Diskuse » Autobusy a trolejbusy » Tykadláci v Plzni » Archiv diskuse Tykadláci v Plzni do 16. 10. 2018 « předcházející | další »

Archiv diskuse Tykadláci v Plzni do 16. 10. 2018

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Sobota, 29. září 2018 - 12:47:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 848
Registrován: 7-2017
MMM: MHD v Plzni trpí hlavně kvalitativními problémy, upravit linkové vedení samo o sobě stačit nebude. Jo, souhlasím, že bude potřeba jej přízpůsobit novým možnostem infrastruktury, ale na výsluní ji to nepřinese.
Martinmarilynmanson
Sobota, 29. září 2018 - 13:15:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10663
Registrován: 12-2007
Kvalitativní v čem? Ono je samozřejmě nutné, aby vznikaly další BUS pruhy, prodlužovaly se odbočovací pruhy (Stavební stroje od centra, odbočení na Saský most od Prazdroje atd.), aby nebyla MHD tak brzděna IAD.
Be clever - use public transport!
Sobota, 29. září 2018 - 16:40:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 849
Registrován: 7-2017
MMM:

1) Kapacita vozidel / páteřních linek. (nedostačující kapacita ve špičkách). Bez zvýšení potenciál růstu minimální.
2) Nedostačující kapacita infrastruktury
3) Čistota vozidel + teplotní (ne)pohoda, zejména v létě + sockoidní interiéry vozidel.
Sobota, 29. září 2018 - 19:13:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1277
Registrován: 1-2009
Teplotní nepohoda je i v zimě. Do práce jezdím v půl šesté ráno. Když mi přijede tramvaj s čalouněnými sedačkami, je to v pohodě. Když přijede astra, dřevěná sedadla kloužou a studí do zadnice. Když přijede tramvaj s plastovými sedadly, tak sedák sice tolik neklouže, ale je to tvrdé a z opěradel jde do zad zima. A v létě si v tom člověk propotí triko. Nemít klimatizaci je anachronismus, jako kdyby nové auto někdo chtěl bez airbagů, třetího brzdového světla nebo stěrače zadního okna u kombíka.
Jestli chce PMDP ušetřit, tak ať se spojí s ostatními dopravními podniky a udělá centrální nákup trolejbusů. Jako nedávno Bulhaři. Protože když se nakoupí 30 trolejbusů stejného tipu, je mnohem větší sleva, než když se koupí 3.
A proč je málo zaměstnanců? Protože silné populační ročníky odchází do důchodu a nemá je kdo nahradit, neboť od 90. let značně klesla porodnost a dost velká část ročníku navíc za vyššími platy uteče za hranice.
Pavel2
Neděle, 30. září 2018 - 16:47:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16503
Registrován: 8-2002
vsadím se, že se dočkáme dne, kdy i ti Rumuni, Poláci a Ukrajinci nás budou vozit plzeňskou MHD [biggrin]
ale zatím jsem neslyšel o nikom, koho by to těšilo.

k tomu prodlužování odbočovacích pruhů jsem poněkud skeptickej... jen se ty kolony o kousek odsunou do strany. někde to možná trochu pomůže, protože to nebude brzdit dopravu v přímým směru. ve špičkách kolony, naproti tomu večer, v noci, ráno o víkendu krásně průjezdný široký silnice. takoví taxikáři i spousta řidičů MHD by asi mohli vyprávět.

problém je v tom, že aut je moc a ti lidi co to řídí jsou zhusta pitomci, co si nevidí o moc dál než na špičku vlastního nosu. třeba u Stavebních strojů směrem z města doleva na Jateční nevyužívají oba dva odbočovací pruhy, ale naserou se do pravýho a v levým někdy zbývá místo třeba i pro 5 aut, ale díky koloně směřující do pravýho odbočovacího se do toho levýho nedá najet. následně padne zelená a oni chrápou před semaforem, čekají jestli zelená nebude zelenější, kecají se spolujezdcem nebo do telefonu atd. atp., pak se rozjíždí jak kdyby za tím volantem měli každou chvíli umřít. jasně že náklaďák se tak rychle nerozjede, ale osobák ano a přesto se mnozí rozjíždějí lážo-plážo. zařadit se za křižovatkou do pruhu na Jateční nebo Těšínskou mi většinou nedělá problém, jen výjimečně se skulina nenajde. ale chce to používat zrcátka a blinkry. ani to řada lidí neumí.

problém křižovatky na Rychtářce/S5Q je většinou až na Rondelu nebo až dál na ucpaný Karlovarský. žůžo bylo když teď v září byl výkop na Karlovarský za křižovatkou s Lidickou v levým pruhu směr KV/Košutka/Vinice. paxe auta co chtěly na Lochotín štosovaly až v křižovatce U Jána. tam podle mě může pomoct jen nová trasa z Rychtářky přes řeku po novým mostě na Roudnou a zadem kolem FN Loch na alej Svobody. vzpurní Roudeňáci by si měli uvědomit, že otravujou život lidem v celým městě. ovšem způsob jednání radnice vs. Roudná je asi další (ne)veselá kapitola...

projekt vypadá zajímavě a už dnes je nejmíň 5 let starej, přičemž se pořád nic neděje, nemá to žádný pokračování [ko]
viz https://www.plzen.eu/obcan/zivot-v-plzni/doprava/silnicni-system- roudna/silnicni-system-mesta-plzne-v-oblasti-roudne.aspx
od prvního kopnutí do země může trvat klidně i 5 let než se to postaví... kolony na trase z Doubravky kolem Boleváku jsou dnes každý odpoledne na 10-15 minut, ráno to samý opačným směrem.

mnohde jsme ve špičkách na hranicích kapacity stávajících silnic (nebo i za) a proto jsou tu tyhlety problémy. nový silnice se zase tak moc nestaví, problémů je hromada včetně zdlouhavý projektový přípravy, výkupů pozemků atd. - viz zářnej příklad pokračování ve stavbě západního okruhu. máme trasu, máme projekt, máme peníze, máme vykoupeno 86% pozemků a stavět se začne stejně až příští rok[pozor]
viz https://www.plzen.eu/obcan/aktuality/aktuality-z-mesta/mesto-zaca lo-posledni-fazi-majetkoveho-reseni-pro-2-etapu-mestskeho-zapadni ho-okruhu.aspx
přitom stavba je na 3 roky, to jsou prostě strašný lhůty.

samozřejmě že Plzeň v tutom není sama, podobný problémy jsou v celý republice. stačí jen vykouknout kousek za město, třeba I/20 Losiná, Chválenice.
v každým případě se nezdá, že by se v příštích 20 letech měla doprava po silnici snižovat, takže co s tím jinýho než urychleně stavět nový silnice?
Neděle, 30. září 2018 - 19:22:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 599
Registrován: 11-2004
vsadím se, že se dočkáme dne, kdy i ti Rumuni, Poláci a Ukrajinci nás budou vozit plzeňskou MHD

Budou se jistě dobře orientovat ve městě, až jim v trolejbusu dispečer vysílačkou, které často není vůbec rozumět, oznámí, že z důvodů xxx mají jet odklonem ulicemi xy, xz, yz a ještě si budou muset ručně postavit výhybky [happy]
Pavel2
Neděle, 30. září 2018 - 21:20:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16505
Registrován: 8-2002
asi tak. mimojiné. [ko]
Neděle, 30. září 2018 - 22:43:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5436
Registrován: 2-2005
Když můžou v německu jezdit turci a v Belgii černoši...[proud]

Jasně že to není dobré, ale co s tím, když češi to zase kdovíjak dělat nechtějí? A není to jen o penězích, ale i o aroganci jak třeba v práci, tak od okolních řidičů, cestujících atd.

Profesi řidiče chybí dřívější vážnost a respekt, dnes aby se dohadoval nejdříve s nadřízenými, že támhle babce neujel, pak s cestujícími, že prostě rychleji to nejde, pak se špatně zaparkovaným frajírkem, co si šel na Americké koupit cíga, aby nakonec viděl, že půlka ulic, po kterých jezdí, se zužuje s pseudoargumentem o zklidňování dopravy, což ve skutečnosti znamená, že zklidní akorát tak jeho, který často jedinný má na silnici rozum, neboť všechny menší auta zvládnou libovolně zklidněnou ulicí profrčet 70 i víc.

No koho by to neštvalo? Akorát tak ty Bulhary, kteří mají proti domovu trojnásobnou mzdu a pod sebou asfalt.

(Příspěvek byl editován uživatelem trollino 15.)
MHD je pro lidi ! ! !
Pondělí, 01. října 2018 - 19:29:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6740
Registrován: 5-2002
vsadím se, že se dočkáme dne, kdy i ti Rumuni, Poláci a Ukrajinci nás budou vozit plzeňskou MHD

Když to budou slušný chlapi tak ať jsou třeba z Marsu, a naučit se základ jazyka zvládne každej kdo opravdu chce, to je na vedení DP aby si lidi srovnalo... (Když se můžou naučit česky vietnamci, tak může každej)

Samozřejmě ideální happy-end by byl snížit počet THP / omezit přebujelou státní byrokracii obecně, pak by se možná nemusel dovážet dav lidí z kdejakých prdelí, ale to už nevěřím že se stane.... Ve státní správě můžem najít třeba lidi co oficiálně nemaj pracovní náplň a tak tam prostě chodí sedět... Děsivných historek od ženy mám nespočet, samozřejmě s láskyplným doporučením mlčet nebo aspoň nejmenovat.[proud]

Ale lidí dost je, jenom posledních 10 let úřadů jenom souvisle přibývá, fakt děs... :/
Pavel2
Pondělí, 01. října 2018 - 22:35:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16508
Registrován: 8-2002
problém je v tom, že ti inastránci co hledají štestí za hranicema svojí rodný hroudy jsou spíš ožralové, nemakačenkové nebo jinak psychicky postižení jedinci. anebo jim hrstka takových dělá nehezkou reklamu, čert ví. ale věřím tomu, že kultura běžnýho Rumuna se bude lišit od naší český normy. v tom je ten problém.

znatelně snížit počty THP? to nejde, dnes všichni studujou VŠ a potom pochopitelně nepudou někam do kolbena, aby točili kličkama u klasickýho soustruhu. navíc dnes si všichni všechno přeprodávaj a každej se snaží zbohatnout nejlépe přes noc, proto je všechno tak drahý. vyrábět dnes něco rukama není in a podle toho to vypadá.

úředníci a jiný kancelářský krysy? stačí si vyposlechnout zkazky jak PMDP získávaly ND na vozy MHD. škodovka vytvořila pěknej spletenec firem a každá ta kancelář musí přece vytvářet zisk. všechno se musí kontrolovat, zdravej rozum se vytrácí anebo každej všechno šidí, jen aby snížil náklady. a na ty kontroly jsou pak potřeba ti úředníci.

pokud tu chceme zaměstnávat zahraniční dělníky, musí nejdřív být legislativní kladivo na pracovní agentury a ubytovny. to se prostě zanedbalo a dneska se všichni diví. černou práci s idiotama dnes odřou PČR, MP, záchranka, záchytka atp. a fakt jim to nezávidím. zakázat alkohol pro zahraniční dělníky je idealistickej nápad z říše snů.

nezbývá než dodat - volte modrou ODS, která věří v Plzeň, to je slogan ze kterýho hned vím na čem jsem [biggrin]
bohužel ta prázdnota myšlenek je asi celospolečenskej jev. žádný logický řešení konkrétních problémů, jen hromada krásných slov bez obsahu.

když už má dnes lokální politik nějakej nápad, je to jedna perla za druhou:
Strobachova Nová Plzeň - MHD zdarma!
Okamurovy tramvaje všude v centru místo trolejbusů (viz vedle v Plz. tramvajích)
[biggrin]
to jsou prostě myšlenky tutěch voleb - děs a hrůza [crazy]
Úterý, 02. října 2018 - 11:47:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6741
Registrován: 5-2002
Mmch na SVSMP stránkách je PDF mapka cyklotras - opravdu fantastický jak kromě hlavní pošty je Klatovská dělaná asi jako zeď mezi východem a západem města, pro cyklisty....

http://www.svsmp.cz/Files/svs/informace_pro_cyklisty/Doporucene_c yklotrasy_092018/Mapacyklotras_A2.pdf

Máme jedno z nejbohatších období, peníze jsou na betonové cokoliv, ale protáhout cyklisty bezpečně městem nejde prostě... :/
Úterý, 02. října 2018 - 13:35:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18372
Registrován: 5-2002
vsadím se, že se dočkáme dne, kdy i ti Rumuni, Poláci a Ukrajinci nás budou vozit plzeňskou MHD [biggrin]

Byl jsem se před pár dny povozit autobusy po středních Čechách. Vezli mě mimo jiné jeden Polák (Hořovice), dva Srbové (Beroun) a jeden Ukrajinec (Příbram). Další otázky?

Budou se jistě dobře orientovat ve městě, až jim v trolejbusu dispečer vysílačkou, které často není vůbec rozumět, oznámí, že z důvodů xxx mají jet odklonem ulicemi xy, xz, yz a ještě si budou muset ručně postavit výhybky [happy]

Bavil jsem se o tom před pár dny s dispečerem z Ropidu. On už s tím má praktické zkušenosti a vidí to ještě černěji.

Když můžou v německu jezdit turci a v Belgii černoši...[proud]

Povíme si pohádku. Přijedu s autobusem do Schönbergu na náměstí. Nastoupí dva cestující, mají nějaké regionální síťové jízdenky a chtějí do Pasova. Tak nějak tuším, že tahle jízdenka jim neplatí na celou cestu. Přede mnou stojí přípoj do Grafenau, červený Neoplan Ostbayernbusu, jdu se tedy zeptat kolegy: "Servus, bis welche Haltestelle ist dieser Fahrschein gültig?" Kolega po mě hodí zoufalý pohled a začne z z jízdenky slabikovat datum platnosti. Zkrátka odpověď zcela mimo. Kouknu na displej strojku na jízdenky, tam svítí jméno řidiče. "Ty jsi Čech nebo Polák?" "Polák." "Já Čech. Ten bilet jest wazny do ktorego przystanku?" "Bilet jest wazny w graniciach powiatu." "Granica powiatu jest v przystanku Hörmannsdorf. Dziekujem bardzo, do widenia!" "Prosze! Do widenia."

U Ostbayernbusu v Pasově jezdí tři Češi, Španělka a Ukrajinka, u Pragera jezdí Rus z Orenburgu na Urale a za hranicemi je plno Čechů, jejichž jazyková znalost je na úrovni "Já zítra volný, já dům, já spát."

Tuhle jsem se na Arberu potkal s dvěmi červenými autobusy. Z Viechtachu přijel Polák, z Lamu Čech. Předháněli se tam v tom, kdo z nich má víc nevybrané dovolené, protože Ostbayernbus nemá nikoho na vystřídání dovolených.

Firma Wenzel z Exenbachu jezdí smluvku pro BMW v Dingolfingu. Ráno se vyjíždí už ve tři ráno (třeba z Bodenmaisu je odjezd ve 3:12). Ranní spoje jedou Čech, Rumun a Chorvat. Němci jezdí až v poledne a večer, ráno se jim nechce vstávat.

Mám pokračovat? [happy]

problém je v tom, že ti inastránci co hledají štestí za hranicema svojí rodný hroudy jsou spíš ožralové, nemakačenkové nebo jinak psychicky postižení jedinci. anebo jim hrstka takových dělá nehezkou reklamu, čert ví.

Jak kdo. Tuhle jsem se "pracovně" dost nehezky chytil s jedním ukrajinským řidičem. Okolnosti si domyslíš, dokonce mě obviňoval, že ho diskriminuju proto, že je Ukrajinec. Jo, jasně. V neděli jsem se vrátil z Ukrajiny, kam každoročně na dva týdny jezdím diskriminovat domorodé obyvatelstvo [lol]

Taky tady u nás na západě Čech máme jednoho řidiče ze Srbska, dostal jsem ho hned první dva dny do zácviku. O jeho řidičských schopnostech nemůžu říct jediné křivé slovo. Když dostal na dva dny záložní autobus, odevzdal ho tak čistý, že by se dalo jíst z podlahy, a na FB se chlubil pytlem odpadků, které vysbíral z prostoru za zadními sedadly. Počítám, že to je první úklid vozu za poslední dva roky. Normální český řidič to uklízet nebude, protože ten vůz dostane na den dva a pak ho zas čtvrt roku neuvidí, tak co by se snažil.

A pak se v tom vyznej.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Úterý, 02. října 2018 - 17:23:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5438
Registrován: 2-2005
Martine, ale já netvrdím, že to s cizinci funguje (v zahraničí) nebo bude fungovat (u nás)...já jen říkám, že to "nějak" fungovat bude. Špatně, ale bude. Na výběr je totiž mezi tím, že to bude fungovat špatně a nebo vůbec.
MHD je pro lidi ! ! !
Pavel2
Úterý, 02. října 2018 - 18:08:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16509
Registrován: 8-2002
vlastně řešení cizinců by bylo úplně jedndoduchý - úřední zkouška s vysvědčením/certifikátem z jazyka českého [biggrin]
to by bylo keců že jsme rasisti, nemáme rádi cizince atp.

já se do Němec do fabriky nebo za volant taky nehrnu, když defacto neumím kváknout slovo deutsch. ale vesnici Umleitung ani město Ausfahrt nehledám, to je pravda [lol]
Úterý, 02. října 2018 - 18:48:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1278
Registrován: 1-2009
Martine, když je odjezd z Bodenmaisu ve 3:12 (příšerný čas), v kolik je autobus v Dingolfingu? Anebo kdy se tam střídají směny? Tuhle jednou v Dubaji se řidič městského autobusu točil na dálnici, místo k hodinové věži jel totiž do vedlejšího města Sharjah, což s Dubají tak trochu splývá. Místní u DP nepracují, autobusy řídí Číňané, Pákistánci, Filipínci, Egypťané atd a Dubaj je dost velké město.
Úterý, 02. října 2018 - 18:51:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5439
Registrován: 2-2005
Když pominu fakt, že takovou zkoušku znám z nejbližšího okolí a neudělala by ji ani řada rodilých čechů, tak by to hlavně vůbec nic neřešilo; chyběli by lidi prakticky ve všech oborech a naše republika by měla velké problémy s tím, aby vůbec fungovala.

Češi jdou do Anglie či Německa a k nám přicházejí zase jiné národy. Tak je dnes nastavené.
MHD je pro lidi ! ! !
Úterý, 02. října 2018 - 21:11:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18374
Registrován: 5-2002
Trollino_15: OK, já zas uvádím konkrétní případy z praxe [happy]

Pavel2: vlastně řešení cizinců by bylo úplně jedndoduchý - úřední zkouška s vysvědčením/certifikátem z jazyka českého

Máme mezi námi jednoho a ten má manželku zo Slovenska. Zeptej se ho, jak dělala zkoušku z češtiny...

já se do Němec do fabriky nebo za volant taky nehrnu, když defacto neumím kváknout slovo deutsch

Kdybys dělal v Německu toaletářku, máš 8,83 € na hodinu. Znalost němčiny netřeba, záchodová mísa na tebe mluvit nebude.

Martine, když je odjezd z Bodenmaisu ve 3:12 (příšerný čas), v kolik je autobus v Dingolfingu?

Strašný čas to je. Ráno dělají od 5:00, odpolední směna končí ve 23:00. Mimochodem, sváží tam lidi z půlky Bavorska, četl jsem něco o 160 svozových autobusech (odkaz), jiný zdroj uvádí 220.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Středa, 03. října 2018 - 09:43:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5440
Registrován: 2-2005
Martin_j: Taky mám (naštěstí jen jeden) příklad z praxe: Zaměstnávali jsme slováka někde od Komárna. Dospěl k názoru, že rozvoz zboží zvládne s GPS a po čtrnáctidenním zácviku vyrazil. Že občas uhne špatně se dalo chápat první měsíc dva, ale když jsem ho po třech měsících povolal od Klatov k nám na depo a on podle navigace sjel na dálnici, za Valíkem nejspíš nepochopil, že má uhnout u Olympie a dojel až k Rokycanům, kde se otočil a jel opět po dálnici až do Líní, kde sjel a přes Borské Pole teprve dojel do Božkova, tak to mi hlava nebrala. 80 km navíc, aniž bychom po něm chtěli cestu někam, kde ještě nebyl. [proud]

Nicméně celé toto stěhování zaměstnanců je bublající průser, v pobaltí se zmenšila populace o nějakých 30% Bulharsko 20%, Rumunko 15% obyvatel. Ale problém je to i v Portugalsku nebo Řecku či Chorvatsku. Tamní sociální systémy to nemohou unést a v případě pobaltí se s úbytkem obyvatel rapidně zvyšuje vliv Ruska. O Ukrajině, Srbsku nebo Moldávii ani nemluvím...
MHD je pro lidi ! ! !
Středa, 03. října 2018 - 10:00:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6742
Registrován: 5-2002
Tak ten člověk by ideálně neměl řídit nic, to zase nezáleží na národnosti. [happy] Příště někde v noci vletí na dálnici do protisměru, jestli má takovýhle talent...

Nicméně celé toto stěhování zaměstnanců je bublající průser, v pobaltí se zmenšila populace o nějakých 30% Bulharsko 20%, Rumunko 15% obyvatel. Ale problém je to i v Portugalsku nebo Řecku či Chorvatsku. Tamní sociální systémy to nemohou unést a v případě pobaltí se s úbytkem obyvatel rapidně zvyšuje vliv Ruska. O Ukrajině, Srbsku nebo Moldávii ani nemluvím...

Průser není to stěhování, to je až následek toho že jim nefunguje ekonomika. Nám jo, naštěstí, právě ty různě hrdě odmítané "montovny" nás odlišují od jihu Itálie, Španělska, Řecka apod - tady se ta práce děje prostě... Ekonomiku nikdo nevykřeše z dotací nebo politických tlaků - pořád se především musí něco vyrábět, vyvíjet a tak. U nás se to děje a snad to tak zůstane. [happy]
Středa, 03. října 2018 - 13:28:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5430
Registrován: 9-2005
Letošní jablka na Krasíkově a parní miniželeznice v Bezdružicích.
(omluva za neaktuálnosti na webu, mám teď technické problémy s PC)


Středa, 03. října 2018 - 13:43:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18376
Registrován: 5-2002
Tak ten člověk by ideálně neměl řídit nic, to zase nezáleží na národnosti. [happy]

Máš bohužel případy, kdy máš coby vedoucí před sebou vcelku jednoduchou volbu. Buď za volant posadíš tohle stvoření a nebo to auto dnes nikam nepojede a ty máš neobsazenou směnu.

Mohu tě ujistit, že každá aspoň trošku větší firma zaměstnává aspoň jednoho jedince, kterého nadřízený zatím nezabil jen proto, že je to ilegální.

Třeba tohle je dílem řidiče P.H. Tenn řidič umí řídit autobus stejně dobře, jako ty. Rozdíl mezi vámi je ovšem v tom, že ty nemáš řidičák déčko a nepracuješ jako řidič. Je to mimochodem asi jediný "profesionální" řidič autobusu, u kterého jsem se za jízdy nemohl na nic jiného soustředit, protože jsem pořád musel nechápavě sledovat, co ta osoba za volantem provádí.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Středa, 03. října 2018 - 13:49:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6743
Registrován: 5-2002
Mohu tě ujistit, že každá aspoň trošku větší firma zaměstnává aspoň jednoho jedince, kterého nadřízený zatím nezabil jen proto, že je to ilegální.

Taky jich máme docela dost, to je fakt...

Ty fotky z Lokte jsou dobrý, obávám se že tohle bych nezvládl ani se svým neumem. [happy] V práci mi furt nabízejí si zkusit projet bus na testovacím okruhu, tak si na to musím najít někdy čas... [happy]
Středa, 03. října 2018 - 18:28:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1279
Registrován: 1-2009
Povím vám příběh, jak proč moje ukrajinská známá, povoláním učitelka ruštiny, zdrhla z Ukrajiny. Za prezidenta Kučmy to tam nějak šlo finančně do kopru. Přestože učila na škole, půl roku jim nevypláceli plat a pak dostala 20 dolarů se slovy nekoukej, ber, víc nedostaneš. Navíc její tchán onemocněl rakovinou a celé příbuzenstvo se muselo na (neúspěšnou) léčbu ve státní nemocnici složit, na naše to činilo statisíce, což při UA platech v tehdejší době bylo fakt drsný. A navíc někdo z rodiny musel tchánovi do nemocnice donášet jídlo, protože tam jaksi pro pacienty jídelna nefungovala. To byla poslední kapka, proč odtamtud zmizela.
autobus392
Středa, 03. října 2018 - 20:10:05  
Neregistrovaný host
Dnes na lince 14 jezdil celý den autobus 479.
Bus_14
Středa, 03. října 2018 - 21:16:25  
Neregistrovaný host
On už tam jezdil i včera. Raději no comment.[sad]
Pavel2
Středa, 03. října 2018 - 22:43:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16510
Registrován: 8-2002
k mým uším se doneslo, že několika řidičům trolejbusů drážní úřad neobnovil papíry, jelikož trolejbus není autobus a je tam údajně vyšší požadavek na barvocit. tak proto chybí trolejbusáci. povolanější můžou poopravit nebo doplnit.

ty krátký SORky už se asi chystaly do kopřiv (věk na to mají, skutečnej stav neznám) a díky 14ce v autobusech se to možná odkládá.
Čtvrtek, 04. října 2018 - 10:18:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 242
Registrován: 3-2005
Doneslo se ti to správně. A je zároveň vyčítáno řidičům ze strany GŘ, že za to mohou právě řidiči ( černé na bílém ). Prý neustále držkovali, že nebudou u Mudr. Roupové čekat v přeplněné čekárně s ÚA, RO, BG, TU agenturníma pracovníkama. Tak došlo ke změně. Dnes se chodí na drážní polikliniku k Mudr. Němcové. Stačí nepřečíst jeden symbol na barvocit a jdeš od válu, - z trolejbusu. Jeden příklad za všechny. Řidič tramvaje jezdil 22 let bez jakékoliv nehody - a musel na autobus. Přitom pravda, proč došlo ke změně smluvní lékařky je úplně někde jinde. Podnik se s Mudr. Roupovou soudil a soud prohrál. A ješitnost je strašná swiň [lol] Poslední dobou někomu na pentagonu tečou nervíky, že by volby??? [rofl][biggrin][rofl]
Sledující
Čtvrtek, 04. října 2018 - 11:45:01  
Neregistrovaný host
Tr24:
"Stačí nepřečíst jeden symbol na barvocit a jdeš od válu, - z trolejbusu."

Není pravda, já jsem taky jeden symbol nepřečetl a na trolejbusu jsem
Doprava v centru
Čtvrtek, 04. října 2018 - 14:51:48  
Neregistrovaný host
Tramvaje na Americkou! aneb co lze také vymyslet do volebního programu za bláboly...

Jana Levová (SPD) - Doprava - Obchvaty, záchytná parkoviště a MHD
V rámci odlehčení dopravy v centru Plzně budeme podporovat vybudování nových tramvajových linek a protažení stávajících, které byly za posledních 30 let pouze rekonstruované.
Budeme usilovat o nahrazení trolejbusů a autobusů v centru města za tramvajové linky.
Na tramvajové linky budou navazovat trolejbusy a autobusy, které budou jezdit do okrajových částí města. Naším cílem je uvolnit centrum,
jež v současnosti v dopravní špičce velmi často blokují právě autobusy a trolejbusy. Dostavba obchvatů je nezbytností.
- Zdroj

A je to venku! Ošklivá silniční MHD zdržuje autíčka při průjezdu centrem...
A ještě nevím jak si (při šířce plzeňských ulic) "Levá" kandidátka poradí s kolejema, který taky budou překážet "dopravě v centru",
chce snad stavět podpovrchovou tramvaj? [biggrin]
Čtvrtek, 04. října 2018 - 16:44:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14
Registrován: 4-2018
Sledující;
Nevím, kolik toho musí trolejbusák přečíst dle drážního zákona. Jen je na hlavu postavené , když někdo nemá barvocit na trolejbus , tak může jezdit s jakýmkoliv motorovým vozidlem 🤡 prostě, když nerozeznáš barvy, dej sem řidičák a choď pěšky 🗣
Čtvrtek, 04. října 2018 - 18:40:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7453
Registrován: 12-2005
nerozeznáš barvy, dej sem řidičák a choď pěšky 🗣


No to je ale píčovina. Celej barvocit je úplně k hovnu. Zelená je dole červená je nahoře. K čemu teda barvocit? K tomu aby mohli dochtoři buzerovat. Ví o dopravě hovno ale sou chytrý jak vopice. Zkuste se podobně vysírat obvoďákum do jejich práce a bude zle.
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Čtvrtek, 04. října 2018 - 19:07:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5434
Registrován: 9-2005
Každá anomálie je různá. Já např. za světla bez problémů rozeznám červenou a oranžovou, ale za tmy bych si tím nebyl už tolik jist. Naštěstí ta oranžová na semaforu brzy přeblikne do jiné barvy a pak je to jednoznačné. Podle doktorských měřítek na řidičák na osobák to stačí...Na dráhu však můžu zapomenout.
Pavel2
Čtvrtek, 04. října 2018 - 21:26:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16511
Registrován: 8-2002
legenda praví, že v našem kraji existoval řidič autobusu, kterej byl barvoslepej. přišlo se na to prej náhodou na nějakým zahraničním zájezdu, když nerozeznal nějakou ceduli snad, podrobnosti neznám. možná že jezdí dodnes.

brejle s černobílým viděním jsem na nose neměl, ale fakt je, že červená je vždycky nahoře a zelená dole. jak by to vadilo třeba u směrových tabulí s modrou a zelenou (dálnice) neumím posoudit, nikdy jsem to nezkoumal. možná by se přišlo i na to, že jde hlavně o zvyk. blinkr má vždycky přerušovaný světlo a brzdový přece jen svítí jiným způsobem. třeba na to někdo dělal nějakej výzkum.

pokud by mi někdo vytknul tohle A je zároveň vyčítáno řidičům ze strany GŘ, že za to mohou právě řidiči ( černé na bílém )., chtěl bych to po něm písemně, jinak by padlo doporučení, aby radši držel hubu.

btw o co běželo v tom sporu podniku s doktorkou?

Doprava v centru:
dneska už se nechci rozčilovat, vyjádřil jsem se k tomu v tramvajích:
https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=3968904 (začátek tématu je o pár příspěvků výš)
ne každej je schopen veřejně publikovat takovou hovadinu. vzal bych si z toho to pozitivní, totiž že se danej kandidát/strana sám odsunul dál od volený fce.
Kuba_j
Čtvrtek, 04. října 2018 - 22:52:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4418
Registrován: 8-2005
brejle s černobílým viděním jsem na nose neměl, ale fakt je, že červená je vždycky nahoře a zelená dole. jak by to vadilo třeba u směrových tabulí s modrou a zelenou (dálnice) neumím posoudit, nikdy jsem to nezkoumal. možná by se přišlo i na to, že jde hlavně o zvyk. blinkr má vždycky přerušovaný světlo a brzdový přece jen svítí jiným způsobem. třeba na to někdo dělal nějakej výzkum.

Pro představu by možná stačilo zčernobílit nějaké video z dashcam na Youtube [happy]. Kdyby měl někdo čas a náladu to udělat...
Pavel2
Pátek, 05. října 2018 - 00:50:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16513
Registrován: 8-2002
tr24:
pokud se PMDP s doktorkou nepohodly, věc šla k soudu a podnik musel sklopit uši, možná i něco zaplatit, je logický, že doktorce nechce přihrávat práci. ty jako soukromník bys to přece neudělal jinak. v tomhle ohledu se asi není čemu divit.

kuba_j:
dobrej nápad [ok]
v nějakým videoeditoru to jistě půjde a možná bude i přímo na tohle jedno tlačítko, který jen stačí zmáčknout [happy]
Pátek, 05. října 2018 - 09:54:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18378
Registrován: 5-2002
ne každej je schopen veřejně publikovat takovou hovadinu. vzal bych si z toho to pozitivní, totiž že se danej kandidát/strana sám odsunul dál od volený fce.

Nepočítáš s jednou věcí. Ne každý volič pozná, že je to hovadina.

Analogicky: Vyznáš se ve zdravotnictví a v zemědělství? Dokážeš v předvolebních slibech posoudit, jestli je to či ono hovadina? Pokud to není "hovadina do očí bijící"?
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Pátek, 05. října 2018 - 13:43:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7455
Registrován: 12-2005
Před chvílí....

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Pátek, 05. října 2018 - 13:46:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 243
Registrován: 3-2005
sledující anonym:
Není pravda, já jsem taky jeden symbol nepřečetl a na trolejbusu jsem

Asi paní doktorka slevila z nároků, neboť řidiči trolejbusů nějak docházejí, viz linka 14, a to samé má potkat linku 11 v brzké době [lol]

Pavel 2:
pokud by mi někdo vytknul tohle A je zároveň vyčítáno řidičům ze strany GŘ, že za to mohou právě řidiči ( černé na bílém )., chtěl bych to po něm písemně, jinak by padlo doporučení, aby radši držel hubu.

Ale ono to právě černé na bílém je [lol] řekni někomu,ať tě to na Karlově vyfotí z nástěnky řidičů [wink]
Pavel2
Pátek, 05. října 2018 - 20:28:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16515
Registrován: 8-2002
MJ:
kdo umí a chce přemýšlet, dá si 1+1 dohromady a nic jinýho mu nemůže vyjít, než že je to hovadina. spíš je otázka kolik lidí chodí k volbám, kolik jich čte ty sliby a kolik % z nich se nad tím zamyslí. akademik třeba řekne rovnou jak to přečte že je to blbost, zámečníkovi to může trvat delší dobu [wink]

tr24:
tak to vyfoť nebo někoho pověř a hned zasypte vedoucího výpověďma, ať je trochu srandy [biggrin]

z plzeňských silnic:
jáma na Karlovarský pod křižovatkou s Lidickou zmizela, hurá[pozor]
ale je tam vlna jako kráva. asi jim to tam trochu sedá nebo se Karlovarská propadá někam pod kanalizaci, asi do pekla [lol]
to jsem zvědavej jak to za pár dní/týdnů přeplácnou tím novým asfaltem...
Martinmarilynmanson
Pátek, 05. října 2018 - 21:09:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10676
Registrován: 12-2007
Ad Sorky B9.5 na lince 14: mě spíš přijde smutný, že na trolejbusovou linku stačí pouze devítimetrové autobusy, pomalu mikrobusy...
Be clever - use public transport!
Sobota, 06. října 2018 - 00:20:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18380
Registrován: 5-2002
Ad Sorky B9.5 na lince 14: mě spíš přijde smutný, že na trolejbusovou linku stačí pouze devítimetrové autobusy, pomalu mikrobusy...

Byla doba, kdy čtrnáctka jezdila jen z Doudlevec do Goethovy a byly tam tři vozy (z toho dva šejdry). Ale tehdy třeba taky nejezdila přes Doudlevce třicítka.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Pavel2
Sobota, 06. října 2018 - 06:06:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16517
Registrován: 8-2002
otázka je, co by se stalo, kdyby se 14ka zrušila úplně.
Martinmarilynmanson
Sobota, 06. října 2018 - 15:00:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10677
Registrován: 12-2007
Kamarádka bydlela dva roky v Doudlevcích, kousek od zastávky 14, ale radši chodila k "ETZ", protože 10 a 13 jezdí každou chvíli.
Be clever - use public transport!
Sobota, 06. října 2018 - 22:30:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18382
Registrován: 5-2002
Duchodci z Boru te utlucou holemi, protoze se nedostanou k Lidlu. Jinak asi nic.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Neděle, 07. října 2018 - 15:26:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 206
Registrován: 2-2011
Martin_j: Muzou ject 16 na americkou [happy]
kv
Pondělí, 08. října 2018 - 18:41:16  
Neregistrovaný host
Nový trolejbus Škoda 32 Tr pro Opavu s karosérií SOR již najíždí svoje první kilometry.
Zachycen na Borských polích na Folmavské dnes dopoledne, kdy počasí focení moc nepřálo...

Úterý, 09. října 2018 - 16:13:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7463
Registrován: 12-2005
Aha tak to je to ufo co sem zahlíd před víkendem [satan]
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Úterý, 09. října 2018 - 18:42:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1280
Registrován: 1-2009
Konečně pořádná SORka s 3 dveřmi místo čtyř a smysluplným interiérem. Paráda [ok]
Teď jen aby se takové objevily i v majetku PMDP.
Ráno v půl šesté vídám ten smluvní kloubák pro štěnovické SONY. Už z města jezdí tak narvaný, až se divím, jak někdo může na Slovanech na konečné tramvaje ještě přistoupit.
Úterý, 09. října 2018 - 21:32:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18385
Registrován: 5-2002
Ráno v půl šesté vídám ten smluvní kloubák pro štěnovické SONY. Už z města jezdí tak narvaný, až se divím, jak někdo může na Slovanech na konečné tramvaje ještě přistoupit.

Byl jsem se včer podívat ve vozovně DP Passau. Mají tam dva odstavené Mercedesy O 405 G. Třeba by je ČSAD mohlo koupit do své sbírky neperspektivních kloubových ojetin ze západu [andel]
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Pavel2
Úterý, 09. října 2018 - 21:58:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16522
Registrován: 8-2002
zejtra jedu do Vsetína, taxe tam zastavím a zkusím navrhnout, aby je Zemkojc koupili do sbírky [biggrin]
starší neprovozní vraky můžou zrecyklovat ve svých železárnách [happy]

volby dopadly ještě vcelku dobře, tramvaje po Americký nepojedou. trochu jsem si oddychnul [lol]
btw předláždění Wilsonova mostu se zatím odkládá, nejspíš na jaro.

zbývá jen začít stavět:
1. západní okruh
2. spojka kolem Boleváku
3. propojení Rychtářka - alej Svobody
4. přeložka I/20 U seřadiště - Studentská
viděl bych to jako plán tak na 4 volební období, pokud nepřijde ekonomická krize a všechno poběží hladce.

na Folmavský pozor, zařízení jsou na místě, ale zatím asi nezapojený. takzvaný Smrt City si vybírá svou daň - než aby tam město pořádně vyasfaltovalo tu hrbatou zazáplatovanou vozovku, buchne peníze do zmrdisystému na vybírání pokut. vot éto pokrok - ale přímým směrem do pekla. dalo by se tam po většinu dne na pohodu jezdit 70 [blesk]
ale asi se čeká až to tam dospěje do stavu Studentský, aby se to mohlo minimálně na třičtvrtě roku uzavřít.
Středa, 10. října 2018 - 09:02:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3253
Registrován: 5-2002
Pavel2 > Je to smutné, ale říkám si, že je to tu pořád o fous lepší než v Žít Brno, Krndalandu a například Českých Budějovicích, kde by chtěl žít každý (teda kromě mě)....
Pavel2
Čtvrtek, 11. října 2018 - 10:14:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16526
Registrován: 8-2002
pavel reiser:
Brno asi bývá dost často ucpaný, tam nejezdím. Praha je prostě Praha, bohužel naše silniční/dálniční síť je postavená tak, že tam musí každej, přestože by ji mohl objet. ve městě jsou úžasný ty stovky propadlých kanálů na jinak často slušných silnicích. v ČB je veselo např. při akcích typu Země živitelka. v Ově mají v některých částech super debilně řešený mimoúrovňový nájezdy/sjezdy z páteřních silnic, potřebuju odbočit vlevo, ale jsem nucenej objet půl sídliště.

ale jistě, hůř může být vždycky. vtip je v tom že líp taky. z toho pramení moje připomínky [wink]
Pátek, 12. října 2018 - 10:30:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1092
Registrován: 8-2007
zbývá jen začít stavět:
není náhodou bod 2. a 4. jedno a to samé?
Pavel2
Pátek, 12. října 2018 - 19:56:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16528
Registrován: 8-2002
Bkv:
jen částečně [happy]
2019 a 2020 se snad postaví ten novej kousek silnice spojka kolem Boleváku. to je I/20 a II/231. video zde: https://www.youtube.com/watch?v=0PqX04sg7Pk

I/20 U seřadiště - Studentská je stavba která začne za pekárnama/Světovarem, tam kde dnes končí 4pruh (křižovatka s Velenickou nebo Jasmínovou). zhruba někde u bytovek v Barákovce podejde tunelem žel. trať, pod mostem v Sušický silnici padne za oběť několik (desítek?) garáží, pak bude zajímavý křížení s Lobezskou v prudkým svahu a napojení Rolnickýho náměstí, při kolejích snad po náspu nebo estakádě má seběhnout níž k Úslavě ke křižovatce Stavební stroje (mezi Baumaxem a zprzněným Intersparem, dnes Albertem), bude MÚK s Rokycanskou a Jateční, novej myslím podjezd pod pražskou tratí, už opuštěnej pavlačák pryč, cca v úrovni stávajícího podjezdu u seřaďovacího nádraží podejde koleje a někde mezi územím teplárny a žel. depa (podpálíme papundeklový ubytovny [biggrin]) se frčí na další most přes Berounku. pokud už nebude přeložená žel. zastávka Bílá Hora tak přes ní a v zářezu svahu se trasa spojí s výše zmíněnou stavbou části II/231 a konec bude u Hornáta (sorry už Auto-In, ale stále Ford), kde už se mezitím bude vesele drandit [happy]

z hlediska řidiče a parametrů komunikace je rozdíl hlavně v tom, že II/231 je běžná dvoupruhová klasika a I/20 bude 4pruh. jen se obávám toho, aby se tohle dílo za peníze v řádu mld. Kč postavilo dřív než půjdu do důchodu.
Pavel2
Sobota, 13. října 2018 - 09:17:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16529
Registrován: 8-2002
včera jsem na Americký potkal zánovního červenýho MB Sprintera s plošinou Rothlehner, RZ 4SF 5847. to je třetí takovej vůz u PMDP nebo patří někomu jinýmu? vím, že Sprintery měly být určitě dva (už jsou), ale třeba se časem přišlo na to, že se takový vozidlo hodí, taxe koupilo/líznulo/půjčilo třetí. ví k tomu někdo něco víc?
Pavel2
Sobota, 13. října 2018 - 11:54:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16531
Registrován: 8-2002
tak nám zavřeli Karlovarskou + se od včerejška asfaltuje I/20 od kruháku u Globusu k Chotíkovu:

někdy jsem rád, že nikam nemusím. asi je to kolem Boleváku i jinde velmi zajímavý. když někdo vyhodí do povětří Karlovarskou, je třetina města totálně v řiti. to už je k zamyšlení.

pokud by někoho nedejbože napadlo tyhle akce realizovat v pracovní den, taxe Plzeň objíždí přes Touškov a Nejřany nebo Třemošnou, Chrást a Ejpovice, kdyby ovšem ještě měsíc nebyl zavřenej dolanskej most [biggrin]

ještě by se hodilo dodělat exit 71 Letkov/Plzenec [wink]
už jsem na to narazil několikrát.

začíná být ostuda města i kraje, že ještě kolem Plzně není okružní II/180 a v normální šířce jako u Letkova, ne jako třeba u Čemín, kde může být problém i míjení dvou protijedoucích autobusů.
Sobota, 13. října 2018 - 20:18:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2264
Registrován: 3-2015
Trolejbus linky číslo 11 u Anglického nábřeží v Plzni.
Neděle, 14. října 2018 - 21:09:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 600
Registrován: 11-2004
Zlatý drak 511 boural:
odkaz
Pondělí, 15. října 2018 - 18:36:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1281
Registrován: 1-2009
Kolegyně v práci říkala, že jela z konečné 30 na Košutce k Pietasu jednu hodinu. V autobusem to bylo okořeněné ještě tím, že si do zadu sedla tříčlenná parta asi Ukrajinců, kteří sborově vypustili tak aromatické větry, že to probudilo i kojence v kočárku, kterému se ovzduší v autobusu pranic nelíbilo.....
Úterý, 16. října 2018 - 15:15:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18386
Registrován: 5-2002
A na Karlovarské u buspruhu už dali do pořádku vodorovné dopravní značení. Zmizela ta síť čar, ze které nebylo jasné, která z nich aktuálně odděluje jízdní pruhy a která z nich už ztratila význam.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!