Diskuse » Autobusy a trolejbusy » Tykadláci v Plzni » Archiv diskuse Tykadláci v Plzni do 14. 4. 2017 « předcházející | další »

Archiv diskuse Tykadláci v Plzni do 14. 4. 2017

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Pavel2
Úterý, 28. března 2017 - 23:07:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14988
Registrován: 8-2002
m_k:
heh, a kde je ten projektant? ten by si to měl všechno hezky vyžrat[pozor]
vsadím se, že rozdíl citybus/citelis vs. sedmikilo karosa je pod jeho rozlišovací schopností...
ale ten pán s razítkem dopravního podniku, ten by tohle znát jednoznačně měl. jinak totiž chodí do práce a bere plat zbytečně.
Pavel2
Úterý, 28. března 2017 - 23:53:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14989
Registrován: 8-2002
ještě jedna poznámka k tématu... je to už pár let co se něco kopalo na minikruháčku v Doubravce (Mohylová x Na dlouhých) nebo někde v okolních ulicích, kudy vede bloková smyčka. libor si mě tenkrát posadil do 21 Tr a povídal mi, že s vozem (čísla si teď výmýšlím) 480 se otočí v pohodě, ale se 492 musí couvat, protože každej vůz (stejnýho typu, ale rozdílných výrobních sérií a roků výroby) má jinej rejd!!! že prej co kus to originál, Škoda Ostrov asi byla ráda, že má do vozů co montovat.

už dopředu byl kruháček o trošku zvětšenej, jezdilo se přes kousky trávníku a obrubníky byly obsypaný jemným štěrkem, jak se to na stavbách dělává. holt standardizace okolo roku 2000 ve Škodě Ostrov byla nad lidský síly. a pak něco projektujte a podle vlečných křivek skálopevně tvrďte že ten vůz určitě projede [biggrin]

pablb bez praxe to namaluje nejmenší možný, papírově mu to vyjde PŘESNĚ. ale pak přijedete s busem a nestačíte se divit. projektant kterej už má něco za sebou a není to píčus bude v těch rozměrech trochu velkorysejší...
Pavel2
Středa, 29. března 2017 - 00:22:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14990
Registrován: 8-2002
a k tý Dobříši:
http://www.mestodobris.cz/upresnujici-informace-k-projektu-okruzn i-krizovatky-v-ul-plk-b-petrovice/d-472210
je to hezkej příklad toho, jak vedení města jde dobrovolně PROTI svým obyvatelům, zkomplikuje jim možnost dopravy linkovým busem, zpřehází zastávky, znemožní využití alternativní trasy určitým typem autobusu atp. kdo ví jaký linky a s jakýma autobusama budou přes OK jezdit za 20 let ať hodí kamenem...

pana ing. Jiřího Cihláře bych s chutí pověsil na nejbližší lampu.
Středa, 29. března 2017 - 08:38:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7175
Registrován: 5-2004
Martin_j: Normy neznám, ale předpokládal jsem, že když se něco staví, staví se to podle norem. Pokud to ovšem podle norem není, mohu se tedy opět zeptat, jak je to možné, kdo to navrhnul, kdo to schválil, kdo to zkolaudoval, kdo to převzal, ....
Libor_hh: Tak, jak se to mohlo prosadit, postavit schválit?

Normy jsou obecně nezávazné, tzn. narozdíl od zákonů či vyhlášek není nezbytně nutné se jimi řídit. Pokud existují dobré důvody, je možné se od normového řešení odchýlit. Norma je jako kuchařka, kde si přečtu recept a mám dost velkou šanci, že uvařím poživatelné jídlo. Když chci, rozumím tomu a mám s tím dostatek zkušeností, mohu si recept upravit a je pak především na mé zodpovědnosti, jestli výsledek bude stát za to. Silnice není šroubek nebo cihla a norma nemůže postihovat veškeré myslitelné případy, které mohou nastat a proto mohou vznikat i nenormová řešení. A aby i nenormová řešení byla funkční, hlídají všichni ti, kteří se povolovacího procesu účastní. Nefunkční záliv v Radobyčicích tedy nepochybně dostal souhlas dopravní policie, správce komunikace i stavebního úřadu (a pravděpodobně ještě mnoha dalších institucí, třeba správců inženýrských sítí). Takže tady všude můžete zjišťovat, jak je to možné.

Libor_hh: tak mi zkus objasnit, jak se ze zrekonstruované provizorium rozšíří.

Proč by se mělo rozšiřovat? Já mluvím o tom, že nemá smysl hodnotit (a kritizovat) něco, co ještě není ani dokončené a nefunguje na 100%.

Martin_100: Jo a nenapadlo tě taky že některý vozy dokážou naložený jet tou 60kou třeba na 8 ryhclostní stupeň při otáčkách na začátků nejúčinnějšího spektra ale při rychlosti 50 už musí jet na sedmý stupeň s podstatně vyššíma otáčkama tim pádem o dost vyššim hlukem a emisema?

Jo a nenapadlo tě přečíst si to, co jsem skutečně napsal?[uhoh] Bavíme se o valivém a aerodynamickém hluku.

James_bond: dneska mnohem širší SUV typu BMW X5 apod. A parkovací místa na parkovištích furt stejně široká, a to nemluvím o silnicích.

Parkovací místa se v reakci na zvětšování aut dnes samozřejmě stavějí větší. V případě silnic to nedává smysl, protože ani největší současná SUV nejsou větší než nákladní auta v minulosti.
Ale možná ještě jednu poznámku: Pokud si někdo zvolí za svůj dopravní prostředek auto zmíněného typu nebo jeho rozměrový ekvivalent, tak musí počítat s tím, že si vědomě, záměrně a cíleně komplikuje svůj pohyb po městě. Každému je asi jasné, že nemůžeme města navrhovat na to, aby se po něm mohl pohybovat pohodlně každý ve svém SUV.
Středa, 29. března 2017 - 09:18:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 914
Registrován: 8-2007
Bkv - místo ohánění se projektantem se zeptej prvního elektrikáře s praxí.
Jen jsem chtěl ukázat, že ta zmiňovaná analogie kulhá na obě nohy a ještě dřevěné. Pokud bych příklad převedl do stavebnictví, tak se jedná o to že zhotovitel silnice postaví pro svůj dobrý pocit silnici o půl metru širší. A je mu jedno, že to od něj nikdo nepřevezme, nikdo to nezkolauduje a nezaplatí mu za to. Proto jsem se ptal na toho projektanta. Co opravdu bude v daném případě obsahovat projekt elektro. To je totiž to o čem se tady sáhodlouze přeme.
ale jen magor by šponoval na absolutní minimum toho, co je ještě považováno jako bezpečné
Opravdu chceš tvrdit, že elektro normy jsou nebezpečné [coze]
Středa, 29. března 2017 - 14:10:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18036
Registrován: 5-2002
Nebylo by snazší zakoupit sobě červený a zelený sprej dle trakce a odřeninu na konečný prostě opravit sám?

Jsou řidiči, kteří to tak udělali. Když jsem se začal zajímat o to, jestli by tuhle partyzánštinu nešlo dělat nějak legálně, dozvěděl jsem se, že až mě někdo přistihne, jak si na konečné stříkám autobus, budu bez prémií. Takže tak.

Kolegovi se se stalo, že na objízdné trase odbočil tam kam měl, ale stály tam auta místech kde neměly.

Zažil jsem něco podobného. Najížděl jsem s patnáctimetrem z odstavné plochy přes město k nádraží na výluku. Jelo se ulicí mezi rodinnými domky. V ulici stála zaparkovaná auta, některé vlevo, některé vpravo, vedle každého jednotlivého auta bylo dost místa na to, aby vedle zůstal volný pruh o šířce minimálně ... (znalí doplní), ale pro autobus to znamenalo kličkovat zleva doprava a zprava doleva a riskovat, že vybočujícím zadkem někoho odřu. I zavolal jsem PČR, dozvěděl jsem se, že všichni stojí podle předpisů a že mi pomůžou jedině tím, že mi budou ukazovat "Ještě můžeš, ještě můžeš a teď se pojď podívat, cos provedl." Místní mi nepomohli, sice věděli, komu které auto patří, ale taky věděli, že tenhle není doma, tenhle je v práci, tenhle na dovolené a tenhle pod vlivem, takže neuhnou.

A co s tím?

Zdá se, že v Bušovicích se musí po odbočení z hlavní řidič držet co nejvíce vpravo u obrubníku a zároveň i co nejdéle. Jen nesmí prošvihnout ten správný okamžik k odbočení do zastávky. Prostě alchimie. Testování a testování se spoustou nezajištěných couvání a nájezdem předního či zadního převisu až nad obrubník. Ale na obalové křivky (či jak tomu říkají) to určitě vyjde.

Velice správně. Ono to nějak jde. Ale musíš jet v té jediné správné stopě, kterou si namaloval projektant v počítači. Když to neodhadneš, jedeš tak či onak přes obrubník.

Ještě dotaz k téhle točně: jak dlouho se tam jezdí? Nevzniklo to už v době, kdy tam jezdila jen Karosa, Karosa a pak ještě Karosa. Ta má přeci jen menší rozvoz a možná i lepší rejd a tak se tam mohla lépe dostávat.

Hele, nevím. Původně to snad byl bahnoplácek kolem stromu, letecké snímky na mapy.cz možná napoví někomu, kdo to tam zná: https://mapy.cz/letecka-2003?x=13.5353783&y=49.7945240&z=18
Já to tam znám asi od roku 2012 a znám to v současné podobě.

holt standardizace okolo roku 2000 ve Škodě Ostrov byla nad lidský síly.

Zcela vážně: Nejmenovaný kolega z Pardubic věnující se modelářským aktivitám (to jsou ty minimodýlky, co mám v práci na poličce za zády) mě upozorňoval, že 21Tr ze série 392-395 jsou stejné, ale jeden z nich má levý blinkr bůhvíproč o půl metru metr jinde, než ostatní.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Středa, 29. března 2017 - 15:38:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3932
Registrován: 4-2003
Martin_l:
"Neznám člověka a nedovedu si představit, že by v oboru silničního stavitelství mohl jakkoliv působit, který by ve své práci záměrně škodil jedné skupině uživatelů komunikací a navrhoval stavby za účelem jí co nejvíce zkomplikovat život. Pokud tohle někdo tvrdí, tak má buď naprosto zkreslený náhled na svět, nebo vědomě lže."
No, řekl bych, že jsi to spíše ty, kdo by měl otevřít oči a vnímat realitu. Co jsou všechny ty dopravně-zklidňující úpravy? Zužování jízdních pruhů, šikany, příčné prahy a další opatření mající za cíl znesnadnit řidičům pohyb vozem. A nejedná se o záškodnickou činnost projektantů, ale o komplexní činnost protlačovanou zástupci mnoha sfér. Jako příklad mohu uvést aktuální projekt rekonstrukce mostu Legií a přilehlé Vítězné ulice v Praze, kde má být mimo jiné jízdní pruh nově veden po tramvajovém pásu s doslovným zdůvodněním, že se tím má řidičům znepříjemnit a zkomplikovat jízda a tím je odradit od jízdy touto ulicí. Pokud toto není záměrné škození jedné skupině uživatelů pozemní komunikace, zde řidičům motorových vozidel, pak nevím, co jiného by to mělo být.

Martin_j:
"A co s tím? "
Zvolit jinou trasu nebo zvolit kratší vozidlo. Nelze-li tak učinit, pak po dobu výluky v ulici přechodnou úpravu v podobě zákazu zastavení na jedné straně ulice.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Středa, 29. března 2017 - 18:09:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18038
Registrován: 5-2002
Zvolit jinou trasu nebo zvolit kratší vozidlo. Nelze-li tak učinit, pak po dobu výluky v ulici přechodnou úpravu v podobě zákazu zastavení na jedné straně ulice.

Špatně si rozumíme.

Autobus stojí na odstavné ploše, která se pravidelně nepravidelně používá pro autobusy (tzn. nejezdí se tam každý den, ale občas je třeba tam nějaký autobus zaparkovat a nebo ho odtud odvézt, počet průjezdů autobusů tou ulicí se počítá řádově na desítky za rok). Dojet se tam dá jen a pouze tou jednou jedinou ulicí. Dojdu k odstavné ploše, kam už tam ten autobus dovezl někdo přede mnou, teprv na místě zjistím, s čím vlastně pojedu. Při pokusu o projetí zjistím, že ... viz výše. Není kudy to objet (případné objízdné trasy jsou stejně problémové, ne-li horší) a policie se tváří, že je to tak v pořádku. Co mohu já jako řidič dělat?
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Středa, 29. března 2017 - 18:56:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3933
Registrován: 4-2003
Pokud auta v inkriminované ulici parkují v souladu s předpisy, tedy ponechávají prostor o šíři minimálně 3 metry pro každý směr jízdy, pak se policisté tváři naprosto správně, neboť z jejich pohledu, tedy z pohledu dohledu na bezpečnost provozu, je vše v pořádku. Jediná možnost je tlačit na správce komunikace a provést místní úpravu. Jde-li ovšem o obousměrnou komunikaci, což mi z tvého popisu vychází, pak stojí-li vozidla v souladu s předpisy, tak ti zbývá dost prostoru na projetí bez kličkování. Počítej se mnou - při parkování musí zůstat volných 6 metrů, šířka běžného osobního vozu činí cca 170 cm. Komunikace pak je tedy široká minimálně 7,7 metru. I kdyby se naproti sobě postavili mamlasové s SUV, kteří neumí zaparkovat u kraje a z každé strany bychom tak odpočítali po 2,5 metru, pak stále zůstává průjezdný pruh široký 2,7 metru. SU 15 má šířku 2,6 metru. Jo kdyby šlo o jednosměrku, to je pak jiná. Případně o vjezd do, resp. výjezd z ulice.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Středa, 29. března 2017 - 19:26:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1720
Registrován: 12-2007
Doktor:
"Martin_j:
"A co s tím? "Zvolit jinou trasu nebo zvolit kratší vozidlo. Nelze-li tak učinit, pak po dobu výluky v ulici přechodnou úpravu v podobě zákazu zastavení na jedné straně ulice."

Ten případ, který jsem popisoval výše přesně odpovídá. Objízdná trasa předem projednaná, přechodná úprava v podobě zákazu zastavení nejprve na obou stranách, pak už jen na jedné. A přeci se najde někdo, kdo tam nejen zastaví, ale i odstaví svůj vůz. Pak přijede bus a neprojede (to je snad ještě ten lepší případ) a nebo projede, ale přitom někde něco odře.
V prvním případě přijde policista a bude dlouze zkoumat zda jsi nemohl najet nějak jinak, aby to vyšlo (což se samozřejmě může stát, když pojedeš v ideální stopě). Když chceš ta auta nechat odtáhnout, tak se Tě zeptá, zda jsi si opravdu jistý, že něco porušily. Přenosné značky může přenést v podstatě kdokoli. Málo kdo z nás viděl nějakou zprávu, ze které by vyčetl přesné umístění. A ani ti, kdož to někdy viděli, to sebou do terénu nenosí, jsou-li v pozici řidič.
V druhém případě je to pro policistu ještě výrazně jednodušší. Auto stálo možná blbě, ale zavinil řidič autobusu bo neodhadl průjezdní profil.

A ještě k autobusovým zastávkám. Kdysi mi tu normu někdo ukázal. Konstatoval jsem, že snad není jediná zastávka, která by přesně odpovídala. Záliv nemá mít žádné ostré rohy, ale vše mají být oblouky o stanoveném poloměru. Vjezdový klín je delší než výjezdový. Víc už si nepamatuji. Na mnoha místech jsou zastávky ještě z doby před touto normou. Kdyby je někdo zrušil, tak už ve stávající podobě nepůjdou obnovit. Takže byť to není správné, existuje spousta případů, kdy je lepší ta blbá zastávka, protože jinak by to byla žádná zastávka.
Středa, 29. března 2017 - 19:55:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3934
Registrován: 4-2003
5735:
"Objízdná trasa předem projednaná, přechodná úprava v podobě zákazu zastavení nejprve na obou stranách, pak už jen na jedné. A přeci se najde někdo, kdo tam nejen zastaví, ale i odstaví svůj vůz. Pak přijede bus a neprojede (to je snad ještě ten lepší případ) a nebo projede, ale přitom někde něco odře. "
Pak je na místě bez debat odtah, neboť vozidlo tvoří překážku v provozu. Tebou popisované chování policistů či strážníků je do nebe volající důkaz o jejich nekompetentnosti a diletantismu a snaze vyhnout se jednání, za které by museli nést odpovědnost. Bohužel nejde o nic ojedinělého.


Mimochodem, k těm zastávkám - inženýři z Plzně ještě neobjevili kasselské obrubníky, které by nájezd do zálivů přeci jen usnadnily?
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Pavel2
Středa, 29. března 2017 - 20:12:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14992
Registrován: 8-2002
doktor:
objevili, jsou třeba na Francouzský, ale tam jsou zátkový zastávky. takže efekt možná spornej. ale snad jsou i někde kde je klasickej záliv...
Petr_k
Středa, 29. března 2017 - 22:13:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11882
Registrován: 4-2003
Doktor - kasselské obrubníky nájezd do zálivu neusnadňují, spíš znemožňují - tím, že jsou vysoké (jejich primární úkol je snížit rozdíl mezi hranou nástupiště a hranou podlahy vozidla na naprosté minimum). Hodí se především na zastávky bez zálivů. Jestli chcete vidět, jak Kasseler Sonderbord+ diletantismus funguje v praxi, zajeďte pošotoušit do Marienbadu.
DIE VERGELTUNGSAFFE!
Mír není zárukou ničeho.
Válka je zárukou práce.
(Pán Well)
Středa, 29. března 2017 - 22:34:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3935
Registrován: 4-2003
Já to bral z toho hlediska, že by dovolil zajet s kolem na maximum, aniž by hrozilo takové poškozeni, jako od ostré hrany klasického obrubníku. Pokud ovšem není natolik vysoký, že by do něj narazila spodní hrana vozu.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Středa, 29. března 2017 - 22:58:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6808
Registrován: 12-2005
Bavíme se o valivém a aerodynamickém hluku.
Ano ostatní hluk který auto vydává je totiž jen imaginární a tudíž se do nějakých výpočtů nepoužívá....
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Středa, 29. března 2017 - 23:01:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18040
Registrován: 5-2002
Doktor:Máme ulici. Obě modrá auta parkují tak, že vedle nich je dost místa pro průjezd autobusu. Parkují však tak těsně za sebou, že se mezi ně ten autobus prostě nevejde. Rozumíme si?

šířka běžného osobního vozu činí cca 170 cm. Komunikace pak je tedy široká minimálně 7,7 metru. I kdyby se naproti sobě postavili mamlasové s SUV, kteří neumí zaparkovat u kraje a z každé strany bychom tak odpočítali po 2,5 metru, pak stále zůstává průjezdný pruh široký 2,7 metru. SU 15 má šířku 2,6 metru.

Prosím tě, ty umíš vést autobus ulicí tak, abys mezi autobusem a vedle stojícími auty měl pět centimetrů na každé straně a vešel ses tam a neodřel ani jedno z těch aut? Nauč mě to, prosím. Tohle ještě neumím. V zrcátkách nemáš šanci vidět na rohy čela vozu a dveře otevřít nemůžeš, protože tam na to prostě není místo.

A pokud tak, jako ty, uvažují projektanti, pak vznikají ty paskvily, které tady Libor kritizuje.

Mimochodem, k těm zastávkám - inženýři z Plzně ještě neobjevili kasselské obrubníky, které by nájezd do zálivů přeci jen usnadnily?

To nesmí být v zastávce propadlý asfalt nebo propadlá dlažba, protože pak takové obrubníky usnadní jen poškození vozu.

že by dovolil zajet s kolem na maximum, aniž by hrozilo takové poškozeni, jako od ostré hrany klasického obrubníku. Pokud ovšem není natolik vysoký, že by do něj narazila spodní hrana vozu.

Doporučuju podívat se do Pardubic na zastávku Masarykovo náměstí směrem k nádraží. Zastávka je z léta 2003 a přímo u Kasselského obrubníku je kanál nebo co, který je propadlý. Takže do obrubníku narazíš, ani nevíš jak. A nebo od něj budeš udržovat bezpečnou vzdálenost, ale cestující tě nepochválí.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Středa, 29. března 2017 - 23:13:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3936
Registrován: 4-2003
Martin_j:
"Máme ulici. Obě modrá auta parkují tak, že vedle nich je dost místa pro průjezd autobusu. Parkují však tak těsně za sebou, že se mezi ně ten autobus prostě nevejde. Rozumíme si?"
Ne, skutečně ti nerozumím. Přečti si znovu, pořádně a zkus pochopit, co jsem psal, zejména v příspěvku 3933. Tvůj obrázek je v rozporu s tím, cos popisoval. Vozidla na tvém obrázku parkují v rozporu s předpisy.

Nebudu s tebou polemizovat o jízdě s vůlí 5 cm na každé straně. O tom příspěvek nebyl. Podstata tkví v tom, že není nutné kličkovat.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Středa, 29. března 2017 - 23:23:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18041
Registrován: 5-2002
Vozidla na tvém obrázku parkují v rozporu s předpisy.

Já taky myslím že pokud kolem neprojede bezpečně autobus, něco je špatně, ale přivolaní policisté mi vysvětlili, že každé jednotlivé auto vedle sebe nechává dostatečný prostor pro průjezd autobusu, takže je vlastně vše v naprostém pořádku [crazy]
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Pavel2
Čtvrtek, 30. března 2017 - 06:29:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14994
Registrován: 8-2002
MJ: a dals jim volant do ruky, aby ti to projeli, když jsou tak chytrý? jinak jméno a číslo na velitele a žhavím telefon, +volám dispečerovi že nemůžu projet a cajti mi to nechtějí vodtáhnout. s blbem musíš udělat krátkej proces.
Čtvrtek, 30. března 2017 - 09:18:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3937
Registrován: 4-2003
Pokud vozidlo parkuje v souladu s předpisy, není důvod jej odtahovat. A pokud na obousměrné komunikaci vozidla parkují v souladu s předpisy, autobus projede bez kličkování. Martinovy popisy jsou ovšem natolik zmatečné, že těžko říci, jaká vlastně byla (je) na místě situace. Martine, o jakou jde ulici, ve kterém městě? Ať si mohu udělat obrázek.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Čtvrtek, 30. března 2017 - 09:47:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7176
Registrován: 5-2004
Doktor: Co jsou všechny ty dopravně-zklidňující úpravy? Zužování jízdních pruhů, šikany, příčné prahy a další opatření mající za cíl znesnadnit řidičům pohyb vozem.

To je ale opět (typické) nepochopení problému. Zklidňující úpravy nemají za cíl někomu něco znesnadňovat, ale dát komunikacím podobu, která bude (pokud možno v co největší míře) respektovat vzájemný poměr počtu jednotlivých uživatelů těchto komunikací s přihlédnutím k míře jejich ohrožení a zranitelnosti.

A nejedná se o záškodnickou činnost projektantů, ale o komplexní činnost protlačovanou zástupci mnoha sfér. Jako příklad mohu uvést aktuální projekt rekonstrukce mostu Legií a přilehlé Vítězné ulice v Praze, kde má být mimo jiné jízdní pruh nově veden po tramvajovém pásu s doslovným zdůvodněním, že se tím má řidičům znepříjemnit a zkomplikovat jízda a tím je odradit od jízdy touto ulicí.

Ano, samozřejmě, že jsou místa, kde by se aut mělo vyskytovat co nejméně (a tato myšlenka není žádný vynález poslední doby, třeba pěší zóna na Můstku vznikla v roce 1985) a komunikační úpravy mají tento záměr podpořit. A pak jsou zase místa, kde je záměr přesně opačný, tedy jízdu autem co nejvíc zpříjemnit. Nebo si myslíš, že třeba celý Městský okruh včetně Blanky se buduje proto, aby se řidičům znepříjemnila zkomplikovala jízda po Praze? A proč se vůbec buduje dálniční síť? Aby se řidičům komplikoval život?

Martin_100: Ano ostatní hluk který auto vydává je totiž jen imaginární a tudíž se do nějakých výpočtů nepoužívá....

Není imaginární, ale:
- ve vyšších rychlostech je jeho příspěvek zcela nepodstatný, stoupni si k dálnici a poslouchej; kromě motorek, neudržovaných aut s děravými výfuky a pár nejstarších vehiklů uslyšíš jen šumění pneumatik a rozrážení vzduchu
- protože každé auto je jinak zpřevodované a jinak odhlučněné, dá se hluk od motoru obtížně zapracovat do nějakých objektivních výpočtů, takže se musí pracovat s odhady a průměry
- narozdíl od hluku valivého a aerodynamického, které jsou ze své fyzikální podstaty neodstranitelné, s hlukem motoru se dá "pracovat"; i spalovací motory v tomto směru zaznamenaly obrovský pokrok a v budoucnu, kdy budou převažovat alternativní paliva už bude hluk od motoru zcela zanedbatelný.

Martin_j: A pokud tak, jako ty, uvažují projektanti, pak vznikají ty paskvily, které tady Libor kritizuje.

No, to snad ne. Kdyby většina projektantů uvažovala jako Doktor, tak si nevydělají ani na slanou vodu[happy]. Problém Doktorova uvažování (nejen v tomto případě, ale obecně) je důraz na právní formalismus a vystupování z pozice člověka, který se snaží nějak "přežít" správní řízení kvůli svému způsobu chování na silnici. Nezajímá se o faktickou podstatu problému, ale jen a pouze o teoretickou rovinu. Právnicky řečeno ho zajímá jen litera zákona, ale ne jeho duch. A tady je příčina zaplevelování našeho právní řádu kazuistickou legislativou. Není složité pochopit v čem spočívá problém naznačený na tvém náčrtu, ale z pohledu zákona půjde pravděpodobně o nepostižitelné jednání. V zákoně se hovoří o ponechání nezbytné volné šířky vedle vozidla, ale o tom, že vozidla rozmístěná na opačných stranách komunikace mají mezi sebou mít i nějaké nezbytné podélné rozestupy, se nepíše nic. Předpokládá se, že to rozumný řidič ví a bude se podle toho chovat, ale v případné správní řízení by vyhrál, protože mu nelze prokázat, že něco udělal špatně. A pokud zákonodárce na základě logické společenské objednávky s tímto něco udělat začne doplňovat zákon, tak nám tento nabobtná zase o pár paragrafů...
Pavel2
Čtvrtek, 30. března 2017 - 10:15:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14995
Registrován: 8-2002
doktore, obrázek martina_j jsi viděl. pokud mezi předkem jednoho auta a zadkem druhýho nechají umělci z osobáků třeba 3 metry, projede tam autobus? a z pohledu policajta - porušili něco nebo ne?

proč ti pitomci parkujou přímo před svýma vratama a nemůžou stát jen po jedný straně ulice, případně v nějakých chumlech, aby se mezi nima dalo prokličkovat? myslí si snad, že se tam ten autobus, co jim věčně stojí na konci ulice a občas se vymění, nějak záhadně ohne a protáhne jako žížala?
Čtvrtek, 30. března 2017 - 11:04:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3938
Registrován: 4-2003
Martin_l:
"Nebo si myslíš, že třeba celý Městský okruh včetně Blanky se buduje proto, aby se řidičům znepříjemnila zkomplikovala jízda po Praze? A proč se vůbec buduje dálniční síť? Aby se řidičům komplikoval život?"
Argumentační faul jako kráva. Co se mi to snažíš podsouvat? Tvrdil jsi, že není možné, že by někdo navrhoval stavby za účelem zkomplikovat život jedné skupině uživatelů komunikací. Opak je pravdou. Vznikají opatření a stavby, které mají cíleně komplikovat užívání komunikace vybrané skupině uživatelů, konkrétně motoristům, a hlavy pomazané toto i přímo poví do kamery. Ostatně, i ty sám to ve svém příspěvku potvrzuješ, byť možná nevědomky.
Martin_l:
"Právnicky řečeno ho zajímá jen litera zákona, ale ne jeho duch."
Až na to, že to mám přesně naopak. Což se z mých příspěvků dá snadno pochopit.
Martin_l:
"Není složité pochopit v čem spočívá problém naznačený na tvém náčrtu, ale z pohledu zákona půjde pravděpodobně o nepostižitelné jednání."
Z pohledu zákona situace na obrázku samozřejmě vykresluje porušení zákona řidiči zaparkovaných vozidel a jde o postižitelné jednání, kdy jsou naplněny všechny znaky přestupku. Jen Martinův obrázek nekoresponduje s jeho popisem situace.

--- --- ---
Pavel2:
"obrázek martina_j jsi viděl. pokud mezi předkem jednoho auta a zadkem druhýho nechají umělci z osobáků třeba 3 metry, projede tam autobus? a z pohledu policajta - porušili něco nebo ne?"
Obrázek jsem viděl a dle obrázku porušili. Ale jak píšu výše, obrázek je v rozporu s popisem situace, tudíž těžko povědět, jaká byla skutečná situace na místě.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Pavel2
Čtvrtek, 30. března 2017 - 11:14:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14996
Registrován: 8-2002
ok, pro moji představivost je lepší obrázek než tisíc slov [happy]
Čtvrtek, 30. března 2017 - 12:42:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5267
Registrován: 9-2005
První podrobnosti o odbavovacím systému v Marjánkách: odkaz

Platby jednotlivých jízdenek půjde jak Plzeňskou i Varskou verzí.

Ostrý start patrně 22. dubna.
Čtvrtek, 30. března 2017 - 14:49:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18043
Registrován: 5-2002
MJ: a dals jim volant do ruky, aby ti to projeli, když jsou tak chytrý?

Naštěstí mi aspoň ukazovali, jak to mám projet, takže se to zvládlo.


Pokud vozidlo parkuje v souladu s předpisy, není důvod jej odtahovat. A pokud na obousměrné komunikaci vozidla parkují v souladu s předpisy, autobus projede bez kličkování.

Projet se dalo, ovšem bez pomoci policisty, který mi ukazoval, bych nejspíš někoho odřel a nebo bych musel popojíždět po deseti dvaceti centimetrech a pořád vstávat a kontrolovat, jak jsem na tom s místem.
Ale policisté tvrdili, že auta parkují v souladu s předpisy. Takže je vlastně všechno v pořádku. Nebo není?

https://mapy.cz/zakladni?x=13.1359705&y=49.2855524&z=17

Ulice Čs. Legií mezi tou šedou plochou dole (tam parkoval autobus) a křižovatkou s Tylovou. Na leteckém snímku tam skoro žádná auta neparkují, tím se nenechte zmást. Ale už třeba tady ....

https://mapy.cz/letecka-2012?x=13.1389585&y=49.2845652&z=20&m3d=1

... může být problém, jedno auto stojí v zatáčce, druhé těsně před zatáčkou a patnáctimetrový Ares potřebuje při zatáčení trošku víc místa, aby projel, nezapomínejme, že má řiditelnou i zadní nápravu. Tam by mu pruh o šířce 2,75 rozhodně nestačil.

Předpokládá se, že to rozumný řidič ví a bude se podle toho chovat, ale v případné správní řízení by vyhrál, protože mu nelze prokázat, že něco udělal špatně. A pokud zákonodárce na základě logické společenské objednávky s tímto něco udělat začne doplňovat zákon, tak nám tento nabobtná zase o pár paragrafů...

Já tak nad tím přemýšlel už tehdy na místě při čekání na policii a říkal jsem si: Pokud jeden z těch dvou řidičů něco porušil, je nesnadné zjistit, který to byl. Ten první přece zaparkoval podle předpisů, to až ten druhý se postavil tak, že já neprojedu. Kdo byl první, kdo druhý? Jak jim to dokázat?

Každopádně jsem rád, že mě chápeš a že na to máme oba stejný názor.

ok, pro moji představivost je lepší obrázek než tisíc slov [happy]

Proto jsem kreslil obrázek, aby bylo jasné, jak to myslím. Těžké je to popisovat, když moji čtenáři tam nebyli a každý má trošku jinou představivost. Berme tedy vážně ten obrázek a bavme se o tom, proč policisté tvrdili, že nikdo nic neporušil a oni nemohou nic dělat - a já bych přitom neprojel.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Čtvrtek, 30. března 2017 - 17:41:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3939
Registrován: 4-2003
Rovněž vložím jeden obrázek. Obrázek ilustruje stání (parkování) na obousměrné komunikaci za dodržení zákonem stanovených podmínek pro zastavení a stání. Při stání musí zůstat volný pruh o šířce minimálně 3 metry pro každý směr jízdy. To znamená, že na obousměrné komunikaci musí zůstat vedle vozidla volných minimálně 6 metrů. Nákres zobrazuje dvě vozidla stojící těsně za sebou, každé na opačné straně komunikace. Červeně je vytyčen volný koridor mezi vozidly a je dostatečně široký pro přímý průjezd autobusu, bez kličkování. I kdyby protější vozidlo zabíralo 2,5 metru, pak stále zůstává volný pruh o šířce 3,5 metru.


Martin_j situaci popsal tak, že vozidla stála v souladu s pravidly: vedle každého jednotlivého auta bylo dost místa na to, aby vedle zůstal volný pruh o šířce minimálně ... (znalí doplní). Když ovšem nahlédnu do mapy na dané místo, tak inkriminovaná ulice má šířku 5-6 metrů. Vzhledem k tomu, že je to ulice obousměrná, tak bez porušení litery zákona lze zde pouze zastavit, nikoliv už stát (parkovat). Že se v takových ulicích běžně parkuje napříč celou republikou je věc jiná. Pak tedy:
Martin_j:
"Ale policisté tvrdili, že auta parkují v souladu s předpisy. Takže je vlastně všechno v pořádku. Nebo není?"
Samozřejmě, že není. Což ví každý, kdo zná pravidla provozu, zejména ustanovení o zastavení a stání.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Čtvrtek, 30. března 2017 - 20:00:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5153
Registrován: 2-2005
Na stránce PMDP věnované historickým vozidlům přibyly tři fotky hostorické 14Tr č. 429 ;-)
MHD je pro lidi ! ! !
27
Čtvrtek, 30. března 2017 - 23:10:17  
Neregistrovaný host
193.179.13.239
M_k: [ok] To zní dobře, skoro by se to už mohlo přejmenovat na Západočeskou kartu, když by se přidalo pár dalších měst [andel]
Pondělí, 03. dubna 2017 - 11:12:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1146
Registrován: 1-2009
Když autobusy NAD už nemohou na vlakové nádraží, tak v Sirkové ulici stojí i 5 busů v pravém pruhu, kde je žlutě vyšrafovaný prostor jako parkoviště. Většinou to jsou ojetá Recrea od KT Busu, najdou se ale i zajímavější stroje. Třeba nízkopodlažní klimatizovaný VDL Berkhof s pražskou značkou a holandskými nápisy. Nápis Breng mi evokuje Arnhem...
Pondělí, 03. dubna 2017 - 11:40:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2497
Registrován: 2-2005
ad 007: po obědě se tam kouknu [ok]
Pondělí, 03. dubna 2017 - 11:55:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6098
Registrován: 5-2002
Když autobusy NAD už nemohou na vlakové nádraží, tak v Sirkové ulici stojí i 5 busů v pravém pruhu, kde je žlutě vyšrafovaný prostor jako parkoviště.


Jj, jsou to vtipný situace, kdy většinou nějakej řidič nepochopí že tam parkujou a začne za nima trpělivě čekat... :-D (A další, a další...)
Pondělí, 03. dubna 2017 - 12:57:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 466
Registrován: 12-2005
Když už je tu řeč o bludném Holanďanovi na výluce...
Pondělí, 03. dubna 2017 - 13:31:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6816
Registrován: 12-2005
kdy většinou nějakej řidič nepochopí že tam parkujou a začne za nima trpělivě čekat.
To je tim že většinu řidičů v autoškole nanaučili koukat dál než metr před kapotu vlastního auta. Takový pak v lepšim případě čekají za zaparkovanym busem nebo v tom horšim padají do kolejiště a tropí podobné radovánky.....
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Malý_fotograf
Úterý, 04. dubna 2017 - 10:29:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6220
Registrován: 5-2002
Před Parkhotelem prý postává nový elektrobus SOR ENS 12. [fotic] Je tu při příležitosti konference o veřejné hromadné dopravě pořádané PMDP.
Na každou svini se někde vaří voda. I na mě.
Čtvrtek, 06. dubna 2017 - 11:38:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1147
Registrován: 1-2009
Ohledně zaparkovaných busů u small tesca jsem si dnes vzpomněl na Martina 100. Za posledním autobusem čekalo auto s pražskou značkou, pak s plzeňskou a nakonec s lipskou. Všem třem jsem ukázal, že mají autobusy objet, no po chvíli to pochopili a autobusy objeli.
MF: V únoru jsem před parkhotelem viděl novou setru jezdící nějakou z linek na Ukrajinu. Blíž jsem jí nezkoumal, protože na místě tma jak v pytli a u autobusu 2 členové posádky nakládali zavazadla.
Pavel2
Sobota, 08. dubna 2017 - 12:15:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15016
Registrován: 8-2002
14Tr #429 po GO v původních červenokrémových barvách právě projíždí Doubravkou.
http://seznam-autobusu.cz/vuz/9217
a tady se člověk nic nedozví... [ko]
Pondělí, 10. dubna 2017 - 09:10:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5269
Registrován: 9-2005
Páč aktuality dnes jedou přes sociální sítě. [happy] Včetně toho, že šlo o veřejnou fotojízdu, mohl ses přihlásit.

Káčko je dnes pro seniory a zpátečníky. [wink]
Pondělí, 10. dubna 2017 - 12:12:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6835
Registrován: 12-2005
M_k - sociální síť užívam a taky sem nic nevěděl [wink]
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Pondělí, 10. dubna 2017 - 13:54:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2499
Registrován: 2-2005
Vítejte mezi seniory [lol]
Malý_fotograf
Pondělí, 10. dubna 2017 - 17:22:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6227
Registrován: 5-2002
Ale je to škoda, že se tady o 14Tr 429 nedebatuje.

Je na místě vyjádřit dík PMDP za další historické vozidlo. Na druhou stranu já nejsem z těch, kteří zastávají názor "buďme rádi / lepší než drátem do oka" a provedení opravy 429 ve formě "retro generálky" při které se některé původní prvky zlikvidovaly a nahradily úplně novými, za velmi smutnou událost. Snad by méně škody na budoucí historické hodnotě nadělala pouhá revize vozidla spojená s novým vnějším lakem než měnění původních prvků za pseudo původní. [ko] Omlouvám se pokud jsem někoho svým postojem urazil, ale cítím to prostě asi trochu jinak. [uhoh]
Na každou svini se někde vaří voda. I na mě.
Pavel2
Pondělí, 10. dubna 2017 - 21:04:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15026
Registrován: 8-2002
m_k: (a)sociální sítě nejsou můj šálek čaje to bys zrovna ty mohl vědět...
nikdo mě na veřejnou šotojízdu neupozornil a web pmdp (ani různý jiný) nemám potřebu periodicky lustrovat na změny každej tejden. taková událost a tady je ticho po pěšině... to fakt nechápu.
btw že jsem retro je mi známo [lol]

MF:
ani trochu ti nerozumím. nešlo by to napsat víc konkrétně? podle tebe je to spíš než GO polovičatá modernizace?

hádanka:

co tady dělá ten Švéd?
(m_100 se zdrží případných komentářů )
2218
Pondělí, 10. dubna 2017 - 22:18:58  
Neregistrovaný host
78.136.164.11
Malý fotograf: Zcela správný postřeh a je fajn, žes to sem napsal. Soupis vizuálních nedostatků a nesrovnalostí na 429 oproti stavu po dodání by vydal na několik bodů - tedy alespoň viděno očima toho, kdo ji pamatuje jako nový vůz a sledoval ji celá léta provozu. Řemeslné provedení opravy není nejhorší, ale tohle vše výsledný dojem zbytečně kazí. Chtělo to někoho, kdo by na renovaci dohlížel a připomínky včas uplatnil - jenže to by asi opravu nesměla provádět firma na druhém konci republiky...[lame]
Pondělí, 10. dubna 2017 - 22:28:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6837
Registrován: 12-2005
nezdrží....


Ten švéd tady parkuje [satan]
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Pondělí, 10. dubna 2017 - 23:08:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5160
Registrován: 2-2005
Taky je otázka, jak znělo zadání rekonstrukce: Pokud šlo o uvedení do stavu v období "xxxx", pak je to problém. Ale pokud opravu historického vozidla dělá někdo cizí na kšeft, dá se logicky očekávat pouze jakýsi retro vůz - opraváři k tomu prostě mají vztah jako k jiné zakázce a mnohem více, než kdejaký čudlík, je zajímá termín dodání a jestli dostanou zaplaceno.

A taky je otázka, jestli to vůbec někomu ze zodpovědných vadí a jestli by jim to vůbec vadit mělo...?
MHD je pro lidi ! ! !
Malý_fotograf
Úterý, 11. dubna 2017 - 12:36:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6228
Registrován: 5-2002
Pavel2: Nezacházím do konkrétností, protože jsem nenašel fotku interiéru té 429 z doby před renovací, abych mohl porovnávat. Mám ale pocit, že v interiéru byly při úpravě vozidla na historický vůz některé původní prvky zlikvidovány a vyměněny za úplně nové, které původní provedení nedokonale napodobují, protože se nejedná o repliky, ale o nějaké sériově dostupné podobné materiály.
Chtít po dopravním podniku aby investoval haldy peněz do replik nepovažuji za správné, na druhou stranu chtít aby bylo zachováno a restaurováno co ve vozidle bylo mi přijde jako správné. Rovněž by mě ani netrápilo, že některé detaily nezachované z provozu nebyly na vozidlo nově navráceny, protože to se může s časem změnit. Mnou zmíněný postup likvidace původního ve prospěch nového napodobujícího, nepůvodního ale považuji za při nejmenším nehospodárný.

Proto celou úpravu 429 na historické vozidlo nazývám spíš generální opravou trolejbusu. Ostatně také z firmy, která generální opravy provádí ten trolejbus vyjel.
Na každou svini se někde vaří voda. I na mě.
Úterý, 11. dubna 2017 - 15:54:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18046
Registrován: 5-2002
jenže to by asi opravu nesměla provádět firma na druhém konci republiky...[lame]

Pokud je mi známo, při podobných renovacích jezdí zástupci DP kontrolovat průběh prací, i když je to na opačném konci republiky. V tom chybu nehledejte.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Úterý, 11. dubna 2017 - 18:47:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1149
Registrován: 1-2009
Jak to vypadá na Pattonově mostě ve směru z centra? Ve 13.30 to jde, auta jedou plynule. Ale o hodinu později to za moc nestojí. Tramvaje se na 1kolejce moc nezdrží. 2 stojí před mostem, třetí v zastávce na sadech, ale vyjedou to na první pokus. Zato auta. Na mostě se jezdí jen jedním pruhem. Ucpaná je křižovatka u Pošty, u Synagogy, výjezd z Husovy i u Práce a čert ví, kam kolona sahá. Neví někdo jak to vypadá s pracovní dobou na staveništi? Bude se pracovat 7 dní v týdnu? (nebo na více směn alespoň v době, kdy se bude jezdit jen jedním pruhem).
Pavel2
Středa, 12. dubna 2017 - 04:25:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15031
Registrován: 8-2002
to schéma 1+2 má být jen pár dní a po většinu uzavírky bude 2+2 a to by už mělo být na pohodu.

obecně průser dopravy ve městě se jmenuje konec pracovní doby ve 14:00...
všichni na BP nasednou do aut a ta masa se vyvalí do města - Folmavská, Borská, Belánka, most Milénia, most přes nádraží, U Prazdroje. to je jedna z tras kterou je lepší jet jindy než ve 14 - 18 h. Klatovská je nahouby sama o sobě, je lepší se jí vyhnout. i třeba kolem FN Bory a najet na ní až na Chodským. odpoledne by bylo nejlepší kdyby ty hlavní městský tahy byly dvoupatrový [happy]
Středa, 12. dubna 2017 - 09:21:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2503
Registrován: 2-2005
ad M-f:
Rovněž by mě ani netrápilo, že některé detaily nezachované z provozu nebyly na vozidlo nově navráceny, protože to se může s časem změnit. Mnou zmíněný postup likvidace původního ve prospěch nového napodobujícího, nepůvodního ale považuji za při nejmenším nehospodárný.

ve vší úctě, tak se tím netrap. Kup si své historické vozidlo, čtrnáctek je k mání ještě dost zrenovuj, uveď ho do provozu a pak kritizuj. Docela věřím tomu, že nemáš žádného veterána a chytře komentuješ to, o čem nemáš ani páru.
Středa, 12. dubna 2017 - 15:57:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6842
Registrován: 12-2005
P2 - ono by stačlilo kdyby z BP nemusely všechny auta mířící na vinice/košutku/bolevec přes sady ale pěkně od makra ke globusu.... [angry]

L_hh - [ok][ok][ok][ok][ok][ok][ok][ok][ok][ok][ok][ok][ok][ok][ok][ok][ok][ok][ok][ok][ok][ok][ok][ok][ok][ok][ok][kladivo]
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Malý_fotograf
Středa, 12. dubna 2017 - 17:15:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6231
Registrován: 5-2002
Libor_hh: Možnost kontroly nad vynakládáním peněz z veřejných rozpočtů je jedním ze základních stavebních kamenů demokracie. Vstupenkou do tohoto procesu rozhodně není vlastnictví historického vozidla, byť nepopírám, že jsou lidé (včetně tebe), kteří do problematiky renovace historických vozidel vidí víc než já. Na druhou stranu proto sem píši svůj názor, aby ho mě (a případně i dalším, kteří jej mají shodný se mnou) někdo vyvrátil. Slušně někoho poslat do [zadnice] není řešením ani odpovědí. Naopak takové řeči si do té zadnice můžeš strčit, protože posíláním do [zadnice] namísto argumentů asi ještě nikdy nikdo nikomu neprospěl. Díky za věcné vysvětlení. [vypravci]
Na každou svini se někde vaří voda. I na mě.
Středa, 12. dubna 2017 - 22:17:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2505
Registrován: 2-2005
ad M-F:
Naopak takové řeči si do té zadnice můžeš strčit, protože posíláním do [zadnice] namísto argumentů asi ještě nikdy nikdo nikomu neprospěl. Díky za věcné vysvětlení. [vypravci]

Nevím, koho a kdy jsem poslal do zadečku, spíše se tam posíláš sám [proud][lol][biggrin][rofl][rofl][rofl][lol][proud]
Znova opakuji, předveď, co máš, co jsi svýma ručkama opravil a provozuješ pro oblažení šotoušské veřejnosti [rofl][rofl][rofl][rofl]

Možnost kontroly nad vynakládáním peněz z veřejných rozpočtů je jedním ze základních stavebních kamenů demokracie.

co meleš za nesmysly? jaká demokracie?? kde ji vidíš??? [coze][coze][coze] ona je tady nějaká demokracie??
Já tady vidím od roku 89 jen rozkradenou - vytunelovanou montovnu, kde se káže voda a dlouhodobě se pije víno [sad][uhoh][coze]
Takže si ty kecy stavebních o kamenech (aby Tě náhodou nějaký nespadnul na tykev ) nech třeba pro toho úchyla z Čechurova, co pojídá kočičí ocásky a Tebe ještě k tomu hecuje [vypravci]
Pavel2
Středa, 12. dubna 2017 - 23:50:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15032
Registrován: 8-2002
MF:
celá věc je trochu složitější a je zbytečný tady do toho rejt. buďte rádi že je opravenej další vůz a jděte se svézt.

PMDP je tak zasraně neefektivní moloch, že ti tam ani neproplatí z pokladny účet, když sis byl koupit baterku třeba do bezdrátovýho telefonu co máš na stole nebo do kapesní svítilny. pěkně všechno objednat s nejméně tříměsíčním předstihem, navíc s vidinou budoucí potřeby, a pouze od vysoutěženýho dodavatele. to jen tak pro ilustraci.

jo, jsem rád, že mě zaměstnává malá firma. na takovýhle obstrukce s kdejakou chujovinou za padesát korun se špatně zvyká.

a teď si vem takovou generálku celýho trolejbusu, navíc dělanou externí firmou... [wink]
Malý_fotograf
Čtvrtek, 13. dubna 2017 - 08:24:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6232
Registrován: 5-2002
Pavel2: Jasně... Na druhou stranu mi přijde škoda neříct, že se něco moc nepovedlo a bylo by dobré to při příštích podobných projektech lépe ohlídat. Věřím, že dnešní DP naslouchá i fandovským referencím. Jenže pokud zůstaneme jen u pochvalného "super že to máme", tak se bude historie o to spíš opakovat.

Taky jsem rád, že 429 máme a že jsou u PMDP k historii vstřícní. Obzvlášť, když známe stará stanoviska představitelů DP, že muzeum MHD je v Praze, a tak nám v Plzni stačí dvě staré tramvaje. Až budu trochu víc v Plzni, určitě se s 429 svezu. [happy]
Na každou svini se někde vaří voda. I na mě.
Pavel2
Čtvrtek, 13. dubna 2017 - 10:04:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15033
Registrován: 8-2002
kdo co měl hlídat nebo nehlídal, to si musí vyřešit v podniku...
pochopitelně kdyby se to dělalo ve vlastní režii tak to asi půjde snáz/líp než jezdit kvůli každýmu prdu PM - ZL. ale dílny nejsou PMDP ale BT a tohle je jeden z průvodních jevů. škodovka by si to určitě nechala dobře zaplatit, Zliner byl levnější.

takže pokud chceš dělat věci koncepčně, můžeš začít tím, že si vytáhneš záznam hlasování zastupitelstva defacto o prodeji 1/2 PMDP do soukromých rukou, ať víš, kterým lidem to máš omlátit o palici.
Čtvrtek, 13. dubna 2017 - 11:32:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2507
Registrován: 2-2005
škodovka by si to určitě nechala dobře zaplatit, Zliner byl levnější

da,da, továrišči, da, da.

takže pokud chceš dělat věci koncepčně, můžeš začít tím, že si vytáhneš záznam hlasování zastupitelstva defacto o prodeji 1/2 PMDP do soukromých rukou, ať víš, kterým lidem to máš omlátit o palici.

třeba i tak se to dá říct. [ok]
Čtvrtek, 13. dubna 2017 - 21:06:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5161
Registrován: 2-2005
Pěkně se nám to uzavřelo: Půlka podniku je vyvedena pryč, ředitel firmy je hejtmanem, ale 429 má nějaké detaily jinak...ještě že víme, co je důležité a ještě že existuje ta možnost kontroly nad vynakládáním peněz z veřejných rozpočtů (což) je jedním ze základních stavebních kamenů demokracie. [biggrin][biggrin][biggrin]

Pěkně se tak potvrzují slova Libora_hh o vytunelované montovně. Bohužel.
MHD je pro lidi ! ! !
Pavel2
Pátek, 14. dubna 2017 - 00:00:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15034
Registrován: 8-2002
vytunelovaná je už celá republika skrz na skrz. a to nejméně ve dvou fázích v průběhu 25 let. což podnikavcům rozhodně neubírá na chuti hledat další příležitosti kde co rozkrást a tak přijít k dalším majetkům. tady už dobře bylo. vítejte v demokracii po česku [happy]
Pátek, 14. dubna 2017 - 01:18:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2509
Registrován: 2-2005
Voalá 👍👍👍 revizoři mají velikonoční pomlázku na enkách 😂😂