K-report
 

Archiv do 24. září 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Železnice » Úzkorozchodné dráhy » Archiv do 24. září 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Kovářmirek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 602
Registrován: 3-2006

Odesláno Středa, 17. září 2008 - 09:05:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No jo, jenže v tom Dárdžilingu takhle pískují normálně , jejich krásný anglický mašinky totiž nemají pískování ovládané klasicky z budky jak jsme na to zvyklí u nás.Místo písku je tam přece maník na kotli co přihrabuje topiči uhlí a roztlouká velký kusy
Vojtik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1664
Registrován: 2-2007

Odesláno Středa, 17. září 2008 - 19:29:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takto se pískovalo při jízdě do Polné :-O (pravda, ne z mašiny, 2 lidi šli s kbelíkem napřed).
Můj Skype: Vojtik48
Popřípadě posílejte SZ (ikonka obálky).
Snažím se dokumentovat přestavbu ŽUB, více v příslušné diskusi.
Osoblaha
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.235.29.195
Odesláno Středa, 17. září 2008 - 20:25:33    Odkaz na tento příspěvek  

Chystá se drastická redukce na trati do Osoblahy...

http://verejna-sprava.kr-moravskoslezsky.cz/zip/k298.pdf
Stefja
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 44
Registrován: 7-2007

Odesláno Středa, 17. září 2008 - 20:45:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím všechny úzkorozchodníky (a nejen ty)

Jak se ví,ČHŽ příští rok oslaví 100 let svojí existence. Vzhledem k tomouto významnému jubileu je v přípravě publikace (heh,spíš brožura),aspoň stručně mapující historii a současnost dráhy.Proto bych touto cestou rád poprosil ty,kteří by byli ochotni jakýmoliv způsobem pomoci,nechť se mi ozvou na mail (uveden v profilu) - uvítám jakékoliv materiály,staré či nové fotografie z provozu,zajímavosti,technická data,tabulky, či osobní zážitky.Jakákoliv vaše pomoc mi ulehčí práci,budu vděčný opravdu za cokoliv.

S pozdravem - Nech to para tlačí! - Stefja
Zdepa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 403
Registrován: 7-2005
Odesláno Středa, 17. září 2008 - 22:01:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad stefja - a nebylo by lepší už opravdu udělat něco "echt". vždyť Žilinčík už dvakrát popsal KOLŽ ! o balogu vyšel jen sešit o Ing.Zeithamera, který dává všemu po roce 1950 docela "za uši". co je v poslední publikaci od Žilinčíka dobré, je provoz a to co se dělo pod hlavičkou muzea až do teď. I historie balogu po r.1983, respektive po r.1992, je dost zajímavá a poučná. toto období by se nemělo vynechat, spíš naopak nějak rozumně zvýraznit. kdy se mi zase poštěstí abych v hronci popoháněl německy mluvící studenty a se španělama na louce u mostu za hroncem si zahrál fotbal (v červenci 1996 česko-slovensko vs. zbytek světa prohrálo zaslouženě 15:1). i těm holandským slečnám to s podbijákem slušelo....
Mir
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 148
Registrován: 12-2006

Odesláno Čtvrtek, 18. září 2008 - 20:22:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím, nevíte někdo, kde bych našel nějaké info o pionýrské železnici v Nymburce, alespoň třeba mapku??

Díky
Marek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 192
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 18. září 2008 - 20:33:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mir: nic moc, ale alespoň něco: http://archiv.kvalitne.cz/drobnost/nymburk.htm
Mixmouses
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 581
Registrován: 1-2006

Odesláno Pátek, 19. září 2008 - 06:39:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vážení úzkokolejníci, po dlouhém (a bohužel marném) boji s dodavatelem potištěných nosičů jsem se nakonec rozhodl, že své přeqapení pro Vás přece jen pustím do světa, i když ne v té podobě, jak jsem si plánoval. Jde o tohle CD

K sehnání bude (doufejme) už od soboty 20.9.08 pouze v Sendražicích hbf
. I přes to, že nebudeme od října jezdit, téměř vždy bude někdo alespoň o sobotách přítomen. Doufám, že se Vám cédéčko bude líbit. Vaše motorová myš

(Příspěvek byl editován uživatelem mixmouses.)
Obecně vzato pravda neexistuje, jsou pouze různé úhly pohledu na lež...

http://fotomysak.bloudil.cz
http://zeleznicka.bloudil.cz
Jardadr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 159
Registrován: 4-2007
Odesláno Pátek, 19. září 2008 - 07:59:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myšu: !!!
Kovářmirek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 604
Registrován: 3-2006

Odesláno Pátek, 19. září 2008 - 09:04:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myslím že by ono CD mohlo být k mání od října i přes týden tamtéž v době mezi osmou ranní a třetí odpolední, podle sdělení řiditelny řepařky bude nádraží obsazeno v pracovní dny i po ukončení sezóny.Jinak Myšosti skláním poklonu a raduju se s Myšma.
Rumcajs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 187
Registrován: 6-2007

Odesláno Pátek, 19. září 2008 - 10:05:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myšu: Cena, detajly, kvalita? Nevím jak ty, ale já se už měsíc a něco válím na marodce, takže se tam k vám hned tak nedostanu.Ale až se tam dostanu!
(Máš u mě eště rozdvojku z Vychylovky )
David_jaša
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 618
Registrován: 5-2004
Odesláno Pátek, 19. září 2008 - 11:10:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pojede někdo zítra dokumentovat mHd (all-inclusive přepravu vodáků na trase Jindřiš - Malý Ratmírov) ze šotoušského pohledu?
Mixmouses
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 582
Registrován: 1-2006

Odesláno Pátek, 19. září 2008 - 11:21:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Děkuji všem za ohlasy .
Rumcajsi, cena atd. je popsána na druhém obalu . Co se detailů týče, prozradím jen toliko, že štreka je focená dle názvu - skutečně krok za krokem, spíš od "konce" jedné fotky k další... A qalita? Dělal jsem, co jsem mohl, ale posouzení je na Vás všech. A na neschopence jsem bohužel taky . Toť zatím vše. motorová myš
Obecně vzato pravda neexistuje, jsou pouze různé úhly pohledu na lež...

http://fotomysak.bloudil.cz
http://zeleznicka.bloudil.cz
Kwasi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.207.231.154
Odesláno Pátek, 19. září 2008 - 17:50:00    Odkaz na tento příspěvek  

Neoverene zpravy k pionyrske draze v Nymburce:
Kdesi jsem cetl, ze parni lokomotiva z Nymburka pochazela z vyletni uzkokolejky na brnenskem Vystavisti (rozchod 381 mm, byl o ni myslim clanek ve starem casopise Zeleznice?), posleze byla prestavena na rozchod 600 mm. Predpokladam, ze se nezachovala :-(
BSDkučerapavel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 92.62.224.1
Odesláno Pátek, 19. září 2008 - 17:51:55    Odkaz na tento příspěvek  

neví někdo,určité údaje o lesní dráze ve Starém Hrozenkově.Měla být dočasná o roz. 700 mm.
díky.
Kovářmirek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 605
Registrován: 3-2006

Odesláno Pátek, 19. září 2008 - 18:08:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Kwasi: Parní mašinka co jezdila na pionýrské železnici v Nymburce na "ostrově" pocházela z cukrovarské řepné úzkokolejky, tuším že snad z Dymokur, ale píšu to z hlavy archiv mám mimo dosah.Nezachovala se i přes snahu některých lidí od dráhy.
Mir
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 149
Registrován: 12-2006

Odesláno Pátek, 19. září 2008 - 18:22:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono o tom Nymburku je toho k dispozici fakt málo

A když už jsme u toho Nymburka, mám jeden kvíz: je to focené kolem roku 1991 v Nymburce městě, co to je??
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2233
Registrován: 12-2005
Odesláno Pátek, 19. září 2008 - 18:30:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K tomu Nymburku - nevim, ale mel bych vazne pochybnosti o puvodu zrovna teto masinky s "cukrovarnicke" drazky, to spis ten liliput s Brna, ale zase, kdo a kde to prerozchodoval ? Prece jenom pro tuto masinku zmena rozchodu s 381 na 600 je docela drasticka akce ...
Ale zase, je to jen a pouze muj pocit, nic vic.
Ostatne o te Detenicke drazce bych tak napsal, ze neni o moc vice znamo. Teda kdyz pominu fakt, kde mela/ma prekladaci rampu na velkou drahu. Teda aspon co me je znamo.
Pavel
Mixmouses
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 583
Registrován: 1-2006

Odesláno Pátek, 19. září 2008 - 18:30:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Upravená snad BN 30, jezdila údajně i na zmiňované pio drážce. motorová myš
Obecně vzato pravda neexistuje, jsou pouze různé úhly pohledu na lež...

http://fotomysak.bloudil.cz
http://zeleznicka.bloudil.cz
Kovářmirek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 606
Registrován: 3-2006

Odesláno Pátek, 19. září 2008 - 18:59:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co si tak vzpomínám z hlavy na fotku parní mašinky na té nymburské pionýrské železnici, tak se dost podobá právě nejmenší dymokurské parní mašince a stále mám neodbytnou myšlénku že jsem četl někde článek o historii právě téhle jedné z nejstarších úzkorozchodných mašinek na nymbursku, neboť do Dymokur se dostala už jako použitá odněkud a sloužila jen na posunu či lehké traťové službě, pak ještě vozila omladinu.Snad se ozve Zdepa, myslím že by nám o tomhle mohl napsat jak to přesněji bylo.
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2234
Registrován: 12-2005
Odesláno Pátek, 19. září 2008 - 19:06:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, me jde o tu masinku na obrazku s vyse uvedeneho odkazu.
Pavel
Kovářmirek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 607
Registrován: 3-2006

Odesláno Pátek, 19. září 2008 - 19:28:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano Pavle, to je ona, já ten odkaz přehlídl.Totiž ta mašinka není v původním stavu, před tím než ji dali na tu pio železničku, udělalí jí prťavou budku místo původní kterou měla a stejně tak mám dojem ten tendr.Komín je taky jinej.Jestli ale jezdila před Nymburkem na brněnským výstavišti,poté co ji překopali z původního stavu to nevím.
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2235
Registrován: 12-2005
Odesláno Pátek, 19. září 2008 - 19:34:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevim, ale me podle te fotky prijde velmi predelana, anebo ta masinka v orginale musela mit trosku neobvyklou konstrukci ... se omlouvam a stydim ...
V kazdem pripade nejake foto s Brna na I-netu najit nemohu, takze na srovnani bohuzel a ten muj "bordel",no vsak vite kde je ... :-/
Pavel
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2236
Registrován: 12-2005
Odesláno Pátek, 19. září 2008 - 19:47:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Me tak jeste napadlo, bo udelat tohle s "obvykle" parni uzke by nebylo az tak jednoduche a zase zmenit u liliputa rozchod taktez ne, neni to nakonec slozenina, buhvi s jakeho duvodu, s techto masinek ? Pri pouziti autogenu zas az tak slozite by to nebylo. A tendr posazeni na pojezd nejakeho vagonku, treba prave s Dymokur, proc ne ?
minimalne me nic lepsiho nejak nenapada ...
Pavel
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2237
Registrován: 12-2005
Odesláno Pátek, 19. září 2008 - 19:49:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A posledni poznamka, nebylo by nekde vhodne neco vic o tech Detenicich ? ;-)
Pavel
Kovářmirek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 608
Registrován: 3-2006

Odesláno Pátek, 19. září 2008 - 20:08:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já se doma kouknu, ale moc nevěřím že bych o Dětenicích něco víc našel, vím jen to že tam byl pivovar a zámek, pivovar dodnes stojí a zámek taky, vím kde je tam stará kovárna a dokonce od starého kováře mám jedny kleště ale úzkokolejku s loko provozem si tam lautr vůbec nemůžu vybavit.Ale když píšou že byla tak asi jo, leda by si to spletli s nějakou jinou.Mám doma seznam úzkokolejek od pana Kunta a taky od Z.Bauera knížku, snad tam něco nebo v bedně s časákama najdu.Nebo se zeptám Jirky Strnada, to je takovej místní muzejník úzkokolejkovej.
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2238
Registrován: 12-2005
Odesláno Pátek, 19. září 2008 - 20:16:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Uzka tam byla, mela koncit v prostoru u teto rampy zst. Detenice http://foto.pjp.cz/foto.php?ID=2679 a vedla smerem severnim (?), mam za to ze na nejaky statek. Ale to je vse, co o tom vim. A to jeste nevim odkud.
Pavel
M.Kunt
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.45.52.222
Odesláno Pátek, 19. září 2008 - 21:10:41    Odkaz na tento příspěvek  

Ad Dětenice: úzkokolejka v seznamech není, ale psal o ní kdysi ing. Strnad v Železničáři (celostátním barevném). A taky sliboval knížku o cukrovarských drahách v oblasti (to už je tak 10 let). Jinak je ta dráha vidět na mapě 1:75000, viz např. http://mapy.opevneni.cz/. Viz též http://zrus-zan-zel.blog.cz/0707/detenicka-uzkokolejna-zeleznice
Pjp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2239
Registrován: 12-2005
Odesláno Pátek, 19. září 2008 - 21:25:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aha, tak to jsem ji mel v hlave mirne jinak, a mam zato ze jsem ji taky potkal nekde jinde, lec kde ?
A samozrejme dekuji za odkazy.
Pavel
U37002
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 139
Registrován: 11-2002

Odesláno Pátek, 19. září 2008 - 21:46:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Mixmouses. a na dobírku by to nešlo? Sendražice jsou pro mě asi stejně vzdálené, jako pro tebe normálně Čabová...
www.sweb.cz/U37.002
Hrabe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 135
Registrován: 9-2006
Odesláno Pátek, 19. září 2008 - 21:52:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad loko z Nymburka: Původ liliput Krauska vyrobena pro Veletrh v Brně ne rozchod 381 mm,
další pusobeni na statku v Dětenicích kde byla
pravdepodobne přerozchodovaná a byl na ni prodloužen i komín. Dalši působeni na PD v Nymburce.Tendr i budka na ní je původní.
Na překapotované BN 30 která na PD působila v závěru provozu je na zadním čelníku původní
kuple ktera byla to jediné co po parní lok.
zůstalo.Má někdo informaci kde ta BNa skončila?
Vyrobní čislo a původni fotky mam v archivu, najdu a naskenuju.
Hrabe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 136
Registrován: 9-2006
Odesláno Sobota, 20. září 2008 - 00:20:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vyrobní číslo 8400 rok výroby 1928.Dodaná pro
Koloferu Brno.
Hrabe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 137
Registrován: 9-2006
Odesláno Sobota, 20. září 2008 - 00:49:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A foto:
Hrabe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 138
Registrován: 9-2006
Odesláno Sobota, 20. září 2008 - 00:59:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


Hrabe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 139
Registrován: 9-2006
Odesláno Sobota, 20. září 2008 - 01:06:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na fotografii č.1 je dobře vidět rozšíření obvodového rámu na úrovni kulisy.
Na fotce č.3 je původní stav.
W.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.77.34
Odesláno Sobota, 20. září 2008 - 11:06:29    Odkaz na tento příspěvek  

Trainspot : Podobných drah je v SRN stále dost, určitě několik desítek. Akorát ještě jejich sláva k nám nedorazila, přeci jen jsou trochu z ruky. Ostatně kdo zná například Sodawerke Bernburg?
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 91.103.28.30
Odesláno Sobota, 20. září 2008 - 11:22:21    Odkaz na tento příspěvek  

Nedari se mi otevrit ofic. stranka R.H.+D.R. a tudiz dat sem take obrazek, ale typove stejna liliputka-Krausska jezdi na snad nejznamejsi miniaturni zeleznici v Anglii: The Romney, Hythe and Dymchurch Railway, pod jmenem The Bug. Viz napr. http://search.com.com/reference/Romney,_Hythe_and_Dymchurch_Railw ay (nahradni odkaz).
Mixmouses
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 584
Registrován: 1-2006

Odesláno Sobota, 20. září 2008 - 12:18:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

U37002 : určitě to nebude problém, ale vzhledem k tomu, že moje zaměstnání je časově dost náročný, a navíc teď řeším trošku vážnější zdravotní potíže, tak nevím, kdy se to podaří. Nejspíš bych počkal na víc objednávek, abych nemusel na poštu s každým CD zvlášť . Další je omezený počet CD, který mám k dispozici, 10 ks je na drážce, na dalších 10 mám materiál. Poté budu muset zase do tiskárny pro obaly. Až se mi trochu ustálí situace, dám vědět. Prozatím mi můžou zájemci posílat adresy na mail, dám vědět, kdy budu cédéčka posílat. Prosím tímto o trpělivost... motorová myš
Obecně vzato pravda neexistuje, jsou pouze různé úhly pohledu na lež...

http://fotomysak.bloudil.cz
http://zeleznicka.bloudil.cz
Mixmouses
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 586
Registrován: 1-2006

Odesláno Sobota, 20. září 2008 - 12:32:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A nebo (když z CD jdou peníze na vagon pro vozíčkáře) se zkusím dohodnout s asistentkou náčelníka, aby to dávala do korespondence drážky, takže půjde už jen o ta CD . motorová myš
Obecně vzato pravda neexistuje, jsou pouze různé úhly pohledu na lež...

http://fotomysak.bloudil.cz
http://zeleznicka.bloudil.cz
LŽk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 9-2008
Odesláno Sobota, 20. září 2008 - 23:42:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nazdar,volám sa Robo a snažím sa stavať LŽ Katarinka,ktosá je len kúsok od pôvodnej úzkorozchodnej trate Smolenice-Dobrá Voda.Peknú reportáž napísal o nás Myšak na svojej stranke za čo mu ďakujem.Dúfam,že aj vám troch zaujala a prídete nás pozrieť.
BSDkučerapavel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 92.62.224.1
Odesláno Neděle, 21. září 2008 - 21:13:07    Odkaz na tento příspěvek  

Na pionýrské dráze v Nymburku Na Ostrově jezdila
překapotovaná mot.lok. BN30, která byla původně označená jako T200.403.Po zrušení drážky, se s jedním osobním uzavřeným vagonkem dostala na pomník, který je, nebo byl umístěn v areálu v zrušené výtopny, poblíž severního zhlaví žst. Nymburk město, kde dostala nové označení T200.001
Je na fotce, která byla s krátkým článkem otisknutá v časopisu Železničář roč. 1984.
Parní lokomotiva, která též jezdila na této drážce,
byla vyrobená f.Krauss v Mnichově o roz. 381 mm(vč.8400/1927 ?, nebo 1928 ?), pro firmu Koloferra. Tato firma ji použila ny výstavištní dráze v Brně v r.1928 a 1929.Udává se, že již vlétě 1927 jezdila na okruhu v Mnichově.
V příštích letech údajně lokomotiva i se soupravou osob. vagonů typu Wumag hostovala v pražském Edenu a po likvidaci fir. Koloferra byla prodána. Objevila se na zeměděl. dráze v Dětenicích na roz. 600 mm.(doklad o tlakové zkoušce 20.7.1938 v Dětenicích).Začátkem padesátých let se objevila na Pionýrské dráze v Nymburku s označením Pionýr.Zde jezdila bez úředního povolení do r. 1962, kdy bylo rozhodnuto o její likvidaci.Kartotéka Ústavu technického dozoru uvádí v poválečné době, ještě jednoho majitele bez časového určení, ČSSZ Betona.
Technické parametry:
rozchod----------------------------381,600 mm.
přetlak páry-----------------------1,2 MPa
výhřevná plocha na straně vody-----4,96 m2.
plocha roštu-----------------------0,19 m2
průměr válců/zdvih-----------------116/160 mm
průměr kol-------------------------400 mm
rozvor lokomotivy------------------900 mm déka loko.bez spřáhla--------------2750 mm
délka tendru bez spřáhla-----------1455 mm
výška lokomotivy-------------------1550 mm
šířka lokomotivy-------------------1000 mm
hmotnost vyzbrojené lok.-----------3860 kg
hmotnost vyzbrojeného tendru-------1422 kg
max. povolená rychlost-------------15 km/h
zásoba vody------------------------614 l
uspořádání-------------------------B +t
Osožák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.50.244
Odesláno Neděle, 21. září 2008 - 21:58:22    Odkaz na tento příspěvek  

ta čouda z Nymburka měla v kotli 12 barů???
Zdepa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 405
Registrován: 7-2005
Odesláno Neděle, 21. září 2008 - 22:39:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

loko Krauss č.8400, podle kotle rok 1927, měla dle certifikátu č.7911 vystaveného na základě tlakové zkoušky ze dne 20.7.1938 v Dětenicích, opravdu tlak 12 at. info BSDkučerapavel jsou převzaty z dodatku ing.Bauera k článku o liliputí dráze v Brně v časopise Železničář (rok 1996 ?). jinak mašinka jezdila v Brně, pak v Praze - v Edenu, tam jí koupila firma F.J.Werner, která jí opravila a změnila rozchod. jestli jezdila v Nymburce až do r.1962 nevím. to už tu ale byla i to reko loko BN30 (MD2Š), které pak stálo na pomníku. nyní je v soukromých rukou (na zlíchově má na soustruhu nápravy). lokomotivu jsem před 6-7 lety prolezl a je to opravdu precizní dostavba na rám s motorem a převodovkou lokomotivy BN30. Dle čísla převodovky byla vyrobena 1951 a sloužila u Ingstavu ve Velkém Oseku
Hrabe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 140
Registrován: 9-2006
Odesláno Neděle, 21. září 2008 - 22:40:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sobotní akce v parku Lednické Rovné.Natáčení dokumentu o rodině Schraiberů za asistence SDŽ a
originální lokomotivy Puffing Billy.
Lokomotivu postavil okolo roku 1925 p.Bláha pro
děti Eduarda Schraibera.
Jezdila na 300 metrové trati ze zámku do skleníků
a v roce 1952 byla zkonfiskována a odvezena
do technického muzea Košice.
Po 56 letech se tak znovu ocitla v zámeckém
parku.
Smutné je to že náročná akce skončila špatným
počasím a neučastí rodiných příslušníků rodiny
Schraiberů.
ridic_td
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.160.83.1
Odesláno Pondělí, 22. září 2008 - 07:59:12    Odkaz na tento příspěvek  

ad Hrabe: šlo by napsat nějaké technické udaje? dík
Kovářmirek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 610
Registrován: 3-2006

Odesláno Pondělí, 22. září 2008 - 10:54:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hrabě: Díky za obrázky mašinky z pio drážky a také za tu krásnou ze zámecké zahrady.Čímpak se v ní topilo tenkrát a čím by se dalo dnes?Asi jste s ní po parku nejezdili(?) i když na fotce to vypadá jako speciální aerodynamická pozice mašinisty na břiše :-)
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 91.103.28.30
Odesláno Pondělí, 22. září 2008 - 11:22:37    Odkaz na tento příspěvek  

K te liliput. Kraussce c. 8400 jeste doplnim, ze nekdejsi zabavni park Eden, kde jezdila na atrakcni drazce pocatkem 30. let minuleho stoleti (po pusobeni na vystavisti v Brne), se nachazel na miste nynejsiho noveho stadionu na kopanou aj. sportovist klubu Slavia. I z toho Edenu jsem kdysi videl fotky.
K te prekarosovane BN 30, ktera ji v Nymburce nahradila: To, co spolu s ni stalo po zaniku PZ na pomniku u remizy Nymburk-mesto, nebyl puvodni vagonek PZ, ale atrapa z prkynek a preklizky s "napravami" z lesenarskych trubek. Na rozdil od lokomotivy se ta atrapa vagonku na "pomnicku" zrizenem pocatkem 80. let min. stoleti postupne zcela rozpadla.
Cogwheel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 91.103.28.30
Odesláno Pondělí, 22. září 2008 - 12:26:57    Odkaz na tento příspěvek  

A konecne, preci jen "The Bug" na RHDR: www.rhdr.org.uk/rhdr/engines/04.html
D_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 60
Registrován: 6-2005
Odesláno Pondělí, 22. září 2008 - 16:31:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak na Mapy.CZ se konecne objevila novejsi verze fotomap - pekne je videt, jak se pred rokem a pul stavela trat na Solvaych:
Solvay-odkaz
a v Koline:
Kolin-odkaz
DK

(Příspěvek byl editován uživatelem D_K.)

(Příspěvek byl editován uživatelem D_K.)
Mixmouses
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 587
Registrován: 1-2006

Odesláno Úterý, 23. září 2008 - 14:39:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

D-k : díky za zajímavý návrat do nedávné historie. Dnes pro Vás mám opět nějaké pokoukáníčko z Kolína. motorová myš
Obecně vzato pravda neexistuje, jsou pouze různé úhly pohledu na lež...

http://fotomysak.bloudil.cz
http://zeleznicka.bloudil.cz
TomasHaviar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.151.217.132
Odesláno Středa, 24. září 2008 - 12:13:00    Odkaz na tento příspěvek  

Už aj južné oblasti Slovenska si spomínajú, že tadiaľ viedla úzkokoľajná železnica. Pomníček z Palárikova
T_m
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1607
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 24. září 2008 - 12:56:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě bych se vrátil k Dětenicím. Nevíte, jestli dážka měla nějaké kolejové rozvětvení v "dopravnách" nebo se jednalo jen čistě o dlooouhé šturcy a vlaky byly jedním směrem sunuty?
Dopravní web ® informace a publicistika z oboru dopravy, se zvláštním zřetelem na dopravu veřejnou
Jsem ultrazzz - snažím se o to, aby veřejná doprava fungovala bez ohledu na představy hobbystů a lobbystů
Mixmouses
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 588
Registrován: 1-2006

Odesláno Středa, 24. září 2008 - 13:12:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Upozornění pro případné zájemce o CD Ondrášovka 08 : pošta si účtuje za zaslání CD na dobírku poněkud nehorázných 68,- Kč... motorová myš
Obecně vzato pravda neexistuje, jsou pouze různé úhly pohledu na lež...

http://fotomysak.bloudil.cz
http://zeleznicka.bloudil.cz
Filipes
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 38
Registrován: 11-2006

Odesláno Středa, 24. září 2008 - 13:21:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad: TomasHaviar: Nebyli by detailnější fotky vozíků z pomíku z Palárikova?
Kovářmirek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 612
Registrován: 3-2006

Odesláno Středa, 24. září 2008 - 13:31:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Filipes: koukám na to, zdá se mi že jsou to spodky na kiplory s dodělávaným vrškem. Rozhodně bych se také přimlouval za detailnější fotečky vozíků, vypadají velice hezky.

Myšák: No a nešlo by to po dohodě s příjemcem udělat tak že bys poslal CD jako obyčejný dopis a on ti pak poslal složenkou nebo převodem na účet korunky? Vyšlo by to mnohem levněji.Koneckonců většinou se tady kolem úzkejch víceméně všichni známe
Mixmouses
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 589
Registrován: 1-2006

Odesláno Středa, 24. září 2008 - 13:54:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kovářskej : taky by to šlo, ale bylo by s tím pro mne víc problémů, nejen vzhledem k mý pracovní době... motorová myš
Obecně vzato pravda neexistuje, jsou pouze různé úhly pohledu na lež...

http://fotomysak.bloudil.cz
http://zeleznicka.bloudil.cz
Brachanec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 231
Registrován: 2-2007

Odesláno Středa, 24. září 2008 - 20:39:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Byla provedena aktualizace fotogalerie na webu www.rlz.estranky.cz.
http://kromerizske-drahy.com/
http://www.prototypy.cz/
www.rlz.estranky.cz/
Páča
Neregistrovaný host
Odeslán z: 91.197.116.139
Odesláno Středa, 24. září 2008 - 20:45:53    Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím všechny - v sobotu jsem se ocitl v Králově Dvoře. Nedalo mi to a prošel jsem si trasu bývalé závodní drážky. S překvapením jsem zjistil, že všechny koleje nebyly vytrhány, jak jsem se dosud domníval. Posílám pár fotek, třeba nekoho potěší.
Páča
Neregistrovaný host
Odeslán z: 91.197.116.139
Odesláno Středa, 24. září 2008 - 20:48:53    Odkaz na tento příspěvek  

Pokračování:


Ještě otázka: jezdí se ještě na úzké uvnitř závodu? Zvenčí ta fabrika vypadá dost nefunkčně, většina objektů stržených či rozpadlých, nápis na vrátnici sejmutý... Celkem smutný pohled.
T_m
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1608
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 24. září 2008 - 21:34:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Páča: údajně prý ve fabrice něco někde funguje, ale také jsem měl pocit, že je mrtvo. Ale vykládal nám to vrátný u té závory při vjezdu na "štreku", tak se mu snad dá věřit.
Taky přihodím pár foteček z letošní návštěvy.

Dopravní web ® informace a publicistika z oboru dopravy, se zvláštním zřetelem na dopravu veřejnou
Jsem ultrazzz - snažím se o to, aby veřejná doprava fungovala bez ohledu na představy hobbystů a lobbystů