Diskuse » Autobusy a trolejbusy » Doprava v Plzeňském kraji » Archiv diskuse Doprava v Plzeňském kraji do 07. 1. 2019 « předcházející | další »

Archiv diskuse Doprava v Plzeňském kraji do 07. 1. 2019

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Čtvrtek, 20. prosince 2018 - 20:05:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 496
Registrován: 7-2017
Všímavý občan, nebo dlouhodobější jev, který se nyní projevil...pivo je z člověka cítit, Horaždovice jsou malé a podnik mohl něco tušit. V době, kdy se odříkají spoje pro nedostatek řidičů zřejmě -1ks, ale tolerovat to taky nejde.
Posláno z mobilu. 2.0
Čtvrtek, 20. prosince 2018 - 21:36:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1811
Registrován: 4-2003
A i když si je pořídí (Plzeňskou kartu), při dnešních cenách jízdenek co je donutí je používat?...Frajer hodí pětikilo řidiči za jízdenku za 20 Kč a po..rte se...

Ono by to taky chtělo, aby tarif IDP byl user friendly a ne to, co je teď. Pro řadu denně a často dojíždějících by se vyplatilo předplatné IDP, jenže to je mimo Plzeň prakticky nedostupné. Předplatné je možné aktivovat jen na Plzeňské kartě, kde musí být fyzicky nahrané. Předplatné se sice dá koupit v eshopu Plzeňské karty, jenže pak nastává problém, jak ho dostat na kartu - v Plzni je to v pohodě, protože se dá aktivovat v terminálu v jakémkoliv vozidle PMDP. Mimo Plzeň nepoužitelné - náhrát se dá jen na několika místech v kraji (prodejní místa Plzeňské karty, a to ještě ne všechny a jen provozní době která je někde dost omezená). Pak je možno ještě použít bankomat České spořitelny. Když si chci dejme tomu aktivovat předplatní jízdné IDP na týden dojíždění např. pro cesty typu Kdyně-Domažlice (pětidenní časové předplatné pro zóny 106 a 110), tak mám prostě smůlu. Je hezké, že území celého kraje už je celé rozdělené do zón IDP, ale praktická použitelnost tarifu IDP mimo Plzeň je omezená nebo nulová, protože třeba právě v Domažlicích nebo Tachově v těch prodejních místech Plzeňské karty předplatní jízdné na Plzeňskou kartu nenahrávají a předplatné ani neprodávají. Tak si pak nestěžujte, že někdo platí jednorázové jízdné dvoustovkou nebo pětistovkou. Kdyby měl možnost si jednoduše pořídit předplatné, tak si jenom pípne kartičkou a nekupuje jak blbec denně jízdenky za hotové podle tarifu dopravce. V tomhle je třeba super a user friendly systém PID Lítačka, kde nosičem předplatného může být široká paleta nástrojů, s tím, že to předplatné tam fyzicky není, ale validuje se oproti záznamu v databázi.
Čtvrtek, 20. prosince 2018 - 23:21:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18444
Registrován: 5-2002
Pavel2: Já ti rozumím. Ale představ si, že jsem v létě třikrát do týdne (!!!) vezl babku k rybníku a zpět - napřed přiloží ke strojku kartu, aby doložila, že je důchodce, pak vytáhne z peněženky 7 Kč a zaplatí. Když jí nabízím, že jí to nahraju na kartu, odpoví, že busem moc často nejezdí.

Babky z první vesnice za Plzní zas přiloží ke strojku kartu, aby jely po Plzni zadarmo, zbytek cesty doplatí hotově. Na kartu ty peníze nahrát nechtějí. Taky nepochopíš proč.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Pavel2
Čtvrtek, 20. prosince 2018 - 23:48:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16665
Registrován: 8-2002
pro někoho holt musí existovat fyzický peníze, tj. cinkat nebo šustit, páč těm moderním vynálezům prostě nerozumí a tím pádem nevěří.

asi by se pro ně musely zavést nějaký zadarmo přednášky na způsob senior akademie, aby jim to know-how někdo nalil do palic (nebo se o to aspoň pokusil).
Pátek, 21. prosince 2018 - 07:38:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5479
Registrován: 9-2005
Ale představ si, že jsem v létě třikrát do týdne (!!!) vezl babku k rybníku a zpět - napřed přiloží ke strojku kartu, aby doložila, že je důchodce, pak vytáhne z peněženky 7 Kč a zaplatí

Tohle není vůbec výjimečné...Značná část lidí, zejména seniorů, prostě chce mít peníze v ruce. Ostatně značná část tvých kamarádů, ač Plzeňskou kartu má, tak její elektronickou peněženku nevyužívá....
Pátek, 21. prosince 2018 - 09:32:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5481
Registrován: 9-2005
Když si chci dejme tomu aktivovat předplatní jízdné IDP na týden dojíždění např. pro cesty typu Kdyně-Domažlice (pětidenní časové předplatné pro zóny 106 a 110), tak mám prostě smůlu.

V Domažlicích není Kontaktní místo Plz. karty a bankomat?...

Ono to s předplatnými IDP nebude tak žhavé. Já např. dělám už půl roku "reklamu" systému na Bezdružicku, jenže není o předplatné zájem. Děcka mají jízdenky do školy za směšné peníze a nadále vesele používají k placení karty ČSAD. To samé občasní cestující či důchodci. Pravidelně dojíždějící pracující to mají na hraně, protože jich dost argumentuje tím, že je v polovině případů (cest do práce) svezou na venkově kolegové, manžel apod. Tj. proč předplatné, když jezdí nepravidelně.
Pátek, 21. prosince 2018 - 10:13:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1818
Registrován: 4-2003
V Domažlicích není Kontaktní místo Plz. karty a bankomat?...

Kontaktní místo je v Domažlicích, ale má otevřeno jen ve středu 8-12, 13-15 a neposkytuje službu dobíjení časového předplatného kupónu a elektronické hotovosti. Bankomat tam někde bude. Ale dá se tomuhle říkat user friendly dostupnost tarifu IDP? Ono když někde dojíždíte denně v rámci jedné zóny s přestupem bus x bus, tak přeplatné IDP pro jednu zónu samozřejmě vyjde mnohem výhodněji, ne když je nutný v každým busu kupovat jednotlivý jízdný za drahej tarif dopravce. Od ledna navíc dochází k podstatnému zlevnění předplatného IDP, takže tarif IDP bude ještě mnohem výhodnější - ale jenom teroreticky, protože fakticky v některých oblastech ani ten blbej bankomat ČS natož dostupné a celedonně přístupné kontaktní místo PK není.

Ono to s předplatnými IDP nebude tak žhavé

Není, ale co je příčina a následek? Předplatné IDP je bez problémů dostupné v Plzni a okolí, ve zbytku kraje, ač tam všude platí, je dostupné mizerně a pro běžného uživatele nedostupné a tedy nepoužitelné, jak je vidět na příkladu Domažlicka nebo Tachovska.

Kdyby fungovalo všude to co v Plzni, že by předplatné IDP zakoupené na eshopu Plzeňské karty šlo na kartu nahrát přiložením karty k pokladně v jakémkoliv busu který je v rámci IDP a k tomu možnost nahrávat předplatné i v pokladnách dopravců na železnici, tak to by byla jiná.

(Příspěvek byl editován uživatelem suri.)
Pátek, 21. prosince 2018 - 10:20:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5482
Registrován: 9-2005
IDP v regionu je od 1.7.2018. Od ledna se objeví na Domažlicku i nové odbavovací strojky, na kterých půjdou tarify IDP prodloužit. Ty současné to převážně neuměly.

P.S: Tarif IDP vám nacpeme za každou cenu, i kdybychom to měli rozdávat zadarmo. (parafráze Plzeňské karty...:-) )
Pátek, 21. prosince 2018 - 10:24:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5483
Registrován: 9-2005
pro běžného uživatele nedostupné a tedy nepoužitelné, jak je vidět na příkladu Domažlicka nebo Tachovska.

Tak zrovna Bezdružice, Manětín má kontaktní místo, která poskytují vše, včetně nahrání předplatného. Zatím to prostě cestující hromadně nezaujalo.
Pátek, 21. prosince 2018 - 10:24:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1819
Registrován: 4-2003
Od ledna se objeví na Domažlicku i nové odbavovací strojky, na kterých půjdou tarify IDP prodloužit.

Jen prodloužit nebo i nahrát nově zakoupené předplatné z eshopu? Bude možné si u takového odbavovacího strojku koupit předplatné na libovolnou zónu, tj. i bez toho abych si kupoval předplatné na zónu, ve které se aktuálně nacházím, více zón nebo síťové jízdné?

(Příspěvek byl editován uživatelem suri.)
Pátek, 21. prosince 2018 - 10:34:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5484
Registrován: 9-2005

Petr_k
Pátek, 21. prosince 2018 - 10:43:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12560
Registrován: 4-2003
A počítá se s příslušným prodloužením cestování kvůli dobíjení kuponů na kartách?
DIE VERGELTUNGSAFFE!
»Dem Reinen ist Alles rein« – so spricht das Volk. Ich aber sage euch: den Schweinen wird Alles Schwein!
(Friedrich Wilhelm Nietzsche: Also sprach Zarathustra * Ein Buch für Alle und Keinen)
Pátek, 21. prosince 2018 - 11:08:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5485
Registrován: 9-2005
Když to řidič umí, netrvá to o moc déle, než prodej jízdenky. Obecně však tohle cestující příliš nevyužívají. Demotivující je i těch 10 Kč poplatek za transakci.

P.S: Na Domažlicku je jízdní doba většiny spojů volná dost...A pokud se budou pak cestující odbavovat jen na předplatné, zas se něco ušetří času.

(Příspěvek byl editován uživatelem M_k.)
Pátek, 21. prosince 2018 - 11:21:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1821
Registrován: 4-2003
Demotivující je i těch 10 Kč poplatek za transakci.

...aneb jak to co nejvíc znepříjemnit. Co kdyby teda někoho na Povedu napadlo, že když už IDP jízdné musí být fyzicky nahrané na kartě, tak do míst koncentrace přepravní poptávky, tj. do větších železničních stanic, na autobusáky a terminály v obcích s rozšířenou působností, nainstalovat něco jako validátor (funkce, kterou umí každý automat ve všech prostředcích PMDP), kde si přiložením karty bude možné nahrát jízdné zakoupené v eshopu. Možná by to bylo užitečnější i než některé elektronické informační tabule o odjezdech a příjezdech spojů, které nechal Poved v těchhle místech nainstalovat a u kterých se v pátek odpoledne dozvíte, že nejbližší spoj jede v pondělí ráno...
Pátek, 21. prosince 2018 - 13:34:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5486
Registrován: 9-2005
Pokud se nepletu, tohle budou umět i nové odbavovací strojky ve vysoutěžených autobusech po roce 2020...
Do té doby se obávám, že budete muset vydržet s bankomaty (ty jsou jinak super) a Kontaktními místy Plz. karty.

...aneb jak to co nejvíc znepříjemnit.
Poplatek není POVEDem nařízen, ale dopravcům dovolen. Logicky je zájem, aby tyhle manipulace probíhaly pokud možno mimo vozidla.

nainstalovat něco jako validátor
Musí se o něj někdo starat a servisovat, musí ho připojit k "čísi" el. a datové síti atd., musí se smluvně domluvit jeho umístění příp. placení nájmu apod. Ne, že by to nešlo, ale ač se to nezdá, byla by to akce jako hrom. "....A přitom je to taková blbost, že?:-)".

Ona stačí třeba akce TUPL. Nevole informačních center, dopravců apod. se zabývat distribucí atypické ceniny je značná.
Pátek, 21. prosince 2018 - 13:48:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1822
Registrován: 4-2003
nainstalovat něco jako validátor
Musí se o něj někdo starat a servisovat, musí ho připojit k "čísi" el. a datové síti atd., musí se smluvně domluvit jeho umístění příp. placení nájmu apod. Ne, že by to nešlo, ale ač se to nezdá, byla by to akce jako hrom. "....A přitom je to taková blbost, že?:-)".


Tam, kam nechal Poved nainstalovat ty digitální odjezdové infopanely, tam není přívod elektřiny, připojení na data a je to bezúdržbové a nikdo se o to nestará? To přece šlo vymyslet a udělat v rámci jednoho projektu, když už se vše musí fyzicky nahrávat na kartu. Mapa odjezdových infopanelů je zde, jsou na celkem hodně místech v kraji a právě v místech kde se do veřejné dopravy nastupuje a vystupuje, tam všude mohl být validátor. Je určitě víc user friendly mít možnost nahrát si předplatné jednoduše na nádraží nebo autobusáku a rovnou odjet, než hledat někde po městě správný bankomat nebo infocentrum, trefit se do otvíracích hodin, netrefit polední pauzu a pak běžet přes půl města na nádraží. To se pak není čemu divit, že IDP tarif je tak minimálně používanej, i když pro určité typy dojížďky a relace je mnohem výhodnější, než si na každý spoj kupovat samostatnou jízdenku za tarif dopravce.
Pátek, 21. prosince 2018 - 14:47:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18445
Registrován: 5-2002
Kontaktní místo je v Domažlicích, ale má otevřeno jen ve středu 8-12, 13-15 a neposkytuje službu dobíjení časového předplatného kupónu a elektronické hotovosti. Bankomat tam někde bude. Ale dá se tomuhle říkat user friendly dostupnost tarifu IDP?

Tipuju, že byla snaha domluvit se třeba s městským úřadem, ale neklaplo to.

Tak zrovna Bezdružice, Manětín má kontaktní místo, která poskytují vše, včetně nahrání předplatného. Zatím to prostě cestující hromadně nezaujalo.

Hele, já jsem nafasoval z Povedu letáky, vylepil jsem je na všechny zastávky s větším obratem cestujících, vybraným lidem jsem to cpal přímo do ruky, protože jsem věděl, že jezdí denně. Od srpna do října jsem tu linku nejezdil, to až teď párkrát v listopadu a v prosinci. Na karty jezdí jen jedna rodina, a to ještě jen na peněženku. Paní čistě náhodou dělá na městském úřadě, tom, co nenabíjí karty.

Tam, kam nechal Poved nainstalovat ty digitální odjezdové infopanely, tam není přívod elektřiny, připojení na data a je to bezúdržbové a nikdo se o to nestará? To přece šlo vymyslet a udělat v rámci jednoho projektu, když už se vše musí fyzicky nahrávat na kartu.

Ty panely se dělaly v době, kdy nějaké rozšiřování IDP probíhalo jen na papíře a mluvilo se o tom, že kraj se bude integrovat postupně tak, jak se budou soutěžit jednotlivé okresy. Jak to dopadlo, víme všichni. Kraj se integroval naráz letos, místo okresů se budou soutěžit dva půlkraje a vyjede se za rok, pokud to klapne. Mám pocit, že dopravci tam mají za povinnost zřídit i udržovat nějaká zákaznická centra, takže tím se problém aspoň částečně řeší.

U současného systému mě děsí spíš odborná kvalifikace obsluhujícího personálu všech těch infocenter. Jsou to lidi pracující zcela mimo dopravu a při tak malém objemu prodeje Plz.karet sotva zvládnou poskytovat nějaké odbornější rady. A pak se cestující s tebou pohádá, že "dobíjecí baba" jí to říkala tak a tak a ty jsi úplně blbej, že tomu nerozumíš.

Zrovna před týdnem jsem se chytil s cestující, která chtěla jízdenku z Líní do Zbůchu v tarifu ZTP a nárok na slevu prokazovala Plzeňskou kartou, že prý to tam má nahrané a v infocentru jí řekli, že revizor má čtečku a přečte to.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Pátek, 21. prosince 2018 - 15:51:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 58
Registrován: 3-2018
Suri: a že jsem si třeba v Sušici na nábřeží žádného infopanelu nevšiml....
Pátek, 21. prosince 2018 - 17:02:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 110
Registrován: 7-2017
Ona stačí třeba akce TUPL. Nevole informačních center, dopravců apod. se zabývat distribucí atypické ceniny je značná.

Kde se dá TUPL zakoupit? A hlavně, proč je jízdenka tak atypická, proč to není formou výdeje z odbavovacího zařízení (bus, vlak, pokladna).

(Příspěvek byl editován uživatelem knorr.)
Pátek, 21. prosince 2018 - 17:17:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1823
Registrován: 4-2003
Odkaz na TUPL, kde je i info o tom, kde koupit. Za tu cenu super jízdenka, bohužel opět s problematickou dostupností, protože se zatím nepodařilo vyjednat prodej v autobusech největšího dopravce. Ale je aspoň možnost si TUPL při vhodné příležitosti nakoupit do zásoby. Pokud se však člověk ráno rozhodne pro výlet po kraji nebo musí absolvovat ten den více cest po kraji, tak má zpravidla smůlu, protože to nemá kde koupit. Myšlenka dobrá, provedení tak nějak po povedsku.
Pátek, 21. prosince 2018 - 18:26:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5487
Registrován: 9-2005
Nakoupit do zásoby ano, ale prodejce ma platnost pri prodeji vyznačit....Nedelam si však iluze o tom, jak to funguje doopravdy... 😀
Pátek, 21. prosince 2018 - 19:22:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1824
Registrován: 4-2003
Nakoupit do zásoby ano, ale prodejce ma platnost pri prodeji vyznačit....

Máte pravdu, měl jsem si přečíst tarif a nenechat se zmást tímhle uměleckým dílkem neboli propagačním videem Povedu k jízdence Turista Plzeňskem, kde si figurant v pokladně v Plzni na hl. n. kupuje TUPL, pokladní evidentně nic neoznačuje a figurant získá zcela neoznačenou jízdenku - čas videa 3:10. Pokud TUPL nejde prodat neoznačená dopředu s tím, že si vyznačím platnost podle potřeby, tak beru zpět, že TUPL je dobrá věc, ale je to naprostá idioťárna Povedu. Za těchhle podmínek je to dobrý leda tak pro toho, kdo má v dosahu jedno z těch několika málo prodejních míst, který aby se to nepletlo, jsou zas úplně jiný než prodejní místa Plzeňské karty.
Pátek, 21. prosince 2018 - 20:13:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5488
Registrován: 9-2005
Tak ono je to opatření proti zneužívání. Byli obavy, že koumaci budou takto ve velkém obcházet tarify dopravců i IDP. Pokud je mi známo, TUPL totiž není výmysl Povedu, ale hejtmanatu..
Pátek, 21. prosince 2018 - 20:33:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 111
Registrován: 7-2017
A proč tedy neni TUPL vydáván z odbavovacích zařízení? Podobně má skupinové krajské jízdenky DÚK a koupíte je všude, u řidičů, průvodčích, na pokladnách.
Pátek, 21. prosince 2018 - 20:59:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5489
Registrován: 9-2005
Ptejte se na Povedu. Ovšem problém možného naduzivani tohoto dokladu by se tím nevyřešil....
Pátek, 21. prosince 2018 - 21:21:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1825
Registrován: 4-2003
Byli obavy, že koumaci budou takto ve velkém obcházet tarify dopravců i IDP.

Jaké obcházení tarifu IDP s TUPL? TUPL je nedílnou součástí tarifu IDP.


problém možného naduzivani tohoto dokladu by se tím nevyřešil

Jakože kdyby to bylo snadno dostupné, tak by to využívalo víc lidí, a to by kraji a Povedu vadilo? Proto je tahle levná jízdenka nedostupná? To by byla hodně zvrácená logika. I když tady už je zvrácený sám tarif - TUPL ve verzi pro jednu osobu s MHD Plzeň je za 180 Kč, předplatné IDP síťové na jeden den - tedy se stejnou územní a časovou platností stojí 306 Kč (od 1.1.2019 zlevnění na 222 Kč). Rozdíl mezi těmito dvěma cenově nesrovnatelnými produkty je jen v tom, že jedna je papírová a dá se blbě sehnat, jen na pár místech v kraji, druhá musí být nahraná na Plzeňské kartě a dá se nahrát jen na pár jiných místech v kraji. By mě zajímalo, který koumák a myslitel má na starosti cenotvorbu, když může světlo světa spatřit takový paskvil.

(Příspěvek byl editován uživatelem suri.)
Pavel2
Středa, 26. prosince 2018 - 21:55:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16673
Registrován: 8-2002
pár obrázků z horkýho léta...

Iveta Svobodová - ČS-BUS Podbořany na výluce


new Temsa Prestij a Mercedes Irizar PB dovezenej ze Španělska


a společná fotka ČSADPMDP [happy]
Pavel2
Čtvrtek, 27. prosince 2018 - 00:57:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16675
Registrován: 8-2002

Sobota, 29. prosince 2018 - 21:58:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18448
Registrován: 5-2002
ČS-BUS teď dovezl tohle: http://fotobus.msk.ru/vehicle/847405 Má to i česká čísla, asi něco jako 9U5, ale z fotky jsem toho víc nevyčetl. Takže úkol je jasný.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Martinmarilynmanson
Neděle, 30. prosince 2018 - 08:50:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10770
Registrován: 12-2007
Dopravce oživuje vraky. Po pojízdné prodejně vrátí na silnici předválečný náklaďák
Cituji: "Jak svážíme mléko z kravínů, tak jsme zaúkolovali řidiče: kdo uvidí někde „babosed“, ať dá vědět. A jeden našli v Horažďovicích, někde v rohu bývalého JZD za traktory. (...) Vidíte tady, že to původně bylo ČSAD Horažďovice."
Be clever - use public transport!
Pondělí, 31. prosince 2018 - 17:09:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3280
Registrován: 6-2011
Šťastný nový rok 2019 všem zdejším přispěvatelům i sledujícím
TC 51-80

K-anlýza zde!
Středa, 02. ledna 2019 - 20:47:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 792
Registrován: 1-2007
Dobrý den.

Jen tak ze zvědavosti, komu vlastně slouží dopolední spoje 17 a 20 linky 400 010 (Bělá nad Radbuzou, město - Bělá nad Radbuzou, Železná). Ze svých cest po českém venkově se jsem se setkal s tím, že exisutují čtvrteční spoje k místnímu supermarketu kvůli začátku letákové akce (Zdiby, Duchcov), linky jezdící třeba jen ve středu (zřejmě kvůli nákupům, návštěvám pošty nebo doktorům). Během roku došlo k odstranění podobných spojů, ale tento spoj zůstal. V okolí Stříbra jsem si všiml jednoho spoje jede každý týden jinou trasu (linka 490370 a spoje 7 a 8)

P.S. Když byste mi k tomu napsali tipy na zajímavé autobusové linky v kraji, tak bych se nezlobil. Jedná se zejména o linky do kopců, po silnicích připomínající tankodromy či linky se zajímavým vozovým parkem.
Středa, 02. ledna 2019 - 21:54:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3288
Registrován: 6-2011
V okolí Stříbra jsem si všiml jednoho spoje jede každý týden jinou trasu (linka 490370 a spoje 7 a 8)

To je proto aby to neměli lidi drahý - linka jezdí daleko a je okružní, takže v průměru takhle všichni platí stejně.

---

Domažlice

400020 - linka jede dlouho dlouho lesem do pologhetta odřízlého od celého světa s nádražím na které nikdy nejel žádný vlak [ok]

Poběžovice - jezdí tam linky do kopců na Rybník a na Vranov. Mega díry a když vychytáš spoj co jede na Závist, můžeš navštívit pramen Radbuzy (400150, 400191, 400330 + doporučuji přestupní bod Mutěnín,,žel.st.)

Klatovy

Nýrsko - linky na Sv. Kateřinu a na Fleky - pohraniční hvozdy, Fleky jsou polozaniklá obec s panelákem, stojí to za to

Plzeň-jih

Linky severovýchdně od Nepomuka jsou přesně to co hledáš, úzké silničky malé vesnice... ORP Nepomuk má 39ob/km2 což je dost málo

Plzeň-sever

460127 - celá linka je mimořádně zapadlá, do Lukové jezdí jen jeden spoj ve středu (= po velikonocích tam tři týdny autobus nepojede [proud])

460334 - linka na které se při nedostatku řidičů jako na první odřekl provoz, obzvlášť severní část trasy mohu doporučit (od Žihle dál). Zajímavé je taky že linka 5x překračuje krajskou hranici

460720 - bezvadná linka zvlášť v zimě, okolo Vysoké Libyně je dost větrná oblast, při větru a dešti je to tam zajímavé. Cesta dál je sice po silnici I. třídy, ale jsou to konce světa - včetně Jesenice (+ můžeš přestoupit na vlak a dojet do Blatna na 460334, nebo na bus Jesenice-Čistá - konec světa)

460730 - tam jsou díra Rakolusky a kolem Všehrd, není to nejzapadlejší, ale ani nijak přelidněné

460740 - finální úsek z Obory do Kralovic je bezva, zbytek je o ničem

460780 - Úněšov - Nečtiny - dlouhá cesta lesem bez zastávky

460790 - zejména úsek Rabštejn-Manětín je zapadlý, do Kotanče a Vysočan se jede po polňačce (jedny z největších děr v kraji)

460831 - oblasti okolo Chříče jsou uspokojivě zapadlé, Březsko je jeden panelák v poli

Rokycany

470040 - zapadlá linka do kopců, ale poměrně blbě dostupná

470140 - okolo Kařízku jsou to díry, dobře dostupné vlakem, nově tam jezdí ČSAD, fotka nás tu potěší

470330 - Skořice, Vísky, Trokavec jsou dobré díry

470370 - zapadlá, po kopcích, ale bohužel až do Zbiroha jezdí jenom Stratos, (velkého autobusu se nedočkáš)

470550 - nejzapadlejší v okrese, autobus tam patrně jezdí jen aby les nezachvátil silnici

Tachov

490430 - kopce, tankodromy, lesy + se tam ještě nedávno obden střídaly 2 z 5 posledních busů ve starém laku ČSAD (44-32 a 46-19)

490450 - Z Plané do Stříbra po II/230 je spousta lesů a kopců. Obec Týnec má hezkou zastávku u stodoly a celkově stojí za shlédnutí (ale v zájmu tvých osobních věcí tam moc nevystupuj ven → a pokud v Planý nasoupí smažky (třeba plnej bus), pravděpodobně jedou sem)

490610 - Přimda - Třemešné - Stráž. Lesy, kopce + můžeš navštívit zřiceninu hradu v Málkově

490670 - konec světa

490680 - konec světa u hranic. Stará Knížecí Huť je asi nejzapadlejší zastávka v západních čechách. Na sněhu je to ideální výlet

490690 - cesta přes Žebráky je taky fajn

490700 - silnice větší, ale můžeš místy pozorovat opuštěné zbytky původní I/21 + závlek do Pavlovic je dobrej konec světa

490710 - malé vesničky

490720 - čím víc k hranicím, tím lepší + točka v Zadních Milířích je taky dost zapadlá

490730 - Přimda - Třemešné, to je bezva úsek

490750 - podobný jako 490720, Branka má taky moc hezkou točku

490780 - Zadní Chodov a Broumov tě neurazí

490830 - viz 490780

490840 - Prostřední Žďár - výborná točka na kraji lesa

490860 - Hezká cesta, lesy, řídké zalidnění, v zimě na sněhu bezva a od spoje v 17:05 z Plané jede v Konstantinkách za 15 minut vlak do Plzně

490870 - lesy, kopce, tankodromy

490880 - lesy, kopce, tankodromy

---

mám tyhle linky taky rád, kdyžtak se ptej přímo na oblast. Všude se něco najde, já mám nejradši Tachovsko [happy]
TC 51-80

K-anlýza zde!
Čtvrtek, 03. ledna 2019 - 11:58:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 793
Registrován: 1-2007
Ahoj.

Děkuji moc.

O většině linek vím, některé z nich mám dokonce projeté. Např. Knížecí Huť, Poběžovice+Rybník, Nýrsko a okolí nebo Kašperské Hory Problémem je ale občas to, že tam spoje jen jezdí ráno a odpoledne a na otočku, což člověku moc nedá, aby se tam alespoň trochu porozhlédl.
Tachovsko je bezva, byl jsem tam před třemi roky, nyní navíc získalo přímé spojení s Plzní.

Stále jsem se ale nedozvěděl o důvodu pátečního spoje. Na valašsku např. jezdí spoje kvůli nedělním bohoslužbám.
Čtvrtek, 03. ledna 2019 - 13:55:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3289
Registrován: 6-2011
400010 netuším. Tady se uvádí že se objevily kolem roku 2006 ve středu....nejsem si jistý jestli chvíli nejezdily ve středu i v pátek

Na čekání na konci světa je fajn 411350 do Tachovské Hutě, tam se čeká 45 minut
TC 51-80

K-anlýza zde!
Čtvrtek, 03. ledna 2019 - 14:23:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11682
Registrován: 4-2006
6332 do Rybníku se nenavazej [kladivo][lol][biggrin][rofl]babička tam měla rodný dům. Strávil jsem tam kus dětství
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Čtvrtek, 03. ledna 2019 - 14:47:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3290
Registrován: 6-2011
Ares1: To bych si taky nechal líbit, je tam krásně...a vůbec - celý Český Les je krásný [jidlo][fotic][happy]
TC 51-80

K-anlýza zde!
Čtvrtek, 03. ledna 2019 - 15:11:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11683
Registrován: 4-2006
Jo bylo tak krásně babička pak později bydlela v Hostouňi..
Kde jsou ty časy když jsme ráno v 5 vstávali do pekárny pro čerstvý chléb do pekárny.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Čtvrtek, 03. ledna 2019 - 15:25:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3291
Registrován: 6-2011
Tohle jsem vzhledem ke svému roku narození neměl šanci zažit, ale věřím že to byla idylka...koneckonců co pamatuju já, jak jsme v dětství jezdili brzo ráno v sobotu na nákup do města (měli otevřeno jen dopoledne)...bylo to takové poklidné a pohodové...ranní vzduch, bezstarostnost...[happy]
TC 51-80

K-anlýza zde!
Čtvrtek, 03. ledna 2019 - 15:31:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 794
Registrován: 1-2007
Tak ony tyhle obce poblíž hranic plné převážně rodinných domů s několika bytovkami (občas panelák jež patří spíše do některého s velkoměstských sídlišť jsou pěkné. Problémem je ale obsluha (převážně ranní spoje a odpolední spoje pro školáky), proto taky taková místa navštěvuji. Lidé tam mají přeci jen život nastavený jinak než ve velkých městech s MHD od pěti do rána do půlnoci. Často tato města měla bohatší minulost (bývaly zde školy a továrny), ale vzdělaní lidé odtud odcházejí a mají velmi malou motivaci se sem vracet. V případě hranic zde pak najdeme i velké množství již zaniklých obcí v souvislosti se vznikem železné opony.
Čtvrtek, 03. ledna 2019 - 16:05:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3292
Registrován: 6-2011
Je to tam jiné a je tam krásná příroda, zajímavou zaniklou obcí poblíž Rybníka je Mostek (odkaz) a poslední památka na něj - kamenný most. (odkazované stránky jsou dobré, leccos tam najdeš, nejspíš je znáš)
TC 51-80

K-anlýza zde!
Čtvrtek, 03. ledna 2019 - 23:04:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18451
Registrován: 5-2002
Chlapci, ještě vás doplním:

Nýrsko - Hamry

Od Zelené Lhoty dál se jede po úzké vesnické silnici údolím potoka, tu a tam chaloupka, konečná je velký asfaltový plac, kde není nic. V týdnu tam jezdí ČSAD, v letní sezóně v pracovní dny a neděle tam vede turistická linka, kde jeden pár spojů zajišťuje C9.5 (letos BEJ 34-35) a jeden pár MAN Ostbayernbusu R-BO 470 s českým a německým strojkem na jízdenky. Případně Neoplan firmy Baumgartner z Bad Kötztingu.

Cyklobus Čerchov

Jezdí červen až září o sobotách, nedělích a CZ+D svátcích. Trasa z Capartic na Čerchov vede místy po úzké asfaltce, místy po panelové cestě s výhybnami, místy po panelech podélně položených jako koleje, najdete tam i serpentiny. K vidění je Ares tříosák 3SE 6707 a za volantem se párkrát za sezónu vyskytne i moje maličkost.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Pátek, 04. ledna 2019 - 18:59:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 518
Registrován: 7-2017
Linka na Čerchov by mohla být i nejstrmější, co se gradientu týká :-)) jestlipak je nějaký speciální postup na to jak si "nerozbít hubu"? Zostřená zkouška brzdy a tak...jinak konečná linky (teď i vlakové NAD) Blahoustech je taky mňam.
Posláno z mobilu. 2.0
Maxipes_Fík
Sobota, 05. ledna 2019 - 04:54:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3043
Registrován: 12-2005
Mě by spíše zajímalo, zdá má ČSAD speciální postup třebas na toto...
Psát na csadplzen@csadplzen.cz sedmilháři Klasovi opravdu nemá smysl... [crazy]Nicméně nejen ve čtvrtek jezdilo toto, projížďka po horách přes Čížkov jistě nebyla marná [proud]


Sobota, 05. ledna 2019 - 08:39:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5495
Registrován: 9-2005
Proč ses nezeptal řidiče, k čemu ten smeták tam je? To bys však pak nemohl na Kacku či v emailech ČSAD prudit radobyvtipnymi, zmatenymi stiznostmi...Asi nemáte ve službě co dělat..
Martinmarilynmanson
Sobota, 05. ledna 2019 - 09:17:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10774
Registrován: 12-2007
Ještě k těm trasám, doplním kolegy dalšími tipy:
490310/490470 - spojení na Lestkov,Hanov; celé Tachovsko je [jidlo][jidlo]
460710 - spojení mezi Plasy a Manětínem, pěkné je to i na Lomničku
H. Týn - Hostouň - Babice (hlavně ten poslední úsek), dále také trasy z HT na Vidice a Tasnovice.
Kdyně - Chodská Lhota, Štefle
Sušice - Hory Matky Boží
Kašperské Hory - Tuškov/Červená (jen školní spoje)
Sušice - Nezdice na Šumavě
Horažďovice - Nezamyslice
Horažďovice - Svaté Pole
Nepomuk - Chlumy (Nekvasovy)
Zbiroh - Zvíkovec

Ad páteční spoj na Železnou - obec to takto chce, časem by to mělo jezdit Po, St a Pá.

(Příspěvek byl editován uživatelem martinmarilynmanson.)
Be clever - use public transport!
Sobota, 05. ledna 2019 - 09:57:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 520
Registrován: 7-2017
Smeták v aautobuse je přeci proto, aby ve voze nemohl volně pobíhat PeS, ev. aby nebyly loužičky po celém voze. Ještě by se PeS chtěl natáhnout vzadu a celou cestu zlobně poŠTĚKávat a vrčet na motor, aby se jelo rychleji než 30km/h.
KarosarPL
Sobota, 05. ledna 2019 - 10:15:26  
Neregistrovaný host
Jak vypadá z C734 v ČSAD Plzeň? Jak často je můžete potkat na linkach?
Pavel2
Pondělí, 07. ledna 2019 - 01:15:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16697
Registrován: 8-2002
KarosarPL:
špatně, hranatý Karosy už skoro vymřely. snad mě někdo doplní...

říjnová výluka na Vejprnice, Domažlická u přejezdu:

vůz ex ČSAD Kyjov, teď u Jiřího Sůry, Benešov nad Ploučnicí.
Pondělí, 07. ledna 2019 - 03:57:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 195
Registrován: 11-2014
Jak dlouho zbývající sedmistovky u ČSAD Plzeň vydrží? Plánuje se letos zase nějaký nákup Récréí? Předem děkuji za odpověď.
Pondělí, 07. ledna 2019 - 10:40:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18457
Registrován: 5-2002
https://zdopravy.cz/busline-napada-miliardovou-soutez-na-autobuso ve-dopravce-pro-plzensky-kraj-21732/
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Pondělí, 07. ledna 2019 - 11:06:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 201
Registrován: 12-2015
Ad sedmistovky: Od 12/2019 mají vyjet noví dopravci v Plzeňském kraji, takže do té doby, spíš driv bych typoval, ať doplní místní. Kraj požaduje i omezení stáří vozového parku v nové desetileté smlouvě, přesně nevím.

(Příspěvek byl editován uživatelem mchour.)

(Příspěvek byl editován uživatelem mchour.)
Pondělí, 07. ledna 2019 - 12:42:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3297
Registrován: 6-2011
Ach jo, a já už si fakt začínal myslet že za rok budou jezdit nový busy [crazy][lol]
TC 51-80

K-anlýza zde!
Pondělí, 07. ledna 2019 - 12:58:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5497
Registrován: 9-2005
Ta nepomucká by měla skončit asi brzy, klatovská kdo ví...
C744 v Kralovicích nevyjela od srpna, problém na motoru.
Pondělí, 07. ledna 2019 - 15:29:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 117
Registrován: 7-2017
Nový busy asi hned tak nebudou, je to škoda.
Pondělí, 07. ledna 2019 - 18:24:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1367
Registrován: 7-2002
Ode dneška jezdí v Kralovicích výpomoc od ER-Bus Prague, a to konkrétně vozy 4K2 4919, 4K2 5170 a 3T3 0415. První z nich už pod označením ČSAD jezdí do Plzně (zítra 460800/17, 460740/12 a 460800/69+68; bez záruky ;-)
Zbylé dva se zatím motají po Žihelsku (hlavně 460334).
Pondělí, 07. ledna 2019 - 19:37:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 522
Registrován: 7-2017
Ad zapůjčené busy v Kralovicích: že by prosincové neježdění na linkách, které úspěšně nahradily vlaky, nebylo jen nedostatkem řidičů? Se tady smějou drážní 810, ale nasazujou kopřivovou C734, nebo taky nic, klak-klak, klaky-klak!
Posláno z mobilu. 2.0
Martinmarilynmanson
Pondělí, 07. ledna 2019 - 19:45:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10783
Registrován: 12-2007
Kdyby blbost nadnášela, tak jedna bardotka bude už v jiný galaxii. OmG, dopravce zapůjčí řidiče i s vozidly. Daná C734 je v provozu kvůli nehodám minulý týden.
Jojo, 810 místo regionovy na Radnice, 842 místo Pesy od Chebu, to byla dneska nádhera [lame]
Be clever - use public transport!
Pondělí, 07. ledna 2019 - 21:00:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5498
Registrován: 9-2005
Jojo, 810 místo regionovy na Radnice,

Budu si stěžovat na POVEDu!! Včera dopoledne jela do Radnic RegioNova a zkazila nám tím zážitek z výletu. Těšili jsme se na dýmající 810...

P.S.: Ve 12 h z Radnic přes Libštejn do Liblína - otevřená hospoda. A pak domů v 16 h ČSAD...To dosud nešlo.
Pavel2
Pondělí, 07. ledna 2019 - 22:58:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16699
Registrován: 8-2002
takovej nevinnej dotaz... jak je to vlastně s tím Buslinem? [happy]

kdo je faktickej majitel/akcinonář, jakou minulost mají ty lidi co tam dělají ve vedení (odkud přišli), kolik má dceřinných a jinak spřízněných firem, kde jezdí, jakým dalším oborem činnosti krom linkový autobusový dopravy se zabývají?

u nás napadli VŘ, na Podbořansku atd. odmítli jezdit když U-kraj nechtěl přidat peníze, na mladoboleslavsku mají ten VIP-line, nějak se v tom ztrácím.

jak dlouho se může vléct odvolací řízení? máte někdo přehled o úředních lhůtách?