| Diskuse » Autobusy a trolejbusy » Doprava v Pardubickém kraji | « předcházející | další » |
Doprava v Pardubickém krajidolů |
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři |
| autor | příspěvek |
|---|---|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 762 Registrován: 6-2003 |
hjguzf: U linky Čáslav - Chrudim je údajně problém v tom, že ji objednává Středočeský kraj Provoz objednává Pardubický kraj společně se Středočeským krajem. Obce Mikroregionu Čáslavsko žádaly o zachování zastávky na náměstí (ale nevadila by jim zároveň obsluha nádraží). Licenci linky Čáslav-Chrudim vydává Pardubický kraj, který je zodpovědný za finální podobu jízdního řádu. Pardubický kraj společně s Heřmanovým Městcem požadavky obcí Mikroregionu Čáslavsko obdržel, ale bohužel je ignoroval. Řešení bylo možné nalézt velice snadno a to takové, že zastávka na náměstí mohla být normálně součástí jízdního řádu. No, kdo chce kam... Předpokládám, že po protestech veřejnosti se řešení najde a zastávka bude normálně doplněna (Příspěvek byl editován uživatelem Tomáš Hradecký.) |
|
Sunshine
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 93 Registrován: 6-2019 |
To ten terminál v HM vyšel teda pěkně draho. Nemůžu se dočkat zastavení provozu vlaků z Přelouče do HM. Tím by se mohl problém vyřešit. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1065 Registrován: 10-2017 |
Hlavně si myslím, že to je terminál velikostně srovnatelný s terminálem v Pardubicích nebo České Třebové. Bohatě by stačilo něco jako má Přelouč nebo Moravská Třebová. Takováto s odpuštěním "kráva" by měla smysl v dobách, kdy jezdily vlaky na všechny tři směry (samozřejmě by to vyžadovalo přípoje na autobusy) Souhlasím s tím, že bylo možné udělat nějakou zastávku na náměstí. Jinak si myslím, že by uzel v HM mohl celkem slušně fungovat, pokud by se např. v každou lichou celou sjeli linky Pardubice-HM-Seč/Třemošnice a Čáslav-HM-Chrudim plus do toho by nebylo na škodu posunout o 10-15 minut vlaky z/do Přelouče. Z Přelouče by mohly vlaky přijíždět v sudou:45 a odjíždět zpět v lichou:10 (zejména by to mohlo návaznostem na Os v Přelouči) "Nemůžu se dočkat zastavení provozu vlaků z Přelouče do HM. Tím by se mohl problém vyřešit." ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1409 Registrován: 4-2013 |
Kdypak budou zveřejněny změny, které vstoupí od 1.3.26 hlavně okolí Heřmanova Městce? Dyť je necelých 14 dní do změn, a nikde nic... |
|
hrejzadarmo
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 461 Registrován: 2-2014 |
Co vím, kraj na nich "usilovně" pracuje, pozastavili kvůli tomu jiné činnosti, které "počkají", například vydávání licencí na jiné než dotované linky. ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1410 Registrován: 4-2013 |
No že třeba na Heřmanovoměsestecku budou velké změny. A nic nikde.. jsou tam jen změny buslinu, a ten býval nakonec první bývala Arriva. Tak to tam třeba dnes nebo zítra dají |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1411 Registrován: 4-2013 |
Změny k 1.3.26 Změny drobné u Arrivy, Umbrella, a něco u Buslinu. ZDAR a Car-Tour nic Pardubicko: LINKA 621 - zrušení zastávky Labské Chrčice, ObÚ Chrudimsko: LINKA 701 - prodloužení všech spojů ke Zdravotnické škole LINKA 750 - rozdělení ranního spoje z Pardubic v 6.08 do Hlinska v Chrudimi Svitavsko: LINKA 800 - sloučení nedělního i sobotního spoje na jeden čas v 18.53 z Jevíčka. V neděli jezdil v 18.35 LINKA 804 - drobnější posuny během cesty u ranních spojů ze Svitav i Bohuňova. LINKA 811 - zde posun u spoje z Litomyšle z 15.55 na 16 hodinu LINKA 816 - první spoj z Proseče pojede o 5 minut dříve v 3.50 a dojede do Litomyšle o 7 minut dříve LINKA 818 - drobnější posuny LINKA 819 - posun u odpoledního spoje o 10 minut z 15.15 na 15.25 z Nových Hradů do Litomyšle LINKA 853 - posun o 5 minut déle pojede ranní spoj z Bohuňova do Březové Orlickoústecko LINKA 860 - posun o 5 minut dříve u spoje z Lanškrouna z 5.45 na 5.40 - to samé u spoje z 7.20 na 7.15 z Lanškrouna do Třebařova LINKA 870 - ranního spoje pojede o 6 minut dříve spoj z Moravské Tř. do Lanškrouna v 6.25 LINKA 923 - rozdělení spoje v 11 hodin z Nových Hradů do Vys.Mýta v pondělí a pátek přes Podhořany a v úterý,středa,čtvrtek přes Leštinu LINKA 953 - nový spoj z Králik do Horní Lipky v 4.21 - o 45 minut dříve pojede ranní spoj z Horní Lipky už v 4.38 a pojede přímo na Hedeč - nový spoj z Proseče do Nových Hradů v 15.35, a zpět v 16.40 z NH do Proseče mimo letní prázdniny LINKA 963 - posuny u ranního školního spoje |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1861 Registrován: 12-2007 |
LINKA 953 - nový spoj z Králik do Horní Lipky v 4.21 - o 45 minut dříve pojede ranní spoj z Horní Lipky už v 4.38 a pojede přímo na Hedeč Doporučuji se do nového jízdního řádu podívat ještě jednou a pořádně. Popisujete stav, který platil doteď. LINKA 963 - posuny u ranního školního spoje Podstatnější je myslím změna u spoje č. 17 |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1412 Registrován: 4-2013 |
A terminál v Heřmanově Městci nebude od března plně fungovat? Že tam žádné změny nejsou |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1132 Registrován: 3-2009 |
Také je změna na lince 842135 - nově bude možné dojíždět na 2směnný provoz do Gamy Jimramov z Poličky (odjezd ráno ve 4:13 z Poličky) - v Jimramově se pracuje od 5:00. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1069 Registrován: 10-2017 |
Copak? Byla nevyužívaná ? Až toto okoukají jiné podniky napříč EU a začne se dělat od 5:00 celoplošně..... To budou muset autobusy vyjíždět už ve 3:00 a řidiči budou vstávat ve 2:00. Pak je radost číst názory "chytrých" mozků propagující letní čas a to nejlépe celoročně. Co se týče terminálů - není v plánu nějaké přiblížení vlakové a autobusové dopravy v Holicích ? S tím že by samozřejmě došlo k nějakým návaznostem narozdíl od Heřmanova Městce ? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1413 Registrován: 4-2013 |
Tak zbývající změny se vylouply hlavně na Heřmanoměstecku. Udělali v tom celkem hokej některé spoje zastaví na náměstí některé na terminálu apod. Shrnutí změn zbývajících: Chrudimsko: LINKA 710 - zde od Chrudimi zastaví na náměstí jen 4 spoje od Chrudimi v 6.58, 12.58 (který tu končí i dnes), i spoje v 15.58 a 17.58 - od Čáslavi na náměstí zastaví také jen 4 spoje v 6.58,12.58, 15.58 a 17.58 LINKA 711 - spoje z Chrudimi v 11.03 i 14.45 pojedou až na terminál bez zastávky na náměstí - spoje z HM z náměstí pojede spoj v 6.56 jinak dva v 11.02 a v 15.05 pojedou z terminálu bez zastávky na náměstí LINKA 713 - na náměstí zastaví všechny spoje z Chrudimi, i na terminálu krom spojů v X v 6.40 a 12.44 - spoje končíčí v HM tak budou končit nově na terminálu - Od Ronova spoj v 6.59 nezastaví na terminálu ve školní rok - spoj v 19 hodin z HM do Chrudimi bude vyjíždět nově z terminálu, bez zastávky na náměstí jako všechny od Ronova LINKA 714 - obsluha terminálu všech spojů kromě : Spoje z Chrudimi v 6.32 skončí na náměstí a spoj v 15.38 z CR zastaví na náměstí - poslední spoj z HM do Třemošnice v 19 hodin začne jízdu z terminálu bez náměstí. - spoj v 6.43 z Ronova zastaví na náměstí, a také spoj v 17.35 z Třemošnice, který tam končí. Ostatní spoje končí na terminálu z toho směru. LINKA 720 - spoje z Ronova nebo Míčova, zastaví na náměstí, na nádraží dojedou jen některé spoje v 5, 10, 12.36, 14.39, 15 hodin, z nádraží vyjedou v 6.15 a 10.15, 14.13 a 15.15 ale nezastaví na náměstí LINKA 604 - spoj v 7.58 z Pardubic nedojede na terminál stále bude končit v HM na náměstí - jinak náměstí z Pardubic obslouží jen spoje v 17.25, a spoje z HM do Třemošnice v 8.02, 13.02 a ve 14 hodin - spoje z Třemošnice, které jedou v 5.30, 6.32 popř prázdniny 6.35, 7.06, 9.30 (který končí v HM) a 12.33 náměstí obslouží, a spoj v 18.02 z HM do Pardubic bude začínat na náměstí LINKA 605 - spoj v 11.07 z Pardubic v HM obslouží terminál skončí na náměstí - spoj v 12.20 z Choltic skončí nově na terminálu, bez obsluhy náměstí - spoj v 15.37 z Pardubic do HM obslouží terminál skončí na náměstí a krom jednoho spoje obslouží náměstí, spoj v 14.32 do Pardubic začne až z nádraží LINKA 606 - všechny spoje obslouží nádraží, některé co končí v Heřmanově Městci skončí na náměstí jsou to spoje z Pardubic v 6.28,9.28, 12.26, 13.20, 17.20 (jede až na Seč) - 3 spoje odpoledne ve směru PArdubice zastaví i na náměstí, a jeden ranní - Dva spoje z Pardubic zastaví na náměstí v 7.29 a spoj v 17.58 LINKA 627 Spoje z Přelouče do HM obslouží všechny spoje na náměstí a terminál, akorát spoj v 17.30 skončí na náměstí bez obsluhy terminálu, spoj v 19.30 neobslouží náměstí skončí na terminálu Spoje z Heřmanova Městce nádraží nově obslouží v 7.01 (o prázdninách), spoj v 12.02 do Choltic, a prázdninový spoj v 15.02, školní spoj v 15.15 začne až z terminálu bez náměstí, ale nově terminál obslouží spoj v 17.04, spoj v 19.02 nebude obslouhovat náměstí jako doposud a začne a z nádraží |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 132 Registrován: 5-2011 |
ahoj, jak to vypada s oznacniky v pardubickem kraji, uz probehla celkova vymena vsech oznacniku za novy vzhled, co melo byt hotove do konce roku 2025?
Karosa C734.20- 3L5 0754 (1986) Busline Jablonec nad Nisou
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1414 Registrován: 4-2013 |
Ládik120=132 Ke konci roku se hodně objevili, ale ještě občas se najde zastávka se starým označníkem. Třeba Uhersko žel st. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1415 Registrován: 4-2013 |
Další změny k 1.3.26.. LINKA 606 (Arriva) - spoje 1 a 3 průjezd zastávky bažantnice v HM - spoje 2 a 6 v 5 a 11.32 budou začínat na nádraží a projedou náměstí LINKA 651 - nebude ve Skutči obsluhovat Botas, ale místo toho obslouží zastávku gymnázium LINKA 770 - spoj 12 z Čachnova v 6.50 bude končit na náměstí ve Skutči nepojede na Špitálek LINKA 774 - spoj 7 z Hluboké v 14.01 nepojede na KB skončí na náměstí LINKA 777 - spoj 14 v 7.15 z Pokřikova také skončí ve Skutči na náměstí místo Špitálku - spoj 17 v 12.10 bude startovat až náměstí ne od Špitálku LINKA 780 - zas na tři měsíce bude zrušena obsluha zastávky Skuteč, Smetanova LINKA 036 - změna avizována, ale nic nevidím LINKA 831 - zde je u dvou spojů ráno a v poledne změna, že neobslouží opět Špitálek, ale pojedou až z náměstí LINKA 924 - taky neobsluha Botasu ve Skutči, ale gymnázia |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1432 Registrován: 4-2013 |
Čekají se nějaké změny v autobusové dopravě v kraji od 14.6.? Města nic nezveřejnily. Takže by jen drobné změny ? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 424 Registrován: 11-2014 |
juki: Budou výrazné změny na linkách 680830 a 680831, úpravy proběhnou mimo jiné také na linkách 680036, 680828 a 680832… |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1435 Registrován: 4-2013 |
Ondra 1 - 424: Díky, takže pojedou v jiný čas spoje? A kdypak se změny vyloupnou? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1437 Registrován: 4-2013 |
Co se zatím vylouplo linka 777 zmizly spoje ze Žďárce do Skutče, že by se dali zas na linku 770? Nebo, že by některé výkony spadly pod ZDAR a byly třeba pod linkou 831 do Proseče? Někde jsem četl, že tam stěžovali na spoje od vlaku Žďárce směrem na Předhradí Jen se to musí objevit zatím na idosu je Arriva, ale Zdar zatím ne. Že by se to dnes dolouplo? |
|
Pajzák
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10217 Registrován: 6-2015 |
Dočkej času. Třeba v JMK se ještě ani nezačalo schvalovat. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1438 Registrován: 4-2013 |
Takže na Skutečsku opravdu převratné změny. - zrušení spojů na lince 830 z HK či Pardubic přes Skuteč do Poličky, ty co jedou přes Luži zachovány. Ušetřili se km dvou ranních spojů do HK a Pardubic. Za to posílení spojů ze Skutče přes Perálec a Zderaz na Proseč a Poličku, za zrušené dva páry zrušené. A už spoje ze Skutče do Žďárce k vlaku na lince 777 na Hlinsko končí, nově tam pojedou spoje od Poličky a Proseče. Autobusy ve Žďárci vesměs navazují na vlaky od Pardubic, a autobusy pojedou během 15 minut. - ranní spoj v 4.50 z Proseče do Poličky, nově pojede už ze Skutče ve 4.30 přes Perálec do Poličky - nový dopolední spoj v 8.55 ze Žďárce do Proseče přes Perálec, tam byla opravdu velká díra autobus jel po 7 hodině další v poledne. Pak nový spoj v 11 hodin, až do Poličky. Odpoledne každou hodinou spoj ze Žďárce od vlaku směrem na Předhradí do Proseče a většina až na Poličku. A z Proseče ráno autobus co půlhodinu jednou na Českou Rybnou pak na Perálec. Rozložení dobré. - Zderaz, Perálec si polepší na Skuteč dnes poslední spoj po 16 hodině z Proseče, nově až skoro do osmi co hodinu v odpoledních hodinách. - A nově spoj ze Skutče do Proseče o hodinu déle v 19 hodin. - jinak autobusy od Skutče budou nově navazovat v Proseči na autobusy směr Litomyšl. + na lince 832 doplnění konečně dopolední spojů v 9 z Hlinska a zpět v 10 z Poličky. Teď tam bylo dopoledne díra od 7 do 11 hodin Tak uvidíme co se vyloupne pak to v souhrnu sepíši všechny změny |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1155 Registrován: 3-2009 |
Ono už je to někde zveřejněné? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1439 Registrován: 4-2013 |
Rosťav ano na stránkách fb města Proseče (Příspěvek byl editován uživatelem juki.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1441 Registrován: 4-2013 |
Ještě by chtělo u linky 680831 u sp.11, kdyby jel o 5 minut dříve na trase tj. v 9.35 jako nyní aby to navazovalo na sp. 19/780 směr Chrudim, protože je tam jen minuta na přestup, tak aby tam byl nějaký prostor u sp.18 co jede ze Žďárce ve Skutči, KB bude v 13 hodin, sp. 18/780 z Chrudimi přijezd 12.55 chtělo by to aspoň 5 minut čekací doby u sp.18/831 směr Polička u sp.28 co jede ze Žďárce ve Skutči, KB bude v 15 hodin, a sp.26/780 dojede v 15.01, to samé o hodinu později u sp. 30/780 i 831, i sp.36/780 a sp. 40/831 *ale zase mohou z té Chrudimi jet vlakem do Žďárce varianta ta aspoň jedna je. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1442 Registrován: 4-2013 |
Změna JŘ k 14.6. se mění toto: Velké změny pocítí hlavně východní část Chrudimska... Chrudimsko: LINKA 037: - spoj v 4.40 z Hlinska do Pardubic je nově na lince 750 LINKA 720 - první spoj 1 z Třemošnice do Heřmanova Městce nově pojede místo v 4.20 o hodinu déle tj. v 5.20 ... bůh ví proč? LINKA 750 - spoj 30 pojede z Pardubic nově skoro o 30 minut dříve tj. v 19.50, Proč? LINKA 754 - zrušen spoj 7 z Hor. Bradla v 4.35 - rozdělení ranního spoje na školní a prázdninový, který pojede 10 minut déle tj. v 6.54 z Vršova - zrušen spoj 24 z Trhové Kamenice v 17.55 do Horního Bradla LINKA 755 - poslední spoj 38 ze Svratky pojede o 20 minut dříve tj. v 20.40 dojezd do Hlinska v 21.08, teoreticky by se mohl stihnout poslední Os 5316 na Pardubice s odj. v 21.12 LINKA 757 - spoj 13 v 14.05 zastaví na zast. Hlinsko, pošta a Tylovo náměstí projede LINKA 758 - změna je avizována a nic nevidím...?!?!! LINKA 770 - tři páry spojů co končí v Čachnově u hasičské zbrojnice skončí u nádraží linka se tím zkrátí o 1 km LINKA 777 - spoje přestanou obsluhovat z velké části nádraží ve Žďárci touto linkou - zrušení spoje 36 v 20.45 z Hlinska do Skutče LINKA 778 - zrušení spoje 16 v 20.06 ze Skutče do Hlinska LINKA 780 - taktéž avizovaná změna a nic nevidím LINKA 785 - tato linka prošla velkou změnou hlavně u víkendové dopravy. - zrušení víkendových spojů v úseku Luže - Proseč, takže se lidé nedostanou do Toulovcových Maštalí ani na zámek do Nových Hradů! myslím si, že dva páry mohli jet alespoň do Nových Hradů Ale místo 3 párů pojede 7 párů víkendových spojů v trase Chrast žel.st. - Luže 5.35,6.40,8.35,9.40,12.35,13.40,16.35 a zpět: 6:00,7:05,9.05,11.05,13.05,15.05,17.05 Lidé se dostanou i na Rosické trhy v sobotu ráno, ale do Maštalí ne! Pardubicko: LINKA 600 - některé spoje zajedou nově do obchodní zóny Březhrad - spoj 13 nově pojede až do Hradce nebude končit v Opatovicích LINKA 651 - zrušení spoje 23 v 15.36 a nově se přesouvá skoro o hodinu na 14.44 do spoje 11 z Dašic v 14.05, který končil v Luži bude nově v 14.44 pokračovat do Skutče Svitavsko: LINKA 035 - převedení spojů 1 a 2 v 7.05 ze Svitav do HK a ve 12.05 zpět na dopravce ZDAR LINKA 811 - zaveden prázdninový spoj v 10 hodin ze Svitav do Litomyšle LINKA 816 - nově se objevilo prázdninové omezení u sp.37 v 16.20 z Litomyšle do Budislavi - spoj 52 pojede nově o 10 minut déle v 19.35 LINKA 818 - zde se objevilo jen prázdninové omezení u sp. 1 v 4.40 z Litomyšle do Chocně LINKY 824,825,827,828,833 - spoje z Poličky budou nově končit u železniční stanice v Poličce nebudou jezdit na autobusového nádraží! TYTO LINKY PRODĚLALI ASI NEJVĚTŠÍ ZMĚNY společně s linkou 785: LINKA 830+831 - zrušení spojů na lince 830 1,5,9,11 z Poličky přes Proseč, Perálec, Skuteč do Pardubic či Hradce... a zpět 4,6 a 12, ale použily se kilometry na posílení spojení na lince 831 mezi Žďárcem u Skutče Skutčí, Prosečí a Poličkou a polepší si obce Perálec a Zderaz o část spojů přijde Miřetín a Česká Rybná což nějak chápu. Větší frekvence je v těch prvních jmenovaných obcí. A konečně se napraví přípoje v Proseči od Litomyšle směr Skuteč popř. opačně.. Autobusy ve Žďárci budou jezdit v rozmezí 10-15 minut po příjezdu vlaku až do Proseče či Poličky. Nyní se rozšíří trochu večerní provoz i v dopoledních hodinách na lince 831. A ve většině případů bude do 15 minut přípoj ve Žďárci na vlak směr Pardubice a od Pardubic směrem na Skuteč a Proseč také. - zachování spojů přes Nové Hrady - spoj 2 z Pardubic pojede asi o 30 minut déle v celé trase - spoj 7 pojede na trase o hodinu dříve tj. v 4.35 z Poličky do HK - spoj 8 pojede v trase Chrudim - Polička asi o 10 minut déle. Jinak linka 831 prošla zajímavým vývojem při velké revoluci v roce 2011 byla linka Skuteč do Proseče rozdělena na dvě linky. Linka č.773 obsluhovala Skuteč, Předhradí a jezdila přes Českou Rybnou do Proseče a linka 776 jezdila ze Žďárce do Skutče a dále na Předhradí, Kutřín, Perálec a Zderaz do Proseče. Pak se to asi před cca 10 lety sjednotilo pod linku 776 a přestala jezdit do Žďárce, a v roce 2022 při změně dopravců zde začal jezdit ZDAR malými autobusy ISUZU. - spoj 45 pojede asi o 15 minut dříve než jel první spoj z Poličky do HK. Alespoň spoj jede do Žďárce k vlaku do 15 minut pojede vlak směr Pardubice. - nový spoj v 8.40 z Proseče přes Českou Rybnou k vlaku do Žďárce - spoj 29 praktický nový v 10.05 z Poličky přes Proseč do Skutče, je prakticky náhrada za spoj 9 akorát, že jede o 90 minut dříve, ale v 12.05 z Poličky jede další, který jezdil z Proseče v 12.50 akorát, že bude jezdit nově i v úseku Polička - Proseč. - spoj 47 v 14.05 nahradí prakticky spoj v úseku školák co jezdil Proseč-Kutřín v 14.43 - konečně se navrátí spoj v 17.40 spoj z Proseče na Skuteč bude přípoj od Litomyšle. - a obce Perálec, Zderaz byly odkázané na poslední spoj v 16.05 z Proseče to se nově zlepší! - Večerní spoj pojede o 30 minut dříve v 18.05 z Poličky s přípojem ve Žďárci do Pardubic a nově pojede navíc spoj v 19.05 z Poličky do Skutče A spoj v 17.05 nepojede z Proseče, ale nově z Poličky v ten čas, konečně z Proseče pojede v 17.40 jako přípoj od Litomyšle a ve Skutči bude přípoj na Hlinsko, Chrudim, Pardubice i Luži Místo večerního spoje z Pardubic pojede náhrada v 18 hodin spoj ze Skutče do Poličky a pak i nový večerní spoj v 19 hodin přes Perálec do Proseče. - A obsluha Miřetína a České Rybné se trochu asi změnšila, ale mají rozprostřené spoje po celý den, což si zas myslím, že je fér a také se na ně myslelo. Ale proč u spojů 15.05,17.05 a 19.05 z Poličky jsou prázdninové omezení? To samé ze Žďárce v 15.55. LINKA 832 - zde návrat dopoledního spoje v 9.10 z Hlinska v 10.05 zpět z Poličky, ale hned se u něj objevilo prázdninové omezení. Třeba větší smysl by mi dával u toho spoje v 13.10 z Hlinska LINKA 834 - spoje jen z Poličky do Bohuňova..... To je asi kvůli opravě silnice? To jako ostatní obce mají chodit pěšky? LINKA 901 - změny jsem si nevšiml i když je avizována Orlickoústecko: LINKA 870 - zde akorát přehození prázdninových omezení nově bude mít omezení z Lanškoruna spoj 5 v 6.35 namísto spoje 7 v 7.15 - z Moravské Třebové spoj 6 v 5.31, spoj 22 v 16.36 nově mají prázdninové omezení LINKA 903 - zavedení prázdninového spoje v 8.15 z VM do Chocně a zpět rychlého prázdninového spoje v 14.14 LINKA 907 - nově spoj v 5.40 o prázdninách obslouží Rudoltice LINKA 912 - nové víkendové spoje z Horní Čermné do Lanškrouna 9.08 a 18.08 a zpět v 10.34 a 18.34 LINKA 913 - nově pojedou už Lanškrouna do Letohradu v 10.34 a 18.34 víkendové spoje prodlouží o úsek Horní Čermná- Lanškroun a zpět totéž v 8.41 a 16.41 LINKA 915 - zavedení prázdninové omezení u sp. 7 a 8 v 12.35 a zpět v 13.10 z Lanškrouna do Dolní Čermné - zrušení prázdninové sp. 210 v 15.10 z Jablonného do Dolní Čermné LINKA 917 - nově prázdninový spoj 207 z Herbortic v 12.39 pojede až do Lanškrouna - nový prázdninový spoj 213 z Cokytle v 16.59 a z Lanškrouna pojede v 17.45 zpět LINKA 920 - nový prázdninový spoj 261 z Chocně,kino do Ústí n/Orl v 4.40 - spoj 401 už v Chocni v 6.10 namísto Svatého Jiří - zrušen prázdninový spoj 263 v 8.10 z Chocně - ale pojede spoj 65 v 8.45 z Džbánova od Ústí LINKA 930 - avizována změna a žádnou nevidím LINKA 933 - drobnější posun u jednoho ze spojů LINKA 935 - sjednocení spojů prázdninových a školních LINKA 943 - drobnější posuny LINKA 954 - měl jezdit prázdninový spoj 213 v 8.01 z Králik do Červené Vody, ale pojede místo něj 204 v 8.10 z Červené Vody do Králik LINKA 960 - zavedení prázdninové spoje 221 z Jablonného do Letohradu v 20.20 |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 425 Registrován: 11-2014 |
juki: Linka 834 je až do začátku října stále ve výlukovém režimu kvůli uzavírce Jedlové, tam se nic nemění a spoje budou i nadále převedené pod linku 839. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1443 Registrován: 4-2013 |
Ondra_1: díky za upřesnění, nemám o každé lince přehled kde je jaká uzavírka |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1444 Registrován: 4-2013 |
Trochu jsem počítal. Takže převážně změny na lince 785 a 831 jsem spočítal, že: Předěláním víkendové dopravy na lince 620785 zde nárůst denní o 52 km Ale zrušením spojů na lince 830 přes Skuteč se ušetří neuvěřitelných 261 km denně A optimalizací linky 831, která si myslím, že se celkem ujme, +přímé spoje do Poličky a rozložení spojů po celý den a konečně lepší obslužnost Perálce a Zderaze dopoledne a večer. zde se uspoří 31 km denně. Takže úspora 240 km denně na spojích jen těmito změnami |
|
M152.0
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 34 Registrován: 10-2021 |
Tak přímé spoje přes Skuteč na Poličku z Pardubic úplně nezaniknou, nebo alespoň né trvale. Šušká se něco o nové komerční lince na území kraje. ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1446 Registrován: 4-2013 |
M152.0 v dnešní době myslím, že do toho nikdo půjde v dnešní době. A tahle relace si myslím, že není dobrá na vlastní podnikání. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 4721 Registrován: 12-2005 |
Já si hlavně myslím, že kraj tomu dá takové paragrafy, že to tu linku hned pohřbí. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1447 Registrován: 4-2013 |
A jak často a v jaké časy má jezdit? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 426 Registrován: 11-2014 |
Třeba to s těmi paragrafy nebude tak hrozné... nechme se překvapit, JŘ se časem určitě objeví... |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1448 Registrován: 4-2013 |
Sice se ruší spoje Políčka - Skuteč - Pardubice, a častější spojení do Žďárce a dál vlakem. Je to častější a jeden přestup ještě nikoho nezabil. Sice za cenu zrušení těch spojů Políčka - Pardubice sice jde asi o 3 páry. Ale km se vložili do toho častějšího spojení Skutče a vesnic, a zlepší se spojení do Poličky! Jsi myslím, že obce mezi Skutčí a Poličkou si polepší. Že to zas taková hrůza nebude a přípoj ve Žďárci budou popř ve Skutči na autobusy. A někdy v poslední době pravidelné zpoždění "poličáku" odpoledne z HK se stalo takřka pravidlem. Takže ten systém bude trochu si myslím spolehlivější. (Příspěvek byl editován uživatelem juki.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 4722 Registrován: 12-2005 |
A lidi z Poličky jezdí do Pardubic přes Svitavy, což je rychlé spojení a do Poličky z Pardubic už těmi autobusy jezdily jednotky lidí, takže já to vcelku chápu, ale co nechápu je to, že ty spoje nenahradili v úseku Skuteč - Chrast - Chrudim, to byla chyba, přitom ten jeden vůz začíná ve Skutči až v 10:55, takže jeden pár se klidně mohl v úseku Skuteč - Chrudim zavést. Dále nechápu, proč se o víkendu ranní spoj v 740 z Litomyšle neprodlouží až do Žďárce, jezdí pouze spoj v poledne a odpoledne a ráno tento spoj chybí. A tristní je pak obsluha Nových Hradů, kde minimálně v sezóně by 3 páry spojů na Chrast mohli dále jezdit, ale Pardubicky kraj moc turistická doprava nezajímá. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1156 Registrován: 3-2009 |
Tak přímé spoje přes Skuteč na Poličku z Pardubic úplně nezaniknou, nebo alespoň né trvale. Šušká se něco o nové komerční lince na území kraje. Tipnul bych Poass? v dnešní době myslím, že do toho nikdo půjde v dnešní době. A tahle relace si myslím, že není dobrá na vlastní podnikání. Záleží taky na tom, jaký je ekonomický model. Nízkonákladově by to možná fungovat mohlo, pokud budou v Iredu, nebudou mít paragrafy a autobus bude mít pěkný proběh... Skuteč - Pardubice je zhruba hodinka, to se dá s jedním autobusem a jedním řidičem otočit čtyřikrát tam a čtyřikrát zpátky, to by bylo 280 km/den... Dokázal bych si představit i některé další trasy, kde by se to mohlo zkusit komerčně, jednak něco směr Vysočina a případně pak taky nějaké pátky/neděle do Litomyšle - do Litomyšle dojíždí kupa studentů, ale spojení z některých směrů do Litomyšle je špatné. Třeba taková pátečně/nedělní linka (Česká Třebová) - Litomyšl - Jihlava by si podle mě svoje cestující našla, ale z "běžných" velkých dopravců do toho nikdo nepůjde, protože na to autobus nedají, aby jezdil jenom v pátek a neděli. Pro menšího soukromníka to ale může být relativně zajímavé doplnění činnosti, pokud k tomu má zájezdy apod. Případně ještě nějaké pátečně - nedělní posílení Litomyšl - Hradec Králové (i dále směr Liberec), nebo zaplnění 8 hodinové víkendové díry na lince 680036, kdy spojení z HK do Litomyšle je v 8:10 a pak "už" v 16:10. Já si hlavně myslím, že kraj tomu dá takové paragrafy, že to tu linku hned pohřbí. Zrovna Pardubický kraj patří k těm, kteří paragrafy víceméně nedávají. Jinak co se týká těch změn celkově, tak Nové Hrady v podstatě bez víkendové dopravy směr Pardubice, to je teda za mě velký špatný. Posílení Chrast - Luže samozřejmě pěkné. Jinak omezení přímé linky z Poličky a místo toho navázání ve Žďárci se mi zdá v principu logické, ale určitě by bylo potřeba posoudit všechny rušené spoje i úsekově, dopad na kapacitu například mezi Chrudimí a Pardubicemi atd., tak předpokládejme, že to řádně proběhlo ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1449 Registrován: 4-2013 |
Švarc: také si myslím že z Poličky jezdí do Pardubic většinou přes Svitavy. No je tam mezera nějak od 5 do 7 mohl jet jeden spoj třeba v 6 po 780 do Chrudimi.. ale zatím uvidí jak lidi si cestu najdou. Rosťav: dopad na kapacitu mezi Chrudimi a Pardubicemi nemám... Tam toho jezdí dost ať vlak nebo autobusy. Spíš by šlo o ten spoj co pojede v 5.35 z Poličky přes Proseč, Chrast do Chrudimi a Pardubic. Který po 7 hodině bude v Chrudimi část studentů pojede do Chrudimi i do Pardubic...s příjezdem v půl osmé do PCE se dá dosáhnout do osmi ty školy v centru. Tam by se vidělo pokud jak jsem zmiňoval třeba v 6 bus Skuteč - Chrudim by byl potřeba !!??! |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1172 Registrován: 12-2007 |
Existuje někde plánek linkového vedení autobusů v Pardubickém kraji? Dík.
Llama here, llama there, I see llamas everywhere.
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1450 Registrován: 4-2013 |
Rop: co vím existoval, když JŘ upravovalo OREDO ale nyní si myslím, že ty pracovnice odboru dopravy/dopravní obslužnosti toho nejsou schopny.. |
|
Pajzák
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10238 Registrován: 6-2015 |
Tahle věc jezdí taky na MHD Litomyšl? Včera se tam motala. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 427 Registrován: 11-2014 |
Pajzák: Když je Rošero na dílně, tak ano, protože Master kapacitně nestačí a desetimetrová SORka má v některých ulicích problém s průjezdností (ale když je nejhůř, tak tam stejně jezdila). |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1457 Registrován: 4-2013 |
Tak si kraj z lidí dělá srandu? https://www.predhradi.cz/pro-obcany/udalosti-v-nasi-obci/dulezite -info-pro-cestujici-linka-680830-zustava-v-provozu-598cs.html Když to bylo jasné nechal bych ty dálkaře zrušené |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1157 Registrován: 3-2009 |
Dokonce se podle toho JŘ dočká linka posílení o 1 pár o prázdninách (spoje 4 a 9 nebudou mít prázdninové omezení). |