| Diskuse » Hry a simulátory » Staničář | « předcházející | další » |
Staničářdolů |
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři |
| autor | příspěvek | ||
|---|---|---|---|
|
ticho
|
|||
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 72 Registrován: 2-2019 |
na přicházející trati VSTUP>11111111T T11122222333P3333>-- T=tunel P=skrytý přejezd 1=úsek
Ticho ---
Staničář, Multikon/UNISIM, OpenRails CZ, TRS2004+, RailWorks/TrainSimulator, ZUSI ETS2, OMSI2, Farming... |
||
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 40 Registrován: 8-2021 |
Co tak zkusit vlozit zasobnik JC s oblasti -1... Zde je zakopaný pes vážení | ||
|
ticho
|
|||
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 73 Registrován: 2-2019 |
Není vážený :-) Díky za myšlenku, už jsem zkusil. A pak návod jsem si přečetl, páně Balíkovy simulace zkouknul, nastavil stejně a pořád problém. Když už se o tom bavíme: zásobník s oblastí 0 by měl zřejmě obsloužit vše, co má záporné číslo? Viděl jsem (fungující) vstupy, několik oblastí třeba od -1 po -3 a jen jeden zásobník, právě s číslem 0 a oblastí 0, zásobníky s -1 až -3 tam vůbec nejsou. Tak to jen tak na okraj. Přijde mi, že mám něco blbě v tom úseku, ale fakt nevím co. Taky jsem si všiml, že skryté souhlasy mívají stejné číslo jako oblast, ale to taky nemá vliv na funkci, mám číslo 0 nebo -1 a chová se to stejně. I do xml jsem koukal, ale nic nevykoukal.
Ticho ---
Staničář, Multikon/UNISIM, OpenRails CZ, TRS2004+, RailWorks/TrainSimulator, ZUSI ETS2, OMSI2, Farming... |
||
|
ticho
|
|||
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 74 Registrován: 2-2019 |
a teď jsem zkontroloval návod a je tam požadavek na zásobník s oblastí 0, ne se zápornou oblastí. tedy teď mám nastaveno správně. no, asi smažu celý vjezd a udělám znova...
Ticho ---
Staničář, Multikon/UNISIM, OpenRails CZ, TRS2004+, RailWorks/TrainSimulator, ZUSI ETS2, OMSI2, Farming... |
||
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 41 Registrován: 8-2021 |
No Kunčice jsem stahl, přidal zasobnik -1 a policko za vstupním/vystupnim navestidlem (smerem do stanice ) zmenil z -1 na 1 (oblast) a vlaky jezdí z tohoto smeru | ||
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 46 Registrován: 8-2022 |
"No Kunčice jsem stahl, přidal zasobnik -1 a policko za vstupním/vystupnim navestidlem (smerem do stanice ) zmenil z -1 na 1 (oblast) a vlaky jezdí z tohoto smeru" |
||
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 47 Registrován: 8-2022 |
Tak nic, tak už dobrý. Ted mi jenom zbývá opravit to, aby mi šla stavět vlaková cesta ze Středu. Jak to správně propojit | ||
|
ticho
|
|||
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 75 Registrován: 2-2019 |
já jsem smazal celý vjezd až po označník, vč vjezdového návěstidla stanice. Postavil znova a funguje to. Tak nevím, asi standard... vypadá to, jak jsemm to mazal, že tam byly nějaký tajemný vazby mezi polema, jako Q, ale už to neřeším.
Ticho ---
Staničář, Multikon/UNISIM, OpenRails CZ, TRS2004+, RailWorks/TrainSimulator, ZUSI ETS2, OMSI2, Farming... |
||
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 48 Registrován: 8-2022 |
Hele, mě to už taky funguje. Poslední záhada, kterou ted řeším je, jak zprovoznit vstup/výstup posun. Tam mi to jaksi ve STAGu nefunguje. Já to přiřadím k nějakému vlaku, uložím, jdu tvořit další vlak a když se vrátím k tomu prvnímu, ten vstup mi zmizí, jakoby se nepřiřadil. | ||
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 69 Registrován: 7-2017 |
Zdravím, udělal jsem si JOP Pardubice ve staničáři. Kdykoliv kliknu na soubor, už mi spadne. Staničář je prostě už program na nic. Člověk si s tím dá práci, a výsledek je tragický. Fakt nemám slov... Škoda, že neexistuje žádný věrohodnější program k JOPce. Hlavně, že máme x simulací k řízení vlaků jako strojvedoucí. Je mi z toho na zvracení normálně. | ||
|
Laminatka
|
|||
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 112 Registrován: 1-2025 |
Co si máme představit pod větou „Staničář je prostě už program na nic“? Jako že X let ho v pohodě používáme a 20. května najednou přestal fungovat? Asi ne. Lepší „free“ program zatím není, ale můžete ho vytvořit, jestli na to máte. |
||
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7 Registrován: 2-2026 |
Aby to nevypadalo, že moje práce je jen něco, co se objeví, a po měsíci zase zmizí ... tak navzdory létu a spoustě jiných aktivit se pomalu vše posouvá kupředu - nová testovací trať (to je vlastne to nejmene dulezite) - typ mapoveho prvku "serazovaci navestidlo" - moznost stavet posunové cesty - zobrazovani vyhybek zohleduje jejich aktuální stav - v procesu je možnost rušení cest |
||
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 710 Registrován: 5-2014 |
Dobrý... | ||
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 54 Registrován: 10-2020 |
Vypadá to pěkně. Rád se posléze zúčastním testovacího procesu. ![]() |
||
|
Administrátor Číslo příspěvku: 76291 Registrován: 4-2003 |
"A na tratích s ETCS je to po novu (dle nařízení z roku 2024) komplikovanější (kde došlo k prodloušení doby platnosti Movement Authority [MA] z 18 sekund na 40 sekund) - zjednodušeně: a) zpoždění rušení cesty 22 sekund, pokud není úplný závěr cesty (a prodloužení o 3 minuty, pokud v té době měření 22 sekund dojde k obsazení úseku v oblasti úplného závěru), b) zpoždění rušení cesty 3 minuty a 22 sekund při úplném závěru s tím, že pokud jsou v oblasti úplného závěru jen úseky s počítači náprav, po jejich uvolnění se zruší úplný závěr cesty (tj. neodpočítá se celá doba zpoždění)." |
||
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 711 Registrován: 5-2014 |
Ano, je to tak.... Co se týká Staničáře, nejjednodušší a nejefektivnější by bylo přesvědčit Macháčka, Chrdleho resp. AŽD aby uvolnilo své cvičné simulátory do komerčního prostředí. |
||
|
h2o
|
|||
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 124 Registrován: 8-2013 |
Obousměrné komunikaci SZZ - RBC. | ||
|
Administrátor Číslo příspěvku: 76310 Registrován: 4-2003 |
Ano, jasně. Mezi DMI a RBC je to tak nějak samozřejmost. Díky za opravu! |
||
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 185 Registrován: 4-2017 |
mAzi.80: Což jaksik hrozit nebude a taky by to nebylo úplně snadné na domácí použití v rámci komerčnosti, pokud by se to neprovedlo nějakým jednoduchým způsobem na úkor něčeho. Hlavně pak teda s tím, že by člověk koukal leda do "blba", protože bez GTN to nemá ani praktický smysl. Nemluvě, že cvičné jsou využity výhradně na CDP, tak potom i otázka jestli by SŽ do toho nepindalo, že AŽD dalo ven něco co z nějaké části do toho vložilo finance. Ještě pak je druhá varianta: Jít tam přímo pracovat. (Příspěvek byl editován uživatelem Tatar.) |
||
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 712 Registrován: 5-2014 |
Tatar: Samozřejmě. Muselo by to být upraveno pro "domácí použití" včetně možnosti tvorby GVD. Chápu, že v tom hrají primární roli obchodní závazky a know-how. Přesto jsem napsal Dlabajovi, tak uvidíme, jestli přijde nějaké vyjádření. | ||
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 162 Registrován: 2-2016 |
Podle mě to tímto směrem nedopadne, protože je to společnost, která jde za penězi a pokud z toho nekápne něco (miliony alespoň) tak nebudou mít zájem cokoliv upravovat pro veřejnost. Ten vývoj není zrovna levný. | ||
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 67 Registrován: 11-2020 |
Tatar, Mazi.80: Myslím si, že tohle nepůjde. ESA sama o sobě, když běží jako windemo nepracuje s reálnou délkou úseků, což se dá řešit verzí pro cvičné sály. Jenže CS má GVD generovaný z KANGA (takže bez dat od SŽ to je stejně k ničemu), a dalším problémem je absolutní nepoužitelnost bez GTN (která zajišťuje třeba automatické vstupy vlaků do oblasti apod., nechci to tu moc víc rozvíjet...). Každopádně, bez nutného vývoje verze pro "veřejný simulátor" by se to neobešlo, což (teda aspoň podle mě) nehrozí. Minimálně ne v dohledné době. Zatím se mi jako nadějný jeví simulátor ve vývoji (ač pomalém) od Michala91. Třeba se ho někdy dočkáme. |
||
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 713 Registrován: 5-2014 |
Tak samozřejmě. Bylo by zapotřebí mít přidružený stavební program pro tvorbu GVD namísto GTN a také pro editaci kolejiště. Zaregistroval jsem nové provedení kursoru (obr.2) pro zadávání povelů v reliéfu kolejiště. Já jsem si do staničáře implementoval ten plně fialový (obr.1), který byl používaný dřív. Kdo by si chtěl kursor změnit, může si jej stáhnout a nahradit v hlavní složce Staničář (přepsat stávající cursor.ico)
|
||
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 70 Registrován: 7-2017 |
Za kurzor moc díky, je to fajn update ![]() |
||
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 222 Registrován: 12-2022 |
"ahoj stavitelé, ještě řeším jednu věc kolem nastavení / fungování Builderu. neukládají se mi info o nastavení velikosti mapy a Builder ignoruje zápis <policka pocX="623" pocY="123" Pokud zkusím v Builderu volbu Zobrazit > Nastavení > Mapa mám vždy rozměr 500 x 500 a podle toho se i Builder podivně chová. Třeba nezobrazuje filtry za touto hranicí. Pokud hodnoty změním, tak jde posunout kurzor, ale stejně se nezobrazí filtry a všeliké podivnosti se dějí. Ale je vopruz při každém spuštění Builderu hodnotu měnit ručně. Dá se hodnota rozměru někam do .ini a podobně natvrdo zapsat? Pokud vám to funguje, mohli byste se kouknout do ini a xml kam se to zapsalo? Díky." Zde viz B-020
Karel_z_Brna ... admin projektu Doplněk návodů a mentor ... pomoc nejen pro začínající
|
||
|
ticho
|
|||
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 76 Registrován: 2-2019 |
"ticho: "ahoj stavitelé, ... Builder ignoruje zápis <policka pocX="623" pocY="123" ... Pokud hodnoty změním, tak jde posunout kurzor, ale ..." Zde viz B-020" no jak jsem opsal, tohle právě nefunguje. kdysi to fungovalo, něco se mi rozbilo v Builderu a furt se ta hodnota nenačítá podle xml.
Ticho ---
Staničář, Multikon/UNISIM, OpenRails CZ, TRS2004+, RailWorks/TrainSimulator, ZUSI ETS2, OMSI2, Farming... |
||
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 223 Registrován: 12-2022 |
"Karel_z_Brna: "ticho: "ahoj stavitelé, ... Builder ignoruje zápis <policka pocX="623" pocY="123"" Pošli mi .XML
Karel_z_Brna ... admin projektu Doplněk návodů a mentor ... pomoc nejen pro začínající
|
||
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 12 Registrován: 10-2025 |
Ahoj, potřeboval bych poradit s Třebovou od Pardála a Pipina. Jde o to že při určitých situacích stavění VC a PC hra spadne bez jakéhokoliv logu. Původně jsem si myslel že to je náhodné, ale stává se to jen u některých situací a nemůžu to rozklíčovat. Zasílám oblast (mnou opravená pro správné id vozů) a save u kterého se to stává. Hra spadne kdykoliv, když se pokusím najet s lokomotivou od Se478 na soupravu na 13SK. Čím by to mohlo být? Jiné oblasti to nedělají buď vůbec nebo daleko méně.
|
||
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 714 Registrován: 5-2014 |
A zkus to teď:
|
||
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 13 Registrován: 10-2025 |
Stále nic, ale zjistil že to má co do činění s kolejovým křížením, když je přes něj postavená šikmá cesta. | ||