem dobře viděl, tak 41.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Malý_fotograf
Sobota, 05. ledna 2019 - 11:39:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6797
Registrován: 5-2002
Plzeňská firma SUPTel dostala zakázku na instalaci kamer do 181 vozidel MHD. Vzhledem k tomu, že se v článku píše o vybavení jednoho vozu pěti až osmi kamerami (pět na 12 metrový bus mi přijde hodně), počítá se s jednou kamerou do čela vozidla?
Na každou svini se někde vaří voda. I na mě.
Sobota, 05. ledna 2019 - 12:07:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18454
Registrován: 5-2002
606 41/1
607 30/7

počítá se s jednou kamerou do čela vozidla?

Ale Plho, tam přece již u mnoha vozidel kamery jsou! Jsou bílé a montují se odspoda na čelní displej. Viděl jsem to v SORkách i v Solarisech. A na školení řidičů nám už promítali záběry na téma "měli jsme nehodu, bylo to tvrzení proti tvrzení a záznam ukázal, že řidič DP za to nemohl". Dokonce už byly i případy, kdy záznamy chtěla policie kvůli vyšetřování násilné trestné činnosti ("Něco se dělo a zrovna jela kolem tramvaj.")
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Sobota, 05. ledna 2019 - 12:17:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18455
Registrován: 5-2002
https://seznam-autobusu.cz/dokumentacka/209598?operatorId=71#phot o

Koukni na displej pod písmena TĚ

https://seznam-autobusu.cz/dokumentacka/209597?operatorId=71#phot o

A tady pod číslem 13
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Malý_fotograf
Sobota, 05. ledna 2019 - 12:34:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6798
Registrován: 5-2002
Martin_j: Vida, věděl jsem jen o INkách. Málo si všímám.
Na každou svini se někde vaří voda. I na mě.
kv
Sobota, 05. ledna 2019 - 12:47:20  
Neregistrovaný host
Martin_j:

Malá oprava ve výpravě: 606: 41/3
Pavel2
Sobota, 05. ledna 2019 - 12:48:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16692
Registrován: 8-2002
jsem docela zvědavej jestli to školní mládež umravní a ubude tagů lihovýma fixama a poškrábaných oken. to úložiště bude mít asi docela gigantickou kapacitu. 20 až 30 dní skladovat záznam ze 181 kamer, to je slušný diskový pole. jeho hodnota bude tvořit podstatnou část ceny celýho řešení.
Sobota, 05. ledna 2019 - 15:48:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18456
Registrován: 5-2002
kv: Díky za upřesnění, pořadí jsem jen tipoval podle času odjezdu z vozovny.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Neděle, 06. ledna 2019 - 00:27:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2152
Registrován: 12-2008
Pavel2: Ještě existuje tato Tatra 815 původem z Chrudimi, nyní ve vlastnictví Vojty Sadílka.

Vladimír_b
Neděle, 06. ledna 2019 - 17:59:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2764
Registrován: 6-2008
Ahoj, prý náš dp kupuje koníka Scania (tahač), tak rozbijte prasátka stovka půjde do světa a možná i s návěsem...
Pavel2
Pondělí, 07. ledna 2019 - 00:14:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16696
Registrován: 8-2002
fotka T815 - asi se zajímavou historií, původně vojenská.

vladimír: že_by? [happy]

napadlo mě, že třeba Ferona chce nahradit Atego nebo mu pořídit bratříčka. nebo?
uživatel v obraze
Pondělí, 07. ledna 2019 - 14:03:18  
Neregistrovaný host
Mám dotaz na zdejší trolejbusové odporníky. Nevíte, od kterého čísla měly trolejbusy 21 Tr elektrický pohon dveří místo vzduchového? Mám dojem, že od vozů vyrobených v roce 2002, což by odpovídalo od vozu 487. Je to tak?[wink]
VH
Pondělí, 07. ledna 2019 - 15:14:42  
Neregistrovaný host
uživatel v obraze: Mám za to, že v Plzni to byly až vozy z roku 2003. Dá se to poznat na fotkách podle ovladače nouzového otevírání dveří vpravo od prostředních dveří. U vzduchových pohonů měl kulatý tvar a u elektrických obdélníkový. Vozy vyrobené před rokem 2000 tam žádné nouzové otevírání ani neměly, ale ty všechny měly vzduchový pohon. Od roku 2003 už měly určitě všechny vyrobené 21Tr a 22Tr elektrické pohony, ale první takové vozy už se dělaly od roku 2001. Třeba u nás v Brně je kromě těch vyrobených od roku 2003 mají i 3035 z roku 2001 a 3040-3043 z roku 2002.
Tbus_21Tr
Pondělí, 07. ledna 2019 - 21:39:30  
Neregistrovaný host
Elektrické dveře na 21Tr:
Tato úprava se v Plzni týkala opravdu jen vozů, vyrobených v letech 2003 (ev. č. 492 - 495) a 2004 (ev. č. 496).
Vozy ze všech předchozích dodávek, tj. ev. č. 479 - 491, měly dveřní pohon klasický pneumatický.[wink]
Breník J.
Úterý, 08. ledna 2019 - 04:46:34  
Neregistrovaný host
Elektrický pohon dveří měly opravdu až vozy č. 492 až 495 a 496 /viz předchozí příspěvek/. U předchozích vozů po stisknutí tlačítka poptávkového otevírání dveří trvalo delší dobu, než se dveře otevřely /delší prodleva/. U vozů elektricky ovládaných (od č. 492 výše) se dveře otevřely ihned.
Vladimír_b
Úterý, 08. ledna 2019 - 12:05:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2765
Registrován: 6-2008
Elektrické dveře na 21Tr byl opravdu špatný nápad, protože se jednoduše rozlaďovaly, celopaticky nedovřou a po*er se. Leč některé vz dokázaly s pootevřenými i jezdit. [proud] Akorát krapítek táhlo do vozu, hlavně v zimě. Štelování myslím závitovou tyčí, ale i když byly obě matky utaženy pomálu rórou, tak začas se to zase rozje(ba)lo... A nejhorší to bylo dát dohromady po výměně křídla, rep. obou. [smrt]
Breník J.
Středa, 09. ledna 2019 - 01:47:15  
Neregistrovaný host
V úterý odpoledne jsem si otestoval dva nové kloubové autobusy SU18 IV č. 605 na lince 41 a č. 607 na lince 30. Proti dveřím v předním článku jsou dva oddělené prostory pro vozíčkáře nebo kočárky a jinak několik sedaček na podestách tedy celkem nevhodný prostor pro hendikepované. Proti druhým dveřím za kloubem jsou dvě podélná sklápěcí sedadla a některá sedadla bez podest či na podestách. Proti zadním dveřím je pak zúžená podlaha před motorovou částí. Nejvíce mně vyhovuje právě prostor se sklápěčkami. Zajímavé je množství tlačítek na svislých nerezových tyčích po celém voze včetně u dveří, která se po stisknutí rozsvítí červeně. Všechna jsou označena STOP a vůz už nemá žádná tlačítka DVEŘE se zeleným osvětlením, jako bývala u dřívějších vozidel Sedačky mají čalouněný potah tmavší barvy.
Vladimír_b
Středa, 09. ledna 2019 - 08:43:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2766
Registrován: 6-2008
P2: dobrý úlovek[pozor] Je to zvláštní, dp nakupuje nová auta za miliony, jejichž využití a vyplacení se je diskutabilní a třeba bt jsou evidentně chudí příbuzní co na nic nemají a stále se drncají plečkami jako odkaz - jé ono už mu bylo dvacet [lol]

Celopaticky - by bylo ekonomicky výhodnější udržovat staré Liazky, kort když je potřebuji asi 3x do roka, nejmenovaná firma - obrat astronomický a v dopravě má T815 AD28, T148 AD20, stovková souprava s návěsem, T815 předTerrnové, stádo M25... První tři mají opravdu sporé využití, sotva párkrát do měsíce - jestli vůbec a dp si koupí nový autojeřáb, novou soupravu a bude jim na to akorát sedat prach... To už mohli koupit nižší návěs a vozit si [tramvaj]do dílen za režiji a né za miliony ročně vnějšími zdroji...

Kdyby mělo dp vlastní odtahovku, tak se ta Scania dá použít na ní a občas by si jen odskočila k návěsu...

(Příspěvek byl editován uživatelem Vladimír_B.)
Pavel2
Středa, 09. ledna 2019 - 11:24:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16710
Registrován: 8-2002
vladimír:
využití náklaďáků co do účelu ani frekvence používání neznám. ale vypadá to že ta Scania bude nejsockovatější řada tahačů co je k dispozici - myslím že je na předku nápis G410. oproti Líze z roku řekněme 1986 to bude každopádně raketa. zase třeba návěs by jistě nemusel být Schwarzmüller, ale stačil by levnější polskej Wielton atp. ale asi se to vysoutěžilo a podmínky ani ceny neznáme.

co je jasný, i když auto bude zaprášený v koutě vozovny, musí se měnit olej, občas koupit pneu atp., prostě servisní náklady budou taky úplně jinde, protože se to nebude servisovat ve vozovně, že.

myšlenka s nízkým návěsem je jistě zajímavá, ale třeba by to zas musel být nějakej prodlužovací speciál. a taky pokud ta souprava 15 dní z 20 pracovních v měsíci stojí, jistě by se pro ní dalo hledat i jiný využití. nedávno jsem rozkliknul reklamu: http://www.slemr-rent.cz/pujcovna-techniky/
měsíční pronájem koně 45.000 + plachtovej návěs 16.000 a ještě je potřeba řidič.
Čtvrtek, 10. ledna 2019 - 14:59:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3506
Registrován: 5-2002
Jezdí nám tu po městě modrý zkušební elektrobus Urbino 12 electric. Již začátkem týdne jsem ho viděl v noci na Slovanech a dnes jsem jej potkal dopoledne v Bolevci. Na dveřích má cedule nenastupujte, zkušební jízda a jel zřejmě trasu třicítky. Za čelním sklem je cedule Trutnov 02.

Plzeňské tramvaje - aktuální zajímavosti z provozu již od roku 2000 na internetu a později také na Facebooku
Tramvajové provozy - fotografie z různých měst včetně zahraničí
Pavel2
Čtvrtek, 10. ledna 2019 - 20:04:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16715
Registrován: 8-2002
zelenou F značku, tj. je to vozidlo skutečně v testech, ještě neschválený pro provoz na českých silnicích.
Čtvrtek, 10. ledna 2019 - 20:41:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 139
Registrován: 5-2009
Jedná se o jeden z čtveřice nových elektrobusů Škoda 26 BB pro Trutnov. V Trutovně měly podle původních plánů jezdit od září/října 2018...
Pavel2
Pátek, 11. ledna 2019 - 18:38:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16718
Registrován: 8-2002

včera taky sněžilo, ale bylo nad nulou. před objektiv se mi připletl novej Solaris.
Pátek, 11. ledna 2019 - 18:39:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3507
Registrován: 5-2002
Tady článek na také jedno zdejší oblíbené téma: Wilsonův most se bude zase opravovat, osobní auta se na něj možná nevrátí
Plzeňské tramvaje - aktuální zajímavosti z provozu již od roku 2000 na internetu a později také na Facebooku
Tramvajové provozy - fotografie z různých měst včetně zahraničí
Pavel2
Sobota, 12. ledna 2019 - 02:05:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16719
Registrován: 8-2002
tak z jara jsou mávnutím kouzelnýho proutku letní prázdniny, jelikož najednou a) nebude záruční oprava, b) nemáme peníze.
komedie ještě není u konce [ko]

info z úst Šindeláře je směs polopravd a lží.
1. -asi největší problém je v místě přechodu z asfaltu na dlážděnou část
-kupodivu, kdo by to byl řekl. ale tam jak na potvoru žádnej problém nenastal.

2. vzrostla zátěž vozovky, protože se rozšířily chodníky, zúžila se silnice, takže tlak na ni je výrazně větší
-to ale platí pouze pro směr od nádraží k Práci. to se asi před zúžením vozovky nečekalo, že tlak na povrch vozovky výrazně vzroste, když se 100% MHD nažene do jedný stopy [crazy]
ve směru od Práce k nádraží se zátěž nezměnila a kostky se tam zvlnily taky.

závěr:
-problémy s vozovkou zřejmě nejsou důsledkem pochybení stavební firmy
-"rekonstrukce byla provedená podle projektu a byla udělaná dobře."

takže co? takže je na vině projektant[pozor]
nebo nám snad chce magoš sdělit, že operace skončila úspěšně, pacient zemřel?
co je to do háje za kocourkoff? [angry]

vyhnání IAD je další téma, možná se k němu ještě vrátíme.
Úterý, 15. ledna 2019 - 09:44:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3509
Registrován: 5-2002
Zdravím,
na termín plánované schůzky přátel MHD - Tram-Bus-Clubu, tedy 22. 1. 2018 se vloudila beseda o nové vozovně na Slovanech, viz. zmínka dole:
http://www.pmdp.cz/o-nas/aktualne/doc/nove-terminy-nocnich-prohli dek-vozovny-slovany-2519/newsitem.htm

Přednáška má zajímavé téma a mnozí se na ni určitě chystáte, tedy se tam možná uvidíme. Schůzka T-B-C se tak posouvá o týden později, tedy na úterý 29. 1. 2018 od 17:00 ve vozovně Slovany.
Plzeňské tramvaje - aktuální zajímavosti z provozu již od roku 2000 na internetu a později také na Facebooku
Tramvajové provozy - fotografie z různých měst včetně zahraničí
Úterý, 15. ledna 2019 - 13:13:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 246
Registrován: 3-2005
ad P2:
jen trochu málo k mostu:
info z úst Šindeláře je směs polopravd a lží.
1. -asi největší problém je v místě přechodu z asfaltu na dlážděnou část
-kupodivu, kdo by to byl řekl. ale tam jak na potvoru žádnej problém nenastal.


pan Šindelář, co k tomu říct? Šedá eminence na magistrátu, co tahá za nitky? Kolik volebních období tam Šindelář škodí?

2. vzrostla zátěž vozovky, protože se rozšířily chodníky, zúžila se silnice, takže tlak na ni je výrazně větší
-to ale platí pouze pro směr od nádraží k Práci. to se asi před zúžením vozovky nečekalo, že tlak na povrch vozovky výrazně vzroste, když se 100% MHD nažene do jedný stopy [crazy]
ve směru od Práce k nádraží se zátěž nezměnila a kostky se tam zvlnily taky.


Dnešní karma a zaklínadlo - těžká MHD všeobecně, máme dobrý důvod to na něco svést. Oni dříve nákladní auta a MHD , váhové rozdíly nebudou až tak markantní. asi nejezdily. Prostě lež jako věž,aneb 1000x opakovaná lež se stane pravdou, jako v případě vozovny Cukrovarská, která ohrožovala pracovníky DP na životě, dnes vzkvétající soukromo - městká organizace přející fetkám. Teď to můžeme pozorovat v případě vozovny Slovany. Těžké tramvaje, bla,bla,bla, to by bylo, aby se nová hala nepostavila.

takže co? takže je na vině projektant[pozor]
nebo nám snad chce magoš sdělit, že operace skončila úspěšně, pacient zemřel?
co je to do háje za kocourkoff?


Máš chuť jít do sporu s městem? Vše se dalo očekávat, že se v tichosti nechá propadnout pětiletá záruční doba povrchu mostu a pak se to opraví za městské peníze. V tomto případě NĚCO smrdí od začátku, jen se to nedozvíme. Lidově řečeno, někdo z města něco pokakal. Projektant? Nebo stavební firma je napojená na město, rodinné vazby? Kdo ví?
Ale zcela se to netváří transparentně.
Martinmarilynmanson
Pátek, 18. ledna 2019 - 08:09:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10800
Registrován: 12-2007
Dnes Anglické nábřeží nehoda Citelis 517 a auto, ale asi nic vážného...
Be clever - use public transport!
Pavel2
Pátek, 18. ledna 2019 - 10:30:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16738
Registrován: 8-2002
MMM:
dnešní ráno v Plzni bylo docela napínavý, ťukanců hromada...
https://www.krimi-plzen.cz/a/pres-tricet-dopravnich-nehod-a-pozar -skleneneho-pekla/

u nás na Těšínský trvalo sypači asi hodinu a půl od začátku prvního sněžení, než dorazil. mezítím se do kopečka šplhaly postupně dvě 27 Tr pod drátama. nevím jestli je to jen tím typem vozu a poháněnou poslední nápravou, ale jezdily i ostatní trolejbusy, včetně kloubáků, vesměs zaseklej vůz objely na agregát. tihle dva se asi málo rozjeli a pak byli namydlený. nebo je v trolejbusu taky tlačítko na zap/vyp kontrolu prokluzu?

snad poslední poznámka k mostu na Americký:
to, že někdo něco podělal už je nabeton. chyby konkrétních lidí a míra jejich zavinění ale zůstane navždycky pro veřejnost záhadou, tyhle věci magistrátní zdi nikdy neopustí. zato v mlžení a zatloukání byli místní politici vždycky machři.
Pátek, 18. ledna 2019 - 11:34:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5690
Registrován: 6-2005
Pavel2: ale sypači zmírňují následky, ve stanovené době po skončení situace, tak bych moc nenadával. Co když někde uvízl kvůli někomu jinému.
Makrelu neumeješ.
Pátek, 18. ledna 2019 - 14:33:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 621
Registrován: 11-2004
Dnešní ráno na Doudlevecké:


Taky se trolejbus nemohl vydrápat do kopečka... A v Černicích to byla také lahůdka, ale jak je vidět z další fotky, cyklista si s ledem hlavu nelámal a rozpálil to pěkně z kopce dolů...
Pavel2
Pátek, 18. ledna 2019 - 14:53:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16739
Registrován: 8-2002
9 Tr + jrjk:
zatím ještě nenadávám, to bys poznal [wink]

v Česku-Plesku sypače vyjíždějí až když se někde něco nedá projet. něco posypat preventivně? kdo to kdy viděl... to by asi člověk musel bydlet naproti jejich základně, aby mohl zodpovědně prohlásit, že ráno před čtvrtou hodinou nevyjždějí.

zrcadlo u Kufneráku parádní. ještě se pak někdo diví že skokově rostou počty nehod? jak mám na tomhle povrchu přizpůsobit jízdu stavu a povaze vozovky? zastavit a počkat dvě hodiny na sypač?

ve Staniční ulici v kopečku k Těšínský se potkaly dva osobáky, zabíraly asi třičtvrtě šířky vozovky. přesto se našli asi tři kaskadéři, kteří je v tom zledovatělým zasněženým svahu objížděli a museli přitom vyskočit na obrubník. nechápu. rázem tam mohli být tři blbci v sobě.

pak je druhá sorta "řidičů", a jakmile je silnice bílá, taxe křečovitě chytnou volantu a jedou 20 km/h, přestože by mohli v klidu jet 50-60. samozřejmě je nutný jet obezřetně, sledovat chování auta, nedělat prudký pohyby, nechávat si daleko větší odstupy atd. atp.
Pátek, 18. ledna 2019 - 15:15:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 622
Registrován: 11-2004
Ještě jedna fotka z dnešního rána - tentokráte z Belánky. Zde několik osobáků nezvládlo celkem mírný kopec a zablokovaly tak ulici U Trati. Že by letní pneumatiky?
Pátek, 18. ledna 2019 - 15:29:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5492
Registrován: 2-2005
jak mám na tomhle povrchu přizpůsobit jízdu stavu a povaze vozovky? zastavit a počkat dvě hodiny na sypač?

No jistě, jak jinak bys to chtěl řešit? Pokud vyhodnotím, že je vozovka nesjízdná, tak prostě nejedu. Hotovo.
MHD je pro lidi ! ! !
Pátek, 18. ledna 2019 - 18:17:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2657
Registrován: 2-2005
Dnes mezi sedmou a osmou hodinou okolo Plzně + D5 prosoleno, uklizeno, jen v Plzni kolaps na ujetém poprašku sněhu. ( po příjezdu od Budějovic jsem potkával průběžně sypače na silnici ) .Každý rokv Plzni naprosto stejný scénář. Čechurov stál, tak jsem se otočil a jel na Doubravku přes D5 do Ejpovic a dál ke hřbitovu. Proč je problém léta letoucí se zimní údržbou jen v Plzni???? [lol]
Asi musí napřed začít sněžit, po hodině někomu dojde, že nepřestane a tak začně s obvoláváním dotyčných řidičů sypačů, aby vylezli z domácích pelíšků a přišli do práce. Jinak si to neumím vysvětlit.
Na autobusech dnes ráno ,, jen ,, sedm nehod. Řidiči se bojí postihů a tak jedou za každou cenu. Jejich boj, já už bych dneska prostě nejel. Co rozbiješ, to zaplatíš.[pozor]
asi bych mohl volně navázat na P2:
snad poslední poznámka k mostu na Americký:
to, že někdo něco podělal už je nabeton. chyby konkrétních lidí a míra jejich zavinění ale zůstane navždycky pro veřejnost záhadou, tyhle věci magistrátní zdi nikdy neopustí. zato v mlžení a zatloukání byli místní politici vždycky machři.


a proto už k volbám nechodím, o jakoukoliv politiku a dění ve městě, kraji, státě se nestarám. A ulevilo se mi. [wink]
p.s. jen mi nepiště, že volit musím, měl bych, že to mám šanci změnit [proud][proud][proud]
musím jen umřít.[andel]
Martinmarilynmanson
Pátek, 18. ledna 2019 - 18:32:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10801
Registrován: 12-2007
No já nevím, jel jsem ráno před sedmou přes celé město a nebylo to hrozný, s výjimkou Těšínký, to bylo zrcadlo - musí se jezdit pomaleji holt. Což ne každej ve svý plechový krabičce chápe, a pak se diví. Profesionálních řidičů je mi při takovýhle podmínkách líto a vždycky si vzpomenu na řidiče busu na trase Bezdružice - Planá: "celej rok jezdíme poloprázdný, ale přijde zima a všichni se rvou do busu, protože nedokážou ani vyjet od baráku a jsou strašně nepříjemný..."
Be clever - use public transport!
Pavel2
Pátek, 18. ledna 2019 - 22:29:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16740
Registrován: 8-2002
MMM: vida, jak naplnit autobusy... [biggrin]
Breník J.
Sobota, 19. ledna 2019 - 02:53:26  
Neregistrovaný host
V pátek odpoledne po 15. hodině spatřen jedem z nových kloubových parciálních trolejbusů /budoucího č. 583 a výše/ Škoda 27 Tr Solaris IV. generace na zkušební jízdě po Americké třídě.
Sobota, 19. ledna 2019 - 06:44:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5691
Registrován: 6-2005
Sníh je meteorologický jev, který dělí osoby na řidiče a držitele řidičského oprávnění...

A vo co jde, je zima, ta holt se může doprava zastavit, život tím nekončí. Jen někteří si to myslí.

Libor: a kolik má Plzeň km ulic k údržbě a volných sypačů s řidičem?
A u PMDP je postih za jízdu pozdě? Když je silnice nesjízdná, neexistuje páka která by mne donutila jet. Jsou to moje papíry a moje odpovědnost za životy cizích. Když někdo držkuje, že jedu pozdě, tak se ho optám, jestli si uvědomuje v čích rukou leží jeho život. A jestli ne, tak ať mne ještě chvíli provokuje.
Makrelu neumeješ.