| Diskuse » Autobusy a trolejbusy » Všeobecná autobusová a trolejbusová diskuse | « předcházející | další » |
Všeobecná autobusová a trolejbusová diskusedolů |
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři |
| diskuse | posl. autor | příspěvků | stran | posl. příspěvek | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
||||||||||
| Předchozí roky: 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006 | ||||||||||
|
|
Archiv diskuse Všeobecná autobusová a trolejbusová diskuse do 26. 1. 2021 | fanda_tatrovek | 60 | 1 | 22. 7. 2022 22:15 | |||||
|
|
Archiv diskuse Všeobecná autobusová a trolejbusová diskuse do 29. 10. 2021 | 60 | 1 | 19. 10. 2024 08:51 | ||||||
|
|
Archiv diskuse Všeobecná autobusová a trolejbusová diskuse do 24. 12. 2021 | 60 | 1 | 19. 10. 2024 18:11 | ||||||
|
|
Archiv diskuse Všeobecná autobusová a trolejbusová diskuse do 28. 10. 2022 | 60 | 1 | 19. 10. 2024 18:12 | ||||||
|
|
Archiv diskuse Všeobecná autobusová a trolejbusová diskuse do 06. 1. 2023 | 60 | 1 | 19. 10. 2024 18:13 | ||||||
|
|
Archiv diskuse Všeobecná autobusová a trolejbus... do 27. 7. 2024 | TMB | 62 | 1 | 27. 7. 2024 21:23 | |||||
|
|
Archiv diskuse Všeobecná autobusová a trolejbus... do 19. 4. 2026 | Petr_k | 60 | 1 | 19. 4. 2026 16:03 | |||||
| autor | příspěvek |
|---|---|
|
Miloš_jonák
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 788 Registrován: 12-2007 |
Co čekat od dopravců jako ICOM nebo BusLine, kteří se i po roce 2020 urputně brání automatickým převodovkám. ![]() |
|
Administrátor Číslo příspěvku: 76165 Registrován: 4-2003 |
Tajně jsem doufal, že to bude mít nějaký skutečný důvod. Ale holt máme, co jsme chtěli - co se nepožaduje (nenacení/nezaplatí), nebude, i kdyby to nic navíc nestálo (zrovna v oné Setře mi přišlo, že potřebné tyče tam byly a fakt chyběl jen ten kus papundeklu). Co takhle rovnou poptat autobus/vlak bez oken? ![]() |
|
Mirek
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2390 Registrován: 5-2002 |
M_z: Hmm, tomu taky úplně nerozumím. Ale dokonce v IDS JMK v technických standardech je: "Vozidla zařazovaná do provozu po uzavření Smlouvy mohou být vybavena nadhlavními policemi maximálně na 50% délky vozidla." Přiznám se, že jsem to asi nikdy nepochopil proč. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 11136 Registrován: 3-2005 |
V OLK v novém výběrku je přímo zakázáno mít police. Z praxe se použití ve VLD limitně blíží nule. Navíc na našich silnicích - co tam není, nebouchá V ceně busu se nepozná, jestli tam police jsou nebo nejsou.
VDL Futura - Coach of the Year 2012!!!
VDL Citea - Bus of the Year 2011!!! |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 937 Registrován: 7-2003 |
Z praxe taky můžu říct, že se police na linkové dopravě používají minimálně a spíš je to v lepším případě místo na odložení kanystrů s vodou nebo močovinou, mycích prostředků, mopů, košťat, v horším případě dlouholetá skládka nejrůznějších zapomenutých deštníků, čepic, rukavic, starých novin a dalšího postupně degradujícího bordelu, který se tam po celou životnost vozidla vrství a skladuje. Nejextrémnějším semeništěm jsou z mé zkušenosti police v LE crosswayi ve vysokopodlažní části vzadu, protože tam není ze zbytku interiéru vozu prakticky vůbec vidět a zároveň je tam tak malá zbylá výška mezi policí a stropem, že se tam víceméně nic rozumného nevejde. Pokud tam něco je, jsou to pravděpodobně odpadky od cestujících. Z tohohle hlediska mi přijde nevhodně zvolená konfigurace interiéru např. u LE crosswayů pro ČD Bus z roku 2023, kde jsou police jen v polovině vozidla, ale zrovna v té - prakticky nepoužitelné - vysokopodlažní části |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 11137 Registrován: 3-2005 |
ad.7036: Zrovna u nás na servisu stojí Crossway původem od dopravce z Německa a ten má police rozumněji pouze v nízkopodlažní části.
VDL Futura - Coach of the Year 2012!!!
VDL Citea - Bus of the Year 2011!!! |
|
Administrátor Číslo příspěvku: 76208 Registrován: 4-2003 |
Ano, na velmi krátké trasy to asi cenu nemá (podobně jako ve městě kromě specifických linek jako třeba AE), zejména když se to nacpe nahoru a ani se tam stejnak nic nevejde. Ale na běžné linky, kde třeba i bývá větší obsazenost, bych očekával, že si věci člověk někam odložit chce (když tam tedy není koště nebo bordel jak v tanku ) a nemá-li k tomu složit sedačka, moc možností pak už nezbývá... |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2125 Registrován: 4-2011 |
Dobrý večer, dokáže někdo z oboru poučit naprostého laika, jaký význam a výhody mají v dnešní době na příměstu autobusy s manuální převodovkou, a proč se vůbec dělají a kupují? Třeba BDS-BUS v IDSJMK má bezpočet nových vozů, a k tomu pár ne úplně nových, ale ani ne úplně starých hrbatých sorek s manuálem. Dnes, kdy se všechno kupuje z dotací a fondů atd., proč by někdo bral manuál, když může poptat automat? A pokud jde o cenu, kdysi kdysi kdysi byly automaty (výrazně) dražší i OA, ale to už jsme tady dnes jinde. Díky za všechny rady. ![]()
Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem. |
|
Pajzák
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10210 Registrován: 6-2015 |
Tenhle článek o ICOMu se tedy moc nepovedl. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 117 Registrován: 5-2021 |
🌍 🇳🇱 Netherlands, Arnhem trolleybus 2026 https://www.youtube.com/watch?v=-THjNOP809M 🌍 🇨🇭 Switzerland, Zurich Trolleybus 2026 https://www.youtube.com/watch?v=sCiKPbpMSIE |
|
Kejvačka
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3635 Registrován: 10-2004 |
Focus1976: Předpokládám, že jediný důvod je, že mechanická převodovka je v případě těchto vozů levnější. ![]()
Dějiny píší vítězové.
Nikdy nic nikdo nemá míti za definitivní. Nikdy není tak zle, aby nemohlo být ještě hůř. |