Diskuse » Hry a simulátory » Staničář « předcházející | další »

Staničář

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři

   diskuse  posl. autor příspěvků  stran  posl. příspěvek
Archivy starších příspěvků  zobrazit všechny (34)   
 
Předchozí roky: 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006
Archiv diskuse Staničář do 03. 1. 2020 Peter140001 60 03. 1. 2020 12:22
Archiv diskuse Staničář do 10. 3. 2020 mAzi.80 60 10. 3. 2020 13:24
Archiv diskuse Staničář do 12. 5. 2020 mAzi.80 60 12. 5. 2020 17:09
Archiv diskuse Staničář do 29. 7. 2020 Mašinist 60 29. 7. 2020 14:16
Archiv diskuse Staničář do 06. 11. 2020 Pinpinela 60 06. 11. 2020 22:15
Archiv diskuse Staničář do 08. 1. 2021 KimiR_alias_Lukas 60 08. 1. 2021 18:57
Archiv diskuse Staničář do 01. 3. 2021 Nick200202 60 01. 3. 2021 23:46
Archiv diskuse Staničář do 09. 4. 2021 Honza11Nouza 60 09. 4. 2021 09:13
Archiv diskuse Staničář do 24. 7. 2021 Luboš_3.21 60 24. 7. 2021 18:36
Archiv diskuse Staničář do 10. 10. 2021 Jirik_En. 60 10. 10. 2021 17:08
Archiv diskuse Staničář do 13. 12. 2021 mAzi.80 60 13. 12. 2021 08:24
Archiv diskuse Staničář do 22. 1. 2022 marin099 60 22. 1. 2022 13:03
Archiv diskuse Staničář do 21. 4. 2022 KimiR_alias_Lukas 60 21. 4. 2022 10:13
Archiv diskuse Staničář do 29. 6. 2022 Bbf 60 29. 6. 2022 13:12
Archiv diskuse Staničář do 14. 10. 2022 zdendaki 60 14. 10. 2022 16:27
Archiv diskuse Staničář do 07. 2. 2023 Peti91 60 07. 2. 2023 07:40
Archiv diskuse Staničář do 10. 5. 2023 Kaarfii 60 10. 5. 2023 21:33
Archiv diskuse Staničář do 26. 5. 2023 Karel_z_Brna 60 26. 5. 2023 18:10
Archiv diskuse Staničář do 01. 7. 2023 mAzi.80 60 01. 7. 2023 23:44
Archiv diskuse Staničář do 22. 7. 2023 mAzi.80 60 22. 7. 2023 15:44
Archiv diskuse Staničář do 13. 9. 2023 mAzi.80 60 13. 9. 2023 00:16
Archiv diskuse Staničář do 25. 11. 2023 Peti91 60 25. 11. 2023 09:25
Archiv diskuse Staničář do 22. 12. 2023 Karel_z_Brna 60 22. 12. 2023 20:51
Archiv diskuse Staničář do 27. 2. 2024 jamyx 60 27. 2. 2024 19:00
Archiv diskuse Staničář do 26. 4. 2024 FDavid 60 26. 4. 2024 14:09
Archiv diskuse Staničář do 27. 5. 2024 Pavel007 60 27. 5. 2024 08:56
Archiv diskuse Staničář do 22. 7. 2024 KimiR_alias_Lukas 60 22. 7. 2024 23:39
Archiv diskuse Staničář do 10. 11. 2024 Karel_z_Brna 60 10. 11. 2024 20:25
Archiv diskuse Staničář do 28. 12. 2024 ticho 60 28. 12. 2024 17:59
Archiv diskuse Staničář do 23. 1. 2025 Karel_z_Brna 60 23. 1. 2025 13:52
Archiv diskuse Staničář do 16. 2. 2025 Karel_z_Brna 60 16. 2. 2025 18:51
Archiv diskuse Staničář do 28. 6. 2025 mAzi.80 60 28. 6. 2025 19:26
Archiv diskuse Staničář do 23. 2. 2026 Jack_Brody 60 23. 2. 2026 16:15
Archiv diskuse Staničář do 03. 5. 2026 romanco57877 60 03. 5. 2026 04:13
   autor příspěvek
ticho
Pondělí, 04. května 2026 - 19:49:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 72
Registrován: 2-2019
romanco57877:
"
"A ten skrytý přejezd máš kde prosimtě?"
na přicházející trati

VSTUP>11111111T T11122222333P3333>--
T=tunel
P=skrytý přejezd
1=úsek
Ticho ---

Staničář, Multikon/UNISIM, OpenRails CZ, TRS2004+, RailWorks/TrainSimulator, ZUSI
ETS2, OMSI2, Farming...
Úterý, 05. května 2026 - 05:13:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 40
Registrován: 8-2021
Co tak zkusit vlozit zasobnik JC s oblasti -1... Zde je zakopaný pes vážení
ticho
Úterý, 05. května 2026 - 08:41:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 73
Registrován: 2-2019
VZD:
"Co tak zkusit vlozit zasobnik JC s oblasti -1... Zde je zakopaný pes vážení"
Není vážený :-) Díky za myšlenku, už jsem zkusil. A pak návod jsem si přečetl, páně Balíkovy simulace zkouknul, nastavil stejně a pořád problém. Když už se o tom bavíme: zásobník s oblastí 0 by měl zřejmě obsloužit vše, co má záporné číslo? Viděl jsem (fungující) vstupy, několik oblastí třeba od -1 po -3 a jen jeden zásobník, právě s číslem 0 a oblastí 0, zásobníky s -1 až -3 tam vůbec nejsou. Tak to jen tak na okraj.

Přijde mi, že mám něco blbě v tom úseku, ale fakt nevím co. Taky jsem si všiml, že skryté souhlasy mívají stejné číslo jako oblast, ale to taky nemá vliv na funkci, mám číslo 0 nebo -1 a chová se to stejně. I do xml jsem koukal, ale nic nevykoukal.
Ticho ---

Staničář, Multikon/UNISIM, OpenRails CZ, TRS2004+, RailWorks/TrainSimulator, ZUSI
ETS2, OMSI2, Farming...
ticho
Úterý, 05. května 2026 - 09:41:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 74
Registrován: 2-2019
a teď jsem zkontroloval návod a je tam požadavek na zásobník s oblastí 0, ne se zápornou oblastí. tedy teď mám nastaveno správně. no, asi smažu celý vjezd a udělám znova...
Ticho ---

Staničář, Multikon/UNISIM, OpenRails CZ, TRS2004+, RailWorks/TrainSimulator, ZUSI
ETS2, OMSI2, Farming...
Úterý, 05. května 2026 - 09:51:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 41
Registrován: 8-2021
No Kunčice jsem stahl, přidal zasobnik -1 a policko za vstupním/vystupnim navestidlem (smerem do stanice ) zmenil z -1 na 1 (oblast) a vlaky jezdí z tohoto smeru
Úterý, 05. května 2026 - 18:59:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 46
Registrován: 8-2022
VZD:
"No Kunčice jsem stahl, přidal zasobnik -1 a policko za vstupním/vystupnim navestidlem (smerem do stanice ) zmenil z -1 na 1 (oblast) a vlaky jezdí z tohoto smeru"
Jestli jsi to zprovoznil, tak to prosím prosím tady pošli znova. Děkuju moc
Úterý, 05. května 2026 - 20:37:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 47
Registrován: 8-2022
Tak nic, tak už dobrý. Ted mi jenom zbývá opravit to, aby mi šla stavět vlaková cesta ze Středu. Jak to správně propojit
ticho
Středa, 06. května 2026 - 10:19:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 75
Registrován: 2-2019
já jsem smazal celý vjezd až po označník, vč vjezdového návěstidla stanice. Postavil znova a funguje to. Tak nevím, asi standard... vypadá to, jak jsemm to mazal, že tam byly nějaký tajemný vazby mezi polema, jako Q, ale už to neřeším.
Ticho ---

Staničář, Multikon/UNISIM, OpenRails CZ, TRS2004+, RailWorks/TrainSimulator, ZUSI
ETS2, OMSI2, Farming...
Středa, 06. května 2026 - 11:29:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 48
Registrován: 8-2022
Hele, mě to už taky funguje. Poslední záhada, kterou ted řeším je, jak zprovoznit vstup/výstup posun. Tam mi to jaksi ve STAGu nefunguje. Já to přiřadím k nějakému vlaku, uložím, jdu tvořit další vlak a když se vrátím k tomu prvnímu, ten vstup mi zmizí, jakoby se nepřiřadil.
Středa, 20. května 2026 - 10:50:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 69
Registrován: 7-2017
Zdravím, udělal jsem si JOP Pardubice ve staničáři. Kdykoliv kliknu na soubor, už mi spadne. Staničář je prostě už program na nic. Člověk si s tím dá práci, a výsledek je tragický. Fakt nemám slov... Škoda, že neexistuje žádný věrohodnější program k JOPce. Hlavně, že máme x simulací k řízení vlaků jako strojvedoucí. Je mi z toho na zvracení normálně.
Laminatka
Neděle, 24. května 2026 - 16:11:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 112
Registrován: 1-2025
Co si máme představit pod větou „Staničář je prostě už program na nic“? Jako že X let ho v pohodě používáme a 20. května najednou přestal fungovat? Asi ne. Lepší „free“ program zatím není, ale můžete ho vytvořit, jestli na to máte.
UNISIM ♪  ► Liberec ♫  ► Staničář+vozy ♪♫
Neděle, 24. května 2026 - 21:24:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7
Registrován: 2-2026
Aby to nevypadalo, že moje práce je jen něco, co se objeví, a po měsíci zase zmizí ... tak navzdory létu a spoustě jiných aktivit se pomalu vše posouvá kupředu



- nová testovací trať (to je vlastne to nejmene dulezite)
- typ mapoveho prvku "serazovaci navestidlo"
- moznost stavet posunové cesty
- zobrazovani vyhybek zohleduje jejich aktuální stav

- v procesu je možnost rušení cest
Pondělí, 25. května 2026 - 02:00:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 710
Registrován: 5-2014
Dobrý...
Pondělí, 25. května 2026 - 02:24:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 54
Registrován: 10-2020
Vypadá to pěkně. Rád se posléze zúčastním testovacího procesu. [happy]
Úterý, 26. května 2026 - 08:34:28  
Administrátor
Číslo příspěvku: 76291
Registrován: 4-2003
Sonic:
"A na tratích s ETCS je to po novu (dle nařízení z roku 2024) komplikovanější (kde došlo k prodloušení doby platnosti Movement Authority [MA] z 18 sekund na 40 sekund) - zjednodušeně:
a) zpoždění rušení cesty 22 sekund, pokud není úplný závěr cesty (a prodloužení o 3 minuty, pokud v té době měření 22 sekund dojde k obsazení úseku v oblasti úplného závěru),
b) zpoždění rušení cesty 3 minuty a 22 sekund při úplném závěru s tím, že pokud jsou v oblasti úplného závěru jen úseky s počítači náprav, po jejich uvolnění se zruší úplný závěr cesty (tj. neodpočítá se celá doba zpoždění)."
K tomu ještě jedna drobnost - při obousměrné komunikaci (DMI <-> RBC) bude rozpad cesty možný ihned poté, co se prokáže, že vlak ohrožený „padákem” je schopen bezpečně zastavit (když to jisté nebude, rozpad nastane po reálném zastavení vlaku nebo poklesu rychlosti pod definovanou z brzdných křivek).
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Čtvrtek, 28. května 2026 - 13:49:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 711
Registrován: 5-2014
Ano, je to tak....
Co se týká Staničáře, nejjednodušší a nejefektivnější by bylo přesvědčit Macháčka, Chrdleho resp. AŽD aby uvolnilo své cvičné simulátory do komerčního prostředí.
h2o
Čtvrtek, 28. května 2026 - 17:41:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 124
Registrován: 8-2013
Martin_zlivský:
"při obousměrné komunikaci (DMI <-> RBC)"
Obousměrné komunikaci SZZ - RBC.
Čtvrtek, 28. května 2026 - 17:58:22  
Administrátor
Číslo příspěvku: 76310
Registrován: 4-2003
Ano, jasně. Mezi DMI a RBC je to tak nějak samozřejmost. [proud]
Díky za opravu!
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Pátek, 29. května 2026 - 11:13:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 185
Registrován: 4-2017
mAzi.80: Což jaksik hrozit nebude a taky by to nebylo úplně snadné na domácí použití v rámci komerčnosti, pokud by se to neprovedlo nějakým jednoduchým způsobem na úkor něčeho. Hlavně pak teda s tím, že by člověk koukal leda do "blba", protože bez GTN to nemá ani praktický smysl. Nemluvě, že cvičné jsou využity výhradně na CDP, tak potom i otázka jestli by SŽ do toho nepindalo, že AŽD dalo ven něco co z nějaké části do toho vložilo finance.

Ještě pak je druhá varianta: Jít tam přímo pracovat. [proud]

(Příspěvek byl editován uživatelem Tatar.)
Pátek, 29. května 2026 - 13:59:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 712
Registrován: 5-2014
Tatar: Samozřejmě. Muselo by to být upraveno pro "domácí použití" včetně možnosti tvorby GVD. Chápu, že v tom hrají primární roli obchodní závazky a know-how. Přesto jsem napsal Dlabajovi, tak uvidíme, jestli přijde nějaké vyjádření.
Sobota, 30. května 2026 - 08:08:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 162
Registrován: 2-2016
Podle mě to tímto směrem nedopadne, protože je to společnost, která jde za penězi a pokud z toho nekápne něco (miliony alespoň) tak nebudou mít zájem cokoliv upravovat pro veřejnost. Ten vývoj není zrovna levný.
Neděle, 31. května 2026 - 22:40:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 67
Registrován: 11-2020
Tatar, Mazi.80: Myslím si, že tohle nepůjde. ESA sama o sobě, když běží jako windemo nepracuje s reálnou délkou úseků, což se dá řešit verzí pro cvičné sály. Jenže CS má GVD generovaný z KANGA (takže bez dat od SŽ to je stejně k ničemu), a dalším problémem je absolutní nepoužitelnost bez GTN (která zajišťuje třeba automatické vstupy vlaků do oblasti apod., nechci to tu moc víc rozvíjet...).
Každopádně, bez nutného vývoje verze pro "veřejný simulátor" by se to neobešlo, což (teda aspoň podle mě) nehrozí. Minimálně ne v dohledné době.

Zatím se mi jako nadějný jeví simulátor ve vývoji (ač pomalém) od Michala91. Třeba se ho někdy dočkáme.
Pondělí, 01. června 2026 - 17:45:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 713
Registrován: 5-2014
Tak samozřejmě. Bylo by zapotřebí mít přidružený stavební program pro tvorbu GVD namísto GTN a také pro editaci kolejiště.

Zaregistroval jsem nové provedení kursoru (obr.2) pro zadávání povelů v reliéfu kolejiště.
Já jsem si do staničáře implementoval ten plně fialový (obr.1), který byl používaný dřív.
Kdo by si chtěl kursor změnit, může si jej stáhnout a nahradit v hlavní složce Staničář (přepsat stávající cursor.ico)



application/x-compressedkurzory
kurzory.rar (0.7 k)
Čtvrtek, 04. června 2026 - 20:02:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 70
Registrován: 7-2017
Za kurzor moc díky, je to fajn update [happy]
Pátek, 05. června 2026 - 00:14:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 222
Registrován: 12-2022
ticho:
"ahoj stavitelé, ještě řeším jednu věc kolem nastavení / fungování Builderu.
neukládají se mi info o nastavení velikosti mapy a Builder ignoruje zápis
<policka pocX="623" pocY="123"

Pokud zkusím v Builderu volbu
Zobrazit > Nastavení > Mapa
mám vždy rozměr 500 x 500 a podle toho se i Builder podivně chová. Třeba nezobrazuje filtry za touto hranicí. Pokud hodnoty změním, tak jde posunout kurzor, ale stejně se nezobrazí filtry a všeliké podivnosti se dějí. Ale je vopruz při každém spuštění Builderu hodnotu měnit ručně.
Dá se hodnota rozměru někam do .ini a podobně natvrdo zapsat? Pokud vám to funguje, mohli byste se kouknout do ini a xml kam se to zapsalo?
Díky."

Zde viz B-020
Karel_z_Brna ... admin projektu Doplněk návodů a mentor ... pomoc nejen pro začínající
ticho
Pátek, 05. června 2026 - 09:49:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 76
Registrován: 2-2019
Karel_z_Brna:
"ticho:
"ahoj stavitelé, ... Builder ignoruje zápis
<policka pocX="623" pocY="123"

... Pokud hodnoty změním, tak jde posunout kurzor, ale ..."
Zde viz B-020"

no jak jsem opsal, tohle právě nefunguje. kdysi to fungovalo, něco se mi rozbilo v Builderu a furt se ta hodnota nenačítá podle xml.
Ticho ---

Staničář, Multikon/UNISIM, OpenRails CZ, TRS2004+, RailWorks/TrainSimulator, ZUSI
ETS2, OMSI2, Farming...
Sobota, 06. června 2026 - 15:09:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 223
Registrován: 12-2022
ticho:
"Karel_z_Brna: "ticho: "ahoj stavitelé, ... Builder ignoruje zápis <policka pocX="623" pocY="123""

Pošli mi .XML
Karel_z_Brna ... admin projektu Doplněk návodů a mentor ... pomoc nejen pro začínající
Pondělí, 08. června 2026 - 16:49:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12
Registrován: 10-2025
Ahoj, potřeboval bych poradit s Třebovou od Pardála a Pipina. Jde o to že při určitých situacích stavění VC a PC hra spadne bez jakéhokoliv logu. Původně jsem si myslel že to je náhodné, ale stává se to jen u některých situací a nemůžu to rozklíčovat.

Zasílám oblast (mnou opravená pro správné id vozů) a save u kterého se to stává. Hra spadne kdykoliv, když se pokusím najet s lokomotivou od Se478 na soupravu na 13SK.

Čím by to mohlo být? Jiné oblasti to nedělají buď vůbec nebo daleko méně.

application/octet-stream
2026-06-08_163817.st2 (2010.5 k)

text/xml
Ceska Trebova  2-01.xml (2003.9 k)
Pondělí, 08. června 2026 - 20:22:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 714
Registrován: 5-2014
A zkus to teď:
text/xmlCT
ct.xml (2003.9 k)
Úterý, 09. června 2026 - 17:59:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13
Registrován: 10-2025
Stále nic, ale zjistil že to má co do činění s kolejovým křížením, když je přes něj postavená šikmá cesta.
Nový příspěvek
     
  Text příspěvku:

  Uživatelské jméno:
  Heslo:
  E-mail (volitelně):
  Přílohy:
  Volby: V příspěvku používám HTML kód
Odkazy (URL) v příspěvku automaticky aktivovat
  Akce:
, více zde.