Diskuse » Autobusy a trolejbusy » Tykadláci v Plzni » Archiv diskuse Tykadláci v Plzni do 17. 2. 2017 « předcházející | další »

Archiv diskuse Tykadláci v Plzni do 17. 2. 2017

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Čtvrtek, 09. února 2017 - 18:10:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5241
Registrován: 9-2005
A hlavně, SPP musí být v souladu se zákonem a zákon hovoří o odznaku, nikoliv o visačce.

Takže odznak ve formě visačky, tj. připevněný na klipse nebo provázku, už není odznakem? [happy]
Čtvrtek, 09. února 2017 - 22:24:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17980
Registrován: 5-2002
Proto mě stále zajímá odpověď na otázku, na základě čeho lze uložit postih za zbytečné obstrukce a zdržování a nutnost volat policejní hlídku.

Odpověď na tuhle otázku se skrývá ve smluvních přepravních podmínkách, kde jsou stanoveny povinnosti cestujících a sankce za jejich porušení. Ale SPP může mít každý dopravce sestavené trošku jinak, takže nemůžu zaručit, že se tenhle postih dá uložit opravdu u kteréhokoliv dopravce. A zbytek už si fakt nechám pro sebe, nebo to tady povede k debatám o tom, zda je takový přístup revizora přípustný a nebo ne, stejně tak nechci případným problémovým černým pasažérům prozrazovat, co všechno se proti nim v případě potřeby dá použít. Děkuji za pochopení.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Pátek, 10. února 2017 - 10:12:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5242
Registrován: 9-2005
na základě čeho lze uložit postih za zbytečné obstrukce a zdržování a nutnost volat policejní hlídku.

Napovím. Ušmudlaný týpek, táhne z něj chlast atd. (většinou typická situace). Do vozu nastoupí revizor a chce předložit jízdenku ke kontrole. Dotyčný se usmyslí, že nějakej "debil" revizor ho nemá co buzerovat a prohlásí, že mu jízdenku buď neukáže a nebo ukáže jen z dálky, páč přeci je jeho a revizor mu nemá na ni co sahat (ještě je varianta s údajně povinnými rukavicemi pro revizora). Rozumná domluva nepomáhá, ani zastavení vozu. Jde se tedy volat policie. Týpek se tím jen baví, akorát pořvává na revizora po celém voze cosi neslušného o nemakačencích apod. K autobusu přijíždí policejní auto, dotyčný se už pobavil, přeci jenom mu zmrzl př příjezdu policie úsměv a až pak "slavnostně a blahosklonně" půjčí revizorovi jízdenku ke kontrole. Ten uzná, že je v pořádku, pitomec se tím vítězoslavně baví. Ale jen do chvíle, než revizor vytáhne pokutový blok a za přítomnosti policie se začne se vypisovat pokuta za...[wink]

(Příspěvek byl editován uživatelem M_k.)
kv
Pátek, 10. února 2017 - 13:24:02  
Neregistrovaný host
88.102.253.91
Pro fotografy - trolejbusy 14 Tr dnes odpoledne:

435: 15/9
457: 14/2

A třeba taky 21 Tr č. 483: 15/6 [wink]
Pátek, 10. února 2017 - 14:50:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3868
Registrován: 4-2003
M_k: Ještě tak pochopit, na co se ptám. Rozuměj, "na základě čeho lze uložit postih" znamená na základě jakého ustanovení jakého předpisu.

A k tvému předchozímu příspěvku. Zákon hovoří o odznaku, pak i v SPP má být uveden odznak A odznak připevněný na klipse nebo provázku je... stále odznak, který je připevněný na klipse nebo provázku.

Co výstřel, to rána zcela mimo. A stále střílíš...

--- --- ---
Martin_j:
"A zbytek už si fakt nechám pro sebe, nebo to tady povede k debatám o tom, zda je takový přístup revizora přípustný a nebo ne"
A to je právě ono - jestli náhodou nejsou SPP některých dopravců a postupy revizorů v rozporu se zákonem, resp. nemají oporu v zákoně. Zbytečné obstrukce si dovedu představit, jak by se daly při troše šikovnosti postihnout v souladu se zákonem, no ne tak v případě přivolání policejní hlídky či strážníků.
Martin_j:
"stejně tak nechci případným problémovým černým pasažérům prozrazovat, co všechno se proti nim v případě potřeby dá použít."
Co lze proti nim použít musí mít oporu v SPP, resp. v zákoně, což jsou veřejně dostupné dokumenty.

--- --- ---

Ať se "a" dostalo do zákona jakkoliv, myslím si, že by mělo v příslušném ustanovení zůstat a mělo by nahradit "nebo". A totéž v Zákoně o drahách. Respektive by měl být "revizor" vždy vybaven průkazem. Odůvodnění - odznak neobsahuje fotografii a není možné ztotožnit osobu, která se jím prokazuje, zda je tou osobou, které odznak patří. Odznakem se tak může prokazovat kdokoliv. Kdežto průkaz obsahuje fotografii, která se musí shodovat s podobou držitele průkazu. Prokázat se průkazem až na vyžádání je postačující. Zveřejnění vzoru průkazu a odznaku je samozřejmostí. Když už se angažujete v legislativním procesu týkajícího se oblasti vaší činnosti, pak bych řekl, že zde je prostor pro změnu. Při formulaci s "nebo" v zákoně a současně i v SPP bude stačit k prokázání se odznak a pak může požívat práv oprávněné osoby, včetně inkasování "pokut", kdokoliv, kdo nějak přijde k odznaku. Prokazování se průkazem s fotografií je standardní u policistů, u nás ve "firmě" musí být kontrolní orgán rovněž vybaven průkazem s fotografií.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Pátek, 10. února 2017 - 15:03:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17981
Registrován: 5-2002
Ještě tak pochopit, na co se ptám. Rozuměj, "na základě čeho lze uložit postih" znamená na základě jakého ustanovení jakého předpisu.

Ještě tak pochopit, že ti to tu prostě nikdo prozradit NECHCE [kladivo]

jestli náhodou nejsou SPP některých dopravců a postupy revizorů v rozporu se zákonem

Kdyby byly, určitě by to už dávno někdo řešil u soudu. Připomeňme, že soudy kdysi řešily otázku, jestli má revizor právo zadržet, tj.omezit na svobodě, cestujícího bez platné jízdenky, a došly k tomu, že to právo má.

Co lze proti nim použít musí mít oporu v SPP, resp. v zákoně, což jsou veřejně dostupné dokumenty.

A tvrdím snad něco jiného? Jen chce umět SPP správně použít.

Ať se "a" dostalo do zákona jakkoliv, myslím si, že by mělo v příslušném ustanovení zůstat a mělo by nahradit "nebo". A totéž v Zákoně o drahách.

Což ovšem znamená vybavit všechny revizory odznaky. Uvědomuješ si to?

průkaz obsahuje fotografii, která se musí shodovat s podobou držitele průkazu

Už vidím prudiče s argumentem "To nejste vy, nic vám neukážu."

Zveřejnění vzoru průkazu a odznaku je samozřejmostí.

Zveřejnění? Kde a jak?
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Pátek, 10. února 2017 - 18:12:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 862
Registrován: 10-2008
odkaz
Nové trolejbusy s trakčními baterkami od zítřka v provozu
V sobotu 11. 2. 2017 poprvé vyjede na linky městské veřejné dopravy 7 nových trolejbusů 26 Tr Solaris s nezávislým zdrojem pohonu - trakční baterie. Nejčastěji budou trolejbusy nasazovány na linku 13, která dopravně obsluhuje NC Olympia.
V provozu nahradí trolejbusy typu 14 Tr evidenčních čísel 435, 444 a 446 z let 1989 až 1990, které mají ujeto přes 1 080 000 km a trolejbusy typu 21 Tr evidenčních čísel 481, 483, 491 a 495 z let 2001 až 2003. [ok][ok]

(Příspěvek byl editován uživatelem johny512.)
Roman_j
Pátek, 10. února 2017 - 18:31:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 54
Registrován: 3-2009
ad Doktor
Rozuměj, "na základě čeho lze uložit postih" znamená na základě jakého ustanovení jakého předpisu.

Na základě § 18a zákona 111/1994 Sb. o silniční dopravě v platném znění nebo na základě § 37 zákona 266/1994 Sb. o drahách v platném znění. To víme všichni, ale beru to jako nutný úvod.

Revizor nezjišťuje, kdo platil a kdo neplatil, ale zjišťuje,
kdo předložil a kdo n e p ř e d l o ž i l platný jízdní doklad.

Pokud cestující jízdní doklad nepředloží
(je vcelku jedno proč - nezaplatil, zaplatil, ale jízdenku ztratil/nepřevzal/zapomněl či předložení jízdenky váže na různé neoprávněné podmínky nebo mu odznak nepřipadá dost odznakovatý, průkaz dost průkazovatý a revizor dost revizorovatý - žádné vyšetřování ohledně zjišťování skutkového stavu se nezahajuje)
pak cestujícímu uloží revizor (průvodčí) přirážku / přirážku k jízdnému.
SPP stanoví jen kolik.

Jinými slovy jízdenku cestující předkládá na vyzvání a ve voze.
Pokud do příjezdu policie cestující, jízdenku nepředloživ, obdrží od revizora přirážku, tak holt má přirážku. Jízdenku má ukazovat revizorovi, ne policistům.
Asi budu o hodně tolerantnější ke staré babičce než k drzému frajerovi.


ad Kdežto průkaz obsahuje fotografii, která se musí shodovat s ... a podobné

Kromě již uvedeného -
partnerem cestujícího není revizor, ale je jím dopravce. Na revizorovi nesejde.
Pokud má cestující nějaký stihomam o tramvaji plné falešných revizorů, nechť se nechá zapsat a pak se u dopravce optá na skutečnost. Naproti tomu falešní revizoři psané pokuty nevymáhají, tem netřeba mít strach.
Totožnost dopravce si může cestující ověřit v obchodním rejstříku. Protoře je cestující nedůvěřivý, může si u soudu vyžádat ověřený výpis (stojí to 100 Kč za započatou stranu, ale když chce mít nedůvěřivý cestující jistotu, za ty prachy to rozhodně stojí).

A položme si otázku? Jaká újma vznikne cestujícímu, pokud by jízdenku ukázal osobě, která nemá na její předložení nárok. Žádná. Že?


ad zveřejnění

Zákon ani prováděcí vyhláška neukládají dopravci grafickou podobu odznaku a průkazu, neukládají ani obsah odznaku a průkazu, a neukládají ani povinnost jejich zveřejnění v SPP nebo ve věstníku.
www.revisor.cz - odznaky, předpisy, a jiné

Přepravní řád zakazuje kouření na všech zastávkách (s výjimkou prostor vyhrazených pro kouření). To pod sankcí až 1500 Kč od dopravce. Přepravní řád je přísnější než protikuřácký zákon.
kv
Pátek, 10. února 2017 - 19:28:37  
Neregistrovaný host
185.153.194.126
Všech sedm nových trolejbusů ev. č. 565 - 571 by zítra mělo vyrazit na linku 13 [happy]
Pátek, 10. února 2017 - 20:00:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5243
Registrován: 9-2005
Což ovšem znamená vybavit všechny revizory odznaky. Uvědomuješ si to?

To však ale v zásadě problém není. Osobně si myslím, že revizor by měl být schopný se prokázat především solidním průkazem a dále pak odznakem či visačkou. Protože zákon je v tomto paradoxně poměrně benevolentní.

Nikde v něm není specifikováno, jak má odznak vypadat (což můžeme s Doktorem vést donekonečna spor o tom, co je odznak, co visačka a jaký je v tom vlastně formální či praktický rozdíl). Z jakého materiálu a jakých rozměrů má odznak (visačka) být. A co na něm má být být. V zásadě je to jen na rozhodnutí dopravce. Asi to není zcela na závadu, falešných revizorů běhá poměrně málo a průměrný cestující by stejně nebyl schopný rozeznat pravý průkaz od nepravého i kdyby existoval nějaký jednotný vzor. Proto dva doklady příslušnosti revizora jsou pořád lepší než jen jeden.
Pátek, 10. února 2017 - 20:45:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19
Registrován: 7-2016
Vzpomínka[fotic]
Pátek, 10. února 2017 - 20:51:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3869
Registrován: 4-2003
Martin_j:
"Kdyby byly, určitě by to už dávno někdo řešil u soudu."
Že se něco neřeší u soudu ještě neznamená, že je to v souladu se zákonem. Právní povědomí společnosti, a to včetně těch, kteří na dodržování předpisů mají dohlížet, bývá leckdy na nízké úrovni. Jestliže kupříkladu obecní, resp. městské policie napříč republikou houfně postupovali v rozporu se zákonem, nepřekvapovalo by mě, kdyby SPP některých dopravců a jednání některých revizorů rovněž nebylo v souladu se zákonem. A po zdejší diskuzi mě pochybnosti rozhodně neopouštějí, naopak. Zákon umožňuje uložit přirážku za řadu věcí, no akt přivolání policejní hlídky tam nenacházím. Pak se nediv, že se na to stále ptám.
Martin_j:
"Ještě tak pochopit, že ti to tu prostě nikdo prozradit NECHCE"
Kdo to prozradit nechce, tak neodpoví nebo odpoví, že to nechce říci. M_k reagoval a jeho reakce byla úplně mimo.
Martin_j:
"Což ovšem znamená vybavit všechny revizory odznaky. Uvědomuješ si to?"
Zkus vnímat podstatu sdělení, která tkvěla v tom, že by měla být pověřená osoba vybavena identifikačním dokladem s fotografií, tedy průkazem. Pokud je pro dopravce problém vybavit revizory odznaky, pak příslušné ustanovení formulovat tak, že je pověřená osoba vybavena průkazem s možností doplnění o odznak.
Martin_j:
"Už vidím prudiče s argumentem "To nejste vy, nic vám neukážu." "
Už vidím prudiče s argumentem "To není váš odznak, nic vám neukážu."
Martin_j:
"Zveřejnění? Kde a jak?"
To jako vážně? To tě vážně vůbec nenapadá kde a jak publikovat vzory průkazu a odznaku? Co takhle třeba v SPP?

--- --- ---
Roman_j:
"Pokud do příjezdu policie cestující, jízdenku nepředloživ, obdrží od revizora přirážku, tak holt má přirážku. Jízdenku má ukazovat revizorovi, ne policistům."
Ano, obdrží přirážku za nepředložení jízdního dokladu, obdrží přirážku za neuposlechnutí příkazu pověřené osoby. Ale přirážku za akt přivolání policejní hlídky?
Roman_j:
"A položme si otázku? Jaká újma vznikne cestujícímu, pokud by jízdenku ukázal osobě, která nemá na její předložení nárok. Žádná. Že?"
A co situace, pokud cestující jízdenku mít nebude a přirážku zaplatí osobě, která nemá na její vymáhání nárok? Co situace, pokud bude práva pověřené osoby uplatňovat osoba, která na ně nemá nárok?
Roman_j:
"partnerem cestujícího není revizor, ale je jím dopravce. Na revizorovi nesejde."
Velký omyl. Revizor, resp. pověřená osoba požívá zákonem daných výsad a uplatňuje svá práva vůči cestujícím, kteří mají vůči pověřené osobě povinnosti. Je proto přirozené, že pověřená osoba musí být schopna prokázat, že je skutečně pověřenou osobou. A pak, jestliže je partnerem cestujícího dopravce, revizor je osobou pověřenou tímto dopravcem. Tedy jedná jménem dopravce, imho je tak tím partnerem.
Roman_j:
"Zákon ani prováděcí vyhláška neukládají dopravci grafickou podobu odznaku a průkazu, neukládají ani obsah odznaku a průkazu..."
Což ničemu nevadí.
Roman_j:
" ... a neukládají ani povinnost jejich zveřejnění v SPP nebo ve věstníku."
Ale ani zveřejnění nezakazují. A pak, není trochu na hlavu, když se revizor prokazuje odznakem, resp. průkazem, aby mohl požívat svých práv, ale dopravce jejich podobu nikde nezveřejnil, tudíž cestující neví, jak vypadají a není s to poznat, zda jsou doklady skutečné? Rozumíš? Ty máš vůči někomu povinnosti, ale neznáš podobu dokladů, kterými se prokazuje, tak nemůžeš vědět, zda to není podvodník.
--- --- ---
Musím konstatovat, že se naplnil můj předpoklad, a to, že diskuze bude poznamenaná profesní slepotou diskutujících. Vcelku se zde projevuje omezený profesní pohled. Zkuste vnímat i pohled "z druhé strany". Jinak není zač, za objevení rozporu v zákoně ;-)
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Roman_j
Pátek, 10. února 2017 - 22:21:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 55
Registrován: 3-2009
ad Ale přirážku za akt přivolání policejní hlídky?

Přirážka za přivolání policie skuteřně neexistuje.
To se velice omlouvám za nepochopení diskuse - až doteď jsem se domníval, nevím, jak mne to vůbec mohlo napadnout, že ta policie byla volaná kvůli nepředložení jízdenky, nezaplacení přirážky a neprokázání totožnosti.

Za objevení a/nebo děkuji.

Howgh.
www.revisor.cz - odznaky, předpisy, a jiné

Přepravní řád zakazuje kouření na všech zastávkách (s výjimkou prostor vyhrazených pro kouření). To pod sankcí až 1500 Kč od dopravce. Přepravní řád je přísnější než protikuřácký zákon.
nereg.pozorovatel
Pátek, 10. února 2017 - 23:15:05  
Neregistrovaný host
89.177.173.40
A co bude s vozem 457?
Sobota, 11. února 2017 - 01:06:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17983
Registrován: 5-2002
Už vidím prudiče s argumentem "To není váš odznak, nic vám neukážu."

Kdo chce prudit, ten si vždycky něco vymyslí, i kdyby to byla sebevětší blbost. No a někdy to přežene a revizor mu to dá patřičně sežrat. Chceš příklad? Stalo se v jednom městě, že matka koupila svým dětem měsíční kupóny s předplatným. Jenže Mařenka dostala kupón s číslem, který patřil Jeníčkovi a naopak. Revizor chytil Mařenku s cizím kupónem. Mařenka zavolala mamince, ta to revizorovi vysvětlila, revizor si nechal do telefonu nadiktovat Mařenčiny osobní údaje, aby nemusel volat policii, Mařenka to potvrdila, s maminkou se dohodl, že donese oba kupóny do zákaznického centra a pokud je vše tak, jak říkala, pokuta se odpustí nebo sníží na sxmbolickou stokorunu.
Co myslíš, postupoval by revizor stejně, pokud by Mařenka byla protivná puberťačka, která by ztropila scénu a revizorovi by vysvětlila, že ona zná všechna svá práva, nemá žádné povinnosti a na revizora kašle, protože je revizor debil? Ne. Na Mařenku by se zavolala policie a měla by to bez pardonu za tisíc.

To jako vážně? To tě vážně vůbec nenapadá kde a jak publikovat vzory průkazu a odznaku? Co takhle třeba v SPP?

Tohle mě napadlo, některé firmy to tak mají, ale čekal jsem na tvůj názor. No a v praxi to funguje tak:

K některým dopravcům chodí revizoři od víc firem, třeba ti placení dopravcem a ti placení krajem. Jak to chceš řešit, když na jižní Moravě jsou jednotné SPP pro celý IDS, ale každé ČSAD má najatou jinou revizorskou firmu, která chodí jen k nim?
Některá ČSAD sice před pár lety změnily SPP, ale v autobusech leckdy dodnes najdeš starou verzi, protože to tam měl vylepit řidič a ten se na to vykašlal.
Některé firmy ve vozech SPP vůbec nemají vylepené, třeba jen proto, že není kam je vylepit. Sice je má u sebe řidič, ale kdo tohle ví?
Běžný cestující obvykle ani netuší, že existují SPP, které je povinnen dodržovat, nikdy je neviděl, nikdy je nečetl a strašně se diví, když za jejich porušení dostane pokutu.
Tady v kraji máme pár malých firem, u kterých patří SPP málem k utajovaným skutečnostem a když je po nich kraj chtěl, aby krajští revizoři znali výši pokut, byl nadlidský úkol sehnat je.

Takže pokud si myslíš, že babička Kropáčková z Kašperských Hor bude po večerech studovat SPP, aby ráno v autobuse do Sušice rozeznala pravého revizora od falešného, asi tě zklamu, ale to nehrozí.

Ano, obdrží přirážku za nepředložení jízdního dokladu, obdrží přirážku za neuposlechnutí příkazu pověřené osoby. Ale přirážku za akt přivolání policejní hlídky?

Musíš to správně zdůvodnit. Cestující prudič odmítl ukázat revizorovi jízdenku na výzvu a odhodlal se k tomu až po přivolání policejní hlídky, kterou kvůli tomu revizor úplně zbytečně volá a ztrácí čas. De iure dostane pokutu za to, že se neprokázal jízdenkou na výzvu pověřené osoby, de facto za to, že dělá schválně průtahy a otravuje. Pokud ten samý revizor chytí babičku bez jízdenky a bez dokladů, která jízdenku jen někam zabordelila a najde jí na dně kabelky až po příjezdu policistů, revizor nad tím mávne rukou a babičce popřeje hezký den.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Malý_fotograf
Sobota, 11. února 2017 - 15:10:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6181
Registrován: 5-2002
Dnešní svezení trolejbusem na baterky hodnotím pozitivně. Sundání klacků skoro nejde zaznamenat a vůz jede stejně svižně bez troleje jako s ní.

Interiérově je vůz trochu horší. V nízkopodlažní části je hodně místa na stání a málo sedadel. Nedivil bych se, kdyby se na toto téma po pár měsících vyskytly v novinách zprávy.

Očekávám nasazení vozů na baterky nejprve zejména na trasu do Letkova, kde by se díky tomu možná mohly i zkrátit jízdní doby. Až bude vozů dostatečný počet na obsazení třináctky, předpokládám krácení jízdních dob i z Černic k Olympii.
Na každou svini se někde vaří voda. I na mě.
Sobota, 11. února 2017 - 15:56:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5117
Registrován: 2-2005
V nízkopodlažní části je hodně místa na stání a málo sedadel

To je dobře. My kočárkoví víme, o čem mluvíme
Co se na tom nelíbí mě ve srovnání s vozy bez baterek, je absence pěti míst k sezení v zadní části vozu, místo kterých jsou baterky. Přesně toto jsem vždy vyčítal 24Tr. Ale tak aspoň je tam zadní okno...


MHD je pro lidi ! ! !
Sobota, 11. února 2017 - 16:31:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5244
Registrován: 9-2005
To tě vážně vůbec nenapadá kde a jak publikovat vzory průkazu a odznaku? Co takhle třeba v SPP?

To je ta věc, která visí po autobusech a 98% cestujících ji nikdy číst nebude?...:-)

Jinak tu bylo řešeno asi vše podstatné...

(Příspěvek byl editován uživatelem M_k.)
Malý_fotograf
Sobota, 11. února 2017 - 16:58:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6182
Registrován: 5-2002
Trollino_15: Své příznivce si méně sedadel určitě vždycky najde. Podle lze interiér v přední části uspořádat ještě trochu lépe s ohledem na příznivce sezení i kočárkování. Trolejbus neměl volná místa k sezení už prakticky od Olympie. Baterku někam dát musíš, takže zadní pětku holt vem čert...

Upřímně jsem zvědav, jak se s uspořádáním interiéru v přední části popasují u trolejbusů s čtvrtou generací Solarisácké kastle. Ta má totiž střední dveře trochu více uprostřed, takže by kočárkářům a vozíčkářům mohl odpadnout "průjezd šikanou".
Na každou svini se někde vaří voda. I na mě.
Sobota, 11. února 2017 - 17:18:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5118
Registrován: 2-2005
Podle lze interiér v přední části uspořádat ještě trochu lépe s ohledem na příznivce sezení i kočárkování.

Co já vím, tak interiér je poměrně variabilní a z velké části jeho uspořádání závislé na přání zákazníka

Trolejbus neměl volná místa k sezení už prakticky od Olympie
Baterku někam dát musíš, takže zadní pětku holt vem čert

No vidíš, sám sis odpověděl, kde je největší problém

(Příspěvek byl editován uživatelem trollino 15.)
MHD je pro lidi ! ! !
Sobota, 11. února 2017 - 18:15:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2085
Registrován: 12-2008
nereg.pozorovatel: Měl by zůstat u PMDP jako historický vůz.[happy]
Žilina
Sobota, 11. února 2017 - 19:35:45  
Neregistrovaný host
78.98.243.227
Malý_fotograf: ako sa s usporiadaním interiéru popasujú pri 26Tr aj 27Tr v karosérií IV. gen., je možné pozrieť v dokumentoch k verejnej súťaži na nákup trolejbusov na stránke žilinského dop. podniku [wink]
odkaz na kúpnu zmluvu
nereg.pozorovatel
Sobota, 11. února 2017 - 21:49:28  
Neregistrovaný host
94.112.206.233
Marek_kubík: děkuji Ti [happy]. A ve stavu, jak dojezdil, předpokládám, tj. zelený a M-kovým provedením, když je 429? [happy][ok][ok]
Breník J.
Neděle, 12. února 2017 - 01:01:33  
Neregistrovaný host
89.103.252.174
Nové parciální trolejbusy Škoda 26 Tr Solaris jezdí opravdu svižně i v úsecích bez trolejí na trakční baterie. Při jízdě cestující ani nepoznají , zda se jede se sběrači či bez nich. Jízda je určitě rychlejší a tišší než u vozů s dieselagregátem. V prvním dni provozu se objevily ještě nějaké problémy. Kolem 13. hodiny zajížděl z Černic do vozovny na trakční baterie jako vadný vůz č. 568, odpoledne se vrátil do provozu vůz č. 567 na 13/5, kde předtím jezdil přechodně 24 Tr č. 515. Takže odpoledne kromě 24 Tr č. 506 na 13/1 jezdily na ostatních pořadích nové vozy č. 565 - 567 a 569 - 571. Vozy byly příjemně vytopené a jízda v nich se zdála plynulejší než u vozů 26 Tr č. 553 - 564. Škoda jen, že na sobotu v noci napadl sníh a mokré silnice způsobily postříkání karoserií a oken blátem.
Neděle, 12. února 2017 - 03:58:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1338
Registrován: 7-2002
Po delší době obživl web trolejbusy.plzenskamhd.net , kde jsou nově zpracována výročí MHD v Plzni za roky 2015 a 2016 [happy]
Mrazík
Neděle, 12. února 2017 - 17:38:15  
Neregistrovaný host
94.113.251.98
Ten sní padal až někdy od čtvrt na 7 ...to už mi jako noc nepřijde. Ale to je fuk snad existuje taková ta kouzelná věc...jo myčka se to jmenuje
Neděle, 12. února 2017 - 19:02:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17984
Registrován: 5-2002
Tak myčka samozřejmě existuje, ale pokud v sobotu ráno vyjede z vozovny čistý trolejbus a za jízdy se ušpiní, umýt se dá nejdřív až zase ve vozovně, a to ještě ne pokaždé.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Pondělí, 13. února 2017 - 17:51:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5121
Registrován: 2-2005
Dnes jsem na t-12 zahlédl 567 a 571, dokonce o parciálních vozech vyšel článek na Idnes.cz

Jen si neodpustím malé rýpnutí: Dle facebooku budapešťského DP odstavili všech 36 trolejbusů ze škodovky.
Důvodem nejsou baterky, ale snad chybný software pro ovládání dveří, kdy se dveře několikrát otevřely za jízdy.

Snad to tedy naše vozy nepotká...
MHD je pro lidi ! ! !
Pondělí, 13. února 2017 - 18:27:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6742
Registrován: 12-2005
Proboha 36 vozů stojí pro špatnej software dveří ... to je ta dnešní zkurvená doba. Dřív dveře ovládaly 2 páčky pár relátek a elmag ventilů. Nemělo se na tom co podělat a když se podělalo bylo otázkou pár minut na to přijít a opravit.... dneska to řídí počítač a obsahuje to mraky nesmyslů ... zbytečně.... [zadnice]
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Syčivec
Pondělí, 13. února 2017 - 20:15:55  
Neregistrovaný host
31.47.102.25
Střevoni a tys tenhle svůj výplod napsal na relátkách a ventilech nebo na počítači?
Pondělí, 13. února 2017 - 20:33:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6744
Registrován: 12-2005
Předpokládám že to je na mě.
Když už si nutně musíme nadávat milý anonyme tak tedy:
Drahý čuráku napsal jsem to na počítači. Jenomže vtip je v tom že kvůli mýmu počítači se nemusí odstavit jedinej trolejbus ... dokonce když se mi podělá komp tak ani neumře koťátko a ani nedojde k jaderný válce.... natož aby nešly otevřít dveře nějakýho trolejbusu. [wink]
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Pondělí, 13. února 2017 - 21:58:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3871
Registrován: 4-2003
Martin_j:
"De iure dostane pokutu za to, že se neprokázal jízdenkou na výzvu pověřené osoby, de facto za to, že dělá schválně průtahy a otravuje."
De iure i de facto bude dotyčný povinen zaplatit přirážku za neprokázání se platným jízdním dokladem a za neuposlechnutí příkazu (výzvy) pověřené osoby. Otázka, na základě čeho lze uložit "pokutu" za přivolání policejní hlídky, tak zůstává stále nezodpovězena. Je to tedy vůbec možné?
Martin_j:
"Jak to chceš řešit, když na jižní Moravě jsou jednotné SPP pro celý IDS, ale každé ČSAD má najatou jinou revizorskou firmu, která chodí jen k nim?"
Že by vyobrazením vzorů průkazů a odznaků jednotlivých revizorských firem v jednotných SPP? A mám-li aktuální informace, těch kontrolních subjektů je v celém IDS JMK pět, což není nijak závratný počet.

Dohled nad vnitřní bezpečností republiky vykonávají policisté. Pro tento účel jsou vybaveni jistými privilegii oproti běžným občanům a tito občané mají vůči policistům jisté povinnosti. Představ si, že by nebylo nikde k nahlédnutí, jak vypadá policejní průkaz a odznak, kterým se policisté prokazují. Revizor je svým způsobem takový policista. A ty se tu absurdními příklady snažíš bagatelizovat význam zveřejnění vzorů průkazu a odznaku revizora. Nechápu, co tě na tom tak irituje. Není tedy analogicky nutné ani veřejné publikování vzoru policejního průkazu a odznaku?
Martin_j:
"Tady v kraji máme pár malých firem, u kterých patří SPP málem k utajovaným skutečnostem a když je po nich kraj chtěl, aby krajští revizoři znali výši pokut, byl nadlidský úkol sehnat je."
Aha, takže zbytečnost něco uvádět v SPP demonstruješ příkladem, který je ve skutečnosti porušováním legislativy ze strany dopravce.
Martin_j:
"No a někdy to přežene a revizor mu to dá patřičně sežrat."
A jak to dá patřičně sežrat? Stejně, jako to policista pěkně spočítá, aby zaplatil co nejvíc? Což jsi doposud neprozradil, jak to vlastně ten policista udělá.

--- --- ---
M_k:
"To je ta věc, která visí po autobusech a 98% cestujících ji nikdy číst nebude?"
Zákony? To je ta věc, kterou 98 % lidí nikdy číst nebude...? Co z toho tedy vyplývá?
M_k:
"Jinak tu bylo řešeno asi vše podstatné..."
Jo, zejména z tvé strany. Příspěvky konstruktivní a vždy k věci.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Pondělí, 13. února 2017 - 22:05:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 802
Registrován: 7-2003
De iure dostane pokutu za to, že se neprokázal jízdenkou na výzvu pověřené osoby, de facto za to, že dělá schválně průtahy a otravuje.

Že se do toho vkládám, on je ve zde uctívaných SPP nějakého dopravce stanovený nějaký limit, jak rychle se musí sprostý cestující onou jízdenkou na výzvu prokázat? popřípadě jaký (ideálně i s odkazem na příslušný odstavec SPP) - do 15 sekund od výzvy? do doby příjezdu do další zastávky? do doby příjezdu policie, kterou nervózní revizor zavolal?
Vrták
Pondělí, 13. února 2017 - 23:30:36  
Neregistrovaný host
109.81.210.1
Doktore, pokutu za tu policii možné udělit je a není malá! Tuším se tomu odborně říká Marný výjezd policejní hlídky a pod dva tisíce to rozhodně nejde... ;-) Teda pokud se dotyčný s policií nezačne hádat; případné správní řízení by klidně mohlo skončit i v pětimístných částkách s přílepkem urážky veřejného činitele... Finanční a trestní postihy jsou možná trošku jiné, než před cca šesti, sedmi lety, kdy jsem to studoval k maturitě, ale ten čin o zbytečném výjezdu pořád existuje. ;-)
Úterý, 14. února 2017 - 07:42:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5248
Registrován: 9-2005
Že se do toho vkládám, on je ve zde uctívaných SPP nějakého dopravce stanovený nějaký limit, jak rychle se musí sprostý cestující onou jízdenkou na výzvu prokázat?

99,5% cestujících v praxi chápe, že je to neprodleně. 0,5% se o tom bude připitomněle hádat a to i v případě, pokud by tam nějaký konkrétní časový limit byl. Z fyzikální podstaty pitomců...

do 15 sekund od výzvy?

Úplně v reálu vidím to měření. Ještě někdo bude pak namítat, že ty hodinky revizora mají být ověřené státní zkušebnou, protože zákon 505/90 o metrologii...

Prostě se už šťouráte v nesmyslech. Současná praxe je celkem vyhovující, neprávem udělených pokut stejně jako falešných revizorů je naprosté minimum.

(Příspěvek byl editován uživatelem M_k.)
Úterý, 14. února 2017 - 09:25:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6023
Registrován: 5-2002
Nové parciální trolejbusy Škoda 26 Tr Solaris jezdí opravdu svižně i v úsecích bez trolejí na trakční baterie.

Hezký, taky se chci někdy projet. Možná by to bylo ideální vozidlo na linky typu 29, 22...
Úterý, 14. února 2017 - 09:38:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3872
Registrován: 4-2003
Vrták:
"Doktore, pokutu za tu policii možné udělit je a není malá!"
A tu pokutu uděluje revizor?

Pokutu lze uložit, a to až do výšky 200 tisíc korun, za zlomyslná volání na tísňové linky. Při zbytečném výjezdu policie, hasičů či záchranky lze vymáhat náhradu za tento výjezd. Poslední částka, kterou jsem zaznamenal, byla 5600 korun za výjezd jedné jednotky. A v neposlední řadě, pokud jsi to studoval před šesti, sedmi lety, měl bys vědět, že veřejný činitel neexistuje a užívá se označení úřední osoba.

Tu maturitu jsi složil? Nebo jsi měl štěstí na otázky a to, cos teď napsal, jsi nikde neprezentoval?
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
pozorovatel diskuze
Úterý, 14. února 2017 - 12:01:20  
Neregistrovaný host
195.39.66.4
komentář k diskuzi o revizorech:

I. Všichni jsou blázni, jenom já jsem letadlo.

II. Nešlo by už opustit toto jalové téma?
Úterý, 14. února 2017 - 12:45:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3873
Registrován: 4-2003
Ano, ta neopomenutelná část diskuze, kdy geroj hrdinně se schovávající za anonymním nickem přidá v plén svůj planý výkřik. To už je taková klasika. Díky, že ses role tupce zhostil ty.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
pozorovatel diskuze
Úterý, 14. února 2017 - 14:38:06  
Neregistrovaný host
195.39.66.4
Bude mi potěšením přijmout roli tupce, bude-li tato debata ukončena.
Nějak v ní nemohu najít trolejbus, a nemohu v ní nalézt ani Plzeň (diskuze Tykadláci v Plzni).
A to už nemluvím o tom, že se debata motá pořád v jednom kolečku.
Úterý, 14. února 2017 - 14:49:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3874
Registrován: 4-2003
No, pokud v tom nenacházíš spojitost s trolejbusy, pak to z tvé strany zřejmě nebude hrané. A že se debata motá v kolečku? To se musíš obrátit na jiné.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Úterý, 14. února 2017 - 19:59:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2086
Registrován: 12-2008
nereg.pozorovatel: Ano, zůstane tak jak je nyní.[happy]
Vrták
Úterý, 14. února 2017 - 20:16:44  
Neregistrovaný host
109.81.210.1
Nestydím se za štěstí na otázku a jak jsem sám řekl, vše se rychle mění a nelze sledovat každou věc, navíc pokud se v tom už nepohybuji. Ale tu úřední osobu jsem, přiznávám se, zvrtal, za což se omlouvám. Psal jsem o tom proto, že potížista, který bez příjezdu policie odmítá ukázat jízdenku, nebo jiný alternativní doklad (průkaz na jízdné zdarma, průkaz mimořádných výhod, neboli ZTP;ZTP/P...), může být označen jako viník planého výjezdu a ten se mu může v konečném důsledku naúčtovat, samozřejmě policejní hlídkou. To je celá pointa. HOWG
Úterý, 14. února 2017 - 21:22:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3876
Registrován: 4-2003
Vrták:
"vše se rychle mění a nelze sledovat každou věc, navíc pokud se v tom už nepohybuji"
Když ono to, cos napsal, by byl nesmysl i v době, kdy ses připravoval k maturitě. Takže změnami v průběhu doby to fakt není.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Breník J.
Středa, 15. února 2017 - 00:34:44  
Neregistrovaný host
89.103.252.174
V úterý se to rojilo zvláště na lince 12 novými trolejbusy, například 559, 560, 561, 563 a parciálními vozy do Letkova na 9 spojích č. 566, 567, 569 (12/17), 570 a 571 (12/18). 569 končil zhruba v 16 hodin, 571 v 17 hodin a 570 po 19. hodině. 566 a 567 jely asi ty dva poslední spoje, či ráno. Na lince č. 18 byl 562, na linkách č. 10, 11 a 15 se vyskytovaly vozy 553 - 557. Všechny vozy už byly umyté.
Vozy 14 TrM už pravděpodobně nevyjíždějí.
Středa, 15. února 2017 - 10:18:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 45
Registrován: 3-2007
Možná by to bylo ideální vozidlo na linky typu 29, 22...
To je dobrý nápad, 29 asi (zatím) ne, ale linka 22 vede většinu trasy pod trolejí. Ale stačilo by málo, aby z toho byla klasická trolejbusová linka: doplnit pár výhybek v Doudlevcích a na Slovanech a zatrolejovat smyčku Karlov, pokud by bylo nutné ji využívat (jinak by mohla být konečná ve vozovně nebo na BP). Jen by se upravila trasa přes Tyršův most (tam by měla linka větší význam než na Doudl., ETZ) a na Slovanech by byl přestup na posílenou linku 51 do Koterova (mohla by se přímo propojit s linkou 31).

A co takhle zavést jednu "historickou" linku, kde by jezdily 14Tr(M), jako bude v Praze linka 23 pro tramvaje T3? Myslím, že by se tato legenda měla zachovat v provozu ve městě, kde sídlí její výrobce. K tomu by byla ideální linka 22 - je to posilová dělnická linka, kde nejsou nutné nízkopodlažní vozy, a spojovala by oba areály Škody. Nebo alespoň linka 18, i když tam by asi jezdil jen jeden vůz, což by až tak zajímavé nebylo. [happy]
Horstfuchs
Středa, 15. února 2017 - 11:06:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 161
Registrován: 11-2013
14Tr byla vyráběna v Plzni? Asi ne, co... [nene] Ostrov byl Plzní trpěn, kvůli tomu, že jako jediný dokázal vytvořit současný a dobře prodávaný produkt, až do roku 2004, kdy byl bez milosti doražen. O trpěnosti vypovídá především to, že všichni inteligentní lidi z konstrukce do Plzně nepřešli a raději se udělali sami pro sebe.
Upozornění pro alergiky: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, zvráceného humoru a korrrýšů. Vyprodukováno v závodě, který zpracovává sarkasmus a vícesmyslné narážky.
Středa, 15. února 2017 - 11:12:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17987
Registrován: 5-2002
Pro pana Doktora:

Otázka, na základě čeho lze uložit "pokutu" za přivolání policejní hlídky, tak zůstává stále nezodpovězena. Je to tedy vůbec možné?

OK, tak ještě jinak. Nikde nebude výslovně napsáno, že revizor uděluje cestujícímu pokutu za zbytečné přivolání policejní hlídky. V této podobě je to opravdu nesmysl. Ale pořád tady, aspoň za určitých okolností, existuje možnost udělit v téhle souvislosti cestujícímu další postih nad rámec běžné pokuty za jízdu bez platné jízdenky. Je to ověřeno, je to vyzkoušeno, funguje to, dosud to nikdo nezpochybnil.

Že by vyobrazením vzorů průkazů a odznaků jednotlivých revizorských firem v jednotných SPP? A mám-li aktuální informace, těch kontrolních subjektů je v celém IDS JMK pět, což není nijak závratný počet.

A když se jedno bezvýznamné ČSAD rozhodne změnit revizorskou firmu, budou se měnit SPP v celém kraji. Když se jedna revizorská firma rozhodne změnit podobu průkazů či odznaků, budou se měnit SPP v celém kraji.

Dnešní SPP se vejdou na jeden papír. Pokud by se na ten jeden papír měly vejít i odznaky pěti firem, zabere to tolik místa, že nebudou čitelné ani SPP, ani podoba odznaků. A nebo se budou muset tisknout SPP na větší papír a zaberou ve vozech na výlepové ploše víc místa.

Problémy, problémy, problémy, k tomu vyhozené peníze víceméně za nic.

A mimochodem, pokud by měl cestující nějaké pochybnosti o tom, zda je revizor pravý nebo falešný, vždycky to může ověřit třeba přes řidiče a nebo přivoláním policejní hlídky.

A pak je tu ještě jedna možnost. Cestující, který si není jistý, s kým má tu čest, si nechá vypsat zápis o provedené kontrole. Pokud mu zaklepe na dveře exekutor, znamená to, že revizor byl pravý, protože ti falešní obvykle nezaplacené pokuty přes soudy exekutory nevymáhají.

A jak to dá patřičně sežrat? Stejně, jako to policista pěkně spočítá, aby zaplatil co nejvíc? Což jsi doposud neprozradil, jak to vlastně ten policista udělá.

Za každý přestupek je možno udělit pokutu v rozmezí od - do. Pokud jsem někdy platil pokutu, nekladl jsem odpor a nehádal se, dostal jsem pokutu obvykle ve směšní výši 100-200 korun, ač mi mohli dát pokutu i kolem tisícovky. Pokud bych se hádal a dělal problémy, je mi jasné, že mi to policista patřičně spočítá. U soudu se přece taky dává trest i podle toho, zda obžalovaný projevuje lítost a říká se, že přiznání je polehčující okolnost.

Zákony? To je ta věc, kterou 98 % lidí nikdy číst nebude...? Co z toho tedy vyplývá?

Že se pak lidi diví, že něco porušili. Ovšem na to platí argument "Neznalost neomlouvá."
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Středa, 15. února 2017 - 12:37:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 46
Registrován: 3-2007
14Tr byla vyráběna v Plzni?
Proto píšu "ve městě, kde sídlí její výrobce". Předpokládám, že celosvětově známý pojem je Škoda Plzeň a ne Škoda Ostrov. [happy] Když přijede nějaký zahraniční zájemce do Plzně, asi by očekával nějaký odkaz na tuto historii. Ideálně, kdyby Škoda udělala skutečné podnikové muzeum se sbírkou všech typů trolejbusů a lokomotiv, které vyráběla. To by bylo určitě velké lákadlo. Ale jedna linka s provozem historických trolejbusů by bylo to nejjednodušší, co by se pro to dalo udělat.
Středa, 15. února 2017 - 13:44:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17988
Registrován: 5-2002
457 teď na 14/2.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Martinmarilynmanson
Středa, 15. února 2017 - 16:11:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10272
Registrován: 12-2007
K tomu by byla ideální linka 22
Takže město, potažmo PMDP, usiluje, aby spoje po městě měly 100% garanci bezbariérovosti, a proto tu zavedeme linku s 14 Tr...
Be clever - use public transport!
Středa, 15. února 2017 - 18:29:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1126
Registrován: 1-2009
Tak hoďme 14 Tr(M) na linku 14. Ta nízkopodlažní není, šejdr je vysokopodlažní a skoro až do minulých dní na něm 14 Tr jezdila. A okolo doudlevecké škodovky taky jezdí.
Středa, 15. února 2017 - 18:43:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 47
Registrován: 3-2007
Takže město, potažmo PMDP, usiluje, aby spoje po městě měly 100% garanci bezbariérovosti
Proto hledám linku, kde ta nízkopodlažnost není tolik potřeba - tedy posilovou dělnickou linku, která jezdí po trasách jiných linek. Úplně nejlepší by bylo zavést novou turistickou linku spojující třeba nádraží, pivovar a Techmanii, ale to by stálo peníze navíc, ne jen nevyřazení pár trolejbusů.

Linka 14 na to moc vhodná není, protože když jezdí tak málo, tak jeden vysokopodlažní spoj je hodně znát. Už dávno se divím, že tam pořád a tak pravidelně jezdí, když je plno jiných linek, kde by to tolik nevadilo. Že by to bylo jenom kvůli číslu? [happy]
Středa, 15. února 2017 - 20:34:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 863
Registrován: 10-2008
už jezdí jen 457, takže tyhle šotosny jsou poněkud zbytečné...
Čtvrtek, 16. února 2017 - 18:07:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 928
Registrován: 8-2011
ale v autobusech leckdy dodnes najdeš starou verzi, protože to tam měl vylepit řidič a ten se na to vykašlal.
A tohle má cestujícího zajímat?
Tady v kraji máme pár malých firem, u kterých patří SPP málem k utajovaným skutečnostem a když je po nich kraj chtěl, aby krajští revizoři znali výši pokut, byl nadlidský úkol sehnat je.
A tohle taky? Zajímavý jak dokážeš obhajovat lajdáctví a cochcárnu jedné strany,ale po druhé straně vyžaduješ absolutní poslušnost a bezchybnost.
Cestující prudič odmítl ukázat revizorovi jízdenku na výzvu a odhodlal se k tomu až po přivolání policejní hlídky, kterou kvůli tomu revizor úplně zbytečně volá a ztrácí čas.
Můžu vědět co by někoho s platnou jízdenkou vedlo slušně vystupujícímu revizorovi neukázat tu platnou jízdenku? Čekat na příjezd Policie? Hmm co třeba nekoukat na všechny stylem "ty jsi lump a dokaž že nejsi!"
A k tomu příkladu s Mařenkou,co se na to podívat z druhé strany,příkladů o nevhodném chování revizora je jistě dost a pokud by ke mě přišel nějakej takovej,tak bysme asi na tu Policii čekali. Ale pro tebe už bych byl potížista,kterýho by měli Policajti pořádně osolit.

Problémy, problémy, problémy, k tomu vyhozené peníze víceméně za nic.
Kdo chce hledá způsob,kdo nechce hledá důvod.

Jenomže vtip je v tom že kvůli mýmu počítači se nemusí odstavit jedinej trolejbus

To je blbý přirovnání,koukni na to tak,že když jsi psal tužkou na papír a zlomila se tak jsi jí ořezal a psal dál,když ti odejde něco v kompu tak máš smůlu a odstavíš celej komp[wink]
Čtvrtek, 16. února 2017 - 19:32:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17990
Registrován: 5-2002
Hroch: V klidu. Nijak tady neobhajuju, že řidiči neumí u sebe v autobusech vylepit SPP a že malé firmy už dávno zapomněly, že nějaké SPP mají. Jen píšu, jaká je bohužel realita.

Můžu vědět co by někoho s platnou jízdenkou vedlo slušně vystupujícímu revizorovi neukázat tu platnou jízdenku?

Jo, tohle by mě taky zajímalo. Ale prostě se to stává, i když se revizor chová přesně tak, jak by měl. Asi se budeš muset zeptat přímo těch cestujících, nikdo jiný ti to nevysvětlí.

Zatím si mysli třeba to, že někdo má zkrátka problém s autoritami. Stačí si přečíst některé příspěvky nejmenovaného zde přítomného diskutujícího o tom, jak ho kontrolovali policisté a jak ho to tak neskutečně obtěžovalo, že je poslal někam. Já třeba na rozdíl od něj tuhle potřebu nikdy neměl.
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!
Čtvrtek, 16. února 2017 - 22:33:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6746
Registrován: 12-2005
když ti odejde něco v kompu tak máš smůlu a odstavíš celej komp
Jo jen že na muj komp nečeká několik desítek/stovek/tisíců cestujících a neni financovanej z veřejných peněz [biggrin]
Pošťák se má za známky neplatí, hlavně když se s pytlem prachů někam neztratí.
Pošťák se má a když se neztratí, utopený sáně za pět roků zaplatí. (Hoptrop)
Breník J.
Pátek, 17. února 2017 - 01:16:06  
Neregistrovaný host
89.103.252.174
Parciální trolejbusy jezdí v pracovních dnech na lince č. 12 na pořadích 9, 10, 11, 17 a 18. O těch dvou nejvyšších jsem se zmínil už před dvěma dny, pořadí 12/11 zajíždí do vozovny po té 19. hodině. Celodenní 12/10 zajíždí asi kolem 21.30 hod. a poslední 12/9 po 23. hodině. Jinak Citybusy Karosa Renault č. 462 - 464 jsou stále v provozu.
T_m
Pátek, 17. února 2017 - 01:26:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3235
Registrován: 5-2002
Takže nejmodernější trolejbusy nasazujeme na plně zadrátované lince, aby jen 7x za den využily své bezemisní provozní vlastnosti, a na lince, kde se jezdí bez drátů 3-4x za hodinu honíme staré diesely. A to se vyplatí! Bravo!
Dopravní web ® informace a publicistika z oboru dopravy, se zvláštním zřetelem na dopravu veřejnou
To se pak sevře v krku, když ukáže třeba na Tebe... A pak "Chraňte naše duše!", často zaznívá do nebe... - Daniel Landa
Nejdřív přicházejí úsměvy, potom lži. Poslední je střelba. – Roland Deschain z Gileadu
Pátek, 17. února 2017 - 07:28:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17991
Registrován: 5-2002
T_m:

A nebo můžeme říct, že bezemisní trolejbusy jezdí na lince, která několikrát za den jede bez drátů do značného stoupání a DP tak testuje, jestli to ty trolejbusy vydrží, aby je případně mohl otlouct výrobci o hlavu. A hned to zní jako dobré manažerské rozhodnutí [happy]
Být zaměstnaný je dobrá věc, ale nesmí se to zvrhnout v práci!