© Společnost přátel kolejové dopravy,
2004–2024
ISSN 1801-6189
celá tiráž | přispěvatelé
ochrana osobních údajů
redakce@k-report.net
RegioJet nově nabízí vlakové spojení nejen do pohraničního Přemyšlu, ale ve spolupráci s Ukrajinskými železnicemi (UZ) s garantovaným přestupem a v rámci jednotného tarifu až do Kyjeva. První vlak vyrazil 11. 6. z Prahy a navazuje tak na humanitární spojení, které od 1. března převezlo více než 30 tisíc ukrajinských občanů a 5 tisíc tun humanitární pomoci.
Spoj bude v provozu každý den, souprava bude složená ze spacích vozů. Spojení budou moci využívat nejen ukrajinští cestující. Cena za jízdenku pro držitele ukrajinského pasu je shodná s cenou úseku Ukrajinských železnic, Praha – Lvov tak bude za 229 Kč (287 UAH) a za jízdenku Praha – Kyjev pak 639 Kč (826 UAH), RegioJet navíc přidává teplou večeři v ceně. Jízdenky lze zakoupit jak v rezervačním systému Regiojetu, tak UZ. Jízdné pro ostatní cestující bude vyšší.
Spoj RJ 1019 bude z Prahy hl.n. vyjíždět po osmé hodině večerní, bude pokračovat přes Pardubice, Olomouc, Ostravu, Bohumín, Krakov a Řešov do Přemyšlu. V Přemyšlu je zajištěn přestup na spoj Ukrajinských železnic, ten je nutný kvůli jinému rozchodu kolejí. Hraniční kontrola bude výhledově probíhat již pouze ve vlakové soupravě, a tedy nebude docházet ke zdržení. Do Lvova cestující dojedou v 13:10 a do Kyjeva ve 22:34. V opačném směru budou vlaky z Kyjeva vyjíždět v 8:30, ze Lvova v 17:10. Večer si cestující v Přemyšlu přestoupí na spoj RJ 1000 s pravidelným příjezdem do Prahy v 8:55.
stanice | tam | zpět | ||
---|---|---|---|---|
příjezd | odjezd | příjezd | odjezd | |
Praha hl. n. | 20:18 | 08:55 | ||
Pardubice hl. n. | 21:26 | 21:27 | 07:58 | 07:59 |
Česká Třebová | 22:10 | 22:11 | 07:03 | 07:04 |
Zábřeh na Moravě | 22:32 | 22:33 | 06:40 | 06:41 |
Olomouc hl. n. | 22:55 | 22:57 | 06:16 | 06:18 |
Hranice na Moravě | 23:26 | 23:27 | 05:47 | 05:48 |
Ostrava-Svinov | 23:55 | 23:57 | 05:18 | 05:20 |
Ostrava hl. n. | 00:03 | 00:03 | 05:11 | 05:12 |
Bohumín | 00:12 | 02:00 | 03:08 | 05:04 |
Kraków Główny | 04:56 | 04:58 | 00:48 | 00:48 |
Rzeszów Główny | 06:54 | 06:55 | 22:54 | 22:54 |
Przemyśl Główny | 08:00 | 10:15 | 19:53 | 21:52 |
Lviv | 13:10 | 13:25 | 17:00 | 17:10 |
Ternopil | 15:24 | 15:26 | 15:02 | 15:04 |
Chmel'nyc'kyj | 17:14 | 17:16 | 13:21 | 13:23 |
Vinnycja | 19:19 | 19:21 | 11:25 | 11:27 |
Kyiv | 22:34 | 08:30 |
ze stanic | do stanice | ||||
---|---|---|---|---|---|
Lviv | Ternopil | Chmel'nyc'kyj | Vіnnicja | Kyiv | |
Praha hl. n., Pardubice, Česká Třebová, Zábřeh na Moravě, Olomouc hl. n., Hranice na M., Ostrava-Svinov, Ostrava hl. n., Bohumín, Krakov, Řešov, Přemyšl |
229 Kč 287 UAH |
339 Kč 434 UAH |
419 Kč 541 UAH |
489 Kč 629 UAH |
639 Kč 826 UAH |
Zdroj: tisková zpráva Regiojet