Diskuse » Autobusy a trolejbusy » Tykadláci v Plzni » Archiv diskuse Tykadláci v Plzni do 08. 8. 2017 « předcházející | další »

Archiv diskuse Tykadláci v Plzni do 08. 8. 2017

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Voloďa z Kyjeva
Pátek, 21. července 2017 - 09:16:05  
Neregistrovaný host
37.188.135.219
0833: Ano, velice zajímavý postřeh. Vedení PMDP zvažuje větší nábor řidičů trolejbusů na Ukrajině. Než, aby město zaplatilo trochu slušně řidiče MHD v Plzni, raději zvolí východní cestu.Řidiči z východu se zatím u pmdp neosvědčili, co se týká pracovní morálky, ale vzhledem k akutnimu nedostatku řidičů asi bude muset dp trochu slevit z nastaveních standartú[proud]
Ale vedení města stále mění loga a samolepky [crazy]
Gratulujeme [fotic]
Pátek, 21. července 2017 - 11:39:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5205
Registrován: 2-2005
Pavel2: Jednou je ten most památka a součástí té památky je i dlažba. Úvahy nad asfaltem jsou mimořádný nesmysl. Bohatě by stačilo umět to, co uměli naši předci.

Voloďa: Aniž bych chtěl hodnotit postoj dopravního podniku k vlastním zaměstnancům a k jejich odměňování, tak v plzeňském kraji je aktuální nezaměstnanost tuším 2,64%, což je tak málo (a práce řidiče tak náročná a poměrně špatně placená), že jednoduše není kde brát.
MHD je pro lidi ! ! !
Voloďa z Kyjeva
Pátek, 21. července 2017 - 12:22:09  
Neregistrovaný host
37.188.135.219
Trollino: A proč je špatně placená? Město rozhazuje desítky milionů za kulturu, dopravní podnik rozhazuje miliony za flotilu historických vozů.A pak mají být peníze na navýšení platů řidičů? Podle zákonů tržního hospodářství, když chci přitáhnout zaměstnance, musím ho ZAPLATIT.Nebo je to jinak? A nemělo by být pravidlem, že v městských firmách bude pracovat legie Ukrajinců a jiné východní pakáže.
Pavel2
Pátek, 21. července 2017 - 16:17:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15396
Registrován: 8-2002
asi se přibližujem západu i v těch ohledech, kde si to nepřejeme a kde bysme to před cca 25 lety nečekali... v Londýně prej taky s doubledeckerama jezdil nějakej Čech (a možná jich bylo i víc). a ty ostatní národnosti řidičů bude lepší ani nepočítat.

t_15:
ftip je v tom, že před 100 lety dlažbu udělat uměli, možná i proto, že to tenkrát byla dominantní technologie a dneska zas umíme ten asfalt, beton atp. navíc všechno se posunulo, jen most chceme zachovat jako 100%ní 100letou historii. v tom případě bysme snad měli být i proti tomu, aby mostem byly protažený napájecí kabely pro tramvaje a trolejbusy [wink]

ať hodí dlažební kostkou ten, kdo ji umí použít k vydlážení vozovky [happy]

ale třeba někde v archivu ten stoletej technologickej postup je detailně popsanej. a třeba si někdo ze SVS dá tu práci a půjde to hledat až všechny ostatní pokusy selžou [biggrin]
Pátek, 21. července 2017 - 16:21:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7232
Registrován: 5-2004
Pavel2: nechalo celou vozovku na mostě opravdu vyasfaltovat? byly by s tím menší problémy

A to tvrdíš na základě čeho? Jestliže je problém v podloží, tak se ti kryt bude propadat tak jako tak a neustálým doléváním asfaltu shora to rozhodně nevyřešíš. Stačí se podívat na I/26 mezi Kyšicemi a Ejpovicemi, kde se už několikrát měnily asfaltové vrstvy a stejně se vždy po čase objeví nerovnosti, protože problém je ukryt mnohem hlouběji.

Voloďa z Kyjeva: Město rozhazuje desítky milionů za kulturu, dopravní podnik rozhazuje miliony za flotilu historických vozů.A pak mají být peníze na navýšení platů řidičů?

Každý, kdo umí trochu počítat, tak ví, že plácáte naprosté nesmysly. Kdyby se celý objem peněz, které PMDP investovaly do péče o historická vozidla, rozpočetl na platy řidičů, tak by si každý přišel nanejvýš na desetikoruny měsíčně navíc. A to asi problém nevyřeší.

Řidiči z východu se zatím u pmdp neosvědčili, co se týká pracovní morálky

Předpokládám, že k tomuto tvrzení máte nějaké zdroje. Můžete nám tedy přiblížit, kolik je v PMDP řidičů cizí státní příslušnosti a jaký je vztah jejich nehodovosti, absencí, stížností atp. vůči celkovému průměru nebo vůči českým řidičům?
Pátek, 21. července 2017 - 16:45:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 462
Registrován: 11-2004
Wilsonův most
Původní dláždění se v minulosti také jistě nejméně několikrát opravovalo, i když jen svrchní vrstva. Navíc zátěž se historicky zvyšovala postupně. A v dnešní době zřejmě někdo podcenil zpevnění spodních obnovených vrstev, což ale není problém jen této stavby/rekonstrukce. Vzpomínám, že dříve se při stavbě silnice používaly velké a těžké válcovací stroje. Ty jsou dnes kde? Možná tak někde na velkých rekonstrukcích dálnic. U takto menších staveb se přiveze "žába", či něco obdobného a za chvíli je "hotovo". Navíc kvalita práce odpovídá i tomu, kdo to dělá. Vyučení mistři mizejí, učební obory se vytrácejí, každý chce jen maturitu... a kde pak skončí, to už je jasné. Kdo se dnes jde vyučit dlaždičem, pokrývačem, kameníkem, či podobnými obory... Důležité je, že se hlavně využije přiklepnutá dotace. Ale i v dnešní době se leckdy dobrý povrch někde udělat podaří. Např. zastávkový záliv CAN Tylova ve směru z centra myslím, že nebyl vydlážděn "včera" a pevnost drží, ačkoliv tam zajíždí také dost trolejbusů a autobusů. Stejně tak betonové povrchy v zálivech např. zastávek Poliklinika Doubravka ve směru z centra se zdají být odolné a trvanlivé. Takže je to dost o kvalitě provedené práce...
Pavel2
Pátek, 21. července 2017 - 22:14:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15399
Registrován: 8-2002
ML:
já si myslím, že už delší dobu pánové ze SMP CZ a ti dlaždiči z jiný firmy, který pro ně pracovali, nemají úplně čistý svědomí.

SMP CZ by měli být specialisti na mosty, ale když se začnou cpát do dalších souvisejících činností jako např. DIO na objízdných trasách, občas leccos podělají. každej švec by se měl buď držet svýho kopyta anebo se ty pro něj nový věci rychle naučit.
Sobota, 22. července 2017 - 20:50:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18097
Registrován: 5-2002
v Londýně prej taky s doubledeckerama jezdil nějakej Čech (a možná jich bylo i víc). a ty ostatní národnosti řidičů bude lepší ani nepočítat.

Včera mi v Pasově pomáhal přes kabely nastartovat Neoplana řidič firmy Prager Reisen, původem z Ruska z Uralu. Přijel tam s Mercedesem, který běžně řídí Leoš z Vimperka a teď má dovolenou. V Schönbergu na přípoji do Grafenau pravidelně potkávám autobusy, které řídí Poláci. Když kouknete na rozpisy služeb v Ostbayernbusu v Pasově, najdete tam krom Němců tři Čechy, Ukrajinku, Španělku a dále je tam nějaký pan Kömürgöz, tipuju to na Turecko.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Pavel2
Sobota, 22. července 2017 - 21:07:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15405
Registrován: 8-2002
je vidět, že v mnoha ohledech máme pořád co dohánět, abysme se dostali na tu vytouženou úroveň Západu [happy]
a ne všichni gastarbeiteři jsou volové z ubytovny, co se po pracovní době umí akorát ožrat a servat jako koně a okrást včetně použití nožů a jiných zbraní.

edit: akorát že se mluví a píše jen o těch co vyvádí kraviny, i proto jsou víc vidět.

(Příspěvek byl editován uživatelem pavel2.)
Sobota, 22. července 2017 - 21:46:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18099
Registrován: 5-2002
je vidět, že v mnoha ohledech máme pořád co dohánět, abysme se dostali na tu vytouženou úroveň Západu [happy]

Ano. A víš, jak vypadá typická klientela v linkovém autobuse z Rudy do Pasova?

- mladá generace. Jezdí do školy, všichni se jmenují Pamela, Samantha, Jessica, klasická německá jména tam skoro nepotkáš. Pokud mají prázdniny, jede autobus skoro prázdný.
- dámy v nejlepších letech. Jezdí denně, jezdí do práce, ale spočítal bys je na prstech.
- důchodkyně Gertruda a Brunhilda. Mají ZTP, takže jezdí zadarmo.
- Muhammad Alibaba a jeho přátelé. Chlapi věku +/- 35 let, jezdí z Zwieselu do Regenu někam do školy a umějí mizerně německy.
- a mezi Pasovem a Tittlingem jezdí i běžní dospělí, protože Pasov je velké město a autobusy tam jezdí celý den minimálně po hodině, takže je to pro lidi atraktivní.

Všichni ostatní jezdí autem. Protože jsou na západě a můžou si to dovolit. Pro představu: Minimální německá mzda je 8,85 €, tyhle peníze má imigrant bůhvíodkud, který na dálničním odpočívadle uklízí záchody a vybírá od lidí po padesátníku. Řidič autobusu má ve venkovských oblastech Bavorska minimálně 11-12 €/hod., ale i firmy nabízející 15 € mají problém sehnat řidiče. Kdybych tam chtěl jít jezdit, stačí jeden telefonát a můžu nastoupit třeba hned v pondělí a měl bych to i s ubytováním.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Pondělí, 24. července 2017 - 11:44:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1183
Registrován: 1-2009
A jen tak pro srovnání, my tady pracujeme za minimální mzdu necelé 3 eura hrubého na hodinu, přitom ceny potravin jsou v Německu leckdy nižší než u nás, a mají to v lepší kvalitě. Resp. jogurt Skyr mi v Norimberku chutnal skvěle, pak jsem ho koupil tady v Globusu a chuťově na tom byl někde jinde, v horším slova smyslu.
T_m
Pondělí, 24. července 2017 - 17:38:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3257
Registrován: 5-2002
Odkaz.
Dopravní web ® informace a publicistika z oboru dopravy, se zvláštním zřetelem na dopravu veřejnou
To se pak sevře v krku, když ukáže třeba na Tebe... A pak "Chraňte naše duše!", často zaznívá do nebe... - Daniel Landa
Nejdřív přicházejí úsměvy, potom lži. Poslední je střelba. – Roland Deschain z Gileadu
Pondělí, 24. července 2017 - 18:31:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6196
Registrován: 5-2002
Ad Wilsoňák - je pravda že ta zkouška 4 povrchů je zajímavá - povrch vydržel, ty žulové kostky jsou stále stejné... [proud] Nevím jestli je to nějaký pokus o stavební / projektantský humor, možná jo. [happy]

Každopádně ta uzavírka bude zajímavá, protože v srpnu ještě poběží divadlo u Zvonu, kde se večer zavírají příjezdové komunikace pro auta (místní se doprosí, ale ostatní mají smůlu) - nepůjde tedy klasicky projet pod nádražím, Wilsonův most, a k tomu všude kolem Zvonu ( Šaf. sady, Zbrojnická , Pražská ) - ještě by to chtělo na ten čas domluvit fotbalový zápas. [proud][proud][proud]

Nehraje s náma někdo na městě nějakou počítačovou hru? [happy]
490 Vyřazen
Pondělí, 24. července 2017 - 18:43:43  
Neregistrovaný host
77.48.97.76
Byl vyřazen druhý vůz typu Citelis 12M ev. čísla 490 [sad], mimo dlouhodobě odstavené 497 po nehodě. [smrt]
Pavel2
Pondělí, 24. července 2017 - 23:41:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15410
Registrován: 8-2002
h_k: však to znáš, nebo snad ne?!?

SVS: vy jste ten most zmrvili!
SMP: my ne, my jsme všechno dodrželi, si prohlídněte dokumentaci.
SVS: ale někdo chybu udělat musel, my vám to vyreklamujem.
SMP: nesouhlasíme. když nám nevěříte, navrhujeme průzkumný vrty, mohl nám to zvorat projektant.
proj: já ne, já muzikant, já jsem vyhověl všem normám a navrhnul jsem vyzkoušený postupy!
SVS: když se neumíte dohodnout, tak teda vrty. my to platit nemůžem. SMP navrhněte postup a požádejte si o uzavírku.

celý je to komedie od chvíle, kdy se po 3 měsících objevily koleje. prostě by se ta vozovka včetně nosných vstev měla rozebrat a udělat to celý znova. ale to pár mega stát bude, SVS to znovu platit nechce a SMP taky ne, to by nejen dělala zadarmo, ale ještě by na tom něco provařila.

fotbal bude. i hokej může být ten samej den. ať je veselo [biggrin]

autobusy:
koukám 490 je z roku 2005, pěkně ten čas letí. 19.06.17 měl karambol s ČSAD busem na Masarykovce. 497 je o rok mladší a byl trefen mladým blbečkem v bavoráku. 497 na tom možná bude hůř, jestli má vepředu po nárazu do zdi např. zvlněnou podlahu, může oprava stát pěknou raketu. PMDP si asi radši vysoutěží nový SORky, než by opravoval 10-12letý Citelisy, který by do 5 let stejně vyřadil. díly máme za německý ceny, takže holt se vyplatí starý vyhodit a koupit nový.
Úterý, 25. července 2017 - 00:38:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18102
Registrován: 5-2002
Uvědom si, jaké jsou teď nejstarší krátké vozy: 2x B9.5, citybusy 486-487 a pak už začínají citelisy.
Nevím, kolik vozů přijde příští rok, ale není nereálné, že nás opustí první citelisy. (A stýskat se mi po nich nebude.)
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Pavel2
Úterý, 25. července 2017 - 02:09:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15413
Registrován: 8-2002
MJ: no jasně, stačí se podívat do tabulky třeba na seznamu-autobusů.

podjezd Gambrinus byl během víkendu zkrácen o 4 pole, tj. nějakých 12 nebo 15 metrů:

velkej pásovej jeřáb zatím na místě zůstává, tak dva-tři dny ho bude rozebírat menší kolega, kterej po 7 nápravách zvládá přesun po silnici, tohle je větší drobeček, jen pás má výšku zhruba 180 cm. na místo ho vždycky doveze několik návěsů a skládá se přímo na stavbě. je to jeden z největších jeřábů v republice: http://www.hanys.cz/technika/jeraby.html na konci stránky
Martinmarilynmanson
Úterý, 25. července 2017 - 18:27:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10406
Registrován: 12-2007
A stýskat se mi po nich nebude
Mě jo, kromě malých větraček u prvních vozů jsou pro cestující příjemnější než Sorky. Jednak vzadu nemají prolézačku, a pak mají pohodlnější sedáky (ale to i NB12 do ev.č. 540).
Be clever - use public transport!
6332 z UA
Úterý, 25. července 2017 - 18:31:07  
Neregistrovaný host
46.211.103.79
Ještě jezdí 442 a 462 (podle S-A), ty se vyřazovat nebudou?
Pavel2
Úterý, 25. července 2017 - 21:26:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15419
Registrován: 8-2002
myslím, že devítikilo 442 má být historik.
Úterý, 25. července 2017 - 21:47:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18103
Registrován: 5-2002
A stýskat se mi po nich nebude
Mě jo, kromě malých větraček u prvních vozů jsou pro cestující příjemnější než Sorky. Jednak vzadu nemají prolézačku, a pak mají pohodlnější sedáky (ale to i NB12 do ev.č. 540).


Jenže já autobusy jako cestující prakticky nejezdím. V Citelisu existuje asi jen jediný způsob, jak se můžu do kabiny nasoukat já s batůžkem s osobními věcmi (a to je leckdy i tak malý prostor kabiny ještě zmenšený tím, že je tam lednička) a když mám s sebou notebook nebo třeba tašku s nějakým nákupem, už tam na to prakticky není místo. V SORce je kabina velká dost na to, abych mohl ze sedadla udělat málem postel a aby se tam ke mě vešly ještě jedna až dvě dámské návštěvy [biggrin] Lednička je zabudovaná pod palubní deskou a klimatizace fouká studený vzduch přímo na mě a ne někde u stropu metr a půl nad mojí hlavou.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Peta303
Středa, 26. července 2017 - 07:56:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2559
Registrován: 6-2005
Třeba SORky (v Praze, ale to je fuk) ani po sedmi letech nejsou ještě rozhrkané tak, jako Citelisy (517 a spol.) byly prakticky od nova...

Jako cestujícímu se mi po nich taky stýskat nebude (byť vskutku debilní řešení mají na něktrerých místech vozidla od SORu i Iveca a problémy a závady mají také podobné).
cynický škarohlíd
Voloďa z Kyjeva
Středa, 26. července 2017 - 11:25:39  
Neregistrovaný host
37.188.161.169
Martin-l # 7232 :
Dám přiklad: Renovace jakéhokoliv veterána v dnešní době je záležitost miliónů-v případě PMDP bude to samé,tak nedělejte z lidí blbce. Za ty desítky miliónů, co se každý rok utápí v pojizdných historických vozech by si mohli zaměstnanci docela výrazně přilepšit. Renovace mé pragovky přišla pomalu na milion korun. A na co vůbec dopravní podnik potřebuje mít desítky historiků? O muzejní exponáty ať se starají muzea a ne městské organizace. Nebo každá městská organizace má své muzeum??? Primární podstata PMDP je přeprava běžných cestujících.
Středa, 26. července 2017 - 17:31:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1184
Registrován: 1-2009
Těch historiků donedávna, cca 10 až 15 let nazpět, moc nebylo. Z tramvají Křižík a šmoulovsky modrá T1, nyní v městských barvách. Později přibyly T2 a T3. Nicméně chybí takový válečný doutník, jak se tomu říkalo. Z autobusů PMDP neměl nic, nyní alespoň Karosu 731. Pár historiků se jinak nejde, ale ne u PMDP. Z trolejbusů PMDP nemělo nic, teď má 9 Tr, 15 Tr a nově 14 Tr. Ale i historické exponáty generují zisk, třeba k objednaným jízdám (svatby apod.), nebo různé svátky, kdy přepravují za 40 / 20 Kč. Přeprava zdarma je spíše vyjímkou, typicky na kulatá výročí, viz loňský červen. Ano drahé to je (i jen taková pořádná generálka kabrioletu felicia ze 60. let přijde na statisíce korun), ale jde také o zachování pro budoucí generace. Kdyby byli historici jen v muzeu, mnoho lidí by do dopravního muzea přišlo jen párkrát za život.
Z jiného soudku: všimli jste si, jak vypadá ten zúžený Pattonův most? V pravém pruhu je při pohledu z jedoucí tramvaje asi tak 8 značných vyboulenin asfaltu.
Středa, 26. července 2017 - 17:51:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18105
Registrován: 5-2002
Renovace mé pragovky přišla pomalu na milion korun.

DP má dejme tomu 500 řidičů (tram 150, trol 150, bus 200). Pokud 500 řidičů dostane milion, dostane každý z nich 2000 Kč. Pokud by to byl milion za rok, znamená to, že měsíčně každý řidič dostane 167 korun ke stávajícímu platu. To si fakt všichni polepší, každý si koupí jednu a půl krabičky cigaret navíc. Nebo dva obědy někde v Globusu v jídelně. Nebo si zajede žlutým autobusem do Prahy na den na výlet. A tak.

A taky by bylo dobré podotknout, že není veterán jako veterán. Určitě je snazší a levnější zrenovovat vozidlo, které ještě před nedávnem sloužilo v pravidelném provozu (a podnikové sklady jsou plné náhradních dílů, které už nikdo nepotřebuje), než renovovat něco, co roky stálo někde v křoví a renovace spíš připomíná novostavbu.

James Bond: Zapomněl jsi na RTO.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Voloďa z Kyjeva
Středa, 26. července 2017 - 18:15:46  
Neregistrovaný host
37.188.161.169
Martin-j: # 18105
Co jsem zjišťoval po známých a kolegů veteránistů, tak zrovna u autobusu RTO musela být cena za renovaci něco mezi 3-4 miliony, pokud se to dělalo od základu a to už je každého řidiče třeba 5.000 za rok. Autobus RTO pana Šimka z Náchoda přišel na 3,5 milionu.A ne každý si za to koupí cigarety.
Středa, 26. července 2017 - 22:18:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5304
Registrován: 9-2005
Srpnové Bezdružické parní léto mimořádně s 313.902. odkaz


Pavel2
Středa, 26. července 2017 - 23:56:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15422
Registrován: 8-2002
Voloďa z Kyjeva: ehm, spíš bych se ptal na Hydru kolik stojí oprava kdejaký ptákoviny na jakýmkoliv voze, proč každej díl musí projít přes kolečko pěti sexkretářek atp.

příklad: potřebuješ koupit třeba tužkovou baterku nebo balík hajzlpapíru na WC. nemůžeš to jít koupit kamkoliv do krámu, do VO typu Orvest atp., a donést účet k proplacení nebo si nechat napsat fakturu, kterou tvůj chlebodárce následně v termínu zaplatí. musíš objednávat pouze u předem vysoutěžených firem, 3 měsíce dopředu za vysoutěžený ceny. takže pak dojdeš do skladu nebo za tvojí skladnicí, řekneš potřebuju žárovku H4 a ona se na tebe hezky usměje a praví NEMÁM, příští středu by je měli dovézt [proud]

to je podle mě hlavní kanál kudy odtejkají prachy do spletence propojených firem. ale hlavně že na to máme razítko že je to zprocesovaný v souladu s ISO 9001.
Čtvrtek, 27. července 2017 - 14:33:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1185
Registrován: 1-2009
MJ: Pardon, na RTO jsem zapomněl. Včera jsem jel 33 z FN k Muzeu a musím říct, ten opravovaný přejezd u Gery je fakt "pecka". Opravuje se po půlkách, i mimo špičku fronta aut od půlky trasy od nemocnice. V provozu jen 2 pruhy, pravý odbočovací a jeden pro směr rovně i doleva do centra. Od nemocnice ke kolejím to jel autobus 7 minut.
Pátek, 28. července 2017 - 01:18:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18106
Registrován: 5-2002
Mimochodem, od ČD ke mě dorazila zpráva, že dráhy teď dvakrát využily služeb PMDP při zajištění NAD za vlaky při mimořádných událostech. Docela by mě zajímalo, co k tomu dráhy vedlo.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Pavel2
Pátek, 28. července 2017 - 02:23:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15425
Registrován: 8-2002
MJ:
taky jsem si toho všimnul a taky mě to překvapilo...


v souvislosti s opravou tram tratě na vjezdu/výjezdu do točky Bory se chystá docela hustá objížďka třicítky ulicí Politických vězňů a Máchovkou: PMDP/změny v dopravě

jaxe tam budou lámat klouby nebo prkna bude vskutku zajímavý (pokud tedy PMDP nenasadí jen sólo vozy). a jestli tu Máchovku nikdo nevyasfaltoval, tak potěš koště. ale zas tak často tam nepřijdu, tak nevím jak to na místě zrovna vypadá. samozřejmě parkující auta budou muset pryč.
Pátek, 28. července 2017 - 16:00:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 944
Registrován: 8-2007
v souvislosti s opravou tram tratě na vjezdu/výjezdu do točky Bory se chystá docela hustá objížďka třicítky ulicí Politických vězňů a Máchovkou
A když se k tomu přidá repanelizace trati mezi Chodským a Dobrovského tak bude i na Klatovské veselo. A aby toho na řidiče nebylo málo, tak se na Vejprnický k částečné uzavírce přidá i úplná uzavírka v místě zastávek Internáty z důvodu opravy vyvýšených přechodů u zastávek a na Koterovský se uzavře směr z centra z důvodu výměny výhybky (naštěstí až od 24.8 a jen na 7 dní). [lol]
27
Pátek, 28. července 2017 - 22:22:00  
Neregistrovaný host
193.179.13.239
Martin_j: Nemůže to být prosté „Jinde nebyli lidi?“
Neděle, 30. července 2017 - 13:14:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7235
Registrován: 5-2004
Voloďa z Kyjeva: Za ty desítky miliónů, co se každý rok utápí v pojizdných historických vozech by si mohli zaměstnanci docela výrazně přilepšit.

A o jakých desítkách milionů se bavíme? Předpokládám, že máte naprosto přesné informace o hospodaření, takže nebude problém sdělit přesné číslo. Já mám informace poněkud jiné a to "výrazné přilepšení" tady už spočetl kolega Martin_j.

A na co vůbec dopravní podnik potřebuje mít desítky historiků?

A on snad nějaké desítky má? Jde o 4 tramvaje, 3 trolejbusy a 2 autobusy, které prošly renovací.

Nebo každá městská organizace má své muzeum??? Primární podstata PMDP je přeprava běžných cestujících.

A ony snad PMDP mají nějaké muzeum? Dopravní podnik má za úkol vozit cestující a aby měl koho vozit, tak se musí různými způsoby starat o to, aby nějací cestující existovali. K tomu všude v civilizovaném světě slouží také provozní historická nebo historicky-komerční vozidla. Dopravní podnik investuje do historických vozidel, aby propagovaly veřejnou dopravu jako udržitelný způsob dopravy a aby dokládaly její dosavadní historii. Protože kdo svoji historii nezná je odsouzen k tomu, aby neměl žádnou budoucnost. A každá (nejen) městská organizace by na toto měla dbát třeba i založením svého muzea.

tak zrovna u autobusu RTO musela být cena za renovaci něco mezi 3-4 miliony, pokud se to dělalo od základu a to už je každého řidiče třeba 5.000 za rok.

Což je necelých 420 korun měsíčně navíc, tedy dva lepší obědy. Opravdu si myslíte, že to je částka, která přitáhne do tohoto zaměstnání takový počet lidí, aby to vyřešilo jejich nedostatek? V době, kdy průměrná mzda roste o 1000-1500 každý rok?
Neděle, 30. července 2017 - 22:32:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18107
Registrován: 5-2002
Martin_j: Nemůže to být prosté „Jinde nebyli lidi?“

To sotva. ČD snad dokonce měly nějaký interní pokyn, že u PMDP se náhradní doprava prostě objednávat nesmí, a to ani v případě mimořádné události. A že by ČSAD nebylo schopné sehnat autobusy s řidiči, hm hm hm... Divné...
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Pondělí, 31. července 2017 - 10:11:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 471
Registrován: 12-2005
Mimochodem, od ČD ke mě dorazila zpráva, že dráhy teď dvakrát využily služeb PMDP při zajištění NAD za vlaky při mimořádných událostech.
21.7. zajišťovali PMDP ráno mimořádku Valcha-Plzeň, konkrétně vím o 553.
Pavel2
Pondělí, 31. července 2017 - 10:49:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15432
Registrován: 8-2002
že_by ČD zaměstnaly jinýho tiskovýho mluvčího a ten starý pravidla hodil do koše? [wink]
Pondělí, 31. července 2017 - 23:55:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18108
Registrován: 5-2002
Ano, to bylo kvůli nějakému sebevrahovi. A druhý případ byl, když v Třemošné na přejezdu trefili opilého cyklistu.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Pavel2
Středa, 02. srpna 2017 - 01:04:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15439
Registrován: 8-2002
causa Wilsonův most:
http://www.rozhlas.cz/plzen/zpravodajstvi/_zprava/1744710
poslechněte si záznam.

jinými slovy operace se zdařila, pacient zemřel. pan technický náměstek Šindelář si myslí, že za zvlnění můžou trolejbusy, mrchy těžký, jezdí tam každý dvě minuty a ještě brzdí před semaforem.

z jeho slov to vypadá, že před rekonstrukcí asi místo přelítávaly na vzduchovým polštáři, kterej lépe rozložil váhu vozu do větší plochy. pan náměstek by se asi měl spíš věnovat právu a ne technice... [ko]

město neví jak s problémem naložit, a taxe vydává zdlouhavou cestou zkoumání (=pokus-omyl). nikdo chybu neudělal, přesto se objevil problém, kterej dřív neexistoval [crazy]
kocourkov jak vyšitej.

btw včera, 01.08.17, první den plánovaný uzavírky, po mostě vesele jezdila veškerá doprava. čas zřejmě nehraje roli...
Pavel2
Středa, 02. srpna 2017 - 01:49:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15440
Registrován: 8-2002
objížďka Máchovkou bude taky zajímavá. autobusy mají dlouhý přední i zadní převisy, tj. ten zlom Máchova - Klatovská by se asi měl otestovat předem. celkově ale ulice vypadá líp než jsem si myslel, přesto se tam nějaká pastička občas najde.Středa, 02. srpna 2017 - 09:55:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 469
Registrován: 11-2004
ad Wilsonův most

Co si vzpomínám, dříve se silnice dláždily ne do roviny, jako dnes, ale do oblouku, což jistě umožňovalo jednak lepší odtok vody při dešti a jednak i kostky vytvářely něco jako podobu klenby a takto vydlážděná ulice leckdy snášela hodně velkou zátěž - kamiony, ale i tanky.
U menších kostek, než jsou na W. mostě, se zase vyžívalo navíc ještě něco jako jakési půlkruhovité uspořádání. A naši předci jistě věděli, proč to tak dělali... A ono ne vždy všechno staré je špatné. Spíš se v poslední době často stává opak. Asi je snazší natáhnout provaz a umístit kostky do roviny, možná to působí i esteticky lépe, než tvořit stejnoměrný oblouk. Ale v tom je právě umění dlaždiče...
Pavel2
Středa, 02. srpna 2017 - 11:34:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15443
Registrován: 8-2002
už to tady podotkl myslím h_k:
když je dominantním prvkem dlažby spára, je to špatný. na mostě je klidně 3 cm, možná i víc. přece jen kostky nejsou přesně pravoúhlý.

dneska na všechno existuje norma, předpis, technologickej postup. postupovalo se podle nich? takže buď to někdo blbě vyprojektoval, nebo ošidil materiál nebo nedoržel postup. žádný že to trolejbusy rozjezdily.

edit: po mostě se jezdí i dnes [proud]

(Příspěvek byl editován uživatelem pavel2.)
Máchova
Středa, 02. srpna 2017 - 15:03:00  
Neregistrovaný host
85.71.190.42
Pavel2: Je to jen pár let zpátky co byla na Borech přesně stejná výluka jako se chystá teď. 30 touto ulicí již jezdila, takže by neměl být problém.
Pavel2
Středa, 02. srpna 2017 - 21:25:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15444
Registrován: 8-2002
to je dobrá zpráva [ok]
kv
Pátek, 04. srpna 2017 - 20:14:02  
Neregistrovaný host
88.102.253.91
Jedna starší fotka pro ochlazení v nynějších horkých dnech...

Pro někoho může být místo hádankou, někdo ho pozná na první pohled...

Ulici kromě trolejbusu tenkrát vévodí pouze popelnice a kontejnery [happy]

Pátek, 04. srpna 2017 - 20:37:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5207
Registrován: 2-2005
Kv: Krásné...[fotic]

Ještě v červnu ulici vévodil trolejbus v obležení aut...a dneska už jen ty auta...


MHD je pro lidi ! ! !
Pavel2
Pátek, 04. srpna 2017 - 23:08:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15448
Registrován: 8-2002
kv:
časy se plíživě mění, takže si to často ani neuvědomujeme... zajímavej obrázek [ok]

a co je zase tohle?
http://seznam-autobusu.cz/dokumentacka/170559?carId=16509#photo
Sobota, 05. srpna 2017 - 10:31:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7244
Registrován: 5-2004
Pavel2: a co je zase tohle?

Ty sis nikdy od nikoho nic nepůjčil?[happy]

po mostě se jezdí i dnes

Však ho také uzavřou a začnou opravovat až 14. srpna.

takže buď to někdo blbě vyprojektoval, nebo ošidil materiál nebo nedoržel postup.

Ano, tyhle možnosti tady jsou a aby se přišlo na to, která je správná, tak se budou zkoušet různé technologie předláždění.

Co si vzpomínám, dříve se silnice dláždily ne do roviny, jako dnes, ale do oblouku, což jistě umožňovalo jednak lepší odtok vody při dešti a jednak i kostky vytvářely něco jako podobu klenby a takto vydlážděná ulice leckdy snášela hodně velkou zátěž - kamiony, ale i tanky.

Dnes se také nedláždí do roviny, vozovka má vždy příčný sklon, jinak by odvodnění nemohlo fungovat. Jenže zatímco kdysi se ten oblouk dělal tak nějak od oka a proto je na první pohled výrazný, tak dnes se dá vyměřit přesně. Mimochodem důvod, proč dlažba na rozdíl od asfaltu odolává tankům nijak nesouvisí se zátěží, ostatně tanky a pásová vozidla mají daleko menší měrné zatížení, než ty kamiony. Kostky ze žuly odolávají kovovým pásům, což asfalt nedokáže a zejména při zatáčení se asfaltový kryt trhá.
Sobota, 05. srpna 2017 - 12:47:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2554
Registrován: 2-2005
ad Martin_l:
takže buď to někdo blbě vyprojektoval, nebo ošidil materiál nebo nedoržel postup.

Ano, tyhle možnosti tady jsou a aby se přišlo na to, která je správná, tak se budou zkoušet různé technologie předláždění.


kde si myslíš Ty, že soudruzi z NDR udělali chybu? Opravdu se to dá svádět na tonáž trolejbusů? A ani tanky, ani kamiony po mostě nejezdí........co vím
měl by někdo, kdo měl rekontrukci mostu na starosti vyvodit osobní zodpovědnost za zmršenou práci??
řidič mhd, pokud neplní svoji práci dle požadavků zaměstnavatele - je potrestán
pokladní, pokud neplní svoji práci dle požadavků zaměstnavatele - je potrestána
lékař,pokud neplní svoji práci dle požadavků zaměstnavatele - je potrestán
projektant, zaměstnanec SVS, náměstek, který to měl na starosti, pokud neplní svoji práci dle požadavků zaměstnavatele - je potrestán.......ANO či NE ???


Dnes se také nedláždí do roviny, vozovka má vždy příčný sklon, jinak by odvodnění nemohlo fungovat. Jenže zatímco kdysi se ten oblouk dělal tak nějak od oka a proto je na první pohled výrazný, tak dnes se dá vyměřit přesně.
aha, ale nějak mi to nevychází v reálu [lol]
takže dříve se to dělalo jen tak od oka a drželo to desítky let [ok]
teď se to dělá přesně a nevydrží to ani měsíc [ko] [lol] [ko]
ty koleje na mostě se objevily po třech týdnech [ko]

je nádherný, jak se osoby, co to měli nebo mají na starosti a zaklínají se čertem - dáblem, když to někoho zajímá a rejpe do daného problému.
nikdo neumí říct na roviny - firma to po.rala a musí to předělat. třeba od základu. a slyšíme jen - musíme měřit, zkoumat, my nevíme, my nerozumíme, to my ne, to oni a další bohapusté kecy.hlavně,aby nikdo nepřišel o teplé místečko v městské kanceláři.

(Příspěvek byl editován uživatelem libor hh.)
Pavel2
Sobota, 05. srpna 2017 - 13:50:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15452
Registrován: 8-2002
spíš se ta odpovědnost rozmělňuje do mnoha směrů a subjektů. most patří městu, tedy magoši. jeho správou je pověřena SVS. někdo to projektoval, zadání nedostal od SVS ale spíš asi od magistrátního odboru investic (OI MMP), někdo dostal (vysoutěžil) celou zakázku (SMP CZ), kterou pak rozdělil na menší kousky, ty rozprodal jiným firmám - jeden tahal napájecí kabely PMDP, další pískoval kamenný klenby, někdo dělal izolace, někdo podkladní vrstvy vozovky a někdo na konci to dláždil.

my říkáme dlaždič špatně vydláždil, ten řekne měl jsem asi blbej podklad a odvodnění taky nebylo 100%, SMP řekne my nevíme, my nejsme odborníci na dlažbu, asi máte těžký trolejbusy, ale nikdo nechce ukázat prstem - tys to podělal. takže se zkoumá, měří, dělají sondy, pak budou tři-čtyři zkušební kusy dlažby a podkladu a bude se kombinovat a postupovat už zmíněnou metodou pokus-omyl, následně se bude aspoň rok sledovat, měřit a zkoumat co a jak se hejbá, následně se bude vyhodnocovat co je lepší a co horší.

SMP CZ kdyby si chtěla zachovat dobrý jméno, tak to nechá vybagrovat, znovu udělat podkladní vrstvy a znovu zadláždit. ale to bohužel stojí peníze a ostuda by se na ně jednoznačně nalepila. takhle se neví, kdo to vlastně zmrvil, a tolik peněz ty práce zase stát nebudou, což je stav, kterej vyhovuje všem zúčastněným.

kdyby dnešním stylem stavěli před 100 lety tak most nepřečká první zimu.

a kdyby most patřil dejme tomu řediteli SVS, tak si pište, že by se dlažba nevlnila. ale v erárním pseudosocialismu, kdy most patří vlastně všem, je možný cokoliv.
Kritik
Sobota, 05. srpna 2017 - 15:43:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 559
Registrován: 6-2007
Koukám co je tu odborníků na dlažbu[biggrin]
Já si myslím že největší malér mostu je zúžení jízdních pruhů a rozšíření chodníků, čímž se stalo že všechna doprava jezdí v jedné stopě.
Totéž se stalo na mostě Generála Pattona ale tam je to při opravě první poloviny mostu.
Všiml si někdo jak rychle se v zúženém pruhu směrem na Košutku vyjezdily v asfaltu koleje?
Ale tam to nevadí jelikož se to bude opravovat[ok]
Pavel2
Sobota, 05. srpna 2017 - 21:11:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15457
Registrován: 8-2002
kritik:
máš pravdu, na to jsme zapomněli, ale taky to byla jedna z věcí který jsem si po reko všimnul [happy]
rozkaz zněl jasně - zužovat za každou cenu. co soudruzi odporníci zaseli, to sklízí.

jinak nejezděte příští tejden po Klatovský, zahušťovalo se to tam i při vcelku minimálním sobotním provozu. úsek hlavních prací je Belánka - Dobrovského - nám. Míru. přes tejden to tam bude jedlý. i řidiči autobusů vrní nadšením. DIO není vždycky právě blbuvzdorný, lidi neví kudy kam, zmatkujou a vyvolávají nebezpečný situace. a dokud se nic nestane, nikdo to řešit nebude. odtahy v zákazech zastavení MP chápe značně vlažně. pořád jsou tady divný věci, přes který nejede vlak.
Neděle, 06. srpna 2017 - 11:27:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2555
Registrován: 2-2005
včera odpoledne ucpaná Klatovská směr Bory. už i moje manželka řekla, že je ta Plzeň nějaká celá uzavřená a rozkopaná [coze]
ale což, jedině dobře, já bych zavřel úplně všechno [biggrin]
Pavel2
Neděle, 06. srpna 2017 - 13:41:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15458
Registrován: 8-2002
akce na Klatovský i objížďka busu Máchovkou je veselá. v mnoha směrech. řidiči autobusů na stálých i výlukových linkách si na věc vytvořili názor docela rychle. ani se jim nedivím... autobus Máchovkou sice projede, ale je to fakt s chlupem. když řidič něco na voze zkurví, taky si to hezky zaplatí. ten kdo to schválil za PMDP nikoli.


užíváme si docela slušnou letní porci plzeňskýho Kocourkova [uhoh]
Voloďa z Kyjeva
Neděle, 06. srpna 2017 - 14:43:25  
Neregistrovaný host
37.188.169.41
I Love Pilsen 2015 ❤
Pondělí, 07. srpna 2017 - 18:48:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1186
Registrován: 1-2009
Odtahy a botičky se dělají leda tak v historickém centru města, o tom jak auta neodtahovali před lety ani z Papírenské na Slovanech, přestože do provizorního zálivu nemohl najet ani autobus náhradní dopravy, a musel odbavovat ve vozovce, jsem již tady psal...
Dneska mě pobavila u hlavní Pošty naproti tomu novému baráku rezatá felicie s ústeckou značkou s policejní botičkou. Odjet přitom nemohla ani teoreticky, docela těžce nabořený předek, motor pravděpodobně z bouračky nefunkční, a ikdyby jo, tak se kolo nemohlo otáčet kvůli vraženým plechům. Možná se policie bála, že auto sjede samospádem, jenže v tomto stavu bych se spíš bál, jestli nevytečou provozní kapaliny. Bližší obhlídka nebyla možná, ve vozidle se hrabala cikánská rodina.
Na Nové Hospodě před konečnou trolejbusu stále straší už několik měsíců 2 kamiony (jeden s přívěsem) a 3 samostatné přívěsy od firmy Westmax, bez SPZ, šrouby kol reznou, sem tam rozbitá světla.
Martinmarilynmanson
Pondělí, 07. srpna 2017 - 18:50:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10416
Registrován: 12-2007
James bond: podobných aut je plné celé Jižní předměstí.
Be clever - use public transport!
Pavel2
Pondělí, 07. srpna 2017 - 22:28:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15459
Registrován: 8-2002
007:
to všechno se musí vyfotit a hlásit: http://plzni.to
je pak společným dílem MP, místně příslušnýho ÚMO a správce komunikace (ve městě často vlastník MMP a správce SVSmP), aby byla na vrak vylepená výzva a ten posléze odstraněn na náklady vlastníka komunikace.

a i kamiónový návěsy a tandemy mají VIN, tj. dá se vylustrovat poslední majitel. Westmax = Wheels Logistics sro, do poloviny 2009 pod jménem Westermann Logistik sro, stále na stejný adrese Dýšina 292, což je v objektu Soudkovy plechovkárny, firma Wheels je holandsko-německá, jezdí pořád a občas si koupí novou soupravu. fabrika na plechovky patřila fě Rexam a minulej rok celej Rexam koupila největší světová plechovkárna Ball Corp. z USA.

zkusil bych Wheelsu zavolat a slušně požádat jestli by si ty vraky nemohli aspoň odklidit do vlastního areálu [wink]
pokud není firma v úpadku, jistě to půjde nějak řešit. pakliže by měl subjekt v bankrotu zahraničního vlastníka, bude to horší.

Máchovkou dnes jezdila třicítka ve špičce v intervalu cca 7-8 minut a světe div se, místní už byli naučení a i pro naložení a složení nákladu se radši postavili na chodník [happy]

jak je vidět, když se chce, tak to jde. je to zvláštní, ale je to tak. v Plzni platí předpisy hlavně v době od po do pá mezi 8. a 18. hodinou, v ostatní dobu je přístup k jejich dodržování a i vymáhání daleko větší maňána [proud]
jo a nesmí být fotbal, hokej nebo jiná podobně masová akce [lol]
Úterý, 08. srpna 2017 - 12:02:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18112
Registrován: 5-2002
zkusil bych Wheelsu zavolat a slušně požádat jestli by si ty vraky nemohli aspoň odklidit do vlastního areálu [wink]

Že je na tom autě něco napsáno, vůbec nic neznamená. Tuhle jsem v Bulharsku potkal trolejbus, který byl plný nálepek, že je zde možné platit Plzeňskou kartou, ale průvodčí mě s tím poslala do háje a požadovala místní měnu v hotovosti.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Úterý, 08. srpna 2017 - 18:40:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1187
Registrován: 1-2009
Anebo Westmax / Wheels mi řekne, dokažte že je to naše kára, nebo co se o to staráte, když to není vaše [biggrin] [uhoh]
Tak nějak je nechápu, ty stroje nejsou tak staré, aby je někdo hodil do kopřiv, kdyby je po skončení služby prodali dál, v součtu by to hodilo slušnou částku. Ty stroje zabírají dost místa, přitom v republice a samozřejmě i v Plzni panuje nedostatek parkovacích míst pro kamiony a zejména v neděli nemají své vozy kam odstavit....
K té včerejší nabořené felicii u hlavní pošty - vypadá to, že v ní bydlí rodinka, chlap po ránu spal za volantem na položeném opěradle, paní si z blízké veřejné budovy nesla natočenou vodu.