Diskuse » Autobusy a trolejbusy » Všeobecná autobusová a trolejbusová diskuse « předcházející | další »

Všeobecná autobusová a trolejbusová diskuse

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   diskuse  posl. autor příspěvků  stran  posl. příspěvek
Archivy starších příspěvků  zobrazit všechny (7)   
 
Předchozí roky: 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006
Archiv diskuse Všeobecná autobusová a trolejbusová diskuse do 26. 1. 2021 fanda_tatrovek 60 22. 7. 2022 22:15
Archiv diskuse Všeobecná autobusová a trolejbusová diskuse do 29. 10. 2021   60 19. 10. 2024 08:51
Archiv diskuse Všeobecná autobusová a trolejbusová diskuse do 24. 12. 2021   60 19. 10. 2024 18:11
Archiv diskuse Všeobecná autobusová a trolejbusová diskuse do 28. 10. 2022   60 19. 10. 2024 18:12
Archiv diskuse Všeobecná autobusová a trolejbusová diskuse do 06. 1. 2023   60 19. 10. 2024 18:13
Archiv diskuse Všeobecná autobusová a trolejbus... do 27. 7. 2024 TMB 62 27. 7. 2024 21:23
Archiv diskuse Všeobecná autobusová a trolejbus... do 19. 4. 2026 Petr_k 60 19. 4. 2026 16:03
   autor příspěvek
Miloš_jonák
Neděle, 19. dubna 2026 - 16:55:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 788
Registrován: 12-2007
Co čekat od dopravců jako ICOM nebo BusLine, kteří se i po roce 2020 urputně brání automatickým převodovkám. [proud]
Neděle, 19. dubna 2026 - 19:00:25  
Administrátor
Číslo příspěvku: 76165
Registrován: 4-2003
Tajně jsem doufal, že to bude mít nějaký skutečný důvod. Ale holt máme, co jsme chtěli - co se nepožaduje (nenacení/nezaplatí), nebude, i kdyby to nic navíc nestálo (zrovna v oné Setře mi přišlo, že potřebné tyče tam byly a fakt chyběl jen ten kus papundeklu).
Co takhle rovnou poptat autobus/vlak bez oken? [crazy]
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Mirek
Pondělí, 20. dubna 2026 - 16:33:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2390
Registrován: 5-2002
M_z: Hmm, tomu taky úplně nerozumím. Ale dokonce v IDS JMK v technických standardech je:

"Vozidla zařazovaná do provozu po uzavření Smlouvy mohou být vybavena nadhlavními policemi maximálně na 50% délky vozidla."

Přiznám se, že jsem to asi nikdy nepochopil proč.
Úterý, 21. dubna 2026 - 11:53:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11136
Registrován: 3-2005
V OLK v novém výběrku je přímo zakázáno mít police. Z praxe se použití ve VLD limitně blíží nule. Navíc na našich silnicích - co tam není, nebouchá [happy] V ceně busu se nepozná, jestli tam police jsou nebo nejsou.
VDL Futura - Coach of the Year 2012!!!
VDL Citea - Bus of the Year 2011!!!
Úterý, 21. dubna 2026 - 12:08:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 937
Registrován: 7-2003
Z praxe taky můžu říct, že se police na linkové dopravě používají minimálně a spíš je to v lepším případě místo na odložení kanystrů s vodou nebo močovinou, mycích prostředků, mopů, košťat, v horším případě dlouholetá skládka nejrůznějších zapomenutých deštníků, čepic, rukavic, starých novin a dalšího postupně degradujícího bordelu, který se tam po celou životnost vozidla vrství a skladuje.

Nejextrémnějším semeništěm jsou z mé zkušenosti police v LE crosswayi ve vysokopodlažní části vzadu, protože tam není ze zbytku interiéru vozu prakticky vůbec vidět a zároveň je tam tak malá zbylá výška mezi policí a stropem, že se tam víceméně nic rozumného nevejde. Pokud tam něco je, jsou to pravděpodobně odpadky od cestujících.

Z tohohle hlediska mi přijde nevhodně zvolená konfigurace interiéru např. u LE crosswayů pro ČD Bus z roku 2023, kde jsou police jen v polovině vozidla, ale zrovna v té - prakticky nepoužitelné - vysokopodlažní části [ko]
Úterý, 21. dubna 2026 - 13:59:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11137
Registrován: 3-2005
ad.7036: Zrovna u nás na servisu stojí Crossway původem od dopravce z Německa a ten má police rozumněji pouze v nízkopodlažní části.
VDL Futura - Coach of the Year 2012!!!
VDL Citea - Bus of the Year 2011!!!
Pátek, 01. května 2026 - 14:28:26  
Administrátor
Číslo příspěvku: 76208
Registrován: 4-2003
Ano, na velmi krátké trasy to asi cenu nemá (podobně jako ve městě kromě specifických linek jako třeba AE), zejména když se to nacpe nahoru a ani se tam stejnak nic nevejde. Ale na běžné linky, kde třeba i bývá větší obsazenost, bych očekával, že si věci člověk někam odložit chce (když tam tedy není koště nebo bordel jak v tanku [crazy]) a nemá-li k tomu složit sedačka, moc možností pak už nezbývá...
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Čtvrtek, 14. května 2026 - 18:02:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2125
Registrován: 4-2011
Dobrý večer, dokáže někdo z oboru poučit naprostého laika, jaký význam a výhody mají v dnešní době na příměstu autobusy s manuální převodovkou, a proč se vůbec dělají a kupují? Třeba BDS-BUS v IDSJMK má bezpočet nových vozů, a k tomu pár ne úplně nových, ale ani ne úplně starých hrbatých sorek s manuálem. Dnes, kdy se všechno kupuje z dotací a fondů atd., proč by někdo bral manuál, když může poptat automat? A pokud jde o cenu, kdysi kdysi kdysi byly automaty (výrazně) dražší i OA, ale to už jsme tady dnes jinde. Díky za všechny rady. [wink]
Nostalgici by neměli lézt na internet.
Každý svého štěstí strůjcem.
Pajzák
Úterý, 19. května 2026 - 20:14:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10210
Registrován: 6-2015
Tenhle článek o ICOMu se tedy moc nepovedl.
Pátek, 22. května 2026 - 12:29:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 117
Registrován: 5-2021
🌍 🇳🇱 Netherlands, Arnhem trolleybus 2026
https://www.youtube.com/watch?v=-THjNOP809M
🌍 🇨🇭 Switzerland, Zurich Trolleybus 2026
https://www.youtube.com/watch?v=sCiKPbpMSIE
Kejvačka
Sobota, 23. května 2026 - 11:41:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3635
Registrován: 10-2004
Focus1976: Předpokládám, že jediný důvod je, že mechanická převodovka je v případě těchto vozů levnější. [uhoh]
Dějiny píší vítězové.
Nikdy nic nikdo nemá míti za definitivní.
Nikdy není tak zle, aby nemohlo být ještě hůř.
Nový příspěvek
     
  Text příspěvku:

  Uživatelské jméno:
  Heslo:
  E-mail (volitelně):
  Přílohy:
  Volby: V příspěvku používám HTML kód
Odkazy (URL) v příspěvku automaticky aktivovat
  Akce:
, více zde.