K-report
 

V televizi říkali, že ... V novinác... Odhlásit | Diskusní skupiny | Vyhledávání
Moderátoři | Registrace | Editace profilu

Diskuse K-report » Železnice » V televizi říkali, že ... V novinách psali, že ... « Předcházející Další »

  Dialog Autor Příspěvky Stran Posl. příspěvek
Archiv do 12.ledna 2007Páňula 12-1-07  18:03
Archiv do 16.dubna 2007Pes3860  16-4-07  22:50
Archiv do 16.srpna 2007Desiro60  16-8-07  15:03
Archiv do 10.listopadu 2007Georgo60  10-11-07  11:37
  ClosedUzavřeno: Další dialogy již nemůžete zahájit.        

Autor Příspěvek
jk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.207.78.28
Odesláno Sobota, 10. listopadu 2007 - 12:31:46   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Peno:
Štestí, že dnes ty přípoje čekají, že...
Pokuta byla udělana jen za ty případy. kdy ke zpoždění došlo kvůli lemplovství ČD (porucha/absence HV nebo vozů, absence personálu atd.) a ne kvůli stavbě koridoru, nehod nebo počasí. Třeba to zodpovědné probere. Když ne, tak jsem zvědav na příští výběrové řízení ZDO.
Fýra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1298
Registrován: 6-2006


Odesláno Neděle, 11. listopadu 2007 - 10:51:55   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

jk no bych chtěl vidět, jak a kdo rozlišoval jaký je důvod zpoždění a podle toho dával pokuty. Taky myslím, že zpoždění z jiného důvodu, než počasí, staveb koridoru a nebo nehod moc není. Tedy ne, že bych se ČD zastával, není to moje oblíbená firma, ale tohle je prostě přitažený za vlasy. Ještě jsem neslyšel, že by kdo pokutoval pro neplnění jízdního řádu autobusové dopravce, kdy nepřijede autobus vůbec a nic se neděje (když jde o ČD, na TV Nova by se objeví rozsáhlá reportáž a reportérka by zuřivě inforuje o tom, jak strojvedoucího na Pendolínu nutí vypínat motor). A máte pravdu, já být ČD, udělám přesně to samé, nenechám si dávat pokutu za to, že zpozdím dalších 5 vlaků, kvůli jednomu, tudíž všechny přípoje by ujely včas...
jk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.207.78.28
Odesláno Neděle, 11. listopadu 2007 - 12:48:03   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Autobusoví dopravci dostali od OK pokutu za zpoždění tuším loni. Údaje o důvodech zpoždění poskytly kraji České dráhy.
Za zpoždění vlaků kvůli čekání na přípoj zpožděný z důvodů, které nemohou ČD ovlivnit, nikdo pokutu nedostane. Ale je samozřejmě jednodušší trestat cestující, než vylepšit vlastní organizaci dopravy.
Georgo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 72
Registrován: 5-2007
Odesláno Neděle, 11. listopadu 2007 - 13:41:54   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Olomoucký kraj už autobusových dopravcov pokutoval niekoľkokrát, a to nie len pre meškania, ale aj pre nesprávne využitie finančných príspevkov a pod. Dáta o meškaniach vlakov dodali priamo ČD a ako píše jk, neboli do toho počítané stavby (i keď medzi nami: o stavbe sa vie rok dopredu, tak sa holt ČD musia rozhodnúť, či pridajú vatu, alebo sa budú tváriť, že pravidelných +20 je bežná vec a ich zvrchované právo). Pani Hnulíková sa v TV len márne odkazovala na všeličo možné - celý jej výstup bol totálne nepripravený a plný typických fráz, podľa ktorých sa na ČD pácha tá najväčšia krivda, aj keď nikdy za nič nemôžu.
Peno
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1736
Registrován: 8-2004


Odesláno Neděle, 11. listopadu 2007 - 15:58:08   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Georgo: Mě naopak připadalo, že Hnulíková argumentuje až překvapivě věcně. Což se tak úplně nedalo říct o tom chlapovi z KÚ.
jk: Teda, nevím jaké zkušenosti s přípoji máte Vy, ale já mám většinou takové, že pokud nejde o extrémní zpoždění, přípoje na sebe čekají. Tím nechci říct, že mi nikdy přípoj neujel, ale stává se mi to naštěstí málo.
Zákaz kouření není žádná sranda

Ares: To nejlepší z Irisbusu
jk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.208.10
Odesláno Úterý, 13. listopadu 2007 - 16:50:17   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Já mám zkušenosti dost špatné, konkrétně ze Zábřeha, kde ujetí spoje na Šumperk o dvě minuty není z mých zkušeností nic neobvyklého. Sice je v jízdním ne-řádu znaménko "nečeká na žádné přípoje", ale když se nedodržuje jízdní řád, co se doby příjezdu týče, proč být striktní v tomto?
Na druhou stranu, když už se mi podaří stihnout spoj v Zábřehu, většinou se pak čeká na všechno, co má reálnou šanci do Zábřeha dojet. Výsledek na odjezdu nezřídka +10.
Trocha off topic - úplně čerstvý zážitek mám s ujetím R875 z ČT, který nemohl počkat 4-5 minut na zpožděný Os od Přerova. Cesta 810kou přískoky do Letovic a pak 560 do Brna dala okusit výhodu, že "na koridorech se může jezdit až 160 km/h". že nečeká rychlík na courák, budiž, ale opačně mě to v Zábřehu vytáčí celkem pravidelně.
Pokud v tom pořadu madame Luďka argumentovala podobně jako v případě "operativního posilování EC, jako se děje již dnes" (viz Georgo), tak to s věcností moc společného nemělo...
Louňák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 438
Registrován: 1-2007
Odesláno Středa, 14. listopadu 2007 - 17:40:05   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

České dráhy zažalovaly Novu za reportáž o Pendolinu
Peno
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1745
Registrován: 8-2004


Odesláno Středa, 14. listopadu 2007 - 19:30:22   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

jk: Když máte v JŘ kolečko s tečkou, tak se nedivte. Na tato kolečka se musí jinak. Vloni byla kolečka v Přerově u R na Ostravu. Mnoho lidí si stěžovalo a ČD kolečka zrušilo. Nemohlo by to být i řešením Vašeho problému?
Zákaz kouření není žádná sranda

Ares: To nejlepší z Irisbusu
jk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.208.10
Odesláno Čtvrtek, 15. listopadu 2007 - 07:21:52   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Já se nedivím, za 10 let pravidelného využívání ČD služeb v daném úseku jsem si už zvykl. Naštěstí používám stále častěji auto.
Uvidíme, co přinese nový GVD, každopádně jsem zvědav na situaci, která vznikne, až začne na 291 elektrizace (zpoždění, čekání na přípoje, kapacita NAD atd.)
Louňák: "(pachatel) rozšiřoval o oznamovateli (ČD) zjevně nepravdivé údaje, které mohly poškodit dobrou pověst a ohrozit chod a rozvoj podniku oznamovatele".
Dobrá pověst ČD ?? :-)
Martin_kašpar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 262
Registrován: 9-2005
Odesláno Čtvrtek, 15. listopadu 2007 - 21:52:23   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dnes pěkný příspěvek o zdržování vykládky nákladních vozů v týdeníku. Krátkou reportáž z papíren v Hostinném, kde vyzdvihli "dobrovolné" přesčasové brigády pracovníků papíren uzavřel záběr na nezastřešenou "telefonní budku" T200.0, kterák svižně posunuje s několika uhláky.
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1967
Registrován: 9-2003


Odesláno Pátek, 16. listopadu 2007 - 00:13:19   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Na ČT1 v regionálních zprávách v 19.30 bylo,že liberecký kraj protestuje proti novému tarifu ČD a ostatní kraje o tom uvažují..
..pořádná mašina má kotel a komín..
Arj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1495
Registrován: 9-2005
Odesláno Pátek, 16. listopadu 2007 - 09:16:49   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

liberecký kraj protestuje

Pak už je vhodný tu informaci říct celou.
Liberec protestuje, protože se tím totálně rozhodí koncepce jednotného tarifu, který chce zavést v rámci "integrace" (konkrétní příklad byl vlak z Frýdlantska do LB 2x dražší než bus).
Naopak třeba v Praze bude vlak (za tarif ČD) lacinější až výrazně lacinější než MHD.
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1971
Registrován: 9-2003


Odesláno Sobota, 17. listopadu 2007 - 16:50:26   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jo díky,podstatné že se někdo(kraj)ozval..Teď běží zajímavý dokument o cestě vlakem kolem republiky..před pár lety..ČT2
..pořádná mašina má kotel a komín..
Past
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 363
Registrován: 11-2005
Odesláno Sobota, 17. listopadu 2007 - 17:11:28   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Alf: Až se divím, že v demokracii vládnoucí ODS to pustili do éteru. Azrovna k dnešnímu datu maňáskového divadla.
Iša
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 64
Registrován: 4-2007
Odesláno Sobota, 17. listopadu 2007 - 17:50:34   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Alf:Před pár lety,a nebo kdykoliv jindy .Buď pořád stejný nebo jestě horší.
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1065
Registrován: 2-2004


Odesláno Neděle, 18. listopadu 2007 - 16:41:49   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

http://domaci.ihned.cz/c4-10149500-22403960-002000_d-italove-maji-problem-ceska-nadrazi
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1825
Registrován: 12-2005
Odesláno Úterý, 20. listopadu 2007 - 07:49:01   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Neni nad dobrou radu .... ;-)
http://zpravy.idnes.cz/domaci.asp?c=A071119_183620_domaci_adb
Pavel
Poborskiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7621
Registrován: 6-2003
Odesláno Sobota, 24. listopadu 2007 - 14:50:05   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Deník.cz: Francie: Mezi Francií a Španělskem byl proražen tunel pro expresy TGV
dnes 13:40
Mezi Francií a Španělskem byl proražen železniční tunel, který umožní zkrátit od roku 2012 cestu vlakem z Paříže do Barcelony z nynějších 12 hodin na pět a půl hodiny. Dvoutubusový tunel vede poblíž středomořského pobřeží a je dlouhý 8,2 kilometru. Jeho ražení si vyžádalo přes dva roky prací, které skončily v pátek večer.
Jde o klíčový článek nově budované vysokorychlostní linky mezi Perpignanem na francouzské a Figuerasem na španělské straně hranic. Linku na základě tendru z roku 2004 buduje společnost Eiffage nákladem 1,1 miliardy eur (asi 30 miliard korun).
http://poborskiii.kvalitne.cz/ http://4koridor.kvalitne.cz/ Jabber ID: poborskiii@jabbim.cx(=cz)
Peno
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1754
Registrován: 8-2004


Odesláno Neděle, 25. listopadu 2007 - 01:06:40   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

odkaz
Jestli mi i po tomhle bude někdo tvrdit, že pokuty za zpoždění jsou správné, tak ho nakopu do
Zákaz kouření není žádná sranda

Ares: To nejlepší z Irisbusu
Tracy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 156
Registrován: 11-2006
Odesláno Neděle, 25. listopadu 2007 - 10:39:17   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Peno: Za překrucování faktů, informační polovičatost a poplašnou demagogii by se novináři měli střílet.
Jinak pokuty pro dopravce, který si jezdí podle plotu i často vlastní vinou ("není lokomotiva"), a hrubě tak porušuje smluvní ujednání s kraji, od nichž dostává za službu, která je veřejným zájmem, zaplaceno, jsou podle mě jednoznačně oprávněné.
Qěcy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1853
Registrován: 9-2005
Odesláno Neděle, 25. listopadu 2007 - 14:25:36   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Peno:
Až na to, že to není pravda (teda je to jen půlka pravdy). Prohlídněte si pomůcky Čekací doby.
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Peno
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1755
Registrován: 8-2004


Odesláno Neděle, 25. listopadu 2007 - 14:47:16   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Qěci: Ty nemám k dispozici, stejně jako každý řadový cestující. A ani je nezajímají. Zajímají je výsledky. A ty budou takové, že vlaky si budou ujíždět víc než dosud. Já osobně z toho obviňuji právě pokuty za zpoždění. Pro ČD jsou totiž už léta místo cestujících zákazníky kraje a ministerstvo dopravy. Tímto rozhodnutím to jen řekly veřejně.
Tracy: Oprávněné? Vzpomeňte si na to až Vám někde ujede přípoj o minutu.
Zákaz kouření není žádná sranda

Ares: To nejlepší z Irisbusu
Tracy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 157
Registrován: 11-2006
Odesláno Neděle, 25. listopadu 2007 - 17:45:12   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Oprávněné? Vzpomeňte si na to až Vám někde ujede přípoj o minutu.
1) Neujede. Po zdražení a degradaci EC/IC hodlám vlaky jezdit jen minimálně (PID, možná na Slovensko, možná relaci Praha - Děčín).
2) Neujede. Protože ono se fakt proti stávajícímu stavu moc nezmění. Přípoje budou čekat jako dosud. Jen někde je zaveden institut onoho černého puntíku, aby měl cestující jasnou informaci, ať s přípojem raději nepočítá. Ta stávající nenápadná kolečka s tečkou, což znamenalo v podstatě totéž, se dala v jř přehlédnout. Tady je alespoň bonus těch pěti minut a navíc pokud vlak bude "na dohled", přípoj počká i přes pět minut.
Milanklewar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 281
Registrován: 9-2005
Odesláno Úterý, 27. listopadu 2007 - 15:35:53   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dnes jsem četl o problémech s dopravou,silniční,mezi Vejprty a Chomutovem.Vejprty údajně byly kvůli sněhové kalamitě po silnicích odříznuté.Nevím na kolik je informace pravdivá,ale nevěřím,že vlaky nejezdily.Jsem zvědavý kolik dní přes zimu budou Vejprty odříznuté.Pamatuji zimu,kdy jediná spojnice do Vejprt byl vlak.Jsou si toho pánové na radnici v Ústí vědomi?
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1437
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 27. listopadu 2007 - 16:23:17   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dnes jsem četl o problémech s dopravou,silniční,mezi Vejprty a Chomutovem.Vejprty údajně byly kvůli sněhové kalamitě po silnicích odříznuté.Nevím na kolik je informace pravdivá,ale nevěřím,že vlaky nejezdily.Jsem zvědavý kolik dní přes zimu budou Vejprty odříznuté.Pamatuji zimu,kdy jediná spojnice do Vejprt byl vlak.Jsou si toho pánové na radnici v Ústí vědomi?

Poslední léta to spíše bývá naopak. Zatím co silnice je zpravidla průjezdná, vlaky nejezdí i několik dní. Obávám se, že KÚ si je toho plně vědom.
Jtb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 910
Registrován: 3-2005


Odesláno Středa, 28. listopadu 2007 - 17:08:04   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Žaluda šéfem ČD? Převzato z Deníku, 22.10.07:

Osobnosti ČR ing. Petr Žaluda
Generální ředitel finanční skupiny AXA v ČR a

* Čím se liší pojišťovna od firmy na výrobu těžítek?

Ničím zvláštním. Řízení každé společnosti je v zásadě velmi podobné, bez ohledu v jakém oboru podnikáte. Vždy je důležité najít a motivovat schopné spolupracovníky, aby fungovali jako sehraný tým.

* Absolvoval jste techniku v Brně, ale řídíte pojišťovnu v Praze. Je to hodně velká změna od toho, co jste vystudoval?

Je a není. Občas si říkám, že absolventi technických škol jsou obecně v jakékoli práci úspěšnější, dokáží myslet abstraktně a pak svoje představy zhmotňovat. Navíc to není tak, že byste po absolvování vysoké školy mohl okamžitě zkonstruovat lokomotivu, vysoká je spíš prověrkou samostatnosti a schopnosti orientovat se a uspořádat si život.

* Myslíte tedy, že jsou technické obory hodnotnější? Občas se v současném Česku ozývají hlasy, že technicky vzdělaných lidí je nedostatek.

Nevím, jestli hodnotnější, ale určitě žádanější. Je v nich větší převis poptávky nad nabídkou. Dneska všichni vidí právníky a ekonomy, jak vydělávají, ale právníků je přitom čím dál větší přebytek. Navíc bych řekl, že hlad po technicích je v Česku historicky daný, je to tradiční průmyslová země.

* A přesun do Prahy? Říká se, že Brňané „cajzly" moc nemusejí.

Byl to obrovský šok. Když jsem tu spal první noc, nechápal jsem, jak v takovém hluku může někdo vůbec žít. Pak se to srovnalo, ale pořád platí, že Praha je nádherná. Ale jen jednou za rok na návštěvu památek, s žitím je to o trochu horší. Je velmi náročná.

* Proč se potom do metropole a jejího okolí hrne tolik lidí z jiných regionů nebo rovnou cizinců?

Jsou tu vyšší platy, to je samozřejmé. Devadesát procent zahraničních firem má sídlo v Praze. Poslední dobou se mi ale zdá, že ve srovnání s jinými velkými městy jsou platy na srovnatelných pozicích obdobné, rozdíl je předevšim v šíři nabídky pracovních příležitostí.

* Vaše cesta do Prahy ale nevedla, řečeno s nadsázkou, přímo po dálnici Dl, ale oklikou...

Po vojně jsem nastoupil ještě na umístěnku do brněnského Zetoru. Tehdy jsem si říkal, že by to mohl být zajímavý podnik, který měl vazby na zahraničí. Pak se ale ukázalo, že to byl zkostnatělý socialistický moloch, a tak jsem raději odjel na stáž do Holandska. Po návratu jsem pak nastoupil do penzijního fondu Winterthur a teprve potom jsem až zamířil do Prahy.

* Pokud se nemýlím, promoval jste v roce 1989. Jak velký svět se záhy pro čerstvého absolventa vysoké školy otevřel?

Moc velký nebyl, hned po promoci jsem totiž narukoval na vojnu a celou listopadovou revoluci i Vánoce strávil v kasárnách. Pak jsem šel do Zetoru, ale jednoho krásného dne si řekl, že toho bylo dost. Nic pořádného jsem vlastně neuměl, a tak jsem vyrazil za hranice studovat. Když jsem přijel do Holandska, byl to pro mne obrovský šok, ani ne tak kulturně, spíš fungováním společnosti, která byla úplně někde jinde, nejen ekonomicky.

* Z vašich slov by se mohlo zdát, že sbalit se a jet poznávat zahraničí bylo v roce 1990 docela normální a dělal to každý. Tak to ale určitě nebylo...

Jistěže ne. Třeba mí rodiče téhle změny vůbec nevyužili, báli se jít do většího rizika. Musíte si uvědomit, že tehdy byli lidé zvyklí nastoupit do jednoho podniku a v něm strávit třeba celý život. Do toho najednou přišly dynamické změny a ne každý je zvládl.

* Počátek devadesátých let je spojený i s tím, oč se nyní snažíte - naučit Čechy investovat. Už tehdy byla ale díky kupónové privatizaci většina lidí akcionáři, vy také?

Jistě. Dokonce jsem spravoval knížky celému příbuzenstvu. Nakonec jsem jich měl v malém soukromém fondu asi patnáct a dotáhli jsme to na průměrný zisk z jedné knížky kolem asi sedmdesáti tisíc. To se ale nepovedlo každému, kdyby měli investovat sami, asi by to dopadlo jinak. Většina investorů tehdy udělala stejnou chybu, jako dělají dnes. Investují podle minulosti, ne podle budoucnosti.

* To, co jste řekl o rodičích, zní skoro jako odsudek, ale jistě vám dali pro praxi i hodně pozitivních rad.

Určitě. Za všechny bych zmínil tu, kterou považuji za nejpodstatnější - abych se nesrovnával s ostatními, ale s ideálem. Přinesl jsem ze školy trojku a vymlouval se, že většina dopadla ještě hůř, ale na ně to nefungovalo a nutili mě se snažit o jedničku. V životě to potom funguje obdobně.

* Je vám něco přes čtyřicet. Vaše generace půjde do důchodu patrně v třiašedesáti. Těšíte se na něj?

Na jednu stranu ano, ubude mi stresů a zvolním, ale na druhé straně se trochu bojím, co budu dělat. A asi nejsem sám, protože je ta budoucnost hodně nejistá. Tohle trochu vyčítám dnešním vládám, že než aby přijaly nějakou, byť nedokonalou důchodovou reformu, nepřijaly žádnou. To je asi ještě horší.

* Zmiňujete potřebu důchodové reformy. O ní se hovoří především proto, že česká populace stárne. Seniorů přibývá, pracujících ubývá. Už tušíte, jaký budete mít od státu důchod?

Snažím se již dnes chovat tak, abych v důchodovém věku nebyl na státu závislý a měl dostatečné finanční prostředky, které mi umožní prožít důstojné stáří. Proto již nyní využívám nejrůznější dostupné finanční instrumenty ke spoření, například penzijní připojištění. Vzhledem k vývoji veřejných financí a penzijní reformě, která je stále v nedohlednu, bych podobný přístup doporučil každému.

* Mezi finančními možnostmi špičkového manažera a řadového občana je ale poměrně značný rozdíl. Co může pro klidné stáří udělat kdokoli z nás? Stačí čekat, jakou penzi mi vyměří důchodová správa?

Osobně bych na stát v této věci příliš nespoléhal. Pokud nebudete mít příjmy z doplňkových důchodových systémů a nebude reformován důchodový systém, budete pobírat průměrný důchod do 40 % průměrné hrubé mzdy, jíž jste dosahoval před odchodem do důchodu. Čím bude výdělek vyšší než průměrná mzda, tím se bude rozdíl prohlubovat. To samozřejmě za předpokladu, že se celý důchodový systém do té doby zcela nezhroutí. Proto se již řadu let snažíme působit na politickou scénu a na veřejnost ve snaze dát impuls k realizaci reformy důchodového systému.

* To nejsou hezké vyhlídky...

Nejsou, odchod do penze dnes pro lidi znamená často tragédii, i když se často sami snaží zabezpečit dopředu. Důchod kolem sedmi až deseti tisíc považuji za výsměch. Stát by s tím měl něco udělat. Mimo stávající první státní pilíř a třetí pilíř penzijního připojištění, navrhujeme vložit druhý pilíř, takzvaný opt-out systém. Jde o soukromě spravovaný kapitálový pilíř, do nějž mohou lidé přesměrovat část plateb na důchodové pojištění.

* Vaše společnost se právě na penzijní připojištění orientuje. Jaká je perspektiva tohoto trhu v demograficky stárnoucím Česku?

Co se týká trhu penzijního připojištění, jsou země střední a východní Evropy, tedy i Česká republika, velmi perspektivním trhem. Ve srovnání se zeměmi západní Evropy je zde velký potenciál, a to i v oblasti životního pojištění, navíc na stáři se lze zabezpečit i investováním.

* Společnosti poskytující penzijní připojištění hodně spoléhají i na zaměstnavatele, kteří ho využívají jako benefit. Proč to ale ony firmy dělají?

Protože je to pro ně výhodné. Firmy totiž uspoří mzdové náklady a zároveň své zaměstnance finančně motivují. Uhrazené příspěvky na penzijní připojištění je možné odečíst od daňového základu až do výše tří procent hrubé mzdy. Navíc se z nich nemusí platit sociální ani zdravotní pojištění. Možnost daňových odpočtů mají i samotní zaměstnanci. Zkušenosti společností, které zařadily penzijní připojištění do svých sociálně - personálních programů, poukazují nejen na zlepšení vztahů zaměstnanců ke společnosti a tím i na zvyšování jejich výkonnosti, ale i na zvýšení jejich sociálních jistot a tím i vyšší stabilizaci pracovních kolektivů. Benefity jsou na dnešním pracovním trhu v některých sektorech poměrně zásadní, mohou přitáhnout do firmy kýžené zaměstnance.

* Když jsme u zaměstnavatelů - jakým zaměstnavatelem jste vy? Jakou průměrnou mzdu vlastně mají vaši zaměstnanci?

V průměru je to okolo 30 tisíc korun. To je myslím dostačující, navíc z 200 zaměstnanců jich je v dražší Praze jen něco přes polovinu. Zaměstnancům se místo toho snažíme nabízet zvýhodněné zaměstnanecké akcie, aby se s firmou identifikovali a také naučili sami investovat.

* Je pro francouzské společnosti typické, že velkou část jejich akcií drží sami zaměstnanci?

Ano, příčina je asi v kulturních tradicích. Ve skupině AXA vlastní zaměstnanci dokonce okolo pěti procent společnosti.

* Dostala se mi do ruky čerstvá tisková zpráva vaší společnosti, podle níž patříte mezi společnosti pracující podle zásad udržitelného rozvoje. Co to vlastně znamená?

Dodržování zásad udržitelného rozvoje je založeno na myšlence, že podnikání a tvorbu zisku je důležité provozovat v souladu s okolním prostředím, nikoliv na jeho úkor. Skupina AXA se tak na celém světě snaží podporovat charitativní projekty, její zaměstnanci se angažují v dobročinných a ekologických aktivitách. V oblasti vztahů se zákazníky například AXA zpřístupnila finanční produkty a služby také populaci s nízkými příjmy.

* Co pro vás znamená tzv. „společenská odpovědnost"? Sponzorujete něco? Proč?

Jednou z priorit skupiny AXA je sponzoring a podpora charitativních projektů a ohleduplný přístup k životnímu prostředí. ... Letos jsme se také stali hlavním partnerem fotbalového klubu AC Sparta Praha.

* Zmínil jste pražskou Spartu, jejíž hráči v poslední době prosluli řadou excesů. Pojišťujete i je?

V podstatě ne, i když se takové pojištění asi také dá sjednat. Kdyby si ale fotbalista chtěl nechat pojistit pochroumaný kotník nebo naražené rameno, stálo by ho to asi na pojistném docela dost peněz.

* A kdyby si chtěl nechat pojistit rozbitou televizní kameru jakožto škodu způsobenou při výkonu povolání?

Aha, proto se ptáte (smích). Kdyby ji rozbil nechtěně, tak asi ano, ale když do ní někdo strčí záměrně, je to stejné, jako kdyby pojištěným autem úmyslně najel do stromu. Taky by nic nedostal.

* Asi je vám jasné, proč o tom hovořím. AXA propůjčila své jméno stadionu na Letné a klub sponzoruje. Jak se proto staví k množícím se excesům hráčů Sparty?

Ono je to trochu jinak. Sponzorujeme především stadion, chceme, aby peníze šly do jeho dalšího rozvoje, stejně tak přispíváme především na mládež. Výlevy hráčů Sparty se nám ale nelíbí a klubu už jsme poslali i oficiální protest.

* Jaký postoj ke sportu máte vlastně vy osobně?

Já jsem fanatický sportovec, dnes hraji především golf. Jsem členem v několika klubech, ve Slavkově, Karlových Varech a Mariánských Lázních. Všechno jsou to nádherné areály v krásné přírodě. Jaký že mám handicap? 11 a půl.

* Jak se slučuje záliba ve sportu se sedavým manažerským povoláním?

Budete se divit, ale celkem dobře. Na většinu schůzek po Praze chodím pěšky, možná je to až kolem 90 procent. Naštěstí sídlíme přímo v centru a hned nad kancelářemi máme i byty. V Praze je totiž auto občas spíše přítěží, než aby se s ním člověk někam rozumně dostal. Byl bych i pro to, aby se časem omezil vjezd aut do centra.

* To zní celkem ekologicky. Co pro váš obor vlastně znamená globalizace?

To, že jsme globální firma, bráno z pohledu práce. Celosvětově máme 52 milionů klientů, 110 tisíc zaměstnanců a celkem spravujeme 1,32 bilionů euro. Pro nás tedy znamená globalizace především možnost sdílet obrovské množství informací a knowhow z celého světa a využívat toto zázemí zde v České republice. Je samozřejmě pravda, že každá země má svá specifika, na druhé straně mnoho informací a zkušeností je univerzálních a výrazně nám pomáhají zlepšovat naše produkty a službu pro naše klienty.

* Na závěr - jaký je váš nejhorší sen?

Teď jste mě dostali, moment (zamyslí se a po chvíli se usměje). Asi ten, který se mi občas opakuje. Chodím kolem bloku a nemohu najít auto, nemůžu si vzpomenout, kde jsem ho zaparkoval.
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.94.242
Odesláno Čtvrtek, 29. listopadu 2007 - 10:46:59   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Podle www.jedemevtomspolu.cz hodlá ČESMAD popotahovat ČT za pořad Nedej se!
Mike_shunt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 135
Registrován: 10-2005
Odesláno Neděle, 02. prosince 2007 - 19:10:15   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Teď jsem právě viděl na ČT 24 reportáž o zpožďování vlaků, konkrétně Košičan.Zpoždění asi 30 min. Lidi nadávali, že nestihnou přípoje, průvodčí nadával, že bude mít míň času na odpočinek. A příčina technická porucha na voze, kterou ale lidem nikdo neřekl.Mrazí mě to, že reportáž byla z 2.12.1982. Ono se opravdu zase tak moc nezměnilo. Bonbónkem na závěr byl rozhovor s nešťastným chlapcem, který kvůli hodinovému zpoždění nestihl zkoušku na vysoké.S redaktorem (myslím, že to byl pan Hrabovský) se domluvili, že zkusí objet celou ČSR za pět dnů. Pokračování příště.
P.S. Teď byla na Primě reportáž, že policie prověřuje dvě verze vykolejení Pendolina. Buď výbuch nebo naříznutí.

Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.112.52
Odesláno Středa, 05. prosince 2007 - 19:31:01   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nevíte někdo co je pravdy na tom že okolo Karlovejch Varů mají jezdit příměstský jednotky? A nevíte jaký vlaky by to teda byly? díky
Rick_hunter
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 158
Registrován: 2-2007


Odesláno Pátek, 07. prosince 2007 - 15:19:05   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Reportáž z Událostí ČT o změnách na železnici:
http://www.ct24.cz/vysilani/?id=163844&porad=&datum=2007-12-06
To už sem v pekle? Ne, kdyby si byl v pekle, tak sedíš na trůnu a je v nebi, vole!!
(Pánská jízda)
ICQ:423-810-243
Sp_cake
Neregistrovaný host
Odeslán z: 160.218.41.3
Odesláno Pátek, 07. prosince 2007 - 19:30:54   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

A v Duelu Radiofóra (dnes cca 18.30-18.50 ČRo1) p.náměstek Kolář a p.ředitel Jančura. Odkaz ještě není,ale měl by se objevit zde
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1263
Registrován: 5-2002


Odesláno Sobota, 08. prosince 2007 - 19:52:15   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jestli se mluvilo o nových jednotkách v okolí KV, budou asi myšleny Regionovy... co taky v dnešní době jiného, že..
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1264
Registrován: 5-2002


Odesláno Sobota, 08. prosince 2007 - 20:01:40   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

A když už tady padlo to ČT24 a mladík v cylindru objíždějící Č(S)R za pět dnů, já se teď dvakrát po sobě měl možnost dívat - zajímavé, v prvním dílu přípravy, pak záběry na T 478.1221 na Masaryčce s vlakem do Děčína (od vagonů se pěkně "pářilo"), pak příjezd na liberecké nádraží soupravou M 262.0+Bix+Bix+Bix+...(zřejmě další dvaašedesátka, v záběru nebyla). Nocovat měl až v Náchodě, ale v Liberci se prý zdržel, protože mu při přípravách našli autobus směr Vrchlabí, který jezdil pouze na Štědrý den (nicméně při tehdejší nabídce busů to zřejmě šlo snadno řešit jinak).

Dnes jsem se koukal zase a byl tam jednak příjezd do stanice Šumperk (opět souprava dvaašešdesátek a bixů), jednak záběry zevnitř vlaku jedoucího z Ostravska do Valmezu (včetně úletu komentátora tvrdícího něco jako, že "...teď se nacházíme na trati tři jedna nula šest". Mladík obecně hodnotil i navštívené ubytovací a stravovací kapacity, druhý den by měl dojet až do Znojma.
energetik
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.4.80
Odesláno Neděle, 09. prosince 2007 - 19:55:35   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tak nám ten dnešní bordel v Praze Kubala na Nově pěkně vysvětlil. Víme kde, nevíme proč. A popadaly jističe.
Inu "modrá armádo", chce to více cvičit. Nahodit jistič přece není takový problém a diesly se musí opečovávat, aby spolehlivě naskočily.
Výpravčí
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.207.14.48
Odesláno Neděle, 09. prosince 2007 - 20:53:08   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

1) Nejdřív se musíš k jističi dostat (většinou jsou uzamčeny v místnosti se zab. zařízením).
2) Následně musíš správný jistič najít (dvoumetrové řady pojistek nejsou výjímkou).
3) Když je zkrat v kabelu, tak jsi v pr.
4) Podaří-li se nahodit náhradní zdroj (z 99% se stane automaticky) a platí bod 3), jsi opět v pr.

V "televizi říkali" že problém byl v kabelu v oblasti Vítkova. Je tedy jasné co se asi stalo (Fando hrábni s tím bagrem ještě o půl metru vedle).
Mirekm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 759
Registrován: 1-2004


Odesláno Pondělí, 10. prosince 2007 - 12:09:48   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad Výpravčí: Kromě toho jsou prý ty dieselagregáty poddimenzované, aspoň to tak říkalo osazenstvo ústředního stavědla na hlavním nádraží. Sice půjdou návěstidla a počítače na stavědle, ale nestačí to na všechny výhybky. Bylo to šetření na nesprávném místě, protože tam je porucha s dalekosáhlými následky každou chvíli.
Regionova: Za málo peněz hodně muziky… teda spíš hluku…
Uhli
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 539
Registrován: 6-2006


Odesláno Pondělí, 10. prosince 2007 - 12:50:45   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Přísně střežený radioaktivní materiál byl před týdnem překládán na nádraží v Měšicích u Prahy. Na nádraží večer přijelo několik kamiónů naložených kontejnery se žlutým znakem označujícím jaderný materiál. Pracovníci je postupně přemístili na připravený nákladní vlak.

Zástupci policie, Českých drah i Státního úřadu pro jadernou bezpečnost mimořádnost akce potvrdili, nic bližšího o ní ale dosud nesdělili. Odkazovali na to, že informace budou moci ze zákona poskytnout až v okamžiku, kdy bude náklad přepraven na určené místo.

Vlak přepravovoval více než sto tun nákladu
"Byl to vlak, který přepravoval více než sto tun," uvedl náměstek Úřadu pro jadernou bezpečnost Petr Krs. Podotkl, že díky speciálním kontejnerům mohl celý náklad odvézt jediný vlak. "To byl cíl, aby to riziko bylo minimální," dodal. Trasa i čas přísně střeženého transportu byly utajovány.

novinky 10.12.07 12:03
Jak jste to jeli ????
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2061
Registrován: 9-2003


Odesláno Neděle, 16. prosince 2007 - 04:30:10   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

http://aktualne.centrum.cz/b2b/lide/clanek.phtml?id=516365
..pořádná mašina má kotel a komín..
Manil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1802
Registrován: 4-2005


Odesláno Čtvrtek, 20. prosince 2007 - 00:36:35   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ve večerjší MF Dnes (z 19.12.) byl v sešitě o zaměstnání článek o práci vlakvedoucího. Stojí za přečtení.

Ve stejném výtisku byl v ekonomické příloze otištěn článek o síťi Fast Food restaurací ČD "La Rocket", které jsou budovány ve stanicích namísto zakouřených hospod.
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2077
Registrován: 9-2003


Odesláno Čtvrtek, 20. prosince 2007 - 01:15:12   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nebyl by scan toho článku,zde pro přečtení?a možná pobavení..
..pořádná mašina má kotel a komín..
Manil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1806
Registrován: 4-2005


Odesláno Čtvrtek, 20. prosince 2007 - 15:02:49   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Bohužel už ten výtisk nemám u sebe, ale internetový článek o La Rocet je zde:
La Rocket
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2079
Registrován: 9-2003


Odesláno Pátek, 21. prosince 2007 - 03:18:28   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

To je běs..stačí si přečíst navazující diskuzi..Už vidím magora který bude snídat kofolu s hranolky..za tu cenu,o ostatních raději nemluvě..to není pro normální lidi..proč se musí sakra! pořád někomu lézt do..je to paskvil včetně názvu.. přidávám se na na stranu většiny(?!)blafy rádoby světové konzumovat nebudu..
..pořádná mašina má kotel a komín..
Uhli
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 554
Registrován: 6-2006


Odesláno Pátek, 21. prosince 2007 - 08:44:22   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

já tedy (poněkud naivně) doufám, že trh ukáže, jestli se tento "produkt" chytne nebo ne.
Jak jste to jeli ????
Mirekm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 763
Registrován: 1-2004


Odesláno Pátek, 21. prosince 2007 - 09:00:54   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Uhli: Však jo, ale zdá se nám (s Alfem nejméně dvěma), že se prostě nemůže chytnout.
Regionova: Za málo peněz hodně muziky… teda spíš hluku…
Mmm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 851
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 21. prosince 2007 - 13:15:08   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nechápu proč tam nemůžou být klasická česká jídla typu svíčková apod. Kdo má jíst ty sendviče
Poborskiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7905
Registrován: 6-2003
Odesláno Pátek, 21. prosince 2007 - 13:31:03   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Kupujte bezdomovcům k vánocům jízdenky na vlak
http://poborskiii.kvalitne.cz/ http://4koridor.kvalitne.cz/ Jabber ID: poborskiii@jabbim.cx(=cz)
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.94.242
Odesláno Pátek, 21. prosince 2007 - 13:45:03   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Poslední vlak snad také ještě občas běží v kinech. Viz www.poslednivlak.cz
Manil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1807
Registrován: 4-2005


Odesláno Pátek, 21. prosince 2007 - 15:18:46   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Mmm:
Protože v podobných zařízeních tato jídla nikdo nejí.

Krásný příklad z vlastního pozorování: Po otevření Nákupního Centra Královo Pole v Brně byly mezi restauracemi asi 3x čínské nebo řecké speciality, jedna pizzeria a jeden obchod s Českými specialitami, jako je právě svíčková apod. Tento obchod však po někalika měsíci zavřel z důvodu nerentabilnosti. Předpokládám, že na jeho místě bude zřízen další prosperující číňan.
Mmm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 854
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 21. prosince 2007 - 22:08:47   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Manil -jak můžou ty čínský restaurace prosperovat ,u nás v ulici jsou dvě a vždycky když jdu okolo tak tam nikdo není ,období kolem oběda max, dva až tři lidi.Za to v klasické restauraci je kolem oběda vždy plno.Tak mi neříkej že by se to neuživilo.
Bugear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 431
Registrován: 8-2005


Odesláno Pátek, 21. prosince 2007 - 22:25:14   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

@Poborskiii: Spíš mi to připomíná dopis na rozloučenou.
@Mmm: Kšefty "vepředu" asi nejsou důležité. :-)
810: lepší udržovaná koženka než neudržovaná plyš. Dobrý každý vagón, který pošle jednu 021 do šrotu.
Manil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1825
Registrován: 4-2005


Odesláno Sobota, 22. prosince 2007 - 01:14:15   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Mmm:
Asi proto, že oblíbenost podobných Fast Foodů stále stoupá.

Klasické restaurace běžně nabízejí obědová meníčka, pokud má člověk čas (většinou je třeba více než půlhodinová pracovní přestávka), dá se v nich za slušný peníz dobře najíst.
Mmm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 856
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 22. prosince 2007 - 10:17:21   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Bugear-souhlas.
Manil-za chvilku budeme žít na hamburgrech
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2082
Registrován: 9-2003


Odesláno Sobota, 22. prosince 2007 - 20:23:14   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dnes ve zprávách na Nově pěkně ztrhli jízdu Košičanu z Prahy..Jiné vozy ,zpoždění,bordel a opilí Slováci,zpoždění a technické potíže..a vlak narvaný po střechu..a to sem s ním dnes chtěl jet..ještě že jsem zvolil jinou variantu..
..pořádná mašina má kotel a komín..
M.Kunt
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.49.25.181
Odesláno Sobota, 22. prosince 2007 - 21:38:00   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Asi proto, že oblíbenost podobných Fast Foodů stále stoupá.
Ano, platí to samé jako u "supermaketů": když chtějí jíst Češi odpadky, tak proč jim je nedat.
V Libni byla moc dobrá jídelna, kde bylo stále plno. Teď tam tam bude cosi, čím rád pohrdnu (nechci přímo napsat, že takové hnusy nemusím).
Mirekm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 765
Registrován: 1-2004


Odesláno Neděle, 23. prosince 2007 - 08:01:25   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

M.Kunt: To jako že v té Libni byla tímto projektem zrušena fungující jídelna?
Regionova: Za málo peněz hodně muziky… teda spíš hluku…
Martin_kašpar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 284
Registrován: 9-2005
Odesláno Neděle, 23. prosince 2007 - 12:47:19   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Když třeba u nás v hospodě byl s hotovkama problém v tom, že o ně nebyl zájem. Přijde rodina, tak děti se obvykle vrhnou na cokoliv hranolkovitého, i kdyby to bylo třeba máčeno v blátě, krk rodiny zpravidla drží nějakou dietu, takže knedlíky ne a hlava rodiny nebude trhat partu a skončí také u něčeho smaženého. Část lidí má vrozený odpor k čemukoliv, co vypadá jako UHO, to je trauma ze školních a závodních jídelen. Taky tradiční česká kuchyně vyžaduje trochu kvalifikovaného kuchaře, kterého sehnat je už dnes dost problém. K tomu připočtěte několik kontrol ze strany hygieniků ročně, kteří vždy něco najdou, práce s čerstvým masem je na předpisy dost náročná. Naštěstí výjimky potvrzují pravidlo, velmi příjemně jsem byl překvapen úrovní nádražky v Jaroměři, slušný je i Střekov v Ústí, ale tam ceny přizpůsobují asi managementu Viamontu, který se tam chodí krmit, a tak už to taky není to, co bylo. A docela by mě zajímalo, kdy vyhrabali to "La Rocket", to určitě nebyla první lokomotiva na světě.
M.Kunt
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.49.25.181
Odesláno Neděle, 23. prosince 2007 - 14:42:48   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad Mirekm: ano, četl jsem to dokonce někde na webu, že končí. http://restaurace.mraveniste.cz/cs/restaurace.php? id=2557&datum=
A tady novinářský komentář: http://jan-lipold.blog.tyden.cz/clanky/1471/na-nad razi-patri-hospoda-ne-raketa.html

děti se obvykle vrhnou na cokoliv hranolkovitého Vždyť to říkám, když jsou tupí rodiče...
Jaroměř - souhlas. Já mám rád Brno (když jsem ještě jezdil na Invex, radši jsem šalinou zajel na jídlo na nádraží.
Poborskiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7943
Registrován: 6-2003
Odesláno Pátek, 28. prosince 2007 - 21:16:54   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

iHNED.cz: Na obnovou vozového parku ČD půjdou téměř čtyři miliardy
např.
"Rádi bychom koupili stovku modernizovaných komfortních vozů pro dálkovou dopravu. V současné době jsou takové k dispozici například u německých drah. Budeme ale vypisovat veřejnou soutěž, ze které skutečný dodavatel a finální cena teprve vzejde. Už v průběhu roku bychom tyto vozy rádi nasadili na Brněnské expresy - na vlaky, které jedou přes celou republiku, aby cestující mohli strávit dlouhou cestu v moderních pohodlných vozech," uvedl generální ředitel Českých drah Josef Bazala.

Ten Bazala je ale vtipálek, už dlouho jsem se takhle nenasmál.
http://poborskiii.kvalitne.cz/ http://4koridor.kvalitne.cz/ Jabber ID: poborskiii@jabbim.cx(=cz)

Diskusní skupiny | Poslední den | Poslední 4 dny | Stromové zobrazení | Vyhledávání | Seznam uživatelů | Nápověda | Program Credits Administrace