Diskuse » Hry a simulátory » Gordikon + Multikon + Multi » Archiv diskuse Gordikon + Multikon + Multi do 23. 10. 2019 « předcházející | další »

Archiv diskuse Gordikon + Multikon + Multi do 23. 10. 2019

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   autor příspěvek
Ficklip
Sobota, 31. srpna 2019 - 11:06:28  
Neregistrovaný host
Nekran: Tam bude asi to, co je u Ústíkonu. Také nejde postavit vlaku trasovanému do (přes) UVN na koleje UVN 57. či UVN 59.

Další drobnost je, že Ústíkon má dvě koleje ULH 7a. To se potom opakuje ještě někde jednou, že jsou v jednom obvodu dvě koleje stejného jména.
Neděle, 01. září 2019 - 15:12:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 189
Registrován: 3-2017
Dokázal by mi někdo poradit, co mám dělat v téhle situaci?

R 691 jede od Holešovic na Hlavák, bohužel na 1.koleji je automatická výluka od programu, tudíž není šance se na něj dostat. Samozřejmě za ním bylo dalších X vlaků. Nenapadlo mě v té chvíli nic jiného, než prostě počkat do ukončení výluky.
Mipol
Neděle, 01. září 2019 - 17:10:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 176
Registrován: 5-2002
T2F2C: Řešil jsem před časem podobný problém, ale pak mi tady vysvětlili, že bych si měl znovu přečíst návod [wink]. Řešením je při výzvě k přijetí vlaku po 1. koleji najet na výzvu myší a stisknout klávesu "2". Tím se výzva přesune na druhou kolej. Totéž platí i u trojkolejek s klávesou 0.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mipol.)
Shar
Neděle, 01. září 2019 - 17:50:48  
Neregistrovaný host
Vydána nová verze 1.04 [jidlo]. Range check error by měl být opraven + další úpravy v datech některých oblastí.
Neděle, 01. září 2019 - 22:40:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1690
Registrován: 5-2007
Jdi do nastavení W10:
Upřesnit nastavení měřítka
a zapni ať se ten úžasný systém pokusí opravit co si nechal rozbít :-) zapni opravu rozmazaných aplikací.

co?}
Díky, bohužel nepomohlo - už jsem to udělal minule, tušímže mi to slovutný W10 dokonce sám nabídl když zjistil že přede mnou teď nevypadá hezky [lol]
A tak mám každou stránku jinak, zkouším to nějak vyladit abych to měl tak nějak stejný...co se dá dělat, chybami se člověk učí...
DÍKY.
Pondělí, 02. září 2019 - 13:07:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 190
Registrován: 3-2017
@Mipol Díky moc za pomoc. Funguje to [jidlo]


@fibou Asi jsem pravděpodobně nalezl chybu. V 6:06 má pravidelný odjezd R 921, který jede do Libně 1, ale je uvedený pod jménem "Os 921" a při navedení na kolej ve směru LI 1 program vyhodí chybu, že je vlaková cesta nastavena špatným směrem. Když si ve hře zobrazím jízdní řád, tak to vypisuje poslední stanici PHL bez času odjezdu.
Jinak parádní práce. Hned se hraje mnohem lépe s aktuálním GVD [ok]

PS: Jedná se o spoj Os 9907/R 921 v pracovní dny.

(Příspěvek byl editován uživatelem T2F2C.)
Pondělí, 02. září 2019 - 18:27:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 172
Registrován: 6-2013
T2F2C:
"@fibou Asi jsem pravděpodobně nalezl chybu.
...
PS: Jedná se o spoj Os 9907/R 921 v pracovní dny. "

A jakou máš verzi GVD? Já jsem to teď zkoušel a mně to funguje správně.

TADY je k dispozici nejnovější verze z 2. července. Je možné, že v některé ze starších verzích chyba byla a byla již opravena
vláčkař
Pondělí, 02. září 2019 - 20:24:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 30
Registrován: 7-2018
Range check error v oblasti 09 Praha - Benešov u Prahy i ve verzi 1.04 se mi stává naprosto stejně jako jsem popsal ve svém příspěvku
https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=4094206
Ficklip
Úterý, 03. září 2019 - 17:15:40  
Neregistrovaný host
vláčkař: Děkuji. Málem jsem naletěl a honem přeinstalovával. (-;
Úterý, 03. září 2019 - 17:34:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 76
Registrován: 9-2009
Ve verzi 1.04 mi Range check error sice občas vyletí, ale jde spolehlivě jednotlivá "okénka" odklikat ( někdy i 20x a vícekrát). Poté program v pohodě pokračuje.
Úterý, 03. září 2019 - 18:47:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 191
Registrován: 3-2017
@fibou Podle stažených souborů mám poslední verzi. Zkusím načíst starý save a dojít znovu do toho času, zda se problém vyskytne znovu.
Úterý, 03. září 2019 - 21:13:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 66
Registrován: 9-2014
Ficklip: já křižování používám docela často a zpravidla k trochu jiným účelům, než bylo určeno. Zejména ve velkých stanicích často stavíte dvě různé, často nijak nesouvisející cesty (třeba v Ústí na středním zhlaví). Pokud obě zatím nejdou postavit, tak je lze hodit do zásobníku, zapnout křižování a tím jedna neblokuje druhou. Prostě se dřív postaví ta, kde už to lze a je jedno, zda byla naklikána jako první nebo jako druhá.

A pak křižování používám v situaci, kdy už mám jednu cestu v zásobníku a rychle potřebuju postavit jinou. Správně bych měl zásobník nejdřív přepnout do režimu PV a až potom stavět druhou cestu. Že rychle stavěnou cestu blokuje jiná cesta v zásobníku si ale často uvědomím, až když cestu naklikám a ono se nic neděje. Pak stačí přepnout zásobník do režimu křizování a druhá cesta se postaví. Kdyby křižování nebylo, tak musím zásobník smazat a začít cesty stavět znovu.
Shar
Úterý, 03. září 2019 - 21:42:58  
Neregistrovaný host
Tak autor o chybě range check error ví. I o duplicitě kolejí v Ústikonu - obrňte se trpělivostí, na odstranění závady se pracuje :-).
Středa, 04. září 2019 - 09:24:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3167
Registrován: 2-2007
Zdravím, mám triviální dotaz, nad kterým se jistě místní ostřílení vlci ušklíbnou.

Jde o oblast Plzeň - Cheb. V řízení provozu na jednokolejné trati nejsem moc dobrý a tak raději hraju verzi po modernizaci trati. Snažím se sledovat NJŘ, abych využil kapacitu trati co nejoptimálněji. Tak nějak to zvládám.

Co mě ovšem trápí jsou "sedmikila", tj. vlaky dlouhé 700 metrů. Není moc stanic, kde takový vlak můžu odstavit. Poradíte mi nějaký postup, jak je plynule provézt oblastí? V současné době k tomu přistupuju dvěma způsoby. První je zbabělý, počkám s vlakem na slabší provoz, ale to není ono. Druhý přístup je, že vlak beru jako "ostře sledovaný" a upřednostňuju ho defacto před vším ostatním. Taky to není ono.

Kdyby mi někdo poradil nějaký fígl, jak s nimi zacházet, tak budu rád.

Jsem si vědom, že téma je obsáhlé, dotaz vágní a univerzální řešení není [happy]

Dík [vypravci]

Doplňující dotaz: Postrky vozím skrz celou jednokolejnou část oblasti. Je to něco, co by bylo v reálu "provozně omluvitelné" nedostatkem kolejí (a kapacity) v té jednokolejné části?
ČD: Bohužel , nejde vystavit   jízdenky na Vámi vybraný spoj !!!
DB: We hope that we have been of assistance and look forward to welcome you in our trains.
Středa, 04. září 2019 - 20:19:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 173
Registrován: 6-2013
Pospec: Rozlišil bych, zda se jedná o pravidelný vlak dle GVD, nebo ad-hoc vlak (v simulaci "mimořádný vlak, např. mim.Pn")... Pokud je pravidelný, tak by ses měl snažit s nim jet včas, ale tak, aby si zbytečně nezazdil vlaky vyšší kategorie. Pokud je to vlak ad-hoc, tak ten pojede, až bude mít colno, ten by neměl zazdít žádný jiný pravidelný vlak, jelikož má prioritu - oproti pravidelným vlakkům, nejnižší.

Za dodržení těchto zásad a využí zdravého rozumu (říct si, jestli je strašná katastrofa, když osobák dostane 2 minuty při křižování, ale za cenu, že náklad pojede atd...)

Pak si to můžeš naplánovat tak, aby ti "dlouhý" vlak jel, když ti vyjde křižování. Je celkem jedno, když ten dlouhej náklad přijede do stanice a nevejde se tam (blbý by bylo, kdyby blokoval přejezd na zhlaví, například). A až ti vjede vlak "proti" a "schová" se ti na koleji, tak ten dlouhej vyženeš, a až uvolní trať a zhlaví, tak s tim protisměrným pojedeš dál... hold tam ty dvě minuty počká (asi by to nemusel bejt zrovna zpožděný projíždějící expres, chce to trochu uvažovat a předvídat). Jen je potřeba si dát pozor, abys proti neposlal víc vlaků za sebou, pak bys byl v rejži :D A nebo dva dlouhý náklady proti sobě, stejnej problém [happy]
Snad jsem to napsal aspoň trochu pochopitelně [happy]

Co se týče postrků, tak bych řek, že by to asi neprošlo :D Dopravce si řekne, že postrk jede v trase A - B a tím to končí. Nějaká změna by nastala jedině operativně v případě nějaké mimořádnosti, nebo plánovaně, kvůli např. výluce. Rozhodně si ale dispečer nebo výpravčí nemůže říct, že dneska ten postrk pošlu až támhle, mně se to tu dneska nehodí. Jelikož - kdo by ak zaplatil poplatek za dopravní cestu za nápravy toho postrku? Dopravce těžko.
Středa, 04. září 2019 - 20:37:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8936
Registrován: 5-2002
K vlakům 700 metrů dlouhým: když tam ještě jezdily, bylo to tak, že dispečeři měli rozum.

Hodně komunikovali se strojvedoucím, kde se má jak držet a vše mu uhýbali z cesty a to tak, aby se pokud možno křižovalo letmo. Moc se mi tyto vlaky líbily. Ono také každé šáhnutí na brzdič byla u tak dlouhého vlaku loterie, on brzdič DAKO BS2 nebyl žádný zázrak...
A když se dařilo, tak rychlík jel odbočkou, dlouhé Wapy přímo, rychlík se uhnul, odjezd okamžitě zezelenal, strojvedoucí začal sypat odbočky, aby co nejdříve uvolnil odjezdové zhlaví a jakmile se poslední Wapka schovala na staniční kolej, hned jste viděli točící se závaží na výměnách a buch, 40 a Volno a rychlík mohl pokračovat dál.
Jinak rychlíky na této trati měly velice mírné jízdní doby právě i z těchto důvodů. Když jsem se jako kluk z průmky dostal poprvé do čela "Pařížáku", strojvedoucí mi do toho nemluvil. A tak jsem s ním jel, co Plecháč dal, plné traťové rychlosti. Už si nevzpomenu, kde se dispečer ozval (Plešnice?) a vypadalo to asi takto: Dispečer Plzeň volá Ex 250. Ex 250 na příjmu. Kdo jsi, dej mi fíru. Vzal si to strojvedoucí: Koho tam máš, on se zbláznil, nic mi nevychází! Fíra se začal smát: To je mladej z dopravky a strašně si to užívá :-) Tak ho zbrzdi, všechno mi rozvrátí... A fíra se otáčí: Petře, sedmdesát nebo raději 65, máš náskok :-)
To bylo v roce 1984.
Čtvrtek, 05. září 2019 - 09:07:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3171
Registrován: 2-2007
fibou: Díky, většinu popsaného si uvědomuju.

Vše důležité je řečeno větou: "chce to trochu uvažovat a předvídat".

Asi si to budu muset po dlouhé době zase trochu "najezdit" a dostat do ruky.
__________________________________________________________

Z jiného soudku - Tvorba vlastního GVD

V popisu datového souboru GVD se píše:

V odstavci vlaků začínajících uvnitř oblasti lze na konec zařadit lokomotivní trasy s časem „9999“. Tyto trasy budou programem přednostně využívány pro očíslování lok. vlaků odesílaných z příslušné stanice.

Chápu to dobře tak, že mám vlaky (řádky v souboru) seřazené následovně?

1. Pravidelné, dle času odjezdu
2. Náhodné (čas 9999)
3. Vlaky, začínající uvnitř oblasti (dle času odjezdu)
4. Lokomotivní vlaky s (čas 9999)
Čtvrtek, 05. září 2019 - 12:43:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 174
Registrován: 6-2013
Ano, přesně tak.
Čtvrtek, 05. září 2019 - 15:03:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3172
Registrován: 2-2007
A jak se Lv s časem 9999 chovají v simulaci?

Doměnka: Z vlaku odstupuje lokomotiva jako *71234. Dostane se posunem na volnou kolej. Po volbě F8 se z ní stane Lv 71234 s JŘ definovaným v části, kterou popisuju v bodu 4.?

Pokud je to jinak, prosím o vysvětlení.
Čtvrtek, 05. září 2019 - 16:13:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 175
Registrován: 6-2013
Ne, pokud by odstupovala lokomotiva s oběhem na Lv vlak pod číslem (jak si napsal), tak tento vlak musí být zpracován v GVD jako vlak začínající uvnitř oblasti, včetně jízdního řádu.

Tyto Lv se použijí například, odvěsíš-li postrk. Taková lokomotiva má pak *????? (= je použitelná pro cokoliv, lidově řečeno). Když pak využiješ funkci ČÍSLO a jen zvolíš cílovou stanici, přiřadí se automaticky číslo Lv z toho seznamu na konci gvd souboru (čas 9999) v odpovídající trase.
Pátek, 06. září 2019 - 09:26:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3173
Registrován: 2-2007
fibou:
"Tyto Lv se použijí například, odvěsíš-li postrk. Taková lokomotiva má pak *????? (...) Když pak využiješ funkci ČÍSLO a jen zvolíš cílovou stanici, přiřadí se automaticky číslo Lv z toho seznamu na konci gvd souboru (čas 9999) v odpovídající trase."

Znamená to, že pokud chci použít ČÍSLO na *????? (a zvolit cílovou stanici), musím mít na konci GVD souboru takovou trasu uvedenu?

Pokud ano, co když trasy vyčerpám? Měl jsem za to, že funkce ČÍSLO si Lv vlak naplánuje "sama" a kamkoliv (tj. zvolí nějaké číslo s ohledem na sudý/lichý směr).

A nebo je to jen tak, že pokud funkce ČÍSLO najde odpovídající trasu (na konci GVD souboru), tak ten Lv vlak bude mít jízdní řád?
Pátek, 06. září 2019 - 11:54:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 176
Registrován: 6-2013
Doporučuji zkusit metodu Pokud - Omyl [happy] Tak toho pochopíš nejvíc :D

Nejsem si teď jistej, když tam žádná trasa nebude, jestli když zvolíš cílovou stanici, program hodí náhodný číslo Lv, nebo jestli to napíše, že nenalezl trasu...fakt teď nevim. Vyzkoušej a uvidíš.
Sobota, 07. září 2019 - 16:27:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3174
Registrován: 2-2007
Chyba "Range Check Error" se u mě projevuje, pokud myš opustí prostředí simulátoru. Nicméně nehraju ve Windows, ale ve Wine. Řeším to tak, že pokud si potřebuju z UniSimu odskočit, dám pauzu (F10) a pak se chyba neukazuje.
Neděle, 08. září 2019 - 10:33:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 72
Registrován: 8-2013
Ahoj a jak mám zvolit cílovou stanici?
Ťuhýk
Neděle, 08. září 2019 - 16:36:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 637
Registrován: 4-2003
J...100: Návod, str. 11.
Neděle, 08. září 2019 - 18:43:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3175
Registrován: 2-2007
Náhodou jsem si ve 2N všiml, že po natrasování Lv odvěšené z postrku v LKY má v trase uvedenou výchozí stanici CH.Při pohledu na definici toho Lv v datech to vypadá, že Unisim použil číslo náhodného Lv tranzitujícího oblastí. Neměl by být uveden úplně na konci souboru, jak jsme diskutovali výše?
Neděle, 08. září 2019 - 21:15:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 123
Registrován: 8-2008
Pospec: Předně bych trochu upravil tvůj seznam řazení vlaků v souboru GVD:
1. Pravidelné, dle času odjezdu
2. Náhodné (čas 9999) včetně Lv
3. Vlaky, začínající uvnitř oblasti (dle času odjezdu)
4. Lokomotivní vlaky s (čas 9999) začínající uvnitř oblasti

Ty Lv dle bodu 4 tam být nemusí, simulátor může použít jakoukoliv trasu náhodného lokomotivního vlaku, který mezi požadovanými stanicemi jede, ale pokud třeba v 2N budou na konci Lv trasy výchozí z Lázní Kynžvart, tak pro ty postrky bude používat přednostně právě tyto trasy.
Pondělí, 09. září 2019 - 10:18:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3176
Registrován: 2-2007
Tmsm: Přednostní využití tras z bodu 4. je fajn, jen tam je háček. Odvěšený postrk mohu trasovat z libovolné stanice (za vrcholovou). U vlaků, od kterých Lv odstupuje v přesně stanovené stanici to je jasné, platí bod 4.

Zde mi kráčí spíš o to, že při využití trasy dle bodu 2. se správně vybere cílová stanice vlaku, ale výchozí stanice je špatně. Pro pořádek zopakuji, že se použila trasa vlaku, který tranzituje celou oblastí.

Shodneme se na tom, že to je chyba?
Pondělí, 09. září 2019 - 13:42:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 125
Registrován: 8-2008
Pokud odvěsíš postrk v nějaké další stanici, použije se trasa z bodu 2 nebo můžeš v GVD udělat výchozí Lv i z dalších stanic.

Když ti to udělá radost, tak ano, je to chyba, ale je to problém? O tom, že je u těch Lv výchozí stanice uvedena chybně, vím dlouho, ale pro mě je důležitá cílová stanice, která je uvedena správně, takže jsem to nikdy neřešil.
Pondělí, 09. září 2019 - 17:01:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3177
Registrován: 2-2007
Když ti to udělá radost

Neptám se proto, abych měl radost... Ptám se proto, abych problematice porozuměl správně.

Pokud odvěsíš postrk v nějaké další stanici, použije se trasa z bodu 2

Ano, to jsem přesně psal. Díky za potvrzení.

můžeš v GVD udělat výchozí Lv i z dalších stanic

To nepovažuju za vhodné řešení. Zaprvé je to rovnák na ohýbák a zadruhé to v souboru GVD udělá zbytečný balast.

Souhlasím, nejde o zásadní problém.
Tireon
Pátek, 13. září 2019 - 12:45:51  
Neregistrovaný host
V Ústí n./L. (Unisim 05) jsem narazil na následující situaci.Podle mne jde o chybu simulace, vlak Lv 77413 by mělo jít trasovat tudy a následně měl být na koleji UVJ 409 změněn na PD a posunut do DKV...
Vyskočila však "cesta nesprávným směrem" a chyba byla reprodukovatelná po přepnutí na STŮJ a zpět DN (tak vznikl capture). Vlak rovněž i přes návěst VOLNO nepokračoval v jízdě.

Pokud nejde o chybu a v něčem se pletu, zajímalo by mě v čem jsem udělal chybu já (v úvaze a řízení).
Pátek, 13. září 2019 - 13:40:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3178
Registrován: 2-2007
Tireon: Dělá to i když postavíš do UVJ na 402-404?
Tireon
Pátek, 13. září 2019 - 21:09:36  
Neregistrovaný host
To jsem nezkoušel, ověřím při nejbližší příležitosti.
Tajemný_em
Pátek, 13. září 2019 - 21:32:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3907
Registrován: 5-2002
Co vím, tak pokud Lv končí v UVJ, nesmí se posílat nahoru na objízdné (407 a výše). Pošli ho na vjezdové (koleje 401-406) a (snad) už to nebude řvát.
"Nepochválím-li se sám, nikdo to za mne neudělá." Jára da Cimrman
Sobota, 14. září 2019 - 10:34:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3179
Registrován: 2-2007
Tajemný_em:
"Co vím, tak pokud Lv končí v UVJ, nesmí se posílat nahoru na objízdné (407 a výše)."

Inu, to je možné, nicméně dokumentace nic takového nezmiňuje. Naopak přesně vymezuje obvod UVJ (viz. schema), tudíž by 77413 mohl vjet na kteroukoliv kolej 40X.
Tajemný_em
Neděle, 15. září 2019 - 11:27:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3909
Registrován: 5-2002
Praxe je prostě taková. [wink] Sice jsem Ústí už pekelně dlouho nehrál, ale vlaky na rozposunování taky nejde ukončit na objízdném (krom krátké "mezikoleje" 406), ačkoliv je to rovněž obvod BVJ. Obdobně mi nikdy nešlo vzít Lv vlaky ukončené v UVN na koleje 57 a 59.
"Nepochválím-li se sám, nikdo to za mne neudělá." Jára da Cimrman
Pondělí, 16. září 2019 - 11:55:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3180
Registrován: 2-2007
Tajemný_em:
"vlaky na rozposunování taky nejde ukončit na objízdném (krom krátké "mezikoleje" 406)"
"Objízdném" - myslíš UVJ?

Tajemný_em:
"Obdobně mi nikdy nešlo vzít Lv vlaky ukončené v UVN na koleje 57 a 59."
Nepatří 57 a 59 pod UVJ? Teď nemohu ověřit...
Tajemný_em
Pondělí, 16. září 2019 - 14:19:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3911
Registrován: 5-2002
Objízdné = 99-103 a 407-409. Teoreticky i 406 a 406a, pokud se zrovna ze 406. nesune. V programu je to vše bráno jako UVJ.

Na 57. a 59. se lámou obvody (jsou ukončené návěstidly sousedního obvodu UVN/UVJ), proto tam (asi) nejde některými vlaky vjíždět.
"Nepochválím-li se sám, nikdo to za mne neudělá." Jára da Cimrman
Tireon
Úterý, 17. září 2019 - 14:42:32  
Neregistrovaný host
Tajemný_em: I já potvrzuji. Dospěl jsem ke stejnému závěru, záleží, na kterou kolej UVJ se Lv pošle. Vyzkoušel jsem 402 i 404 a obě OK. Technicky jde asi o chybu, ale dá se s ní žít, jen to člověk musí vědět.

Na problém UVN 57 a 59 jsem přišel právě teď, když jsem na něm omylem zkoušel zastavit vlak od Prahy s OSA v UVN. Tlačítko F2 je skutečně hlásí jako UVN 59 (a zřejmě i 57), i když dosud jsem je intuitivně považoval za součást UVJ a toto trasování byla (měla být ? ) moje chyba.
Úterý, 17. září 2019 - 20:55:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8961
Registrován: 9-2002
Pospec:
"Tmsm: Přednostní využití tras z bodu 4. je fajn, jen tam je háček. Odvěšený postrk mohu trasovat z libovolné stanice (za vrcholovou). U vlaků, od kterých Lv odstupuje v přesně stanovené stanici to je jasné, platí bod 4.

Zde mi kráčí spíš o to, že při využití trasy dle bodu 2. se správně vybere cílová stanice vlaku, ale výchozí stanice je špatně. Pro pořádek zopakuji, že se použila trasa vlaku, který tranzituje celou oblastí.

Shodneme se na tom, že to je chyba?"

Tohle vlastne ani neni chyba, tohle se svyho casu bezne delalo, ze se vydalo cislo jen v casti trasy. Jaky jsem asi dostal cislo vlaku , kdyz jsem si prijelpro nejaky neobvykle odstaveny vagony ? - NEx 433XX Dolni Berkovice - Praha Uhri... SJR samozrejme uz Dc (nebo jen z UL?)

Dnesni system pridelovani cisel vlaku se od ty doby asi dost zmenil, aspon co se tyka vl. zavadenych operativne.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Neděle, 29. září 2019 - 15:44:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 155
Registrován: 8-2016
Ahoj kluci, protože jsem tu stále nový, chtěl bych Vás poprosit o radu ohledně správkových vozů, ještě jsem si je do hry nedal, ale jak se s nimi dá nakládat? Máte prosím nějaké tipy?
Pak mám další otázku - občas se mi stane, že vlak zůstane stát z nějakého důvodu, i když má postaveno a nechce odjet. Co tady dělat?
Pokud se mi povede ucpat nějakou stanici, dá se s tím něco dělat?

Mockrát děkuji za tipy a rady a přeji hezký zbytek víkendu [happy] !
Závislák
Neděle, 29. září 2019 - 19:07:16  
Neregistrovaný host
Správkové vozy jsou perpetuum stabile. Prostě jsou na koleji a budou tam už navždy. Nikdy si pro ně žádná lokomotiva nepřijede aby je odvezla. V simulátoru je to prostě něco jako trvalá výluka staniční koleje. Bude to tam stát a tím pádem už je ta kolej nepoužitelná pro další vlaky.
Neděle, 29. září 2019 - 22:27:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 612
Registrován: 1-2004
18AlexSyky18: Co si takhle přečíst návod?
Pondělí, 30. září 2019 - 00:06:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 156
Registrován: 8-2016
Závislák:
"Správkové vozy jsou perpetuum stabile. Prostě jsou na koleji a budou tam už navždy. Nikdy si pro ně žádná lokomotiva nepřijede aby je odvezla. V simulátoru je to prostě něco jako trvalá výluka staniční koleje. Bude to tam stát a tím pádem už je ta kolej nepoužitelná pro další vlaky."
Moc děkuji za vysvětlení. [happy]
Pondělí, 30. září 2019 - 00:07:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 157
Registrován: 8-2016
Canfranc:
"18AlexSyky18: Co si takhle přečíst návod?"
Návod jsem četl snad pětkrát, ale je tam tolik informací, že jsem se soustředil na jiné a pak jsem se raději na toto zeptal. Díky za tvou ochotu [happy]
Qwertyuiopasdfghjklzxcvbnm
Pátek, 04. října 2019 - 08:12:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 35
Registrován: 11-2018
18AlexSyky18: Dávej pozor kam stavíš vlakovou cestu, asi ti ten vlak měl jet do jiné stanice. Pokud to postavíš jinam, tak to prostě neodjede. Pokud se ti to stane, zruš vlakovou cestu a pošli ho správně, nebo zruš kontrolu směru Alt+F5, nebo Crtl+F5 tím mu dáš odklon a měl by odjet.

Ty správkový vozy by snad měl odvézt nějaký manipulák, nákladní vlak s označením Mn.
Sobota, 05. října 2019 - 16:52:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3181
Registrován: 2-2007
Může někdo potvrdit, že tento záznam pro oblast 09 způsobí Range Check Error?
application/zip
ZAZ_09A__RangeCheckError.zip (28.0 k)


Je to pondělí, začátek 06:00, tedy odehráno cca 13 minut.
Sobota, 05. října 2019 - 17:45:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 130
Registrován: 8-2008
Pospec: Potvrzuji.
Sobota, 05. října 2019 - 18:26:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3182
Registrován: 2-2007
Děkuji. Tak asi to není mnou
Neděle, 06. října 2019 - 15:12:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 229
Registrován: 7-2011
Treba asi písať priomo autoroví, neviem či sem chodí a sleduje diskusiu a chyby
Pondělí, 07. října 2019 - 12:58:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3183
Registrován: 2-2007
Candy:
"Treba asi písať priomo autoroví, neviem či sem chodí a sleduje diskusiu a chyby"

Chtěl jsem jen od někoho potvrdit chybový stav [wink]
Úterý, 08. října 2019 - 09:55:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1582
Registrován: 2-2010
Potřebuji poradit. Hraji Liběchov - Lysá s upr. Všetaty, a v 20:25 má odjet z Lysé do Milovic Mn, délka 170 metrů, kolej volná 170 metrů (nemužu to poslat jinak, náklad má stát tam hodinu, a mezitím mám dvě zbyvajicí koleje plné obsazený. Vlak dojede do Milovic, ale z nějakého důvodu část vlaku zůstane stát na výhybkách a nelze s ním hnout. Lze jen posun, takže posun ke šturcu, a i tak tam část vlaku zůstane a nelze s ním hnout ani druhým směrem. A potom konec, protože nelze hnout ani posun jedním směrem. Co s tím? Děkuji

Pesimista vidí v tunelu tmu. Optimista vidí na konci tunelu světlo. Realista vidí světla vlaku. A strojvůdce vidí tři debily na kolejích.
Youtube kanál: https://www.youtube.com/user/TravelTrainProd
Flickr: https://www.flickr.com/photos/144608621@N07/
Blog: https://travelproductioncz.blogspot.cz/
Úterý, 08. října 2019 - 15:50:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 177
Registrován: 6-2013
Teď už nic...

Jedině si nahrát situaci před tím, než si vzal vlak do stanice, resp. než si odjel z Lysý.
Vlak ti zastaví cca 10m před návěstidlem, tzn., že kolej, na kterou vlak vjíždí, musí být alespoň o těch 10 m delší, aby se vešel.

Čili jediná možnost je, vzít vlak na jinou kolej (obě v Milovicích jsou delší). Pokud potřebuješ uvolnit kolej s nástupištěm, tak po příjezdu změň vlak na posun a "ukliď" jen například do šturcu. Včas před odjezdem vlaku jej zase přistav na vhodnou odjezdouvou kolej a změń na vlak.
Úterý, 08. října 2019 - 15:56:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1583
Registrován: 2-2010
ad fibou: Aha, tak nic no [sad] . S těmi 10 metry, to jsem nevěděl (možná že to v manuálu je, ale asi jsem ho pořádně nečetl [happy] . Takže restart [happy]
Pesimista vidí v tunelu tmu. Optimista vidí na konci tunelu světlo. Realista vidí světla vlaku. A strojvůdce vidí tři debily na kolejích.
Youtube kanál: https://www.youtube.com/user/TravelTrainProd
Flickr: https://www.flickr.com/photos/144608621@N07/
Blog: https://travelproductioncz.blogspot.cz/
Čtvrtek, 10. října 2019 - 13:16:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3184
Registrován: 2-2007
Návod k obsluze, strana 3:

Vlak se spolehlivě vejde na kolej, která je alespoň o 10 m delší než vlak.
Pondělí, 14. října 2019 - 22:02:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 203
Registrován: 3-2017
Při dnešním neúspěšném hledání trochu novějšího GVD pro Brno jsem narazil na pár zajímavých GVD, které by mohly opět trochu zpestřit hru. Nicméně ovšem nevím, jak je mám stáhnout. Vždy při kliknutí na soubor mi vyskočí chyba 404. Nemá je někdo prosím u sebe, popřípadě jak je lze stáhnout z těchto odkazů? Předem díky
Konkrétně se jedná o tyto: Multi 0 + 1, Multi 5, Multi 2 (1986)
Úterý, 15. října 2019 - 10:44:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3185
Registrován: 2-2007
T2F2C: To je dotaz na moderátory, soubory byly zřejmě přesunuty/smazány.
Shar
Úterý, 22. října 2019 - 18:46:07  
Neregistrovaný host
Můžete prosím potvrdit, nebo vyvrátit u následujícího záznamu z 05 Ústí, jestli jde přijímat vlaky? Mně se nedaří přijímat nové vlaky - konkrétně u tohoto záznamu dva vlaky.

https://www.uschovna.cz/zasilka/RPEE5X5UK862MBAB-7X5/
Úterý, 22. října 2019 - 22:57:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 131
Registrován: 8-2008
Shar: Potvrzuji problém s přijímáním vlaků.
Shar
Středa, 23. října 2019 - 16:45:06  
Neregistrovaný host
Děkuji, nahlášeno autorovi.