| Diskuse » Železnice » 854, 853 a 852 - hydry/katry | « předcházející | další » |
854, 853 a 852 - hydry/katrydolů |
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři |
| autor | příspěvek |
|---|---|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 1122 Registrován: 10-2011 |
Kladno 7.5.2026 Odjezd úplně posledních Hyder z Kladna do Rakovníka. |
|
mot
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6243 Registrován: 7-2017 |
A co teda bude s vozy 054 a 954? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 75 Registrován: 7-2017 |
poslední odjezd z Buben ve středu a postrk |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 76 Registrován: 7-2017 |
A ještě Jeneč s 854 034 se 3 vozy Bdtn na Sp 1563 |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 13060 Registrován: 6-2006 |
Co tam stály ty děvčata. To byly přítelkyně šotoušů? Jaký městský znak nese ta 034? Dík. |
|
Pikehead
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 10636 Registrován: 3-2007 |
Zajímavé fantazie. V pracovní den v 6:45 jely ty patnáctileté "přítelkyně šotoušů" z Jenče do Hostivice do školy. |
|
ElektrickaJednotka
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 414 Registrován: 4-2019 |
Marťa: Podle zdejšího posvátného textu, "Příběh šotouše", ti nikdy nemají přítelkyně.
Řev motorů MT 4433-4, s ječením ventilátorů odporníku a bušením kontroléru dole. To je Pantograf.
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 77 Registrován: 7-2017 |
To jsou dělnice z jenečských montoven ![]() Dojeli regínou Os 19732 od Prahy na zastávku v 6.43 a kdyby je výpravčí nezarazil, tak vběhli přímo pod vlak ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5854 Registrován: 3-2015 |
Co ale tam nejsou a nestojí jenom děvčata do školy podle batohů a evidentně taky jedou ty ostatní do zaměstnání. Holt záměr fotografa dobrý, chtěl tam mít jak vlak, tak ty ženy no. ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 13066 Registrován: 6-2006 |
Jarča 032+ BDtn + Karel 034 stojí vzadu v rakovnické stanici. Oba motory kabelem připojeny k elek. zdrojům. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 35250 Registrován: 5-2002 |
Za mých gymnazijních let byla nepohledná děvčata označována jako "hydry". Ale to se nezdá být tento případ...
Si leges quod transcrevi, si linges quod transexcrevi...
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6760 Registrován: 9-2003 |
Hajnej: A já si zase pamatuji, že když to ještě byly řady 852/853, tak tomu nikdo neříkal hydra ale dycinky jen hydrokurva . A míval jsem kdysi přítelkyni, docela hezkou (vychrtlou), které jsem říkal hydra ale to bylo podle hydra vulgaris neboli nezmara, protože byla neúnavná. Bohužel ne v posteli ale v pronásledování.
NOBLE BRICKS
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 13067 Registrován: 6-2006 |
Hajnej: Za mých gymnazijních let byla nepohledná děvčata označována jako "hydry" - ve filmu Bony a klid pro změnu padne podobný výraz stará vydra![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6762 Registrován: 9-2003 |
A moje ségra, jíž je 72 let (ale vypadá nejméně tak o deset let mlaději, než Kolenovrt Královédvorský), říká o sobě, že je už stará korčuľa (v překladu stará brusle). (Příspěvek byl editován uživatelem S4991023.)
NOBLE BRICKS
|
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 26965 Registrován: 3-2007 |
Tak "stará vydra" se obecně říkává nebo říkávalo (ne moc chytrým) starým hubeným ženským, co se tvářily a oblékaly a chovaly jako svůdné dámy. Dneska se spíš používá pojem "stará rašple" (druh nástroje na opracování dřeva). |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 35255 Registrován: 5-2002 |
ML: já onehdá hledal něco o Vátejch Pískách a našel tam jméno kytky, které by se taky hodilo na nějakou protivnou vychrtlinu: kostřava pochvatá...
Si leges quod transcrevi, si linges quod transexcrevi...
|
|
dědek_hank
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6320 Registrován: 7-2017 |
Vm o jedné jinak vcelku čupr babičce, kterou její vnoučata pojmenovala Stará Stanová Kůže...![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 35256 Registrován: 5-2002 |
DH: a nejmenuje se dědeček Stano...?
Si leges quod transcrevi, si linges quod transexcrevi...
|
|
dědek_hank
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 6321 Registrován: 7-2017 |
![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 103 Registrován: 1-2015 |
V sobotu prej Hydry ožijou na Brdech... |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 70 Registrován: 12-2024 |
Nemáte info zda pojedou i zítra? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 227 Registrován: 9-2009 |
854.225 při návratu do Kořenova |
|
ElektrickaJednotka
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 422 Registrován: 4-2019 |
Ty LED reflektory v pseudo-originálních krytech jsou super. Konečně to někoho napadlo.
Řev motorů MT 4433-4, s ječením ventilátorů odporníku a bušením kontroléru dole. To je Pantograf.
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 875 Registrován: 5-2012 |
Kotas to má takto na jedné zamračené. 751 119. Vypadá to dobře. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 155 Registrován: 5-2021 |
"Ty LED reflektory v pseudo-originálních krytech jsou super. Konečně to někoho napadlo." Nemají to takhle i slovenské gorily? |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 852 Registrován: 8-2010 |
209 s řídícím vozem nám zaskakuje na Znojemsku za nemocné Regionovy.
herkules2016l
|
|
Moderátor Číslo příspěvku: 4135 Registrován: 12-2009 |
Jsou opravdu nemocné Regionovy a nebo Regionovy zaskakují za nemocné Foxy?
Upozorňujeme cestující, že vlak nebude opožděn!
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2017 Registrován: 9-2010 |
Ono je tak nedostatek všeho. V Brodě nejsou lišky ani štadlery, takže za ně jezdí regíny a 810. Chybějící znojemské regíny doplňují 810 a až na posledním místě katry. Občas se ještě poštěstí, že je i nedostatek 843, takže I tam ještě sporadicky zasáhne 854.![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 7 Registrován: 5-2018 |
854.225 v Kořenově na muzejní noci 22.5. |
|
Administrátor Číslo příspěvku: 76293 Registrován: 4-2003 |
"Současně s ukončením provozu motorových řady 854 dojde k definitivnímu ukončení služby "Úschova během přepravy" (v JŘ symbol "kufr") dříve "Přeprava zavazadel a spěšnin". Od počátku provozu vlaků vedených motorovým vozem se zavazadlovým oddílem. Z celé České republiky je "Úschova během přepravy" už jen na Sp vlacích Praha - Kladno Ostrovec a Praha - Blatno u Jes. vedených mot. vozy 854. Na jiných Sp a Os v ČR byla již "Úschova během přepravy" ukončena dříve. Zatím do prosince zůstává už pouze na rychlících Praha - Havl. Brod - Brno, kde v prosinci bude dopravce ČD nahrazen dopravcem Regiojet." ![]() |
|
flink
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 90 Registrován: 7-2017 |
Sice neznám prognózu nyní porouchané 204, ale už kvůli stavu interiéru bych radši viděl zpět v provozu právě ji, než Krákoru. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2021 Registrován: 9-2010 |
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 71 Registrován: 12-2024 |
Tak 212 by měla být podle všeho v rukách Východočeské Dráhy a 213 v rukách KDS. On o ty 854 bude vcelku zájem ![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2 Registrován: 6-2026 |
Dne 13.6. pořádá spolek Posázavský Pacifik ve spolupráci s Kolej-klub Turnov jízdu zvláštního rychlíku z Prahy na akci "Muzejní víkend v depu Turnov". Vlak bude veden "Šestkou" ZamračenouT478.2006 a sestaven ze tří vozů Bdtn v historickém nátěru. Ač se může zdát, že to nepatří do tohoto vlákna - opak je pravdou. Přesně takové soupravy nahrazovaly v případě neschopnosti motorové vozy 854 na trati Praha - Tanvald. Jízdenky ke koupi zde: https://www.smsticket.cz/vstupenky/71068-rychlikem-za-turnovskym- depem-rychlik-posazavskeho-pacifiku-vlak?fbclid=Iwb21leASLmbBjbGN rBIuZo2V4dG4DYWVtAjExAHNydGMGYXBwX2lkDDM1MDY4NTUzMTcyOAABHnL40pD_ WpJYbYruM4QIV7LnqTWGioZrD3G0PIDv84SaK7IUqAYf8FDosmct_aem_Z05CC1z2 KmgIaqQnoG7uNw |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 3386 Registrován: 6-2007 |
Dnes do Meziměstí na nový lak přijela 854 212-8 |
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 27046 Registrován: 3-2007 |
Tento je špatně? Kolik bude stát ten víc šoto, prosím? (Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.) |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 212 Registrován: 1-2016 |
Ať si s ní nový majitel dělá, co chce, ne? Buďme rádi za každou další zachráněnou hydru... |
|
Mladějov
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 27047 Registrován: 3-2007 |
???? Já se jen ptám, kolik taková legrace to z plezíru přebarvit dneska stojí. |
|
Chary
|
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2721 Registrován: 3-2010 |
Mladějov, majitel je znám tím, že většinu svých vozidel přebarvuje z různých původních firemních do nějakých retro. Některé nátěry mají jisté vazby na severovýchod, tato i svým číslem a původní přezdívkou není moc velkou výjimkou, divil bych se, kdyby si to nechal v najbrtu. A kolik takový lak může stát? Třeba půl mega, pokud vím, nějak tak stávaly laky když se lakovaly ty různý muzejní a retro mašiny různých majitelů.
Varování: Může obsahovat chyby a překlepy
Solidní nechť se věnují obsahu, blbci nimrání se v písmenkách.
|
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5222 Registrován: 11-2006 |
Tak parta od Zubačky vybírala na sbírce kolem 600 tisíc, takže to bude tomu půl milionu odpovídat, i s ohledem na to, kolik dneska stojí celolak na blbý auto. VDA fandím a je super, že je další Hydra zachráněná a jiště se od nich dočkáme skvělé barevné kombinace. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 213 Registrován: 1-2016 |
Mladějov: Tak člověk má radost, že se zachránila další 854 (...a vlastně vůbec první s hranatým horním světlem, pro mě osobně jde také o stroj, se kterým jsem se něco najezdil do LBC na vejsku, takže nostalgie...). Pak otevřu Káčko a Vy zas řešíte barvy... A ano, lak stojí něco přes půl milionu. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2036 Registrován: 9-2010 |
Zajímavější spíš bude, zdali se najdou v budoucnu v rámci ECM také prostředky na R3. Dílny za ně chtěly 20 melounů.![]() |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 5763 Registrován: 6-2007 |
To už záleží na novém majiteli, jak si nastaví jednotlivé údržbové cykly, jejich rozsah a četnost. To že to nějak měly nastavené ČD přece nemusí znamenat že to stejně bude mít každý. |
|
Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 2037 Registrován: 9-2010 |
To nemusí, ovšem v celkových nákladech na provoz bude lak minoritní položka. |