K-report
 

Archiv do 23. července 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Železnice » Osobní vozy » Archiv do 23. července 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2750
Registrován: 5-2004
Odesláno Úterý, 20. července 2010 - 13:56:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže stejnej dotaz na Nádražáka jako už tu byl před časem: kterej den byla 144 nebo 110 tak narvaná z Olomouce do Zábřeha že se nedalo najít místo? Myšleno den v týdnu - ne jeden konkrétní den kdy se náhodou sešlo 6 vejprav nebo byl v Prase nějakej koncert a pod. Co ty vlaky vídám nebo s nima jedu tak jejich obsazenost je řekněme solidní (oproti jiným vzduchovozičům) v podobě 4-5 ks/kupé.

Mch o masívním používání 110 pro úsekovku mám s ohledem na včasnost jízdy z Polska docela pochyby. Navíc těsně před oběma EC jede R z Brna do Šumperku/Jeseníku. A dost pochybuju že substrát má chuť masově čekat na EC a riskovat v Zábřehu ujetý přípoj než jet přímým R.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1503
Registrován: 3-2007
Odesláno Úterý, 20. července 2010 - 14:18:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hm,tak tu zaplněnost 4-5 ks/coupé potvrzuju,stejně tak nespolehlivost-dlouhodobě.

Zrovna 110 je jedním z vlaků,co pravidelně jezdím.

Mmch je teda zajímavé,že tady tehdy ani dnes nikdo nebyl schopen uvést konkrétní přeplněné vlaky ,časy,úseky,vždy jen obecně.

Já teda zažil akorát jednou za x let,že se nedalo ve vlaku sedět a bylo to v 810.
Jako jezdit 1-2 v kupé a vyhánět místní frekvenci je cesta do pekel.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Nádražák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 908
Registrován: 3-2006
Odesláno Úterý, 20. července 2010 - 16:15:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PV: Vážně už si nevzpomenu bylo to někdy v červnu a přiznávám že tam bylo pár školních výletů, ale zvláště v létě právě těchto škol ve vlacích IC/EC rapidně přibývá a člověk kterej toho má za celej den dost nemá moc chuť ještě poslouchat dnešní uřvanou a nevychovanou mládež a lepit se kvůli nim v osmi v Bčku. Ta Praha je ovšem kapitola sama o sobě, ale uznejme že ne každej je šotouš a ví že to zpoždění je na denním pořádku, takže tomu kdo jde na nádraží s tím že pojede 110 je před ní 11 minut před ní jedoucí R 901 celkem k ničemu.
Jinak teda naštěstí ty "tramvaje" ala narvaný Bpee na stojáka jsou už naštěstí minulostí, ale přesto bych byl stoprocentně pro oddělit místní a dálkovou frekvenci. Na tu místní by tu měly být Rka, Sp a Os.
Jspetrak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 175
Registrován: 5-2006
Odesláno Úterý, 20. července 2010 - 16:23:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V létě školních výletů jistě přibývat nebude, protože se školní výlety realizují během školního roku. Jinak by to nebyl školní výlet kamuflovaný pod výraz "exkurze". Ale stejně, ona ta mládež je hlučná stejně jako dřív...

Nicméně pokud chcete striktně oddělit místní a dálkovou frekvenci, budete jednak muset vymyslet univerzální způsob, jak lidi takto kastovat a druhak najít peníze na navýšení počtu spojů pro obě frekvence, protože v současnosti se to tak nějak vzájemně lepí a doplňuje.
Fiqwert
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 40
Registrován: 5-2010
Odesláno Úterý, 20. července 2010 - 17:33:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sedačky nejsou určeny na 20h cestu,to si každý nešotoušský neškudlící cestující koupí lehátko/lůžko a sedačky jsou míněny na úsekovou přepravu,spíš navíc.

Však já sem v lehátku jel, ale to německý bylo pěkně debilní, ale máma peníze na Wlabmz vypláznout nechtěla, takže sme jeli v tom Bvcmz.Ale naštěstí s náma nikdo jiný v kupé nejel.A oproti Wlabmz tam šli alespoň otevřít okna.Ale v těch 200 km/h jsme mysleli, že ten vagon snad vzlítne, ta tlakotěsnost pro tyhle rychlosti bude určitě dobrá.Souprava nebyla vůbec zamklá, takže jsem si mohl chodit po vlaku, jak jsem chtěl nejdál sem teda došel do toho polskýho vozu na sezení.Tam mě právě překvapilo, že tam nebyly ty zásuvky.A o tom Bomdzu ani nemluvim, chudáci lidi, co v něm jeli.

Takže příště buď letadlem, jako jsme letěli směrem tam, anebo Wlabmz, něčím jiným netlakotěsným ani náhodu.

(Příspěvek byl editován uživatelem Fiqwert.)
Nádražák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 909
Registrován: 3-2006
Odesláno Úterý, 20. července 2010 - 18:14:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jspetrak: Měl jsem na mysli v květnu v červnu školní výlety a přes léto pro změnu např různé mládežnické sportovní kluby jezdící po turnajích a jiných soutěžích (taky každou chvíli ňáký ve vlaku potkám).
Co se týče oddělení místní a dálkové frekvence jsem přesvědčen o tom, že způsob který jsem popsal je jednoduchý, spolehlivý a hlavně bez dalších nákladů, ba naopak nějakou byť jen zanedbatelnou částku by za ty příplatky mohly přinést. Žádné spoje navíc rozhodně nejsou potřeba, jde jen o to přelít určitou část cestujících z IC/EC zpět do R. Je to sice možná trochu sobecké ale ona daleká cesta ani v 6 lidech v kupé není moc příjemná. Stačí když se člověk chce občas protáhnout a projít po chodbě a musí kvůli tomu pokaždé budit další 4 spolucestující aby se přes ně vůbec z kupéčka dostal. Radši budu sedět půl hodinu v kupéčku v osmi než 3 hodiny v šesti ve voze v pařáku kde ani není nebo nejde klima takže je tam za chvíli nedýchatelno a člověk si ani nemá kde natáhnout nohy (a teď nemyslím na další sedačku).
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1509
Registrován: 3-2007
Odesláno Úterý, 20. července 2010 - 18:28:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

>něčím jiným netlakotěsným ani náhoduKoukám,že jsou mladí lidé čím dál zhýčkanější,já byl svého času šťasten za cesty do západní Evropy v B či Bc a to byly ve 160 pěkný rány třeba v tunelech.

Tak WLABmz je fajn,ale klima musí fungovat,jinak je to ve vedru hrůza.
Jinak soupravy na Západ se nezamykaj a někdy ani na Východ,ale chce to mít peníze pod polštářem

Jinak WLABmz se teď nasazuje třeba na Vídeň,Budapest.
Attilius
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 26
Registrován: 12-2009
Odesláno Úterý, 20. července 2010 - 18:46:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nádražák:
Co se týče oddělení místní a dálkové frekvence jsem přesvědčen o tom, že způsob který jsem popsal je jednoduchý, spolehlivý a hlavně bez dalších nákladů

No zas tak jednoduché to není. Od té doby, co EC/IC fungují v ZDO, tak leckde existují návaznosti Os právě na EC/IC. Jako příklad uvedu relaci Ústí nad Labem - Rumburk. Všechny EC dojíždí do Děčína cca v X:00, a Os na Rumburk odjíždějí v X:15, zatímco při použití R by vycházel poněkud pitomý 40min přestup. Z toho vyplývá, že vaše snaha o oddělení místních a dálkoviny my se bez překopání GVD a nových vlaků asi neobešla.
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6822
Registrován: 8-2004

Odesláno Úterý, 20. července 2010 - 22:27:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Attilius:
Samozřejmě. Krom toho zrovna v úseku Děčín hl.n.-Ústí hl.n. bych mraky dálkové frekvence po několika zkušenostech nečekal. A totéž platí i o jiných úsecích a řadě konkrétních spojů v celé jejich délce. Těch několik případů přeplňování pramení podle mne jen a pouze z nedostatku "kvalitních" vozů => dneska není možné držet nový vůz jen pro posilování vlaku jednou za týden; nejsou vhodné vozy právě na R, které chce Nádražák, co jsem tak pochopil, držet uměle na horší úrovni. A přitom se pak diví, že mu někteří lidé vlezou do toho EC (samozřejmě ne všichni, spousta lidí ty vozy zas až tak neřeší).

Fiqwert:
šli alespoň otevřít okna.Ale v těch 200 km/h jsme mysleli, že ten vagon snad vzlítne
Také jsem měl kdysi ten blbý nápad větrat ve vysokých rychlostech oknem - už nikdy více!!! Celý den jsem pak měl hlavu asi 5x tak velkou.

Nádražák:
Ta Praha je ovšem kapitola sama o sobě, ale uznejme že ne každej je šotouš a ví že to zpoždění je na denním pořádku
Byste se divil, jak jsou někteří cestující vzdělaní. (Jednou jsem vyslechl v kupé debatu dvou spolucestujících dam, že chodí raději na tento R (myšleno následný), protože "ten vlak z Warszawy" jezdí pořád zpožděnej.)
Když chcu jet ze Zábru do Prahy tak mám jet do Pardubek, dát kilo za místenku a jet zbytek cesty SC?
Buď si koupím místenku do EC Zábřeh-Praha. Nebo doplatek do 1.třídy Zábřeh-Praha. Nebo pojedu rychlíkem (klidně bez místenky/doplatku, protože R-270 jsem v životě neviděl plný, natož narvaný).
A jednička taky často neni řešení, buďto prostě není vůbec nebo jede Aee145 a za tohle si mám připlácet?
Jednička (alespoň z mého pohledu, ale i ze zkušeností ze zahraničí) je z významné části především o tom, že si připlácím za méně spolucestujících a že tam nemám třeba ty školní výlety.
jde jen o to přelít určitou část cestujících z IC/EC zpět do R
Můžete začít u sebe a škrtněte si pro interní potřeby směr Olomouc-Ostrava všechny EC/IC a směr Praha je používejte tak pro tu Prahu, ale do Pardubic jezděte rychlíkem. Bude se Vám líbit tato zkrácená nabídka?

nosorožec:
koupím si místenku do emzety a místo ní přijede béčko nebo podobný hnůj
To už ale není problém úsekových cestujících, to je problém, že mají ČD málo nových vozů (a jiní dopravci mají vstup zapovězen).
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 56589
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 21. července 2010 - 07:46:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokračoval jsem v testech zásuvek. :-) I v děčínském A 19-41 055 se dá napětí najít. S NTB byli ve voze lidi dva, tak by jim to akorát vyšlo, dva takové spotřebiče střídač unese.
Naopak jak tu někdo zmiňoval vozy slovenské - minulej tejden jsem zkoušel ve Zvolenu pár vozů, a to s nulovou úspěšností. Nakonec jsem se chytil až v Horehronci v Apeeru (což byl nejspíš i jediný vůz na soupravě s klimou - ovšem pro změnu s nefunčními dveřmi).

Tak si zpětně říkám, zda by nestálo za to udělat seznam pro ty, co se musí cestou nabíjet. :-) I když v některých vozech střídač naběhne až po otočení vidlice - jak kdyby byl nulák s fází prohozenej. A možná by bylo lepší mít spíš seznam (řad) vozů, kde zásuvka nefunguje, zatím mám spíš štěstí, že jde téměř vždy.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 56592
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 21. července 2010 - 07:57:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V ČB jsou další dva vozy v Najbrtu - B249 20-41 705 a 20-41 711. Vevnitř pravděpodobně beze změny.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Fiqwert
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 43
Registrován: 5-2010
Odesláno Středa, 21. července 2010 - 09:23:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak beze změny?? Nechlubili se náhodu ČD nedávno, jak budou co nejdříve revitalizovat interiéry přes stovku Béček?
MiP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.18.227
Odesláno Středa, 21. července 2010 - 09:40:40    Odkaz na tento příspěvek  

Aktuálně je nově v Chebu A149 19-41 086-2 kompletně v Najbrtu!!!
Vykřičníky jsou na místě, je to zřejmě nová série "humanizace" interiéru:
- na první pohled bouchnou do očí na stopě LEDky místo tradičních zářivek
- obklady nejsou natřeny barvou (novota není doprovázena "vůní" čerstvě zaschlé barvy), ale kompletně vyměněny nebo na původní obklady jsou nalepeny nové, tenčí (zde si nejsem jistej)
- ve všech kupé nově instalovány zásuvky pod oknem!!! (fuknčnost jsem neměl čím otestovat)
- místo sklápěcích stolků jeden pevný
- záclony jsou nově poskládány jako "harmonika"
Další změny oproti 1. sérii "humanizace" A doplní znalci.
Fotky jsou pouze dokumentační (pořízené mobilem).


Ještě doplním, že ráno to jelo na R619 Chomutovka z Chomutova do Prahy a teď by se dle řazení mělo vracet na R608 zpět přes Ústí n/L do Chebu.
Jirka_m
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1106
Registrován: 5-2006

Odesláno Středa, 21. července 2010 - 12:09:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pěkný, jen je otázkou času jak dlouho to takhle vydrží :-(
Nejlepší vzdělání, které můžete dostat, je pozorovat opravdové mistry při práci.
Michael Jackson
Javy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1020
Registrován: 9-2003

Odesláno Středa, 21. července 2010 - 12:32:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

AD MIP:
obklady se nyní lepí na původní.
Ekholmmesotitsch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 119
Registrován: 12-2009
Odesláno Středa, 21. července 2010 - 12:50:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

RadekŠ: Ano, ty měkké sedačky jsou pohodlné 5 minut, ale ještě k tomu dodej nastavení ( celou cestu ). Podle mě Bmz 245 nemá tak daleko na 2.třídu k ,,dokonalosti" ( samozřejmě, ještě pár detailů ). Jak tady psal Mladějov, sedačky v Bmz 241 jsou opravcdu příliš tvrdé. Vůbec by mi nevadfilo, kdyby firma BorCad ( výrobce sedaček pro nové emzety, elephanty... ) z nějakého důvodu ukončila činnost. V Bmz 245 bych snad sám v kupé procestoval půl Evropy.

Fiqwert: Jo, ale to by někdo musel nejdříve vyhrát výběrové řízení. Navíc to VŘ je nakonec jen na 118 voz z plánovaných 239, jak jsem někde četl.
Vantju
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 530
Registrován: 9-2007

Odesláno Středa, 21. července 2010 - 13:03:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ekholmmesotitsch: Ja ti dam "ukoncila cinnost"!!!!

Ad. A 086: Jupi, asi napisu CD pochvalu, s prosbou, aby toto pokracovalo
//REGIOJET
*** ICQ:418733638 Skype:Vantju ***
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6825
Registrován: 8-2004

Odesláno Středa, 21. července 2010 - 13:37:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já proti sedačkám co jsou v Ampz143 nebo 471 nebo nejnovějších Bdtn nic nemám, ba naopak.
Snad do večera vydoluju z foťáku nějaké snímky z "humanizovaného" A. Myslím, že to byla ta 055, včera jelo na R 787.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 56602
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 21. července 2010 - 13:57:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, byla to 055. Z Prahy bylo na Milešovce (viz výše).

Bohužel jsem si včera užil i LED osvětlení a na delší cestu je to docela nepříjemný. Na jednu stranu nepříjemně ostrý, na druhou je v některých místech stejně prd vidět (a odrazy taky nejsou nic moc teda).
Pokud by se ty LEDky aspoň do něčeho zafutrálovaly, snad by to mohlo být pak lepší.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Špáňa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3583
Registrován: 9-2007

Odesláno Středa, 21. července 2010 - 14:21:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen počkejte až ČD opravdu zhumanizují tu stovku Béček, to pak přibudou IC Velehrad, IC Galán, EN Excelsior atd... nebo spíš

Jinak samozřejmně jediné co splňuje kategorii EC jsou vlaky do německa přes Děčín a do Vídně, snad ještě EC Košičan, ale ty sqadry složený v vozů Bmee, Bee272 nebo dokonce B249 fungující beztak z 95% jako vnitrostátní vlak jedoucí pár km za hrancie příbuzného státu je jen expres, který nemá s kategorií EC zhola nic společného.

Vozy Bee272 a Beer také byly určené na rychlíky a expresy, na kterých také povětšinu životnosti jezdily, jejich expanze na vlaky IC/EC je specialita asi posledních tří let
> http://www.youtube.com/user/Brejlovec754049#g/u <
Ladinek90
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 143
Registrován: 10-2009
Odesláno Středa, 21. července 2010 - 14:47:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Špáňa: k těm,co splňují,bych dodal EC Praha
člen sk. http://danone39.blogspot.com
Špáňa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3584
Registrován: 9-2007

Odesláno Středa, 21. července 2010 - 15:13:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ladinek90: Jasně na EC Praha jsem zapoměl, samozřejmě když je řazen tak jak má i když ty ING vozy bych si spíš představoval na Vídeň, ale asi je požadavek od poláků na klimatyzowaný vozy kvůli vyrovnávce za Polonii a Sobieskiho.
> http://www.youtube.com/user/Brejlovec754049#g/u <
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6830
Registrován: 8-2004

Odesláno Středa, 21. července 2010 - 17:08:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slíbená fota "humanzovaného" A:


Omluvte, prosím, kvalitu.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Zdenek84
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 416
Registrován: 4-2007
Odesláno Středa, 21. července 2010 - 18:20:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

v jakém stavu je vlastně ta humanizace? už se provádí? byl vyhlášen výsledek vř? bylo vyhlášeno vř? nebo se neděje nic?
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1115
Registrován: 4-2007
Odesláno Středa, 21. července 2010 - 19:57:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Špáňa: ING vozy turnusově do Vídně jezdí, naopak na EC 110/111 PRAHA papírově jezdí emzety a podle potřeby jedno Bpee239, takže moc nechápu, jaké ING vozy si měl namysli.
Arakain
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 468
Registrován: 8-2003
Odesláno Středa, 21. července 2010 - 20:14:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

add Hroch vesrus Nádražák . Pravdu má Nádražák, dráha se má přizpůsobit cestujícímu. Neboj, SA pojede už jen za 9 měsíců a Ti budou zastavovat tam, kde chce cestující a ne kde chce ČD.
add Hnusizace se zásuvkama. No připomíná mi to, když mi někdo na dotaz čím jezdí, řekne Škodovkou. Tím je pro můj následné dnes už nezděšení myšleno Š120 a spol. Všichni, co je mají se vymlouvají, protože v bazarech jsou i lepší auta za 5-10 tis, než je toto. Pánové, dokud nebudeme na úrovni jen rekonstruovaných Bmeer a výš, tak sorry, pro věšinu lidí, které chce dráha dostat zpět do vlaků bude jediná volba a to hlučné Pendolino nebo SA. Nejhorší je, že do té Vídně na letiště letos pojedu ještě 3-4x a předpokládám, že nejpohodlnější vozy budou rakouské patrové regionály Bpm..moc písmenek..z, které taky jezdí do Znojma, případně nějaké jiné německé nebo rakouské vozy. Ten zbytek vozů kategorie A, AB, B a pod měl být dávno sešrotován.
Arakain
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 469
Registrován: 8-2003
Odesláno Středa, 21. července 2010 - 20:24:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

add První třída. To pořád nikoho kompetentního, který si to tu čte, opsat nápad, který je zde poněkolikáté a to je rekonstruovat naše BDbmrsee po slovenském vzoru na pořádnou první třídu. Poštovní oddíl nechat, jedno kupé pro invalidy nechat (jim dát 2 třídu z důvodu ceny, jinak taky rekonstruovat) a máme až 65 vozů 26,4m délky, ktéré budou kvalitou odpovídat vozům i na IC/EC a pro rychlíky to bude fakt PRVNÍ TŘÍDA. Jasně, bude to stát 2-3x víc než hnusizace A, ale je to podstatně lepší řešení a na technologickém základě z roku 1987 a ne 1967... Ono i to 1987 je 23 let, ale 1967 už měly být v KLDR nebo pod autogenem. Vždyť i Albánie má mladší vozy. To musíme jezdit v něčem horším, než Albánci? (Rumuni, Černohorci) Doufám, že za měsíc nenapíšu, že jezdíme hůř jak Indové, Číňani už nás předběhli dáááávno.
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6831
Registrován: 8-2004

Odesláno Středa, 21. července 2010 - 20:26:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Arakain:
Pravdu má Nádražák, dráha se má přizpůsobit cestujícímu.
Ano, tím, že je zkasíruje nebo vyžene. Super! Tomu říkám přizpůsobení (podle Arakaina).
Edit: Jen ať Jančura začne jezdit - nemám pocit, že on by někdy nějak nedostatečnou kapacitu spoje někdy řešil (u autobusů).

K fotkám - omlouvám se samozřejmě za kvalitu snímků, nikoliv za kvalitu vozu.

(Příspěvek byl editován uživatelem Hroch.)
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Ekholmmesotitsch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 120
Registrován: 12-2009
Odesláno Středa, 21. července 2010 - 20:56:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vantju: Proč ne? Být mnou, šla by s Ampz rychlostí světla.

Špáňa: ČD by snad Excelsiorovi dali písmenka EN snad jen kdyby humanizovali i ,,Bécéčka". Ale jinak máš pravdu. Stačí jakoi 1.třída Aee a je problém vyřešen. Ale Beer-y skoro na EC/IC vozech nejezdí. Jenom, když je nějaká náhrada. Zato Bee 272...

Zdenek84: Výběrové řízení už je vyhlášeno dávno, ale výsledek zatím nikde. Uvidíme, čeho se dočkáme.

Jinak, vy opravdu věříte, že už v březnu vyjede první RegioJet IC Praha - Český Těšín? Že do března nakoupí Jančura nějaké vozy za 26 milionů/kus? Já teda tomu moc nevěřím, i když mám pana Jančuru v oblibě. Pokud náhodou byjede - tak s nějakými pronajatými vozy. Buď od SBB, kteří už moc vozy Apm a Bpm potřebovat do budoucna nebudou nebo s MÁV, která je v obrovských problémech.
Nádražák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 910
Registrován: 3-2006
Odesláno Středa, 21. července 2010 - 21:51:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koukám že jsem se tu pustil na tenký led . Takže už jen ve zkratce zareaguji.
Attilius: Ano uznávám, že problém se současnou návazností ostatních spojů na IC/EC by se musel řešit, záleží však na konkrétní trati. Pokud je na regionálce dostatečná poptávka samozřejmě není problém vést přípoje od R i od EC (např. Zábřeh a trať 291), u ostatních by se prostě muselo zvolit zda dělat přípoje od EC pro dálkovou frekvenci nebo od R pro mísntí frekvenci, záleží na místních podmínkách a poměrech, ale tato problematika by se pochopitelně musela doladit.
Hroch: Když chcu jet ze Zábru do Prahy tak mám jet do Pardubek, dát kilo za místenku a jet zbytek cesty SC?
Buď si koupím místenku do EC Zábřeh-Praha. Nebo doplatek do 1.třídy Zábřeh-Praha. Nebo pojedu rychlíkem (klidně bez místenky/doplatku, protože R-270 jsem v životě neviděl plný, natož narvaný).

Samozřejmě, ale já narážel na fakt, že někteří jedinci zde jako spásu pro mnohdy narvané a ne vždy zcela pohodlné EC vidí Prďolína, jenže tohle je spoj pro vybraná 4 (respektive 5 měst), takže pro spoustu lidí prakticky nepoužitelné.
Co se týče jedniček, ano připlácím MIMO JINÉ i kvůli tomu, že očekávám, že zde nebude tak narávno, ale není to jediný důvod. Kdyby vám jako jedničku vystavili nějaký plesnivý Bgčko, vsadím se, že v něm budete sám, ale spokojen přesto nebudete .
A propos nevím proč se tu pořád někteří ohání tím, že vyháním lidi z vlaků. Kdybyste museli místo ECčkem jet půl hodiny Rkem tak byste nejeli a sedli radši do auta? Mě to zas taková tragédie na KRATŠÍ jízdní dobu nepřijde (samozřejmě kvalita vozů zde taky poněkud pokulhává). Naopak by třeba ne tak narvaný ECčka mohly pár lidí kteří nechcou dávat prachy za místenku na SC do dálkovky přilákat.
Arakain, Ekhol: Uvidíme co bude v březnu, samozřejmě budu jen a jen rád když budu mít na výběr s kým se svezu a je mi jedno jestli Jančura bude mít vozy koupený nebo pronajatý, hlavně když mi na hlavu nebude v létě pršet a v zimě sněžit. Třeba pak ČD něco s tristním parkem na páteřní trati pro ČR něco udělaj.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2760
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 21. července 2010 - 22:04:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No pokud by z EC zmizela úseková frekvence typu Praha - Ústí nebo Ústí - Děčín (Rumburk) tak jsou od Prahy po Drážďany až tak na 2-3 páry mimo sezonu na zrušení. A podobně nejedno EC/IC i na té 270 - typicky EC via Valmez snad s výjimkou Košičana a 1x ráno do Prahy a odpoledne z Prahy.

Ve finále pak bude míň EC/IC, o něco víc nadávajících lidí v R a o něco víc na silnicích.
Špáňa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3587
Registrován: 9-2007

Odesláno Středa, 21. července 2010 - 22:08:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ekholmmesotitsch: snad jen kdyby humanizovali i ,,Bécéčka".
Některý už humanizovaný jsou http://www.vagonweb.cz/fotogalerie/foto/200706/IMGP3367.jpg

Dj_la_défense: Měl sem na mysli červené vozy Bee, Bpee, do Vídně mám pocit že jezdí vozy zelený, nebo já aspoň když sem naposledy jel tak dvojková část byla zelená.

Arakain: Mě se líbilo, jak nedávno Jančura říkal že Béčka se měla humanizovat už před patnácti lety a do pěti let už měly začít mizet z kolejí v čemž má naprostou pravdu, ale hlavně aby se toho taky sám držel. Ale to, že na většině českých rychlíků jezdí vozy z pomalu 60.let prakticky beze změny je alarmující.
> http://www.youtube.com/user/Brejlovec754049#g/u <
Nádražák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 912
Registrován: 3-2006
Odesláno Středa, 21. července 2010 - 22:28:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr Vlček: Čekal jsem že to Valašsko někdo vytáhne . Nicméně jestliže tu poptávka není, nebylo by vhodnější některé spoje zrušit a šoupnout kvalitnější z těchto vozů na IC/EC via Ostrava? A na tu úsekovku bohatě stačí Rko. A pokud by byla potřeba, převedl bych sem některá Rka, které v současné době končí v Luhačovicích, kam zajíždí i některé Ex.
Dj_la_défense
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1116
Registrován: 4-2007
Odesláno Středa, 21. července 2010 - 22:30:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Špáňa: Podle toho co máme ve "VODce" tak by měla jet do Vídně souprava na dvou párech složená ve dvojkové části, ze tří červených vozů a jednoho zeleného vozu, to znamená 2x Bee240+Bpee239+Bpee247. Další "červené ING" dvojky jezdí podle papíru už jen na EC 272/273 JAROSLAV HAŠEK a 2x Bee240 ještě na R 206/7 MATHIAS BRAUN. Takže EC 110/1 PRAHA, je složená tuším ve dvojkové části ze 3x Bmz245+Bpee239 jedoucí ovšem podle potřeby (vsadil bych se že tento vagon číslem 747 tuším, se letos na tomto spoji ještě neobjevil) z toho vyplývá, že jsi se "papírově" asi spletl, ovšem, jak vypadá realita, zase nevím já.
Arakain
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 472
Registrován: 8-2003
Odesláno Středa, 21. července 2010 - 22:33:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

žádné reakce na tu rekonstrukci pošťáků? Je těch vagónů docela dost, to by byla skoro sériovka. Mě se ta slovenská fakt dost líbila, i když netvrdím, že to musí takto zůstat a klidně bych tam dal posunuté sedačky, jak v Bimz, tj sice jen 5 míst v kupé, ale prostor na nohy. Stejně nejezdí 1 třída víc jak 60% normálně a ve špičce je to jedno. Jo a určitě by se tam někde vešel nějaký výkrmový automat místo jídelňáku ....
21272
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6130
Registrován: 9-2005

Odesláno Středa, 21. července 2010 - 23:01:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To jako na ABDbmrsee? No každopádně by to stačilo na R/Sp do Trutnova a Letohradu. S tím, že na konci by jelo normálně Áčko a to by se odpojilo v Hradci .
Web o veřejné dopravě. Nyní již v provozu kompletní fotogalerie železnice ČR.
Špáňa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3590
Registrován: 9-2007

Odesláno Středa, 21. července 2010 - 23:10:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A co vozy Bdt279,Bdt280,Bp282 ? Těch je celkem hromada, skříň maj zachovalou a podvozky by po úpravě zvládly i 160, tady by se nabízela rekonstrukce po vzoru Bdteer ZSSK, třeba s lepšíma sedačkama jako v Bpee a mohlo by to i na vlaky vyšší kvality
> http://www.youtube.com/user/Brejlovec754049#g/u <
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6832
Registrován: 8-2004

Odesláno Středa, 21. července 2010 - 23:23:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nádražák:
Už jen krátce - u R vs. EC leckdy nejde o jízdní dobu, ale také o počet spojení.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Pekarekjiri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 554
Registrován: 10-2009

Odesláno Středa, 21. července 2010 - 23:25:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Špáňa

Obávám se, že největším nedostatkem u ČD jsou tzv. "škvarky". No a pak se asi také bojí, že by EU smlouvy ČD s kraji zrušila a na trať by vyjela žlutá desira...

Ikdyž ať si je klidně předělaj, klidně budu jezdit jako partizán ve voze nákladní. Možná že tam bude i lepší komfort (u lepších vozů - neděravých - bude základním vybavením bazén, u těch horších pak on-line toaleta)...
//REGIOJET = jediný způsob midernizace vozového parku ČD a dodržování řazení

Život je boj, sebevrah je ulejvák !!
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2762
Registrován: 5-2004
Odesláno Čtvrtek, 22. července 2010 - 00:02:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na druhou stranu - aniž by se najmrdizoval interiér tak za posledních ca. 5 let šla úroveň "obyčejnejch" jedniček na R docela nahoru. Už hodně dlouho jsem nezažil že by nebyly záclonky, většina "blešáren" zmizela a je to přečalouněný aspoň na "babiččino kanape". Též jsem dlouho nenarazil na skutečně nechutnej hajzl a i v zimě v tom kupodivu tekává voda.

Čímž neříkám že by nešlo dělat víc - možná ale že kdyby byl interiér uveden do použitelnýho stavu a to vč utěsnění oken + oprava podvozků že by to stálo míň než "humusizace ledkama" a mělo by to větší efekt.
Fiqwert
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 45
Registrován: 5-2010
Odesláno Čtvrtek, 22. července 2010 - 08:46:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak ty zásuvky v tom Ačku jsou libový.Nikdy bych neřekl, že odvozenina Béčka bude jezdit se zásuvkama, ale každá snaha dobrá.
Stereo 2
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 56622
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 22. července 2010 - 09:20:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Špáňa:
Těch Bc je takto už většina běžně nasazovaných. Bohužel ty nové protiskluzové podlahy obvykle stojí za prd, takže v důsledku vypadají občas hůř než ošoupané původní.
A taky se bohužel nechaly zásuvky jen na umejvárkách, v kuchyňce a v chodbičce u zrcadel, přesun do kupé se nekonal (i když možná naštěstí...).

Petr_vlček:
I ta těsnění se začala konečně po letech měnit, a to i u chronických profukovačů jako Bdt a Bp (už se těším na tu saunu v zimě, než to zase někdo seřídí ).
S podvozky to bohužel záleží dost na zájmu čet. Pokud na to dlabou, na PVy se to často pošle až při větším problému. I tak jsem na nějakej mixér i v provozu 140 km/h docela dlouho nenarazil, a to konečně už ani u vozů slovenských. :-)
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Ekholmmesotitsch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 121
Registrován: 12-2009
Odesláno Čtvrtek, 22. července 2010 - 12:46:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nádražák: No, ale zase ta kvalita bude asi nízká. Pokud koupí ojetiny z Maďarska či Švýcarska, udělá dobře, ale pokud z nějaké jiné země, hodně zklame.

Špáňa: Myslím humanizaci podobnou těm, jako mají Béčka.
Fiqwert
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 47
Registrován: 5-2010
Odesláno Čtvrtek, 22. července 2010 - 13:26:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Z Maďarska? Maďarsko samo nakupuje ojetiny ze SRN...
Stereo 2

FiQwert, ne Figwert!
Ekholmmesotitsch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 122
Registrován: 12-2009
Odesláno Čtvrtek, 22. července 2010 - 14:55:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

FIqwert: Maďarsko ale má extra problémy, jim by se peníze hodily. Měl jsem na mysli vozy, které jsou dnes na EC Hungaria. Sice bychom měli o jedno kvalitní EC míň, ale zase bychom měli o 7 kvalitních IC navíc.
Zdenek84
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 417
Registrován: 4-2007
Odesláno Čtvrtek, 22. července 2010 - 14:57:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pochybuji, že maďaři budou rušit svoje prestižní spoje, aby dostali pár korun za ojeté vozy. pokud budou mít málo peněz, budou se zavírat lokálky
Nádražák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 913
Registrován: 3-2006
Odesláno Čtvrtek, 22. července 2010 - 15:23:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ekhol: Nemyslím si a nechci věřit tomu, že by šla kvalita stranou, spíš věřím tomu že Jančura jako soukromník bude mít větší snahu získat za málo peněz "více muziky" než ČD, kde to stejně ve výsledku cvaká stát, takže na poměr cena vs. kvalita se moc nehledí.
Bugear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1576
Registrován: 8-2005

Odesláno Čtvrtek, 22. července 2010 - 15:54:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bude se ještě dosazovat klima do Aee152? Po rereko 58 vozů to budou poslední novější neklimatizované jedničky.
»Online výpočet kontrolní číslice« »Výpočet kontrolky na mobilu (Java)«
Lekce češtiny pro diskutéry: píšeme výjimka, standard, ližina. Tipovat znamená odhadovat, typovat znamená psát či provádět typovou zkoušku.
Špáňa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3592
Registrován: 9-2007

Odesláno Čtvrtek, 22. července 2010 - 15:57:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ekholmmesotitsch: Některé kousky Bc jsou zvenku již v těch "pravých barvách", tak to by mohlo celkem i stačit
> http://www.youtube.com/user/Brejlovec754049#g/u <
Fiqwert
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 49
Registrován: 5-2010
Odesláno Čtvrtek, 22. července 2010 - 16:49:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No já předpokládám, že ČD do boje proti Jančurákovi určitě něco vytasí! Buď to bude zase nějaká akviziční sleva na Pendolina, nebo budou noviny zadara, nebo nějaké takové kokotiny určitě budou...
Stereo 2

FiQwert, ne Figwert!
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1970
Registrován: 12-2003

Odesláno Čtvrtek, 22. července 2010 - 16:55:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ČD potřebuje konkurenci jako sůl, ale v ještě větším měřítku než to bylo doposud!
Skype: bevelors
Magazín Steam Club Galerie Červeného Sergeje
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6834
Registrován: 8-2004

Odesláno Čtvrtek, 22. července 2010 - 18:45:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MZ:
Bohužel ty nové protiskluzové podlahy obvykle stojí za prd
Ano, zejména, když se na ně vyleje limonáda nebo pivo ...

Petr Vlček:
většina "blešáren" zmizela a je to přečalouněný aspoň na "babiččino kanape".
Nějaké "blešárny" se ještě vyskytují na R Vsetín/Luhačovice-Praha a hodně "blešáren" jezdí v podání AB(350) - např. na R Pha-MuN-Brno-Šumperk nebo Kolín-Ústí n.L. západ
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Ekholmmesotitsch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 123
Registrován: 12-2009
Odesláno Čtvrtek, 22. července 2010 - 20:58:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdenek84: Jenomže oni dluží. A opravdu nemálo. Mnohkrát více než SCNF, která je taky v problémech.

Nádražák: Ale za jeden vůz jsou ochotni dát jen 26 milionů. A kdo by mohl nabídnout vůz za 26 mega? Asi nikdo. Slováci taky musí koupit jeden vůz za 47 milionů. To je hodně malá cena.
Nádražák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 914
Registrován: 3-2006
Odesláno Čtvrtek, 22. července 2010 - 21:11:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ekhol: No tak já neříkám no není to zrovna závratná částka, ale nechme se překvapit, třeba ještě všem vypálí rybník .
Ekholmmesotitsch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 124
Registrován: 12-2009
Odesláno Pátek, 23. července 2010 - 00:15:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nádražák: Slovákům taky nikdo nenabíd nic levnějšího. Tak kdo by mohl? Jedinně H.Cegielski - ale pouze na vozy se 160 km/h a netlakotěsné s jedním WC a se slevou. Jinak to nevidím. Ale zase bych byl zrovna za H.Cegielskiho rád. Ale jestli se nabídne, nevím.
Páňula
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1543
Registrován: 1-2007

Odesláno Pátek, 23. července 2010 - 10:24:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A jakým způsobem se dostaly do toho A-čka zásuvky respektive, jak to funguje, když tam není CZE...
Každopádně (pokud to funguje) velký pro ČD (teď přejdou všichni z EC na R kvůli zásuvkám)
Scuderia Ferrari
Sensation =>
Vše je o lidech. Železnice nevyjímaje.
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 56658
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 23. července 2010 - 10:44:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Páňula:
A jak asi fungujou ty zásuvky, co tam jsou už 30 let? :-) Ono asi jediný rozdíl mezi vozem z CZE a alternátorem je ten (jisět při zjednodušení), že výkyvy napětí u CZE jsou méně časté (i když ani to neplatí vždy, viz úsek Praha - Kolín u nezastavujících vlaků...) a že takové vozy se můžou dobíjet i při stání a pomalé jízdě (ale naopak mají smůlu za za HV bez vysokýho). A pak asi ty výkyvy napětí nebudou tak velké (stačí vadný regulátor, a než se přepálí pojistka, může bejt na baterkách klidně 30 a více voltů...).
I u toho CZE ostatně nastává situace, kdy se jede z baterek, pokud nechceme, aby zásuvky, klima a další vybavení na každý stahovačce slítlo a pak znova nabíhalo (jak je dobrým zvykem především u rakouských vozů).
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 56659
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 23. července 2010 - 10:47:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

teď přejdou všichni z EC na R kvůli zásuvkám

To bych (ne)chtěl vidět. Opravdu si nemyslím, že všichni (ani většina) po zásuvce nějak zvlášť touží (nárazově by to možná polovina cestujících byla, v průměru ale nevěřím, že to bude nějaké vyšší číslo). Ono jde i o to, že často už máš na baterkách nějakých 95 %, takže to radši napřed vybiješ a až pak dáš zase dobíjet (nejlépe v kuse, což je přeci jen pravděpodobnější doma než ve vlaku).
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Honzasl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2850
Registrován: 3-2004
Odesláno Pátek, 23. července 2010 - 11:00:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono jde i o to, že často už máš na baterkách nějakých 95 %, takže to radši napřed vybiješ

Dle mého názoru jeden z oblíbených mýtů. U lionky je zbytečné dodržovat nějaké nabíjecí cykly. Pokud to jde, udržovat jo co nejvíce nabitou, každé vybití a nabití jí "opotřebovává". Nehledě na to, že ta tři čtyři roky je ta baterka v háji, i kdyby se ani jedinkrát nepoužila, nemá smysl ji nějak extra šetřit.
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 56664
Registrován: 4-2003

Odesláno Pátek, 23. července 2010 - 11:30:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honzasl:
Právě proto, že každý cyklus ji opotřebovává, je snad lepší ji nechat dojít až třeba na 10, a až pak dobít, a ne ji dobíjet dvakrát z 90, ne?
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz