K-report
 

Archiv do 26. ledna 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Tramvaje a metro » Tramvaje v Praze » Archiv do 26. ledna 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Bkp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5283
Registrován: 8-2003

Odesláno Neděle, 24. ledna 2010 - 21:32:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milky a co je špatného na metru na letiště??

Sice tento dotaz jsem na tomto fóru už nečekal, ale opakování je matka moudrosti - namátkou můžeme jmenovat předimenzovanost, trasování vražednou oklikou, souběh s železniční tratí,...

Vždyť jsme jak v řupanově, že nemáme na letiště ani "normální" spojení.

Samozřejmě, že "normální" spojení máme, protože letiště jsou (celosvětově) specifická svoji značnou závislotí na individuální dopravě namísto hromadné.
Tomorrow Belongs To Me

Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7208
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 24. ledna 2010 - 21:52:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milky: Chyba se stala v Cyrilovi Svobodovi - o těch 888 četl ve svých LN a tak o tom hovořil. O 888 ví totiž každej. Zajímají ho senzace, ne problémy. Ještě ho moh Bém nazvat černoprdelníkem, jako to učinilo kníže a nedostalo by se ani na 888.
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6176
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 24. ledna 2010 - 22:01:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

DjDL:
Vždyť jsme jak v řupanově, že nemáme na letiště ani "normální" spojení.
A metro na letišti v Letňanech ti nestačí?
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 870
Registrován: 4-2007
Odesláno Neděle, 24. ledna 2010 - 22:19:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bkp: No tak tohle neberu jako argumenty. Železniční tratí?? Myslíš tu "lokálku" do Kladna? Trasování oklikou není nejlepší - uznávám, nicméně je dobře, že budou obslouženy Petřiny slušnou formou MHD a totéž platí o špitále v Motole. Letiště nemá v tuto chvíli žádné spojení MHD, 119 to je parodie na spojení s bodem jako je letiště. Jinak nevím, kde jsi přišel na kravinu, že na letiště se všude jezdí jenom individuální dopravou (u nás je to nutnost, ale to neznamená snad, že to tak je i všude ve světě)Namátkou co si vzpomenu, tak letiště Orly i CH. de Gaulla jsou na RERu, Vídeň má snad CATy, Schönefeld flughafen je na železnici, totéž letiště ve Frankfurtu, Ženava, co si pamatuju také byla na železnici a určitě by se dalo pokračovat. Snad jenom Ruzyně nemá kolejové spojení s centrem města a cesta trvá neúnosně dlouho. Je otázka zda je to dobrý nápad, stavět na letiště metro, ale vzhledem k tomu, že cestou obslouží ještě dva -tři významné body, mi to přijde lepší než nějaká železnice na Kladno. To je můj názor, nikomu ho necpu, zajímalo by mě spíš co si myslí obyvatelé Prahy 6, než parta "zasáhnutejch" šotoušů. :-)

P.S. Opakování matka moudrosti samozřejmě je, ale vzhledem k tomu, že to tady nepročítám denně (kdovíjaká kvalita, to není :-) ), tak si rád nějaký ten "odborný" názor přečtu tady znova.

Rzeczpospolita : Děkuji sice, že za moje "rebelské" názory bylo na mě tebou vzpomenuto, a opravdu bych se ani nebál, že by mě někdo pokousal :-), ale z doby oblejzání šotosrazů jsem již vyrostl. Umím si představit lépe strávený páteční večer, než krafáním o tramvajích do tří do ránaP.S. Ještě tak na železniční bych možná šel, tak se třeba někdy potkáme s některými tam.
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 871
Registrován: 4-2007
Odesláno Neděle, 24. ledna 2010 - 22:22:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin: Metro do Letňan se stavělo, jen kvůli tomu, aby se zhodnotily pozemky. Nápad dobrý, nějaký "kamarádíček" si namastil kapsu jistě. Každopádně metro do Letňan se mělo tahat, až pod sídliště. Dopadlo to stejně asi jako Zličín, byť tomu je omluvou depo a zkrachovalé ČKD.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1619
Registrován: 2-2004
Odesláno Neděle, 24. ledna 2010 - 23:17:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dj: Když ti neva metro na letiště oklikou za 45 miliard (už uvažuju zdražení při stavbě) a pak k tomu za 35 miliard vlak na letiště, přičemž zdvoukolejněnej vlak tam prostě jednou bude, protože ten vlak jede do centra a spojuje Prahu se silným regionem a jak jsi správně popsal, skoro na všechna letiště jede vlak, tak když ti to neva, tak fajn. Jen připomenu, že stejného efektu se dá dosáhnout za třetinu zmíněné částky. Když poptávka MHD z letiště je na čtyři plné supravy denně za 8 let. Poptávka od nemocnice Motol je cca 6 plných souprav denně a obé odpovídá zhruba zatížení tramvajové linky 11 na Vinohradské, opravdu jen do toho. Až po dobudování vlaku skutečně bude mít město dobré spojení s letištěm, ovšem pak bude to metro vedle mít cca hodnotu skladu civilní obrany :-). Kromě toho, EU se již postarala, že metro se na letiště jako absurdita miliónletí pravděpodobně ani nedostane :-). Mimochodem, ta miliarda příští rok, co na tu ptíkovinu jde, je ta, co by klidně mohla jít na provoz...

Milky: Svoboda je politik. Ty výkřiky byly zoufalé, s tímhle by Béma neporazil ani za milión let. Nicméně Bémovi tečou nervy a přes totální Svobodovu slabost kupodivu i tuto debatu prohrál. Ale když si vezme prášek, pořád to může ustát. Je třeba nsadit někoho, kdo chlapci horolezci vidí do karet. Ale kde ho najít...
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Bkp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5284
Registrován: 8-2003

Odesláno Neděle, 24. ledna 2010 - 23:18:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dj_la_défense:
Reakce v příslušné diskuzi.
Tomorrow Belongs To Me

Hnidopich
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 911
Registrován: 6-2004
Odesláno Pondělí, 25. ledna 2010 - 03:13:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dj_l_f:

nemáme na letiště ani "normální" spojení.

Tahle varianta "A" dle mého do kategorie normální určitě nespadá.

Letiště nemá v tuto chvíli žádné spojení MHD, 119 to je parodie na spojení s bodem jako je letiště.

Nevím, proč by 119 byla parodie. Navíc Vám vypadla 100 (lepší to spojení, než jsem zažil jinde).

kolejové

Aha, takže pro Vás je asi normální kolejové, ať už trasované jakkoliv. No, co si za pár posledních let vzpomenu (i když mohu přehlédnout, protože jdu prakticky vždy do půjčovny a odjezd), tak bez kolejí z těch větších jsou: DUB, EDI, HNL, SJC, DEN... SFO se dočkalo celkem nedávno a to taky ne zcela šikovně. Kolejová tedy byla také, ale v menšině.

Nemocnice Motol

No ono hlavně s ohledem na rozmístění nemocnic a obyvatel tam zřejmě drtivá většina pacientů bude směřovat odjinud, než co cestou posbírá A ze Skalky po Dejvickou. (I když opravdoví fanoušci "normální dopravy" by to jistě rádi z Řep (nebo JZM) vzali přes Zličín (nebo jinde na B) a Můstek.
Michal Žák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.183.77.10
Odesláno Pondělí, 25. ledna 2010 - 06:58:07    Odkaz na tento příspěvek  

Netušíte, prosím, někdo, proč má linka č.8 čekací body v centru Prahy na Nám. Republiky a na Invalidovně, ale ne na Florenci (tedy alespoň podle sdělení paní na infolince DPP).
Já jen, že pro přestup z C z jihu na 8,24 směr Karlín jsou večer občas jen 1-2 minuty času a když tram odjede o minutu dřív, je to v ...
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2663
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 25. ledna 2010 - 07:50:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

že budou obslouženy Petřiny slušnou formou MHD To dost těžko. Místo současných 3 stanic tramvaje 1 stanice metra, které nepoveze cestující na západ, či jihozápad, ale na sever.
Tedy kromě těch co budou bydlet u díry, to bude spíše přínos záporný.
Dali
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.20.71.69
Odesláno Pondělí, 25. ledna 2010 - 07:56:10    Odkaz na tento příspěvek  

Vážení, vážení,

mě už připadá to opakováni "letiště a metro" jak mantra mnicha kdesi v Tibetu - pořád dokola ....
1. A se podobně trasovalo již v 70. létech min. století - někde mám takovou knihu a až bud mít čas udělám scan mapky uvažovaného rozvoje
2. Letiště nebude jediným cílem. V oblasti na Dlouhá Míle - Na padesátníku se bude mohutně stavět - je to rozvojové SZ území Prahy (a penize do rozpočtu nepřináší ani studentíci a ani důchodci jezdící zadáčo - ale jen a pouze ta část produktivních obyvatel, která je ochotna MHD jezdit).
3. Stanice Dlouhá Míle bude ležet u velmi významného záchytného bodu - MÚK R1 x R7, potažmo R1 x R6, tam je možno nutit dojíždějící nechat IGK a dále jet MHD (R7 je dnes ráno směrem do Prahy ucpaná).
4. Předpokládám, že po dostavbě MO, R1 a metra dojde k masivní restrikci vjezdu IGK a lokál BUS do centra. Dnešní kulaťák je přímo ukázkou toho, jak nemá náměstí sloužit jako "hnusná" křižovatka a změť autobusových zastávek pro "kommutery". Ty busy patří ven, IGK též. Metro, se svým intervalem 3 až 5 min je už snesitelnou alternativou pro IGK.
5. Ad rychlodráha. Koncem letošního roku Metrostav a spol. zasype krátery po Bláně na Hradčanské, povrch bude uveden do finálního stavu. Podle vizualizací to bude vypadat daleko lépe než před stavbou (zmizí ty "bordely" na nádraží ČD Dejvice, podobná zátiší u Prašného mostu, rozpadlá zahrádkářká kolonie v Myslbekově, bývalé sportoviště CS Army se změní v parčík nad Prašňákem atd.). Už vidím to nadšení lidu v Dejvicích pro další obří stavbu rychlodráhy když uvidí, že prodlužování metra až na pár stavebních ohrad je zas až tak nezasáhne. takže kdyže bude "rychlodráha"? 2030, 2040 ??? O penězích ani nemluvím.
5. Na Béma se bude jednou ještě vzdpomínat v dobrém stejně jako na Bushe. Přes všechny negativa to bude ten primátor, který začal konečně řešit dopravu a měl tu odvahu zahájit stavby, o kterých se kecalo desítky let. Mimochodem tunel Blanka je špičkou nejen evropského, ale i světového městského dopravního inženýrství. Jen Češi mají pořád nutnost kverulovat než být hradi na to, co ještě dokážou vyprojektovat a postavit.
Syrda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 566
Registrován: 10-2002

Odesláno Pondělí, 25. ledna 2010 - 09:00:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Michal Žák: Čekací body se dělají především na zastávkách kde nejsou semafory s preferencí. Za Florencem směr Nám. Republiky jsou semafory - vstupní kontakt je před zastávkou. A řídící systém křižovatky bude nastaven na běžné zastavení. Nikoliv na (občas i několikaminutové) vyrovnávání JŘ. Díky tomu na 90% tramvají křižovatkami projede plynule.
edit: Proto jsou čekací body např. na Krejcárku nebo v Trojské.

(Příspěvek byl editován uživatelem syrda.)
Dakob
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 212
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 25. ledna 2010 - 09:25:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dali: Hmm, to je sice všechno moc krásné, ale když se podíváme jinam - do oblasti Krče a spol., je i BLBCI nadmíru jasné, co musí mít přednost. Dokud není vyřešená situace ve městě, dokud tu máme oblasti, ze kterých je nutné obyvatele svážet autobusy každých 20 sekund, není možné, aby někdo nezkorumpovaný a svéprávný upřednostnil stavbu metra tímto směrem. Na letiště. To prostě není obhajitelné, stavte se třeba na hlavu.
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2665
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 25. ledna 2010 - 09:57:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dali: Aby Blanka měla smysl, musí se toho dotunelovat mnohem více. Břevnovská radiála, Pelc Tyrolka - Spořilov, Holešovičky. Vše bude mít následně i vysoké provozní náklady. A jsou to na dlouhé roky zabité peníze a i na úkor rozvoje MHD, které se navíc prožerou neoptimálním trasováním nového metra (i tam bude platit - dlouhé tunely velké provozní náklady).
Dali
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.20.71.69
Odesláno Pondělí, 25. ledna 2010 - 11:48:52    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Dakob:
Trasa D je skutečně problém. Nicméně položme si otázku proč. Pokud vím, za socíku se uvažovalo s větví "C" ze stanice Pankrác (ex. Mláežnická - dokonce jsou tam předvybetonované rozplety). Pak někdo rozhodl, a trvdím že správně, že větev "C" ne ale separé trasa "D", s kolejovými spojkami do "C" na Pankráci (a v budoucnu i s trasou "E"). Dokonce snad i Metroprojekt ještě do revoluce stačil udělat něco jako úvodní projekt úseku I.D.
Pak přišla revoluce, dokončily se rozestavěné trasy a stavěl úsek na sever. Místo toho, aby se nádledně "oprášil" původní projekt D, upravil podle modernější technologie a začala stavba, mohlo už dnes být.
Jenže naše moudré hlavy (a to bez rozdílu politické příslušnosti) začali vymýšlet kolo - vlakotramvaj, lehké metro, gumometro, VAL a já nevím co ještě (ony se ty služebky po Evropě hodily, proč ne). Dneska už je původní projekt zastaralý, nový nemáme a tak se nestaví. A posledním hřebíkem je spor Metroprojekt x Mott MacDonald. Metroprojekt slíbil podstatně kratší termín projektu (1 rok) ale za vyšší cenu (byl vybrán), ten druhý neskutečně dlouho dobu projektu (4 roky) a nižší cenu. Takže bude možná soud a teoreticky, když Mott vyhraje, 4 roky to bude plácat. Mezitím se stavba prodraží o mnohokrát více než byl rozdíl mezi Metroprojektem a Mottem. Takže milý kolego, tam hledejte důvod proč D není.
Ad Borovička: Ano máte pravdu, všichni můžeme poděkovat pracujícímu lidu za jeho vítězství v roce 48. Co holt se jinde stavělo desítky let, my musíme postavit za čas podstatně kratší. A nebo založte politickou stranu, vyhrajte volby tak, abyste nemusel hledat žádnou kolaici, navrhněte zákon o zákazu používání IGK v Praze a prosaďte ho. A pak vám zbydou (možná, protože daně z provozu a výroby IGK tvoří nezanedbatelnou položku státního rozpočtu) peníze na MHD všude. Jestli je či není metro trasováno správně se dozvíme tak možná v 2050.
Kasme
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 187
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 25. ledna 2010 - 12:33:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

něco fotek "výkopů" na Bělohorské :-)
http://ttnz.cz/mo/album/v/stavby/silnicedalnice/tunelblanka/malov anka/100125
Fotek je moc a většinou nejsou opopiskovány a roztříděny... Komu to vadí, ať se nekouká :-)
Navštivte také mestskyokruh.cz * kasme.cz * tunel Blanka - mo.ttnz.cz
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2666
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 25. ledna 2010 - 12:45:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dali: Vůbec nechápu vaše asocciace na "vítězství lidu" v souvislosti s touto diskuzí. Ale alespoň chápu víc vaše asosiace na současné vedení města.

Odůvodňovat nestřídmou stavbu sítě silničních tunelů v Praze příspíváním IGK do rozpočtu je krátkozraké až humorné. Podívejte se podrobněji na rozpočet města.
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 872
Registrován: 4-2007
Odesláno Pondělí, 25. ledna 2010 - 13:01:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Borovička: Je jedině dobře, že se staví konečně infrastruktura pro IAD v Praze. Centru to dost uleví. To je snad jediná správná stavba za posledních deset let v Praze. (No dobrá ne jediná, ale jedna z mála). A pokud bude MHD v Praze vypadat, tak jak vypadá, tak špíš bude čím dál tím více lidí jezdit autem.

Dali: A nechci se pouštět do politické debaty, situaci v roce 48 si tady skoro nikdo nedokáže asi představit, včetně mě, ale když si vezmu, kolik kolimetrů se postavilo v období 68-89 a 89-10, což je kupodivu 21 let na každé období, tak jsem docela rád, že se ta valná většina udělala za socialismu, protože dneska by jsme asi neměli metra 1/3.
Absolut
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2936
Registrován: 6-2005

Odesláno Pondělí, 25. ledna 2010 - 13:08:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dali: Proboha, tady zase někdo vůbec nic neví a dělá chytrýho. Když vyhrate Mott, tak si to objedná u Metroprojektu a cena se zvýší dodatečnými smlovami.
Sem na světě spokojenej, má jen jednu vadu... Holky stojej vzadu, neudělaj řadu...
Absolut
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2937
Registrován: 6-2005

Odesláno Pondělí, 25. ledna 2010 - 13:13:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě ad Dali miulý příspěvek bod 4: K tomu Kulaťáku: Proč se teda uvažuje výjezdem z budovaných tunelů na Prašném mostě? Proč se uvažuje rozšíření Svatovítské? SSZ na Kulaťáku? Protože to bude i nadále silný uzel IAD a to právě v návaznosti na Blanku, která na kulaťáku provoz neomezí, ale naopak zintenzivní - viz prognózy intenzit dopravy konceptu ÚP.

Je fajn, že prezentujete svoje nepodložené názory, ale aspoň je nevydávejte za všespásnou pravdu.
Sem na světě spokojenej, má jen jednu vadu... Holky stojej vzadu, neudělaj řadu...
Hnidopich
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 912
Registrován: 6-2004
Odesláno Pondělí, 25. ledna 2010 - 13:24:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dali:

Není to dopravní, ale mě hlavně pobavilo tohle: Na Béma se bude jednou ještě vzdpomínat v dobrém stejně jako na Bushe.

Jistě, s mnohými kolegy ze Státu na Bushe rádi vzpomínáme. Zejména na 20. ledna 2009, kdy byl konečně pryč. To je po osmi letech hezký pocit satisfakce a vzpomínka hodná uchování. Ne vážně, někteří vzpomenou a zatlačí slzu v oku, ale nebude to rozhodně nějak velká skupina. U Béma bych to typoval na pražskou "podnikatelskou" galerku. U Bushe na zbrojovky a státy s ropou, kterým snad nikdo jiný nedokázal stejně pomoci znásobit příjmy (a přeneseně různé pochybné skupiny, které jsou z těch peněz financované).
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Pondělí, 25. ledna 2010 - 13:37:29    Odkaz na tento příspěvek  

Dali: "původní projekt D" se nedal oprášit, protože mu to severní pokračování céčka do Syslova ukradlo konec (mělo původně vést od Palmovky přes Prosek do Letňan, zatimco céčko do Bohnic). Někde tu byl nedavno nákres toho "původního" schématu, který mělo jakejsi urbanistickej i dopravní smysl .. a od tý doby "politicko-tržního" prodloužení céčka se tak nějak pořádně neví, co s tou zbývající půltrasou do centra vlastně udělat. Každopádně už to bude jen nějaká bolavá noha, ne plnohodnotný spojení odněkud někam. Leda by se ty starý tunely časem přestavěly a přetrasovaly jak v Londýně.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1620
Registrován: 2-2004
Odesláno Pondělí, 25. ledna 2010 - 13:51:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

prag: http://subrt.blog.idnes.cz/c/92624/Causa-Letnany.html - je tam i obrázek severního vedení D.

Dali: To vynalézání kola spočívalo ve vymýšlení metrokola kolem Motola. D spalo a bylo ušlapáváno 10 let zcela záměrně, neb se nehodilo do krámu. A teď to stejně nemá smysl honit, neb prachy na D nebudou, i kdyby sliboval pan velký H. cokoli :-).

Jinak jsem se "pobavil" taky u tohu Kulaťáku. Dostavba Blanky na něm zvyšuje intenzity nejméně o třetinu oproti dnešku. Ve svatovítské provoz letí hore o dvě třetiny a honem se musí kutat dva obchvatové tunely v původní trase varianty Dana.

A protože metro jako absurditu EU na Dlouhou Míli neproplatí a bude se čekat na postavení vlaku, tak do té doby budou modré busy stejně jezdit na Hradčanskou a Dejvickou. Tedy pokud to nebudou vyklápět na jednom stání na Vleslavíně nebo mezi vilkama na Petřinách a nebudou mít o dvě jízdy z nějakého parkoviště tam a zpět přes část města víc... Za ty prachy jenom samá pozitiva a sociální jistoty :-).
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Pondělí, 25. ledna 2010 - 14:29:05    Odkaz na tento příspěvek  

Jo, děkuju .. no, když už se vypustila ta Troja, bylo by logický to C uhnout do Bohnic i přes Kobylisy. Nakonec ten cancour přes Ládví a Prosek se bude jednou hodit jako část vnější okružní linky, ne? ;-)
Teď hlavně aby to D vedlo na Floru a ne Republiku, bylo by třeba aby to tamní OC proti Paládiu přelobovalo. Jinak už to bude zabetonovaný úplně.
Jo a dotaz, bude ta šestka?
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 551
Registrován: 9-2004

Odesláno Pondělí, 25. ledna 2010 - 14:50:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ: Nemáš pravdu. V projektu na A, který jsem viděl u Metrostavu bude na Veleslavíně těch odstavných stání 5:-).
Marooned
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1621
Registrován: 2-2004
Odesláno Pondělí, 25. ledna 2010 - 15:04:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rzeczpospolita: Všechny pro modré busy? Nebo obecně pro busy a že busů MHD tam bude víc :-). Navíc já psal o vyklápění, takže spíš zstávkách :-). Nevím, nevím, jestli se tam někam vejde takových osm deset modrých sloupků :-)). Naskakovat se ale bude za jízdy, aby se nezdržovala MHD :-), tož by to asi šlo :-).
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1809
Registrován: 7-2006
Odesláno Pondělí, 25. ledna 2010 - 15:06:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ: To se skutečně nedá nijak doložit předraženost staveb v ČR? Platy jsou zde třetinové proti Západu, ale náklady na stavby dvojnásobné. Kam se ty peníze ztrácejí? To se nedají dohledat?
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Bručoun
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2929
Registrován: 9-2007
Odesláno Pondělí, 25. ledna 2010 - 15:06:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"V projektu na A, který jsem viděl u Metrostavu bude na Veleslavíně těch odstavných stání 5"

To je pro všechny autobusy přijíždějící po Evropské určitě dostačující.
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 552
Registrován: 9-2004

Odesláno Pondělí, 25. ledna 2010 - 15:19:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ: Aha, nepochopil sem. Kolik sloupků tam bude si nepamatuji. Já myslel odstavná stání. Těch cca 5 bude přímo v tom nudlovitém terminálu. Jestli ještě někde jinde budou jiná nevím.
Marooned
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 231
Registrován: 5-2009
Odesláno Pondělí, 25. ledna 2010 - 15:22:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hnidopich : S Bushem a Bémem naprostý souhlas... Tak kde jinde by se bralo těch zbyvších 26% voličů ODS :-)
MŠ : Mohli bychom vidět ten návrh LV, prezentovaný v pátek, pokud je nějaký nový? :-)
David_jaša
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1653
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 25. ledna 2010 - 15:36:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ: další díl apokalypsy bude kdy? (aneb Děsně Dlouho Doufáme )
parodie na moderní nízkopodlažní tramvaje

Trojčata a housenky: optimální využití tramvají se skříní VarCB3
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1591
Registrován: 11-2007
Odesláno Pondělí, 25. ledna 2010 - 15:56:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MILKY:" To se skutečně nedá nijak doložit předraženost staveb v ČR? "

Ne nedá. To, co tady vtloukají novináři do nepříliš informovaných hlav totiž vzniklo ze studie, která
1)srovnala cenu průměrného bytu v jednotlivých zemích
2)vypočítala procentní rozdíly mezi cenami průměrných bytů mezi jednotlivými zeměmi
3)a pak se cena za jeden kilometr dopravní stavby (dálnice, silnice, železnice atd.) porovnávala s tím, zda odpovídá procentním rozdílu mezi cenami průměrných bytů.
Co bylo považováno za průměrný byt v jednotlivé zemi a co vše bylo do ceny dopravní stavby ve zkoumané zemi zahrnuto (přípojné úseky, přechody pro medvědy - ty se u nás musí stavět, viz D1 na sever. Moravě) se mi nepodařilo zjistit (alespoň česká masmédia se ani nezmínila). Rovněž byl utajen kurs pro určení ceny průměrného bytu.
Takže smůla.
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1811
Registrován: 7-2006
Odesláno Pondělí, 25. ledna 2010 - 15:58:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klavirista: Mohl bych požádat, v zájmu lepší orientace v diskusi, o zpřesnění některých zkratek? V případě LV není totiž hned jasné, zda jde o osobu váženého Lorda Vetinariho nebo o náčrt vize linkového vedení MHD. Navrhuji tedy v případě Lorda uvádět zkratku LVo - Lord Vetinari osoba a v případě linkového vedení LVv - linkové vedení vize.
Děkuji.
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1812
Registrován: 7-2006
Odesláno Pondělí, 25. ledna 2010 - 16:04:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rudolf 33: Nechce se mi věřit, že je na to "ekonomická věda" krátká. Ale co se dá dělat, že, je-li tomu tak.

PS: Je tomu tak proto, že zadavatel a vykonavatel nejsou povinni ze zákona poskytnout všechny potřebné údaje, nebo je tomu tak z principu neporovnatelnosti dvou jevů?
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1622
Registrován: 2-2004
Odesláno Pondělí, 25. ledna 2010 - 16:09:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

David jaša: Už se to blíží :-)). Do apokalypsy přišla rekonstrukce bytu, potom zase druhá práce a nějak ty měsíce letí .-). Ale polepším se :-), slibuju na mou duši, na psí uši, na kočičí svědomí :-).

Klavirista: Návrh určitě otiskne MF Dnes :-)))). A já pak vyhlásím, že to jsou dezinformace :-).

Milky: A kdo by je hledal, když by hledali ti, co je ztratili? :-) Navíc základní problém není v tom, že ty peníze někdo ukradne. Problém je v tom, že se přeruzdělují zcela legálně v rámci "skvěle" nastaveného systému. Je to neprůstřelný a neodsouditelný. Navíc v dopravě není, jak známo, jednoznačná pravda, takže je tam obrovský prostor pro pokus - omyl - no a? :-) Na stavbách unikne dost peněz, ale procentuelně z ceny stavby to není tolik. Horší jsou menší projekty, studie, audity apod. Tam bývá hodnota odvedené práce 10% zaplacení ceny. U staveb je to většinou nad 75 - 85%, protože to je prostě vidět. Navíc stavby vydělávají prostým během a už proto jsou výhodné, stačí je hlavně rozjet a mít smlouvy s otevřeným navýšením ceny.

Ale proč se divíme, celé to je principem lidského bytí. Okrádáme se přeci všichni a všude a naším principem je získat výhodu. V podmínkách města sedícího ne penězích je tento princip pouze institucionalizovaný.

A nemylme se, Bém je jen nastrčená figurka. Byť s určitou diagnózou už taky je součástí vyšší hry, tak většina dění je v pozadí. A tipnu si, že to nebude jen Janoušek. Budou to lidičky, co nezná vlastně nikdo. A těm naprosto dokonale vyhovuje, že se všichni vrhají na Béma... Oni si už připravují na listopad novou figurku, nějakou přiatelnou, oblíbenou :-). A pojede se dál. Komunální volby se rozhodují v pozadí někdy teď, podzim už je formalitka :-). Pokud se Pražané tedy opravdu nevzpamatují.
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Rzeczpospolita
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 553
Registrován: 9-2004

Odesláno Pondělí, 25. ledna 2010 - 16:11:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dali: Nechápu, proč je pořád kritizováno dopravní zatížení Vítězného náměstí. To náměstí bylo postaveno s tím, že to bude zatížený dopravní uzel(jak dokládá přiložený obrázek původního plánu podoby) a když se po něm pohybuji, tak mi to vůbec nevadí. Příliš ho dopravně zklidňovat by znamenalo popření toho, pro co bylo postaveno - velkolepá křižovatka 6 hlavních dejvických tříd. Opakovala by se tak stejná chyba, jakou bylo uzavření Příkopů jako rušné mětské tepny, čehož následkem jsou dodnes kolony aut na mnohem méně pro velké zatížení IAD vhodném Smetanově nábřeží s vysokým turisickým potenciálem díky výhledu na Hrad a nemožnost dopravně zklidnit Rytířskou a okolní ulice.
Absolut, MŠ: Situaci snad půjde zvádnout bez toho nesmyslného tunelu pod Hanspaulkou. Bude stačit obchvat Vítězného náměstí spolu s TT do Suchdola. Přivaděč ze Suchdola nebude moc atraktivní, neb to bude od západu zajížďka oproti Břevnovské radiále a od D8 se bude jezdit Blankou. Myslím si ale, že je zcela nezvládnutý uzel na Prašném mostě, kdy obchvat Vítězného náměstí měl být napojem přímo na Blanku bez křižovatky s Milady Horákové.Zde přikládám pár mapek jak se původně plánovalo metro z Dejvic dál v závěru 60. let. KM mě na srazu nevěřil, tak zde to může vidět. Netroufám si ale říci, jestli je to lepší, než současné trasování:Jinka se omlouvám dotyčným(již neexistujícím) institucím za využití jejich podkladů, které dnes už stejně nemají žádnou hodnotu.
Dali5: Ne, primátor Bém především přišel v období vysokého zvyšování daňových příjmů města a proto si mohl dovolit zahájit Blanku a další, ne proto, že by byl tak schopný manažer.

(Příspěvek byl editován uživatelem Rzeczpospolita.)
Marooned
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1813
Registrován: 7-2006
Odesláno Pondělí, 25. ledna 2010 - 16:16:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ: To skutečně neexistuje jednotná metodika porovnávání ceny staveb sloužících stejnému účelu, nebo skutečně není vůle to zprůhlednit, jak tu píšeš?
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1592
Registrován: 11-2007
Odesláno Pondělí, 25. ledna 2010 - 16:26:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milky:"Je tomu tak proto, že zadavatel a vykonavatel nejsou povinni ze zákona poskytnout všechny potřebné údaje, nebo je tomu tak z principu neporovnatelnosti dvou jevů?"

Prohlásíme-li cenu průměného bytu za měřítko za měřítko k průměrné ceně dálnice (železnice, metra atd.) pak nesporně platí Vaše varianta druhá. Opačný názor by vedl k tomu, že byty v ČR jsou nesmírně levné.

A nebo jinak: O kolik bude levnější dálnice, postavená mezi např. Mombasou a Kilimandžárem podle německých předpisů oproti stejně dlouhé dálnici v ČR, srovnáme-li cenu průměrného bytu v ČR s průměrným bytem v Keni?

Noviny snesou všechno a novináři zpravidla nejsou placeni za to, aby rozuměli tomu. o čem píší.
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 233
Registrován: 5-2009
Odesláno Pondělí, 25. ledna 2010 - 16:26:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ : Fakt, jo? :-D Doufám, že s příslušnými proklady. Zajímalo by mě, kde to vyjde a kde ne.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1623
Registrován: 2-2004
Odesláno Pondělí, 25. ledna 2010 - 16:30:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milky: Metodiku nelze roubovat na všechno, každá stavba je úplně jiná a km/kč vede někdy ještě k většímu tzv. úřednímu plýtvání :-).

Vůle není, proč by byla? V prasátku peníze dosud byly :-).

Rzeczpospolita: Jo jo, Prašný most bude nadále hodně prašný :-)).
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1624
Registrován: 2-2004
Odesláno Pondělí, 25. ledna 2010 - 16:35:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klavírista: Jen vtipkuju. jako návrh je to pouze námět do diskuse, ale projednávat by mě to bavilo :-). Popravdě, návrh má stejjnou základní vadu jako návrhy Ropidu :-), je v něm využito šetření k utčitým šotovizím :-). Tož proto jen podklad do diskuse (účastníci srazu si jej odnesli na Ropid a do MF). Na proklady by byl čas až později :-). Ale při torše snahy to vyjde všude :-).
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1593
Registrován: 11-2007
Odesláno Pondělí, 25. ledna 2010 - 16:36:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MŠ:"každá stavba je úplně jiná a km/kč vede někdy ještě k většímu tzv. úřednímu plýtvání :-). "

Tím ovšem Milkymu neodpovídáte. Za plýtvání lze, chceme-li, prohlásit v daném konkrétním okamžiku cokoliv.
Milky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1814
Registrován: 7-2006
Odesláno Pondělí, 25. ledna 2010 - 16:36:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rudolf 33: Ceny materiálů a energií se dnes uvádějí ve světových cenách. Cena práce v té které zemi je též známá veličina. Náročnost terénních úprav se dá též objektivně stanovit. Tak v čem je problém? Stále nerozumím, zda stavíme dálnice či metro dráže nebo levněji než ve Francii (těch neznámých je velice málo, např. i klimatické podmínky jsou velmi podobné).
"Pokrok" je společenská změna institucionalizovaná v rámci neodpovědnosti.
Kritika znamená pokrok. Pokrok je jistota, že máme v moci svoji přítomnost.
Klavirista
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 234
Registrován: 5-2009
Odesláno Pondělí, 25. ledna 2010 - 16:49:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale při torše snahy to vyjde všude :-).
Hm... Jako to dřív vycházelo na Bílé hoře 22 a 25, jako dnes "vychází" na Václaváku.. (i když tam se to aspoň v sedle trochu zlepšilo)
:-)
Já nemyslím, že šotovize je vada. Naopak, pokud na místech ROPIDu jsou šotouši (ať už jakéhokoli druhu), tak to vždy dopadá líp než kdyby tam byli manažeři, co o dopravě nemají ani páru a vše počítají na Kč...
Třeba by mě zajímala s***. n****** na Vinohradech, zda tam zmizel ten odjezd tram.na Biskupcovu z různých míst - z Vinohradské i z Korunní.
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1594
Registrován: 11-2007
Odesláno Pondělí, 25. ledna 2010 - 16:55:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milky:"Ceny materiálů a energií se dnes uvádějí ve světových cenách. Cena práce v té které zemi je též známá veličina. Náročnost terénních úprav se dá též objektivně stanovit. Tak v čem je problém?"

V tom, že žádné "světové" ceny neexistují.
A nebo byste věděl, jak stvořit " světovou" cenu bytu v Praze a např. v Teplicích? A podařilo by se Vám něco, za tu "světovou" cenu prodat? A co takhle "průměrný 2+1" v Keni, z kostrou z proutí?
Dali
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.20.71.69
Odesláno Pondělí, 25. ledna 2010 - 17:03:08    Odkaz na tento příspěvek  

Tak fajn.
1. Kolega Rzeczpospolita mě potěšil neboť vytáhl jeden z podkladů který ukazuje, jak se A plánovalo. Existuje další, tuším z r. 1978 kde A končí na letišti. Takže nic nového.
2. Ad Blanka. Vážení kolezi, zkuste občas jít do archívů a zjistit si co byl "letenský průkop" či tzv. "petřínská komunikace" v návrzích z 1. republiky. To kdyby viděli dnešní "zelení", tak buďto páchají hromadně rituální sebevraždu a nebo musí vystřílet celý magistrát. Blanka je proti tomu ekologická nádhera.
3. V roce 1948 vážení náš moudrý lid přehodil výhybku směrem ke stagnaci a úpadku. To je ten problém. Zatímco se Západní Evropa otřepala z války a dále prosperovala, my šli do řiti. zatímco oni rozvíjeli sofistikované výroby a lehký a tedy i spotřební průmysl, my se prsili kolik vyrobíme oceli a potažmo tanků. Důlsdekem toho bylo, že města na Západě bohatla a začala řešit dobu "automobilovou" 30 let před námi. A to včetně vylepšení MHD. My jsme díky našemu "bohatství" v éře socíku řešili tak akorát jak dostat Pražáky z města na chatky v pátek večer a domů v neděli večer (postavila se D1 a pár km Erek, kousek D5 a D8).
4. Projekty na metro už byly i před válkou, opět je stačilo v roce 1945 oprášit a mohlo se stavět. Určitě by to vyšlo levněji než ty ruské protiatomáky a dneska mohlo být metro všude kde je třeba. Jenže příprava na válku za vítězství komunismu byla potřebnější - ať to stálo, co to stálo.
5. Kulaťák. Blanka či celý MO byl mělo sloužit k přepravě mezi čtvrtěmi uvnitř města a logicky vjezdy a výjezdy jsou na důležitých místech. Co se týče Prašňáku, to je samozřejmě hrdlo a jeho rozšíření a přestavba jedině pomůže jak IGK, tak tram. Na druhé straně samozřejmě hrozí, že pokud nebude rychle postaven segment R1 518, 519 - tedy úsek Ruzyně - MÚK R1 x D8, bude Bláňa miimálně pro IGK tento segment suplovat. A to si teprve ti domkáři a spekulanti s pozemky v Suchdole užijí (a to tvrdí že jim jde o ekologii).
6. Obchvatové tunely se kutat nebudou, nebudou chechtáky. Místo toho se musí okruh dokončit na severovýchoddě a východě aby byl funkční. Co se stane, bude enormní tlak na urychlení stavby 518, 519 R1 pokud už předtím, tyto nezačnou. Objet Prahu po J přes Suchdol bude v mnoha případech rychlejší než se mrskat od světel ke světlům přes centrum.
Dali
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.20.71.69
Odesláno Pondělí, 25. ledna 2010 - 17:04:27    Odkaz na tento příspěvek  

Pokrač.

7. Ad Borovička. Praha, díky své geografické lokaci, tvaru terénu a relativní kompaktnosti vnitřního města nemá jinou možnost, než jít pod zem. Jinak to bude urbanistická katastrofa. Naštěstí přežila válku bez velkých škod a ani výše popsané nápady se neskutečnily. takže buďto pod zem a nebo nic. Ve městě, kde je registrováno už skoro milión vozidel to asi půjde těžko. A nebo lidem zákonem zakažte IGK používat.
8."Absurditu" na Dlouhou míli si vynutí život, nikoli EU. Až bude P6 zahlcená IGK parkujícími u stanic V.A. a místní samosprávy se začnou bránit busům, dojde k prodloužení. Dokonce si myslím, že to kontinuelně pokračovat po proražení V.A. Ty nové TBM stroje se musí zaplatit. Nakonec 6 km dlouhé tunely "rychlodráhy" taky nebudou zadarmo. A kolem roku 2015 SŽDC předpokládá ukončit realizace modernizací koridorů a začít stavět VRTky.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1625
Registrován: 2-2004
Odesláno Pondělí, 25. ledna 2010 - 17:11:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rudolf 33: A za hospodárnost lze rovněž v daném konkrétním okamžiku též prohlásit cokoliv :-). Jinak s vámi souhlasím, světové ceny nejsou měřítkem. Ani platy. Neumím odpovědět, kde hledat měřítko, když není. Kořen problémů je ve způsobu přípravy, rozhodování a skryté odpovědnosti. A ten není měřitelný.

Klavirista: Na prohození 11 a 16 se nic nezměnilo :-).
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
Masinka
Administrátor

Číslo příspěvku: 5422
Registrován: 6-2002

Odesláno Pondělí, 25. ledna 2010 - 22:09:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Následující debata přesunuta na správné místo.
Iiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1797
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 26. ledna 2010 - 09:47:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dotaz na Martina Š: Můžeš sem prosím hodit svůj návrh link. vedení pro ty, co nebyli v hospodě? Dík.
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Úterý, 26. ledna 2010 - 10:13:17    Odkaz na tento příspěvek  

Ad "jeden z podkladů který ukazuje, jak se A plánovalo" -- jistě, prioritně s cílem obsloužit jednou za pět let spartakiádní stadion via Hládkov. Dobrej příklad bolševický zpupnosti, na kterej je třeba dnes konstruktivně navázat
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2668
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 26. ledna 2010 - 10:41:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No fotbal nebo megakoncert je tam snad častěji než jednou za pět let. Skoro bych řekl, že to má větší smysl než Motol.

Podstatné je, že už tam je vidět základ chalupoidy 666. Jen ze začátku je tam rozumnější varianta (uvažováno tak do 1967-8, tedy po opuštění myšlenky podzemní tramvaje) větvení na Malostranské.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1633
Registrován: 2-2004
Odesláno Úterý, 26. ledna 2010 - 12:04:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Borovička: V komplexní studii, která se všemi analytickými dokumenty zabrala půl skříně, už ovšem Chalupoida není. Jede se na Petřiny s možným výhledem na Dědinu a na Evropské je o stanici víc... http://www.metroweb.cz/metro/historie/mapy/metro87.jpg

Iiii: Návrh je třeba brát jako souhrn námětů, které jsou průnikem optimalizace, a i když je mi to krajně proti mysli a peníze bych sehnal, i nutnosti šetřit.

Návrh je pro trvalý stav už bez Letné.

1, 2, 10, 18 a 20 se nemění.

3 Levského - Dělnická - Nádraží Holešovice - Výstaviště

3 má téměř nulový tranzit Balabenka - Těšnov. Stejné spojení je dosažitelné jednou z karlínských linek. Dvojice ani sólo na této trase tak nejsou nutné. 3 přebírá místo 5 objezd Holešovic a nabízí přímé spojení až na VN. Spojení centrum - Dělnická na 3 zůstává a plně kapacitně dostačuje.

4 Čechovo nám. - Sídliště Řepy (trvale)

Úlitba metrolinkařům :-). 4 + 10 spolu až na Mírák. 7 kvůli víkendovému půlenému intervalu jen z Kotlářky, proto 4 až do Řep. 4 s větší pravidelností provozu pomáhá delší 10 v jejím nejsilnějším úseku.

5 Lehovec - Nádr. Vysočany - Palmovka - Biskupcova - Olšanská - Nám. Rep. - Veletržní - Trojská - Voz. Kobylisy.

5 v sóle šetří v úseku Lehovec - Nádr. Vysočany. Zachovává v omezené míře vazbu Nádr. Vysočany - Biskupcova. Od nám. Rep. přes Trojskou po Voz. Kobylisy zachovává spojení, ale omezuje kapacitu, která se z poloviny láme na Stross. nám.

6 Radošovická - Otakarova - IPP - Karlovo n. - Václavské n. - N. Republiky - Sparta - Podbaba (2T)

Nová linka. Dvojice eliminují souběh 6 a 24 ve Vršovicích. Tranzit VN - Otakarova - Vršovice zajištěn. Posílena kapacita Ječné. Nabídnuty nové dva tramvajové směry. VN - IPP a VN - Letná. Z Masny na Letnou přebírá úlohu dnešní 26 a standardní úlohu 8 z nám. Rep. na Letnou. na Podbabu proto, aby se do centra dalo poměrně rychle bez nutnosti přestupovat na metro.

7 Návrat na Kotlářku, posílení kapacity Plzeňské, možnost zkrácení některých busů k tram. O víkendu na ÚDDP pouze každý druhý sólo spoj.

8 Lehovec - Nádr. Libeň - Palmovka - Florenc - Nám. Rep. - Výstaviště

V oblasti Harfy zatím jedna linka v období šetření s nárazovými obtížemi musí postačovat. Aby nedošlo k dalšímu překopání oproti dnešnímu stavu, je po zkrácení 3 osma prodloužena na Lehovec. Zůstává jí vazba z Karlína na nám. Rep. a Stross., protože pro vztah Florenc - nám. Rep. 133 rozhodně nepostačuje sama.

9 do standardního intervalu, 19 Vápenka - Kotlářka a ráno i Řepy. Podmínkou obrácení smyčky Vápenka s nástupní dc u školy, ne u vozovny.

11 Spořilov - Želivského - Spojovací.

Spojovací zachovává spojení na Floru i IPP. Pod IPP se už výhodněji jezdí 9 do Vodičkovy. Zkracuje souběh 10 a 16. A zkracuje souběh dnešní 11 s M-A. Zatímco 11 jede podél M-A až na Muzeum a pak "nikam", tudíž je lepší vlézt do metra, 16 nabízí možnost do metra nelézt vůbec...spojuje Barrandov přímo s IPP a pak přímo s Černokosteleckou. Na 11 se omezí víkendy na standardní provoz. tato změna je asi k největší diskusi, ale snahou je najít víc lidí v úseku Želivského - Černokostelecká, ne pouze lidi vázané na metro.

12 ve špičkách prodloužena jako třetí linka na Zenklovu na Kobylisy. Pokud by to zde bylo dle průzkumů moc, je pak místo pro posilu Harfy.

14 Sídl. Barrandov - Smích. nádr.

14 v původní trase zrušena. V úseku Voz. Kobylisy - Masna nahrazena sólo 5. Z VN na Stross. stěžejní kapacitu přebírá 6. Z barrandova na Karlovo nám. nahrazuje 14 plnohodnotná a trvale jezdící 16. 14 zůstává jako kapacitní doladění Barrandova.

15 Podbaba (Červený vrch až budou zas peníze) - Palmovka - Biskupcova - Želivského - Kubánské nám.

Obnovuje se spojení Kubáň - Želivského, nicméně v sóle. Pomoc 7 ve vazbě na Strašnickou. Oslabení úseku Želivského - Průběžná v prac. dny trvale o vůz bez zániku spojení. V úseku Palmovka - Ohrada častější spoje při stejné kapacitě 19 nahrazují 5 + 15. 15 navíc nabízí nové spojení Strašnice - Holešovice, nová tangenta.

16 Sídl. Barrandov - Anděl - Želivského - Černokostelecká

Eliminace prázdné 4 na výjezdu ze Smích nádr. během dne. Převedené dnešních 4 + 14 na trvale jezdící 16. Zbytek potřebné kapacity z Barrandova zůstane na napaječi s číslem 14. zejména večer a o víkendu 16 nenutí lidi jít do metra a mohou jet přímo z Barrandova na Žižkov, Vinohrady a do Strašnic. Možnost linku o víkendu sólovat jako doplněk k silnějším 12+20 a 10.

17 standardní interval dvojice

21 Radlická - Anděl - Národní třída - Karlovo nám. (po opravě Myslíkova) - Braník - ve špičkách Modřany.

Vzhledem k tomu, že po odklonu 16 chybí nárazově v Braníku kapacita, je třeba jí něčím dorovnat. Buď to jde M17, což se moc nedaří, nebo se dají propojit dva podobné problémky. Do Radlic je požadován kratší interval kvůli jedné lince. takže 21 má jediná nestandardní interval dle poptávky. Z Radlic obnovuje spojení do centra na Nár. třídu a odlehčuje metru, v Braníku nabízí potřebnou kapacitu. Opět věc k ostřejší diskusi.

22 Bílá Hora - Kub. nám.
23 Malovanka - Nádr. Hostivař
No comment :-)

24 Vozovna Kobylisy - Svatoplukova - Spořilov

Odlehčení 11 od Chodovské na IPP, možnost 11 o víkendu zestandardnět. Eliminace souběhu 6 a 24 v Nuslích ale zachování všech spojení kromě Vršovice - Botanická zahrada, tj. na jedinou zastávku. Posila cest ze Spořilova tramvajemi místo busů na metro C, přímé spojení Spořilov - centrum, ale ne zbatečnou dvojlinkou M18, zachování výběru spojení.

25 Bílá Hora - Dělnická - Nádr. Vysočany.

Zachování spojení na Dělnickou místo dnešní 15, stabilizace silné linky 25, částečná náhrada 3.

26 zpět přes Těšnov a Floru. Obnova co nejpřímějšího spojení P6 na C. Umožnění zachování spojení 8 Florenc - N. Rep. Spojení Letná - nám. Rep. - Masna prodlouženo na VN vedením 6.

Samozřejmě, že tohle všechno by se mělo dále ladit. vysočany, Řepy, Barrandov a Holešovice jsitě doznají při zpracování projkladového schématu drobných změn.

Tož se klidně do mě pusťte. Takhle nějak bych si představoval základ diskuse o změnách LV v tramvajích a optimalizaci v důsledku díry v Bémově kase :-).
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2014
Registrován: 5-2003

Odesláno Úterý, 26. ledna 2010 - 12:25:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Až na ty zdůvodnění...

3 - v zásadě souhlas
(i když radši bych viděl 3 a 17 jako "polo M-linky" s int. 5 nebo 6 minut ve špičce)

4
proto 4 až do Řep. 4 s větší pravidelností provozu pomáhá delší 10 v jejím nejsilnějším úseku.
Čili 4 pojede na čas a 10 ve špičce tak v průměru o 4 minuty zpožděná... M10 je lepší řešení

5
souhlas
Proč vlastně 5 nevrátit do "jejího" Karlína? Vazba Nám. Rep. - Karlín by nám zůstala a mohli bychom zabít 8.

6
no comment :-)

9+19
ale fuj

11
já proti tomu nic nemám, ale přesměrování vinohradského babosedu nemůže projít ;-).

14
jo, likvidace současné 14 se mi líbí, protože při metrolinizaci na Palackého mostě prostě překáží a navíc má stejný směr s B.

22+23
poloviční fuj proti tomu fuj u 9+19.

26
souhlas
Hromadná doprava, pořádná votrava a kdo se rád mačká, užije si, stačí kačka (Ivo Jahelka)

Garry Poker - příhody karbanického učně:-)
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2016
Registrován: 5-2003

Odesláno Úterý, 26. ledna 2010 - 12:33:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin Šubrt:
Celkově dobré - je to lepší než jakékoli linkové vedení 1985-cca 2007, ale teď holt kráčíme do budoucnosti, ne do minulosti.
Hromadná doprava, pořádná votrava a kdo se rád mačká, užije si, stačí kačka (Ivo Jahelka)

Garry Poker - příhody karbanického učně:-)
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 874
Registrován: 4-2007
Odesláno Úterý, 26. ledna 2010 - 12:43:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

218: Mě se furt líbí, jak obhajujete nesmysl metrolinek. A také nevím, kde berete tu jistotu, že se ten "nápad" dotáhne do konce, v současné době máme 4 metrolinky a u nich už víme, že to je průser, který nefunguje. Navíc po omezení metra, půjde za čas současné vedení Ropidu do prde... . Metrolinky nebudou dotaženy do konce, chvíli bude převládat tenhle paskvil a postupně se to začne řešit jinak, bude to totiž nasírat lidi. Ale nebudu se o tom hádat, já jsem zde předložil slušné argumenty z praxe, proč metrolinka nefuguje a nechce se mi vracet zase do toho kolotoče. Ale naposledy: METROLINKA není krok do BUDOUCNA, nýbrž krok zpět a nebo možná krok stranou.
Martin_Šubrt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1634
Registrován: 2-2004
Odesláno Úterý, 26. ledna 2010 - 13:21:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

218: Tý jo, to je vlastně pochvala od :-).

5 Karlínem... Museli bychom zdvojičkovat 15 a občas bych měl maličko strach o Seifertku. navíc sólo v Karlíne v určitých obdobích zatím dělá neplechu.

9+19 bude stejně brzy realitou v podobě nějaké formy pásma...

4+10 M10 zpožděná o 4 minuty si poveze na kufru další M10 o mnoho déle, iluze, že na dlouhé lince se vše zpozdí stejně, bohužel neplatí.

Jinak se v nadhledu na minulost a budoucnost neshodneme, já vidím budoucnost někde jinde. Ovšem když budou peníze, klidně 9 zachováme :-).

K 6 jsem byl zrovna na comment zvědavý :-).

Jinak jsem chtěl vložit mapku, ale upload stávkuje, tak snad později.
Se 133 až do Brna a nikdy jinak :-)
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2017
Registrován: 5-2003

Odesláno Úterý, 26. ledna 2010 - 13:32:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin Šubrt:
Jo, je to vlastně pochvala ;-).

5 Karlínem by si vyžádala asi posílit 26

6 se mi zrovna moc nelíbí, nemyslím si, že ty nově nabízené vztahy (IPP-VN,Letná-VN) zrovna extrémně potřebné nejsou - Letná-VN by měla smysl při existenci trati na Příkopech, takhle je do centra asi nejlepší jet na NR a dojít pěšky, obdobně z IPP C a dojít pěšky.
I když - obecně mi na tom nic zvlášť nevadí, protože si myslím, že důležité je dostat nějakou větev do centra (k možnosti přestupu) a dál může být spojena s jakoukoli jinou větví - takže tahle tvoje 6 mi vlastně tuhle teorii o tom, že je jedno, kam se přestupuje a kam vedou přímé vztahy, potvrzuje
Hromadná doprava, pořádná votrava a kdo se rád mačká, užije si, stačí kačka (Ivo Jahelka)

Garry Poker - příhody karbanického učně:-)
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7214
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 26. ledna 2010 - 13:40:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mě dycky fascinujou ta MŠova šotozdůvodnění proč ta linka vede právě takhle. Ty napaječe z Vysočan na Výstaviště jsou fakt půvabný. A ta snaha vyhnat lidi z metra - ale když jde o dva poslední noční spoje, to je najednou řevu.
Ten návrh je třeba odmítnout an bloc. Budoucnost není ve vyšívaném krajkoví jemně dolaďované směrové a kapacitní nabídky, se kterou zamává každý otevřený/zavřený supermarket. Budoucnost je v silných přepravních ramenech, jasných a snadno zapamatovatelných pro cestující - prostě tramvaje jsou malé metro tam, kde velké metro není.
Takže i já (znova a bez výpočtů ):
Nové páteřní linky: 1,3,8,10,12,26,
Beze změn rozsahu provozu: 7,9,11,17,18,22
Zrušeno: 5,6,13,14,15,16,19,20,21,23,24,25
Beze změn trasy,2
změna rozsahu provozu: 2 CD,CT,soupravy
Úpravy trasy: 18- na malovanku a na kubáň, 8-přes vysočanskou, 26-přes Floru
nová linka: 4: Barrandov-IPP-Otakar-Pankrác
Páteřní linky a bagry = budoucnost MHD!
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 875
Registrován: 4-2007
Odesláno Úterý, 26. ledna 2010 - 13:59:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KM:
Další "půvabný" návrh, jak lidi vyhnat z MHD.