K-report
 

Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 15. 09. 2012  

Diskuse K-report » Archiv 2012 » Železnice » Nejotřesnější zážitky na železnici » Archiv diskuse Nejotřesnější zážitky na železnici do 15. 09. 2012 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1070
Registrován: 10-2010
Odesláno Středa, 12. září 2012 - 12:57:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Člověk s traťovou jízdenkou by si mohl udělat rezervaci třeba na týden, měsíc dopředu a protože by to bylo zadarmo, nebylo by to závazné. Časem by se lidi třeba naučili, že pokud pravidelně jezdí vlaky, které mají rezervu, ani místenku zařizovat nemusí.

Jak už tu bylo zmíněno, pokud budou ČD motivovat lidi k nákupu jízdenky předem - třeba místenkou zdarma - získají cennou informaci. Už s předstihem bude vidět, jestli je na nějaký vlak víc rezervací, než je obvyklé, a může se shánět posilový vůz. Pro náhodné cestující by se přitom nic nezměnilo, krom toho, že by je v narvaném vlaku občas někdo vyhodil ze sedačky (a jsme vážně takoví blbci, abychom se nedokázali domluvit?)
„Nu, tedy dobrá. Dostali jsme rozkaz zlikvidovat diverzanta, muže bez povolení ke vstupu do kolejiště. Zaujali jsme pozice na sedmém nástupišti a skryli jsme za služební budkou. No to mohlo bejt tak kolem půl třetí, přichází k nám muž s batohem…“ – „Jistě. Byl to narušitel a nejspíš vrah. A s takovými se musí jednat bez milosti. To není jako práce s buzolou, děti.“
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1301
Registrován: 1-2006

Odesláno Středa, 12. září 2012 - 13:19:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro náhodné cestující by se přitom nic nezměnilo, krom toho, že by je v narvaném vlaku občas někdo vyhodil ze sedačky

Pokuste se pochopit, že většina cestujících si neplánuje "projížďku" napevno konkrétním vlakem dny předem (ani cestou do práce nikdy neví zda je něco /třeba nevolnost dítěte/ nedonutí jet o jeden později či dřív, o cestách zpátky ani nemluvě - lidi nejsou roboti).
A když tyto lidi budete byť jen "sem-tam" buzerovat vyhazováním z místa, tak se vám na takovou dopravu vybodne každý, kdo jen bude moc.
Turista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 568
Registrován: 12-2003
Odesláno Středa, 12. září 2012 - 13:39:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nemyslím si, že by někdo na krátké cestě někoho "vyhazoval ze sedačky", dokud by nebyl vlak opravdu hodně zaplněn. A pokud je vlak hodně zaplněn, pak je podle mě v pořádku, když sedět bude spíš ten, kdo místenku má, než ten, kdo prostě přišel dřív. Ten kdo přišel "příliš pozdě", za to totiž třeba ani nemůže, např. přestoupil z jiného spoje ...

Časté české uvažování stylem "musíme být na nádraží včas, abychom zabrali kupé pro sebe" (což je dané vysokou cenou místenek 6x35 Kč vám u nás fakt nikdo platit nebude), není podle mě příliš civilizované.

Mimochodem, pokud je navíc vlak takto zaplněn pravidelně, je to důvod situaci řešit posílením pravidelného řazení. Je to snadné, protože na tratích, kde je hodně pravidelných cestujících (dojíždění do práce), je tato poptávka zároveň i dlouhodobě stabilní.
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3981
Registrován: 9-2002

Odesláno Středa, 12. září 2012 - 14:25:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ja sedet budu a dlouho, az me nekdo poradne podela
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Urpín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 869
Registrován: 2-2010

Odesláno Středa, 12. září 2012 - 15:27:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Takže na sobotu ráno do Kutné hory? Máte zájem o místenky zdarma? V kolik hodin pojedete?"

"A co vás to ku*va zajímá? Já chci prostě jízdenku do Kutný Hory!"

Zároveń bych žádal vysvětlení, jak byste řešil situaci, kdy např. na té lokálce do Lanškrouna budete mát směr z třebové vyprodaný místenkami na dva-tři vozy na více spojů, zatímco zpátečním směrem nebude místenkami vyprodaný ani samotný motor.

Mě by spíš zajímalo jak by si to pán technicky představoval. Dobře. Umístíme do každé 810 schránky na rezervační lístečky, tím to však všechno končí. Vezměme za příklad štreku Svitavy - Pustá Kamenice. Všechny stanice a zastávky krom Svitav a Poličky (a občas Borové) jsou neobsazené a jízdenky prodává strojvedoucí ve vlaku, celý den zde točí jeden motor a na koncových bodech má strojvedoucí na obrat pouhých 5 minut! Přičemž Pustá Kamenice je neobsazená zastávka na širé trati. Počítáte s tím, že si budou lidi jezdit kupovat jízdenky dopředu aby měli místenku? Co těch 100 dětí každé ráno jezdící do školy do Poličky? Budou si muset každý den kupovat místenku zdarma? Jak bude strojvedoucí každý vlak při obratu místenkovat, když už takhle se to téměř nestíhá? A kde třeba v té Kamenici vezme místenkové lístečky? Lidi jezdící do Poličky na nákup, maminky s dětmi v kočárku k lékaři apod. se na nějaké kupování jízdenek předem vykašlou a prostě si koupí jízdenku ve vlaku z POP bez místenku, přijedou na další zastávku a tam je z vlaku vyhodí parta 60 ožralů jedoucích z nějakého festu, kteří si koupili jízdenku dopředu, protože věděli v kolik jim ten fest končí?

Jak si technicky představujete místenkování příměstských linek například v Praze nebo Brně, kde valná většina lidí jezdí na lítačky?


Byrokracie je vyplňování nějakých žádostí (nemusí tam náhodou pořád být i razítko školy apod?). Koupě jízdenky je daleko jednodušší a lze ji udělat i bez nutnosti někam chodit (ve školách internet i tiskárny bývají).
Takže o čem se to tu vlastně točí, když jízdenky s místenkou jsou přes eShop k mání již dnes?

Ano, pár lidi samozřejmě plán změní.
Takže je to vlastně jen buzerace pravidelných cestujících aby museli každý den k pokladně pokud nechtějí stát.

Cestující si koupí listek více než 2 hodiny předem.
Takže jen další buzerace obyčejných cestujících, kteří chtějí přijít na nádraží, koupit jízdenku a jet. Hungry_Bear nebude daleko od pravdy o co, že tu vlastně jde

Když je to tak super, proč si nelze zakoupit místenku na osobní vlaky v Německu, Rakousku nebo Švýcarsku? Takovouhle hovadinu může vážně vymyslet jenom český šotouš, který se nedokáže nad problémem ani trochu zamyslet. Vlaky kategorie R a výš prosím, ale místenkovat lokálky z horní do dolní je prosím hovadina toho nejsilnějšího kalibru.


A co takhle místenkovat i mezivesnické autobusy anebo metro v Praze? Přece ti lidi taky mají právo sedět ne?
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3982
Registrován: 9-2002

Odesláno Středa, 12. září 2012 - 15:49:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A to jako nelze rozlisovat pantaky a podobne primestske hajtry od dalkove dopravy (tj. tam, kde tou jizdou na stojaka bude substrat nejvic nasranej ?) U pantaku to tolik nevadi, ale u Rychliku uz ano. O tohle jde me - na R by byly mistenky zdarma a povinne, pak by to mozna k necemu mohlo vest... Mistenkovat primestskou dopravu je pitomost.

Tam kde jezdi solo 810 by bylo na miste si klast otazku, zda se tam takovyhle supervlacek vyplati.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Hungry_bear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1302
Registrován: 1-2006

Odesláno Středa, 12. září 2012 - 15:52:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ale u Rychliku uz ano

Jenže nemalá část R ve skutečnosti plní funkci příměstské dopravy pro denní dojíždění.
Turista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 569
Registrován: 12-2003
Odesláno Středa, 12. září 2012 - 15:56:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"A co vás to ku*va zajímá? Já chci prostě jízdenku do Kutný Hory!"

Můžete tak odpovědět, pokud jste vyrostl v pasťáku. Ale pokud je člověk, který si místenku nepřeje, slušný, odpoví na druhou otázku stručněji: "Ne, děkuji".

Mě by spíš zajímalo jak by si to pán technicky představoval....

Váš odstavec je pěkně dlouhý, ale odpověď je stručná: systém místenek zdarma by byl dobrovolný, nikomu by ho nikdo povinně nenutil. Lístečky není třeba nikam dávat, v autobusech taky nejsou lístečky.

Takže o čem se to tu vlastně točí, když jízdenky s místenkou jsou přes eShop k mání již dnes?

Umožnit totéž i u pokladny. A s informací o budoucí poptávce pracovat při plánování. Nic víc.

Takže jen další buzerace obyčejných cestujících, kteří chtějí přijít na nádraží, koupit jízdenku a jet.

Vždyť stále mohou, ne? Oproti stávajícímu stavu (zaplatí za jízdenku, nikdo jim nezaručí sedadlo) na tomu budou dokonce lépe (zaplatí za jízdenku, bude na ní v drtivé většině případů /naprostá většina vlaků není přeplněna/ vytištěno číslo sedadla, na které si mohou, ale nemusí sednout).

Na jízdence z pokladny mohou pak mimochodem být i detaily o spojení (časy odjezdu, příjezdu, přestupů, pravidelná nástupiště ...). I to by byla pěkná služba po zákazníky, ovšem předpokládám, že tady ji taky podle drážních paragrafů ("nikdy se to tak nedělalo") pěkně odsoudíte.

Vlaky kategorie R a výš prosím, ale místenkovat lokálky z horní do dolní je prosím hovadina toho nejsilnějšího kalibru.

Víte, že některými, podle vás, "lokálkami", se dá u nás jet i přes 3 hodiny bez přestupu?

tam je z vlaku vyhodí parta 60 ožralů jedoucích z nějakého festu, kteří si koupili jízdenku dopředu, protože věděli v kolik jim ten fest končí?

To je určitě nemilé. Ale v tomto případě konfliktní situace nastane spíše v současném systému (prostě se do toho sólo šukafonu nevejdou nebo budou dupat dětičkám po hlavách).

Pokud ale budou mít ty místenky předem, bude moci být šukafon např. posílen o vlek. A průvodčí (protože o situaci bude samozřejmě vědět, POPka mu to ukáže), ty maminky nasměruje.

(Příspěvek byl editován uživatelem turista.)
Turista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 570
Registrován: 12-2003
Odesláno Středa, 12. září 2012 - 16:30:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mimochodem, pokud je pro vás představa očíslovaných míst (či dokonce nějakých lístečků) v šukafonu (a s tím spojené obavy z "vyhazování maminek z místa") nepřijatelná, u krátkých průchozích vozidel by mohly fungovat i rezervace bez čísel. Je to tak u některých leteckých společností. Máte rezervováno sedadlo v daném spoji, ale nikde se nepíše, které přesně to je. Pro fungování systému stačí, že není vystaveno více rezervací, než těch sedadel je.
známý rejpal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.202.65.71
Odesláno Středa, 12. září 2012 - 16:31:28    Odkaz na tento příspěvek  

"Jendoduše, lidi kupují v eShopu jízdenky tak, že zadají konkrétní čas. A u v případném předprodeji pokladny to může fungovat podobně. Pokladní se zeptá: "Takže na sobotu ráno do Kutné hory? Máte zájem o místenky zdarma? V kolik hodin pojedete?".
A přijde sobota ráno a nastane tato situace. Do stanice vjíždí posílený vlak(právě proto, že jsou prodané spousty místenek a... nikdo nenastupuje! Zato o hodinu(dvě, x) je nástupiště plné, ale ouha§ K nástupišti přijíždí neposílená souprava.. Pán, který kupoval místenky (třeba vedoucí zájezdu, ale třeba i jen otec rodiny) vysvětluje: No, když ráno pršelo(zaspali jsme, Franta se večer ožral...), tak jedeme později, vždyt se tak moc nestalo, ne...
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1071
Registrován: 10-2010
Odesláno Středa, 12. září 2012 - 16:34:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Urpín: přijedou na další zastávku a tam je z vlaku vyhodí parta 60 ožralů jedoucích z nějakého festu, kteří si koupili jízdenku dopředu, protože věděli v kolik jim ten fest končí?
Takhle právě ne! Díky tomu, že dráhy vědí, že ten spoj bývá nějak obsazen, a navíc si 60 lidí koupí jízdenku předem (protože k tomu bude nějak motivován, třeba tou místenkou, ale třeba slevou jako u sporotiketu), budou ČD vědět, že na spoj mají nasadit kapacitnější vozidlo.
„Nu, tedy dobrá. Dostali jsme rozkaz zlikvidovat diverzanta, muže bez povolení ke vstupu do kolejiště. Zaujali jsme pozice na sedmém nástupišti a skryli jsme za služební budkou. No to mohlo bejt tak kolem půl třetí, přichází k nám muž s batohem…“ – „Jistě. Byl to narušitel a nejspíš vrah. A s takovými se musí jednat bez milosti. To není jako práce s buzolou, děti.“
Turista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 571
Registrován: 12-2003
Odesláno Středa, 12. září 2012 - 16:41:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

známý rejpal: u velkých skupin se teda moc nestává, že všichni přišli až na další vlak.

U jednotlivců a malých skupin to (statistika) vyrovná s těmi, co naopak mimořádně přišli na vlak dřívější.

Ale i kdyby tato hypotetická situace nastala, jaké je zhoršení proti dnešnímu stavu, kdy si místenky nikdo nekupuje? (například v právě vyjíždějícím sedmivozovém Ex 573 Praha-Brno je pouhých 21 rezervací)

(Příspěvek byl editován uživatelem turista.)
Čuřil
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.202.65.71
Odesláno Středa, 12. září 2012 - 16:44:43    Odkaz na tento příspěvek  

"v autobusech taky nejsou lístečky."
jenže v autobusech má řidič plánek z AMS, na kterém má vytištěno, kterámísta jsou prodaná. A tak prodá jeb těch pár, na která místenky nejou, a to už BEZ místenky !!! A u jistého žlutého dopravce" je to prakticky totéž, pokud nemá dopředu vyprodaný celý bus, prodává jen ta volná sedadla a šmytec.. i kdyby měl stát jen jediný cestující, má prostě smůlu
Turista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 572
Registrován: 12-2003
Odesláno Středa, 12. září 2012 - 16:54:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jenže v autobusech má řidič plánek z AMS

Což by POPka za ty desetitisíce mohla ukázat taky. Kdyby se chtělo.
známý rejpal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.202.65.71
Odesláno Středa, 12. září 2012 - 16:54:57    Odkaz na tento příspěvek  

" Ujednotlivců a malých skupin to (statistika) vyrovná s těmi, co naopak mimořádně přišli na vlak dřívější.
Opravdu? vždyt pžece mají místenku až na ten pozdější !!!
"Takhle právě ne! Díky tomu, že dráhy vědí, že ten spoj bývá nějak obsazen, a navíc si 60 lidí koupí jízdenku předem (protože k tomu bude nějak motivován, třeba tou místenkou, ale třeba slevou jako u sporotiketu), budou ČD vědět, že na spoj mají nasadit kapacitnější vozidlo."
A kde ho, prosím, na ten jeden spoj vezmou?
"Ale i kdyby tato hypotetická situace nastala, jaké je zhoršení proti dnešnímu stavu, kdy si místenky nikdo nekupuje? (například v právě vyjíždějícím sedmivozovém Ex 573 Praha-Brno je pouhých 21 rezervací)"
Tak na co potom další zbytečné papírování( dnes tedy spíš SMSkování, PC mání a pod)?
známý rejpal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.202.65.71
Odesláno Středa, 12. září 2012 - 16:58:58    Odkaz na tento příspěvek  

"
Což by POPka za ty desetitisíce mohla ukázat taky. Kdyby se chtělo."
jistě, já bych dokonce řekl, že ti umí(pan Urpín případně opraví), jenže to by ten prodej místenek musel končit PŘED odjezdem vlaku z jeho VÝCHOZÍ stanice !!
Turista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 574
Registrován: 12-2003
Odesláno Středa, 12. září 2012 - 17:07:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Opravdu? vždyt pžece mají místenku až na ten pozdější !!!

Tady někdo (známý rejpal) operoval se situací, kdy někdo (otec rodiny) přijde na pozdější spoj, než na který má místenku, tak jsem reagoval, že se to (v případě jednotlivců a malých skupin) vyrovná s těmi, co naopak přijdou dříve. Proč si myslíte, že ne?

Ještě jednou opakuji, pro vás, i ostatní, co asi u čtení spí.

Nechci zavádět povinné místenky, místenky by stále byly jako dosud doprovolné, tedy byste mohl jet i jiným spojem. Pouze by vám k jízdence nabídla místenku zadarmo i pokladní, nejen eShop.

jenže to by ten prodej místenek musel končit PŘED odjezdem vlaku z jeho VÝCHOZÍ stanice !!

POPka není /nemůže za ty prachy být/ online, když je dnes online skoro každý puberťák s mobilem co dostal k narozeninám od babičky?

A kde ho, prosím, na ten jeden spoj vezmou?

Pokud ČD to vozidlo nemají ani teď, situace se nezlepší, ale ani nezhorší. Průser stejně přijde, ale bude se o něm alespoň vědět předem. Pokud ho ČD mají, budou lépe vědět, který spoj posílit, tedy se situace zlepší.

Tak na co potom další zbytečné papírování( dnes tedy spíš SMSkování, PC mání a pod)?

Aby dopravce /z hlediska nákladů téměř zadarmo/ části zákazníků poskytl lepší služby a zároveň sobě lepší informaci o současné i budoucí poptávce, využitelnou při plánování. Příjde vám to jako malá výhoda?

(Příspěvek byl editován uživatelem turista.)
Urpín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 870
Registrován: 2-2010

Odesláno Středa, 12. září 2012 - 17:16:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Turista: Můžete tak odpovědět, pokud jste vyrostl v pasťáku.
Bohužel hodně lidí by tak reagovalo :-( To je zkušenost. V každém vlaku se najde minimálně jeden kterého obtěžuje i jen ukázat jízdenku (podotýkám při první kontrole). Zrovna včera mě v Opatovicích jeden podobný nechtěl ani pustit do vlaku


Na jízdence z pokladny mohou pak mimochodem být i detaily o spojení
Technická. Kam se to na tom papírku vejde? Neodsoudím to, nemyslím si o tom, že je to úplná blbost. Ale chtělo by to trochu soudnosti z vaší strany. Místenkovat R a výš ano. Snad i na tomto principu. Možná i Sp. Ale místenkovat osobní vlaky je dle mého názoru hovadina.

Lístečky není třeba nikam dávat
Tudíž se točíme naprosto mimo toho, proč celá diskuze vznikla. Není papírek, není zamístenkováno. Na další zastávce mne však klidně může někdo vyhodit.

Což by POPka za ty desetitisíce mohla ukázat taky. Kdyby se chtělo.
Proboha jenom to ne. Už nyní jsem rád, že to vůbec funguje.


Lukfi:Takhle právě ne! Budou ČD vědět, že na spoj mají nasadit kapacitnější vozidlo. Dejme tomu, že ty jízdenky si koupí hodinu před odjezdem. Takže kde to kapacitnější vozidlo prosím v té Kamenici vezmou?
známý rejpal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.202.65.71
Odesláno Středa, 12. září 2012 - 17:25:41    Odkaz na tento příspěvek  

"vyrovná s těmi, co naopak přijdou dříve. Proč si myslíte, že ne?"
Protože v tom případě by byli zřejmě praštění.. jít na nádraří v čase, kdy má přijet vlak, předcházející tomu, na který mám místenku, nemyslíte?

"Nechci zavádět povinné místenky, místenky by stále byly jako dosud doprovolné, tedy byste mohl jet i jiným spojem. Pouze by vám je k jízdence nabídla místenku zadarmo i pokladní, nejen eShop."
Tak si, prosím, nejdřív rozmyslete, co vlastně chcete.. A také by bylo dobré, kdybyste si přečetl, co jste psal ve svých předchozích příspěvcích, jednou jste chtěl povinně, potom nepovinně, zkrátka, máte v tom trochu chaos

"Aby dopravce /z hlediska nákladů téměř zadarmo/"
Opravdu zadarmo? Ony náklady na telekomunikaci , platy operátorů, náklady na SW a jiné opravdu téměřNIC nestojí?
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1072
Registrován: 2-2009
Odesláno Středa, 12. září 2012 - 17:36:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Turista: Díky takovým týpkům jako jste vy se ztěžuje život tisícům. Neb jeden nespokojenec otráví život vůkol sebe vymýšlením hovadin.
K místence: Dá se říci, že u většiny EC,IC, Ex a R vlaků je možnost zakoupení místenky dána. Tudíž možnost cetující má. Diskutabilní dle vás je nepřiměřená cena 35,- Kč. No myslím, že spousta lidí utratí daleko větší částky za jiný blbiny, tudíž ten, který chce sedět, těch ohromných 35,- klidně dá.
Co se týká skupin, možnost řešení mají, je jen na nich, proč to nevyužívají. Řekl bych pohodlnost, neb to vždy nějak dopadne.
Co se týká různých fesťáků a pod. Je zajímavé, že existují pořadatelé, kteří jsou schopni zajistit i mimořádný vlak, posílení souprav, a jsou i jiní, kteří spoléhají na totéž, co jsem uvedl v minulém odstavci. Nějak to dopadne. Lenost?
Dopravce nemá povinnost si číst vše, co se v oklí děje, aby předpokládal. On plní dohodnuté a zaplacené. Máte-li nějaké mimořádky, je potřeba se starat.
Chtěl bych vidět, jak by takovouto situaci zvládly RJ. Rád bych to zažil. Zda by byl ochoten kvůlivá 60 ožralým tahat vůz navíc, aby uspokojil (ne)předpokládanou frekfenci. Má povinné místenkování v ceně jízdenky(zdarma). Tak proč neprodá víc jízdenek, vždyť by tu soupravu vlastně mohl posilovat dle počtu těchto. Přitaženo za vlasy? Nikoli, bylo by to dle vašeho návrhu. OK?
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3985
Registrován: 9-2002

Odesláno Středa, 12. září 2012 - 17:48:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenže nemalá část R ve skutečnosti plní funkci příměstské dopravy pro denní dojíždění.

Pak se ale nejedna o R, ale o Sp, jen to zase nekdo neumi spravne namalovat.

Ja jsem pro povinny mistenkovani zdarma (jizdenku/mistenku nelze zrusit ani zmenit po odjezdu vlaku z vychozi stanice,) ale pouze v dalkovy doprave. Zase se hledaji duvody proc to nejde, nez nejak vymyslet, aby to slo. Venku to lze, tak proc v cz NE ?
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
známý rejpal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.202.65.71
Odesláno Středa, 12. září 2012 - 18:20:43    Odkaz na tento příspěvek  

A proč zrovna v CZ ano, když všude venku to nejde také? Jde to jen v několika státech, které na tuto možnost mají zřejmě patřičné vybavení, které určitě není zadarmo, jak si to představuje třeba pyn Turista.. Opravdu musíme být vždycky papežštější než papež? Vždyt místenky do R a vyšších kategorií si můžeme koupit už ted a bez problému. Že by hlavním důvodem tohoto "řevu" bylo to, že se za ni musí platit 35 Kč? Nemusí, bez té místenky vás státní(i jiný) dopravce(na rozdíl od žlutého) přepraví také, takže si ji kupovat nemusíte, není to povinnost, je to pouze jistota(i když ne 100%ní), že nebudete během přepravy stát.
Turista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 575
Registrován: 12-2003
Odesláno Středa, 12. září 2012 - 18:21:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Protože v tom případě by byli zřejmě praštění.. jít na nádraří v čase, kdy má přijet vlak, předcházející tomu, na který mám místenku, nemyslíte?

Každý komu skončilo školení dříve, kdo dodělal v práci úkol dříve než plánoval, je praštěný? Plány se občas změní, ale jak v čase dopředu tak dozadu ...

jednou jste chtěl povinně, potom nepovinně, zkrátka, máte v tom trochu chaos

Ani jednou jsem nenapsal, že by měla být místenka povinná (ve smyslu: mám-li místenku, musím jet konkrétním vlakem). Byla by akorát zdarma k jízdence a samozřejmě by tuto jízdenku neznehodnocovala vazbou na vlak. Přesně tak, jak to už v eShopu je (ano, to už jsem několikrát říkal, pořád se opakuju, ale když vy snad tady máte skoro všichni zvláštní školu)

Ony náklady na telekomunikaci , platy operátorů, náklady na SW a jiné opravdu téměřNIC nestojí?

Inkrementální transakční náklady jsou téměř nulové. Při prodeji jízdenky se na serveru provede jedna aplikační procedura navíc (rezervace), a vytiskne se pár číslíček na jízdenku navíc (číslo místa). UNIPOK už to všechno umí, jen je u toho definována cena 35 Kč.

Tak proč neprodá víc jízdenek, vždyť by tu soupravu vlastně mohl posilovat dle počtu těchto.

Mám dojem, že RegioJet dost často podle počtu prodaných místenek vozy opravdu do systému přidává. Samozřejmě jen tehdy, dokud je mají k dispozici.

Tudíž možnost cetující má. Diskutabilní dle vás je nepřiměřená cena 35,- Kč. No myslím, že spousta lidí utratí daleko větší částky za jiný blbiny, tudíž ten, který chce sedět, těch ohromných 35,- klidně dá.

Zákazníka byste si neměl dovolit takto kritizovat. ČD již nejsou středem vesmíru. Pokud si tuto službu téměř nikdo za 35 Kč nekupuje (a to je prostě fakt), hledejte raději chybu u sebe.

Ona je to totiž trochu loterie. Dokážete se vy tady (pravděpodobně režijkáři) vžít do situace českého člověka, který si koupí za 35 Kč (polovina ceny oběda v chudších oblastech ČR) místenku, aby pak zjistil, že vlak je vcelku prázdný a že ji vůbec nepotřeboval? Nebo že je naopak tak plný, že se ke svému místu skoro nedostane? Nebo vůz s daným číslem nenajde, protože se někdo splet při vyvěšování čísel nebo se na to zcela vykašlal?

To vše již se mi stalo (s místenkou z eShopu zdarma). A proto bych tuto službu za 35 Kč nekoupil a spolu se mnou většina lidí.

(Příspěvek byl editován uživatelem turista.)
známý rejpal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.202.65.71
Odesláno Středa, 12. září 2012 - 18:38:41    Odkaz na tento příspěvek  

"Ani jednou jsem nenapsal, že by měla být místenka povinná (ve smyslu: mám-li místenky musím jet konkrétním vlakem)."
Ne? A co je tedy tohle?
část vašeho příspěvku 569, dnes 15.56:
"Na jízdence z pokladny mohou pak mimochodem být i detaily o spojení (časy odjezdu, příjezdu, přestupů, pravidelná nástupiště ...)."
Mimochodem, ta jízdenka (s bezplatnou místenkou bude formát A4 nebo věší? A jak budete řešit mimořádnosti ve změnách nástupišt, k nimž dojde třeba během jízdy?
No nic, už vás dnes nechám vydechnout a vyrazím na jeden škopek rezavého moku, než nám ho ministr zakáže...
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1073
Registrován: 2-2009
Odesláno Středa, 12. září 2012 - 18:45:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Turista: "Mám dojem, že RegioJet dost často podle počtu prodaných místenek vozy opravdu do systému přidává. Samozřejmě jen tehdy, dokud je mají k dispozici."
Děkuji za vaši nahrávku. Druhá věta, tu si dobře pamatujte. ....dokud je mají k dispozici! Jen by mě zajímalo, proč tedy nejezdí v tom velkozájmu aspoň s deseti vozy, vždyť chce být "dominantním"dopravcem na trati Ov - Pha. Nejspíš je nemá. A jsme u toho. Oni by s ním možná asi lidé jezdili, ale není jak, stojku nemá, a míst málo. Takže jedem s tím zmetkem ČD. Nebo to tak není??

Zákazníka kritizovat? Kdy a kde? Když vidím lidi, kteří si koupí cigárka za 100,- v trafice na nádru, a pak brečí, že místenka za 35,- je drahá, no tak nevím. Upozornění, tito lidé jsou z těch chudších oblastí ČR.

Nenutím vás tuto službu kupovat, nikdo vás nenutí nic kupovat. Buď chcete nebo ne. Máte možnost výběru. Plakat pak budete vy, anebo se budete naopak radovat. Bůh ví. A stěžovat si pak můžete sám sobě, nebo se pochválit.

PS: Zda jsem režijkář či nikoli, to vám neprozradím. Ale za dopravu po ocelových kolejích vydávám celkem dost.
Turista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 576
Registrován: 12-2003
Odesláno Středa, 12. září 2012 - 18:47:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

část vašeho příspěvku 569, dnes 15.56:

Že na jízdence jsou detaily o spojení přece neznamená, že musím jet tímto vlakem!

Myslím, že jste si měl před diskusí coby teoretickou přípravu koupit jízdenku ze současného eShopu ČD (kteroukoliv vnitrostání) nebo DB (za Normalpreis), abyste byl v obraze - viděl byste, že ač na této jízdence JE vytištěné spojení, tato jízdenka PLATÍ NA KTERÝKOLIV VLAK.

Takhle se totiž tady zbytečně ztrapňujete.

bude formát A4 nebo věší

Nové termotiskárny UNIPOKU nemají papír variabilní délky? Pak totiž jde jen o řádek či dva na jeden vlak navíc.

A jak budete řešit mimořádnosti ve změnách nástupišt

Například tak, jako v Německu. Upozorněním na jízdence, že nástupiště se může změnit a výrazným hlášením ve vlaku ve stanici o změně pravidelného nástupiště.

(Příspěvek byl editován uživatelem turista.)
Turista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 577
Registrován: 12-2003
Odesláno Středa, 12. září 2012 - 18:50:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zákazníka kritizovat? Kdy a kde? Když vidím lidi, kteří si koupí cigárka za 100,- v trafice na nádru, a pak brečí, že místenka za 35,- je drahá, no tak nevím. Upozornění, tito lidé jsou z těch chudších oblastí ČR.

Vždyť kritizujete zákazníka právě touto větou! Čím dříve se ČD zbaví lidí jako vy, tím lépe.

Zákazník je pán a zřejmě jim ty cigára přijdou více než 3x lepší než místenka od ČD.

Oni by s ním možná asi lidé jezdili, ale není jak, stojku nemá, a míst málo. Takže jedem s tím zmetkem ČD. Nebo to tak není??

Však si teď přivezl pár dalších vozů ze Švýcar, ne? Trochu je vysmejčí, zařadí a bez problémů zaplní. Možná je to proto, že zákazníkům nenadává.

(Příspěvek byl editován uživatelem turista.)
Tonda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 85
Registrován: 9-2011
Odesláno Středa, 12. září 2012 - 18:50:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Turista: Místenka zdarma k jízdence vůbec není nápad k zahození. Jen nesouhlasím s vaší představou o místenkách i v osobácích. Tam je přece jen jiná kategorie cestujících, kteří zhusta jezdí jen jednu či dvě zastávky. A zatím jsem nečetl, jak byste řešil zpáteční jízdenky, když nevíte, kterým vlakem pojedete zpátky. Příklad. Pojedete na výlet na hrad Český Šternberk. Na cestu tam dostanete i místenku, ale nevíte, kterým vlakem pojedete zpět, protože logicky nemáte tušení, kdy na vás příjde řada na prohlídku. Zpáteční jízdenku ovšem chcete, protože je levnější. Totéž třeba při koupi SONE, kdy nemusíte mít tušení, kolikrát vůbec vlakem pojedete a odkud kam a kolik lidí.
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1074
Registrován: 2-2009
Odesláno Středa, 12. září 2012 - 19:00:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Turista: No to je právě ono. Zákazník je pán! Ale nikoli za každou cenu. Já jsem zase jen a jen člověk, se stejnými problémy, starostmi, strastmi i radostmi jako on pán. Jde jen o to, být trochu soudnej. Nevím čím jsem zákazníka kritizoval. Je to konstatování. Každý má na výběr. Chceš cigára, kup si je. Chceš jízdenku s místenkou zdarma. Máš možnost, nejen u RJ, ale i u ČD. Akorát trošku přemýšlení to chce. Jedu na poslední chvíli a chci určitě sedět. No tak oželím cígo a koupím si místenku. Pak se směji těm, co tu místenku nemaj, kteří si vykuřovali svoje cíga a teď musej stát.
Nebojte, zbavovat se mě nikdo nebude, nemá proč.
Urpín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 871
Registrován: 2-2010

Odesláno Středa, 12. září 2012 - 19:30:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

výrazným hlášením ve vlaku ve stanici o změně pravidelného nástupiště
Což stejně minimálně 50% lidí neposlouchá. Z praxe - jel jsem na otočku z Pardubic do HK něco vyzvednout - výluka HK-Jaroměř, před odjezdem liberečáku z Pardubic hlášeno staničním rozhlasem nejméně 5x, ve vlaku hlášeno automatikou a dokonce nadstandardně i vlakvedoucím i s ohlášením stanoviště autobusů. A stejně se ve vlaku našlo odhadem 20 lidí, kteří seděli klidně dál a ještě měli drzost vlakvedoucímu procházejícímu soupravu nadávat, že je neinformoval. Ten se omluvil a řekl, že to bylo ohlášeno několikrát a poslal je na autobusy i s uvedením místa kde stojí. Tito cestující však zcela nepochopitelně zamířili do haly (zřejmě pro svačinku) a autobusy jim ujeli. Následně se pustili do pokladní a chtěli vracet jízdné pro šlendrián ČD. Zákazník je sice pán, ale vodit je za ručičku po nás opravdu nechtějte!


Příklad z Německa. Výluka jedné koleje, takže příjezd vlaku k jinému nástupišti. Jediný kdo na tom nástupišti čekal byla skupinka českých a slovenských studentů. Němci z toho byli poměrně v , protože ačkoliv vlak byl řádně napsán na IS i ohlášen staničním rozhlasem, čekali na pravidelném nástupišti. Bez výjimky!
Trupak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 576
Registrován: 5-2003

Odesláno Středa, 12. září 2012 - 20:50:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No to je právě ono. Zákazník je pán! Ale nikoli za každou cenu.
Pro ČD je zákazník stát. Cestující jsou firmě ukradení, tržby jsou marginální část příjmů. Pro ČD jsou podstatné dotace, memoranda a dosyp. V tom je ten problém, pro ČD je prozákaznický přístup prázdná fráze bez obsahu a proto si zaměstnanci dopravce mohou dovolit chování obvyklé u úředníků stavebního úřadu nebo příslušníků celní správy.
Urpín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 872
Registrován: 2-2010

Odesláno Středa, 12. září 2012 - 21:33:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trupak: Což ovšem není pravda. Doporučoval bych náhled i z druhé strany. Ono totiž dráha stojí a padá například s tím že vlakvedoucí v ranní špiččce za 20 minut jízdy nestihl udělat půl vozu ze 3, že má visačku vlevo a ne vpravo, že se napil mezi cestujícími (471), že má rozepnutý horní knoflík košile, ... V rámci studia Marketingu v železniční dopravě na VŠ mám za sebou několik dotazníků a anket mezi cestujícími v ČR, SR, Polsku a Rakousku a mohu říct, že bezpečně nejhorší cestující je český a slovenský šotouš! Zřejmě by se mnozí divili co byli někteří schopní vymyslet. A představte si jednu pro vás zřejmě nepochopitelnou věc - rakouští i polští cestující (obyčejní i šotouši) dávali dost často za vzor právě ČD!

Doporučuji vycestovat do západních zemí. U nás si lidé zvykají, že jim je vše naservírováno na stříbrném podnose až pod nos. A nedejbože by si měli někde něco sami zjistit nebo přiznat vlastní chybu - nedávno nějaké madam ujel přípoj v Liberci, protože se vykecávala s nějakou kamarádkou. Stížnost za nepodržení přípoje však přišla na vlakvedoucího i s požadavkem okamžitého propuštění! Nedávno jsem zde dával příklad z Belgie, kde je vlak pro nehodu na trati jednoduše zrušen, náhradní doprava veškerá žádná a cestující postarej se! A jedna ze situací na kterou si stále nejsem nějak schopný zvyknout - vlak zastaví na zastávce (pobyt půl minuty) a vystupující cestující stojící vedle jízdního řádu mají potřebu se právě v tu chvíli průvodčího s píštalkou v ústech ptát "A pane průvodčí prosímvás v kolik nám to jede zpátky?"

Samozřejmě je u ČD co zlepšovat a pilovat, ale v globálním pohledu ve starosti o cestujícího jsou na předních pozicích z evropských žel. správ. Ačkoliv přiznat si něco takové je pro vás nepřijatelné.
Čuřil
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.202.65.71
Odesláno Středa, 12. září 2012 - 21:50:37    Odkaz na tento příspěvek  

Urpín: No, kdyby bylo nutné něco zlepšovat v našem státě JENOM u ČD, to byla paráda...
Bobmaster
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.209.122
Odesláno Středa, 12. září 2012 - 21:52:05    Odkaz na tento příspěvek  

Trupak: jsi tady správně ? Tohle není diskuse na indesu, abys sem psal takovéhle trolloviny
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3990
Registrován: 9-2002

Odesláno Čtvrtek, 13. září 2012 - 02:49:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trupak ma nahodou docela pravdu. Spousta pracovniku se takto skutecne chova. Ja si umim lidi srovnat, casto je k tomu ale potreba pouzit nektere ne zrovna pohodlne zpusoby. Holt se pracuje s ruznym materialem.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Rybák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 514
Registrován: 5-2008

Odesláno Čtvrtek, 13. září 2012 - 03:33:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co se týče přípojů, resp. jejich podržení při zpožděních tak v tom musím ČD i ZSSK až na vyjímky jen vychválit, když skřípe přípoj a já řeknu průvodčímu, tak ten většinou zcela automaticky bere mobil a volá dispečerovi, že cestující přestupuje na ten a ten vlak a jestli by se nedalo chvilku počkat (často se do pár minut daří zajišťit i přípoje v Praze na hl.n. na vlaky, které dle jř nemají čekat na nic!) . V německu nebo Rakousku naprosto nemyslitelné, tam se nikdo o ničem nebaví a klidně nechaj před expresem o minutu odjet lokálku s 0 lidma, protože tam strikně fungují časy pravidelných odjedzů a nic víc. Na jednu stranu se v západních zemích dobře jezdí, protože mají kvalitní rychlé tratě a moderní vozidla, ale na druhou stranu když vám o sekundy skřípe přípoj tak se můžete na posledním schodě u dveří modlit jestli tam ještě stojí nebo už se rozjel a jestli by počkal, to tam prostě neexistuje a žádná četa ani dispečer o tom diskutovat nebude (vyjímky samozřejmně také existují). Já teda hlavně z Německa mám zkušenosti většinou negativní.
Ostravské_tornádo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1570
Registrován: 4-2011

Odesláno Čtvrtek, 13. září 2012 - 10:44:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak si po delší době zase postěžuju. Včera začala výluka mezi Děčínem východem a Českou Lípou, přijdeme v Ústí na ten Rychlík, co jezdí v 7:27 a už na "Pragotronu" bylo 15 minut zpoždění a vlak samozřejmě nikde. Potom už po čase odjezdu přijela od Děčína souprava s 2 B a BDs (to BDs na štestí reko) s brejlovcem. Nastoupí se a čeká. Když už zpoždění bylo 20 minut, ne 15, teprve objížděl brejlovec soupravu. Pak dalších 5 minut na připojení a brzdovou zkoušku. Odjíždělo se v 7:55!

Je evidentní, že ČD na lidí s**e, protože za těch x let opakujícího se stále stejného scénáře při výluce, by snad nebylo takový problém, když není opravdu žádná jiná schopná vratná souprava, která by se během výluky nasadila (o čemž teda silně pochybuju), snad by aspoň mohli dotáhnout z Prahy žabotlam a nasadit ho tam. Teď když už má Praha 100% ešusů by snad jeden na chvíli postrádat mohli a když je v pořádku, že pro rozbitý elefant si klidně z Prahy do Ústí zajede za statisíce, které ČD nikdo nezplatí, další elefant, tak jednou, nebo 2x za rok přetáhnout žabáka by je snad nezabilo.

Ach jo, proč ti lidi tím vlakem ještě jezdí.........
krokouš
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.145.217.40
Odesláno Čtvrtek, 13. září 2012 - 12:04:54    Odkaz na tento příspěvek  

já wim že na dráze bordel,ale chce to si stěžovat na ty paka z nábřeží,ty můžou za tenhle výkvět co tady je! Ale stěžujte si rozumě,a pravdivě,a ne psát údoviny na obyčejný nádražáky co za nic nemužou aby je propustili.za co? Že dělaj svou práci??ta slepice z liberce to samy,měla si hned přestoupit a ne se vykecavat jak tetky na trhu! Jak jsem řek,pokud je bordel o výlukach,ve slevách ,sppo,tak pište stížnosti a nebo držte zobaky a nekřičte pak na obyčejne nadražaky kteří s tim nic neudělaj a nemužou za to!!
Negrelli
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 418
Registrován: 9-2007
Odesláno Čtvrtek, 13. září 2012 - 12:29:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V německu nebo Rakousku naprosto nemyslitelné, tam se nikdo o ničem nebaví a klidně nechaj před expresem o minutu odjet lokálku s 0 lidma, protože tam strikně fungují časy pravidelných odjedzů a nic víc.

Musím odporovat. Již několikrát se mi stalo, že rakouský průvodčí aktivně zjišťoval, kdo kam jede. Buď doporučil pozdější spojení, nebo volal aby se čekalo. Asi nejdelší čekání osobáku na EC zažito ve Villachu, kde se čekalo na 45 minut zpožděnou Polonii kvůli přestupu tří lidí. Všechno jde, když se lidé dokáží domluvit. Bohužel dispečerský aparát v ČR patří k tomu horšímu, co jsem měl možnost zažít
JH 73
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.24.63
Odesláno Čtvrtek, 13. září 2012 - 12:52:03    Odkaz na tento příspěvek  

Stížnost dcery jedné starší cestující (zkráceně):
Maminka s průkazem ZTP jela z A do B. Průvodčí ji vykázala z vozu, kde seděla, neboť se prý jedná o vůz pro cestující s dětmi. Musela si přejít do vedlejšího vozu, kde stála celou cestu na chodbičce. Žadám omluvu, potrestání průvodčí a vrácení jízdného.

Skutečnost ovšem byla taková, že cestující jela se psem (živá zvířata se v dětském voze přepravovat nesmí), a právě proto ji průvodčí poslala do vedlejšího vozu. Chtěla jí najít místo k sezení, ale cestující prohlásila, že zase není tak neschopná, aby si je nenašla sama.

Doma si asi postěžovala dceři a ta se rozhodla, že to tak rozhodně nenechá.

A teď se průvodčí klepe strachy, jak to nadřízení vyřeší. Neboť dnes se v rámci prozákaznického přístupu věří cestujícímu, i kdyby stokrát lhal, a chyba je vždy na straně zaměstnance. A ženské pár let před důchodem brečí u skříňky na šatně, že už psychicky nevydrží to, co musí každý den v práci snášet.
Bobmaster
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.221.223
Odesláno Čtvrtek, 13. září 2012 - 14:23:03    Odkaz na tento příspěvek  

JH 73: mno, zrovna ty ženské (a muži) před důchodem bývají častěji náchylní k různým excesům typu řvaní na cestující nebo neschopnost vůbec nějak srozumitelně vysvětlit, jakou udělali chybu při nákupu jízdenky nebo jak bude vypadat NAD v části trasy. Na to že nemají prakticky žádné dopravní povinnosti a berou dokonce víc než výpravčí v 9. platové třídě (to nemluvím o % z prodaných jízdenek, výpravčí ve stanici s UNIPOKem nemají za prodej lístků ani korunu, akorát je to rozptyluje od dopravních povinností), by (někteří) mohli trošku přitlačit.

Ale já je docela chápu, práci průvodčího nebo vlakvedoucího bych fakt dělat nechtěl. Pořád někde na nohách (a kolech), spaní po všech čertech (a brlozích nazývaných nocležny), stejnokroje z roku raz-dva, tarif a různé slevy, které jsou každý týden jinak, chyby nadřízených které od cestujících schytávají oni, do toho zdravotní problémy, občas i něco co potrápí doma - to se prostě projeví. Nemělo by, ale i vlakové čety jsou jenom lidi, a ne roboti.
vysloužilec
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.145.208.94
Odesláno Čtvrtek, 13. září 2012 - 21:23:37    Odkaz na tento příspěvek  

jaká 9. Platová třída ty Lojzo? Vlakvedoucí má 7.třídu když už. A jednou nohou v kriminále a druhou v hrobě je stejně jako ostatní drážní profese. Dělal jsi někdy u jízdy? Kuloví, jinak by jsi takhle nemluvil. Háček je v tom že na káčko píše až na vyjímky jen kdejakej lajk nebo méně rozvinutej šotouš a o dráze nema ani potuchy.a s tim řvanim bych taky pomlčel,jedinej kdn dnes na vlaku řve jsou agresivní cestující, jejichž hulvátnost se jen stupňuje.ano mistře jen do mě klidně mě kamenuj,ale napřed si tu profesi vyzkoušej!
Ghost
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 745
Registrován: 1-2011

Odesláno Čtvrtek, 13. září 2012 - 22:03:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já myslím, že u jízdy dají na výplatě asi dohromady i víc než výpravčí ve třídě desáté. Což nic nemění na tom, že bych to nešel dělat ani za třikrát tolik.
Situace okolo prodávajících výpravčích se kontinuálně řeší už asi deset let a zatím se vyřešilo veliké h***o
Holt zatím držíme hubu a krok a to všem nahoře vyhovuje, nikdo na sebe nechce zbytečně upozorňovat, každý je rád že má práci...a tím je situace vyřešena...
21.12.2012 - Konec světa jako tragédie všeobecně sdílená, není zase až takovou osobní katastrofou.
BmbČ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4923
Registrován: 1-2007

Odesláno Čtvrtek, 13. září 2012 - 22:48:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

každý je rád že má práci...a tím je situace vyřešena...

Samozřejmě, že neplatí jen dráze. Většina splácejících nějaký ten bankovní nebo mimobankovní produkt, ale nakonec i nic nesplácející, zajišťující chod rodiny, se v dnešní době sakra rozmyslí, jestli se v zaměstnání ozvat, či nikoliv. Třeba z mého okolí příkladů bezpočet.

ale napřed si tu profesi vyzkoušej!

Jinými slovy: Suďte druhé, až poté co si obujete jejich boty a projdete jejich cestou.

Beru v potaz, že mládí bylo, je a bude plné ideálů. Ovšem s postupujícím věkem...
Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
ZPetr
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.120.195.143
Odesláno Čtvrtek, 13. září 2012 - 22:50:14    Odkaz na tento příspěvek  

Vysloužilec: Přesně tak. Tady je zvykem srovnávat dráhu, resp "železniční konkurenci potřebnou jak sůůl" s konkurencí při prodeji banánů, či vložek. Čím více konkurence, tím méně zbývá na opravy třeba kolektorů trakčních motorů, protože se musí investovat především do PR, reklamy, marketingu, vytváření příznivého dojmu na novináře, politiky, schvalovací orgány, okecání situací třeba s roztrženým kolektorem. Což se mi na rozdíl od pěstitelů banánů, či výrobců vložek u železnice příliš nezamlouvá.
Bobmaster
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.221.223
Odesláno Čtvrtek, 13. září 2012 - 23:09:43    Odkaz na tento příspěvek  

Vysloužilec: naprosto přesně chápu Váš příspěvek, úplně stejně reaguju ne některé zdejší uživatele. Jenom pro Vaši informovanost, letos jsem u dráhy už přes 10 let, začal jsem hezky na lokálce na klíčích jako dozorce výhybek, pak hradla na hlavních tratích (s PZM, o hulvátských řidičích můžu napsat knihu), pak různé stanice během koridorových výluk (takže ruční přetáčení elmot. výhybek, zjišťování konců, střežení výhyben v polích kde ukradli kabely, nebo hlídání přechodů pro cestující - taky láhůdka) a poslední 3 roky jako výpravčí, sice malé a střední stanice, ale skoro vždy s věrným souputníkem UNIPOKem. Dodnes seznání na celkem 26-ti stanovištích. Vlakem najezdím měsičně asi 5000 km (bydlím dost daleko od svého pracoviště), mezi vlakovými četami mám mnoho přátel, mám možnost vidět jejich práci zblízka a porovnat ji třeba s tou svojí. Letos v únoru jsem byl u soudu, když jsem pomáhal jedné vlakvedoucí se slepým pasažérem, rozvalujícím se v 1. třídě, drze to přiznávajícím, co se navíc chtěl prát. A podobných ´´akcí´´ mám za sebou víc. Tak co, stále patřím mezi méně rozvinuté šotouše ?

Za tím co jsem napsal si stojím. Porovnal jsem čistý příjem (včetně všech cesťáků, příplatků za léta služby, stravenek) u sebe a u několika členů vlakových čet. Vždy mi vyšlo, že můj čistý příjem je nižší, než jejich (někdy ne o moc). To je pak hezké povídání o platových třídách, hodinách, přesčasech, bankách, když mám prostě míň. Ale stejně bych tu práci nedělal, v předchozím příspěvku jsem napsal proč. A nezávidím jim, jenom mě to překvapuje...

A k tomu řvaní - zažil jsem průvodčí co seřvala kluka jenom proto že se jí nelíbil, výpravčího co seřval kuřáka u panťáku (lehnul ve stanici, otevřel dveře, kluk si vylezl zapálit na poloperón a už to poslouchal, že tím kouřem rozbil požární čidlo a proto vlak nejede), byl jsem u vzájemných výhružek nějaké nervózní cestující a vlakvedoucího, co sypal paragrafy jako z rukávu, viděl jsem průvodčího co vyhrožoval černému pasažérovi fyzickou likvidací (cituji: zastřelit je ho málo, řekl na celý velkoprostor) nebo průvodčí, co si sedla spolu s partou puberťáků do 1. třídy a vykládala jim, jak ji bolí hlava a celkově ji práce sere. Takže pozor, (bývalý) kolego. Myslím že vím o čem mluvím.
Ú.Di.Š.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.235.32.65
Odesláno Pátek, 14. září 2012 - 00:22:51    Odkaz na tento příspěvek  

...
Zažil jsem výpravčího, který stál u otevřených dveří vlaku, vlakvedoucí vykládal zboží, pak šel od konce přes 5 vozů a milý stál vesele dál, výpravčí, která na nedonesení rozkazu prohlásila o vlakvedoucím něco o ko*otech (něco co dělá "jízda" ze svý dobrý vůle) a tak bych mohl pokračovat.
Takže jakvykmy, takmykvy, Bobmastře
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3333
Registrován: 1-2007
Odesláno Pátek, 14. září 2012 - 07:46:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co se týče zavírání dveří, výpravčí to sice nemá výslovně zakázáno, ale problém by nastal například v případě, že by došlo k pracovnímu úrazu. I to se může stát. Takto mi to bylo řečeno jedním výpravčím.
známý rejpal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.202.65.71
Odesláno Pátek, 14. září 2012 - 16:23:06    Odkaz na tento příspěvek  

mouka: stejná situace by nastala i v případě toho vlakvody, kdyby šel s tím rpzkazem, nemyslíte? Takže to není o tom, co by kdyby, ale o obyčejné lenosti...
Urpín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 873
Registrován: 2-2010

Odesláno Pátek, 14. září 2012 - 16:37:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové nechcete těch žabomyších válek nechat? Jediným kterým to prospívá jsou naši milovaní zaměstnavatelé.
známý rejpal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.202.65.71
Odesláno Pátek, 14. září 2012 - 16:47:33    Odkaz na tento příspěvek  

"každý komu skončilo školení dříve, kdo dodělal v práci úkol dříve než plánoval, je praštěný? Plány se občas změní, ale jak v čase dopředu tak dozadu"

Fajn, já si koupím místenku na určitý vlak a potom pojedu tím předchozím... . A co když na tom mém místě v tomhle vlaku(rozumněj, na tom, na které mám koupenou místenku na svůj původní vlak) bude sedět někdo s místenkou na tenhle vlak? To mě vezme na klín?

"Myslím, že jste si měl před diskusí coby teoretickou přípravu koupit jízdenku ze současného eShopu ČD (kteroukoliv vnitrostání) nebo DB (za Normalpreis), abyste byl v obraze - viděl byste, že ač na této jízdence JE vytištěné spojení, tato jízdenka PLATÍ NA KTERÝKOLIV VLAK.
Takhle se totiž tady zbytečně ztrapňujete."
Řekl bych, že se ztrapńujete vy. Zřejmě jste si s eshopem či Normapreisem zatím jen hrál a nedostal jste se až k zaplacení a vytištění jízdenky BEZ místenky. jinak byste věděl, že tam žádný časový údaj není!!

"Například tak, jako v Německu. Upozorněním na jízdence, že nástupiště se může změnit a výrazným hlášením ve vlaku ve stanici o změně pravidelného nástupiště. "
I vy srandisto, tohle nemyslíte vážně ani vy, viďte..
známý rekpal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.202.65.71
Odesláno Pátek, 14. září 2012 - 16:53:46    Odkaz na tento příspěvek  

Urpín: Už k tomuhle tématu mlčím, čestné pionýrské
Turista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 578
Registrován: 12-2003
Odesláno Pátek, 14. září 2012 - 19:08:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

známý rejpal: diskutujete až do absolutního sebeztrapnění? Pán je profesionální troll? http://en.wikipedia.org/wiki/Troll_%28Internet%29

To mě vezme na klín?

Sednete se na jiné volné místo. Pokud nebude, budete stát. Každopádně na tom však nebudete hůře, než kdybyste neměl místenku žádnou.

jinak byste věděl, že tam žádný časový údaj není!!

U DB je v e-tiketu spojení vytištěné v sekci nazvané "Ihre Reiseverbindung und Reservierung Hinfahrt am XX.XX.20XX". A to i v případě, že je poslední sloupeček "Reservierung" prázdný, tj. rezervaci jste si nekoupil.
Pod tím je v sekci "Hinweise" větička "Bei Normalpreisen auch in anderen Zügen als in der Reiseverbindung angegeben innerhalb der Geltungsdauer gültig".
Viz např. zde: http://85.214.46.140/niklas/DZH7UF.pdf

U ČD je v e-tiketu spojení vytištěné v sekci nazvané "Jízdní řád Timetable / Fahrplan".
Pod tím je větička "Jízdenku lze použít po stejné trase i pro jiné vlakové spojení v tentýž den platnosti."

I vy srandisto, tohle nemyslíte vážně ani vy, viďte.

Tady máte jedno takové hlášení o změně pravidelného nástupiště natočené: http://www.youtube.com/watch?v=X9yHsYHVsWY

(Příspěvek byl editován uživatelem turista.)
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1075
Registrován: 2-2009
Odesláno Sobota, 15. září 2012 - 09:04:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Turista: Patříte mezi typy lidí, kteří se nejspíš neumí řídit obyčejným selským rozumem, dle vašich názorů musí být vše nalajnováno, naplánováno, dodrženo do posledního puntíku. Běda, když někdo něco nedej Bůh negativně omylem ovlivní, tak u vás propuká choroba z neznalosti operativního myšlení.
Děláte ze všech lidí nepřemýšlející stádo dobytka, který bude mít vše určeno. Bez svolení velkého bratra nebude smět vůbec nic, neb velkému bratru se to nebude líbit.
Ono je to vše spíše o tom, že se k sobě neumíme chovat, že se každý snažíme urvat jen to nej, a přestáváme ctít právo druhého. Myslíte si, že mi činí problém pustit někoho, kdo byl chytřejší, šáhl do kešeně, vytáhl 35,-Kč, koupil si místenku, na jeho místo? Ne, protože zde jsem já ten kdo má peška. Měl jsem být chytřejší. O možnosti nákupu místenky vím, tak jako spousta jiných. To jen lidé vašeho stylu se naprděj kam se dá, a maj problém pochopit triviální věc, jako třeba, že když byl ochoten někdo si místo "koupit", tak jsou povinni jej uvolnit pro tuto osobu.
PS: pocházím z opravdu bohatého kraje, zde nám neva si občas místenky koupit - SM okolí Bruntáli.
Turista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 579
Registrován: 12-2003
Odesláno Sobota, 15. září 2012 - 11:39:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vlada749: obávám se, že vás trochu nechápu, nebo si mě s někým pletete.

Můj návrh je zcela jednoduchý, prostě nabídnout místenku zdarma nejen lidem s internetem jako dnes, ale i lidem bez internetu.
A to místenky NEPOVINNÉ, jízdenka by stále samozřejmě platila ve kterémkoliv vlaku a nebylo by povinné sedět na rezervovaném místě (tedy v tomto systém stejný jako dnes).

Prostě velmi liberální a svobodný systém (narozdíl např. od Jančury).

Ale vy jste z toho schopný vyvodit o mé osobě, že "dle mých názorů musí být vše nalajnováno", "bez svolení velkého bratra se nebude smět vůbec nic", "se naprdím kam se dá", nebo dokonce že "nechápu, že jsem povinen místo uvolnit pro osobu s místenkou".

(Příspěvek byl editován uživatelem turista.)
Čuřil
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.202.65.71
Odesláno Sobota, 15. září 2012 - 11:47:11    Odkaz na tento příspěvek  

"A to místenky NEPOVINNÉ, jízdenka by stále samozřejmě platila ve kterémkoliv vlaku a nebylo by povinné sedět na rezervovaném místě (tedy v tomto systém stejný jako dnes)."
A nemyslíte si, že je to tedy v podstaě další blbost a další zbytečnost?
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1077
Registrován: 2-2009
Odesláno Sobota, 15. září 2012 - 11:53:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Turista: Prostě dle mého soudu je to hloupost, říkejte si co chcete. Prosím, kdo opravdu má nějaký plán, ví kdy a kam, má tuto možnost již dnes. Dokonce i takový požadavek kde chce sedět (okno,chodba,střed), i ten jsou schopni splnit. Dokonce i zdarma u některých druhů jízdních dokladů. To snad nepopřete. Také celkem srozumitelný systém.
Vyvození vychází z toho jak se tu prezentujete a navíc se říká, trefená zakejhá.
Jak říkám, kdo chce místo, má jej. Někdo zdarma v ceně, jiný holt třeba zaplatí. Dle vašeho systému by např. v pá nebo ne seděli jen ti, kteří by si zakoupili jízdenky včas(mají plán), kdežto ti, kteří se rozhodují dle momentálních možností by jen místa na stání. Ono tolik vozů navíc dnes už není(bohužel), aby pak se doplňovalo dle počtu cestujících. A není to ani nik v cizině. A ani o třídu lepší není zas tak dobrý, aby toto zvládl.
Turista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 580
Registrován: 12-2003
Odesláno Sobota, 15. září 2012 - 11:53:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A to místenky NEPOVINNÉ, jízdenka by stále samozřejmě platila ve kterémkoliv vlaku a nebylo by povinné sedět na rezervovaném místě (tedy v tomto systém stejný jako dnes).

A nemyslíte si, že je to tedy v podstaě další blbost a další zbytečnost?

Vzhledem k tomu, že v těchto bodech jde o systém přesně stejný jako dnes, považujete i dnes místenky za zbytečnost nebo ne?
Odpovězte prosím.

Já spoléhám (ač si to Vlada749 nemyslí) na selský rozum cestujících. Tedy, když byde vlak poloprázdný (což je většina vlaků, průměrná obsazenost je 25%), nebudou se nazvájem "vyhazovat z místa", když hned o čtyřku vedle je ekvivaletní místo volné (dnes se taky nedělá). Místenky se v praxi uplatní až v případě plného vlaku.
Vlada749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1078
Registrován: 2-2009
Odesláno Sobota, 15. září 2012 - 12:00:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Turista: Vy možná spoléháte na selský rozum, já po zkušenostech nikoli.
Místenky se uplatní ..... . Proč potom to vše? To dnes ten rozumější, chytřejší udělá i dnes.
Turista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 581
Registrován: 12-2003
Odesláno Sobota, 15. září 2012 - 12:03:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dokonce i takový požadavek kde chce sedět (okno,chodba,střed), i ten jsou schopni splnit.

Neodvádějte prosím diskuzi k nepodstatnostem. Toto nikdo měnit nechce. Stále by bylo možno vybrat "okno,chodba,střed".

Jak říkám, kdo chce místo, má jej. Někdo zdarma v ceně, jiný holt třeba zaplatí.

Uváděl jsem konkrétní příklady (odkazoval jsem na eShop a jeho obrázky obsazenosti právě vyjíždějících vlaků), že nezaplatí. 35 Kč je pro šětřivé Čechy moc. Nekupují to.

Dokonce i zdarma u některých druhů jízdních dokladů.

Ano zdarma v eShopu. Hlavním (a v podstatě jediným podtstaným) bodem mého návrhu, je prostě udělat totéž i u přepážky. Prosím, abyste místo uvádění argumentů o jiných věcech (které jsou trochu mimo), vyjádřil k tomuto bodu, vysvětlil, proč se podle vás prostě musí na přepážce za tak jednoduchou službu (v době počítačů) tolik platit. Dokonce tolik, až to téměř nikdo nekupuje.

Dle vašeho systému by např. v pá nebo ne seděli jen ti, kteří by si zakoupili jízdenky včas(mají plán)

Zatímco dnes to v týdení špičce mnohdy vypadá tak, že sedí prostě ten, kdo přišel do vlaku dříve a zabral si místo (někdy dokonce i okolní místa svými věcmi). Je to velký rozdíl?