Diskuse » Autobusy a trolejbusy » Tykadláci v Plzni » Archiv diskuse Tykadláci v Plzni do 11. 7. 2018 « předcházející | další »

Archiv diskuse Tykadláci v Plzni do 11. 7. 2018

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Neděle, 03. června 2018 - 21:51:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7262
Registrován: 12-2005
Ad škoda a spoluúčast....
Tebe Martine 40 litrů nepoloží, já bych na to šetřil minimálně 3 roky a nesmělo by se nic jinýho vysrat a hodně bych se musel uskromnit. Takže takovou pojistku bych nechtěl.


Ad Regensburská x Chebská.
Tam je to v kozách odpoledne. Většina čuráků odbočujících doleva stojí veprostřed nebo skoro vpravo. Neobjedeš ikdyž blikáš doprava hned od začátku esíčka. Dementi. Už jsem jednou ve spěchu musel jet půlkou auta po cyklostezce až ke značce.
No co když můžou zasraný pumpičkáři jezdit po silnici vedle cyklostezky tak já snad můžu jezdit autem po cyklostezce. Platím jí z daní taky [satan]

Odbočení na Křimice něčím větším je docela těsný ale dá se. Akorát s velkým musíš jet od prava a blokuješ pak ty co potřebujou doprava na na Plzeň. Teď je to tam už několik měsíců ještě užší bo tam leží povalený svodidla. Srolovalo je autoškol ní Iveco že Křimický školy. Viděl sem tu akci z první řady a byl to mazec jak z Kobry11. [rofl]
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Pavel2
Pondělí, 04. června 2018 - 11:37:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16305
Registrován: 8-2002
pravidlo odbočování číslo 1:
odbočuješ-li vlevo, najeď si co nejvíc doprava [biggrin]
je svátek když potkáte někoho, kdo za volantem nevypíná mozek.

m_100:
http://plzni.to znáš? pokud už svodidlo leží delší dobu, bylo by záhodno to nahlásit, klidně i bez fotky, ať to předají komu oprava patří (SÚSPk?)

jinak ulice Dlouhá v Lobzích byla i v neděli pochopitelně ZAVŘENÁ, jelikož i politici a stavbaři jsou lidi a rádi o víkendu dělají to, co ostatní většina národa [wink]
asi v 8 večer se u Pietasu objevil náklaďák silničářů, rozbalili fidlátka a přemalovávali šipky před křižovatkou v Masarykovce.

to sem zas někdo upustil pěknou kachnu [wink]
Pondělí, 04. června 2018 - 22:38:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7263
Registrován: 12-2005
Svodidla už jsou opravený ale ještě před týdnem ležely.
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Pavel2
Pondělí, 04. června 2018 - 23:58:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16308
Registrován: 8-2002
no hurá. a já že jsem tam dneska nic poničenýho nezahlídnul...
Úterý, 05. června 2018 - 00:26:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 568
Registrován: 11-2004
Pavel2
to sem zas někdo upustil pěknou kachnu

Protože předpokládám, že je střela mířena na mne - viz příspěvek z 1. 6., jen upřesňuji:
1/ Informaci jsem si já nevymyslel, ale je z dost důvěryhodného zdroje
2/ Posun o pár hodin klidně může nastat z různých - leckdy i těžko předvídatelných - důvodů
3/ Dnes už tam auta jezdila
4/ To, že se ulice oficiálně otevírá, ještě neznamená, že ve stejnou chvíli tudy musí projet zrovna první auto
5/ Myslím, že nějakých pár hodin v tomto případě fakt nemusí vůbec hrát roli; hodinky si podle té informace nikdo jistě řídit nebude a s ohledem na dobu, jakou rekonstrukce probíhala, je to fakt zanedbatelný detail
Pavel2
Úterý, 05. června 2018 - 02:21:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16310
Registrován: 8-2002
Dlouhá v neděli:


v pondělí (jezdilo se od rána):

v kolik hodin přesně nastal okamžik vpuštění provozu netuším, možná se ani páska (zatím?) nestříhala. posunout a změnit se může cokoli a kdykoli, zvlášť když kolaudace nejspíš ještě neproběhla a tedy půjde o předčasné užívání stavby. termín uzavírky se cca o měsíc podařilo zkrátit a ještě se dodělávají cyklostezky, dlažby, vjezdy, ploty atp., prostě věci, který nemají přímej vliv na silniční provoz.

každopádně i na křížení se Sokolskou jsou aktivní semafory a nově se dá i odbočit doleva k Rolnickýmu náměstí.


causa Liborova zatáčka [happy]
bylo v únoru:


a dnes:


průjezd Solarisu a stopy který po sobě zanechal:


tj. problém byl vyřešen šalamounsky stylem přijela-nepřijela oblečená-neoblečená jak z tý Werichovy pohádky [biggrin]
jestli je to řešení dostatečný nebo ne posoudit neumím, trolejbus neřídím.

asi řeknete, že řidič točil volantem nějak úplně divně a třeba si to šoféři PMDP časem osahají. ale krásně se ukazuje, že lidé nejsou stroje, každej řidič pojede jinak a opravdu těžko najdeme někoho, kdo opíše křivku na cm přesně dle návrhu projektantova softwaru. co vím jistě, ten pán co tu zatáčku takhle naprojektoval, by to určitě s trolejbusem projel nejlíp [wink] [biggrin]

ale abych jen nehaněl, celkovej první dojem ze stavby mám pozitivní, je vidět, že když se chce, dají se dělat pěkný a kvalitní věci. jen ty nedostatky se musí pečlivě hlídat a důsledně řešit.
Úterý, 05. června 2018 - 08:59:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18329
Registrován: 5-2002
Kritik

Našel jsem papír mojí pojistky z roku 2008 limit 120 000,- spoluúčast 10% cena pojistky 1140,-. Takže pojistka z roku 2003 za 1500,- s 30% spoluúčastí je dost předražená.

Můžu se zeptat, o jakou jde pojišťovnu?
Nicméně, napadá mě. Nebude háček v tom, že řidiči jsou jiná "riziková skupina", a proto mají tu pojistku postavenou jinak? Mám pocit, že se tam někde vyplňovalo, co dělám.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Kritik
Úterý, 05. června 2018 - 11:42:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 565
Registrován: 6-2007
Martin_j

Můžu se zeptat, o jakou jde pojišťovnu?

Ano jistě jedná se www.hvp.cz a je to sjednáno přímo pro řidiče autobusu, je pravda že jsem při sjednání obešel asi 5 pojišťoven a vybral tu nejvýhodnější. Podle mých informací když jsem to doporučoval kolegovi asi o dva měsíce později už byla pojistka dražší (ale nevím o kolik, já platím pořád částku kterou jsem uvedl- žádnou škodu jsem zatím z pojistky nehradil[ok]).

V každém případě 30% spoluúčast se mě zdá šílená [uhoh]
Úterý, 05. června 2018 - 15:20:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1037
Registrován: 8-2007
http://plzni.to znáš? pokud už svodidlo leží delší dobu, bylo by záhodno to nahlásit, klidně i bez fotky, ať to předají komu oprava patří (SÚSPk?)
Někde jsem zahlídnul rozhodnutí o částečné uzavírce. Bude se jezdit protisměrem dle mávání pracovníků. Pokud si vybavuji mělo by se to dělat o nějakém z víkendů.
Sobota, 09. června 2018 - 14:16:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2636
Registrován: 2-2005
Může někdo mé staré nefungující hlavě vysvětlit, proč je řazení v pruzích u pietasu od pošty směrem do Lobez takové, jaké je? Pruh levý je pouze na odbočení do leva. Tudíž pravý je na odbočení do prava a rovně směrem k astře.Z toho plyne, že busy linky 29 a 30 budou milostivě čekat v koloně gumokolů, až na ně přijde řada. Chápu to dobře? Jinak je celá Dlouhá ulice zcela kompletně betonová lobby. Best z Kaznějova má asi s projektantem privátní smlouvu. Prostě je to na palici stavět taky z jiného materiálu než betonu, že pane projektante??? Úkol zněl přesně jasně! Všude samý beton !!!! A vysoké obrubníky !!! Ten snížený obrubník při výjezdu ze Sokolské s náběhem na obvyklou projektantskou výšku [proud] se zrodil v hlavě projektanta před aplikací viagry nebo až po aplikaci viagry??? To chce fištrona tuto vymyslet, stejně jako cyklostezky - chodník - silnice - chodník [lol][biggrin][lol] takové typické česko - plzeňské řešení ( asi to chtělo pro projektanta snížit dávku viagry na 1/2 [biggrin][lol][biggrin] )
Jinak rekonstrukce silnice o ničem, prosouložené desítky až stovky miliónů. Stačilo obrousit asfalt a jezdilo se dalších 30 let dál. Ale stavební firmy se nějak přece musejí živit, obvzlášť, když bejvalý pozemáci májí sídlo na Rolnickým náměstí [coze]
jen jsem zvědavý, kdy se začne na Dlouhé ulici znova kopat, jako v případě Mohylové a Dlouhých. Na můj dotaz, proč se v tomto případě tak dělo mi bylo odpovězeno:
Protože, milej pane, DOTACE z EU.
Něco se opraví, udělá nově, pak přilítne dotace na něco, co se neudělalo, tak to rozkopeme, zaflikujeme a tváříme se jako že nic. jó, pane, nám se to taky nelíbí, ale dotace z EU se musí prostavět.
Proč jen neustále mám pocit, současná politika nesmyslných dotací je horší než bývalé RVHP????
Soudruzi by se měli učit.[proud]
A hlavně mi nepište, že je strašná výhoda eu volný pohyb, jak mě třeba nedávno poučil pa M_j, že nemusím čekat na hranicích, když jedu pro žrádlo do Chamu[pozor] [jidlo] [pozor]
Pavel2
Sobota, 09. června 2018 - 14:58:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16321
Registrován: 8-2002
já jsem se taky divil že to změnili oproti stavu před rekonstrukcí Dlouhý...
aut je tam prostě moc a každý řešení bude vždycky pro někoho horší, musely by ty auta na Prahu vypadnout jinudy (Hřbitovní to fakt není [biggrin]). a Praze bych se kolikrát při cestách na/z Moravy milerád vyhnul, ale dokud nebude dálnice někudy jižním směrem, tak to cestování rychlejší nebude [ko]

zámkovka je dnes v módě a v případě středových ostrůvků jejímu použití taky moc nerozumím. ideálně tam měl být trávník, pokud už tam ta středová věc musí být. ale zase v případě provozní komplikace přes tu zámkovku se sníženým obrubníkem půjde přejet, což by v případě trávníku jaxi nešlo. třeba se zkouší nějaká plzeňská novinka jak působit na psychiku řidiče aby jel nižší rychlostí než v případě jednoduchý podélný čáry souvislý [wink]

třeba se nakonec ukáže že se tam jezdí rychleji a bude dodatečně osazeno úsekový měření [lol]
Sobota, 09. června 2018 - 17:18:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18333
Registrován: 5-2002
Může někdo mé staré nefungující hlavě vysvětlit, proč je řazení v pruzích u pietasu od pošty směrem do Lobez takové, jaké je? Pruh levý je pouze na odbočení do leva. Tudíž pravý je na odbočení do prava a rovně směrem k astře.Z toho plyne, že busy linky 29 a 30 budou milostivě čekat v koloně gumokolů, až na ně přijde řada.

V úterý jsem měl 29, taky jsem na to koukal. Nejspíš proto, že dřív se do prostoru za křižovatkou vešly vedle sebe auto v levém i autobus v pravém pruhu, teď už to nejde.

a tváříme se jako že nic. jó, pane, nám se to taky nelíbí, ale dotace z EU se musí prostavět.

Když udělám nějaký průšvih, taky tobě jako laikovi z ulice dokážu vysvětlit, že já za to vlastně vůbec nemůžu, že elementálové nebyli příznivě nakloněni [satan]

Kritik: Díky, mrknu na to!
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Breník J.
Pondělí, 11. června 2018 - 00:56:05  
Neregistrovaný host
Připomínám všem fandům MHD poslední předprázdninovou schůzku Tram-Bus-Clubu ve čtvrtek 14. června od 17. hodin ve vozovně Slovany. Můžeme se těšit na další zajímavá promítání.
Úterý, 12. června 2018 - 07:02:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7271
Registrován: 12-2005
Bude veselo....po 4. hodině si pod divadlem lehnul kamion. Plnej takže nejdřív přelozit, pak postavit a odtáhnout.
V 5 to ještě šlo teď už bych čekal kolony.

Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Úterý, 12. června 2018 - 12:26:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2637
Registrován: 2-2005
M_100: tvl, co dělal????
Úterý, 12. června 2018 - 14:42:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7272
Registrován: 12-2005
Nevím ale ze zkušeností bych to viděl na kombinaci mokra, rychlosti, nevhodnýho upevnění/rozložení nákladu a těch betonových citibloků mezi pruhy.
Patrně tam vlít jak vítr do tater, uklouzlo mu to, zkusil to srovnat čímž se mu dal do pohybu náklad a o ty citibloky už to jen nakop a hají. Kdyby tam ty kokotiny nebyly třeba by jen udělal velemyš přes protisměr a nějak by přistál. Ale třeba to taky bylo celý jinak. Jen píšu hypotézu jak to možná mohlo bejt....

Přecijen v noci/ nad ránem se tam lítá hlava nehlava. Jezdim od rychtářky v noci lehce přes 60 do 70ti a většinou mě kamiony předjíždí s dost velkym rychlostním rozdílem.
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Úterý, 12. června 2018 - 18:12:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1260
Registrován: 1-2009
Před mnoha lety jsem po výstupu z N2 přecházel po Slovanské a kolem mě proletěly 2 TIR na hranici omezovače, tj. odhadem kolem 85 km/hod. A ještě zatroubili, aby probudili celou čtvrť.
Už asi tak 2 týdny nejde ani 1 z elektronických tabulí u vlakového nádraží / Sirkovce. Smím se zeptat, kdy je zprovozní a proč už tak dlouho nefungují?
Pavel2
Středa, 13. června 2018 - 23:06:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16340
Registrován: 8-2002
pokud by to někoho zajímalo...
https://ukr.plzen.eu/rozvoj-mesta/probihajici-projekty/americka-s irkova/revitalizace-prostoru-krizovatky/revitalizace-prostoru-kri zovatky.aspx
Pátek, 15. června 2018 - 23:07:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6657
Registrován: 5-2002
Zajímavý, škoda že budu pryč... Vypadá to na snahu zastavit nějak volná místa a rohy, a jinak asi nic, nic zajímavého / městotvorného tam vidět není... Celkem štěstí že z toho nebude parkoviště jako z přednádraží, město holt moc štěstí projekty dopravy / veřejného prostoru nemá.

Mmch něco se začalo dít na náplavce na Anglickém nábřeží, nemá to být "ta náplavka", kdy se to mělo za x desítek milionů vybetonovat a udělat tam přístup odněkud? Zatím si tam jenom samovolně rostla tráva, žije tam rodina vyder (nebo co to je) a lidi tam chodí na ryby, to se musí změnit... [happy]


Co se týče tykadláků, tak je na webu prázdninový JŘ, linka 12 teda dopadla... Prázdninový JŘ začal platit už teď v únoru nebo březnu, a na léto je další redukce až na 15 min interval v pracovní den, to už tím nebude jezdit nikdo, šotokličkovaná na Slovany a takovéhle intervaly spojů... Snad se to zlepší po ukončení výluky...
Pátek, 15. června 2018 - 23:15:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6658
Registrován: 5-2002
Jinak pokud někdo pojedete kolem Zvonu autem nebo na kole, tak už doporučuju opravdu maximální opatrnost, ty kostky jsou rozjebané víc a víc... Parta makáčů toho půlku předláždila, z nějakého důvodu tam tedy stále ty nejhorší místa jsou a v tom rastru kostek to není vidět - ještě štěstí že ničím jenom služební auto. [happy] Ale jinak na novou stavbu je to děs, navíc pokud po tom jezdí busy / těžší auta, tak bych se bál že s takhle bodovým zatížením některých kostek, co se opírají o pražce, to může rychle zničit i tram trať. (Představte si že štoucháte do pražce jenom v jednom bodě - to je něco jiného než když po tom jede tramvaj a ty síly se rozloží na celou plochu)
Neděle, 17. června 2018 - 21:21:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5379
Registrován: 2-2005
Takhle, linka 12 vede z jedné vesnice (Božkov) do druhé (Nová Hospoda) a to přes území nízkopříjmových obyvatel a prostitutek. Jakýkoli interval menší než 15 minut mimo špičku je o prázdninách plýtvání vozidly. Šotokličkovaná nemá na obsazenost z Božkova vůbec žádný vliv, jak už jsem tady kdysi popisoval.

Jsou tady linky, které by potřebovaly posílit mnohem víc.
MHD je pro lidi ! ! !
Neděle, 17. června 2018 - 21:25:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6660
Registrován: 5-2002
Na ty Slovany to jezdívalo plné, o prázdninách až moc.... Ale samozřejmě lidi můžou skočit do tramvaje, když je výluka.... A na druhé straně se zbytky starých Skvrňan demolují a kolonie na Zátiší padne taky, tak skutečně nebude vozit koho.

Ale pamatuju kolem roku 2005 třeba, interval 11 minut o víkendu, špičky prac. dnů až ke 2 minutám a plno ke dveřím... Později o víkendu 12 minut a trochu zkrácené kolem druhé... Jezdil jsem tím jak od Nové Hospody, tak od Guldenerky... Ostatně z nějakého důvodu tam ten hustý provoz byl.

Samozřejmě čistě na N. Hospodu taky pár lidí může jet 15kou, ale to asi nebudou úplně davy...
Pondělí, 18. června 2018 - 00:38:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 570
Registrován: 11-2004
Co vím, tak každoročně jsou v době prázdnin na dvanáctku nasazovány kloubové trolejbusy; proto se možná také počítá s delším intervalem. Nebo letos tomu tak nebude?
Pondělí, 18. června 2018 - 00:43:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 571
Registrován: 11-2004
Kdo vlastně schvaluje dopravní cestu pro trolejbusy, když jezdí po místních komunikacích, ale zároveň jsou drážním vozidlem? Myslím tím např. průjezdný profil, dopravní značení - zejména vodorovné, vhodnost natažení trolejového vedení, umístění zastávkových označníků, seřízení semaforů - zejména těch, které jsou specifické pro trolejbusy, apod.
Petr_k
Pondělí, 18. června 2018 - 08:28:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12375
Registrován: 4-2003
Drážní správní úřad - v tomhle případě Odbor dopravy a silničního hospodářství plzeňskýho magistrátu.
DIE VERGELTUNGSAFFE!
»Dem Reinen ist Alles rein« – so spricht das Volk. Ich aber sage euch: den Schweinen wird Alles Schwein!
(Friedrich Wilhelm Nietzsche: Also sprach Zarathustra * Ein Buch für Alle und Keinen)
Úterý, 19. června 2018 - 08:00:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1040
Registrován: 8-2007
Drážní správní úřad - v tomhle případě Odbor dopravy a silničního hospodářství plzeňskýho magistrátu.
A nejde spíš o Drážní úřad, sekci stavební - územní odbor Plzeň, Škroupova 11, Plzeň?
Středa, 20. června 2018 - 09:46:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3178
Registrován: 5-2002
Na mostě Milénia v úseku Prokopova/Doudlevecká -> Mikulášská postupně roste nová trolejbusová stopa. Zatím ve formě výložníků. Montuje Elektroline.
Petr_k
Středa, 20. června 2018 - 09:54:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12381
Registrován: 4-2003
Bkv - čtěte.
DIE VERGELTUNGSAFFE!
»Dem Reinen ist Alles rein« – so spricht das Volk. Ich aber sage euch: den Schweinen wird Alles Schwein!
(Friedrich Wilhelm Nietzsche: Also sprach Zarathustra * Ein Buch für Alle und Keinen)
Středa, 20. června 2018 - 10:55:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1042
Registrován: 8-2007
Bkv - čtěte.
Četl jsem a nikde jsem tam nenašel, že by byl speciálním stavebním úřadem pro stavby drah a stavby na dráze a pak vydával třeba stavební povolení pro trolejbusovou trať, např. takové Jen samé provozní věci. Drážní úřad v Plzni např. povoloval prodloužení tratě na Borská pole, úpravu trolejbusové trakce v rámci přesmyku nebo trolejové vedení v Dlouhé ul.
Pátek, 22. června 2018 - 12:23:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5563
Registrován: 6-2005
Jrjk: DÚ, Značky a pod. I výstavbu magistrát. Pokud tam sedí kkt, tak čáry můžou vést úplně jinak, jak trolej. Pak se použije kouzelná formula, že trolejbus je drážní vozidlo a musí respektovat dráhu a jede si jak potřebuje. Průjezdný průřez se u trolejbusu nestanovuje, pouze ochranné pásmo od troleje, ovšem ne ve městě.... Seřízení semaforu je na vůli programátora, protože ten musí zkombinovat křižovatku a směr jízdy trolejbusu přes zvláštní semafor, aby nevznikla kolizní situace, to mu opět nařizuje tak jako tak jiný předpis, takže zase drážní úřad neřeší. Může zasáhnout ale ten místní, že se mu něco nelíbí. Záleží, jestli dopravní a drážní úřad má jednoho člověka, nebo 2 různé. My máme naštěstí jednoho a ten díky tomu hlídá vše komplexně se znalostí všech souvislostí.

(Příspěvek byl editován uživatelem 9 tr.)
Makrelu neumeješ.
Pátek, 22. června 2018 - 19:44:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 573
Registrován: 11-2004
Pokud tam sedí kkt, tak čáry můžou vést úplně jinak, jak trolej. Pak se použije kouzelná formula, že trolejbus je drážní vozidlo a musí respektovat dráhu a jede si jak potřebuje.

A tato kouzelná formula má někde nějakou právní oporu? Otázkou totiž zůstává, jestli např. nutné přejetí plné čáry, bílého šrafování, apod., bude akceptovat i PČR v případě, kdy bude např. řešit nějakou kolizi.

Seřízení semaforu je na vůli programátora, protože ten musí zkombinovat křižovatku a směr jízdy trolejbusu přes zvláštní semafor, aby nevznikla kolizní situace

Tak např. na Nepomucké třídě (poblíž zastávky U Školky) je semafor pro trolejbusy seřízený tak, že pokud zde zastaví dva trolejbusy za sebou, což není nijak neobvyklé (linka 10 + linka 13), na signál "volno" vyjede první z nich a druhý už šanci nemá. Může v zastávce stát klidně 10 minut, ale "volno" na semaforu pro trolejbus prostě nedostane, protože čidlo je "někde"...
Pátek, 22. června 2018 - 20:39:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5564
Registrován: 6-2005
Jrjk: tak je ještě jiná formulka: "vzhledem k rouzměrům vozidla", to je řekněme základní a pak se přidává drážní vozidlo. Bavíme se ale o extrémní situaci, kdy opravdu, ani pomalou jízdou, nelze jet tam, kde je "můj pruh", ale jsem nucen jet např. v protisměru. Pak je samozřejmě základní pravidlo, já jedu, kde řekněme nemám a jedu opatrně, ne jako hovado. Když bude něco hrozit, zastavím a ať se o mě rozmlátí, kdo stojí, nebourá. Trolejbus má i černou skříňku, takže lze snadno vyčíst, že třeba jel 20km/h a řidič t-busu dělal vše co mohl.

A proč nikdo z PMDP neřve, že je to špatně nastavené? Ale jsme u toho, programátor křižovatky je:
a) neznalý a protože mu nikdo nic neřekl/nevzal ho na místo, aby se podíva, tak neví, že je něco špatně
b) je to blb, který si myslí, že ví vše nejlépe a pak je to těžké.

U nás v Jihlavě jsou 2 hezká místa.
První je křižovatka ulic Jiráskova a S. K. N.
letecký snímek
Když se podíváš pořádně, tak přerušovaná čára vedoucí přes křižovatku nevede rovně, ale šikmo. Projektant byl velmi inteligentní a při rozšíření křižovatky o odbočovací pruh ji vyprojektoval tak, že odbočovací je přímo proti průběžnému od přejezdu. První týden řidiči os. aut. byli značně vyděšeni, když na signál volno proti nim vyrážel trolejbus, naštěstí se včas vzpamatovali a auto namířili do svého pruhu. Nejednou jsme čekali, kdo z nás bude mít pod sebou osobák. Tehdy to dostal na stůl úředník, který byl nezkušený a nevšiml si této záludnosti. Po této zkušenosti chce po projektantech, aby prokázali, že tudy projede největší vozidlo, které legálně může. Bohužel programy neznají vlečné křivky pro sestavu "Bizon"+TIR, což se také na silnici občas objeví.

Druhé místo je provedení trolejové smyčky na náměstí. Projektant ji nádherně vyprojektoval a naši dráteníci jsou tak dobří a znalí, že takovou stavbu neproberou s těmi, co tudy budou jezdit. Výsledek je, že trolejbus musí jet středem komunikace, nikoliv po své straně. Přidej k tomu, že řidiči OA jsou vypatlanci, co jezdí jak v Británii a místo aby trolejbus měl přednost, neb jede z hlavní, musí pustit osobáky, kteří zatarasí cestu. Autobus by neměl problém, ale t-bus ho má...
Makrelu neumeješ.
Neděle, 24. června 2018 - 12:38:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18339
Registrován: 5-2002
A proč nikdo z PMDP neřve, že je to špatně nastavené? Ale jsme u toho, programátor křižovatky je:
a) neznalý a protože mu nikdo nic neřekl/nevzal ho na místo, aby se podíva, tak neví, že je něco špatně
b) je to blb, který si myslí, že ví vše nejlépe a pak je to těžké.


S odpovědnou osobou jsem seděl v pátek u jednoho stolu na jednání v DP. Dotyčný vyprávěl o tom, jak na dvou křižovatkách v Plzni došlo ke zkrácení čekací doby, když vozidlo MHD projíždí křižovatkou z vedlejší a napojuje se na hlavní. Konkrétně šlo o výjezd 11 z točny u hřbitova na Rokycanskou a o výjezd 27 od Privamedu na Karlovarskou (na to jsem si u něj mimochodem před nějakou dobou stěžoval, když jsem před časem dostal 27 několikrát po sobě a pokaždé jsem u té křižovatky čekal až dvě minuty).

Myslím tedy, že a) je správně. Dovolil jsem si tedy poslat mail tím správným směrem, kolega Jrjk to dostal v kopii a jestli k tomu chce ještě něco doplnit, ať to tam ještě dopíše.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Malý_fotograf
Neděle, 24. června 2018 - 21:07:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6640
Registrován: 5-2002
Přátelé, dneska na mě při hledání nějakých fotek vyskočily dva prototypy elektrobusů Škoda-Perun, které se testovaly na lince 27. Projekt (nepříliš slavně) skončil, ale co je s vozidly? Reinkarnovaly se v nějaký sériový Perun? Mohou být vůbec ty kastle přestavěny (třeba na trolejbus)?
Na každou svini se někde vaří voda. I na mě.
Úterý, 26. června 2018 - 22:49:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5400
Registrován: 9-2005
Ahoj všem.
Zveme vás v sobotu 30. června 2018 na bezdružickou lokálku, kde se jízdami historického vlaku v úseku Trpísty-Pňovany (a zpět) rozloučíme se starým mostem přes Hracholuskou přehradu. V jeho čele bude parní lokomotiva 313.902. V soupravě s historickými dřevěnými vagony bude řazen i oblíbený bistrovůz. Vlak budou doprovázet četníci a živá muzika, ve stanici Trpísty na vás čeká občerstvení, tematická výstava věnovaná žel. mostu a muzejní expozice v žel. voze pana Simbartla.
Speciální večerní jízda parního vlaku na produkci ohňostroje u mostu (v cca 21:50) a pózování hracholuského parníku Plzeň (jeho večerní plavba neveřejná). Ohňostroj bude odpalován od chat u vody na pňovanské straně jezera. Ve večerních hodinách bude také most slavnostně nasvícen do cca 22:15.

Další informace na webové stránce: www.bezdruzickalokalka.cz
Čtvrtek, 28. června 2018 - 14:38:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 575
Registrován: 11-2004
Vozidlo odtahovky přetrhlo trolejové vedení trolejbusů - více...
Čtvrtek, 28. června 2018 - 16:50:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 576
Registrován: 11-2004
Pavel_reiser
Na mostě Milénia v úseku Prokopova/Doudlevecká -> Mikulášská postupně roste nová trolejbusová stopa

Nesouvisí to s výstavbou autobusového nádraží v Šumavské ulici, kde má být i trolejbusová točka?
Pavel2
Čtvrtek, 28. června 2018 - 20:31:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16378
Registrován: 8-2002
dobrá zpráva pro rodiny s dětma:
od 01.09.18 jezdí junioři ve věku 6-15 let zadara [ok]
https://www.krimi-plzen.cz/a/deti-od-zari-jezdi-v-plzni-zadarmo/
Pátek, 29. června 2018 - 12:19:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6666
Registrován: 5-2002
Teda rodiny s dětma to zaplatí stejně, úhrada toho jízdného půjde z daní, které stejně platí někdo kdo tu rodinu živí... Já bych byl spíš proti tomu, poloviční jízdné pro 6- 15 je podle mě adekvátní, naučí to mladé lidi že ta služba má nějakou cenu a je normální za ní platit... Ale když to město takhle chce tak egal, neuděláme nic.

Co ostatní zóny jako třeba Letkov, to bude zdarma taky? Nebo jenom v PMDP spojích, nebo vůbec?
Pátek, 29. června 2018 - 15:06:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1050
Registrován: 8-2007
Nesouvisí to s výstavbou autobusového nádraží v Šumavské ulici, kde má být i trolejbusová točka?
Ne, je to součástí II. stavby Uzlu Plzeň [masinka].
Neděle, 01. července 2018 - 12:26:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 23
Registrován: 2-2015
Zdravím, nevi někdo ze zdejších diskutujicich na jaké lince je dneska Citelis e.č. 518?
Pondělí, 02. července 2018 - 00:00:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 579
Registrován: 11-2004
Od pondělí 2. 7. prázdninové jízdní řády - kloubové trolejbusy letos ne na lince 12, ale na lince 15...
Pondělí, 02. července 2018 - 05:27:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18342
Registrován: 5-2002
Co ostatní zóny jako třeba Letkov, to bude zdarma taky? Nebo jenom v PMDP spojích, nebo vůbec?

Dobrá otázka. Ale do tarifu ve vnějších zónách nemá město to mluvit, takže odpověď si domyslíš.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Pondělí, 02. července 2018 - 09:04:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1359
Registrován: 7-2002
Jestli H_k spíš nemyslel PMDP předplatné/tarif pro Letkov či Starý Plzenec...
Mimochodem odkoukaný od ČSAD z 55ky [wink]
Pondělí, 02. července 2018 - 10:14:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6667
Registrován: 5-2002
Jj, je to sleva z nařízení města => použije se u dopravce PMDP... V příměstě bude "jenom" 75% kobliha od pana premiéra, tak město to trumflo aspoň u dětí... [happy]

V kombinaci s nedostatkem řidičů a věkovým profilem těch stávajících to bude paráda, za pár let...
Pondělí, 02. července 2018 - 21:29:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 580
Registrován: 11-2004
Nové zastávky v Dlouhé ulici pro kloubové trolejbusy nejsou žádný zázrak... Jsou dost krátké.
Pavel2
Pondělí, 02. července 2018 - 21:47:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16385
Registrován: 8-2002
to by mě zajímalo co ty klouby do Lobez vozí. vinen je samozřejmě ten kdo tam poslal kloubák [biggrin]

jinak dnes akorát v ideální čas okolo 14. hodiny vypadl v centru proud a trolejbusy i díky krásnýmu páru uměle vytvořených zátkových zastávek zcela zneprůjezdnily část Americký, od nádraží se auta otáčely z5 u křižovatky s Pařížskou, od kruháčku u mekdonalda se asi náhodně objevil pár duchapřítomných policajtů, jeden zapnul v oktávce majáky, druhej vylezl z auta a dopravu ručně směroval na Anglický.

naštěstí se událost vyřešila do 10 minut, takže zásadní zádrhel v centru nenastal. ale stačilo málo. a bude hůř, až se magistrát domluví se zhotovitelem a budou konečně předělávat zvlněnou dlažbu na mostě a na Am nechají jen provoz MHD, i po dokončení stavby.

krom toho jsem dnes ráno v Šumavský zahlídnul semafory, tj. provoz kolem stavby miniautobusáku kyvadlově jedním pruhem.
Pondělí, 02. července 2018 - 22:52:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 581
Registrován: 11-2004
Některé trolejbusy linky 15 se ucpané zátkové Pařížské vyhnuly a jely odklonem přes Anglické nábřeží a Sirkovou.

V Šumavské skutečně semafory přibyly a naopak ubyly na křižovatce Revoluční x Rokycanská, kde byly nainstalovány před zahájením rekonstrukce Dlouhé ulice. Už po nich nezbyly téměř žádné památky :-)
Pavel2
Pondělí, 02. července 2018 - 23:40:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16386
Registrován: 8-2002
světla Rokycanská x Revoluční x Dítětova byly vypnutý hned ten den kdy se otevřela Dlouhá, to už je nejmíň měsíc.

plánovaně navázala oprava vnitrobloku v Revoluční za domy 57+59 a vedle paneláků Dlouhá 32+34 a 28+30, prostě pod Astrou, za účelem zvětšení počtu parkovacích míst. defacto na protilehlým konci křižovatky, mezi občasnou prodejnou potravin a salesiánským centrem na nevyužitých pozemcích mezi Revoluční a panelákama Pod vrchem 80-86 vzniká nový parkoviště, jelikož situace v ul. Pod vrchem za konečnou trolejbusu k ul. Nad Dalmatinkou už byla neúnosná, aut je moc a nemají kde stát. obojí bez vlivu na MHD. viz např. Doubravecké listy Duben 2018:
https://umo4.plzen.eu/zivot-v-obvodu/doubravecke-listy/
Sobota, 07. července 2018 - 01:23:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 582
Registrován: 11-2004
Trolejbus 509 se po dost dlouhém pobytu v dílně objevuje v ulicích. V sobotu na lince 12...
Neděle, 08. července 2018 - 18:52:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1266
Registrován: 1-2009
Nevím kolik toho vozí klouby do Lobez, každopádně minimálně v relaci Nová Hospoda - Borská Pole - Tylova to jezdí slušně zaplněné dělníky z Borských polí. Jel jsem s tím v úterý v půl sedmé večer a cestující tam museli stát.
Pavel2
Pondělí, 09. července 2018 - 22:55:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16392
Registrován: 8-2002
to je věc, sem už asi nikdo nechodí a tudíž se vocaď člověk nic nedozví, asi jste všichni někde na fb nebo na dovolených... [ko]

celý prázdniny se bude dělat rekonstrukce autobusový točky Sídliště Košutka na konci Krašovský.
http://www.pmdp.cz/informace-o-preprave/zmeny-v-doprave/doc/zmeny -provozu-v-souvislosti-se-zahajenim-letnich-skolnich-prazdnin-237 2/trafficitem.htm

přejmenovávají se zastávky, např. ve Škvrňanech Sportovní gymnázium na Školy Vejprnická. vliv hejtmana pominul nebo už dostal rozum? v každým případě říkám zaplaťpánbu.

v Šumavský (a přilehlých ulicích) se v souvislosti s výstavbou miniautobusáku dělá rekonstrukce horkovodu a dalších sítí, asi 100metrovej úsek s kyvadlovým průjezdem navíc dostal semafor s krátkým intervalem a asi na 14 dní nejkratší plzeňskou jednosměrkou - je znemožněnej průjezd od Sirkovky na nájezdovou rampu na most přes nádraží, jde asi tak o 30 metrů komunikace, kde je navíc ten semafor. jaxem se dnes dozvěděl, oficiální důvod je "preference MHD". fakt hlava, která tohleto uvedla v život[pozor] prej kdyby se tam náhodou naštosovala doprava aby to nebrzdilo trolejbusy. podle mě zbytečnost a naprostá hovadina, ale zákazy by se měly dodržovat.


nadcházející víkend 14.-15.07.18 bude Šumavská úplně neprůjezdná i pro MHD včetně nočních linek. stavba sítí má termín do 16.09., snad tu 1směrku nebudou chtít mít na místě až do konce stavby (neměli by mít, ale je záhodno to kontrolovat).

další věc která může při cestách po městě překvapit, je akce Stavební úprava směrového oblouku v ul. 17.11., tj. mezi parkovištěm u zadní brány FN Bory a trasfúzkou. tam by měla jezdit jen linka 29, termín 09.07. - 24.08. dvojice zatáček se má zrušit a silnice napřímit. no budiž, jen se to člověk nikde nedočte. v okolních ulicích můžou nastat kolony. každá zavřená ulice je znát.

Úterý, 10. července 2018 - 12:49:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6674
Registrován: 5-2002
Jo, na tu 17.11 zavřenou jsem narazil včera, když jsem potřeboval autem od borskýho Kauflandu směr Božkov... Moc nechápu teda smysl stavby, pokud jde opravdu jen o napřímení toho oblouku... Ale třeba je to příprava na reko křižovatky a přeložku Samaritské, ve mě vždycky bude žít nějaká naivní naděje... [happy]

Dlouho taky nebylo slyšet o reko Belánky, to by mě zajímalo taky bo jsem jí nedávno zkusil project na kole - a to je tedy opravdu otázka, jak to má člověk do[zadnice] projet správně, když chce z města po cyklostezce (třeba od Depa nebo Mikulášské) na tu cyklostezku u Jižáku - a skončí přesně tady: https://mapy.cz/s/2Pvwn

Dál jako co, má se cyklista vznášet, má to vzít po Borské rovně a na ní najet přes další 3 pruhy a dvojitou čáru, nebo pochodovat přes 4 bloky s chodcema, nebo jak jako ? A ten Einstein co to naposled nakreslil opět v duchu "na cyklisty serem", ten by to projel jako jak? Já se pak většinou na kole zkouším motat po trase Soukenická - a přes Chodské do Thámovy, ale to taky legálně nejde, tak po chodeckém přechodu nějak... Chtělo by se říct že je to dopravní projektování jak za komančů, ta Belánka, ale popravdě za nich tam vznikl podchod který tam doteď je ( jenom odpojený už), tak je to spíš projektování jak za Hitlera - Bahn, autobahn und šlus... [uhoh]

(Příspěvek byl editován uživatelem H K.)
Úterý, 10. července 2018 - 15:13:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7321
Registrován: 12-2005
No von bude základ svoje úchylný sportovní choutky rozvíjet mimo město [wink]
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Úterý, 10. července 2018 - 15:22:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6675
Registrován: 5-2002
Jj, do města jedině SUV. [proud]
Pavel2
Úterý, 10. července 2018 - 18:25:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16395
Registrován: 8-2002
kdybych se měl věnovat i plzeňským cyklostezkám, tak bych se z toho patrně nejdýl za 3 tejdny musel zbláznit, to je hitparáda chaosu, bordelu, zmatků, nedodělků, nedomyšleností a prasečin.

zatím si bohatě vystačím s těma silnicema. ale město prej cyklodopravu podporuje, no to jsem se zase jednou zasmál [lol]

nejlépe třeba tak, aby cyklostezku někdo velmi chytrej natáhnul v Doubravce ulicí Partyzánskou podél rodinných domků, v důsledku čehož jejich majitelé nemůžou ani otevřít vrata, natož aby si na hodinu postavili auto před vrata - stáli by pumpičkářům v cestě [biggrin]

přitom by stačilo cyklo trasovat třeba po Rokycanský, kde je místa habaděj a chodník není nalepenej na silnici. ale holt tam těch aut jezdí víc a asi někdo změřil nebo spočítal, že by ti sportovci dýchali víc aromatických uhlovodíků... tak radši naserem spoustu domkařů. ale tady to začíná zřejmě už u územního plánu nebo generelu (cyklo)dopravy.
Úterý, 10. července 2018 - 19:44:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6676
Registrován: 5-2002
A pak člověk vidí v Německu už tak 20 let že jdou cyklisti protáhnout městem i venkovem v pohodě, podél hlavních silnic je cyklopruh automaticky, ve městech jdou protáhnout přes složitý křižovatky... A tady se nakydá beton u Trati, v Borské, a mezitím se nechá poctivé nic. Nebo se buduje nějaká cyklopíčovina v poli za Hradištěm, kde to nikdo nepotřebuje a za ty prachy už tam mohla být silnice co by sloužila všem. Tohle projektování dopravních staveb nás furt posouvá strašně na východ, no...

Nebo podělanej chodník do Radčic u nás nebude nikdy, jedna známá třeba bydlí tady: https://mapy.cz/s/2PBrK - peklo se tam dostat jakkoliv, a to už má být ta silnice po rekonstrukci a připravená na okruh... Neexistuje normalizace v dopravních projektech, kde je úzká silnice se 30 let obkresluje dál úzká silnice, jak u blbejch, v době největšího ekonomickýho rozvoje...
Pavel2
Úterý, 10. července 2018 - 20:38:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16396
Registrován: 8-2002
tam jsem dneska po delší době jel... tak mě napadlo, kdo by asi v takovým dvou-třípatrovým "paneláku" ve městě, ale defacto na vesnici (všude a všechno daleko, tedy krom přírody, autobus nejlíp po 15 minutách ale spíš po půlhodině) chtěl bydlet, navíc tam asi bývá problém s velkou vodou.

silnice je tam hezká, rovná, ale v určitých úsecích dost úzká, asi proto, aby nám tam nejezdila doprava nad 12 tun, dva protijedoucí náklaďáky/autobusy se můžou ofackovat zrcátkama. ale vysvětlení je přece nad Slunce jasný - na široký silnici se jezdí rychle, na skrčený pomalu, protože je to prej bezpečnější - viz např. Radčice - Malesice [biggrin]

snad na to časem někdo přijde, že pomalu nerovná se automaticky bezpečně. kdo sedí za volantem, má sledovat provoz a ne chatovat na fb, dohadovat se s manželkou nebo domlouvat kšefty za milión. ono by stačilo kdyby řidiči důsledně používali blinkry, naučili se čumět do těch tolikrát omletých špíglů a jezdili plynule.
Pavel2
Úterý, 10. července 2018 - 21:05:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16398
Registrován: 8-2002
jen něco maličko k cyklostezkám [wink]

Denisák, stavba (imho nesmyslný) náplavky za 50 MKč. stavba se s vybavením roztáhla i na cyklostezku, přestože si prej sama realizační fa Stavmonta navrhla, že cyklostezku nechá průjezdnou. a co se nestane - jedu z Am k poliklinice a na asi 3-3,5metru široký jednosměrný vozovce proti mě picyklista. samozřejmě že jsem se v první chvíli leknul, ten idiot tam nemá co dělat. ale řeší to pochopitelně cestou nejmenšího odporu.


on ani ten cyklista to nemá snadný - jak má vidět tuhle značku dobře ukrytou za řadou parkujících aut? vedle toho, že po 15 metrech ho čeká drátěnej plot a kontejner a kabibudka v jeho cestě, tedy značka je v přímým rozporu se skutečností.

nebyl by problém za rok nasbírat materiál na celou knížku cyklonesmyslů [ko]
viníků různých průšvihů je pak celá plejáda, stejně pestrá jako rozsah prohřešků.
Středa, 11. července 2018 - 20:19:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6678
Registrován: 5-2002
Mmch chápe někdo interval 30ky z Bor na Pole - 40 minut, tím pádem věčně v souběhu s 24? Na ZČU už si s toho prý dělají srandu, že je to "hromadná" doprava od toho, že spoje jezdí pohromadě... [uhoh]

Opičárny tohoto druhu dělá PMDP , nebo zadává SVSMP, nebo je to prostě u [zadnice] všem?