K-report
 

Archiv diskuse Tramvaje v Praze do 20. 11. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Tramvaje a metro » Tramvaje v Praze » Archiv diskuse Tramvaje v Praze do 20. 11. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Ignác
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 115
Registrován: 10-2011
Odesláno Čtvrtek, 17. listopadu 2011 - 17:39:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Gabuliatko - Když chudinkové radní, úředníci a "odborníci" Prahy 6 za nic nemůžou, tak ať neserou trváním na debilních požadavcích. Ať nechají ty odpovědné, aby dali MHD rozumným způsobem do pořádku. Aspoň do takového pořádku, v jakém byla před stavbou. Ať přestanou protlačovat úplné chujoviny, jako je ukončení v Podbabě.
Nejjednodušší by bylo bývalo bylo jezdit po kolejích, ale to Praha 6 zamázla debilním nekompromisním trváním na zatravnění tratě. Momentálně nejjednodušší je dát polovinu přechodu do původního stavu, ale to opět idiotsky blokuje nejmenovaná městská část, hádejte jaká. (Omlouvám se za ten jazyk, ale občas se něco musí říct tvrdě bez Gutha-Jarkovského.)

Abych byl spravedlivý, tak otevřené a zatravněné svršky obecně tlačí spíš tramvajáci, protože nechtějí na kolejích záchranky, hasiče, papaláše ani autobusy. Prostě tramvajáci proti všem, jako kdyby byla hladká jízda tramvaje jedinou důležitou věcí ve městě. Finanční argument je vedlejší, používá se jen jako klacek proti každému, kdo by chtěl využít tramvajový pás i pro jiný účel, než je jízda tramvaje.

(Příspěvek byl editován uživatelem Ignác.)
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1848
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 17. listopadu 2011 - 18:32:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aha, tak už tomu rozumím. Zrušíme tramvaje aby autíčka měly kde jezdit.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2892
Registrován: 2-2004
Odesláno Čtvrtek, 17. listopadu 2011 - 18:38:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Gabuliatko: Všechna nyní kritizovaná negativa si v procesu přípravy projektu JuPa a Podbaby Praha 6 tvrdě vyžádala, protože byla rozhodně aktivním účastníkem všech řízení. A nyní, byť všude veřejně píše, že mají konat Ropid, DP, MHMP, TSK, tak na všech jednáních, přestože tuto ulici opravdu nespravuje, vystupuje jako ten, kdo má absolutní právo si cokoliv přát a cokoliv požadovat. A protože ve městě zuří různé války, zatím nebyl na MHMP a Březinu vyvinut dostatečný mediální tlak a tlak veřejnosti, aby měli odvahu rozhodnou něco, co bude v rozporu s přáními Prahy 6. Vlastně povolili Ropidu změny na Dědině, čímž Prahu 6 už rozlítili a vyjednávací pozice k JuPa se dostala do roviny prosebného hrabání nožkou.

Ignác: On ten otevřený svršek, spravedlivě řečeno :-), je také podstatně tišší, než něco v podobě betonové desky. Tam pak hluk dělají nejen ty busy, ale taky každá ta tramvaj. Praha 6 směřovala ten projekt s realizací letos do podoby, jak měl vypadat v okamžiku tevření TT Suchdol. A jelikož město nemá nikoho, kdo by projekt posoudil komplexně a odpovídal za něj, dopadlo to, jak to dopadlo.

DP by sice maličko proti busům na kolejích prskal, ale desku by tam udělal. Pokud by na ní ovšem dostal peníze... Ono to není jen o tom, že si DP něco přeje, ale na své rekonstrukce musí hospodařit se sakra málem a postavit beton. desku pro busy je dejme tomu 2x-3x dražší než zatravnění. Otevřené svršky jsou rozumné, ale zároveň i vynucené. Když se před třemi lety DP podíval na stav sítě a na výhled, co bude v prasátku, prostě muselo přijít rozhodnutí dělat dobře, systémově, ale také levně. A tak se JDCT nebude logicky bránit zcela striktnímu požadavku P6 na trávu, když převrací v ruce každý halíř.

Ostatně, P6 kdysi i nahlas říkala, že suchdolské busy budou jezdit na Dlouhou míli k metru, říká, že busy ze Strahova mohou třeba končit na malovance u tramvaje a že na Kulaťáku nebude ani jeden bus... Tak to je pak těžký. A běžně zaznívá naprosté pohrdání všemi, kdo Prahou 6 z nějakého důvodu projíždějí. To mě zlobí nejvíc, totální sebestřednost, ignorování, že jsme součástí jednoho městského organismu a máme si pomáhat. Jistě, odůvodní se to, že oni v Suchdole nám, tak my jim... Jak děti na písku.

Ignác: Metro pochopitelně nakonec zvítězí. Ostatně lidé se chovají tak, jaké mají možnosti a raději než přestup z tramvaje k metru dojdou. Ovšem, jak to dopadne na Evropské bude záležet na mnoha proměnných. Zda bude TT Dědina, kolik pojede tram. linek, zda bude pásmo apod. Takže hádat nebudu. Moje poznámky jen směřovaly k tomu, že bilance oblasti v celkové časové dostupnosti k centru se rozhodně nezlepší tak, aby to bylo adekvátní vynaloženým prostředkům na stavbu metra A.
Ignác
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 116
Registrován: 10-2011
Odesláno Čtvrtek, 17. listopadu 2011 - 18:39:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Gabuliatko - Kdo píše o "obecných" autech?
Ignác
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 117
Registrován: 10-2011
Odesláno Čtvrtek, 17. listopadu 2011 - 18:54:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin Šubrt - Nevím jestli Vám dobře rozumím. Vy byste prodloužení áčka koncipoval výrazně jinak, s jinak umístěnými stanicemi na Evropské?
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1849
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 17. listopadu 2011 - 18:58:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ignác: podívej se jak to vypadá na Evropský, kdo všechno jezdí po kolejích a kolik z nich k tomu má oprávnění? Pokud by to tram. tělese jezdili ostatní, tak je tam ta tramvaj úplně k prdu. Krom toho, jak ošéfuješ sjíždění autobusů u kulaťáku tak, aby neomezovaly tramvaj. Pokud až na kulaťáku tak jak vyřešíš přednost se souběžně jedoucími auty, pokud dřív, tak budou mít přednost auta a někdo ten BUS bude muset pustit. Pokud nepustí, bude stát a za ním ta tramvaj.
MŠ: Ano, první odstavec přesně vystihuje realitu. P6 JuPa nespravujíc si navymýšlí kraviny a nikdo z MHMP není schopen se tomu postavit. A teď suď kde je vina.
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1850
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 17. listopadu 2011 - 18:59:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ignác: MŠ o prodloužení Áčka napsal veřejný blog.
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1851
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 17. listopadu 2011 - 19:02:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak když jsem si vyslechl válku o název železniční zastávky Zličín/Řepy tak mi přijde že P6 je stejná jako ostatní. (jiná Praha zas musí mít přímou tramvaj k Tržnici, jiná zas bojuje za 8 přes Štross ...)
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 779
Registrován: 6-2004

Odesláno Čtvrtek, 17. listopadu 2011 - 19:06:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Gabuliatko: Nejde vůbec o autíčka, ale o preferenci MHD. Kdyby byla deska na partyzánech, tak jsou busy vysmáté a 107 je jedna z nepřesnějších linek v Praze. Ale jak píše MŠ, deska byla neprůstřelná.

Ignác: Abych se Gabuliatka zastal. Co mám zkušenost z Prahy 10, tak i silnice v moji ulici spadá pod TSK a MČ si toho moc nevydupe (aby si byl v obraze je to silnice jenom pro obsluhu ulice, žádná sběrná komunikace...)
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1852
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 17. listopadu 2011 - 19:15:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

9001: jistě, ale na to stačí vykopat stojící auta u Billy a udělat tam bus pruh. Na to netřeba nějakou drahou desku pod tramvaj. (vím P6 je proti, ale lze jí přehlasovat)
Spor MČ versus TSK je (a asi ještě chvilku bude) aktuální u zast. sídl. Zličín
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2893
Registrován: 2-2004
Odesláno Čtvrtek, 17. listopadu 2011 - 19:18:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ignác: Na základě výsledků studií od roku 1985 do roku 2003 by jakékoli řešení bylo výrazně koncepčně jiné.

1. A se zde nemělo prodlužovat před stavbou D. Prostě proto, že zde A vede tam, kde jsou tramvaje a ještě ne plné, jinde autobusy.

2. Nebyl žádný logický důvod vést A na Motol. Maximálně přes Petřiny.

3. Když už, míjíme Vypich jako potenciální přestupní body a vhodný terminál.

3. Rychlodráha mohla stáhnout busy i auta z regionu z Evropské levněji a dříve, bez nutnosti nyní prodlužovat A. Jen měla Praha víc spolupracovat na ivestici státu.

4. Stanice Červený Vrch není v těžišti zástavby, které má sloužit. Má vestibul směrem do obchoďáku, i když mohla mít dva vestibuly...kdyby se nešetřilo s vizí, že se pojede oklikou na letiště, tak aby to bylo levnější.

5. Záchytné možnosti tohoto prodloužení byly téměř nulové. Stavba se projektovala jako první etapa prdloužení na letiště a Dlouhou Míli. jenže absurdita vedení přes Motol a Bílou Horu další prodloužení snad naštěstí zazdila. Jenže teď je to provizorium. U Motola a Petřin a Červeného Vrchu není možnost záchytu žádná. U Veleslavína nebyla ůvodně také, pak se vybudily aktivity na patrový bus terminál a P+R, ale pozor, s výhledem na dostavbu baráku nad tím a postupnou redukcí stání pro P+R i busy na jedno patro. S odkazem na Dlouhou míli, kam ale metro nedojede.... Kdo ví, jak tohle dopadne. On i Veleslavín v koncepci v okamžiku otevření bude stačit jen ta tak.

29.června 2007
http://subrt.blog.idnes.cz/c/5823/Smutne-konce-pohadky-o-doprave- v-Praze-6.html

14.červenec 2009
http://subrt.blog.idnes.cz/c/91780/Metro-na-letiste-ze-ktereho-zu stava-rozum-stat.html

15.červenec 2009
http://subrt.blog.idnes.cz/c/91790/Chteli-metro-ne-rychlodrahu-Bu dou-mit-oboji.html

30.srpen 2010
http://subrt.blog.idnes.cz/c/153086/Proc-acko-stavime-pred-deckem -Podle-abecedy-to-neni.html

Ne že bych něco z uvedeného již mírně nepoopravil, ale obecně celou stavbu vnímám stále stejně. Jako maniakální plýtvání veřejných prosředků do oblasti, kde byla možná jiná řešení, levnější, za pětinu ceny (placenou městem) s podobným efektem. Prostě jako utrácení za ěnco, co opravdu nebylo potřeba, jen P6 si to prostě přála :-)....Je to tu už dlouho, tahle P6 přání. Viz třeba zrušení "nádražíčka" na Hradčanské apod.
Tom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 598
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 17. listopadu 2011 - 19:20:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zkrátka jedině zmedializovaný průser tomu pomůže Brzy až nám dojde s P6 trpělivost... zatím na ČZU zkoušíme petice, maily atd... ale vypadá to, že to nikam nevede. Mávneme kouzelným proutkem a vyřadíme provoz Vítězné nám. Nedělá nám to problém...
http://www.metroweb.cz
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2894
Registrován: 2-2004
Odesláno Čtvrtek, 17. listopadu 2011 - 19:22:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Gabuliatko: Ovšem Praha 6 je silná Praha :-). Generuje primátory a ministry, v pozadí je velká síla...která má dopady na velkou radnici i MHMP. Stejně jako je teď na vzestupu i Praha 10 (Richter). Naopak mediálně hodně slyšitelné Prahy 2 a 4 mají globálně spíše slabou pozici. Aby se v tom člověk mohl orientovat, musí mu to myslet politicky ;-).
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 780
Registrován: 6-2004

Odesláno Čtvrtek, 17. listopadu 2011 - 19:32:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tom: Nebyl bych tak najivní.. Napadá mě minimálně Náchod, který pravidelně blokuje dopravu kvůli kamionům, které míří z/do Polska a zatím se toho moc nevyřešilo. Samozřejmě hodně záleží do jakého času se trefíš a že nebude proti tomu zase nějaký průser na severu Čech a nebo politik přesouvající majetek na firmu
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4044
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 17. listopadu 2011 - 19:42:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Gabuliatko: samá voda
Nezlobte se na mne, ale co má Praha 6 společného s tím, že 107 nepobírá. - má až moc, prostudujte web P6 (kde je zúžení prezentováno jako vyprojektovaná supervýhoda) a nemyslete sï, že je to pomsta neposlušnému Suchdolu.-)

P6 JuPa nespravujíc si navymýšlí kraviny a nikdo z MHMP není schopen se tomu postavit - no to je hodně mimo. Samozřejmě do toho P6 kecá, a nějaký úředníček MHMP může akorát držet hubu a krok. Nicméně ano, občas by mohl upozornit.

stačí vykopat stojící auta u Billy a udělat tam bus pruh - no tak i ta radnice chce příští volby přežít. Takže zpátky na zem.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.220.193.115
Odesláno Čtvrtek, 17. listopadu 2011 - 20:13:55    Odkaz na tento příspěvek  

MŠ: však taky Praha 6 neni jen tak leckerá čtvrť, ale líheň gigantů formátu Béma a Chalupy (a bydliště mnoha jiných, ještě větších) ;-)
Jinak jak "pěškobus k metru" nefunguje se lze snadno přesvědčit každej vyučovací den mezi náměstim sira Churchilla a zastávkou "Hlavní nádraží, rozcestí" (eventuelně Florenc v případě busu z Italský) .. přece mladej nadějnej ekonom nepude pěšky. A to to neni zdaleka kilák a na tu tramvaj si musej ještě zajít nějakou stovku metrů v protisměru.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.220.193.115
Odesláno Čtvrtek, 17. listopadu 2011 - 20:19:56    Odkaz na tento příspěvek  

Jinak Suchdol je pochopitelně zvláště pro sever Prahy ale i pro celej magoš trochu osina v zadku, kvůli dlouhodobýmu odmítání půl století projektovaný a územnim plánem dávno fixovaný severní části velkýho městskýho okruhu. Tak bych se nedivil, kdyby mu to i timhle způsobem dali třeba trošku sežrat ..
3xhonzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1048
Registrován: 4-2010
Odesláno Čtvrtek, 17. listopadu 2011 - 20:40:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hm a víte, že projektovaná byla třeba i silnice zářezem přes Petřín a nebo mladší návrh dálniční silnice přes Stromovku, která se nerealizovala a starší návrh přes Suchdol se má realizovat? A jámyslel, že se Praha od 20. let změnila, ale asi ne. Obchvat Prahy by měl město obcházet a neprocházet Suchdolem.
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 781
Registrován: 6-2004

Odesláno Čtvrtek, 17. listopadu 2011 - 20:46:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Napadá mě Lanový most z 90.let, který je na kraji sídliště Skalka, městský okruh je dokonce stavěný pod podstatně větší zástavbou než je celý Suchdol dohromady. Ještě hezčím příkladem je chování pár lidí v Běchovicích, kvůli kterým trpí Spořilov, Říčany a spousta dalších obcí...
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.220.193.115
Odesláno Čtvrtek, 17. listopadu 2011 - 21:01:56    Odkaz na tento příspěvek  

A taky průkop Letnou v ose Pařížský a Čechova Mostu a čtyřproudovka Kampou rozdělená 2x2 aby se vešla pod oblouky Karlova mostu. Jo, to fšechno tu už bylo, ale mam zato že v trase Suchdol-Chabry to obchází město dostatečně. Trasa více vzdálená o to méně odvede dopravu z okraje městskýho území, kudy to bude mít blíž. A hledání a stabilizace jakýkoli jiný trasy znamená navíc minimálně patnáct let ježdění tranzitu přes či pod Letnou, ale jestli to tak opravdu chcete, nejede přes to vlak.
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1371
Registrován: 9-2004

Odesláno Čtvrtek, 17. listopadu 2011 - 21:47:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prag: Mě ale mrzí, že politici pořád argumentují pouze možným zdržením stavby - i u Běchovic(sic!) a ne dopravní nevýhodností, přitom proti tomu argumentu by nebylo obrany. Naopak je přece nesmysl stavět kvůli párletému urachlení blbou variantu. A tím dávají munici odpůrcům.

Jinak k tomu, jaká je docházková vzdálenost na metro - já chodím prakticky denně 1km, ale NA TRAMVAJ. a to mám přibližovací bus 100m od baráku. Hádejte proč (Káem to ví).
d-3, d-17, d-21
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.220.193.115
Odesláno Čtvrtek, 17. listopadu 2011 - 21:57:26    Odkaz na tento příspěvek  

No mně spíš přijde, že "méně blbá" varianta se moc vymyslet nedá, nebo by se proti ní vzbouřila zas jiná vesnice. Když se něco dává do kupy a optimalizuje desítky let, tak se většina těch opravdu blbých možností vyloučí sama, jako s tim petřínem či kampou. Naopak ta ad hoc úprava okruhu na jihu kvůli řvaní Průhonickejch a Šeberovskejch se jeví z hlediska dopravního jako dost blbá přinejmenšim na příštích padesát let, což je dostatečnej důvod tou severní a východní trasou zbytečně nehejbat. To nic, spíš je to na český dálnice, kde už se to promlelo stokrát, tady je to moc off topic.
Straßenbahnfahrer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 188
Registrován: 3-2009

Odesláno Čtvrtek, 17. listopadu 2011 - 22:18:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pražská doprava si na diletantismus už tak zvykla, že nebýt ho, celá by se zhroutila.
Videa z let 1998-2003: www.youtube.com/strassenbahnfahrer1
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 782
Registrován: 6-2004

Odesláno Čtvrtek, 17. listopadu 2011 - 22:45:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S tou docházkovou vzdáleností. Jenom v mém okolí mě napadá několik míst kde se na autobus nebo tram chodí cca 700m což není zrovna málo a není jiná alternativa..

Průhonická ulice. Nejblžší zastávka Korytná/Želivecká
U Trati Nejbližší tram na Nádraží Strašnice a ještě se musí přes super dřevěné schody přes 221

A to je jenom pár příkladů, myslím ,že by se našlo i více takovýchto případů
3xhonzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1049
Registrován: 4-2010
Odesláno Čtvrtek, 17. listopadu 2011 - 22:46:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No jenže ta Jižní spojka není obchvat, ale vnitřní městský okruh a je analogický s tunelem Blanka.
Hm Suchdol má smůlu a proč na jihovýhodě ta dálnice vede tolik kilometrů za Prahou? Proč tam to nemohli postavit přes Petrovice?
3xhonzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1050
Registrován: 4-2010
Odesláno Čtvrtek, 17. listopadu 2011 - 22:48:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak ke slabosti ODS Prahy 4 musím dodat, že není divu, protože i KSČ Prahy 4 byla nejslabší a nejméně schopná z celé Prahy. (Viz nedostavba Pankrácké pláně, dlouhodobá výluka TT na Ryšánku a jiná dlouhodobě dočasná neřešení)
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 783
Registrován: 6-2004

Odesláno Čtvrtek, 17. listopadu 2011 - 23:22:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

3xhonzik: Chápu, že R1 je dálnice a Jiždní spojka jenom rychlostní silnice, ale pokud vedle toho bydlím, tak to vyjde celkem nastejno... Hluk, splodiny a vše co generuje vyjde nastejno.

Možná, že to je kvůli tomu, že Jesenice/Čestlice/Modletice jsou zdrojem kamionové dopravy? Tím se ušetří i D1. Hlavně když se podíváš na mapu tak ono s tím nejde moc hýbat. Nahoře jsou pak Roztoky a dole to ztrácí smysl, protoe by se ti okruh vyloupl v Bohnicích.

Omlouvám se za OT, ale nedalo mi to.
Kerim
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 60
Registrován: 9-2006

Odesláno Čtvrtek, 17. listopadu 2011 - 23:23:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.youtube.com/watch?v=D2NM-0QCEE0
Jardacerny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 198
Registrován: 5-2011

Odesláno Pátek, 18. listopadu 2011 - 00:35:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sólo devítka během letošní "ochromující" stávky dorazila do i zastávky Lipanská (Praha 3).

V zájmu provozu, postupujte dále do vozu !
huh
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.24.66.2
Odesláno Pátek, 18. listopadu 2011 - 00:52:43    Odkaz na tento příspěvek  

prag: nevím, co myslíte tím rozcestím, ale z ekonomky choděj na hlavák davy
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 822
Registrován: 5-2009
Odesláno Pátek, 18. listopadu 2011 - 01:41:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

huh: A jeste vetsi davy jedou tou tramvaji. Pac si po ceste nakoupi ci se naji. A bez stresu se v klidu svezou, nez se nervovat na Bulharu a bat se agresivnich bezohlednych ridicu.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11613
Registrován: 8-2005

Odesláno Pátek, 18. listopadu 2011 - 09:19:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je super, tady se připouští, že P6 má mezi politiky jakési výjimečné postavení - todle napište mekbajnovi, který neustále zpochybňuje moje teze o Ořechovce. To jsem rád, že stese toho tady dobrali nezávisle na mě.
Jinak samo, že Suchdol je trestán za svůj odporný postoj k automobilové dopravě.
V rámci snahy po šetření s příspěvky se nereaguje na zvuky pocházející od zdrojů: Ťuntík, Hroch, McB, 262, Bdlm, 3xHonzík, Žel.provoz, Sergej11, Jtb, Corllin, Domin, neli13, Pm1, Křivi,Rybák, Vetinari ve všech podobách (další jména budou postupně aktualizována a přidávána). Ze stejného důvodu tímto děkuji všem, kteří mi vyjádří souhlas, pochvalu nebo odpoví na dotaz.
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 899
Registrován: 11-2008
Odesláno Pátek, 18. listopadu 2011 - 10:31:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad 9001: Ta ulice Průhonická, je vlastně skoro jako vesnice. Nebo aspoň byla, když jsem jako voják základní služby v 80-tých letech sloužil na St.2 na "čekačkách" Vršovického ranžíru. Z hora z náspu jsem na ty baráčky koukal. Vlastně uprostřed Prahy a bydlí jako na vesnici. Za barákem pole, kde JZD oralo a sklízelo obilí.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Pátek, 18. listopadu 2011 - 10:59:26    Odkaz na tento příspěvek  

No z Jiráskovej čtvrti (Psohlavců) bylo vždycky na výběr, buď černym lesem a kolem pivováru a šraněk cca 1000 m na tramvaj (nebo na vlak, to bylo o chlup blíž), pak na druhou stranou rozbahněnou cestičkou ve stráni a kolem hřbitova na bus směr Smíchov cca stejně daleko, nebo cca 500 m na sto šestku v Údolní po 15 min mimo špičku .. ale zas tam byl klid, to je něco za něco.

Co se týče tý jižní boule na okruhu, už jsem psal že si to vyřval hlavně Újezd u Průhonic s tehdejšim starostou Kloudem, a viditelně se to neosvědčilo, takže snad nebude politická vůle si to zvopakovat na druhý straně. Pro sjezd z D1 je to jedno, ale pro spojení D5-D11 už to funguje jenom befelem pro kamiony (čili osobní tranzit zvostává bezpečně na jižní spojce navždy). Mmch i po odvedení tranzitu jsou na JS nejmíň dvojnásobný intenzity, než na tom okruhu. Zbytek kdyztak na "ceskedalnice.cz".
McBain
Administrátor

Číslo příspěvku: 19925
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 18. listopadu 2011 - 23:14:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

že P6 má mezi politiky jakési výjimečné postavení - todle napište mekbajnovi, který neustále zpochybňuje moje teze o Ořechovce.

KáeMe, dodržuj svůj vlastní podpisový závazek.


Výpravní budova 16/H

Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Jardacerny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 199
Registrován: 5-2011

Odesláno Pátek, 18. listopadu 2011 - 23:48:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

veteráni v mlzepodivná konečná

V zájmu provozu, postupujte dále do vozu !
Mop
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 684
Registrován: 2-2005

Odesláno Sobota, 19. listopadu 2011 - 08:08:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podivna konecna to z dnesniho pohledu je, ale ono to tak ve skutecnosti i vypadalo.. http://www.prazsketramvaje.cz/view.php?cisloclanku=2006100301
Fotožurnál, toť mé dítko
7321
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.183.216.131
Odesláno Sobota, 19. listopadu 2011 - 09:10:48    Odkaz na tento příspěvek  

Demon: do prahy dorazil vůz 9237 v pondělí má dorazit 9238 a odjela 9211, jinak co nového v dílnách, odvezli i něco zase do charkova, bude těch vozů vážně jen 10? dík
Jardacerny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 200
Registrován: 5-2011

Odesláno Sobota, 19. listopadu 2011 - 09:40:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

6921... Dnes na lince 26
V zájmu provozu, postupujte dále do vozu !
Masinka
Administrátor

Číslo příspěvku: 6742
Registrován: 6-2002

Odesláno Sobota, 19. listopadu 2011 - 09:49:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jardacerny:
Dík za informaci, netušíš jaké to je pořadí? Nebo alespoň kdy a kde byla viděna?
Jardacerny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 201
Registrován: 5-2011

Odesláno Sobota, 19. listopadu 2011 - 10:28:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Masinka; ted míří směr Šárka, někde bude u Hlaváku
V zájmu provozu, postupujte dále do vozu !
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3121
Registrován: 9-2002

Odesláno Sobota, 19. listopadu 2011 - 11:21:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad podivna konecna - kulatak v Dejvicich se kdysi davno objizdel taky dokola, ale to jeste pred 2. svetavou valkou.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Jardacerny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 202
Registrován: 5-2011

Odesláno Sobota, 19. listopadu 2011 - 12:50:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Smyčka sama o sobě nebyla divná,ale její chybné zakreslení na mapě byl paradox- nedalo by se z ní vyjet bez couvání.
V zájmu provozu, postupujte dále do vozu !
Masinka
Administrátor

Číslo příspěvku: 6743
Registrován: 6-2002

Odesláno Sobota, 19. listopadu 2011 - 13:08:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ted míří směr Šárka, někde bude u Hlaváku
Určitě? A byla to vůbec 26?
Jardacerny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 203
Registrován: 5-2011

Odesláno Sobota, 19. listopadu 2011 - 13:52:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sleduju provoz z krámu, jak ji uvidím, dám další info.Ráno jezdila na 26...
V zájmu provozu, postupujte dále do vozu !
Ignác
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 120
Registrován: 10-2011
Odesláno Sobota, 19. listopadu 2011 - 16:22:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin Šubrt (Čt 19:18) - S Vašimi body 1 až 5 víceméně souhlasím. Z toho se Evropské týká chybějící druhý vestibul stanice Červený Vrch. Mám tomu rozumět tak, že tento chybějící vestibul je alfou omegou, která rozhoduje o použitelnosti metra na Evropské? Kdyby tento vestibul byl, tak byste řekl, že je Evropská optimálně obsloužena metrem?
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4050
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 19. listopadu 2011 - 18:22:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jardacerny - co tu valstně řešíte? V mapách je spousta nesmyslů. Co tam nespadně automaticky (ortofota), lidský činitel zkreslí.
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 63393
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 19. listopadu 2011 - 19:21:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A KT8D5 na lince 11 občas jezdí pravidelně, nebo to byla ve čtvrtek jen náhoda?
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Zxs91
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 118
Registrován: 3-2007

Odesláno Sobota, 19. listopadu 2011 - 19:36:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin_zlivský:
Jste si tou KT jistý? Nebylo to na Spořilovské trati?
S T3 na věčné časy a nikdy jinak...
Už jen dvě...
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3924
Registrován: 2-2006

Odesláno Sobota, 19. listopadu 2011 - 21:20:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ve čtvrtek měla být na 11 jen sóla a předpokládam že opravdu byla, ale na Spořilov jezdí dočasně i 24, tak asi odtud vítr fouká...
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Kalanis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1787
Registrován: 12-2006

Odesláno Sobota, 19. listopadu 2011 - 23:58:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tom: Osobně blokující suchdoláky naprosto nesnáším. A zemědělka je bohužel poslední důvod, proč ho (důkladně) neodříznout od města. U nápoje rád doplním.
Rzec: Ty se k Suchdolu radši nevyjadřuj, ty jsi předvedl NIMBY na Jeremenkově.
Doprava nebo něčí kapsy? Je to jedno - tunely jako tunely... K-Report do mobilu
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 63395
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 20. listopadu 2011 - 00:04:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo, to je možný, že to byla jiná linka. Potkal jsem to mezi Synkáčem a Teplárnou.
I když i klasickou dvojičku T3 jsem tam snad potkal.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


3xhonzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1059
Registrován: 4-2010
Odesláno Neděle, 20. listopadu 2011 - 00:31:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mně zase vidí pitomci, co mermomocí prosazují starou variantu přes Suchdol, která vznikla v době, kdy měla Praha poloviční zastavěnost. Ty pak nejraději "odřízl" od života.
Nejsou to Suchdolští, kteří zdržují stavbu severozápadní části obchvatu, ale jsou to zabedněnci, kteří ji mermomocí prosazují přes mrtvoly, přestože už dávno existují alternativy, které mohly být již dnes realizovány. Kolik zbytečného času jsme ztratili nesmyslným bojem varienty přes Suchdol.
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 791
Registrován: 6-2004

Odesláno Neděle, 20. listopadu 2011 - 00:57:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

3xh: Něco jako lidi z Běchovic? Kvůli pár blbcům trpí desetitisíce lidí...

K prosazovaní variant. Dovolím si odkaz na aktuálně.cz Severní část okruhu

V té severnější varitantě počítám s řevem obyvatel Velkých přílep, severní části Roztok a Líbeznice. Takže ono si nevybereme.
Jediný efekt(Plzen, Slaný, Kladno) je, že kdokoli potřebuje ze západu a severozápadu na východ a nebo sever musí hezky přes Barrandák a jižní spojku a Štěrboholskou radiálu a nebo elegatně Evropskou, přes Hradčasnkou, Letnou a na D8.
3xhonzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1060
Registrován: 4-2010
Odesláno Neděle, 20. listopadu 2011 - 02:20:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hloupí jsou ti, co prosazují zastaralou jižní variantu přes mrtvoly. Již dlouhá léta je nzámá možnost severní varianty. Za tu dobu úsilí násilím prosadit jižní variantu, mohla být vyprojektována, postavená, zkolaudována a v provozu.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11624
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 20. listopadu 2011 - 07:06:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

... a neodvedla by ani jedno auto z Prahy... Děkujeme, 3xH, nechceme.
MZ: Půvabné. Jasně že to jsou 24. I ty 2xT3. A já mám vědět všechno o frekvenci ve zlivi, jo?
MvB: No dyť jo, nekomunikuju přímo

(Příspěvek byl editován uživatelem Káem.)
V rámci snahy po šetření s příspěvky se nereaguje na zvuky pocházející od zdrojů: Ťuntík, Hroch, McB, 262, Bdlm, 3xHonzík, Žel.provoz, Sergej11, Jtb, Corllin, Domin, neli13, Pm1, Křivi,Rybák, Vetinari ve všech podobách (další jména budou postupně aktualizována a přidávána). Ze stejného důvodu tímto děkuji všem, kteří mi vyjádří souhlas, pochvalu nebo odpoví na dotaz.
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1859
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 20. listopadu 2011 - 09:17:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: tato relevantní námitka je nad 3xH chápání. Hlavně že tohodle supertrolla más pod čarou, že?
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11631
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 20. listopadu 2011 - 10:09:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Gab: Je jich tam tolik pod čarou... Stejně už dneska nedodržim limit
V rámci snahy po šetření s příspěvky se nereaguje na zvuky pocházející od zdrojů: Ťuntík, Hroch, McB, 262, Bdlm, 3xHonzík, Žel.provoz, Sergej11, Jtb, Corllin, Domin, neli13, Pm1, Křivi,Rybák, Vetinari ve všech podobách (další jména budou postupně aktualizována a přidávána). Ze stejného důvodu tímto děkuji všem, kteří mi vyjádří souhlas, pochvalu nebo odpoví na dotaz.
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.0.203.121
Odesláno Neděle, 20. listopadu 2011 - 10:32:10    Odkaz na tento příspěvek  

Ss varianta okruhu nemá naději na realizaci díky atomovým reaktorům v Řeži. Dobře výzkumníci před mnoha lety rozhodli, kde je postavit.
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1373
Registrován: 9-2004

Odesláno Neděle, 20. listopadu 2011 - 15:12:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kalanis: To by mě fakt zajímalo, v čem, když tramvaje tam (tu) podporuju. Jediné, co nepodporuju je most v Podolí pro auta. A v tom se shoduju s názorem ÚRM.
d-3, d-17, d-21