K-report
 

Archiv do 15.ledna 2007 Odhlásit | Diskusní skupiny | Vyhledávání
Moderátoři | Registrace | Editace profilu

Diskuse K-report » Tramvaje a metro » Zahraniční provozy » Archiv do 15.ledna 2007 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Arj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1040
Registrován: 9-2005
Odesláno Pátek, 05. ledna 2007 - 16:35:29   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Leipziger Strasse v Berlíně

Já bych to neviděl ani na trať zrušenou, ani nedostavěnou, ale spíš na trať, která "zanikla vlivem okolností". Friedrichstrasse (příčná na Leipziger) byla po 40 let pohraniční ulicí (a stejnojmenné nádraží bylo jediným železničním přechodem mezi Berlin, DDR a West Berlin), z toho 28 let tam byla i zeď. Tuhle zeď ovšem nestavěli zedníci v montérkách, ale ve vojenských uniformách. Takže pravděpodobně došlo k tomu, že výše uváděné koleje se prostě v létě 1961 ocitly za zdí a už nebyl žádný prověřený personál, který by je mohl vyrvat.

Minimálně tento příběh platí o kolejích, které jsou v ulici ... jméno nevím, možná, že je to dokonce Leipzigerstr, nachází se tam část spolkového Ministerstva dopravy a výstavby. Tam prostě zůstalo pár stovek metrů kolejí, vedoucích do prostoru jen pro vyvolené.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1757
Registrován: 8-2005


Odesláno Pondělí, 08. ledna 2007 - 11:01:36   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

PÁR VĚT Z TÝDNE o pařížské tramvaji.
....Původně měla tramvaj objíždět celou Paříž „intra muros“ po obvodních, „maršálských“ bulvárech s napojením na již existující linky na předměstích (T1 a T2). Z toho sešlo, neboť pravicoví starostové městských okrsků v západní části tramvaj odmítli.
Navíc zrušil další dotace stát. Proto by se nynější osmikilometrový úsek, který stál 310 milionů eur a jmenuje se stroze T3, měl prodloužit jen na východ, a tramvaj tak bude objíždět Paříž z poloviny. I tak jde o značný zásah do života města. Zprovozněná část změnila vzhled čtvrtí. Nutno přiznat, že k lepšímu. Koleje jsou uloženy v centrální části bulvárů v trávníku, který jednak snižuje vibrace, jednak přispívá k barevnému oživení. Byly vysázeny nové stromy a vznikl oddělený pás pro cyklisty.
Vozovka se však zúžila a nadávky řidičů zablokovaných v zácpách se donesly až na radnici. Pohyb automobilů také zhoršuje vyšší počet křižovatek se světly. Nezbyly totiž peníze na to, aby alespoň ty nejfrekventovanější podjížděla tramvaj v tunelech. Radnice však doufá, že nový prostředek hromadné dopravy povede v daném úseku k celkovému snížení automobilového provozu o čtvrtinu.
A PAK O TOM KAM VEDOU NEREALISTICKÉ SNAHY (třeba se v tom různí Honzíkovéhonzíkovéhonzíkovép poznají)
Slavnostního zahájení provozu se socialistickým primátorem Bertrandem Delanoëm (56) se účastnilo na dvacet starostů světových metropolí, ale ignoroval je jak prezident Chirac, tak pravicoví představitelé jednotlivých městských částí. Nejde přitom ani tak o tramvaj jako spíše o plány pařížské radnice do budoucna. Místostarosta pro dopravu za Zelené Denis Baupin (44) začíná rok před komunálními volbami dělat svým socialistickým a komunistickým koaličním partnerům starosti.
Člověk chlubící se, že nikdy nevlastnil řidičský průkaz, by chtěl za svého úřadování zcela změnit tvář města. Rád by zrušil rychlostní komunikace na nábřežích, proměnil centrum v pěší zónu a na okružních dálnicích vyhradil zvláštní jízdní pruh pro ekologicky šetrná vozidla.
Pod jeho tlakem také radnice zrušila smlouvu s firmou JCDecaux starající se o směrovky, zastávky nebo odpadkové koše v hlavním městě. Společnost se nijak nehrnula do vybudování sítě bezplatných půjčoven jízdních kol, jak zelený aktivista požadoval. A na radnici se obávají, že se plány místostarosty odrazí negativně ve volebních urnách. Primátor Delanoë proto odložil jeho plán rozvoje dopravy na neurčito.
Budoucnost patří bagrům!
Absolut
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1152
Registrován: 6-2005


Odesláno Pondělí, 08. ledna 2007 - 12:50:49   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tady se někdo nudí v práci a tak kopíruje článek na různá fóra, viď?
Nikdy nic nevíš, dokud to doopravdy nevíš.
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 8182
Registrován: 5-2002


Odesláno Pondělí, 08. ledna 2007 - 12:54:13   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Zprovozněná část změnila vzhled čtvrtí. Nutno přiznat, že k lepšímu. Koleje jsou uloženy v centrální části bulvárů v trávníku, který jednak snižuje vibrace, jednak přispívá k barevnému oživení. Byly vysázeny nové stromy a vznikl oddělený pás pro cyklisty.

Jak by se to na tom Václaváku nebo Příkopech krásně vyjímalo!
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1759
Registrován: 8-2005


Odesláno Pondělí, 08. ledna 2007 - 15:31:12   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

absolut: jak dlouho ti trvá CTRLc/CRTLv? pokud déle než 2 sec, měl by sis hledat nějakou práci daleko od počítače. Účastnícítěch fór nejsou totožní. Nemůžu za to že seš hyperúčastnej.Jo a ten Tejden mám f popisu práce. :-)))
McB: ano, to bysme udělali pěším zónám, tramvajím a VHD jako celku ku*evskou službu. :-)))))

(Příspěvek byl editován uživatelem Káem.)
Budoucnost patří bagrům!
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 8191
Registrován: 5-2002


Odesláno Pondělí, 08. ledna 2007 - 23:09:32   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

No rozhodně bysme udělali ku*evskou službu dopravě v centru Prahy.
Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Absolut
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1153
Registrován: 6-2005


Odesláno Úterý, 09. ledna 2007 - 09:10:46   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ctrl+C a Ctrl+V nepoužívám, mám to ve výběru pravýho čudle myši
Nikdy nic nevíš, dokud to doopravdy nevíš.
Jenki
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2345
Registrován: 5-2002


Odesláno Čtvrtek, 11. ledna 2007 - 21:01:18   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tak jsem si po ránu zašel na malou šotoprocházku... :-)

 
 
 
 
 

:-)
Ostravák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4054
Registrován: 5-2005


Odesláno Čtvrtek, 11. ledna 2007 - 21:27:35   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jenki: Nádhera.
Jak se zprovozňují TRIA? Vše v pohodě?
MHD Ostrava FOTO Ostrava
...s DPO na věčné časy a nikdy jinak...
Mcbain
Administrátor

Číslo příspěvku: 8210
Registrován: 5-2002


Odesláno Čtvrtek, 11. ledna 2007 - 22:12:42   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)


Padesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Bart
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3113
Registrován: 5-2002


Odesláno Pátek, 12. ledna 2007 - 00:10:51   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jenki: paráda ...
MHD na Hané - http://www.mhdnahane.net, ICQ #277-439-754,
Karosa C734.00 odkaz1, odkaz2
Jenki
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2346
Registrován: 5-2002


Odesláno Pátek, 12. ledna 2007 - 01:43:29   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tria jedou, truckeři trošku bojují se záplavou sněhu v horách, ale v sobotu by měla dorazit do Portlandu.
Ostravák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4057
Registrován: 5-2005


Odesláno Pátek, 12. ledna 2007 - 08:06:31   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jenki: Dík za info, tzn. že to trvá tak dlouho. Hned bych se tam jel mrknout.
MHD Ostrava FOTO Ostrava
...s DPO na věčné časy a nikdy jinak...
Jenki
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2347
Registrován: 5-2002


Odesláno Sobota, 13. ledna 2007 - 20:18:33   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tak přijeď, přímo z Evropy sem lítá www.lufthansa.de a na nějaká ta postel se tu taky najde :-)
Ostravák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4067
Registrován: 5-2005


Odesláno Sobota, 13. ledna 2007 - 22:07:48   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pokud zaplatíš... To víš, já chudý student.

(Příspěvek byl editován uživatelem Ostravák.)
MHD Ostrava FOTO Ostrava
...s DPO na věčné časy a nikdy jinak...
Jenki
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2348
Registrován: 5-2002


Odesláno Pondělí, 15. ledna 2007 - 04:10:34   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

No vidím, že obrázky se líbíly, tak ještě pár přidám...
 
 
 
 

...a něco rychlodrážního...
 
 
 

Příští dávka už bude s něčím jiným...
Dobrou chuť :-)

Diskusní skupiny | Poslední den | Poslední 4 dny | Stromové zobrazení | Vyhledávání | Seznam uživatelů | Nápověda | Program Credits Administrace