Diskuse » Železnice » 854, 853 a 852 - hydry/katry « předcházející | další »

854, 853 a 852 - hydry/katry

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři

   diskuse  posl. autor příspěvků  stran  posl. příspěvek
Archivy starších příspěvků  zobrazit všechny (34)   
 
Předchozí roky: 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006
Archiv diskuse 854, 853 a 852 - hydry/katry do 30. 12. 2019 modely-masinek 60 30. 12. 2019 21:16
Archiv diskuse 854, 853 a 852 - hydry/katry do 23. 1. 2020 Mladějov 60 23. 1. 2020 22:01
Archiv diskuse 854, 853 a 852 - hydry/katry do 22. 2. 2020 Jnd 60 22. 2. 2020 10:18
Archiv diskuse 854, 853 a 852 - hydry/katry do 21. 7. 2020 1510015 60 21. 7. 2020 15:16
Archiv diskuse 854, 853 a 852 - hydry/katry do 26. 10. 2020 RadekŠ 60 26. 10. 2020 14:28
Archiv diskuse 854, 853 a 852 - hydry/katry do 30. 10. 2020 Jerry66 60 30. 10. 2020 12:26
Archiv diskuse 854, 853 a 852 - hydry/katry do 31. 10. 2020 OK-HEU 60 31. 10. 2020 21:30
Archiv diskuse 854, 853 a 852 - hydry/katry do 04. 11. 2020 Bkp 60 04. 11. 2020 14:01
Archiv diskuse 854, 853 a 852 - hydry/katry do 06. 11. 2020 Bkp 60 06. 11. 2020 09:58
Archiv diskuse 854, 853 a 852 - hydry/katry do 09. 11. 2020 Viajero 60 09. 11. 2020 12:13
Archiv diskuse 854, 853 a 852 - hydry/katry do 16. 11. 2020 TMB 60 16. 11. 2020 12:40
Archiv diskuse 854, 853 a 852 - hydry/katry do 02. 12. 2020 T_._H_. 60 02. 12. 2020 20:35
Archiv diskuse 854, 853 a 852 - hydry/katry do 08. 1. 2021 Bram 60 08. 1. 2021 09:48
Archiv diskuse 854, 853 a 852 - hydry/katry do 06. 4. 2021 Viki59 60 06. 4. 2021 23:34
Archiv diskuse 854, 853 a 852 - hydry/katry do 29. 4. 2021 Tomas_815 60 29. 4. 2021 06:22
Archiv diskuse 854, 853 a 852 - hydry/katry do 07. 10. 2021 vašík 60 07. 10. 2021 01:31
Archiv diskuse 854, 853 a 852 - hydry/katry do 03. 1. 2022 tomariero 60 03. 1. 2022 13:39
Archiv diskuse 854, 853 a 852 - hydry/katry do 06. 1. 2022 K6S310DR 60 06. 1. 2022 16:19
Archiv diskuse 854, 853 a 852 - hydry/katry do 02. 5. 2022 Honnzok 60 02. 5. 2022 12:41
Archiv diskuse 854, 853 a 852 - hydry/katry do 28. 12. 2022 bandita 60 28. 12. 2022 17:14
Archiv diskuse 854, 853 a 852 - hydry/katry do 18. 3. 2023 vašík 60 18. 3. 2023 13:28
Archiv diskuse 854, 853 a 852 - hydry/katry do 17. 11. 2023 Paveldacicky 60 17. 11. 2023 20:56
Archiv diskuse 854, 853 a 852 - hydry/katry do 13. 5. 2024 Libcha 60 13. 5. 2024 15:36
Archiv diskuse 854, 853 a 852 - hydry/katry do 31. 8. 2024 mot 60 31. 8. 2024 20:13
Archiv diskuse 854, 853 a 852 - hydry/katry do 16. 12. 2024 vašík 60 16. 12. 2024 21:48
Archiv diskuse 854, 853 a 852 - hydry/katry do 12. 6. 2025 Vojtěch 60 12. 6. 2025 13:00
Archiv diskuse 854, 853 a 852 - hydry/katry do 19. 9. 2025 JirkaV 60 19. 9. 2025 11:45
Archiv diskuse 854, 853 a 852 - hydry/katry do 09. 11. 2025 Marťa_rak 60 09. 11. 2025 12:04
Archiv diskuse 854, 853 a 852 - hydry/katry do 18. 12. 2025 Agent 60 18. 12. 2025 14:05
Archiv diskuse 854, 853 a 852 - hydry/katry do 08. 1. 2026 RadekŠ 60 08. 1. 2026 08:09
Archiv diskuse 854, 853 a 852 - hydry/katry do 18. 1. 2026 Jnd 60 18. 1. 2026 22:14
Archiv diskuse 854, 853 a 852 - hydry/katry do 12. 3. 2026 darwousek 60 12. 3. 2026 20:28
Archiv diskuse 854, 853 a 852 - hydry/katry do 15. 4. 2026 Lukkyn 60 15. 4. 2026 20:36
Archiv diskuse 854, 853 a 852 - hydry/katry do 08. 5. 2026 Lukkyn 60 08. 5. 2026 00:15
   autor příspěvek
Pátek, 08. května 2026 - 10:41:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1122
Registrován: 10-2011
Kladno 7.5.2026

Odjezd úplně posledních Hyder z Kladna do Rakovníka.
mot
Pátek, 08. května 2026 - 12:38:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6243
Registrován: 7-2017
A co teda bude s vozy 054 a 954?
Neděle, 10. května 2026 - 00:35:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 75
Registrován: 7-2017
poslední odjezd z Buben ve středu

a postrk
Neděle, 10. května 2026 - 00:44:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 76
Registrován: 7-2017
A ještě Jeneč s 854 034 se 3 vozy Bdtn na Sp 1563
Neděle, 10. května 2026 - 20:20:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13060
Registrován: 6-2006
Co tam stály ty děvčata. To byly přítelkyně šotoušů?
Jaký městský znak nese ta 034? Dík.
Pikehead
Neděle, 10. května 2026 - 21:07:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10636
Registrován: 3-2007
Zajímavé fantazie. V pracovní den v 6:45 jely ty patnáctileté "přítelkyně šotoušů" z Jenče do Hostivice do školy.
ElektrickaJednotka
Neděle, 10. května 2026 - 22:35:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 414
Registrován: 4-2019
Marťa: Podle zdejšího posvátného textu, "Příběh šotouše", ti nikdy nemají přítelkyně.
Řev motorů MT 4433-4, s ječením ventilátorů odporníku a bušením kontroléru dole. To je Pantograf.
Neděle, 10. května 2026 - 23:12:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 77
Registrován: 7-2017
To jsou dělnice z jenečských montoven [lol][lol]
Dojeli regínou Os 19732 od Prahy na zastávku v 6.43 a kdyby je výpravčí nezarazil, tak vběhli přímo pod vlak[biggrin]
Neděle, 10. května 2026 - 23:47:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5854
Registrován: 3-2015
Co ale tam nejsou a nestojí jenom děvčata do školy podle batohů a evidentně taky jedou ty ostatní do zaměstnání. Holt záměr fotografa dobrý, chtěl tam mít jak vlak, tak ty ženy no. [proud]
Úterý, 12. května 2026 - 12:26:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13066
Registrován: 6-2006
Jarča 032+ BDtn + Karel 034 stojí vzadu v rakovnické stanici. Oba motory kabelem připojeny k elek. zdrojům.
Úterý, 12. května 2026 - 17:26:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 35250
Registrován: 5-2002
Za mých gymnazijních let byla nepohledná děvčata označována jako "hydry".
Ale to se nezdá být tento případ...
Si leges quod transcrevi, si linges quod transexcrevi...
Úterý, 12. května 2026 - 18:20:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6760
Registrován: 9-2003
Hajnej: A já si zase pamatuji, že když to ještě byly řady 852/853, tak tomu nikdo neříkal hydra ale dycinky jen hydrokurva [rofl].
A míval jsem kdysi přítelkyni, docela hezkou (vychrtlou), které jsem říkal hydra ale to bylo podle hydra vulgaris neboli nezmara, protože byla neúnavná. Bohužel ne v posteli ale v pronásledování.
NOBLE BRICKS
Úterý, 12. května 2026 - 19:27:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13067
Registrován: 6-2006
Hajnej: Za mých gymnazijních let byla nepohledná děvčata označována jako "hydry" - ve filmu Bony a klid pro změnu padne podobný výraz stará vydra[happy]
Úterý, 12. května 2026 - 19:33:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6762
Registrován: 9-2003
A moje ségra, jíž je 72 let (ale vypadá nejméně tak o deset let mlaději, než Kolenovrt Královédvorský), říká o sobě, že je už stará korčuľa (v překladu stará brusle).

(Příspěvek byl editován uživatelem S4991023.)
NOBLE BRICKS
Mladějov
Úterý, 12. května 2026 - 19:42:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 26965
Registrován: 3-2007
Tak "stará vydra" se obecně říkává nebo říkávalo (ne moc chytrým) starým hubeným ženským, co se tvářily a oblékaly a chovaly jako svůdné dámy. Dneska se spíš používá pojem "stará rašple" [lol] (druh nástroje na opracování dřeva).
Úterý, 12. května 2026 - 20:09:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 35255
Registrován: 5-2002
ML: já onehdá hledal něco o Vátejch Pískách a našel tam jméno kytky, které by se taky hodilo na nějakou protivnou vychrtlinu: kostřava pochvatá...
Si leges quod transcrevi, si linges quod transexcrevi...
dědek_hank
Úterý, 12. května 2026 - 20:13:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6320
Registrován: 7-2017
Vm o jedné jinak vcelku čupr babičce, kterou její vnoučata pojmenovala Stará Stanová Kůže...[crazy]
Úterý, 12. května 2026 - 20:16:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 35256
Registrován: 5-2002
DH: a nejmenuje se dědeček Stano...?
Si leges quod transcrevi, si linges quod transexcrevi...
dědek_hank
Středa, 13. května 2026 - 06:43:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6321
Registrován: 7-2017
Hajnej:
"DH: a nejmenuje se dědeček Stano...?"
[nene]
Pátek, 15. května 2026 - 21:57:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 103
Registrován: 1-2015
V sobotu prej Hydry ožijou na Brdech...
Sobota, 16. května 2026 - 13:05:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 70
Registrován: 12-2024
Nemáte info zda pojedou i zítra?
Pátek, 22. května 2026 - 07:07:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 227
Registrován: 9-2009
854.225 při návratu do Kořenova [jidlo]
ElektrickaJednotka
Pátek, 22. května 2026 - 12:12:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 422
Registrován: 4-2019
Ty LED reflektory v pseudo-originálních krytech jsou super. Konečně to někoho napadlo.
Řev motorů MT 4433-4, s ječením ventilátorů odporníku a bušením kontroléru dole. To je Pantograf.
Pátek, 22. května 2026 - 15:27:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 875
Registrován: 5-2012
Kotas to má takto na jedné zamračené. 751 119. Vypadá to dobře.
Pátek, 22. května 2026 - 19:18:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 155
Registrován: 5-2021
ElektrickaJednotka:
"Ty LED reflektory v pseudo-originálních krytech jsou super. Konečně to někoho napadlo."

Nemají to takhle i slovenské gorily?
Pátek, 22. května 2026 - 21:10:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 852
Registrován: 8-2010

209 s řídícím vozem nám zaskakuje na Znojemsku za nemocné Regionovy.
herkules2016l
Sobota, 23. května 2026 - 10:11:27  
Moderátor
Číslo příspěvku: 4135
Registrován: 12-2009
Jsou opravdu nemocné Regionovy a nebo Regionovy zaskakují za nemocné Foxy?
Upozorňujeme cestující, že vlak nebude opožděn!
Sobota, 23. května 2026 - 10:39:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2017
Registrován: 9-2010
Ono je tak nedostatek všeho. V Brodě nejsou lišky ani štadlery, takže za ně jezdí regíny a 810. Chybějící znojemské regíny doplňují 810 a až na posledním místě katry. Občas se ještě poštěstí, že je i nedostatek 843, takže I tam ještě sporadicky zasáhne 854.[wink]
Sobota, 23. května 2026 - 22:17:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7
Registrován: 5-2018
854.225 v Kořenově na muzejní noci 22.5.
Úterý, 26. května 2026 - 10:21:42  
Administrátor
Číslo příspěvku: 76293
Registrován: 4-2003
S_123:
"Současně s ukončením provozu motorových řady 854 dojde k definitivnímu ukončení služby "Úschova během přepravy" (v JŘ symbol "kufr") dříve "Přeprava zavazadel a spěšnin". Od počátku provozu vlaků vedených motorovým vozem se zavazadlovým oddílem.

Z celé České republiky je "Úschova během přepravy" už jen na Sp vlacích Praha - Kladno Ostrovec a Praha - Blatno u Jes. vedených mot. vozy 854.

Na jiných Sp a Os v ČR byla již "Úschova během přepravy" ukončena dříve. Zatím do prosince zůstává už pouze na rychlících Praha - Havl. Brod - Brno, kde v prosinci bude dopravce ČD nahrazen dopravcem Regiojet."
Služba nadále zůstává také na dvou klasikách mezi Prahou a Blavou (Budapeští) a na Kysučanech.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
flink
Úterý, 26. května 2026 - 21:22:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 90
Registrován: 7-2017
luma:
"20 by měla dostat SM z 12 a opět vyjet."
Sice neznám prognózu nyní porouchané 204, ale už kvůli stavu interiéru bych radši viděl zpět v provozu právě ji, než Krákoru.
Středa, 27. května 2026 - 14:57:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2021
Registrován: 9-2010
Středa, 27. května 2026 - 20:38:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 71
Registrován: 12-2024
Tak 212 by měla být podle všeho v rukách Východočeské Dráhy a 213 v rukách KDS. On o ty 854 bude vcelku zájem [wink]
Úterý, 02. června 2026 - 13:28:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2
Registrován: 6-2026
Dne 13.6. pořádá spolek Posázavský Pacifik ve spolupráci s Kolej-klub Turnov jízdu zvláštního rychlíku z Prahy na akci "Muzejní víkend v depu Turnov". Vlak bude veden "Šestkou" ZamračenouT478.2006 a sestaven ze tří vozů Bdtn v historickém nátěru. Ač se může zdát, že to nepatří do tohoto vlákna - opak je pravdou. Přesně takové soupravy nahrazovaly v případě neschopnosti motorové vozy 854 na trati Praha - Tanvald.[happy]
Jízdenky ke koupi zde:
https://www.smsticket.cz/vstupenky/71068-rychlikem-za-turnovskym- depem-rychlik-posazavskeho-pacifiku-vlak?fbclid=Iwb21leASLmbBjbGN rBIuZo2V4dG4DYWVtAjExAHNydGMGYXBwX2lkDDM1MDY4NTUzMTcyOAABHnL40pD_ WpJYbYruM4QIV7LnqTWGioZrD3G0PIDv84SaK7IUqAYf8FDosmct_aem_Z05CC1z2 KmgIaqQnoG7uNw

Úterý, 02. června 2026 - 15:15:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3386
Registrován: 6-2007
Dnes do Meziměstí na nový lak přijela 854 212-8

Mladějov
Úterý, 02. června 2026 - 15:21:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 27046
Registrován: 3-2007
Tento je špatně? Kolik bude stát ten víc šoto, prosím?

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Úterý, 02. června 2026 - 15:50:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 212
Registrován: 1-2016
Ať si s ní nový majitel dělá, co chce, ne? Buďme rádi za každou další zachráněnou hydru...
Mladějov
Úterý, 02. června 2026 - 16:13:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 27047
Registrován: 3-2007
????
Já se jen ptám, kolik taková legrace to z plezíru přebarvit dneska stojí.
Chary
Úterý, 02. června 2026 - 20:00:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2721
Registrován: 3-2010
Mladějov, majitel je znám tím, že většinu svých vozidel přebarvuje z různých původních firemních do nějakých retro. Některé nátěry mají jisté vazby na severovýchod, tato i svým číslem a původní přezdívkou není moc velkou výjimkou, divil bych se, kdyby si to nechal v najbrtu. A kolik takový lak může stát? Třeba půl mega, pokud vím, nějak tak stávaly laky když se lakovaly ty různý muzejní a retro mašiny různých majitelů.
Varování: Může obsahovat chyby a překlepy Solidní nechť se věnují obsahu, blbci nimrání se v písmenkách.
Čtvrtek, 04. června 2026 - 09:11:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5222
Registrován: 11-2006
Tak parta od Zubačky vybírala na sbírce kolem 600 tisíc, takže to bude tomu půl milionu odpovídat, i s ohledem na to, kolik dneska stojí celolak na blbý auto. VDA fandím a je super, že je další Hydra zachráněná a jiště se od nich dočkáme skvělé barevné kombinace.
Úterý, 09. června 2026 - 21:37:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 213
Registrován: 1-2016
Mladějov:
Tak člověk má radost, že se zachránila další 854 (...a vlastně vůbec první s hranatým horním světlem, pro mě osobně jde také o stroj, se kterým jsem se něco najezdil do LBC na vejsku, takže nostalgie...). Pak otevřu Káčko a Vy zas řešíte barvy...

A ano, lak stojí něco přes půl milionu.
Středa, 10. června 2026 - 08:11:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2036
Registrován: 9-2010
Zajímavější spíš bude, zdali se najdou v budoucnu v rámci ECM také prostředky na R3. Dílny za ně chtěly 20 melounů.[kladivo]
Středa, 10. června 2026 - 08:38:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5763
Registrován: 6-2007
To už záleží na novém majiteli, jak si nastaví jednotlivé údržbové cykly, jejich rozsah a četnost. To že to nějak měly nastavené ČD přece nemusí znamenat že to stejně bude mít každý.
Středa, 10. června 2026 - 09:49:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2037
Registrován: 9-2010
To nemusí, ovšem v celkových nákladech na provoz bude lak minoritní položka.
Nový příspěvek
     
  Text příspěvku:

  Uživatelské jméno:
  Heslo:
  Přílohy:
  Volby: V příspěvku používám HTML kód
Odkazy (URL) v příspěvku automaticky aktivovat
  Akce:
, více zde.