K-report
 

Archiv do 3. prosince 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Tramvaje a metro » Tramvaje v Praze » Archiv do 3. prosince 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Jonášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1055
Registrován: 8-2007

Odesláno Čtvrtek, 02. prosince 2010 - 07:07:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Míša: Naprosto souhlasím. Diletantství dispečerů je otřesné. Myslel jsem, že tam jsou proto, aby zvládali kalamity a mimořádnosti. Jenže ouha. Včera nechali Milady Horákové nacpat tramvajemi od Letenského náměstí po Prašný most. Nikoho nenapadlo točit na Špejcharu, který byl prázdný. Nikoho z nich nenapadlo vést tramvaje přes Pražský hrad. A už vůbec nikdo nebyl v terénu, aby něco hlásil, popř. aby pustili do tramvají hlášení. Chápu, že vykolejená tramvaj na křižovatce Prašný most není nic příjemného, ale štosovat tramvaje dvě hodiny je totální kravina. Inu výpravčí by museli počítat kilometry a vyplňovat blouděnky, ale i proto tam snad jsou, ne? Já doufám, že po tomto bude dispečnik vymeten, neboť se ukázalo, že je to teplé korýtko a nejsou tam lidi, kteří dokážou pracovat v krizi.
A ten nápad točit tramvaje od DŠ na Podbabě jsme neměli jen my dva!
1) Nevím, že nevím.
2) Vím, že nevím.
3) Vím, že vím.
4) Nevím, že vím.
Kalanis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1440
Registrován: 12-2006

Odesláno Čtvrtek, 02. prosince 2010 - 08:01:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jonášek: Nevyužití malých kol (Petřiny-Střešovice-BH a DŠ-Dejvická-Podbaba) je diletantství. Ač já jsem spíš zvědavej dneska na Barr (B-Anděl-Řepy).
Demon: A to fakt si nikdo z nich nenašel čas, aby cinknul do Vokovic pro někoho s koštětem, aby vyčistil a udržel vexle na Kulaťáku, obzvlášť když na Hradčanské byl kamion?
Jo a po kamioňáku bude vymáhat škodu kdo?

Ono v takovémto stavu je nejdůležitější ne jezdit podle linek, ale vůbec ty lidi odvozit! Takže trocha diletantství je i u tvůrce vrcholových předpisů.
Jo, (dle mluvky DPP na ČT24) prý DPP vyhlásil den bez JŘ, co je na tom pravdy?
Doprava nebo něčí kapsy? Je to jedno - tunely jako tunely... K-Report do mobilu
Busmat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 810
Registrován: 6-2008

Odesláno Čtvrtek, 02. prosince 2010 - 08:07:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové dotaz...V čem spočívá tajemství nesjízdnosti úseku Motol - Sídliště Řepy?Nepřijde mi to až jako takový kopec aby s tím měli tramvaje mít takový problém...nebo se pletu...Děkuji
Giba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 78
Registrován: 2-2007
Odesláno Čtvrtek, 02. prosince 2010 - 08:46:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rano v pul osme uvízly tramvaje v kopci na Barrandov, jeste jedna z posladních sjížděla uplně narvaná dolu.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8966
Registrován: 8-2005

Odesláno Čtvrtek, 02. prosince 2010 - 09:37:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já jen doufám, že aktuální zkušenosti zabrání všem zdejším teoretikům psát ještě někdy v historii žvásty o podpovrchové tramvaji, která se na okrajích města vynoří ven. Kdo se dostal k hlubokému podzemnímu metru ruského typu, vyhrál.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Míša
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.208.19.162
Odesláno Čtvrtek, 02. prosince 2010 - 09:46:58    Odkaz na tento příspěvek  

Děkuji za potvrzení podezření toho, že jestli někdo totálně selhal, tak to byli dispečeři (nebo zkrátka osoby odpovědné za provoz tramvají, ať už si říkají jakkoliv). Jestli skutečně je priorita, jak psal 5735, "obnovení provozu na provozu na zastavených úsecích, případně prověření možnosti náhradní trasy a zavedení odklonů", pak to těžce nezvládli. Tramvaj jedoucí dle jízdního řádu bylo skutečně to poslední co jsem já, a další stovky lidí v Dejvících očekávali.

Teď jsem jenom zvědavá, jak se k tomu postaví oddělení stížností (nebo jak si říkají) na DP.
Každopádně díky za reakce
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8968
Registrován: 8-2005

Odesláno Čtvrtek, 02. prosince 2010 - 09:57:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dispečeři selhávají pravidelně a soustavně. To je přesně problém středních článků řízení. někteří zdepíšící a knimpatřící se sice snaží odvádět pozornost kydy o vrcholovém managementu, ale my již dávno víme své. alibismus a neschopnost si zdůvodnit vlastní kroky mimo předpisy. Stále ještě vede dispečery člověk se jménem STŮJ? To se pak nesmíte divit, že to nejezdí.
Zastavit provoz na samostatném tělese, bez vlivu IAD a takřka bez výhybek (Evropská-Podbaba), to je opravdu na přeřazení k metařům. Ony ty tramvaje nesplnily ani ten základní návoz k metru (pochopil bych problémy v centru s auty a pod, ale toto... )
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Čtvrtek, 02. prosince 2010 - 10:14:57    Odkaz na tento příspěvek  

Tak ono je dost těžko vyčítat střednim řídicim kádrům (pěknej termín na to bejval, že) nedostatek improvizace a neschopnost překročit předpisy, když celej oustav, ouřad nebo co ten DP je, je veden shora snahou jakýkoli vybočení přísně potrestat, o iniciativě snad ani nemluvit, to tam musí bejt sprostý slovo
Holt jek už se osvědčilo za války, nejlepší sabotáž je jednat přesně dle předpisů.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2327
Registrován: 2-2004
Odesláno Čtvrtek, 02. prosince 2010 - 10:25:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jonášek,Míša,KM: Já zase naproto nechápu, proč asi 8 hodin od konce sněžení není nikdo schopen vyčistit výhybky, zejména na křižovatkách se společným provozem s IAD. To je prostě neuvěřitelný. Na Senovážném a na Na Poříčí, naprosto pod sněhem. Tohle je stěžejní problém, protože se výhybky prostě nezamykají a KAŽDÝ řidič u nich stráví spoustu času. Přitom přece máme techniku (auta s těmi rotačními smetáky), která by měla vymést celý prostor křižovatky. Rozhodně by tam byla užitečnější než vymetat na chodnících čerstvý sníh a odkrývat pod tím nečerstvý led... Navíc sníh je nyní celkem lehký, zametá se dobře.

Taky mě napadá, že krizový štáb by se měl scházet na chlebíčky spíš před sněžením a vymezit pravomoce a úkoly, ne po průseru... S kolegy jsme se opět shodli, že kdybychom dostali dobré boty, jsme připraveni odpovídat třeba za konkrétní výhybky na konkrétních křižovatkách. Jsi městský zaměstnanec, tak prostě nebudeš chvilku projektovat a když je krize, půjdeš makat. Stačí to zkoordinovat, zapojit techniku městských částí a TSK a dát prioritu čištění a odvážení sněhu z okolí výhybek. Je to stejné jako v lednu, už dávno nesněží a tramvaje pořád nejezdí.

Ráno sičistil můj řidič 26 výhybku na Senovážném. V Dlážděné se rval s výhybkou řidič 24 a za ním kolona až k Labuti. Dojeli jsme na masnu a před námi vykolejila 24 na výhybce Na Poříčí. Přijdu tam a od Republiky kolona, řidič 8 bojuje s výhybkou. Od Labutě přijíždí 3 a rovněz začíná boj... Přicházejí pomáhat řidiči zezadu. Boj je 20 minut marný, pak se pomalu jede přes neuzamčené výhybky... Co to ksakru je...? Tady nesouhlas s KMmem, tohle se musí řešit nahoře na tom krizovém štábu. Sehnat techniku a lidi. Kolejová doprava prostě stát nemůže. V ulicích musí být policie, zavírat ulice pro auta, prostě to je stejný jak za povodní... Jinak je to celý další střípek do mozaiky nepoužitelných tramvají.

Ti dispečeři jsou jen třešnička na dortu... Myslím, že příčina je v tom, že iniciativa je trestána. Proto nevezme zatahující bus lidi, mohl by mít leda průšvih, až to na sněhu někam opře. Proto tramvajová zkušební jízda projede kolem davu bez povšimnutí, ač by při troše dobré vůle na Labuti včera v 19:15 lidi vzít určitě mohla...

Všechno je to u vedení města. Pro ty chlapce se nikdo nepřetrhne, kradou už zas z vesela, jak píšou LN, tak i uplácejí...fajn, pro ně nikdo nehne malíčkem ani o fous navíc. Až na čestné řidičské a dispečerské výjimky...
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6895
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 02. prosince 2010 - 10:27:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vy si tady stěžujete na tramvaje. Musím říct, že to byl včera jediný dopravní prostředek, kterým se dalo dojet aspoň do Ruzyně. Na 119 byly včera kolem 10 večer 2 autobusy a na 218 jeden jediný, který zatáhnul ještě před desátou.
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2366
Registrován: 11-2007
Odesláno Čtvrtek, 02. prosince 2010 - 11:00:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin Šubrt: "Všechno je to u vedení města"

No konečně jste na to přišel. Všichni zaměstnanci, vyplňující funkce mezi zastupitelsvem a řidičem tramvaje/autobusu/metra jsou zcela zbyteční
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8970
Registrován: 8-2005

Odesláno Čtvrtek, 02. prosince 2010 - 11:06:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pochopil bych, jaxem už napsal, zanešené výhybky v centru v souběhu s IAD. Nedovedu ale pochopit neprovoz na Evropské. Nedovedu pochopit, že se nevydá příkaz "za sněhu přes tečku opatrně a krokem bez postihu" Nevěřím, že zdůvodnění mimořádných opatření argumentem zajištění provozu by někdo napadl. Nemyslím, že by to napadlo vedení města nebo generální ředitelství, ale maximálně nějakej posera na dipečinku a proti němu by měla být obrana. I odbory by v tomto mohly sehrát výraznou úlohu, že Milky, a slíbit že se zastanou zaměstnanců v případě šikany např. z důvodu jízdy přes tečku.
Je vidět, jak je důležitá diverzifikace prostředků MHD - tramvaje, metro, busy. kdybychom měli podpovrchovou tramvaj, jak tu oní někdo furt básní, byli bysme v komplet.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Čtvrtek, 02. prosince 2010 - 11:50:50    Odkaz na tento příspěvek  

No kdybychom měli místy podpovrchovou tramvaj, vedle metra který by končilo na dejvický a v kobylisích trvale, tak by se včera polovina těch kritických výhybek řešila v suchu .. to přece neni "buď anebo".
Jinak jo, mělo by se, nemuselo by se, mohlo by se. Bychování umíme skvěle, i s tim pozdnim honěnim
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2328
Registrován: 2-2004
Odesláno Čtvrtek, 02. prosince 2010 - 12:29:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rudolf_33: Jako kterýkoli střední článek sice někam mohu poslat lidi, ale je mi to k ničemu, když mi nikdo jiný nezajistí vybavení, techniku, odvoz sněhu apod. Když mají spolupracovat TSK, DP, Pražské služby, Policie, značkaři, všichni, těžko to zařídí vedoucí odboru zastávky na DP... Ostatně na krizovém štábu se zmínění potkávají, ale evidentně nechápou, co je potřeba. Takže se v ulicích a v úřadech potácí řada lidí, kteří by mohli být sakra užiteční.

Jako v lednu. Ráno jsem přišel do práce a řekl šéfovi, že bychom měli jít uklízet sníh. Vysmál se mi. Pak to jako vtípek nadhodil na krizovém štábu a druhý den byly z politického úkolu v ulicích haldy úředníků. Politicky geniální tah, jen jim nikdo nebyl schopen práci zorganizovat a tlupy s lopatami se tak nějak náhodně procházely ulicemi. Jen já blbec jsem si ještě večer okouknul okolí a věděl přesně, co by se dalo v okolí uklidit a pomohlo by to...

KM: Podpovrchová tramvaj mívá na výjezdu na povrch obratové koleje, pod zemí by se jezdilo v pohodě... A podpovrchová tramvaj má i na povrchu z 95% segregované tratě, takže i ta by jezdila o dost líp. Vynořila by s ena Kulaťáku a Evropská by jezdila :-). Ale pořád tu podsouváš něco, co tu vůbec nikdo neřekl. Nikdo neřekl, že že měla v Praze být podpovrchová tramvaj. Jediné, co zaznělo, že metro bylo správně, ale nyní už moc není kam prodlužovat, tak je potřeba stavět segregované tratě jiné, např typu podpovrchové tramvaje Opatov - Želivského apod.)
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Adalbertinum
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1102
Registrován: 1-2010

Odesláno Čtvrtek, 02. prosince 2010 - 12:47:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdo byl včera v práci, zažil si svoje. To že jsem v Braníku čekal 40 minut na tramvaj mi zas až tak nevadilo. Pak mě vzala služebka domů 17(T3M). spíš by mě zajímalo, kde byli silničáři? Že by se opět potvrdila Nohavicova Píseň? !Silničáři jsou překvapeni velice, že sníh zasypal jim silnice! .. Na lince 106 nebyl problém nabrat i 40 minut na jednom půlkole, to samý i ostatní bus linky. Co se týče stížností na dispečery.Ano, zvorali co šlo, ale na druhou stranu jsem je viděl např u Palmovky.. Dispečerům se včera nešlo vůbec dovolat, a nešlo to ani dnes, podle toho co vím od kluků na 10ce..
5735
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 469
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 02. prosince 2010 - 12:51:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: "za sněhu přes tečku opatrně a krokem bez postihu"

Tak tohle né! Prvořadá je bezpečnost. Jízda naslepo by se mohla pěkně vymstít! Přes tečku se jet dá, to předpis D1/2 umožňuje, ale ...
...je potřeba nejprve výhybku vyčitit, znovu přestavit do požadovaného směru a pokud stále svítí (bliká) tečka, tak zjistit zda je výhyka uzamčena. Pak opravdu mohu pomalu a opatrně. Samozřejmě pokud výhybku nepřestavuji a bliká tečka, tak předpokládám, že kontrolu udělal řidič přede mnou.
Když se na to vyprdnu a pojedu rovnou bez jakékoliv kontroly, tak je riziko vykolejení příliž velké. Přeci nechceme tratě zaházet vykolejenými tramvajemi (viz ty o kterých se jiní zmiňují výše). A nezkoušej, že když pojedu krokem a vypadnu, tak že bych si snad mohl couvnout a podvozek (kola) sednout zpátky do kolejí.

A ještě ke kritice dispečerů. Po bitvě je každej generál. Za normálního provozu dělají haldu věcí, které se mi můžou zdát zbytečné, ale zrovna teď mám pro ně pochopení. Na každém školení je řidičům vtloukáno do hlavy, že mají nejprve volat a pak se snažit něco řešit. A přiznejme si, že většinou nejdříve řešíme a až když to nejde tak voláme. Informace, kterou pak předáváme, ještě dokáže pohnojit i ten zbytek. Než z řidiče vydolují kde stojíme a kterým směrem, popř. které směry zůstaly průjezdné, tak uteče tolik času, že se dokáží vytvořit docela slušné kolony. A to v době kdy dispečer sotva začne řešit jeden "průser" už má řešit další... Ano nezpochybňuji, že se mohly zavádět odklony. Jenže to je i o spolupráci řidičů. V tomhle marastu se jezdí blbě a když to jen trochu jde, tak se mnohý rád k té koloně stojících tramvají připojí. Těch co zůstanou stát už před výhybkou, aby mohli jet případným odklonem asi moc nebude.
Z-k
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.220.250.97
Odesláno Čtvrtek, 02. prosince 2010 - 13:10:11    Odkaz na tento příspěvek  

Metro není všespásné, všude nevede, jak se s ním skoro všichni, hlavně DP ohánějí o jeho spolehlivosti. Počkejte, až do něj nateče zase voda a nebo se přihodí něco vážnějšího. To už vám povrchová hromadná doprava, hlavně tramvaj, vonět bude?
Z-k
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.220.250.97
Odesláno Čtvrtek, 02. prosince 2010 - 13:14:29    Odkaz na tento příspěvek  

Včerejší kalamitu tramvaje zvládaly co se dalo.
Chyba byla a je hlavně v dispečerech, kteří nezvládají operativně odklonit nebo obrátit tramvajové vlaky tak, aby se minimalizovalo vytvoření velkých kolon souprav. Jasně, všude to nejde, ale kde to jde by se tak mělo činit.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8973
Registrován: 8-2005

Odesláno Čtvrtek, 02. prosince 2010 - 13:25:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Z-k: Do metra natekla voda poprvé po 28 letech jeho existence, tramvaje stojí při každém sněžení několikrát do roka.
5735: samozřejmě přes tečku tak jak to popisuješ, to je jasný. ale řada řidičů se snaží (jistě v souladu s předpisem) docílit aby se rozsvítila šipka. Víšco, přijde mi že dispečeři v terénu s telefonama před desítkami let dokázali více než ti dnešní, zavření na dispečinku. Přijde mi že v době spojení vysílačkama a detailní informaci o poloze tramvaje by neměl být problém tý tramvaji říct, kam má jet. Prostě to vybavení, které DP má nezefektivňuje tu činnost tak jak by se čekalo ve 21.století a bude to tim, že to příslušní neuměj používat. tak to aspoň působí na laickou veřejnost. Prokazatelně přeci jde z dispečinku hlásit do všechvozů. Proč se to nedělá? I to by cestující naladilo příznivěji vůči DP a skousli by že se nejede. Na telefonní info se dovolat nedá a info na webu DPP je tristní. navíc web mě v době kdy jsem na ulici moc nepomůže. Prostě diletantství, sorry.
MŠ Nech si ty pindy o obratových kolejích. Obrátit do Podbaby provoz na Evropský nedokázali. Tak si dovedu představit, jak by využili obratový koleje. Segregovaná trať, bez výhybek a stejně se nejezdilo.
prag: kdyby byla podpovrchová tramvaj, tak by v podpovrchu nejezdila a nebylo by co řešit, protože by uvázla na povrchových úsecích. to je daleko pravděpodobnější scénář.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Tom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 582
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 02. prosince 2010 - 13:32:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chybí krizový scénář :-) Který jasně určí co je třeba dělat, u kterých výhybek bude stát člověk a z jaké funkce bude stažen. Nic co by nešlo nalajnovat :-) Druhá věc je pakliže by došlo na onen scénář rozšíření pravomocí, dispečeři mohou vyhlásit - jízdy přes tečku, případně zahlásit že řidiči co jsou v úseku Divoká Šárka - Dejvická budou nyní jezdit pouze tom v úseku. Ale samozřejmě se dá vědět i lidem, že na Dejvické je nutné použít směr Hradčanská metro. Dispečeři sedí a vidí mapu, vidí dobře že to tam stojí :-) Systém se zdá být zkrátka velmi zkostnatělý.

Selhal především střední a vyšší management, který možná ví co je třeba ale neví jakým způsobem toho docílit :-)
http://www.metroweb.cz
5735
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 471
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 02. prosince 2010 - 13:44:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: Informace pro cestující z dispečinku je sice dobrá možnost. Ale musíš vědět, že to co říkáš bude aspoň chvíli pravda. Když byla kalamita v loňské sněhové sezóně, tak jsem jezdil nějakou 24. Místo čtyr kol jsem udělal jen tři a přitom jsem vůbec netušil kam dojedu. Někde se čekalo až přijedou rozmrazit výhybku, jinde se jezdilo tam kam to bylo postaveno. To se potom jenom divíš, když jedeš Karlínem, kde se tady vzala 22. Tramvaje rozházené po celém městě. Pořadí jezdící za tebou cestou z Kubáně potkáš v Lazarské... A o tom snad ani rozumně informovat ani nemůžeš. To by byla jenom na nějakou obecnou frázi jak se cestujícím omlouváme, ne však o tom kam a kdy to pojede.
Pawel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1803
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 02. prosince 2010 - 13:46:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ: souhlas ohledně "podpovrchové tram". ale to bych teď stejně neřešil.

včera v noci to doopravdy stálo za to. kdybych byl pně střízlivej, tak budu asi naštvanější víc a budu si pamatovat, jak dlouho mi to trvalo. na francouzské dc nejela 57, pak dorazila 59 - ptám se řidiče, jak to vypadá s 57? "no netušim, ale v hostivaři jsem žádnou neviděl. svezte se se mnou aspoň na lazarskou!" přijedu na lazarskou a čekám, čekám a pořád čekám. odjely dvě 56 a nějaká ta 51 směr HR, ale ty jsem nebral, bál jsem se, že by případná 57 byla rychlejší a tudíž by mi na HR ujela. po hodině přijela 57, kterou jsem dříve míjel v protisměru na hostivař - 8623 - s naprosto vzteklým, nadávajícím řidičem. proč na BH neodklonili např. jednu z 54, které jezdily pohromadě?

informace? nula. "pohotovostní vozidlo" DP vyměňovalo JŘ, ale o provozu nevědělo nic. ani řidiči mi nikdy nemohli (nechtěli?) říct, jestli 57 někdy přijede. dispečeři nikde, chápu, měli práci jinde. ale na "centrální přestupní zastávce", v pupku noční MHD, by se prostě nějaká informace objevit měla. chtělo by to přinejmenším informační transparenty s jezdícím textem á la malostranská nebo ještě lépe celou infotabuli s mapami, odjezdy etc. a infokiosek.
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2368
Registrován: 11-2007
Odesláno Čtvrtek, 02. prosince 2010 - 13:54:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tom: Stoprocentní souhlas.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8976
Registrován: 8-2005

Odesláno Čtvrtek, 02. prosince 2010 - 13:56:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

5735: To je právě ono. Nevěřil bys jak vlídné byť i obecné slovo má účinek. Strašně všichni podceńujete komunikaci. Tak jako všichni strašně podceňujete ekonomiku. Nemyslím zrovna tebe, ale obecně technicky vzdělaný lidi, kteří sice dokážou sestrojit výhybku, ale na rady ekonomů a komunikátorů se koukaj jako na žvásty lidí, který musej živit.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3390
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 02. prosince 2010 - 14:09:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káeme, jel si někdy podpovrchovou tramvají nebo tramvajovým systémem s bezkolizním řešením se silniční dopravou. Takové systémy ve světě máme. Ano v Praze to ze začátku měl být kočkopes, protože to skoro všude vyjíždělo do ulic a snad se to i mělo dost bláznivě úrovňově křížit v podzemí bez možnosti následného levného předělání třeba na metro. Ale ve světě není časté, že by taková linka vyjela a pokračovala třeba na Seifertku do kolony stojících aut na kolejích - to by pak skutečně hladké křižování v podzemí nestíhala.
Z-k
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.220.250.97
Odesláno Čtvrtek, 02. prosince 2010 - 14:25:44    Odkaz na tento příspěvek  

Káem: Sebevraždy, ter.útoky, povodně, prasklé vod. potrubí, plyn, závady na soupravách, požáry... je toho málo? To vše může být. Praha je převážně závislá na mhd, ale metro není a nebude jediným systémem. Bez metra se lze krátkodobě obejít, bez hromadné povrchové rádo-by operativnější dopravy nikoliv. Viz rok 2002.
Z-k
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.220.250.97
Odesláno Čtvrtek, 02. prosince 2010 - 14:30:21    Odkaz na tento příspěvek  

Ikdyby metro bylo nesmyslně vybudováno pod každou ulicí a pod každým polem (Letňany, Motol...), TRAMVAJ si v Praze zlikvidovat NEDÁME !!!
Pawel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1805
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 02. prosince 2010 - 14:55:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KM: souhlas ohledně komunikace a vlídného slova.

ještě jedna věc a nápad na zlepšení: potřebuji teď zjistit stav provozu na lince 22. v londýně mají nějakou stránku, která vám řekne např.: victoria line - good service / problémy tam a tam / výluka od do, zřízen pendl / apod. Na webu dpp jsou oproti tomu informace ohledně kalamity relativně skoupé, nicméně standardně tam nejsou aktuality tohoto typu vůbec žádné - vyjma předem naplánovaných výluk. přitom by stačilo (pokud není možné vymyslet sofistikovanější systém), aby někdo z dispečinku každých pár minut napsal aktualitu typu: linka XY, stanice ABC, směr - nehoda s automobilem, předpoklad uvolnění v HH:MM hodin.
Zlin__24tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2598
Registrován: 3-2005

Odesláno Čtvrtek, 02. prosince 2010 - 15:12:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak včera jsem zpoždění chápal, ale když dneska ráno vystoupím na palmovce a marně čekám na 3/8. Nakonec po 30min (kdy kolem neustále pandlují prázdné X10) přijedou 2x15 a za nima 8ka, do které se přesunou všichni jako do spásy, avšak na Balabence se z kabiny ozve "jedu rovně na Vysočanskou". To je problém to vyhlásit v metru - že se na Libeň nejezdí, že ať jedu na vysočanskou odtud busem a nebo do Hloubětína a odtud pěšky.

Ono je nejhorší ta absolutní neinformovanost/neomluva cestujícím. Ti si pak vylévají vztek na nejbližsím možném zaměstanci DPP=řidič (který je v tom naprosto nevině).
http://trajfly.wz.cz - novinky z provozu MHD ve Zlíně a Otrokovicích, rozsáhlá fotogalerie...
Následuj svůj instinkt - Rába :-) .:. ICQ: 271 444 785
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8977
Registrován: 8-2005

Odesláno Čtvrtek, 02. prosince 2010 - 15:21:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Z-k: uklidněte se. jen vám ukazuju, kam by to vedlo, kdybysme měli jen tramky. jak vidíme, musíme se krátkodobě obejít i bez tramvají, že.
Borovičko: Mluvíte o IAD, já mluvím o povětrnostních podmínkách. Dále přesně takový model zdejší zastánci podzemní tramvaje vyznávají - na špejchaře sjede 26 do podzemí a vynoří se na želivárně. Tak jen píšu že právě teď vidíme, jak by to fungovalo, abych nemusel ty pověry o podpovrchový trmvaji zase v létě číst.
Jinak přidávám dvojici fotek z ÚTERÝ 16,00 pohled do linek 14 a 8. Doufám že to už jako špičku nezpochybníte (vy ani vám podobní).

Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3510
Registrován: 2-2006

Odesláno Čtvrtek, 02. prosince 2010 - 15:51:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bílý poplach v Dopravním podniku: v akci jsou dispečeři i rota čističů kolejí

Sníh znehybnil během dne tramvajové výhybky, mráz narušuje koleje
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1344
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 02. prosince 2010 - 16:23:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

web dpp je na 2 věci
Káem: dřevokocůr je optimálně zaplněn, vozu 14T se většina cestujících vyhybá :-) nevidím tady problém
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8979
Registrován: 8-2005

Odesláno Čtvrtek, 02. prosince 2010 - 16:35:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

D3: Mráz??? mínus 7??? co by dělali při mínus 20? Jinak ok, že vyrazili do ulic, bohužel, O DEN POZDĚJI NEŽ MĚLI.
Gab.: Asi ti něco provedu
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Hhoonnzzaa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 276
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 02. prosince 2010 - 16:37:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

14t se vyhýbá ten, kdo nechce jet v teple. 14t a T6A5 jsou jediné tramvaje, do kterých v těchto dnech nefičí a ještě hezky topí.
Tommy01
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 257
Registrován: 5-2008
Odesláno Čtvrtek, 02. prosince 2010 - 17:21:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

vypůjčeno od uživatele facebooku Woyzeck Gromeck:

Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1345
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 02. prosince 2010 - 17:47:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kde 14T topí ? vzadu tedy určitě ne
14T nevětrá, to ano, ale že by topila, to mi asi něco uniklo
Káem: koupíš mi na srazu pivo ?
Blenderman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9
Registrován: 9-2010
Odesláno Čtvrtek, 02. prosince 2010 - 19:44:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pohodička, trať na Malovance je sice po důkladné rekonstrukci, ale k čemu vyhřívané výhybky, že? To bychom měli po zábavě se zkolabovanou M22. Na Újezdě to samý.
A aby byla ještě větší zábava, navrhuji pro příště instalovat speciální mrazicí výhybky, abychom o zábavu měli postaráno i za teplejšího počasí.

Jinak co mě dokáže v tomto počasí nejvíc nasr... je, když vlezu do něčeho, co má úplně ledový topení a bojím se chytnout tyče, abych nepřimrzl.
Ať tam klidně profukuje, ale hlavně, ať to aspoň trochu topí.
Dakob
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 264
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 02. prosince 2010 - 20:06:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

14T vzadu topí, přijde mi, že největší zima je v modernizacích T3, ještě jsem nejel s žádnou pořádně vytopenou.

Můžete mi říct, KDE dneska byli ti čističi kolejí? Odpoledne čekám v Holešovicích marně na tramvaj do centra, přijedu na národní a v Lazarské tramvajáci bojují s výhybkami, přijedu na Újezd, 22 se nedaří odbočit do Karmelitské, čekáme 12 minut, pak ji přejíždí nezamčenou, jedu zpátky přes Újezd na Anděl, před námi opět 22 nemůže přehodit k mostu Legií, jdu pěšky na Švanďák na devítku... Výhybky si všichni čistili sami, žádného vymetače jsem nepotkal. Nechápu to - dneska už nesněžilo a toho sněhu tolik není, tak v čem je problém?
Z-k
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.220.250.97
Odesláno Čtvrtek, 02. prosince 2010 - 20:40:42    Odkaz na tento příspěvek  

v organizaci údžby a v pružnosti dispečerů DP operativně reagovat na vzniklé situace.
proto je asi tak preferované metro /i v polích/, protože se v tunelech nic asi operativně řešit nemusí. jen dokud se nic nepřihodí i tam (2002).
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2329
Registrován: 2-2004
Odesláno Čtvrtek, 02. prosince 2010 - 21:23:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já teda nevím, ale okolí výhybek bylo nedotčeno ještě večer. Třeba na Tyláku. Neodmeteno v širším okolí, chodci neustále výhybky zanášeli.

Šel jsem z autobusáku k Andělu. Proti mě za 4 minuty chůze projela 12+12+12+12, směrem na Újezd projely za stejný okamžik 20+12+20+20+20. Z toho byly plné jen 3 spoje. Je romantické, jak se ty vláčky honí Prahou pořád dokola. Pak mi přijela 4+4+4. Vlezl jsem se třemi lidmi do té druhé. Na Palačáku jsme potkali 16+16+16. Na karláku se právě dav chystal převrátit sólo 6 ve směru na Národní...nějak nevím, na co jiného tam čekali :-). Ve Štěpánské jsme se zastavili, řidič nás šel vypustit. Prý to stojí až nahoru, ale proč, to on veví. Byl slušný, omlouval se. Pak se to rozjelo. Příčina. Ty vláčky před námi, nahnaný ke křižovatce na Pavláku. Ač jezdilo méně aut, stovkový cyklus pořád běžel. Ústředna na to kouká z okna a nic. Prostě na cyklus projede jedna až dvě tramvaje. Jedno pozitivum to má. Vláčky ta světla maličko rozptýlí, že ta kolona začne blokovat provoz na Karláku, to asi nikomu nevadí.

Dobrovolně se hlásím. Dejte mi na starost nějakou křižovatku, smeták a lopatu. Když mi tam dojede multikára a občas mi tam projede rotační smeták, zbytek zvládnu. Taky mi dejte vysílačku a dejme tomu na starost šestnáctku. Do mobilu mi pošlete výstupy z Dorisu a já jí při pauzách u kafe, když bude vymeteno, klidně budu taktovat. Odjezdy na interval, apod. Je to fuk, do času se to stějně nesrovná, tak by se na interval odjíždět dalo.

Dakob: Taky absolutně nechápu. občas jsem nějaké čističe zahlédl, jenže přijeli k zasviněnému prostoru výhybek, výhybku vymetli a odjeli. Další řidič znovu musel ven... 170 lidí...fakt jsem je neviděl. Anděl, Palačák, Poříčí, Senovážné, Tylák - tam tedy nebyli. A lidi už si povídají jediné, k čemu ty tramvaje jsou...a mají pravdu. Ano, je to kalamita, ale vypadá to, že nás čeká i 3x 4x ročně, pomalu by se měl někdo zabývat tím, jak postupovat. ÚDI kdysi dělalo plán na smogové krize, chtělo by to totéž, podporu všech firem dohromady a hlavně pořádnej plán, ne deklaraci toho, že máme plán, ale to, co psal Tom...
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Jenki
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3619
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 02. prosince 2010 - 21:27:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak to tak tady čtu držím se za hlavu...

krátkodobé úkoly :
- stavět zálohy na vymetání výhybek a jiné řešení krizových situací podle předpovědi počasí, ne až když už je to v
- vyhnat kancelářské krysy ven s lopatou je problém, protože jim kromě lopat musíte zajistit pracovní oděv a obuv a když si něco polámou je průšvih. Není ale problém rozdat jim oranžové džisky (těch je snad dost), postavit je na exponovaná místa a udělat z nich informátory. Vždy posílat ve dvojicích - jeden se rozmražuje v nejbližším metru nebo jiném vyhřívaném prostoru, druhý mrzne na zastávce. Služební mobil už určitě mají, takže spojení je zajištěno. Z kancelářských krys které vzhledem k věku a / nebo zdravotnímu stavu mrznutí venku nepřežijí sestavit "paraelní dispečink" za účelem sběru a roznášení informací. Tím se uleví dispečinku "klasickému". Další grupa může vesele vyrábět různé letáčky, vývěsky a transparenty.
- jízda přes neuzamčenou výhybku je akceptovatelná, ale je třeba přesně definovat podmínky (např. rychlost do 5km/h, dohled dalším řidičem v koloně apod.). Jde to.
- pokud je neschopnost operativního krácení linek ve stylu "rozvoz od metra pryč" dána neschopností dispečerů tak je kopnout do . Pokud je příčinou to, že dispečer je na toto i při brutální kalamitě "malý pán" tak nakopat ty co to vedou do několikanásobně více a ještě jim tam zarazit tágo.

dlouhodobé úkoly :
- zavést režim nazvaný třeba "Zimní opatření", třeba od 15.11. do 15.3. Definovat kde a kolik jakého materiálu mít nachystáno. Definovat kdo sleduje předpovědi (ne ty na Nově ale ty přesnější za prachy), v jakém předstihu se staví zálohy na jakou profesi a kdo má pravomoc zařvat "průser na obzoru", kdy se vyhlašuje jaká úroveň průseru...
- T3 s radlicí hodit ze skály a pořídit si tohle. Určitě by do toho šla dát výzbroj Škoda, takže by to prošlo :-)
- pokusit se odstranit místa, kde přes tramvajové výhybky jezdí silniční vozidla (zaježděný led lze rozmrazit leda tak autogenem)
- vysvětlit zaměstnancům, že správná aktivita vedoucí ke snížení úrovně průseru bude ohodnocena obálkou s příjemným dárečkem, ne se zápisem o porušení všeho možného (to je asi to nejtěžší).

Výše uvedené body v praxi fungují. Tam, kde se jimi řídí se tramvaje díky zimě zastavily naposledy v roce 1963. Pravda, když je kalamita jezdí to blbě, pozdě, pomalu, ale nějak to jede furt. A to je účel hry.
Z-k
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.220.250.97
Odesláno Čtvrtek, 02. prosince 2010 - 21:33:58    Odkaz na tento příspěvek  

Jenki: ok
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2331
Registrován: 2-2004
Odesláno Čtvrtek, 02. prosince 2010 - 22:13:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenki: Já nevybojoval spojení s dispečinkem za 2 roky ani pro informátory, prý nemají obtěžovat, když se právě něco řeší. Takže když byla kalamita ve výluce, informátor s mobilem v háji byl a jest :-).

Vyhnat z kanceláře lidi s lopatama šlo loni i u inženýrů projektantů TSK-ÚDI, reflexní bundy už jsme měli, rukavice a lopaty se koupily v nějakém obchoďáku. Pravda, chtělo by to pořádný boty... Odpovědnost za škody sobě způsobené řada lidí podepíše i na sebe, včetně mě.

Krizový štáb svolávat dřív, než když je to v .

Rozporoval bych v tomto okamžiku potřebu informovat. Ani dispečink neví, jak to jede. Síly je třeba upřít na to, aby každým směrem v relativně přijatelný čas jelo NĚCO. Lidi chápou, že jízdní řád přestal platit. Komunikovat tedy s tímto vědomím, na letáčky v tuto chvíli čas opravdu není. To je čas, kdy hlásí řidiči, kdy jdou centrální hlášení do vozů o celkové situaci.

Mně spíš děsně chybí to, co psal Pawel. Info na webu, kde se to štosuje on-line. Máme to pro autíčka, kamery a jánevímco, ale když jedu tramvajemi, je pro mě důležité vědět, že na osmičce je půlhodinová díra... Tzn. chci Doris veřejně. Co je na tom tajnýho, kde se mi motají tramvaje. Chci vidět krásnou mapku, kde hned naskočí jakýkoli průšvih. Brzo jí může mít každý v mobilu.

Jízda přes puntík s dohledem dalšího řidiče se běžně praktikovala a určitě je v pořádku.

Hlavní ale je prostě vymést a odvézt po konci sněžení širší okolí výhybek. Ne jen hroty. Prostě celé pojížděné křižovatky, to je absolutní základ.

K té neschopnosti dispečerů. Jel jsem dnes 137 přes Radlickou. Na možné objízdné trase za Anděl na kolejích závěj sněhu... Co by se asi stalo, kdyby nějaká výhybka na Andělu zamrzla a muselo se jezdit tudy... Nejezdilo by se... Základ je, že se nemyslí dopředu. předpokládam, že stejný problém byla kolej na Brusnici, tak se kolem Hradu neobjíždělo. Nepřípustné...

Vyhodit něco ze skály? Můžeme být rádi, že si něco jako pluh též nepůjčujeme :-). Vždyť nemáme spoustu další techniky, brusy, čističe otevřeného lože...gynekoala na to chlup nepustí...

Fakt mi připadá, že zejména tramvaje chce v Praze někdo zrušit a popravdě, jde mu to fajn...
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2333
Registrován: 2-2004
Odesláno Čtvrtek, 02. prosince 2010 - 22:39:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen doplním postřeh z modrých stránek. Prý na Vápence obracela 6x10, zatímco 9 nikde, 1 nejezdí a pak přijelo sólo 19... To je skutečně drsné, protože VŠECHNY do mrazu vysypané cestující napadne, proč by nemohla JEDNA desítka jet dál...ale dispečink nikoliv...
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3512
Registrován: 2-2006

Odesláno Čtvrtek, 02. prosince 2010 - 23:33:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dakob: Pozor, T3R.P topí bezkonkurenčně nejvíc, narozdíl od T6, kde při povinně otevřené klapce vzduchu od měniče pěkně táhne ledový vzduch...
Pravda je, že zároveň nad dveřmi zlehka větrá.
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
Masinka
Administrátor

Číslo příspěvku: 6024
Registrován: 6-2002

Odesláno Pátek, 03. prosince 2010 - 00:19:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kde 14T topí ? vzadu tedy určitě ne
Alespoň nějak topí každá tramvaj, pokud teda řidič zmáčkne knoflík. Maďarům se smějeme za úvéčka bez topení a sami jezdíme v záměrně mražených vozech kvůli houmlesům...

Můžete mi říct, KDE dneska byli ti čističi kolejí?
To taky nevím. Projel jsem nemalou část a nikde ani noha. Všude uklízeli jen řidiči. Až ve 23:10 jsem viděl přijíždět dodávku DP se sedmi pajdulákama na Smícháč, kde začali mohutně prohrabovat (poté co obracející tramvaj couvala ze smyčky zpět do trati).

Proti mě za 4 minuty chůze projela 12+12+12+12
Jak už jsem psal, včera jsem z tramvaje mezi NM a Lazarskou minul 22+22+22+22+22+22+22+22+22+22+22+22+22+22, i když pravda proložené dalšími zoufalými vlaky. Za hodinu nastal opačný extrém a během 90 minut neprojela centrem v ani jednom směru jediná 22... Pochopitelně na Újezdě stála kolona kam oko dohlédne. Totéž viz uvedená kolona výše, totéž viz foto ze včera a totéž i dnes večer (všechno to byly jiné kolony). Nechci zázraky, ale buď vyhnat do ulic haldu metařů, nebo prohlásit tramvaje za svoz k metru, vypravit 2/3 vozů (vláčky mnoha tramvají jsou stejně na pendrek) a zbytkem řidičů uklízet nutné křižovatky.

Mně spíš děsně chybí to, co psal Pawel. Info na webu, kde se to štosuje on-line. Máme to pro autíčka, kamery a jánevímco, ale když jedu tramvajemi, je pro mě důležité vědět, že na osmičce je půlhodinová díra... Tzn. chci Doris veřejně. Co je na tom tajnýho, kde se mi motají tramvaje.
Tak v Dorisu údajně byly některé vlaky i víckrát, takže to by se obávám zas tolik nepomohlo. Ale info na webu je už dnes celkem nutnost, aby v 8 ráno visela informace z 22 hodin, to je celkem smutný. Nemůžou tam bejt detaily, ale aspoň něco.
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2547
Registrován: 7-2006
Odesláno Pátek, 03. prosince 2010 - 01:00:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenki: Dnes jsem se na jízdu přes puntík ptal dispečinku. Prý není třeba ani průjezd takovou výhybkou oznamovat dispečinku, stačí prý vyzkoušet uzamčení výhybky tágem a pak projet pomalou, opatrnou jízdou. Ani dohled prý není nutný. Mám si to prý nastudovt v D1/2. Tak budu studovat, ale z kursu si pamatuji, že bylo povinností na dispečink zavolat.

Jinak s motivací čištění výhybek a udržování jejich průjezdnosti je to u povolaných posil velmi bídné. To není většinou jejich práce, berou ji jako buzeraci navíc, tak se k tomu i potom staví. Většinu roku jsou zvyklí prosedět a proklábosit někde v teple, případně někam popojíždět auty, a najednou na nich chtěj velice náročnou celodnní dřinu v extrémních podmínkách. Většinou dělají, že dělají, aby se neřeklo a byli zas rychle v teple. Předně ani nevědí, jak a kde čistit, někdy ani jak si práci zorganizovat, a o nějaké účinné výzbroji ani nemluvě. Nadřízení si myslí, spíš ale je to jen alibismus, že když tam někoho pošlou, že mají splníno. Bez patřičného řízení těchto lidí je to ale k h---u.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Fricoolinek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 265
Registrován: 4-2006
Odesláno Pátek, 03. prosince 2010 - 01:53:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak tady nějaké to videjko ze středeční kalamity
http://www.youtube.com/watch?v=NP32lea8CJE
www.citytrans.info
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.242.66.13
Odesláno Pátek, 03. prosince 2010 - 08:48:09    Odkaz na tento příspěvek  

Nevím nakolik je to ještě aktuální, ale hlásil mi kolega, že cca před osmou hodinou ranní si nějaká paní v gumokolu "ustlala" na otevřeném štěrkovém loži mezi Střelničnou a Kyselovou a blokovala provoz v obou směrech tram.

P.S. Berte to s rezervou, jak jsem koupil, tak prodávám}
dopravopat
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.88.143.107
Odesláno Pátek, 03. prosince 2010 - 10:14:57    Odkaz na tento příspěvek  

Fricoolinek:
Skvelé video, aj voľba hudby. ;-)
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8980
Registrován: 8-2005

Odesláno Pátek, 03. prosince 2010 - 12:15:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Gab.1345: Koupim a vyleju ho na tebe
Jenki: přesně. jenže v DPP se těmto opatřením diví.
Insajdři: Kdo nebo co ten dispečerský aparát DPP drží tak vytrvale na svých místech přes opakovaná selhání? Kdo tam na koho co ví?
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Mirek_V
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.145.208.76
Odesláno Pátek, 03. prosince 2010 - 14:36:28    Odkaz na tento příspěvek  

Pánové, jsou tu nějací tramvajáci? Vybrali byste si znovu tuhle práci? Tak nějak přemýšlím co se svým životem dál. Berou u dp? Díky.
Pawel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1806
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 03. prosince 2010 - 14:55:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

včera kolem osmé večer: z malostranské odjíždím 22 směr BH, v protisměru míjíme jinou. další potkávám až na marjánce - zatahující spoj do VO, nacpaná ovšem solidně. dále nepotkávám žádnou tramvaj směrem dc. taky po 25 se slehla zem... jaká tam byla díra celkem, to netuším. nicméně minimálně 30 minut (jízdní doba malostr.-kaštan x 2), pokud nepočítám ten zátah a pokud tam nebyla nějaká 25 schovaná v myslbekově. pěkný.

dnes v poledne na vypichu: smyčka prázdná, 25 jsem cestou ke kaštanu nepotkal. 22 ovešm premávala pravidelně.

vytápěné výhybky: ta výhybka na malovance je evergreen. v létě ji zas zablokuje každý přívalový déšť. klasika...

KM: s tím dispečinkem souhlas. evidentně prostě nedělají nic, zdá se, že prostě rezignovali na jakoukoli aktivitu. viz moje nedávné hodinové čekání na 57...
Demon3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3514
Registrován: 2-2006

Odesláno Pátek, 03. prosince 2010 - 15:13:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milky: Tak si hlavně nastuduj rozdíl mezi "jízdou na bod" a "jízdou přes neuzamčenou vyhybku".
V tom bude zakopán Alík...
Pravda zvítězí, ale dá to fušku...
5735
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 476
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 03. prosince 2010 - 17:08:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Demon3: Ono by Milkymu stačilo číst co už tu bylo psáno. Když jsem se bránil Káemovu beztrestnému ježdění do výhybky na "bod", tak jsem psal o předpokladech ježdění přes "bod". A nakonci tam bylo, že když to všechno provedu a stále svítí "bod", tak provedu kontrolu uzamčení. A je-li uzamčena, tak jedu. Tj. teprve když zjistím neuzamčení, tak volám a dožaduji se nějakého řešení.

Mirek_V: Já jsem jen příležitostně tramvajákem a vyhovuje mi to tak.
A jestli berou u DP? Stavy se doplňují průběžně, takže určitě se najde nějaký termín, kdy bude začínat kurs (do té doby je potřeba absolvovat lékařské a psychlogické vyšetření). Kdybych měl začínat znova, tak se však nechytám - nyní není zájem o brigádníky.
Dakob
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 265
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 03. prosince 2010 - 17:16:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Zapadneš, zaplatíš!" vzkazuje dopravní podnik řidičům

- dobře jim tak, snad se to bude týkat i stržených trolejí, protože jet vědomě někam s příliš vysokým kamionem je debilita nejvyššího kalibru.
To je jako ten vtip, kamion stojí u Výstaviště před značkou "do 3.5 metru", měří 4 a Lojza řiká Pepovi: "Vidíš tu někde policajty? Tak to projeď!"

(Příspěvek byl editován uživatelem dakob.)
Tomas_palyza
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 595
Registrován: 12-2003

Odesláno Pátek, 03. prosince 2010 - 17:26:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milky + VYHYBKY na Puntik > Tohle by me prave zajimalo. Kdyz jsem ve stredu pozoroval ridice, jak peclive odmetaji vyhybky, rikal jsem si, ze je to vlastne zbytecna prace. Dost casto byly rozmrazovane, prestavene Ok, jenze z toho byl ten Puntik na indikatoru. A tak vlastne metli jen proto, aby vyrobili tu sipku a meli alibi. Anebo je tam snad v krajni poloze nejake elektro-mechanicke zavorovani, jehoz pripravenost indikuje blikajici Sipka??? (Neco takoveho jsi psal v prispevku - cca 'zkontolovat mechanicky pakou, ze je uzamcena??' Cili je to tam pak nekde citit? Uzavoruje se snad nejak??) Trochu mam dojem, jestli by z formalniho hlediska nebyla lepsi situace na vyhybkach, co tu byly pred lety, ze totiz se rozsvitil Zamek, stacilo vyh. zkontrolovat, treba mirne dopacit, a mohlo se jet.

Z toho mi plyne otazka: Nechybi tam naahodou v tech indokovanych stavech to Zamceni, jestlize je tam ten Puntik?? Nezapomneli nahodu na to, ze ma byt Puntik taky blikajici = Zamcena, ale nedotazena vyhybka?? Je je asi to, co by stacilo.
Anebom, muzete nekdo popsat, jak je to s tema ruznyma typama? Jsou nejake vyh.cisla 500, pak 600, to se nejak lisi - anebo jen Radiem?
XLS Brno-Praha 2010  Html KNIHA JÁZD rušňov 350 XLS Kniha Jázd 350 Poloha vlaku ČD BABITRON!
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2369
Registrován: 11-2007
Odesláno Pátek, 03. prosince 2010 - 18:48:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dakob: ""Zapadneš, zaplatíš!" vzkazuje dopravní podnik řidičům"

Protože kazdý provozovatel vozidla je ze zákona pojištěn na odpovědnost z provozu, pak taková výhrůžka nesměřuje vůči řidiči, který něco nezvládl, ale vůči pojišťovně, u které je pojištěn.. Prostě někdo zase neví, o čem mluví.
Michal Adler
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.220.252.220
Odesláno Pátek, 03. prosince 2010 - 18:52:31    Odkaz na tento příspěvek  

Je to fakt, dispečeři si za prosinec zaslouží nulovou výplatu. Kvůli jejich neschopnosti také dnes stovky naprdnutých cestujících posílaly do hajzlu celý Dopravní podnik. A vo tom to je...

Situace z pátečního odpoledního frmolu: něco se přihodilo (asi) na Výtoni, paralyzováno nábřeží v obou směrech. Kolona tramek na Rašínově nábřeží od Výtoně až ke křižovatce na Palačáku (a pak dál k Jiráskovi). Z Palackého mostu tudíž nešlo odbočit vpravo, ale přímý směr nevykazoval problém, křižovatka sama o sobě průjezdná byla. Přesto to tam před světly zašprajcla sedmička, která nemohla pokračovat po své trase vpravo k Výtoni. Za ní se štosovaly všechny ty 10, 4, 16, 14 i další 7. Od Moráně si pro změnu před křižovatkou udělala konečnou trojka, která nemohla pokračovat vlevo, už nebylo kam. Za ní nekonečný zástup tramvají až na Karlák, včetně uvízlých 176. Přímo se jezdit dalo, ale pro jistotu stálo všechno.

Pointa samozřejmě je, jak je možné, že dispečink, i když muselo být jasné, že je to „na dlouho“ (včetně doby, než se vše rozjede), operativně neposlal spoje sedmičky přes IPP a Bruselskou, aby byl zajištěn provoz mezi Smíchovem a IPP + aby se nějaká sedmička objevila ve Strašnicích. A dále se ptám, proč neotočil tu trojku přes Jiráskáč a Myslíkovu zpět, aby trojky nechyběly zase jinde a hlavně aby mohly projet (obvykle v tuto dobu velmi napěchované) tramvaje ve směru Smíchov. Argumenty typu „střídané přestávky“, „pojíždění oblouků, kde se standardně nejezdí“, ať si případní obhájci tohoto diletantství nechají od cesty.
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2370
Registrován: 11-2007
Odesláno Pátek, 03. prosince 2010 - 19:04:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomáš Palyza: Tohle by mě zajímalo taky.

Jestliže výhybka signalizuje, že je zamčena - může se to stát v mezipoloze? To by ovšem to zamykání nemělo nějaký smysl. Můj laický názor je, že "zamčení" by mělo být možné pouze v poloze, dovolující jízdu jedním nebo druhým směrem...Pak je směrové návěstidlo pouze informativní a rozhodujícím by byla návěst "zamčeno" doplněná o vizuální kontrolu postavení jazyků. Nevím, prosím znalejší..a snad citaci nějakého předpisu.