K-report
 

Archiv diskuse Tramvaje v Praze do 01. 04. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Tramvaje a metro » Tramvaje v Praze » Archiv diskuse Tramvaje v Praze do 01. 04. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 991
Registrován: 9-2008
Odesláno Středa, 30. března 2011 - 15:58:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Obr a všichni, kdož se včera zajímali o problematiku Ústavního soudu:
Zde jsem uvedl výňatek z disentního stanoviska Pavla Rychetského, které obsahuje přesně to, co jsem v nálezu ÚS očekával a co tam k mému obrovskému překvapení nebylo. Sem to dávat nechci, některým to vadí. Jen pro zajímavost uvedu tři kratičké citáty, snad se na mne nikdo zlobit nebude (netvrdím, že se vším zcela souhlasím):

Rozdělení volebního území hl.m. Prahy způsobilo ve volbách nerovnost odevzdaných hlasů v tak dramatickém nepoměru, že se musí jevit jako zcela nepochopitelné, že většina pléna Ústavního soudu akceptovala takovou nerovnost hlasovacího práva jednotlivých voličů jako „přijatelnou odchylku“.

Argumentace je intelektuálně na úrovni dopadeného zloděje, který se hájí tvrzením „že i jiní kradli a běhají na svobodě“.

Soudím, že povinností Ústavního soudu bylo zrušit jak napadené ustanovení § 27 volebního zákona, tak navazující usnesení zastupitelstva hl.m. Prahy č. 39/17 ze dne 17.6.2010 a usnesení Městského soudu v Praze č.j. 12 A 8/2010-166 ze dne 11.11.2010.

Případné reakce prosím do Volné dopravní diskuse.
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2615
Registrován: 11-2007
Odesláno Středa, 30. března 2011 - 16:03:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mašotouš: Já jsem s "parléřovským křídlem" radnice nezačal. Bohužel, byl jste to Vy, a to dávno před Vaším 983.
Mě jde o to, uvažovat reálně, zvažovat co je za daných okolností možné a zejména, přinese-li to nějaký "celospolečenský" prospěch. Řadu lidí jsem tím nasral - beru. Např. s Cogwheelem jsme se prvně (pokud se nemýlím) střetli u provozu trati 132. On byl toho názoru, že po železnici se musí jezdit, já jiného. Dnes se to takovými výkřiky, jako jeho příspěvek ze 14,33 hod. snaží oplácet. Takže podporovatele jste nezískal - ten pán by dokázal protestovat i kdybych řekl, že 1+1=2.

Chcete-li si několik domů mezi věží radnice a uličkou na Mariánské náměstí označovat za "parléřovské křídlo", budiž. Ale upozorněte na to, že to tak označujete Vy a arch. Pavlík,který si myslí, že to "parléřovsky" dokáže rekonstruovat.

Že ten první dům od věže mohl mít podle Morstadtova modelu nějaké gotické prvky nikdo nepopírá. Že byl od doby P.Parléře několikrát přestavěn, taky nikdo nepopírá. Další domy v této linii na Morstadtově modelu o gotice nic neříkají.

Ale tohle je diskuze o tramvajích v Praze. Tam všude tramvaje pilně jezdily. K-R asi nebude řešit obnovu radnice, ale co s těmi tramvajemi?

A dodatek: No prostě Rychetský se svými názory neuspěl. To se stává. Kdysi v minulosti jsem byl soudcem. A taky se stalo, že senát mě přehlasoval a výsledek byl úplně jiný, než jsem si představoval. Bohužel soudce okresního soudu nemá možnost napsat k rozsudku "votum separandum". Smiřte se s tím, že Rychetského názory neuspěly. Většina je prostě neuznala za správné.

Tím snad skončíme a vrátíme se k tramvajím..

(Příspěvek byl editován uživatelem Rudolf 33.)
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 992
Registrován: 9-2008
Odesláno Středa, 30. března 2011 - 16:10:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rudolf: Nezlobte se, ale já Vás vážně nechápu. Parléřovské křídlo tam bylo a stálo. Nebylo to několik domů mezi věží radnice a uličkou na dnešní náměstí Franze Kafky, bylo to křídlo radnice, dál pokračoval oddělený barokní Krennův dům. To křídlo radnice bylo křídlem radnice, chodili tam radní, byl tam velký radní sál a... prostě to bylo křídlo radnice. Parléřovské křídlo radnice. Vy jste napsal, že žádné parléřovské křídlo radnice nikdy neexistovalo, to je nesmysl, já ho vyvrátil, a od té doby už vůbec nerozumím tomu, co píšete. Prostě bylo, stálo, vidíte ho na obraze, vidíte na nákresech, stačilo by ještě chvilku googlovat a naleznete určitě spoustu dalších důkazů.
O tom, jestli je vhodná jeho obnova, tady diskutovat nechci, já si prostě myslím, že ano.

P. S. Se zastavením provozu na Kozí dráze jsem byl vždy srozuměn. Typický příklad tratě, která se prostě zachránit nedá.

(Příspěvek byl editován uživatelem Ma(šo)touš.)
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2616
Registrován: 11-2007
Odesláno Středa, 30. března 2011 - 16:14:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mašotouši, zastavme na pražských tramvajích diskuzi o tom, co postavil Petr Parléř, protože to sem jednak nepatří a za druhé Parléřovy plány nejsou k dispozici.
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1075
Registrován: 9-2004

Odesláno Středa, 30. března 2011 - 16:17:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nezlobte se, musím reagovat:
Rudolf 33: Vraťte se k čemukoliv, co umíte, ale v historii evidentně kován nejste - bez urážky.

Morstadtova modelu

Další domy v této linii na Morstadtově modelu o gotice nic neříkají. Tak třeba Krennův Dům byl původně gotický průjezdní dům, který byl prakticky pouze potažen - když zjednoduším - Barokní façadou. Jeho demolice byla velký zločin. Takže ani Mašotoušův zdroj neměl pravdu, že byl barokní. Byl, ale jen na povrchu.

Ad NNŽ: Ano, mluvme o přestabbě. Sdružení Tady není developerovo nikdy nechtělo konzervovat, ale ne o demolici. Tady jde o budovu Nádraží, kterou chce Sekyra demolovat. Přitom i s budovou je tam dostatek místa na celou čtvrť.

Mašotouš: Šéfem sdružení je Martin Stropnický - ten zelený kluk.

(Příspěvek byl editován uživatelem Rzeczpospolita.)
Alpha 1983
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 993
Registrován: 9-2008
Odesláno Středa, 30. března 2011 - 16:30:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rudolf 33: Souhlasím, necháme toho. (I když Morstadtův model mne, přiznám se, taky dost pobavil).

Rzeczpospolita 1073: Díky, nádherný příklad. Abyste vytvořil něco podobného jako 177 (to je Vaše 189, 215 je pitomost a 196 už existuje a nazývá se 139), musíte se krýt s céčkem šest stanic za sebou (Kačerov, Budějovická, Pankrác, Pražského povstání, Vyšehrad, I. P. Pavlova). Takový souběh je samozřejmě šílený, na 5 stanic (úseků) už si každý do toho metra vleze a nikoho by ani nenapadlo to platit. A vytvořil jste ostatně linku ne tangenciální, ale radiální (já tedy náměstí I. P. Pavlova a Míru beru už jako centrum, krom toho by s tím těžko někdo jel z Krče na Žižkov, když by to měl mnohem kratší 139), a metro samo je největší radiálou.
Na severu se 177 s céčkem kryje jen na čtyřech stanicích (Prosek, Střížkov, Ládví, Kobylisy), a je to spojení tangenciální (Bohnice - Vysočany), které metro nahradit nemůže. Ty tři staniční úseky je pravda souběh dlouhý, ale právě díky odlišné funkci obojí spojení, z nichž obě jsou velmi využívané, ještě akceptovatelný, pokud lidem nechceme spojení hodně znepříjemnit.

Rzeczpospolita 1075: A právě to mne na zelených trochu mrzí a nechápu je, když ve svých programech využívání brownfields tolik prosazují. Srovnávání žižkovského nádraží s Těšnovem, které zastánci často používají, považuji za ošklivou demagogii, funkcionalistická budova, která přijde o svoji funkci, je podle mne odsouzena ke zkáze tak jako tak. Na Žižkově se holt asi neshodneme.

P. S. A pokud bych se mělo na Staroměstském náměstí něco obnovovat, první na řadě podle mě musí být Krocínova kašna, ta si to zaslouží nejvíc.

(Příspěvek byl editován uživatelem Ma(šo)touš.)

(Příspěvek byl editován uživatelem Ma(šo)touš.)
Quor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 89
Registrován: 2-2010
Odesláno Středa, 30. března 2011 - 16:36:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

1) Děkuji všem (=Orkymu) za zanechání alespoň krátkého komentáře.
2) Děkuji za ohromně poučné pojednání o jakémsi Parléřově křídle čehosi.

Edit:
3) Pro Rzeczpospolitu: Možná že už bychom těch žabomyších válek Prosek-Sever mohli nechat. Pokud mě paměť neklame, tak snad téměř všichni jsme se tu shodli na posílení Pankráce a omezení severu (185,183 apod.)

(Příspěvek byl editován uživatelem Quor.)
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2617
Registrován: 11-2007
Odesláno Středa, 30. března 2011 - 16:39:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rzeczpospolita, já opravdu nevím, co je to být "kován" v historii. Kdo že to "kování" provádí a kdo posuzuje. Pokud k tomu kování a posuzování račte být povovlán Vy, tak sedím na zadku....

Krenův dům nebyl nikdy součástí radnice. Zda jeho demolice byl zločin, nehodlám posuzovat. Taky můžeme demolici (asanaci) Židovského města prohlásit za zločin. Jenomže právě výsledek této demolice/asanace je firmou UNESCO považován za dílo, hodné Evropského dědictví. A Josefov je považován za jeho součást...Jo a existuje české slovo fasáda.

Pokud jde o Nákladové nádraží, je věcí vlastníka , aby našel zdroj, odkud tu budovu uživí. Pokud budovu nelze uživit - co s ní? Je přeci funkcionalistická, takto byla vyprojektována. A hledáním jiné funkce popíráme úspěšně právě to, proč byla postavena - totiž funkci.

(Příspěvek byl editován uživatelem Rudolf 33.)
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 994
Registrován: 9-2008
Odesláno Středa, 30. března 2011 - 16:46:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

HOMINIS EST ERRARE NVLLIVS NISI INSAPIENTIS IN ERRARE PERESEVERARE.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3653
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 30. března 2011 - 16:54:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jako co to je za blbost ten bus z Kačerova na IPP? Bavme se třeba o tomto:
196 od SN uhne místo do smyčky na Kačerově na Budějárnu, Pankrác a dejme tomu PP (neboli Kobylisy - Střížkov). Dál pak pojede skrzevá Nusle (Sysnkobratrskou nebo Kloboučnickou po 188 kde by ale asi neprojel kloub), Vršovice na Želivskou. Resp. tamo pojede via Michelská a Bohdalec místo parodie 150. Nabídlo by to nevídané vazby a 106 by se rázem mezi Kačákem a Kohinorskou stala zbytečnou. Případně by to vynechalo Pankrác a jelo dolů Brumlavkou - pokud ale bude protažena 118 tak spíš ne.

Časem se chytne jak tranzit tak doprava z/na Pankrác z obou stran. A moc bych se nedivil kdyby ta linka měla vytíženost podobnou 177 nebo 195. Ty jsou vytížený ač od Malešic až po nádraží Libeň téměř nemaj zdroje frekvence. Samozřejmě by nesměla jezdit jako dnešní 148 s i=30 a pro začátek by klidně stačilo kdyby jezdila jen v kladiva.
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1076
Registrován: 9-2004

Odesláno Středa, 30. března 2011 - 17:02:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mašotouš: Já na tohle tempo příspěvků nezvládám reagovat, snad vešer se dostanu k tomu Proseku... Ale: U NNŽ není sporu o tom zda, ale jak přestavět. Kdybys viděl, jak vypadal původní urbanistický návrh ing. arch. Sedláka zpracovaný podle jeho svědomí a jak vypadá po 38 předělávkách ze trany ÚRM a Sekyry, taky by sis zoufal. Mám to vyfocené, můžu to sem později hodit.

To, že stará budova NNŽ nelze využít je lež a myslí si to lidé jako Aulický, Švácha či Lukeš, i ten Sedlák, který sám sebe označuje za urbanistu - Památkáře. Ze strany různých depozitážů a státních institucí je po té budově hlad. Vevnitř je velmi variabilní.
Alpha 1983
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1077
Registrován: 9-2004

Odesláno Středa, 30. března 2011 - 17:12:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mašotouš: Chybovat je lidské, nikdy však není lidské v chybě setrvávat?

Petr Vlček: Přesně tak, 100% souhlas. Tamto bylo přehnané, ale v zásadě stejný princip.

Rudolf 33: Ale funkcionalistické proboha neznamená, že po ukončení funkce zbourat. Novoměstská radnice také byla postavena ryzeúčelově, funkci neslouží již dlouho a přesto je tam nějak hodnota. Budova NNŽ je jedna z největších funkcionalistických budov v Evropě a praha je počtem funkcionalistických domů v evropě velmi unikátní.

(Příspěvek byl editován uživatelem Rzeczpospolita.)
Alpha 1983
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 996
Registrován: 9-2008
Odesláno Středa, 30. března 2011 - 17:19:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rzeczpospolita: Sic, až na INSAPIENTIA. To by snad přeložil každý homo sapiens, ne?

Petr vlček: Přiznám se, že jsem v tom ňáko ztratil. Jak že by ta 196 přesně jela?

(Příspěvek byl editován uživatelem Ma(šo)touš.)
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1078
Registrován: 9-2004

Odesláno Středa, 30. března 2011 - 17:20:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

aha, nemoudré. Já jsem .....
Alpha 1983
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 997
Registrován: 9-2008
Odesláno Středa, 30. března 2011 - 17:32:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Funkcionalismus: Že jsem přívržencem Parléře neznamená, že odmítám veškeré moderní umění. Pokud by někdo navrhoval zbořit některé velké a významné funkcionalistické stavby (kostel sv. Václava ve Vršovicích, Müllerova vila, Veletržní palác), tak by zasloužil zpřeráž... ehm (), tak bych proti tomu jistě vystoupil, ale u NNŽ toto nutkání nemám. Netvrdím, že v něm nelze najít krásu, netvrdím, že je ošklivé, ale podle mého soukromého a subjektivního názoru to není budova natolik cenná, abych protestoval proti jejímu zániku, když se nepodařilo najít způsob (já jsem tedy žádný takový ještě neviděl, a to návrhů bylo), jak ji přijatelně zakomponovat do konceptu nového využití celého prostoru. (Ač sám návrh za nijak oslnivý nepovažuju - tady musím vyzdvihnout Waltrovku, kde se mi líbily projekty na výškovou budovu ve tvaru W, vtipně reflektující historický kontext místa a přitom díky umístění nikterak nezasahující do pražského panoramatu.)
3xhonzík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 482
Registrován: 4-2010
Odesláno Středa, 30. března 2011 - 18:18:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A k čemu by bylo stavět kopie dávno neexistujících budov? CO je to zase za nesmysl?
Nevím, proč by každý člověk měl znát Latinu. Z jednoho latinského citátu se člověk učenným nestává.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Středa, 30. března 2011 - 18:19:31    Odkaz na tento příspěvek  

Mnojo, výškovou budovu ve tvaru W to je kontext jaxviňa .. a vedle by mohlo stát špicový ruský kolo co by z dálky vypadalo jak od ajrofky a nahoře se točit vrtule, bylo by kontextu hned třikrát tolik a půlmetr na záložku. Když to nepokazí panorámato, tak lokalitu vem čert.
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2379
Registrován: 5-2003

Odesláno Středa, 30. března 2011 - 18:37:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rzeczpospolita - k Proseku a okolí, pořád je to blíž tramvajím v Praze než ošklivé baráky na Staromáku:
Pořád to jaksi není Ono, jak by řekl John Lennon.
103+3xx - zbytečná zajížďka ke vzdálenějšímu metru, navíc pásmovanému.
177+195 - myslím, že je neudržitelné, aby obě "skalecké" tangenty jely do Čakovic. Řečeno s klasikem: "U všech ku*ev, Marto, co je tam tak zajímavého?" (ať si užijeme taky české věty, nejen latinské)
127 - je divné končit napájecí linku jednu stanici od metra, zbytečně to sniží užitečnost a vytíženost linky (tady se mi asi nejvíc líbila relativně původní 145 Ládví-Českolipská-Krocínka-Českomoravská, jestli si to pamatuju dobře).
Hromadná doprava, pořádná votrava a kdo se rád mačká, užije si, stačí kačka (Ivo Jahelka)

Garry Poker - příhody karbanického učně:-)
9001
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 488
Registrován: 6-2004

Odesláno Středa, 30. března 2011 - 18:52:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Absoult: Doufám, že to tady nezapadne. Opravdu tohle snad nemá sílu číst nikdo.

K té Francii. Ono zase dost záleží na místu. Pro mě je Radlická tímto způsobem nepředstavitelná.
Třeba Břevnov bych takhle jednou rád viděl. Dnes by už takhle šla udělat třeba Sokolovská kolem Invalidovny.

Ted mě napadlo, že není náhodou tímto způsobem udělaný úsek od Balabenky po Polokliniku Vysočany?
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1079
Registrován: 9-2004

Odesláno Středa, 30. března 2011 - 18:58:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mimochodem právě se dívám z okna ze školy - Waltrovka během několika dů z 90% zbořená. nezůstane evidentně ani ťuk. Hnus Welebnosti. Tomu říkám odosobnění místa, ani blbej komín, ani jedna hala, nic. takto si konverzi továren, zvláště takto zajímavých nepředstavuji. Teď se připravuje bourání Zkušebny motorů (ta vysoká budova s železnými konstrukcemi).
Prag: Co dodat?
Mašotouš: Ta budova tam zapadá, ne, že ne, muselo by se chtít a na začátku se i chtělo. Večer to sem hodím. Ale já věřím, že se kulturní památkou stane.

218: 103: Již jsem psal Mšotoušovi, že klidně může dál na Ládví, to je mi celkem jedno.
177+195: Je to jednoduché, prostě propojení vozebních ramen. Jde silná frekvence od Letňan, silná od Žizkova, tak proč to nespojit, že?
127: Už jsem psal, že klidně prodloužit na třebenickou.
127: Když bude vymetáková 145, tak jak nahradím 183 do Petrovic, protože tam ař ta 127 vede.
Edit 9001: Ale na Sokolovské jsou také odstrnitelná prkovací místa, zůženo jen v místě přechodů

(Příspěvek byl editován uživatelem Rzeczpospolita.)
Alpha 1983
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2381
Registrován: 5-2003

Odesláno Středa, 30. března 2011 - 19:24:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je to jednoduché, prostě propojení vozebních ramen. Jde silná frekvence od Letňan, silná od Žizkova, tak proč to nespojit, že?
Zas tak silná není, už takhle jezdí 195 v centrálním úseku docela prázdná. I v odpolední špičce tam pravidelně jezdím spoji obsazenými na sedačky. 195 bývá plná možná v Letňanech a na ZM, ale v celé trase to taková sláva není...

Už jsem psal, že klidně prodloužit na třebenickou.
A na Třebenické je co zajímavého? Kaufland?

Když bude vymetáková 145, tak jak nahradím 183 do Petrovic, protože tam ař ta 127 vede.
Však nemusí jet na ČM, šlo mi jen o to, že se vytvoří oboustranný napaječ - na jedné straně Střížkov, na druhé Vysočanská. Pak ať si jede klidně do těch Petrovic.

A abychom se vrátili k tématu vlákna: Na severu je třeba začít od tramvají do Vozovny a do Ďáblic. Pak se může pokračovat s busy, které aspoň na severu zajišťují nějaké vazby.
Hromadná doprava, pořádná votrava a kdo se rád mačká, užije si, stačí kačka (Ivo Jahelka)

Garry Poker - příhody karbanického učně:-)
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 999
Registrován: 9-2008
Odesláno Středa, 30. března 2011 - 19:32:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rzeczpospolita: Když bude vymetáková 145, tak jak nahradím 183 do Petrovic
Proč na ní pořád trváte? V celém úseku Kobylisy - Perlit je 183 v pohodě zrušitelná, v čimickém úseku stačí samostatná linka a úsek po Průmyslové, jak už jsem navrhoval dříve, pomocí severojižní tangenty až do Letňan (jakmile bude zprovozněna Vysočanská radiála). Zrovna v tomhle bych byl pro radikální řez.
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1080
Registrován: 9-2004

Odesláno Středa, 30. března 2011 - 19:46:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mašotouš 983: - konečně jsem se k tomu dostal
1) Jo, ale pak má jet z B člověk do Letňan na Palmovku nebo na Vysočanskou?
2)Pravda, ale jak jsem psal, s tím souhlasím. Klíčov mí 151. Mám ale dotaz, stačil by na 151 midibus v tom mém vedení?
3)Víš, jak vpadá smyčka trolejbusů na Orionce? To nemusí být žádné nádraží, stačí kruhák či malá točna, může to být udělané vkusně. Nevím, proč by mě místní za to měli zabíjet.Busy jsou od toho, aby jezdily, ne stály ve smyčce.
4)Bohnice vysočany přece nemusí busem. Mají pohodlnou tramvaj na Palmu a dál tram/metro kam potřebují. PV tu psal, že časově rozdíl není. Na žižkov také mají tangentu TT. Já jedu do školy 5 zastávek a 3x přestupuju, považuješ to za optimální? Bohužel je to nejrychlejší. a taky žiju.
5)Samozřejmě, to je jedna z možností, ale okružní linka má své problémy. Třeba nutnost odlišit posměrné a protisměrné spoje. Jednosrná by byl nesmysl.

218:Třebenická = Přestup na tramvaj.

Ne, tramvaje na severu plní docela dobře napájecí funkci k metru i cílovou dopravu do centra a jsou poškozovány zbytným průvozem apacitních linek busů

Mě by se líbilo zakruhovat trať v ďáblicích , že bych Žernoseckou propojil V. Kobylisy se sídl. Ďáblice.

Edit Mašotuoš: Já se přiznám, Mezi čerňákem a Hotivaří to znám blbě, takže jsem tam pracoval se stávajícím stavem. To bych musel řešit celou Prahu, ale proč vlastně ne?

(Příspěvek byl editován uživatelem Rzeczpospolita.)
Alpha 1983
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3656
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 30. března 2011 - 19:47:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

196 od SN:
- Lísek (znamení) - Budějovická (v zast nočníků) - Zelená Kližka - Pankrác (v zast. nočníků - PP, Palouk, Radnice v zast 193, Synkootakarova ulicí Na zámecké a tamo zastávka (přestup na všechny tram) - nádraží Vršovice (stálo by několik párkovacích míst) - Kohinor až Želva ve 124/139.

Pokud by se na 188 nevykloubil kloub za magistrálou tak by mohla jet z Pankráce (ovšem v tomto směru chybí záliv...) po 188 do Kloboučnický kde zast spolu se 139/124 a dál viz výše.

Variant by se našlo dost a dost. Možná by pak šlo sáhnout i na 193 resp. utnout ptákovinu 148 mezi Krkavkama a Budějárnou.
Marian Kechlibar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.103.67.225
Odesláno Středa, 30. března 2011 - 19:52:47    Odkaz na tento příspěvek  

Rzecz: Poblíž Žernosecké jsem kdysi bydlel, a mám pocit, že by tam ta tram vozila vzduch... na tamní poptávku stačí pár busů.

Navíc by to nebyla jednoduchá stavba, na jedné straně cenný les, na druhé různé budovy ... škola by taky křičela, protože tam bylo už i s IAD několik nehod s dětmi (neustále se pak snižuje rychlost).

Celkově mám dojem, že 2 km trati by se v Praze leckde hodilo více.
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1081
Registrován: 9-2004

Odesláno Středa, 30. března 2011 - 19:58:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad NNŽ: http://www.zelpage.cz/zpravy/8125
Ad MK: Trať by vedla lidně ve vozovce, zcpy tam předpokládám nejsou. Mohla by být i jednokolejná s 1 výhybnou. Při 1 lince o int. 8 min žádný problém.
Alpha 1983
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2382
Registrován: 5-2003

Odesláno Středa, 30. března 2011 - 20:05:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rzeczpospolita:
Třebenická = Přestup na tramvaj.
Nutit přestupovat lidi na tramvaj na Třebenické je opravdu ten Bručounův pověstný kolejošotoušismus... ostatně, ta tramvaj mi stejně nic zajímavého neńabízí - protože se s ní dá jet do Holešovic nebo na Palmovku (a obě destinace jsou z Proseku dostupné mnohem lépe busem).

Mě by se líbilo zakruhovat trať v ďáblicích , že bych Žernoseckou propojil V. Kobylisy se sídl. Ďáblice.
Ano, to by bylo dobré, v takovém případě by tam ta tramvaj aspoň k něčemu byla.
Hromadná doprava, pořádná votrava a kdo se rád mačká, užije si, stačí kačka (Ivo Jahelka)

Garry Poker - příhody karbanického učně:-)
Quor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 90
Registrován: 2-2010
Odesláno Středa, 30. března 2011 - 20:06:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Rzceczpospolita:

Trať by vedla lidně ve vozovce, zcpy tam předpokládám nejsou. Mohla by být i jednokolejná s 1 výhybnou. Při 1 lince o int. 8 min žádný problém. To, prosím pěkně, myslíte vážně?

Jinak k těm Vašim návrhům ohledně Severního města - možná to bude znít krutě - ale IMHO to jsou jenom obrázky. Ne moc hezké.
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1634
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 30. března 2011 - 20:31:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

.ěvitcu ijukěD .ELEDRP od ukesorP an ysubotua a amablov ,ícindar uoksžarP s etědJ .ubsorp máV k mám ,évonáP
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3694
Registrován: 2-2006

Odesláno Středa, 30. března 2011 - 21:01:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Gabuliatko: Souhlasím a podepisuji.
Rovněž s Absolutovou žádostí vyjadřuji svůj souhlas.
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Tramvajak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1498
Registrován: 4-2006

Odesláno Středa, 30. března 2011 - 21:05:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chlapi, brečet tady ale nepomůže, to musíte do Vzkazů pro redakci... Já už to tam psal odpoledne.

Jinak využiji vyskytnuvšího se pana Demona - bývalý kolega mi psal, že se mají ukončit PO na analogových Šumperácích, je to pravda?
tramvajakovy webové stránky
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3695
Registrován: 2-2006

Odesláno Středa, 30. března 2011 - 21:08:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No zatím to vypadá tak, že se má ukončit PO úplně na všem a plošně se navýší proběhy o další PÚ...
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Tramvajak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1499
Registrován: 4-2006

Odesláno Středa, 30. března 2011 - 21:10:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aha, takže se pořádně ještě ani definitivně neví, co bude, ale podnikem už se šíří zvěsti o106, rozumím Díky za odpověď.
tramvajakovy webové stránky
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1002
Registrován: 9-2008
Odesláno Středa, 30. března 2011 - 21:23:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě jednou vyzývám všechny "optimalizátory", abychom se přesunuli tam, kam nás moderátoři odkázali, totiž do Volné dopravní diskuse. To, co probíráme, sem nepatří, a místní uživatelé mají naprostou pravdu, když se nás snaží vystrnadit. Díky.

Můj příspěvek je tam.
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1082
Registrován: 9-2004

Odesláno Středa, 30. března 2011 - 23:26:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Quor: co je na tom divného? Vůbec jsem Vás nepochopil. No ta by to byla 1kolejka. A?

Ad Severní město: Ty návrhy nejsou od toho, aby se líbily, ale aby korigovaly nehorázné plýtvání, které v Praze nemá obdobu. Takže to, že se nelíbí beru jako kompliment.

Jen Poznámka: Skvělé, vyhnali jste Optimalizátory, ale to neznamená, že zase začal panovat ideální stav. Většina lidí, co chodili do Optimalizace vůbec o nějakém zastrčeném tématu v busech neví, zvláště tech nepřispívajících. Až taky bude někdo něco chtít najít z této doby, tak to se z toho ..., bo je ta Optimalizace rozházená asi do 3 témat.
Alpha 1983
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1635
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 31. března 2011 - 07:18:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rzeczpospolita> pane, prosím, umíte číst a respektovat cizí názor? Tohle sem fakt nepatří.
Absolut
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3305
Registrován: 6-2005

Odesláno Čtvrtek, 31. března 2011 - 08:23:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tramvajak: Bohužel brečet ve vzkazech pro redakci je zřejmě také na nic, neboť naše stesky tam byly prozatím ignorovány.
To nejlepší nás teprve čeká.
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1084
Registrován: 9-2004

Odesláno Čtvrtek, 31. března 2011 - 11:35:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Gab: Myslíte tu část o jednokolejné trati? To téma se jmenuje Tramvaje v Praze, ne?

Jinak tamto jsem již jen doodpovídal, již to tu rozvádět dál nebudu, tak můžete být klidný.
Alpha 1983
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3696
Registrován: 2-2006

Odesláno Čtvrtek, 31. března 2011 - 15:58:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tramvajak: To si nerozumíme. V tuhle chvíli nejde o zvěst, nýbrž o skutečnost.
Otázka je pouze jak dlouho tohle rozhodnutí potrvá...
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Jonášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1137
Registrován: 8-2007

Odesláno Čtvrtek, 31. března 2011 - 17:22:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včera jsem si všiml, že probíhá činnost na budoucí zastávce Sparta ve směru Špejchar/Chotkovy sady/Hradčanská. Netušíte, kdy nastane přesun zastávek?
1) Nevím, že nevím.
2) Vím, že nevím.
3) Vím, že vím.
4) Nevím, že vím.
Nin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2979
Registrován: 8-2003

Odesláno Čtvrtek, 31. března 2011 - 17:50:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jedno setkání....

World In My Eyes...
cestuji ekonomicky a to pouze první třídou

Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1007
Registrován: 9-2008
Odesláno Čtvrtek, 31. března 2011 - 21:12:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jonášek: Vida, teď jsem si vzpomněl - na třídě Jugoslávských partyzánů už jsou stavebně připravené zastávky na Vítězném náměstí (jakási obdobe zastávek Dejvická na Evropské třídě), zhruba na úrovni výstupní a nástupní zastávky roztockých linek. Víte o tom někdo něco?
HOC SCIO PRO CERTO: QVOTIES CVM STERCORE CERTO, VINCO, SEV VINCOR, SEMPER EGO MACVLOR.

Tím jsem si jist: kdykoli spor mám se špinavci, ať vítězím či poražen jsem, vždy pošpiním se sám.
Špáňa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3964
Registrován: 9-2007

Odesláno Čtvrtek, 31. března 2011 - 21:23:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  jinak, zdravím Káema
youtube: http://www.youtube.com/user/Brejlovec754049
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1637
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 31. března 2011 - 22:02:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mašo: pokud to je to co myslím, tak to je likvidace panelu z ex. zastavek.
Igbt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 101
Registrován: 11-2005

Odesláno Čtvrtek, 31. března 2011 - 23:02:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V sobotu si můžete vyzkoušet, jak funguje.......


Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3700
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 01. dubna 2011 - 07:30:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Může mi někdo vysvětlit účel wifi v tramvaji? Na surfování s nb to asi nebude. Možná by někdo znalejší mohl vysvětlit i kolik taková legrace stála. Ale Praha na to jistě má.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Pátek, 01. dubna 2011 - 08:32:31    Odkaz na tento příspěvek  

Dneska má wifi i polovička mobilů, ale neni důvod proč by to nešlo na booku, pokud je místo k sezení. Jinak je to asi hlavně reklamní akce, čili srovnávat s tím, kolik stojej ročně ty různý propagační letáčky a plakáty.

Ostatně zíral jsem už asi před patnácti lety, když ve washingtonskym metru byla místa k sezení tak z poloviny obsazena lidma pracujícíma na notebookách cestou do práce .. jestli tam měli wifi jsem tehdy nesledoval.
janoro
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.179.199.91
Odesláno Pátek, 01. dubna 2011 - 08:44:38    Odkaz na tento příspěvek  

Má to asi stejný význam jako metro do jedné ráno či vonné esence ve vozech MHD, které mají přijít taktéž na šílené peníze.

Doufám, že si na to někdo vzpomene, až zas bude potřeba omezovat povrchovou dopravu a pásmovat metro.
janoro
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.179.199.91
Odesláno Pátek, 01. dubna 2011 - 08:48:22    Odkaz na tento příspěvek  

Mimochodem: Když si někdo vydělá na notebooka, ipad nebo drahý mobil, tak má jistě i pár stovek měsíčně na mobilní připojení a nemusí parazitovat na nějaké wifině, která jistě nebude kdoví co, podobně jako ta v autobusech SA. Mimochodem ten přístupový bod v té tramvaji to bere z mobilního připojení jakbysmet a jestli je jen na jedné kabině, tak budou mít lidi na druhém konci kačeny smůlu.
Jonášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1138
Registrován: 8-2007

Odesláno Pátek, 01. dubna 2011 - 09:08:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mašotouš: Je to opačně. Tam byly zastávky Vítězné náměstí, když jezdila linka 36 v trase Podbaba - Divoká Šárka a Svatovítská byla neprůjzedná. Teď je začali odstraňovat a zřejmě začne v brzké době výluka Podbaby.
1) Nevím, že nevím.
2) Vím, že nevím.
3) Vím, že vím.
4) Nevím, že vím.
Jonášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1139
Registrován: 8-2007

Odesláno Pátek, 01. dubna 2011 - 09:09:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

IGBT: 9063 na lince 17 odpoledne či dopoledne?
1) Nevím, že nevím.
2) Vím, že nevím.
3) Vím, že vím.
4) Nevím, že vím.
Mašotouš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1012
Registrován: 9-2008
Odesláno Pátek, 01. dubna 2011 - 09:15:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Gabuliatko, Jonášek: Dík. Já už na existenci té náhradní zastávky 36 úplně zapomněl.
HOC SCIO PRO CERTO: QVOTIES CVM STERCORE CERTO, VINCO, SEV VINCOR, SEMPER EGO MACVLOR.

Tím jsem si jist: kdykoli spor mám se špinavci, ať vítězím či poražen jsem, vždy pošpiním se sám.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Pátek, 01. dubna 2011 - 09:23:03    Odkaz na tento příspěvek  

janoro: má to všechno asi ten význam, aby se narušila představa mhd jako smrdut7 nespolehlivý a zastaralý socky, toť vše. Když má wifi už léta v každym busu žlutej dopravce .. je nejlepší moct říct "my taky, pojeďte s náma", i když to 99% cestujících nezajímá a nevyužívaj to. Nějaký mlamoje a mlamodky to nalákat může, protože rozhoduje image ;-)

Drahý mobily a notebooky jsou dávno minulost, pro ty mladý je to prostě pracovní nástroj. Umí to i netbook za pět a mobil za dva tisíce.
Igbt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 102
Registrován: 11-2005

Odesláno Pátek, 01. dubna 2011 - 09:40:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jonášek => Od rána do noci, od pondělí do pátku, od 1. do 31. od dubna do září.

Jinak ta WiFi je akce firmy Rencar, resp. JCDecaux, čili DP by to nemělo stát nic.

Když jsme zkoušeli notebook, tak nás překvapila rychlost! Ale je otázka, jak se to zachová, až se připojí 5, 10, 63, ... cestujících. 4 metry od tramvaje už signál nebyl......
Zdk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.220.250.97
Odesláno Pátek, 01. dubna 2011 - 09:44:58    Odkaz na tento příspěvek  

Jak se přenáší signál z tramvaje ven?
Budou výpadky v tunelech a podjezdech?
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10001
Registrován: 8-2005

Odesláno Pátek, 01. dubna 2011 - 09:59:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Viděl jsem 8724 se zadním spřáhlem z T3. Co to?
A přidávám obrázek ze setkání na Revoluční.

Jsem oběť, ne viník.
Jonášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1140
Registrován: 8-2007

Odesláno Pátek, 01. dubna 2011 - 10:00:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

IGBT: Přenáší se přes wi-fi vše, nebo je to omezené jen na vybrané pražské stránky Magistrátu?
1) Nevím, že nevím.
2) Vím, že nevím.
3) Vím, že vím.
4) Nevím, že vím.
Jonášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1141
Registrován: 8-2007

Odesláno Pátek, 01. dubna 2011 - 10:02:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: Tak to snad už není ani o prsa korejské ženy.
Je fajn, že ve svém pokročilém věku ses naučil vkládat obrázky, děkuji!
1) Nevím, že nevím.
2) Vím, že nevím.
3) Vím, že vím.
4) Nevím, že vím.
Igbt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 103
Registrován: 11-2005

Odesláno Pátek, 01. dubna 2011 - 10:11:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jonášek => Přes WiFi všechno.

Na monitorech běží animované "desatero" DPP - podobně, jako se promítá ve stanicích metra.
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3702
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 01. dubna 2011 - 13:27:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Až tam poběží možné přestupy na další zastávce, tak to snad k něčemu bude. Představa, že v plné tramvaji 14T surfuji nějaké péčko a kazím tím mládež (která to doma nemá), je také zajímavá.