Diskuse » Automobily, lodě a letadla » SPZ - RZ » Historie SPZ a PZ « předcházející | další »

Historie SPZ a PZ

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři

V diskusi lze uvádět:
• fotografie vozidel či RZ, ze kterých není patrné místo ani čas pořízení (výřez, neidentifikovatelné pozadí apod.),
• textové informace o RZ, ze kterých může být patrný čas spatření, ale bez uvedení konkrétního místa.
Příspěvky porušující uvedené požadavky budou vymazány. Podrobná pravidla najdete zde.

   diskuse  posl. autor příspěvků  stran  posl. příspěvek
Archivy starších příspěvků  zobrazit všechny (65)   
 
Předchozí roky: 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007
Archiv diskuse Historie SPZ a PZ do 25. 1. 2020 Jožin_z_bažin 60 25. 1. 2020 07:44
Archiv diskuse Historie SPZ a PZ do 23. 2. 2020 Rul 60 23. 2. 2020 15:53
Archiv diskuse Historie SPZ a PZ do 31. 3. 2020 Xik 60 31. 3. 2020 21:48
Archiv diskuse Historie SPZ a PZ do 26. 4. 2020 Hardboy 60 26. 4. 2020 14:58
Archiv diskuse Historie SPZ a PZ do 27. 5. 2020 Rul 60 27. 5. 2020 19:36
Archiv diskuse Historie SPZ a PZ do 24. 6. 2020 Feudal 60 24. 6. 2020 19:37
Archiv diskuse Historie SPZ a PZ do 13. 7. 2020 Fricoolinek 60 13. 7. 2020 12:42
Archiv diskuse Historie SPZ a PZ do 23. 7. 2020 353 60 23. 7. 2020 14:01
Archiv diskuse Historie SPZ a PZ do 29. 8. 2020 JohnyTDI 60 29. 8. 2020 16:29
Archiv diskuse Historie SPZ a PZ do 06. 10. 2020 Feudal 60 06. 10. 2020 07:16
Archiv diskuse Historie SPZ a PZ do 01. 11. 2020 kolotuk2 60 01. 11. 2020 12:09
Archiv diskuse Historie SPZ a PZ do 02. 12. 2020 Minor 60 02. 12. 2020 12:23
Archiv diskuse Historie SPZ a PZ do 23. 12. 2020 Minor 60 23. 12. 2020 09:56
Archiv diskuse Historie SPZ a PZ do 21. 1. 2021 Michalsport 60 21. 1. 2021 13:52
Archiv diskuse Historie SPZ a PZ do 25. 2. 2021 Rul 60 25. 2. 2021 21:26
Archiv diskuse Historie SPZ a PZ do 27. 3. 2021 Mirous 60 27. 3. 2021 19:33
Archiv diskuse Historie SPZ a PZ do 21. 4. 2021 Jef 60 21. 4. 2021 15:39
Archiv diskuse Historie SPZ a PZ do 03. 5. 2021 transit01 60 03. 5. 2021 21:21
Archiv diskuse Historie SPZ a PZ do 17. 6. 2021 Rul 60 17. 6. 2021 18:37
Archiv diskuse Historie SPZ a PZ do 04. 8. 2021 Adam_Faltus 60 04. 8. 2021 10:12
Archiv diskuse Historie SPZ a PZ do 02. 9. 2021 McBain 60 02. 9. 2021 15:54
Archiv diskuse Historie SPZ a PZ do 28. 9. 2021 Voy 60 28. 9. 2021 22:05
Archiv diskuse Historie SPZ a PZ do 30. 10. 2021 Feudal 60 30. 10. 2021 07:58
Archiv diskuse Historie SPZ a PZ do 01. 12. 2021 Rul 60 01. 12. 2021 01:44
Archiv diskuse Historie SPZ a PZ do 12. 1. 2022 Pavel2 60 12. 1. 2022 03:17
Archiv diskuse Historie SPZ a PZ do 15. 3. 2022 Martin_100 60 15. 3. 2022 11:30
Archiv diskuse Historie SPZ a PZ do 27. 4. 2022 McBain 60 27. 4. 2022 22:25
Archiv diskuse Historie SPZ a PZ do 02. 6. 2022 1203fild 60 02. 6. 2022 17:07
Archiv diskuse Historie SPZ a PZ do 01. 7. 2022 751040 60 01. 7. 2022 00:46
Archiv diskuse Historie SPZ a PZ do 30. 7. 2022 Rul 60 30. 7. 2022 22:19
Archiv diskuse Historie SPZ a PZ do 03. 9. 2022 Martin_100 60 03. 9. 2022 09:55
Archiv diskuse Historie SPZ a PZ do 23. 9. 2022 Vámos 60 23. 9. 2022 19:28
Archiv diskuse Historie SPZ a PZ do 28. 10. 2022 1203fild 60 28. 10. 2022 11:54
Archiv diskuse Historie SPZ a PZ do 12. 11. 2022 Pavel2 60 12. 11. 2022 01:22
Archiv diskuse Historie SPZ a PZ do 30. 11. 2022 Jef 60 30. 11. 2022 10:00
Archiv diskuse Historie SPZ a PZ do 27. 12. 2022 751040 60 27. 12. 2022 12:06
Archiv diskuse Historie SPZ a PZ do 08. 1. 2023 1203fild 60 08. 1. 2023 15:36
Archiv diskuse Historie SPZ a PZ do 30. 1. 2023 Voy 60 30. 1. 2023 06:55
Archiv diskuse Historie SPZ a PZ do 27. 2. 2023 Jožin_z_bažin 60 27. 2. 2023 22:49
Archiv diskuse Historie SPZ a PZ do 07. 3. 2023 Rul 60 07. 3. 2023 15:30
Archiv diskuse Historie SPZ a PZ do 02. 4. 2023 1203fild 60 02. 4. 2023 01:25
Archiv diskuse Historie SPZ a PZ do 27. 4. 2023 1203fild 60 27. 4. 2023 23:37
Archiv diskuse Historie SPZ a PZ do 08. 6. 2023 -OndraS 60 08. 6. 2023 15:14
Archiv diskuse Historie SPZ a PZ do 21. 7. 2023 Minor 60 21. 7. 2023 22:44
Archiv diskuse Historie SPZ a PZ do 25. 9. 2023 jinks 60 25. 9. 2023 20:50
Archiv diskuse Historie SPZ a PZ do 03. 11. 2023 Martin_100 60 03. 11. 2023 21:38
Archiv diskuse Historie SPZ a PZ do 09. 12. 2023 Jef 60 09. 12. 2023 22:12
Archiv diskuse Historie SPZ a PZ do 31. 1. 2024 šumák 60 31. 1. 2024 18:16
Archiv diskuse Historie SPZ a PZ do 08. 4. 2024 Emil Švec 60 08. 4. 2024 19:33
Archiv diskuse Historie SPZ a PZ do 20. 5. 2024 Carula 60 20. 5. 2024 19:03
Archiv diskuse Historie SPZ a PZ do 24. 7. 2024 AP81 60 24. 7. 2024 11:37
Archiv diskuse Historie SPZ a PZ do 21. 9. 2024 transit01 60 21. 9. 2024 14:57
Archiv diskuse Historie SPZ a PZ do 15. 11. 2024 Pj29 60 15. 11. 2024 11:51
Archiv diskuse Historie SPZ a PZ do 21. 12. 2024 Nestle 60 21. 12. 2024 16:34
Archiv diskuse Historie SPZ a PZ do 02. 2. 2025 Minor 60 02. 2. 2025 18:31
Archiv diskuse Historie SPZ a PZ do 22. 3. 2025 Minor 60 22. 3. 2025 19:39
Archiv diskuse Historie SPZ a PZ do 04. 5. 2025 Jožin_z_bažin 60 04. 5. 2025 12:23
Archiv diskuse Historie SPZ a PZ do 18. 6. 2025 Overfield 60 18. 6. 2025 10:29
Archiv diskuse Historie SPZ a PZ do 20. 7. 2025 Sirka 60 20. 7. 2025 12:35
Archiv diskuse Historie SPZ a PZ do 24. 9. 2025 Sirka 60 24. 9. 2025 22:55
Archiv diskuse Historie SPZ a PZ do 12. 12. 2025 Jožin_z_bažin 60 12. 12. 2025 22:52
Archiv diskuse Historie SPZ a PZ do 06. 2. 2026 Pavel2 60 06. 2. 2026 06:16
Archiv diskuse Historie SPZ a PZ do 03. 4. 2026 Voy 60 03. 4. 2026 15:26
Archiv diskuse Historie SPZ a PZ do 07. 5. 2026 Pavel2 60 07. 5. 2026 17:17
Archiv diskuse Historie SPZ a PZ do 25. 5. 2026 Rul 43 25. 5. 2026 22:06
   autor příspěvek
Pondělí, 25. května 2026 - 22:42:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1258
Registrován: 5-2006
Rul:
"Tak to teda Banská Štiavnica pěkně vysoko dotáhla v okresním výdeji. [biggrin]

"
Brno-město. Další dotazy?
transit01
Pondělí, 25. května 2026 - 22:48:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4078
Registrován: 9-2012
Takže nikdo neví co je BS ?

Jak si došel ke Slovensku? já napsal do Googlu "spz BS zkratka" a našlo mi to ve vteřině "Brno město". Nehejtím, jen by mě fakt zajímalo jak si k tomu došel.
O53 hunting Est. 2009.
Mám všechny příznaky lidské bytosti: maso, krev, kůži, vlasy. Ale chybí mi pocity, duše, jsem bez emocí! Cítím-li pouze hnus a opovržení. V mém nitru se děje něco strašného a já nevím proč….
Pondělí, 25. května 2026 - 23:13:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10291
Registrován: 12-2005
Ráno to psalo Banskou Šťavnici a teď Brno. Očividně se to furt učí.
Úterý, 26. května 2026 - 08:48:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1259
Registrován: 5-2006
Okres Banská Štiavnica vznikl v roce 1996, v okresním systému 1960 měla tato oblast značku ZH.
Jef
Úterý, 26. května 2026 - 09:08:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6766
Registrován: 5-2002
Takže nikdo neví co je BS ?
Sem myslel, že tu jsou jinačí odborníci. Nevadí internety vědí všechno.


Se přiznám, že jsem v tomhle případě nerozuměl dotazu / váhal, jestli to (tady) má být vtip, nebo je na té značce možná nějaký překvapivý detail...

A ono to asi na tohle chce používat "internety" a ne AI - ta sice umí otevřít nové obzory, ale na ověřování konkrétních moc spolehlivá není, spíš to splácá dohromady...
Úterý, 26. května 2026 - 09:34:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10292
Registrován: 12-2005
Ale učí se. Ráno vyplodí hovadinu a odpoledne už napíše pravdu.
Jef
Úterý, 26. května 2026 - 10:09:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6767
Registrován: 5-2002
Což neznamená, že zítra nenapíše zase to první...[proud]

Navíc jde samozřejmě hlavně o zadání - na obecný dotaz typu "Kde vydávali poznávací značku BS?" je odpověď "Banská Štiavnica" v pořádku. Ani proti odpovědi "Braunschweig" by nešlo mít zásadní námitky [proud]
Pavel2
Úterý, 26. května 2026 - 13:10:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 20923
Registrován: 8-2002
Ono hlavně záleží jak se ptáte a který AI se ptáte [happy]
Každá může pracovat odlišně, některá se může učit, jiná naopak vůbec atd., i výsledky pro czech a english se můžou lišit...
Schválně bych se některý z nich zeptal, jestli na tohle už někdo neudělal nějakou srovnávací studii [biggrin] [wink]

Už např. vím, že kdosi založil diskuzní fórum, kde si ale můžou povídat jen AI boti. Takže možný je skoro cokoli.
Jaxe ale na fóru ověřuje jestli jsem bot nebo human jsem nezkoumal [wink]
Úterý, 26. května 2026 - 23:15:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4240
Registrován: 6-2007
No je pěkně horko - chybovat je lidské [proud]
Před pár lety se mi jeden zapálený ajťák vysmál, že kupuju
antikvární knihy obecné faktografie, vždyť prý je všechno
k dohledání na netu [lol] Nedošlo mu, že ten obsah
naplňují lidé nebo nástroje, které naprogramovali zase
lidé tak, aby se konkrétní informace získaly a zpřístupnily.
Je miliarda informací o které má zájem a které spoluvytváří
velmi úzký okruh lidí a ty se do sítě vůbec nedostanou.
Ti lidé je sdílejí a vytváří výhradně mezi sebou a pokud se
rozhodnou dát je na sítě, tak jedině pro usnadnění vlastní
komunikace a nejsou tedy veřejně přístupné.
To nezmění ani AI. Tak jak bude stoupat její vyhledávací
a porovnávací potenciál, tak bude stoupat omezování přístupu
protože lidi si prostě nebudou chtít koukat do privátní
sféry a pokud ano, tak určitě ne zadarmo....
Pod pojmem lidi nemyslím jen fyzické osoby ale především
ty ostatní formy lidského sdružování kde vrcholovým stupněm
je stát.
Kde je vůle je i cesta. (George Bernard Shaw)
Středa, 27. května 2026 - 08:41:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2489
Registrován: 3-2010
BS-93-91
zprvu jsem taky váhal, kam dotaz Martina 100 míří. Ono po pokusech sdělit něco Sirkovi, což je asi stejně účinné, jak pěstovat pšenici na Marsu, pak člověk hledá za tímto dotazem "kdovíco" [happy] a přitom to byl zcela normální dotaz na dnes již skoro zapomenutou sérii BS.
Takže Brno-město začínalo na BM, pak BS a nakonec BZ. Po vyčerpání se přidalo další písmeno. Podrobnosti k okresní analýze je na odkazu "Okresní analýza" v záhlaví vlákna.
Této tabulce se zde přezdívá "mrtvá tabulka", ale k orientaci postačí. Tabulka jako taková je funkční, ale aktuální verze není přístupná, proto se stále vyplatí sem dávat podobné úlovky, jak tvoje BS [happy].
Pavel2
Středa, 27. května 2026 - 08:57:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 20925
Registrován: 8-2002
m_100 se asi snažil být ftipně provokativní a čekal kterej blbec mu na to skočí.
Víc bych za tím nehledal.

Jasně, asi se mohl zeptat jestli ten litr nepřijel z Braunschweigu, ale to asi i jemu přišlo už moc [biggrin]
Středa, 27. května 2026 - 09:05:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2490
Registrován: 3-2010
Trošku vysvětlování zde neuškodí. Ať to myslel tak, nebo onak, je zde řada nových přispěvatelů a tak nějaké to opakování nevadí.[happy]
šumák
Čtvrtek, 28. května 2026 - 07:45:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 450
Registrován: 7-2017
Třeba takhlenc:

BS-93-91

místo registrace - Brno, tabulky přiděleny na ozzydlo cca ve středu, 13.dubna 1966.
Čtvrtek, 28. května 2026 - 08:54:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10294
Registrován: 12-2005
Takže dost možná prvoregistrace. [jidlo]
Čtvrtek, 28. května 2026 - 15:12:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1719
Registrován: 3-2011
ve středu, 13.dubna 1966.
V stredu mali v Brne stránkové dni?
E pericoloso sporgersi - Nicht hinauslehnen - Не высовываться - Ne pas se pencher au dehors

Čtvrtek, 28. května 2026 - 17:58:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2494
Registrován: 3-2010
To ale bylo zrovna zavřeno. Vypadl proud v celé budově, to si pamatuju přesně. A proud vypadl 13 minut před otevřením. Lidi nadávali, padala sprostá slova. Byl to blbej den.
Čtvrtek, 28. května 2026 - 22:23:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 382
Registrován: 3-2010
První pelhřimovská.
Kolik 00-01 asi tak může existovat do dnešních dnů... kromě této znám jen děčínskou Felicii a zlínského Favorita.


(Příspěvek byl editován uživatelem Frajtkof.)
Pátek, 29. května 2026 - 09:05:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2496
Registrován: 3-2010
Trabi je opravdu jednička [jidlo]. Máš zachycené i ty ostatní 00-01 ?
Vámos
Pátek, 29. května 2026 - 09:58:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6499
Registrován: 6-2002
Frajtkof:
"První pelhřimovská.
"
PE-00-01 vydána 7.5.1964, po dokončení přeregistrace v SVB Brno, ex SVB Gottwaldov. Tam série PE oficiálně skončila k 22.4.1964[happy]
(PE-00-01 byla původně přímo okres Gottwaldov)
Pátek, 29. května 2026 - 12:28:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1000
Registrován: 10-2014
PE-00-01
Tak to je bomba!
Krásně mi to navazuje na můj příspěvek 10-00 [happy]
Pátek, 29. května 2026 - 13:18:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 383
Registrován: 3-2010
Voy: Já přímo ne, ale znám je právě odtud, takže v útrobách k-reportu se dohledat dají. Favorit byl teda focen už před 15 lety, kdoví, kde je mu konec dnes.

DC 00-01
ZL 00-01
Pátek, 29. května 2026 - 17:04:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2498
Registrován: 3-2010
Díky, tohle se neomrzí nikdy !
Kdo přidá další okresy ? [happy]
Pátek, 29. května 2026 - 20:14:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1001
Registrován: 10-2014
Z historie K-reportu mám tuhle táborskou.
Xik
Pátek, 29. května 2026 - 22:32:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 364
Registrován: 1-2011
Ještě k tématu formanů na O53 - tady je jedna dosti nekvalitní fotka, ale Forman na BOH to je:
https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=4566894
Sirka
Neděle, 31. května 2026 - 00:00:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1479
Registrován: 9-2007
3x okres Kutná Hora

"Kdo Bakcha příliš velebí, pocítí to ráno na lebi. Pročež mudřec napomíná syna: střez se hochu, zlá jest kocovina!"
McBain
Neděle, 31. května 2026 - 00:15:03  
Administrátor
Číslo příspěvku: 27751
Registrován: 5-2002
Něco ze včerejška:


Sirka
Neděle, 31. května 2026 - 13:23:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1480
Registrován: 9-2007
3x okres Jičín

"Kdo Bakcha příliš velebí, pocítí to ráno na lebi. Pročež mudřec napomíná syna: střez se hochu, zlá jest kocovina!"
Neděle, 31. května 2026 - 18:01:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1003
Registrován: 10-2014
Dobrý fotky.[ok]
Je pěkné vidět, jak se příspěvek od příspěvku lepšíš.
Ono ty staré okresní jsou krásné právě v souvislosti s těmi auty. Jak jsi fotil jen ty tabulky, to bylo k vzteku. [happy]
šumák
Středa, 03. června 2026 - 21:31:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 455
Registrován: 7-2017
Do výčtu zde zaznamenaných SPZ 00-01 "O" vzorů systému 1960-2002 vám ještě chybí
Watburg 311
KE-00-01
fotka bývala u slovenských kolegů v tomto Karlosově odkazu z roku 2014, ale inzerát už je bohužel dávno smazán.
https://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=3206001

no a z informací pod odkazem "Okresní analýza" v záhlaví této komory vyplývá, že kdosi kdysi někde zaznamenal:

JE-00-01 (což je ale samozřejmě až O94-101)

JI-00-01
PV-00-01


Ten Prostějov je zajímavý z toho důvodu, že chronologicky skutečná "PV-00-01" je až PV-05-01.
V tomto ohledu je možná československým rekordmanem Rychnov nad Kněžnou, neboť jejich "RK-00-01" je reálně až RK-45-01. Dovyrobená RK-00-01 šla do výdeje až na přelomu let 1967-8.
A v tomto ohledu zase vyčnívá paradoxní výdej RA-00-01 až v roce 1971, (v Rakovníku se začalo v roce 1961 od hodnoty cca RA-21-51, přičemž se jelo plynule do 99-99 a pak se vrátili na dovýdej první pětiny série).
Středa, 03. června 2026 - 21:54:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 499
Registrován: 12-2014
Okres Pardubice a okres Praha.


Záhrobí
Čtvrtek, 04. června 2026 - 00:08:38  
Neregistrovaný host
TAK NALEZENO
SMC-45-96, Š Forman 135L

Záhrobí
Čtvrtek, 04. června 2026 - 00:39:32  
Neregistrovaný host
JI-00-01 z hloubi digitální gotiky

Pavel2
Čtvrtek, 04. června 2026 - 06:14:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 20941
Registrován: 8-2002
V úterý 02.06. někde v okolí Lysý nad Labem:
Jel traktor, táhl vlek typu babosed, prostě podvozek traktorovýho vleku a na něm bílá skříň třeba jak z Avie, okna, sedačky.
Mělo to pěknou obdélníkovou reflexní P94/104 NB 69-52.
Rekord to sice není, ale moje oko to potěšilo a asi by stálo za to v oblasti ty místní pěstitele trochu prozkoumat. Pokud už to někdo neudělal [happy]
Čtvrtek, 04. června 2026 - 21:28:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7
Registrován: 12-2025
HMI M99 JCI 49-20

Značka byla vydána v.r. 2000 a obratem do teď uložená v depu ještě v původním igelitu.

A pár dalších úlovků z poslední doby

Pátek, 05. června 2026 - 16:26:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1721
Registrován: 3-2011
Ja tu mám len jeden zetor s preživšou vranovskou značkou, výdaj január 1970:

E pericoloso sporgersi - Nicht hinauslehnen - Не высовываться - Ne pas se pencher au dehors

Pátek, 05. června 2026 - 17:07:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 388
Registrován: 3-2010
JC.: Ta bugatka potěšila, mimo jiné si v roce 1982 zahrála ve filmu Bota jménem Melichar [happy]


A jen o 5 čísel vyšší registrace, PZ 82-55, by také měla být přeživší do dnešních dnů.
Pátek, 05. června 2026 - 21:14:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 389
Registrován: 3-2010
šumák: Díky za pro mě nové info. Takže kdyby Rakovník vydával jako běžný okres, toto mohla být RA 05-78 [wink]
Pátek, 05. června 2026 - 22:08:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2084
Registrován: 8-2011
Na fejsbůkové stránce Negativy z popelnice se dost často objevují staré okresní spz.
šumák
Pátek, 05. června 2026 - 22:23:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 457
Registrován: 7-2017
Frajtkof :
Ano, přesně i tak by ty "00-01", "co se neomrzí nikdy", šly brát. Už proto, aby z toho tady nebylo zase až tak pouťové téma. Myslím, že by bylo fajn o těch značkách (byť i jen něco málo) vědět, než je sem jenom tak "do sbírky" plácnout. Aneb, pokud jdeme trochu do hloubky, zjistíme, že každá doložená 00-01 má jinou cenu (vzácnost), a to se bavíme zatím jen o "O" vzorech (!). Po roce 1960 se ale v s'60-02 objevily i leckteré jiné a leckdy o to víc vzácnější 00-01ky, neboť těch značek bylo celkově vydáváno mnohem méně, než "osobákových"...viz info pod odkazem "Okresní analýza" v záhlaví tohota vlákna.

Těch RA-21-51 je samozřejmě cca a ber to tak, že to vždy bylo, stále ještě je (a bude) předmětem zkoumání.
Bohužel, zdroje pozvolna vysychají... hmi těch dovyrobených SPZ máme zatím doloženo 19-70, , dmi těch uvolněných nespotřebovaných SPZ máme zatím 21-57.
Jen proto to zatím nechci pouštět níž, než na těch 21-51. Takže ale teoreticky není vyloučena coby "00-01" ani RA-20-01. Někde v intervalu těch 150 značek to ale určitě je.
šumák
Pátek, 05. června 2026 - 23:05:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 458
Registrován: 7-2017
z hloubi digitální gotiky

...fotka JI-00-01 pochází z automobilového závodu "Okolo Třeště", který se konal v říjnu 1960.
Závodila např. i krásná PH-34-70, tak brzo samozřejmě nikoliv z od Prahe, ale ze Severomoravského kraje.
A představte si, jsou zde i tací, kteří podle těch "34-70" poznají, jestli byla z Nového Jičína nebo z Opavy... [lol]
Každopádně krásná ukázka průniku dvou systémů při samém zrodu toho druhého.
Neděle, 07. června 2026 - 10:13:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 31
Registrován: 6-2024
Potkali se u Kolína

Cesta na IX. SETKÁNÍ PŘÁTEL 90s CZECH ROADS
Neděle, 07. června 2026 - 16:23:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10303
Registrován: 12-2005
Sem myslel, že to je setkání jangtajmrů.
Neděle, 07. června 2026 - 19:29:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 358
Registrován: 5-2023
Pár úlovků z tohoto týdne...



transit01
Neděle, 07. června 2026 - 23:16:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4089
Registrován: 9-2012
Tak to toledo na RKD je brutální. Mohl by jsi mi trochu přiblížt, kde se dá vyfotit? zajel bych si na něj [jidlo]
O53 hunting Est. 2009.
Mám všechny příznaky lidské bytosti: maso, krev, kůži, vlasy. Ale chybí mi pocity, duše, jsem bez emocí! Cítím-li pouze hnus a opovržení. V mém nitru se děje něco strašného a já nevím proč….
Pondělí, 08. června 2026 - 07:09:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 360
Registrován: 5-2023
transit01

Dej mi kontakt, rád pošlu osobně. Ať zdejším pravidlům učiním zadost.
Vámos
Pondělí, 08. června 2026 - 12:18:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6507
Registrován: 6-2002
Frajtkof:
"šumák: Díky za pro mě nové info. [wink]
"

A "odbornou literaturu" máš?

Sice je pár drobných nových nebo upřesňujících poznatků, ale základní informace tam najdeš všechny[happy]

A ohledně toho Rakovníka jsem si s plynulým výdejem od cca RA-20-01 byl až do nedávna celkem jist. Ale nadávno jsem narazil na to, že v Nymburce se v roce 1958 vydávalo RA-36-xx (ale spíš několik okolních stovek až do roku 1960), přičemž přeregistrace na NB byla až začátkem roku 1964. Takže je otázka, jestli se ty ex-nymburské přeskočily nebo stihly být dovyrobeny. Nevím, jak daleko byl Rakovník na začátku roku 1964 (s výměnou série OD asi nebylo třeba pospíchat).
Pondělí, 08. června 2026 - 15:39:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 179
Registrován: 1-2010
Očividně dožívající šáda kdesi u Slaného.
Pondělí, 08. června 2026 - 18:18:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 361
Registrován: 5-2023
Pár N92 z poslední doby (patrně bude třeba poupravit tabulku Okresní SPZ):






Omlouvám se za horší čitelnost, zejména cisterny NAA 14-05...
transit01
Pondělí, 08. června 2026 - 19:08:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4091
Registrován: 9-2012
armstrong: Máš mejl [wink]
O53 hunting Est. 2009.
Mám všechny příznaky lidské bytosti: maso, krev, kůži, vlasy. Ale chybí mi pocity, duše, jsem bez emocí! Cítím-li pouze hnus a opovržení. V mém nitru se děje něco strašného a já nevím proč….
šumák
Pondělí, 08. června 2026 - 20:28:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 459
Registrován: 7-2017
Pár N92 z poslední doby (patrně bude třeba poupravit tabulku Okresní SPZ)

Já tam teda všude vidím N86 z tabulkově známých intervalů.
Pondělí, 08. června 2026 - 20:58:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 362
Registrován: 5-2023
Je možné, že špatně chápu rozdíl mezi vzory 86 a 92, přece jen to není můj obor. Myslel jsem, že 92 jsou dvojřádky. Omlouvám se a nechám se poučit.
Pondělí, 08. června 2026 - 21:12:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 32
Registrován: 11-2024
ad Johnnny88:

Pokud to je ta co si myslím (podle lokality zřejmě ano), tak tu jsem ještě minulé léto viděl několikrát v běžném provozu, zpravidla s nosičem naloženým nějakým harampádím [lol]
Pondělí, 08. června 2026 - 23:48:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2501
Registrován: 3-2010
Vida, jak značky, co se neomrzí, které nadhodil Frajtkof přinesly vcelku hodnotnou diskusi o historických značkách.

Pro místní zájemce by bylo vhodné objasnit, proč 00-01 takhle časově migrovaly (je to jen modelový příklad), byly vydány nazpět apod.(týkalo se samozřejmě různých kombinacích v různých okresech nebo krajích).

Zmínit tzv. původní systém, kde se zavedla dvojice písmen a dvě dvojice čísel (od 1. dubna 1953), přes změnu od dubna 1960, k okresnímu systému od 26.9.1960.

Např. PE byl v původním systému osobní automobil Gottwaldovského kraje, podle rozdělovníku od dubna 1960 to byl osobní automobil kraje Jihomoravského (SVB Brno) a po další změně od 26.10.1960 je pak PE konečně zkratka okresu Pelhřimov, kde naše pěkná kombinace, co se opravdu nikdy neomrzí [lol] PE 00 - 01 mohla mít až 7 různých podob! Bylo možno uvidět PE 00-01 na osobním automobilu, motorce, nákladním voze, přívěsu, traktoru, autu patřící cizinci a motocyklu patřící cizinci.

Samozřejmě ne vše šlo podle toho, jak si soudruzi naplánovali, docházelo k různým pochybením, zmatkům, časovým posunům apod., proto jsou výše zmiňovány tyto odlišnosti.
U některých sériích je tedy obtížné poznat jen tak od stolu "kam" přesně tabulku s určitou kombinací umístit. Pomocnou rukou je pak design tabulky, pomlčky a font písmen a čísel, kdy zdánlivě stejné znaky procházely časem určitým vývojem (změna výrobce).

Vtipné jsou pak tabulky s různými (podle fontu) razniceni, kdy dělník při lisování použil starý i nový typ na jedné tabulce.
šumák
Úterý, 09. června 2026 - 07:00:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 460
Registrován: 7-2017
armstrongu, N92 jsou dva jednořádky.

Ale nemusíš se nechat poučovat. Než sem něco dáš, můžeš se zcela jednoduše poučit sám.
Je to už dávno všechno krásně přehledně sepsáno a na tři kliknutí online k dispozici.
"Katalog vzorů a typů" najdeš nahoře, pod odkazem "Okresní analýza" (má svoje menu).
Mmj. doporučuju kliknout i na "výdejní anomálie".
šumák
Úterý, 09. června 2026 - 07:24:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 461
Registrován: 7-2017
Nevím, jak daleko byl Rakovník na začátku roku 1964

Nevím, jestli to někomu k něčemu pomůže, ale třeba taková RA-55-03 má ve svém rodném listě datum 15.4. 1964.
I kdyby RA přeskakoval v letech 1961-1964 dosud blokované ostrůvky značek, nic to podle mě nemění na tom,
že jejich nejstarší výdeje jsou v intervalu od 20-01 do 21-51.
Takže právě tam najdeme i SPZ, o které bylo prapůvodní téma: rakovnickou "jakoby" 00-01.
Úterý, 09. června 2026 - 22:12:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 390
Registrován: 3-2010

V knihovně ano, v hlavě evidentně zatím ne [happy]
I tak díky za tip [ok]
Středa, 10. června 2026 - 10:32:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2504
Registrován: 3-2010
Z útrob FB na mě vyskočila faktura za automobil Škoda 105 L, bílé barvy. Příznivci Škodovky asi ocení údaje z faktury, cenu apod., mě zaujala poznámka o vydání PSPZ O-139-86 dne 27.3.1987 a platba šekem [happy]
Středa, 10. června 2026 - 16:26:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10307
Registrován: 12-2005
Jak ty značky vypadaly?
Středa, 10. června 2026 - 17:41:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1723
Registrován: 3-2011
Martin_100: papierové, O v hornom riadku v dolnom riadku 139 86. Raz som sem dávnejšie dával obrázok z nejakej TV reportáže, kde bola takáto značka zachytená.
E pericoloso sporgersi - Nicht hinauslehnen - Не высовываться - Ne pas se pencher au dehors

Ross95
Středa, 10. června 2026 - 17:43:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 587
Registrován: 12-2006
Martin_100:
"Jak ty značky vypadaly?"
Zelenej papír, předchůdce dnešního typu 400
13:0 - Svět se zbláznil, držte se
Nový příspěvek
     
  Text příspěvku:

  Uživatelské jméno:
  Heslo:
  E-mail (volitelně):
  Přílohy:
  Volby: V příspěvku používám HTML kód
Odkazy (URL) v příspěvku automaticky aktivovat
  Akce:
, více zde.