K-report
 

Archiv diskuse Tramvaje v Praze do 02. 05. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Tramvaje a metro » Tramvaje v Praze » Archiv diskuse Tramvaje v Praze do 02. 05. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
jirka z ...
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.240.96.2
Odesláno Středa, 27. dubna 2011 - 21:26:55    Odkaz na tento příspěvek  

9001: na zminene vrsovicke by se dal cyklopruh vest vladivotockou ci bajkalskou, tedy o blok vedle... prave to vedeni cyklopruhu po hlavnich silnicich je uplna trotlovina, ze ktere pak vznikaji situace, kdy utlocitnejsi cykliste prchaji na chodniky....

jiank je samozrejme dobrej trend, ze to policie neresi. policie ma resit zlociny, a ne buzerovat lidi. proste, pokavad pocet mestskych cyklistu i pres veskere prekazky roste, je jedinou moznosti tuto sutuaci resit, a ne tupe pokutovat, protoze "je na to predpis". a ze to jde, na to se staci vydat nekam do civilizovane evropy.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4838
Registrován: 10-2004
Odesláno Středa, 27. dubna 2011 - 21:40:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jiří_t: Svatá pravda. "Já mám mimino a vy se po*****." Nejvíc mě fascinuje, když se do busu snaží dostat 3. kočár a přitom další spoj jede za pár minut. Zacpe celý dveře tak, že už se nedá projít.
Leonardo da Vinci: „Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.“
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 725
Registrován: 5-2009
Odesláno Čtvrtek, 28. dubna 2011 - 00:40:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jirka z... : Doufam, ze se uvidime zitra v 6 vecer na Jiraku :-)

9001, Demon: Nema cenu s vama diskutovat, vy si budete mlit svoje, protoze nepripustite alternativu. Po semestru ve spolkove zemi Thüringen, kde je preprava kol ve vsech reg.vlacich zdarma a v MHD velkych mest - Erfurt, Weimaru i Jene lze kola prepravovat, vidim, ze kdyz se chce, tak to funguje. Nejaka narizeni o prednosti kocarku atd.tam neplati, ono to tak nejak funguje, lidi jsou vuci sobe ohleduplni, to jsem chtel naroubovat na prazske podminky, protoze uznavam, ze osoba s ditetem je mene mobilni nez ja s kolem a domnivam se, ze preprava by se mela povolit, KDYZ TO NIKOHO NEOMEZUJE!!!

Nastesti, 9001, nerozhodujete a rozhodovat nebudete, jake ja volim dopravni prostredky ke svym presunum. Vezte, ze jsou to takove, ktere Vas nos neucpou exhalacemi.

Pripominku o alkoholu nebudu komentovat. Ale uz jsem pochopil, ze kdyby se to povolilo, tak byste byl prvni, co by si dozadu prazdne T3 stoupl a branil mi v bezpecnem opreni kola. At zije bezohlednost cestujicich v MHD.
3xhonzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 576
Registrován: 4-2010
Odesláno Čtvrtek, 28. dubna 2011 - 00:53:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nejhorší je ten kousek cyklostezky na Albertově, který je obousměrný, takže cyklisti jedou proti autům. A nepochopitelně to není ani fyzicky odděleno kromě dvojpruhu bílého a ty mini patníčky, nebo co to je, jsou už pěkně IAD ulámané. Takže fakt bezpečná jízda.
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3712
Registrován: 2-2006

Odesláno Čtvrtek, 28. dubna 2011 - 06:25:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klavirista: Už jsem nechtěl reagovat, ale jelikož si mě berete do huby, tak musim.
Píšete správně "KDYZ TO NIKOHO NEOMEZUJE", takže vezměte laskavě na vědomí, že současná úprava je nastavena vcelku správně a v ostatních obdobích by to vždy "NĚKOHO" omezovalo.
Porovnávání kočárku a kola bude vždy dost mimo mísu, protože zatímco to první je o nutnosti, tak to druhé jen o lenosti.
Jinak svůj pohled na věc jsem prezentoval jasně a nehodlám na něm cokoliv měnit a pokud někdo nepředloží smysluplný argument, což se doteď nestalo, budu si s vaším dovolením i nadále "mlít svou".
Děkuji.
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 509
Registrován: 6-2004

Odesláno Čtvrtek, 28. dubna 2011 - 07:15:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klavírista: To je škoda, že připomínku o alkoholu nebute komentovat. A já si blbec myslel, že silniční zákon platí pro všechny a tedy i pro cyklisty.

Kdy se konečně proberte ze svého snu. Upřímně nevím jaká je obsazenost v německých provozech, které jste uvedl. Zná to sice špatně, ale bohužel u nás to funguje tak, že dáš prst, vezmou celou ruku. Obávám se, že tohle by prostě nefungovalo. Dá se říct, že souhlasím s tím, že by se dali přepravocat v době, kdy to někoho neomezuje, ale jak to definovat, aby to bylo vymahatelné? To je skoro práce pro právníky.

Veřte, že mi je naprosto jedno čím jezdíte. Klidně jezděte na koloběžce,když mě nebudete ohrožovat v MHD a nebo na silnici. Já jsem poměrně tolerantní člověk. Takže to byl trochu trapný úlet s tím stáním v T3 z vaší strany.

Jirka- Viděl jste vůbec někdy ulici Vladivosteckou? nebo sedíte jenom u mapy. Už upřímně vidím jak cyklista pak bude pokračovat ulici Na Hroudě na kostkách.
Když jsou útlocitnější, tak mají nechat kolo doma a jet si MHD a nebo autem. Ano ústupky ano, ale ještě se mi nestalo, že bych na Vršovické viděl zaparkované auto na pruhu. Neříkám, že všude se nestojí, ale to už je práce pro MP, stejné jako nahánění "útlocitných" cyklistů ohrožujících lidi na chodníku.
Vlakoň
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 379
Registrován: 11-2006
Odesláno Čtvrtek, 28. dubna 2011 - 07:31:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

že bych na Vršovické viděl zaparkované auto na pruhu.

Asi žiju v jiném časoprostoru, ale u zastávky Slavia nebo mezi. Obloukovou a Nádr. Vršovice zcela běžná každodenní záležitost.
Další nešvar jsou motorkáři. U Slavie už mě málem na přechodu sejmul idiot na skůtru co předjížděl stojící kolonu cyklopruhem a za stojící dodávkou jsem ho bohužel neviděl.

(Příspěvek byl editován uživatelem vlakoň.)
”Je lepší držet hubu a nechat ostatní, ať si myslí že človek je idiot, než otevřít hubu a odstanit všechny pochybnosti.”
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Čtvrtek, 28. dubna 2011 - 07:58:18    Odkaz na tento příspěvek  

Demon3: zatímco to první je o nutnosti, tak to druhé jen o lenosti .. kočárky nemaj kola? -- to píšu jako zodpovědnej otec dvou již dospělých dětí, kdybyste mě ráčil chtít lynčovat.

Jinak průměrnej cyklista snadno na městský rovince dosáhne 25 km/h, což je polovina povolené max. rychlosti aut, ale pětinásobek max. rychlosti chodců. Z toho si můžete něco odvodit ve vztahu vozovka-chodník. Pochopitelně rodiče s děcky na dvanáctipalci pojedou podstatně pomalejc a slušela by jim spíš ta stezka na chodníku nebo klikatice v parku. One size does'nt fit all
Piktogram
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.168.187.250
Odesláno Čtvrtek, 28. dubna 2011 - 08:45:34    Odkaz na tento příspěvek  

Vím, že je to silně mimo thema, omlouvám se proto za to, ale tady je daleko víc lidí, kteří to mohou vědět než v busovláknu.

Kdy se chystá spustit do funkce nová zastávka Třebenická pro busy (ta co umožní zastavovat tam i linkám 177 a 183)? Už je nejmíň 14 dní hotová, v Osmičce se tím radnice chlubí a čeká se ku..a zase na co?
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1077
Registrován: 9-2008
Odesláno Čtvrtek, 28. dubna 2011 - 09:00:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Piktogram: Vím o zastávce, kerá je hotová už několik let a nic...
Ale fakt nechápu, na co se teď čeká. To je totéž jako 193, kde už je pěkných pár týdnů všechno hotovo, jen ten autobus prostě nejede a nejede.
HOC SCIO PRO CERTO: QVOTIES CVM STERCORE CERTO, VINCO, SEV VINCOR, SEMPER EGO MACVLOR.

Tím jsem si jist: kdykoli spor mám se špinavci, ať vítězím či poražen jsem, vždy pošpiním se sám.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4839
Registrován: 10-2004
Odesláno Čtvrtek, 28. dubna 2011 - 09:59:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejsou prachy. Roční provoz prodloužené 193 spolkne dalších 1,5 milionu navíc. Šetří se na populistické jízdné zadarmo pro žáky a důchodce. :-)
Leonardo da Vinci: „Nikdy nevysvětlujte. Přátelé to nepotřebují a nepřátelé vám stejně neuvěří.“
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10205
Registrován: 8-2005

Odesláno Čtvrtek, 28. dubna 2011 - 10:04:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Piktogram, Mašotouš: Chybí 4.razítko vpravo dole.
Různí: Cyklista patří na silnici nebo do cyklopruhu. Ten pak může být i na chodníku, protože v této části přestává chodník být výlučně chodníkem. To si myslím že je vcelku přijatelný kompromis. Pokud se dodržují předpisy, nemůže nikdo na nikoho zpoza čehokoliv "vybafnout". za to cyklopruhy nemůžou.
Rzeczp.: S těma parkovištěma kol bych to nepřeháněl. U nás se krade jeko nikde jinde. To by vedlo k tomu, že by na takováto cykloparkoviště jezdili lidi s vraky, naprosto neodpovídajícími předpisum, jak vidíme hromadně v rovinatých částech VČ kraje na nádražích.
Jsem oběť, ne viník.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2628
Registrován: 2-2004
Odesláno Čtvrtek, 28. dubna 2011 - 10:50:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klavirista: No já bych byl také pro přepravu kol vždy a všude za předpokladu, že cyklisté budou dodržovat pravidla. Jenže to je právě ten problém. Nedávno jsem byl svědkem situace v metru na Vyšehradě. Na první přední plošinu se cpal cyklista. Bylo na ní 20 lidí, byl víkend, mětro na stupni 4-5. Lidi ho pustili, s remcáním se secvakli ještě více. Vylezl strojvůdce a oznámil mu, že v přepravním řádu je, že v metru se kolo přepravuje vždy na zadní plošině každého z vozů (to považuji za nesmysl, když v čelním voze je logičtější místo tam, kde kolo opřu o stěnu, ale pravidla jsou pravidla). A cyklista byl vyzván k vystoupení. Zároveň mu byl sděleno, že plošina je přeplněna a ani vzadu mu přeprava nebude povolena. Cyklista začal křičet, že se přece vešel a postavil se do dveří a jal se volat hlídku policie, která byla na druhém konci nástupiště. Ta přišla, vymenila si s řidičem pár vět a cyklistu násilím vyvedla z vlaku. Co bylo dál, nevím, ale ve vagónu se rozběhla debata z poloviny, že cyklisté jsou volové a z poloviny, že DP je vůl, když bazíruje na detailech. Prostě nejsme v Německu, podobné situace by nastávaly denně - kdo posoudí, co už je plná plošina apod.? Proto zcela chápu Demona, ty situace by byly tak časté, že by výrazně ovlivňovaly provoz, děsně komplikovaly život řidičům, kteří by to popravdě řešit vůbec neměli, mají jiné starosti... Prostě povaha Pražanů je jaksi jiná a každá záminka ke konfliktům je "vítána". Proto rozumím, proč to jde s povolováním cyklistů v MHD pomalu.
S 296 až do Brna a nikdy jinak :-)
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10207
Registrován: 8-2005

Odesláno Čtvrtek, 28. dubna 2011 - 10:56:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ: Ale právu bylo učiněno za dost a správným postupem. Právě po tomto příkladu bych se nebál o dodržování předpisů.
Ta zadní plošina vznikla z toho, že to původně byla "poslední" plošina - tedy ta , která stěnu má taky. (přední plošina byla pro kočárky, to se pak taky změnilo, nyní jsou to všechny mimo právě té poslední). Paxe to rošířilo na všechny "zadní" plošiny, jenže ty ve vložených vozech vypadají jinak
Jsem oběť, ne viník.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3791
Registrován: 5-2004
Odesláno Čtvrtek, 28. dubna 2011 - 11:36:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ - no když se cpe na první plošinu je trubka. Jak znám C tak prostředek vlaku bejvá o polovic prázdnější.

Jinak tohle je stejnej problém jako u třeba ešusů - neudělat ve vložákách prostor pro větší zavazadla, kočárky a kola. Aspoň u řidičáku na to někdo "už" po vyrobení asi 60 ks přišel...

Je zajímavý že za loňsko jsem najezdil kolem 4000 km na kole, spoustu toho vlakem a po Praze kritický místa po chodníkách. Zatím nebyl konflikt s nikým a to ani s "vždyhádavejma důchodcema" ba ani s případnou hlídkou MP nebo Pachů. Prostě je to o tom kdy se po tom chodníku jet dá a jak se po něm jede, že.

Mch když za sebou táhnu vozejk s dvojčatama tak to bych si ani v nejbujnější fantazii neuměl představit že bych využil cestou na cyklostezku nebo nádraží nějakou rušnější ulici nebo dokonce cyklopruh typu Vršovice-Nusle. To se dá tak někde mezi vilkama.
jirka z ...
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.86.73.147
Odesláno Čtvrtek, 28. dubna 2011 - 13:35:42    Odkaz na tento příspěvek  

klavirista: bohuzel jsem nachcipanej jak blazen, cili ted mi kolo drime mez kolem me zeny a kocarkem (to abych byl z uplneho cykloekoteroristu a navic jeste rodice malyho ditete)

9001: pochopitelne, ze jsem vladivostockou mnohokrat jel. odpruzenemu kolu ty kostky zas tak hrozne nevadi, ale taky se dam da pokracovat po neprilis frekventovanem chodniku. esli jste na vrsovicke nikdy nevidel zaparkovane auto na cyklopruhu, pak jste se asi spatne dival. me se ho tam nikdy nepodarilo projet (zkousel jsem to cca 3x), protoze vzdy tam stal alespon jeden kreten, ale spise jich bylo nekolik. ale to je vedlejsi, nejezdim na kole proto, abych visel nekomu za vejfukem na ctyrproudovce.

martin_subrt: uplne nechapu tu "iniciativu" ridice, kdyz se tam ten clovek vesel. ale ja halt vzdy poreferuji selsky rozum pred predpisem...

petr_vlcek: presne tak, taky vpodstate zadny konflikt. ono jde o to pouzivat mozek a nesnazit se vsechno resit univerzalnim predpisem. mezi chodnikem u karlovejch lazni a treba takovym chodnikem po marianskejch hradbach je preci jen urcity rozdil :-)

jiri_t: jakozto rodic maleho ditete mohu jen rici, ze jste asi nedospely. pokud se nekdo chova jako kreten stylem "sem tu a vy se poserte", nema to nic spolecneho s tim, esli zrovna ma male dite, ale pouze a jen s tim, ze ten clovek byl stejnym pitomcem uz jako bezdetny a bude i pote, co deti dorostou.

naopak, kolikrat se mi stalo, ze nastupuju do tramvaje s kocarkem, rikam jako slusny clovek "s dovolenim" a tupe, primo na me zirajici stado neni schopnou udelat krok stranou do volneho prostoru (asi dle logiky "pokud si nemuzu delat presne to, co chci ja, jste hnusny sobec"). tak to se pak halt prejizdej nohy a trousej jedovaty poznamky. (samozrejme, ze vetsina cest probehne zcela v klidu bez konfliktu).
Tonda_ježek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 347
Registrován: 6-2006

Odesláno Čtvrtek, 28. dubna 2011 - 16:42:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ:...že v přepravním řádu je, že v metru se kolo přepravuje vždy na zadní plošině každého z vozů (to považuji za nesmysl, když v čelním voze je logičtější místo tam, kde kolo opřu o stěnu, ale pravidla jsou pravidla).

To není nesmysl, ale je to z bezpečnostních důvodů, aby byla zachována možnost průchodu z kabiny do vozu. Když se totiž kolo opře o stěnu, zasahuje až přes spojovací dveře do kabiny. A při plně obsazeném prvním voze, by pak mohl vzniknout problém s ucpáním těchto dveří. Proto také za kabinou mají kočárky s vozíky pro invalidy vyhrazené místo u prvních dvousedaček.
Stránky o MHD v ČR
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Čtvrtek, 28. dubna 2011 - 16:53:02    Odkaz na tento příspěvek  

Ovšem z bezpečnostních důvodů pro pasažéry by mělo spíš smysl přepravovat kola i kočárky naopak na předních plošinách vozů, aby při případnym nouzovym brždění nelítaly tak daleko.
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 726
Registrován: 5-2009
Odesláno Čtvrtek, 28. dubna 2011 - 17:07:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Demon3 : To neni pravda, nevim, koho by omezilo moje kolo v prazdne dvouvozove 11 pred pulnoci (proc vubec nejezdi solo, resp.jezdi si tak ruzne? asi jsme bohate mesto). Kolo neni vzdy jen o lenosti, takhle pausalizovat je prece nesmysl.
Ono kolo muze taky pichnout, treba...

I jasne pravidlo prisneji nastavene napr.: "preprava kola povolena v pripade, ze vuz je obsazen max.poctem cestujicich, odpovidajicimu poctu mist k sezeni a neni narokovana vice nez 1 preprava kocarku, v opacnem pripade je cyklista na dalsi, tato kriteria obsazenosti nesplnujici, zastavce povinen vystoupit, nedodrzeni ustanoveni je porusenim Prepr.podminek, sankciovanym prirazkou dle odst....." by bylo VYRAZNYM NIKOHO NEOMEZUJICIM ZLEPSENIM oproti souc.stavu.

Klidne si svou "mlete", ja jsem argumentu predlozil celou radu, ale kdo je nechce chapat, tak je nepochopi.

9001: No me docela zarazi, ze me pasujete do role potencialniho porusovani zakonu. Budte v klidu, mam uctu k zivotu svemu i ostatnich. Kdyz bychom se znali osobne, tak bych to bral jako vtipnou poznamku, ale takhle je to docela neeticky. Tim jenom komentuju, proc to nekomentuju a dal myslim, ze nema cenu to resit, aby se to tady zas "Brucounovsky nezvrhlo" a nezamklo

MS: Tezko se mi pristupuje na argumentaci, ze v Nemecku jsou jini lidi a v Praze jsou jini. Lidi jsou stejni, je potreba je vychovavat (me nevyjimaje). V Nemecku do toho investuji a maji Sicherheitsdienst, ktera kontroluje chovani lidi v dopravnich prostredcich.

KM: Presne. Staci dodrzovat pravidla, pak neni problem. Se jednou chlap ptal, jestli nemam jit do zadniho vozu s tim kolem (jsem stal na Dejvicky v pulce). Tak jsem s usmevem odvetil, ze ma pravdu, ze to tak driv bylo, ale ze ted uz se muze na kazdy. Byl v pohode.
Cyklopruhy na chodniku jsou samozrejme nejlogcitejsim resenim, v Nemecku dost casty. Tam, kde v Praze jsou, tak tam je bordel "stezka pro chodce a cyklisty". Takze vyhybani pokracuje, pac lidi chodi i jezdi neorganizovane. Kdyz jsem vznesl namitku, proc to neni rozdeleny treba na pul, proc to proste nejsou dva pruhy, tak mi Bemuv poradce pro cyklodopravu odvetil, ze oni nejsou komunisti a nenarizuji lidem, kudy maji po chodniku chodit. No nevim, jak by pochodil aplikovat tohle treba na silnici pred krizovatky :D

Ruzni: Chce to zbavit se predsudku. Stejne jako je ridi debil, tak muze byt i cyklista debil, jako pripad s predni plosinou. Pokud nekam nepatrim a nemam na neco narok, tak si to nenarokuju. Souziti mezi skupinami lidi je vzdy o ohleduplnosti. Zatim jsou urcite skupiny lidi vytlacovany, ale postupne se to meni k lepsimu. Verim, ze Praha bude jednou "zelenym" mestem, ale to uz budem asi vsichni pod drnem :-)

Mejte se tu, jedu na cyklojizdu :P

(Příspěvek byl editován uživatelem klavirista.)
Ronnie
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 55
Registrován: 9-2008

Odesláno Čtvrtek, 28. dubna 2011 - 17:37:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tohle mě strašně štve s kočárkama, neni nic otravnějšího, než si stát ve výklenku mezi sedadlama, a pak vás vystrčí kdejaká matka s harantem v kočárku a ještě se tváří dotčeně, že tam člověk stojí a přitom ona tam nemá s kočárem co dělat. Nemám nic proti tomu, když je člověk slušnej, ale některý jsou fakt na....
Tonda_ježek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 348
Registrován: 6-2006

Odesláno Čtvrtek, 28. dubna 2011 - 18:38:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

prag:
Ten svůj příspěvek jsi nemyslel vážně, že ne?
Pokud jedu s kolem v metru, musím dokázat jej zabezpečit tak, aby nikoho ze spolucestujících nezranilo (a to nejen ve voze, ale i na schodech či eskalátorech). Pokud to nedokáže, tak nemá s kolem v metru co dělat. A nouzové brzdění já osobně dokážu ustát bez držení, takže poznámky o lítání něčeho ve voze, jsou naprosto mimo.
Stránky o MHD v ČR
jirka z ...
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.240.96.2
Odesláno Čtvrtek, 28. dubna 2011 - 21:04:31    Odkaz na tento příspěvek  

ronnie: viz vyse - "nema to nic spolecneho s tim, esli zrovna ma male dite, ale pouze a jen s tim, ze ten clovek byl stejnym pitomcem uz jako bezdetny a bude i pote, co deti dorostou."

kdyby ta kaca mela vozejcek s jorksirakem (jo, to se skutecne prodava), bude se chovat uplne stejne.

nicmene, dochazi vam, ze zatimco vy muzete vemi pravdepodobne kousek uhnout a nijak vas kvuli tomu neubude, ta zenska zdaleka takove manevrovaci schopnosti nema a treba fakt nema cas cekat na dalsi tramvaj (a co kdyz uz tam tri travaje cekala, zejo...)?

tim chci rici, ze - a to vidim z vlastni zkusenosti - byva chyba na obou stranach. uz jsem videl dost pitomych rodicu, ale ake dost lidi, u kterych pri pouhem spatreni kocarku probehne alergicka reakce.
jirka z ...
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.240.96.2
Odesláno Čtvrtek, 28. dubna 2011 - 21:08:01    Odkaz na tento příspěvek  

tonda jezek: jo? a jak se to zabezpeceni jako provadi? ony jsou v metru nejake upevnovaci prvky?
jedine, jak lze kolo zabezpecit, je drzet ho. ovsem kdyz pak dojde k prudkemu brzdeni, fyzikalni zakony zafunguji, i kdyby to kolo trimal paroubek nebo vy, ktery je dle vlastnich slov dokazete ignorovat :-).
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2629
Registrován: 2-2004
Odesláno Čtvrtek, 28. dubna 2011 - 21:50:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tonda_ježek: Díky za vysvětlení.

Klavirista: Vždyť my si tu neumíme namalovat ani přechody :-), patláme legislativu podle nálady a k vychovávání nemáme ani nikoho, kdo by se ho ujal, když už ani odborníci realitu malovanou na ulicích nechápou. Přesto souhlasím, že by se dál s cyklisty v MHD jít mělo a mohlo. Ovšem jen podotýkám, že to prostě s naší povahou bude bolet...
Prahák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.17.117
Odesláno Čtvrtek, 28. dubna 2011 - 22:44:03    Odkaz na tento příspěvek  

Někdo si tu pochvaloval štěrk ve Škrétově proti autům. Reportáž jak dopadl jeden bruslař jedoucí po paměti.
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1654
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 28. dubna 2011 - 23:48:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

silně mi to připomíná chudáka Trhače s jeho bavorákem ...
Tonda_ježek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 349
Registrován: 6-2006

Odesláno Čtvrtek, 28. dubna 2011 - 23:50:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jirka: Držet jednou rukou kolo a a druhou rukou se držet tyče, snad nepředstavuje pro dospělého člověka žádný problém. nepamatuji si, že by padající kolo v metru zranilo nějakého cestujícího.
Ono to nouzové brzdění v metru zase tak prudké není, jako třeba u tramvají nebo autobusů. Proto jsem reagoval na "prag" ironicky.

Přidám aktuální postřeh ze Smíchova, kde byla ukončena letošní cyklojízda. Osobně tuto akci posuzuji ze dvou stran:
1)Snaha ukázat obyvatelům alternativu při jejich cestách po Praze.
2)Ukázat nezúčastněným, že cyklisté se nemusejí vždy chovat jako prasata (ať se nám to líbí nebo ne, prostě takovou pověst cyklisti v Praze mají)

Bohužel, to co jsem viděl na Smíchově, spíše lehce negativní cítění většinových obyvatel Prahy proti cyklistům, jenom posílilo. Když jsem šel v metru po nástupišti, tak jsem jasně viděl, jak dvojice cyklistů s kolem doslova vletěla do zavírajících se posledních dveří posledního vozu (kde už se mimochodem tísnilo pět jiných cyklistů - max. povolený počet jsou 2) a tam "pomlátili" co se dalo. Nejednalo se o žádné sportovní cyklisty, kola určená pro město (žádný odpružený MTB) a lidé normálně civilně oblečení.

Když jsem čekal na zastávce na autobus (bylo to již za tmy), tak jsem sledoval, postupný odjezd cyklistů z MeetFactory. Minimálně každý třetí byl naprosto neosvětlený! A opět, hlavně se jednalo o lidi na skládačkách v civilních hadrech. Ti "namachrovaní debílci v barevných trikotech a odpružených kolech" měli všichni do jednoho blikačky, jak vepředu, tak vzadu. Schválně jsem se na to během desetiminutového čekání zaměřil.

Co se týče přeprav kol v MHD. V metru původně platilo, že přeprava byla povolena jenom na zadní plošině. Když se povolila přeprava i u posledních dveří 1. - 4. vozu (stále max. 2 kola), tak to zafungovala přesně ve stylu "podej prst a sežerem ti celou ruku". Dnes toto nařízení respektuje velice velice úzká skupina cestujících s kolem. Většina prostě nastoupí, kam chce. Tak pak se cyklisti nemůžou divit, že nejsou v MHD ze strany provozovatele i ostatních cestujících nijak vítání. Bohužel, v tomto ohledu funguje 100% kolektivní vina.

Abych to nějak shrnul, cyklisti dnes měli šanci, představit se v tom nejlepším světle. Bohužel se to nepodařilo. Asi by to chtělo na všech stranách ubrat na radikalitě a začít se chovat ohleduplně. Bohužel podle příspěvků zde v této diskuzi se to zdá jako velice vzdálený cíl. Každý hledá chybu na straně těch druhých, ale myslím si, že bychom měli začít u sebe a zkusit přemýšlet o tom, co u sebe zlepšit, abychom ulehčili situaci těm ostatním. Kdož jsi bez viny, hoď kamenem ... A to neplatí jenom na ulici.

Na závěr jenom dodám, že jsem také aktivní cyklista, který kolo také příležitostně používá při cestě do zaměstnání (Háje - Zličín). Taky bych byl rád, kdyby cyklisté v Praze měli lepší podmínky (i když má cesta do práce je pro cyklisty poměrně příznivá - až na to převýšení). Ale jak napsal Martin Šubrt, bude to prostě bolet a to všechny strany.

Dále se k tomuto tématu vyjadřovat nehodlám!
Stránky o MHD v ČR
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10216
Registrován: 8-2005

Odesláno Pátek, 29. dubna 2011 - 09:27:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo. Cyklojízda. Šíííííííleně miluju tydle propagační akce. Ale na maratony nemaj. To bych doslova házel klacky pod nohy.

No, jinak dementa, kterej vymyslí noční výluku v úseku Lazarská - Stross v jednom směru (!!! - cestujícím není nic nápadného, tramky proti přeci jezdí) a nezavede NAD bych předhodil k roztrhání kaštanum na VN, masně, nám.rep. a v dlouhý a pak mu sebral prémie za půl roku. Noční busy sice jely (na VN ani ty nejsou), ale přestup Vltavská-Stross je mírně řečeno nekomfortní. Určitě někdo tady znáte tvůrce výluk, tak ho pozdravujte a řekněte, že nadělal škody na pověsti DPP víc než kdokoliv před ním.
Jsem oběť, ne viník.
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1078
Registrován: 9-2008
Odesláno Pátek, 29. dubna 2011 - 09:29:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono kolo muze taky pichnout, treba...
To už bychom ho pak mohli vydávat za rozměrné zavazadlo, ne?

Ale vážně, v takovém případě je to myslím o domluvě. Když mi bylo před lety kupováno první kolo, jeli jsme si pro něj někam na Vavřenovu. A pochopitelně jsme chtěli jet zpátky s ním autobusem, vždyť to bylo přes půl Prahy. První řidič nás vzít odmítl, pak že jenom na Novodvorskou, ale druhého jsme se hned slušně zeptali a bylo to bez problémů...
Ale proti paušálnímu povolení přepravy kol mám výhrady. Taky mám zkušenosti z delších pobytů v Německu, ale tam prostě nejsou tramvaje tak nadupané jako v Praze. A nějaké pravidlo "do tramvaje s kolem smíte, je-li relativně prázdná"? Známe Čechy... Bude se rvát na Václaváku ve špičce do 14T s kostitřasem a argumentovat, že relativně prázdná je, dokud se mu tam vejdou aspoň řídítka...

Jinak kdybych nejezdil každý den ze Středočeského kraje do samého centra Prahy, což je pro bicykl trochu nestravitelná štreka, tak bych klidně na kole jezdil a rád.

(Příspěvek byl editován uživatelem Ma(šo)touš.)
HOC SCIO PRO CERTO: QVOTIES CVM STERCORE CERTO, VINCO, SEV VINCOR, SEMPER EGO MACVLOR.

Tím jsem si jist: kdykoli spor mám se špinavci, ať vítězím či poražen jsem, vždy pošpiním se sám.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2630
Registrován: 2-2004
Odesláno Pátek, 29. dubna 2011 - 09:29:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tonda_ježek: No, on včerejšek je prostě extrém. Skládací kolo vytáhne kde kdo, co na něm běžně ani nejezdí. Prostě aby jízdu podpořil. Výskyt cyklistů v jednom prostoru je naprosto enormní a v tu chvíli lze těžko vyžadovat dodržování pravidel. To nemá být omluva účastníků cyklojízdy, jen konstatování :-).

Kromě toho, mně osobně dost chybí trvale vyvěšené letáky v metru a tramvajích pojednávající o těch pravidlech. Z toho zážitku z metra si pamatuju, že NIKDO z cestujících nevěděl, zda je právo na straně strojvůdce či cyklisty a ve voze se rozproudila dost zmatená debata mezi několika hloučky cestujících.

Osobně jsem četl propagace Ropidu, přepravní řád také občas čtu, ale třeba úseky pro přepravu kol v tramvajích a časy si z hlavy nepamatuju a musel bych to hledat někde na stránkách Ropidu, což s kolem na zastávce asi dělat nebudu. Takže rezervy jsou i v prezentaci těch pravidel, zejména pro ty cyklisty, co vybalí kolo dvakrát ročně a změny v těchto pravidlech a jejich vývoj vůbec neregistrují.
jirka z ...
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.240.96.2
Odesláno Pátek, 29. dubna 2011 - 10:25:13    Odkaz na tento příspěvek  

tonda jezek: no to sem mel na mysli, jine zajisteni nez drzeni rukou si take nedokazu predstavit. :-)))

jinak hezke postrehy z cyklojizdy, lec vetsina je lehce mimo - je jasne, ze kdyz se nekde mimoradne sejde dav nejakych lidi, nastavaji komplikace. dyby byl sraz houbaru, nastal by problem s kosiky :-)

mimochodem v tomhle je obecne zajimave, jak mnoha lidem vadi cyklisti, protoze je "omezuji", zatimco tech 90 % prazskych automobilistu, co jezdi v aute zasadne sami (pricemz kazdy zabira 10m2 verejneho prostoru), to je asi v poradku.
Comb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14
Registrován: 6-2008
Odesláno Pátek, 29. dubna 2011 - 10:37:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pamatuju si, že jeden čas byly na úseky, kam se může s kolem do tramvaje vyznačeny v JŘ
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3803
Registrován: 5-2004
Odesláno Pátek, 29. dubna 2011 - 10:45:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"jak mnoha lidem vadi cyklisti, protoze je "omezuji", zatimco tech 90 % prazskych automobilistu, co jezdi v aute zasadne sami (pricemz kazdy zabira 10m2 verejneho prostoru), to je asi v poradku."

A pak to auto zapíchne někde na chodníku tak že chodci se plížej podle zdi.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Pátek, 29. dubna 2011 - 11:43:17    Odkaz na tento příspěvek  

No mně se pokoušel loni takhle buzerovat hlídač v metru někde na Rajský, tak jsem ho nezištně vyškolil že už je to tři roky jinak. Co pak chcete po lidech. Jinak srocení dvou tisíc cyklistů v tak stísněnejch poměrech jako jsou v Praze ani na jedničku dopadnout nemůže, to by bylo proti fyzikálnim zákonům.

Co se týče metra, tak jediný použitelný vozy jsou ty reko ruský, tam se daj kolem dvojtrubky na plošině krásně opřít proti sobě, eventuálně připoutat zámkem či gumicukem. A nepřekáží to ani jedněm dveřim. V přepravních podmínkách snad neni nic o tom, že cyklista musí celou trasu stát
YYYY
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.240.96.2
Odesláno Pátek, 29. dubna 2011 - 12:48:39    Odkaz na tento příspěvek  

POJDME POKRACOVAT DO VSEOBECNE CYKLISTICKE.
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 728
Registrován: 5-2009
Odesláno Pátek, 29. dubna 2011 - 13:11:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No vyviji se to tady slusnejc, nez jsem cekal :-D

Akce jsem se zucastnil, ale vyhrad bych mel spoustu, asi jim to napisu:
1.) Chybi komunikace organizator akce-povolovatel-DPP. Myslim, ze cilem akce nebylo, aby se na Pankraci k halasnemu troubeni ze strany IAD pridal napr.bus 188. Ac je zdrzeni max.15 minut, je to zbytecne zdrzeni a doprava se na vsech mistech mela dispecersky ridit.
2.) Maraton X cyklojizda - ac maraton prinasi daleko delsi a rozsahlejsi dopravni omezeni, je verejnosti vniman pozitivneji, proc asi? No protoze se o tom informuje dopredu a vsichni se dokazi zaridit.
3.) Rovnez mi neni jasne, proc musel kvuli nam stat bus SA smer Florenc na IPP. No aspon byl ridic rozumny a nechal lidi vystoupit, pac stal primo u metra, pro mnohe cest. to treba bylo zlepseni :-)
4.) Prijezd policie na akci s 15 minutovym zpozdenim.
5.) Nechal bych kazdeho vyzvednout si scitaci listek, at se vi presneji, kolik jede lidi.
6.) Troubicim ridicum davat za sterace informacni kampan. Oni si to v te na**anosti prectou, pac zrovna nemaji co delat.
7.) Kamarad se divil, ze jsou nastvani tramvajaci. To znamena, ze o cele akci nevedeli. To je zasadni pochybeni vsech stran.
8.) Chodci v trase cyklojizdy u semaforu. To byly trosku ukazky, o cem tu mluvil Tonda Jezek. Cyklisti nenechali na zelenou prejit chodce, je jasny, ze davovy efekt trochu hraje svou roli, matouci jsou i zapnute semafory behem cyklojizdy, ktere clovek MUSI projet na cervenou. Ale prejit je nechat kolegove mohli teda.
Nejaky velky zavery typu "cyklisti mohli ukazat, jak jsou uzasne vychovani a bohuzel to nevyslo", bych z toho ale nedelal. Znovu opakuji, ze na debily narazime ve vsech spolecenskych vrstvach, bez ohledu na rasu, vyznani, povolani, vek, sexualni orientaci, pohlavi atd. :D

A nějaké pravidlo "do tramvaje s kolem smíte, je-li relativně prázdná"? Známe Čechy... Bude se rvát na Václaváku ve špičce do 14T s kostitřasem a argumentovat, že relativně prázdná je, dokud se mu tam vejdou aspoň řídítka... Masotousi, to jsi me spatne precetl. Ja jsem tohle nenavrhoval. Ja jsem navrhoval exaktnejsi zeneni predpisu prave proto, aby nebyl prostor pro polemiku. Ono se to muze zdat divne, ze chci mit moznost prepravovat jen, kdyz vsichni muzou sedet, ale takova moznost nastava podstatne casteji, nez si vsichni mysli, i kdyz si mluvi o stale narvane MHD. Samozrejme do 22 to ani nema smysl zkouset :D i kdyz v poslednich spojich treba v nedeli v noci taky.

MS: Jojo, to je velmi realisticky pohled na vec. Diky za nej.

Zijeme ted v dobe ode zdi ke zdi. Driv bylo vsechno vsech, ted je "vsechno moje" a vy ostatni si ....... Lidi je potreba trochu vyvest z omylu.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Pátek, 29. dubna 2011 - 13:23:10    Odkaz na tento příspěvek  

Sem tam šel, a nikdo
Adalbertinum
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1262
Registrován: 1-2010

Odesláno Pátek, 29. dubna 2011 - 18:43:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To co včera předvedli cyklisti, to mělo být co? Na přechodu nepřibrzdili, ač mi svítil zelenej panáček, to jsem se skrz ně musel procpat.. A jejich agresivita vůči řidičům, když zablokovali křižovatku, a na slušný dotaz jedné řidičky jí bylo řečeno " naser si, teď tu jedeme my"... Co víc dodat?
Vlakoň
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 381
Registrován: 11-2006
Odesláno Pátek, 29. dubna 2011 - 19:42:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Organizátoři se to snaží pojmout v jiné filozofii viz pravidla z cyklojízdy.cz:

Chceme slušnost od ostatních, sami se proto chováme slušně za všech okolností – cyklojízda nejede proti automobilům, ale je pozitivní podporou využití kol a snahy o příjemnější město
Jsme ohleduplní – veřejný prostor sdílíme, neuzurpujeme si ho; čelo cyklojízdy zastavuje na semaforech a dává přednost chodcům a MHD; dopravu neomezujeme více, než je nezbytně nutné
Nepředjíždíme čelo cyklojízdy, nezaostáváme za týlem
Uvnitř cyklojízdy se není třeba o nic starat, pouze se snažíme držet pohromadě a cyklojízdu netrhat
Kvůli bezpečnosti účastníků (po dohodě s policií) porušujeme některé předpisy – nebylo by bezpečné ani praktické, pokud bychom skupinu dělili zastavováním na semaforech nebo dáváním přednosti jednotlivým chodcům a automobilům, a pouštěli je tak mezi sebe
Nejezdíme po chodníku a pokud to jde, tak ani po tramvajovém pásu
Nezapomínáme na povinné vybavení, zejména osvětlení a přilbu pro děti
Bez rozpaků dbáme rozumně na to, aby se podle pravidel chovali i ostatní


Ale znáte jak to u nás chodí. Navíc tam lidi jezdí ne proto aby se jen projeli a při té příležitosti si bohužel ventilují svoji frustraci z toho jak to v Praze vypadá. Takže pro to mám trochu pochopení.
”Je lepší držet hubu a nechat ostatní, ať si myslí že človek je idiot, než otevřít hubu a odstanit všechny pochybnosti.”
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.49.85.38
Odesláno Pátek, 29. dubna 2011 - 20:23:36    Odkaz na tento příspěvek  

Něco z tramvajové infrastruktury: V budoucí nové tram. smyčce Podbaba konečně započala betonáž armované desky, na které bude spočívat kolejiště. Na části pozemku ale stále probíhá archeologický výzkum.
Yalapeak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 733
Registrován: 10-2006
Odesláno Pátek, 29. dubna 2011 - 22:01:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové, pod ČHMÚ v Komořanech je větší než malé množství kolejových polí. Rozumím tomu správně, že se chystá prodloužení někam do prostoru zastávky Sídliště Libuš nebo tam jsou jen uloženy pro příští využití někde jinde? Laik děkuje profesionálům za odpověď
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.49.85.38
Odesláno Pátek, 29. dubna 2011 - 22:08:40    Odkaz na tento příspěvek  

To tam budou nejspíš již přichystány na výměnu opotřebených během velké letní výluky tramvajové trati do Modřan.
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3713
Registrován: 2-2006

Odesláno Pátek, 29. dubna 2011 - 22:10:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nikoliv nejspíš, ale doopravdy jsou připraveny na letní opravu Modřanské "rychlodráhy"...
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1139
Registrován: 9-2004

Odesláno Sobota, 30. dubna 2011 - 21:17:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A z jakého důvodu museli cyklisté zablokovat dopravu a jet po prázdné magistrále? Co za sdělení to jako má? A vůbec, proč mohou demonstrace či zájmové akce bezplatně blokovat dopravu? Proč se Cyklisté nešli povozit někam, kde by nepřekáželi?

Cyklistiku - jak víte - podporuji, ale rozhodně ne ve formě těchto masových akcí. V momentě, kdy začínají výrazně omezovat ostatní se totiž cyklisté stávají z omezovaných těmi, co omezují. Praha si podporou těchto akcí a spoluprací s pochybným sdružením Auto*mat vykupuje to, že se*e na takovou tu každodenní podporu cyklistiky, která se však nedá tak dobře politicky prodat, a to platí i pro Auto*mat. V životě jsem od Auto*matu neslyšel tvrdou kritiku způsobu budování cyklopruhů, hlavně, že se pořád obouvají do Městského okruhu. Nějaké reálné kroky pro zlepšení pohybu cyklistů po městě = 0.
Alpha 1983
jirka z ...
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.240.96.2
Odesláno Sobota, 30. dubna 2011 - 21:42:17    Odkaz na tento příspěvek  

rzepospolita: pokud vim, podobnou akci poradaji automobiliste v praze v podstate 365 dni do roka, ale to je asi v poradku. tak nevim, v cem je problem, kdyz udelaji to same jednou za nevimjakoudobu na par minut cyklisti. (mimochodem ta pojebana reklamni akce zvana "prague marathon" by taky mohla vyst tak, aby se kvuli ni nemuselo zavirat centrum a strakonicka az do lahovic. ale tam je to asi zcela v poradku, neb tam dojde k presunu penez do spravnych kapes. diky vlastni zkusenosti si nedelam iluze, jak to probiha - chteli jsme v centru povolit blbou projekci na barak na dva vecery a urednik neprimo, ale velmi jasne rekl, ze bez tak 50 litru do kapsy to vubec nebude resit)

nevim, kolik vam je let, ale ja jsem jeste z dob totality velmi alergicky na "prijimani opatreni k obnoveni dopravy".

jsou dve moznosti - bud se naucime byt tolerantni a pak se posuneme smerem k civilizaci, nebo se budem dale chovat jako hovada absolutne ujeta na "pravu silnejsiho" a pak halt skoncime v tom dagestanum kam nas politicka reprezentace bez rozdilu dresu neomylne kormidluje).

a na zever - kdyz parta nejakaych ceskych luzru vyhraje cirou nahodou sibrinky v nejakem obskurnim stouchani klackem na lede do kusu gumy ci podobne absurdite, taky myslim nikdo neresi, ze mestem tahne opila luza bez ohledu na nejake semafory. naopak, kdo neskace neni cech, hop hop hop!
Vlakoň
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 384
Registrován: 11-2006
Odesláno Sobota, 30. dubna 2011 - 22:06:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Z toho co vím, tak Auto*mat rozhodně s magistrátem moc radostně nekamarádí. Ale bojem se toho moc nezíská, takže třeba Vratislav Filler a Tomáš Cach z Auto*matu se účastní jednání Komise Rady HMP pro cyklistickou dopravu. Ovlivnili aspoň rozšíření vodorovného značení pro cyklisty. Není to vždy úplně ono, viz třeba Vršovická a mizení cyklopruhu přes křižovatky, ale pořád lepší než nic.

Ještě dodatek: Pokud chcete něco ovlivnit, je před magistrátními mastodonty nutno ukázat, že za vámi stojí část veřejnosti a potenciálních voličů. Proto ty cyklojízdy, různé populistické akce atd.

(Příspěvek byl editován uživatelem vlakoň.)
”Je lepší držet hubu a nechat ostatní, ať si myslí že človek je idiot, než otevřít hubu a odstanit všechny pochybnosti.”
3xhonzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 587
Registrován: 4-2010
Odesláno Sobota, 30. dubna 2011 - 22:07:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad magistrála tu bych vyhradil celou pro cyklisty a MHD a auta jděte někam.
jirka z ...
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.240.96.2
Odesláno Neděle, 01. května 2011 - 00:12:24    Odkaz na tento příspěvek  

vlakon: neberte to jako utok, ale lepci neco, nez nic, to je v tomto pripadecesta do prdele. ty pruhy jsou z 95 procent naprosto k nicemu, jen je to dobrej kseft pro nakyho modryho (ci dnes i oranzovyho) zmrda. kdyby ta cylopruhy malovali na zdi domu, byly by vyuzitelne zhruba stejne.
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 510
Registrován: 6-2004

Odesláno Neděle, 01. května 2011 - 07:32:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rzeczpospolita: Naprostý souhlas. Takovéhle akce akorát člověka dožerou. Ještě více při tom chování co cyklisti předvedli a bylo zde prezentováno.
jirka z- A já si bláhové myslel, že auto patří na silnici. Pokud nestojí nepředpisově v křižovatce, tak to auto nikoho neomezuje.
Tímhle že zablokujete komplet silnici pro cokoliv jiného se vy opravdu stáváte omezovateli.
Bohužel si začínám myslel, že jakékoli občanské sdružení je akorát brzda rozvoje.At už to je automat, "obyvatelé" Běchovic atd.
Vlakoň
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 385
Registrován: 11-2006
Odesláno Neděle, 01. května 2011 - 08:45:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já Vás nějak nechápu. Sám taky aktivní nejsem. Ale mám obdiv k lidem, kteří se ve svém volném čase snaží něco dělat. Ty pruhy fyzicky nikoho neochrání (a vím, že jsou na dost blbých místech), ale psychologicky to působí. Třeba na té Vršovické při cestě tramvají je vidět pár cyklistů i v pracovní dny. Navíc to ubírá prostor pro auta a zpomaluje agresivní magory závodící od křižovatky ke křižovatce.

Kdyby do toho nikdo nešťoural, zcela jistě se neděje vůbec nic. Magistrátníci mají jiné starosti než takovéhle detaily. Udělat tam stoprocentní pruh pro cyklisty z jedné vody na čisto není politicky průchodné. Moc peněz, uberete někde parkovací místa atd.
Odkaz na zápis z jednání cyklo komise
Jestli máte pocit, že je to malá domů je to možné. Fandím Vám v prokázání toho, že se tak děje. Možná by to odnesl nějaký řadový úředník, ale ne kriminálníci co o tom rozhodli (viz openkrad).
”Je lepší držet hubu a nechat ostatní, ať si myslí že človek je idiot, než otevřít hubu a odstanit všechny pochybnosti.”
jirka z ...
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.240.96.2
Odesláno Neděle, 01. května 2011 - 11:39:34    Odkaz na tento příspěvek  

9001: pracuju na pavlaku a o tom, jak mne neomezuji auta tam jezdici a na silnici patrici bych mmohl povidat litanie (ona staci ta bezvadna letita atrakce "7 vterin zelena pro chodce, tri minuty pro auta"...

vy o predpisech, ja o tom ze je v praze cca 750 000 aut. vynasobte si to 8m2 a mate rozlohu toho vaseho "neomezovani". a minimalne pulka tech aut parkuje po ulicich, ktery by taky asi vypadali ponekud lidstejc. vas to bavi, zit na parkovisti?
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1140
Registrován: 9-2004

Odesláno Neděle, 01. května 2011 - 17:00:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad někdo: Však mě vadí i Maraton. Ale ten bych možná 1x za rok skousnul. Hlavně mě vadí, ty různé doprovodné závody. Mluvil jsem všeobecně o akcích omezujících dopravu. V odůvodněných případech to pochopím, ale mělo by se to dělat spíše výjimečně. Rozhodně žádné povolování průvodů neonacistům. tak, aby zdržovali MHD. Ale uznávám, že toto je složitá debata a rozhodně bych nechtěl nějak omezovat právo na shromažďování.

Spíše jsem chtěl upozornit, že si myslím, že Praha i cyklistická sdružení těmito demonstraticními akcemi pouze zakrývají neschopnost účinně řešit problematiku cyklodopravy.
Alpha 1983
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10222
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 01. května 2011 - 17:16:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jirka z: To neni pravda s těma pruhama. Všeobecně všechno tady jde salámovou metodou, tedy lepší něco než nic. Opravdu se cítím bezpečněji i v jen namalovaném pruhu na kraji silnice. Opravdu většina aut v něm nejede, dřív jsem měl pár cm od obrubníku a byl jsem rád. totéž na chodnících.
Jo maratony jsou horší. To je bordel non plus ultra. To mě ty demonstranti serou méně - ti demonstrujou a maji za cíl nas*at, maratonci předstíraj, že jsou z nich všichni nadšený. Pokrytci to jsou.
Jsem oběť, ne viník.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3811
Registrován: 5-2004
Odesláno Neděle, 01. května 2011 - 19:43:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No hlavně bych řek že je menší bordel počkat pár minut než projede jednou za čas balík cyklistů oproti totálně rozjebaný nedělní dopravě kvůli nějakýmu běhu co měsíc. Mimoto nějak mi uniká krása běhu po kostkách nebo téru mezi barákama.
Pankreas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 155
Registrován: 9-2003
Odesláno Neděle, 01. května 2011 - 20:28:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rzeczpospolita: No ono demonstrovat nekde v lesich u Krnova, abych nedejboze nebyl videt, nebyl slyset a nikdo me nezaznamenal, jaksi nesplnuje dosti zasadni vyznam slova 'demonstrace'.

Mesto ma vic funkci nez jenom dopravni.
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 511
Registrován: 6-2004

Odesláno Pondělí, 02. května 2011 - 05:35:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jirka z.. : Ono by možná nejdřív stálo zato zjistit jak to s auty doopravdy je. V Brně pravidelně vídám na parkovišti O2 x firemních vozidel s A. To samé platí o firmě, se kterou jsem měl co dočinění. Lidé, kteří pravidelně pracovali v Ostravě a Brně, měli taky auta s A. Takže registrováno na Prahu, ale jestli to auto tady bylo tak jednou za měsíc, tak to bylo hodně.

Pracoval jsem jsem jeden čas na Radlické u Anděla přímo s okny do ulice. Auta mě nijak neomezovala. I když se v léte otevřelo okno, tak to nebylo nic nesnestitelného.

Osobně budu radši trochu omezen autem, než ohrožen cyklistou na chodníku, který se "bojí" jet tam kde má. Když jsme u těch Vršocic. Pravidelně potkávám cyklistu a nepřijde mi, že by jsme se tam nevešli a nebo se jeden cítel v nebezpečí. Jak tu někdo napsal, když tam bude jezdit více lidí, tak bude větší snaha to rozšiřovat, ale když udělají sčítání a projede tam 5 cyklistů za den, tak se na to vybodnou, protože voliči budou pořád v autech a MHD.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10230
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 02. května 2011 - 06:49:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak zas něco k tramvajim: V úseku Olš.nám - Strossm.nám v tomto směru jedou v době dvacetiminutového intervalu (tedy v neděli dopo a všechny dny večer) linky 5 a 26 VE STEJNOU MINUTU po celou dobu. Tedy jednou za 20 minut přijedou tři prázdné vozíky. Opět důkaz, že prokladizace je paskvil, kterou naruší sebemenší výluka. No a taky důkaz neschopnosti příslušného grafikonisty, který by měl být potrestán snížením mzdy aspoň po dobu výluky.
Ostatně celá výluka je důkazem byrokratičnosti a zkostnatělosti vztahu Ropid - DPP. Po dobu výluky by se určitě samotná 19 od Balabenky snesla (posiluje jí podle mě zbytečně 5). Podobně 3 by mohla jezdit tradičně Sokolovskou a ne přes Vltavskou a Výstaviště ( a na Hlávk. mostě jí mohla nahradit právě 5). Kdo s tim asi pojede??? Prostě výsledek toho, že náklady na odklony jdou do ceny stavby a že na jaře je vozokm dost.
Jsem oběť, ne viník.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10231
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 02. května 2011 - 09:37:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a ještě něco k tramvajím: Co se opravovalo před 25 lety a jak se objíždělo:

Jsem oběť, ne viník.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10232
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 02. května 2011 - 09:38:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co se opravovalo a jaxe objíždělo před 34. lety:

Jsem oběť, ne viník.
jirka z ...
Neregistrovaný host
Odeslán z: 193.86.73.147
Odesláno Pondělí, 02. května 2011 - 09:42:40    Odkaz na tento příspěvek  

9001: abychom si ujasnili pojmy - vy jezdite po praze autem?

jinak - uplne nechapu, jestli fakt nevite, o cem mluvim, nebo nechcete vedet. pri otevrenem okne vam auta nevadi (zrejme mate v nose filtr na smog, moxidy dusiku a poletavy prach) a kdyz tak vylezete na ulici, take jiste nemusite cekat par minut na semaforu, aby se mohla prehnat vsechna ta auta s jednim pablbem uvnitr.

jinak hezka snaha s tim brnem a ostravou, ale stejne tak bych mohl treba ja kontrovat firmami, ktere maji auta hlasena v ostrave, lec realne zavazejici v praze (treba autocont...).

kazdopadne, ta debataje vcelku irelevantni, podivejte se z okna a uvidite sam, jak je v praze malo aut.

mimochodem teda, na tom pavlaku vam ten pomer zelene pro chodce (za kterou ani ja rychlochodec nedokazu tu ulici prejit) a zelene pro auta (ktera je tak dlouha, ze za tu dobu dojdu pesky z pavlaku az za krizovatku s rumunskou), prijde uplne oka a vubec, ale vubec nesvedcici o jasnem vzakzu, ze auta maji naprostou a bsolutni prednost pred kymkoli?

a kdyz vam tak vadi cykliste na chodniku, vadi vam take auta na chodniku? at uz v mistech, kde je to "podle predpisu" (jako treba na zizkove, kde jsou sice leckde puvodne trimetrove chodniky, ale ze dvou metru sirky je parkoviste), nebo kde to neni podle predpisu (mam audi, muzu na chodnik na blikacky - takovejch borcu jsem dnes v jecne pri pohledu na jeden chodnik napocital 7)?

prominte, ale kdyz uz tu prskate na cyklisty, budte od te dobroty a nez zmacknete "odeslat", zkuste se zamyslet, zdali nahodou nekritizujete onu prislovecnou trisku v oku cizim, nevidic vsak brevno v oku svem.