Diskuse » Autobusy a trolejbusy » Tykadláci v Plzni » Archiv diskuse Tykadláci v Plzni do 20. 12. 2017 « předcházející | další »

Archiv diskuse Tykadláci v Plzni do 20. 12. 2017

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Pondělí, 27. listopadu 2017 - 10:04:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2578
Registrován: 2-2005
ad Hroch:
Nazvat synka dementním blbečkem jen proto ,že nejezdí sockou jako pan otec,to jsi teda tatík k pohledání.

nechtěl jsem reagovat, ale přeci jen to udělám:
Jetli někdo jezdí na trase Pietas - Slovanská alej v prac.době od 8.00 - 16.00, tak ať se na mne nezlobí, ale normální to není, zvláště, když sedí v kanceláři. Pět zastávek linkou 30 a z domova na autobus k Pietasu 5 - 7 minut chůze.

Já vim je to na hovno,já bych tyhlety internety zakázal a

Zajisté mluvíš z vlastní zkušenosti, noťas na palubce, telefon bez hans free v pařátech, co by taky člověk chtěl od řidiče velkého auta, když auto za něj dělá skoro všechno a řidič se musí pouze držet volantu [rofl] [rofl] [rofl]
není to tak dávno, co jsi mě v jiné diskusním vlákně přesvědčoval, jak jste, Vy řidiči ,,velkýh hovad ,, utiskovaný, ubližovaný. Vše dokazujete hlavně jízdou po dálnici a jízdou z kopce, to jste hrdinové. Až budeš někoho poučovat, proč třeba internety v autě zakázat [satan]
Pondělí, 27. listopadu 2017 - 10:06:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2579
Registrován: 2-2005
ad Martin_Leška:
je třeba to řešit a v první řadě to někomu oficiálně sdělit.

[rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]
Pondělí, 27. listopadu 2017 - 10:33:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5269
Registrován: 2-2005
Na seznamu čtyřiceti osmi problematických míst na komunikacích pojížděných vozidly PMDP vypracovaném na základě podnětů řidičů toto místo není, takže to asi všechny netrápí

Jestli to nebude tím, že tam jezdí jen eNka. Řidiči se ke zmíněnému seznamu zajisté vyjadřovali všichni (tedy několik set lidí), zatímco eNka jezdí zlomek z nich, tedy jejich hlas nebyl tolik slyšet a do seznamu se toto místo nedostalo.
Pak to taky vypovídá o tom, že je v Plzni na městských komunikacích pěkný bordel.

Jetli někdo jezdí na trase Pietas - Slovanská alej v prac.době od 8.00 - 16.00, tak ať se na mne nezlobí, ale normální to není, zvláště, když sedí v kanceláři. Pět zastávek linkou 30 a z domova na autobus k Pietasu 5 - 7 minut chůze.
Stejně tak, jako jakékoli jiné místa, které spojuje přímá linka nebo jednoduchý přestup.
Jsou samozřejmě výjimky, ale věřím tomu, že kdyby se každý zamyslel, jestli a) skutečně potřebuje jet autem a později za b) jestli se mu vyplatí auto vůbec vlastnit, na silnicích by se uvolnilo.

V tomto světle je jakékoli omezování MHD, jak tady nedávno kdosi plácnul, čirý nesmysl. V Západní Evropě si tímto prošli a dnes horko těžko budují, co my máme (z nouze) zatím stále vybudované.

Nicméně si myslím, že nejdříve se bude muset doprava úplně zastavit, aby se někdo kompetentní chytnul za nos a začal celý problém řešit komplexněji, než pochybnou kampaní typu Máte Hromadu Důvodů.
MHD je pro lidi ! ! !
Pondělí, 27. listopadu 2017 - 12:14:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 502
Registrován: 11-2004
Jo, dříve chodili žáci do ZŠ převážně pěšky, do SŠ i VŠ jezdili převážně MHD... A dnes? Zvýšený provoz je zpravidla před 8. hodinou ranní. Kolik žáků ZŠ dnes vozí do školy rodiče autem, převážně matky ve velkých SUV. Typicky lze pozorovat provoz v okolí školy ve Chválenické ul. (což samo o sobě už něco vypovídá), ale i jinde. A kolik vysokoškoláků a často už i středoškoláků, jezdí do školy autem... Doba se změnila... možná bohužel.
Martinmarilynmanson
Pondělí, 27. listopadu 2017 - 13:19:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10486
Registrován: 12-2007
Minimálně zde na VŠ jezdí dost lidí do školy MHD, jinak by parkoviště u ZČU na BP nestačilo a studenti by parkovali i v Liticích. Když jsem tu studoval, tak do třídy jezdilo autem cca 5% studentů, zbytek MHD nebo po vlastních. Jaký rozdíl oproti SŠ, kde ve čtvrťáku jezdilo MHD 5% lidí, a zbytek auto, protože mít otřískanýho Golfa, Twingo nebo trojkový Báwo patřilo k dobrému vkusu...
Be clever - use public transport!
Pondělí, 27. listopadu 2017 - 13:47:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2580
Registrován: 2-2005
ad Martin_j:
No a teď si představ, že tam takhle jednou budeš zajíždět se Solarisem a škrtneš o obrubník a udělá se ti na voze nepěkný škrábanec. Co myslíš, kdo by platil přelakování? Ty jako řidič? Nebo ten, kdo neseřídil správně výšku vozu a nenastavil správně pérování?

Nezajedu, už několik dlouhých let stavím minimálně 0,5 metru od obrubníku, jak to páni chtěli, tak to mají, já nic platit nebudu.

ad T15:
Nicméně si myslím, že nejdříve se bude muset doprava úplně zastavit

souhlas, už, aby to bylo [ok]

ad Jrjk:

Kolik žáků ZŠ dnes vozí do školy rodiče autem, převážně matky ve velkých SUV

u nás u 28. zš je to samé, od 7.25 - 7.50 totální chaos, městské polopolicajtky tomu jen nečinně přihlíží z povzdálí, drahé matičky by nejraději zavezli dětičky nejlépe až ke vchodu, potom se s dětmi dlouze loučí a běda tomu, kdo by se je snažil nějakým způsobem upozornit, že třeba překáží a měli by jet doprdele.
Pondělí, 27. listopadu 2017 - 13:50:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18176
Registrován: 5-2002
Na seznamu čtyřiceti osmi problematických míst na komunikacích pojížděných vozidly PMDP vypracovaném na základě podnětů řidičů toto místo není, takže to asi všechny netrápí.

Tak si to tam prosím dopiš, žádám tě o to jako spoluautor toho seznamu. Na tohle jsem prostě zapomněl.

takže to asi všechny netrápí.

Noční jezdí pořád ta samá parta řidičů a občas někdo další. Běžný řidič se tam tedy dostane párkrát do roka a jak už zaznělo výše, mě osobně tam autobus škrtnul spodkem o asfalt jen jednou. Ale jak plyne z toho, co psal Libor, nejsem rozhodně jediný.
A mysli prosím na to, že řidičů je 200 a jsou mezi nimi jak lidi s vysokou školou, tak lidi, pro které je problém správně vypsat stazku. Takže nečekej, že se ti všichni ochotně a nadšeně budou k něčemu vyjadřovat.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Pondělí, 27. listopadu 2017 - 14:53:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7293
Registrován: 5-2004
Martin_j: Tak si to tam prosím dopiš, žádám tě o to jako spoluautor toho seznamu. Na tohle jsem prostě zapomněl.

Já si ho tam klidně dopíšu, ale ten seznam jsem nedostal jen já, ale celá plzeňská odborná obec, takže by spíše bylo lepší, abyste to dopsání pojali oficiálně a dostali to všichni.

Takže nečekej, že se ti všichni ochotně a nadšeně budou k něčemu vyjadřovat.

Já nečekám, že bude každý řidič schopen komunikovat na odborné úrovni slovem a písmem, ale od toho má podnik nějakou organizační strukturu, která se tomu má věnovat. Neznám proceduru vzniku tohoto seznamu, jestli ho sepsalo pár iniciativních lidí nebo se v rámci všech řidičů skutečně prováděl nějaký průzkum, ale lze ho asi brát jako seznam priorit.

Trollino_15: jejich hlas nebyl tolik slyšet a do seznamu se toto místo nedostalo.

Nevím, zda-li pro zápis závadového místa stačilo, aby ho zmínil jednotlivec, nebo se na něm musela shodnout alespoň skupina lidí. To by asi mohl osvětlit (spolu)autor seznamu.

Pak to taky vypovídá o tom, že je v Plzni na městských komunikacích pěkný bordel.

To je relativní. Z těch necelých padesáti problémů jsou asi polovina zastávkové zálivy. Když si sečteš, kolik zastávek je v celé síti a že 25 má nějakou provozní vadu, tak to zas tak hrůzostrašné procento není. Čímž samozřejmě neříkám, že se nad tím má mávnout rukou a neřešit to.

Martinmarilynmanson: Minimálně zde na VŠ jezdí dost lidí do školy MHD, jinak by parkoviště u ZČU na BP nestačilo a studenti by parkovali i v Liticích

Ono to funguje vzájemně: Parkoviště u ZČU zdaleka nestačí a proto značná část studentů autem nejezdí.

Jaký rozdíl oproti SŠ, kde ve čtvrťáku jezdilo MHD 5% lidí, a zbytek auto, protože mít otřískanýho Golfa, Twingo nebo trojkový Báwo patřilo k dobrému vkusu...

Přeci jen asi studenti VŠ disponují větší společenskou odpovědností a nepotřebují si dotovat sociální status zrovna autem. Ale vnímání automobilu se v průběhu generací mění a pro dnešní maturanty už nejde o takový objekt zájmu jako před deseti či dvaceti lety.
Pondělí, 27. listopadu 2017 - 18:01:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5270
Registrován: 2-2005
Přeci jen asi studenti VŠ disponují větší společenskou odpovědností a nepotřebují si dotovat sociální status zrovna autem.
Škoda, že jim to nevydrželo a dnes si sociální status dotují jízdami mezi Částkovkou a Doudlevci...což je stejný případ jako Liborem zmíněná trasa Doubravka - Slovany.
______________________________
Obecně si myslím, že je to už ve výchově, i když to nelze paušalizovat...to se nejdřív děcko vozí autem na základku, v pubertě je nuceno MHD jezdit coby forma testu (takového parchanta přece nebude rodič vozit jako císařpána až před školu), případně naopak jako výraz vzdoru vůči rodičům (ještě by mě někdo viděl, jak mě maminka vozí do školy) a v osmnácti si koupí otřískanýho golfa s předsevzetím, že do socky už nevleze. Na kolejích bez peněz se pak člověk rád vrací do MHD, bo úspora.

Mě (a všechny ostatní starší diskutující předpokládám) po půl roce doprovodu ke škole vrazili do ruky předplatné a řekli, že ke škole jezdí linka 9. Do školy takto jezdili bez výjimky všichni mí spolužáci.
MHD je pro lidi ! ! !
Pondělí, 27. listopadu 2017 - 19:17:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18177
Registrován: 5-2002
Martin L.: Mohl bys mi ten soupis poslat? Ke mě ještě nějak nedoputoval. A pokud to není tajné, asi by to zajímalo i jiné zde diskutující.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Pondělí, 27. listopadu 2017 - 21:00:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5340
Registrován: 9-2005
Přeci jen asi studenti VŠ disponují větší společenskou odpovědností a nepotřebují si dotovat sociální status zrovna autem.

Kdybych to vztáhnul k tvé osobě, tak musím konstatovat....HA HA HA " [happy]
Pavel2
Úterý, 28. listopadu 2017 - 00:29:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15820
Registrován: 8-2002
m_k:
to by mě teda vopravdu zajímalo, jaxe ve věku ML buduje sociální status starou běžnou HTP Fabií [biggrin]
ty vole, to jsem se zase pobavil [lol]

ML:
martine PROSÍM: máš-li ten soupis problematických míst na plzeňských silnicích k dispozici a neblokujou jeho zveřejnění něčí autorský práva, dej nám to pls přímo sem do diskuze nebo na nějaký veřejný úložiště, většina nás, co se tu vyskytujem, se s tím materiálem mileráda seznámí [happy]

co se týče těch hrbů na Koterovský:
1. bylo by fajn mít jednoznačně stanovenou prioritu přechod vs. místo pro přecházení. čili až konečně někoho na SVS osvítí duch svatej a nechá přes hrby natáhnout zebru (+současně z přechodů bez hrbu udělá místa pro přecházení), sebere nejen mě část argumentů.

2. sklony a délka nájezdů je jedna část řešení, další možná bude výška obrubníků. na tramvajovým ostrůvku může být záměrně vyšší úroveň nad povrchem vozovky, aby se líp nastupovalo do tramvaje. jestli mě nasereš, tak to tam půjdu přeměřit vlastním metrem [lol]

3. pokud tam jezdí minimum linek a zároveň i řidičů a ještě s malou frekvencí, logicky asi bude to místo v seznamu závad někde na chvostě. což ale neznamená, že by to místo bylo míň problematický než jiný.

4. pokud existuje způsob jak oficiálně sdělovat zásadnější závady na plzeňských komunikacích (mimo kraviny typu ulomená značka, propadlej kanál, rozvoranej záliv), asi nebudu sám, kdo se s tou metodikou zařazení do seznamu priorit k řešení rád seznámí.

5. sám jedním dechem přiznáváš, že ta doporučená dvacítka se na hrby moc aplikovat nedá, tedy platí teze T_15, že na plzeňských komunikacích je bordel. v městským GISu přece existuje pasport dopravního značení a tuten nesmysl nikoho netrápí? protože se o něm neví nebo se rezignovalo na jeho řešení?

například je zajímavý, že kdosi rozhodl o úpravě místa pro přecházení v Šumavský pod Hamburkem a ty matoucí pásy bílý dlažby skutečně SVS nechala odstranit. a docela by mě zajímalo, jestli v tom rozhodování o změně přispěla i zdejší košatá diskuze [happy]
Úterý, 28. listopadu 2017 - 08:09:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5271
Registrován: 2-2005
to by mě teda vopravdu zajímalo, jaxe ve věku ML buduje sociální status starou běžnou HTP Fabií
Asi tak jako otřískaným golfem.
Navíc ani HTP není věčná, tak jako nebyla věčná Felicie před ní a F/3 po ní

Obecně: Jsou sociální skupiny, které si budují status značkou a pak jsou sociální skupiny, které si budují status pouhým používáním jakéhokoli motorového vozidla
MHD je pro lidi ! ! !
Pavel2
Úterý, 28. listopadu 2017 - 08:20:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15824
Registrován: 8-2002
já jen že to úplně vobyčejný HTP je kočkolap jaxviň [lol]
holt je tady vidět ten rozdíl mezi nenáviděnýma gumokolistama a těma co všude jezdí veřejnou dopravou [happy]

edit: a výhody vlastního přibližovadla soustavně a vytrvale odmítají a zpochybňujou.

(Příspěvek byl editován uživatelem pavel2.)
Úterý, 28. listopadu 2017 - 08:56:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7294
Registrován: 5-2004
Trollino_15: Škoda, že jim to nevydrželo a dnes si sociální status dotují jízdami mezi Částkovkou a Doudlevci...což je stejný případ jako Liborem zmíněná trasa Doubravka - Slovany
M_k: Kdybych to vztáhnul k tvé osobě, tak musím konstatovat....HA HA HA "

Nemůžu říct, že bych něco podobného nečekal[happy]. Ale je třeba rozlišovat mezi tím, když si někdo nějakou věc pořídí proto, aby ji používal a aby mu pomáhala v běžném životě anebo proto, aby jejím vlastnictvím a provozováním dával něco najevo. Ponechám na posouzení jiných, kam zařadit zrovna mě, ale myslím si, že pokud jde o auta, která přinejmenším v případě prvních dvou byla statisticky těmi nejprůměrnějšími a nejobyčejnějšími, jaká se dají na silnicích potkat, mě může těžko někdo obvinit z něčeho samoúčelného[wink].
A cesty do zaměstnání jsou dány tím, že nesedím na jednom místě, ale pohybuji se v rámci republiky, přičemž často předem nevím, jestli se ten den nějaká cesta uskuteční, či ne. Kdyby moje práce měla jasné dané místo o kterém bych věděl, že se z něj osm hodin nehnu, tak bych žádný problém s využíváním MHD neměl, stejně jako jsem ho neměl při cestách na univerzitu.
Úterý, 28. listopadu 2017 - 10:24:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5272
Registrován: 2-2005
holt je tady vidět ten rozdíl mezi nenáviděnýma gumokolistama a těma co všude jezdí veřejnou dopravou
edit: a výhody vlastního přibližovadla soustavně a vytrvale odmítají a zpochybňujou.


To by mě zajímalo, jak jsi na to přišel...do práce jsem přijel autem služebním, doma mám soukromé...takže veřejnou dopravou všude nejezdím, auta rozhodně paušálně neodmítám. Jen mi přijde poněkud úsměvné a zarážející vozit si permanentně všude zadek v autě jen proto, abych mohl říct "mám/jezdím auto/autem." [wink]
MHD je pro lidi ! ! !
Pavel2
Úterý, 28. listopadu 2017 - 21:55:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15825
Registrován: 8-2002
to byla narážka hlavně na m_k [wink] [lol]
Středa, 29. listopadu 2017 - 03:20:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6964
Registrován: 12-2005
No já se bavim.
Liborek tu kydá hnůj na svého synka jakož i na širokou motoristickou obec za to že nejezdí sockou.
No to je kurva humor!
Liborku tebe sem v socce viděl naposled když si coby kmenovej zaměstnanec syčel za volanty zelených krabic.
Ty bez auta neuděláš krok a moralizuješ?

Btw kde bydlíš? Tam co tvůj syn.
Kam jezdíš denně na chatu krmtit králíky? 1/4 ty samý cesty za kterou Toma kritizuješ.
Čím tam jezdíš? Autem.
Podrtženo sečteno - pomlč!
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Středa, 29. listopadu 2017 - 11:12:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2581
Registrován: 2-2005
ad martin Rypl:
Liborku tebe sem v socce viděl naposled když si coby kmenovej zaměstnanec syčel za volanty zelených krabic.
Ty bez auta neuděláš krok a moralizuješ?


Kam jezdíš denně na chatu krmtit králíky? 1/4 ty samý cesty za kterou Toma kritizuješ.
Čím tam jezdíš? Autem.


jako Píčus jsi se narodil, jako Píčus se chováš a jako Píčus umřeš. prostě Píčus. kolega Píčus[vypravci]
Středa, 29. listopadu 2017 - 12:54:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6966
Registrován: 12-2005
Aha takže jsem trefil citlivý místo.
Obrázek si o tobě už udělá každý sám [satan]
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Středa, 29. listopadu 2017 - 16:01:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2582
Registrován: 2-2005
ad Martin 100:

jestli si to myslíš [lol][lol][lol]
Středa, 29. listopadu 2017 - 20:52:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6968
Registrován: 12-2005
Vim....... Znám tě půl života vole [crazy][lame]
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Středa, 29. listopadu 2017 - 23:08:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2583
Registrován: 2-2005
ad M_100:
zase píčus [crazy]
Pavel2
Čtvrtek, 30. listopadu 2017 - 00:48:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15828
Registrován: 8-2002
fakt nechápu, proč se OBA vzájemně nasíráte. kdybyste se na to vykašlali, ušetřili byste klávesnice, čas a hlavně nervy. ale to vyžaduje chvíli nemít červeno před očima a mikroskopicky zapřemýšlet jakou reakci asi tak moje akce může vyvolat. což tedy, ehm, zrovna martinovi je trošku cizí. přemýšlejte o tom [wink]
Čtvrtek, 30. listopadu 2017 - 08:56:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2584
Registrován: 2-2005
ad P2: dobře, bez komentáře [lol] [biggrin] [lol]
Pavel2
Čtvrtek, 30. listopadu 2017 - 09:33:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15829
Registrován: 8-2002
ok, tak příště... :-X [wink]
Čtvrtek, 30. listopadu 2017 - 23:13:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6975
Registrován: 12-2005
Tak já na Liborovo hru rád přistupuju.
Už není nejmladší tak je tu velká šance že to s nim sekne a budou se rozdávat techničáky [biggrin]
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Pavel2
Pátek, 01. prosince 2017 - 05:46:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15831
Registrován: 8-2002
m_100:
koukám že přimět provokatéra aby se dobrovolně z vlastní vůle zklidnil je sisyfovská práce... už dlouho je nás celej zástup co čekáme kdy konečně dostaneš rozum [uhoh]

tak něco pozitivnějšího [happy]

Pátek, 01. prosince 2017 - 11:02:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3093
Registrován: 5-2002
Pavel2 > Teď by byla příležitost - vánoce, ale je problém, že i chudý lidi, co maj, tak rozhodně neprodaj [lol]
Pátek, 08. prosince 2017 - 01:43:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6984
Registrován: 12-2005
Letkov dnes

vlastně už včera
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Pátek, 08. prosince 2017 - 17:23:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 151
Registrován: 2-2015
Dopravní kalendář 2018
Advent nám pomalu začal a s ním brzy přijdou i vánoční svátky.
Stále nevíte, co dáte svým bližním jako dárek k Vánocům? Nabízíme Vám unikátní dopravní kalendář ze všech koutů České republiky, ve kterém naleznete celkem 53 fotografií tramvají, autobusů, vlaků, přívozů a mnoho dalších prostředků veřejné hromadné dopravy.
Kalendář si můžete objednat na mailu tram-bus@seznam.cz za 119 Kč.

http://www.tram-bus.cz/zabava/dopravni-kalendar/
Sháníte DOPRAVNÍ KALENDÁŘ do kanceláře nebo domů? Nabízíme vám týdenní Dopravní kalendář, ve kterém naleznete mnoho prostředků veřejné dopravy od vlaků a autobusů po přívozy a lanovky.
Cena: 119 Kč, více na http://www.tram-bus.cz/zabava/dopravni-kalendar/
Pokud máte zájem, napište nám na mail tram-bus@seznam.cz.
Děkujeme
PANXXX
Sobota, 09. prosince 2017 - 15:15:09  
Neregistrovaný host
88.146.98.142

Dnes ráno v Koterově (foto jen z mobilu)
Sobota, 09. prosince 2017 - 15:40:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18196
Registrován: 5-2002
Dnes ve Skrétově:(zdroj fotky: FB)
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Sobota, 09. prosince 2017 - 17:10:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6985
Registrován: 12-2005
https://www.krimi-plzen.cz/a/ztraceny-autobus/

To mi hlava nebere [crazy]
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Sobota, 09. prosince 2017 - 20:46:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1771
Registrován: 9-2007
Mi hlava nebere, když vidím ty značky parkoviště, pokud jsou všude a ta auta tedy stojí legálně a zbývá taková "nešířka".
Pavel2
Sobota, 09. prosince 2017 - 21:28:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15843
Registrován: 8-2002
pašák... proč se tam řidič v letech podle přízvuku plzeňák motal s kloubem to je taky nad moje chápání. nerozumím ani výskytu městskýho autobusu v Hálkovce mezi Korandovkou a Klatovskou.

jinak ta Skrétovka je chuťovka, tam mám strach vjet i s dodávkou. docela bych se divil, kdyby tam zůstal pruh širokej 3 metry.

z toho důvodu mě hlava nebere kdo ve čtyřech blocích Skrétovky, od Husovky po Bendovku, povolil to šikmý stání. pro průjezd podle zákona MUSÍ zůstat 3 metry. evidentně tam nejsou ani omylem. a tohle by si měla zodpovědět úřední klika MMP-SVS-PČR, protože všechny tyhle instituce dlouhodobě o problému VÍ a serou na něj [blesk]

musí se tam dostat minimálně popeláři a hasiči. ti taky nejezdí osobákem.
Neděle, 10. prosince 2017 - 10:49:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2586
Registrován: 2-2005
Polistopadová zlodějna století aneb buďme hrdí na ,, škodofku,, [lame] [lame] [lame]

zlodějna a zloději století
Neděle, 10. prosince 2017 - 12:26:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6986
Registrován: 12-2005
A tak šikmý stání je v pořádku ale je tam špatnej úhel.
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Neděle, 10. prosince 2017 - 21:10:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3473
Registrován: 5-2002
Zdravím a připomínám další schůzku přátel MHD Tram-Bus-Clubu ve čtvrtek 14. 12. 2017 od 17:00 ve vozovně Slovany.
Plzeňské tramvaje - aktuální zajímavosti z provozu již od roku 2000 na internetu a později také na Facebooku
Tramvajové provozy - fotografie z různých měst včetně zahraničí
Pavel2
Neděle, 10. prosince 2017 - 22:22:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15850
Registrován: 8-2002
m_100:
aha, takže městapo si pořídí několik úhloměrů poměrně gigantických rozměrů a bude kontrolovat správný stupně? pro rezidenty vydá magoš manuál jestli stát pod úhlem 45 nebo 30°? Fabie 45° a Mercedes 30°? [proud]
no hlavně aby se jim to vešlo do těch minidodávek typu Transit Connect nebo VW Caddy [biggrin]
Martinmarilynmanson
Pondělí, 11. prosince 2017 - 07:40:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10505
Registrován: 12-2007
Hlavně je po levé straně obří chodník, úplně zbytečně...
Be clever - use public transport!
Pondělí, 11. prosince 2017 - 09:23:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7296
Registrován: 5-2004
Pavel2: aha, takže městapo si pořídí několik úhloměrů poměrně gigantických rozměrů a bude kontrolovat správný stupně? pro rezidenty vydá magoš manuál jestli stát pod úhlem 45 nebo 30°? Fabie 45° a Mercedes 30°?

Proč by měl někdo kontrolovat úhel? Volba úhlu je starostí řidiče, který je má zvolit tak, aby v ulici zůstala požadovaná průjezdní šířka.

Martinmarylinmanson: Hlavně je po levé straně obří chodník, úplně zbytečně...

V části toho chodníku měla vést cyklostezka jako náhradní spojení za rušnou Klatovskou. Ze záměru tam zatím zůstal jen pruh červené dlažby. A někdy se také nedá hýbat s obrubami kvůli sítím v chodníku, které potřebují nějakou tloušťku vrstvy nad sebou. V chodníku ji mají, ale ve vozovce o 10-15 cm níž by ji už neměly.

Libor_hh: Polistopadová zlodějna století aneb buďme hrdí na ,, škodofku,,

Pokud stát přišel o miliardu, tak je to smutné, ale jestli ji díky tomu nekoupili Číňané, tak je to docela fajn[wink].
Pondělí, 11. prosince 2017 - 22:29:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6987
Registrován: 12-2005
P2 - ne vole město pořídí štětku, kýbl barvy a ten úhel stání tam vymaluje tak aby tam při parkování nevadila ani fiesta ani S classe [wink]

(Příspěvek byl editován uživatelem martin_100.)
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Pavel2
Pondělí, 11. prosince 2017 - 22:31:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15852
Registrován: 8-2002
ML: to jsem rád, že tě tu taky vidíme [happy]
a nemyslím to ironicky, přece jen máš do problematiky vhled z jiný strany než my ostatní.

Proč by měl někdo kontrolovat úhel? Volba úhlu je starostí řidiče, který je má zvolit tak, aby v ulici zůstala požadovaná průjezdní šířka.

protože to vymyslel m_100 [wink] [lol]
vono je to někdy těžký. auto je dlouhý, přední nárazník/spoiler je proklatě nízko a obrubník zase vysoko, nadto není z místa řidiče vidět, kdy nárazník ohobluješ nebo rovnou utrhneš. takže to aby si to každej rezident vyzkoušel přímo na konkrétním místě s pomocí asistenta, aby byl napříště schopen zaparkovat bez úhony sám.

a když najedeš jedním předním kolem na obrubník, aby za tebou zbyly ty 3 metry, budou zase řvát pěší, že auta stojej na chodníku.

prostě ta Skrétovka se šikmým stáním je zkurvená ulice a za tím si stojím. městapo průjezdnou šířku ještě nikdo nenaučil kontrolovat a nedejbože postihovat, jelikož by narazili na neřešitelnej problém - je viníkem nedostatečnýho průjezdního profilu ten šikmostojící nebo ti dva naproti podél chodníku, kdy si od obrubníku nechali odstup 30 cm a víc? kdo z nich přijel dřív a kdo pozdějc a kdo tedy ten profil zúžil víc než je zdrávo? dát flastr všem třem? zase přijde na služebnu/úřad nějakej chytrolín a bude se hádat že pokutu nezaplatí protože nic neudělal. a koho má bavit věčně se s někým dohadovat, když je tu něco jako důkazní nouze.

takže za mě bych jako první vyškrtnul cyklostezku. holt picyklisti pojedou ve stejným pruhu s autama. však se taky neposerou. rychle se tam jezdit stejně nedá, takže auta zdržovat nebudou.

anebo šikmý stání nahradit podélným, což razantně srazí kapacitu a lidi sežerou úředníky. ale půjde tam aspoň projet [biggrin]

causa zpackaná privatizace Škodovky:
číňani ji koupí v horizontu 10-15 let. Kellner jí má jen jako investici, která mu dobře vydělá. pokud nebude Škoda vydělávat královsky, časem jí střelí komukoliv kdo dobře zaplatí.
Pavel2
Pondělí, 11. prosince 2017 - 22:38:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15853
Registrován: 8-2002
m_100:
ne, město si najme firmu se štětkou a kýblem [happy]
a barva nebude jen tak ledajaká, ale speciální, aby tam vydržela. nadto se to bude muset vyměřit, a tedy asi udělat i na ty čáry nějakej jednoduchej projekt, kterej bude muset získat řadu razítek. mj. zachovat rozhledový poměry v křižovatkách. nevěřím že v dnešní době lze dělat věci tak jednoduše, jak ty si představuješ [wink]
Čtvrtek, 14. prosince 2017 - 08:47:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7297
Registrován: 5-2004
Pavel2: to jsem rád, že tě tu taky vidíme

Potěšení je na obou stranách[happy].

vono je to někdy těžký. auto je dlouhý, přední nárazník/spoiler je proklatě nízko a obrubník zase vysoko

Pokud mám dlouhý auto s nízkým předním nárazníkem, tak jsou prostě místa, na kterých zaparkovat nemůžu. Město tu není od toho, aby zajistilo, že se dá vždycky a všude zaparkovat se vším.

je viníkem nedostatečnýho průjezdního profilu ten šikmostojící nebo ti dva naproti podél chodníku (...) koho má bavit věčně se s někým dohadovat, když je tu něco jako důkazní nouze

To je snadno řešitelné kyblíčkem a štětkou. Namaluješ podél stání V 10d a hned víš, kdo přesahuje a zasluhuje postih.

takže za mě bych jako první vyškrtnul cyklostezku. holt picyklisti pojedou ve stejným pruhu s autama.

Cyklostezka měla sloužit pro opačný směr, než je vyznačená jednosměrka. Na jih by se jezdilo v jednom pruhu s auty. Místo stezky v úrovni chodníku se také dá vyznačit protisměrný pruh přímo ve vozovce (adekvátně rozšířené). Teoreticky, protože vůči tomuto po celé Evropě běžnému řešení mají některé instituce silný odpor. A také pořád nevíme, jestli se kvůli sítím dá hýbat s obrubami.

číňani ji koupí v horizontu 10-15 let.

Zůstává naděje, že za 10-15 let budeme daleko poučenější, na klíčových pozicích státu nebudou sedět lidé schopní prodat cokoliv komukoliv, aby měli na kampaň pro znovuzvolení a prodeje firem státem řízeným podnikům z pochybných režimů nebudou tak jednoduše možné.
Čtvrtek, 14. prosince 2017 - 10:10:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6396
Registrován: 5-2002
číňani ji koupí v horizontu 10-15 let.

Pokud bude v současným stavu tak ne. Čínani vyrostli (už mají v průměru vyšší HPD na člověka než ČR), nekoupí si za draho firmu co si rozesrala vztahy s klíčovým zákazníkem a její hlavní produkt není žádná hitparáda. Na druhou stranu pokud se z toho Škodovka vyhrabe, může pěkně prosperovat a nebude důvod jí prodávat... Záleží na vedení, zatím je v Plzni stále vítaným zdrojem zaučených inženýrů, které už nebaví plat skladníka v Lidlu. [proud]
Pavel2
Čtvrtek, 14. prosince 2017 - 10:35:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15855
Registrován: 8-2002
to stihnu/mám zelenou tak jedu:
https://www.krimi-plzen.cz/a/nehoda-trolejbusu-zkomplikovala-dopr avu-na-belance/
Čtvrtek, 14. prosince 2017 - 11:50:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 506
Registrován: 11-2004
... že by pražská SPZ, resp. RZ?
Pavel2
Čtvrtek, 14. prosince 2017 - 20:44:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15857
Registrován: 8-2002
...ale podložka západočeská až plzeňská - Šmucler. místní znalost nemusí hrát roli. Rapid bude zřejmě na lízačku či pronájem, tj. kdo se zaradoval je pojišťovna. jsou to pěkný kurvy [uhoh]
Pavel2
Čtvrtek, 14. prosince 2017 - 21:22:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15858
Registrován: 8-2002
Pokud mám dlouhý auto s nízkým předním nárazníkem, tak jsou prostě místa, na kterých zaparkovat nemůžu. Město tu není od toho, aby zajistilo, že se dá vždycky a všude zaparkovat se vším.

to by byla dlouhá diskuze. nechci se bavit o vytuněných autech. město by se mělo snažit nedělat na ulicích pasti, jak pro řidiče, chodce, cyklisty, tak i MHD. typu obrubník u šikmýho parkování ve výšce 22 cm nad vozovkou nebo výjezd trolejbusu ze zálivu s přesahem do protisměru - viz ještě nedávno zastávky v Šumavský (když byly v dřívější poloze, směrem do centra u areálu fy SaZ), kde se mohly protijedoucí trolejbusy pěkně ofackovat LP rohem/zrcátkama.

Namaluješ podél stání V 10d a hned víš, kdo přesahuje a zasluhuje postih.
Místo stezky v úrovni chodníku se také dá vyznačit protisměrný pruh přímo ve vozovce (adekvátně rozšířené). Teoreticky, protože vůči tomuto po celé Evropě běžnému řešení mají některé instituce silný odpor.

ok, a proč to v tý Skrétovce není? komu mám napsat? Setikovský, Archman? náměstek primátora? nebo snad ÚKR? [happy]

https://mapy.cz/s/2gkZM
https://mapy.cz/s/2gl18
to červeně vydlážděný má být ta cyklostezka? proč na ní parkujou kontejnery na odpad?

jako řidič cyklistu v protisměru určitě nevítám. byť by měl vyznačenej pruh. cyklisti jsou prasátka horší než řidiči, jezdí si jak je napadne a ruka zákona na ně bývá krátká. jako cyklista bych měl v českých/plzeňských podmínkách k tomuhle řešení taky výhrady, jelikož by v tom cyklopruhu neustále někdo parkoval. a MP by mohla posílit o dalších pár lidí i aut, aby to měl kdo kontrolovat/aby měl čas řešit takovýhle ptákoviny.

causa Škoda:
Zůstává naděje, že za 10-15 let budeme daleko poučenější, na klíčových pozicích státu nebudou sedět lidé schopní prodat cokoliv komukoliv, aby měli na kampaň pro znovuzvolení a prodeje firem státem řízeným podnikům z pochybných režimů nebudou tak jednoduše možné.

tvůj optimismus mě rozesmál. v zemi Bakalů, Babišů, Sobotků, Dybů, Zemanů, Grossů a dalších [happy] [happy]
PlnouParouBack by si to prohlasoval třeba s Marťanama [biggrin]
ale možná už tu existujou náznaky posunu žádaným směrem.
Čtvrtek, 14. prosince 2017 - 22:55:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5285
Registrován: 2-2005
Vzhledem k tomu, že celá škodovka dávno není státní, ale soukromá, může to majitel prodat konu chce a celá poznámka M_l je tak jen bezpředmětným rytím do prezidenta a spol...
MHD je pro lidi ! ! !
Pátek, 15. prosince 2017 - 08:40:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7298
Registrován: 5-2004
Pavel2: město by se mělo snažit nedělat na ulicích pasti, jak pro řidiče, chodce, cyklisty, tak i MHD.

To by nepochybně mělo a také se snaží. Ale návrh každé stavby je složitý proces a snaha odstranit pastičku pro jednoho uživatele komunikace může nechtěně vyrobit pastičku pro jiného. Mě šlo ale o něco jiného: Evropská města nejsou stavěna na to, aby se každý sám pohyboval ve svém automobilu libovolné velikosti a snaha vybudovat v každé ulici parkoviště s co největšími možnými místy není řešení. Zkrátka pokud by se rozměry šikmých stání ve Skrétově optimalizovaly třeba na tebou zmíněný Mercedes-Benz S, tak to taky může znamenat, že už nebude místo pro podélné stání na druhé straně ulice a oproti dnešnímu stavu se tam třetina aut nevejde.

ok, a proč to v tý Skrétovce není?

To je otázka na správce komunikace, ten je primárně zodpovědný za dopravní značení. Ale možná se jen čeká na to, až se v oblasti dokončí ta neskutečně se vlekoucí rekonstrukce kanalizace.

to červeně vydlážděný má být ta cyklostezka? proč na ní parkujou kontejnery na odpad?

Má být, ale není. Zhruba před dvaceti lety začalo město systematicky budovat síť cyklostezek, přičemž ty první pokusy byly hodně kvalitativně nesmělé a třeba na úrovni jinak barevného pásu dlažby, kterým to končilo. Z pohledu dnešních požadavků to samozřejmě na vyznačení stezky nestačí a proto ji tam dosud nikdo nevyznačil.

Pavel2: tvůj optimismus mě rozesmál. v zemi Bakalů, Babišů, Sobotků, Dybů, Zemanů, Grossů a dalších. PlnouParouBack by si to prohlasoval třeba s Marťanama. ale možná už tu existujou náznaky posunu žádaným směrem.
Trollino_15: Vzhledem k tomu, že celá škodovka dávno není státní, ale soukromá, může to majitel prodat konu chce a celá poznámka M_l je tak jen bezpředmětným rytím do prezidenta a spol...

Tak naštěstí nejsme jen zemí Babišů, Zemanů a Grossů, ale z 1/28 také zemí Junckerů nebo Tusků[wink]. Některé evropské země už pochopily, že politické akvizice firem ze strany totalitních režimů nejsou normální investice a začínají řešit, co a komu prodají (bez ohledu na to, jestli jde o soukromé, polostátní či státní firmy). A snad tenhle přístup brzy doputuje i k nám, pokud k němu nedospějeme sami. Někdy je zkrátka lepší nečekat, až dítě nastrká prstíčky do zásuvky a raději tam dát preventivně záslepku[wink].
Pátek, 15. prosince 2017 - 19:50:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5286
Registrován: 2-2005
bez ohledu na to, jestli jde o soukromé, polostátní či státní firmy

To je ovšem jen další podobnost se sovětským svazem, kde by taky neprodali libovolnou firmu amíkům. Rozdíl je v tom, že sověti alespoň přiznali barvu a všichni jsme věděli, kdo jsou ti špatní, zatímco dnes máme různé naivky, kteří mají pocit, že za pár korun dotací musíme držet hubu a tvářit se, že ty bezpáteřní kreatury v podobě Tuska s Junckerem jsou nějaká záruka stability.

Pokud se chceme tvářit, že jsme svobodný národ, pak má soukromník právo prodat strojírenskou firmu komukoli, kdo za ni zaplatí. Pokud to hodlá stát nějak omezovat, tak dobře, na to má stát nárok, ale pak se netvařme, že jsme lepší než ty totalitní státy, které to dělají úplně stejně.

Nakonec i před rokem 1989 jsme měli naivky, kteří to žrali. Tehdy byly v KS(-Č, -S, -SSR atd.) a dnes jsou v europarlamentu. Žádná změna.

(Příspěvek byl editován uživatelem trollino 15.)
MHD je pro lidi ! ! !
Pátek, 15. prosince 2017 - 20:57:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7299
Registrován: 5-2004
Trollino_15: Pokud se chceme tvářit, že jsme svobodný národ, pak má soukromník právo prodat strojírenskou firmu komukoli, kdo za ni zaplatí. Pokud to hodlá stát nějak omezovat, tak dobře, na to má stát nárok, ale pak se netvařme, že jsme lepší než ty totalitní státy, které to dělají úplně stejně.

V tom případě jsou ovšem totalitní státy úplně všechny státy světa[happy]. Neumím si představit, že by třeba vláda USA někdy okolo roku 1935 nečinně přihlížela tomu, jak nějaký svobodný občan prodává svoji významnou firmu Němcům nebo Japoncům. Jsou zkrátka věci, které se prodávají jen přátelům a svobodný trh můžeš pěstovat jen s někým, kdo uznává svobodu a trh. Jestli si tady Číňané nakoupí pivovary a fotbalové kluby je asi jedno (a věří-li někdo tomu, že jde o investice, je to jeho problém), ale u strojírenské firmy disponující technologiemi by to trochu přemýšlení chtělo.
Pátek, 15. prosince 2017 - 21:53:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6402
Registrován: 5-2002
ale u strojírenské firmy disponující technologiemi by to trochu přemýšlení chtělo.

Tak to stejně není případ Škodovky, doporučuju se projít po čínských vagonkách. Už nejsou devadesátky, píše se rok 2017...

U nás máme v porovnání se světem možná dobré některé softwarové firmy, nějaké dopravní know-how, to opravdu ne... Proto to taky nekoupili, asi byla snaha si koupit nějaké kontakty - dobré jméno - byrokratickoschvalovací knowhow, ale pak se podívali blíž...

Není to negativismus, jenom konstatování - co má dneska Š-Tr. převratného, nebo aspoň technicky zajímavého, na světové úrovni? Nic, vůbec nic? Možná ty pohony jsou na úrovni, ale že by z toho byli někde ve světě paf a byli jsme tím tady proslulí, to asi těžko... Trolejbusy se jakž takž drží, v bateriových vozidlech ujel vlak, tam světově s přehledem dominuje BYD, evropsky VDL...
Neděle, 17. prosince 2017 - 11:22:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5289
Registrován: 2-2005
Neumím si představit, že by třeba vláda USA někdy okolo roku 1935 nečinně přihlížela tomu, jak nějaký svobodný občan prodává svoji významnou firmu Němcům nebo Japoncům. Jsou zkrátka věci, které se prodávají jen přátelům a svobodný trh můžeš pěstovat jen s někým, kdo uznává svobodu a trh.

Ano, to máš pravdu a já také píšu, že na to má stát nárok [happy]

Dále jak píše H_k: Transportation nic převratného nevyrábí a rozhodně nic, co by neuměl vyrobit největší železniční výrobce na světě, který měl o ŠT zájem.
MHD je pro lidi ! ! !
Neděle, 17. prosince 2017 - 11:26:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18208
Registrován: 5-2002
Zcela offtopic. Povšimněte si prosím Citelisu 516. V pátek měl ranní 22/1, včera asi nic, dnes taky nejezdí, tak snad pondělí a nějaký šejdr.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Pavel2
Neděle, 17. prosince 2017 - 18:41:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15864
Registrován: 8-2002
počasí se nám trochu "vylepšilo" - viz foto z Mikulky v 17:05, kdy sněžilo nejvíc:
http://portal.chmi.cz/files/portal/docs/meteo/kam/data_plzen2/201 71217.1705.jpg

cca za půl hodiny napadlo trochu bílýho nesmyslu, načež se začaly zasekávat kloubový Solarisy 27 Tr s poháněnou pouze poslední nápravou, např. v kopečku v Těšínský. je víc než hodina a půl poté a sypač tu ještě nebyl, mezitím se to trochu rozjezdilo, ale břečka okamžitě namrzá a je z toho parádní mejdlo. sypač projel teď 18:39. co bude ráno v 5h ví možná pánbůh.
kv
Středa, 20. prosince 2017 - 17:08:19  
Neregistrovaný host
88.102.253.91
Před chvílí na konečné na Slovanech...
Budoucí trolejbusy putují do Škodovky.

Foto pouze dokumentační z mobilu [happy]